Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μπασκετ την ερχόμενη Παρασκευή 22-6
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Interactive
Pages: 1, 2, 3
dizzy_fingers
Το άνοιξα από τώρα για να κανονίσετε τις δουλειές σας από νωρίς.

Αν έχετε πρόβλημα με την ημέρα, μπορείτε να ανοίξετε νέο τόπικ ώστε να πάτε και εκείνη την ημέρα, εγώ πάντως αυτό το Σ/Κ είμαι εξαιρετικά αμφίβολος.

Το σημείο προτείνω να είναι το ίδιο όπως και η ώρα.

17:30 στα ανοιχτά γηπεδάκια της Λ.Αλεξάνδρας πίσω από τη ΓΑΔΑ.



EDIT: 18:30 στα ανοιχτά της οδού Τσόχα πίσω από το γήπεδο του Παναθηναϊκού.
rchos
αν και ειναι πολυ νωρις ακομη δεν βλεπω τον λογο να μην ερθω αυτη τη φορα!μαζι με λουκουμα πιθανοτατα!
προς το παρον ειμαι μεσα! smiley.gif
Pierce
blove.gif
Gravedigger
Εγώ είμαι μέσα!Και αυτή τη φορά θα είμαι και στην ώρα μου!Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά!(Όπως διάβασα και στο άλλο τόπικ υπάρχει και η κόντρα ανάμεσα σε Anaz και Apkat!) biggrin.gif bball.gif
nikefalin
QUOTE(Gravedigger @ Jun 18 2007, 12:44 PM) *
Εγώ είμαι μέσα!Και αυτή τη φορά θα είμαι και στην ώρα μου!Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά!(Όπως διάβασα και στο άλλο τόπικ υπάρχει και η κόντρα ανάμεσα σε Anaz και Apkat!) biggrin.gif bball.gif

Ωραία αυτήν την φορά θα έρθω, μόνο λίγο αργότερα αφού γύρω στις 5 τελειώνω από τη δουλειά. Κρίμα έχασα το Σαββατιάτικο 68.gif (για μένα πάει αυτό)
grigoris
Μάλλον θα είμαι κι εγώ εκεί για να κάνω την πρεμιέρα μου σε μπασκετφορουμ μίτινγκ!!!!
Silver8
Κάτι μου λέει ότι θα σκάσω μύτη........ biggrin.gif
Xaroumenos loukoumas
Ρε rcho εμένα δε με ρώτησες αμα έρθω!!
Επειδή είπαμε και καναδυο βλακειες για να περάσει η ώρα δηλαδη;
Μη γίνουμε και robes unbuttoned!!
apkat
Εγω παιδια θα κανω οτι ειναι ανθρωπινως δυνατο για να ερθω αλλα ειναι αντικειμενικα λιγο δυσκολο μιας και εχω τραυματιστει σοβαρα απο το προηγουμενο παιχνιδι..
Δε μπορω να κουνησω το αριστερο μου ποδι σχεδον καθολου..Οι μεγαλοι παικτες ομως ειναι για τις δυσκολες στιγμες οποτε θα κανω μεγαλη προσπαθεια για να ερθω.. tongue.gif tongue.gif
Sir Charles
Καλησπέρα παιδιά, πολύ καλό να μαζεύεστε και για κανα μπασκετάκι. Μήπως θέλετε νέο αίμα στα παιχνίδια σας? (απ’ ότι καταλαβαίνω, οι περισσότεροι έχετε ξαναπαίξει μεταξύ σας). Τα γηπεδάκια γύρω από τον ναό της τριφυλλάρας πολύ μου αρέσουν – 3’ από το σπίτι μου.

Όσο για την μπασκετική μου αξία (να αυτοδιαφημιστώ λίγο, ως καλός μάνατζερ του εαυτού μου), το nickname που χρησιμοποιώ τα λέει όλα (τουλάχιστον για τους παλαιότερους από εμάς) – το μόνο ανησυχητικό είναι ότι, εκτός της μπασκετικής αξίας, σχεδόν πλησιάζω και στα χρόνια με τον ορίτζιναλ σερ (ευτυχώς δεν πλησιάζω, ακόμα, στα τωρινά κιλά του).

Λοιπόν, τι λέτε, να έρθω? ίσως κατά τις 18.00 λόγω δουλειάς.
Pierce
το ρωτας? smile.gif εισαι ευπροσδεκτος
hagi
Εγώ δυστυχώς ούτε τώρα θα μπορέσω..Αν κανονίσετε όμως μέσα στην επόμενη εβδομάδα λογικά θα έρθω..

Άντε λοιπόν προπονηθήτε τώρα και κανονίστε και για την άλλη εβδομάδα εκτός Παρασκευής και Σ/Κ.
dizzy_fingers
QUOTE(Sir Charles @ Jun 19 2007, 09:36 AM) *
Καλησπέρα παιδιά, πολύ καλό να μαζεύεστε και για κανα μπασκετάκι. Μήπως θέλετε νέο αίμα στα παιχνίδια σας? (απ’ ότι καταλαβαίνω, οι περισσότεροι έχετε ξαναπαίξει μεταξύ σας). Τα γηπεδάκια γύρω από τον ναό της τριφυλλάρας πολύ μου αρέσουν – 3’ από το σπίτι μου.

Όσο για την μπασκετική μου αξία (να αυτοδιαφημιστώ λίγο, ως καλός μάνατζερ του εαυτού μου), το nickname που χρησιμοποιώ τα λέει όλα (τουλάχιστον για τους παλαιότερους από εμάς) – το μόνο ανησυχητικό είναι ότι, εκτός της μπασκετικής αξίας, σχεδόν πλησιάζω και στα χρόνια με τον ορίτζιναλ σερ (ευτυχώς δεν πλησιάζω, ακόμα, στα τωρινά κιλά του).

Λοιπόν, τι λέτε, να έρθω? ίσως κατά τις 18.00 λόγω δουλειάς.

Κατευθείαν στο ψητό!
Μ'ΑΡΕΣΕΙΣ!!! w00t.gif

Βεβαίως και να έρθεις, για περισσότερα θα τα πούμε στις προσεχείς μέρες.
Καλώς ήρθες στην παρέα μας.
morfi
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 19 2007, 01:58 PM) *
Κατευθείαν στο ψητό!
Μ'ΑΡΕΣΕΙΣ!!! w00t.gif

Στα ρίχνει.
tsops
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 17 2007, 11:29 PM) *
Το άνοιξα από τώρα για να κανονίσετε τις δουλειές σας από νωρίς.

Αν έχετε πρόβλημα με την ημέρα, μπορείτε να ανοίξετε νέο τόπικ ώστε να πάτε και εκείνη την ημέρα, εγώ πάντως αυτό το Σ/Κ είμαι εξαιρετικά αμφίβολος.

Το σημείο προτείνω να είναι το ίδιο όπως και η ώρα.

17:30 στα ανοιχτά γηπεδάκια της Λ.Αλεξάνδρας πίσω από τη ΓΑΔΑ.


Εγώ παίδες θα λείπω ΣΚ και φεύγω από Παρασκευή (το 2ο που λείπω). Το επόμενο που θα είμαι εδώ όμως, θα παραστώ, γιατί έχουν ανοίξει πολλά στόματα που πρέπει να κλείσουν (D_F)! tongue.gif

Άντε, την άλλη εβδομάδα μπας και καταφέρουμε και καμιά...σκιά wink.gif

Παίδες, καλές μάχες! Προσοχή στον Anaz και το morfi...είναι προστατευόμενοι του coach laugh.gif
Pierce
μια ερωτηση μονο. ειδα οτι την παρασκευη θα φτασει 40 υπο σκιαν. ειστε σιγουροι οτι θελετ να παμε? unsure.gif
dizzy_fingers
Να το κανονίσουμε πιο αργά αν είναι.

Εγώ θα πάω πάντως, δεν έχω πρόβλημα.
rchos
QUOTE
μια ερωτηση μονο. ειδα οτι την παρασκευη θα φτασει 40 υπο σκιαν. ειστε σιγουροι οτι θελετ να παμε?


την εκανα και εγω αυτη τη σκεψη παντως!
Pierce
ας το κανουμε οπως ειπε ο ντιζι πιο αργα.
dizzy_fingers
Ας το κάνουμε 18:30, αλλά λέω να βρεθούμε στα ανοιχτά στην Τσόχα που είναι περισσότερα (και αλλάξανε τις μπασκέτες) ώστε να έχουμε στάνταρ γήπεδο.

Τί λέτε?


dizzy
pierce
anaz
rchos
loukoumi
nikefallin
grigoris
digger
silver8
sir_charles

Ξέχασα κανέναν?
Pierce
mono_maroussi.

ελπιζω να μην με πουλησει παλι 69.gif

μεσα για 18:30
msg
υπάρχει περίπτωση να μπορώ να έρθω κι εγώ αλλα μπορεί να έρθει ο ξαδερφός μου την παρασκευή , ο οποιος έχει πάρει διαζύγιο από τον αθλητισμό και τότε δύσκολα να έρθω. επίσης έχω χτυπήσει και το πόδι μου...
θα σας πω είτε σήμερα είτε αύριο.
δεν υπάρχει πρόβλημα έτσι;;;
ΥΓ: pierce21 μπορεί να έχεις την ευκαιρία να με δεις να περνάω κάτω από τα πόδια σου κάνοντάς σου την πιο εντυπωσιακή τρίπλα όλων των εποχών!!!! να τρέμεις τον κοντό. tongue.gif
apkat
Ισως εμενα..Σημερα το ποδι μου με ποναει σαφως λιγοτερο οποτε με βλεπω μεχρι την παρασκευη να μαι καλα..
Οριστικα θα πω την Παρασκευη το μεσημερι..
Keyser_Soze
Παιδιά εγώ δε μπορώ. Δουλεύω μέχρι τις 8. Γενικότερα οι Παρασκευές είναι απαγορευτικές για μένα.
rchos
QUOTE
Ισως εμενα..Σημερα το ποδι μου με ποναει σαφως λιγοτερο οποτε με βλεπω μεχρι την παρασκευη να μαι καλα..


εσυ κατσε να βγεις ζωντανος σημερα απο εκει που θα πας και μετα κανονιζεις για μπασκετακι!


Υ.Γ. αν το νημα της ζωης σου κοπει σημερα θελω τις κιθαρες σου! smiley.gif
apkat
Σωστη παρατηρηση..Εγω σημερα παιρνω μεγαλο ρισκο..Ελπιζω να επιβιωσω και να μην χρειαστει να σου δωσω τις κιθαρες..

Υ.Γ:Αν τελικα δεν τα καταφερω οι κιθαρες πανε στον Σταματη tongue.gif tongue.gif
mgg
Η μονη Παρασκευη που δεν μπορω να ερθω. Γκαντεμιαααα. Αλλα δεν πειραζει, θα ερθω μαλλον στην επομενη συναντηση
dizzy_fingers
Θα έρθεις στις επόμενες συναντήσεις wink.gif.

Άλλαξα και το πρώτο ποστ του τόπικ, οριστικά θα βρεθούμε:

Την Παρασκευή στις 18:30 στα ανοιχτά της οδού Τσόχα πίσω από το γήπεδο του Παναθηναϊκού.
dizzy_fingers
Με μία πρόχειρη σούμα έχουμε:

dizzy
pierce
anaz
rchos
loukoumi
nikefallin
grigoris
digger
silver8
sir_charles
mono_maroussi
apkat

12 άτομα, 3 4άδες ή 4 3άδες, ανάλογα τα γούστα.

Εγώ παίρνω apkat + pierce στην ομάδα από τώρα smiley.gif.
Θα πάρουμε εκδίκηση για την τελευταία ήττα από τους άσχετους με τον Ζαν Κλοντ Βαν Νταμ (λόγω μαλλιού σκούπας) Ανάζ για περιφερειακό, τον έμινεμ (εδώ δε θέλει επεξήγηση) για πλέι αλλά και τον digger που αυτή τη φορά δε θα κάνει ούτε ένα fade away evilmonkey.gif.

Κατεβαίνουμε με άγριες διαθέσεις στο γήπεδο! 19.gif

30.gif
nikefalin
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 20 2007, 03:18 PM) *
Με μία πρόχειρη σούμα έχουμε:

dizzy
pierce
anaz
rchos
loukoumi
nikefallin
grigoris
digger
silver8
sir_charles
mono_maroussi
apkat

12 άτομα, 3 4άδες ή 4 3άδες, ανάλογα τα γούστα.

Εγώ παίρνω apkat + pierce στην ομάδα από τώρα smiley.gif.
Θα πάρουμε εκδίκηση για την τελευταία ήττα από τους άσχετους με τον Ζαν Κλοντ Βαν Νταμ (λόγω μαλλιού σκούπας) Ανάζ για περιφερειακό, τον έμινεμ (εδώ δε θέλει επεξήγηση) για πλέι αλλά και τον digger που αυτή τη φορά δε θα κάνει ούτε ένα fade away evilmonkey.gif.

Κατεβαίνουμε με άγριες διαθέσεις στο γήπεδο! 19.gif

30.gif

Μια χαρά, και η ώρα είναι καλή. έχω δει μόνον τον Γρηγόρη live και είναι τέλειος συμπαίκτης, τα κάνει όλα και συμφέρει smile.gif

Γρηγόρη φέρε και το Μάριο και τον Σταμάτη smile.gif
Gravedigger
Εγώ όπως είπα είμαι μέσα ότι ώρα και να είναι αλλά αν μπορεί να μου πει κάποιος πως θα έρθω εκεί με συγκοινωνία και που ακριβώς είναι τα γηπεδάκια! bball.gif
Keyser_Soze
Τελικά κι εγώ μέσα. Έκανα τρελή μαγκιά με τη δουλειά και κατάφερα να πάρω ρεπό.
Δε ξέρω αν θα παίξω πάντως γιατί ο αστραγαλός μου με ταλαιπωρεί λιγάκι αλλά θα έρθω για τον χαβαλέ και τον καφέ που θα πάμε μετά wink.gif
dizzy_fingers
Ωραίος! Αν και μάλλον θα πάμε για φαΐ μετά (ναι, το έχει η μοίρα σου κάθε φορά που βγαίνουμε μαζί να σε καταστρέφω διαιτολογικά biggrin.gif).

Digger ιδού ένας χάρτης για το πως να πας:

Click to view attachment

Όπως βλέπεις, δεν είναι πολύ μακριά από εκεί που είχαμε πάει την άλλη φορά.
Απλά περνάς απέναντι, κατεβαίνεις λίγο τη λεωφόρο Αλεξάνδρας (ούτε 100 μέτρα) πάς πίσω από το γήπεδο του Παναθηναϊκού και βρίσκεις τα γήπεδα που έχω κυκλώσει.
Xaroumenos loukoumas
Έχω μια απορία στο άσχετο τώρα. Γιατί λες την κατεβαίνεις και όχι την ανεβαίνεις;
Με μπέρδεψες!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif tongue.gif
rchos
QUOTE
Έχω μια απορία στο άσχετο τώρα. Γιατί λες την κατεβαίνεις και όχι την ανεβαίνεις;



ευγε παιδι μου λουκουμα εισαι αληθινος ολυμπιακος!δειχνεις οτι δεν εχεις ιδεα απο τετοια ασχημα και κακοφημα μερη οπως η λεωφορος αλεξανδρας(φτου φτου)!
apkat
Γυρισα ζωντανος οποτε και γω εκτος συγκλονιστκικου απροοπτου δινω το παρων..Ντιζυ και Πιρς τους εχουμε για πλακα.. smiley.gif smiley.gif
Anaz
Ετσι ελεγες κ για το σημερινο αγωνα... evilmonkey.gif
grigoris
Παιδιά δυστυχώς έχασα σήμερα ένα θείο και αύριο το απόγευμα είναι η κηδεία οπότε δε θα τα καταφέρω να έρθω.Θα τα πούμε σε κάποιο από τα επόμενα μίτινγκς πάντως
Anaz
ohmy.gif Συλληπητηρια!
nikefalin
QUOTE(grigoris @ Jun 21 2007, 02:09 PM) *
Παιδιά δυστυχώς έχασα σήμερα ένα θείο και αύριο το απόγευμα είναι η κηδεία οπότε δε θα τα καταφέρω να έρθω.Θα τα πούμε σε κάποιο από τα επόμενα μίτινγκς πάντως

Ζωή σε σας φίλε , θερμά συλλυπητήρια
dizzy_fingers
Τα συλλυπητήριά μου Γρηγόρη.

Θα τα πούμε κάποια άλλη στιγμή.
Anaz
Mαλλον δεν θα μπορεσω αυριο.Το ΣΚ ομως μπορω..
Pierce
το λαμογιο ο mono_maroussi γιορταζε τα χθεσινα αποτελεσματα μεχρι τις 8 το πρωι οποτε δεν μπορει να παρει τα ποδια του. δεν τον ξαναδηλωνω tongue.gif

dizzy
pierce
rchos
loukoumi
nikefallin
Keyser_Soze
digger
silver8
sir_charles
apkat

πεσαμε στα 10 ατομα. sad.gif
nikefalin
QUOTE(pierce21 @ Jun 22 2007, 10:05 AM) *
το λαμογιο ο mono_maroussi γιορταζε τα χθεσινα αποτελεσματα μεχρι τις 8 το πρωι οποτε δεν μπορει να παρει τα ποδια του. δεν τον ξαναδηλωνω tongue.gif

dizzy
pierce
rchos
loukoumi
nikefallin
Keyser_Soze
digger
silver8
sir_charles
apkat

πεσαμε στα 10 ατομα. sad.gif


Με τέτοια ζέστη και 10 άτομα είναι τεράστια επιτυχία. Κανονικά πρέπει να βγει μια φωτογραφία με το κατάλληλο μοντάζ με background ερήμου
Sir Charles
Γίγαντες καλημέρα, καλή η ιδέα σας να το μεταφέρουμε στις 18.30 αλλά μπορεί να μη βρούμε ελεύθερη μπασκέτα εκείνη την ώρα (παρά τις πολλές – για την ακρίβεια 6 - που υπάρχουν πίσω από τον ναό). Πάντως, να ξέρετε ότι στη μία μπασκέτα στο πάνω γήπεδο έχουν κολλήσει το στεφάνι (αφού είχε «ξεχαρβαλωθεί» τον τελευταίο καιρό) σε χαμηλότερο του κανονικού (αυτό που λέω είναι ότι αν έχεις καλό άλμα μέχρι που μπορείς και να καρφώσεις ακόμα σε αυτή τη μπασκέτα – από την άλλη σε δυσκολεύει στο σουτ αν έχεις συνηθίσει σε κανονική). Τέλος πάντων, ας μαζευτούμε και βλέπουμε.

Και με μένα προέκυψε ένα «θεματάκι» και πρέπει στις 17.30 να βρίσκομαι στο Αττικό νοσοκομείο στο Χαϊδάρι (!!!). Οπότε, λίγο δύσκολο το βλέπω να προλάβω να είμαι από τις 18.30 μαζί σας. Ωστόσο, επειδή όπως σας είπα μένω 3΄ από τον ναό και έτσι και αλλιώς, σχεδόν κάθε απόγευμα, περνάω από τον χώρο (αν όχι για μπασκετάκι, έστω για να κάνει κούνιες η κόρη μου), μάλλον (πρώτα ο Θεός βέβαια) θα περάσω να γνωριστούμε (αλλά λίγο αργότερα – γύρω στις 19.30 το υπολογίζω) και ίσως καλύψω και κανένα κενό, αν έχει κουραστεί κανένα από τα αστέρια μας.

Και επειδή ούτε με ξέρετε ούτε σας ξέρω ψάξτε για ένα τύπο με φανέλα της σημαντικότερου αθλητικού οργανισμού παγκοσμίως σε όλα τα σπορ - των BOSTON CELTICS.

Και πάλι καλημέρα.
grigoris
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τα συλλυπητήρια παιδιά,καλό παιχνίδι σήμερα και προσοχή στη ζέστη
PanosIlio
Ρε παιδιά που θα πάτε σε τόση ζέστη, πω πω.

Πολλά νερά να έχετε μαζί σας και να προσέχετε, καλό μπασκετάκι.

Πάντως και μιλάω για την επόμενη φορά, αν χρειάζεστε towel-water-ball boy ή διαιτητή έρχομαι tongue.gif

Για να παίζω δεν είμαι biggrin.gif Είμαι ένας κοντός Σχορτσιανίτης αλλά στην κατάσταση που βρίσκεται τώρα, ε καλά όχι τόσο τραγικά αλλά χάλια smiley.gif

@grigoris συλλυπητήρια ζωή σε σας.
Pierce
soz guyz but I'm out. ημουν εξω(στο ψυχικο, κοντα δηλαδη) και η ζεστη δεν σε αφηνει να σταθεις, ποσο μαλλον να παιξεις μπασκετ. σορυ αν σας το χαλαω. ηθελα και εγω να παιξω αλλα δεν αντεχω sad.gif

QUOTE(Sir Charles @ Jun 22 2007, 11:35 AM) *
Και επειδή ούτε με ξέρετε ούτε σας ξέρω ψάξτε για ένα τύπο με φανέλα της σημαντικότερου αθλητικού οργανισμού παγκοσμίως σε όλα τα σπορ - των BOSTON CELTICS.


αφου πριν λιγο ειπα οτι δεν θα ερθω... blink.gif tongue.gif
Gravedigger
Στο τέλος δεν θα έρθει κανένας..... sad.gif
Keyser_Soze
Ρε pierce έλα για τον χαβαλέ και βλέπουμε πως πάει και αν θα παίξουμε. Μην είσαι ξενέρωτος τώρα tongue.gif . Να πούμε και για την αεκάρα...

Εγώ θα έρθω μαζί με έναν κολλητό.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.