Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Oλυμπιακοί Αγώνες 2012 off topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > London 2012
Pages: 1, 2
Pierce
Ρε saras, παω απο το bbc και μου βγαζει οτι δεν γινεται να μου δειξει live στη περιοχη που ειμαι. Δωσε please το λινκ μπας και κανω κατι λαθος εγω smile.gif
sarounas
ωχ δεν λειτουργούν online τα κανάλια που έβγαλαν για τους ολυμπιακούς?

εγώ τα βλέπω στην τηλεόραση.... κατέβασα και τα 30 περίπου κανάλια στον astra στους 28.5Ε και όλα καλά.
πάντως μεγάλη μαγκιά αυτό που έκαναν, το πρόβλημα τώρα είναι ότι δεν ξέρεις τί να πρωτοδείς. Δυσκολεύομαι να βγω απ το σπίτι icon_drunk.gif

sarounas
πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι αυτό που γίνεται τώρα στις γυναίκες
σίγουρα αξίζει να δει κάθε μπασκετόφιλος το Γαλλία-Αυστραλία wink.gif

Είναι δύο σπουδαίες ομάδες που σίγουρα θα διεκδικήσουν μετάλλιο.
από τις άλλες ομάδες πολύ θετική εντύπωση μου έχει κάνει η Κίνα (έχουν τόσο καλή ομάδα οι Κινέζες; ) που μετά από την νίκη τους με την Τσεχία σήμερα διέλυσε την Κροατία.
Το καλό ήταν ότι απολαύσαμε στην τελευταία περίοδο και την Μισούρα 41.gif
SG3ptshooter
QUOTE(sarounas @ Jul 30 2012, 17:05 ) *
πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι αυτό που γίνεται τώρα στις γυναίκες
σίγουρα αξίζει να δει κάθε μπασκετόφιλος το Γαλλία-Αυστραλία wink.gif
Είναι δύο σπουδαίες ομάδες που σίγουρα θα διεκδικήσουν μετάλλιο.

έχω ελάχιστη σχέση με το γυναικείο μπάσκετ, σε σημείο που οι μόνες παίκτριες που είχα ακουστά πριν το ματς ήταν η Jackson προφανώς και η Γαλλίδα παίκτρια της Valencia, η Yacoubou. Αλλά πραγματικά, ενώ αρχικά ήμουν με το ένα πόδι στην πόρτα σε ένα σημείο της τρίτης περιόδου που άνοιξα την τηλεόραση, μου κίνησε πολύ το ενδιαφέρον το παιχνίδι και τελικά είδα μέχρι το 45. Μεγάλη ανατροπή απ' την Αυστραλία απ' το 52-39, τρελό τρίποντο για την παράταση, πολλές εξελίξεις που θα τραβούσαν οποιοδήποτε φίλο του σπορ. Bέβαια μιας και είμαι άσχετος ας το αφήσουμε κάπου εδώ, δεν ξέρω αν θεωρούνται καλές ή τι κάνουν στους συλλόγους τους η Dumerc, που είχε το στυλ κοπέλας V-Mantz, η Gomis, η O' Hea ή η Batkovic, που αυτή μου θύμισε λίγο Ed Book με ένα mid-range με ταμπλό.. icon_drunk.gif
spike85
Λίγο άκυρο παιδιά αυτό, αλλά που κάνουν ζέσταμα οι ομάδες πριν το παιχνίδι τους;
Εφόσον τα παιχνίδια γίνονται στο ίδιο γήπεδο πότε προλαβαίνουν να κάνουν
αφού μετά τη λήξη του ενός παιχνιδιού το επόμενο ξεκινάει μετά από 30 λεπτά το πολύ,
όπως έγινε προχθές με τα παιχνίδια της Ρωσίας και της Αργεντινής. Έχει κανείς καμιά ιδέα;
giorgos14
QUOTE(spike85 @ Jul 31 2012, 07:10 ) *
Λίγο άκυρο παιδιά αυτό, αλλά που κάνουν ζέσταμα οι ομάδες πριν το παιχνίδι τους;
Εφόσον τα παιχνίδια γίνονται στο ίδιο γήπεδο πότε προλαβαίνουν να κάνουν
αφού μετά τη λήξη του ενός παιχνιδιού το επόμενο ξεκινάει μετά από 30 λεπτά το πολύ,
όπως έγινε προχθές με τα παιχνίδια της Ρωσίας και της Αργεντινής. Έχει κανείς καμιά ιδέα;


ολα τα μεγαλα γηπεδα εχουν και βοηθητικο γηπεδο.Το οακα π.χ εχει.Οποτε λογικα ξεκινανε εκει κανουν τα "χοντρα"(διατασεις ,μπασιματα κτλ κτλ) και το κεντρικο μπαινουν για το τελικο ζεσταμα
sarounas
QUOTE(SG3ptshooter @ Jul 30 2012, 21:02 ) *
έχω ελάχιστη σχέση με το γυναικείο μπάσκετ, σε σημείο που οι μόνες παίκτριες που είχα ακουστά πριν το ματς ήταν η Jackson προφανώς και η Γαλλίδα παίκτρια της Valencia, η Yacoubou. Αλλά πραγματικά, ενώ αρχικά ήμουν με το ένα πόδι στην πόρτα σε ένα σημείο της τρίτης περιόδου που άνοιξα την τηλεόραση, μου κίνησε πολύ το ενδιαφέρον το παιχνίδι και τελικά είδα μέχρι το 45. Μεγάλη ανατροπή απ' την Αυστραλία απ' το 52-39, τρελό τρίποντο για την παράταση, πολλές εξελίξεις που θα τραβούσαν οποιοδήποτε φίλο του σπορ. Bέβαια μιας και είμαι άσχετος ας το αφήσουμε κάπου εδώ, δεν ξέρω αν θεωρούνται καλές ή τι κάνουν στους συλλόγους τους η Dumerc, που είχε το στυλ κοπέλας V-Mantz, η Gomis, η O' Hea ή η Batkovic, που αυτή μου θύμισε λίγο Ed Book με ένα mid-range με ταμπλό.. icon_drunk.gif

εντάξει σε τεχνική και θέαμα δεν μπορεί να υπάρξει σύγκριση μεταξύ ανδρικού και γυναικείου αλλά υπάρχουν πολλοί λόγοι να το παρακολουθεί κανείς rolleyes.gif
πάντως η Γαλλία έδειξε ότι είναι μία υπερπλήρης ομάδα και μάλιστα κατόρθωσε να έχει τον έλεγχο του ρυθμού σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού απέναντι στην θηριώδη αλλά αρκετά γερασμένη Αυστραλία. Το παιχνίδι ήταν καθοριστικό αφού μάλλον εξαιτίας αυτής της ήττας οι Αυστραλέζες θα βρουνε τις ΗΠΑ στον ημιτελικό ενώ λογικά η άλλη θέση του τελικού θα παιχτεί μεταξύ Γαλλίας, Ρωσίας και εσχάτως της πανίσχυρης όπως φαίνεται Κίνας

Η Λορίν Τζάκσον πώς έχει γίνει έτσι? φέρνει σε θηλυκό Φασούλα προς το ξανθό βέβαια (εμφανισιακά)
greeneyes13
usa vs tunisia σαν θρίλερ που ξέρεις τον δολοφόνο , χωρίς σασπενς 68.gif


υγ.πόσο μου λείπει η εθνική μας
Vas

Παιδιά θα ήθελα την άποψή σας…. Μια ομάδα με την ακόλουθη 12αδα, δεν θα μπορούσε να σταθεί απέναντι στις ΗΠΑ (για να μην πω ότι μπορεί να ήταν και καλύτερη… ; rolleyes.gif

1-2: Παρκερ – Τζινομπιλι – Ναβαρο – Καλντερον
3 : Φερνάντεζ – Μπατουμ - Ντελφινο
4-5: Γκασόλ – Κλειζα – Σκολα – Κιλιλενκο – Μοζγκοβ

Έβαλα παίκτες που παίζουν στην Ολυμπιάδα….


sacarame
QUOTE(sarounas @ Aug 2 2012, 19:46 ) *
ο Νάτου είναι κλάσεις ανώτερος από τον Ιωάννου αλλά νομίζω ότι πρέπει να περιγράφει μέσα από πηγάδι



Ντάξει νομίζω είναι δύσκολη κουβέντα να την πεις με σιγουριά...Ειδικά μετά τα σημερινά Shaq attack (εννοώντας hack a shaq) τον Λεαντρίνιο που όταν παίζει με την φανέλα της Βραζιλίας παίζει ηρωικά, το φαινόμενο Μπατή-σμού με την σωματοδομή του Νενέ και λοιπά μυοχαλαρωτικά σχόλια... smiley.gif
sacarame
Το ποστάρω εδώ μια και δεν είναι για λουκαλάικ...

Τι κοινό έχει ο Καλδερόν με τον Κίμωνα Κουλούρη;;



Μα φυσικά έχουν το ίδιο eyeliner... icon_drunk.gif
captain charisma
οι αυστραλεζες με τις ηπα παιζουν στους 4?
captain charisma
τι ωρα ειναι το ηπα-αυστραλια για τις γυναικες σμρ?
sacarame
QUOTE(captain charisma @ Aug 9 2012, 14:31 ) *
τι ωρα ειναι το ηπα-αυστραλια για τις γυναικες σμρ?


Στις 19.00
alexanderthegreat
kati teliws asxeto, fadazeste ta pede italika splaxna tis argentinis na epezan stin italia t omada tha eixe i italia me autus sin bellineli bargnani gallinari mancinelli?
T.W.Is.M.
QUOTE(alexanderthegreat @ Aug 9 2012, 16:45 ) *
kati teliws asxeto, fadazeste ta pede italika splaxna tis argentinis na epezan stin italia t omada tha eixe i italia me autus sin bellineli bargnani gallinari mancinelli?


Μπορει να ειχε και χειροτερη απο την Αργεντινη. Αν οι 3 Ιταλοι εβγαζαν τα μειονεκτηματα τους στην ομαδα και οχι τα πλεονεκτηματα, θα περιοριζαν τους Αργεντινους.
Να πω κι εγω κατι ασχετο: Ο Βαγγελας γιατι λεει τον Prigioni Πριχιονι, αλλα τον Ginobili Τζινομπιλι, αφου το g διαβαζεται χ??? smiley.gif
baskethood
Συζήτηση στο Twitter περί James, Manu και flopping
http://theweakside.net/o-james-o-manu-%CE%...CE%BF-flopping/
sarounas
ωραίο ματσάκι αυτό το Αυστραλία-Ρωσία για το χάλκινο στις γυναίκες

η Αυστραλέζα Χαροουερ είναι σχεδόν 40άρα και κινείτε σαν 20άρα, η ρωσίδα Κορστιν γυναικάρα blink.gif
μέγα λάθος του Μπλατ που δεν πήρε την Μπέκι Χάμον για την περιφέρεια, το χθεσινό με την Ισπανία το είχε στο τσεπάκι με αυτή στην σύνθεση 68.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.