Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ vs Oλυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
j-kidd13
vs


Το πρώτο ντέρμπι της σεζόν έφτασε, με τον Παναθηναϊκό να υποδέχεται στο ΟΑΚΑ τον Ολυμπιακο στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής της Euroleague.
Ο Παναθηναϊκός,που προέρχεται απο τη νίκη στην έδρα της Μπουντουτσνοστ,δεν βρίσκεται σε ιδιαίτερα καλό φεγγάρι,η απόδοση του δεν είναι η αναμενόμενη,προβληματίζοντας τον κόσμο της ομάδας.Οι πράσινοι έχουν ήδη 2 "κακές" ήττες,απο την Μπάγερν στη Γερμανία και απο την Ζαλγκίρις στο ΟΑΚΑ,2 ματς με ομάδες επικίνδυνες,που ωστόσο μια ομάδα με υψηλούς στόχους,οφείλει να κερδίζει.
Ο Ολυμπιακός απο την άλλη,προερχόμενος απο την ήττα απο την ΤΣΣΚΑ στη Ρωσία,σε ένας ματς που κόντραρε στα ίσια τους Ρώσους μέχρι το τέλος,έχει ξεκινήσει καλύτερα τη σεζόν,έχει βέβαια τον εντός έδρας διασυρμό απο την Αρμάνι(σε ένα παιχνίδι που μέχρι τα μισά του 3ου δεκαλέπτου ήταν μπροστά στο σκορ έχοντας ικανοποιητική απόδοση),ωστόσο έχει να αντιπαραβάλλει 2 μεγάλα διπλά που συνοδεύτηκαν απο εξαιρετικές εμφανίσεις,στις έδρες των Χίμκι και Μπασκόνια.
Ενα ματς που πλησιάζει το απόλυτο 50-50.Απο την μία η έδρα και το γεγονός οτι ο Παναθηναϊκός δεν έχει περιθώρια για 2η εντός έδρας ήττα τόσο νωρίς,απο την άλλη ο Ολυμπιακός που παρουσιάζεται πιο πειστικός στο ξεκίνημα της σεζόν.
Αναμένεται μια μεγάλη μάχη ανάμεσα σε 2 σπουδαίες ομάδες και 2 σπουδαίους προπονητές.


Να επισημάνουμε ξανά οτι σχόλια για την διαιτησία απαγορεύονται,καθώς και οτι ποστ που θα κριθούν ως εμπρηστικά,προσβλητικά,υβριστικά,σπαμ,ειρω
νικά,χωρίς σεβασμό στον/ους συνομιλητη/ές,θα διαγράφονται και-κατά την κρίση της διαχειριστικής ομάδας-θα τιμωρούνται.
shtarkws
Αναρωτιεμαι, αραγε αν κερδισει Παναθηναικος θα στεναχωρηθουν περισσοτερο οι φιλοι του Ολυμπιακου, ή καποιοι Παναθηναικοι?
shaq7
Βαση εικονας των 2 ομαδων ειναι φαβορι ο ολυμπιακος..οποτε βλεπω νικη του παο tongue.gif Θεωρω οτι θα μπουν πολυ πιο ψυχωμενοι και αν καταφερουν να παρουν προβαδισμα θα χουν και την ψυχολογια να βαλουν τα σουτ.Πιστευω και ο μπλατ θα χτυπησει πολυ με πριντεζη μιλου στην επιθεση και στην αμυνα θα δωσει το τριποντο σε ολους πλην λοτζεσκι.
stefkorner
QUOTE (shtarkws @ Nov 6 2018, 18:25 ) *
Αναρωτιεμαι, αραγε αν κερδισει Παναθηναικος θα στεναχωρηθουν περισσοτερο οι φιλοι του Ολυμπιακου, ή καποιοι Παναθηναικοι?


ενδιαφερουσα η σκεψη ! να προσθεσω αλλη μια και εγω : αν κερδισουμε με mvp Παππα ;;; 39.gif
silversurfer
Πάντως οι σκέψεις σας ή και άλλων εδώ είναι μόνο σκέψεις και ευχές θα έλεγα.
Προφανώς και δεν είμαι εναντίον της ομάδας μου και ειδικά στο συγκεκριμένο ματς δεν θα γκρινιάξω καθόλου (όπως με Ζαλγκίρις)

Όμως, ρεαλιστικά, τεχνικά, μπασκετικά, τακτικά, βάσει εικόνας, βάσει momentum ποιος Παναθηναϊκός έχει επιχειρήματα για τη νίκη μας; Εγώ δεν μπορώ να βρω κανένα, ούτε καν την έδρα..
yorgos
Aς πούμε ότι χάνουμε και διώχνει ο ΔΓ τον ΠΑσκουάλ. Καταστροφικά σενάρια και τα δύο, αλλά τι ακριβως θα κερδίσουμε; Θα ψηλώσει ο Λέκα ή θα σπρώχνει ο Λάσμε και θα γίνει Εμπιιντ ο Παπαγιάννης; Η θα αφήσει τη Ζαλγκίρις ο Σάρας; Τσάβι μέχρι τέλους της χρονιάς και μετά ταμείο τριετίας. Και φυσικά νίκη έστω και μισό διχτάκι γιατί αλλιώς το θέμα 8δα γίνεται πολύ αγγούρι.

Αν χάσουμε και δεν απολυθεί ο Πασκουάλ, θα έχουμε γκρίνια όλο το χειμώνα και δεν αντέχεται, άσε τα προεδρικά μέσα που θα κάνουν σαμποτάζ εκ των έσω. Νίκη και μόνο νίκη.
green_sky
Για μενα το ματς αυτο ειναι 70/30 Παναθηναικος.
Θεωρω οτι θα δουμε ξανα Πανανικολαου πανω στον Καλαθη ή ισως και τον Τουπαν.
Αν ο Καλαθης εχει καλη αποδοση ολα θα ειναι πιο ευκολα.Κλειδι για να ανοιξει η αμυνα του Ολυμπιακου ειναι ο Λοτζεσκι.
Θεωρω οτι σε αυτο το ματς θα δουμε τον Τομας στο 3 μαζι με Γκιστ Λασμε.
Ο Παναθηναικος πρεπει να εκμεταλευτει το ΟΑΚΑ και να τρεξει.
Μια δοκιμη του Θαναση πανω στον Σπανουλη νομιζω δεν θα ηταν ασχημη.
Αν ο Ισπανος αποκοψει την δημιουργια του Σπαν θα εχει κανει σημαντικο βημα για την παραμονη στον παγκο.
Το προγραμμα που ακολουθει ειναι αστα να πανε.Νομιζω οτι μια ηττα απο τον αιωνιο θα ηταν η αρχη του τελους για τον Ισπανο.
Δυστυχως ετσι λειτουργει το πραγμα στην Ελλαδα.
yorgos
Kι εγώ νομίζω ότι θα κερδίσουμε. Δε με έχει εντυπωσιάσει δα κι ο Ολυμπιακός.
shtarkws
QUOTE(stefkorner @ Nov 6 2018, 12:42 ) *
ενδιαφερουσα η σκεψη ! να προσθεσω αλλη μια και εγω : αν κερδισουμε με mvp Παππα ;;; 39.gif


Γιατι οχι, μακαρι. Ο Παναθηναικος χρειαζεται παση θυσια νικες και για ψυχολογικους λογους. Ας ελθουν λοιπον ακομη και με τον πιο απροβλεπτο τροπο
stefkorner
QUOTE (shtarkws @ Nov 6 2018, 20:25 ) *
Γιατι οχι, μακαρι. Ο Παναθηναικος χρειαζεται παση θυσια νικες και για ψυχολογικους λογους. Ας ελθουν λοιπον ακομη και με τον πιο απροβλεπτο τροπο


ε οχι και τοσο απροβλεπτο.. ! περσι τετοια εποχη πηραμε δυο πλ μεγαλα ματς στο οακα με mvp Παππα .. rolleyes.gif
shtarkws
QUOTE(stefkorner @ Nov 6 2018, 13:29 ) *
ε οχι και τοσο απροβλεπτο.. ! περσι τετοια εποχη πηραμε δυο πλ μεγαλα ματς στο οακα με mvp Παππα .. rolleyes.gif


Κοιτα δεν ξερω τι εννοεις mvp, εννοεις αυτον που βαζει το τελευταιο σουτ? Αυτον που θα βαλει 2 κρισιμα στο τελος? Για εμενα mvp ειναι καποιος που ειναι σταθερα καλος και χρησιμος σε ολη την δειαρκεια του ματς. Βεβαια ο καθενας αντιλαμβανεται διαφορετικα το μπασκετ. Μακαρι την Παρασκευη ο Παππας να ειναι ο καλυτερος του Παναθηναικου. Θα ειναι πολυ ευχαριστο, μακαρι να ειναι ο Λεκα η ο Παπαγιαννης. Θα σημαινει οτι εχουμε κερδισει ενα παικτη. Κοντα ειναι η Παρασκευη, θα φανει
stefkorner
QUOTE (silversurfer @ Nov 6 2018, 19:57 ) *
Πάντως οι σκέψεις σας ή και άλλων εδώ είναι μόνο σκέψεις και ευχές θα έλεγα.
Προφανώς και δεν είμαι εναντίον της ομάδας μου και ειδικά στο συγκεκριμένο ματς δεν θα γκρινιάξω καθόλου (όπως με Ζαλγκίρις)

Όμως, ρεαλιστικά, τεχνικά, μπασκετικά, τακτικά, βάσει εικόνας, βάσει momentum ποιος Παναθηναϊκός έχει επιχειρήματα για τη νίκη μας; Εγώ δεν μπορώ να βρω κανένα, ούτε καν την έδρα..



οχι * και ευχες ηθελες να γραψεις πανω ; κατι λειπει νομιζω

γιατι συμφωνω ετσι !δεν νομιζω κανεις να το ευχεται !
εγω δεν ειμαι τοσο απαισιοδοξος και θα χαρω την νικη αυτη αν ερθει,οσο λιγες (απ αυτες που δεν δινουν τιτλους)
απο την αλλη δεν εχω τοσο αγχος !ειμαι πεπεισμενος οτι αν δεν νικησουμε θα γινουν κινησεις που θα την βοηθησουν ! κινησεις με παικτες εννοω ! απ αυτη την αποψη μπορω να βρω και θετικα που μπορει να προκυψουν σε μια ενδεχομενη ηττα!

για καποιους βεβαια αυτα μπορει να μεταφρεζονται σαν ευχες!οτι επιθυμουμε να χασει η ομαδα μου! δικαιωμα τους να το πιστευουν!
και εμεις απο την αλλη μπορουμε να υποστηριζουμε οτι θα τους πιασει ο πονος αν χρειαστει να βαλει το χερι στην τσεπη ο dpg rolleyes.gif

QUOTE (shtarkws @ Nov 6 2018, 20:42 ) *
Κοιτα δεν ξερω τι εννοεις mvp, εννοεις αυτον που βαζει το τελευταιο σουτ? Αυτον που θα βαλει 2 κρισιμα στο τελος? Για εμενα mvp ειναι καποιος που ειναι σταθερα καλος και χρησιμος σε ολη την δειαρκεια του ματς. Βεβαια ο καθενας αντιλαμβανεται διαφορετικα το μπασκετ.


ναι μαλλον διαφορετικα το αντιλαμβανονται και οσοι τον βγαλαν mvp στο ματς με την Φενερ
ετσι για την ιστορια εκεινο το βραδυ ειχε :
24 πόντους με 7/12 δίποντα, 2/3 τρίποντα
shtarkws
QUOTE(stefkorner @ Nov 6 2018, 13:49 ) *
ναι μαλλον διαφορετικα το αντιλαμβανονται και οσοι τον βγαλαν mvp στο ματς με την Φενερ
ετσι για την ιστορια εκεινο το βραδυ ειχε :
24 πόντους με 7/12 δίποντα, 2/3 τρίποντα


Θελεις να πεις κατι για τον Παππα με βαση το αρχικο μου ποστ και το φερνεις απ εξω απ εξω? Γιατι αν ειναι ετσι κουραζουμε αδικα και τους υπολοιπους. Αν θελεις κατι να πεις λοιπον μπορεις να το πεις ευθεως.

Αν θελεις να κανουμε μια συζητηση για τον Παππα στο αναλογο τοπικ, με στοιχεια και αριθμους, πολυ ευχαριστως
G-arenas
σαφως και θελουμε να κερδισει η ομαδα! αυτο ελλειπε να θελουμε να χασει.

ομως αν κερδισουμε θαβουμε τα ατελειωτα προβληματα μας κατω απο ενα χαλακι και αυτα φυσικα θα βγουν πολυ πολυ συντομα και θα εχουμε χασει πολυτιμο χρονο μεχρι να τα διορθωσουμε.

αν χασουμε θεωρω οτι θα εχουμε ραγδαιες εξελιξεις στην ομαδα. οχι τοσο να φυγει ο τσαβι, αλλα οτι θα παρουμε κανα παικτη. ειδικα σεντερ. ενω ταυτοχρονα θα το σκεφτονται και για ασσο.

αν κερδισουμε, κερδιζουμε κατι βραχυπροθεσμα και οχι μακροπροθεσμα, ενω αν χασουμε το αντιθετο.

αν μου ελεγες οτι και να κερδσισουμε θα παμε να παρουμε σεντερ βαρβατο και μελλοντικα βλεπουμε και για ασσο θα ηταν το ιδανικο. αλλα αν κερδισουμε παλι θα λεμε εχουμε ομαδαρα, παλι ερχεται το 7ο, παλι τα ιδια δηλαδη και οταν θα χασουμε απο καμια καναρια ή θα τρωμε 20αρες απο ρωσοτουρκους θα λεμε παλι δεν εχουμε ομαδα.

μια νικη θα μας δωσει τεραστια ψυχολογια και την θελουμε πολυ, αλλα θα πρεπει να διορθωσουμε πολλα πραματα στο ροστερ οτι και να γινει. τωρα πως θα ερθει η νικη δεν ξερω. ο οσφπ ειναι πολυ καλυτερος σε ολα. και να τρεξουμε και ο οσφπ τρεχει και μαλιστα εχει κοουτς που ειναι μανουλα στο ανοικτο γηπεδο και στο γρηγορο ρυθμο. να παμε σετ δεν γινεται καθως δεν εχουμε σουτερ, δεν εχουμε ψηλους, δεν εχουμε ποστ, δεν εχουμε δημιουργια, ουτε 1vs1(θα μας φανε ζωντανοι εκει). οποτε τι μενει? να ειμαστε σε πολυ καλη μερα εμεις και ο οσφπ σε κακη. συν την εδρα. αυτα.

εγω βλεπω 40-60 υπερ οσφπ παντως.

ΥΓ οσο και να μη θελω τσαβι, μεχρι το καλοκαιρι πρεπει να μεινει. γιατι με αυτο το κακιστα δομημενο ροστερ ουτε μαγος δεν το σωζει. οποτε τσαβι μεχρι το τελος σιγουρα. μετα παιρνουμε αλλον.
Looter
Προβλέπω νίκη ΠΑΟ στο ντέρμπι.
Έστω και με μισό ποντάκι.
Αυτό δε θα λύσει βέβαια κάποιο από τα προβλήματα...

Δε νομίζω ότι ο ΟΣΦΠ είναι έτοιμος ακόμα για τέτοιο διπλό σε παιχνίδι με ΠΡΕΠΕΙ.
Γενικά πάντως θεωρώ ότι έχει υψηλότερο ταβάνι φέτος ο ΟΣΦΠ αν μείνουν και οι 2 ομάδες ως έχουν.
nvip13
Με βαση τις εως τωρα αποδόσεις των ομαδων θα ελεγα μονο και μονο λογω Οακα, 50-50.

Φυσικα και θελουμε νικη, απλα τα τελευταια χρονια οι νικες επι του Ολυμπιακου κουκουλωνουν αρκετα θεματάκια.

Σε περιπτωση ηττας δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα.
Το προγραμμα που ακολουθει ειναι φωτια!
tamvoukios
Αν ο Ολυμπιακός κλείσει τη δημιουργία και τις μπούκες του Καλάθη και του αφήσει μόνο το μεσαίο και μακρινό σουτ, τότε προβλέπω εύκολη νίκη Ολυμπιακού. Κανένας σουτέρ του Παναθηναϊκού δεν μπορεί να δημιουργήσει σουτ για τον εαυτό του, κανένας δεν μπορεί να δημιουργήσει σταθερά και αξιόπιστα φάσεις για τον εαυτό του, και κανένας άλλος πλην Καλάθη δεν είναι αξιόπιστος στις ασίστ.

Πώς μπορεί να κλείσει η δημιουργία και οι μπούκες του Καλάθη; Με τον Τουπάν στο 2 και Παπανικολάου στο 3, που διαθέτουν ψηλά κορμιά και μακρά χέρια, νομίζω πως στενεύουν τα περιθώρια δημιουργίας του Καλάθη.

Όσον αφορά στην επίθεση του Ολυμπιακού, αν ταϊστεί ο Μιλού, θα κάνει πάρτι στη ρακέτα. Αν ταϊστεί ο Λεντέι, θα φορτώσει τους όποιους ψηλούς του ΠΑΟ με φάουλ.

Γι' αυτό μιλάω για εύκολη νίκη Ολυμπιακού. Αν, μάλιστα, ο Ολυμπιακός έχει κι ένα ποσοστό στα τρίποντα πάνω από 40%, τότε προβλέπω και μεγάλη διαφορά.

ΥΓ: Συνήθως πέφτω έξω στις εκτιμήσεις μου... tongue.gif tongue.gif tongue.gif
G-arenas
QUOTE (tamvoukios @ Nov 6 2018, 16:52 ) *
Αν ο Ολυμπιακός κλείσει τη δημιουργία και τις μπούκες του Καλάθη και του αφήσει μόνο το μεσαίο και μακρινό σουτ, τότε προβλέπω εύκολη νίκη Ολυμπιακού. Κανένας σουτέρ του Παναθηναϊκού δεν μπορεί να δημιουργήσει σουτ για τον εαυτό του, κανένας δεν μπορεί να δημιουργήσει σταθερά και αξιόπιστα φάσεις για τον εαυτό του, και κανένας άλλος πλην Καλάθη δεν είναι αξιόπιστος στις ασίστ.

Πώς μπορεί να κλείσει η δημιουργία και οι μπούκες του Καλάθη; Με τον Τουπάν στο 2 και Παπανικολάου στο 3, που διαθέτουν ψηλά κορμιά και μακρά χέρια, νομίζω πως στενεύουν τα περιθώρια δημιουργίας του Καλάθη.

Όσον αφορά στην επίθεση του Ολυμπιακού, αν ταϊστεί ο Μιλού, θα κάνει πάρτι στη ρακέτα. Αν ταϊστεί ο Λεντέι, θα φορτώσει τους όποιους ψηλούς του ΠΑΟ με φάουλ.

Γι' αυτό μιλάω για εύκολη νίκη Ολυμπιακού. Αν, μάλιστα, ο Ολυμπιακός έχει κι ένα ποσοστό στα τρίποντα πάνω από 40%, τότε προβλέπω και μεγάλη διαφορά.

ΥΓ: Συνήθως πέφτω έξω στις εκτιμήσεις μου... tongue.gif tongue.gif tongue.gif

καλα δεν θα ειναι τοσο ευκολο το ματσακι. ντερμπι ειναι στην ισως πιο δυσκολη εδρα της ευρωπης. ασε που τετοια ματς εχουν αλλο ειδικο βαρος.

γενικα συμφωνω στην αναλυση σου αλλα ειναι και αλλες παραμετροι οπως το παθος και η ενεργεια που παιζουν τον μεγαλυτερο ρολο σε τετοια ματς. οποιος το θελει πιο πολυ και ο παο το θελει πολυ περισσοτερο. για αυτο εδωσα και 40-60 υπερ σας. αλλιως θα εδινα περισσοτερο.
back2back
Φαβορί ο Ολυμπιακός, την χρειάζεται περισσότερο τη νίκη αυτήν τη στιγμή, ο Παο κερδίζει ύστερα από λίγες ημέρες στο πρωτάθλημα και είναι όλοι μια χαρά cool.gif . Δεν είναι πάντως εύκολο να κερδίσει κανείς δια περιπάτου στο ΟΑΚΑ, λογικά θα κριθεί στο τέλος το ματσάκι. Ο Παο δεν έχει δέσει ακόμα, αυτή τη στιγμή μονάχα οι Καλάθης, Πάπι και Θανάσης παίζουν άμυνα, για να πάρει τη νίκη ο Παο θα πρέπει να παίξουν αμυνάρα οι Λάσμε και Γκιστ και να έχει 40% από το τρίποντο
j-kidd13
QUOTE(back2back @ Nov 6 2018, 17:10 ) *
Φαβορί ο Ολυμπιακός, την χρειάζεται περισσότερο τη νίκη αυτήν τη στιγμή, ο Παο κερδίζει ύστερα από λίγες ημέρες στο πρωτάθλημα και είναι όλοι μια χαρά cool.gif . Δεν είναι πάντως εύκολο να κερδίσει κανείς δια περιπάτου στο ΟΑΚΑ, λογικά θα κριθεί στο τέλος το ματσάκι. Ο Παο δεν έχει δέσει ακόμα, αυτή τη στιγμή μονάχα οι Καλάθης, Πάπι και Θανάσης παίζουν άμυνα, για να πάρει τη νίκη ο Παο θα πρέπει να παίξουν αμυνάρα οι Λάσμε και Γκιστ και να έχει 40% από το τρίποντο


Ανάποδα τα λες,ο Παναθηναϊκός καίγεται περισσότερο για τη νικη,με τις 2 κακές ήττες που έκανε... Νικάμε εμείς Παρασκευή και εσείς στο πρωτάθλημα και είμαστε οκ... laugh.gif
G-arenas
QUOTE (j-kidd13 @ Nov 6 2018, 17:15 ) *
Ανάποδα τα λες,ο Παναθηναϊκός καίγεται περισσότερο για τη νικη,με τις 2 κακές ήττες που έκανε... Νικάμε εμείς Παρασκευή και εσείς στο πρωτάθλημα και είμαστε οκ... laugh.gif

βασικα αυτο. εμεις καιγομαστε για την νικη ενω ο οσφπ ειναι πιο χαλαρος. εμεις εχουμε βγαλει πολυ ευκολο προγραμμα και εχουμε 2 ηττες. και να χασει ο οσφπ την καλυπτει την ηττα. εμεις πρεπει να καλυψουμε ηττες με μεγαλες νικες.

οποτε εμεις πρεπει να μπουμε με το μαχαιρι στα δοντια την παρασκευη.
golitog7
Εγώ προβλέπω εύκολη νίκη Παο, μεγάλη εμφάνιση Παπαπέτρου και Τουπάν 0/4 τρίποντα.
qspock
"Tabula rasa" το ντερμπι.

-Φετος δεν εχουν ξαναπαιξει αντιπαλοι.

-Ο Μπλατ εχει παρουσιασει ομαδα με διαφορετικη φιλοσοφια - προσεγγιση - τροπο παιχνιδιου.

-Ο ΠΑΟ δεν εχει πλεον στη διαθεση του καθοριστικες μοναδες αυτων των ντερμπι: Ριβερς, Τζειμς, Σιγκλετον.

-Υπαρχει το πλεονεκτημα της εδρας για τον ΠΑΟ, αλλα απο την αλλη υπαρχει και το αγχος των κακων εμφανισεων που μπροστα στον κοσμο μπορει να μεγαλωσει... Και απο την αλλη ο Ολυμπιακος δεν εχει κατι να χασει.


Και οπως παντα, ειναι τελειως επισφαλες να κανεις οποιαδηποτε προβλεψη σε τετοιου ειδους παιχνιδι, ειδικα στην αρχη της περιοδου...
Με λιγα λογια, οποιος το παιξει στο στοιχημα, του ευχομαι ολοψυχα καλη ΤΥΧΗ. Γιατι μονον αυτο μετραει σε τουτο τον αγωνα, προγνωστικα ειναι αδυνατον να γινουν! 33.gif
rankin
QUOTE(shaq7 @ Nov 6 2018, 12:37 ) *
Βαση εικονας των 2 ομαδων ειναι φαβορι ο ολυμπιακος..οποτε βλεπω νικη του παο tongue.gif


Το ίδιο ήθελα να γράψω και εγώ.
Ειναι αρκετά συνηθισμένο άλλωστε για ντέρμπι αυτός που έχει το momentum να φεύγει με σκυμμένο το κεφάλι.
Αν έχει ομως στα αλήθεια το momentum ο Ολυμπιακός....

QUOTE(golitog7 @ Nov 6 2018, 17:31 ) *
Εγώ προβλέπω εύκολη νίκη Παο, μεγάλη εμφάνιση Παπαπέτρου και Τουπάν 0/4 τρίποντα.


Λίγα για το πουλέν, τον Τουπάν, τον σταθερότερο σουτερ της ομάδας.... laugh.gif



Στα σοβαρά τώρα, δε θα μπω σε αναλύσεις. Σε αυτά τα παιχνίδια η ψυχολογία παίζει (το πιο) σημαντικό ρόλο.
Ποιος θα βάλει τα σουτ. Ποιος θα έχει καθαρό μυαλό. Ποιος θα ελέγξει το ρυθμό. Ποιος θα έχει περισσότερους παίχτες σε καλή ημέρα (ή νύχτα).

Ο Ολυμπιακός μπορεί να μην έρχεται απο μια κακή ηττα, αλλά έρχεται απο μια παρολίγον μεγάλη νίκη απέναντι σε μια μετριοκακή ΤΣΣΚΑ. Είναι καλό αυτό ή κακό; Το να μη μπορείς να κερδίσεις εναν μεγάλο αντίπαλο, οταν τον βρίσκεις σε κακή μέρα;;
Ο Παναθηναϊκός έκανε πρόσφατα μια κακή ήττα, απέναντι ομως σε μια πολύ καλή ομάδα...
Αντίστοιχα κακή ήττα έκανε πριν λίγες μέρες και ο Ολυμπιακός στην έδρα του, και μάλιστα βαριά ήττα...

Άρα, καταλήγουμε στο οτι και οι δυο ομάδες δεν ειναι στα καλύτερα τους, ούτε ιδιαίτερα φορμαρισμένες, ουτε ιδιαίτερα στρωμένες.
Σαν φίλος του Ολυμπιακου, θέλω να πιστεύω οτι η ομάδα μου μπορεί να κερδίσει, αλλά αυτό ειναι σαν να εύχεσαι, ρίχνοντας ενα κέρμα, να φέρει τη πλευρά που έχεις επιλέξει...

Ντέρμπι θα πάει ως το τέλος.
Δυσκολεύομαι να πιστευω οτι θα κριθεί με διαφορά άνω των 5-6 πόντων για την οποιαδήποτε πλευρά, οπως πιστεύω πως μέχρι το τέλος το παιχνίδι θα ειναι ανοιχτό.
stefkorner
δεν προπονηθηκε σημερα ο Παπαπετρου ohmy.gif
μη χαιρεστε ομως φιλοι Ολυμπιακοι rolleyes.gif
προκειται απλα για ..στομαχικες διαταραχες ugly_tocktock.gif
Future7
Περιμένω Παπαπετρου με το μαχαίρι στα δόντια.

Κατα τ αλλα περίεργη κατάσταση..... Αγωνιστικά ο Ολυμπιακός ειναι καλύτερος. Ομως ο παο στο οακα ειναι πιο δυνατός και επισης θα ειναι το πρωτο ντέρμπι εκτός έδρας για πολλούς παίχτες. + το οτι ο Στρελνιεκς ειναι δυστυχώς μια σοβαρή απώλεια που συνεχίζει να βρίσκεται εκτός προπονήσεων.

Για να δούμε....
yorgos
Νομίζω είναι άγουροι οι ξένοι παίκτες του Ολυμπιακού για διπλό στο ΟΑΚΑ και μόνο με τους Έλληνες δύσκολα παίρνεις ντέρμπι. Αλήθεια είναι ότι ο Παναθηναϊκός έχασε τους εξαιρετικούς σε ντέρμπι παίκτες με μεγάλη προσωπικότητα που είχε, αλλά θέλω να πιστεύω πως Γκιστ-Λασμε θα είναι παραπάνω από αξιοπρεπείς. Εγώ θα τον παίξω τον άσο.
nikolas12
Ο Παναθηναϊκός έχει το προβάδισμα στο ντέρμπι. Είναι πιο ξεκούραστος και εμένα η ομάδα μου φέτος παρά τα δύο μεγάλα διπλά στην αρχή και το παρ' ολίγον διπλό στη Ρωσία δε με έχει πείσει ότι μπορεί να πάρει (σε αυτή την περίοδο της σεζόν πάντα) το μεγάλο ντέρμπι στο ΟΑΚΑ. Θα μας βγει λίγο η κούραση, θα είναι λίγο η έδρα, μπορεί να τα σπάσουμε, αλλά δε θα έλεγα πως το διπλό είναι ένα αποτέλεσμα εντός προγράμματος, οπότε δε θα με πειράξει η ήττα τόσο. Το βασικό είναι ο Blatt να μελετήσει τον Παναθηναϊκό ως ομάδα και μέσα στο γήπεδο και να πάρει κάποια χρήσιμα μαθήματα για το πως θα τον αντιμετωπίσει στο μέλλον.
Πάντως ο ΠΑΟ φέτος έχει αρκετά προβλήματα σαν ομάδα, δεν έχει σουτέρ, δεν έχει αξιόπιστες λύσεις στη ρακέτα, αν του κλείσουν τον Καλάθη δεν υπάρχει δημιουργία, οπότε αν πάρει το ματς θα κρύψει κάτω από το χαλάκι πολλές αδυναμίες, ενώ αν χάσει, (λογικά) θα προχωρήσει σε αλλαγές. Πραγματικά είναι ένα πολύ κομβικό ντέρμπι, αλλά για κάποιο λόγο θα δώσω τις περισσότερες πιθανότητες στον αντίπαλο κι ας μην πείθει.
papp7
Για να κερδισει ο παναθηναικος χρειαζεται :
1) Ευστοχια απο την περιφερεια
2)Ο Καλαθης να ειναι σε καλη κατασταση και οχι μετριος
3)Ελεγχος των ριμπαουντ
4)Βοηθεια απο την second unit

Κραταω τον λοτζεσκι σαν σταθερα στο σουτ, κραταω τον λανγκφορντ οτι μπορει να κανει ζημια , τον παππα που παιζει παραδοσιακα καλα+ στα ντερμπι και καποιον εκ των γκιστ-λεκα-τομας-παπι αν καταφερει να γινει x factor για το ματς.



Αν ο ολυμπιακος μπει οσο καλα εχει μπει στην κιμκι και στην μπασκονια θα εχει το πρωτο λογο για την νικη.Αν ειναι μετριος οπως στην τσσκα το ματς ειναι 50/50.
RipCity
QUOTE (stefkorner @ Nov 6 2018, 19:01 ) *
δεν προπονηθηκε σημερα ο Παπαπετρου ohmy.gif
μη χαιρεστε ομως φιλοι Ολυμπιακοι rolleyes.gif
προκειται απλα για ..στομαχικες διαταραχες ugly_tocktock.gif


Ήδη το έκανε καφέ το σορτσάκι; biggrin.gif
RipCity
Αγωνιστικά ο Ολυμπιακός ελαφρύ φαβορί, ειδικά αν μείνει μακριά από προβλήματα φάουλ ο Μιλουτινοφ οι Γκιςτ,Λασμε δεν μπορούν να τον μαρκάρουν, ενώ κι ο Μήτογλου λογικά θα παει ξανά στο σχολείο από τον Πρίντεζη λόγω έλλειψης εμπειρίας.

Αλλά στα ντέρμπι πολλές φορές το ότι έχει γίνει μέχρι εκείνη την ώρα διαγράφεται. Πλην Γκος οι νέοι ξένοι είναι αμφιβόλο αν μπορούν σε τόσο δύσκολη εδρα. Προβλέπω εικοσάρα Langford και νίκη με 4-5 πόντους του Παναθηναϊκού.
whaler
Εγω βλεπω μικρο αλλα σταθερο προβαδισμα του Ολυμπιακου μεχρι 4η περιοδο και μετα ξεσπασμα Παππα ή Langford, με το ματς να πηγαινει ποντο ποντο μεχρι το τελος.
Κακα τα ψεμματα, για τον ΠΑΟ το ζητουμενο ειναι να βαλει τον κοσμο στην εξισωση και να αντλησει δυναμη απο εκει.
Σημαντικοτατο να μην χανομαστε στις αλλαγες στην αμυνα, σε κοψιματα χαμηλα αλλα και στα pnr. Το ματς πρεπει να ξεκινησει απο την αμυνα πρωταρχικα.
Αναμενεται με πολυ ενδιαφερον το ματς.
villiskabas
Αν ο Παναθηναικος δεν βελτιωθει σημαντικα σε τομεις οπως το ριμπαουντ και το μαρκαρισμα στο 5 θα δωσει πολλες δευτερες επιθεσεις στον Ολυμπιακο. Επισης αν βραχυκυκλωσουν απο το τριποντο θα χει θεμα. Περσι ο Ολυμπιακος μας κερδισε στο Οακα και ειχαμε καλυτερη ομαδα γτ να μην το κανει και φετος? δινω προβαδισμα 60-40 στον Ολυμπιακο γτ ο Παναθηναικος δεν εχει κανει ουτε ενα μετριο ματς φετος οχι καλο!
basket72
Με βάση την μέχρι τώρα εικόνα τω 2 ομάδων στην Ευρωλίγκα, είναι ξεκάθαρο φαβορί ο Ολυμπιακός που μάλιστα παίζει καλύτερα στα εκτός (και στην καυτή Φερνάντο Μπουέσα Αρένα).
Έχει πάρει αν δεν κάνω λάθος και τα 2 τελευταία ματς στο ΟΑΚΑ (στην Ευρωλίγκα).

Από την άλλη ο Παναθηναϊκός παίρνει τα πάνω του στο ΟΑΚΑ, είναι (ψιλό) με την πλάτη στον τοίχο (για τα ελληνικά δεδομένα που η υπομονή σώνεται γρήγορα...) και το ματς είναι 1Χ2. (όπως ΠΡΟΠΟ biggrin.gif )
jazz thrilos
Καταρχήν να συμφωνήσουμε οτι σε περίπτωση ήττας του Ολυμπιακού ούτε χανόμαστε ούτε καμιά ιδιαίτερη γκρίνια θα ξεσπάσει για τον Μπλατ και τους παίχτες. Το "πρέπει" ανήκει αποκλειστικά στον Παναθηναικό αυτή την περίοδο με το συγκεκριμένο πρόγραμμα που είχε και με τα συγκεκριμένα αποτελέσματα που πέτυχε.

Για τον Ολυμπιακό δυσκολέυομαι λίγο να εκτιμήσω με τι πλάνο θα κατέβει γιατί μέχρι στιγμής παίζουμε απρόβλεπτα. Πήγαμε Μόσχα και Μπασκόνια και παίξαμε αρκετά καλά και ωραίο μπάσκετ. Με Αρμάνι, Μακάμπι και ΤΣΣΚΑ θυμίσαμε λίγο περσινό Ολυμπιακό με πολλές ατομικές ενέργειες και έλλειψη πλάνων. Ούτε που ξέρω τι να περιμένω απο τον Μπλατ. Θα είμαι ευχαριστημένος αν δω διάθεση για τρέξιμο και early offenses στο ΟΑΚΑ. Μέχρι εκεί.

Για τον Παναθηναικό το μεγάλο πρόβλημα τις 5 πρώτες αγωνιστικές δεν είναι ούτε τα ριμπάουντ, ούτε η "ανημποριά" των ψηλών του, ούτε η έλλειψη αξιόπιστου σουτ απο την περιφέρεια (εννοείται οτι και τα 3 παραπάνω είναι σημαντικά). Το μέγα πρόβλημα για μένα είναι οτι ο Καλάθης έχει ξεκινήσει μέτρια και οτι πίσω απο τον μέτριο Καλάθη δεν υπάρχει ούτε μισός παίχτης δημιουργικά. Είναι βέβαιο οτι ο Καλάθης θα είναι και πάλι φέτος στα δυο-τρια τοπ γκαρντ της ευρωλίγκας. Θα πάρει μπροστά, είναι παιχτάρα. Όμως μέχρι τώρα δεν είναι καλός, δεν έχει διάθεση στο μοίρασμα, δεν τον βοηθάν ούτε οι σουτέρ ούτε οι ψηλοί. Οπότε, αν ο Καλάθης κάνει μέτρια εμφάνιση μεθαύριο, ο Ολυμπιακός ίσως βρεθεί να έχει πλεονέκτημα μέσα στο ματς. Αν ο Καλάθης φτάσει στα γνωστά στάνταρντς που ξέρουμε οτι μπορεί τότε θα δούμε άλλον Παναθηναικό. Και επίσης, με τίποτα δεν θέλω να του δώσει το ελεύθερο σουτ ο Μπλατ. Ο Νικ τουβλάρει ασταμήτατα με εξαίρεση όταν βρίσκεται απέναντι μας.

Είμαι περίεργος να δω αν ο Πασκουαλ ρίξει τον Παπαγιάννη πάνω στον Μιλουτίνοφ. Θα έχει ενδιαφέρον.
villiskabas
QUOTE (jazz thrilos @ Nov 7 2018, 13:18 ) *
Είμαι περίεργος να δω αν ο Πασκουαλ ρίξει τον Παπαγιάννη πάνω στον Μιλουτίνοφ. Θα έχει ενδιαφέρον.


τι ενδιαφερον βρε συ? θα κανει double double χαλαρα
jazz thrilos
QUOTE (villiskabas @ Nov 7 2018, 12:35 ) *
τι ενδιαφερον βρε συ? θα κανει double double χαλαρα


Ο Παπαγιάννης;;; wos_sport5.gif

Πέρα απο την πλάκα, δεν είμαι τόσο περίεργος για το ματσάρισμα αυτό καθαυτό, αλλά για το αν θα το επιχειρήσει σαν κίνηση ο Πασκουάλ. Θα με βοηθήσει να καταλάβω τι άποψη έχει για τους ψηλούς του.
shtarkws
Δυο πραγματα που κατ εμε θα εχουν ενδιαφερον ειναι τα εξης

Πως θα αντιμετωπισει η (προβληματικη) φροντ λαιν του Παναθηναικου τον πολυ ποιοτικο Μιλουτινοφ

Πως θα αντιμετωπισει τακτικα ο Παναθηναικος τον αναμενομενο περιορισμο στην δημιουργια του Καλαθη
jazz thrilos
Εντωμεταξύ βρε παιδί μου, αυτό που συμβαίνει με τον Ολυμπιακό κάθε φορά δεν έχει προηγούμενο. Διαβάζω στα μπασκετικά άρθρα για τον Στρέλνιεκς και για ακόμη μια φορά η ομάδα καλείται να διαχειριστεί με φιλοσοφικό σχεδόν τρόπο ερωτήματα του στυλ "to be, or not to be". Μπορεί να προσφέρει για λίγο ο Λετονός; Να συμπεριληφθεί στην 12αδα και θα δούμε πως θα πάει το ματς; Ή μήπως παίξει 5 λεπτά και τον χάσουμε για κανά μήνα ακόμα; Μήπως είναι περισσότερα τα ωφέλη απο μια ενδεχόμενη νίκη επι του Παναθηναικού με την συμμετοχή Στρελνιεκς και την πιθανή απουσία του για δυο-τρια παιχνίδια στην συνέχεια απο αυτά που θα αποκομίσουμε αν δεν παίξει στο ΟΑΚΑ και είναι ετοιμοπόλεμος για την επόμενη εβδομάδα;

Μια ζωή τα ίδια....

Πάντως αν είναι να ρισκάρουμε, προτιμώ να βοηθήσει στο ΟΑΚΑ και ενδεχομένως να είναι και καθοριστικός για μια νίκη, κι ας τον χάσουμε για τα ματς με Φενέρ εντός και Μπάγερν εκτός. Γιατί με το ιατρικό μας επιτελείο, το πιο πιθανό τελικά είναι να τον στερηθούμε και στο ΟΑΚΑ αλλά και στα παιχνίδια με Φενερ, Μπάγερν, Ρεαλ...και ποιός ξέρει ακόμα πόσα.
stefkorner
θα συμφωνησω πανω σε αυτα που εστιαζετε


θα αξιολογηθει η συνολικη παρουσια των γκαρντ ,οσο αναφορα το ροτεισον πως θα βγει ,αλλα και ειδικα ποσο θα αντεξουμε με τον Καλαθη στον παγκο (ειδικα ο Λεκα)

οπως επισης το πως θα ανταποκριθουν οι <bad boys> ,αλλα και οποιος απο τους Παπαγιαννη-Ιαν επιλεχθει να ματσαρει τον Μιλουτινοφ ! και μαλλον θα εχουμε μια σαφη εικονα για το αν θα γινουν αλλαγες ψηλων το επομενο διαστημα!
γιατι περα απο ενα πολυ σημαντικο ματς για την ευρωλιγκα,ειναι το πρωτο μεγαλο τεστ εναντιον Μπλατ με προεκταση αλλους 2 εγχωριους τιτλους ..!
μια νικη ναι μεν θα κρυψει οποια θεματα πιθανον προκυψουν και παλι ,κατω απο το χαλακι..
αλλα αργα η γρηγορα θα ξαναβγουν απο το χαλακι ,με την πρωτη στραβη! και δυστυχως ειναι πολυ κοντα το επομενο πολυ δυσκολο και κρισιμο ματς !με την Εφες ,στην Πολη..
golitog7
Με μια γρήγορη ματιά στα στατιστικά της euroleague ανά ομάδα παρατήρησα ότι ο Παο είναι πιο ψηλά στις περισσότερες κατηγορίες από τον Οσφπ. Σαφώς και έχουμε παίξει με καλύτερες και πιο δύσκολες ομάδες αλλά...
Συνεπώς δεν καταλαβαίνω από που προκύπτουνα τα περί ανωτερότητας τους Οσφπ, περί καλύτερου μομέντουμ κτλ κτλ. Συνυπολλογίζοντας δε και τον παράγοντα έδρα καθώς και το γεγονός ότι εμείς έχουμε αρκετούς νέους παίκτες που δεν είναι συνηθισμένοι σε τέτοια παιχνίδια, προβλέπω καθαρή νίκη του Παο.
G-arenas
QUOTE (golitog7 @ Nov 7 2018, 15:55 ) *
Με μια γρήγορη ματιά στα στατιστικά της euroleague ανά ομάδα παρατήρησα ότι ο Παο είναι πιο ψηλά στις περισσότερες κατηγορίες από τον Οσφπ. Σαφώς και έχουμε παίξει με καλύτερες και πιο δύσκολες ομάδες αλλά...
Συνεπώς δεν καταλαβαίνω από που προκύπτουνα τα περί ανωτερότητας τους Οσφπ, περί καλύτερου μομέντουμ κτλ κτλ. Συνυπολλογίζοντας δε και τον παράγοντα έδρα καθώς και το γεγονός ότι εμείς έχουμε αρκετούς νέους παίκτες που δεν είναι συνηθισμένοι σε τέτοια παιχνίδια, προβλέπω καθαρή νίκη του Παο.

ο οσφπ εχει δωσει πολυ δυσκολοτερα ματς απο παο. ουσιαστικα το μονο δυσκολο ματς ειναι αυτο με την ζαλγκιρις. και ο οσφπ το πιο ευκολο αυτο εντος με μακαμπι που για μας ηταν το πιο δυσκολο μαζι με ζαλγκιρις.

αν ο παο πηγαινε 2 φορες ρωσια και μια μπασκονια θα ειχε φαει 20αρες, δεν θα ειχε φερει διπλα.

επισης ποιες κατηγοριες λες? γιατι ο παο σε ριμπαουντ και τριποντα παιζει να ειναι ο χειροτερος. αν εννοεις αμυνα σε μεσο ορο θα σου πω οτι παιζει πολλες κατοχες ο οσφπ.
giorgos14
Πολύ μαρέσει που οι Παναθηναϊκοί βλέπετε Ολυμπιακό για νικητή και οι Ολυμπιακοί τον Παναθηναϊκό αντίστοιχα. Νομίζω ότι πάντως ήρθε η ώρα για την πρώτη ζώνη του Μπλατ, προσαρμοσμένη όλη η άμυνα σε λάνγκφορντ και λοτζέσκι και οι υπόλοιποι στα όρια της ρακέτας. 20+ από Καλάθη και νίκη Ολυμπιακού
basket72
QUOTE (giorgos14 @ Nov 7 2018, 16:38 ) *
Πολύ μαρέσει που οι Παναθηναϊκοί βλέπετε Ολυμπιακό για νικητή και οι Ολυμπιακοί τον Παναθηναϊκό αντίστοιχα. Νομίζω ότι πάντως ήρθε η ώρα για την πρώτη ζώνη του Μπλατ, προσαρμοσμένη όλη η άμυνα σε λάνγκφορντ και λοτζέσκι και οι υπόλοιποι στα όρια της ρακέτας. 20+ από Καλάθη και νίκη Ολυμπιακού


Κι εμένα μου αρέσει που οι μεν δίνουν φαβορί τους δε, αλλά εγώ αν έπρεπε ντε και καλά να δώσω φαβορί, θα έδινα τον Ολυμπιακό. Το πιο πιθανό πάντως είναι το παιχνίδι να είναι ντέρμπι μέχρι το τελευταίο λεπτό/ τελευταίο σουτ.
Εγώ βλέπω τον Παναθηναϊκό να μπαίνει με περίσσεια ενέργεια στην άμυνα απ΄όπου θα κοιτάξει να αποκομίσει γρήγορο πλεονέκτημα.

Θεωρώ απολύτως σωστό εξάλλου, να δίνεται το 3π. στον Καλάθη και να του κλείνουν τους διαδρόμους. Μιλάμε για έναν από τους χειρότερους "βασικούς" γκαρντς στο 3π. (20% φέτος στην Ευρωλίγκα!) και από την άλλη τον καλύτερο στις τελικές κι έναν από τους 2-3 καλύτερους σε γενικότερη δημιουργία.

Thodoros
Θα δούμε μην προτρέχουμε σε συμπεράσματα από τα μέχρι τώρα ματς. Ο Αγώνας είναι στο 50-50 γιατί δεν έχει ξεκινήσει ακόμα! wink.gif άλλωστε αυτό έχει άλλον χαρακτήρα και ο Πασκουάλ γνωρίζει καλά ότι δεν πρέπει να το χάσει ( τουλάχιστον εύκολα).

Εντύπωση μου κάνει που ο Μιλουτίνοφ δεν έχει αντίπαλο όπως λένε μερικοί! Λες και ο Παπαγιάννης είναι κουνούπι , θα έχουμε μια ωραία μονομαχία εκεί και μάλιστα για εμάς θα είναι ένα τεστ αν ο Παπαγιάννης είναι χρήσιμος ή όχι ( για φέτος πάντα).
Υπάρχει ισορροπία και λογικά θα το πάρει το ματς αυτός που είναι εύστοχος και έτοιμος.

Τώρα όπως και ο Ολυμπιακός που έχει αρκετούς που μπορούν να κάνουν ζημιά , το ίδιο ισχύει και για τον Παναθηναικό και δεν μιλάω προφανώς ούτε για τον Νικ ούτε για τον Ματ.



brob
Τα περυσινά στατιστικά του Μιλουτινοφ στη euroleague απέναντι στον Παναθηναικό

Στην έδρα μας : 4 πόντους σε 22 λεπτά .

εκτος έδρας : 4 πόντοι σε 19 λεπτά

το 2016 - 2017

Στην έδρα μας : 0 πόντους σε 7.5 λεπτά
Εκτός έδρας : 2 πόντοι σε 4 λεπτά ..

Φοβος και τρόμος για εμάς αυτός ο παίχτης laugh.gif laugh.gif tongue.gif



tamvoukios
QUOTE (brob @ Nov 7 2018, 18:40 ) *
Τα περυσινά στατιστικά του Μιλουτινοφ στη euroleague απέναντι στον Παναθηναικό

Στην έδρα μας : 4 πόντους σε 22 λεπτά .

εκτος έδρας : 4 πόντοι σε 19 λεπτά

το 2016 - 2017

Στην έδρα μας : 0 πόντους σε 7.5 λεπτά
Εκτός έδρας : 2 πόντοι σε 4 λεπτά ..

Φοβος και τρόμος για εμάς αυτός ο παίχτης laugh.gif laugh.gif tongue.gif

Σαν Ολυμπιακός που είμαι παρακαλάω να έχουν την ίδια άποψη με σένα ο Πασκουάλ και οι παίκτες του ΠΑΟ.
Ε, ρε, γλέντια!!!
brob
QUOTE (tamvoukios @ Nov 7 2018, 18:59 ) *
Σαν Ολυμπιακός που είμαι παρακαλάω να έχουν την ίδια άποψη με σένα ο Πασκουάλ και οι παίκτες του ΠΑΟ.
Ε, ρε, γλέντια!!!


Μα δεν είναι θέμα άποψης αλλά πραγματικότητας γιατι μιλανε τα νούμερα . Εκτος αν η ερμηνεια σου σε αυτά τα νούμερα εσένα είναι πως έκανε ματσάρες ο συγκεκριμένος απέναντι μας . rolleyes.gif Είναι και αυτό μια άποψη !

Να στο πω και διαφορετικά περισσότερο φοβάμαι άλλους παίχτες σας πχ τον Σπανούλη ο οποιος εχει κάνει ορισμένα πραγματικά μεγάλα παιχνιδια παρα τον Μιλουτινοφ ..

Τώρα τι να σου πω μπορεί ξαφνικά να τύχει και να κάνει και ενα μεγάλο ματς απέναντι μας . Αλλά όταν κάθεσαι και σκέφτεσαι ποιος θα μας κάνει τη ζημιά ε δε πάει το μυαλό εκεί τουλάχιστον ως προς τον Παναθηναικό στον οποιο και αναφέρομαι !
stefkorner
QUOTE (brob @ Nov 8 2018, 01:15 ) *
Τώρα τι να σου πω μπορεί ξαφνικά να τύχει και να κάνει και ενα μεγάλο ματς απέναντι μας .


οχι αγαπητε φιλε! δεν θα τυχει,αλλα θα πετυχει..

ο Μιλουτινοφ εχει εξελιχθει πολυ αυτα τα δυο χρονια ,ενω αντιθετα εμεις ειμαστε στην γραμμη ψηλων : Καθε φετος και χειροτερα..!
αν κανει παρτι ο Μιλουτινοφ κατι θα εχει παει στραβα με τους ηδη προβληματικους σεντερ μας

ο Μιλουτινοφ οντως επι δυο χρονια εξαφανιζοταν στο οακα
φυσικα μετρουσε και το γεγονος οτι επι δυο χρονια ο Πασκουαλ κερδιζε τακτικα τον Σφαιροπουλο και σ αυτο το κομματι !
και γενικα καποιοι παικτες σαν τον Γκιστ σε αυτα τα ματς εναντιον Ολυμπιακου μεταμορφωνονται !
ας ελπισουμε να συμβει κ φετος αυτο !αλλα και ο Πασκουαλ να ξεκινησει καλα εναντιον του Μπλατ
brob
QUOTE (stefkorner @ Nov 7 2018, 19:34 ) *
οχι αγαπητε φιλε! δεν θα τυχει,αλλα θα πετυχει..

ο Μιλουτινοφ εχει εξελιχθει πολυ αυτα τα δυο χρονια ,ενω αντιθετα εμεις ειμαστε στην γραμμη ψηλων : Καθε φετος και χειροτερα..!
αν κανει παρτι ο Μιλουτινοφ κατι θα εχει παει στραβα με τους ηδη προβληματικους σεντερ μας

ο Μιλουτινοφ οντως επι δυο χρονια εξαφανιζοταν στο οακα
φυσικα μετρουσε και το γεγονος οτι επι δυο χρονια ο Πασκουαλ κερδιζε τακτικα τον Σφαιροπουλο και σ αυτο το κομματι !
και γενικα καποιοι παικτες σαν τον Γκιστ σε αυτα τα ματς εναντιον Ολυμπιακου μεταμορφωνονται !
ας ελπισουμε να συμβει κ φετος αυτο !αλλα και ο Πασκουαλ να ξεκινησει καλα εναντιον του Μπλατ



Το ίδιο μπορεί να ειπωθεί και για τον Ολυμπιακό που πέρυσι είχε τον Μακλιν και πρόπερυσι κυρίως που είχε τον Μπιρτς..Καθε πέρυσι και καλύτερα.. Για εμάς η έλλειψη Σίνγκλετον είναι κάτι που ποτε δεν αναπληρώθηκε επι της ουσίας και εκει για εμένα είναι κυρίως το πρόβλημα ..και η διαφορά με τα δυο προηγούμενα χρόνια..

Σε κάθε περίπτωση εγώ πιστεύω και οι δύο ομάδες έχουν προβλήματα και είναι σε ευρύτερο πλαίσο από το μας λείπει ο σεντερ σε εμάς ( όπως ισχυρίζεσαι εσύ ή στον Ολυμπιακο κάτι άλλο ) .

Επίσης δε πιστεύω οτι αν κερδίσουμε με έναν πόντο ή και με κάποια διαφορά οτι λύθηκαν τα πρόβληματα αρα είμαστε καλύτεροι από τον Ολυμπιακό και προχωράμε . Αντίστροφα το ίδιο δε θα ισχύει και στη περίπτωση νίκης του Ολυμπιακού. Φοβάμαι οτι αυτή η λογική θα επικρατήσει σε περίπτωση νίκης μας..να βάλουμε τα όποια προβλήματα κάτω από το χαλάκι ..

Για τον Γκιστ περιμένω και εγώ πολύ καλύτερη εμφάνιση από οτι στα προηγούμενα παιχνίδια και πιστευώ οτι θα τα πάει καλύτερα. Για Μπλατ και Πασκουαλ μένει να δούμε τον αγώνα.. και συνολικά κοντός ψαλμός αλληλουια..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.