Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μπαμπεργκ-Ολυμπιακος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
assistant
QUOTE(rankin @ Mar 10 2016, 23:17 ) *
Δεν εχει να κανει με τυχη και ατυχία. Η επιλογή να μην κανεις φαουλ ειναι σπανια σε αυτό το επίπεδο στην ευρώπη.
Δε μπορει να το χορεσει ο νους μου, πως του ηρθε του Σφαιρόπουλου και εκανε μια βλακεία τετοιου βεληνεκούς...
Επιτρεπεις να γίνει το παιχνίδι ρωσσικη ρουλετα ;
Τραγικό σφαλμα για αυτό το επίπεδο.
Ερασιτεχνικού επιπεδου κουταμαρα που δεν τιμα καθόλου τον κοουτς. Καθόλου ομως..
(Θα αφηνε πχ ο Ντουντα να συμβεί κατι τετοιο; )

OΛΟΣΩΣΤΟΣ.............δεν εχω να προσθεσω ουτε τελεια........και το μαρτυρησε ο Τομιτς ότι εντολη ηταν ΚΑΘΑΡΗ ΑΜΥΝΑ,οχι φαουλ............αν καναμε αυτό το λαθος στη Β Εσκα θα μας ειχαν κρεμασει στην πλατεια της γειτονιας μας..........
sircharles
QUOTE (milc @ Mar 10 2016, 23:21 ) *
Νομίζω ότι βλέπουμε το δέντρο και όχι το δάσος. Χάσαμε ένα οριακό ματς από εγκληματικά μας λάθη. Αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός ότι η ομάδα υπολειτουργεί τους τελευταίους μήνες και η πρόκριση (ακόμα και αν έρθει, που φαντάζει πλέον απίθανη) θα είναι αποτέλεσμα συγκυριών και όχι βάσει της απόδοσης της ομάδας. Καλό μπάσκετ αυτή την στιγμή δεν βλέπουμε είτε προκριθούμε είτε όχι.

Απολυτα σωστος
rankin
QUOTE(CG. @ Mar 10 2016, 23:20 ) *
Μετριο μπατζετ δεν το λες.ειναι σχετικα ακριβη ομαδα η κουμπαν και αν βαλεις και τα εκτος ομαδας ειναι πανακριβη.αλλα σαν ομαδα εχει ακριβουτσικο ροστερ.
απο κει και περα συμφωνω εχει κανει φοβερη δουλεια σε αμυνα και επιθεση.
τον εφαγαν οι εμονες του στον ολυμπιακο γιατι σαν ιδεες και γνωσεις ειναι εμφανως καλυτερος του σφαιρο

Ο Μπαρτζώκας ειναι καλυτερος κοουτς του Σφαιρόπουλου, αλλά ακομα και με τα παιδικα του Παναθηναικου να έπαιζε, έχανε.
Ο Σφαιροπουλος σημερα εδειξε σοβαρα σημάδια ενος οχι ιδιαίτερα ικανου κοουτς. Δυστυχως
pan24
Οσο ο μπουρουσης κανει σταθερα νταμπλ νταμπλ και ειναι καθε βρσδυ στα ορια του τριπλ νταμπλ(τωρα εχει 16 ποντους,12 ριμπαουντ και 5 ασσιτ με 5' να μενουν) θα κανουν τουλαχιστον 2 νικες ακομα
rankin
QUOTE(assistant @ Mar 10 2016, 23:23 ) *
OΛΟΣΩΣΤΟΣ.............δεν εχω να προσθεσω ουτε τελεια........και το μαρτυρησε ο Τομιτς ότι εντολη ηταν ΚΑΘΑΡΗ ΑΜΥΝΑ,οχι φαουλ............αν καναμε αυτό το λαθος στη Β Εσκα θα μας ειχαν κρεμασει στην πλατεια της γειτονιας μας..........

Επειδή μου εχει συμβεί, ο κοουτς ειχε πει "οχι φαουλ", εγω το κανα απο μόνος μου ομως tongue.gif
Ασε που χασανε και τις βολες και δεν μου ειπε και κουβεντα ο κοουτς μετα
sircharles
QUOTE (pan24 @ Mar 10 2016, 23:26 ) *
Οσο ο μπουρουσης κανει σταθερα νταμπλ νταμπλ και ειναι καθε βρσδυ στα ορια του τριπλ νταμπλ(τωρα εχει 16 ποντους,12 ριμπαουντ και 5 ασσιτ με 5' να μενουν) θα κανουν τουλαχιστον 2 νικες ακομα


Ελα ρε.... Αυτος ο αμπαλος..... Που δεν κανει για μεγαλα πραγματα.....
Με αντιπαλο ντεηβις, ογκουστιν, μπουν , μονια και δεν συμαζευεται......
milc
QUOTE (rankin @ Mar 10 2016, 23:24 ) *
Ο Σφαιροπουλος σημερα εδειξε σοβαρα σημάδια ενος οχι ιδιαίτερα ικανου κοουτς. Δυστυχως

Διαφωνώ με την λογική να κρίνουμε έναν coach από μία απόφαση σε μία φάση με την ένταση στο maximum. Ούτε εγώ θεωρώ τον Σφαιρόπουλο εξαιρετικό coach αλλά με αυτή την λογική και ο Popovich είναι μέτριος.
joe_dumars
QUOTE (elvetopsyxos @ Mar 10 2016, 23:04 ) *
Νομίζω ο ελληνικός μηδενισμός περί "ρολογιού" για άλλη μια φορά παίρνει την απάντηση του. Προτείνω να δείτε το μαρκάρισμα του Σπανούλη στα τρίποντα του τέταρτου δεκαλέπτου. Δεν μπορούμε ξέρω γω να λέμε κ#λόφαρδο τον Sterlnieks στο τελευταίο σουτ όταν ο Σπανούλης είναι δύο μέτρα μακρία και σε mode περπατήματος. Προς Θεού δεν λέω ότι χάσαμε λόγω Μπιλη, αλλά τα παιδιά επαγγελματίες είναι το αφύλακτο τρίποντο πρέπει να το βάζουν.


Έτσι είναι, το τελευταίο τρίποντο ήταν ευθύνη του Σπανούλη σε μεγάλο βαθμό.
rankin
QUOTE(milc @ Mar 10 2016, 23:30 ) *
Διαφωνώ με την λογική να κρίνουμε έναν coach από μία απόφαση σε μία φάση με την ένταση στο maximum. Ούτε εγώ θεωρώ τον Σφαιρόπουλο εξαιρετικό coach αλλά με αυτή την λογική και ο Popovich είναι μέτριος.

Στο ΝΒΑ δεν συνηθίζεται το φαουλ για να αποφευχθεί το τρίποντο. Ο Ποποβιτς δεν εκανε κατι χαζο για εκει. Στην ευρωπη ομως ειναι στανταρακι.
Θα αφηνε ο Ομπραντοβιτς το πραγμα στη τυχη του;
Κατα τ'αλλα αυτό ηταν το κερασακι στη τουρτα των φετινων σφαλματων του Σφαιροπουλου
whaler
Ο φίλος milc τα είπε όλα πολύ συμπυκνωμένα και σωστά.

1) Το ματς ήταν οριακό με κλίση προς τον Ολυμπιακό.
2) Για την ήττα φταίει ΚΑΘΑΡΑ και μόνο ο Ολυμπιακός και δε μπορείς να κατηγορήσεις μια ομάδα που έτσι παίζει από την αρχή της σεζόν. Ας τα έβλεπες και να είχες καλύτερο spacing, αν δεν ήταν τόσο άπειροι οι της Μπάμπεργκ, θα είχαν βγάλει και ακόμα 15 ελεύθερα τρίποντα.
3) Και να περάσει ο Ολυμπιακός, αυτό δεν είναι μπάσκετ φέτος και ευθύνεται αποκλειστικά ο Σφαιρόπουλος, τελεία και πάυλα.
tempelhs
Το οότι o coach το έχει χάσει το παιχνίδι φαίνεται από τους χρόνους παπ και μάντζαρη, οι ΟΠΟΙΟΙ δικαιολογούνται μόνο στην λογική, "οι ξένοι περαστικοί είναι, κάτσε να τα έχω καλά με τους Έλληνες"... Δείγμα του ότι ο coach δεν έχει την προσωπικότητα να επιβληθεί... + του ότι όποτε παίξαμε με τους ξένους η ομάδα ήταν δυο φορές καλύτερη!
elvetopsyxos
QUOTE (CG. @ Mar 10 2016, 23:20 ) *
Μετριο μπατζετ δεν το λες.ειναι σχετικα ακριβη ομαδα η κουμπαν και αν βαλεις και τα εκτος ομαδας ειναι πανακριβη.αλλα σαν ομαδα εχει ακριβουτσικο ροστερ.
απο κει και περα συμφωνω εχει κανει φοβερη δουλεια σε αμυνα και επιθεση.
τον εφαγαν οι εμονες του στον ολυμπιακο γιατι σαν ιδεες και γνωσεις ειναι εμφανως καλυτερος του σφαιρο


10 εκατομμύρια είναι και το λες ασύλληπτη στελέχωση. Ειδικά ο Κλαβέρ κάνει κάτω από 500 (Μίχαλος στο sport24 το έχει αναφέρει).
sircharles
By the way ο αμπαλος ο γιαννακης τελειωσε με ranking 30.
Αλλα ειπαμε , ο ολυμπιακος θελει μονο ψηλους τερατακια, και ικανους να σκοραρουν μονο καρφωμα. Ψηλος που ξερει μπασκετ
ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ για τον ολυμπιακο
Και ο πριντεζακος πολυ θαρρος εχει παρει τελευταια, αν νομιζει οτι θα του επιτραπει να κλεβει τη δοξα του αρχηγου ειναι γελασμενος....
assistant
QUOTE(rankin @ Mar 10 2016, 23:33 ) *
Στο ΝΒΑ δεν συνηθίζεται το φαουλ για να αποφευχθεί το τρίποντο. Ο Ποποβιτς δεν εκανε κατι χαζο για εκει. Στην ευρωπη ομως ειναι στανταρακι.
Θα αφηνε ο Ομπραντοβιτς το πραγμα στη τυχη του;
Κατα τ'αλλα αυτό ηταν το κερασακι στη τουρτα των φετινων σφαλματων του Σφαιροπουλου

η τελευταια εγκληματικη αμυνα ισως μας κανει να ξεχναμε την εγκληματικη χρησιμοποιηση Μαντζαρη στο 2ο ημιχρονο καθως και ότι δε βαλαμε τη μπαλα στο ποστ στον Πριντεζη και στο Χακετ ενώ εδειχναν εκει ασταμάτητοι.......
North_gato
QUOTE (joe_dumars @ Mar 10 2016, 23:32 ) *
Έτσι είναι, το τελευταίο τρίποντο ήταν ευθύνη του Σπανούλη σε μεγάλο βαθμό.



Σε μεγαλο βαθμο δεν ξερω... Τον καθυστερησε ψηλος που βγηκε και του εκλεισε το διαδρομο. Δεν ηταν κατι τυχαιο...
Και λαθος του Σπανουλη να ηταν, το ερωτημα παραμενει: Επι σαραντα λεπτα, εγω βαρεθηκα να τους βλεπω να σουταρουν ανενοχλητοι τριποντα... Αρα .... τις πταιει?
rankin
QUOTE(assistant @ Mar 10 2016, 23:39 ) *
η τελευταια εγκληματικη αμυνα ισως μας κανει να ξεχναμε την εγκληματικη χρησιμοποιηση Μαντζαρη στο 2ο ημιχρονο καθως και ότι δε βαλαμε τη μπαλα στο ποστ στον Πριντεζη και στο Χακετ ενώ εδειχναν εκει ασταμάτητοι.......

Την επιμονή στην αμυνα με αλλαγες που την πας;
erwi grey
QUOTE(milc @ Mar 11 2016, 06:30 ) *
Διαφωνώ με την λογική να κρίνουμε έναν coach από μία απόφαση σε μία φάση με την ένταση στο maximum. Ούτε εγώ θεωρώ τον Σφαιρόπουλο εξαιρετικό coach αλλά με αυτή την λογική και ο Popovich είναι μέτριος.

Γι αυτες τις φασεις κρινονται οι προπονητες στο υψηλο επιπεδο.
Και στο 1.30 να κερδιζεις με 6 ποντους και να στο γυριζουν οι απειροι Γερμανοι;
Δεν ειναι τυχαιο πως επι Ιβκοβιτς αλλα και επι Μπαρτζωκα κερδιζαμε στα τελευταια δευτερολεπτα. Και ηταν περισσοτερο απο επιλογες των κοουτς ασχετα αν για τον δευτερο θεωρω πως εβαζε το χερακι του για να πηγαινουν στο τελος τα ματς.
Εχω ξενερωσει τοσο με την ομαδα φετος που αμφιβαλλω αν θα ξαναδω ματς.
pan24
Τωρα προσεξα οτι ο παπανικολαου επαιξε 30 λεπτα.Αληθεια τον μισο χρονο που επαιξε δεν καταλαβα οτι ηταν μεσα
Επισης τα μονο 13' χτυπανε καπως.Δηλαδη αν επαιζε ο λοτζεσκι θα επαιζε αυτο 30' τα υπολοιπα ο παπανικολαου και ο παπαπετρου dnp?
Ακομα το να παιζει ο μαντζαρης τον ιδιο χρονο με τον εστω κακο σημερα χακετ ειναι εγκλημα
Ο μαντζαρης αυτη την περιοδο δεν παιζει αμυνα,δεν μπορει να σταυρωσει καλαθι και να βγαλει ασσιστ.Αρα ποια ειναι η προσφορα του?
Ο αθηναιου ή ο οντομ τουλαχιστον μπορει να εβαζαν κανενα καλαθι
nikolas_asteri
QUOTE (rankin @ Mar 11 2016, 00:33 ) *
Στο ΝΒΑ δεν συνηθίζεται το φαουλ για να αποφευχθεί το τρίποντο. Ο Ποποβιτς δεν εκανε κατι χαζο για εκει. Στην ευρωπη ομως ειναι στανταρακι.
Θα αφηνε ο Ομπραντοβιτς το πραγμα στη τυχη του;
Κατα τ'αλλα αυτό ηταν το κερασακι στη τουρτα των φετινων σφαλματων του Σφαιροπουλου


Δεν είδα το ματς αλλά σήμερα με την διαφορά στους 3 δεν έγινε φάουλ και είχε 2 προσπάθειες για τρίποντο η Λόκο.
D-Wade
QUOTE(sircharles @ Mar 10 2016, 23:39 ) *
By the way ο αμπαλος ο γιαννακης τελειωσε με ranking 30.
Αλλα ειπαμε , ο ολυμπιακος θελει μονο ψηλους τερατακια, και ικανους να σκοραρουν μονο καρφωμα. Ψηλος που ξερει μπασκετ
ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ για τον ολυμπιακο
Και ο πριντεζακος πολυ θαρρος εχει παρει τελευταια, αν νομιζει οτι θα του επιτραπει να κλεβει τη δοξα του αρχηγου ειναι γελασμενος....

Με ψηλό τον Μπουρούση είχε πάρει 0 ευρωλίγκες , 0 πρωταθλήματα , και 2 κύπελλα σε 5 χρόνια. Με ψηλούς τερατάκια έχει πάρει 2 ευρωλίγκες , 2 πρωταθλήματα σε 5 χρόνια. Βέβαια τα τερατάκια που πήραν ευρωλίγκα ήταν καλύτερα από τα φετινά
RipCity
QUOTE (joe_dumars @ Mar 10 2016, 22:32 ) *
Έτσι είναι, το τελευταίο τρίποντο ήταν ευθύνη του Σπανούλη σε μεγάλο βαθμό.


Βέβαια εγώ θα σου πω γιατί δεν τον έβγαλε να βάλει καλύτερο αμυντικό? 39 λεπτά ο παίκτης του ήταν ελεύθερος, τώρα θα τον κλείδωνε?
assistant
QUOTE(elvetopsyxos @ Mar 10 2016, 23:39 ) *
10 εκατομμύρια είναι και το λες ασύλληπτη στελέχωση. Ειδικά ο Κλαβέρ κάνει κάτω από 500 (Μίχαλος στο sport24 το έχει αναφέρει).

και ο Σινκλετον σχεδόν τζαμπα παιζει......τα μονα βαρια συμβολαια-ανω του εκατομμυριου-ειναι του Ντιλεινι και του Ραντολφ.........ισως τα 10 μυρια που λες να είναι ''σκαρτα''.........
sinkazama82
Δηλαδή τώρα σοβαρά, για το σουτ του Σπανούλη στην προτελευταία επίθεση δεν θα πει κανείς τίποτα; Εκτός αν πιστεύετε πως οι εντολές του Σφαιρόπουλο ήταν Βασίλη σούταρε στα τέσσερα δευτερόλεπτα με άμυνα απο τα πέντε μέτρα.
rankin
QUOTE(nikolas_asteri @ Mar 10 2016, 23:42 ) *
Δεν είδα το ματς αλλά σήμερα με την διαφορά στους 3 δεν έγινε φάουλ και είχε 2 προσπάθειες για τρίποντο η Λόκο.

Ουτε εγω το ειδα αλλα άλλο διαφορα στους 3 και άλλο στους 2
North_gato
QUOTE (erwi grey @ Mar 10 2016, 23:42 ) *
Γι αυτες τις φασεις κρινονται οι προπονητες στο υψηλο επιπεδο.
Και στο 1.30 να κερδιζεις με 6 ποντους και να στο γυριζουν οι απειροι Γερμανοι;
Δεν ειναι τυχαιο πως επι Ιβκοβιτς αλλα και επι Μπαρτζωκα κερδιζαμε στα τελευταια δευτερολεπτα. Και ηταν περισσοτερο απο επιλογες των κοουτς ασχετα αν για τον δευτερο θεωρω πως εβαζε το χερακι του για να πηγαινουν στο τελος τα ματς.
Εχω ξενερωσει τοσο με την ομαδα φετος που αμφιβαλλω αν θα ξαναδω ματς.



Μην το κουραζουμε...
Ευρωπη, διαδικαστικου χαρακτηρα πλεον.
Μενει το πρωταθλημα.
thanath
Για τους ξένους που αναφέρετε επανειλημμένως, απλά να θυμίσω ότι στο παιχνίδι με την Μπάρτσα κατηγορούταν πάλι ο Σφαιρόπουλος που έπαιζε ο Όντομ και όχι οι Έλληνες Παπανικολάου-Μάντζαρης. Τα λάθη του Σφαιρόπουλου είναι άλλα..

ΥΓ. Όσο και να έχανε ο Μπαρτζώκας από τον Παναθηναϊκό, είναι καλύτερος προπονητής από τον Σφαιρό..
pan24
QUOTE (sinkazama82 @ Mar 10 2016, 23:44 ) *
Δηλαδή τώρα σοβαρά, για το σουτ του Σπανούλη στην προτελευταία επίθεση δεν θα πει κανείς τίποτα; Εκτός αν πιστεύετε πως οι εντολές του Σφαιρόπουλο ήταν Βασίλη σούταρε στα τέσσερα δευτερόλεπτα με άμυνα απο τα πέντε μέτρα.

Και αν ηταν?Εχει ξαναγινει...
milc
QUOTE (rankin @ Mar 10 2016, 23:33 ) *
Στο ΝΒΑ δεν συνηθίζεται το φαουλ για να αποφευχθεί το τρίποντο. Ο Ποποβιτς δεν εκανε κατι χαζο για εκει. Στην ευρωπη ομως ειναι στανταρακι.
Θα αφηνε ο Ομπραντοβιτς το πραγμα στη τυχη του;
Κατα τ'αλλα αυτό ηταν το κερασακι στη τουρτα των φετινων σφαλματων του Σφαιροπουλου

Η νίκη και ο τρόπος με τον οποίο θα την πετύχεις πχ hack a shaq σε αγώνα που κρίνονται τα πάντα είναι ίδια είτε στο NBA είτε στην Ευρωλίγκα είτε στο 3on3. Αν και είμαι Ολυμπιακός, το να συγκρίνουμε τον Ομπράντοβιτς με τον Σφαιρόπουλο, είναι ασέβεια. Με το τελευταίο συμφωνώ απόλυτα.
sircharles
QUOTE (sinkazama82 @ Mar 10 2016, 23:44 ) *
Δηλαδή τώρα σοβαρά, για το σουτ του Σπανούλη στην προτελευταία επίθεση δεν θα πει κανείς τίποτα; Εκτός αν πιστεύετε πως οι εντολές του Σφαιρόπουλο ήταν Βασίλη σούταρε στα τέσσερα δευτερόλεπτα με άμυνα απο τα πέντε μέτρα.


Ειπαμε ρε φιλε , επρεπε να παει η μπαλα πριντεζη, αλλα αυτοσκοπος της ομαδας ,απο οτι φαινεται, δεν ειναι η νικη αλλα η δοξα του βασιλη
elvetopsyxos
QUOTE (assistant @ Mar 10 2016, 23:43 ) *
και ο Σινκλετον σχεδόν τζαμπα παιζει......τα μονα βαρια συμβολαια-ανω του εκατομμυριου-ειναι του Ντιλεινι και του Ραντολφ.........ισως τα 10 μυρια που λες να είναι ''σκαρτα''.........


Και εμένα μου φαίνεται υπερβολικά χαμηλό, αλλά είδα και δεύτερη αναφορά για 10 εκ. από τον Ασπρούλια σε ένα πρόσφατο άρθρο του για τον Μπαρτζώκα. (Νομίζω το πήρε το μάτι μου σε κάποια ενότητα του φόρουμ, αλλά δε θυμάμαι που ακριβώς για να το επισυνάψω).
sinkazama82
QUOTE (pan24 @ Mar 10 2016, 23:45 ) *
Και αν ηταν?Εχει ξαναγινει...


Ε τότε είναι τραγικός προπονητή απλά. Αλλά δεν υπάρχει περίπτωση, το πολύ να είπε στον Σπανούλη παρ'το πάνω σου. Απλά για μένα ο Σπανούλης έχειε τεράστια ευθύνη για την ήττα. Προφανώς και ο Σφαιρόπουλος βέβαια
tempelhs
QUOTE(thanath @ Mar 10 2016, 23:45 ) *
Για τους ξένους που αναφέρετε επανειλημμένως, απλά να θυμίσω ότι στο παιχνίδι με την Μπάρτσα κατηγορούταν πάλι ο Σφαιρόπουλος που έπαιζε ο Όντομ και όχι οι Έλληνες Παπανικολάου-Μάντζαρης. Τα λάθη του Σφαιρόπουλου είναι άλλα..

ΥΓ. Όσο και να έχανε ο Μπαρτζώκας από τον Παναθηναϊκό, είναι καλύτερος προπονητής από τον Σφαιρό..

Μα ο μπαρτζώκας ειναι ομολογουμένως εξαιρετικός προπονητής. Όλες του οι ομάδες είχαν θετική πορεία και παίζαν και όμορφο μπάσκετ. Και με άψογο μάτι, ειδικά σε μαρούσι , ολύμπια! Μην ξεχνάτε πως ήθελε να φέρει και ντιλεινι, και έφερε λοτζέσκι και χάντερ αν θυμαμαι καλα! Έφερε και σαπάκια βέβαια, αλλά το θέμα είναι να φέρνεις τους καλούς, τα σαπάκια τα αλλάζεις! Άπλα δεν μπορούσε να χειριστεί την ένταση των ντέρμπυ και τον σπανούλη (ακόμα και τώρα πιστεύω πως στο ματς που φαγαν τον μπαρτζώ, ο σπανούλης πάει για φαούλ και τελευταία στιγμή δεν το κάνει) !
assistant
QUOTE(rankin @ Mar 10 2016, 23:41 ) *
Την επιμονή στην αμυνα με αλλαγες που την πας;

το ότι δεν εβγαλε το Σπανουλη εξω στην τελευταια αμυνα;;;;;;...........αστο,αν το ψηρισεις βρίσκεις παντου ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ.......ένα πραγμα σωστο να καναμε απ τα 10 στο τελευταιο διλεπτο δε θα χαναμε.......10 λαθος αποφασεις σε 2 λεπτα...........
TakeshyKurosawa
QUOTE (sircharles @ Mar 10 2016, 23:46 ) *
Ειπαμε ρε φιλε , επρεπε να παει η μπαλα πριντεζη, αλλα αυτοσκοπος της ομαδας ,απο οτι φαινεται, δεν ειναι η νικη αλλα η δοξα του βασιλη

Γιατί υποχρεωτικά να πάει στον Πρίντεζη? Έχει πάρει άπειρα τέτοια σουτ στην καριέρα του ο Μπιλ.. 50-50 ήταν.. Το χασε τι να κάνουμε. Σίγουρα δεν ήταν και η καλύτερη επιλογή ο τρόπος που το εκτέλεσε και το χρονικό σημείο πάντως...
rankin
QUOTE(sircharles @ Mar 10 2016, 23:46 ) *
Ειπαμε ρε φιλε , επρεπε να παει η μπαλα πριντεζη, αλλα αυτοσκοπος της ομαδας ,απο οτι φαινεται, δεν ειναι η νικη αλλα η δοξα του βασιλη

Και στον Χακετ μπορουσε να παει.
Αλλα θελαμε να το καψουμε εντελως.
Αφου πριν ξεκινησει αυτη η τελευταια επιθεση ημουν βέβαιος οτι δε θα κανουμε ουτε σουτ. Οπερ και εγένετο

Μη το κουραζουμε αλλο.
Πληρης αποτυχια η σεζον
sinkazama82
QUOTE (sircharles @ Mar 10 2016, 23:46 ) *
Ειπαμε ρε φιλε , επρεπε να παει η μπαλα πριντεζη, αλλα αυτοσκοπος της ομαδας ,απο οτι φαινεται, δεν ειναι η νικη αλλα η δοξα του βασιλη


Έτσι
RipCity
Συμφωνώ ότι θα μπορούσε να πάει η μπάλα στον Πρίντεζη, αλλά είχε βρει ρυθμό επιθετικά ο Σπανούλης και τα έχει βάλει αυτά τα σουτ πολλές φορές. Δεν ήταν εκτός λογικής. Μάλιστα βρήκε χώρο κάνοντας step back, δεν είχε χέρι μπροστά του, αλλά καθαρό πεδίο από τη βολή.

Επίσης αν βρεις χώρο ναι σουτάρεις γρήγορα για να πας 2 for 1 επιθέσεις.
pan24
QUOTE (sinkazama82 @ Mar 10 2016, 23:49 ) *
Ε τότε είναι τραγικός προπονητή απλά. Αλλά δεν υπάρχει περίπτωση, το πολύ να είπε στον Σπανούλη παρ'το πάνω σου. Απλά για μένα ο Σπανούλης έχειε τεράστια ευθύνη για την ήττα. Προφανώς και ο Σφαιρόπουλος βέβαια

Θελω να πω οτι οσο εγωιστης/ατομιστης/wanna be hero/whatever και να ειναι ο σπανουλης αν ο προπονητης ειχε δειξει αλλο συστημα δεν νομιζω οτι θα πηγαινε μονος του να τουβλαρει καταστρεφοντας το συστημα
sinkazama82
QUOTE (RipCity @ Mar 10 2016, 23:52 ) *
Συμφωνώ ότι θα μπορούσε να πάει η μπάλα στον Πρίντεζη, αλλά είχε βρει ρυθμό επιθετικά ο Σπανούλης και τα έχει βάλει αυτά τα σουτ πολλές φορές. Δεν ήταν εκτός λογικής. Μάλιστα βρήκε χώρο κάνοντας step back, δεν είχε χέρι μπροστά του, αλλά καθαρό πεδίο από τη βολή.


Μα το θέμα δεν ήταν τόσο το σουτ, όσο ο χρόνος που έγινε. Βιάστηκε χωρίς λόγο.
TakeshyKurosawa
QUOTE (sinkazama82 @ Mar 10 2016, 23:49 ) *
Ε τότε είναι τραγικός προπονητή απλά. Αλλά δεν υπάρχει περίπτωση, το πολύ να είπε στον Σπανούλη παρ'το πάνω σου. Απλά για μένα ο Σπανούλης έχειε τεράστια ευθύνη για την ήττα. Προφανώς και ο Σφαιρόπουλος βέβαια

assistant
QUOTE(North_gato @ Mar 10 2016, 23:45 ) *
Μην το κουραζουμε...
Ευρωπη, διαδικαστικου χαρακτηρα πλεον.
Μενει το πρωταθλημα.

ειλικρινα ποιος χ@ζει το πρωταθλημα και γενικα τις ελλ. διοργανώσεις..........σαιζον τελος.........εκτος συγκλονιστικου απροοπτου........
RipCity
Σου μένει άλλη μια επίθεση όμως μετά.
sinkazama82
QUOTE (pan24 @ Mar 10 2016, 23:52 ) *
Θελω να πω οτι οσο εγωιστης/ατομιστης/wanna be hero/whatever και να ειναι ο σπανουλης αν ο προπονητης ειχε δειξει αλλο συστημα δεν νομιζω οτι θα πηγαινε μονος του να τουβλαρει καταστρεφοντας το συστημα


Θα πήγαινε γιατί έχει το σύνδρομο του ήρωα. Κι όσο για το 2 for 1 που λέει ο φίλος παραπάνω, ειλικρινά αν πιστεύεις πως υπάρχει τέτοια πιθανότητα να δώσει εντολή ο Σφαιρόπουλος για κάτι τέτοιο μάλλον δεν τον έχει καταλάβει καθόλου. Ουσιαστικά ο Ολυμπιακός έπρεπε να μείνει με την μπάλα στα χέρια και μετά να έκανε δύο γρήγορα φάουλ. Στην χειρότερη περίπτωση θα πήγαινε παράταση. Αλλά για αυτό φταίει και ο Σφαιρό και ο Σπανούλης
assistant
QUOTE(sircharles @ Mar 10 2016, 23:46 ) *
Ειπαμε ρε φιλε , επρεπε να παει η μπαλα πριντεζη, αλλα αυτοσκοπος της ομαδας ,απο οτι φαινεται, δεν ειναι η νικη αλλα η δοξα του βασιλη

καλα εσυ μπάσκετ δεν εχεις παιξει ποτε.......ο Σπανούλης ηταν σημερα ο καλυτερος παιχτης της ομαδας..........50 παρε-βαλε εβγαλε χωρια που λογω αμπαλοσυνης δε φαινονται στη στατιστικη.......δε φταιει αυτος αν ο coach τον εκθετει διαρκως..........

QUOTE(elvetopsyxos @ Mar 10 2016, 23:47 ) *
Και εμένα μου φαίνεται υπερβολικά χαμηλό, αλλά είδα και δεύτερη αναφορά για 10 εκ. από τον Ασπρούλια σε ένα πρόσφατο άρθρο του για τον Μπαρτζώκα. (Νομίζω το πήρε το μάτι μου σε κάποια ενότητα του φόρουμ, αλλά δε θυμάμαι που ακριβώς για να το επισυνάψω).

αν το λεει ο Ασπρουλιας παω πασο.............
North_gato
QUOTE (assistant @ Mar 10 2016, 23:50 ) *
το ότι δεν εβγαλε το Σπανουλη εξω στην τελευταια αμυνα;;;;;;...........αστο,αν το ψηρισεις βρίσκεις παντου ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ.......ένα πραγμα σωστο να καναμε απ τα 10 στο τελευταιο διλεπτο δε θα χαναμε.......10 λαθος αποφασεις σε 2 λεπτα...........



Για να τον εχει στην τελευταια επιθεση....
Ενα ακομα λαθος , εφ οσον πηρε το ταιμ αουτ, ειναι ποιους βαζεις μεσα....
erwi grey
QUOTE(assistant @ Mar 11 2016, 06:59 ) *
καλα εσυ μπάσκετ δεν εχεις παιξει ποτε.......ο Σπανούλης ηταν σημερα ο καλυτερος παιχτης της ομαδας..........50 παρε-βαλε εβγαλε χωρια που λογω αμπαλοσυνης δε φαινονται στη στατιστικη.......δε φταιει αυτος αν ο coach τον εκθετει διαρκως..........


αν το λεει ο Ασπρουλιας παω πασο.............

O Πριντεζης ηταν ο καλυτερος παικτης και παλι.Αμυντικα δε χρειαζεται να επεκταθουμε πως εκανε παικτη μεχρι και τον Σταιγκερ και οποιον μαρκαρε. Πως τον εκθετει ο κοουτς;;
assistant
QUOTE(erwi grey @ Mar 11 2016, 00:01 ) *
O Πριντεζης ηταν ο καλυτερος παικτης και παλι.Αμυντικα δε χρειαζεται να επεκταθουμε πως εκανε παικτη μεχρι και τον Σταιγκερ και οποιον μαρκαρε. Πως τον εκθετει ο κοουτς;;

ο Πριντεζης ηταν σουπερ σημερα αλλα τα μισα καλαθια της ομαδας ηταν από δημιουργια Σπανουλη.........στο 1ο δεκαλεπτο ο Πριντ ξεκιναει με 12 ποντους από 4 ασιστ Σπανουλη(2 τριποντα-2 διποντα).......ο coach εκθετει το Σπανουλη όταν επιλεγει να τον εχει στην αμυνα συνεχως σε close-out καταστασεις,όταν στα τελευταια δευτερόλεπτα οποιασδηποτε επίθεσης η μπαλα μενει στα χερια του και σουταρει χωρις πλανο,οταν στο τελος των παιχνιδιων του δινει τη μπαλα χωρις πλανο,οταν στην τελευταια καθοριστικη αμυνα τον αφηνει μεσα αντι να βαλει Οντομ απ τη στιγμη που ζηταει ''καθαρη αμυνα'' κ.τ.λ.,κ.τ.λ......
TakeshyKurosawa
QUOTE (erwi grey @ Mar 11 2016, 00:01 ) *
O Πριντεζης ηταν ο καλυτερος παικτης και παλι.Αμυντικα δε χρειαζεται να επεκταθουμε πως εκανε παικτη μεχρι και τον Σταιγκερ και οποιον μαρκαρε. Πως τον εκθετει ο κοουτς;;

5 ποντάκια έβαλε ο Στάιγκερ φίλε..
sni79per


εδω νομιζω η μπαλα ηταν για τους γερμανους.
T.W.Is.M.
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Mar 11 2016, 00:11 ) *
5 ποντάκια έβαλε ο Στάιγκερ φίλε..


Ο Σταιγκερ δεν ηταν αυτος που εβαλε 3/3 τριποντα στο πρωτο δεκαλεπτο;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.