Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Aγαπημένα αθλήματα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2
Das Kapital
QUOTE(αεκτζού @ Jun 26 2007, 09:25 PM) *
smiley.gif Να φανταστώ έβλεπες είσαι το ταίρι μου;;;


Yeah,Λαζαρος for President!!!
αεκτζού
QUOTE(lebron15 @ Jun 26 2007, 07:31 PM) *
Yeah,Λαζαρος for President!!!


Eσύ είσαι καλός!! 77.gif
sarounas
γενικά μου αρέσει πολύ ο αθλητισμός και παρακολουθώ πολλά αθλήματα, τα πέντε που μου προσφέρουν την μεγαλύτερη ευχαρίστηση είναι;

1)μπασκετ (έχει σημαντική θέση στην ζωή μου)

2)στίβος (μιας και αρέσει σε τόσους θα ανοίξω ένα τόπικ για να συζητάμε τα περί στίβου)

3)καταδύσεις, ενόργανη γυμναστική, άρση βαρών (κυρίως σε ολυμπιακούς, για την άρση βαρών μάλιστα πολύ πριν το 92 πριν καν γίνει μόδα εδώ, δεν ξέρω γιατί αλλά τρελαινόμασταν να βλέπουμε μαζί με τον αδερφό μου την μεγάλη κατηγορία με τα τέρατα τον Ταρανένκο και τον Κούρλοβιτς, οι καταδύσεις μου κόλλησαν με τον Λουγκάνις το 88 ενώ μετά πολύ μου άρεσε ο Ρώσος ο Σαούτιν,
στην ενόργανη, από τις γυναίκες η ρουμάνα η Σίλιβας παλιότερα και πιο πρόσφατα η Χόρκινα βέβαια, από τους άνδρες ο Νέμοφ και ο Αρτέμοφ)

4)τέννις (μόνο τα grand slam συνήθως)

5)ποδόσφαιρο (κυρίως εθνικές μερικά παιχνίδια από mundial, euro, τώρα απολαμβάνω και λίγο copa America και το ευχαριστιέμαι πραγματικά, οι άνθρωποι παίζουν πραγματική μπάλα, βλέπετε από το euro του 2004 είχα να δω διοργάνωση της προκοπής, από συλλόγους βλέπω κυρίως Μπαρτσελόνα και Γιουβέντους όταν φτάνουν σε νοκ άουτ φάσεις champions league, ενώ από πρωταθλήματα τα μόνα που με απασχολούν εδώ και πολλά χρόνια είναι το Ισπανικό και το Αγγλικό, από Ελλάδα το μόνο που συνήθως κάθομαι να δω εδώ και 10 χρόνια είναι ο τελικός του κυπέλλου)

αθλήματα που μου αρέσει να κάνω είναι

1)κολύμβηση (πισίνα ή θάλασσα δεν με νοιάζει, αρκεί να κολυμπάω)
2)μπάσκετ (στο νούμερο 2 πλέον, δυστυχώς γόνατα και αστράγαλοι με πρόδωσαν και δεν γουστάρω όπως παλιότερα, αχ αυτά τα τσιμέντα)
3)τέννις (ερασιτεχνικά με φίλους)
4)τρέξιμο σε μονοπάτια και ποδηλασία (αυτή μόνο με παρέα, μόνος μου βαριέμαι)
5)beach volley
NBAholic
QUOTE
δεν ξέρω γιατί αλλά τρελαινόμασταν να βλέπουμε μαζί με τον αδερφό μου την μεγάλη κατηγορία με τα τέρατα τον Ταρανένκο και τον Κούρλοβιτς


Σε μερικά αθλήματα ευνοούνται σε προτιμήσεις τα μικρά μεγέθη, σε άλλα (περισσότερα) τα μεγάλα και η άρση βαρών είναι, μαζί με την πυγμαχία, τα διάφορα Κ1 και τους διαγωνισμούς δύναμης τα κατεξοχήν αθλήματα της κατηγορίας. Καθόλου παράξενο που κολλούσατε στα μεγάλα κιλά. Κι εγώ, εκεί την ευχαριστιέμαι κυρίως την άρση βαρών.
sarounas
QUOTE(NBAholic @ Jun 30 2007, 04:06 PM) *
Σε μερικά αθλήματα ευνοούνται σε προτιμήσεις τα μικρά μεγέθη, σε άλλα (περισσότερα) τα μεγάλα και η άρση βαρών είναι, μαζί με την πυγμαχία, τα διάφορα Κ1 και τους διαγωνισμούς δύναμης τα κατεξοχήν αθλήματα της κατηγορίας. Καθόλου παράξενο που κολλούσατε στα μεγάλα κιλά. Κι εγώ, εκεί την ευχαριστιέμαι κυρίως την άρση βαρών.

πολύ πιθανό να ισχύει αυτό που λές holic, πως αλλιώς άλλωστε να εξηγήσω ότι παρακολουθούσαμε με τις ώρες κατς με Χόγκαν, Έρθκουέικ, μίστερ πέρφεκτ και όλο εκείνο το κακό συναπάντημα;



Σ.Σ. παραπάνω έγραψα κατά λάθος ότι έχουμε να δούμε στο ποδόσφαιρο διεθνή διοργάνωση της προκοπής από το euro 2004,
όχι βέβαια,
από το euro 2000 ήθελα να γράψω στην Ολλανδία και το Βέλγιο, αφού το μουντιάλ του 2002 ήταν το χειρότερο που έχω δει, μόνο δύο παιχνίδια μου έχουν μείνει (Βραζιλία- Αγγλία και Σενεγάλη-Σουηδία)
το euro 2004 μπορεί να είχε έντονες συγκινήσεις λόγο εθνικής αλλά μόνο κάνα δυο παιχνίδια με την Τσεχία άξιζαν πραγματικά από εκείνη την διοργάνωση,
ενώ και από το μουντιάλ πέρσι δεν μου έχει μείνει σχεδόν τίποτα άλλο εκτός από μερικούς αγώνες της Γαλλίας λόγο Ζιντάν
βέβαια φταίει και το ίδιο το ποδόσφαιρο που έχει αλλάξει πάρα πολύ
panos75
QUOTE
παραπάνω έγραψα κατά λάθος ότι έχουμε να δούμε στο ποδόσφαιρο διεθνή διοργάνωση της προκοπής από το euro 2004,
όχι βέβαια,
από το euro 2000 ήθελα να γράψω στην Ολλανδία και το Βέλγιο, αφού το μουντιάλ του 2002 ήταν το χειρότερο που έχω δει, μόνο δύο παιχνίδια μου έχουν μείνει (Βραζιλία- Αγγλία και Σενεγάλη-Σουηδία)
το euro 2004 μπορεί να είχε έντονες συγκινήσεις λόγο εθνικής αλλά μόνο κάνα δυο παιχνίδια με την Τσεχία άξιζαν πραγματικά από εκείνη την διοργάνωση,
ενώ και από το μουντιάλ πέρσι δεν μου έχει μείνει σχεδόν τίποτα άλλο εκτός από μερικούς αγώνες της Γαλλίας λόγο Ζιντάν
βέβαια φταίει και το ίδιο το ποδόσφαιρο που έχει αλλάξει πάρα πολύ


Το ποδόσφαιρο έχει πάρει για τα καλά την κάτω βόλτα τα τελευταία χρόνια. Τα δύο τελευταία μουντιάλ ήταν μακράν τα χειρότερα μεγάλα τουρνουά που έχω δει στη ζωή μου. Απ'ότι φαίνεται μόνο ο Σωτηρακόπουλος τα ευχαριστήθηκε (βγήκε και είπε ότι αυτό της Γερμανίας είναι το καλύτερο από το 1982 blink.gif blink.gif blink.gif ).

Το Τσάμπιονς Λιγκ (με εξαίρεση πέρσι την Μπαρτσελόνα) έχει να το πάρει ομάδα που συνάρπασε με το ποδόσφαιρο της από το 1999 και τη Μάντσεστερ (άντε λίγο τη Ρεάλ το 2002 που όμως δεν ήταν ομάδα αλλά οι ποδοσφαιρικοί Χάρλεμς).

Ακόμη και η Πρέμιερ Λιγκ έχει καθοδική πορεία. Και το κακό είναι ότι η εθνική μας συνέβαλε πιστεύω καθοριστικά στον συντηρητισμό και τη χαμηλή ποιότητα που παρακολουθούμε με την επικράτηση της το 2004. Μπορεί να πανηγυρίσαμε όλοι ως Έλληνες, ως ποδοσφαιρόφιλοι όμως οφείλουμε να αναγνωρίσουμε πως η νίκη της Ελλάδας μάλλον κακό έκανε στο άθλημα.

Εμένα πάντως ένα άθλημα που ανακάλυψα στους Ολυμπιακούς της Αθήνας και με συνάρπασε ήταν το τζούντο. Αντιθέτως δεν αντέχω την πυγμαχία και το Τάε Κβον Ντο. Εκτός του ότι είναι ψιλοβαρετά δεν μπορώ να χωνέψω πως ουσιαστικά τον πρώτο ρόλο παίζουν οι κριτές, οι οποίοι στην κυριολεξία βγάζουν νικητή όποιον γουστάρουν και κανείς δεν μπορεί να τους πει τίποτα! 68.gif
a bullet for your head
1)Μπασκετ,2)Αγωνες πολεμικων τεχνων(πυγμαχια,καρατε,ταε κβο ντο,Τζουντο,Μουει ται...),3)Αμερικανικο Φουτμπαλλ,4)Ραγκπι(αυτο που μοιαζει με το Αμερικανικο,χωρις οι παικτες ομως να φορανε προστατευτικα κρανη,θωρακες κ τα συναφη..),5)Πινγκ-πογκ,6)Ποδοσφαιρο(μονο τσαμπιονς λιγκ,ευρω,μουντιαλ,κυπελο Ουεφα),7)Ξιφασκια,8)Στιβος,9)Χοκει στο παγο,10)Καλλιτεχνικο πατιναζ
basketball-maniac
1)ΜΠΑΣΚΕΤ,2)ποδόσφαιρο,3)στίβος,4)μηχανοκίνητ
ς αθλητισμός(F1,Moto GP),5)βόλλευ,6)χάντμπολ...Αυτά από μένα!!! smiley.gif
Air and King
1)Μπασκετ 77.gif 77.gif 77.gif(μεγαλος φαν του Λεμπρον Τζειμς και αλλων του παρελθοντος)
2)Ποδοσφαιρο(μεγαλος φαν του Ντιεγκο Μαραντονα και του Ροναλντινιο Γκαουτσο)
3)Φορμουλα 1(Μεγαλος φαν του αδηκοχαμενου Αιρτον Σεννα και εσχατως του Λουις Χαμηλτον)
4)Πυγμαχια(και κυριως ρετρο αγωνες.Ειμαι μεγαλος φαν του Μαικ Ταισον,του Τζο Φρειζερ και του Οσκαρ Ντελαχογια)
kotzito
Χμμ...

1 μπασκετ
2 ποδοσφαιρο
3 μηχανοκινητα(ειδικα WRC)
4 στιβος
5 χοκειlaugh.gif
6 οτιδηποτε σε σχεση με την θαλασσα
Swthrakhs13
μπασκετακι φιλε!!
μονο μπασκετακι
jim 3
...μπασκετ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.