Help - Search - Members - Calendar
Full Version: GROUP A
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2011-2012
Pages: 1, 2, 3
priest
αν σε ενα ματς ολοι οι παικτες του οσφπ πρεπει να δωσουν το 100%,αυτο ειναι με την καχα...αν νικησετε πατε για τις 2 πρωτες θεσεις...αν χασετε και νικησει η καντου τοτε αρχιζουν τα δυσκολα...

ολα τα λεφτα ειναι ο τελετοβιτς αφου αυτος την κραταει συνηθως κοντα στο σκορ σε καθε ματς και προς το τελος ο σαν εμετεριο κανει το δικο του σερι και παιρνει την νικη...ετσι συμβαινει συνηθως αλλα πραγματικα δεν πιστευω πως μπορει να νικησει τον οσφπ...αρκει ο σπανουλης να συνεχισει να ειναι εξαιρετικος..

Zoys
Η Κάχα Λαμποράλ δεν διανύει και την καλύτερη της φάση. Νομίζω ότι ακόμα και δύσκολα θα έρθει η νίκη για τον Ολυμπιακό, άλλωστε κάτι χρωστάει από το πρώτο ματς στην Ισπανία. Ο Παπαδόπουλος πότε επιστρέφει;
ViC
και τώρα χωρίς Σεραφέν και Ντράγκιτς. Αν δε νικήσει ο ολυμπιακός, αρχίζουν τα ζόρια
sacarame
Preview 1ος ΟΜΙΛΟΣ 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

VS
Regular Season Game 8 - December 07, 2011 - BILBAO ARENA



Καθοριστικά όλα τα ματς σε αυτόν τον όμιλο καθώς η Cantu ισοβαθμεί με άλλους δύο στην κορυφή με ρεκόρ 4-3, ενώ η Bilbao ακολουθεί μαζί με άλλες δύο ομάδες με ρεκόρ 3-4.Άρα κάθε ματς είναι σημαντικό και οι δυο ομάδες θα κατέβουν με αποκλειστικό στόχο την νίκη. Οι Ιταλοί έχουν κερδίσει στο πρώτο ματς με 78-69, οπότε η Bilbao έχει σίγουρα να παλέψει μέσα στην έδρα της και για την διαφορά.

Records: Cantu 4-3, Bilbao 3-4

Injuries: Χωρίς προβλήματα η Bilbao. Αντίθετα η Cantu φαίνεται πως δεν θα έχει στην διάθεσή της για ένα ακόμα παιχνίδι τον Marko Scekic



VS
Regular Season Game 8 - December 07, 2011 - PALAIS DES SPORTS JEAN WEILLE


Στην ίδια κατάσταση και αυτό το ματς για τον Α όμιλο. Η Fenerbahce επικράτησε του Ολυμπιακού την προηγούμενη αγωνιστική, και γνωρίζει πως με νίκη σε αυτό το ματς, θα βρεθεί ένα βήμα πιο κοντά στην κατάληψη της πρώτης θέσης του ομίλου. Από την άλλη, η Nancy θέλει την νίκη διότι παίζει στην έδρα της, και μια ενδεχόμενη ήττα θα την φέρει πίσω στην υπόθεση πρόκριση. Ενδιαφέρον θα έχει να δούμε την Fener χωρίς τον Thabo.


Records: Nancy 3-4, Fener 4-3

Injuries: Χωρίς προβλήματα θα αγωνιστούν οι Γάλλοι στο σημερινό παιχνίδι.Από την άλλη οι Τούρκοι δεν θα έχουν στην διάθεση τους και πάλι τους Marko Tomas και Mirsad Turkcan, ενώ έχει αποχωρήσει ο Sefolosha.



VS
Regular Season Game 8 - December 08, 2011 - PEACE AND FRIENDSHIP STADIUM


Για να μην λέμε τα ίδια και τα ίδια ξανά, και οι δύο ομάδες καίγονται για την νίκη. Η Caja έχει πλέον ένα διαφορετικό ρόστερ, και αυτό ίσως την δυσκολέψει να βρει ρυθμό.Από την άλλη ο Ολυμπιακός δεν έδειξε καλό πρόσωπο στο εκτός έδρας ματς με τον Άρη..Τα πάντα θα κριθούν από το ποια ομάδα θα καταφέρει να περιορίσει τα όπλα του αντιπάλου (Σπανούλης, Teletovic)


Records: Olympiacos 3-4, Caja Laboral 4-3

Injuries: Ο Παπαδόπουλος επιστρέφει για τον Ολυμπιακό μετά τον τραυματισμό του την προηγούμενη αγωνιστική. Από την άλλη η Caja δεν θα έχει τον Milko Bjelica, ενώ αναχώρησαν οι Dragic και Seraphin.
Ginobili
Ρε τον Μαρκοισβίλι...τρελά καλάθια...βγάζει πάσες στον Σερμαντίνι(κυριαρχεί στην ρακέτα,όπως και ο Μαρκονάτο)..ανέλαβε το σκορ από τον Μίκοβ που δεν χάνει σουτ.Πολύ εύστοχοι οι Ιταλοί (6/10 τρίποντα),αλλά πολύ σοβαρή ομάδα.Κοντρόλ μπάσκετ και πολύ σκληροτράχηλοι.
27-40 στο ημίχρονο η Καντού μέσα στην Μπιλμπάο
Nuntius
Και είχα την φαεινή ιδέα να αλλάξω τον Μαρκοισβίλι με τον Μπασίλε. Αφού τους πιστεύω τους Γεωργιανούς γιατί κάνω εξυπνάδες? tongue.gif

34 - 40 πάντως.
T.W.Is.M.
47-54 στο 30' με Μιτσοβ, Μαρκοισβιλι και Σερμαντινι να πρωταγωνιστουν απ οτι βλεπω.
Ακομα δεν εχω καταληξει αν ενδεχομενη νικη της Καντου βολευει τον Ολυμπιακο ή οχι. Προφανως εξαρταται τι θα κανει αυριο.
Nuntius
55 - 58. Μας βολεύει περισσότερο νίκη Καντού καθώς δεν θέλουμε με τίποτα ισοβαθμία με Μπιλμπάο. Βέβαια, μετά άντε πίασ'την την Καντού.
damian
tapaaaaaaa
T.W.Is.M.
QUOTE(Nuntius @ Dec 7 2011, 22:53 ) *
55 - 58. Μας βολεύει περισσότερο νίκη Καντού καθώς δεν θέλουμε με τίποτα ισοβαθμία με Μπιλμπάο. Βέβαια, μετά άντε πίασ'την την Καντού.


Με τον ορο οτι θα κερδισουμε αυριο ομως. Γιατι αν χασουμε και νικησει η Καντου(που παει να το χασει το ματς, ειναι στον ποντο πια) μενουμε πισω απο τους Ιταλους και παμε για ισοβαθμια με την Μπιλμπαο.
Αυτο που μας συμφερει σχεδον σιγουρα ειναι νικη της Νανσι εναντιον της Φενερμπαχτσε.
Nuntius
Il tapon de Marconato. Καλώς ήρθα στην Ευρωλίγκα με Ιταλική μετάδοση smiley.gif

QUOTE (T.W.Is.M. @ Dec 7 2011, 23:01 ) *
Με τον ορο οτι θα κερδισουμε αυριο ομως. Γιατι αν χασουμε και νικησει η Καντου(που παει να το χασει το ματς, ειναι στον ποντο πια) μενουμε πισω απο τους Ιταλους και παμε για ισοβαθμια με την Μπιλμπαο.
Αυτο που μας συμφερει σχεδον σιγουρα ειναι νικη της Νανσι εναντιον της Φενερμπαχτσε.


Αυτό εννοείται. Μόλις πέρασε μπροστά η Καντού με κάρφωμα του Σέρμα (ο οποίος ανάγκασε τον Blums σε λάθος).

Edit: 1/2 ο Σέρμα από την βολή και εύστοχος ο Βασιλειάδης σε τρίποντο. 65 - 64 2.9 πριν από την λήξη.
damian
to pastelwse......
T.W.Is.M.
QUOTE(damian @ Dec 7 2011, 23:06 ) *
to pastelwse......


Ελα μωρε τωρα...μικρος παιχτης, λυγιζει απο την πιεση και αλλα τετοια... rolleyes.gif
Μενουν 2,9'' παντως. Θα θελα παραταση(γιατι εχω τους 2 σεντερ της Καντου στο fantasy), αλλα δεν το βλεπω.
damian
patage

megaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaleeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Nuntius
Πάταγε γραμμή όμως και ο Μπαζίλε τους σκότωσε tongue.gif

Edit: Εκπληκτικός αγώνας στο τέλος όμως. Γενικά, ο όμιλος μας είναι από τους πλέον συναρπαστικούς.
damian
a re basile paixtoura.......
T.W.Is.M.
Τελικα δε μου εγινε η χαρη για παραταση παρολο που ο Γιουγκεμπραντ το παλεψε(μαλλον ειχε δικιο αλλα η εικονα μου δεν ηταν καθολου καθαρη και δεν ειμαι σιγουρος). Να πω ομως οτι δεν το χαρηκα θα πω ψεματα. Μου χει κατσει στο λαιμο η Μπιλμπαο απο το πρωτο παιχνιδι.
Ασχετο, ποιο παιχνιδι της ACB ηταν που ειχε κερδισει ετσι παλι ο Μπαζιλε? Τελικος ηταν ή ντερμπι με τη Ρεαλ?
Nuntius
ΥΓ: Ο Μπαζίλε πριν το buzzer beater είχε 1/6. Αλλά έτσι είναι. Με χαντάκωσε στο fantasy αλλά δεν βαριέσαι smiley.gif
Razorblade Fish
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 7 2011, 23:12 ) *
Τελικα δε μου εγινε η χαρη για παραταση παρολο που ο Γιουγκεμπραντ το παλεψε(μαλλον ειχε δικιο αλλα η εικονα μου δεν ηταν καθολου καθαρη και δεν ειμαι σιγουρος). Να πω ομως οτι δεν το χαρηκα θα πω ψεματα. Μου χει κατσει στο λαιμο η Μπιλμπαο απο το πρωτο παιχνιδι.
Ασχετο, ποιο παιχνιδι της ACB ηταν που ειχε κερδισει ετσι παλι ο Μπαζιλε? Τελικος ηταν ή ντερμπι με τη Ρεαλ?

Οταν επαιζε στην Μπαρτσελονα ειχε κρινει ενα πρωταθλημα με τριποντο στη ληξη μεσα στη Βιτορια...
Ginobili
che incredibile buzzer beater!!! Gianluca Basile!!!!
SG3ptshooter
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 7 2011, 23:12 ) *
Ασχετο, ποιο παιχνιδι της ACB ηταν που ειχε κερδισει ετσι παλι ο Μπαζιλε? Τελικος ηταν ή ντερμπι με τη Ρεαλ?


αυτό λες; Βλέπω τη Μεγάλη Βασιλεία κι έτσι δεν έχω εικόνα του τι έγινε στo Bilbao.
apkat
Γιατι μας συμφερει νικη της Νανσυ;; καλυτερο δεν ειναι χασει η Νανσυ να μεινει σιγουρα απ'εξω ωστε να την παιξουμε και αδιαφορη τελευταια αγωνιστικη;; Αν με το καλο κανουμε 2 νικες στην σειρα ολα αυτα..

Ασε που πλεον εχει μεινει στην ουσια εξω και η Μπιλμπαο που ειναι πολυ θετικο μιας και ειχε τις διαφορες απο εμας..Εν ολιγοις αν νικησει σημερα η Φενερ και μεθις αυριο ειναι σχεδον αδυνατιο να μεινουμε απ'εξω..
Nuntius
QUOTE (apkat @ Dec 7 2011, 23:16 ) *
Γιατι μας συμφερει νικη της Νανσυ;; καλυτερο δεν ειναι χασει η Νανσυ να μεινει σιγουρα απ'εξω ωστε να την παιξουμε και αδιαφορη τελευταια αγωνιστικη;; Αν με το καλο κανουμε 2 νικες στην σειρα ολα αυτα..

Ασε που πλεον εχει μεινει στην ουσια εξω και η Μπιλμπαο που ειναι πολυ θετικο μιας και ειχε τις διαφορες απο εμας..Εν ολιγοις αν νικησει σημερα η Φενερ και μεθις αυριο ειναι σχεδον αδυνατιο να μεινουμε απ'εξω..


Απλό. Την Νανσύ την έχουμε σε όλες τις ισοβαθμίες. Την Φενέρ όχι. Σίγουρα έχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλά έτσι δεν πάμε πάνω από 2οι-3οι. Ενώ με ήττα της Φενέρ μπορούμε μέχρι και πρώτη.

Γνώμη μου. Η Νανσύ είναι ούτως ή άλλως εκτός. Ο Μπατούμ ήταν πολύ σημαντικό χαρτί και τώρα δεν υπάρχει. Αν εκμεταλλευτούμε την έδρα μας αύριο και την επόμενη βδομάδα τότε δεν έχουμε να φοβηθούμε κάτι την τελευταία αγωνιστική.
bbplayer
παρά τα 35 του ο Μπαζίλε σουτάρει απίστευτα γρήγορα
apkat
Xμ δεν συμφωνω καθολου..Αυτος ο Ολυμπιακος δεν εχει δειξει σε καμια περιπτωση οτι μπορει να κερδισει ευκολα εκτος ουτε ομαδες επιπεδου Νανσυ..Με νικη της Φενερ στην ουσια παμε για δευτεροι που δεν ειναι καθολου κακο σεναριο..

Με νικη της Νανσυ μπλεκει κι αλλο ο ομιλος αν και νομιζω οτι η Φενερ θα την κρατησει την νικη..

ΥΓ:Ο Μπαζιλε στην συγκεκριμενη φαση μαλλον αργα σουταρε παντως..
priest
η νικη της καντου σας συμφερει μονο αν νικησετε αυριο...(μετα θα πρεπει να χασει οπωσδηποτε ενα ματς η μπιλμπαο και να νικησετε και τα 2 τελευταια ματς εσεις)

παρολαυτα τι τριποντο εβαλε το παλικαρι...και ο σερμα δεν τα πηγε και ασχημα...
Nuntius
Ότι και να λέμε δεν νικάει άλλο η Νανσύ tongue.gif
bbplayer
δεν το είδα το σημερινό παιχνιδι. γενικά μιλούσα
Ginobili
QUOTE(Nuntius @ Dec 7 2011, 21:31 ) *
Ότι και να λέμε δεν νικάει άλλο η Νανσύ tongue.gif

Κι εγώ αυτής της άποψης είμαι.Την θεωρώ ουσιαστικά αποκλεισμένη.
SG3ptshooter
Νανσί χωρίς Μπατούμ είναι αμελητέα ποσότητα, κακά τα ψέματα. Μόνο αν η άλλη ομάδα είναι συγκλονιστικά άδεια στη ρακέτα και τους σώσει κανάς Ακινγκμπάλα κερδίζουν. Με τον ΟΣΦΠ το Γλύνια να ρίξεις πάνω του 12 λεπτά σπαστά τελείωσε σα σενάριο το ενδεχόμενο.
Nuntius
53 - 73 έληξε οπότε τι να λέμε τώρα tongue.gif
thrylos7
bbplayer
καλά αυτό δεν είναι ούτε αργό σουτ ούτε γρήγορο. βασικά δεν είναι σουτ smiley.gif
T.W.Is.M.
Με αυτα που εχουν δει τα ματια μας τα τελευταια 2 χρονια, το πιο πιθανο σεναριο ειναι αυτο:
Ολυμπιακος-Καντου 1
Καχα Λαμποραλ-Νανσι 1
Φενερμπαχτσε-Μπιλμπαο 2

Νανσι-Ολυμπιακος αδιαφορο
Μπιλμπαο-Καχα Λαμποραλ 1
Καντου-Φενερμπαχτσε 1

Ετσι η βαθμολογια θα ειναι(αναλογα με το αποτελεσμα του Νανσι-Ολυμπιακος-στην πρωτη στηλη ειναι με νικη του ΟΣΦΠ, στη δευτερη με ηττα του):
1.Ολυμπιακος/Καντου
2.Καντου/Μπιλμπαο
3.Μπιλμπαο/Καχα Λαμποραλ(*)
4.Καχα Λαμποραλ/Ολυμπιακος(*)
5.Φενερμπαχτσε
6.Νανσι

και η Φενερμπαχτσε θα ολοκληρωσει την τριλογια των επικων αποκλεισμων... smiley.gif

(*)υπαρχει ενα σεναριο μεγαλης νικης του Ολυμπιακου με την Καντου και μεγαλης ηττας της Καχα Λαμποραλ στο Μπιλμπαο που φερνει τον Ολυμπιακο 3ο και τους Βασκους απ τη Βιτορια 4ους, αλλα το θεωρω αμελητεο.
Nuntius
Δεν θες με τίποτα να περάσει η Φενέρ, ε? tongue.gif
Anaz
Στο ενδεχομενο:
Ολυμπιακος-Καντου 1
Καχα Λαμποραλ-Νανσι 1
Φενερμπαχτσε-Μπιλμπαο 1

Νανσι-Ολυμπιακος 2
Μπιλμπαο-Καχα Λαμποραλ 2
Καντου-Φενερμπαχτσε 1

οπου εχουμε τετραπλη ισοβαθμια -Οσφπ, Καντου, Φενερ, Καχα- στις 6 νικες, τι γινεται με την καταταξη?? το'χει ψαξει κανεις? Ο ειδικος των σεναριων Twism μηπως..?? biggrin.gif
Nuntius
Αρκετά πιθανό το σενάριο σου, Anaz. Ας το δούμε λοιπόν:

Κάχα 471 454 4-2

Φενέρ 396 393 2-3

Καντού 287 297 2-2

ΟΣΦΠ 377 387 2-3

Σε αυτό το σημείο να αναφέρω πως δεν ξέρω αν μετράνε οι νίκες και οι ήττες στα μεταξύ μας παιχνίδια. Αν μετράει κάτι τέτοιο να ευχόμαστε η Καντού να νικήσει την Φενέρ. Επίσης, θέλουμε και μία νίκη με καλή διαφορά εναντίον της Καντού εντός.
apkat
Mετρανε οι μεταξυ μας νικες..Σε αυτην την περιπτωση η Καχα με αυτες τις ομαδες εχει 4-2, Ολυμπιακος και Καντου 3-3 και Φενερ 2-4..Λογικα ομως ο Ολυμπιακος εχει την διαφορα απο την Καντου οποτε ειναι δευτερος.
T.W.Is.M.
QUOTE(Nuntius @ Dec 9 2011, 18:03 ) *
Δεν θες με τίποτα να περάσει η Φενέρ, ε? tongue.gif


Μπα, δε με πειραζει. Οπως θα ελεγε και μια ψυχη καποτε, ο Ολυμπιακος να κερδαει(αντε και η Μακαμπι), η Παρτιζαν να χανει και ολοι οι αλλοι να πανε &*%**&... smiley.gif

QUOTE(Anaz @ Dec 9 2011, 18:29 ) *
Στο ενδεχομενο:
Ολυμπιακος-Καντου 1
Καχα Λαμποραλ-Νανσι 1
Φενερμπαχτσε-Μπιλμπαο 1

Νανσι-Ολυμπιακος 2
Μπιλμπαο-Καχα Λαμποραλ 2
Καντου-Φενερμπαχτσε 1

οπου εχουμε τετραπλη ισοβαθμια -Οσφπ, Καντου, Φενερ, Καχα- στις 6 νικες, τι γινεται με την καταταξη?? το'χει ψαξει κανεις? Ο ειδικος των σεναριων Twism μηπως..?? biggrin.gif



QUOTE(apkat @ Dec 9 2011, 19:49 ) *
Mετρανε οι μεταξυ μας νικες..Σε αυτην την περιπτωση η Καχα με αυτες τις ομαδες εχει 4-2, Ολυμπιακος και Καντου 3-3 και Φενερ 2-4..Λογικα ομως ο Ολυμπιακος εχει την διαφορα απο την Καντου οποτε ειναι δευτερος.


Οπως τα λεει ο apkat ειναι. Το ειχα γραψει χτες μετα το παιχνιδι, αλλα διαλεξα λαθος τοπικ, γιατι το εγραψα σε αυτο του ματς με την Καχα Λαμποραλ.

Αυτο που δε θελω παντως ειναι να παρουν 3 Ισπανικες την πρωτη θεση, γιατι μου χαλαει ολα τα σεναρια για να βγαλω τους ομιλους πριν την κληρωση. Περιμενα τη Ρεαλ να μεινει δευτερη, αλλα τωρα δε χανει την πρωτη θεση, οποτε οι ελπιδες μου ειναι στην Καχα Λαμποραλ(να χασει την 1η θεση). Αν μαλιστα κι ο Ολυμπιακος δε βγει 2ος, οι συνδυασμοι ειναι ακομα λιγοτεροι. Το ιδιο και για την Καντου.
sacarame
Preview 1ος ΟΜΙΛΟΣ 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

VS
Regular Season Game 9 - December 14, 2011 - IRADIER ARENA


Προτελευταία αγωνιστική στον Α όμιλο και τα πάντα κρέμονται από μια κλωστή. Και οι 2 ομάδες θέλουν την νίκη. Οι μεν Ισπανοί για να εξασφαλίσουν την πρόκριση σε συνδυασμό με νίκη της Fener, ενώ η Nancy ξέρει πως με ήττα και ταυτόχρονη νίκη του Ολυμπιακού, αποχαιρετά την διοργάνωση. Με ενδιαφέρον αναμένουμε και τις προσθήκες για τις 2 ομάδες, για να δούμε τι περισσότερο μπορούν να προσφέρουν στα υπάρχοντα ρόστερ.

Records: Caja Laboral 4-4, Nancy 3-5

Injuries: Η Caja δεν θα έχει τον Milko Bjelica, που παραμένει τραυματίας. Και οι 2 ομάδες θα έχουν από μια νέα προσθήκη, με τους Ισπανούς να βάζουν στο ρόστερ τον Vladimir Golubovic, ενώ οι Γάλλοι θα έχουν και την βοήθεια του Kenny Gregory.



VS
Regular Season Game 9 - December 15, 2011 - SINAN ERDEM ARENA


Σημαντικό παιχνίδι και αυτό για τον όμιλο. Η Fener με νίκη εξασφαλίζει αυτόματα την πρόκριση,μπορεί όμως να προκριθεί ακόμα και με ήττα. Από την άλλη οι Ισπανοί παίζουν το τελευταίο τους ίσως χαρτί, καθώς με ήττα λογικά χάνονται. Η Fener έχει κερδίσει 5 από τα 6 τελευταία της παιχνίδια, όμως η Bilbao έχει κερδίσει μέσα στην Βιτόρια, οπότε είναι πάντα επικίνδυνη και ικανή για μια εκτός έδρας νίκη.

Records: Fener 5-3, Bilbao 3-5

Injuries: Χωρίς προβλήματα η Bilbao. Με τις γνωστές απουσίες των Tomas και Turkcan η Fener.



VS
Regular Season Game 9 - December 15, 2011 - PEACE AND FRIENDSHIP STADIUM



Μεγάλη μάχη και σε αυτό το ματς. Η Cantu έχει ήδη προκριθεί, όμως θέλει να κερδίσει τις 2 τελευταίες αγωνιστικές για να τερματίσει στην πρώτη θέση του ομίλου. Από την άλλη, οι ερυθρόλευκοι θέλουν την νίκη για να εξασφαλίσουν την πρόκριση ακόμα και από αυτήν την αγωνιστική, αλλά και για το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα. Σίγουρα αναμένεται ένα παιχνίδι σε όχι ιδιαιτερα ψηλό σκορ, με τις άμυνες να παίζουν τον πρώτο ρόλο στο ποιος θα επικρατήσει τελικά.

Records: Olympiacos 4-4, Cantu 5-3

Injuries: Και οι 2 ομάδες κατεβαίνουν πλήρεις και χωρίς προβλήματα τραυματισμών.
Razorblade Fish
71-28 προηγειται η Καχα της Νανσυ στο 29...
Nuntius
QUOTE (Razorblade Fish @ Dec 14 2011, 23:12 ) *
71-28 προηγειται η Καχα της Νανσυ στο 29...


Χάρη της έκανε δηλαδή με το τελικό 90 - 55 tongue.gif
priest
με νικη σημερα πατε ακομα και για την πρωτη θεση αν χασει και την επομενη αγωνιστικη η φενερ...

αυτη την στιγμη χανει 59-74 απο την μπιλμπαο εντος εδρας.
Zoys
Πάντως δεν είναι καλό νέο η ήττα της Φενερμπαχτσέ για εμάς. Εκτός βέβαια αν ηττηθεί και την επόμενη αγωνιστική κι εμείς νικήσουμε Καντού-Νανσί.
Razorblade Fish
Νταξ,Φενερ οι μεγαλυτεροι chokers ever...Περσι αποκλειστηκαν απο στο top 16 ξεκινοντας με 3-0 και εκτος εδρας νικη στον Πειραια και φετος κινδυνευει να μεινει εξω και απο το τοπ-16 ενω ειναι πρωτη δυο αγωνιστικες πριν το τελος...Τουρκικες ομαδες εγγυηση λεμε...Γαλατασαραι με διαφορα η πιο σταθερη και αξιοπιστη...
T.W.Is.M.
QUOTE(Razorblade Fish @ Dec 15 2011, 23:59 ) *
Νταξ,Φενερ οι μεγαλυτεροι chokers ever...Περσι αποκλειστηκαν απο στο top 16 ξεκινοντας με 3-0 και εκτος εδρας νικη στον Πειραια και φετος κινδυνευει να μεινει εξω και απο το τοπ-16 ενω ειναι πρωτη δυο αγωνιστικες πριν το τελος...Τουρκικες ομαδες εγγυηση λεμε...Γαλατασαραι με διαφορα η πιο σταθερη και αξιοπιστη...



QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 9 2011, 17:44 ) *
Με αυτα που εχουν δει τα ματια μας τα τελευταια 2 χρονια, το πιο πιθανο σεναριο ειναι αυτο:
Ολυμπιακος-Καντου 1
Καχα Λαμποραλ-Νανσι 1
Φενερμπαχτσε-Μπιλμπαο 2

Νανσι-Ολυμπιακος αδιαφορο
Μπιλμπαο-Καχα Λαμποραλ 1
Καντου-Φενερμπαχτσε 1

Ετσι η βαθμολογια θα ειναι(αναλογα με το αποτελεσμα του Νανσι-Ολυμπιακος-στην πρωτη στηλη ειναι με νικη του ΟΣΦΠ, στη δευτερη με ηττα του):
1.Ολυμπιακος/Καντου
2.Καντου/Μπιλμπαο
3.Μπιλμπαο/Καχα Λαμποραλ
4.Καχα Λαμποραλ/Ολυμπιακος
5.Φενερμπαχτσε
6.Νανσι

και η Φενερμπαχτσε θα ολοκληρωσει την τριλογια των επικων αποκλεισμων... smiley.gif



Δεν μπορεις να πεις, το εχω γραψει απο την προηγουμενη εβδομαδα. Αν βγει τελικα αυτο το σεναριο, θα ξεκινησω να λεω τον καφε, τα χαρτια, θα γραφω προβλεψεις για το στοιχημα, το χρηματιστηριο και αλλα τετοια.
Αν μαλιστα κοιταξεις το poll που υπαρχει για τη Φενερμπαχτσε στο τοπικ αυτο, θα δεις οτι παλι μεσα πεφτει! Κι αυτο δικο μου ειναι. Τους εχω ψυχολογησει σου λεω... smiley.gif

Παντως το ερωτημα πια ειναι, τι θα επικρατησει στο Καντου την αλλη Πεμπτη, το κινητρο ή το αγχος?
Ισως επανελθω σε λιγο με σεναρια για τον ομιλο.
Nuntius
QUOTE (T.W.Is.M. @ Dec 16 2011, 00:26 ) *
Τους εχω ψυχολογησει σου λεω... smiley.gif


Εγώ θα έλεγα πως τους έχεις γκαντεμιάσει. Το ίδιο και την Παρτιζάν tongue.gif

Σαββατογεννημένος είσαι?
T.W.Is.M.
QUOTE(Nuntius @ Dec 16 2011, 00:34 ) *
Εγώ θα έλεγα πως τους έχεις γκαντεμιάσει. Το ίδιο και την Παρτιζάν tongue.gif

Σαββατογεννημένος είσαι?



Οχι, ξημερωματα Παρασκευης γεννηθηκα. Και με τους αλλους σε καλο δρομο ειμαστε. Θα τη γραψω τη γνωμη μου στο καταλληλο τοπικ ομως.
Nuntius
QUOTE (T.W.Is.M. @ Dec 16 2011, 00:36 ) *
Οχι, ξημερωματα Παρασκευης γεννηθηκα. Και με τους αλλους σε καλο δρομο ειμαστε. Θα τη γραψω τη γνωμη μου στο καταλληλο τοπικ ομως.


Καλά, σίγουρα. Ανεξαρτήτως όμως λόγου που πέφτεις μέσα, καλό είναι να το ψάξεις περαιτέρω. Να βγάλεις και κάνα ψιλό smiley.gif
rchos
μαγικα πραγματα.

η ομαδα που ειναι τεταρτη στον ομιλο εχει προκριθει και η πρωτη παιζει να μεινει εξω αν χασει...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.