Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euro 2016
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3
nikolas12
QUOTE(bballbill @ Jul 3 2016, 21:26 ) *
Hi all,
Πιστεύω ότι πρέπει να είμαι ο μοναδικός που χάρηκε για τον αποκλεισμό των Ιταλών.
Απ' τις μεγάλες ομάδες, παίζει μακράν το πιο αδιάφορο ποδόσφαιρο.


Και εγώ χάρηκα. Συμπαθώ την Ιταλία, αλλά το ποδόσφαιρο που παίξανε γενικά δε μου άρεσε. Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί χθες δεν άξιζε να περάσει η Γερμανία (ίσως η μοναδική διαφορά σε θέμα ποιον συμπαθούμε-ποιον δεν πάμε που έχω με τον T.W.Is.M είναι η Εθνική Γερμανίας), έπαιξε καλύτερη μπάλα, πίεσε περισσότερο, είχε πολύ περισσότερες ευκαιρίες και αν δεν έκανε την ανοησία ο Boateng θα είχε περάσει στο 90λεπτο. Η Ιταλία είχε μεγάλες τυπάρες και γεροντάρες σαν τον Buffon και γενικότερα είχε σκληρή άμυνα, αλλά προσωπικά δε βρήκα το ποδόσφαιρο που έπαιξε θελκτικό και χθες ειδικά ήταν κατώτερη των Γερμανών.
Μακάρι να κάνουν κηδεία και στους Γάλλους, γιατί γενικά οι Γερμανοί ξόρκισαν το 2014 το δαίμονα του αποκλεισμού στα ημιτελικά, αν και όποιος και να περάσει μακάρι να ρίξει 5-6 στο σίχαμα του Σάντος.
SteveNashidis
Ευχαριστούμε την Ισλανδία που μας έδειξε σε αυτό το Euro πως είναι η μαχητικότητα , ότι δηλαδή δεν έκαναν κάποιες "μεγάλες" δυνάμεις .

Δεν κλείστηκε σε κανένα παιχνίδι και σε όλα σκόραρε . Έκανε και πιο πολλές νίκες από Πορτογαλία smile.gif

Dreamerpanos
QUOTE (Voyager @ Jul 4 2016, 00:38 ) *
Ευχαριστούμε την Ισλανδία που μας έδειξε σε αυτό το Euro πως είναι η μαχητικότητα , ότι δηλαδή δεν έκαναν κάποιες "μεγάλες" δυνάμεις .

Δεν κλείστηκε σε κανένα παιχνίδι και σε όλα σκόραρε . Έκανε και πιο πολλές νίκες από Πορτογαλία smile.gif




icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif
ssoulliss
Πάμε λοιπόν στα ημιτελικά. Την Τετάρτη παίζουν Πορτογαλία-Ουαλία και την Πέμπτη Γερμανία-Γαλλία.

Η Ουαλία είναι η έκπληξη της διοργάνωσης, έχοντας ίσως τον καλύτερο παίκτη του τουρνουά. Ειλικρινά δεν νομίζω σε Μουντιάλ ή σε Euro πρωτάρα ομάδα να κατορθώνει να φτάνει σε ημιτελικό(με 24 ομάδες κιόλας)!!! Μπράβο της.

Η Πορτογαλία είναι το φαβορί(συνεχίζει την ευνοϊκή παράδοση των τρίτων ομάδων σε τουρνουά 24 ομάδων) και μπορεί να προκριθεί σε τελικό για δεύτερη φορά στην ιστορία της. Για την ιστορία το 1984 πάλι σε Euro στη Γαλλία έφτασε μέχρι τα ημιτελικά(με Πάλο Φούτρε στα νιάτα του αν δεν κάνω λάθος).

Η Γερμανία , η παγκόσμια πρωταθλήτρια βρίσκει φτάνει στον ημιτελικό αφού απέκλεισε δεν νίκησε τον κακό της δαίμονα. Η Γερμανία γενικά σε ημιτελικά έχει εξαιρετική παράδοση και χάνει συνήθως μονο από τον κακό της δαίμονα!!! tongue.gif Κατεβαίνει πάντως χωρίς Κεντίρα. Γκόμεζ και Χούμελς. Το 1992 κόντρα στη Σουηδία και το 1996 κόντρα στην Αγγλία βρήκε γηπεδούχους σε ημιτελικό και τους απέκλεισε. Τρίτη και φαρμακερή?

Η Γαλλία είναι γηπεδούχος παίζει γρήγορα και ωραία μπάλα έχει τους τίτλους της στην έδρα της... όμως με τη Γερμανία νιώθει πελάτης!!! Οι νοκ-άουτ αποκλεισμοί το 1982, το 1986 και το 2014 ήταν κυριολεκτικά οδυνηροί. Τελευταία νίκη σε επίσημο ματς μας ταξιδεύει στο Μουντιάλ του 1958 με 6-3(μικρός τελικός).

Και μια επισήμανση. Η Πορτογαλία νομίζω σαν ανάπτυξη αλλά και σαν δημιουργία σε αυτό το Euro είναι πάνω και από την Γερμανία και από την Ουαλία που συνεχίζουν. Υπάρχει η κακή εικόνα με την Κροατία όμως νομίζω πως αυτά που γράφονται είναι υπερβολικά. Άλλο πράγμα να γράφουμε πως πχ δεν γουστάρω το Ρονάλντο και άλλο πράγμα ότι οι Πορτογάλοι είναι σίχαμα ποδοσφαιρικό. Δεν στέκει νομίζω.

Δηλαδή η Γερμανία στα δύο πρώτα ματς που έκανε συνολικά τέσσερις ευκαιρίες και έβλε 2 γκολ έπαιζε καμμιά μπαλάρα. Μήπως έπαιξε μπαλάρα με τους Βορειοιρλανδούς? Οι Πολωνοί(καλή ομάδα) που θα μπορούσαν να συνεχίσουν, έπαιξαν τίποτα το σπουδαίο? Άμυνα,άμυνα με την Ελβετία, το ίδιο και με τους Πορτογάλους. biggrin.gif
επαθα λαστιχο
QUOTE(ssoulliss @ Jul 3 2016, 12:45 ) *
Οι Γερμανοί παραμένουν χωρίς νίκη σε επίσημο ματς, εναντίον των Ιταλών. biggrin.gif

Ναι και ο τελικός του Μουντιάλ 2006 έληξε χωρίς νικητή cool.gif

pk13
QUOTE(nikolas12 @ Jul 3 2016, 21:33 ) *
Και εγώ χάρηκα. Συμπαθώ την Ιταλία, αλλά το ποδόσφαιρο που παίξανε γενικά δε μου άρεσε. Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί χθες δεν άξιζε να περάσει η Γερμανία (ίσως η μοναδική διαφορά σε θέμα ποιον συμπαθούμε-ποιον δεν πάμε που έχω με τον T.W.Is.M είναι η Εθνική Γερμανίας), έπαιξε καλύτερη μπάλα, πίεσε περισσότερο, είχε πολύ περισσότερες ευκαιρίες και αν δεν έκανε την ανοησία ο Boateng θα είχε περάσει στο 90λεπτο. Η Ιταλία είχε μεγάλες τυπάρες και γεροντάρες σαν τον Buffon και γενικότερα είχε σκληρή άμυνα, αλλά προσωπικά δε βρήκα το ποδόσφαιρο που έπαιξε θελκτικό και χθες ειδικά ήταν κατώτερη των Γερμανών.
Μακάρι να κάνουν κηδεία και στους Γάλλους, γιατί γενικά οι Γερμανοί ξόρκισαν το 2014 το δαίμονα του αποκλεισμού στα ημιτελικά, αν και όποιος και να περάσει μακάρι να ρίξει 5-6 στο σίχαμα του Σάντος.


Το ποδοσφαιρο που επαιξε η Ιταλια ειναι ισως το καλυτερο που εχει παιξει σε μεγαλη διοργανωση μετα το 2006...Κοντρα σε Βελγιο και Ισπανια ηταν εξαιρετικη...Θα μπορουσε να ειχε βαλει απο 4 γκολ σε καθεμια...Απλα με την Γερμανια δεν της εκατσε το ματς γιατι ο Λεβ το γυρισε σε 3-5-2 και επειδη ελειπε ο Ντε Ροσσι...Με την ελλειψη του Ντε Ροσσι δεν υπηρχε το αμυντικο χαφ που θα παρει την πρωτη πασα απο την αμυνα για να την σπασει γρηγορα μπροστα για να ανεβουν με την μια τα μπακ της Ιταλιας...Κληθηκε να το κανει ο Παρολο δεν μπορεσε να το κανει γιατι δεν εχει ποιοτητα με την μπαλα στα ποδια και βραχυκυκλωσε η Ιταλια...Εμενε η μπαλα πισω στους αμυντικους για αρκετη ωρα και δεν μπορουσε να αναπτυχθει η επιθεση ευκολα...

Σου αρεσε η μπαλα που εχει παιξει η Γερμανια??...Μια ομαδα με Οζιλ,Κροος,Σβαινι(ακομα και σε αυτη την κατασταση)στο κεντρο και Μιλλερ,Ντραξλερ,Γκετσε μπροστα...Για την ποιοτητα των παικτων της εχει παιξει μετριοτατα...Η Ιταλια στις αντιστοιχες θεσεις ειχε Παρολο-Τζακερινι-Στουραρο-Εντερ-Πελε...Κανονικα επρεπε οι Γερμανοι να την πατησουν κατω την Ιταλια και ομως σε ολο το ματς ειχαν μια-δυο ευκαιριες...Και περασαν με τυχη στον ημιτελικο...Για αυτο θεωρω οτι δεν αξιζε να περασει χθες...

QUOTE(bballbill @ Jul 3 2016, 18:26 ) *
Hi all,
Πιστεύω ότι πρέπει να είμαι ο μοναδικός που χάρηκε για τον αποκλεισμό των Ιταλών.
Απ' τις μεγάλες ομάδες, παίζει μακράν το πιο αδιάφορο ποδόσφαιρο.


Στην συγκεκριμενη διοργανωση ποια ομαδα εχει παιξει καλυτερη μπαλα?Η Πορτογαλια ειναι τραγικη,η Ισπανια περασε και δεν ακουμπησε,το Βελγιο ενα μετριο πραγμα,η Γαλλια πολυ φλυαρη στα περισσοτερα ματς και η Γερμανια μια μετριοτητα...
Θεωρω οτι η Ιταλια κοντρα στο Βελγιο και την Ισπανια επαιξε εξαιρετικο ποδοσφαιρο...
επαθα λαστιχο
Στον έναν ημιτελικό θα είμαι με Γαλλία,στον άλλον είμαι σε δίλημμα,μιας και θέλω Ουαλία ως πιο μικρή,αλλά από την άλλη η Πορτογαλία πιστεύω πως θα έχει περισσότερες πιθανότητες να το πάρει αν περάσει αυτή στον τελικό.Μεγάλο πλήγμα η απουσία του Ράμσεϋ για τους Ουαλούς,από την άλλη ο Γ.Καρβάλιο όχι και τόσο,μιας και έχει επιλογές ο Σάντος για το κέντρο.
Ένα χιντ για την Γαλλία:Λοιπόν η Γαλλία είναι η πρώτη φορά που φτάνει σε ημιτελικά διοργάνωσης χωρίς να έχει μία από τις 3 μεγαλύτερές της φυσιογνωμίες κατά χρονική σειρά Κοπά-Πλατινί-Ζιντάν.Ίσως αντιτείνει κάποιος ότι ο Πογκμπά είναι ο τέταρτος,αν και νομίζω πως δεν έχει το status που είχαν οι άλλοι 3 όταν έκαναν μεγάλες πορείες με την Εθνική.
nikolas12
QUOTE(pk13 @ Jul 4 2016, 11:35 ) *
Το ποδοσφαιρο που επαιξε η Ιταλια ειναι ισως το καλυτερο που εχει παιξει σε μεγαλη διοργανωση μετα το 2006...Κοντρα σε Βελγιο και Ισπανια ηταν εξαιρετικη...Θα μπορουσε να ειχε βαλει απο 4 γκολ σε καθεμια...Απλα με την Γερμανια δεν της εκατσε το ματς γιατι ο Λεβ το γυρισε σε 3-5-2 και επειδη ελειπε ο Ντε Ροσσι...Με την ελλειψη του Ντε Ροσσι δεν υπηρχε το αμυντικο χαφ που θα παρει την πρωτη πασα απο την αμυνα για να την σπασει γρηγορα μπροστα για να ανεβουν με την μια τα μπακ της Ιταλιας...Κληθηκε να το κανει ο Παρολο δεν μπορεσε να το κανει γιατι δεν εχει ποιοτητα με την μπαλα στα ποδια και βραχυκυκλωσε η Ιταλια...Εμενε η μπαλα πισω στους αμυντικους για αρκετη ωρα και δεν μπορουσε να αναπτυχθει η επιθεση ευκολα...

Σου αρεσε η μπαλα που εχει παιξει η Γερμανια??...Μια ομαδα με Οζιλ,Κροος,Σβαινι(ακομα και σε αυτη την κατασταση)στο κεντρο και Μιλλερ,Ντραξλερ,Γκετσε μπροστα...Για την ποιοτητα των παικτων της εχει παιξει μετριοτατα...Η Ιταλια στις αντιστοιχες θεσεις ειχε Παρολο-Τζακερινι-Στουραρο-Εντερ-Πελε...Κανονικα επρεπε οι Γερμανοι να την πατησουν κατω την Ιταλια και ομως σε ολο το ματς ειχαν μια-δυο ευκαιριες...Και περασαν με τυχη στον ημιτελικο...Για αυτο θεωρω οτι δεν αξιζε να περασει χθες...


Άλλο δεν έχει παίξει μπάλα, άλλο δεν έχει παίξει μπάλα βάσει ποιότητας του ρόστερ. Όντως έχει παικταράδες στο κέντρο και δεν έχει παίξει τη μπάλα που αυτοί ξέρουν, αλλά χθες ήταν πολύ καλύτερη από την Ιταλία, κυκλοφόρησε καλύτερα, είχε κατοχή, εκμεταλλεύτηκε την απουσία De Rossi και κυριάρχησε.
Εγώ δεν καταλαβαίνω, γιατί δεν αξιζε να περάσει η Γερμανία που πέρασε με τύχη και άξιζε να περάσει η Ιταλία των 2 ευκαιριών και του γκολ με πέναλτι από την ηλιθιότητα του Boateng. Το ματς ήταν γενικότερα κλειστό και γι' αυτό δεν έβγαλαν ευκαιρίες οι Γερμανοί (έβγαλαν παραπάνω από τους Ιταλούς) και γενικά είχαν καλύτερη εικόνα. Καλή ομάδα η Ιταλία, αλλά έφτασε μέχρι τα πέναλτι χάρη στον Boateng, αν δεν είχε κάνει το πέναλτι θεωρώ ψιλοαπίθανο να είχαν ισοφαρίσει, το πιθανότερο ήταν να δεχόντουσαν κι άλλο.
Εγώ στεναχωρήθηκα για τους Ιταλούς, ήταν ψυχωμένη ομάδα και ωραίο σύνολο παρά το γεγονός ότι από τη μέση και μπροστά δεν είχαν τις εκπληκτικές μονάδες.
pk13
QUOTE(nikolas12 @ Jul 4 2016, 11:10 ) *
Άλλο δεν έχει παίξει μπάλα, άλλο δεν έχει παίξει μπάλα βάσει ποιότητας του ρόστερ. Όντως έχει παικταράδες στο κέντρο και δεν έχει παίξει τη μπάλα που αυτοί ξέρουν, αλλά χθες ήταν πολύ καλύτερη από την Ιταλία, κυκλοφόρησε καλύτερα, είχε κατοχή, εκμεταλλεύτηκε την απουσία De Rossi και κυριάρχησε.
Εγώ δεν καταλαβαίνω, γιατί δεν αξιζε να περάσει η Γερμανία που πέρασε με τύχη και άξιζε να περάσει η Ιταλία των 2 ευκαιριών και του γκολ με πέναλτι από την ηλιθιότητα του Boateng. Το ματς ήταν γενικότερα κλειστό και γι' αυτό δεν έβγαλαν ευκαιρίες οι Γερμανοί (έβγαλαν παραπάνω από τους Ιταλούς) και γενικά είχαν καλύτερη εικόνα. Καλή ομάδα η Ιταλία, αλλά έφτασε μέχρι τα πέναλτι χάρη στον Boateng, αν δεν είχε κάνει το πέναλτι θεωρώ ψιλοαπίθανο να είχαν ισοφαρίσει, το πιθανότερο ήταν να δεχόντουσαν κι άλλο.
Εγώ στεναχωρήθηκα για τους Ιταλούς, ήταν ψυχωμένη ομάδα και ωραίο σύνολο παρά το γεγονός ότι από τη μέση και μπροστά δεν είχαν τις εκπληκτικές μονάδες.


Μα το κυκλοφορω καλα την μπαλα και εχω κατοχη δεν σημαινει κυριαρχω σε ενα ματς και ειμαι καλυτερος...Δεν μπορεις να εισαι καλυτερος οταν εχεις σε 120 λεπτα δυο ευκαιριες για γκολ ολες και ολες...Προχθες οι Γερμανοι το παιχνιδι που εκαναν ηταν πασουλες στο κεντρο,πασουλες στην αμυνα ανεβασμα των μπακ και σεντρα....Αυτο ηταν το παιχνιδι τους...Ουτε καθετες κινησεις ουτε γρηγορες εναλλαγες μπαλας τιποτα...Πασα πασα σεντρα....Αυτο εγω δεν το θεωρω κυριαρχια...

Ευκαιριες ιδιες ειχαν απο δυο η καθε ομαδα...Οι Γερμανοι ειχαν μια του Μιλερ που εδιωξε ο Φλορενζι ενω η μπαλα πηγαινε εξω και μια του Γκομεζ που το εβγαλε ο Μπουφον και οι Ιταλοι ειχαν το σουτ του Ντε Σιλιο που κοντραρε και περασε λιγο κορνερ και τη φαση του Ινσινιε...

Επισης στα πεναλτι ηταν και τυχερη που ο Μπουφον ενω ακουμπησε την μπαλα σε 3-4 πεναλτι δεν καταφερε να βγαλει εστω ενα και να περασουν οι Ιταλοι...
nikolas12
QUOTE(pk13 @ Jul 4 2016, 13:38 ) *
Μα το κυκλοφορω καλα την μπαλα και εχω κατοχη δεν σημαινει κυριαρχω σε ενα ματς και ειμαι καλυτερος...Δεν μπορεις να εισαι καλυτερος οταν εχεις σε 120 λεπτα δυο ευκαιριες για γκολ ολες και ολες...Προχθες οι Γερμανοι το παιχνιδι που εκαναν ηταν πασουλες στο κεντρο,πασουλες στην αμυνα ανεβασμα των μπακ και σεντρα....Αυτο ηταν το παιχνιδι τους...Ουτε καθετες κινησεις ουτε γρηγορες εναλλαγες μπαλας τιποτα...Πασα πασα σεντρα....Αυτο εγω δεν το θεωρω κυριαρχια...

Ευκαιριες ιδιες ειχαν απο δυο η καθε ομαδα...Οι Γερμανοι ειχαν μια του Μιλερ που εδιωξε ο Φλορενζι ενω η μπαλα πηγαινε εξω και μια του Γκομεζ που το εβγαλε ο Μπουφον και οι Ιταλοι ειχαν το σουτ του Ντε Σιλιο που κοντραρε και περασε λιγο κορνερ και τη φαση του Ινσινιε...

Επισης στα πεναλτι ηταν και τυχερη που ο Μπουφον ενω ακουμπησε την μπαλα σε 3-4 πεναλτι δεν καταφερε να βγαλει εστω ενα και να περασουν οι Ιταλοι...


Προσωπικά κυριαρχία στο χθεσινό ματς ονομάζω τις προσπάθειες της Γερμανίας, αφού είχαν πολύ περισσότερη κατοχή, περισσότερη ώρα τη μπάλα στα πόδια τους, έκλεισαν τον αντίπαλο πίσω και στις 2 φορές που βγήκαν οι κινήσεις τους έβγαλαν πολύ καλές ευκαιρίες και έβαλαν γκολ. Μπορείς να το πεις και υπεροχή, αν βρίσκεις το κυριαρχία που είπα, υπερβολικό.
Η Ιταλία δεν είχε κατοχή, δεν είχε κυκλοφορία, δεν είχε κινήσεις και οι ευκαιρίες της δεν ήταν τόσο κλασικές. Προσπαθούσε μία στο τόσο να βγάζει φάσεις που δεν της έβγαιναν και επωφελήθηκε που της ήρθε ουρανοκατέβατο δώρο για ισοφάριση. Βάσει εικόνας, θα θεωρούσα πολύ πιο τυχερούς τους Ιταλούς αν περνάγανε στο πέναλτι χθες.
pk13
QUOTE(nikolas12 @ Jul 4 2016, 12:08 ) *
Προσωπικά κυριαρχία στο χθεσινό ματς ονομάζω τις προσπάθειες της Γερμανίας, αφού είχαν πολύ περισσότερη κατοχή, περισσότερη ώρα τη μπάλα στα πόδια τους, έκλεισαν τον αντίπαλο πίσω και στις 2 φορές που βγήκαν οι κινήσεις τους έβγαλαν πολύ καλές ευκαιρίες και έβαλαν γκολ. Μπορείς να το πεις και υπεροχή, αν βρίσκεις το κυριαρχία που είπα, υπερβολικό.
Η Ιταλία δεν είχε κατοχή, δεν είχε κυκλοφορία, δεν είχε κινήσεις και οι ευκαιρίες της δεν ήταν τόσο κλασικές. Προσπαθούσε μία στο τόσο να βγάζει φάσεις που δεν της έβγαιναν και επωφελήθηκε που της ήρθε ουρανοκατέβατο δώρο για ισοφάριση. Βάσει εικόνας, θα θεωρούσα πολύ πιο τυχερούς τους Ιταλούς αν περνάγανε στο πέναλτι χθες.


Επειδη σε αυτα τα τουρνουα παντα ειμαι με Ιταλια και οπως εχεις καταλαβει αντιπαθω παρα πολυ την γερμανικη εθνικη ομαδα μπορει να ειμαι υπερβολικος και να μην το βλεπω αντικειμενικα...Για να το κλεισω το θεμα θεωρω πως ηταν πολυ κλειστο το ματς αλλα και ισσοροπημενο...Δεν θεωρω πως οι Γερμανοι επαιξαν κατι το ιδιαιτερο και αξιζαν χωρις δευτερη σκεψη να περασουν....
nikolas12
QUOTE(pk13 @ Jul 4 2016, 14:21 ) *
Επειδη σε αυτα τα τουρνουα παντα ειμαι με Ιταλια και οπως εχεις καταλαβει αντιπαθω παρα πολυ την γερμανικη εθνικη ομαδα μπορει να ειμαι υπερβολικος και να μην το βλεπω αντικειμενικα...Για να το κλεισω το θεμα θεωρω πως ηταν πολυ κλειστο το ματς αλλα και ισσοροπημενο...Δεν θεωρω πως οι Γερμανοι επαιξαν κατι το ιδιαιτερο και αξιζαν χωρις δευτερη σκεψη να περασουν....


Ναι βρε, το ίδιο ισχύει και για εμένα που υποστηρίζω Γερμανία, ότι μπορεί να το βλέπω κάπως υποκειμενικά και υπερβολικά, κακά τα ψέμματα μας επηρεάζει ποιον υποστηρίζουμε smile.gif
T.W.Is.M.
Γιατι σας ενοχλει η Πορτογαλια του Σαντος; Και μονο το γεγονος οτι μπορει να παρει το κυπελλο φερνοντας 7 ισοπαλιες στο 90λεπτο ειναι λογος να την υποστηριζω! Αρκει να μην κανει καμια νικη με την Ουαλια. tongue.gif
Νομιζω οτι ολα ειναι θεμα timing και πρωτων αθλητικων παραστασεων. Εγω πχ η πρωτη διοργανωση που παρακολουθησα και καταλαβαινα τι βλεπω ηταν το Euro 1988. Πριν απ αυτο οταν αποφασισα ποιον θα υποστηριξω σκεφτηκα "ποιος ηταν ο καλυτερος παιχτης στην Ευρωπη; ποιον ακουσα; τον Γκουλιτ! που παιζει αυτος; στην Ολλανδια. Αρα αυτους θα υποστηριξω". Η Ολλανδια το πηρε και εμεινε η υποστηριξη σε αυτην μεχρι και σημερα(μετα πηγαν και οι 3 Ολλανδοι στη Μιλαν και ετσι υποστηριξα και τη Μιλαν μεχρι σημερα). 2 χρονια μετα η Ολλανδια αποκλειεται απο τη Γερμανια με τον καβγα Μπρεμε-Ραικαρντ και οι Γερμανοι πανε στον τελικο και το παιρνουν με ανυπαρκτο πεναλτι. Απο τοτε αντιπαθησα την εθνικη Γερμανιας και υποστηριζα τον αντιπαλο της με οποιον κι αν παιζει.
Απο κει και περα, συμπαθω την Ιταλια λογω Μιλαν και ενω στο διλημμα Βραζιλια ή Αργεντινη ημουν παντα με τη Βραζιλια, δε μου ειναι αντιπαθης η Αργεντινη του Μεσι(ισως γιατι ειτε εχει σκληρους παιχτες τυπου Σιμεονε και Βερον ειτε δεν εχει, αυτο δεν προβαλλεται).
Η Γαλλια δε μου ηταν συμπαθης την εποχη του Ζινταν(μαλλον λογω του Μουντιαλ του 1998), αλλα η φετινη βερσιον μου ειναι.
Θα ηθελα τελικο Γαλλια-Πορτογαλια με το αφοπλιστικο επιχειρημα οτι αυτες εχω παιξει στο στοιχημα πριν ξεκινησει η διοργανωση!!! tongue.gif Με διαιτητη τον Τσακιρ...
SG3ptshooter
To fantasy που μας έβαλε ο jason δε μ' αφήνει καν να αλλάξω όλους τους παίκτες μου που αποκλείστηκαν και θα έχω 4 inactive αυτή την αγωνιστική και δεν ξέρω αν θα βγάζω 11αδα στον τελικό.

Κατά τ' αλλά κριτικάρει το nfl.com wos_sport4.gif
Dreamerpanos
Αν φάει ο Σάντος 2 γκολ σε 35 λεπτά έρχεται η καταστροφή του κόσμου....
SteveNashidis
Με τίποτα όμως !
Μεγάλε σάντος 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
pk13
Ισοπαλια απο εδω ισοπαλια απο εκει,παραταση απο εδω παραταση απο εκει,τελικα καταφερε ο Σαντος να τους παει τους Πορτογαλους τελικο...Μεγαλη επιτυχια...Εχουν αρκετες ελπιδες στον τελικο θεωρω...

Για σημερα παμε Γαλλια.....
Nemesakos
Τεράστια επιτυχία για τους Πορτογάλους κ γίνεται ακόμα μεγαλύτερη που αγωνίστηκαν χωρίς τον κριστιανο για 95 περίπου λεπτά..τεράστια επιτυχία για τον Φερνάντο σαντος που όπου πάει αφήνει έργο.τι μεγαλύτερο έργο από αυτο? Τεράστια επιτυχία κ για μενα που πρόλαβα και έπαιξα κατάκτηση του τίτλου από την Πορτογαλία με απόδοση 21.00 😃😃😃 6 ισοπαλίες και μια νίκη ο συνδυασμός για τον πρωταθλητή Ευρώπης..εντυπωσιακό..
T.W.Is.M.
QUOTE(Nemesakos @ Jul 11 2016, 00:43 ) *
Τεράστια επιτυχία για τους Πορτογάλους κ γίνεται ακόμα μεγαλύτερη που αγωνίστηκαν χωρίς τον κριστιανο για 95 περίπου λεπτά..τεράστια επιτυχία για τον Φερνάντο σαντος που όπου πάει αφήνει έργο.τι μεγαλύτερο έργο από αυτο? Τεράστια επιτυχία κ για μενα που πρόλαβα και έπαιξα κατάκτηση του τίτλου από την Πορτογαλία με απόδοση 21.00 😃😃😃 6 ισοπαλίες και μια νίκη ο συνδυασμός για τον πρωταθλητή Ευρώπης..εντυπωσιακό..


Μπραβο στην Πορτογαλια, δεν ηταν η ομαδα που θα πεις οτι αξια κερδισε, παρολα αυτα δεν εχασε σε ολη τη διοργανωση και ηταν η πιο σφιχτη ομαδα. Το κυπελλο ειναι εργο Σαντος πρωτα απ ολα.
Εγω προλαβα και επαιξα Πορτογαλια για κατακτηση στο 16(και Γαλλια στο 4,10), αλλα εκανα cash out και στα δυο γιατι πιστευα οτι θα το παρει η Γαλλια και το διπλο cash out μου εδινε λιγο παραπανω απο το κερδος της Γαλλιας.
ssoulliss
Τι να πρωτογράψεις! biggrin.gif Να γράψω ότι είχα δει όνειρο ότι ο Μέσι θα κλαίει φέτος και ότι ο Ρονάλντο θα γελάει? tongue.gif

Η Πορτογαλία του Ρονάλντο κατέκτησε το Euro στον τελικό με γηπεδούχο τη Γαλλία, που είχε ξεχάσει από πότε είχε να την κερδίσει! Στα νοκ-άουτ είχε τη σοβαρότερη άμυνα μαζί με την Ιταλία. Και έπαιζε συνεχώς πάνω στις αδυναμίες των αντιπάλων της. Βέβαια σε ένα τέτοιο τουρνουά θέλεις και τύχη, αλλά νομίζω πως όλες οι πρωταθλητριες Ευρώπης πάντα είχαν και την τύχη με το μέρος τους σε συγκεκριμμένες στιγμές!
Nemesakos
Τον κριστιανο δεν τον συμπαθώ καθόλου.. λίγο ο εγωισμός λίγο η ωραιοπαθεια λίγο το πριμαντονε ύφος του λιγο η ρεαλ λίγο από όλα τέλος πάντων μου τον κάνουν σχεδόν μισητό...ο αντίστοιχος Λεμπρον του ποδοσφαίρου δηλαδή...

Σήμερα όμως είδα: έναν άνθρωπο να φωνάζει κ να αισθάνεται τον εθνικό ύμνο της χώρας του. Να τραυματιζεται να ξέρει ότι είναι σοβαρό να κλαίει και να σφίγγει δόντια για να συνεχίσει. Να ξαπλώνει ξανά κάτω κ να κλαίει με λυγμούς όταν κατάλαβε ότι δεν μπορεί να συνεχίσει. Να είναι στον πάγκο και να παθιαζεται ακόμα περισσότερο από όταν ήταν μέσα. Να δείχνει τρομερά αγχωμένος μέχρι την λήξη. Να δίνει εντολές στους συμπαίκτες του σαν προπονητής. Να εμψυχώνει τους συμπαίκτες του για να αντέξουν. Να πανηγυρίζει κλαίγοντας σαν μικρό παιδί.

Μπορει να τον κατηγορώ για πολλα όμως σήμερα τουλάχιστον σήμερα δεν μπορώ να τον κατηγορήσω για το ότι δεν αγαπάει τη χώρα του και κυρίως το άθλημα. Εμενα αυτό μου έβγαλε σήμερα ο Κρίστιανο..μια τέραστια αγάπη για την πατρίδα του και κυρίως για το άθλημα. Σήμερα μπορώ να πω πω τον συμπάθησα...όπως τον Λεμπρον όταν κέρδισε τους πλειστεσιον. Μόνο για σήμερα όμως.
Dreamerpanos
Κατά βάθος όλοι συμπαθουμε και τον Μεσι και τον Ροναλντο και τον Λεμπρον και όλους....Επίσης αυτό που ξέρουμε είναι ότι θα λέμε στις επόμενες γενιές οτι τους είδαμε να παίζουν ....
T.W.Is.M.
QUOTE(Dreamerpanos @ Jul 11 2016, 02:00 ) *
Κατά βάθος όλοι συμπαθουμε και τον Μεσι και τον Ροναλντο και τον Λεμπρον και όλους....Επίσης αυτό που ξέρουμε είναι ότι θα λέμε στις επόμενες γενιές οτι τους είδαμε να παίζουν ....


Για τους αλλους θα το λεμε, οπως λεω για τον Τζορνταν, που ποτε δεν υποστηριξα την ομαδα του. Για το Λεμπρον οχι! laugh.gif cool.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.