Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μπάμπεργκ-Ολυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
Reggie Miller #31
QUOTE(Dred11 @ Dec 22 2016, 22:45 ) *
Και η Μπασκόνια έχει γρήγορη κυκλοφορία και καλή ευστοχία απ' έξω αλλά της αλλάξατε τα φώτα. Απλώς το timing ήταν κακό με τις απουσίες του Ολυμπιακού, συν το ότι η Μπάμπεργκ γι' αυτόν τον αγώνα είχε προετοιμαστεί για μια βδομάδα, ενώ ο Ολυμπιακός έπρεπε να πάρει και τα δύο ματς της βδομάδας και τελικά έχασε τη συγκέντρωσή του.


Ναι δεν έχεις άδικο,φυσικά μέτρησαν και απουσίες,απλά εγώ έχω στο μυαλό μου και τα περσινά ματς.
Νομίζω πως η Μπάμπεργκ κυκλοφορεί καλύτερα την μπάλα και μπορεί να απειλήσει με περισσότερους παίκτες στο τρίποντο και
όπως είπα και πιο πάνω ειδικά στο πρώτο ημίχρονο σημαδεύτηκε η αδυναμία του Σπανούλη να παίξει άμυνα.
Ο Κοζέρ αας πούμε πάει για Εθνική! tongue.gif
jazz thrilos
Eντωμεταξύ, πέρα απο την αποψινή κάκιστη βραδιά, δημιουργείται και μια ατμόσφαιρα must win για το παιχνίδι με την Φενερ αν θέλουμε να παραμείνουμε στα ψηλά πατώματα. Αν αύριο κερδίσει ο Παναθηναικός και η Φενερ (...λέμε τώρα για την δεύτερη) θα βρεθούν 5 ομάδες τυπικά στη δεύτερη θέση με ρεκορ 9-5. Δηλαδή δεν μας φτάνει η ήττα και οι υπερβολικά πολλές παραφωνίες μας απόψε, βάζουμε και έξτρα πίεση στους ώμους για το τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς.
rankin
Αποκαρδιωτική εμφάνιση
το ξαναγράφω
Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ
Κάθεσαι και τους αφήνεις να ζεσταθουν και να σου κανουν τσαλιμάκια. Τις ίδιες αηδίες που κάναμε και με τη Μακαμπι

Επίσης, δε ξέρω τι λέτε εσεις, αλλα ο Γιανγκ σημερα με εφτασε στα όρια μου.
Το παιδί δε κάνει για ομάδα που ισχυρίζεται οτι θέλει να πάει σε Final 4. Να παει να παίξει κανα χρόνο στο Κόροιβο να βρει ρυθμό και βλέπουμε.
Τα ιδια και για τον Μιλουτινοφ.
Ελα τωρα. Πονέσανε τα μάτια μας και με τους δυο τους. Χάσανε απο 2 ντουζινες μάχες ο καθένας.
Κάπου πρέπει να σοβαρευτούν εκει στη διοίκηση.
Ξεκινάμε με 11-0 και ο Μιλουτινοφ ειναι στόχος σε άμυνα και επίθεση.
Για τον άλλο δε σχολιάζω καν. Τραχανοπλαγιάς ολκης. Σαπίσανε τα μάτια μας μαζί τους σήμερα.

Για τον άσσο δε το συζητώ. To κενό του Χακετ πλέον φαίνεται ακόμα και στους πιο αδαείς. Ο Μάντζαρης ειναι ενας παίχτης εξαιρετικά περιορισμένων δυνατοτήτων. Καλός για 10-15 λεπτά, αλλά στη πραγματικότητα θα έπρεπε να ειναι ο δεύτερος άσσος σου, οχι ο ένας και μοναδικός άσσος σου.
Ειναι σαν να λες οτι κυνηγάς ευρωλίγκα με βασικό άσσο το Νικο Μπουντούρη και αναπληρωματικό τον Λημνιάτη.
Λίγη σοβαρότητα λέμε δε βλάπτει
Και ας αφήσουν τα παπαγαλάκια που μας έχουν σκοτίσει με την εφορία και με το κλίμα και δε ξερω και εγώ τι άλλο
Θες ομάδα; Σκαστα και φτιάξε.
Δε θες ομάδα; Σκάσε και κολύμπα

Και τέλος, ρε κοουτς, σε αγαπώ, σε εκτιμώ, σε στηρίζω, αλλά ρίξε και λιγο ξύλο... Ημαρτον! Σε γλέντησαν ο Μιλλερ, ο Κοζέρ και ο Μελι σημερα.. Πως θα τους σπάσεις το ρυθμό ; κερνώντας τους σοκολατάκια; Παιζεις τελευταία περίοδο, σε ξεφτυλίζουν και κάνεις 1 φάουλ;;;;;;
Παιχνίδι επαφής ειναι το μπασκετ.. Δώσε λιγη έμφαση στη ρημάδα την επαφή. Η αμυνα δεν ειναι μονο, αλλαγές στα σκριν και σωστές καλύψεις. Ειναι και ξύλο. Παίξε λιγο ξυλο να σε χαρώ. Άντε πασά μου...
Οταν ειχες αναλάβει κάναμε 45 φαουλ το παιχνίδι (και πήγαμε φάιναλ φορ)
Μετα μας το γυρισες στην -και καλα- εκλεπτυσμένη κομπιουτεράιζντ άμυνα και μας γλεντάει ο κάθε πικραμένος.
Σοβαρότητα είπαμε...

Μη γράψω άλλα γιατι τα έχω πάρει σημερα
Manimal
Η Μπάμπεργκ στις λεπτομέρειες δεν βρίσκεται στην οχτάδα, αυτή τη στιγμή. Έχει πολύ καλή ομάδα και παίζει καλό μπάσκετ. Σήμερα ο Ολυμπιακός δεν μπόρεσε να ματσάρει σε κανένα σημείο την ενέργεια της Μπάμπεργκ. Ο Σφαιροπουλος μπορεί να φέρει ευθύνη για χίλια δυο πράγματα πέρα από το ξεζούμισμα που παρουσίασε η ομάδα σήμερα. Ο Ολυμπιακός έκανε σε μια εβδομάδα πέντε ταξίδια και η Μπάμπεργκ δύο. Και αν σκεφτούμαι και τους τραυματισμούς ενδιάμεσα το πρόβλημα διογκώνεται. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Προς το παρόν η νίκη είναι νίκη και η ήττα είναι ήττα ανεξάρτητα από ποιον και που.
Conan1982
QUOTE (jazz thrilos @ Dec 22 2016, 22:56 ) *
Eντωμεταξύ, πέρα απο την αποψινή κάκιστη βραδιά, δημιουργείται και μια ατμόσφαιρα must win για το παιχνίδι με την Φενερ αν θέλουμε να παραμείνουμε στα ψηλά πατώματα. Αν αύριο κερδίσει ο Παναθηναικός και η Φενερ (...λέμε τώρα για την δεύτερη) θα βρεθούν 5 ομάδες τυπικά στη δεύτερη θέση με ρεκορ 9-5. Δηλαδή δεν μας φτάνει η ήττα και οι υπερβολικά πολλές παραφωνίες μας απόψε, βάζουμε και έξτρα πίεση στους ώμους για το τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς.


Πάντως η ομάδα έχει δείξει ότι λειτουργεί κάτω από πίεση αρκετά καλά, σε κάτι ματς σαν το αποψινό την πατάμε.

Και την ήθελα αυτήν την νίκη σήμερα όχι για την σημασία της, που κάθε νίκη μετράει αλλά για το περυσινό στραπάτσο που φάγαμε.
ranaoutis
ο Γιανγκ σημερα ηταν ο καλυτερος απο τους 3 σεντερ μας, δεν ξερω για ποιο λογο δεχεται παλι επιθεση
Sokos
Πάλι καλά που ευχήθηκα να μην γίνουμε ρεζίλι...

Είναι γεγονός πάντως πως αν ο αντιπαλός μας έχει στοιχειωδώς καλή κυκλοφορία και βάλει τα πρώτα σουτ, μετά από λίγο φτάνουμε να παίζουμε με τους Warriors... Κάποια στιγμή, καλό θα ήταν πριν το 2020, θα έπρεπε να δουν στο τεχνικό επιτελείο πως θα σταματήσει αυτό. Όπως γράφτηκε και πιο πάνω, όλοι οι αντίπαλοι μας ανεβάζουν το ποσοστό τους στα τρίποντα απέναντι μας (εξάιρεση το προχθεσινό ματς αν και μιλάμε για μπετατζήδες από το τρίποντο).

Κάτι οι "εύκολοι" πόντοι του Πρίντεζη που έλειψαν σήμερα, κάτι τα 2 άστοχα σουτ του Lojeski που τον έβγαλαν ουσιαστικά εκτός παιχνιδιού, φτάσαμε να σκοράρουμε με αίτηση. Δεν έχουμε εδώ και χρόνια σύστημα για να βγάλουμε κάποιον σουτέρ (Lojeski, Green φέτος), δεν θα ξεκινούσαμε σήμερα. Πολλές ποικιλίες, πολλά λάθη, πεσμένη διάθεση και καθόλου ενέργεια...

Πάμε για Fener τώρα που βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο και λογικά θα έρθει με το μαχαίρι στα δόντια.
jazz thrilos
QUOTE (rankin @ Dec 22 2016, 22:57 ) *
Επίσης, δε ξέρω τι λέτε εσεις, αλλα ο Γιανγκ σημερα με εφτασε στα όρια μου.
Το παιδί δε κάνει για ομάδα που ισχυρίζεται οτι θέλει να πάει σε Final 4. Να παει να παίξει κανα χρόνο στο Κόροιβο να βρει ρυθμό και βλέπουμε.

Αν ο Γιανγκ πάει κανά χρόνο στην Αμαλιάδα το πιο πιθανό είναι να καταλήξει να μαζεύει σταφίδα με κανα κοφίνι στην πλάτη. Το έχουμε χιλιογράψει. Ο Γιανγκ δεν πρόκειται να συνέλθει, δεν είναι σε θέση να βοηθήσει. Έτσι είναι η κατάσταση και έτσι θα πορευτούμε μέχρι τέλους. Άσε το άλλο, που όταν λέγαν οτι ο Χάκετ θα λείψει μόνο για δύο-δυόμιση μήνες, οι περισσότεροι (δημοσιογράφοι και μη) έλεγαν οτι θα καλύψουμε χαλαρά το κενό εκ των έσω με το πλούσιο ρόστερ μας. Τεσπά, είναι άσχημη βραδιά, ψυχραιμία και νίκη με τη Φενέρ και βλέπουμε.
Conan1982
QUOTE (ranaoutis @ Dec 22 2016, 23:00 ) *
ο Γιανγκ σημερα ηταν ο καλυτερος απο τους 3 σεντερ μας, δεν ξερω για ποιο λογο δεχεται παλι επιθεση


Είναι σαφώς καλύτερος αλλά σε καμία περίπτωση δεν του έχει φύγει ο φόβος, δεν ξέρω αν είναι και σωματικό αλλά σίγουρα έχει φόβο ακόμα. Αποφεύγει συνεχώς να παλέψει για ριμπάουντ, όταν συμβεί κάτι πέφτει κάτω πολύ εύκολα για να μην χτυπήσει το γόνατο του, είδα μια φάση που έπεσε και έπιασε το γόνατο του λες και χτύπησε.
Επειδή τεχνικά δεν είναι και δεν ήταν ποτέ κάτι φοβερό για να αποδώσει πρέπει να του φύγει ο φόβος και να αρχίσει να μπαίνει δυνατά στις φάσεις. Πιστεύω ότι θα συμβεί κάποια στιγμή αλλά πιστεύω επίσης ότι θα αργήσει και άλλο.
RipCity
Τον αστράγαλο νομίζω έπιανε. Εγώ πάντως δε βλέπω να του λείπει η διάθεση να μπει δυνατά, απλά είναι συνέχεια σε λάθος θέση. Σήμερα πάντως ήταν καλύτερος από τους άλλους δύο και στην 3η περίοδο συγκεκριμένα ήταν πολύ καλός (για το επίπεδό του φυσικά).
rankin
QUOTE(jazz thrilos @ Dec 22 2016, 23:07 ) *
Αν ο Γιανγκ πάει κανά χρόνο στην Αμαλιάδα το πιο πιθανό είναι να καταλήξει να μαζεύει σταφίδα με κανα κοφίνι στην πλάτη.

24.gif 24.gif 24.gif

Ρε παλικάρια, τι καλός σήμερα ο Γιν και ο Γιανγκ;
Κινούμενος στόχος ηταν...
Ολοι τον ψάχνανε στην άμυνα για να χτυπήσουν στη βραδύτητα και στην χαζομάρα του
Ο Μέλι, στον αιφνιδιασμό, κάνει ενα τύπου hesitation, και ο αλλος τραβάει χειρόφρενο και μένει εκτός θεσης.
Νοστάλγησα Τζος Πάουελ και (ακόμα περισσότερο) Σεντρικ Σιμονς
Conan1982
QUOTE (RipCity @ Dec 22 2016, 23:13 ) *
Τον αστράγαλο νομίζω έπιανε. Εγώ πάντως δε βλέπω να του λείπει η διάθεση να μπει δυνατά, απλά είναι συνέχεια σε λάθος θέση. Σήμερα πάντως ήταν καλύτερος από τους άλλους δύο και στην 3η περίοδο συγκεκριμένα ήταν πολύ καλός.


Δεν ξέρω αν είναι μόνο θέμα θέσης, δεν τον βλέπω να παλεύει στα ριμπάουντ, νομίζω ότι ενσυνείδητα ή ασυνείδητα το αποφεύγει.
john wick
Συγνωμη για το offtopic.gif αλλα ρε παιδια τι γυναικα ειναι αυτη στην εκπομπη της nova.... 38.gif wub.gif w00t.gif
yorgos
QUOTE(john wick @ Dec 23 2016, 00:23 ) *
Συγνωμη για το offtopic.gif αλλα ρε παιδια τι γυναικα ειναι αυτη στην εκπομπη της nova.... 38.gif wub.gif w00t.gif

Κάνε κανένα printscreen να δούμε κι εμείς. Τι γυναίκα ήταν; Αντρογυναίκα ή φωνάρα;
john wick
QUOTE (yorgos @ Dec 23 2016, 06:08 ) *
Κάνε κανένα printscreen να δούμε κι εμείς. Τι γυναίκα ήταν; Αντρογυναίκα ή φωνάρα;






CG.
Η Δώρα Παντελη του αθηναϊκού είναι.
Πρώην παίχτρια της γυναικείας ομάδας του παο
Δεν είναι μόνο όμορφη αλλά και πανέξυπνη με σπουδές. Αλλά αν δεν είσαι 1.83 τουλάχιστον θα σου ριχνει biggrin.gif
john wick
τι να πω ρε συ....
υπάρχουν τέτοιες γυναίκες?? ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif


στο θέμα μας τώρα , ξημέρωσε και είμαστε όλοι πιο ψύχραιμοι..
ΙΜΗΟ το ρόστερ του Ολυμπιακού κυρίως σε ποιότητα αλλά και ποσότητα είναι πολύ μέτριο σε σχέση με τις ομάδες που διεκδικούν την είσοδο στην 8άδα..
Παπανικολάου , Μιλουτίνοβ , Αγραβάνης , Αθηναίου , Παπαπέτρου ,Γιανγκ , Μάντζαρης αν έβγαιναν τώρα ελεύθεροι στην αγορά , δεν νομίζω ότι θα έβρισκαν συμβόλαιο σε τοπ ομάδες της Euroleague , αντε ίσως ο Παπανικολάου λόγω ονοματος...(δεν μιλάμε για Ουνικς , Ζαλγκίρις κ.λ.π) ..
Από την άλλη είναι δεμένη ομάδα με ότι αυτό συνεπάγεται . Σε αυτό το επίπεδο όμως πέραν της ομοιογένειας χρειάζεται να μπαίνει και η μπάλα στο καλάθι , χτες ο Ολυμπιακός πέτυχε τους λιγότερους πόντους από όλες τις ομάδες που έπαιξαν. Επίσης θεωρώ ότι στα δύσκολα η ομάδα ΔΕΝ βοηθιέται από τον πάγκο...
Το θέμα των ψηλών του έχει καταντήσει κακόγουστο αστείο , ενώ επίσης δεν μπορώ να δεχτώ (αυτό ισχύει και για την ομάδα μου) ότι λόγω των συνεχόμενων αγώνων το προπονητικό team δεν μπορούσε να ψάξει για παίχτη. Αυτά είναι δικαιολογίες..
Μια χαρά ανθρώπους έχουν ομάδες επιπέδου Ολυμπιακού και Παναθηναικού , οι οποιοι πληρώνονται αδρά κιόλας , για να σκανάρουν την αγορά , να καταλήξουν και να προτείνουν στον Σφαιρό 2-3 παίχτες και μέσα από αυτούς να διαλέξει...
η Μπάμπεργκ ήσυχα και ομορφα έκλεισε τον πρώην παίχτη του Άρη και χωρίς να καίγεται για παίχτη λόγω τραυματισμού ή οτιδήποτε άλλο. Εχουν περάσει 15 μέρες από τον τραυματισμό του Χακετ και ακόμα δεν κουνιέται φύλλο...
Αναγκάζεται και παίζει με υγρό στο γόνατο ο Σπανούλαρος , ρισκάροντας επιβάρυνση ενόψει και του καυτού Ιανουαρίου...
κρισιμότατο το παιχνίδι με την Φενέρ πλέον καθώς ο Γκαστόνε αν χάσει χάνεται και πάει στις 2 νικες διαφορά με το γκρουπ των ομάδων (Μπασκόνια , ρεάλ , Ολυμπιακος, Παο) , οπότε φαντάζομαι έχει κυκλώσει αυτό το παιχνίδι και θα έρθει καμικάζι στο ΣΕΦ..
Zephyr
Την ήττα την περίμενα αλλά δεν περίμενα τέτοιο χωνί. Κλασικός Ολυμπιακός εποχής Σφαιρόπουλου, αν δεν γεννάνε και τα κοκόρια μας από το 3ποντο χάνουμε, και μάλιστα με μεγάλες διαφορές. Χτες δεν του βγήκε ο Λοτζέσκι, πάει, dead, αντάρα η επίθεση. Αμ και η άμυνα? Οκ, μεγάλη απώλεια ο Ντανιέλο αλλά δεν περιμένεις μόνο από ένα παίχτη να μαρκάρει τους πάντες!
ΥΓ. Ευτυχώς που έχουμε κορμό και ομοιογένεια 24.gif
ΥΓ1. Ευτυχώς που έχουμε προπονητή winner και όχι looser 24.gif
ΥΓ2. Αν δεν γίνει ΣΟΒΑΡΗ μεταγραφική κίνηση, οι επόμενοι μήνες θα είναι κλαυσίγελος (φάση sad-smiley-009.gif 24.gif )
ranaoutis
Ο γιανγκ στα τελευταια ματς ειναι πολυ βελτιωμενος σε σχεση με αυτο που βλεπαμε τοσο καιρο
Εχασε φασεις στην αμυνα, αλλα αλλοιωσε επισης 2-3 σουτ και τελειωσε φασεις στην επιθεση
Ναι οκ προφανως απεχει πολυ απο τα οσα πρεπει να δινει ενας παικτης με συμβολαιο 900 χιλιαρικα, αλλα ειναι εμφανες οτι σιγα σιγα αρχιζει να ξεσκουριαζει
Απο το σερβικο κριαρι ακομα και κουτσος ειναι πολυ πιο χρησιμος παντως

// Στο χθεσινο ματς ηταν εμφανες οτι ειχαμε ελλειμα ενεργειας. Μας λειπουν δυο πολυ σημαντικοι παικτες, ο Σπανουλης επαιζε μισοετοιμος και εχουμε παιξει 4 ματς σε μια βδομαδα. Δε μιλαμε για ρομποτ αλλα για αθλητες
Και η ρεαλ εφαγε 15 και η φενερ εχει κανει κακες ηττες
Μη φερνετε την καταστροφη
RipCity
QUOTE (john wick @ Dec 23 2016, 08:41 ) *
στο θέμα μας τώρα , ξημέρωσε και είμαστε όλοι πιο ψύχραιμοι..
ΙΜΗΟ το ρόστερ του Ολυμπιακού κυρίως σε ποιότητα αλλά και ποσότητα είναι πολύ μέτριο σε σχέση με τις ομάδες που διεκδικούν την είσοδο στην 8άδα..


Αν το πάρεις έναν έναν με βάση το ατομικό ταλέντο συμφωνώ, αλλά πότε αυτό το ατομικό ταλέντο (όπως πχ τη Εφές ή της Μακάμπι κτλ) πολλών παικτών έκανε τη διαφορά εκεί που μετράει? Στην τελική κανείς από αυτούς δεν είναι Σπανούλης. Του Weems τρέμουν τα πόδια του στα δύσκολα. Γενικά το ρόστερ σε ποσότητα μια χαρά είναι, απλά έχει δύο τόσο καλούς παίκτες (Σπαν, Πρίντεζης) που η ομάδα έχει φτιάξει όλο το παιχνίδι μέσα από αυτούς, οπότε έστω κι ο ένας να λείπει θα φανεί περισσότερο η απουσία.

Γενικά ας μη ξεχνάμε πως ο Ολυμπιακός είναι αυτή τη στιγμή στο 9-5 και στη δεύτερη θέση. Αν γίνει μια καλή προσθήκη στα γκαρντ η ομάδα βάζει σοβαρή υποψηφιότητα για πλεονέκτημα έδρας. Η 8άδα είναι εξασφαλισμένη γιατί δεν υπάρχουν 8 ομάδες που μπορούν να βγάλουν μια σεζόν 30 αγώνων σε υψηλότερο επίπεδο από τον Ολυμπιακό.
SteveNashidis
QUOTE(Zephyr @ Dec 23 2016, 10:16 ) *
Την ήττα την περίμενα αλλά δεν περίμενα τέτοιο χωνί. Κλασικός Ολυμπιακός εποχής Σφαιρόπουλου, αν δεν γεννάνε και τα κοκόρια μας από το 3ποντο χάνουμε, και μάλιστα με μεγάλες διαφορές. Χτες δεν του βγήκε ο Λοτζέσκι, πάει, dead, αντάρα η επίθεση. Αμ και η άμυνα? Οκ, μεγάλη απώλεια ο Ντανιέλο αλλά δεν περιμένεις μόνο από ένα παίχτη να μαρκάρει τους πάντες!
ΥΓ. Ευτυχώς που έχουμε κορμό και ομοιογένεια 24.gif
ΥΓ1. Ευτυχώς που έχουμε προπονητή winner και όχι looser 24.gif
ΥΓ2. Αν δεν γίνει ΣΟΒΑΡΗ μεταγραφική κίνηση, οι επόμενοι μήνες θα είναι κλαυσίγελος (φάση sad-smiley-009.gif 24.gif )


Σώστα και συμπικνωμένα τα προβλήματα που θέτουμε από το καλοκαίρι. Νομίζω μόνο με ΤΣΣΚ και ας μη διαψεύσει κάποιος , η εικόνα της ομάδας ήταν μαχητική , από όλες τις ήττες μας.

Το είπα και χθες και το ξαναλέω. Ποιο σημαντικό ήταν το διπλό στη γερμανία από πολλές πλευρές που είπαν και άλλα παιδιά εδώ μέσα. Θα έμενες μόνος δεύτερος, θα μετέφερες μεγαλύτερη πίεση στις ομάδες 3-8, τώρα απλά μπήκε και η Μπάμπεργκ δυνατά στο παιχνίδι και το χειρότερο από όλα δίνεις μορφή τελικού το παιχνίδι με τη Φενέρ . Θα παίζαμε πιο απελευθερωμένα έχοντας το πάνω χέρι.
Anaz
Ο Μπιρτς γιατί έπαιξε τόσο λίγο χτες..; rolleyes.gif

Την ήττα δεν τη θεωρώ τόσο σημαντική. Πιο σημαντικό είναι το ματς με τη Φενερ.

Και καλό γκαρντ να βρούμε, προσωπικά δεν πιστευω ότι σώζεται η χρονιά.. Η εικόνα της ομάδας είναι αποκαρδιωτική απο την αρχή της σαιζον.Βαριέσαι να τη βλέπεις.

Στα θετικά ότι βρήκε τα πατήματα του και άρχισε επιτέλους να παίζει σταθερά καλά ο Παπανικολάου.
Reggie Miller #31
QUOTE(Anaz @ Dec 23 2016, 15:21 ) *
Ο Μπιρτς γιατί έπαιξε τόσο λίγο χτες..; rolleyes.gif

Την ήττα δεν τη θεωρώ τόσο σημαντική. Πιο σημαντικό είναι το ματς με τη Φενερ.

Και καλό γκαρντ να βρούμε, προσωπικά δεν πιστευω ότι σώζεται η χρονιά.. Η εικόνα της ομάδας είναι αποκαρδιωτική απο την αρχή της σαιζον.Βαριέσαι να τη βλέπεις.

Στα θετικά ότι βρήκε τα πατήματα του και άρχισε επιτέλους να παίζει σταθερά καλά ο Παπανικολάου.


Δε θα συμφωνήσω,φυσικά άποψη σου,αλλά γιατί αποκαρδιωτική εικόνα.Η ομάδα προς το παρόν είναι αρκετά ψηλά με μαι δεδομένη λογική που έχει.ότι ήμασταν πολύ κακοί χθες ισχύει,αλλά γιατί να τα ισοπεδώσουμε όλα;
Εννοείται πως τις κορυφαίες ομάδες δεν μπορέσαμε να τις αντιμετωπίσουμε,εννοώ ΤΣΣΚΑ και Ρεάλ,ενώ με Φενέρ τώρα θα φανεί,αν και συμπεράσματα δεν μπορούν να βγουν γιατί θα είμαστε με -1 παίκτη και δεν ξέρουμε ακόμα τι θα γίνει με Πρίντεζη.

Πιστεύω πως είναι λίγο άδικο μετά από κάθε ήττα να τα ισοπεδώνουμε όλα.Δε λέω πως η ομάδα είναι υπερταχεία,φυσικά και έχουμε θέματα αλλά προς το παρόν δεν τα πάμε χάλια...

Το έχω ξαναπεί ότι το ματσάκι με την Μπάμπεργκ το φοβόμουν,ειδικά με αυτά που είχαν γίνει πέρσι.Χάσαμε πάλι με τον ίδιο τρόπο,αλλά προσωπικά θα ξενερώνω μέχρι τέλος για την ήττα με Γαλατά,πιστεύω πως αυτή ήταν ζημιά...
T.W.Is.M.
Κατ αρχην συγχαρητηρια στη Μπαμπεργκ. Μου ειναι συμπαθης ως ομαδα και θελω να τη βλεπω να πηγαινει καλα. Ο εθνικος σταρ Αντρεα Τρινκιερι Ευαγγελοπουλο εχει κανει πολυ καλη δουλεια.
Κατα δευτερον, δεν ειδα παραπανω απο 4΄ αγωνα! Το επιασα στο 31-17 και το αφησα στο 40-23 με γκολ-φαουλ του Κοζερ. Δεν ειδα ουτε τη βολη! Καταλαβα που πηγαινε το ματς και δεν ασχοληθηκα αλλο.
Απο κει και περα...κοψτε την γκρινια! Η Μπαμπεργκ ειναι η συγχρονη Λιμοζ των 90s για τον Ολυμπιακο. Οχι για το στυλ παιχνιδιου βεβαια, που δεν εχει σχεση με το μπασκετικο εκτρωμα του Μαλκοβιτς, αλλα για το ποσο δε μας ταιριαζει σαν αντιπαλος. Το ματς το φοβομουν, αλλα οχι για τοσο ανετη ηττα. Δεν εχω να πω κατι για το ιδιο το παιχνιδι, αφου δεν το εχω δει. Με προβληματιζει η αμεση συνεχεια οσο δεν παιζει ο Πριντεζης. Χαθηκε μια πολυ καλη ευκαιρια να μπουμε πανω απο ολους πλην ΤΣΣΚΑ. Μια ευκαιρια να μας παιρνει να κανουμε γκελα. Τιποτα παραπανω.

Οσο για τη συνεχεια της διοργανωσης, ειμαστε στο 9-5 μαζι με αλλες 4 ομαδες. Θα σημαδεψω 7 παιχνιδια:Φενερμπαχτσε-Ρεαλ-Μπασκονια-Παναθηναικο εντος και Αρμανι-Ουνιξ-Ερυθρο Αστερα εκτος. Αν παρουμε αυτα τα ματς, θα ειμαστε στην 4αδα. Να το πω αλλιως; Αν κερδισουμε τα 3 εκτος με τις ομαδες που εγραψα, ουσιαστικα εχουμε πλεονεκτημα εδρας, γιατι αν δε χασουμε στο ΣΕΦ μεχρι το τελος, παμε στο φαιναλ φορ! Να παω και στα υπολοιπα ματς; Με Μακαμπι-Εφες-Μπαρτσελονα, οπως και με ΤΣΣΚΑκαι Φενερμπαχτσε εκτος εχουμε μονο να κερδισουμε. Καθε νικη εκει μας δινει το δικαιωμα για εντος εδρας ηττα. Με Γαλατασαραι-Ζαλγκιρις-Μπαμπεργκ δεν μπορω να φανταστω οτι θα χασουμε στο ΣΕΦ. Τι μενει; Η Νταρουσαφακα εντος. Ας παρουμε τα 7 ματς που ειπα πριν και το ματς με την ομαδα του Μπλατ μπαινει μαζι με αυτα εναντιον ΤΣΣΚΑ-Φενερ-Μπαρτσελονα-Μακαμπι-Εφες, στα οποια θα θελουμε 1/6 νικες.
benchwarmer
^^ Για να το κάνουμε λίγο πιο απλό, γιατί είναι πολύ νωρίς για υπολογισμούς, τις 3 από τις 4 ομάδες που είμαστε ισόβαθμοι τις έχουμε εντός (ενώ την 4η, Φενέρ, την έχουμε μέσα-έξω), όπως εντός έχουμε και την αμέσως επόμενη (1 νίκη πίσω) Νταρουσάφακα.

Carey Scurry
Απολύτως αναμενόμενη ήττα. Τη γλιτωσαμε στην Πυλαία, κερδίσαμε παρά τις ελλείψεις σε Ζαλγκιρις και τον Ερυθρό και λόγω έδρας, η ομάδα άδειασε πνευματικά και σωματικά. Οι άλλοι καίγονταν , πήγαν βόλτα στη Ρεάλ και περίμεναν πως και πως αυτό το παιχνίδι με όλη τη συγκέντρωση τους. Για να κερδίζαμε χωρίς Πρι και Χακετ κι αυτό το παιχνίδι έπρεπε να ξαναπαιξουμε στα κόκκινα πράγμα που δεν έγινε. Με την έδρα και με ενέργεια να χτυπήσουμε τη Φενερ και με την προσθήκη παίχτη να ισορροπήσει καλύτερα το ρόστερ
T.W.Is.M.
QUOTE(benchwarmer @ Dec 24 2016, 01:32 ) *
^^ Για να το κάνουμε λίγο πιο απλό, γιατί είναι πολύ νωρίς για υπολογισμούς, τις 3 από τις 4 ομάδες που είμαστε ισόβαθμοι τις έχουμε εντός (ενώ την 4η, Φενέρ, την έχουμε μέσα-έξω), όπως εντός έχουμε και την αμέσως επόμενη (1 νίκη πίσω) Νταρουσάφακα.



Ξερεις ομως οτι εμενα δωσε μου υπολογισμους και σεναρια και παρε μου την ψυχη! Απο τις πρωτες αγωνιστικες ειχα φτιαξει το πλανο και στην πορεια της διοργανωσης εκανα 2 τροποποιησεις: ανεβασα ενα επιπεδο την Ουνικς, απο ομαδα που επιβαλλεται να κερδισεις μεσα-εξω σε ομαδα απο το γκρουπ που δεν υπαρχουν πολλα περιθωρια για απωλειες(και πλεον δεν υπαρχει κανενα μετα την ηττα στην Μπαμπεργκ) και ανταλλαξα Μπασκονια και Μπαρτσελονα κανοντας τους Βασκους διεκδικητες της 4αδας και τους Καταλανους διεκδικητες της προκρισης.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.