Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΚΑΝΑ 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3
PetranG3
Ιωνικος-Εθνικος και Μιλωνας-Μανδρα...Υποθεση Α' ΕΣΚΑΝΑ το φετινο φαιναλ φορ, βλεπω...
23 και 24 Φλεβαρη, ημιτελικοι και τελικος...Προμηνυονται μεγαλες μαχες...Μεχρι τοτε, ομως, πρωταθλημα...Για παμε απο Δευτερα...

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ...
skilopnihtis
ΠΕΡΑ-ΕΘΝΙΚΟΣ:50-80
PetranG3
Κατι που δεν ειναι της παρουσης, αλλα το παρατηρησα τωρα...Τελικα "εκλεισε" ο ημιτελικος και ο τελικος του κυπελλου για Μοσχατο...(ελπιζω να χωρεσουμε)

Οι ημιτελικοι: 22/2
19.00: Εθνικος - ΙΩΝΙΚΟΣ
21.15: Μιλωνας - Μανδρα

Ο τελικος: 24/2
PetranG3
Γελαει ο κοσμος....Πραγματικα...


24/10: ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ 47-72. Διαιτητες: Στρεμπας - Μελης. Ο Ιωνικος παρ οτι ειναι κλασης ανωτερος απο το Μοσχατο και κερδιζει ευκολα, διερωταται εντονα για τα φαλτσοσφυριγματα του Μελη, που ενω η διαφορα ειναι ανω των 15π., επειχειρει να χαλασει ενα ηδη προδικασμενο παιχνιδι, δινοντας οτι να ναι...Η ομαδα του Ιωνικου δεν το συνεχισε, λογω και της νικης, ομως ηταν ηδη ενα πρωτο σινιαλο...


21/11: Ικαρος Ν. Σμυρνης - Ιωνικος 85-72. Διαιτητες: Στρεμπας-Μελης. Κακη αποδοση και ηττα για την ομαδα μου...Ομως παλι ο Μελης με προκλητικα σφυριγματα, εξοργισε ολοκληρη την ομαδα. Μετα το τελος του αγωνα, ο Μαρτιν Λαζαριδης παει να του ζητησει το λογο. Ο Μελης διατεινεται οτι τον απωθησε...Εξοντωτικη ποινη, 4 αγωνιστικες ντισκαλιφιε...Μια απο αυτες τις ποινες, εκτιεται στο παιχνιδι με τον Φαρο οπου ο Ιωνικος χανει με 79-73. Δεν λεω οτι αμα ηταν ο Μαρτιν θα κερδιζαμε, αλλα σιγουρα θα ημασταν πιο δυνατοι...και ισως αυτη η ητττα να στοιχισει...Ας ελπισουμε πως οχι...

22/2: Εθνικος - Ιωνικος, για το κυπελλο. Διαιτητες: Μαντεψτε ποιοι...? Λες και πανε σαν τους Χιωτες: ΣΤΡΕΜΠΑΣ - ΜΕΛΗΣ...Εδω που φτασαμε, θα παμε για το κυπελλο...Το θελουμε οπως το θελουν και οι αλλοι 3....Και για ενα τετοιο παιχνιδι ποιους εβαλαν να σφυριξουν...? Ή μαλλον ποιον...? Οποιος δεν βλεπει τι παει να γινει ειναι αωματος...Στη Ν. Σμυρνη, εφαγε παιχτης μας 4 αγωνιστικες....Εδω ποιος...? Και για να γουσταρουμε μηπως να πεσει και καμια τιμωρια εδρας, ετσι για να γινει πιο ευκολο το πραγματακι...Με τον Εθνικο ας πουμε, προτελευταια αγωνιστικη...Ή με τον Φαρο, λιγο πριν, για να τελειωνουμε και να μαστε αδιαφοροι, την προτελευταια...


Κακη διαιτησια της Γαρινη, στη Βουλα, το αναφερουμε εδω, αλλα δεν το κανουμε θεμα, σ ενα παιχνιδι που αν δεν ημασταν ευστοχοι μπορει και να χαναμε...Ο Φαρος, αδικειται διαιτητικα, κι ας μην επαιξε καλα, αλλα κερδιζει...
ΤΩΡΑ, οριζεται για το ΙΩΝΙΚΟΣ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ, ο Μπικας που σημαινει οτι στη Μανδρα, ενας διαιτητης καλος, υψηλου επιπεδου, δεν μας σφυριζει...Και που ξερω εγω, τι κομαντο μπορει να μας στειλουν εκει...?
Και γιαιτι δηλαδη να μην δωσω σημασια στις συμπτωσεις που μαζευονται ιδιαιτερα...?


ΛΟΙΠΟΝ, ΑΝ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΑΣΕΛΓΗΣΟΥΝ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΜΑΣ...ΓΕΛΙΩΝΤΑΙ...ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΜΕ ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΑ ΧΕΡΙΑ...Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΡΟΣΕΧΩΣ...

Να πω μονον οτι οταν ειναι βρωμικα τα μεσα, βρωμικοι ειναι και οι σκοποι, βρωμικες και οι "νικες"...Αυτο, για οσους νομιζουν και το παιζουν υπερανω αλλα ειναι οι πιο υπουλοι οπως αποδεικνυεται....
PetranG3
Κατι που ξεχασα να αναφερω, σχετικα με το Ελευθερια Μοσχατου - Ιωνικος...οτι με απλες αποδοκιμασιες απο την κερκιδα, των οπαδων της ομαδας...ο Μελης απειλησε να διακοψει το ματς, ενω τα συνθηματα τα εγραψε και στο φυλλο αγωνα...Και γι αυτο εγινε αυστηρη επιπληξη...Χωρις να πεσει ενα μπουκαλι....Χωρις να πεσει ενα κερμα...Δεν χρειαζεται να ειπωθει κατι αλλο....
Ethnikaras
Απλά και μόνο, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.
Δεν σου αρέσει το ζευγάρι διαιτητών ;
Ζήτα εξαίρεση και άλλαξε το.
Βάλε ότι γουστάρεις, άμα έχεις θέμα με αυτούς τους δυο, πάρε τους άλλους δυο που σφυρίζουν Μίλων - Μάνδρα ή ζήτα άλλους.
Υπόνοιες, αιχμές, ναι μεν αλλά, βρώμικες νίκες, καρφιά και τελικά τι ακριβώς ;
Σκοπός μας να δυναμιτίσουμε το παιχνιδάκι Πετράν ;
Που σκοπεύεις ;
Μιλάς για τιμωρία έδρας, πριν τα παιχνίδια, πριν σε σφυρίξουν, πριν κερδίσεις ή χάσεις, και υποτίθεται ότι για αυτό θα έχει ευθύνη ποιος, εσύ, εγώ, οι διαιτητές, κάποιος άλλος ;
Φωτογραφίζεις τον Εθνικό ότι κινεί τους ορισμούς των διαιτητών ;
Την Μάνδρα μήπως, τον Φάρο, ποιόν ;
Ότι κάποιος έχει στήσει πρωτάθλημα, κύπελλο, τι ακριβώς ;
Ποιοι είναι αυτοί που το παίζουν υπεράνω αλλά είναι ύπουλοι ;
Φιλίες και βλακείες λες, οπότε για τον Εθνικό μάλλον αναφέρεσαι, εκτός άμα έχεις δεσμούς φιλίας με κάποιους άλλους.
Εμείς ότι έχουμε να πούμε, τουλάχιστον αυτοί που γράφουμε εδώ μέσα, ΚΑΙ ΜΑΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, το έχουμε πει, και το έχουμε αποδείξει ΕΜΠΡΑΚΤΑ.
Όπως έμπρακτα έχουν αποδείξει πράγματα και η διοίκηση στο ποδόσφαιρο σε κάποια θέματα.
Εύκολα συμπεράσματα, υποθέσεις ή μήπως ξέρεις κάτι για το μπάσκετ ;
Γιατί νομίζω πως μιλάς για τις εντυπώσεις.
Και οι εντυπώσεις που θέλεις να περάσεις φαίνονται από τα παραπάνω κείμενα σου στις δυο ενότητες.
Από την μια δυναμιτίζουμε το παιχνιδάκι (μάλλον και τα δυο), γιατί καλά είναι να παίζεις φιλοξενούμενος σε μια κόσμια ατμόσφαιρα, και να διεκδικήσεις με ίσους όρους την νίκη, αλλά στην Νίκαια πρέπει να είναι κόλαση, και άμα γίνει τίποτα και χάσουμε τραβάμε και επεισόδια, και φυσικά φταίνε οι άλλοι, τα λέγαμε εμείς......
Από την άλλη χτίζεις το απόλυτο άλλοθι της αποτυχίας "μας φάγανε", ενώ φυσικά εάν πάρουμε την νίκη "ήρωες, λιοντάρια, νικήσαμε και το κατεστημένο".
Κρίμα γιατί σε είχα σε εκτίμηση, κρίμα γιατί ο Ιωνικός για μένα σημαίνει πολλά πράγματα, πράγματα που δεν μπορείς να καταλάβεις μάλλον, και πάλι κρίμα γιατί ο Εθνικός απ' ότι φαίνεται για σένα δεν είναι και δεν πρεσβεύει τίποτα παραπάνω από αυτά που γράφεις και λερώνεις το στόμα σου.
Απλά θα σου πω ότι στο Σαλπέας έπαιζες το τελευταίο σου χαρτί, με ένα κάρο προβλήματα, έπαιξες με ΙΣΟΥΣ ΟΡΟΥΣ, κέρδισες με το σπαθί σου, και αυτό το παιχνίδι ήταν η αφετηρία για να συνεχίσεις δυνατά για την άνοδο.
Εάν ο Εθνικός είχε ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΚΡΕΣ όπως νομίζεις, και τέτοια ΔΙΑΘΕΣΗ να σου κόψει την άνοδο με στημένους διαιτητές και ορισμούς, ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟΤΕ.
Με ένα απλό σφυριγματάκι στο τέλος.
Το ίδιο και με τον Μανδραϊκό.....
Αλλά βλέπεις εκεί οι ΑΚΡΕΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΦΤΑΣΑΝ, και ήρθαν ΥΠΕΡΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΝΙΚΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΜΑΣ.
Αυτά, εγώ δυστυχώς άργησα, κατάλαβα όμως με τι έχω να κάνω εδώ μέσα, και τι νταλαβέρι παίζεται, ξέρω ότι αρκετοί συνοπαδοί σου που είναι και φίλοι μου δεν σκέφτονται έτσι, αυτό είναι παρήγορο από την μια, από την άλλη θα είναι μεγαλύτερη παρηγοριά για μένα να γίνει ένα ματσάκι με όποιους διαιτητές θέλετε, με 50-50 διαιτησία, και με την συγνώμη σου απέναντι σε εμάς που χαλάσαμε την διάθεση μας διαβάζοντας τις ομορφιές σου.
Εμένα οι εντυπώσεις δεν με ενδιαφέρουν, τελικά είμαι σε λάθος φόρουμ.
Κρίμα.
PetranG3
Συ ειπας...

Τιμητης της ηθικης και αθωος μου το παιζεις εδω, οταν στο φορουμ σας, οι δικοι σου δεν μαζευονται...και μονο απολιτιστους δεν μας αποκαλουν...(επειδη μιλας για ντομπροσυνη)

3 παραθεματα...1 νικη με Φαληρο στην εκπνοη, με τα οποια παραπονα γραφτηκαν εδω περα για τη διαιτησια....
1 νικη με Δραπετσωνα, με τον Καλλιπολιτη να τρωει 6 τεχνικες ποινες...!!! για οσους τον ξερουν, αυτο απλα δεν υπαρχει...
1 νικη με τον Ικαρο...Ο οποιος βγαζει επιστολη...ιδιαιτερα αιχμηρη...Το 50-46, ενας Θεος ξερει πως εγινε 50-56...

Απ την αλλη βρες μου μια εστω μια νικη που να χει κανει ο Ιωνικος και να υπαρχει σκια...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ...!

Μην ανησυχεις...Θα γινουν τα δεοντα, προκειμενου στο παιχνιδι να μην υπαρχει η παραμικρη σκια...

ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΦΑΛΙΣΤΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΛΩΒΗΤΗ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ...Το κυπελλο οποιος ειναι καλυτερος θα το παρει, οπως και το πρωταθλημα...

Μιλαω για πραγματα τα οποια τα ειδα περσι, τα ενιωσα φετος (με αυστηρες επιπληξεις απο το πουθενα) και προσεχω για να εχω....ΟΥΤΕ ΜΙΖΕΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ, ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΛΑΚΕΣ...


Λεω αυτο που βλεπω αγαπητε μου...Δε γινεται να φωναζει και ο Φαρος και ο Ιωνικος για διαιτησια...και τοσο εντονα και ταυτοχρονα....Η Μανδρα δεν φωναζει γιατι προφανως εχει οπισθοχωρησει...

Το σκεπτικο μου λες οτι ειναι οτι στη Νικαια πρεπει να ειναι κολαση οταν θα παιξουμε μεταξυ μας...Κι εγω σου λεω τοτε οτι θα σας βολευε πολυ περισσοτερο αν το παιχνιδι γινοταν κεκλεισμενων θυρων...Με την ιδια ακριβως λογικη...
Το γεγονος οτι εσυ προδικαζεις τα επεισοδια, φαινεται το κατα ποσο σε εκτιμηση, πραγματικα, μας εχεις...

Ναι, κι εγω ειχα πολλα πραγματασε εκτιμηση, αλλα τελικα τα φαινομενα απατουν...

Το σφυριγματακι ειναι πολυ δυσκολο να το παρεις σε ενα ντερμπυ γιατι δεν γλιτωνεις την κατακραυγη....Πιο ευκολο ειναι να το παρεις σε ενα θεωρητικα ευκολοτερο ματς, με αποτελεσμα εκπληξη...Οπως εγινε με μας περσι, κατα μια εννοια...


Εχε οποια γνωμη θελεις...Δεν γνωριζομαστε και απο χθες...Εμενα μ ενδιαφερει η ομαδα μου, να μην αντιμετωπισει προβλημα που δεν θα οφείλεται σε δικο της λαθος....
ΜΕ ΤΙΣ ΨΥΧΕΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ..
Ethnikaras
Θα σου απαντήσω και θα κλείσω τον διάλογο, αφού δεν έχω σκοπό να συνεχίσω εδώ μέσα που τελικά είναι ένα φόρουμ εντυπώσεων και μόνο για το νταλαβέρι.
Διαμαρτύρεται ο άλλος στην ΕΣΚΑ και λέει ότι του έδωσαν 3 τεχνικές ποινές, και του γράφει από κάτω ο διαιτητής (μάλλον) και του λέει ότι μόνο μια δέχθηκαν, γράφει ο άλλος ότι προπονητής (του Ερμή συγκεκριμένα) δίνει εντολή για σκόπιμο χτύπημα σε παίκτη αντίπαλης ομάδας, και μιλάμε για Γ ΕΣΚΑΝΑ τώρα, και για τον Ερμή που έχει 17-0 νίκες, και πολύ απλά βγαίνουν οι του Ερμή και λένε "για ποιόν λόγο" ;
Τόσο απλά δημιουργούνται οι εντυπώσεις.
Να αρχίσουμε και εμείς τότε να κάνουμε παράπονα κάθε Δευτέρα για την διαιτησία.
Το παιχνίδι με το Π. Φάληρο....
Σας είπαμε τι είδαμε, το γράψαμε μέσα, αλλά φαίνεται οι του Φαλήρου τα λένε καλύτερα άμα μας συμφέρει.
Στην Δραπετσώνα και στον Ίκαρο γράψαμε ΑΚΡΙΒΩΣ τι έγινε, μπορείς να το τσεκάρεις, τα γραπτά μένουν, και φυσικά και οι ομάδες αυτές αδικούνται από τις τεχνικές ποινές που τους δόθηκαν, μπορεί και να κέρδιζαν, μπορεί και να κερδίζαμε ούτως ή άλλως, ποτέ δεν θα μάθουμε.
Σε κάθε παιχνίδι μπορεί κάποιος να πει κάτι, και εμείς σε κάποια θα μπορούσαμε, τουλάχιστον όμως εμείς που γράφουμε εδώ ρε Πετράν έχουμε ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ πλέον.
Εάν η δική μας κούραση με τις διαιτησίες της ΕΣΚΑΝΑ μεταφράζεται ότι όλα είναι ρόδινα για εμάς, ότι δεν έχουμε δει περίεργα ή δεν μας έχουν σφυρίξει κλέφτικα, τότε να αρχίζουμε και εμείς το παραμύθι πάλι με την διαιτησία.
Ευχαριστώ, εγώ δεν θα πάρω, για μπάσκετ μπαίνω να μιλήσω, για μπάσκετ μπαίνω να διαβάσω, και έχει πήξει ο χώρος αυτός στο κουτσομπολιό, στις εντυπώσεις και στο νταλαβέρι.
Μπορώ και εγώ να βρω σε οπαδικό φόρουμ κουβέντες από κάποιον υποτιμητικές για τον Εθνικό, και στο δικό σας υπάρχουν, έτσι είναι όμως τα οπαδικά φόρουμ, έτσι είναι και οι μάζες, πάντα θα υπάρχει κάποιος να διαφωνήσει.
Εσύ στέκεσαι εκεί ;
Το σύνολο να βλέπεις.
Και το είδες 2 χρόνια στο Σαλπέας, με μοναδικό παρατράγουδο έναν τύπο μετά το παιχνίδι που σαλτάρισε και άρχισε τις αηδίες.
Για επεισόδια Πετράν δεν μιλάω εγώ, εσύ μιλάς, μέσα στα αρκετά ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ που μας έγραψες, και φρόντισες να τα δημοσιεύσεις σε κοινή θέα.
Μίλησα εγώ για κεκλεισμένων και τιμωρίες ;
Πως θα φας κεκλεισμένων ;
Πως θα φάει κάποιος παίκτης σου τιμωρία ;
Εσύ μιλάς για αυτά, χωρίς να χρειάζεται, και δεν έχεις καταλάβει ότι ο κόσμος στην Ελλάδα είναι μπριζομένος με όσα ζει, δεν θέλει και πολύ άμα του πιπιλάς το μυαλό με "αδικίες που έρχονται" να σαλτάρει και να έχουμε τα χειρότερα.
Εάν αρχίσω εγώ να λέω παραδείγματος χάριν ότι η ομάδα μου θα κινδυνέψει με τιμωρία κεκλεισμένων των θυρών επειδή το ζευγάρι των διαιτητών στο παιχνίδι με τον Άλιμο δεν μας αρέσει, δεν θα πρέπει οι άνθρωποι του Αλίμου να αρχίσουν να ψάχνονται ;
Εγώ σας έχω σε εκτίμηση, πάντα σας είχα, και σαν λαό, και σαν ομάδα, και σαν ιστορία, μην ξεχνάς ότι μπάσκετ στον Ιωνικό έμαθα, και δεν χρειάζεται να αποδείξω κάτι σε κανένα φόρουμ και σε κανέναν που δεν με ξέρει καλά.
Όταν όμως έχεις το οποιοδήποτε θέμα με διαιτητές, να το λύνεις με τρόπο που είναι ο σωστός, κάποτε και εμείς είχαμε θέμα με μια κυρία, περιφρουρήσαμε τον κόσμο μας ώστε να μην τρώμε καμπάνες, ζητήσαμε να μην μας ξανασφυρίξει, προσπαθήσαμε με αυτό τα όπλα που είναι θεμιτά να μην μας στοιχίσει η παρουσία της στα παιχνίδια μας.
Σε καμία περίπτωση δεν τα βάλαμε με το σωματείο που θεωρούσαμε ότι την επηρεάζει.
Γενικά είναι τελείως λάθος να λερώνεις το στόμα σου για κάτι που υποθέτεις, όσα νεύρα και να έχεις, κράτα τον θυμό σου, και προσπάθησε να βρεις μια λύση.
Εάν η λύση που προτείνεις είναι αυτό που έγραψες πριν, τότε είναι για τις εντυπώσεις Πετράν.
Τέλος, εγώ θέλω να πάει καλά η ομάδα μου, θέλω να πάει καλά και ο Ιωνικός, ο καλύτερος στο γήπεδο να ανέβει, Εθνικός είμαι και θα μείνω, το αστέρι το φόρεσα έστω και για λίγο και αυτό δεν αλλάζει, για μένα όμως υπάρχουν σημαντικότερα πράγματα από μια νίκη και από το να πάει καλά η ομάδα μου.
Οι άνθρωποι.
Αυτά και τέλος από μένα.
gate14
Αφηνω τα της διαιτησιας γιατι αν αρχιζω και εγω να μιλαω για τον καλο τον Μπικα θα αρχισω να λεω πως δυο ηττες εκανε ο Εθνικος φετος και οι δυο με τον Μπικα διαιτητη (και θα αρχισω να λεω για συνωμοσιες ,εξωγηινους ,μασωνους κλπ) θα αρχισω να λεω για το ματς με τον Φοινικα και τα σφυριγματα του κλπ κλπ
Αφηνω στην ακρη και τους Μελη-Στρεμπα γιατι απλα ....δεν τους παω μια οπως και κανενα κυριο με γκρι !!!!!!
Αφηνω στην ακρη και τα αλλα για αδικημενους γιατι θα θυμηθω Σιωκες, Τζαμακους , Νανουρηδες,Βιλιες κλπ
Θυμαμαι μοναχα και περσυ και φετος τα συγχαρητηρια που μου εδωσες ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Πετρο για την φιλοξενια μας και το φιλικο κλιμα
Ξεχαστηκαν αυτα?
Τιποτε αλλο

PetranG3
QUOTE(Ethnikaras @ Feb 16 2012, 18:23 ) *
o καλύτερος στο γήπεδο να ανέβει, Εθνικός είμαι και θα μείνω, το αστέρι το φόρεσα έστω και για λίγο και αυτό δεν αλλάζει, για μένα όμως υπάρχουν σημαντικότερα πράγματα από μια νίκη και από το να πάει καλά η ομάδα μου.
Οι άνθρωποι.
Αυτά και τέλος από μένα.



+1

Ο καλυτερος στο γηπεδο να ανεβει...Οταν εχεις καει φυσας και το γιαουρτι....Πριν λιγα χρονια, τη χρονια του μπαραζ που σωθηκαμε στη Γ'....Ιωνικος-Φιλαθλητικος...Ολη τη βδομαδα ξεραμε κι ακουγαμε τι επροκειτο να παιχτει....Ολη τη βδομαδα, ακουγαμε και ποιος εμπλεκοταν πισω απο αυτα....Αλλα επειδη στον ΙΩΝΙΚΟ εχουμε κι ενα κακο, τουλαχιστον αυτοι που ασχολουνται με το μπασκετ και δεν θελουν να δημιουργουν εντυπωσεις οπως συνεχως λες...το αφησαμε και ειπαμε παμε να κερδισουμε, οτι και να γινει...
Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΜΕ ΣΦΑΓΙΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΕΧΑΣΕ ΜΕ 1 ΠΟΝΤΟ, ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΑΣΗ...Ενα παιχνιδι που μας εστειλε στα μπαραζ ενω θα σωνωμασταν απευθειας....Ειχαμε τις ενδειξεις, ακουγαμε τις φωνες...Δεν μιλησαμε...

ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΓΙΑ ΚΑΛΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ Χ,Ψ ΔΕΙΝΑ, ΝΑ ΜΟΥ ΧΤΥΠΑΝΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΝΑ ΣΚΑΒΕΤΕ Ο ΛΑΚΟΣ ΜΟΥ...

Κι εμενα ακριβως με ενδιαφερουν οι ΑΝΘΡΩΠΟΙ....Αυτοι που βαζουν απο το υστερημα τους σε δυσκολες εποχες και κρατανε ζωντανη μια ομαδα - ΙΔΕΑ για μας...Μια ομαδα πλεον καθαρη και που δεν χρωσταει πουθενα...Και ξεφευγει πλεον απο το χομπι και την ελευθερη ωρα, αυτη η ενασχοληση....Οταν καταθετεις κεφαλαιο, θες τουλαχιστον τα προβλεπομενα...Λεφτα και χρονο για πεταμα δεν εχει κανεις...


ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΟΔΙΝΟ ΣΤΗΝ ΕΣΚΑΝΑ...ΠΕΡΣΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΕΠΟΥΔΕΝΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ...ΜΕ ΤΑ ΠΑΘΗΜΑΤΑ ΟΜΩΣ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ...ειτε ειναι καλος ειτε κακος...

Με γεγονοτα μιλησα...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ...? ΕΙΝΑΙ Η ΕΣΚΑΝΑ..? Ποιος ειναι..?.Ενταξει, λαθος...παρα ειστε τυχεροι φετος, που δεν θα σας την εχουν στημενη...

ΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ...? Δεν μιλησα για το ζευγαρι των διαιτητων, μιλησα για τον διαιτητη...

Περσι, στον τελικο κυπελλου με τον Φαρο, που λες για περιφρουρηση, δεν την πεσατε στο διαιτητικο διδυμο, στο ημιχρονο...Στο Κλειστο της Καλλιθεας...Ελατε τωρα....Ακριβως επειδη γνωριζομαστε....Λιγο πιο κει ημουν...


Δεν ωφελει...Να κερδισει ο καλυτερος, για να ειμαι προβλεπομενος....
Εμεις, απ οσο ξερω, θα κανουμε οτι ειναι δυνατον, για να μην υπαρχει η παραμικρη σκια....1-2 αγωνες κυπελλου και 8 πρωταθληματος...ΟΛΑ ΣΤΟ ΠΑΡΚΕ...

QUOTE(gate14 @ Feb 16 2012, 18:48 ) *
Θυμαμαι μοναχα και περσυ και φετος τα συγχαρητηρια που μου εδωσες ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Πετρο για την φιλοξενια μας και το φιλικο κλιμα
Ξεχαστηκαν αυτα?
Τιποτε αλλο




Οχι, δεν ξεχαστηκαν...Κι αν θυμασαι και γραφτηκαν...Κι αν θυμασαι, επειδη δεν ειμαστε ανθρωποφαγοι, δεν ζητησαμε τιποτα να γραφτει απο τις ριψεις κροτιδων που εριξαν 2,3,4,5 "φιλαθλοι" σου...οι ιδιοι που μπορει να υπαρχουν και στον ΙΩΝΙΚΟ οπως ειχα πει...Αν ηταν κανενας αλλος, δεν θα το κυνηγουσε, νομιζεις...?
Ακριβως επειδη τα γραπτα μενουν...

Αλλα απο τοτε εχει μπει νερο στ' αυλακι και βλεπω τον τελευταιο καιρο, διαφορα...και ειδικα μετα το ματς στη Βουλα, δεν μπορω να εχω συναισθηματισμους...Αν δεν ειμαστε τοσο αποτελεσματικοι, τωρα μπορει και να ημασταν εκτος στοχων...Τι να τις κανω τις μνειες...
Ethnikaras
Ρε συ Πέτρο, το να λες κάποιους ανθρώπους που γράφουν εδώ μέσα, που και αυτοί τρέχουν και έχουν βάλει και λεφτά, όχι σαν παράγοντες, σαν οπαδοί, ύπουλους δεν είναι και το καλύτερο.
Και όλο αυτό γιατί ;
Γιατί σου έβαλαν διαιτητές 2 που σε έχουν παίξει άσχημα, υποθέτεις ότι κρύβεται πίσω από αυτό ο Εθνικός, και εμεις που πολύ απλά εδώ κρατάμε χαμηλούς τόνους, και δεν μας ενδιαφέρουν τα σούρτα φέρτα, όχι ότι δεν ξέρουμε πράγματα, αλλά δεν έχει νόημα, είμαστε ύπουλοι.
Είναι πολύ ΒΑΡΥΣ ο χαρακτηρισμός Πέτρο.
Δεν το παίζουμε Πέτρο τίποτα.......
Για να τελειώνουμε.
Ζητήστε την αλλαγή των διαιτητών, πιέστε να γίνει, ζητήστε την εξαίρεση του ζευγαριού από τα παιχνίδια του Ιωνικού.
Είναι ο μόνος τρόπος.
Εμείς δεν σας φταίμε σε τίποτα να μας χαρακτηρίζετε έτσι.
Και δεν είναι σωστό να δυναμιτίζονται παιχνίδια με υποθέσεις.
Και εμείς έχουμε κόσμο, θα μπορούσαμε να κάνουμε κάθε Δευτέρα το κλειστό μπαρούτι, η ομάδα όμως δεν θα προοδεύσει έτσι, και δεν θα δούμε ποτέ καλύτερο μπάσκετ.
Τρία ντέρμπυ στο Σαλπέας, η ατμόσφαιρα κόσμια, και κανένα δεν δυναμιτίστικε, ίσα ίσα πάρθηκαν μέτρα για να εξελιχθούν ομαλά.
Άμα είναι μάγκες, ας κερδίσουν στο παρκέ, εμείς μόνο φωνή.
Μην μπαίνουν φυτιλιές, είτε από σπόντα, είτε εσκεμμένα.
Τέλος, πλέον θα τα λέμε στο γήπεδο, είτε στο μεταξύ μας, είτε θα με δείτε εμένα στην Νεάπολη για μπάλα ή στον Αη Γιώργη.
Εδώ μέσα δεν γίνεται πλέον.
gate14
http://www.ethnikos.gr/Basket-Agones-2010-...os_21-02-11.htm

πιστευει κανεις πως ενα χρονο πριν καποιος τα εξινε και τωρα του τα γλυφουμε η μας τα γλυφει ?ΕΛΕΟΣ!!!!!!
Ειδικα αυτος οπου βλεπει Εθνικο κατι παθαινει ...........
leonkalf
QUOTE (Ethnikaras @ Feb 16 2012, 19:04 ) *
Ζητήστε την αλλαγή των διαιτητών, πιέστε να γίνει, ζητήστε την εξαίρεση του ζευγαριού από τα παιχνίδια του Ιωνικού.

Η αλλαγή του Μέλη πρέπει να γίνει γενικώς και δια παντός από τη διαιτησία.. Δεν γίνεται να υπάρχει τέτοιος διαιτητής στον αθλητισμό!!!!! ΕΛΕΟΣΣΣΣ!!!

Δεν είναι θέμα ενός παιχνιδιού ή ότι "δεν πάει" κάποιες ομάδες..
gate14
Οσον αφορα τωρα τον Στρεμπα ....ΕΘΝΙΚΟΣ - ΠΟΛΙΣ περυσι (ο Εθνικος μαλιστα τιμωρηθηκε )
http://www.ethnikos.gr/Basket-Agones-2010-...IS_29-11-10.htm

Να τελειωνουμε λοιπον σε αυτο το μαγικο κοσμο ....στον κοσμο της ΕΣΚΑΝΑ ο καθενας μας εχει κατι να πει και να θυμαται ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ

υγ- Μαζι σου Λεωνιδα ειναι ΠΟΛΛΟΙ που πρεπει να τελειωσουν τους ανεφερα και παραπανω.
magickaminia
Ρε παιδια μπορω να ρωτησω κατι. Εγω που μεγαλωσα παιζοντας μπασκετ στο Πλατωνα καιετυχε να μαικαι στο γηπεδο το βραδυ που γυρισε ο Παναγιωτης απ τη Βοστωνη, που ειμαι σαν αδελφος με το Λακη το Περτεση και που ακολουθουσα τον Ιωνικο παντου οταν επαιζε στην ομαδα ο Καλαφας, ο Τσικινης, ο Λαουταρης,ο Γουργιωτης, ο Αλεξανδριδης, ο Δρακος, Ο συγχωρεμενος ο Πετριδης, ο Σταθης ο Σαρανταενας, ο Βασιλης ο Νυδριωτης και ο Λακης κ.α. που συγνωμη αν τους ξεχασα, αλλα τωρα ειμαι φιλος με τον Αγγελο το Γεωργακη που ειναι στο παγκο του Εθνικου μπορω να ρθω να δω δυο απο τις ιστορικοτερες ομαδες του μπασκετ της ΕΣΚΑΝΑ να δω τον αγωνα και να ρθω με τα παιδια μου ; Μου εγγυαστε οτι κανεις τρελος δεν θα κανει το γηπεδο ηφαιστειο; Αν ναι την Τεταρτη στις 7 ολοι στο Μοσχατο να χαρουμε το παιχνιδι. Και μακαρι να ρχοταν να δει το παιχνιδι και ο Δρακος. blove.gif
leonkalf
QUOTE (magickaminia @ Feb 21 2012, 11:14 ) *
Ρε παιδια μπορω να ρωτησω κατι.
μπορω να ρθω να δω δυο απο τις ιστορικοτερες ομαδες του μπασκετ της ΕΣΚΑΝΑ να δω τον αγωνα και να ρθω με τα παιδια μου ; Μου εγγυαστε οτι κανεις τρελος δεν θα κανει το γηπεδο ηφαιστειο; Αν ναι την Τεταρτη στις 7 ολοι στο Μοσχατο να χαρουμε το παιχνιδι. Και μακαρι να ρχοταν να δει το παιχνιδι και ο Δρακος. blove.gif

Μα είναι τώρα γήπεδο αυτό να φιλοξενήσει τέτοιο final4?? Με τόσες λίγες κερκίδες?? Κατά τα άλλο μια χαρά κλειστό είναι, αλλά οι λιγοστές κερκίδες πιστεύω το κάνουν ακατάλληλο.. πολύ λάθος επιλογή και το είχαμε τονίσει εδώ μέσα, πριν 2-3 μήνες όταν είχε διαρρεύσει ότι μάλλον προς Μοσχάτο πάει το F4.

Με αυτή την επιλογή αποθαρρύνουν τους ουδέτερους να έρθουν να δουν ωραία ματσάκια. Που να πάει να στοιβαχτεί ο κόσμος?? Ώρες ώρες απορείς με την λογική που παίρνονται κάποιες αποφάσεις..
PetranG3
QUOTE(magickaminia @ Feb 21 2012, 11:14 ) *
Ρε παιδια μπορω να ρωτησω κατι. Εγω που μεγαλωσα παιζοντας μπασκετ στο Πλατωνα καιετυχε να μαικαι στο γηπεδο το βραδυ που γυρισε ο Παναγιωτης απ τη Βοστωνη, που ειμαι σαν αδελφος με το Λακη το Περτεση και που ακολουθουσα τον Ιωνικο παντου οταν επαιζε στην ομαδα ο Καλαφας, ο Τσικινης, ο Λαουταρης,ο Γουργιωτης, ο Αλεξανδριδης, ο Δρακος, Ο συγχωρεμενος ο Πετριδης, ο Σταθης ο Σαρανταενας, ο Βασιλης ο Νυδριωτης και ο Λακης κ.α. που συγνωμη αν τους ξεχασα, αλλα τωρα ειμαι φιλος με τον Αγγελο το Γεωργακη που ειναι στο παγκο του Εθνικου μπορω να ρθω να δω δυο απο τις ιστορικοτερες ομαδες του μπασκετ της ΕΣΚΑΝΑ να δω τον αγωνα και να ρθω με τα παιδια μου ; Μου εγγυαστε οτι κανεις τρελος δεν θα κανει το γηπεδο ηφαιστειο; Αν ναι την Τεταρτη στις 7 ολοι στο Μοσχατο να χαρουμε το παιχνιδι. Και μακαρι να ρχοταν να δει το παιχνιδι και ο Δρακος. blove.gif




Ελα ρε ματζικ καμινια, τωρα...
Απο τη μερια μας, εμεις θα προσπαθησουμε να ειμαστε οσο πιο κυριοι γινεται...Γιατι ανεξαρτητου αποτελεσματος, δεν θελουμε καμια αλλη απωλεια, αγωνιστικη και ομαδικη για το πρωταθλημα...Οποτε, να μην ανησυχεις...Και γενικοτερα...Φετος ειδικα, ο κοσμος της ομαδας μου, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ...

Οσο για την τελευταια προταση...Ξερεις κατι που αγνοουμε ολοι οι υπολοιποι...? rolleyes.gif rolleyes.gif

Παντως, με την ιδια λογικη...Ροντεο θα μπορουσε να γινει και στης Καλλιθεας, περσι...

Χαιρομαι παντως που ειστε αισιοδοξοι για τον κοσμο...Γιατι, Τεταρτη 19.00, θα ναι λιγο θεμα...Το αλλο ισως να χει περισσοτερο....λογω ωρας...
magickaminia
Οχι φιλε μου δεν ειμαι μαντης κακων, οτι δηλαδη θα γινουν επεισοδια σωνει και καλα. Απλα το αιμα των νεων παιδιων βραζει και εγω ειμαι πλεον σε ηλικια ακαταλληλη για τετοιες συγκινησεις. Απλα εχω να πω στο γηπεδο να δω τον Ιωνικο εδω και χρονια , φαντασου απο τοτε που επαιζε ακομα ο Χουλιο, ο Μπιλιας, ο Κρυσταλλης και θα θελα να ξαναζησω τον παλμο που ειχε η κερκιδα του κοσμου της Νικαιας, της μπασκετομανας Νικαιας. blove.gif
PetranG3
QUOTE(magickaminia @ Feb 21 2012, 16:33 ) *
Οχι φιλε μου δεν ειμαι μαντης κακων, οτι δηλαδη θα γινουν επεισοδια σωνει και καλα. Απλα το αιμα των νεων παιδιων βραζει και εγω ειμαι πλεον σε ηλικια ακαταλληλη για τετοιες συγκινησεις. Απλα εχω να πω στο γηπεδο να δω τον Ιωνικο εδω και χρονια , φαντασου απο τοτε που επαιζε ακομα ο Χουλιο, ο Μπιλιας, ο Κρυσταλλης και θα θελα να ξαναζησω τον παλμο που ειχε η κερκιδα του κοσμου της Νικαιας, της μπασκετομανας Νικαιας. blove.gif



Ειναι δυσκολη μερα η Τεταρτη, 19.00...Ελπιζω να εχει κοσμο...οχι μονο ΙΩΝΙΚΟΥΣ, αλλα γενικοτερα μπασκετικο κοσμο...Κι εμεις παντως αυτόν τον παλμο θελουμε να ζησουμε...ως νεωτεροι....γιατι κατι αλλοι μεγαλυτεροι ηλικιακα (βλ. basketikos 69.gif ) τα φαγανε με το κουταλι...

Και τωρα που ειπα μπασκετικος...Τους πεταξες το "τυρακι" της επικλησης πολυ σπουδαιων αθλητων-ονοματων και βλεπω να αρχιζει κατεβατο αναφορας των περασμενων μεγαλειων... 69.gif 69.gif 69.gif
margiou3
QUOTE(magickaminia @ Feb 21 2012, 12:14 ) *
Μου εγγυαστε οτι κανείς τρελος δεν θα κανει το γηπεδο ηφαιστειο;




Με διαιτητη τον Μελη...? Μαλλον εσυ εισαι τρελος που θα φερεις το παιδακια σου να δουν τον Κοντορεβιθούλη να βιάζει το μπασκετ...




Περα απο την πλακα, οι Εθνικοι εχουν μιλησει μονο , οτι και καλα "δυναμητιζουμε το κλιμα", και ειναι ΓΕΓΟΝΟΣ πως κατι τετοιος δεν ισχυει...


Γιατι ακομα κι αν διαφωνω με πολλα απ'οσα, ενδεχομένως να κανει η διοικηση του Εθνικου, δεν θα τα βαλω με τους οπαδους του Εθνικου που αρκετοί ειναι και φιλοι μου.


Ελα λοιπον ηρεμος, κι αν παιξουν οι δυο ομαδες οπως στον πρωτο γυρω, θα περασουμε ολοι υπεροχα...

ΟΠΟΙΟΣ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΙΚΗΤΗΣ...



Υ.Γ. Καλα το τελευταιο μην το δεσεις και κομπο... 69.gif 69.gif
PetranG3
Δηλωσεις Μισιακου-Λαζαριδη για το παιχνιδι με Βουλιαγμενη αλλα και για το επερχομενο του κυπελλου με Εθνικο αυριο..

http://ionikosbc.blogspot.com/2012/02/final-four.html

“Να έρθει ο κόσμος, να δει όμορφο θέαμα, στο Final Four”
leonkalf
Έθνικός πέρασε τελικό,κέρδισε 3π. τον Ιωνικό (με το σκορ στον 1π. έχασε 2 σουτ).

Δυστυχώς τραυματίστηκε σοβαρά στο γόνατο ο Θέμης Φωτόπουλος.

Απ 'ότι λένε τα παιδιά του Ιωνικού, ο Μέλης (που ακόμα τον αφήνουν και σφυρίζει) οργίασε ξανά....


Μίλωνας-Μάνδρα 59-58 5 λεπτά πριν το τέλος
leonkalf
Μίλωνας πέρασε 80-74
dirk10
το κυπελο μου εδωσε την εντυπωση της ξεπετας....μια προχειροτητα και τιποτε αλλο!!
τραγικο γηπεδο(για μια τετοια διοργανωση)
παρουσιαση παικτων χωρις να γνωριζουν τα μικρα τους ονοματα.βαζαν μπροστα το κυριος!!!
η επιλογη της ωρας των παιχνιδιων χωρις καμια λογικη!!νομιζω οτι το καλο το κρατας για το τελος οποτε το εθνικος -ιωνικος επρεπε να γινει στις 9 οπου θα ειχε και πιο πολυ κοσμο!!!
υποτιθεται οτι ειναι μια γιορτη της εσκανα το κυπελο!!σε μια γιορτη ομως που περνουν μερος μονο 4 ομαδες της ενωσης!!γιατι δεν διορανωνατε στο ημιχρονο αγωνα επιδειξης με παιδια της ενωσης ωστε να τραβηξετε το ενδιαφερον και των αλλων ομαδων....αλλα ειπαμε ξεπετα!!!
τρομερη ατμοσφαιρα στην εξεδρα απ τον κοσμο και των 2 ομαδων και το θετικο οτι σε αποσταση 2-3 μετρων χωρις αστυνομια και ματ συνυπηρξαν ο κοσμος του ιωνικου και του εθνικου!!πολλα μπραβο!!
τελος μια μικρη λεπτομερεια αν ξερει καποιος να μου πει.εγινε ενας σοβαρος τραυματισμος!!!!γιατρο ειχε προβλεψει η εσκανα να φερει η ηταν του εθνικου?
Υ.Γ.ΘΕΜΑΡΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ
basketikos
bball.gif Ηττα στις λεπτομέρειες. Στο 51-51 τραυματισμος του Φωτοπουλο, που επηρεαζει περισσοτερο εμας που τρωμε 8 αναπαντητους πότνους. Στο 64-63 υπερ του Εθνικου και 34 δευτερα για το τελος χάσαμε σουτ, πηραμε την μπαλλα επ' εξω, χασαμε 2ο σουτ και το ματς κρίθηκε 66-63 με βολες.

Τα θετικά της βραδιας:
bball.gif Η Ομάδα μας και ο Εθνικός αξιζουν συγχαρητήρια - Ηταν ανταγωνιστικοί, με παθος, εναλλαγες στο σκορ απο το 25 και μετα, και πολυ ενδιαφέρον. Οι πάγκοι το εζησαν το ματς, και νομιζω οτι το ευχαριστηθηκαν ολοι.

bball.gif το ίδιο και οι φιλαθλοι που γεμισαν το γηπεδο: Παθος, φωνες, συνθηματα, εκτος απο τους 'οργανωμενους' που είχαν 5 μετρα αποσταση και ηταν απιστευτα κοσμιοι ενθεν και ενθεν, το ευχαριστήθηκαν και πολλοι άλλοι που ηρθαν να δουν τις 2 Ομάδες. - Φυσικά κερδίσαμε την μάχη της εξεδρας με χάρα.

bball.gif Να δωσω μπραβο στην Ομάδα που επαιζε χωρις Πρινέα, Μαλαφέκα, Ανθη - ενώ ειχε και τον Τσολάκο τραυματία. Ειχαμε πει να φχαριστηθούμε την βραδυα, το κάναμε και αυτο αξιζε. Ικανοποιησε το παθος που δειξαμε και το ενιωθε και η εξεδρα.Συνεχίζουμε για τον μεγάλο στόχο που είναι το Πρωτάθλημα.

Το αρνητικο της βραδυας:
bball.gif Ο τραυματισμος Φωτοπουλου όταν σε ενα φαουλ γλυστρησε και εφυγε το ποδι -Δυστυχώς ο πόνος μας παγωσε ολους τους φιλους του Ιωνικου, αφου εγινε μπροστά μας, και δεν ξεραμε ποσο σοβαρο είναι. Οπως για κάθε αθλητη, αλλά κυρίως για τον συγκεκριμενο που κοσμει τα γήπεδα που αγωνιζεται: ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ

Το πλέον μελανο:
bball.gif Σημερα περασαν το τεστ μονο οι ΟΜΑΔΕΣ & ΦΙΛΑΘΛΟΙ. Συγνωμη παιδια, αλλά οι 2 Ομαδες που αγωνιζονται αξιζουν συμπαρασταση περισσοτερη απο τους αλλους παραγοντες που συμβάλλουν σε μια διοργανωση.

bball.gif Θα ήθελα να είχαμε κερδίσει για να μπορούσα να το γραψω καθαρα - τωρα εχασα και δεν θέλω να το κάνω θεμα - αλλά δεν εχω την αποψη οτι ηταν ανταξιοι και οι 2 διαιτητες. Ας το κλεισουμε εδω, αν και με 9-2 φαουλ στο πρώτο 10λεπτο, μας εβαλαν να κυνηγαμε/ στον τραυματισμο του Φωτοπουλου στο τρεξιμο πανε και δινουν βολές, και ενα σωρο λάθη / μας κάνουν σκεπτικους.
Δεν καθορισαν το αποτελεσμα αλλα αν μπορουσαν να ειναι πιο προσεκτικοι, θα βοηθουσε το αθλημα.
Αλλά ειπα, ας το κλεισουμε εδω - οσο μπορει κανεις.

bball.gif Επίσης ο dirk10 τα εγραψε ολα για την διοργανωση ας μην πολυλογω... (ξεχασε οτι η κυρια που εκφωνουσε εχασε και ΟΛΟΥΣ μα ΟΛΟΥΣ τους τονους στα ονοματα...).

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ - ΜΕ ΥΓΕΙΑ
dirk10
ναι τ ξεχασα αυτο η κυρια μαλλον ειχε κατεβασει κανα 2 ουισκακια..................
themis7
Παλικαρισια νικη του Εθνικου ... Εδειξαν να το θελουν περισσοτερο ....
Μου εκανε εντυπωση η συγκεντρωση των παιδιων του Εθνικου ... Πολυ παθος και πολυ συγκεντρωση ...

Η ατμοσφαιρα ηταν εκπληκτικη ....

Το μελανοτερο σημειο της βραδιας ηταν βεβαια ο τραυματισμος του Θεμη....
Ολο το γηπεδο παγωσε ... Μαλιστα οι φιλοι του Ιωνικου επειδη εγινε μπροστα τους αμεσως χειροκροτησαν το παιδι....

Θα ειναι κριμα γι αυτο το παιδι να εχει παθει κατι σοβαρο ...
Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου περαστικα το συντομοτερο και 2 Απριλιου να σε βρουμε απεναντι μας Θεμη....

Στο αλλο ματς η Μανδρα το πηγε μεχρι το 37 αψογα και μετα εχυσε την καρδαρα με το γαλα ... Εφαγε σε 4 λεπτα 5 τριποντα απο το 11 του Μιλωνα κι ετσι εχασε το ματς ...

Στον τελικο τωρα Εθνικος - Μιλωνας ....

Να ευχηθω καλη επιτυχια στην ομαδα του Εθνικου .... Η ομαδα του Εθνικου ειναι για 4η συνεχομενη φορα στον Τελικο του κυπελου ....
PetranG3
Θ αρχισω αναποδα....

Πολλα περαστικα στον Θεμη Φωτοπουλο και συντομη αναρρωση...ειλικρινα...

Στο αλλο παιχνιδι, 80-74, ο Μιλωνας χωρις να παιχτει κατι το τρελο στο 1ο ημιχρονο. Στο 2ο προς το τελος το πηρε πιο σοβαρα ο Μιλωνας και το καθαρισε, με 4 συνεχομενα στριπονα να κανουν τη διαφορα και να τον σπρωχνουν στη νικη...


ΚΑΙ ΤΩΡΑ, ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ...

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ 25-15...εεε, συγγνωμη εβαλα τα ομαδικα φαουλ, αντι του σκορ, 66-63...

Για γελια...η διαιτησια (κυριως ο Αμποτ)

Ξεραμε απο την αρχη, περαν του τζερτζελου που ειχε ξεκινησει κι εδω για τον "διαιτητη" οτι θα ηταν ενα δυσκολο παιχνιδι, δεδομενων των απουσιων (Πρινεας, Μαλαφεκας). Το παιχνιδι δεν ξεκινησε καλα για μας, ο Εθνικος συντομα προσπερασε και ελλειψει επιλογων βαλαμε 2 εφηβους να φυλανε τον Θεμη....2 γρηγορα φαουλ ο ενας (Στπυραιτης, το 2ο ανυπαρκτο) αλλο 1 ο αλλος...ο Ιωνικος απο το 3' ειχε φτασει τα 4 ομαδικα...Λιγο αργοτερα, 2 φαουλ ο Φουντης κι αλλα 2 ο Θανος...και οι επιλογες αρχισαν να στενευουν...Σκορ 10λεπτου, 21-15 με τον Εθνικο να πετυχαινει 12π. απο βολες...). Η διαφορα παντως ειχε παει και 20-9 κι εκει δειξαμε χαρακτηρα και μειωσαμε...

2ο δεκαλεπτο, παμεε δυνατα να μειωσουμε, αλλα οποτε πλησιαζαμε ο Εθνικος εβρισκε λυσεις με Φωτοπουλο και Βαμβακαρη αλλα και Καυκη...34-29 στο ημιχρονο.

Στην επαναληψη μπηκαμε δυνατα, προσπερασαμε με 46-43 με τριποντο του Ντακουλια, αλλα απαντησε ο Εθνικος και ετρεξε ενα σερι 8-0 (51-46).

Στο τελευταιο δεκαλεπτο, πιασαμε απο νωρις στο σκορ τον Εθνικο οπου και συμβαδιζαμε...7-8 λεπτα πριν τελειωσει το παιχνιδι, πανω που παει να παρει την εσωτερικη ο Φωτοπουλος, κολλαει το ποδι του στο παρκε...Εκει παγωσαμε ολοι...Βγαινει ο Φωτοπουλος εκτος αγωνιστικου χωρου...και ενας απο τους 2, νομιζω ο Κοστελο (που στο 1ο ημιχρονο ηταν αξιοπρεπης) δινει βολες απο το πουθενα. Μεσα και συνεχιζουμε...Εκει ο Εθνικος πεισμωσε, περασε ο Ανδρεαδακης οπου εβαλε κρισιμους ποντους και ξεφυγε με 63-55. Στο 64-60, μετα απο τριποντο του Μαρτιν, σε μια φαση ο Εθνικος βγαζει τη μπαλα, ο Αμποτ (πρωτοφανες) δειχνει Ιωνικο αλλα ο Κοστελο την ξαναδινει στον Εθνικο...
Λιγο αργποτερα, φαουλ πανω σε προσπαθεια τριων του Μπουρτζουκλη και μειωνουμε στον ποντο...Βολες ο Βαμβακαρης τις χανει και τις 2...Επιθεση για τον Ιωνικο, κακη πασα στη ρακετα, ομως την ξανακλεβει ο Ντακουλιας...παει να σηκωθει κι αντι να δοθει φαουλαρα, η μπαλα εξω για τον Ιωνικο...11'' πριν το τελος...Βγαινουν στα μαρκαρισματα, στα 7'' σουτ απο τα 5 μετρα πλαγια απο τον Φουντη, εξω...Φαουλ στον Καυκη...2/2...επαναφορα...κατεβαζει Φουντης, σουτ τπο πιεση απο τα 8-9 μετρα, απελπιστικα αστοχο...ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ...


Μη γελιωμαστε, καποιος θα πει, ειχες την ευκαιρια σου, να περασεις μπροστα στο 64-63 και δεν...ΝΑΙ...
Επισης, με πιο σοβαρο ζευγαρι διαιτητικο, (για τον Αμποτ κυριως) και παρα τις ελλειψεις μου, αυτον τον πρωτοπορο Εθνικο, θα μπορουσα να τον ειχα κερδισει νωριτερα...

Εκει που εφθασε το παιχνιδι, θα μπορουσαμε να κερδιζαμε...
Παρ ολα αυτα, θα το δω αισιοδοξα...Η ομαδα εδειξε μεταλλο...Χωρις να παιξει και να βγαλει οτι στα προηγουμενα παιχνιδια, επαιξε στα ισα τον πρωτοπορο, τον ζορισε και λιγο τυχερη να ηταν θα εκανε μια σπουδαια νικη...


Ο Αμποτ, ανεκδιηγητος...Ολες τις φασεις απο μπροστα του, ευτυχως τις εδινε ο Κοστελο...απο την αλλη μερια...οπου στο πρωτο ημιχρονο ηταν αξιοπρεπεης, στο 2ο, υπαρχουν 3-4 φασεις που δικαιως εχουμε παραπονα...η πρωτη φαση που εδωσε ο Αμποτ για τον Ιωνικο ηταν στο 18'...

Ειναι ντροπη για το αθλημα...να σφυριζει....Ακομα και τη μια εκδοχη να παρω και οχι την πονηρη, ο τυπος ειναι Α-Σ-Χ-Ε-Τ-Ο-Σ...!!!
Ακομα και συναδελφοι του, γελουσαν με την παρτη του..


Στους μπασκετικους που θα πανε να δουν τον τελικο την Παρασκευη, να απολαυσουν ενα ωραιο παιχνιδι...


ΓΙΑ ΜΑΣ, ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΑ, ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ....ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ....Τα φωτα ολα στη Μανδρα, 5/3...οπου πρεπει να προσεξουμε πολλα...

Το ευτυχημα ειναι οτι δεν πηραμε καμια τιμωρια για προικα...εδρας ή δελτιων...Ο κοσμος μας, αψογος...150 ΙΩΝΙΚΟΙ (rangers και φιλοι, γονεις, παιδια των ακαδημιων), εδωσαν τον καλυτερο εαυτο τους στην κερκιδα, σε πολυ κοσμια πλαισια και μεγαλη αυτοσυγκρατηση...
leonkalf
QUOTE (PetranG3 @ Feb 23 2012, 00:14 ) *
Ειναι ντροπη για το αθλημα...να σφυριζει....Ακομα και τη μια εκδοχη να παρω και οχι την πονηρη, ο τυπος ειναι Α-Σ-Χ-Ε-Τ-Ο-Σ...!!!
Ακομα και συναδελφοι του, γελουσαν με την παρτη του..

Αυτό για τους συνεδέλφους (για μένα δεν είναι πια..) ισχύει.. Το έχω δει με τα μάτια μου..

Πλέον, είναι ευθύνη της ΚΕΔ και του συνδέσμου διαιτητών. Αν δεν κάνουν κάτι για να ξεχωρίσουν τα χλωρά από τα ξερά και να αποβάλλουν αυτούς που δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους, είναι υπεύθυνοι εκείνοι!! Οι δικαιολογίες ότι δεν έχουμε διαιτητές, πως να διώξουμε.. τελειώσανε.. Πλέον δεν μιλάμε για μέτριους, κακούς που παίρνουν βελτίωση.. μιλάμε για άλλα πράγματα..


Και να ξέρει ο Μέλης και ο κάθε Μέλης ότι όσα λένε.. μαθαίνονται.. Καλό είναι να μη μιλάνε για τα εγκλήματά τους... τουλάχιστον αυτό!!!! angry.gif


Γιατί φτάνω στο συμπέρασμα με όσα έγιναν, ότι καλά τους κάνουν (παρότι είμαι αντίθετος σε τέτοιες συμπεριφορές) κάποιες φορές. Αναφέρω χαρακτηριστικά τη σκηνή πέρυσι στο κλειστό του Κορυδαλλού (μετά το ματς), να τον έχει καθίσει ο προπονητής Μ. Θάνος τον Μέλη σε μια καρέκλα και από απόσταση αναπνοής να τον έχει "στολίσει" επί πολύ ώρα.. Σε έξαλλη κατάσταση ο Θάνος. Και ο Μέλης με σκυμμένο κεφάλι να τον ακούει με ένα θλιμμένο ύφος. Αυτό σας αξίζει όταν κάνετε τέτοια αίσχη (δεν μιλάω για λάθη, προσοχή, μιλάω για αίσχη.. έχει διαφορά).
Εγώ μάλλον είμαι πολύ ευγενικός μαζί σας.. γι αυτό με έγραψε και στο φύλλο αγώνα... Είναι να μην τρελένεσαι..??









Οι τελευταίες φάσεις του χθεσινού 1ου ημιτελικού.

basketikos
Ιωνικός: "Περαστικά σου Θέμη"
Aπο το superbasket.gr:

"Η διοικητική Eπιτροπή Mπάσκετ του Α.Ο. Ιωνικού Νικαίας , οι παίκτες και το τεχνικό team, εύχονται στο φίλο και συναθλητή, παίκτη του Εθνικού, Θέμη Φωτόπουλο γρήγορη ανάρρωση και σύντομη επανεμφάνιση στα παρκέ μετά τον τραυματισμό του στο μεταξύ μας παιχνίδι, στον ημιτελικό του κυπέλλου",

αναφέρει η ανακοίνωση του Ιωνικού.

http://www.superbasket.gr/permalink/156239.html
magickaminia
Παιδια τελικα ηρθα μονος στο γηπεδο και καθισα με τους ουδετερους. Σαν ουδετερος λοιπον θα πω οτι αυτο που κραταω α το παιχνιδι ειναι οτι τοσο ο Ιωνικος οσο και ο Εθνικος δικαια διεκδικουν την ανοδο στην Γ Εθνικη. Προσωπικα θα προτιμουσα αν ημουν Εθνικος να εχανα το παιχνιδι αυτο παρα να χασω το Φωτοπουλο. Θα χρειαστει πολυ κοπο απο δω και στο εξης να καλυψει ο Εθνικος το επιθετικο κενο του Θεμη. Απο μεριας Ιωνικου αυτο που με χαροποιησε ηταν η εξεδρα με τα νεαρα παιδια, αλλα με στεναχωρησε η ελλειψη ηγετη μες στην ομαδα. Ισως δεν πετυχα στην καλη τους μερα ουτε το Ντακουλια, ουτε το Λαζαριδη, ενω ο Φιλιπποπουλος προσπαθησε παρα πολυ. Επαιξαν βεβαια ρολο και οι απουσιες του Ιωνικου. Ευχομαι καλη συνεχεια και καλη επιτυχια στην ομαδα του Εθνικου γιατι Μιλωνας δεν υπηρξα ποτε. blove.gif
leonkalf
Το πήρε ο Εθνικός, 69-63.
notis15
QUOTE (dirk10 @ Feb 22 2012, 20:17 ) *
το κυπελο μου εδωσε την εντυπωση της ξεπετας....μια προχειροτητα και τιποτε αλλο!!
τραγικο γηπεδο(για μια τετοια διοργανωση)
παρουσιαση παικτων χωρις να γνωριζουν τα μικρα τους ονοματα.βαζαν μπροστα το κυριος!!!
η επιλογη της ωρας των παιχνιδιων χωρις καμια λογικη!!νομιζω οτι το καλο το κρατας για το τελος οποτε το εθνικος -ιωνικος επρεπε να γινει στις 9 οπου θα ειχε και πιο πολυ κοσμο!!!
υποτιθεται οτι ειναι μια γιορτη της εσκανα το κυπελο!!σε μια γιορτη ομως που περνουν μερος μονο 4 ομαδες της ενωσης!!γιατι δεν διορανωνατε στο ημιχρονο αγωνα επιδειξης με παιδια της ενωσης ωστε να τραβηξετε το ενδιαφερον και των αλλων ομαδων....αλλα ειπαμε ξεπετα!!!
τρομερη ατμοσφαιρα στην εξεδρα απ τον κοσμο και των 2 ομαδων και το θετικο οτι σε αποσταση 2-3 μετρων χωρις αστυνομια και ματ συνυπηρξαν ο κοσμος του ιωνικου και του εθνικου!!πολλα μπραβο!!
τελος μια μικρη λεπτομερεια αν ξερει καποιος να μου πει.εγινε ενας σοβαρος τραυματισμος!!!!γιατρο ειχε προβλεψει η εσκανα να φερει η ηταν του εθνικου?
Υ.Γ.ΘΕΜΑΡΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

ελα ρε Βαγγέλη τώρα πείτε στον Ντακούλια να σταματήσει να σουτάρει
dirk10
εχει facebook μπορεις να του το γραψεις εσυ!!!!!!!
αν δεν εχεις μπορεις να φτιαξεις το βιντεακι σε βοηθαει πως
margiou3
QUOTE(notis15 @ Feb 25 2012, 10:16 ) *
ελα ρε Βαγγέλη τώρα πείτε στον Ντακούλια να σταματήσει να σουτάρει




Φιλε επειδη βλεπω οτι εισαι και Ιωνικος, Ο Χρηστος μπορει να εχασε καποια σουτ, αλλα αν ησουν στο παιχνιδι με την βουλα, πηρε την ομαδα απο το χερι (με βοηθο τον Φουντη) και κερδισαμε σε μια απο τις δυσκολοτερες εδρες...


Ο Χρηστος εχει βοηθησει παρα πολυ αυτα τα χρονια, και πραγματικα, βαση αποδοσης και στατιστικων ειναι ο ηγετης της ομαδας...


Στον καθενα μπορει να μην βγουν σουτ...


Εγω σου λεω οτι στην Μανδρα μπορει να παρει ενα παιχνιδι μονος του...! Ειναι και παλαβος...
notis15
QUOTE (margiou3 @ Feb 25 2012, 12:05 ) *
Φιλε επειδη βλεπω οτι εισαι και Ιωνικος, Ο Χρηστος μπορει να εχασε καποια σουτ, αλλα αν ησουν στο παιχνιδι με την βουλα, πηρε την ομαδα απο το χερι (με βοηθο τον Φουντη) και κερδισαμε σε μια απο τις δυσκολοτερες εδρες...


Ο Χρηστος εχει βοηθησει παρα πολυ αυτα τα χρονια, και πραγματικα, βαση αποδοσης και στατιστικων ειναι ο ηγετης της ομαδας...


Στον καθενα μπορει να μην βγουν σουτ...


Εγω σου λεω οτι στην Μανδρα μπορει να παρει ενα παιχνιδι μονος του...! Ειναι και παλαβος...

λοιπον για να πω την ταπηνη μου αποψη πιστεβω οτι ο εθνικος δεν θα νικισει το φαρο ουτε και θα περασει απο την νικαια χωρις τον φωτοπουλο τωρα ειναι στο χερι του ιωνικου και της διαιτησιας για το αν θα ανεβει ο ιωνικος....αυτο με τον Ντακουλια το ειπα για να τον καβλαντισω λιγο...εχειδρομο ακομα το σιγουρο ειναι οτι τρεις ομαδεςτις εσκανα ειναι πιο ποιοτικες απο πολλες τις γ κριμα που ανεβαινει μονο ενας.... α και κατι τελευταιο καποιος να διωξει τους διαιτητες τις εσκανα γιατι το εχουν ξεφτιλεισει και επιτελους ας ειναι λιγο πιο δικαιοι...
margiou3
Ενταξει τοτε αλλαζει...
basketikos
bball.gif Συγχαρητήρια στον Εθνικό για την κατάκτηση του Κυπέλλου ΕΣΚΑΝΑ

bball.gif Ελα margiou3, μην εισαι ευέξαπτος - οι φιλοι της Ομαδας έχουν καθε δικαιωμα να λένε την γνωμη τους, χωρίς να τσαντιζονται οι υπολοιποι..

Επίσης: ο Ντακουλιας 77.gif 77.gif και ολη η Ομαδα 77.gif 77.gif ξερει οτι ειναι σημαντικο να ικανοποιούνται οι απαιτητικοί φίλοι, και είμαι σίγουρος οτι θα το πράξουν με αρχή την επομενη αγωνιστική υποχρέωση: ΔΙΠΛΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΑΝΔΡΑ ΒΡΕ ΙΩΝΙΚΕ !!!

bball.gif Ο Gnostos Paragontas εγραψε κατι ιδιαιτερα ευστοχο στο fb του Ιωνικου (basket). Το αντιγραφω γιατι εχει την αξια του και την σημασια του σε 2 επίπεδα:

Το πρώτο:
"επειδη τιποτα δεν ειναι τυχαιο... οι πιο παρατηρητικοι - υποψιασμενοι θα ειδαν οτι τοσο στους ημιτελικους οσο και στον τελικο, στις θεσεις των επισημων που ειχαν τοποθετηθει εντος του αγωνιστικου χωρου καθονταν αποκλειστικα και μονο α) το διοικητικο συμβουλιο της εσκανα, β) οι υπευθυνοι της οδκε και της κεδ και γ) οι διοικουντες και χορηγοι του εθνικου.... ολοι μαζι αγκαλιασμενοι γιορτασαν την κατακτηση του κυπελλου...!!! ."

Αληθεια, οι διοικήσεις των Μιλωνα, Ιωνικου, Μανδρας δεν 'εχουν ψυχη' για να προσκληθούν;;;;
Η χωριζομαστε σε οσους 'δεν-χρειαζεται-να-ψαξουν-ουτε-προπονητη-εκτος-ΕΣΚΑΝΑ' και σε "ορισμενους-που-δεν- γνωριζόνται-με-την-ΕΣΚΑΝΑ-ουτε-κατ'οψη" και δεν προσκλήθηκαν;;;

bball.gif Το δεύτερο: (και σημαντικότερο):
Οι παικτες ,το τεχνικο επιτελειο, η διοικηση και κυριως ο κοσμος της ομαδας μας ειμαστε ενωμενοι και πιο αποφασισμενοι απο ποτε ωστε αυτο το πρωταθλημα και η ανοδος να ερθει στη νικαια! πολλα μπραβο στα παιδια της επιτροπης , στα μελη του ερασιτεχνη και τον προεδρο που στον ημιτελικο ενισχυσαν την ομαδα οντας στον σκληρο πυρηνα των οπαδων μας και αγνοησαν τις "επισημες καρεκλες" της εσκανα....!! κατι που εκαναν βεβαια και οι διοικουντες της μανδρας και του μιλωνα επισης... Τελος συγχαρητηρια στον κοσμο μας που εδειξε το μεγαλειο του οταν χειροκροτησε τον ατυχο φωτοπουλο και δεν σταματησε ουτε λεπτο να ενισχυει την ομαδα σε κοσμια πλαισια παρα τις προκλησεις των γκρι... 7 ματς - 7 τελικοι - ολοι μαζι- φετος ειναι η χρονια μας!!!

Υποκλίνομαι στον Gnostos Paragontas 77.gif 77.gif 77.gif και η ευχομαι ολοψυχα: η επιθυμία του πραγματικότητα
texas
πραγματικα καποιοι πρεπει να πανε να βοηθησουν την ελληνικη αστυνομια !!! να διελευκανουν καποιεσ υποθεσεισ που ειναι χρονια στα αρχεια.

για την αποκατασταση της αληθειασ και μονο και σχετικα μετα οσα αναφερε ο φιλοσ ο basketikos ο οποιοσ και μεταφερε κατι που γραφτηκε στο fb, Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ( ΜΟΝΟ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ) ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΛΕΣΤΗΚΑΝ απο κανεναν για να ειναι στα επισημα απλα καθησε εκει ο προεδροσ επειδη ετυχε και στα δυο ματς να ειναι γηπεδουχος ο Εθνικος . Διπλα του καθοταν 2 συνεργατεσ του(απο την επιχειριση του ) και ο παλιοσ επι σειρα ετων εφοροσ της ομαδασ.

αν δεν κανω λαθος κανενασ απο την εσκανα δεν πανηγυρισε μαζι με τουσ διοικουντεσ του εθνικου !!!
αρα για τους υποψιασμενουσ η εσκανα το εδωσε στον εθνικο και αφου το ειχε σιγουρο ο εθνικοσ τραυματισε και τον καλυτερο του παικτη για να βαλει και λιγο σασπενσ


μαλλον και για την οικονομικη κριση φταιει ο εθνικοσ και για την διακοπη του χτεσινου ματσ της αεκ φταιει ο εθνικοσ και για την βυθιση του κρουαζεροπλοιου φταει ο εθνικοσ και για τα ποσοστα του πασοκ φταιει ο εθνικοσ και ο εθνικοσ κανονισε να μην ερθει ο αραβασ στον παναθηναικο.......
βγαλατε τα συμπερασματα σας οτι για ολα φταει ο εθνικοσ

κανενασ δεν βγηκε να γραψει κατι για τον τελικο που ο εθνικοσ κερδισε ομαδα Γ εθνικησ χωρις το θεμη !!! μαλλον δεν το περιμενε κανεισ οποτε και δεν ειχατε προετοιμαστει να γραψετε τιποτα!!!


ενα σκετο το πηρε ο εθνικοσ γραφτηκε !!!!και ενα σχολιο απο τον magickaminia
καλο θα ειναι να αναλογιζομαστε ολοι τις ευθυνεσ που εχουμε οταν στραβωνει ενα ματς η ενα πρωταθλημα και να κοιταμε και λιγακι την καμπουρα μας....


basketike δεν τα γραφω για εσενα αλλα με αφορμη τα οσα μετεφερες







margiou3
Βεβαια και συ πηγαίνοντας το στο αλλο ακρο, γινεσαι λιγο γραφικος (νομιζω) ...


Για το τι εκανε, και τι δεν εκανε, η διοικηση του Εθνικου δεν με απασχολει καθολου...


Για το παιχνιδι με τον Μυλωνα, νομιζω οτι ολοι ξεραμε - περιμεναμε οτι θα κερδισει ο Εθνικος... Ειδικα οσοι ειχαμε δει και το Μανδρα - Μυλωνας , ενα παραπανω...

Αλλωστε μην ξεχνας πως ο Μυλωνας που ειναι ομαδα Γ' εθνικης, στην κατηγορια του δεν υπαρχει κανονισμος για μικρο παιχτη στην 5αδα...

Στο κυπελλο ομως ισχύει αυτος ο κανονισμος, ετσι αναγκαζεται να αλλαξει κατα πολυ μεγαλο ποσοστο το παιχνιδι του...


Βεβαια, ουδεις αμφιβάλει οτι 2 με 3 ομαδες απο την ΕΣΚΑΝΑ θα μπορουσαν να σταθουν ανετα και στην Γ' εθνικη, με το ιδιο ροστερ...


Τελικα και συ προσπαθεις να δημιουργησεις εντυπωσεις...


QUOTE
για τα ποσοστα του πασοκ φταιει ο εθνικοσ


Δεν το ηξερα αυτο...! Μπραβο στον Εθνικο τοτε...!
texas
πες μου φιλε μου γιατι γινομαι γραφικος?

δεν εγραψα κατι που ηταν ψεμα ο φιλος στο fb εννοησε οτι το εδωσε η εσκανα στον εθνικο και οτι δεν ηθελε και πολυ να το καταλαβει κανεισ αρκει να κοιταζε στα επισημα.γραφτηκε αυτο η οχι?

δεν θελψ να κερδισψ τις εντιπωσεισ απλα απαντω στα γραφομενα και δεν μου ειπεσ που ειμαι λαθος!!!!
margiou3
Δεν υπαρχει καποια υπόνοια στα γραφόμενα σχετικα με το κυπελο.. Εγω δεν την βλεπω δλδ...



Γιατι στο δευτρο κομματι συγχαίρει τους δικους μας που επελεξαν να κατσουν με τον κοσμο...

Οσα για το ποιοι και εαν επρεπε να βρισκονται εκει στα "επίσημα", αυτο ειναι αλλο θεμα...
basketikos
Δεν έχω λόγο να αμφισβήτησω Texas οτι πήρε επάξια ο Εθνικός τον τίτλο. - Μπράβο του για την επιτυχία- μην μειώσουμε τους αθλητές κ την προσπάθεια τους.

Έχω ενστάσεις για τον τροπο που χρησιμοποιήθηκε το βαμβάκι την Τετάρτη - και ιδιαιτερα το μελι.
Φυσικα η εικόνα που υπήρξε εκεί στα επίσημα (και είναι δεδομένη) ενισχύει τον σκεπτικισμό...Διαλεγω την εκδοχή της συμπτωσης και προτείνω:

Ας συγκεντρωθουμε στα αγωνιστικά - ελπίζω εδώ να τελειώνει το παρασκήνιο. πάμε στα 7 παιχνίδια του Πρωτάθλημαματος. (α, και να κερδίσει ο Ιωνικος σε όλα)

Και πάλι ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΕΘΝΙΚΟ ΓΙΑ ΚΥΠΕΛΛΟ - και κυρίως Υγεία σε Θεμη κ σε ολους
texas
Ο Gnostos Paragontas εγραψε κατι ιδιαιτερα ευστοχο στο fb του Ιωνικου (basket). Το αντιγραφω γιατι εχει την αξια του και την σημασια του σε 2 επίπεδα:

Το πρώτο:
"επειδη τιποτα δεν ειναι τυχαιο... οι πιο παρατηρητικοι - υποψιασμενοι θα ειδαν οτι τοσο στους ημιτελικους οσο και στον τελικο, στις θεσεις των επισημων που ειχαν τοποθετηθει εντος του αγωνιστικου χωρου καθονταν αποκλειστικα και
μονο α) το διοικητικο συμβουλιο της εσκανα, β) οι υπευθυνοι της οδκε και της κεδ και γ) οι διοικουντες και χορηγοι του εθνικου.... ολοι μαζι αγκαλιασμενοι γιορτασαν την κατακτηση του κυπελλου...!!! ."
Αληθεια, οι διοικήσεις των Μιλωνα, Ιωνικου, Μανδρας δεν 'εχουν ψυχη' για να προσκληθούν;;;;
Η χωριζομαστε σε οσους 'δεν-χρειαζεται-να-ψαξουν-ουτε-προπονητη-εκτος-ΕΣΚΑΝΑ' και σε "ορισμενους-που-δεν- γνωριζόνται-με-την-ΕΣΚΑΝΑ-ουτε-κατ'οψη" και δεν προσκλήθηκαν;;;



αν αυτο δεν ειναι υπονοουμενο τοτε παω μεγαλο fold
margiou3
To υπονοουμενο ειναι μαλλον για το πρωταθλημα που έρχεται και κορυφώνεται θα ελεγα, και ισως τετοιες κινήσεις να προβληματίζουν...




Υ.Γ. Πρεπει να εισαι και συ χαρτομουτρο,ε? Ακου εκει παω fold... xoxoxo
dirk10

αρχισε να δημιουργει και εδω προβληματα και να βαζει φωτιες ο γνωστος παραγοντας!!!!!
dirk10
ισχυει οτι τα μεταλλια ηταν λιγοτερα και δεν φτασαν για ολους τους αθλητες???
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.