Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA,finals Game 5
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons > Older NBA Finals > NBA Finals 2008
Pages: 1, 2
Pierce
Σχόλια για τον 5ο Τελικό ΝΒΑ.

Δευτέρα 16/6 , 4 τα ξημερώματα
captain charisma
εδω και να χασουν οι σελτικς νο προμπλεμ!!θα το σηκωσουν στο γκαρντεν....
εκτος αν θελουν να κανουν σπασιμο στους λεικερς και να το σηκωσουν μπροστα στους φιλαθολους των λεικερς για να τους πικαρουν 19.gif smiley.gif
reignman
κανονικα πρεπει να πανε για την νικη. δεν χρειαζεται να ρισκαρουν. ΙΜΟ.
Bonzo
Προσωπικά πιστεύω ότι θα το πάρουν αυτό το ματς οι ΛΑ ψιλοεύκολα
rayallen20
Απ τον σημερινο αγωνα ειλικρινα δεν ξερω τι μπορω να περιμενω, πολλοι λενε πως οι Laikers θα το παρουν ευκολα .... εγω παλι νομιζω πως οι Celtics δεν θα το δωσουν τοσο ευκολα το παιχνιδι .... Φυσικα θα ηταν ωραιο να εκλειναν την χρονια στο σπιτι τους αλλα εγω δεν θα διακυνδινευα κανενα παιχνιδι γιατι οπως και να το κανουμε ο Kobe μπορει να ανατρεψει τα παντα .... Θα δουμε ... Ελπιζω να τελειωσουν αυριο οι τελικοι ..... Και Ray Allen για ΜVP ....


GO CELTICS !!!!!!
oktaba
Πιστεύω πολυ στον kobe και στην παρέα του . Εύκολα ή δύσκολα θα τα καταφέρουν να το πάρουν σημερα .

Αλήθεια πού γίνεται ο αγώνας?
Pierce
τελικα θα χρειαστει η πινακιδα νεον. NBAer r u somewhere around?
στο ΛΑ γινεται
oktaba
Εντάξει ρε φίλε δεν το είδα συγγνώμη κιολας ε
saou
Εγώ πιστεύω ότι οι Σέλτικς πρέπει να το κυνηγήσουν το παιχνίδι καθώς με τόσους τραυματισμούς που έχουν δεν τους παίρνει να τραβήξει η σειρά πολύ ακόμα.
Pierce
Αν δεν κατεβουν σημερα για να κερδισουν, να μη γυρισουν στο Γκαρντεν. Μεγιστη βλακεια να μην χτυπησουν το παιχνιδι.(κατι που δεν προκειτε ουτε με σφαιρες να γινει πιστευω...)
NBAer
QUOTE(pierce21 @ Jun 15 2008, 21:12 ) *
Αν δεν κατεβουν σημερα για να κερδισουν, να μη γυρισουν στο Γκαρντεν. Μεγιστη βλακεια να μην χτυπησουν το παιχνιδι.(κατι που δεν προκειτε ουτε με σφαιρες να γινει πιστευω...)

Ελα ρε εννοειται! Εννοειται. Εννοειται. Εννοειται. biggrin.gif
Φυσικα και θα κατεβουν για να το τελειωσουν και να νικησουν....
NBAholic
Πιστεύω ότι η σειρά θα λήξει στα 6, δηλαδή στη Βοστώνη. Κουτσά-στραβά, οι Λέικερς μπορεί, αν συγκεντρώσουν τις δυνάμεις τους και επιτέλους αν ο Κόμπι παίξει χωρίς το άγχος του "πρέπει να κλέψω τη δόξα", να το χτυπήσουν. Αυτό που φοβάμαι περισσότερο είναι να λήξει ο τελευταίος αγώνας με blowout ήττα, κάτι το οποίο έχουν πάθει οι Λέικερς αρκετές φορές τα τελευταία χρόνια.
red pyramid88
QUOTE(NBAholic @ Jun 15 2008, 21:44 ) *
Πιστεύω ότι η σειρά θα λήξει στα 6, δηλαδή στη Βοστώνη. Κουτσά-στραβά, οι Λέικερς μπορεί, αν συγκεντρώσουν τις δυνάμεις τους και επιτέλους αν ο Κόμπι παίξει χωρίς το άγχος του "πρέπει να κλέψω τη δόξα", να το χτυπήσουν. Αυτό που φοβάμαι περισσότερο είναι να λήξει ο τελευταίος αγώνας με blowout ήττα, κάτι το οποίο έχουν πάθει οι Λέικερς αρκετές φορές τα τελευταία χρόνια.


Βασικά λίγο πολύ κάπου εκεί είμαι και εγώ, αν και ελπίζω πάντοτε στο θαύμα (=ισούται αντροπή και 4-3 υπέρ των λιμναθρώπων). Τουλάχιστον να μη δώσουν δικαιόματα να πεί κανείς ότι η Βοστώνη έκανε περίπατο.
nikolas12
To ματς ειναι των Σελτικς.Στους Lakers δοθηκε η ευκαιρια να ισοφαρισουν.Την αφησαν χαμενη.Εγω θα τα παραταγα στη θεση τους.Οι Σελτικς εχουν εδρα διψαν για αυτη τη νικη και τη θελουν απεγνωσμενα οι 3 super star τους.Θεωρω δηλαδη πως οσο να προσπαθησει ο Kobe,o Gasol,o Odom και ο Fisher δεν θα τα καταφερουν.Ελπιζω του χρονου να κανουμε κατι.

Αντε και καλη μας τυχη.Go lal1-sm.gif!
NBAer
QUOTE(hip-hop @ Jun 15 2008, 22:10 ) *
To ματς ειναι των Σελτικς.Στους Lakers δοθηκε η ευκαιρια να ισοφαρισουν.Την αφησαν χαμενη.Εγω θα τα παραταγα στη θεση τους.



Νικητη μου εσυ. biggrin.gif
Gravedigger
QUOTE(hip-hop @ Jun 15 2008, 22:10 ) *
Εγω θα τα παραταγα στη θεση τους.

24.gif 24.gif 24.gif
QUOTE(hip-hop @ Jun 15 2008, 22:10 ) *
Οι Σελτικς εχουν εδρα

Στο LA παίζουν rolleyes.gif
QUOTE(hip-hop @ Jun 15 2008, 22:10 ) *
διψαν για αυτη τη νικη και τη θελουν απεγνωσμενα οι 3 super star τους.

Τους άλλους δεν τους νοιάζει? smile.gif
nikolas12
QUOTE(Gravedigger @ Jun 15 2008, 22:14 ) *
Στο LA παίζουν rolleyes.gif


Πως παει στους τελικους;3 παιχνιδια στην μια εδρα,3 στην αλλη;
red pyramid88
QUOTE(NBAer @ Jun 15 2008, 22:13 ) *


Νικητη μου εσυ. biggrin.gif



Συμφωνώ απόλυτα. Τι πάει να πεί θα τα παράταγα? 14 εκατομύρια πέρνει ο Odom, πολλά περρισσότερα ο Kobe. Πολλοί εκεί μέσα παίζουν το συμβόλαιο τους, και στο κάτω κάτω εκπροσωπούν ένα εκ των 2 μεγαλύτερων μπασκετικών συλλόγων στην ιστορία του αθλήματος, με τεράστια ιστορία πίσω του και μέλλον μπροστά. Αν τα παρατήσουν ας πάνε του χρόνου να παίξουν αλλού, όχι όμως στο LA. Τώρα είναι που πρέπει να ξεσκιστούν, να κάνουν αυτό που δεν περιμένουν πολλοί (αλλά τους έχουμε ικανούς αρκετοί) και να κερδίσουν την εκτίμηση του κόσμου και τον αυτοσεβασμό τους.
Gravedigger
QUOTE(hip-hop @ Jun 15 2008, 22:17 ) *
Πως παει στους τελικους;3 παιχνιδια στην μια εδρα,3 στην αλλη;

2-3-2 smile.gif
NBAer
QUOTE(hip-hop @ Jun 15 2008, 22:17 ) *
Πως παει στους τελικους;3 παιχνιδια στην μια εδρα,3 στην αλλη;

blink.gif Οχι. Καποιος παντα εχει το πλεονεκτημα εδρας.

Και στους τελικους παει 2-3-2. Αυτος που εχει το πλεονεκτημα παιζει τα 2αρια.
Εστι πχ για φετος εχουμε:
Βοστωνη, Βοστωνη, Λος Αντζελες, Λος Αντζελες, Λος Αντζελες, Βοστωνη, Βοστωνη.
captain charisma
α ρε χιπ χοπ τι νοοτροπια ειναι αυτη ρε συ?
ακους εκει θα τα παραταγα....θα τα διαβαζει ο μπραιαντ αυτα και θα πεσει σε καταθλιψη tongue.gif.

2-3-2 ειναι το συστημα στους τελικους.

σημερα πιστευω οτι οι λεικερς θα κανουν ευκολα η δυσκολα το 3-2 για λογους γοητρου.
nikolas12
QUOTE(red pyramid88 @ Jun 15 2008, 22:20 ) *
Συμφωνώ απόλυτα. Τι πάει να πεί θα τα παράταγα? 14 εκατομύρια πέρνει ο Odom, πολλά περρισσότερα ο Kobe. Πολλοί εκεί μέσα παίζουν το συμβόλαιο τους, και στο κάτω κάτω εκπροσωπούν ένα εκ των 2 μεγαλύτερων μπασκετικών συλλόγων στην ιστορία του αθλήματος, με τεράστια ιστορία πίσω του και μέλλον μπροστά. Αν τα παρατήσουν ας πάνε του χρόνου να παίξουν αλλού, όχι όμως στο LA. Τώρα είναι που πρέπει να ξεσκιστούν, να κάνουν αυτό που δεν περιμένουν πολλοί (αλλά τους έχουμε ικανούς αρκετοί) και να κερδίσουν την εκτίμηση του κόσμου και τον αυτοσεβασμό τους.



QUOTE(Gravedigger @ Jun 15 2008, 22:20 ) *
2-3-2 smile.gif


1.Παιζουν το συμβολαιο τους,παιζουν και με την καλυτερη ομαδα του ΝΒΑ.
2.Γιατι παιζουν το συμβολαιο τους;Χωρις αυτους δεν θα ημασταν τωρα οι καλυτεροι στη Δυση.Γιατι να φυγουν,λοιπον.Οταν εφυγε ο Σακ ερχομασταν τελευταιοι και καταιδρωμενοι στη Δυση.Φτασαμε εως ενα πολυ καλο σημειο.Θες να ξαναφτασουμε εκει;Να βλεπουμε την ομαδα και να τη λυπομαστε;Οχι φιλε μου το Λος Αντζελες πρεπει να ξαναπαρει τα σκηπτρα και για αυτο δε διωχνει αυτους που μου ειπες.
3.Gravedigger δεν το ηξερα sad.gif
4.ΝΒΑer ειμαι ηττοπαθης.Το παθαινω πριν τους μεγαλους τελικους.Και οποτε το κανω νικα η ομαδα μου ενω οταν ξεω πως θα κερδισουμε χανει!Αλλα δεν το κανω επιτηδες.
Gravedigger
QUOTE(hip-hop @ Jun 15 2008, 22:34 ) *
3.Gravedigger δεν το ηξερα sad.gif

Καλά δεν θα σε φάμε κιόλας! smile.gif


Οι Lakers πιστεύω θα το πάρουν το παιχνίδι.Δεν νομίζω να μπορούν να παίξουν χειρότερα από το 2ο ημίχρονο του 4ου αγώνα.Υπάρχει και ο εγωισμός στην μέση.Πάντως ακόμα και τώρα κανείς δεν πιστεύει ότι η σειρά έχει τελειώσει.Παρόλο που καμία ομάδα δεν έχει γυρίσει το 3-1 σε poll του NBA.com το 40% πιστεύει ότι μπορεί κάτι τέτοιο να συμβεί τώρα.Βέβαια δεν είναι και ότι πιο αξιόπιστο αλλά μπορείς να σχηματίσεις μια άποψη για το πως βλέπει ο κόσμος τους τελικούς.

ΥΓ.Πριν τους τελικούς σε παρόμοιο poll με ερώτηση ποιος θα κατακτήσει το πρωτάθλημα και σε πόσους αγώνες η επικρατέστερη άποψη ήταν Lakers at 6 or 7.
YΓ2.Οι περισσότεροι θα τα έχετε δει και τα 2 poll αλλά τσπ. tongue.gif
red pyramid88
QUOTE(hip-hop @ Jun 15 2008, 22:34 ) *
1.Παιζουν το συμβολαιο τους,παιζουν και με την καλυτερη ομαδα του ΝΒΑ.
2.Γιατι παιζουν το συμβολαιο τους;Χωρις αυτους δεν θα ημασταν τωρα οι καλυτεροι στη Δυση.Γιατι να φυγουν,λοιπον.Οταν εφυγε ο Σακ ερχομασταν τελευταιοι και καταιδρωμενοι στη Δυση.Φτασαμε εως ενα πολυ καλο σημειο.Θες να ξαναφτασουμε εκει;Να βλεπουμε την ομαδα και να τη λυπομαστε;Οχι φιλε μου το Λος Αντζελες πρεπει να ξαναπαρει τα σκηπτρα και για αυτο δε διωχνει αυτους που μου ειπες.


1: Τότε να παίξουν καλύτερα απο την καλύτερη ομάδα του NBA (αν και αυτό χωράει συζήτηση).
2: Επειδή μια ομάδα πάντα έχει ως στόχο τη κορυφή, ειδικά οι Lakers. Του χρόνου ανανεώνεται το συμβόλαιο του Bynum, τώρα λίγει του Odom. Αν θέλει ο Odom να μείνει και να μειωθεί όσο το δυνατό λιγότερο η αμοιβή του, τότε πρέπει να παίει καλύτερα. Απο εκεί και πέρα, δεν πιστεύω ότι Vujacic/Radmanivic και λοιποί βρίσκονται δύσκολα. Οπότε πρέπει να δώσουν ότι καλύτερο έχουν.
benchwarmer
Κατι ασχετο, αλλα ξερουμε ποιος θα κανει μεταδοση?
Mamuwalde
ο οντόμ έχει συμβόλαιο και για την επόμενη χρονιά .

ο βούγιασιτς και ο τούριαφ είναι τα 2 συμβόλαια που παίζουν να ανανεωθούν [κατά 99% και οι 2] .

τα υπόλοιπα συμβόλαια δεν έχουν πολλή σημασία [μπένγκα, νιουμπλ, καρλ]

μιμ, αρίθα έχουν player option και για του χρόνου και 99% θα τη χρησιμοποιήσουν .


αυτό που μάλλον δεν καταλαβαίνετε είναι ότι για κάποιους είναι ευκαιρία ζωής να πάιξουνε τελικό ΝΒΑ . και θα τα παρατήσουν επειδή χάνουν 3-1 blink.gif . θα προσπαθήσουν να κάνουν το ακατόρθωτο . τόσο απλά . ποιος νομίζετε ότι σκέφτεται το συμβόλαιό του όταν έχει ευκαιρία να βάλει δαχτυλίδι !??!?

δεν έιναι ελλάδα που 9/10 φορές οσφπ-παο θα παίζουν τελικό ... τι είναι αυτά που λέτε ...
captain charisma
υπαρχου πολλες περιπτωσεις απ το παρελθον απο ομαδες που χανουν με 3-1 και βλεπουν οτι δεν μπορουν να παλεψουν τη σειρα τα παρατανε.ας φερω 1-2 παραδειγματα...στους τελικους του 2001 οι λεικερς προηγουνται με 3-1 και η σειρα ειναι μεσα στη φιλαδελφεια.οι σιξερς στο 5 παιχνιδι αντι να νικησουν και να παιξουν για το γοητρο εχασαν με κατεβασμενα χερια... το 2004 που οι πιστονς προηγουνται 3-1 και στο 5 παιχνιδι οι λεικερς το προσπαθησαν μεχρι τις αρχες του 2 12λεπτου και μετα τα παρατησαν. και για καποιους απ αυτους αποτελουσε ευκαιρια ζωης οι τελικοι αλλα ......
Mamuwalde
το ότι είναι ευκαιρία ζωής δε σημαίνει ότι θα κερδίσεις κιόλας . και για τους σέλτικς ευκαιρία ζωής είναι rolleyes.gif

φυσιολογικά όμως η ψυχολογία αυτού που κυνηγάει είναι σε δυσκολότερη θέση . δε θα έχει τόσο καθαρό μυαλό και φυσιολογικά μπορεί να μην τα καταφέρει . αλλά ΟΧΙ δεν τα παράτησε κανείς από αυτούς που γράφετε . απλά δεν μπορούσαν .
benchwarmer
QUOTE(benchwarmer @ Jun 15 2008, 23:03 ) *
Κατι ασχετο, αλλα ξερουμε ποιος θα κανει μεταδοση?


F**k......

Που ειναι ο Σκουντης? Οεο? tongue.gif
Mamuwalde
πάμε με το αρχικό δίδυμο μελάγιες-ασπρούλια . μη σκάτε παιδιά είναι κι αργά ... tongue.gif

στα σοβαρότερα τώρα , ξεκινάει ο powe κάτι που σημαίνει ότι 99% δε θα παίξει ο πέρκινς [είχε ένα μικροτραυματισμό, φυσιολογικά προφυλάσσεται]

για να δούμε τι θα δούμε ...
benchwarmer
QUOTE(giopride @ Jun 16 2008, 04:01 ) *
πάμε με το αρχικό δίδυμο μελάγιες-ασπρούλια . μη σκάτε παιδιά είναι κι αργά ... tongue.gif

στα σοβαρότερα τώρα , ξεκινάει ο powe κάτι που σημαίνει ότι 99% δε θα παίξει ο πέρκινς [είχε ένα μικροτραυματισμό, φυσιολογικά προφυλάσσεται]

για να δούμε τι θα δούμε ...


φαινεται δεν το αντεχει το πολυ ξενυχτι ο σκουντης.. tongue.gif λειπει και ο μαγουλας για το γιουρο shot.gif

δεν εχω τιποτα με τα παιδια, προς θεου.. απλα ο σκουντης δινει αλλη ποιοτητα... θα σου πει και τις ιστοριες για τους τρεις φακελους η κανα ανεκδοτο με τον μπερι οπως στο 4ο ματς και θα κυλησει πιο ευχαριστα η βραδια...

τεσπα, παω να δω το ματς.... καλη συνεχεια icon_wave.gif icon_wave.gif
SlobodaN
Ο πρώτος τελικός που θα δω live... λόγω αργίας άυριο. Για να δούμε.. Πάμε L.A!!! Its Showtime!! blove.gif
SlobodaN
Τρομερό ξεκίνημα με έναν αφινιασμένο Kobie.. μακάρι να έχουμε και συνέχεια..
axrhstoss
Τι ηγετης που ειναι αυτος Ο Πιρς..Μονος του μια ομαδα σημερα!Στην επιθεση..Στο δευτερο 12λεπτο τρομερη αμυνα απ'ολη την ομαδα..Αν το θελησουν θα το παρουν οι Σελτικς απο σημερα. biggrin.gif
morfi
QUOTE(axrhstoss @ Jun 16 2008, 05:19 ) *
Αν το θελησουν θα το παρουν οι Σελτικς απο σημερα. biggrin.gif

Απ'ότι φαίνεται περισσότερο ο Φιλ Τζάκσον και οι συμπαίκτες του Κόμπι θα είναι αυτοί που θα δώσουν το πρωτάθλημα στη Βοστόνη. Θα περιμένω να τελειώσει το παιχνίδι πριν πω οτιδήποτε περισσότερο.
axrhstoss
Ειναι λιγο τραγικοι οι Λεικερς..Παλι καλα που ξυπνησε λιγο ο Οντομ..Αλλιως με 2 ποντους θα ειχε βγαλει το 12λεπτο η ομαδα τους..Παμε να το σηκωσουμε!
captain charisma
με ποια λογικη εβαλε τον ακυρο τον μιμ ο τζακσον αφου ξερει οτι το παλικαρι δεν μπορει...και κατα ενα λογο οφειλεται σ αυτον η μειωση της διαφορας απ τους σελτικς.
αλλος ενας λογος ειναι το οτι ο μπραιαντ στο 2 12λεπτο δεν εκανε τπτ απο επιθεση,και οντως καλα που τους κραταει ο οντομ.......
Mamuwalde
είναι φοβερό τι πρόβλημα έχουν οι lakers στο σετ παιχνίδι , 5 εναντίον 5 .

δυσκολεύονται τόσο πολύ , σα να μην έχουν ξαναπάιξει έτσι . μερικές φορές απορώ πως πήραμε το sa , με τα χαμηλά σκορ , τις σκληρές άμυνες και το σετ παιχνίδι . εντάξει υπήρχαν διαφορετικά matchups βέβαια , αλλά δεν ξέρω , μου φαίνονται φοβερά κομπλαρισμένοι όταν βλεπουν και τους 5 σέλτικς απέναντί τους .

τρέχτε το ρε . run'n'gun και τα μυαλά στα κάγκελα . να τους σκάσουμε τους γέρους !!!!




ντάξ' είναι και λίγο αργά μην παρεξηγείτε , ε ? biggrin.gif icon_drunk.gif
morfi
QUOTE(big dirk @ Jun 16 2008, 05:30 ) *
αλλος ενας λογος ειναι το οτι ο μπραιαντ στο 2 12λεπτο δεν εκανε τπτ απο επιθεση,και οντως καλα που τους κραταει ο οντομ.......

Αν εξαιρέσεις τα τέσσερα άστοχα σουτ, όσες φορές έπιασε τη μπάλα ο Κόμπι ή βγήκε φάση για καλάθι ή έβγαλε πάσες που οι συμπαίκτες του άφησαν ανεκμετάλλευτες.
Περισσότερα όταν τελειώσει το παιχνίδι.
saou
Λοιπόν, μιας και σήμερα πάλι ξενυχτάω και επί τη ευκαιρία του ημιχρόνου (να περάσει και λίγο η ώρα) θα απονείμω τα βραβεία μου, βασισμένα στη θέαση όλων των μέχρι τώρα τελικών.

-Βραβείο μιζερόφατσας: Παου Γκασόλ. Τι κακομοίρικο βλέμμα είναι αυτό? Το τέλειο συμπλήρωμα στο σοφτ παιχνίδι του.
-Βραβείο χειρότερης εμφάνισης: Παου Γκασόλ. Ακούρευτο μαλλί σε ακανόνιστη φόρμα+γένια άστεγου? Του χει πει κανείς ότι εφευρέθηκε το ξυράφι?
-Βραβείο μπουγελόφατσας: Τζόρνταν Φάρμαρ. Χωρίς περαιτέρω σχόλια.
-Βραβείο 'ότι να ναι': Βλαντιμίρ Ραντμάνοβιτς. Αλήθεια, παίρνει 50 εκ δολλάρια? ΑΛΗΘΕΙΑ?
-Βραβείο 'ου γαρ έρχεται μόνον': Σαμ Κασέλ. Κάποτε ήταν από τα καλύτερα play. Σήμερα δεν μπορεί να σταυρώσει σουτ. Εκνευριστικός.
-Βραβείο στιβίστα: Σάσα Βούγιασιτς. Αυτός τρέχει ασταμάτητα. Σε άμυνα και επίθεση. Δεν ξέρει γιατί βέβαια, αλλά τρέχει.
-Βραβείο πιο αγχωμένου play:Εντι Χάουζ. Κάθε φορά ξεφορτώνεται τη μπάλα πάνω που λες ότι θα τη χάσει. Τον βλέπω από την TV και αγχώνομαι, που να τον είχα και συμπαίκτη.
Mamuwalde
υπάρχει και μια μεγάλη ατραξιόν αλλά δεν τον έχουμε πολυδει στους τελικούς .

ο big baby davis . κορμί σόφο, τεχνική τσέκου ... φοβερό τυπάκι , οπότε κατεβάζει ριμπάουντ σχεδόν πανυγηρίζει [και μαζί και οι συμπαίκτες του] biggrin.gif


o radmanovic πάινρει 6μύρια το χρόνο [για τα επόμενα 3, κάντε τη σούμα]


"ο κόμπι παίζει σαν λίμπερο στην άμυνα" χαχαχα , φοβερό !!!!
Sokos
Ίσως και να ληξε μόλις τώρα με το τρίποντο του Odom... Πρόβλημα η απουσία του perkins. 4 φάουλ ο garnett 5 ο brown και δεν υπάρχει άλλος (πέρα από τον davis). Αν καταφέρουν να ισοφαρίσουν παρ' όλα αυτά οι celtics πιστεύω το χουν το παιχνίδι.... Θα παίζουν με την πλάτη στον τοίχο οι Lakers. Να δουμε...
Sokos
Κι άλλο ξενύχτι βλέπω...
Pierce
Γκαρνετ, αι στα τσακιδια σημερα, το χεις πουλησει το παιχνιδι, 3 χαμενες κρισιμες βολες αλλες 3 φορες απο μονος σου κατω αντι να σπασεις την μπασκετ κανεις σουτακια της πλακας, τι αλλο να κανει ο Πιρς δηλαδη;
B for Basketball
18.gif icon_joy.gif

Παμε τωρα να κανουμε το 3-3 στο Γκαρντεν biggrin.gif
(Η ελπιδα πεθαινει τελευταια tongue.gif )
melayess
"ο κόμπι παίζει σαν λίμπερο στην άμυνα" χαχαχα , φοβερό !!!!

Οχι πίεζε σε όλα τα μήκη και τα πλάτη του γηπέδου τον Ρόντο. Ανάσα δεν πήρε ο Ρόντο από την πίεση του Κομπι......Ημαρτον giopride. Δεκτές οι παρατηρήσεις για να γίνομαι καλύτεροσ παιδιά, αλλά να έχουν και μία βάση.
Mamuwalde
με παρεξήγησες, για καλό το έγραψα επειδή μ'άρεσε το σχόλιο smile.gif .

σωστότατη παρατήρηση ήτανε . τρύπα στην επίθεση είναι ο ρόντο , όταν δεν μπορεί να τρέξει τη μπάλα .

εγώ μια χαρά τις έχω βρει όλες τις μεταδόσεις . το μόνο παράπονο είναι που κακολογείτε το καμάρι μου το Βούγιασιτς . τον γρουσουζεύετε και δεν έβαλε τίποτα πάλι χθες tongue.gif
Ginobili
QUOTE(giopride @ Jun 16 2008, 11:19 ) *
το μόνο παράπονο είναι που κακολογείτε το καμάρι μου το Βούγιασιτς . τον γρουσουζεύετε και δεν έβαλε τίποτα πάλι χθες tongue.gif

Έβγαλα πόρισμα πια!!!!! Τον evilmonkey.gif Βούγιασιτς τον απεχθάνομαι περισσότερο και από τον Γκασόλ!!!!
Αυτόν τον ελεεινό,τρισάθλιο..με το γλυδιασμένο μαλλί..!!!! Που το παίζει μαγκάκι όλη την ώρα...που στην φάση με τον Κασέλ,έκανε λες και τον πέταξε ο Σακιλ κάτω....κάνει ότι χτύπησε,κι όταν καταλαβαίνει ότι οι άλλοι δεν "ψάρωσαν"σηκώνεται κατευθείαν...για να πουλήσει μαγκιά....

Ρε ουστ..!!!! shot.gif


Όσο για το παιχνίδι......Πολ Πιρς 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif Τι παικταράς είναι ο άνθρωπος!!!! Ο άνθρωπος έχει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ σουτ....κι όμως..είναι τόσο πολυδιάστατος,τόσο έξυπνος,τόσο ικανός,τόσο ηγέτης.....που σουτάρει σχετικά λίγα 3ποντα για τις ικανότητες του.Μπουκάρει μέσα,και με χορευτικές κινήσεις διεισδύει!! Αυτοί οι παίκτες μου αρέσουν 77.gif 77.gif 77.gif Τα έχει ΟΛΑ!!!!! Δεν τον είχα δει ποτέ,σε τόσο κρίσιμους αγώνες,όπως φέτος.

Α!!! Και είναι τόσο δυνατός!! Πραγματικά δεν καταλαβαίνω παίκτες όπως ο Πιρς,ο Ντάνκαν..ο Σμόντις οι οποίοι φαίνονται "λαπάδες" συγκριτικά με τους άλλους αθλητές...που δεν διαγράφεται κανένας μυς...και όμως φαίνεται να είναι πολύ πιο δυνατοί από τους άλλους....
Pierce
QUOTE(Ginobili @ Jun 16 2008, 14:30 ) *
Α!!! Και είναι τόσο δυνατός!! Πραγματικά δεν καταλαβαίνω παίκτες όπως ο Πιρς,ο Ντάνκαν..ο Σμόντις οι οποίοι φαίνονται "λαπάδες" συγκριτικά με τους άλλους αθλητές...που δεν διαγράφεται κανένας μυς...και όμως φαίνεται να είναι πολύ πιο δυνατοί από τους άλλους....


ειδες τι κανουν οι μπυρες και οι μπριζολες; laugh.gif Αρκει να σου πω οτι ειναι 10 ποντους πιο κοντος απο τον Γκαρνετ, αλλα τον περναει 10 κιλα....Μετα τον τραυματισμο του περυσι εβαλε παρα πολλα κιλα τα οποια δυστυχως (; ) δεν μπορεσε ποτε να βγαλει. Χθες για 4η φορα σε αυτους τους τελικους ηταν χαρμα ιδεσθε , αλλα στο τελος λυγισε απο την κουραση, αφου εχασε καλαθια που συνηθως ηταν ευκολα για αυτον.
Α, ρε γκαρνετ .... evilmonkey.gif
Ginobili
QUOTE(pierce21 @ Jun 16 2008, 11:48 ) *
Αρκει να σου πω οτι ειναι 10 ποντους πιο κοντος απο τον Γκαρνετ, αλλα τον περναει 10 κιλα....

Μόνο...κάτσε βρε...ο Γκαρνέτ είναι 2.14-1.15.....και ο Πιρς 1.98..με το ζόρι 2 μέτρα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.