Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α2 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
siska_13_
QUOTE(gorilakos @ Mar 14 2009, 20:38 ) *
38....φιλαρακι τα παρα λες!!37 εβαλε smiley.gif smiley.gif smiley.gif

smiley.gif σορρυ......
basketrash
οι παικτες του ΚΑΟΔ δικαιη νικη πολυ καλοι

αλλα εμεις και ο ΚΑΟΔ ( και θα καταλαβει ο Δραμινος φιλος της ενοω) .....χρωστουν ενα ευχαριστω στον ατζεντη Καπα..

αλλα αυτο ειναι το Ελληνικο μπασκετ...

παμε για αλλα!
CrossoverOnE
QUOTE(basketrash @ Mar 14 2009, 20:44 ) *
οι παικτες του ΚΑΟΔ δικαιη νικη πολυ καλοι

αλλα εμεις και ο ΚΑΟΔ ( και θα καταλαβει ο Δραμινος φιλος της ενοω) .....χρωστουν ενα ευχαριστω στον ατζεντη Καπα..

αλλα αυτο ειναι το Ελληνικο μπασκετ...

παμε για αλλα!

Για την Κ Σπορτς μιλας;Αν ειναι παρασκηνιακο αυτο που λες δε γνωριζω...αν μιλας για το μεγαλο ποσοστο παικτων που συμμετεχουν στην ομαδα και ανηκουν σε αυτον (και νομιζω κ για σας το ιδιο) τοτε συμωνω κ επαυξανω..
kesariani 4ever
Παιδια καλησπερα.Πολυ δυσκολη νικη και κακη εμφανιση σημερα της ομαδας μου με αντιπαλο την ΞΑΝΘΗ.Σημερα ειχαμε σε πολυ κακη μερα τα βασικα μας ατου αλλα παρολα αυτα καταφεραμε και επικρατησαμε της μαχητικης ΞΑΝΘΗΣ η οποια παλεψε το παιχνιδι με ολες τις τις δυναμεις αλλα προδωθηκε απο τα πολλα φαουλ και την ελλειψη εναλλακτικων λυσεων.Κορυφαιος ολων ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ και ακολουθησαν σε αποδοση ΜΙΧΑΛΟΣ,ΚΟΚΚΑΛΙΑΣ,ΝΙΚΟΥ,ΚΟΥΤΡΟΥΛΙΑΣ.Οι ακριτες εδειξαν οτι μπορουν να σωθουν και εαν κερδισουν τα επομενα 2 παιχνιδια στην εδρα τους θεωρω οτι θετουν μεγαλη υποψηφιοτητα να παραμεινουν στην κατηγορια μιας και εχουν πολυ βατο προγραμμα.Τους το ευχομαι ολοψυχα γιατι προκειται για πολυ συμπαθητικη ομαδα.
Εμεις απο την πλευρα μας ετοιμαζομαστε για την εκτος εδρας αναμετρηση με την ΜΕΝΤ και στην συνεχεια περιμενουμε τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΠΑΤΡΩΝ στην εδρα μας με πολυ μεγαλη αγωνια και ανοιχτες αγκαλες. smiley.gif
kotzito
Παιδια εχω την εντυπωση οτι σε καποιο καναλι υπαρχει εκπομπη που δειχνει στιγμιοτυπα απο την Α2.Την ειχα πετυχει μια φορα την εκπομπη αλλα δεν θυμαμαι σε ποιο καναλι.Ξερει κανενας που την δειχνει;
tsatsos
στο τηλεαστυ νομιζω αλλα δεν ξερω ποτε....δευτερα απογευμα νομιζω....
DEJAN13
QUOTE(ΝΤΟΥΡΛΑΝΤΑΣ @ Mar 11 2009, 16:22 ) *
Απο οσο ξερω δεν ηταν το πρωτο!ειχε υποπεσει σε αλλα δυο αλλα αυτο ηταν το κερασακι στη τουρτα.φωναζε "ειναι ασχετος" για τον προπονητη του προφανως για να δικαιολογησει τα χαλια του και τον ατομισμο του!

γιατι εχει αδικο?οι πετρες γελανε με αυτον...τα ιδια εγιναν κ με γεωργαρο περσι κ ο γεωργαρος ουτε ατομιστης ειναι ουτε ασχετος.....αλλα εβαζε να παιζει ο β εσκανα πλαυμακερ μπροστα ..ουτε ο συριστατιδης του εκανε του fil jakson.....
κ υπαρχουν κ ατομα που τον υποστηριζουν....
tessari
QUOTE(DEJAN13 @ Mar 15 2009, 23:52 ) *
γιατι εχει αδικο?οι πετρες γελανε με αυτον...τα ιδια εγιναν κ με γεωργαρο περσι κ ο γεωργαρος ουτε ατομιστης ειναι ουτε ασχετος.....αλλα εβαζε να παιζει ο β εσκανα πλαυμακερ μπροστα ..ουτε ο συριστατιδης του εκανε του fil jakson.....
κ υπαρχουν κ ατομα που τον υποστηριζουν....

Αντί να αναφερόμαστε στα κακώς κείμενα να πούμε και τίποτα καλό. Ο Κουφός έχει 8/8 με τα περισσότερα παιχνίδια εκτός έδρας και βάζει τη δική του σφραγίδα πάλι. Φαίνεται ότι όλα θα παιχτούν την μεθεπόμενη αωνιστική μέσα στη Δάφνη. Ανεξαρτήτως όμως του αποτελέσματος φαίνεται ότι ο Ηλυσιακός έχει υπερβάλλει εαυτόν.
kesariani 4ever
QUOTE(tessari @ Mar 16 2009, 00:10 ) *
Αντί να αναφερόμαστε στα κακώς κείμενα να πούμε και τίποτα καλό. Ο Κουφός έχει 8/8 με τα περισσότερα παιχνίδια εκτός έδρας και βάζει τη δική του σφραγίδα πάλι. Φαίνεται ότι όλα θα παιχτούν την μεθεπόμενη αωνιστική μέσα στη Δάφνη. Ανεξαρτήτως όμως του αποτελέσματος φαίνεται ότι ο Ηλυσιακός έχει υπερβάλλει εαυτόν.

Φιλε μου ο Κουφος εχει 8/9 γιατι στο ντεμπουτο του εχασε στην Καισαριανη.Σιγουρα ο Ηλυσιακος εχει κανει παρα πολυ καλη πορεια αλλα δεν πρεπει να παραλειψουμε οτι εχει και την ευννοια της διαιτησιας σε πολλα παιχνιδια με πιο χαρακτηριστικα στην Δραμα και στην Περιβολα.
Επισης δεν πρεπει να ξεχασουμε οτι η διοικηση του Ηλυσιακου δεν εκανε δεκτο το αιτημα της ομαδας του ICBS για αναβολη του μεταξυ τους παιχνιδιου λογω του τραγικου περιστατικου με τον θανατο του πατερα του αθλητη ΒΑΣΙΛΗ ΚΟΥΝΑ βασικου στελεχους του κολλεγιου.Να υπενθυμισω οτι πρωτα ειμαστε ανθρωποι και μετα οτιδηποτε αλλο.
Παρολα αυτα αξιζουν πολλα πολλα συγχαρητηρια στην ομαδα των ιλλισιων.
tessari
QUOTE(kesariani 4ever @ Mar 16 2009, 00:40 ) *
Φιλε μου ο Κουφος εχει 8/9 γιατι στο ντεμπουτο του εχασε στην Καισαριανη.Σιγουρα ο Ηλυσιακος εχει κανει παρα πολυ καλη πορεια αλλα δεν πρεπει να παραλειψουμε οτι εχει και την ευννοια της διαιτησιας σε πολλα παιχνιδια με πιο χαρακτηριστικα στην Δραμα και στην Περιβολα.
Επισης δεν πρεπει να ξεχασουμε οτι η διοικηση του Ηλυσιακου δεν εκανε δεκτο το αιτημα της ομαδας του ICBS για αναβολη του μεταξυ τους παιχνιδιου λογω του τραγικου περιστατικου με τον θανατο του πατερα του αθλητη ΒΑΣΙΛΗ ΚΟΥΝΑ βασικου στελεχους του κολλεγιου.Να υπενθυμισω οτι πρωτα ειμαστε ανθρωποι και μετα οτιδηποτε αλλο.
Παρολα αυτα αξιζουν πολλα πολλα συγχαρητηρια στην ομαδα των ιλλισιων.

Για το σερί το ανέφερα, άρα συμφωνούμε. Για τη διαιτησία δεν μπορώ να πω λεπτομέρειες για τα δυο συγκεκριμένα παιχνίδια γιατί δεν τα είδα. Υποθέτω όμως ότι αν έχει την εύνοια της διαιτησίας, θα την είχε από την αρχή της χρονιάς. Για την αναφορά σου για την αναβολή του αγώνα δεν το γνωρίζζω, αλλά συμφωνώ μαζί σου ότι θα έπρεπε να αναβληθεί ο αγώνας για ένα τέτοιο τραγικό γεγονός.
CrossoverOnE
Με αφορμη τις απαντησεις των φιλων της Ολυμπιαδας που παρεθεσαν την αποψη τους για το μεταξυ μας παιχνιδι και ενα μηνυμα που δεχθηκα (πριβε) απο ατομο μεσα απο την ομαδα της Πατρας,θα ηθελα να πω οτι αισθανομαι μια μικρη "δικαιωση" για οσες κατηγοριες (κυριως περσι) εχουν λεχθει για την ομαδα μου για παρασκηνιακα θεματα.Αυτο γιατι ηταν μια νικη την οποια πραγματικα χρειαζομασταν για να τελειωνουμε το θεμα παραμονης,παρολο που το υλικο μας ηταν για παραπανω πραγματα,και ηταν μια ηττα που την Ολυμπιαδα την πηγε πισω στο στοχο για παραμονη.Επισης με δεδομενο οτι η Ολυμπιαδα αλλωτε γιατι αισθανθηκε αδικημενη και αλλωτε γιατι πραγματι αδικηθηκε εχει προβει σε αρκετες δηλωσεις διαμαρτυριας σε σημειο να παρουσιαζεται γραφικη,θεωρω οτι το συγκεκριμενο παιχνιδι κλεινει πολλα στοματα...με μια νικη η οποια ηρθε σε στιγμη που ο ΚΑΟΔ φαινοταν να κανει κοιλια και την οποια πετυχε εκτος εδρας ενω ειναι γνωστη η αδυναμια της ομαδας στα εκτος και θα μπορουσε καλιστα να θεωρηθει οτι κατι περιεργο συναιβει.Ευχαριστω τους φιλους που απαντησαν.Με αυτη τη νικη θεωρω οτι κατα 80% εχει τελειωσει η παραμονη.Με μια ακομη νικη νομιζω οτι η υποθεση τελειωνει πληρως.
kesariani 4ever
Παιδια θα θελα να βαλω ενα ακομα κουιζ και να ακουσω την γνωμη σας.Ποιες ομαδες πιστευετε οτι θα υποβιβαστουν κατηγορια?Μιας και θετω εγω το ερωτημα θα απαντησω κιολας λεγωντας πως η πρωτη ομαδα θα ειναι σιγουρα η ΜΕΝΤ.Απο εκει και περα για τις αλλες 2 θεσεις θα παλεψουν αρκετες ομαδες με υποψηφιες ΑΙΓΙΟ,ΞΑΝΘΗ,ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ,ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ,ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝ και ICBS.Πιστευω πως την δευτερη θεση που οδηγει στον υποβιβασμο θα παρει το ΑΙΓΙΟ και απο εκει και περα θα γινει σφαγη.Για πιο επικυνδυνο βλεπω τον ΕΡΜΗ και μετα την ΞΑΝΘΗ η οποια παρεπιπτοντως εχει αρκετα ευνοικο προγραμμα.
CrossoverOnE
QUOTE(kesariani 4ever @ Mar 17 2009, 00:07 ) *
Παιδια θα θελα να βαλω ενα ακομα κουιζ και να ακουσω την γνωμη σας.Ποιες ομαδες πιστευετε οτι θα υποβιβαστουν κατηγορια?Μιας και θετω εγω το ερωτημα θα απαντησω κιολας λεγωντας πως η πρωτη ομαδα θα ειναι σιγουρα η ΜΕΝΤ.Απο εκει και περα για τις αλλες 2 θεσεις θα παλεψουν αρκετες ομαδες με υποψηφιες ΑΙΓΙΟ,ΞΑΝΘΗ,ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ,ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ,ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝ και ICBS.Πιστευω πως την δευτερη θεση που οδηγει στον υποβιβασμο θα παρει το ΑΙΓΙΟ και απο εκει και περα θα γινει σφαγη.Για πιο επικυνδυνο βλεπω τον ΕΡΜΗ και μετα την ΞΑΝΘΗ η οποια παρεπιπτοντως εχει αρκετα ευνοικο προγραμμα.

Με καλυψες απολυτα με την απαντηση σου οσον αφορα τις 2 ομαδες που θα υποβιβαστουν.Για την 3η ισως πρεπει να περιμενουμε λιγο ακομη αν και δινω ενα μικρο προβαδισμα στο να σωθουν η Ολυμπιαδα και ο Πανερυθραικος.Αρα βλεπω πιθανο να γινει μασχη αναμεσα σε Ξανθη και Ερμη.
kesariani 4ever
QUOTE(CrossoverOnE @ Mar 17 2009, 00:13 ) *
Με καλυψες απολυτα με την απαντηση σου οσον αφορα τις 2 ομαδες που θα υποβιβαστουν.Για την 3η ισως πρεπει να περιμενουμε λιγο ακομη αν και δινω ενα μικρο προβαδισμα στο να σωθουν η Ολυμπιαδα και ο Πανερυθραικος.Αρα βλεπω πιθανο να γινει μασχη αναμεσα σε Ξανθη και Ερμη.

Φιλε crossoverOnE το παιχνιδακι με την ΞΑΝΘΗ στην εδρα σας πως το βλεπεις?Πονταρω οτι θα το κερδισει η ΞΑΝΘΗ διοτι εαν δεν κανω λαθος τους το χρωστατε οπως πριν απο 4 χρονια σας το δωσανε αυτοι και σωσατε την παρτιδα.
Μιλαω σωστα η κανω λαθος?Περιμενω με αγωνια την απαντηση σου.
Επισης θελω να μου λυσεις μια ακομα απορια η οποια ειναι πως διωξατε απο την ομαδα σας ΦΙΛΙΟΥΣΗ και ΚΟΥΚΟΥΡΑΒΑ και πηρατε παιχτες νομιζω οχι και τοσο καλυτερους απο αυτους.
yiagos
QUOTE(kesariani 4ever @ Mar 17 2009, 00:23 ) *
Φιλε crossoverOnE το παιχνιδακι με την ΞΑΝΘΗ στην εδρα σας πως το βλεπεις?Πονταρω οτι θα το κερδισει η ΞΑΝΘΗ διοτι εαν δεν κανω λαθος τους το χρωστατε οπως πριν απο 4 χρονια σας το δωσανε αυτοι και σωσατε την παρτιδα.
Μιλαω σωστα η κανω λαθος?Περιμενω με αγωνια την απαντηση σου.
Επισης θελω να μου λυσεις μια ακομα απορια η οποια ειναι πως διωξατε απο την ομαδα σας ΦΙΛΙΟΥΣΗ και ΚΟΥΚΟΥΡΑΒΑ και πηρατε παιχτες νομιζω οχι και τοσο καλυτερους απο αυτους.


Να απαντησω και εγω ως δραμινος.Λοιπον για να μην κρυβομαστε,ειμαι σχεδον σιγουρος οτι αν ο Καοδ εχει εξασφαλισει την παραμονη και η Ξανθη παλευει ο Καοδ θα παει αδιαφορος οποτε λογικα η Ξανθη θα νικησει.Οσον αφορα τον Φιλιουση και τον Κουκουραβα εχω να πω οτι ειδικα ο Φιλιουσης επρεπε να μεινει.Πιστευω οτι θα βοηθουσε πολυ περισσοτερο απο τον Κιτσουλη.Τωρα για τον Κουκουραβα ενταξει παει καλα στην Ξανθη,αλλα στη θεση του Μασλαρινος,Μουλακης,Ροδοστογλου,Σδρακας δεν νομιζω οτι αξιζε να μεινει μιας και ολοι εκτος του Ροδοστογλου ειχαν συμφωνησει πριν το τελος της περσινης σεζον.
CrossoverOnE
QUOTE(kesariani 4ever @ Mar 17 2009, 00:23 ) *
Φιλε crossoverOnE το παιχνιδακι με την ΞΑΝΘΗ στην εδρα σας πως το βλεπεις?Πονταρω οτι θα το κερδισει η ΞΑΝΘΗ διοτι εαν δεν κανω λαθος τους το χρωστατε οπως πριν απο 4 χρονια σας το δωσανε αυτοι και σωσατε την παρτιδα.
Μιλαω σωστα η κανω λαθος?Περιμενω με αγωνια την απαντηση σου.
Επισης θελω να μου λυσεις μια ακομα απορια η οποια ειναι πως διωξατε απο την ομαδα σας ΦΙΛΙΟΥΣΗ και ΚΟΥΚΟΥΡΑΒΑ και πηρατε παιχτες νομιζω οχι και τοσο καλυτερους απο αυτους.

Δεν εχω καταλαβει για ποια σεζον μιλας και αν μου πεις το συζηταμε...αν και δεν εχω κατι υποψην.Οσο για Φιλιουση και Κουκουραβα νομιζω οτι με ξαναρωτησες στο παρελθον κ σου απαντησα αλλα μαλλον δε το ειχες διαβασει.Ο μεν Φιλιουσης οπως ειδες δεν βρηκε αλλη ομαδα στην Α2 και ουσιαστικα δεν πηραμε αλλο στην θεση του (Ο Κιτσουλης ειναι βασικος ενω πιστευω οτι ο Φιλιουσης αν εμενε θα ηταν μπακ απ και αποδειξη το οτι δε βρηκε καν ομαδα).Για τον Κουκουραβα απο την αλλη θεωρω οτι η δεν τειθεται καν θεμα του αν ηταν προτιμοτερο να κρατησουμε αυτον η να παρουμε τον Μουλακη..το οτι ο Μουλακης αρρωστησε και εχασε την προετοιμασια ειναι αλλο θεμα και τα τελευταια του παιχνιδια δειχνουν οτι αν δεν παθενε οτι επαθε το καλοκαιρι θα συνεχιζε και φετος στο γνωστο του επιπεδο.Θα μπορουσαμε βεβαια να τον κρατησουμε για μπακ απ οπως και το Φιλιουση αλλα στις συζητησεις (γιατι ξερω οτι τουλαχιστον με Κουκουραβα αλλα νομιζω και με Φιλιουση εγιναν συζητησεις για ανανεωση) δεν ξερεις ουτε πως εβλεπε το ενδεχομενο να παιξει μπακ απ ουτε και το τι αποδοχες ζητουσε.Κατα τη γνωμη μου στα λεφτα θα ηταν το προβλημα και αυτο φαινεται απ τις περιορισμενες μας εναλλακτικες...αφου εχουμε 5-6 εξαιρετικους παικτες οι οποιοι ομως δεν εχουν τις απαιτουμενες ανασες.Σε γενικες γραμμες δεν κρινω λαθος σε καμια περιπτωση τις επιλογες μας και κατα τη γνωμη μου το προβλημα εντοπιζεται στους τραυματισμους που μεχρι και τωρα που μιλαμε δε μας εχουν αφησει σε ησυχια.
Τελος για το παιχνιδι με τη Ξανθη μη γνωριζοντας αυτο που ανεφερες περιμενω και νομιζω και οτι θα το παρουμε και οχι δυσκολα.
Ξεχασα να μιλησω για τη προσθηκη του Ροδοστογλου.Το παιδι εχει βγαλει τα λεφτα του με το παραπανω και τον θελω και για του χρονου.Οποτε εχοντας στο 2 Μουλακη,Ροδοστογλου και ακομα και το Σδρακα που παιζει και τις 2 θεσεις και παρεπιπτοντως σε ορισμενα παιχνιδια ηταν αυτος που μας ξελασπωσε παρα την ηλικια του θεωρω οτι δε χρειαζοταν ο Κουκουραβας και ηταν καλη κινηση για οικονομικους λογους.
kesariani 4ever
QUOTE(CrossoverOnE @ Mar 17 2009, 00:49 ) *
Δεν εχω καταλαβει για ποια σεζον μιλας και αν μου πεις το συζηταμε...αν και δεν εχω κατι υποψην.Οσο για Φιλιουση και Κουκουραβα νομιζω οτι με ξαναρωτησες στο παρελθον κ σου απαντησα αλλα μαλλον δε το ειχες διαβασει.Ο μεν Φιλιουσης οπως ειδες δεν βρηκε αλλη ομαδα στην Α2 και ουσιαστικα δεν πηραμε αλλο στην θεση του (Ο Κιτσουλης ειναι βασικος ενω πιστευω οτι ο Φιλιουσης αν εμενε θα ηταν μπακ απ και αποδειξη το οτι δε βρηκε καν ομαδα).Για τον Κουκουραβα απο την αλλη θεωρω οτι η δεν τειθεται καν θεμα του αν ηταν προτιμοτερο να κρατησουμε αυτον η να παρουμε τον Μουλακη..το οτι ο Μουλακης αρρωστησε και εχασε την προετοιμασια ειναι αλλο θεμα και τα τελευταια του παιχνιδια δειχνουν οτι αν δεν παθενε οτι επαθε το καλοκαιρι θα συνεχιζε και φετος στο γνωστο του επιπεδο.Θα μπορουσαμε βεβαια να τον κρατησουμε για μπακ απ οπως και το Φιλιουση αλλα στις συζητησεις (γιατι ξερω οτι τουλαχιστον με Κουκουραβα αλλα νομιζω και με Φιλιουση εγιναν συζητησεις για ανανεωση) δεν ξερεις ουτε πως εβλεπε το ενδεχομενο να παιξει μπακ απ ουτε και το τι αποδοχες ζητουσε.Κατα τη γνωμη μου στα λεφτα θα ηταν το προβλημα και αυτο φαινεται απ τις περιορισμενες μας εναλλακτικες...αφου εχουμε 5-6 εξαιρετικους παικτες οι οποιοι ομως δεν εχουν τις απαιτουμενες ανασες.Σε γενικες γραμμες δεν κρινω λαθος σε καμια περιπτωση τις επιλογες μας και κατα τη γνωμη μου το προβλημα εντοπιζεται στους τραυματισμους που μεχρι και τωρα που μιλαμε δε μας εχουν αφησει σε ησυχια.
Τελος για το παιχνιδι με τη Ξανθη μη γνωριζοντας αυτο που ανεφερες περιμενω και νομιζω και οτι θα το παρουμε και οχι δυσκολα.
Ξεχασα να μιλησω για τη προσθηκη του Ροδοστογλου.Το παιδι εχει βγαλει τα λεφτα του με το παραπανω και τον θελω και για του χρονου.Οποτε εχοντας στο 2 Μουλακη,Ροδοστογλου και ακομα και το Σδρακα που παιζει και τις 2 θεσεις και παρεπιπτοντως σε ορισμενα παιχνιδια ηταν αυτος που μας ξελασπωσε παρα την ηλικια του θεωρω οτι δε χρειαζοταν ο Κουκουραβας και ηταν καλη κινηση για οικονομικους λογους.

Καλημερα φιλε crossoverOnE.Η χρονια στην οποια αναφερομαι ειναι πριν απο τεσσερα χρονοα οταν η Δραμα ειχε στον παγκο Γρηγοριαδη και η Ξανθη Σουλιωτη οπως τωρα καλη ωρα.Την επομενη χρονια πηρατε Τσολακη και η ομαδα υποβιβασθηκε που χασατε το παιχνιδι απο τον Ηλυσιακο στην Αθηνα.
Οσον αφορα τον Φιλιουση νομιζω οτι θα μπορουσε ευκολα να βρει ομαδα Α'2 αλλα επειδη εχει περασει τα τριαντα πηγαινει εκει που του προσφερουν τα περισσοτερα.Αλλα εαν τον κραταγατε νομιζω οτι με το ταλεντο και την εμπειρια θα σας βοηθουσε παρα πολυ σε σχεση με τον Κιτσιουλη ο οποιος ειναι καλος αλλα νομιζω κατωτερος του Φιλιουση.
Οσον αφορα τον Κουκουραβα νομιζω οτι θα συμφωνησω μαζι σου απλα ο Βαγγελης ςιναι 26 ετων σε αντιθεση με Σδρακα και Μουλακη οι οποιοι εχουν περασει κατα πολυ τα τριαντα ειδικα ο κωστας.Θελω να πω οτι κοιταμε το μελλον και μιας ομαδας και οχι μονο την φετινη χρονια.Βεβαια δεν φοβαμαι τον ΚΑΟΔ γιατι περιστοιχιζεται απο ανθρωπους μπασκετικους οι οποιοι αγαπουν την πολη και το αθλημα και ειμαι σιγουρος οτι την δεδομενη στιγμη θα βρουν την πιο σωστη λυση για την ομαδα τους.

taraboura
QUOTE(CrossoverOnE @ Mar 16 2009, 23:21 ) *
Με αφορμη τις απαντησεις των φιλων της Ολυμπιαδας που παρεθεσαν την αποψη τους για το μεταξυ μας παιχνιδι και ενα μηνυμα που δεχθηκα (πριβε) απο ατομο μεσα απο την ομαδα της Πατρας,θα ηθελα να πω οτι αισθανομαι μια μικρη "δικαιωση" για οσες κατηγοριες (κυριως περσι) εχουν λεχθει για την ομαδα μου για παρασκηνιακα θεματα.Αυτο γιατι ηταν μια νικη την οποια πραγματικα χρειαζομασταν για να τελειωνουμε το θεμα παραμονης,παρολο που το υλικο μας ηταν για παραπανω πραγματα,και ηταν μια ηττα που την Ολυμπιαδα την πηγε πισω στο στοχο για παραμονη.Επισης με δεδομενο οτι η Ολυμπιαδα αλλωτε γιατι αισθανθηκε αδικημενη και αλλωτε γιατι πραγματι αδικηθηκε εχει προβει σε αρκετες δηλωσεις διαμαρτυριας σε σημειο να παρουσιαζεται γραφικη,θεωρω οτι το συγκεκριμενο παιχνιδι κλεινει πολλα στοματα...με μια νικη η οποια ηρθε σε στιγμη που ο ΚΑΟΔ φαινοταν να κανει κοιλια και την οποια πετυχε εκτος εδρας ενω ειναι γνωστη η αδυναμια της ομαδας στα εκτος και θα μπορουσε καλιστα να θεωρηθει οτι κατι περιεργο συναιβει.Ευχαριστω τους φιλους που απαντησαν.Με αυτη τη νικη θεωρω οτι κατα 80% εχει τελειωσει η παραμονη.Με μια ακομη νικη νομιζω οτι η υποθεση τελειωνει πληρως.

Για εξήγησε καλύτερα φίλε CrossoverOnE αυτά που λες. Ποιός κατηγόρησε τον ΚΑΟΔ από την Ολυμπιάδα; Είχε ανάγκη πέρυσι η Ολυμπιάδα της Α1 να ασχοληθεί με τον ΚΑΟΔ της Β'ΕΘΝΙΚΗΣ; Άλλωστε είδες καμία ανακοίνωση της Ολυμπιάδας κατά του ΚΑΟΔ ή της διατησίας του παιχνιδιού Ολυμπιάδα-ΚΑΟΔ;
Όταν μπαίνουν 4 τρίποντα από το κέντρο του γηπέδου με τη λήξη του χρόνου της επίθεσης η διαιτησία φταίει;
Όπως η Ολυμπιάδα δεν ασχολείτε μαζί σας και εσείς σταματήστε να ειρωνεύεστε την Ολυμπιάδα.
Εκτός βέβαια και αν σε έβρισε ο φίλος της Ολυμπιάδας που λες ότι σου έστειλε ΠΜ.


CrossoverOnE
QUOTE(taraboura @ Mar 17 2009, 12:44 ) *
Για εξήγησε καλύτερα φίλε CrossoverOnE αυτά που λες. Ποιός κατηγόρησε τον ΚΑΟΔ από την Ολυμπιάδα; Είχε ανάγκη πέρυσι η Ολυμπιάδα της Α1 να ασχοληθεί με τον ΚΑΟΔ της Β'ΕΘΝΙΚΗΣ; Άλλωστε είδες καμία ανακοίνωση της Ολυμπιάδας κατά του ΚΑΟΔ ή της διατησίας του παιχνιδιού Ολυμπιάδα-ΚΑΟΔ;
Όταν μπαίνουν 4 τρίποντα από το κέντρο του γηπέδου με τη λήξη του χρόνου της επίθεσης η διαιτησία φταίει;
Όπως η Ολυμπιάδα δεν ασχολείτε μαζί σας και εσείς σταματήστε να ειρωνεύεστε την Ολυμπιάδα.
Εκτός βέβαια και αν σε έβρισε ο φίλος της Ολυμπιάδας που λες ότι σου έστειλε ΠΜ.

Οχι φιλε μου.Δεν ειπα οτι κατηγορισε τον ΚΑΟΔ καποιος απο την Ολυμπιαδα.Αλλοι απο αλλες ομαδες στη Β περσι ελεγαν διαφορα για τον ΚΑΟΔ και αυτο που ειπα ειναι οτι οι φιλοι της Ολυμπιαδα οπως και ο φιλος στο ΠΜ μου ειπατε ολοι το ιδιο πραγμα μιλησατε για δικαιη νικη.Εγω απλα εδωσα μεγαλυτερη σημασια σε αυτο το παιχνιδι για τους λογους που εξηγησα (Ηταν νικη εκτος εδρας μετα απο αρνητικα σερι,Νικη που στην ολυμπιαδα στιχισε σχετικα και παρολα αυτα δεν ακουστηκε το παραμικρο).Αυτο ειναι ολο.Δεν ανεμειξα την Ολυμπιαδα η τους ανθρωπους της.Αυτοι στους οποιους αναφερομαι αν διαβαζουν την φετινη Α2 καταλαβαν οτι ηταν γι αυτους.Λυπαμαι αν πηγε να γινει παρεξηγηση.
ΟΛΑ
QUOTE(kesariani 4ever @ Mar 17 2009, 00:07 ) *
Παιδια θα θελα να βαλω ενα ακομα κουιζ και να ακουσω την γνωμη σας.Ποιες ομαδες πιστευετε οτι θα υποβιβαστουν κατηγορια?Μιας και θετω εγω το ερωτημα θα απαντησω κιολας λεγωντας πως η πρωτη ομαδα θα ειναι σιγουρα η ΜΕΝΤ.Απο εκει και περα για τις αλλες 2 θεσεις θα παλεψουν αρκετες ομαδες με υποψηφιες ΑΙΓΙΟ,ΞΑΝΘΗ,ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ,ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ,ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝ και ICBS.Πιστευω πως την δευτερη θεση που οδηγει στον υποβιβασμο θα παρει το ΑΙΓΙΟ και απο εκει και περα θα γινει σφαγη.Για πιο επικυνδυνο βλεπω τον ΕΡΜΗ και μετα την ΞΑΝΘΗ η οποια παρεπιπτοντως εχει αρκετα ευνοικο προγραμμα.
Φίλε συμφωνώ ότι η Μέντ είναι πεσμένη απο κει και πέρα το Αίγιο και η Ξάνθη μάλλον θα ακκολουθήσουν.Η Ολυμπιάδα αν κάνει ακόμα ένα στραβοπάτημα είναι πολύ πιθανό να ακολουθήσει αυτή τη Μεντ.Η ερυθραία βασίζεται στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές,Για το ICBS το αποκλείω ενώ ο Λαγκαδάς έχει δύσκολο πρόγραμμα αλλά θέλει ακόμα 2- 3 νίκες για να σωθεί ενω για τη Δράμα στο παιχνίδι με τη Ξάνθη δεν θα είναι εξασφαλισμένη 100%.
kotzito
Εγω θεωρω σιγουρα πεσμενη την ΜΕΝΤ.Απο κει και περα πιστευω οτι δευτερη ομαδα που θα πεσει θα ειναι το Αιγιο.Θα επελεγα την Ξανθη αλλα δεδομενου οτι εχει ευκολο προγραμμα και μπορει να κανει νικες εχει αρκετες πιθανοτητες παραμονης.Απο κει και περα η τριτη θεση θα παιχτει μεταξυ Ξανθης,Ολυμπιαδας και Ερυθραιας.Η Ξανθη μπορει να κανει καποιες νικες σωτηριας,η Ολυμπιαδα εχει δυσκολο προγραμμα με Ηρακλη,Ηλυσιακο και Δαφνη εξω,ενω η Ερυθραια δεν εχει εκμετταλευτει την εδρα της.Πολλα θα εξαρτηθουν απο τα παιχνιδια Ολυμπιαδα-Πανερυθραικος,ΚΑΟΔ-Ξανθη,Αιγιο-Δραμα,Ολυμπιαδα-Λαγκαδας και Λαγκαδας-Ξανθη.Μην ξεχναμε επισης οτι ειναι πιθανον να εχουμε και αλλες απωλειες,οπως ομαδες που εχουν οικονομικα προβληματα και μπορει να μην ειναι του χρονου στην Α2(Απολλωνας π.χ.)
CrossoverOnE
QUOTE(kesariani 4ever @ Mar 17 2009, 10:56 ) *
Καλημερα φιλε crossoverOnE.Η χρονια στην οποια αναφερομαι ειναι πριν απο τεσσερα χρονοα οταν η Δραμα ειχε στον παγκο Γρηγοριαδη και η Ξανθη Σουλιωτη οπως τωρα καλη ωρα.Την επομενη χρονια πηρατε Τσολακη και η ομαδα υποβιβασθηκε που χασατε το παιχνιδι απο τον Ηλυσιακο στην Αθηνα.
Οσον αφορα τον Φιλιουση νομιζω οτι θα μπορουσε ευκολα να βρει ομαδα Α'2 αλλα επειδη εχει περασει τα τριαντα πηγαινει εκει που του προσφερουν τα περισσοτερα.Αλλα εαν τον κραταγατε νομιζω οτι με το ταλεντο και την εμπειρια θα σας βοηθουσε παρα πολυ σε σχεση με τον Κιτσιουλη ο οποιος ειναι καλος αλλα νομιζω κατωτερος του Φιλιουση.
Οσον αφορα τον Κουκουραβα νομιζω οτι θα συμφωνησω μαζι σου απλα ο Βαγγελης ςιναι 26 ετων σε αντιθεση με Σδρακα και Μουλακη οι οποιοι εχουν περασει κατα πολυ τα τριαντα ειδικα ο κωστας.Θελω να πω οτι κοιταμε το μελλον και μιας ομαδας και οχι μονο την φετινη χρονια.Βεβαια δεν φοβαμαι τον ΚΑΟΔ γιατι περιστοιχιζεται απο ανθρωπους μπασκετικους οι οποιοι αγαπουν την πολη και το αθλημα και ειμαι σιγουρος οτι την δεδομενη στιγμη θα βρουν την πιο σωστη λυση για την ομαδα τους.

Φιλε μου την προηγουμενη χρονια απο αυτη που ειχαμε Τσολακη ειχαμε τερματησει 5οι.Ηταν οταν ειχαμε Φερει Σταρσεβιτς-Ζουπιτς και ειχαμε μια φανταστικη 5αδα (Σταρσεβιτς,Μουλακης,Σεφεριδης,Κακαρουδης,
ουπιτς) και ηταν ουσιαστικα η 2η χρονια στην ιστορια μας που διεκδικουσαμε ανοδο στην Α1 και για καποιο χρονικο διαστημα ημασταν ποτε 1οι ποτε 2οι αλλα τελικα δεν κρατησαμε μεχρι το τελος.Τερματισαμε ομως 5οι οποτε κατι τετοιο δεν ισχυει.Φανταζομαι οτι μιλας (αν θυμαμαι καλα) για την αμεσως προηγουμενη χρονια.Αλλα νομιζω οτι η Ξανθη ειχε καθαρισει αρκετα νωριτερα απο μας τη παραμονη για να καιγεται για τον αγωνα.Επισης αν δεν κανω λαθος (δεν βαζω το χερι μου στη φωτια γι αυτο) τελειωσαμε με μια νικη περισσοτερη απο το Φαληρο που ειχε τερματισει 13ο αλλα περα απο αυτο νομιζω οτι ειχαμε και αβανταζ στο γκολ αβερειτζ...δεν ξερω απο που μπορουμε να το επιβεβαιωσουμε...αν γνωριζεις κατι περισσοτερο παντως σε προσκαλω να το παραθεσεις.Στο θεμα για τους Κουκουραβα και Φιλιουση τωρα.Για τον Φιλιουση επιμενω οτι δεν ηταν λαθος κινηση να παρουμε τον Κιτσουλη.Μπορει να εχεις δικιο στο οτι λογω ηλικιας προτιμησε να παει οπου θα παρει τα περισσοτερα...αλλα θεωρω οτι ακριβως λογω της ηλικιας προτιμησαμε το Κιτσιουλη.Χωρις το φιλιουση εχουμε 3 παικτες ανω των 30 (Σδρακας,Μουλακης,Παπαδοπουλος) και εναν που φτανει η εφτασε τα 40 (Δαλιαρης).Οποτε απο αυτη την αποψη καλυτερα ειναι να μη φορτωσουμε αλλον ενα σχετικα μεγαλο σε ηλικια παικτη στο ροστερ.Και αν θελεις τη γνωμη μου νομιζω οτι ο coach περιμενε περισσοτερα απο τον Κιτσιουλη και γι αυτο τον πηρε.Θα μου πεις οκ αμα το θεμα ηταν η ηλικια γιατι πηρες Σδρακα και δε κρατησες Κουκουραβα;Αυτο που πιστευω εγω λοιπον ειναι οτι ο coach δεδομενου οτι ο κορμος της ομαδας δεν θα μπορουσε (λογω μπατζετ) να απαρτιζεται απο πανω απο 5-6 παικτες προτιμησε να φερει παικτες (Μουλακης Σδρακας) οι οποιοι ξερουν τι θελει ο προπονητης να κανουν καλυτερα απο τον καθενα και ταυτοχρονα ειναι και αποτελεσματικοι.Παραλληλα να τονισω οτι απο τη στιγμη που ο ΚΑΟΔ κλειδωσε την ανοδο στην Α2 ηταν 99% σιγουρο οτι θα επιστρεψει ο Μουλακης που θα επαιζε στην ιδια θεση με τον Κουκουραβα.Για τον Σδρακα αν θελεις τη γνωμη μου κραταγαμε δεν κραταγαμε τον Κουκουραβα ωφειλαμε να τον παρουμε και να κλεισει (απ οσο ξερω θα το κανει την ερχομενη σεζον) την καριερα του σε αυτη την ομαδα.Αν μπορω να κανω ενα παραλληλισμο ειναι οτι ο ΑΛβερτης για τον ΠΑΟ και μαλιστα χωρις να ειναι απλα τυπικος ο ρολος του οπως του Αλβερτη πλεον.Παντως σε καμια περιπτωση δεν θελω να δοθει η εντυπωση οτι υποτιμω τον Κουκουραβα.Απο την περσινη ομαδα μπορω να πω οτι ηταν ο αγαπημενος μου παικτης και θα ηθελα να τον εχουμε και φετος.Επιμενω οτι το προβλημα ηταν στα χρηματα διαφορετικα δε βλεπω λογο να μη τον ειχαμε κρατησει.
taraboura
QUOTE(CrossoverOnE @ Mar 17 2009, 16:13 ) *
Οχι φιλε μου.Δεν ειπα οτι κατηγορισε τον ΚΑΟΔ καποιος απο την Ολυμπιαδα.Αλλοι απο αλλες ομαδες στη Β περσι ελεγαν διαφορα για τον ΚΑΟΔ και αυτο που ειπα ειναι οτι οι φιλοι της Ολυμπιαδα οπως και ο φιλος στο ΠΜ μου ειπατε ολοι το ιδιο πραγμα μιλησατε για δικαιη νικη.Εγω απλα εδωσα μεγαλυτερη σημασια σε αυτο το παιχνιδι για τους λογους που εξηγησα (Ηταν νικη εκτος εδρας μετα απο αρνητικα σερι,Νικη που στην ολυμπιαδα στιχισε σχετικα και παρολα αυτα δεν ακουστηκε το παραμικρο).Αυτο ειναι ολο.Δεν ανεμειξα την Ολυμπιαδα η τους ανθρωπους της.Αυτοι στους οποιους αναφερομαι αν διαβαζουν την φετινη Α2 καταλαβαν οτι ηταν γι αυτους.Λυπαμαι αν πηγε να γινει παρεξηγηση.

Εντάξει φίλε CrossoverOnE κατάλαβα τι εννοείς. Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί πέρυσι δεν συναντηθήκαμε, αφού μας χώριζαν δύο κατηγορίες. Επίσης νόμισα ότι κάποιος φίλος της Ολυμπιάδας σε έβρισε για λόγο που δεν μπορούσα να καταλάβω. Δεν ήξερα ότι το πμ ήταν για να σας συγχαρεί.

ΥΓ: Να σας πω και τα προγνωστικά μου wink.gif

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ-ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 2 (αμφίρροπο παιχνίδι, ο ΑΓΟΡ θα επικρατήσει λόγω εμπειρίας)

ΚΑΟΔ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1 (το Παγκράτι δεν πείθει ότι μπορεί να σπάσει την ισχυρή έδρα του ΚΑΟΔ)

ΗΡΑΚΛΗΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 1 (πολύ δύσκολο το έργο για την ομάδα μου, πανίσχυρη ομάδα ο Ηρακλής με δυνατή έδρα)

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ-ΔΑΦΝΗ 2 (η Δάφνη θα δυσκολευτεί αλλά θα πάρει το διπλό στη δυνατή έδρα του Πανερυθραϊκού)

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1 (δια περιπάτου)

ΞΑΝΘΗ-ICBS 2 (θα κριθεί στον πόντο υπέρ του ICBS. Η Ξάνθη δεν έχει βάθος στο ρόστερ της)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 (εύκολη νίκη για το Περιστέρι αν δεν υπάρξουν τα γνωστά φαινόμενα της Περιβόλας)

ΜΕΝΤ-Νήαρ Ηστ 2 (ένα ξεκούραστο απόγευμα για τη Νήαρ Ηστ απέναντι στην υποβιβασμένη ΜΕΝΤ)
ΟΛΑ
QUOTE(CrossoverOnE @ Mar 17 2009, 17:01 ) *
Φιλε μου την προηγουμενη χρονια απο αυτη που ειχαμε Τσολακη ειχαμε τερματησει 5οι.Ηταν οταν ειχαμε Φερει Σταρσεβιτς-Ζουπιτς και ειχαμε μια φανταστικη 5αδα (Σταρσεβιτς,Μουλακης,Σεφεριδης,Κακαρουδης,

�ουπιτς) και ηταν ουσιαστικα η 2η χρονια στην ιστορια μας που διεκδικουσαμε ανοδο στην Α1 και για καποιο χρονικο διαστημα ημασταν ποτε 1οι ποτε 2οι αλλα τελικα δεν κρατησαμε μεχρι το τελος.Τερματισαμε ομως 5οι οποτε κατι τετοιο δεν ισχυει.Φανταζομαι οτι μιλας (αν θυμαμαι καλα) για την αμεσως προηγουμενη χρονια.Αλλα νομιζω οτι η Ξανθη ειχε καθαρισει αρκετα νωριτερα απο μας τη παραμονη για να καιγεται για τον αγωνα.Επισης αν δεν κανω λαθος (δεν βαζω το χερι μου στη φωτια γι αυτο) τελειωσαμε με μια νικη περισσοτερη απο το Φαληρο που ειχε τερματισει 13ο αλλα περα απο αυτο νομιζω οτι ειχαμε και αβανταζ στο γκολ αβερειτζ...δεν ξερω απο που μπορουμε να το επιβεβαιωσουμε...αν γνωριζεις κατι περισσοτερο παντως σε προσκαλω να το παραθεσεις.Στο θεμα για τους Κουκουραβα και Φιλιουση τωρα.Για τον Φιλιουση επιμενω οτι δεν ηταν λαθος κινηση να παρουμε τον Κιτσουλη.Μπορει να εχεις δικιο στο οτι λογω ηλικιας προτιμησε να παει οπου θα παρει τα περισσοτερα...αλλα θεωρω οτι ακριβως λογω της ηλικιας προτιμησαμε το Κιτσιουλη.Χωρις το φιλιουση εχουμε 3 παικτες ανω των 30 (Σδρακας,Μουλακης,Παπαδοπουλος) και εναν που φτανει η εφτασε τα 40 (Δαλιαρης).Οποτε απο αυτη την αποψη καλυτερα ειναι να μη φορτωσουμε αλλον ενα σχετικα μεγαλο σε ηλικια παικτη στο ροστερ.Και αν θελεις τη γνωμη μου νομιζω οτι ο coach περιμενε περισσοτερα απο τον Κιτσιουλη και γι αυτο τον πηρε.Θα μου πεις οκ αμα το θεμα ηταν η ηλικια γιατι πηρες Σδρακα και δε κρατησες Κουκουραβα;Αυτο που πιστευω εγω λοιπον ειναι οτι ο coach δεδομενου οτι ο κορμος της ομαδας δεν θα μπορουσε (λογω μπατζετ) να απαρτιζεται απο πανω απο 5-6 παικτες προτιμησε να φερει παικτες (Μουλακης Σδρακας) οι οποιοι ξερουν τι θελει ο προπονητης να κανουν καλυτερα απο τον καθενα και ταυτοχρονα ειναι και αποτελεσματικοι.Παραλληλα να τονισω οτι απο τη στιγμη που ο ΚΑΟΔ κλειδωσε την ανοδο στην Α2 ηταν 99% σιγουρο οτι θα επιστρεψει ο Μουλακης που θα επαιζε στην ιδια θεση με τον Κουκουραβα.Για τον Σδρακα αν θελεις τη γνωμη μου κραταγαμε δεν κραταγαμε τον Κουκουραβα ωφειλαμε να τον παρουμε και να κλεισει (απ οσο ξερω θα το κανει την ερχομενη σεζον) την καριερα του σε αυτη την ομαδα.Αν μπορω να κανω ενα παραλληλισμο ειναι οτι ο ΑΛβερτης για τον ΠΑΟ και μαλιστα χωρις να ειναι απλα τυπικος ο ρολος του οπως του Αλβερτη πλεον.Παντως σε καμια περιπτωση δεν θελω να δοθει η εντυπωση οτι υποτιμω τον Κουκουραβα.Απο την περσινη ομαδα μπορω να πω οτι ηταν ο αγαπημενος μου παικτης και θα ηθελα να τον εχουμε και φετος.Επιμενω οτι το προβλημα ηταν στα χρηματα διαφορετικα δε βλεπω λογο να μη τον ειχαμε κρατησει.
Εννοεί τη χρονιά 2004-2005 τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος Ξανθη-ΚΑΟΔ 71-82 μ αυτή τη νίκη σώθηκε ο ΚΑΟΔ
CrossoverOnE
QUOTE(ΟΛΑ @ Mar 17 2009, 17:13 ) *
Εννοεί τη χρονιά 2004-2005 τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος Ξανθη-ΚΑΟΔ 71-82 μ αυτή τη νίκη σώθηκε ο ΚΑΟΔ

Για τη χρονια που ειπα κι εγω λοιπον.Επαναλμβανω οτι δε γνωριζω κατι κ αν ξερει κατι ο φιλος της Νηαρ ας το πει...και εχω την εντυπωση οτι το γκολ αβερειτζ με το Φαληρο ηταν υπερ μας.
ΟΛΑ
QUOTE(CrossoverOnE @ Mar 17 2009, 17:20 ) *
Για τη χρονια που ειπα κι εγω λοιπον.Επαναλμβανω οτι δε γνωριζω κατι κ αν ξερει κατι ο φιλος της Νηαρ ας το πει...και εχω την εντυπωση οτι το γκολ αβερειτζ με το Φαληρο ηταν υπερ μας.

ΚΑΟΔ-Π.Φαληρο 79-72
Π.Φαληρο-ΚΑΟΔ 81-62
CrossoverOnE
QUOTE(ΟΛΑ @ Mar 17 2009, 17:28 ) *
ΚΑΟΔ-Π.Φαληρο 79-72
Π.Φαληρο-ΚΑΟΔ 81-62

Το χα πει οτι δεν ημουν σιγουρος...anyway αυτα δε λενε τπτ...απο ποιο σαιτ τα βλεπεις;γιατι ο Γαλανης δεν εχει αυτη τη σεζον..
kesariani 4ever
QUOTE(ΟΛΑ @ Mar 17 2009, 17:28 ) *
ΚΑΟΔ-Π.Φαληρο 79-72
Π.Φαληρο-ΚΑΟΔ 81-62

Πολυ σωστα με προλαβες φιλε ΟΛΑ.Εκεινη την χρονια ο ΚΑΟΔ κερδισε μεσα στην Ξανθη και σωθηκε κατηγορια με το σκορ που ανεφερες.Τελος παντων για να μην μακρυγορουμε εγω πιστευω και ειναι σιγουρο πως εαν χρειαζεται το παιχνιδι η ΞΑΝΘΗ και οι δραμινοι ειναι αδιαφοροι θα το παρουν.
Μιλησα με τον coach της ΞΑΝΘΗΣ το προηγουμενο Σαββατο και μου ειπε πως η ομαδα του θα παλεψει ολα τα ματς και πιστευουν και οι ιδιοι οτι εχουν πολλες πιθανοτητες να σωθουν.Τους το ευχομαι ολοψυχα γιατι ειναι ομαδα οι οποιοι δεν προκαλουν ειναι κυριοι με Κ κεφαλαιο και η φιλοξενια τους σε ολες τις ομαδες ειναι υποδειγματικη.
ΟΛΑ
QUOTE(CrossoverOnE @ Mar 17 2009, 17:36 ) *
Το χα πει οτι δεν ημουν σιγουρος...anyway αυτα δε λενε τπτ...απο ποιο σαιτ τα βλεπεις;γιατι ο Γαλανης δεν εχει αυτη τη σεζον..
Απο το site www.basket.gr Όσο για τον Κιτσούλη συμφωνώ οτι ήρθε με περγαμηνές καλύτερος παίκτης στο πρωτάθλημα των Σκοπίων πέρσι αλλά φέτος δεν έχει καλή απόδοση.Τώρα με μασλαρινό, μουλάκη,ροδόστογλου,σδράκα νομίζω δεν είχε θέση ο κουκουράβας.Τώρα για Φιλιούση έκανε καλή χρονιά αλλά για Α2 το φοβήθηκαν οι παράγοντες της Δράμας
CrossoverOnE
QUOTE(kesariani 4ever @ Mar 17 2009, 17:39 ) *
Πολυ σωστα με προλαβες φιλε ΟΛΑ.Εκεινη την χρονια ο ΚΑΟΔ κερδισε μεσα στην Ξανθη και σωθηκε κατηγορια με το σκορ που ανεφερες.Τελος παντων για να μην μακρυγορουμε εγω πιστευω και ειναι σιγουρο πως εαν χρειαζεται το παιχνιδι η ΞΑΝΘΗ και οι δραμινοι ειναι αδιαφοροι θα το παρουν.
Μιλησα με τον coach της ΞΑΝΘΗΣ το προηγουμενο Σαββατο και μου ειπε πως η ομαδα του θα παλεψει ολα τα ματς και πιστευουν και οι ιδιοι οτι εχουν πολλες πιθανοτητες να σωθουν.Τους το ευχομαι ολοψυχα γιατι ειναι ομαδα οι οποιοι δεν προκαλουν ειναι κυριοι με Κ κεφαλαιο και η φιλοξενια τους σε ολες τις ομαδες ειναι υποδειγματικη.

Πραγματικα αν γνωριζετε κατι με ενδιαφερει να το μαθω..δεν εχω προβλημα...προβλημα εχω σε καταστασεις οπως περσι που δημιουργουσαν φαντασματα...αλλωστε δε θα μου εκανε εντυπωση...ειναι κοινο μυστικο οτι συμβαινει να συνεργαζονται ομαδες του βορα εναντιον αυτων της Αθηνας και το αντιστροφο...φιλε καισαριανη για τα υπολοιπα που σου ειπα για Κουκουραβα και Φιλιουση τι πιστευεις;συμφωνεις;
taraboura
QUOTE(kojito @ Mar 17 2009, 16:39 ) *
Εγω θεωρω σιγουρα πεσμενη την ΜΕΝΤ.Απο κει και περα πιστευω οτι δευτερη ομαδα που θα πεσει θα ειναι το Αιγιο.Θα επελεγα την Ξανθη αλλα δεδομενου οτι εχει ευκολο προγραμμα και μπορει να κανει νικες εχει αρκετες πιθανοτητες παραμονης.Απο κει και περα η τριτη θεση θα παιχτει μεταξυ Ξανθης,Ολυμπιαδας και Ερυθραιας.Η Ξανθη μπορει να κανει καποιες νικες σωτηριας,η Ολυμπιαδα εχει δυσκολο προγραμμα με Ηρακλη,Ηλυσιακο και Δαφνη εξω,ενω η Ερυθραια δεν εχει εκμετταλευτει την εδρα της.Πολλα θα εξαρτηθουν απο τα παιχνιδια Ολυμπιαδα-Πανερυθραικος,ΚΑΟΔ-Ξανθη,Αιγιο-Δραμα,Ολυμπιαδα-Λαγκαδας και Λαγκαδας-Ξανθη.Μην ξεχναμε επισης οτι ειναι πιθανον να εχουμε και αλλες απωλειες,οπως ομαδες που εχουν οικονομικα προβληματα και μπορει να μην ειναι του χρονου στην Α2(Απολλωνας π.χ.)

Προσωπική μου άποψη είναι ότι θα υποβιβαστούν Κεραυνός Αιγίου, Ξάνθη και ΜΕΝΤ.

Ο Ερμής Λαγκαδά έχει τρομερά δύσκολο πρόγραμμα (Ηλυσιακό εκτός, ICBS εκτός, Δάφνη εντός, Ολυμπιάδα εκτός, Ρέθυμνο εκτός, Περιστέρι εντός, Νήαρ Ηστ εκτός!!! Τα μόνα βατά παιχνίδια είναι με Ξάνθη και Παγκράτι εντός. Άρα το πολύ να κάνει 2 νίκες και λογικά θα φτάσει τις 10).

Ο Πανερυθραϊκός έχει μέτριας δυσκολίας πρόγραμμα και είναι πολύ δύσκολο να κινδυνέψει (Δύσκολα παιχνίδια: Δάφνη εντός, Ολυμπιάδα εκτός, Ρέθυμνο εκτός, Περιστέρι εντός, Νήαρ Ηστ εκτός. Εύκολα παιχνίδια: Παγκράτι εντός, Ξάνθη εντός, ΜΕΝΤ εκτός, Απόλλων εντός. Άρα λογικά θα φτάσει τις 11-13 νίκες).

Η Ολυμπιάδα έχει δύσκολο πρόγραμμα (Δύσκολα παιχνίδια: Ηρακλής εκτός, Ηλυσιακός εκτός, Δάφνη εκτός, Ρέθυμνο εκτός, ICBS εκτός, Περιστέρι εντός. Βατά παιχνίδια: Πανερυθραϊκός εντός, Ερμής Λαγκαδά εντός, Παγκράτι εντός. Άρα θα φτάσει λογικά τις 10 νίκες και θα ισοβαθμήσει με τον Ερμή Λαγκαδά (μπορεί και με τον Κεραυνό!). Όμως ο Ερμής πολύ δύσκολα θα κρατήσει τη διαφορά των 2 πόντων από τη νίκη του στο πρώτο παιχνίδι).

Ο Κεραυνός Αιγίου έχει μέτριο πρόγραμμα (Δύσκολα παιχνίδια: Ρέθυμνο εντός, Περιστέρι εκτός, Νήαρ Ηστ εντός, Ηρακλής εκτός, ICBS εντός, ΚΑΟΔ εντός. Λιγότερο δύσκολα παιχνίδια: Απόλλων εκτός, Ξάνθη εκτός, ΜΕΝΤ εντός. Άρα θα φτάσει τις 9-10 νίκες. Υστερεί στην ισοβαθμία με όλες τις ομάδες που παλεύουν για την αποφυγή του υποβιβασμού εκτός από τη Ξάνθη. Θα είναι θαύμα αν σωθεί).

Η Ξάνθη έχει αδύναμο ρόστερ και μέτριας δυσκολίας πρόγραμμα (Δύσκολα παιχνίδια: Ξάνθη-ICBS, Απόλλων-Ξάνθη, ΚΑΟΔ-Ξάνθη, Ξάνθη-Ηρακλής, Πανερυθραϊκός-Ξάνθη, Ξάνθη-Ηλυσιακός. Βατά παιχνίδια: Ξάνθη-ΜΕΝΤ, Ξάνθη-Κεραυνός Αιγίου. Άρα θα φτάσει το πολύ τις 9 νίκες, που είναι αδύνατο να της δώσουν τη σωτηρία).

Πάντως η ομάδα με το δυσκολότερο πρόγραμμα είναι το Παγκράτι το οποίο δεν έχει ούτε μία νίκη σίγουρα στα παιχνίδια που ακολουθούν (ΚΑΟΔ εκτός, Ηρακλής εντός, Πανερυθραϊκός εκτός, Ηλυσιακός εντός, Ερμής Λαγκαδά εκτός, Δάφνη εντός, Ολυμπιάδα εκτός, ICBS εκτός και Ρέθυμνο εντός). Μπορεί να έχει συμπληρώσει ήδη 10 νίκες αλλά δεν θα με εκπλήξει καθόλου αν κινδυνεύσει.

ΥΓ: Δεν αναφέρω τη ΜΕΝΤ γιατί πιστεύω ότι ήδη έχει πέσει.
CrossoverOnE
QUOTE(ΟΛΑ @ Mar 17 2009, 17:44 ) *
Απο το site www.basket.gr Όσο για τον Κιτσούλη συμφωνώ οτι ήρθε με περγαμηνές καλύτερος παίκτης στο πρωτάθλημα των Σκοπίων πέρσι αλλά φέτος δεν έχει καλή απόδοση.Τώρα με μασλαρινό, μουλάκη,ροδόστογλου,σδράκα νομίζω δεν είχε θέση ο κουκουράβας.Τώρα για Φιλιούση έκανε καλή χρονιά αλλά για Α2 το φοβήθηκαν οι παράγοντες της Δράμας

Ειλικρινα δεν ξερω ποσο καλυτερος θα ηταν ο Φιλιουσης απο τον Κιτσιουλη.Το προβλημα με τον Κιτσιουλη ειναι οτι δεν ειναι σταθερος.Αν μπορω να μας καταλογησω καποιο λαθος ειναι ο σχεδιασμος της φροντ λαιν.Δεν εχω παραπανω απαιτησεις απο τον Δαλιαρη αλλα νομιζω οτι θα πρεπε να υπαρχει καποιος αλλος στη θεση του.Αν ειχαμε εναν παικτη που να επαιζε 4 και 5 και να ηταν για παραπανω λεπτα απο αυτα που παιζει ο Δαλιαρης θα γινοταν πολυ καλυτερο rotation και θα ειχαμε πιο ξεκουραστο τον Καρτελο.Αυτο γιατι θα μπορουσαμε να κανουμε εναλλαγες μεταξυ των τριων αφου και ο Ζουπιτς μπορει να παιξει στο 5.
ΟΛΑ
QUOTE(taraboura @ Mar 17 2009, 17:50 ) *
Προσωπική μου άποψη είναι ότι θα υποβιβαστούν Κεραυνός Αιγίου, Ξάνθη και ΜΕΝΤ.

Ο Ερμής Λαγκαδά έχει τρομερά δύσκολο πρόγραμμα (Ηλυσιακό εκτός, ICBS εκτός, Δάφνη εντός, Ολυμπιάδα εκτός, Ρέθυμνο εκτός, Περιστέρι εντός, Νήαρ Ηστ εκτός!!! Τα μόνα βατά παιχνίδια είναι με Ξάνθη και Παγκράτι εντός. Άρα το πολύ να κάνει 2 νίκες και λογικά θα φτάσει τις 10).

Ο Πανερυθραϊκός έχει μέτριας δυσκολίας πρόγραμμα και είναι πολύ δύσκολο να κινδυνέψει (Δύσκολα παιχνίδια: Δάφνη εντός, Ολυμπιάδα εκτός, Ρέθυμνο εκτός, Περιστέρι εντός, Νήαρ Ηστ εκτός. Εύκολα παιχνίδια: Παγκράτι εντός, Ξάνθη εντός, ΜΕΝΤ εκτός, Απόλλων εντός. Άρα λογικά θα φτάσει τις 11-13 νίκες).

Η Ολυμπιάδα έχει δύσκολο πρόγραμμα (Δύσκολα παιχνίδια: Ηρακλής εκτός, Ηλυσιακός εκτός, Δάφνη εκτός, Ρέθυμνο εκτός, ICBS εκτός, Περιστέρι εντός. Βατά παιχνίδια: Πανερυθραϊκός εντός, Ερμής Λαγκαδά εντός, Παγκράτι εντός. Άρα θα φτάσει λογικά τις 10 νίκες και θα ισοβαθμήσει με τον Ερμή Λαγκαδά (μπορεί και με τον Κεραυνό!). Όμως ο Ερμής πολύ δύσκολα θα κρατήσει τη διαφορά των 2 πόντων από τη νίκη του στο πρώτο παιχνίδι).

Ο Κεραυνός Αιγίου έχει μέτριο πρόγραμμα (Δύσκολα παιχνίδια: Ρέθυμνο εντός, Περιστέρι εκτός, Νήαρ Ηστ εντός, Ηρακλής εκτός, ICBS εντός, ΚΑΟΔ εντός. Λιγότερο δύσκολα παιχνίδια: Απόλλων εκτός, Ξάνθη εκτός, ΜΕΝΤ εντός. Άρα θα φτάσει τις 9-10 νίκες. Υστερεί στην ισοβαθμία με όλες τις ομάδες που παλεύουν για την αποφυγή του υποβιβασμού εκτός από τη Ξάνθη. Θα είναι θαύμα αν σωθεί).

Η Ξάνθη έχει αδύναμο ρόστερ και μέτριας δυσκολίας πρόγραμμα (Δύσκολα παιχνίδια: Ξάνθη-ICBS, Απόλλων-Ξάνθη, ΚΑΟΔ-Ξάνθη, Ξάνθη-Ηρακλής, Πανερυθραϊκός-Ξάνθη, Ξάνθη-Ηλυσιακός. Βατά παιχνίδια: Ξάνθη-ΜΕΝΤ, Ξάνθη-Κεραυνός Αιγίου. Άρα θα φτάσει το πολύ τις 9 νίκες, που είναι αδύνατο να της δώσουν τη σωτηρία).

Πάντως η ομάδα με το δυσκολότερο πρόγραμμα είναι το Παγκράτι το οποίο δεν έχει ούτε μία νίκη σίγουρα στα παιχνίδια που ακολουθούν (ΚΑΟΔ εκτός, Ηρακλής εντός, Πανερυθραϊκός εκτός, Ηλυσιακός εντός, Ερμής Λαγκαδά εκτός, Δάφνη εντός, Ολυμπιάδα εκτός, ICBS εκτός και Ρέθυμνο εντός). Μπορεί να έχει συμπληρώσει ήδη 10 νίκες αλλά δεν θα με εκπλήξει καθόλου αν κινδυνεύσει.

ΥΓ: Δεν αναφέρω τη ΜΕΝΤ γιατί πιστεύω ότι ήδη έχει πέσει.
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2008-2009
Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ Βαθ2 Διαφ2
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 38 21 17 4 0 1624 1426 198 2 1,138
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 38 21 17 4 0 1596 1466 130 1 0,878
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 37 21 16 5 0 1542 1360 182 0 1
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 35 21 14 7 0 1598 1498 100 0 1
ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 34 21 13 8 0 1618 1599 19 0 1
ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 33 21 12 9 0 1475 1586 -111 2 1,085
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 33 21 12 9 0 1653 1609 44 1 0,921
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 31 21 10 11 0 1539 1528 11 0 1
ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 30 21 9 12 0 1546 1638 -92 5 1,008
ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ 30 21 9 12 0 1516 1561 -45 4 0,963
ICBS ΔΙΕΘΝ. ΚΟΛΛΕΓΙΟ 30 21 9 12 0 1488 1463 25 3 1,047
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ 29 21 8 13 0 1450 1534 -84 0 1
ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ 28 21 7 14 0 1523 1558 -35 0 1
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 27 21 6 15 0 1486 1595 -109 2 1,100
ΞΑΝΘΗ ΑΣ 27 21 6 15 0 1511 1625 -114 1 0,909
ΜΕΝΤ 24 21 3 18 0 1472 1591 -119 0 1

Ο Λαγκαδας έχει 9 νίκες
kesariani 4ever
QUOTE(CrossoverOnE @ Mar 17 2009, 17:45 ) *
Πραγματικα αν γνωριζετε κατι με ενδιαφερει να το μαθω..δεν εχω προβλημα...προβλημα εχω σε καταστασεις οπως περσι που δημιουργουσαν φαντασματα...αλλωστε δε θα μου εκανε εντυπωση...ειναι κοινο μυστικο οτι συμβαινει να συνεργαζονται ομαδες του βορα εναντιον αυτων της Αθηνας και το αντιστροφο...φιλε καισαριανη για τα υπολοιπα που σου ειπα για Κουκουραβα και Φιλιουση τι πιστευεις;συμφωνεις;

Οχι φιλε μου δεν γνωριζω κατι πραγματικα απλα βλεπωντας χρονια τα πρωταθληματα και αντιλαμβανοντας τις καταστασεις θελω να πω πως παντα στις τελευταιες αγωνιστικες γινονται αλχημειες και ειδικα στην Β.Ελλαδα.Επομενως ξαναλεω πως εαν χρειαζεται το παιχνιδι η Ξανθη θα το παρει ειτε ευκολα ειτε δυσκολα.
Το μονο που εχω ακουσει ειναι παντως οτι του χρονου ψηνεται συγχωνευση μεταξυ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ-ΞΑΝΘΗΣ.Τωρα κατα ποσο ισχυει δεν το γνωριζω απλα το εχω ακουσει.
Τελος μην ξεγραφεται την ΞΑΝΘΗ γιατι εχει ευκολο προγραμμα και μπορει να κανει νικες που να μην τις πιστευει κανεις οπως για παραδειγμα εντος(ICBS,ΜΕΝΤ,ΑΙΓΙΟ,ΗΡΑΚΛΗΣ,ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ) και εκτος(ΔΡΑΜΑ).Θεωρω τα 2 τελευταια παιχνιδια εντος οτι θα τα παρει γιατι ο μεν ΗΡΑ θα ειναι εκτος στοχων και ο δε ΗΛΥ θα εχει ανεβει.Επισης εχει εκτος ΛΑΓΚΑΔΑ,ΕΡΥΘΡΑΙΑ που μπορει να τα παλεψει.Ιδωμεν.
CrossoverOnE
QUOTE(kesariani 4ever @ Mar 17 2009, 18:10 ) *
Οχι φιλε μου δεν γνωριζω κατι πραγματικα απλα βλεπωντας χρονια τα πρωταθληματα και αντιλαμβανοντας τις καταστασεις θελω να πω πως παντα στις τελευταιες αγωνιστικες γινονται αλχημειες και ειδικα στην Β.Ελλαδα.Επομενως ξαναλεω πως εαν χρειαζεται το παιχνιδι η Ξανθη θα το παρει ειτε ευκολα ειτε δυσκολα.
Το μονο που εχω ακουσει ειναι παντως οτι του χρονου ψηνεται συγχωνευση μεταξυ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ-ΞΑΝΘΗΣ.Τωρα κατα ποσο ισχυει δεν το γνωριζω απλα το εχω ακουσει.
Τελος μην ξεγραφεται την ΞΑΝΘΗ γιατι εχει ευκολο προγραμμα και μπορει να κανει νικες που να μην τις πιστευει κανεις οπως για παραδειγμα εντος(ICBS,ΜΕΝΤ,ΑΙΓΙΟ,ΗΡΑΚΛΗΣ,ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ) και εκτος(ΔΡΑΜΑ).Θεωρω τα 2 τελευταια παιχνιδια εντος οτι θα τα παρει γιατι ο μεν ΗΡΑ θα ειναι εκτος στοχων και ο δε ΗΛΥ θα εχει ανεβει.Επισης εχει εκτος ΛΑΓΚΑΔΑ,ΕΡΥΘΡΑΙΑ που μπορει να τα παλεψει.Ιδωμεν.

Δεν εχω ακουσει κατι για τη συγχωνευση...αν ειναι να γινει ας ελπισουμε να γινει για πραγματικο καλο και χωρις ευτραπελα....
ΟΛΑ
QUOTE(kesariani 4ever @ Mar 17 2009, 18:10 ) *
Οχι φιλε μου δεν γνωριζω κατι πραγματικα απλα βλεπωντας χρονια τα πρωταθληματα και αντιλαμβανοντας τις καταστασεις θελω να πω πως παντα στις τελευταιες αγωνιστικες γινονται αλχημειες και ειδικα στην Β.Ελλαδα.Επομενως ξαναλεω πως εαν χρειαζεται το παιχνιδι η Ξανθη θα το παρει ειτε ευκολα ειτε δυσκολα.
Το μονο που εχω ακουσει ειναι παντως οτι του χρονου ψηνεται συγχωνευση μεταξυ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ-ΞΑΝΘΗΣ.Τωρα κατα ποσο ισχυει δεν το γνωριζω απλα το εχω ακουσει.
Τελος μην ξεγραφεται την ΞΑΝΘΗ γιατι εχει ευκολο προγραμμα και μπορει να κανει νικες που να μην τις πιστευει κανεις οπως για παραδειγμα εντος(ICBS,ΜΕΝΤ,ΑΙΓΙΟ,ΗΡΑΚΛΗΣ,ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ) και εκτος(ΔΡΑΜΑ).Θεωρω τα 2 τελευταια παιχνιδια εντος οτι θα τα παρει γιατι ο μεν ΗΡΑ θα ειναι εκτος στοχων και ο δε ΗΛΥ θα εχει ανεβει.Επισης εχει εκτος ΛΑΓΚΑΔΑ,ΕΡΥΘΡΑΙΑ που μπορει να τα παλεψει.Ιδωμεν.
Μπορεί να κάνει ο Ολυμπιακός συγχώνευση με Παναθηναικο; Ο ΠΑΟΚ με Αρη;Οταν κάνουν αυτοί θα κάνει και η Κομοτηνή με Ξάνθη.
CrossoverOnE
QUOTE(ΟΛΑ @ Mar 17 2009, 18:17 ) *
Μπορεί να κάνει ο Ολυμπιακός συγχώνευση με Παναθηναικο; Ο ΠΑΟΚ με Αρη;Οταν κάνουν αυτοί θα κάνει και η Κομοτηνή με Ξάνθη.

Γιατι τετοια εχθρα εχουν;Παντως μην το λες...η Καβαλα πριν αρχισει η ιστορια με το Πανοραμα ειχε προτεινει συγχωνευση στον ΚΑΟΔ...που αν εχει προβλημα η Ξανθη με τη Κομοτινη τοτε η Δραμα με τη Καβαλα εχει πολεμο shot.gif
taraboura
QUOTE(ΟΛΑ @ Mar 17 2009, 17:55 ) *
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2008-2009
Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ Βαθ2 Διαφ2
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 38 21 17 4 0 1624 1426 198 2 1,138
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 38 21 17 4 0 1596 1466 130 1 0,878
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 37 21 16 5 0 1542 1360 182 0 1
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 35 21 14 7 0 1598 1498 100 0 1
ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 34 21 13 8 0 1618 1599 19 0 1
ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 33 21 12 9 0 1475 1586 -111 2 1,085
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 33 21 12 9 0 1653 1609 44 1 0,921
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 31 21 10 11 0 1539 1528 11 0 1
ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 30 21 9 12 0 1546 1638 -92 5 1,008
ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ 30 21 9 12 0 1516 1561 -45 4 0,963
ICBS ΔΙΕΘΝ. ΚΟΛΛΕΓΙΟ 30 21 9 12 0 1488 1463 25 3 1,047
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ 29 21 8 13 0 1450 1534 -84 0 1
ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ 28 21 7 14 0 1523 1558 -35 0 1
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 27 21 6 15 0 1486 1595 -109 2 1,100
ΞΑΝΘΗ ΑΣ 27 21 6 15 0 1511 1625 -114 1 0,909
ΜΕΝΤ 24 21 3 18 0 1472 1591 -119 0 1

Ο Λαγκαδας έχει 9 νίκες

Φίλε έχεις απόλυτο δίκιο. Άρα διορθώνω:
Πολύ δύσκολα θα κινδυνέψει και ο Λαγκαδάς. Άρα η παραμονή θα παιχτεί κατά κύριο λόγο ανάμεσα σε Ολυμπιάδα, Κεραυνό, Ξάνθη και η λογική λέει ότι θα υποβιβαστούν Κεραυνός και Ξάνθη, οι οποίοι άλλωστε μειονεκτούν σε ισοβαθμία με την Ολυμπιάδα. Αυτή είναι η τελική μου εκτίμηση.

kesariani 4ever
QUOTE(CrossoverOnE @ Mar 17 2009, 17:45 ) *
Πραγματικα αν γνωριζετε κατι με ενδιαφερει να το μαθω..δεν εχω προβλημα...προβλημα εχω σε καταστασεις οπως περσι που δημιουργουσαν φαντασματα...αλλωστε δε θα μου εκανε εντυπωση...ειναι κοινο μυστικο οτι συμβαινει να συνεργαζονται ομαδες του βορα εναντιον αυτων της Αθηνας και το αντιστροφο...φιλε καισαριανη για τα υπολοιπα που σου ειπα για Κουκουραβα και Φιλιουση τι πιστευεις;συμφωνεις;

Για Κουκουραβα συμφωνω οτι πηρες καλυτερους και πιο εμπειρους παιχτες.Για Φιλιουση ομως θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω διοτι ο Γιωργος προκειται για παιδι εξαιρετικο σαν ανθρωπινη και σαν μπασκετικη αξια μεσα και εξω απο το γηπεδο.Και επισης ο παιχτης που πηρες αντι του Φιλιουση δεν ειναι και πολυ καλυτερος του ισα ισα νομιζω οτι ειναι μικροτερων δυνατοτητων.Ολα αυτα τα λεω διοτι εχει περασει απο την ομαδα μου αλλα και γιατι τον βλεπω ολα αυτα τα χρονια σε ολες τις ομαδες που εχει αγωνιστει(ΕΥΟΣΜΟΣ,ΜΕΝΤ,ΞΑΝΘΗ,ΔΡΑΜΑ).
kesariani 4ever
Παιδια παραθετω τα προγνωστικα μου για τα παιχνιδια του Σαββατου:

1)ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ - ΡΕΘΥΜΝΟ Προτεινω 2 γιατι πιστευω πως και καλυτερη ομαδα εχει ο ΑΓΟΡ αλλα τους γηπεδουχους θα τους κυριευσει το αγχος γιατι με ηττα καιγονται.
2)ΔΡΑΜΑ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ Προτεινω 1 διοτι θα μιλησει η εδρα.
3)ΗΡΑΚΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝ Προτεινω 1 με μεγαλη επιφυλαξη και νομιζω οτι θα γινει μεγαλο ντερμπι.Αυτο το στηριζω στο γεγονος οτι οι γηπεδουχοι ειναι πλεον εκτος στοχων ενω οι πατρινοι χρειζονται νικες.
4)ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ - ΔΑΦΝΗ Προτεινω 2 διοτι η Δαφνη θα πνιξει τους γηπεδουχους με την αμυνα της.
5)ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ Προτεινω 1 λογω διαφορας δυναμικοτητας.
6)ΞΑΝΘΗ - ICBS Προτεινω 1 διοτι οι γηπεδουχοι χρειαζονται παση θυσια την νικη ενω το κολλεγιο θα εχει την πολυ σημαντικη απουσια του ΚΟΥΝΑ που ειναι σχεδον η μιση ομαδα.
7)ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΑΤΡΩΝ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ Προτεινω 2 γιατι το Περιστερι εχει περισσοτερες λυσεις και γιατι θα εχει την συμπαρασταση του κοσμου του.Βεβαια δεν θα περασει ευκολο απογευμα.
8)ΜΕΝΤ - ΝΗΑΡ ΗΣΤ Προτεινω 2 γιατι πιστευω οτι θα κερδισουμε εστω και δυσκολα.


Καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες.
kurtinaitis
QUOTE(kesariani 4ever @ Mar 19 2009, 00:57 ) *
Παιδια παραθετω τα προγνωστικα μου για τα παιχνιδια του Σαββατου:

1)ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ - ΡΕΘΥΜΝΟ Προτεινω 2 γιατι πιστευω πως και καλυτερη ομαδα εχει ο ΑΓΟΡ αλλα τους γηπεδουχους θα τους κυριευσει το αγχος γιατι με ηττα καιγονται.
2)ΔΡΑΜΑ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ Προτεινω 1 διοτι θα μιλησει η εδρα.
3)ΗΡΑΚΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝ Προτεινω 1 με μεγαλη επιφυλαξη και νομιζω οτι θα γινει μεγαλο ντερμπι.Αυτο το στηριζω στο γεγονος οτι οι γηπεδουχοι ειναι πλεον εκτος στοχων ενω οι πατρινοι χρειζονται νικες.
4)ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ - ΔΑΦΝΗ Προτεινω 2 διοτι η Δαφνη θα πνιξει τους γηπεδουχους με την αμυνα της.
5)ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ Προτεινω 1 λογω διαφορας δυναμικοτητας.
6)ΞΑΝΘΗ - ICBS Προτεινω 1 διοτι οι γηπεδουχοι χρειαζονται παση θυσια την νικη ενω το κολλεγιο θα εχει την πολυ σημαντικη απουσια του ΚΟΥΝΑ που ειναι σχεδον η μιση ομαδα.
7)ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΑΤΡΩΝ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ Προτεινω 2 γιατι το Περιστερι εχει περισσοτερες λυσεις και γιατι θα εχει την συμπαρασταση του κοσμου του.Βεβαια δεν θα περασει ευκολο απογευμα.
8)ΜΕΝΤ - ΝΗΑΡ ΗΣΤ Προτεινω 2 γιατι πιστευω οτι θα κερδισουμε εστω και δυσκολα.


Καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες.




Αίγιο-Ρέθυμνο Κανονικά 2 αλλά από επειδή το Ρέθυμνο είναι αδιάφορο κρατάω μία πισινή.
Δράμα-Παγκράτι 1
Ηρακλής-Ολυμπιάδα 1 (νομίζω εύκολα)
Ερυθραία-Δάφνη. Κανονικά δεν έχει καμία σχέση η μία ομάδα με την άλλη. Όμως το άγχος είναι με τους φιλοξενούμενους. Θα ρισκάρω να πω ντέρμπι που θα κριθεί στο τέλος
Ηλισιακός-Ερμής 1 από την καλύτερη ομάδα της κατηγορίας
Ξάνθη-ICBS και εδώ άσσος
Πάτρα-Περιστέρι 2 και μάλιστα εύκολο
Μεντ-Νήαρ μάλλον 2
kesariani 4ever
Παιδια βλεπωντας το προγραμμα κανω τις εξης διαπιστωσεις.Με ηττα το ΑΙΓΙΟ αποχαιρετα την κατηγορια αλλιως συνεχιζει να ελπιζει στην παραμονη του.Το ιδιο και η ΞΑΝΘΗ που με νικη κραταει τις ελπιδες της για παραμονη και βαζει σε περιπετειες την ομαδα του κολλεγιου.Σε αντιθετη περιπτωση δυσκολευουν και για τους ακριτες τα πραγματα ενω τι κολλεγιο σωζεται οριστικα.Στο παιχνιδι της Ερυθραιας με νικη οι γηπεδουχοι κανουν αποφασιστικο βημα για την παραμονη τους ενω μενει πισω η ΔΑΦΝΗ στην υποθεση ανοδο ενω σε αντιθετη περιπτωση συμβαινουν τα αντιθετα με τους γηπεδουχους να μπαινουν σε μεγαλες περιπετειες.Μεγαλο παιχνιδι γινεται στην περιβολα με το ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ να θελει παση θυσια την νικη γιατι διαφορετικα μπλεκει σε μεγαλες περιπετειες ενω ο ΑΠΟΛΛΩΝ θελει την νικη κυριως για λογους πρεστιζ.
Στην Δραμα με νικη ο ΚΑΟΔ νομιζω σωζεται σχεδον οριστικα απεναντι στο αδιαφορο ΠΑΓΚΡΑΤΙ.Στην Τουμπα κοντραρονται η ΜΕΝΤ με την ΝΗΑΡ σε ενα παιχνιδι που θα παιχτει ελευθερο μπασκετακι και στο Ιβανοφειο το παιχνιδι εχει μονοπλευρο ενδιαφερον μιας και ο ΗΡΑ ειναι πλεον αδιαφορος ενω η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ καιγεται για βαθμους.Τελος στα Ιλλισια ο ΗΛΥ νομιζω θα παρει ξεκουραστα τους 2 βαθμους και ετοιμαζεται για το ντερμπι της επομενης αγωνιστικης στην Δαφνη.Θεωρω την συγκεκριμενη αγωνιστικη πολυ κρισιμη για την ανοδο αλλα και για την παραμονη.Ιδωμεν.
Πολλα χαιρετισματα στον φιλο και συναγωνιστη Π.Χ.Καλη επιτυχια την Τριτη εαν και νομιζω οτι θα το παρουμε το ματσακι.
kotzito
Αίγιο-Ρέθυμνο 1 Το Αιγιο παιζει ενα απο τα τελευταια του χαρτια για παραμονη.Αν χασει,αυτοματως θα ειναι μεσα στα φαβορι για υποβιβασμο
Δράμα-Παγκράτι 1 Λιγο ντεφορμε ο ΚΑΟΔ τον τελευταιο καιρο αλλα δεν νομιζω οτι θα χασει απο το Παγκρατι
Ηρακλής-Ολυμπιάδα Πατρων 1 Ο Ηρακλης εχει πλεον μεινει εκτος στοχων.Παρ'ολα αυτα λογικα ομως δεν θα ειναι αδιαφορος
Πανερυθραικος-Δάφνη 2 Δυσκολο παιχνιδι.Αν χασει η Ερυθραια μπαινει σε περιπετειες.Η Δαφνη καιγεται πιο πολυ να παρει την νικη.Αν παιξουμε σοβαρα και εγκλωβισουμε την Ερυθραια θα κερδισουμε μαλλον.Καποιες πιθανοτητες και για ασσο
Ηλυσιακός-Ερμής Λαγκαδα 1 Ευκολη νικη για τον Ηλυσιακο
Ξάνθη-ICBS 1 Η Ξανθη μεσα στην εδρα της ειναι αρκετα σκληρη.Απεναντι στο κολλεγιο που δεν κινδυνευει,μπορει να παρει την νικη για να κυνηγησει την παραμονη
Απολλων Πάτρας-Περιστέρι 2 Ο Απολλων εχει μεινει με λιγους παικτες και το Περιστερι ειναι πολυ καλυτερη ομαδα.Παρ'ολα αυτα η αγωνιστικοτητα των γηπεδουχων ισως τους δωσει την νικη.
Μεντ-Νήαρ Ηστ 2 Η ΜΕΝΤ μονο με θαυμα θα σωθει.Βλεπω δυσκολη νικη της ΝΗΑΡ.
poseidon70
QUOTE(kojito @ Mar 20 2009, 13:48 ) *
Αίγιο-Ρέθυμνο 1 Το Αιγιο παιζει ενα απο τα τελευταια του χαρτια για παραμονη.Αν χασει,αυτοματως θα ειναι μεσα στα φαβορι για υποβιβασμο
Δράμα-Παγκράτι 1 Λιγο ντεφορμε ο ΚΑΟΔ τον τελευταιο καιρο αλλα δεν νομιζω οτι θα χασει απο το Παγκρατι
Ηρακλής-Ολυμπιάδα Πατρων 1 Ο Ηρακλης εχει πλεον μεινει εκτος στοχων.Παρ'ολα αυτα λογικα ομως δεν θα ειναι αδιαφορος
Πανερυθραικος-Δάφνη 2 Δυσκολο παιχνιδι.Αν χασει η Ερυθραια μπαινει σε περιπετειες.Η Δαφνη καιγεται πιο πολυ να παρει την νικη.Αν παιξουμε σοβαρα και εγκλωβισουμε την Ερυθραια θα κερδισουμε μαλλον.Καποιες πιθανοτητες και για ασσο
Ηλυσιακός-Ερμής Λαγκαδα 1 Ευκολη νικη για τον Ηλυσιακο
Ξάνθη-ICBS 1 Η Ξανθη μεσα στην εδρα της ειναι αρκετα σκληρη.Απεναντι στο κολλεγιο που δεν κινδυνευει,μπορει να παρει την νικη για να κυνηγησει την παραμονη
Απολλων Πάτρας-Περιστέρι 2 Ο Απολλων εχει μεινει με λιγους παικτες και το Περιστερι ειναι πολυ καλυτερη ομαδα.Παρ'ολα αυτα η αγωνιστικοτητα των γηπεδουχων ισως τους δωσει την νικη.
Μεντ-Νήαρ Ηστ 2 Η ΜΕΝΤ μονο με θαυμα θα σωθει.Βλεπω δυσκολη νικη της ΝΗΑΡ.

ξερουμε αποτελεσματα?
taraboura
Κεραυνός-Ρέθυμνο 73-75 , Ηρακλής-Ολυμπιάδα 78-70

Στον Απόλλωνα έπεσαν αντικείμενα κατά των διαιτητών (οι οποίοι αποχώρησαν για τα αποδυτήρια) από τους οπαδούς τους Απόλλωνα και διακόπηκε για 10 λεπτά το παιχνίδι. Όταν επέστρεψαν δόθηκε εντολή να εκκενωθεί το γήπεδο αρχικά (όπως είναι και το λογικό) αλλά τελικά αποφάσισαν οι διαιτητές τελικά να μεταφέρουν(!) τους οπαδούς από την μία κερκίδα στην απέναντι για να μην ενοχλούν τη γραμματεία!!!

ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ. ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
yiagos
Καοδ-Παγκρατι 76-70 νικη για Καοδ.Πολυ καλος ο Μασλαρινος αλλα και Καρτελο,ακολουθησαν Ζουπιτς , Κιτσουλης.Παλι 3 λεπτα πριν το τελος ο Καοδ ηταν πανω για 15 και μεσα σε 2 λεπτα εγιναν 8.Τελος καλο ολα καλα ομως...

Επισης...απαρεδεκτη η διαιτησια του ΛΑΖΑΡΙΔΗ.Και το πιο τραγικο ειναι οτι απειλησε να διακοψει το παιχνιδι επειδη τον εβριζαν 6 ατομα...




Νικησαν οι Δαφνη,Ξανθη,Ρερθυμνο
CrossoverOnE
QUOTE(yiagos @ Mar 21 2009, 19:40 ) *
Καοδ-Παγκρατι 76-70 νικη για Καοδ.Πολυ καλος ο Μασλαρινος αλλα και Καρτελο,ακολουθησαν Ζουπιτς , Κιτσουλης.Παλι 3 λεπτα πριν το τελος ο Καοδ ηταν πανω για 15 και μεσα σε 2 λεπτα εγιναν 8.Τελος καλο ολα καλα ομως...

Επισης...απαρεδεκτη η διαιτησια του ΛΑΖΑΡΙΔΗ.Και το πιο τραγικο ειναι οτι απειλησε να διακοψει το παιχνιδι επειδη τον εβριζαν 6 ατομα...




Νικησαν οι Δαφνη,Ξανθη,Ρερθυμνο

Aσχημο παιχνιδι.δ γινοταν να το χασουμε γιατι το παγκρατι παρα ηταν τραγικο κ μεις ακολουθησαμε.πολλα λαθη κ οι παικτες μας δ μπορουσαν να βρεθουν μεταξυ τους σε αμυνα κ επιθεση.Στο
2ο ημασταν καλυτεροι αλλα ο Λαζριδης στο 3ο 10λεπτο εστειλε το Μουλακη με 5 φαουλ εξω δινοντας μια τεχνικη για διαμαρτυρια στο 4ο φαουλ που του δωσε.Γενικα πολυ ασχημη διαιτησια κ ασχημο παιχνιδι.
kesariani 4ever
QUOTE(kesariani 4ever @ Mar 19 2009, 00:57 ) *
Παιδια παραθετω τα προγνωστικα μου για τα παιχνιδια του Σαββατου:

1)ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ - ΡΕΘΥΜΝΟ Προτεινω 2 γιατι πιστευω πως και καλυτερη ομαδα εχει ο ΑΓΟΡ αλλα τους γηπεδουχους θα τους κυριευσει το αγχος γιατι με ηττα καιγονται.
2)ΔΡΑΜΑ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ Προτεινω 1 διοτι θα μιλησει η εδρα.
3)ΗΡΑΚΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝ Προτεινω 1 με μεγαλη επιφυλαξη και νομιζω οτι θα γινει μεγαλο ντερμπι.Αυτο το στηριζω στο γεγονος οτι οι γηπεδουχοι ειναι πλεον εκτος στοχων ενω οι πατρινοι χρειζονται νικες.
4)ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ - ΔΑΦΝΗ Προτεινω 2 διοτι η Δαφνη θα πνιξει τους γηπεδουχους με την αμυνα της.
5)ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ Προτεινω 1 λογω διαφορας δυναμικοτητας.
6)ΞΑΝΘΗ - ICBS Προτεινω 1 διοτι οι γηπεδουχοι χρειαζονται παση θυσια την νικη ενω το κολλεγιο θα εχει την πολυ σημαντικη απουσια του ΚΟΥΝΑ που ειναι σχεδον η μιση ομαδα.
7)ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΑΤΡΩΝ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ Προτεινω 2 γιατι το Περιστερι εχει περισσοτερες λυσεις και γιατι θα εχει την συμπαρασταση του κοσμου του.Βεβαια δεν θα περασει ευκολο απογευμα.
8)ΜΕΝΤ - ΝΗΑΡ ΗΣΤ Προτεινω 2 γιατι πιστευω οτι θα κερδισουμε εστω και δυσκολα.


Καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες.

Ηταν μια εβδομαδα δυσκολων συνθηκων για ολες τις ομαδες ομως ειχα 100% επιτυχια στις προβλεψεις μου.Διαπιστωνω οτι το ΑΙΓΙΟ μαλλον υποβιβασθηκε κατηγορια και πολυ δυσκολα θα προλαβει να σωθει.Απο εκει και περα η ΕΡΥΘΡΑΙΑ μπαινει σε πολυ μεγαλους μπελαδες και παιζει καθοριστικης σημασιας παιχνιδι την επομενη αγωνιστικη στο Δ.ΤΟΦΑΛΟΣ σε ενα παιχνιδι ζωης και θανατου και για τις 2 ομαδες.
Θελω να δωσω συγχαρητηρια για ακομη μια φορα στην ομαδα για την νικη επι της ΜΕΝΤ στην Τουμπα.Μεγαλος πρωταγωνιστης για την ομαδα μου εκτος απο τους συνηθεις υποπτους(Μιχαλος,Κουτρουλιας) ηταν ο Ηλιας Εμιρης που με 4/4 τριποντα εδωσε φοβερη βοηθεια στην ομαδα μου και καλυψε το κενο του Παπαντωνιου ο οποιος δεν ταξιδεψε λογω προβληματος υγειας.Περαστικα στον Δημητρη ο οποιος ειναι και εξαιρετικο παιδι και συγχαρητηρια στον Ηλια για την εμφανιση του.
ΟΛΑ
QUOTE(CrossoverOnE @ Mar 21 2009, 21:40 ) *
Aσχημο παιχνιδι.δ γινοταν να το χασουμε γιατι το παγκρατι παρα ηταν τραγικο κ μεις ακολουθησαμε.πολλα λαθη κ οι παικτες μας δ μπορουσαν να βρεθουν μεταξυ τους σε αμυνα κ επιθεση.Στο
2ο ημασταν καλυτεροι αλλα ο Λαζριδης στο 3ο 10λεπτο εστειλε το Μουλακη με 5 φαουλ εξω δινοντας μια τεχνικη για διαμαρτυρια στο 4ο φαουλ που του δωσε.Γενικα πολυ ασχημη διαιτησια κ ασχημο παιχνιδι.
Φίλε μου το παιχνίδι δεν το είδα αλλα για τον Λαζαρίδη θα σου πω ότι μ αυτόν διαιτητή η φιλοξενούμενη είναι ήσυχη και η γηπεδούχος ανήσυχη.Δεν καταλαβαίνει τίποτε απο έδρα αρα ότι και παράπονα να κάνει ο γηπεδούχος είναι δικαιολογημένα γιατί δεν πήρε ούτε ένα σφύριγμα έδρας. Τώρα για το πρωτάθλημα μάλλον το Αιγιο αποχαιρετά μαζί με Μεντ την κατηγορία ενω για την τρίτη θέση θα γίνει σκληρή μάχη.Ολυμπιάδα-Ερυθραία πολύ κρίσιμος αγώνας ιδίως για την Ολυμπιάδα που αν χάσει θα βρεθεί σε πολύ δύσκολη θέση.
kotzito
QUOTE(kojito @ Mar 20 2009, 13:48 ) *
Αίγιο-Ρέθυμνο 1 Το Αιγιο παιζει ενα απο τα τελευταια του χαρτια για παραμονη.Αν χασει,αυτοματως θα ειναι μεσα στα φαβορι για υποβιβασμο
Δράμα-Παγκράτι 1 Λιγο ντεφορμε ο ΚΑΟΔ τον τελευταιο καιρο αλλα δεν νομιζω οτι θα χασει απο το Παγκρατι
Ηρακλής-Ολυμπιάδα Πατρων 1 Ο Ηρακλης εχει πλεον μεινει εκτος στοχων.Παρ'ολα αυτα λογικα ομως δεν θα ειναι αδιαφορος
Πανερυθραικος-Δάφνη 2 Δυσκολο παιχνιδι.Αν χασει η Ερυθραια μπαινει σε περιπετειες.Η Δαφνη καιγεται πιο πολυ να παρει την νικη.Αν παιξουμε σοβαρα και εγκλωβισουμε την Ερυθραια θα κερδισουμε μαλλον.Καποιες πιθανοτητες και για ασσο
Ηλυσιακός-Ερμής Λαγκαδα 1 Ευκολη νικη για τον Ηλυσιακο
Ξάνθη-ICBS 1 Η Ξανθη μεσα στην εδρα της ειναι αρκετα σκληρη.Απεναντι στο κολλεγιο που δεν κινδυνευει,μπορει να παρει την νικη για να κυνηγησει την παραμονη
Απολλων Πάτρας-Περιστέρι 2 Ο Απολλων εχει μεινει με λιγους παικτες και το Περιστερι ειναι πολυ καλυτερη ομαδα.Παρ'ολα αυτα η αγωνιστικοτητα των γηπεδουχων ισως τους δωσει την νικη.
Μεντ-Νήαρ Ηστ 2 Η ΜΕΝΤ μονο με θαυμα θα σωθει.Βλεπω δυσκολη νικη της ΝΗΑΡ.

Μονο το Αιγιο εχασα.Δεν πειραζει.Σιγα σιγα εχουν αρχισει να ξεκαθαριζουν αλλα και να μπλεκονται καποια πραγματα.Το Αιγιο με αυτη την ηττα μαλλον αποχαιρετα την κατηγορια,ενω η 3η θεση θα παιχτει μεταξυ Ξανθης,Ολυμπιαδας και Ερυθραιας.Καθοριστικο οντως το παιχνιδι Ολυμπιαδας-Ερυθραιας την επομενη βδομαδα.Ο νικητης παιρνει βαθμολογικη ανασα,ο χαμενος κινδυνευει.Αν κερδισει ο Πανερυθραικος αποκτα προβαδισμα για την παραμονη.Η ομαδα μου με το διπλο μεσα στην Ερυθραια σημερα συνεχισε το νικηφορο σερι και περιμενει το Σαββατο τον Ηλυσιακο στον παιχνιδι της χρονιας.Απο την αλλη μπραβο στα παιδια της Ξανθης για την προσπαθεια που καταβαλουν και παρα τα τοσα προβληματα καταφερνουν να ειναι μεσα στο παιχνιδι της παραμονης.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.