Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ vs Oλυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
rankin
QUOTE(green_sky @ Nov 9 2018, 13:09 ) *
Το ματς προσφερεται για να δοξαστει ο Παππας.

Για να δοξαστεί ο Παππάς, οχι σήμερα αλλά γενικά, πρέπει να πας σε hero ball καταστάσεις.. (Στο χωριό μου το λέμε και γιουρούσι)
Δε ξέρω πόσο δόκιμο θα ειναι αυτό, τουλάχιστον ως αρχική επιλογή
Συνήθως, ο Παππάς ειναι ο x factor. Το χαρτί που τραβάς οταν τιποτα άλλο δε δουλεύει.
Για να φτάσεις σε αυτές τις συνθήκες, σημαίνει πως πιο δόκιμες επιλογές δεν έχουν δουλέψει

Δε ξέρω.
Δεν λέω οτι δε μπορεί να γίνει.
Λέω ομως οτι πολυ πιο πιθανό ειναι να πάρεις το παιχνιδι με 30 πόντους του Λανγκφορντ παρά με 20 του Παππά

Weekendman
Αυτό που μπορεί να πει κανείς, είναι πως ο περιορισμός του Καλάθη δεν είναι και τόσο απίθανος. Ενδεικτικά την περσινή χρονιά ,που ο συγκεκριμένος παίκτης έκανε τρομερά πράγματα. Ο Ολυμπιακός του Σφαιρόπουλου. Παρά το γεγονός ότι στα περισσότερα ντέρμπι Ολυμπιακού-Παναθηναικού ,είχε εκτός θεωρητικά σημαντικά αμυντικά εργαλεία σαν τους Τόμπσον, Αγραβάνη, Τιλί. Και παρουσίαζε μια αδυναμία σε περιφερειακούς με καλό 1 εναντίον 1. Κατάφερε σε 5 από τα 9 ματς να τον κρατήσει σε χαμηλό αριθμό ασσίστ(2,5,2,1 ,2) Και σε ένα μόνο ματς από αυτά τα 5 να φτάνει διψήφιο αριθμό πόντων τους 12 στον χαμένο τέταρτο Ελληνικό τελικό.



http://widgets.baskethotel.com/site/esake/...$t&0=1
http://widgets.baskethotel.com/site/esake/...$t&0=1
http://widgets.baskethotel.com/site/esake/...$t&0=1
http://widgets.baskethotel.com/site/esake/...$t&0=1
http://www.euroleague.net/main/results/sho...7#!boxscore

Φυσικά από την άλλη αυτά μας δείχνουν ότι δεν αρκεί να κρατήσεις τον Καλάθη χαμηλά για να πάρεις νίκη, τώρα εαν οι υπόλοιποι παίκτες του Παναθηναικού μπορούν να υποστηρίξουν ανισώσεις τύπου Λανγκφορντ>Τζέιμς η έστω εξισώσεις Τόμας=Σίνγκλετον είναι διαφορετικό πεδίο συζήτησης. Αλλά ο Ολυμπιακός θα έρθει με ροτέισον* που ενδέχεται να επιβαρύνει Γκος και Σπανούλη. Οπότε δεν βλέπω τον λόγο για υπερβολική αισιοδοξία από Ολυμπιακή σκοπιά για σήμερα τουλάχιστον.

*Γιατί και να παίξει ο Στρέλνιεκς θα είναι ανέτοιμος λογικά.
G-arenas
QUOTE (green_sky @ Nov 9 2018, 13:09 ) *
Νομιζω οτι στην φετεινη Ευρωλιγκα δεν υπαρχει ευκολη ομαδα.Ξεχωριζουν Ρεαλ,Φενερ και Τσσκα και μετα υπαρχουν 8-10 ομαδες που πανω κατω βραζουν στο ιδιο ζουμι.
Η γνωμη μου ειναι οτι ο Παναθηναικος σημερα πρεπει να τρεξει.Δεν τον βολευει το σετ παιχνιδι.
Πρεπει να σημαδεψει τους ψηλους του Ολυμπιακου που δεν ειναι αθλητικοι.Το ματς προσφερεται για να δοξαστει ο Παππας.
Απο την αλλη πιστευω οτι και ο Μπλατ θα προσπαθησει να τρεξει και θα δωσει επιλεγμενα το σουτ.
Ενδιαφερον το ματς.
Για να δουμε αν η επιλογη του Πασκουαλ το καλοκαιρι να παει σε παιχτες με εμπειρια θα ευδοκιμήσει.
Αλλωστε αν σε κατι τετοια ματς δεν βγουν μπροστα παιχτες που εχουν με το κουταλι την Ευρωλιγκα,τοτε ποτε θα βγουν ?
Δεν πρεπει επισης να ξεχναμε οτι ο Παναθηναικος κατα καιρους εχει παθει ζημιες μεσα στο ΟΑΚΑ απο παιχτες που δεν ειναι τα πρωτα βιολια του αντιπαλου.Θεωρω για παραδειγμα αδοκιμο να δωσει πχ ο Πασκουαλ το σουτ στον Μαντζαρη.
Παντως συνεχιζω να εχω την αποψη που ειχα απο την αρχη της εβδομαδας,οτι ο Παναθηναικος σημερα ειναι φαβορι.

σαφως και δεν ειναι ευκολη η ευρωλιγκα φετος. αλλα και παλι δεν συγκρινονται ομαδες οπως νταρου καναρια και μπουντου με ρεαλ φενερ τσσκα. αλλιως θα παιξει με καναρια και αλλιως με ρεαλ.

αν τρεξουμε και παμε τον ρυθμο στο στυλ που βολευει τον οσφπ τοτε δεν βλεπω πως θα κερδισουμε. ασε που και σαν ομαδα ετσι οπως ειμαστε δεν ειναι για να τρεχουμε. θα σκασουν ο νικ ο γκιστ και ο λασμε που τους θελουμε. τσαμπα θα τρεχουν. μονο αν παιξουμε πολεμο και ξυλο θα το παρουμε το ματς.
j-kidd13
QUOTE(G-arenas @ Nov 9 2018, 13:48 ) *
σαφως και δεν ειναι ευκολη η ευρωλιγκα φετος. αλλα και παλι δεν συγκρινονται ομαδες οπως νταρου καναρια και μπουντου με ρεαλ φενερ τσσκα. αλλιως θα παιξει με καναρια και αλλιως με ρεαλ.

αν τρεξουμε και παμε τον ρυθμο στο στυλ που βολευει τον οσφπ τοτε δεν βλεπω πως θα κερδισουμε. ασε που και σαν ομαδα ετσι οπως ειμαστε δεν ειναι για να τρεχουμε. θα σκασουν ο νικ ο γκιστ και ο λασμε που τους θελουμε. τσαμπα θα τρεχουν. μονο αν παιξουμε πολεμο και ξυλο θα το παρουμε το ματς.


Kαλα,δεν παίζει ΑΟ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ-ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ...
2 ομαδες πανω κατω χωρις μεγαλες διαφορες ειναι,με τον Ολυμπιακο σε σχετικά καλυτερη κατασταση.Το να λεμε οτι μονο με ξυλο και πολεμο θα παρουμε το ματς λες και παιζουν χριστιανοι vs λιονταρια ειναι αλλη μια υπερβολη.
G-arenas
QUOTE (j-kidd13 @ Nov 9 2018, 14:02 ) *
Kαλα,δεν παίζει ΑΟ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ-ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ...
2 ομαδες πανω κατω χωρις μεγαλες διαφορες ειναι,με τον Ολυμπιακο σε σχετικά καλυτερη κατασταση.Το να λεμε οτι μονο με ξυλο και πολεμο θα παρουμε το ματς λες και παιζουν χριστιανοι vs λιονταρια ειναι αλλη μια υπερβολη.

καλα γνωμες ειναι αυτες σαφως. και δεν εκανα συγκριση μεταξυ ομαδων 18 κατηγοριων διαφορας αλλα καναρια, νταρου και ρεαλ οσφπ π.χ χθες 40 εφαγε η νταρου παντως. οποτε ναι με νταρου κλπ παιζεις γρηγορα να βαλεις ποντους στον αιφνιδιοασμο, με τοπ ομαδες ομως οχι ετσι οπως ειμαστε.

εγω θεωρω πως αν δεν παιζουμε στο 1000% στην αμυνα και παιζουμε χαλαρα και με αυτους τους ψηλους που εχουμε και παμε και σε βιαστικες-γρηγορες επιθεσεις και κανουμε αρκετα λαθη ή χασουμε επιθεσεις τοτε θα χασουμε.

το θεμα ειναι να σκυλιασουμε στην αμυνα και μετα αν δεν τελειωσουμε την φαση με την μια σε πρωτευοντα, να παιξουμε σετ. και οχι στα 8-10 δευτερα επιθεση. θελει υπομονη εκει και να μην χαρισουμε ουτε μια επιθεση σε εναν αντιπαλο ανωτερο και ειδικα στο ανοικτο γηπεδο αν βρει ρυθμο θα σε σκοτωσει.
pan24
Στο σημερινο παιχνιδι μεγαλο ρολο θα παιξει το τριποντο(τι ειπα τωρα σιγα την φιλοσοφια)
Οχι ομως το τριποντο του Λοτζεσκι και του Τομας
Ας εχουν 0/4 αυτοι η αμυνα και παλι κολλημενη πανω τους θα ειναι

Ουτε το τριποντο του Θαναση και του Παπαπετρου,αυτοι και 2/2 να ξεκινησουν η αμυνα θα συνεχισει να τους το δινει και δεν θα σουταρουν πολλα

Το τριποντο του Λανγκφορντ,του Παππα και του Καλαθη ειναι που θα κρινουν αρκετα

Οι 2 πρωτοι γιατι μεχρι τωρα σουταρουν με 33% και αυτο ειναι περιπου το ποσοστο καριερας τους(32,5 του Παππα και 35,7 του Λανγκφορντ)
Δεν θα μου εκανε εντυπωση ακομα και η φαινομενικα τρελη επιλογη να δωσει ο Μπλατ το τριποντο στον Λανγκφορντ απαγορευοντας του το σουτ απο μεση αποσταση
Αν ξεκινησει ζεστος ισως ο Μπλατ αναγκαστει να αλλαξει αμυνα δινοντας του περισσοτερες ευκαιριες να κανει το παιχνιδι του

Ο Παππας επειδη ο Μπλατ οπως καθε προπονητης θα του δωσει το τριποντο και ο ιδιος μετα χαρας θα το παρει(παρενθεση ο Παππας φετος Ευρωλιγκα εχει σουταρει ενα τριποντο περισσοτερο απο διποντα)
Αν μπουν θα βοηθησει

Ο Καλαθης επειδη λογω ρολου θα εχει πολυ ωρα στην μπαλα στα χερια,σε καθε σκριν θα τον παιζουν απο πισω και γενικα θα ειναι ελευθερος(θα συνεχισουν να τον αφηνουν ελευθερο οσα και να βαλει) και θα παρει αρκετα ειναι σημαντικο να μπουν

Αυτα θα κανουν την διαφορα αναμεσα στους 80-85 ποντους και το ταβανι 70
yorgos
Εγώ πάντως τον Ολυμπιακό απέναντι στην ΤΣΣΚΑ δεν τον είδα καθόλου καλό. Η απώλεια Στρέλνιεκς είναι μεγάλη και δεν εμπιστεύομαι και πολύ το Γκος για να κάνει ματσάρα μέσα στο ΟΑΚΑ. Ο Παπαπέτρου απέναντι στο Βεζένκοφ θα λυσσάξει, ακόμη κι αν κάνει 3 φάουλ νωρίς. Δε νομίζω πως θα πρέπει να μας ανησυχεί τόσο μη φάμε 75-85 πόντους από τον Ολυμπιακό, δε βλέπω να φτάνει εκεί το ματς. Εμεις να μην τα σπάσουμε (συνηθισμένο) και τέλος πάντων να υπάρχει μια έστω σχετική ισορροπία στα ριμπάουντ όπου επίσης έχουμε δομικά θέματα, και θεωρώ πως δικαιωματικά είμαστε το φαβορί.
Conan1982
QUOTE (yorgos @ Nov 9 2018, 15:03 ) *
Δε νομίζω πως θα πρέπει να μας ανησυχεί τόσο μη φάμε 75-85 πόντους από τον Ολυμπιακό, δε βλέπω να φτάνει εκεί το ματς.


Εγώ θα διαφωνήσω και ας εκτεθώ. wink.gif
Προβλέπω πάνω από 75 πόντους και οι 2 ομάδες.
j-kidd13
QUOTE(yorgos @ Nov 9 2018, 15:03 ) *
Εγώ πάντως τον Ολυμπιακό απέναντι στην ΤΣΣΚΑ δεν τον είδα καθόλου καλό. Η απώλεια Στρέλνιεκς είναι μεγάλη και δεν εμπιστεύομαι και πολύ το Γκος για να κάνει ματσάρα μέσα στο ΟΑΚΑ. Ο Παπαπέτρου απέναντι στο Βεζένκοφ θα λυσσάξει, ακόμη κι αν κάνει 3 φάουλ νωρίς. Δε νομίζω πως θα πρέπει να μας ανησυχεί τόσο μη φάμε 75-85 πόντους από τον Ολυμπιακό, δε βλέπω να φτάνει εκεί το ματς. Εμεις να μην τα σπάσουμε (συνηθισμένο) και τέλος πάντων να υπάρχει μια έστω σχετική ισορροπία στα ριμπάουντ όπου επίσης έχουμε δομικά θέματα, και θεωρώ πως δικαιωματικά είμαστε το φαβορί.


Εχασε απο το μεγαθηριο εκτος εδρας για ενα χαμενο ριμπαουντ στο τελος,χωρις να ειναι καλος?Δηλαδη αν ηταν και καλος θα περναγε αερας με διψηφια?? laugh.gif
rankin
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 9 2018, 15:09 ) *
Εχασε απο το μεγαθηριο εκτος εδρας για ενα χαμενο ριμπαουντ στο τελος,χωρις να ειναι καλος?Δηλαδη αν ηταν και καλος θα περναγε αερας με διψηφια?? laugh.gif

Μια χαρά τα λέει ο Γιώργαρος
Ο Ολυμπιακός ήταν μέτριος (εως και κακός) στη Μόσχα και έχασε απο μια επίσης μέτρια (ως κακή) ΤΣΣΚΑ (εκτός του τρομερού Κλάιμπερν και του μούσια που τα έβαζε απο το σπίτι του, οι υπόλοιποι κολυμπούσαν σε ρηχά νερά και ο Ντε Κολό ηταν εκτός εξίσωσης).
Δε ξέρω αν ηταν παράσημο το οτι έχασε με μολις 4 ποντους.
Σε τέτοιες βραδιές του αντιπάλου, πρέπει να τον δαγκώνεις και να φεύγεις με το διπλό.
That's what winners do!

Επίσης, πριν την ΤΣΣΚΑ ειχε κερδίσει τη Μακάμπι στο ΣΕΦ, και πάλι χωρίς να κάνει καποιο ιδιαίτερα καλό παιχνίδι
Πριν απο αυτό ηταν το φιάσκο με την Μιλάνο .......

Οι πραγματικά καλές εμφανίσεις του Ολυμπιακου μας πάνε πισω στις 17/10 (3 βδομάδες πριν δηλαδη)
Αρα δεν προκυπτει απο πουθενά οτι ο Ολυμπιακός βρίσκεται σε πολυ καλή κατάσταση

Ισως ο Παναθηναϊκός να δειχνει σε λιγο πιο εύθραυστη κατάσταση, έχει κάνει καποιες ηττες που δεν ήθελε - ή που ο κόσμος του δεν περίμενε- όπως επίσης δεν έχει δειξει ακόμα ιδιαίτερα δεμένος. Του λείπει επίσης η πολυ καλή βραδιά, απέναντι σε δυνατό αντίπαλο.

Αυτό ισως ειναι που χωρίζει τις δυο ομάδες αυτή τη στιγμή.
Οτι ο Ολυμπιακός έχει κάνει 1-1,5 καλή βραδιά σε δύσκολο παιχνίδι, ενω ο Παναθηναϊκός οχι, αλλά αυτό δε μου λέει πολλά ακόμα.

Μεγάλο πλεονέκτημα του Παναθηναϊκού, οχι για σήμερα, αλλά για τη συνέχεια της διοργάνωσης, ειναι το οτι συνηθίζει στα μέσα της σεζόν να ανακατεύει τη τράπουλα και να τραβάει γερά χαρτιά.
Αυτά θα τα δουμε εν καιρώ.

Για σήμερα, όπως έγραψα και προ ημερών, το βλέπω ως ξεκάθαρο 50-50, και καθαρά λόγω των ολυμπιακών αισθημάτων μου, πιστεύω οτι η ομάδα μου μπορεί να κερδίσει με MVP τον αγαπημένο μου Τουπάν tongue.gif
(Δε το γράφω τυχαία.. Οποτε ο Τουπάν τα βάζει, ο Ολυμπιακός κερδίζει)
basket72
QUOTE (rankin @ Nov 9 2018, 18:01 ) *
Για σήμερα, όπως έγραψα και προ ημερών, το βλέπω ως ξεκάθαρο 50-50, και καθαρά λόγω των ολυμπιακών αισθημάτων μου, πιστεύω οτι η ομάδα μου μπορεί να κερδίσει με MVP τον αγαπημένο μου Τουπάν tongue.gif
(Δε το γράφω τυχαία.. Οποτε ο Τουπάν τα βάζει, ο Ολυμπιακός κερδίζει)


Ο Τουπάν (και ο Π.Χένρι πιο πριν) στόχευαν στο να μπλοκάρουν τον καλύτερο κοντό των αντιπάλων (γενικά μιλώντας) κι ειδικότερα τον Καλάθη. Αν βάλει και κάποια 3π. ο Γάλλος, τον βλέπω για κανά 20λεπτο μες το νερό- πόσο μάλλον που λείπει κι ο τρίτος σημαντικότερος κοντός μας, ο Στρέλνιεξ. Ο οποίος μάς έλειψε και κόντρα στην ΤΣΣΚΑ, μιας και αναφέρεται -και σωστά αναφέρεται- η απουσία Ντε Κολό. wink.gif
Καλά μπορεί να μην παίξαμε αλλά είμαστε συνεχώς κοντά στην αρκούδα. Δεν είναι ότι κλείσαμε στο τέλος τη διαφορά. Κάτι λέει κι αυτό.

*Έχει ενδιαφέρον να δούμε και τον Τίμα απόψε. Αν "μπει" μες το παιχνίδι θα είναι καταλυτικός.
john wick
Παπαγιαννης in, Βουγιουκας out...
G-arenas
QUOTE (john wick @ Nov 9 2018, 19:26 ) *
Παπαγιαννης in, Βουγιουκας out...

ε λογικο. ο ιαν δεν μπορει καθολου πια ενω ανεβαινει ο παπατζον. αν παιζει και σταθερα 10 λεπτα ο παπατζον θα ειναι τεραστιο κερδος για τα επομενα χρονια.
pan24
QUOTE (john wick @ Nov 9 2018, 19:26 ) *
Παπαγιαννης in, Βουγιουκας out...

Απ'οτι εχω καταλαβει η λογικη που παει αυτους τους 2 ειναι η εξης:
Οταν ο αντιπαλος εχει ενα μεγαλο κορμι δεινοσαυρο οπως ο Ολυμπιακος η η Μπουντουσνοστ βαζει Παπαγιαννη λογω σωματος
Οταν δεν εχει τετοιου ειδους δεινοσαυρους προτιμαει Βουγιουκα ωστε αν χρειαστει να εκμεταλλευτει την τεχνικη του στο ποστ για να δωσει μερικους ποντους

Το θεμα Παπαγιαννης θα ειναι θεμα συζητησης ολη την σεζον.Τωρα ολοι εστιαζουμε και σωστα να ερθει σε ενα ανεκτο επιπεδο το σωμα του ομως στην πραγματικοτητα για να φτασει να ειναι κατι περισσοτερο απο τον δεινοσαυρο που μπαινει για κανα δεκαλεπτο να ματσαρει τον αντιπαλο δεινοσαυρο και να ριξει ξυλο θα πρεπει να δουλεψει πααααρα πολυ στην τεχνικη του

Ενας Παπαγιαννης με τις κινησεις και την πλαστικοτητα στο ποστ του Βουγιουκα θα επαιζει ηδη 15-20' εστω σε αυτη την κατασταση σωματικα
Επειδη το σωμα του εχει ταβανι οπως σχεδον καθε μη Αμερικανου δεινοσαυρου(οσο και να δουλεψει το σωμα του παλι θα ειναι αργος για να ακολουθησει κοντους και κακος στο πικ εν ρολ απεναντι σε ΜΑΠ) η τεχνικη ειναι που θα ορισει ποιο ειναι το ταβανι του

Μεχρι τωρα σκοραρει μονο με καρφωμα η αραια και που δοκιμαζει ενα δεξι χουκ

Για σημερα στους ψηλους εχει ενδιαφερον αν ο Μιλουτινοφ θα συνεχισει την κακιστη παραδοση που εχει απεναντι μας
tamvoukios
Ας διακινδυνεύσω μια πρόβλεψη:
Ασφυκτικό και ανελέητο πρέσινγκ από τον ΠΑΟ από το πρώτο λεπτό, που θα οδηγήσει Καλάθη και Θανασοκούμπο να έχουν από 3 φάουλ στο πρώτο δεκάλεπτο. Ανάλογο φόρτωμα με φάουλ θα έχει και ο Παπαγιάννης. Στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά υπέρ του Ολυμπιακού θα φτάσει το διψήφιο και κάπου εκεί θα τελειώσει το παιχνίδι.
john wick
QUOTE (tamvoukios @ Nov 9 2018, 18:15 ) *
Ας διακινδυνεύσω μια πρόβλεψη:
Ασφυκτικό και ανελέητο πρέσινγκ από τον ΠΑΟ από το πρώτο λεπτό, που θα οδηγήσει Καλάθη και Θανασοκούμπο να έχουν από 3 φάουλ στο πρώτο δεκάλεπτο. Ανάλογο φόρτωμα με φάουλ θα έχει και ο Παπαγιάννης. Στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά υπέρ του Ολυμπιακού θα φτάσει το διψήφιο και κάπου εκεί θα τελειώσει το παιχνίδι.



Κανόνισε την πορεία σου... Σε εμπιστεύομαι κ παιζω τώρα κιόλας ένα 50ρικο... shot.gif
villiskabas
QUOTE (tamvoukios @ Nov 9 2018, 21:15 ) *
Ας διακινδυνεύσω μια πρόβλεψη:
Ασφυκτικό και ανελέητο πρέσινγκ από τον ΠΑΟ από το πρώτο λεπτό, που θα οδηγήσει Καλάθη και Θανασοκούμπο να έχουν από 3 φάουλ στο πρώτο δεκάλεπτο. Ανάλογο φόρτωμα με φάουλ θα έχει και ο Παπαγιάννης. Στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά υπέρ του Ολυμπιακού θα φτάσει το διψήφιο και κάπου εκεί θα τελειώσει το παιχνίδι.



Να σου πω κατι και γω πιστευω θα χασουμε αλλα απο ποτε εχεις να παρεις ετσι ευκολα ματς μεσα στο Οακα για να εχεις τοση αισιοδοξια? 39.gif
john wick
laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Θυμόμουν που κάποιος είχε γράψει για τον ΛεΝτει που κρατάει συνέχεια ένα backpack...
Όντως πολύ γέλιο...
Μπαίνει όλη η ομάδα στην επίσημη είσοδο κ αυτός κρατάει το τσαντικο!!
tamvoukios
QUOTE (john wick @ Nov 9 2018, 20:19 ) *
Κανόνισε την πορεία σου... Σε εμπιστεύομαι κ παιζω τώρα κιόλας ένα 50ρικο... shot.gif

Κσλύτερα να μου δώσεις εμένα 20 και να έχεις κερδίσει 30 icon_drunk.gif
G-arenas
QUOTE (tamvoukios @ Nov 9 2018, 20:15 ) *
Ας διακινδυνεύσω μια πρόβλεψη:
Ασφυκτικό και ανελέητο πρέσινγκ από τον ΠΑΟ από το πρώτο λεπτό, που θα οδηγήσει Καλάθη και Θανασοκούμπο να έχουν από 3 φάουλ στο πρώτο δεκάλεπτο. Ανάλογο φόρτωμα με φάουλ θα έχει και ο Παπαγιάννης. Στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά υπέρ του Ολυμπιακού θα φτάσει το διψήφιο και κάπου εκεί θα τελειώσει το παιχνίδι.

δεν παιζει αυτο ποτε. εδω ο τσαβι δεν πιεζε μπροστα και με ζον πρες οταν ειχε πυραυλους περσυ στην ομαδα, θα παιξει φετος με τον κιθ?

και πολυ καλα θα κανει ο τσαβι να μην παιξει ζον πρες σημερα εκτος αν χανουμε και θελουμε να γυρισει το ματς. γενικα το ζον πρες τα τελευταια χρονια δεν ειναι τοσο στα χαι του. πλεον οι ομαδες εχουν ψηλα γκαρντ και ευκολα διασπουν ζον πρες και πολλες φορες βαζουν και ευκολα καλαθια.

μονο αν ειναι πισω στο σκορ ή εχουν πραγματικα τρομερους παικτες στο να κλεβουν μπαλες κλπ θα παιξουν οι ομαδες ζον πρες για πολυ λιγο. πλεον η πιεση ειναι στην πασα και μετα το κεντρο, να μην παρει ευκολα την μπαλα εκει που θελει ο αντιπαλος ή να του αλλαξει το play καλυπτωντας την πασα ή τον παικτη που τον θελει αποδεκτη.
jazz thrilos
Τι πενταδα κατεβασε ο Μπλατ; Τα ξεχασε τα γκαρντ;;; Για να δουμε....
villiskabas
Ποιος Μουλοτινοφ ρε αυτος παντα ειναι αφαντος?χαχαχα παιζει χωρις αντιπαλο
MaJesty23
Οτι χτίζαμε το γκρέμισε ο Παπαγιάννης...το παιδί δεν έχει αντίληψη του παιχνιδιού.Δεν ξέρει που να πάει,παιζει τελειως λαθος άμυνα...δράμα.
john wick
12-4....

Τόσα χρόνια στο γήπεδο, 1η φορά βλέπω τέτοιο πράγμα...
Coach Periklis
Γκος κακός. Γενικά ευχαριστημένος και ξεκινήσαμε και εύστοχοι στο τρίποντο
BILL79
Μπορεί ΕΝΑΣ χριστιανός (ή μη) να πει σε αυτόν τον άνθρωπο να μην κάνει αλλαγές στα σκριν!!!!
jonaldidhs
Ντροπη..Μονο αυτο θα πω
shtarkws
12 ασίστ ο Ολυμπιακός αυτή την στιγμή, μόλις μία ο Παναθηναικος. Αυτό νομίζω τα λέει όλα
The Mailman
Συγχαρητήρια στην διοίκηση και τον κόουτς για την στελέχωση της ομάδας...και για τα φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες που μας πούλησαν άλλη μια χρονιά..

Μηδέν συνεργασίες ως τώρα, άναρχο μπάσκετ, ρακέτα απροστάτευτη, ριμπάουντ, μακρινό σουτ... μια τομή του παιχνιδιού δεν έχω δει ακόμα που να υπερτερούμε..
mephisto22
φοβαμαι οτι αν χασουμε, η προεδραρα μας θα τα ριξει στη διαιτησια, και θα ψαχνουμε χειμωνιατικα διοργανωση να παιξουμε
villiskabas
στα ριμπαουντ κανει παρτυ ο Ολυμπιακος, 1 ασιστ εμεις 11 ο ολυμπιακος. βλεπουμε τα λαθη του καλοκαιριου πολυ νωρις μπροστα στα ματια μας δεν ειναι κακο να το φωναζουμε οτι αυτη η ομαδα δεν παει πουθενα φετος ετσι. Το βλεπουν και οι πιο καλοπροαιρετοι πλεον....
pan24
Ο Μπλατ επελεξε τον γρηγορο ρυθμο τελικα και μεχρι τωρα του βγαινει κι ας ειναι κακος ο Σπανουλης
2 ασσιστ στο ημιχρονο ειναι τραγικο
Conan1982
Όλος ο Παναθηναϊκός ο Καλάθης πάντως και έχει παίξει και μόνο 10 λεπτά, για να τον έχει φαντάζομαι ξεκούραστο στο δεύτερο τώρα που ο Λάγκφορντ έχει 4.
MaJesty23
QUOTE(The Mailman @ Nov 9 2018, 21:44 ) *
Συγχαρητήρια στην διοίκηση και τον κόουτς για την στελέχωση της ομάδας...και για τα φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες που μας πούλησαν άλλη μια χρονιά..

Μηδέν συνεργασίες ως τώρα, άναρχο μπάσκετ, ρακέτα απροστάτευτη, ριμπάουντ, μακρινό σουτ... μια τομή του παιχνιδιού δεν έχω δει ακόμα που να υπερτερούμε..


Ουτε θα δεις...Καταφέραμε να έχουμε πιο μεγάλους ηλικιακά στο 4 και στο 5 από τον Πρίντεζη. Αυτό και εάν είναι επιτυχία.

Τεράστια τρύπα στους ψηλούς!Αλλά ο πρόεδρος να ναι καλά να μας γλεντάει με insta!
tamvoukios
Και ο Τίμα ξεμπούκωσε για τα καλά!
Future7
Έχει πολυ δρόμο ακόμα.

Καλύτερος ο Ολυμπιακός στο πρωτο ημίχρονο με οργανωμένο μπασκετ έναντι ατελείωτων iso. Φυσικά το άστοχο τρίποντο του Γκος που κατέληξε στο καλάθι του παο ειναι δείγμα απειρίας.

Τίμα τρομερό ημίχρονο.

Στο β ο παο θα ανεβεί να πιέσει παραπάνω τη μπάλα , θα παίξει περισσότερο ο Παππας και πολλα θα κριθούν στα σουτ. Ο παο μές το οακα παίρνει μεγάλη ενέργεια με 1-2 καλές φάσεις. Εκει ή που θα χάσουμε τη μπάλα και θα χάσουμε με 15π ή που θα μείνουμε συγκεντρωμένοι.

Θα δειξει.....
villiskabas
QUOTE (MaJesty23 @ Nov 9 2018, 22:48 ) *
Ουτε θα δεις...Καταφέραμε να έχουμε πιο μεγάλους ηλικιακά στο 4 και στο 5 από τον Πρίντεζη. Αυτό και εάν είναι επιτυχία.

Τεράστια τρύπα στους ψηλούς!Αλλά ο πρόεδρος να ναι καλά να μας γλεντάει με insta!



αν δεν κανει 2 αλλαγες στο ροστερ ειτε νικησουμε σημερα ειτε χασουμε δεν μας βλεπω καλα φετος.. και ολυμπιακος δεν εχει κανει κανα μεγαλο παιχνιδι συν τα 4/4 του τιμμα και το παρτι του μουλιτινοφ που παιζει και ο μπογρης να ηταν αξιολογος με τα 5ρια που εχουμε
jazz thrilos
Τιμμα κατευθείαν απο εθνικη Λετονιας. Καλά κανει και τρέχει ο Μπλατ, ελπιζω με τον αποψινό Παναθηναικο να επιχειρήσει να τρέξει περισσότερο στο δεύτερο. Αρνητικο κομματι, οι πρωτοι σκορερ του Παο ειναι αυτοί που μαρκάρει ο Σπανούλης, αλλα δεν ειναι καινούργιο αυτο για τον Βασίλη, οπότε πάμε παρακάτω.

Ανησυχω οτι ο Λανγκφορντ δεν γινεται να συνεχίσει να τα χάνει. Και επαναλαμβάνω την ευχή να ΜΗΝ δίνουμε τριποντο στον Καλάθη. Με εμας τα βάζει.

Στα ριμπάουντ είναι σχεδόν αδιανόητη η διαφορα των ομάδων. Τραγικός ο Παναθηναικος σε ριμπάουντ και δημιουργία. Προφανως τιποτα δεν εχει κριθεί, εχουμε ενα ολοκληρο ημίχρονο.
Pierce
Οποιοσδήποτε χρήστης του forum με ύψος πάνω από 1.90 , μπορεί να παίξει με μεγαλύτερη αξιοπρέπεια τη θέση του Σέντερ στον ΠΑΟ, από ότι ο Παπαγιάννης.
Conan1982
QUOTE (jazz thrilos @ Nov 9 2018, 21:54 ) *
Τιμμα κατευθείαν απο εθνικη Λετονιας. Καλά κανει και τρέχει ο Μπλατ, ελπιζω με τον αποψινό Παναθηναικο να επιχειρήσει να τρέξει περισσότερο στο δεύτερο. Αρνητικο κομματι, οι πρωτοι σκορερ του Παο ειναι αυτοί που μαρκάρει ο Σπανούλης, αλλα δεν ειναι καινούργιο αυτο για τον Βασίλη, οπότε πάμε παρακάτω.

Ανησυχω οτι ο Λανγκφορντ δεν γινεται να συνεχίσει να τα χάνει.

Στα ριμπάουντ είναι σχεδόν αδιανόητη η διαφορα των ομάδων.


Έχει 4 φάουλ ο Λάγκφορντ
Στα ριμπάουν 13 έχουμε και αυτοί 12, μας έχουν πάρει και 6 επιθετικά.
villiskabas
QUOTE (Pierce @ Nov 9 2018, 22:56 ) *
Οποιοσδήποτε χρήστης του forum με ύψος πάνω από 1.90 , μπορεί να παίξει με μεγαλύτερη αξιοπρέπεια τη θέση του Σέντερ στον ΠΑΟ, από ότι ο Παπαγιάννης.



Δλδ πως αυτο το παιδι πηγε τοσο ψηλα στα ντραφτ ουτε βυσμα να ειχε ή ηταν τυφλος ο Ντιβατς δεν εξηγειτε αλλιως, ουτε τα στοιχειωδη δεν κανει..
T.W.Is.M.
QUOTE(jazz thrilos @ Nov 9 2018, 21:54 ) *
Ανησυχω οτι ο Λανγκφορντ δεν γινεται να συνεχίσει να τα χάνει. Και επαναλαμβάνω την ευχή να ΜΗΝ δίνουμε τριποντο στον Καλάθη. Με εμας τα βάζει.


Ο Λανγκφορντ λογικα θα παιξει στην 4η περιοδο ξανα. Εχει 4 φαουλ μετα την τεχνικη ποινη. Μεγαλο κερδος τα 2 φαουλ του Καλαθη στο δεκαλεπτο...
MaJesty23
QUOTE(Pierce @ Nov 9 2018, 21:56 ) *
Οποιοσδήποτε χρήστης του forum με ύψος πάνω από 1.90 , μπορεί να παίξει με μεγαλύτερη αξιοπρέπεια τη θέση του Σέντερ στον ΠΑΟ, από ότι ο Παπαγιάννης.


1.95 και τον έχω tongue.gif ...δεν ξέρω αυτό το παιδί πως μπορεί να παίξει σε αυτο το επίπεδο.

Είναι τρελό οτι έχει παίξει NBA.

Ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να συνεχίσει αυτή την ευστοχία .Θα πέσουμε μαχόμενοι cool.gif

Και μετά όλοι insta αδέρφια.
shtarkws
Ο Θανάσης παίζει άμυνα για όλους
T.W.Is.M.
Ειναι να γελαει κανεις...
Καληνυχτα!
Conan1982
Πιέζει πολύ ο Παναθηναϊκός με Καλάθη και Θανάση, αν κάνει βέβαια ένα φάουλ ακόμα ο Θανάσης...
Από εμάς αρνητικός ως τώρα ο Σπανούλης, έχει και 4 λάθη...
Coach Periklis
Αναμενόμενο αυτό που βλέπουμε στην 3η περίοδο. Τι να πεις
nvip13
Κερακι στον Θαναση εαν παρουμε το ματς..
rankin
Σαν να ξαναβλέπω το παιχνίδι της Μοσχας
Εξαιρετικό Α μέρος
Τραγική τριτη περίοδος - 21-7 το σκορ και έχει ακόμα....
Θα κυνηγάμε μεγάλη διαφορά στη 4η....
Παλι έμεινε νωρίς απο καύσιμο και ιδέες ο Ολυμπιακός
stevebucknall11
O Θανάσης κάνει channeling τον Γιάννη.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.