Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α2 2009-2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
kaukasios
Του Γιάννη Ευδαίμων
13/12/2009 (14:52)

Ο ΟΦΗ πάλεψε όσο μπορούσε το παιχνίδι με τον Ηρακλή, όμως δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα. Οι Κρητικοί, πάντως, ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί και ο προπονητής τους, Γιώργος Βόβορας, έμεινε ευχαριστημένος -σε γενικές γραμμές- από την προσπάθεια των παικτών του:

"Ο Ηρακλής είναι η πιο ποιοτική ομάδα του πρωταθλήματος της Α2 και το μεγάλο φαβορί για την πρώτη θέση. Για μεγάλο χρονικό διάστημα καταφέραμε και ελέγχαμε τον ρυθμό του παιχνιδιού και δεν επιτρέπαμε στον Ηρακλή να ξεφύγει στο σκορ. Στο τρίτο δεκάλεπτο, μάλιστα, περάσαμε μπροστά, δεν βάλαμε όμως κάποια ελεύθερα σουτ που βγήκαν από την ομαδική δουλειά και για να κερδίσεις ένα τέτοιο παιχνίδι πρέπει να βάλεις και μεγάλα σουτ", τόνισε ο τεχνικός του ΟΦΗ και πρόσθεσε:

"Είμαι ευχαριστημένος από την προσπάθεια και τη μεγάλη θέληση των παικτών μου και πρέπει να κρατήσουμε από αυτό το παιχνίδι τα θετικά στοιχεία και την ενέργεια που βγάλαμε στο γήπεδο και, συνεχίζοντας να δουλεύουμε μεθοδικά και σκληρά, πιστεύω ότι θα κάνουμε τις νίκες που απαιτούνται για να παραμείνουμε στην κατηγορία".

Οι ιθύνοντες του συλλόγου είναι ιδιαίτερα ικανοποιημένοι και από την παρουσία των φιλάθλων, οι οποίοι γέμισαν σε ακόμη ένα παιχνίδι το κλειστό του Ηρακλείου, δημιουργώντας εξαιρετική ατμόσφαιρα.


απο τις δηλωσεις του προπονητη του οφη καταλαβαινουμε οτι ο ηρακλης ειναι καλυτερη ομαδα και ειναι δικαιη η νικη του.
Jabar
QUOTE(bionikos @ Dec 13 2009, 19:05 ) *
Προφανώς δεν έχεις την παραμκρή ιδέα για το τι έγινε στον αγώνα... Προφανώς ο μόνος λόγος που το σχολιάζεις είναι γιατί έθιξα την ομάδα σου. Επειδή περίμενα κακόβουλη κριτική από κάποιους που δε "μυρίζουν":
Το νο 6 του Ηρακλή παραδέχτηκε ότι η διαιτησία ευνόησε την ομάδα του μπροστά σε τρία άτομα (φιλάθλους).

Δεύτερον, παραδέχτηκα την ήττα της ομάδας μου από τον Ερμή που μόνο αναμενόμενη δεν ήταν. Στην προκειμένη, λοιπόν, περίπτωση θα υπάρχει άλλος λόγος που επιμένω.

Λοιπόν, κάνε μοκο από τη Γαλλία. Το ξέρεις κι εσύ ότι έχουν μπει τα ΜΕΓΑΛΑ μέσα για να ανέβετε. Αν ντρέπεστε γι'αυτό, είναι προς τιμήν σας αλλά δε σας φταίει κανένας άλλος, παρά μόνο εσείς.

Φιλακια!

ΥΓ: Ρε θηρίο, από 10 λεπτά βίντεο. έβγαλες πόρισμα;;; Χαραμίζεσαι ρε! Επίσης, δεν ήξερα ότι επειδή ΕΣΥ δεν είδες κάτι στο βίντεο πρέπει όλοι να σκάσουμε. Ε ρε, κάτι ψώνια!

Για το ποστάρισμα περί ηλιθίων κλπ +1 φάουλ και πέντε μέρες απαγόρευση δημοσίευσης
xarison
QUOTE(Leon_cp3 @ Dec 13 2009, 21:32 ) *
Ρε αδερφέ κόντεψα να τρελαθώ,λέω ο Κουτρούλιας τόσα χρόνια είναι άψογος επαγγελματίας και τώρα περιμένει και τη γέννηση του παιδιού του σε λίγους μήνες,τι έγινε; blink.gif
Μπράβο που το διόρθωσες.
Ο Κεφαλάς όντως ξεφεύγει συχνά πυκνά,οφείλω να το παραδεχθώ αν και τον συμπαθώ.

οχι ζητησα συγνωμη και του ευχομαι με το καλο να γεννησει η γυναικα του και να κανει ενα γερο μωρο.απλως μπερδευτηκα στο γραψιμο.
Jabar
QUOTE(killbill21 @ Dec 13 2009, 21:48 ) *
Φιλαρακι χαλαρωσε λιγο γιατι θα παθεις τιποτα! Βρε τραμπουκοι,τολματε και μιλατε για σφαγη??Νομιζεις δηλαδη με το να κανεις επεισοδια θα γυρισεις το ματς??Μαθετε πρωτα να συμπεριφερεστε και μετα να ζητατε πραγματα!!!Οσον αφορα τα ΜΕΓΑΛΑ ΜΕΣΑ που λες,προσεχε γιατι ΞΕΦΤΙΛΙΖΕΣΑΙ!!!Αναμφιβολα και ευρεως παραδεχουμενα εχουμε την καλυτερη απο αποψη ποιοτητας ομαδα που εχει παιξει τα τελευταια χρονια στην Α2(βλεπε νικες με ΗΛΥΣΙΑΚΟ,ΠΑΝΙΩΝΙΟ) και δεν εχουμε καμια αναγκη για σπρωξιμο γι'αυτο χαλαρωσε και κοιτα να σωθεις εσυ και ασε τις αλλες να παιζουν για την ανοδο και να προσφερουν και λιγο θεαμα!Μην ζοριζεσαι και τοσο για την ηττα σας γιατι ηταν ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ!!!Δεν ειναι η πρωτη φορα που γινεται λογος για τραμπουκισμους στο γηπεδο σας!!!

+1 φάουλ για χαρακτηρισμούς
killbill21
QUOTE(Jabar @ Dec 13 2009, 22:02 ) *
+1 φάουλ για χαρακτηρισμούς


Συγνωμη παιδια που παραφερθηκα,λαθος μου απλως εκνευριστηκα με αυτα που γραφονται!!! Το θεμα θεωρειται εκ μερους μου ληξαν!
Κοιταμε την συνεχεια και το δυσκολο ματς με την Νηαρ την Τεταρτη που καιγεται για βαθμους αλλα πιστευω αν παιξουμε συμφωνα με τις δυνατοτητες μας μπορουμε να κερδισουμε!
pass
QUOTE(Jabar @ Dec 13 2009, 22:02 ) *
+1 φάουλ για χαρακτηρισμούς

Όσα παιχνίδια έχω δει φέτος στην Α2 οχι μόνο της ομάδος μου οχι δεν γίνονται σφαγές αλλά το επίπεδο της διαιτησίας είναι σε γενικές γραμμές πολύ καλό.Ας κοιτάξουν οι προπονητές και οι παράγοντες τις ομάδες τους και να μην ασχολούνται με τη διαιτησία.Σ όλους τους αγώνες θα πάρεις και σφυρίγματα αλλά και μερικά θα είναι σε βάρος σου.Και στο δικό μας τον αγώνα με τον Ηρακλή υπήρχε προστασία απο τους διαιτητές ως προς τον Ηρακλή αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία ήταν καλύτεροι απο μας και κέρδισαν δίκαια.
kouros34
QUOTE(bionikos @ Dec 13 2009, 20:05 ) *
Προφανώς δεν έχεις την παραμκρή ιδέα για το τι έγινε στον αγώνα... Προφανώς ο μόνος λόγος που το σχολιάζεις είναι γιατί έθιξα την ομάδα σου. Επειδή περίμενα κακόβουλη κριτική από κάποιους που δε "μυρίζουν":
Το νο 6 του Ηρακλή παραδέχτηκε ότι η διαιτησία ευνόησε την ομάδα του μπροστά σε τρία άτομα (φιλάθλους).

Δεύτερον, παραδέχτηκα την ήττα της ομάδας μου από τον Ερμή που μόνο αναμενόμενη δεν ήταν. Στην προκειμένη, λοιπόν, περίπτωση θα υπάρχει άλλος λόγος που επιμένω.

Λοιπόν, κάνε μοκο από τη Γαλλία. Το ξέρεις κι εσύ ότι έχουν μπει τα ΜΕΓΑΛΑ μέσα για να ανέβετε. Αν ντρέπεστε γι'αυτό, είναι προς τιμήν σας αλλά δε σας φταίει κανένας άλλος, παρά μόνο εσείς.

Φιλακια!

ΥΓ: Ρε θηρίο, από 10 λεπτά βίντεο. έβγαλες πόρισμα;;; Χαραμίζεσαι ρε! Επίσης, δεν ήξερα ότι επειδή ΕΣΥ δεν είδες κάτι στο βίντεο πρέπει όλοι να σκάσουμε. Ε ρε, κάτι ψώνια!

Φίλε μου απο την Κρήτη μάθε πρωτα να μιλάς σωστά και με σεβασμό και μην είσαι τόσο ευέξαπτος...Το μπασκετ είναι άθλημα και ειναι ευχάριστο να το παρακολουθεις...
Τώρα εσυ λέγε ότι θες περι Ν6 και Ν48 και 5897 κτλ. που σφυριξε στους κολλητους σου οτι μας ευνόησαν και οτι σημερα το βράδυ θα βγεί να πάει να δει τη γιαγιά του κτλ, κτλ...wink.gif Ο προπονητής σας το είπε καθαρά τι άλλο θέλεις...
Επισης μπορείς να μας πεις , επειδη απο οτι φαίνεται γνωρίζεις πολύ περισσότερα πράματα απο εμάς, ποιά είναι αυτά τα μεγάλα μέσα μου κινούνται για να ανέβει ο Ηρακλής; η FIBA ίσως; ...

Οσον αφορά το 10 λεπτο βιντεάκι σας με τη Νηαρ Ηστ εσείς οι ίδιοι το ποστάρατε λέγοντας:κοιτάξτε Σ'ΑΥΤΟ το βιντεο πως μας αδικεί η διαιτησια
Και ως λάτρης του μπασκετ και επίσης περίεργος, είδα το βιντεο και είπα τη γνώμη μου...

Βουαλά(για να πω και κάνα γαλλικό rolleyes.gif )αυτά είχα να πω και κλείνω αυτό το θέμα !!

QUOTE(killbill21 @ Dec 13 2009, 23:30 ) *
Συγνωμη παιδια που παραφερθηκα,λαθος μου απλως εκνευριστηκα με αυτα που γραφονται!!! Το θεμα θεωρειται εκ μερους μου ληξαν!
Κοιταμε την συνεχεια και το δυσκολο ματς με την Νηαρ την Τεταρτη που καιγεται για βαθμους αλλα πιστευω αν παιξουμε συμφωνα με τις δυνατοτητες μας μπορουμε να κερδισουμε!

Οντως killbill η Νηαρ είναι καλή ομάδα η οποία καίγεται για βαθμούς και το ματσάκιον θα είναι δύσκολο...Θέλει προσοχή και σοβαρότητα!
icon_wave.gif
MBANDA
QUOTE(kaukasios @ Dec 13 2009, 21:57 ) *
....
απο τις δηλωσεις του προπονητη του οφη καταλαβαινουμε οτι ο ηρακλης ειναι καλυτερη ομαδα και ειναι δικαιη η νικη του.


Περιμένουμε (καιρό τώρα) από τον προπονητή του ΟΦΗ τουλάχιστον να νικήσει τις ομάδες που είναι χειρότερες από την δική του.
Βάζουμε, μήπως, δύσκολα????
CrossoverOnE
Δαγλας τελος !
GOLD
QUOTE(CrossoverOnE @ Dec 14 2009, 15:56 ) *
Δαγλας τελος !

Λογικο ηταν. Ποιος θα τον αντικαταστησει?
othersme
κορονιος τα ειχα πει απο σαββατο βραδυ...και το παγκρατι παει στον λαγκαδα το σαββατο καρφι για την 5η ηττα..γελαει ο κοσμος με κορωνιο παει το παγκρατι..

το σαββατο βραδυ θα εχουμε ηρακλη 10-0 εσπερο 7-3 ρεθυμνο 7-3 νηαρ πατρα τριπολη 6-4 και παγκρατι 5-5...και τεταρτη παγκρατι-νηαρ αμυντας-πατρα ξανθη-εσπερος ρεθυμνο-περαμα και τριπολη-σερρες !!!καλα χριστουγεννααααααααααα
ANTIRISIAS
QUOTE(othersme @ Dec 14 2009, 17:02 ) *
κορονιος τα ειχα πει απο σαββατο βραδυ...και το παγκρατι παει στον λαγκαδα το σαββατο καρφι για την 5η ηττα..γελαει ο κοσμος με κορωνιο παει το παγκρατι..

το σαββατο βραδυ θα εχουμε ηρακλη 10-0 εσπερο 7-3 ρεθυμνο 7-3 νηαρ πατρα τριπολη 6-4 και παγκρατι 5-5...και τεταρτη παγκρατι-νηαρ αμυντας-πατρα ξανθη-εσπερος ρεθυμνο-περαμα και τριπολη-σερρες !!!καλα χριστουγεννααααααααααα

Ηρακλής, και Νήαρ παίζουν μεταξύ τους. Κάποιος πρέπει να χάσει, όταν παίξουν. Ελπίζουμε ότι το Σ\άββατο θα είμαστε δεύτεροι με Ίκαρο/Έσπερο, αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο. Το πρωτάθλημα είναι σούπερ ανταγωνιστικό!
GOLD
QUOTE(othersme @ Dec 14 2009, 18:02 ) *
κορονιος τα ειχα πει απο σαββατο βραδυ...και το παγκρατι παει στον λαγκαδα το σαββατο καρφι για την 5η ηττα..γελαει ο κοσμος με κορωνιο παει το παγκρατι..

το σαββατο βραδυ θα εχουμε ηρακλη 10-0 εσπερο 7-3 ρεθυμνο 7-3 νηαρ πατρα τριπολη 6-4 και παγκρατι 5-5...και τεταρτη παγκρατι-νηαρ αμυντας-πατρα ξανθη-εσπερος ρεθυμνο-περαμα και τριπολη-σερρες !!!καλα χριστουγεννααααααααααα

Γιατι νομιζεις θα παρει διπλο το Ρεθυμνο στην εδρα μας με τετοιο ροστερ και τετοια φορμα που εχουμε??? icon_drunk.gif
giorgos14
QUOTE(GOLD @ Dec 14 2009, 17:39 ) *
Γιατι νομιζεις θα παρει διπλο το Ρεθυμνο στην εδρα μας με τετοιο ροστερ και τετοια φορμα που εχουμε??? icon_drunk.gif


'Οντως...όταν εχετε το Γκαγκαλούδη να τα πετάει από παντού και να βάζει 30αρες λιγο δυσκολο να χασετε...το καταλάβαμε καλα εδω πανω στη ξανθη....
GOLD
QUOTE(giorgos14 @ Dec 14 2009, 19:01 ) *
'Οντως...όταν εχετε το Γκαγκαλούδη να τα πετάει από παντού και να βάζει 30αρες λιγο δυσκολο να χασετε...το καταλάβαμε καλα εδω πανω στη ξανθη....

Με την Ξανθη: Κουρτης 12 ποντοι-11 ριμπαουντ, Γκαγκαλουδης 37 ποντοι, Κοσανοβιτς 16 ποντοι-11 ριμπαουντ
Απουσιαζαν Μαντριχ, Τομαρας

Με τον Αρκαδικο: Κακαρουδης 21 ποντοι-5 ριμπαουντ, Κουρτης 8 ποντοι-10 ριμπαουν, Κοσανοβιτς 18 ποντοι, Μουλακης 11 ποντοι, Τομαρας 10 ποντοι, Γκαγκαλουδης 13 ποντοι
Απουσιαζε Μαντριχ

Αρα οπως παρατηρω ναι μεν ο Γκαγκαλουδης ειναι ο ηγετης της Ολυμπιαδας, αλλα η ομαδα εχει 9 πρωτοκλασατους παικτες, οι οποιοι εχουν προσφερει τα μεγιστα στις νικες.
giorgos14
QUOTE(GOLD @ Dec 14 2009, 17:08 ) *
Με την Ξανθη: Κουρτης 12 ποντοι-11 ριμπαουντ, Γκαγκαλουδης 37 ποντοι, Κοσανοβιτς 16 ποντοι-11 ριμπαουντ
Απουσιαζαν Μαντριχ, Τομαρας

Με τον Αρκαδικο: Κακαρουδης 21 ποντοι-5 ριμπαουντ, Κουρτης 8 ποντοι-10 ριμπαουν, Κοσανοβιτς 18 ποντοι, Μουλακης 11 ποντοι, Τομαρας 10 ποντοι, Γκαγκαλουδης 13 ποντοι
Απουσιαζε Μαντριχ

Αρα οπως παρατηρω ναι μεν ο Γκαγκαλουδης ειναι ο ηγετης της Ολυμπιαδας, αλλα η ομαδα εχει 9 πρωτοκλασατους παικτες, οι οποιοι εχουν προσφερει τα μεγιστα στις νικες.

Οντως αλλά νομίζω ότι η κλάση του Γκαγκαλούδη ξεχωρίζει...θα τον χαρακτήριζα ως πρώτο μεταξύ ίσων στην ομάδα σου....εσύ εχεις κάποιο ποστο στην ολυμπιαδα ή απλά είσαι υποστηρικτής?
CrossoverOnE
QUOTE(GOLD @ Dec 14 2009, 19:08 ) *
Με την Ξανθη: Κουρτης 12 ποντοι-11 ριμπαουντ, Γκαγκαλουδης 37 ποντοι, Κοσανοβιτς 16 ποντοι-11 ριμπαουντ
Απουσιαζαν Μαντριχ, Τομαρας

Με τον Αρκαδικο: Κακαρουδης 21 ποντοι-5 ριμπαουντ, Κουρτης 8 ποντοι-10 ριμπαουν, Κοσανοβιτς 18 ποντοι, Μουλακης 11 ποντοι, Τομαρας 10 ποντοι, Γκαγκαλουδης 13 ποντοι
Απουσιαζε Μαντριχ

Αρα οπως παρατηρω ναι μεν ο Γκαγκαλουδης ειναι ο ηγετης της Ολυμπιαδας, αλλα η ομαδα εχει 9 πρωτοκλασατους παικτες, οι οποιοι εχουν προσφερει τα μεγιστα στις νικες.

Mε τη διαφορα οτι αρκετα παιχνιδια δεν κερδιθικαν με μεγαλες διαφορες.Συνεπως οσο κραταει ο Νικου τα μποσικα στην αμυνα δε θα εχετε προβληματα.Αλλα οποια ομαδα καταφερει να εκμεταλευτει την αμυνα σας και μπορει να περιορισει εστω λιγο το Γκαγκαλουδη δημιουργει προυποθεσεις νικης.Αυτο πχ θα ειχε συμβει στη Ξανθη, ενω συναιβει στο Παγκρατι.

QUOTE(othersme @ Dec 14 2009, 17:02 ) *
κορονιος τα ειχα πει απο σαββατο βραδυ...και το παγκρατι παει στον λαγκαδα το σαββατο καρφι για την 5η ηττα..γελαει ο κοσμος με κορωνιο παει το παγκρατι..

το σαββατο βραδυ θα εχουμε ηρακλη 10-0 εσπερο 7-3 ρεθυμνο 7-3 νηαρ πατρα τριπολη 6-4 και παγκρατι 5-5...και τεταρτη παγκρατι-νηαρ αμυντας-πατρα ξανθη-εσπερος ρεθυμνο-περαμα και τριπολη-σερρες !!!καλα χριστουγεννααααααααααα

Φραγκιας
GOLD
QUOTE(giorgos14 @ Dec 14 2009, 20:23 ) *
Οντως αλλά νομίζω ότι η κλάση του Γκαγκαλούδη ξεχωρίζει...θα τον χαρακτήριζα ως πρώτο μεταξύ ίσων στην ομάδα σου....εσύ εχεις κάποιο ποστο στην ολυμπιαδα ή απλά είσαι υποστηρικτής?

Ακριβως οπως το λες ειναι φιλε μου. Κανει τη διαφορα ο Γκαγκαλουδης και μαλιστα ειναι και πρωτος σκορερ του πρωταθληματος. Υποστηρικτης ειμαι απο τους "νεους" (απο την Α1 και μετα) . smiley.gif

QUOTE(CrossoverOnE @ Dec 14 2009, 20:28 ) *
Mε τη διαφορα οτι αρκετα παιχνιδια δεν κερδιθικαν με μεγαλες διαφορες.Συνεπως οσο κραταει ο Νικου τα μποσικα στην αμυνα δε θα εχετε προβληματα.Αλλα οποια ομαδα καταφερει να εκμεταλευτει την αμυνα σας και μπορει να περιορισει εστω λιγο το Γκαγκαλουδη δημιουργει προυποθεσεις νικης.Αυτο πχ θα ειχε συμβει στη Ξανθη, ενω συναιβει στο Παγκρατι.


Φραγκιας

Ετσι ειναι. Η αμυνα μας ειναι λιγο "ευθραυστη" και αυτος ειναι ο τομεας που σιγουρα πρεπει σιγα-σιγα να βελτιωνουμε. Με τον Νικου η κατασταση εχει βελτιωθει αισθητα (πριν δεν υπηρχε καν αμυνα, τα παιχνιδια τα κερδιζαμε μονο οταν εληγαν... 100-90). Το καλο ειναι οτι δειξαμε να ξεπερναμε και την αδυναμια που παρουσιαζαμε εκτος εδρας. Ειμαι αισιοδοξος και πιστευω οτι εκτος απροοπτου θα συνεχισουμε να βελτιωνομαστε. Επισης ξεχασα να πω οτι εχουμε τεραστια ευκαιρια να κανουμε το 5 στα 5 γιατι μετα τις νικες με Αρκαδικο και Ξανθη ακολουθουν: Αιγαλεω εντος, Ρεθυμνο εντος (το ντερμπι) και Αμυντας εκτος. Μακαρι να τα καταφερουμε τελικα. blove.gif

Για το Φραγκια: πολυ καλος προπονητης που σιγουρα θα βελτιωσει την κακη μεχρι τωρα εικονα του Παγκρατιου.
othersme
μπραβο στο παγκρατι πηρε κορυφαιο προπονητη!!!στην α2 πλεον την διαφορα την κανει ο προπονητης και αν εχεις 2 3 παιχτες που ειναι ηγετες και ξερουν την κατηγορια το παγκρατι πλεον τα χει και τα δυο σορρυ ρεθυμνο 6-4 πατρα 7-3
GOLD
QUOTE(othersme @ Dec 14 2009, 22:40 ) *
μπραβο στο παγκρατι πηρε κορυφαιο προπονητη!!!στην α2 πλεον την διαφορα την κανει ο προπονητης και αν εχεις 2 3 παιχτες που ειναι ηγετες και ξερουν την κατηγορια το παγκρατι πλεον τα χει και τα δυο σορρυ ρεθυμνο 6-4 πατρα 7-3

Ακριβως. Σιγουρα θα ανακαμψει στη συνεχεια του πρωταθληματος. Πραγματικα φαινεται οτι θα γινει απιστευτη σφαγη σε ανοδο και υποβιβασμο. Για ανοδο πιστευω ο Ηρακλης εχει ξεφυγει πολυ και λογικα θα ειναι και πρωταθλητης. Απο εκει και περα ομως Ικαρος/Εσπερος, Ολυμπιαδα, Ρεθυμνο, Παγκρατι, Νηαρ Ηστ και Αρκαδικος θα παλεψουν για την ανοδο. Απο κοντα ΚΑΟΔ (ανεβαινει στις τελευταιες αγωνιστικες) και Δαφνη (πολυ ανταγωνιστικη), λογικα θα αποτελεσουν ρυθμιστες. Και ΟΛΟΙ οι υπολοιποι θα προσπαθησουν απο την ιδια αφετηρια (με μικρο μειονεκτημα Αμυντας και Αιγαλεω) για τη σωτηρια!!! Πολυ αμφιρροπο πρωταθλημα, περισσοτερο ακομα και απο περυσι!!!
RED ARMY
QUOTE(othersme @ Dec 13 2009, 21:35 ) *
λοιπον εκει στον οφη εχουν δικιο τελικα ολοι τους υπονομευουν γιατι φοβουνται οτι αν ανεβει ο οφη α1 τηα αλλαξει ο μπασκετικος χαρτης της χωρας και εχεις δικιο φιλε με την ομαδα που εχετε ειναι κριμα τετοιες αδικιες..την επομενη φορα μην βγαλετε ανακοινωση βγειτε στο δελτιο του mega...οσο για την νηαρ η ομαδα μας παιζει μακραν το χειροτερο μπασκετ της κατηγοριας και οταν τα λεγα μερικοι που μαλλον ειναι του καφενειου μου ελεγαν υποστηριξε την ομαδα μασ και αλλα τετοια δηθεν...η νηαρ το δεν εχει προπονητη και ασσο αν και ακουγεται οτι ο μιχαλος πλεον μεταφερεται στον ασσο και με επιστροφη κουνα στο δυο τοτε θα εχουμε εμφανης διαφορα.μεχρι τοτε παμε ιβανοφειο και μετς και εχουμε δραμα μεσα..βεβαια υπαρχουν και χειροτερα παγκρατι με προπονητη αστα να πανε και ρεθυμνο με ομαδα που οπου παει χανει αφου ολοι οι παικτες εχουν να κανουν πρωταθλητισμο κατι χρονια..απο την αλλη πατρα ο γκαγκα εχει βγαλει για τα καλα τα λεφτα του και εσπερος ευχαριστη εκπληξη...η ανοδος θα κριθει στις 10 ηττες το λιγοτερο..αρα εχουμε παρα πολυ δρομο

εσυ ρε μαγκα που τα ξερεις ολα,για προπονητες για το ποιοι παιχτες κανουν πρωταθλητισμο,για το ποσες ηττες θα γινουν,για το ποιος θα νικαει στα παιχνιδια,εσυ τελικα αδικησε!!!κριμα να εχουμε τετοιον ανθρωπο διπλα μας κ να πηγαινουμε στα τυφλα!!οταν η νηαρ κερδιζε το περιστερι,την καβαλα κ τον ικαρο τοτε ηταν καλα τα play-maker που ελεγαν ολοι οτι η νηαρ ειναι ομαδαρα??τελικα απ'οτι φαινεται το προβλημα παρολο που δεν ηθελα να το πιστεψω ειναι ο τραυματισμος του κουνα.κ το μεγαλυτερο προβλημα στην νηαρ ειναι η αμυνα.ο μιχαλος ειναι παιχταρα αλλα τι να το κανω οταν μου βαζει 20 κ στην αμυνα τρωει 40 απο το καθε παιχτακι??κ αυτο το βλεπουν ολοι..εγω κ πολλοι αλλοι ακομα θα ειμαστε νηαρ ακομα κ αν ανεβει η' ακομα κ αν θα πεσει!εσυ μαλλον για καποιους δικους σου λογους συνεχιζεις την αρνηση κ τα αρνητικα σχολια αντι να κοιταξεις τους πραγματικους λογους γιατι απ'οτι φαινεται γνωριζεις μερικα πραγματα!
karfi
QUOTE(GOLD @ Dec 14 2009, 22:12 ) *
Ακριβως. Σιγουρα θα ανακαμψει στη συνεχεια του πρωταθληματος. Πραγματικα φαινεται οτι θα γινει απιστευτη σφαγη σε ανοδο και υποβιβασμο. Για ανοδο πιστευω ο Ηρακλης εχει ξεφυγει πολυ και λογικα θα ειναι και πρωταθλητης. Απο εκει και περα ομως Ικαρος/Εσπερος, Ολυμπιαδα, Ρεθυμνο, Παγκρατι, Νηαρ Ηστ και Αρκαδικος θα παλεψουν για την ανοδο. Απο κοντα ΚΑΟΔ (ανεβαινει στις τελευταιες αγωνιστικες) και Δαφνη (πολυ ανταγωνιστικη), λογικα θα αποτελεσουν ρυθμιστες. Και ΟΛΟΙ οι υπολοιποι θα προσπαθησουν απο την ιδια αφετηρια (με μικρο μειονεκτημα Αμυντας και Αιγαλεω) για τη σωτηρια!!! Πολυ αμφιρροπο πρωταθλημα, περισσοτερο ακομα και απο περυσι!!!

Φιλε μου δεν νομιζω οτι ολες αυτες οι ομαδες που ανεφερεις εχουν τη δυναμικη να διεκδικησουν τη δευτερη θεση. Σιγουρα ο Ηρακλης θα ανεβει ανετα αλλα απο εκει και περα πιστευω οτι ο Ικαρος/Εσπερος και ο Αρκαδικος θα πλασαριστουν στο 5-10 στο τελος του πρωταθληματος.Η Νηαρ περιμενω να βρει ρυθμο αλλα κατι δεν λειτουργει και φετος καλα στη Νηαρ μου φαινεται...
GOLD
QUOTE(karfi @ Dec 15 2009, 03:39 ) *
Φιλε μου δεν νομιζω οτι ολες αυτες οι ομαδες που ανεφερεις εχουν τη δυναμικη να διεκδικησουν τη δευτερη θεση. Σιγουρα ο Ηρακλης θα ανεβει ανετα αλλα απο εκει και περα πιστευω οτι ο Ικαρος/Εσπερος και ο Αρκαδικος θα πλασαριστουν στο 5-10 στο τελος του πρωταθληματος.Η Νηαρ περιμενω να βρει ρυθμο αλλα κατι δεν λειτουργει και φετος καλα στη Νηαρ μου φαινεται...

Σιγουρα δεν εχουν τη δυναμικη και το μπατζετ της Νηαρ Ηστ, της Ολυμπιαδας, του Ρεθυμνου και του Παγκρατιου, αλλα μεχρι τωρα εχουν αποδειξει οτι ειναι σκληροι αντιπαλοι. Σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να τους ξεγραφουμε πιστευω. Θα γινει σιγουρα μεγαλη μαχη!!!
GOLD
Τα προγνωστικα:

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ vs ΑΙΓΑΛΕΩ 1 (τεραστια διαφορα δυναμικοτητας, ομως θελει προσοχη)

ΗΡΑΚΛΗΣ vs ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1 (στην εδρα του φετος ειναι αδυνατον να χασει ο Ηρακλης)


ΣΑΒΒΑΤΟ

ΝΗΑΡ ΗΣΤ vs ΚΑΟΔ 1 (οποιοδηποτε αλλο αποτελεσμα ειναι καταστροφικο για τη Νηαρ. Λιγες πιθανοτητες και για 2)

ΗΡΑΚΛΗΣ vs ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 1 (ισχυροτερος ο Ηρακλης, αγωνιζεται και στην εδρα του)

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΟΦΗ 1 (ντερμπι παραμονης, θα μιλησει η εδρα)

ΔΑΦΝΗ-ΑΜΥΝΤΑΣ 1 (τετοια παιχνιδια στην εδρα της τα καθαριζει η Δαφνη)

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ vs ΠΑΓΚΡΑΤΙ 2 (περιεργο παιχνιδι, καλυτερη ομαδα το Παγκρατι και προερχεται απο αλλαγη προπονητη)

ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ vs ΑΙΓΑΛΕΩ 1 (ευκολα, μεγαλη διαφορα δυναμικοτητας)

ΠΕΡΑΜΑ/ΕΡΜΗΣ vs ΞΑΝΘΗ 1 (αλλο ενα ντερμπι παραμονης που θα το κρινει η εδρα)

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ vs ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 1 (το ντερμπι της αγωνιστικης, στον ποντο λογω εδρας και φορμας)

Καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες!
Leon_cp3
Όσο αναφορά το σημερινό στη Θεσσαλονίκη,δυστυχώς αλλά εφ'όσον δε μπορέσαμε ούτε στα καλά μας στην αρχή της σαιζόν (στο κύπελλο) το βλέπω σχεδόν ακατόρθωτο σήμερα.Πάμε για μικρή διαφορά τουλάχιστον και μετά να κοιτάξουμε το ματς με τον ΚΑΟΔ που θα είναι κομβικό.
Εκεί θέλω μία καλή εμφάνιση να μου κάνουν και ένα δώρο γενεθλίων. smiley.gif
othersme
ποτε σου εφαγε ο μιχαλος 40 απο παικτη φετος΄? μπας και εχεις καμια εμπαθεια με τον μιχαλο? οταν κερδιζαμε στο κυπελλο μηπως παλι και τοτε δεν ειχαμε ασσο?και αν ειναι ανοιξε ενα δικο σου site να απαντας και να ρωτας γιατι με την κριτικη και με τον διαλογο εχεις τσακωθει...να κανεις τον σταυρο σου που εχουμε τον κουτρουλια και τον μιχαλο και τον κοκκαλη που κανει οτι μπορει γιατι οι υπολοιποι προς το παρον τσαμπα πληρωνονται..αντε καλη τυχη σημερα το ματς το βλεπω ντερμπυ αν περιορισουμε καραποστολου και λαμπροπουλο
killbill21
QUOTE(Leon_cp3 @ Dec 16 2009, 13:05 ) *
Όσο αναφορά το σημερινό στη Θεσσαλονίκη,δυστυχώς αλλά εφ'όσον δε μπορέσαμε ούτε στα καλά μας στην αρχή της σαιζόν (στο κύπελλο) το βλέπω σχεδόν ακατόρθωτο σήμερα.Πάμε για μικρή διαφορά τουλάχιστον και μετά να κοιτάξουμε το ματς με τον ΚΑΟΔ που θα είναι κομβικό.
Εκεί θέλω μία καλή εμφάνιση να μου κάνουν και ένα δώρο γενεθλίων. smiley.gif


Πρωτον λογω εδρας και δευτερον λογω αγωνιστικης καταστασης της Νηαρ Ηστ,το παιχνιδι πιστευω οτι ειναι ασος απο το Ιβανωφειο μεχρι την Καισαρειανη!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Οσον αφορα τον othersme,φιλε συμφωνω οτι πρεπει να κοψετε τον Καραποστολου,αλλα υπαρχουν απο πισω αλλοι 6-7 πολοι καλοι καλοι που μπορουν να κανουν την ζημια!(βλεπε ΟΦΗ-ΗΡΑΚΛΗΣ Τσαματος 19π).Οσον αφορα το Λαμπροπουλο ισως για καλο δικο σας να μην ειναι μεγαλος κινδυνος γιατι εχει ενα ψιλοτραυματισμο στο αστραγαλο και ισως να προφυλαχθει....Ελπιζω να γινει ενα καλο ματς και να κερδισει ο καλυτερος(Που δεν ειναι αλλος απο τον ΗΡΑΚΛΗ!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif )...

Υ.Γ. Ξεκιναμε σιγα σιγα για τον ΝΑΟ!!!
Μεσα απ'τον ΝΑΟ το ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ, δεν περναει κανεις ειμαστε ΕΜΕΙΣ!!!!
basketka*los
Ποιον προπονητη πηρε το Παγκρατι?
kouros34
QUOTE(basketka*los @ Dec 16 2009, 18:12 ) *
Ποιον προπονητη πηρε το Παγκρατι?


Τον Βασίλη Φραγκιά
pass
QUOTE(kouros34 @ Dec 16 2009, 17:54 ) *
Τον Βασίλη Φραγκιά

Μεγάλη μάχη γίνεται στο Ιβανώφειο 33-32 υπερ του Ηρακλή
Ολυμπιάδα-Αιγάλεω 49-36
pass
QUOTE(pass @ Dec 16 2009, 19:14 ) *
Μεγάλη μάχη γίνεται στο Ιβανώφειο 33-32 υπερ του Ηρακλή
Ολυμπιάδα-Αιγάλεω 49-36
25' 35-41 μπροστα Νηαρ
pass
QUOTE(pass @ Dec 16 2009, 19:32 ) *
25' 35-41 μπροστα Νηαρ
30' 46-44
GOLD
Ολυμπιαδα-Αιγαλεω 89-58 ΤΕΛΙΚΟ. Εξαιρετικη εμφανιση απο την ομαδα μας και νικη δια περιπατου!!!
blove.gif blove.gif blove.gif

Ηρακλης-Νηαρ Ηστ 67-57 ΤΕΛΙΚΟ Μεγαλη νικη για τον Ηρακλη στο ντερμπι.
Leon_cp3
67-57 λοιπόν.....Απ'ότι μαθαίνω το προσπαθήσαμε...Νταξ και αυτό κάτι είναι,απλά πλέον με το 5-4 θέλει κάτι παραπάνω από επιστροφή στις καλές εμφανίσεις για να διεκδικήσουμε μέχρι τέλους την άνοδο.Άλλη μία-δύο χαζές ήττες και θα βλέπουμε τη δεύτερη θέση με κυάλια...Δεν ξέρω,είμαι αρκετά απογοητευμένος,περίμενα περισσότερους βαθμούς μαζεμένους τώρα στην ανάπαυλα για τις διακοπές των Χριστουγέννων,αλλά τελικά... 68.gif
Ας κερδίσουμε τον ΚΑΟΔ τουλάχιστον και ό,τι μπορούμε να κάνουμε και με το Παγκράτι,το οποίο επίσης είναι περίπου στην ίδια μοίρα οπότε θα πέσουν κορμιά στον αγώνα της επόμενης Τετάρτης.
Τώρα αν στον αγώνα με τον ΚΑΟΔ γίνει καμιά στραβή...Ας μη το σκέφτομαι καλύτερα...
CrossoverOnE
QUOTE(Leon_cp3 @ Dec 16 2009, 22:53 ) *
67-57 λοιπόν.....Απ'ότι μαθαίνω το προσπαθήσαμε...Νταξ και αυτό κάτι είναι,απλά πλέον με το 5-4 θέλει κάτι παραπάνω από επιστροφή στις καλές εμφανίσεις για να διεκδικήσουμε μέχρι τέλους την άνοδο.Άλλη μία-δύο χαζές ήττες και θα βλέπουμε τη δεύτερη θέση με κυάλια...Δεν ξέρω,είμαι αρκετά απογοητευμένος,περίμενα περισσότερους βαθμούς μαζεμένους τώρα στην ανάπαυλα για τις διακοπές των Χριστουγέννων,αλλά τελικά... 68.gif
Ας κερδίσουμε τον ΚΑΟΔ τουλάχιστον και ό,τι μπορούμε να κάνουμε και με το Παγκράτι,το οποίο επίσης είναι περίπου στην ίδια μοίρα οπότε θα πέσουν κορμιά στον αγώνα της επόμενης Τετάρτης.
Τώρα αν στον αγώνα με τον ΚΑΟΔ γίνει καμιά στραβή...Ας μη το σκέφτομαι καλύτερα...

Noμιζω οτι το καλυτερο δυνατο σεναριο συναιβει σημερα εν οψει του Σαββατου.Ζορικο παιχνιδι που δεν εγινε τσοντα ωστε να κανουν εξοικονομηση οι της Νηαρ και τελικα ηττα.Το λιγοτερο που περιμενω απο την ομαδα μου το Σαββατο ειναι να το παλεψουμε μεχρι τελους.Αν καταφερουμε το διπλο θα ναι η σημαντικοτερη νικη μεχρι τωρα και με το καλυτερο ταιμινγκ.
GOLD
QUOTE(CrossoverOnE @ Dec 17 2009, 00:04 ) *
Noμιζω οτι το καλυτερο δυνατο σεναριο συναιβει σημερα εν οψει του Σαββατου.Ζορικο παιχνιδι που δεν εγινε τσοντα ωστε να κανουν εξοικονομηση οι της Νηαρ και τελικα ηττα.Το λιγοτερο που περιμενω απο την ομαδα μου το Σαββατο ειναι να το παλεψουμε μεχρι τελους.Αν καταφερουμε το διπλο θα ναι η σημαντικοτερη νικη μεχρι τωρα και με το καλυτερο ταιμινγκ.

Παντως εχετε ανεβει σημαντικα το τελευταιο διαστημα.
killbill21
Παιδια να πω κανα δυο λογακια για το ματς που ειχα παει...
Αρχικα ηταν ενα πολυ δυνατο ματς και κερδιθηκε λυριως λογω εδρας οπου στα δυσκολα διαστηματα(35-41 υπερ της Νηαρ Ηστ εκανε κολαση το κλουβι και οι παικτες της Νηαρ τα εχασαν) αλλα και λογω προσωπικοτητας των παικτων!
Απο την Νηαρ Ηστ εντυπωσιαστηκα απο το σθενος και το παθος των παικτων της αλλα η αληθεια ειναι οτι την κρατουσαν ζωντανη οι Μιχαλος και κυριως Κουτρουλιας που ηταν ολα τα λεφτα!Παμε στα αρνητικα,ο Κουτρουλιας ηταν αρκετα προκλητικος και συνεχεια διαμαρτυριες στην διαιτησια(αντικειμενικα σε μερικα σημεια επαιξε λιγο εδρα αλλα και σε γενικες γραμμες ηταν πολυ σωστοι πχ.. τεχν ποινη Λαμπροπουλος(να μην πω τι εγινε στο γηπεδο μετα απο αυτο...)ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΑΙΚΤΗ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΙΧΑΛΟΣ....Αυτο που συνεβει με τον ......... Μιχαλο αναψε για τα καλα τα αιματα(στο ημιχρονο πηγαινοντας στα αποδυτηρια εβρισε ασχημα καποιους φιλαθλους και εγινε λιγο της κολασεως!Μετα το τελος του αγωνα εξω απο το γηπεδο απο την μερια των αποδυτηριων μαζευτηκε αρκετος κοσμος και εβριζε τον μιχαλο,μεχρις οτου βγηκε ο προπονητης της Νηαρ Ηστ οπου συνομιλησε με τον κοσμο και ζητησε συγνωμη και ηρεμησαν τα πνευματα!Αυτα τα ολιγα παιδια...Με αυτη την εικονα πιστευω οτι η Νηαρ Ηστ μπορει να ειναι η δευτερη ομαδα που θα παρει το εισιτηριο της ανοδου...

Αξίζει την άνοδο ο Ηρακλής

Η Νήαρ Ηστ πάλεψε για 35 λεπτά στο Ιβανώφειο, όμως δεν κατάφερε να κοντράρει περισσότερο τον Ηρακλή. Ο τεχνικός των "ερυθρόλευκων" Τόλης Καρνέσης παραδέχθηκε την ανωτερότητα του αντιπάλου και υπογράμμισε ότι αξίζει στον "γηραιό" να επιστρέψει στην Α1.

"Η νίκη του Ηρακλή είναι δίκαιη. Για 35 λεπτά ήμασταν μέσα στο παιχνίδι, αλλά κάναμε πολλά λάθη, χάσαμε ελεύθερα σουτ και μοιραία ηττηθήκαμε", δήλωσε μετά το παιχνίδι ο έμπειρος κόουτς και πρόσθεσε: "Ο Ηρακλής έχει μεγαλύτερο βάθος στον πάγκο, διαθέτει καλύτερο ρόστερ από εμάς και πιστεύω ότι έχει ήδη ανέβει στην Α1. Το αξίζει λόγω ρόστερ, λόγω ιστορίας, αλλά κι εκεί είναι η θέση του".

απο το basketblog.gr
Leon_cp3
QUOTE(killbill21 @ Dec 17 2009, 00:54 ) *
Παιδια να πω κανα δυο λογακια για το ματς που ειχα παει...
Αρχικα ηταν ενα πολυ δυνατο ματς και κερδιθηκε λυριως λογω εδρας οπου στα δυσκολα διαστηματα(35-41 υπερ της Νηαρ Ηστ εκανε κολαση το κλουβι και οι παικτες της Νηαρ τα εχασαν) αλλα και λογω προσωπικοτητας των παικτων!
Απο την Νηαρ Ηστ εντυπωσιαστηκα απο το σθενος και το παθος των παικτων της αλλα η αληθεια ειναι οτι την κρατουσαν ζωντανη οι Μιχαλος και κυριως Κουτρουλιας που ηταν ολα τα λεφτα!Παμε στα αρνητικα,ο Κουτρουλιας ηταν αρκετα προκλητικος και συνεχεια διαμαρτυριες στην διαιτησια(αντικειμενικα σε μερικα σημεια επαιξε λιγο εδρα αλλα και σε γενικες γραμμες ηταν πολυ σωστοι πχ.. τεχν ποινη Λαμπροπουλος(να μην πω τι εγινε στο γηπεδο μετα απο αυτο...)ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΑΙΚΤΗ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΙΧΑΛΟΣ....Αυτο που συνεβει με τον ......... Μιχαλο αναψε για τα καλα τα αιματα(στο ημιχρονο πηγαινοντας στα αποδυτηρια εβρισε ασχημα καποιους φιλαθλους και εγινε λιγο της κολασεως!Μετα το τελος του αγωνα εξω απο το γηπεδο απο την μερια των αποδυτηριων μαζευτηκε αρκετος κοσμος και εβριζε τον μιχαλο,μεχρις οτου βγηκε ο προπονητης της Νηαρ Ηστ οπου συνομιλησε με τον κοσμο και ζητησε συγνωμη και ηρεμησαν τα πνευματα!Αυτα τα ολιγα παιδια...Με αυτη την εικονα πιστευω οτι η Νηαρ Ηστ μπορει να ειναι η δευτερη ομαδα που θα παρει το εισιτηριο της ανοδου...

Αξίζει την άνοδο ο Ηρακλής

Η Νήαρ Ηστ πάλεψε για 35 λεπτά στο Ιβανώφειο, όμως δεν κατάφερε να κοντράρει περισσότερο τον Ηρακλή. Ο τεχνικός των "ερυθρόλευκων" Τόλης Καρνέσης παραδέχθηκε την ανωτερότητα του αντιπάλου και υπογράμμισε ότι αξίζει στον "γηραιό" να επιστρέψει στην Α1.

"Η νίκη του Ηρακλή είναι δίκαιη. Για 35 λεπτά ήμασταν μέσα στο παιχνίδι, αλλά κάναμε πολλά λάθη, χάσαμε ελεύθερα σουτ και μοιραία ηττηθήκαμε", δήλωσε μετά το παιχνίδι ο έμπειρος κόουτς και πρόσθεσε: "Ο Ηρακλής έχει μεγαλύτερο βάθος στον πάγκο, διαθέτει καλύτερο ρόστερ από εμάς και πιστεύω ότι έχει ήδη ανέβει στην Α1. Το αξίζει λόγω ρόστερ, λόγω ιστορίας, αλλά κι εκεί είναι η θέση του".

απο το basketblog.gr


Πιστεύω μετά από αυτές τις κινήσεις όλοι οι απανταχού μπασκετόφιλοι και νοήμονες άνθρωποι πρέπει να παραδεχθούμε αυτή την τεράστια φυσιογνωμία που ακούει στο όνομα Τόλης Καρνέσης.Τίποτα άλλο.
tasos12
η 11η αγωνιστική θα γίνει τη Τετάρτη στις 23/12?
Αν ναι είναι απαράδεκτοί στην ΕΟΚ. Καποιες ομάδες θα δώσουν 5 ματς σε 14 μέρες
kaukasios
μπορει καποιος να γραψει την βαθμολογια;
Leon_cp3
QUOTE(tasos12 @ Dec 17 2009, 12:54 ) *
η 11η αγωνιστική θα γίνει τη Τετάρτη στις 23/12?
Αν ναι είναι απαράδεκτοί στην ΕΟΚ. Καποιες ομάδες θα δώσουν 5 ματς σε 14 μέρες


Δυστυχώς ναι.Τι να πεις...Έχω ξαναπεί,την Α2 την γράφουν κανονικά εκεί που δεν πιάνει μελάνι.Ανοργάνωτοι όλοι και από κάθε άποψη.
kaukasios
QUOTE(tasos12 @ Dec 17 2009, 12:54 ) *
η 11η αγωνιστική θα γίνει τη Τετάρτη στις 23/12?
Αν ναι είναι απαράδεκτοί στην ΕΟΚ. Καποιες ομάδες θα δώσουν 5 ματς σε 14 μέρες

θα παιξουν 5 συνεχομενα γιατι ειχαν αναβληθει παιχνιδια τους,που σημαινει οτι ειχαν ξεκουραστει.
GOLD
Standings after Day 9
****2 Repetition****
TEAM POINTS GAMES TOTAL
WI-LO HOME
WI-LO AWAY
WI-LO POINTS
(+) (-) DIFF. GAMES BETWEEN TIED TEAMS FACTOR:PTS FACTOR IN ALL GAMES GAMES BETWEEN TIED TEAMS FACTOR:PTS FACTOR IN ALL GAMES
1 IRAKLIS 16 ( 8) 8- 0 4- 0 4- 0 578 - 483 +95 _
2 SEF ARKADIKOS 15 ( 9) 6- 3 4- 1 2- 2 729 - 708 +21 4
3 OLYMPIADA P. 15 ( 9) 6- 3 4- 0 2- 3 768 - 716 +52 2 0 0.000 1.073
4 AGO RETHIMNO 15 ( 9) 6- 3 4- 0 2- 3 646 - 624 +22 2 0 0.000 1.035
5 PO IKAROS-ESPEROS K. 15 ( 9) 6- 3 3- 1 3- 2 709 - 661 +48 1
6 AO PANGRATI 14 ( 9) 5- 4 3- 1 2- 3 666 - 632 +34 0 0.000 1.054
7 NEAR EAST 14 ( 9) 5- 4 4- 1 1- 3 670 - 670 +0 0 0.000 1.000
8 ERMIS LAGADA 12 ( 9) 3- 6 1- 3 2- 3 630 - 644 -14 8
9 AO AMYNTAS 12 ( 9) 3- 6 3- 2 0- 4 603 - 658 -55 6 2
10 XANTHI 12 ( 9) 3- 6 3- 1 0- 5 688 - 719 -31 6 1
11 KAO DRAMAS 12 ( 8) 4- 4 4- 0 0- 4 607 - 604 +3 5 0 0.000 1.005
12 DAFNI 12 ( 8) 4- 4 4- 1 0- 3 598 - 612 -14 5 0 0.000 0.977
13 AOK IKAROI SERON 12 ( 9) 3- 6 2- 3 1- 3 620 - 644 -24 4
14 O.F.IRAKLIOU 12 ( 9) 3- 6 3- 2 0- 4 622 - 655 -33 2
15 AO EGALEO 11 ( 9) 2- 7 1- 3 1- 4 642 - 719 -77 2
16 GS ERMIS PERAMATOS 11 ( 8) 3- 5 3- 1 0- 4 568 - 595 -27 1

galanissportsdata.com
othersme
οπως ειχα πει ντερμπυ το ματς στο ιβανοφειο.τωρα οσο αφορα τον μιχαλο και το καθε μιχαλο οταν σου βριζουν μανες σε φτυνουν και εισαι ενας εντονος χαρακτηρας αντιδρας αυτα τα ντροπη για τον παικτη μιχαλο ειναι αστεια...το σαββατο η νηαρ νομιζω πςσ θα ξεσπασει για τα καλα πανω στον καοδ και αν κερδισει το ρεθυμνο στην πατρα ολα δουλευουν ρολοι...το σαββατο μαλλον ομωσ η πατρα και ο ικαρος θα εχουν απο 3 ηττες και οι αλλοι απο 4 με το παγκρατι στις 5 μαλλον..και την τεταρτη παγκρατι-νηαρ και αμυντας-πατρα
killbill21
QUOTE(othersme @ Dec 17 2009, 17:11 ) *
οπως ειχα πει ντερμπυ το ματς στο ιβανοφειο.τωρα οσο αφορα τον μιχαλο και το καθε μιχαλο οταν σου βριζουν μανες σε φτυνουν και εισαι ενας εντονος χαρακτηρας αντιδρας αυτα τα ντροπη για τον παικτη μιχαλο ειναι αστεια...το σαββατο η νηαρ νομιζω πςσ θα ξεσπασει για τα καλα πανω στον καοδ και αν κερδισει το ρεθυμνο στην πατρα ολα δουλευουν ρολοι...το σαββατο μαλλον ομωσ η πατρα και ο ικαρος θα εχουν απο 3 ηττες και οι αλλοι απο 4 με το παγκρατι στις 5 μαλλον..και την τεταρτη παγκρατι-νηαρ και αμυντας-πατρα



Ρε φιλαρακι οταν ειναι ντερμπι ενα ματς και εισαι πολυ προκλητικος λογικο ειναι να σε βρισουν κιολας...αλλωστε δεν νομιζω να ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει αυτο,ουτε ειναι ο πρωτος παικτης που "τα ακουει"...Επιπλεον απ'οτι θυμαμαι πρεπει να εχει ξαναπροκαλεσει ενταση ο συγκεκριμενος παικτης και σε αλλα ματς αρα τα περι ντροπη για αυτον δεν ειναι καθολου ΑΣΤΕΙΑ....Ευχομαι παντως καλη συνεχεια στην ομαδα σας και αν συεχισει ετσι μπρει ανετα να παρει την δευτερη θεση...
CrossoverOnE
QUOTE(killbill21 @ Dec 17 2009, 17:28 ) *
ουτε ειναι ο πρωτος παικτης που "τα ακουει"

Aυτο οντως ειναι αστειο.Ολοι εδω μεσα ξερουμε τι εστι Μιχαλος αλλα οταν επικρατουν τετοιες ποδοσφαιρικες λογικες δε σου φταιει κανενας Μιχαλος.Απλα ο Μιχαλος λειτουργει σαν δικαιολογια.Αυτο μου θυμισε το Νινη του Παναθηναικου που οταν εγιναν οι φασαριες τη μερα του ντερμπι ειπε μεταξυ αλλων "μα να μας επιτεθουν την ωρα που ειμαστε πανω στο λεωφορειο;" για να παρει την απαντηση "ελα ελα ποδοσφαιρστης εισαι".Ε οντως ειναι αστειο ρε φιλε.
killbill21
QUOTE(CrossoverOnE @ Dec 17 2009, 18:42 ) *
Aυτο οντως ειναι αστειο.Ολοι εδω μεσα ξερουμε τι εστι Μιχαλος αλλα οταν επικρατουν τετοιες ποδοσφαιρικες λογικες δε σου φταιει κανενας Μιχαλος.Απλα ο Μιχαλος λειτουργει σαν δικαιολογια.Αυτο μου θυμισε το Νινη του Παναθηναικου που οταν εγιναν οι φασαριες τη μερα του ντερμπι ειπε μεταξυ αλλων "μα να μας επιτεθουν την ωρα που ειμαστε πανω στο λεωφορειο;" για να παρει την απαντηση "ελα ελα ποδοσφαιρστης εισαι".Ε οντως ειναι αστειο ρε φιλε.



Φιλε δεν εννοω σε καμια περιπτωση οτι καλα εγινε οτι εγινε και αυτα που ακουσε αλλα μην μου πειτε οτι ειναι πρωτογωρο φαινομενο οι βρισιες(δεν επικροτω σε καμια περιπτωση) και οι παικτες ειναι πρωταρηδες και δεν ξερουν πως να αντιδρασουν...Αν εχετε παιξει και εσεις καποιο αθλημα εστω και τοπικα μπορει να εχετε ακουσει το οτιδηποτε αλλα κανεις πως δεν ακους τουλαχιστον την συγκεκριμενη στιγμη και δεν δυναμιτιζεις το ηδη τεταμενο κλιμα..Αυτη ειναι η αποψη μου,απο κει και περα ο καθενας ειναι νοημων ατομο και λογικο να υπαρχουν πολλες αποψεις....


http://www.youtube.com/watch?v=BazZGXcgjcM
esperiotis
Υπενθύμιση για τους φίλους του Εσπέρου: Το Σάββατο το απόγευμα στις 5.30 η ομάδα μας, ο ΠΟ Ίκαρος ΕΣΠΕΡΟΣ θα αγωνισθεί στο γήπεδό μας με το Αιγάλεω. Η παρουσία όλων απαραίτητη για να ενισχύσουμε τους αθλητές και να πετύχουμε μια μεγάλη, την τέταρτη κατά σειρά, που μας δώσει ένα συγκριτικό πλεονέκτημα έναντι των αντιπάλων μας. Πάμε, Εσπεράρα...
kotzito
Νηαρ Ηστ-ΚΑΟΔ 1 Η Νηαρ διανυει μια περιοδο ντεφορμαρισματος.Αν δεν κερδισει και αυτο το παιχνιδι μαλλον πρεπει σιγα σιγα να αποχαιρετησει τα ονειρα της για Α1.Ευκολα η δυσκολα θα το παρει παντως.
Ηρακλης-Αρκαδικος 1 Το τρενο του Ηρακλη δεν νομιζω οτι θα εχει προβλημα απεναντι στον Αρκαδικο.
Ικαροι Σερρων-ΟΦΗ 1 Κρισιμο παιχνιδι και για τους δυο.Οι Ικαροι εχουν καλυτερο ροστερ απο τους Κρητικους αλλα μεχρι τωρα τα πανε ασχημα.Παρ ολα αυτα εχουν το προβαδισμα.
Δαφνη-Αμυντας 1 Ο Αμυντας εχει ισως την χειροτερη ομαδα της κατηγοριας.Η παραμονη για αυτον θα κριθει μεσα στην εδρα του.Μαλλον θα κερδισουμε ευκολα.
Ερμης Λαγκαδα-Παγκρατι 2 Επικινδυνη εξοδος για το Παγκρατι.Ο Ερμης μετα το πολυ κακο ξεκινημα πηρε μπροστα και θα ειναι δυσκολος αντιπαλος για το Παγκρατι.Μαλλον 50-50 για αυτο το παιχνιδι.
Ικαρος Εσπερος-Αιγαλεω 1 Μεγαλη η διαφορα των δυο ομαδων.
Περαμα-Ξανθη 1 Το Περαμα ειναι με την πλατη στον τοιχο και χρειαζεται την νικη.Η Ξανθη αντιθετως εκτος εδρας δεν ειναι τοσο δυνατη.Προς ασσο το παιχνιδι,αλλα δεν αποκλειω και το διπλο.
Ολυμπιαδα Πατρων-Ρεθυμνο 1 Καλυτερη η Ολυμπιαδα.Το Ρεθυμνο θα το παλεψει αλλα εχει πολυ λιγες ελπιδες.
kouros34
Νηαρ Ηστ-ΚΑΟΔ 1 Πρέπει να νικήσει η Νηαρ!
Ηρακλης-Αρκαδικος 1 Καλή ομάδα ο Αρκαδικός αλλά δεν νομίζω να έχει τύχη στο Ιβανόφειο...
Ικαροι Σερρων-ΟΦΗ 1 Δύσκολα...
Δαφνη-Αμυντας 1 Θα τα δώσει όλα ο Αμύντας αλλά η Δάφνη θα το πάρει
Ερμης Λαγκαδα-Παγκρατι 1 Στον πόντο...
Ικαρος Εσπερος-Αιγαλεω 1 Στάνταρ
Περαμα-Ξανθη 2 Η έκπληξη ίσως...
Ολυμπιαδα Πατρων-Ρεθυμνο 1 Καλυτερη η Ολυμπιαδα αλλά δεν αποκλείεται και το διπλό...

icon_wave.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.