Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Batiste
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
pagkitis4ever
Παιδια ο Μαικ Μπατιστ ειναι ενας παικτης που εχει βοηθησει πολυ τον Παναθηναικο φετος και θεωρησα σωστο να κανω ενα τοπικ για αυτον.Μπορειτε να πειτε οτι θελετε για τον Μαικ εδω... bball.gif
efoa ultras with pride
o maik inai kalos ... o bourousis omws kalyteros !!



[ tel aviv .. den 3exnw ] : asxetoo bball.gif peace.gif shot.gif



PARTIZAN REEEEEEEE .. tongue.gif tongue.gif


asteio .. an k olympiakos 8a eimai m thn pana8a tn pempth .. 69.gif
rolleyes.gif biggrin.gif
Green Warrior
Και να φανταστεί κανείς ότι μετά την πρώτη του χρονιά ήταν να φύγει και τελικά επέστρεψε τελευταία στιγμή, μάλιστα ήταν να επιστρέψει αυτός ή ο...Μουγεζίνοβιτς w00t.gif και μετά έγινε απλά αναντικατάστατος για τον ΠΑΟ πως τα φέρνει καμια φορά η τύχη 19.gif
sherman
QUOTE(efoa ultras with pride @ Mar 18 2008, 17:16 ) *
o maik inai kalos ... o bourousis omws kalyteros !!
[ tel aviv .. den 3exnw ] : asxetoo bball.gif peace.gif shot.gif
PARTIZAN REEEEEEEE .. tongue.gif tongue.gif
asteio .. an k olympiakos 8a eimai m thn pana8a tn pempth .. 69.gif
rolleyes.gif biggrin.gif


Πηγες να το σωσεις στο τελος... αλλα αφου δεν σου βγαινει, μην το παλευεις biggrin.gif biggrin.gif

Τεταρτη παιζουμε!

Oταν ειχε πρωτοερθει, πετρινα χρονια Σπορτινγκ, ελεγα τι ειναι αυτος ο απιθανος...(με την κακη εννοια)
the_hitman
O Batiste einai foveros athlhths. Isws o monos xenos paikths sthn Ellada pou pragmatika GOUSTAREI pou paizei gia ton Panathinaiko!!!!!!
An prosexete einai panta o pio psihomenos kai panta panigirizei perisotero apo olous.
Mkari na meinei gia toulaxiston all duo xronia (an kai exei arxisei na "peftei" san athlhths)
Green Warrior
Πραγματικά δεν υπάρχει άλλος ξένος που να έχει προσφέρει τόσο πολλά σε μία ομάδα, τουλάχιστον στην Ελλάδα, όσα ο μπατίστ στον Παναθηναϊκό 77.gif
virgin13
QUOTE(Green Warrior @ May 9 2009, 23:37 ) *
Πραγματικά δεν υπάρχει άλλος ξένος που να έχει προσφέρει τόσο πολλά σε μία ομάδα, τουλάχιστον στην Ελλάδα, όσα ο μπατίστ στον Παναθηναϊκό 77.gif


βασικα τις χρονιες 2003-2005 ειχαμε παρει κατι πολυ καλους αμερικανους:Batiste,Baxter,Buford(απιστευτος παικτης),Brandon Hunter,Ariel Mcdonald.Νομιζω οτι αν κραταγαμε τον Baxter θα γινοταν και αυτος σαν τον μπατιστ αλλά δεν ειχε την εκρηξη του μαικ.Αλλα,ο buford ηταν το κατι αλλο.Νομιζω οτι εκανε και ο ιδιος βλακειες και αργοτερα κατεστρεψε την καριερα του.Αλλα σιγουρα η προσφορα του μαικ ειναι ανεκτιμητη και πλεον θεωρειται ενας απο τους καλυτερους που επαιξαν ποτε στον παναθηναικο.Νομιζω οτι σε 3-4 χρονια θα πρεπει να αρχισουμε να βρισκουμε τον αντικαταστατη του δεδομενου και της ηλικιας του που ειναι 31.Βεβαια θα μου πειτε ο rogers και ο middleton επαιξαν τα καλυτερα τους χρονια στον παο στα 35-37 αλλα αυτό δεν συμβαινει παντου.
JohnStockton
Ο Μπατιστ πραγματικα ειναι φαινομενο για τ δεδομενα του ελληνικου μπασκετ....Δυσκολα ενας Αμερικανος θα κατσει τοσα πολλα χρονια σε μια ευρωπαικη και μαλιστα ελληνικη...
Ο μπατιστ εχει προσφερει παρα πολλα στον ΠΑΟ και ο ΠΑΟ(ο Ομπραντοβιτς καλυτερα) εχει προσφερει παρα πολλα στον Μπατιστ..Ο παικτης που ηρθε στον παναθηναικο πριν 7 χρονια δεν θυμιζει σε τιποτα αυτον που ειναι τωρα.Φυσικα του αξιζουν πολλα συγχαρητιρια που αντι ν ερθει στην ελλαδα για μια αρπαχτη δουλεψε γ να βελτιωσει το παιχνιδι του και να καθιερωθει
zoze
QUOTE(the_hitman @ May 9 2009, 23:13 ) *
O Batiste einai foveros athlhths. Isws o monos xenos paikths sthn Ellada pou pragmatika GOUSTAREI pou paizei gia ton Panathinaiko!!!!!!
An prosexete einai panta o pio psihomenos kai panta panigirizei perisotero apo olous.
Mkari na meinei gia toulaxiston all duo xronia (an kai exei arxisei na "peftei" san athlhths)



Αυτό που βλέπεις ότι πέφτει στις αθλητικές του επιδόσεις??? Εγώ τον βλέπω εξίσου εκρηκτικό με παλιά... Γρήγορος δεν ήταν ποτέ...
theov
QUOTE(zoze @ May 12 2009, 12:45 ) *
Αυτό που βλέπεις ότι πέφτει στις αθλητικές του επιδόσεις??? Εγώ τον βλέπω εξίσου εκρηκτικό με παλιά... Γρήγορος δεν ήταν ποτέ...


και εγώ τον Batiste τον βλέπω καλύτερο από ποτέ... Φοβερός αθλητής, καλός χαρακτήρας και προϊόν Ζοτς...!!

Μακάρι να γίνει Έλληνας σύντομα να τον δούμε και στην Εθνική!!!!!

Προσωπικά με έχει κερδίσει σαν αθλητής και άνθρωπος...
j-kidd13
QUOTE(theov @ May 13 2009, 22:57 ) *
και εγώ τον Batiste τον βλέπω καλύτερο από ποτέ... Φοβερός αθλητής, καλός χαρακτήρας και προϊόν Ζοτς...!!

Μακάρι να γίνει Έλληνας σύντομα να τον δούμε και στην Εθνική!!!!!

Προσωπικά με έχει κερδίσει σαν αθλητής και άνθρωπος...

Σαβ αθλητης,το καταλαβαινω....Αλλα σαν ανθρωπος????? smiley.gif
Απο εβγαλες αυτο το συμπερασμα???
greeneyes13
και έλληνας να γίνει δεν νομίζω ότι στην ηλικία που είναι θα παίξει στην εθνική
sporty78
Δικαιωμένος για την επιλογή του να φορέσει την πράσινη φανέλα δήλωσε μεταξύ άλλων ο Μάικ Μπατίστ, σε συνέντευξη που παραχώρησε στο ιταλικό περιοδικό «Dream Team». Αναδημοσίεση στο http://www.superbasket.gr/?c=139&a=113875

kobe #24
Ο Μαικ ειναι σιγουρα ο καλυτερος Αμερικανος που περασε απο τον Παναθηναικο!!! Το παθος που βγαζει στο παιχνιδι του ειναι μοναδικο. Μας εχει χαρισει πολυ θεαματικες φασεις με τα καρφωματα που συχνα κανει. Δεν θα ξεχασω το καλαθι που εβαλε στην Αθηνα στον τελικο με την ΤΣΣΚΑ προς το τελος του αγωνα.

Αυτος ο παιχτης αξιζει να μεινει και αλλα χρονια στον Παναθηναικο
































Alexandris Eleftherios
Αξίζει να δείτε την συνέντευξη του στο site (ας το κάνει ο θεός site και μου αρέσει που υποτίθεται πως έχουμε και απο τα καλύτερα marketing στην Ευρώπη) της ομάδος.

Η μισάωρη συνεντευξη του Μπατίστ.
iraklis peristeriou

"Ο Μάικ Μπατίστ είναι ο Βαζέχα του μπασκετικού Παναθηναϊκού"

Έχω μια απορία: τι γίνεται με τα σενάρια ελληνοποίησης του Μπατίστ; Ξέρει κανείς; Κάτι είχα ακούσει και για βουλγάρικο διαβατήριο, διάφορα χαζά... τι παίζει;
lakersdynasty
QUOTE(iraklis peristeriou @ Jun 28 2010, 02:22 ) *
"Ο Μάικ Μπατίστ είναι ο Βαζέχα του μπασκετικού Παναθηναϊκού"

Έχω μια απορία: τι γίνεται με τα σενάρια ελληνοποίησης του Μπατίστ; Ξέρει κανείς; Κάτι είχα ακούσει και για βουλγάρικο διαβατήριο, διάφορα χαζά... τι παίζει;

δεν γινεται.


ειχε ενα διστυχημα στο 2ο ετος του στην ομαδα το οποιο δεν του επιτρεπει ουτε καν να συζητησει το ενδεχωμενο να παρει την υπηκοοτητα.

Αλλιως θα ειχαν γινει καποιες ενεργειες.

Τωρα για Βουλγαρικο μετα το 3+3 ποιος ο λογος?

Gidovoskos
http://prasinanea.gr/basket/article1852256.ece

Αναλυτικά η δήλωση του Μάικ Μπατίστ:
"Κάθε άνθρωπος στην ζωή του καλείται να πάρει πολλές σημαντικές αποφάσεις. Προσωπικά σαν επαγγελματίας αθλητής θα ήταν λογικό να παίρνω τις αποφάσεις μου με γνώμονα αποκλειστικά το συμφέρον. Τα πράγματα όμως ήρθαν έτσι στην δική μου καριέρα που αντί να αγωνιστώ σε έναν οποιονδήποτε επαγγελματικό σύλλογο, έγινα μέλος της πιο όμορφης αθλητικής οικογένειας.
Έκτοτε οι αποφάσεις μου, όσο και αν επιστράτευα τη φωνή της λογικής στηρίζονταν τελικά στη φωνή της καρδιάς μου. Το 2007 και το 2010 άφησα πολύ περισσότερα χρήματα που μου έδιναν άλλες ομάδες για να συνεχίσω στον Παναθηναϊκό. Αμφότερες ήταν αποφάσεις καρδιάς. Έφτασα, λοιπόν, στη δυσκολότερη απόφαση, που έχω πάρει στη 12χρονη αθλητική διαδρομή μου. Δυστυχώς ήλθε το πλήρωμα του χρόνου και ο κύκλος της πορείας μου στον Παναθηναϊκό έκλεισε.
Και επειδή πολλοί φίλοι του Παναθηναϊκού θα αναρωτιούνται πώς έφτασα σε αυτή τη δύσκολη απόφαση, θέλω να τους πω ότι η αποχώρηση των κυρίων Θανάση Γιαννακόπουλου, Ζέλικο Ομπράντοβιτς και Δημήτρη Ιτούδη, με έκαναν να αισθανθώ ότι ήλθε η ώρα και για μένα να πάρω άλλη κατεύθυνση.
Είμαι βέβαιος πως θα βρεθούν κάποιοι, οι οποίοι θα υποστηρίξουν πως έφυγα από τον Παναθηναϊκό για τα χρήματα. Αν γνωρίζουν την ιστορία μου, τότε θα πρέπει να ντρέπονται. Δεν πρόκειται να προσπαθήσω να τους πείσω για το αντίθετο, δεν αξίζει.
Αισθάνομαι την υποχρέωση να ευχαριστήσω τον Παναθηναϊκό για όλα όσα μου πρόσφερε όλα αυτά τα χρόνια. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους Κυρίους Παύλο και Θανάση Γιαννακόπουλο, για την αγάπη που μου πρόσφεραν, όλους τους συμπαίκτες μου, με τους οποίους ζήσαμε αμέτρητες χαρές, αλλά και απογοητεύσεις. Τον Ζέλικο Ομπράντοβιτς, τον Δημήτρη Ιτούδη και τους συνεργάτες τους, για την καθοδήγηση που με βοήθησε να ανέβω αρκετά επίπεδα ως αθλητής και να γίνω καλύτερος άνθρωπος. Όλο το ‘’σταφ’’ για την καθημερινή επαφή και προσήλωση.
Θα ήθελα ιδιαιτέρως να ευχαριστήσω μέσα απ’ την καρδιά μου τους μοναδικούς στον κόσμο φιλάθλους μας, οι οποίοι με αγκάλιασαν από την πρώτη στιγμή, στήριξαν εμένα και τους συμπαίκτες μου και μας επιφύλαξαν μοναδικές στιγμές αληθινής συμπαράστασης και υποστήριξης. Χωρίς αυτούς, ο Παναθηναϊκός δεν θα είχε δημιουργήσει μια τόσο μεγάλη αυτοκρατορία.
Τέλος, ένα μεγάλο ευχαριστώ, στην υπέροχη Ελλάδα και τους Έλληνες, που με έκαναν να αισθάνομαι σαν να βρίσκομαι στο σπίτι μου. Οι δεσμοί φιλίας που έχω δημιουργήσει θα είναι ανεξίτηλοι στον χρόνο.

Δεν θα σας ξεχάσω ποτέ, Μάικ".


Σήμερα Τεράστιε Μαικ έπεσαι το οακα μέσα μου και με πλάκωσε.
να πω ότι δεν το κατάλαβα στο τέλος του τέταρτου τελικού με τον ολυμπιακό όταν γύρισες προς όλους τους φιλάθλους με το χέρι στην καρδία να μας χαιρετίσεις και φίλησες το παρκέ ……

Σε ευχαριστώ για όλες τις μεγάλες στιγμές που μοιραστήκαμε, εύχομαι ακόμα και έτσι έστω μετά από 10 χρόνια όταν θα έχουμε καταλάβει όλοι την τεράστια προσφορά σου στην ομάδα να αναρτηθεί η φανέλα σου στο οακα στην θέση που της αξίζει.

http://www.youtube.com/watch?v=FVh-FlN4zXg...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Co-8cgQy20g
maik23
συγχαρητηρια για την αψογη σταση του μπατιστ,ενα υποδειγμα αθλητη και χαρακτηρα.μολις διαβασα και εγω την ειδηση στο σουπερμπασκετ και μετα εδω.πολυ καλη επιστολη και ενα αξιοπρεπες αντιο.πιστευω οτι αυτο με την αναρτηση της φανελας καθως και μια τιμητικη εκδηλωση ειναι μαστ για ενα τετοιο αθλητη.
αν και συμπαθω αλλη ομαδα πανω απολα ειμαι φιλαθλος του καλου μπασκετ.και ο μαικ μας χαρισε πολυ απο αυτο εστω και σαν αντιπαλος.
ειναι δυσκολο να αποδεχθουμε το τελος μιας πολυ καλα στημενης μεγαλης ομαδας.αλλα καθε τελος εχει και μια νεα αρχη.και παντα προκυπτει κατι καλο.αυτην την εποχη το καλο ας ειναι να επενδυσουμε σε νεα παιδια που εχουν δει το μπασκετ που παιζοταν τοσα χρονια και αναμενουν να αποδειξουν και αυτα οτι θα ειναι συνεχιστες του.
Gidovoskos
Πραγματικά εύχομαι σε όλους τους φιλάθλους του μπάσκετ να αξιωθούν και να δουν από κοντά μεγάλους αθλητές στiς ομάδες τους σαν τον μαικ.
T.W.Is.M.
Επρεπε να το γραψω 2-3 μερες πριν, αλλα το κανω τωρα με καθυστερηση.
Αυτη ειναι η αφιερωση που θα εβαζα μεχρι προχτες.


Φοβαμαι μην εχει την καταληξη του Ντρου...
damian
Το'γραψα και αλλού, ας πω και εδώ την άποψή μου να δω τι λέτε και εσείς.

Για εμένα ο Μπατίστ δεν ξηγήθηκε καλά. Δε μπορείς να λες φεύγω γιατί έφυγε ο Ζοτς ο Ιτούδης και ο Θανάσης. Πάνω απ'όλους αυτούς είναι ο Παναθηναικός, η φανέλα του και ο κόσμος του. Κι'όταν λες <<die with us>> δεσμεύεσαι και εσύ να <<die with us>>.
lakersdynasty
QUOTE(damian @ Jul 15 2012, 21:27 ) *
Το'γραψα και αλλού, ας πω και εδώ την άποψή μου να δω τι λέτε και εσείς.

Για εμένα ο Μπατίστ δεν ξηγήθηκε καλά. Δε μπορείς να λες φεύγω γιατί έφυγε ο Ζοτς ο Ιτούδης και ο Θανάσης. Πάνω απ'όλους αυτούς είναι ο Παναθηναικός, η φανέλα του και ο κόσμος του. Κι'όταν λες <<die with us>> δεσμεύεσαι και εσύ να <<die with us>>.


Αυτή την άποψη αν και καταλαβαίνω το νοημά της οπαδικά δεν θα συμφωνούσα μαζί της.

Για τον Μπατίστ ο Παναθηναϊκός είναι η χημεία που γνώρισε ολα αυτά τα χρόνια μέσα στην ομάδα, η ασφάλεια που προσέφερε η διοίκηση σε επίπεδο οικονομικό αλλά και αγωνιστικό (ηρεμία μετα απο αγωνιστικα στραβοπατήματα) και η αγάπη που του έδειξε ο κόσμος.

Τα 2 απο αυτά λέιπουν πια καθώς το ένα το προσέφεραν οι Ομπράντοβιτς Ιτούδης και το άλλο οι αδελφοί Γιαννακόπουλοι.

Τα πρόσωπα στην προκειμένη περίπτωση δεν είναι το αντικείμενο της συζήτησης αλλά τα υποκείμενα που φέρουν τα χαρακτιριστικά που κράτησαν τον Μπατίστ στον Παναθηναϊκό τόσα χρόνια και με τον ίδιο να έχει χάσει απο το κασέ του 2-3 εκ δολάρια για να μείνει σε εμάς.

Οπότε ναναι καλά όπου πάει τον ευχαριστούμε και να φροντίσει να έχει το μυαλό του στο κεφάλι του πρώτα απ'ολα για το δικό του καλο.

77.gif

vastravoud
Το έχουμε ξαναγράψει, οι αθλητές δεν αντιλαμβάνονται ως σύλλογο τον "Παναθηναϊκό" ή τον "Ολυμπιακό", αντιλαμβάνονται ως σύλλογο ένα γκρουπ ανθρώπων με το οποίο συνυπάρχουν.

Χέστηκε ο Μπατιστ για τον Γκάλη και τον Βράνκοβιτς - όταν λέμε ότι είναι δεμένος με την ομάδα εννοούμε με ΑΥΤΗ, τη ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ομάδα και επί της ουσίας αυτο ακριβώς λέει. Πάντα διαφωνούσα με όσους χαρακτηρίζουν παίκτες ως "Παναθηναϊκούς" ή "Ολυμπιακούς" (προσωπικά επαγγελματία αθλητή που δηλώνει ανοιχτά οπαδική τοποθέτηση τον θεωρώ ελαφρώς ηλίθιο), όμως πάντα θεωρούσα ότι το συναισθηματικό δέσιμο ΕΙΝΑΙ υπαρκτό, στα πλαίσια όμως που είπα παραπάνω.

Για να είμαι ειλικρινής, μου κάνει εντύπωση που θα μείνει ο Διαμαντίδης.

Αντίο ΜΕΓΑΛΕ Μάικ, πραγματικά δε νομίζω ότι υπάρχει άλλος ξένος με τέτοια προσφορά σε Ελληνικό σύλλογο. Υπήρξαν και καλύτεροι από αυτόν, όμως κανείς, μα κανείς δεν έδωσε ψυχή και σώμα όπως αυτός. Νομίζω ότι εχθροί και φίλοι συμφωνούν για την αξία τους.
Dred11
Ευχαριστώ το θεό που μου δωσε τόσες χαρές βλέποντας το Μάικ να κάνει τα πικ εντ ρολ με τον Μήτσο και τον Σάρας και τ' άλλα τ' απίστευτα που έκανε. Σ' ευχαριστώ πολύ Μάικ.
giorgos14
Μπατιστ vs οπαδος
LFO
QUOTE(giorgos14 @ Aug 20 2012, 16:26 ) *


Nα αγιασει το στομα του Μπατιστ
vastravoud
Τι κόσμος κυκλοφορεί ρε γαμώτο εκεί έξω....
LFO
Oσο κατακριτεος ειναι ο Μπατιστ για την απαραδεκτη απαντηση του αλλο τοσο , μην πω και περισσοτερο, ειναι ο καφρος που δεν εχει πουθενα αλλου να ξεσπασει απο το ξυλο που τρωει απο την γυναικα του και μπαινει στην προσωπικη σελιδα του καθε αθλητη και τον βριζει...Ενταξει, καθε αθλητης πρεπει να ειναι παραδειγμα προς μιμηση αλλα μερικοι ανθρωποι ρε αδελφακι μου....το σηκωνει το μπινελικι το πετσι τους...
vastravoud
Γιατί ακριβώς να είναι παράδειγμα προς μίμηση ο αθλητής; Ο αθλητής παίζει μπάσκετ, μπιστάει μια μπάλα και τέλος.

Του είπε ο κάφρος μια βλακεία, ο Μπατιστ απάντησε ορθότατα όπως έχει κάθε δικαίωμα, end of story.

Πολύ μακριά από εμένα η πολιτική ορθότητα.....
Gidovoskos
Ελεύθερος ο Μπατίστ, πλήρωσε ο Παναθηναϊκός τα 200.000 ευρώ

Ελεύθερος αφέθηκε το πρωί της Παρασκευής ο Μάικ Μπατίστ. Η ΚΑΕ Παναθηναϊκός τακτοποίησε το χρέος των 200.000 ευρώ προς την εφορία που υπήρχε οδηγώντας χθες, Πέμπτη στην κράτησή του Αμερικανού κατά την άφιξη της Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ για τον σημερινό αγώνα με τους «πράσινους» στο ΟΑΚΑ (22:00).

Μάλιστα ο 35χρονος πήγε στο γήπεδο προκειμένου να συμμετάσχει στη χαλαρή προπόνηση της Φενέρ που ήταν προγραμματισμένη για το πρωί.

Ο 35χρονος άσος πέρασε τη νύχτα σε ειδική αίθουσα του «Ελ. Βενιζέλος» και σήμερα θα αγωνιστεί κανονικά απέναντι στην παλιά του ομάδα, που έχει προγραμματίσει να τον βραβεύσει στο ημίχρονο.

Στον Παναθηναϊκό τονίζουν πως ουδέποτε έλαβαν ενημέρωση από τους Τούρκους ή τον μάνατζερ του παίκτη για το συγκεκριμένο πρόβλημα, προκειμένου να λάβουν τα μέτρα τους και ακόμη κι αν υπάρχει παράβλεψη από την πλευρά τους να διευθετήσουν το θέμα πριν φτάσουμε σε κρατήσεις και ταλαιπωρία του παίκτη.

Όπως, δε, ανακοινώθηκε αργά το βράδυ από τη «Φενέρ», η κράτηση του Μπατίστ έγινε για χρέος που αποδίδεται στον παίκτη αλλά δεν όφειλε ο ίδιος να τακτοποιήσει, ενώ σημειώνει πως άνθρωποι της διοίκησης του Παναθηναϊκού διαβεβαίωσαν πως θα καλύψουν την οφειλή.

Ο Αμερικανός σέντερ πάντως έλεγε στο περιβάλλον του πως δεν είχε κανένα παράπονο από τη διοίκηση του Παναθηναϊκού και απορούσε πώς έφτασε το θέμα να πάρει τόσο μεγάλη έκταση.
Gidovoskos
Η βράβευση στον Batiste και η αποθέωση από τον κόσμο







Gravedigger
Ανατριχίλα.
vastravoud
Ειχε πλάκα στον αγώνα, ΟΛΕΣ του οι επαφές με τον Μήτσο (και το αντίστροφο) ήταν λες και παιζανε στο οικογενειακο διπλο tongue.gif
doctorjekil
Μηπως ξερει κανενας που μπορω να βρω το βιντεακι-αφιερωμα που επαιζε χθες στο οακα?
vastravoud
Στο youtube σίγουρα θα υπάρχει.

Εγώ πήρα το βιβλίο του σήμερα. Γενικά δεν πιστεύω καθόλου στο "οπαδιλίκι" των παικτών ως προς τους συλλόγους - εννοώ πως θεωρώ βλακείες τα περί "Ολυμπιακού" αθλητή που εμπνέεται από έναν τύπο που φοράει ένα περίεργο στεφάνι στο κεφάλι ή περί Παναθηναϊκού αθλητή που παθαίνει κοκομπλόκο στη θέα ένός τριφυλλιου και νομίζει πως είναι κάτι ξεχωριστό.

Αυτό στο οποίο όμως πιστεύω ΑΚΡΔΑΝΤΑ είναι στο συναισθηματικό δέσιμο με ένα συγκεκριμένο "γκρουπ" - και αυτό ακριβώς αποδείχτηκε και πάλι χτες.

Νομίζω πως όλοι μας γουστάραμε αυτο το γκρουπ που ειχε δημιουργηθεί τα τελευταία χρόνια, με ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ αναγνωρίσιμα χαρακτηριστικά. Μπατιστ, Ζοτς, και Μήτσος ήταν οι τρεις μεγάλοι άξονες της ομάδας αυτής....

Και βγαίνοντας λίγο off topic, να πω πως ίσως είναι καλύτερα που η ομάδα αυτή έκλεισε τον κύκλο της μια και καλή, χωρίς μπει στη διαδικασία της φθοράς. Έκλεισε τον κυκλο της κατακτώντας ένα κύπελλο, χάνοντας την πρόριση στον τελικό της ΕΥρωλίγκας στις λεπτομέρειες και παραδίδοντας τα σκήπτρα στον Ολυμπιακό. Δεν είναι καλύτερα και για τον Ολυμπιακό να καυχιέται πως μας κέρδισε στο "last dance"?

All in all, θα έλεγα πως όλο αυτό είναι μια φανταστική αθλητική ιστορία, και το χτεσινό μας το θυμίζει με τον καλύτερο τρόπο.
A.CAB
Όσοι ήταν μέσα χθες θα συμφωνίσουν πως ήταν μία από τις πιο συγκινητικές βραδιές που έχουμε ζήσει σε αυτό το άθλημα. Πραγματική ανατριχίλα ειδικά στο ημίχρονο αλλά και στο φινάλε του αγώνα.
Σε ένα δυο χρόνια που θα 'χει σταματήσει ο Μάικ το μπάσκετ νομίζω πως θα βλέπω τα βιντεάκια του και θα πιστεύω πως ήταν εξωγήινος. Μιλάμε για μεγάλη κλάση παίχτη. Το τι έχει κάνει και τι έχει ζήσει μπασκετικά είναι απίστευτο. Ρισπέκτ όπως πάντα.
doctorjekil
[quote name='vastravoud' date='Dec 8 2012, 14:02 ' post='580265']
Στο youtube σίγουρα θα υπάρχει.

Δυστυχως δεν υπαρχει πουθενα,αν το βρει καποιος ας στειλει το λινκ
plokamias
QUOTE(doctorjekil @ Dec 8 2012, 15:46 ) *
Δυστυχως δεν υπαρχει πουθενα,αν το βρει καποιος ας στειλει το λινκ


http://www.youtube.com/watch?v=R9H7EnL-FtY...player_embedded
Gidovoskos
«Θα κάνω... μέρες να ξανακοιμηθώ!»
Από Αντώνης Καλκαβούρας | Σάββατο, 08 Δεκ 2012 14:00
.H Συνεντευξη

.Ο Μάϊκ Μπατίστ περιγράφει στο gazzetta.gr την απίστευτη εναλλαγή συναισθημάτων που έζησε στην Αθήνα και κλείνει την κουβέντα μας μ’ ένα ελληνικότατο “τα λέμε πάλι”! Τα συμπεράσματα δικά σας...

Η είσοδός του στον αγωνιστικό χώρο για την προθέρμανση προκάλεσε την πρώτη ανατριχίλα στους περίπου 7.000 φίλους του Παναθηναϊκού, που εκείνη την ώρα (περίπου 35 λεπτά πριν από το τζάμπολ) βρίσκονταν στις κερκίδες του κλειστού του ΟΑΚΑ! Ο Μάϊκ χαιρέτησε υψώνοντας τα χέρια του προς όλες τις πλευρές του γηπέδου για να μην αφήσει κανέναν φίλαθλο παραπονεμένο αλλά το... καλό standing ovation έγινε, μόλις ακούστηκε το όνομά του κατά την παρουσίαση των παικτών της Φενερμπαχτσέ, κι ενώ πριν και μετά το νο24, στο γήπεδο ακούγονταν μόνο αποδοκιμασίες!

Η στιγμή της βράβευσης του 35χρονου Αμερικανού μπασκετμπλίστα (από τον Παύλο Γιαννακόπουλο) με την τεράστια προσφορά στην 9ετή του θητεία με την “πράσινη” φανέλα, δεν περιγράφεται με λόγια... Πολύ απλά γιατί καμιά φορά κι αυτά χάνουν την αξία τους... Δεκατρείς χιλιάδες φίλαθλοι χειροκρότησαν όρθιοι τον “Iron Mike”, χαμογέλασαν, δάκρυσαν, απέτισαν τον σεβασμό του και μοιράστηκαν μαζί του τη συγκίνηση που αυτή η σπάνιας “σύνδεσης”, συνεύρεση! Ήταν σίγουρα, μία από τις σπάνιες στιγμές που μόνο ο αθλητισμός μπορεί να προσφέρει και γι’ αυτό ο ίδιος ο Μπατίστ, καθυστέρησε τόσο πολύ να φύγει από τον χώρο των αποδυτηρίων για να μπει στο πούλμαν της Φενερμπαχτσέ...

«Δεν υπάρχουν λέξεις!»

«Τι να σου πω... Δεν ξέρω, αυτή τη στιγμή νιώθω τόσα πολλά συναισθήματα που δε νομίζω ότι μπορώ να βρω τις κατάλληλες λέξεις για να τα εκφράσω... Φανταζόμουν ότι η υποδοχή θα με έκανε να αισθανθώ όμορφα, αλλά δεν ήξερα πως ακριβώς, γι‘ αυτό και μπροστά σ’ αυτή την προσμονή, όλη την ημέρα δεν μπόρεσα να κλείσω έστω για λίγο τα μάτια μου και να ξεκουραστώ... Όσο πλησίαζε η ώρα, η καρδιά μου χτυπούσε πολύ δυνατά...», μας είπε αρχικά στην διάρκεια των πέντε λεπτών που μας αφιέρωσε...

«Δάκρυα χαρά, τύχη και ευλογία!»

«Τελικά, ήταν μία βραδιά γεμάτη συναισθήματα, μεγάλη συγκίνηση αλλά και απεριόριστο σεβασμό... Τα δάκρυα που κύλησαν από τα μάτια μου ήταν δάκρυα χαράς για όλες τις τόσο ευτυχισμένες στιγμές που έζησα σ’ αυτό το γήπεδο, με τους συμπαίκτες μου, τους ανθρώπους της ομάδας και τους φιλάθλους του Παναθηναϊκού... Απίστευτες αναμνήσεις που θα με συντροφεύουν για πάντα, ιστορίες που θα διηγούμαι στα παιδιά μου και θα μου ομορφαίνουν τη ζωή... Νιώθω τυχερός και ευλογημένος που έζησα κάτι τέτοιο... Τώρα θα περάσουν πάλι κάποιες μέρες για να ξανακοιμηθώ σαν άνθρωπος!!», συνέχισε ο Μαϊκ, ενώ παράλληλα υπέγραψε αυτόγραφα κι έβγαζε φωτογραφίες με γνωστούς κι αγνώστους.

«Δεν επηρεάστηκα από την κράτηση!»

Τον ρωτάμε αν θα ήθελε να σχολιάσει την περιπέτεια που έζησε κατά την άφιξή του στην Αθήνα και την κράτησή του από τις αρχές στο αεροδρόμιο για ολόκληρη τη νύχτα... «Να σου πω την αλήθεια, δεν επηρεάστηκα καθόλου και μετά από μία τέτοια βραδιά δεν αξίζει να ασχοληθούμε και πολύ... Τόσο ο Παναθηναϊκός, όσο κι εγώ γνωρίζαμε εδώ και μία εβδομάδα το πρόβλημα, αλλά δεν πιστεύαμε ότι θα “τραβήξει” πολύ! Μένοντας όλο το βράδυ στο αεροδρόμιο, μέσα μου “γεννήθηκαν” ποικίλα ερωτηματικά, κυρίως γιατί το ταξίδι μας στην Αθήνα, είχε μικρή διάρκεια και ήθελα πολύ να εκμεταλλευτώ το κάθε δευτερόλεπτο, να μυρίσω την ατμόσφαιρα και να δω λίγους εκλεκτούς φίλους... Δε βαριέσαι, όλα γίνονται για κάποια λόγο και το σημαντικότερο είναι, ότι πλέον είμαι ελεύθερος, αναπνέω και περπατάω, οπότε όλα καλά... Το θέμα θεωρείται λήξαν!», υπογράμμισε ο Μπατίστ πριν απαντήσει στην τελευταία μας ερώτηση σχετικά με την επόμενη αντάμωση με τον Παναθηναϊκό...

«Τα λέμε πάλι!»

«Δεν ξέρω! Το μέλλον είναι πάντα απρόβλεπτο και ακαθόριστο... Τι να σου πω, αυτή τη στιγμή δεν ξέρω τι θα κάνω του χρόνου... Θα παίζω μπάσκετ κι αν ναι, που; Θα αποσυρθώ και θα γυρίσω στην Αμερική; Ούτε αυτό ξέρω... Θ‘ ασχοληθώ με την προπονητική, κάτι που στριφογυρίζει τελευταία στο μυαλό μου; Ούτε σ‘ αυτό μπορώ ν‘ απαντήσω... Το μέλλον θα δείξει... Εύχομαι απλά να ξανασυναντηθούμε... Σας ευχαριστώ πολύ και τα... λέμε πάλι (σ.σ.: στα ελληνικά)!!!», κατέληξε ο Μάϊκ πριν μας αποχαιρετήσει...
doctorjekil
QUOTE(plokamias @ Dec 8 2012, 18:32 ) *

Ευχαριστω φιλε αλλα δεν ψαχνω αυτο,μονο το βιντεακι με το αφιερωμα που επαιξε χθες στο οακα ψαχνω
AKRG
QUOTE (doctorjekil @ Dec 8 2012, 20:35 ) *
Ευχαριστω φιλε αλλα δεν ψαχνω αυτο,μονο το βιντεακι με το αφιερωμα που επαιξε χθες στο οακα ψαχνω



ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ¨

http://www.gazzetta.gr/video/article/35089...gia-ton-mpatist

Gidovoskos
Σκέψεις για επιστροφή Μπατίστ!
Το ενδεχόμενο επιστροφής του Μάικ Μπατίστ εξετάζει ο Παναθηναϊκός. Στη λίστα με τους υποψήφιους ψηλούς ο πολύπειρος Αμερικανός που είναι ελεύθερος.

http://www.sport-fm.gr/article/skepseis-gi...-mpatist/684063

biggrin.gif

bbplayer
QUOTE (Gidovoskos @ Jun 26 2013, 20:54 ) *
Σκέψεις για επιστροφή Μπατίστ!
Το ενδεχόμενο επιστροφής του Μάικ Μπατίστ εξετάζει ο Παναθηναϊκός. Στη λίστα με τους υποψήφιους ψηλούς ο πολύπειρος Αμερικανός που είναι ελεύθερος.

http://www.sport-fm.gr/article/skepseis-gi...-mpatist/684063

biggrin.gif







kill.gif kill.gif kill.gif


icon_headbang.gif icon_headbang.gif
sni79per
http://www.onsports.gr/basket/A1-Andrwn/it...-OAKA-o-Mpatist

Aτσαλωσε τον Μαικ biggrin.gif
bbplayer
τελικά το power plate εκτός από μόδα πρέπει να κάνει και καλή δουλειά
TROGGS
ο Κοντος γραφει οτι ο Μπουλντοζας γυρισε γεματος ορεξη (καλο αυτο) σε αριστη φυσικη κατασταση (κ αυτο καλο ειναι αν ισχυει) αλλα και ελαφρυτερος απο ποτε ..αυτο ειναι καλο τωρα ;!!!!
manj13
QUOTE(TROGGS @ Aug 17 2013, 14:14 ) *
ο Κοντος γραφει οτι ο Μπουλντοζας γυρισε γεματος ορεξη (καλο αυτο) σε αριστη φυσικη κατασταση (κ αυτο καλο ειναι αν ισχυει) αλλα και ελαφρυτερος απο ποτε ..αυτο ειναι καλο τωρα ;!!!!


Βοηθαει στη καταπονηση στα γονατα και στην πιο γρηγορη αντιδραση πανω στη φαση , ΕΙΔΙΚΑ οταν εισαι 36....Και γενικα βοηθαει στα αλματα -ΚΥΡΙΩΣ στα συνεχομενα- κατω απ' τη ρακετα στις διεκδικησεις κατοχης μπαλας...
TROGGS
δεν αντιλεγω...απλα πρεπει να χανει πλεον στην δυναμη κ στα σπρωξιματα..τελος παντων στα 36 ειναι..δεν μπορουμε να ζηταμε κ τα παλια..το σημαντικοτερο για μενα κ αυτο που ευχομαι ειναι να βγαλει την χρονια χωρις τραυματισμους κ απουσιες...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.