Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α2 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
kaukasios
QUOTE(tsatsos @ Feb 15 2009, 00:34 ) *
καυκασιε για ποιο λογο..θα εφευγε η δαφνη απο το παιχνιδι???
εγινε κατι 'η κλασσικη αντιδραση σορωτου??

μεριδα του κοσμου τα εβαλε με τον παγκο,τον σορωτο και κανα δυο παικτες,εφυγαν και κατι καφεδες στον σορωτο αλλα αν τον ξερεις νομιζω οτι ειναι λιγο προκλητικος.δημιουργηθηκε και ενταση στην κερκιδα γιατι ηταν στο γηπεδο φιλοι της δαφνης.τιποτα το σοβαρο,ηρεμησαν συντομα τα πνευματα.
kotzito
QUOTE(Live strong @ Feb 16 2009, 11:56 ) *
Φαντάζομαι ότι όταν είχαν παίξει ο Απόλλωνας στο γήπεδο της Δάφνης δεν έτυχαν της ίδιας αντιμετώπισης….

Φετος οταν ειχε ερθει ο Απολλωνας στην Δαφνη η ατμοσφαιρα ηταν κοσμια και απο τις δυο πλευρες.Οι οπαδοι της Δαφνης σε καμια περιπτωση δεν τα εβαλαν με τους παικτες και τον κοουτς του Απολλωνα ή τους επιτεθηκαν,περα των κλασσικων αποδοκιμασιων οταν διαμαρτυρονταν,ενω και οι παικτες του Απολλωνα ηταν κυριοι στην συμπεριφορα τους και δεν εδωσαν δικαιωματα.
xontros7
QUOTE(kojito @ Feb 16 2009, 13:12 ) *
Φετος οταν ειχε ερθει ο Απολλωνας στην Δαφνη η ατμοσφαιρα ηταν κοσμια και απο τις δυο πλευρες.Οι οπαδοι της Δαφνης σε καμια περιπτωση δεν τα εβαλαν με τους παικτες και τον κοουτς του Απολλωνα ή τους επιτεθηκαν,περα των κλασσικων αποδοκιμασιων οταν διαμαρτυρονταν,ενω και οι παικτες του Απολλωνα ηταν κυριοι στην συμπεριφορα τους και δεν εδωσαν δικαιωματα.




οντως ηταν κοσμια η συμπεριφορα ολων αν κ ο κοουτς του απολλωνα ηταν λιγο ερειστικος...ο σορωτος ηταν ο κλασικος σορωτος..
ΟΛΑ
QUOTE(yiagos @ Feb 15 2009, 19:32 ) *
Τι οτι να ναι,αν εισουν στον αγωνα,πες μου,γιατι δεν εβαλε play maker?????????????????Δεν υπαρχει λογος!!!
Τι έγινε στη Δράμα;
Amores_Perros
QUOTE(kesariani 4ever @ Feb 15 2009, 22:32 ) *
Kανεις λαθος φιλε μου Amores_Perros.Και στο δικο μας παιχνιδι στην Περιβολα τα ιδια και χειροτερα εγιναν.Πεταγανε καφεδες και μπουκαλια με νερο και εσπασαν το προφυλακτικο του παγκου.Ενω εβριζαν χυδαια τους παιχτες της ομαδας μας.Δεν ειναι η πρωτη φορα που παρατηρειται αυτο το φαινομενο στην συγκεκριμενη εδρα.Και απο τις πληροφοριες μου τα ιδια εγιναν και με τον ΗΛΥΣΙΑΚΟ.


Για τους καφέδες και τα μπουκάλια με το νερό δεν θυμάμαι ειλικρινά.Τώρα για το "στόλισμα" των παικτών , λες και γίνονται μόνο στην περιβόλα...Με τον Ηλυσιακό , μάλλον δεν στα περιέγραψαν καλά τα πράγματα.Αν θέλεις μπορώ να σου στείλω ένα μήνυμα να ακούσεις και την "άλλη" πλευρά.

QUOTE(Live strong @ Feb 16 2009, 11:56 ) *
Εγώ δεν ήμουν στο γήπεδο διάβασα εφημερίδα που τα έγραφε επίσημα, καθώς και τα «ευχαριστήρια» του κυρίου Τζιβελέκα προς τον κόσμο και τη φιλοξενία που είχαν.
Επίσης θα ήθελα να πω ότι έχω άποψη και για τους δύο προπονητές και τη συμπεριφορά τους μέσα στο γήπεδο. Κάτι που γνωρίζει όλος ο κόσμος φαντάζομαι που παρακολουθεί το πρωτάθλημα της Α2, και το επισημαίνω αυτό γιατί μου κάνουν εντύπωση οι 4 Τ. στη Δάφνη συν τα αντικείμενα…και οι 8 παρατηρήσεις στον Απόλλωνα, Λίγο βαρύ δεν ακούγεται;

ΥΓ. Όσο και να είμαστε φίλαθλοι και να στηρίζουμε την ομάδα μας (και αυτό είναι το ζητούμενο), πρέπει όμως αν μη τι άλλο να προστατεύουμε και τους αντιπάλους, όποιοι και αν είναι αυτοί για να έχουμε κι εμείς μετά το δικαίωμα της ίσης μεταχείρισης όταν πάμε στην αντίπαλη έδρα.
Φαντάζομαι ότι όταν είχαν παίξει ο Απόλλωνας στο γήπεδο της Δάφνης δεν έτυχαν της ίδιας αντιμετώπισης….


Επειδή και εγώ τα διάβασα τα "ευχαριστήρια" , μάλλον δεν πρόσεξες καλά ότι αναφέρεται και σε κάποιον πρόερδο του πελλοπονησιακού μπάσκετ , εκτός από τον κόσμο.Θεωρώ ότι με το τελευταίο πράγμα που θα έπρεπε να ασχοληθεί ένας πρόεδρος είναι ο κόσμος μιας ομάδας , καθ'ότι ο κόσμος της ομάδας του μια χαρά παρόμοια πράγματα έκανε πέρυσι σε ένα συγκεκριμένο παιχνίδι , αν δεν κάνω λάθος.

ΥΓ1:Σαφώς και οι αντίπαλοι πρέπει να προστατεύονται σε οποιαδήποτε ομάδα και αν ανήκουνε.Απλά υπάρχουνε πάντα 2 όψεις για μια κατάσταση.Θα μου επιτρέψετε να έχω διαφορετική άποψη για τα παιχνίδια.
yiagos
QUOTE(CrossoverOnE @ Feb 15 2009, 23:23 ) *
OK και επειδη δεν εισαι μεσα στο μυαλο του ουτε εισαι καθε μερα με τους παικτες στη προπονηση οπως αυτος και ΔΕΝ μπορεις να βρεις ενα προφανη λογο συμπεραινεις οτι το κανει για να την μπει στον κοσμο...ΠΑΝΕΞΥΠΝΟ!


Μονο να ξερεις οτι δεν ειναι μονο δικη μου αποψη.Αλλα αντε,πες μου εσυ γιατι το κανε????

QUOTE(ΟΛΑ @ Feb 16 2009, 16:59 ) *
Τι έγινε στη Δράμα;


''ΟΛΑ'' πανε στη σελιδα 59 και δες το πρωτο ποστ
CrossoverOnE
QUOTE(yiagos @ Feb 16 2009, 19:42 ) *
Μονο να ξερεις οτι δεν ειναι μονο δικη μου αποψη.Αλλα αντε,πες μου εσυ γιατι το κανε????



''ΟΛΑ'' πανε στη σελιδα 59 και δες το πρωτο ποστ

Δεν ξερω ρε φιλε γιατι το εκανε.Δεν ειμαι προπονητης.Και δε μενδιαφερει αν ολο το σοι σου και αλλοι τοσοι εχουν αυτη την αποψη.Πες μου εσυ γιατι το εκανε;Γιατι ηθελε να παει κοντρα στον κοσμο;Ποτε το ξανακανε;Και τι εχει να κερδισει απο αυτο;
yiagos
QUOTE(CrossoverOnE @ Feb 16 2009, 20:25 ) *
Δεν ξερω ρε φιλε γιατι το εκανε.Δεν ειμαι προπονητης.Και δε μενδιαφερει αν ολο το σοι σου και αλλοι τοσοι εχουν αυτη την αποψη.Πες μου εσυ γιατι το εκανε;Γιατι ηθελε να παει κοντρα στον κοσμο;Ποτε το ξανακανε;Και τι εχει να κερδισει απο αυτο;


Πολλες φορες το κανε Καοδ-Ηρακλης (Κιτσιουλης small forward 2.02 περιπου-Λιακοπουλος plαy maker 1.87 δεν ξερω,περιιπου)
Στον ιδιο αγωνα (Καρτελο center 2.10 αργός-Χριστου power forward 2.07 αλλα το μονο που κανει ειναι να παιζει 1νς1 απο το τριποντο και ετσι κερδισε τουλαχιστον 2 φαουλ απο τον Καρτελο)

Το ιδιο και στον προχθεσινο αγωνα.Εβαλε τον Κιτσιουλη πανω στον Καρυδα

Και ξαναλεω,ολο το γηπεδο φωναζε να βαλει ασσο.Στον αγωνα με τον Ηρακλη που ειναι και ο πιο προσφατος εκανε διάφορα τετοια,φωναζε παλι ο κοσμος αλλα του βγηκαν.Αν του εβγαινε και παλι θα ελεγε ''οριστε,ειδατε,τα σχεδια μου παλι επιασαν και εσεις με πριζατε''
CrossoverOnE
QUOTE(yiagos @ Feb 16 2009, 20:41 ) *
Πολλες φορες το κανε Καοδ-Ηρακλης (Κιτσιουλης small forward 2.02 περιπου-Λιακοπουλος plαy maker 1.87 δεν ξερω,περιιπου)
Στον ιδιο αγωνα (Καρτελο center 2.10 αργός-Χριστου power forward 2.07 αλλα το μονο που κανει ειναι να παιζει 1νς1 απο το τριποντο και ετσι κερδισε τουλαχιστον 2 φαουλ απο τον Καρτελο)

Το ιδιο και στον προχθεσινο αγωνα.Εβαλε τον Κιτσιουλη πανω στον Καρυδα

Και ξαναλεω,ολο το γηπεδο φωναζε να βαλει ασσο.Στον αγωνα με τον Ηρακλη που ειναι και ο πιο προσφατος εκανε διάφορα τετοια,φωναζε παλι ο κοσμος αλλα του βγηκαν.Αν του εβγαινε και παλι θα ελεγε ''οριστε,ειδατε,τα σχεδια μου παλι επιασαν και εσεις με πριζατε''

Ποσο εισαι;
yiagos
QUOTE(CrossoverOnE @ Feb 16 2009, 20:52 ) *
Ποσο εισαι;


16...αλλα ξερω πολλα περισσοτερα για μπασκετ απο καθε αλλον στην ηλικια μου και παρακολουθω πολυ τα θεματα του Καοδ.
CrossoverOnE
QUOTE(yiagos @ Feb 16 2009, 21:02 ) *
16...αλλα ξερω πολλα περισσοτερα για μπασκετ απο καθε αλλον στην ηλικια μου και παρακολουθω πολυ τα θεματα του Καοδ.

Kαι μαλλον ξερεις και πολλα περισσοτερα για μπασκετ απο το Γρηγοριαδη οπως και ολο το γηπεδο που του εδινε εντολες....αλλα κοιτα να δεις τι γινεται ! Δεν ειναι υποχρεωμενος να ακουσει κανενα !
yiagos
QUOTE(CrossoverOnE @ Feb 16 2009, 21:05 ) *
Kαι μαλλον ξερεις και πολλα περισσοτερα για μπασκετ απο το Γρηγοριαδη οπως και ολο το γηπεδο που του εδινε εντολες....αλλα κοιτα να δεις τι γινεται ! Δεν ειναι υποχρεωμενος να ακουσει κανενα !


Στο τελευταιο συμφωνω,γι αυτο ειναι προπονητης και κανει οτι θελει.Απλα θεωρω πως οι επιλογη του στον προχθεσινο αγωνα ηταν πολυ λαθος και δεν το πιστευω αυτο μονο εγω!
CrossoverOnE
QUOTE(yiagos @ Feb 16 2009, 21:09 ) *
Στο τελευταιο συμφωνω,γι αυτο ειναι προπονητης και κανει οτι θελει.Απλα θεωρω πως οι επιλογη του στον προχθεσινο αγωνα ηταν πολυ λαθος και δεν το πιστευω αυτο μονο εγω!

Φιλε μου δικαιομα σου ειναι να συμφωνεις η να διαφωνεις.Αλλα το να λες οτι το κανει επιτιδες μπας και του βγει για να εχει να λεει μετα ειναι χαζο.Συν το οτι και μισο εκατομυριο κοσμος να χει την αποψη σου αυτο δε λεει τπτ.Και οι κυβερνησεις δημοκρατικα εκλεγονται αλλα οπως βλεπεις συνηθως κανουν τα χειροτερα.Για τον Μουλακη τα χω ξαναπει.Παιζει και 1 αν χρειαστει και προφανως αυτο εκρινε ο Γρηγοριαδης.Ακομα και δοκιμες να εκανε καλα εκανε.Στο μπασκετ παντα εμπεριεχεται το ρισκο των επιλογων...αλλα μονο ετσι εξελισεσαι.Οσο για τα μαρκαρισματα με τον Ηρακλη και με οποια αλλα μαρκαρισματα ειναι γνωστη η τεχνικη ειτε να βαζεις το χειροτερο αμυντικο σου πανω στον χειροτερο επιθετικο του αλλου ειτε να βαζεις εναν αμυντικο επανω σε παικτη που επιτιδες δημιουργει χαντικαπ υπερ του αντιπαλου ο οποιος ειτε θα ειναι ο χειροτερος επιθετικος της αντιπαλης ομαδας ειτε εχει κρινει ο προπονητης οτι ο παικτης δεν ειναι σε καλη μερα και δημιουργοντας αυτο το χαντικαπ θα παρει περισσοτερες προσπαθειες με αποτελεσμα να τις χασει κι ολας....κανεις δεν εγγυαται ομως οτι παντα θα σου βγαινει αυτη η τεχνικη η οτι αυτος που ειναι κοινα αποδεκτος ως ο χειροτερος επιθετικος του αντιπαλου δε θα εχει χερι εκεινη τη μερα με αποτελεσμα να σε σκοτωσει.Και επειδη ο ΚΑΟΔ φετος εχει καλη 5αδα αλλα στον παγκο εχουμε ενα σχετικο προβλημα ο προπονητης ειναι υποχρεωμενος (και το κανει) να κανει διαφορες εναλλαγες μεταξυ παικτων ειτε σε αμυνα ειτε σε επιθεση.Συντηριση λεγεται αυτο και καλυτερα να χασουμε εναν αγωνα που με πρωτη ματια θα φαινεται μλκια του προπονητη η λαθος του,ωστε να χουμε μεγαλυτερη διαρκεια σε ολη τη σεζον.Απο το 97 βλεπω τον ΚΑΟΔ δεν μπορω να ακουω οτι ο Γρηγοριαδης κανει επιλογες για να του βγουν και να πουλαει μουρη.
ΟΛΑ
QUOTE(yiagos @ Feb 16 2009, 19:42 ) *
Μονο να ξερεις οτι δεν ειναι μονο δικη μου αποψη.Αλλα αντε,πες μου εσυ γιατι το κανε????



''ΟΛΑ'' πανε στη σελιδα 59 και δες το πρωτο ποστ
Πολλά περιέργα έγιναν στη Δράμα αυτά εννοώ
kaukasios
Της Αθηνάς Πατρινού
16/02/2009 (21:23)

Δεύτερη ανακοίνωση εξέδωσε η Δάφνη, με αφορμή αυτά που συνέβησαν στον αγώνα με τον Απόλλωνα Πατρών. Οι "κιτρινόμαυροι" μεταξύ άλλων δηλώνουν πως δεν φοβούνται από υπόγειες πρακτικές και ότι είναι αποφασισμένοι να τινάξουν όλο το πρωτάθλημα της Α2 στον αέρα.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:
"Τα όσα βιώνουμε στο φετινό πρωτάθλημα της Α2, αποτελούν απλά ακόμη ένα κρίκο στην… αλυσίδα της ασυδοσίας, της αλητείας και της μεθόδευσης σκοτεινών κύκλων που λειτουργούν και κινούνται με βάση τα προσωπικά τους συμφέροντα.

Μετά την παρωδία του καλοκαιριού, με την ονομασία "Πανόραμα", αυτή τη χρονιά συνεχίζουμε να… απολαμβάνουμε άλλου είδους μεθόδους και παρεμβολές στην προσπάθεια της ομάδας μας να κατακτήσει αυτό που της στέρησαν πέρυσι.
Το φετινό… μενού της αλητείας, περιλαμβάνει μεταξύ άλλων: Σφαγιαστικές διαιτησίες, αλαζονικές συμπεριφορές μελών της ΚΕΔ, συνθήκες τρομοκρατίας σε διάφορα γήπεδα αλλά και ομάδες… δορυφόρους που λειτουργούν με την λογική "όλοι για έναν…".

Όλα αυτά υπό την ανεκτικότητα και πολλές φορές υπό την προστασία της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης.
Τα παραπάνω στοιχεία είναι ενδεικτικά για τα όσα συμβαίνουν στον χώρο της Α2 και τα γνωρίζει το πανελλήνιο, πλην των αρμοδίων οι οποίοι όφειλαν να έχουν τους ανάλογους ελεγκτικούς μηχανισμούς.

Επειδή λοιπόν ο Α.Ο ΔΑΦΝΗΣ έχει αποδείξει εμπράκτως ότι δεν… μασάει από υπόγειες πρακτικές και ύπουλες μεθόδους και με το αίσθημα της ηθικής δικαίωσης από τα περσινά δρώμενα, θέλει να διατρανώσει προς κάθε κατεύθυνση τα εξής:
Είμαστε αποφασισμένοι και έχουμε όλα τα εφόδια, για να τινάξουμε όλο το πρωτάθλημα της Α2 στον αέρα…
Μαζί και όλους αυτούς που σακατεύουν συστηματικά τα αισθήματα και την λογική μας…".
basketblog.gr
CHE
Οι πρόεδροι της "Δάφνης" και του "Ίκαρου Καλλιθέας" στον Athletic Radio 104.2 fm
Οι πρόεδροι της "Δάφνης" (Α2) και του "Ίκαρου Καλλιθέας"(Β' Εθνική), Κώστας Τζιβελέκας και Δημήτρης Αγγελόπουλος αντίστοιχα είναι σήμερα καλεσμέν0ι στην ραδιοφωνική εκπομπή "Το Μπάσκετ στην Κρήτη" στον Athletic Radio 104.2 fm (2:30μμ - 4μμ). Οι δύο ισχυροί παράγοντες στον χώρο του μπάσκετ στην Ελλάδα μετά τα παιχνίδια των ομάδων τους το Σαββατικύριακο (Απόλλων Πατρών - Δάφνη 72-67 και Ίκαρος Καλ. - Λάυριο 73-74) εξέδωσαν πολύ σκληρές ανακοινώσεις και μάλιστα ο πρόεδρος της Καλλιθέας Δημήρης Αγγελόπουλος υπέβαλλε την παραίτηση του ! Παραθέτουμε παρακάτω τις ανακοινώσεις των δύο ομάδων.

www.kretaworldbasket.blogspot.com
basketka*los
Καποια στιγμη νομιζω πρεπει βνα σταματησουν στη Δαφνη να νιωθουν οτι ολο το ελληνικο μπασκετ τους κηνυγαει και να ψαξουν το λογο που πανε να βγουν παλι εκτος δυαδας ενω θεωρουνταν μεχρι και απο τις πρωτες αγωνιστικες φαβορι για τη πρωτη θεση....Αν και νομιζω οτι ακομα μπορουν και την αξιζουν τη δευτερη θεση...
kotzito
Παρελθον απο το ICBS o Μαρκοβιτς.Επισης στο Ρεθυμνο ψαχνουν για καινουριο προπονητη,καθως ο Μυκονιατης θα ειναι προσωρινος,με ονοματα οπως του Σκουρτοπουλου και του Τζημα να εχουν ακουστει για τη θεση.
basketball lover
QUOTE(CHE @ Feb 17 2009, 14:06 ) *
Οι πρόεδροι της "Δάφνης" και του "Ίκαρου Καλλιθέας" στον Athletic Radio 104.2 fm
Οι πρόεδροι της "Δάφνης" (Α2) και του "Ίκαρου Καλλιθέας"(Β' Εθνική), Κώστας Τζιβελέκας και Δημήτρης Αγγελόπουλος αντίστοιχα είναι σήμερα καλεσμέν0ι στην ραδιοφωνική εκπομπή "Το Μπάσκετ στην Κρήτη" στον Athletic Radio 104.2 fm (2:30μμ - 4μμ). Οι δύο ισχυροί παράγοντες στον χώρο του μπάσκετ στην Ελλάδα μετά τα παιχνίδια των ομάδων τους το Σαββατικύριακο (Απόλλων Πατρών - Δάφνη 72-67 και Ίκαρος Καλ. - Λάυριο 73-74) εξέδωσαν πολύ σκληρές ανακοινώσεις και μάλιστα ο πρόεδρος της Καλλιθέας Δημήρης Αγγελόπουλος υπέβαλλε την παραίτηση του ! Παραθέτουμε παρακάτω τις ανακοινώσεις των δύο ομάδων.

www.kretaworldbasket.blogspot.com

ειπε τις αληθειες που ολοι ξερουν ο Τζιβελεκας.ποιος ειναι στην πραγματικοτητα η "διοργανωτρια αρχη της Α2"........ 41.gif 41.gif 41.gif
siska_13_
QUOTE(basketball lover @ Feb 18 2009, 08:41 ) *
ειπε τις αληθειες που ολοι ξερουν ο Τζιβελεκας.ποιος ειναι στην πραγματικοτητα η "διοργανωτρια αρχη της Α2"........ 41.gif 41.gif 41.gif



Ετσι ειναι φιλε.Ο προεδρος της Δαφνης ειπε πραγματα που κανενας δεν τολμουσε να πει επισημα.Θα φερει τα πανω κατω τωρα.. icon_drunk.gif

QUOTE(basketka*los @ Feb 17 2009, 14:11 ) *
Καποια στιγμη νομιζω πρεπει βνα σταματησουν στη Δαφνη να νιωθουν οτι ολο το ελληνικο μπασκετ τους κηνυγαει και να ψαξουν το λογο που πανε να βγουν παλι εκτος δυαδας ενω θεωρουνταν μεχρι και απο τις πρωτες αγωνιστικες φαβορι για τη πρωτη θεση....Αν και νομιζω οτι ακομα μπορουν και την αξιζουν τη δευτερη θεση...



Φιλε βαλε κατω το μπατζετ των ομαδων και θα δεις πως η Δαφνη δεν ηταν φαβορι για την πρωτη θεση.Οσο αφορα οτι νιωθουν πως τους κυνηγαει ολο το ελληνικο μπασκετ πιστευω πως εχουν και το δικιο τους να το νιωθουν..Ολοκληρη ανοδο τους εκλεψαν περσυ..Παντως συμφωνω στο να ψαξουν να βρουν το τι φταιει.Αν μεινουν στην διαιτησια δεν θα τους βοηθησει καθολου.
Live strong
QUOTE(siska_13_ @ Feb 18 2009, 15:46 ) *
Ετσι ειναι φιλε.Ο προεδρος της Δαφνης ειπε πραγματα που κανενας δεν τολμουσε να πει επισημα.Θα φερει τα πανω κατω τωρα.. icon_drunk.gif




Φιλε βαλε κατω το μπατζετ των ομαδων και θα δεις πως η Δαφνη δεν ηταν φαβορι για την πρωτη θεση.Οσο αφορα οτι νιωθουν πως τους κυνηγαει ολο το ελληνικο μπασκετ πιστευω πως εχουν και το δικιο τους να το νιωθουν..Ολοκληρη ανοδο τους εκλεψαν περσυ..Παντως συμφωνω στο να ψαξουν να βρουν το τι φταιει.Αν μεινουν στην διαιτησια δεν θα τους βοηθησει καθολου.


Μήπως μπορεί κάποιος που άκουσε τι ειπώθηκε να μας διαφωτίσει σε γενικές γραμμές;

lamar
QUOTE(Live strong @ Feb 18 2009, 14:56 ) *
Μήπως μπορεί κάποιος που άκουσε τι ειπώθηκε να μας διαφωτίσει σε γενικές γραμμές;


O πρόεδρος της Δάφνης, Κώστας Τζιβελέκας μίλησε "έξω από τα δόντια" για τα όσα συμβαίνουν στο πρωτάθλημα της Α2 αλλά και γενικότερα, για την Επιτροπή Διαιτησίας αλλά και για τα όσα συνέβησαν στο ντέρμπι με τον Απόλλωνα Πατρών.

Ο κ. Τζιβελέκας έδωσε συνέντευξη στον Athletic Radio 104,2 και στην εκπομπή "To Mπάσκετ στην Κρήτη" και δεν κρύφτηκε –όπως πάντα άλλωστε- πίσω από το δάχτυλό του.

Αναλυτικά τα όσα είπε:

Για την παρουσία της Καβάλας στην Α1: "Το καλοκαίρι καταργήθηκε κάθε έννοια του αθλητισμού, κάθε έννοια του ευ αγωνίζεσθε, κάθε προσπάθεια των παικτών, των προπονητών. Κερδίσαμε αυτό που μας άξιζε στο γήπεδο και με διάφορες δολοπλοκίες για ψηφοθηρικούς λόγους και με κάποια σκοτεινά σενάρια και διαβουλεύσεις τελικά φθάσανε να ανεβάσουνε μια επαρχιακή ομάδα, η οποία όπως φαίνεται και μέχρι σήμερα δεν έχει δείξει την αξιοπιστία που περιμένανε. Το Πανόραμα που του άξιζε να ανέβει και έτυχε να έχει τα οικονομικά προβλήματα, του είχαν υποσχεθεί να το πληρώσουν, οι Καβαλιώτες δεν έχουν πληρώσει κανέναν.

Βρίσκομαι 15 χρόνια στο χώρο του μπάσκετ και έχω ζήσει πολλά. Ο Μανώλης Παπακαλιάτης, είχε κάνει μεγάλη προσπάθεια να φέρει το άθλημα σε διαφορετικά επίπεδα. Μιλούσε τίμια και παλικαρίσια αλλά τους σιχάθηκε και αυτός, τα παράτησε και έφυγε. Υπάρχουν διάφορα σενάρια και προσωπικά συμφέροντα που εξυπηρετούνται κατά καιρούς και φθάνουμε στο σημείο να καταργείται κάθε έννοια του αθλητισμού.

Για τη διαιτησία: Δεν υπάρχουν στέρεες βάσεις από την διοίκηση, το πρόβλημα είναι κεντρικό, δεν λειτουργεί τίποτα, όλα είναι πρόχειρα. Δεν υπάρχουν παρατηρητές διαιτησίας. Ο πρόεδρος της επιτροπής διαιτησίας, ο Στέλιος Συμεωνίδης, έρχεται μόνο για να κάνει την κλήρωση. Δεν τον έχουμε δει σε ένα γήπεδο της Α2, να έρθει να δει πέντε διαιτητές, να προστατέψουμε αυτό το προϊόν που λέγεται μπάσκετ.

Για τη λειτουργεία των ομάδων: Πρέπει να υπάρχουν οικονομικά εχέγγυα όσων αναλαμβάνουν ομάδες, να υπάρχει ένα πλαφόν στις κατηγορίες που να μπορεί να το αντιμετωπίσει κάθε ομάδα και να μπαίνουν και εγγυητικές για να μην γινόμαστε ρεζίλι κάθε χρόνο με το να ξεκινάνε κάθε χρόνο 16 ομάδες και να καταλήγουν 13.

Για το ματς με τον Απόλλωνα: Μετά το παιχνίδι στην Πάτρα (σ.σ. Απόλλωνας Πάτρας - Δάφνη 72-67) εκδώσαμε σκληρές ανακοινώσεις γιατί βιώσαμε καταστάσεις τραμπουκισμού και αλητείας. Στο πρώτο δεκάλεπτο οπαδοί των γηπεδούχων μάς προπηλάκισαν, έσπασαν το πλαστικό πίσω από τον πάγκο που καθόμαστε, πέσανε καφέδες, κέρματα, ενώ ήταν μόνο 4 - 5 αστυνομικοί. Ήταν ένα παραδοσιακό ντέρμπι και έπρεπε να είχε προστατευτεί και να θωρακιστεί με διαφορετικό τρόπο.
Και όλα αυτά έγιναν παρουσία του Γενικού Γραμματέα της ΕΟΚ κ. Τσαγκρώνη, που δεν έχει πάρει θέση μέχρι σήμερα με όλα αυτά που καταγγείλαμε και βέβαια ούτε την ημέρα του αγώνα, που έγιναν όλα αυτά τα τραγελαφικά πράγματα σε ένα γήπεδο μπάσκετ.

Για τα "στραβά" της Α2: Υπάρχει μεγάλος ατζέντης παικτών και είναι κοινό μυστικό ότι ελέγχει μιας από τις ομάδες της Α2 και εκτός από αυτό έχει και μια διασπορά παικτών σε πολλές ομάδες της Α2 και βέβαια τα ευκόλως εννοούνται από εκεί και πέρα. Υπάρχει μια ασυδοσία και κοροϊδία και θα έπρεπε η Ελληνική Ομοσπονδία να έχει πάρει θέση. Εγώ έχω ξεκινήσει την προσπάθεια μου, όμως επειδή υπάρχουν συναλλαγές προέδρων με τον ατζέντη αυτόν και κάποια στιγμή χρειάζονται την βοήθειά του, αναγκάζονται και κάνουν και αυτοί τα στραβά μάτια, αυτό όμως είναι ένα λάθος που κάποια στιγμή θα το πληρώσουν. Θα επιδιώξω να γίνει μια συνάντηση με τους προέδρους των ομάδων της Α2 εκ νέου ώστε να βάλουμε τα πράγματα λίγο πιο ζωντανά, γιατί οι εποχές είναι δύσκολες και πρέπει αυτή την στιγμή να είναι διαφορετική και πιο μεστή η αντίδραση που πρέπει να έχουμε εμείς σε όλα αυτά που συμβαίνουν. Είμαι στο χώρο 15 χρόνια, έχω βιώσει πολλά και έχω στοιχεία που μπορούν να τινάξουν το πρωτάθλημα στον αέρα, αλλά δεν θέλω να τα δημοσιοποιήσω γιατί θα κάνουν κακό στο μπάσκετ και δεν θέλω να το κάνω αυτό αφού εγώ αγαπάω το άθλημα. Πιστεύω ότι αυτοί που έπρεπε να πάρουν το μήνυμα το έχουν πάρει.

Για τον Μαχαιριανάκη: Δεν αμφισβητώ την τιμιότητα του Μιχάλη Μαχαιριανάκη, τον ξέρω πολλά χρόνια, είναι ένα πολύ καλό παιδί. Όμως στην Πάτρα δεν φάνηκε αντάξιος των περιστάσεων και δεν το περίμενα αυτό. Πιστεύω ότι φοβήθηκε και για να τελειώσει το παιχνίδι, μας χρέωσε τεχνικές ποινές και δίδοντας κάποια επιπλέον σφυρίγματα δεν μας προστάτεψε. Με την εμπειρία και το ήθος που έχει έπρεπε να σταθεί πιο αντάξιος των περιστάσεων και για αυτό βγάλαμε μια πικρία στο πρόσωπο του. Ίσως να επηρέασε και το γεγονός ότι ο κ. Τσαγκρώνης 3’ πριν αρχίσει το παιχνίδι πήγε στην σέντρα και μίλησε στους διαιτητές, γεγονός που απαγορεύεται από τους κανονισμούς. Αυτό δείχνει επίδειξη δύναμης και πίεσης στους διαιτητές εκείνη την στιγμή.

Για το Ρέθυμνο: Ο ΑΓΟΡ τα τελευταία χρόνια με τις προσπάθειες των παραγόντων έχει δείξει ένα πολύ καλό πρόσωπο και έχει βγάλει ένα πολύ καλό χαρακτήρα. Με προσπάθεια και αγάπη για αυτό που κάνουν είμαι σίγουρος ότι αργά η γρήγορα θα επιστρέψει στην Α1.

Για τους στόχους της Δάφνης: Το πρωτάθλημα στην Α2 έχει ακόμα πολύ δρόμο, εμείς παραμένουμε μέσα στα φαβορί. Το Περιστέρι έχει το προβάδισμα γιατί έχει πολύ καλή ομάδα με βάθος και βέβαια ο Ηλυσιακός και ο Ηρακλής έχουν ελπίδες. Θα έχουμε ένα αξιόλογο πρωτάθλημα μέχρι το τέλος αν το αφήσουν να παιχθεί έτσι όπως πρέπει.

H Δάφνη έχει μια εμπειρία τόσα χρόνια πάνω στα διοικητικά και τα οικονομικά, προσπαθούμε να βρούμε πόρους και χορηγούς πέρα από τη δική μου οικονομική βοήθεια. Έχουμε 350 παιδιά στις υποδομές και όλα τα τμήματα μας λειτουργούν με ζήλο και μεράκι και πιστεύουμε τα επόμενα χρόνια θα βγουν κάποιοι παίκτες από τις υποδομές μας, όπως ο Κερασοβίτης που αγωνίζεται σήμερα και είναι από τα σπλάχνα της Δάφνης και άλλοι παίκτες που έχουν φύγει σε άλλες ομάδες".

πηγη: basketblog.gr
Jabar
Διεγράφησαν δύο ποστ.Πρέπει να ξέρετε ότι αρκετοί προπονητές έχουν φιλικές σχέσεις.Οταν λοιπόν βρεθούν μετά από καιρό το να ταπουν και 5 λεπτά δεν τρέχει και τίποτα.Ασε και που λόγοι ευγένειας και φιλοξενείας το επιβάλλουν.Δεν είναι και σωστό για την ομάδα σας να μειώνετε την προσφορά του προπονητή.Μπορεί στα μάτια σας,η ομάδα σας να είναι η καλύτερη της κατηγορίας και να μην έχει το δικαίωμα να χάσει.Ετσι όμως μειώνεται την προσπάθεια των άλλων.
Οποιαδήποτε καταγγελία για στημένα αποτελέσματα
Προς όλους τους χρήστες οι οποίοι κατά καιρούς έχουν γράψει σχόλια και "καταγγελίες" για άτομα (με το όνομά τους) που έχουν σχέση με την κατηγορία (παίκτες, προπονητές, διαιτητές ή ανθρώπους ομάδων). Για παράδειγμα, το παραπάνω post και τα υπόλοιπα που στη συνέχεια σβήστηκαν..

Από δω και στο εξής, για να γίνει αυτό θα πρέπει να πληρούνται οι πρακάτω προδιαγραφές:

1) Ο τρόπος με τον οποίο γράφει το μέλος την καταγγελία του είναι ορθός βάσει των κανονισμών (χωρίς προσβλητικούς χαρακτηρισμούς προς κανέναν)
2) Να τεκμηριώνει την άποψη-καταγγελία με επιχειρήματα-γεγονότα.
3) Να μας δίνει τα στοιχεία του είτε δημόσια, είτε με πμ.


Σε περίπτωση μη τήρησης των παραπάνω προδιαγραφών το ποστ θα σβήνεται μόλις γίνει αντιληπτό από τους διαχειριστές και θα πέφτουν και οι προβλεπόμενες ποινές.
Είναι απόφαση της ομάδας διαχείρισης του forum.


Σκοπός είναι το forum να γίνει χώρος ανταλλαγής απόψεων, συζήτησης και πληροφορίας με όμορφο και πολιτισμένο τρόπο.
Βοηθήστε όλοι σας να το πετύχουμε!
Η ποιοτική αναβάθμιση ξεκινάει από όλους μας. Όλοι εμείς είμαστε το basketforum.
Όσοι δεν επιθυμούν να συμβαδίσουν μαζί μας σε αυτό το δρόμο, μπορούν να απομακρυνθούν και να βρουν αλλού στέγη για τέτοιους είδους ποσταρίσματα..

CrossoverOnE
Φιλε πασα μας εσβησαν τα ποστ αν και δε συμφωνω,οποτε επανατοποθετουμαι.Κατ'αρχην συμφνωνω με Τζαμπαρ στο οτι δεν λεει τιποτα το οτι ο Γρηγοριαδης εκατσε να μιλησει με το Κουφο.Οπως συμβαινει παικτες αντιπαλων ομαδων (που ενδεχομενος να υπηρξαν συμπαικτες) οταν βρεθουν αντιμετοποι να συζητησουν πριν το παιχνιδι το ιδιο μπορει να γινει με τους προπονητες.Αυτο που ειπες οτι μαλλωνω με τον Γιαγκο δεν υφεισταται.Σεβομαι το να πει οτι ο Γρηγοριαδης ενδεχομενως εκανε λαθη στο παιχνιδι αλλα ολα τα αλλα περι επιλογων για να του βγουν και να περιφανευεται και με ενοχλουν και χαζα μου ακουγονται και το να τα λεει ενας 16χρονος για ενα προπονητη που οτι εχει καταφερει η ομαδα στην 20χρονη ιστορια της τα χρωσταει σε πολυ μεγαλο βαθμο σε αυτον μου δειχνει ελλειψη σεβασμου η αγνοια για το παρελθον.Αυτο και μονο.Συμφωνω μαζι σου και το εχω πει και πιο πριν στο οτι παιζουμε με 6.5 παικτες και ακριβως εκει μπορω να δικαιολογησω τις κινησεις του coach που φανηκαν περιεργες...ειδικα ο Καρτελο σε καθε αγωνα παιζει 35+ λεπτα και ειναι προτιμοτερο σε ενα παιχνιδι να αποφασισει να τον ξεκουρασει και ας χασουμε ετσι ωστε να μπορεσει να παιξει στο ιδιο επιπεδο για μεγαλυτερη διαρκεια και να μη κλαταρει στο τελος.Και ο Σδρακας επισης απ οτι ειδα επαιξε το χρονο που παιρνει συνηθως αυτη τη σεζον..ας μη ξεχναμε οτι ειναι και 35-36 χρονων.Αυτη ειναι η καλοπροαιρερτη αποψη.Για την κακοπροαιρετη (και για να μη σβηστει και αυτο το ποστ) προτεινω αν δεν διαβασες ακομη,τοτε να διαβασεις αυτο που λεει ο Τζιβελεκας για την Α2 στη συνεντευξη του.Για να μην παρεξηγηθω δεν λεω οτι αυτο εγινε στο συγκεκριμενο αγωνα..απλα παρουσιαζω τα γεγονοτα και οποιος καταλαβε καταλαβε.
ΥΓ: Οταν μιλησες για προβληματα φιλε Πασα τι εννοουσες;Φανταζομαι οτι μιλας για τους τραυματισμους που φετος δεν μας αφησαν σε ησυχια...αν οχι θα ηθελα να μαθω τι εννοεις.
pasas4
Κατ αρχας Jabar -με ολο το σεβασμο απεναντι στο Moderator ενος Forum- δεν πιστευω πως εγραψα τιποτα τραγικο ωστε να διαγρφει το post μου. Απο εκει και περα αρχικα μιλησα με τα καλυτερα λογια για τον coach(τον οποιο ξερω και με ξερει και αυτος) αλλα οσα ακολουθησαν ηταν προσωπικες αποψεις με βαση πραγματικα γεγονοτα αλλα και καποιες υποθεσεις μου που δεν θελω σε καμια περιπτωση να επαληθευτουν. Επειδη ομως βλεπω πανω απο 15 χρονια μπασκετ και τα τελευταια 4 ασχολουμαι ενεργα, εχουν δει πολλα τα ματια μου και νομιζω πως πρεπει να ειμαι επιφυλακτικος.
CrossoverOne και εγω τους τραυματισμους εννοω και ολη την ατυχια μας απο την αρχη της χρονιας. Πιστευω πως ειμαστε μια πολυ υγιης ομαδα χωρις εξωαγωνιστικα προβληματα.
CrossoverOnE
QUOTE(pasas4 @ Feb 20 2009, 11:56 ) *
Κατ αρχας Jabar -με ολο το σεβασμο απεναντι στο Moderator ενος Forum- δεν πιστευω πως εγραψα τιποτα τραγικο ωστε να διαγρφει το post μου. Απο εκει και περα αρχικα μιλησα με τα καλυτερα λογια για τον coach(τον οποιο ξερω και με ξερει και αυτος) αλλα οσα ακολουθησαν ηταν προσωπικες αποψεις με βαση πραγματικα γεγονοτα αλλα και καποιες υποθεσεις μου που δεν θελω σε καμια περιπτωση να επαληθευτουν. Επειδη ομως βλεπω πανω απο 15 χρονια μπασκετ και τα τελευταια 4 ασχολουμαι ενεργα, εχουν δει πολλα τα ματια μου και νομιζω πως πρεπει να ειμαι επιφυλακτικος.
CrossoverOne και εγω τους τραυματισμους εννοω και ολη την ατυχια μας απο την αρχη της χρονιας. Πιστευω πως ειμαστε μια πολυ υγιης ομαδα χωρις εξωαγωνιστικα προβληματα.

Ναι αυτο ειναι αληθεια.Υπηρχαν προβληματα οταν ειχαμε πεσει αλλα απ την επομενη σεζον ολα εστρωσαν.Πιστευω οτι απ του χρονου θαρχισουν τα καλα.Επειδη μιλησα με το Τζαμπαρ πμ πιο πολυ για να προστατεψει το Νικο το εκανε...γιατι οπως ειπα κι εγω δε βρισκω κατι παραλογο στο να τα πει με το Κουφο.Για τις επιλογες του εδωσα την αποψη μ και ελπιζω να μην συναιβει τπτ εξωαγωνιστικο που να προκαλεσε αυτο το αποτελεσμα.Παντως αν συναιβει κατι τετοιο μονο ο Νικος δε φταιει.Απο την αλλη στεκομαι πολυ σαυτο που ειπα απο το Σαββατοκυριακο ηδη...οτι δηλαδη θεωρω πως η ελλειψη εναλλακτικων τον οδηγησε σε τετοιες επιλογες...μη δουλευομαστε τωρα δεν γινεται να παθε μπλακ αουτ η να ξεχασε το μπασκετ που ηξερε...
yiagos
QUOTE(CrossoverOnE @ Feb 20 2009, 12:04 ) *
Ναι αυτο ειναι αληθεια.Υπηρχαν προβληματα οταν ειχαμε πεσει αλλα απ την επομενη σεζον ολα εστρωσαν.Πιστευω οτι απ του χρονου θαρχισουν τα καλα.Επειδη μιλησα με το Τζαμπαρ πμ πιο πολυ για να προστατεψει το Νικο το εκανε...γιατι οπως ειπα κι εγω δε βρισκω κατι παραλογο στο να τα πει με το Κουφο.Για τις επιλογες του εδωσα την αποψη μ και ελπιζω να μην συναιβει τπτ εξωαγωνιστικο που να προκαλεσε αυτο το αποτελεσμα.Παντως αν συναιβει κατι τετοιο μονο ο Νικος δε φταιει.Απο την αλλη στεκομαι πολυ σαυτο που ειπα απο το Σαββατοκυριακο ηδη...οτι δηλαδη θεωρω πως η ελλειψη εναλλακτικων τον οδηγησε σε τετοιες επιλογες...μη δουλευομαστε τωρα δεν γινεται να παθε μπλακ αουτ η να ξεχασε το μπασκετ που ηξερε...


Μα και φυσικα δεν ειναι κακο να μιλανε δυο προπονητες πριν τους αγωνες...εγω παντως crossover συνεχιζω να διαφωνω με αυτα που λες,αλλα ενταξει ας το κλεισουμε το θεμα και ας κοιταξουμε τον Λαγκαδα....
CrossoverOnE
QUOTE(yiagos @ Feb 20 2009, 14:28 ) *
Μα και φυσικα δεν ειναι κακο να μιλανε δυο προπονητες πριν τους αγωνες...εγω παντως crossover συνεχιζω να διαφωνω με αυτα που λες,αλλα ενταξει ας το κλεισουμε το θεμα και ας κοιταξουμε τον Λαγκαδα....

να τα πεις στο Γρηγοριαδη τοτε μπας και βαλει μυαλο...
kouros34
Και λίγα προγνωστικά για να μη χανόμαστε...

ΑΓΟΡ - Ξάνθη 1 - Θα νικήσει εύκολα πιστευω ο ΑΓΟΡ
Παγκράτι - ΜΕΝΤ 1 - Ισως και με δυσκολία....
Ολυμπιάδα - Απόλλων Πατρών 2- Ντερμπι αλλά βλέπω τον Απόλλων να κερδίζει διοτι έχι καλύτερη ομάδα...
Δάφνη - Κεραυνός Αιγίου 1 - Ευκολα...
Ερμής Λαγκαδά - ΚΑΟ Δράμας 2 - Εστω και δύσκολα...
Ηλυσιακός - Ηρακλής 2 - Πολύ δύσκολο παιχνίδι αλλά πιστευω ο Ηρακλής θα νικήσει...
ICBS - Πανερυθραϊκός 1 - Γιατί αλλιώς η σωτηρία χάνεται...
Περιστέρι - Νήαρ Ηστ 1 - Ευκολα η δύσκολα...

Καλή επιτυχία wink.gif
kotzito
Για να δωσω κι εγω τις προβλεψεις μου:

ΑΓΟΡ - Ξάνθη 1 Δεν ειναι σε καλη κατασταση το Ρεθυμνο,αλλα θα παρει το παιχνιδι
Παγκράτι - ΜΕΝΤ 1 Μπορει και δυσκολα.Δεν θα απεκλεια και το 2
Ολυμπιάδα - Απόλλων Πατρών 2 Μεγαλο ματς.Η κατασταση των δυο ομαδων δεν παιζει τοσο μεγαλο ρολο στα ντερμπι,αλλα θεωρω οτι ευκολα η δυσκολα θα κερδισει ο Απολλων
Δάφνη - Κεραυνός Αιγίου 1 Ευκολη νικη
Ερμής Λαγκαδά - ΚΑΟ Δράμας 1 Δινω προβαδισμα στην εδρα
Ηλυσιακός - Ηρακλής 2 Το ντερμπι της αγωνιστικης.Με νικη των φιλοξενουμενων φτανουμε σε τριπλη ισοβαθμια
ICBS - Πανερυθραϊκός 1 Το ICBS θα κυνηγησει αυτο το παιχνιδι για να εξασφαλισει οσο πιο νωρις την παραμονη
Περιστέρι - Νήαρ Ηστ 1 Υπο αλλες συνθηκες θα το εδινα ανετα ασσο,ομως το γεγονος οτι ειναι κεκλεισμενων ισως δωσει δικαιωμα στη Νηαρ να το κυνηγησει το παιχνιδι
kesariani 4ever
Δινω και εγω τα προγνωστικα μου:

1)ΡΕΘΥΜΝΟ - ΞΑΝΘΗ Ευκολα η δυσκολα οι κρητικοι θα επικρατησουν προτεινω 1
2)ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΜΕΝΤ Πιστευω οτι θα γινει ντερμπι ομως θα δωσω μικρο προβαδισμα στους ροσονερι προτεινω 1
3)ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ Μεγαλο τοπικο ντερμπι αλλα πιστευω οτι η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ εχει το πρωτο χερι σε αυτην την αναμετρηση.Πονταρω στην εμπειρια των παιχτων της.Προτεινω 1
4)ΔΑΦΝΗ - ΑΙΓΙΟ Βλεπω καθαρο 1
5)ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΔΡΑΜΑ Θεωρω οτι ο ΕΡΜΗΣ ευκολα θα επικρατησει προτεινω 1
6)ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ Περισσοτερο σαν ομαδα πιστευω τον γηραιο και για αυτο προτεινω 2
7)ICBS - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ Πολυ δυνατο παιχνιδι και πιστευω θα κριθει στις λεπτομερειες.Προτεινω 1
8)ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΝΗΑΡ ΗΣΤ Παρα πολυ δυσκολο παιχνιδι για την ομαδα μου.Ευχομαι και ελπιζω ολα να πανε καλα.

Καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες και καλο μπασκετικο σαββατοκυριακο.

Υ.Γ:ΘΡΥΛΑΡΑ ΠΑΡΕ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΝΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΛΑΝΕΙΣ.
basketball lover
ΑΓΟΡ - Ξάνθη 1 -ε,αν δεν το παρει κι αυτο...
Παγκράτι - ΜΕΝΤ 1 - ευκολα
Ολυμπιάδα - Απόλλων Πατρών 2 μαλλον
Δάφνη - Κεραυνός Αιγίου 1 - Ευκολα...
Ερμής Λαγκαδά - ΚΑΟ Δράμας 1.καοδ πολυ καλυτερη ομαδα αλλα δυσκολα θα περασει απο την εδρα
Ηλυσιακός - Ηρακλής 1 -μαλλον...δεν ξερω ποτε θα γυρισει τον διακοπτη το αφεντικο...
ICBS - Πανερυθραϊκός 1 - θα τα καταφερει πιστευω το κολλεγιο αλλα δυσκολα
Περιστέρι - Νήαρ Ηστ 1 - δεν περναει η νηαρ απο εκει
yiagos
10 ποντους πανω ο Καοδ στο ημιχρονο ηταν
ΟΛΑ
QUOTE(yiagos @ Feb 21 2009, 19:10 ) *
10 ποντους πανω ο Καοδ στο ημιχρονο ηταν

Τα αποτελέσματα
Των Αλέξανδρου Πρίφτη - Λίλης Ροδανάκη
21/02/2009 (19:13)

Οι "έδρες" ήταν αυτές που επικράτησαν στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας, καθώς κανένας φιλοξενούμενος δεν κατάφερε να φύγει με τους δύο βαθμούς της νίκης. Το Περιστέρι από την πλευρά του παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας επικρατώντας της Νήαρ Ηστ...

Οι γηπεδούχοι δεν συνάντησαν ιδιαίτερα προβλήματα, παρά το γεγονός πως αγωνίστηκαν χωρίς την δύναμη του κόσμου τους. Κερδισμένος πάντως ήταν ο Ηλυσιακός που κατάφερε να στείλει το ματς με τον Ηρακλή στην παράταση με τον Γιάννη Αθηναίου με τρίποντο 29’’ πριν το τέλος και στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Νίκος Παπανικολάου. Έτσι η ομάδα του Στέργιου Κουφού κατάφερε να επικρατήσει στην παράταση. Η Δάφνη είναι λίγο πιο πίσω, αφού επικράτησε εύκολα του Αιγίου, ενώ ο Ηρακλής έμεινε αρκετά πίσω στην βαθμολογία.

Στο μεγάλο ντέρμπι της Πάτρας, η Ολυμπιάδα κατάφερε να επικρατήσει του φορμαρισμένου Απόλλωνα και ανέβηκε κι άλλο στον βαθμολογικό πίνακα, κρατώντας ζωντανές τις ελπίδες της για παραμονή. Το Ρέθυμνο ξέσπασε στην Ξάνθη όπου και νίκησε με 104-90, ενώ το ICBS συνέχισε την καλή του πορεία επικρατώντας και του Πανερυθραϊκού στην έδρα του. Το Παγκράτι επιβλήθηκε της ΜΕΝΤ και τη... βύθισε ακόμη περισσότερο, ενώ στην παράταση νίκησε και ο Ερμής τον ΚΑΟΔ στον Λαγκαδά...

Τα αποτελέσματα:
Ρέθυμνο - Ξάνθη 104-90
Παγκράτι - ΜΕΝΤ 86-73
Ολυμπιάδα - Απόλλων Π. 74-66
Δάφνη - Αίγιο 67-55
Ερμής Λ. - ΚΑΟΔ 75-69 (64-64 κ.α.)
Ηλυσιακός - Ηρακλής 96-92 (74-74 κ.α.)
ICBS - Πανερυθραϊκός 82-57
Περιστέρι - Νήαρ Ηστ 86-77

Ηλυσιακός - Ηρακλής 96-92
Διαιτητές: Μαστραφτσής - Μητσόπουλος - Δεσλής.
Τα δεκάλεπτα: 14-25, 37-39, 53-57, 74-74 (κ.α.), 96-92.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Κουφός): Αθηναίου 3 (1), Καρύδας 14, Παπανικολάου 22 (2), Νικολαΐδης 6, Μάλι 12 (1), Αθανασούλας 12 (2), Παπαδόπουλος 2, Μπόγρης 14 (1), Ιωάννου 2, Γκρέις 9 (1).
ΗΡΑΚΛΗΣ (Χατζηκυριακίδης): Μπάρδας 11 (3), Τότσιος 14, Καραμπουλας 5 (1), Χρήστου 6, Καμπερίδης 11, Λιακόπουλος 24 (1), Δανιήλ 11 (1), Χατζηπέτρου 10, Αγιούμπα, Ραντίνοβιτς.

Ερμής Λ. - ΚΑΟΔ 75-69.
Διαιτητές: Ψαριανός - Ανδρικόπουλος - Τατούδης.
Τα δεκάλεπτα: 16-17, 32-42, 49-49, 64-64 (κ.α.), 75-69.
ΕΡΜΗΣ (Κουκουλεκίδης): Ακεψιμαϊδης 13 (1), Κοντόπουλος 10 (2), Παρίτσης 4 (1), Παπακωνσταντίνου 7, Νικολούδης 9 (1), Νησιώτης 22, Γκαμούρας 3, Δημητριάδης 7.
ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Μουλάκης 17 (3), Σδράκας 9 (3), Παπαδόπουλος 2, Καρτέλο 9, Ζούπιτς 4, Μασλαρινός, Κιτσούλης 20 (3), Ροδόστογλου 6 (1), Δαλιάρης 2.

Περιστέρι - Νήαρ Ηστ 86-77
Διαιτητές: Παπαδημητρίου - Μάνος - Τραγάκης.
Τα δεκάλεπτα: 26-17, 50-33, 69-56, 86-77
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Σιαμανδούρας 2, Μοσχοβίτης 10 (1), Λιούις 15 (1), Β. Μάντζαρης 9 (2), Α. Μάντζαρης, Κούμουλος 9 (1), Μαργαρίτης 3, Δεληγιάννης 2, Τσαμάτος 12, Μπούτσι 3 (1), Δέσπος 21.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης): Νίκου 2, Παπαντωνίου, Μίχαλος 19 (4), Κοκαλιάς 6 (2), Φωτίου 7, Πετράκης 6 (1), Κουτρούλιας 26, Παπουλίδης 1, Εμίρης, Σκούταρης 10 (2).

Παγκράτι - ΜΕΝΤ 86-73
Διαιτητές: Διαμαντής - Σταματόπουλος - Μπορμπαντωνάκης.
Τα δεκάλεπτα: 27-19, 46-33, 72-52, 86-73.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Λιόγας): Κουκάς 28 (5), Ματζιώρης, Δεληχρήστος 2, Βούλγαρης 2, Τσιότρας 7 (1), Συριστατίδης 9 (1), Μαχαίρας 16, Λάτοβιτς 11 (1), Βεσκούκης 11 (1).
ΜΕΝΤ (Κωνσταντινίδης): Φόγκελ 19 (1), Σκαρλάτος, Βασιλείου 6 (2), Κοκολιός 3 (1), Μπένας 10, Τζακόπουλος 2, Μάντιτς 19 (2), Μακρής 14 (1), Παπαδόπουλος, Γκέρος.

Ολυμπιάδα - Απόλλων Π. 74-66
Διαιτητές: Πηλοΐδης - Αφεντουλίδης - Θεονάς.
Τα δεκάλεπτα: 15-15, 38-31, 61-49, 74-66.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Π. (Τσολάκης): Κανταρτζής 9 (1), Γεώργαρος 6, Μανούσος 8, Θεοδωράκος 3 (1), Σπανούλης 11 (2), Κοσάνοβιτς 13 (2), Τόσιτς 24 (3), Κομάντινιτς, Συμεωνίδης.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ (Παπαδόπουλος): Καπερώνης 7 (1), Κανελλόπουλος 2, Μάγλος 10, Βαρδιάνος 5, Λιανός 18 (2), Κορωνίδης 20 (4), Γεωργίτσης 4, Λυμπέρης.

Δάφνη - Αίγιο 67-55
Διαιτητές: Γκούμας - Πουρσανίδης Κ. - Καλούτσας.
Τα δεκάλεπτα: 17-11, 30-21, 49-41, 67-55.
ΔΑΦΝΗ (Σορώτος): Βιδάλης 7 (1), Τόλιας 6 (2), Κακιούζης 10, Σουρλής 4, Αθανασιάδης 16 (4), Κερασοβίτης 5 (1), Γκιζογιάννης 3 (1), Τζιάλλας 12, Πετροδημόπουλος 4.
ΑΙΓΙΟ (Παύλου): Κυριακίδης 15 (1), Αμάτο 2, Γιούπης, Κολλιόπουλος, Νίστρομ, Κεφαλάς 11 (1), Δεράος, Σταυρόπουλος 6 (1), Σταυρουλάκης 7 (1), Γεωργούλας 6, Άλμπερτ 8.

Ρέθυμνο – Ξάνθη 104-90
Διαιτητές: Αργυρού - Ξενικάκης - Μανδρέκας.
Τα δεκάλεπτα: 32-18, 59-38, 79-64, 104-90.
ΡΕΘΥΜΝΟ (Μυκονιάτης): Μπεχλιβάνης 20 (5), Πανάρας 19 (3), Μπαλάφας 4, Τριχόπουλος 3 (1), Μαντζάνας 7 (1), Κακαρούδης 18, Βαρδαβάς 15 (1), Χένιακ 6, Παναγιωτόπουλος 7 (2), Γιεμτχάγκεν 3, Στίκας.
ΞΑΝΘΗ (Σουλιώτης): Δενδρινός, Μητσάκης 2, Κουκουράβας 16 (2), Σεφερίδης 3, Μαρουλάκης 3, Γέλενιτς 30 (6), Αναγνωστόπουλος 20, Σκορδάλης (1), Κάντιτς 5 (1), Γκογκίδης 7 (1).

ICBS - Πανερυθραϊκός 82-57
Διαιτητές: Παπαπέτρου - Παναγιώτου - Ταρενίδης Στ.
Τα δεκάλεπτα: 26-18, 44-36, 61-43, 82-57.
ICBS (Παπασιώτης): Τσέσκοβιτς 2, Ματενίδης 2 , Σιούτης 3 (1), Πλιούκας, Κούρτης 11, Σιζόπουλος, Κούνας 20 (1), Κουντουραντζόγλου 3 (1), Γκρούντμπεργκ 12 (4), Μόρφης 11 (1), Σιβορότκα 4, Νεοφυτίδης 14.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Κοντούδης, Σοφογιάννης 2, Κατιάκος 16 (1), Αποστολόπουλος 3, Προδρόμου 3, Τομαράς, Χόμπσον 16 (2), Ψαθάς, Πασχάλης 7, Ντουμάνης 8, Γρμπαβιώτης 2.

Βαθμολογία (μετά από 19 αγώνες): Περιστέρι 35, Ηλυσιακός 34, Δάφνη 33, Ηρακλής 32, Απόλλωνας Π. 30, Ρέθυμνο 30, Νήαρ Ηστ 29, Παγκράτι 28, ICBS 28, ΚΑΟΔ 27, Πανερυθραϊκός 27, Ερμής Λ. 27, Αίγιο 25, Ολυμπιάδα 25, Ξάνθη 24, ΜΕΝΤ 22.

Επόμενη αγωνιστική (07/03, 20η): ΜΕΝΤ - Ρέθυμνο, Απόλλων Π. - Παγκράτι, Αίγιο - Ολυμπιάδα Π. ΚΑΟΔ - Δάφνη, Ηρακλής - Ερμής Λ., Πανερυθραϊκός - Ηλυσιακός, Νήαρ Ηστ - ICBS, Ξάνθη - Περιστέρι.



QUOTE(yiagos @ Feb 21 2009, 19:10 ) *
10 ποντους πανω ο Καοδ στο ημιχρονο ηταν
Τι γίνεται παιδιά απο τη Δράμα απο κει που λέγαμε μπορούμε 6αδα θα κινδυνεύσουμε;Δεν πήγα στο Λαγκαδά αν είδε κάποιος τον αγώνα ας μας ενημερώσει.
dominik
η κατασταση στην υποθεση ανοδος φαινεται να ξεκαθαριζει:περιστερι, ηλυσιακος, δαφνη θα διεκδικησουν τα δυο εισητηρια χωρις ομως να αποκλειεται να ανεβουν και οι 3 αμα δεν συμμετασχει καποια ομαδα του χρονου στην α1 βλ.ολυμπια...ομως οι 3 αθηναικες ομαδες θα βοηθησουν στην βελτιωση του πρωταθληματος της α1??νομιζω οχι, καθως μπασκετ χωρις επαρχια και θεσ/νικη δεν υπαρχει.... bball.gif
yiagos
Στον Λαγκαδα φιλε,εγιναν τα γνωστα,ειμασταν πανω και στο τελος χασαμε.Η ατμοσφαιρα δεν ηταν καλη,μου ειπαν οτι εβριζαν συνεχεια τον Κιτσουλη ο οποιος εκανε τον καλυτερο του αγωνα με τον Καοδ.Στο 3ο δεκαλεπτο ειχαμε να βαλουμε καλαθι 6 λεπτα...
CrossoverOnE
QUOTE(yiagos @ Feb 22 2009, 01:01 ) *
Στον Λαγκαδα φιλε,εγιναν τα γνωστα,ειμασταν πανω και στο τελος χασαμε.Η ατμοσφαιρα δεν ηταν καλη,μου ειπαν οτι εβριζαν συνεχεια τον Κιτσουλη ο οποιος εκανε τον καλυτερο του αγωνα με τον Καοδ.Στο 3ο δεκαλεπτο ειχαμε να βαλουμε καλαθι 6 λεπτα...

Το πιστευω γιατι ειναι γνωστο οτι ο Λαγκαδας δεν ειναι ευκολη εδρα αλλα οχι οτι ειναι και δικαιολογια αυτο...και στον ΚΑΟΔ και γενικα σε ολα τα γηπεδα θα τυχει να βρυσουν παικτη...και ειδικα ο ΚΑΟΔ που φημιζεται για την εδρα του δεν δικαιολογειται να μην ξερει τι μπορει να τον περιμενει στα εκτος.Το θεμα του 3ου δεκαλεπτου δεν ειναι καινουριο παντως..εχει καμια 6-7 χρονια που γινεται...παντως ετσι οπως παμε μου ρχονται στο μυαλο εποχες 99 που ξενικησαμε σχετικα νοθρα μετα αρχισαμε να ανεβαινουμε και καπου στην ανοιξη καναμε κοιλια και τελικα σωθηκαμε την προτελευταια αγωνιστικη....
basketrash
τελικα ειχε δίκιο η ΔΑΦΝΗ και οχι μονο για τους πεθαμενους του ΑΠΟΛΛΩΝΑ

Στο φύλλο αγώνα γράφηκαν μετά την ηττα του ΑΠΟΛΛΩΝΑ οτι επεφταν αναπτηρες, κερματα, βρισιμο κλπ

να δουμε τι θα γινει θα σταματησει η προστασια τους?

Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ με Τσολακη εχει τσαμπουκά και δεν πέφτει . Εκανε ήδη 3 στις 3 νίκες

Οσο για χθες ο Παπαδοπουλος μετα τον αγώνα δεν εκανε καμμια δήλωση ...ο σωσιας-αστειος του ....ομπραντοβιτς δεν ξερει οτι αν δεν τον σπρωχνουν θα χανει μονο

ΟΛΑ
QUOTE(CrossoverOnE @ Feb 22 2009, 02:51 ) *
Το πιστευω γιατι ειναι γνωστο οτι ο Λαγκαδας δεν ειναι ευκολη εδρα αλλα οχι οτι ειναι και δικαιολογια αυτο...και στον ΚΑΟΔ και γενικα σε ολα τα γηπεδα θα τυχει να βρυσουν παικτη...και ειδικα ο ΚΑΟΔ που φημιζεται για την εδρα του δεν δικαιολογειται να μην ξερει τι μπορει να τον περιμενει στα εκτος.Το θεμα του 3ου δεκαλεπτου δεν ειναι καινουριο παντως..εχει καμια 6-7 χρονια που γινεται...παντως ετσι οπως παμε μου ρχονται στο μυαλο εποχες 99 που ξενικησαμε σχετικα νοθρα μετα αρχισαμε να ανεβαινουμε και καπου στην ανοιξη καναμε κοιλια και τελικα σωθηκαμε την προτελευταια αγωνιστικη....

Είναι αστείο να μιλάνε για σωτηρία στη Δράμα με το μπάτζετ που έχει.Κάτι έγινε λάθος το καλοκαίρι και δόθηκαν πολλά χρήματα σε παίκτες που δεν αξίζουν.Χρειάζεται προσοχή απο δω και πέρα για να μην έχουμε περιπέτειες.Στις 12 νικες θα παιχθεί η σωτηρία.Δεν είμαι Δραμινός αλλά συμπαθώ την ομάδα του ΚΑΟΔ.
CrossoverOnE
QUOTE(ΟΛΑ @ Feb 22 2009, 10:41 ) *
Είναι αστείο να μιλάνε για σωτηρία στη Δράμα με το μπάτζετ που έχει.Κάτι έγινε λάθος το καλοκαίρι και δόθηκαν πολλά χρήματα σε παίκτες που δεν αξίζουν.Χρειάζεται προσοχή απο δω και πέρα για να μην έχουμε περιπέτειες.Στις 12 νικες θα παιχθεί η σωτηρία.Δεν είμαι Δραμινός αλλά συμπαθώ την ομάδα του ΚΑΟΔ.

Φιλε μου εσυ πριν λιγες βδομαδες ελεγες οτι η ομαδα εχει καλους παικτες τωρα ξαφνικα τι εγινε; Εγω δεν νομιζω οτι δοθηκαν πολλα λεφτα σε παικτες που δεν αξιζουν.Ποιος δεν εχει βγαλει τα λεφτα του φετος;Ασε τον Μουλακη απ'εξω γιατι τα χουμε πει...αλλος;Οταν ειπα οτι δεν εχουμε παγκο διαφωνουσες κι ελεγες οτι ο παγκος επαρκει...μολις τραυματιστηκε ο Μασλαρινος χασαμε 2 παιχνιδια....στο ξεκινημα με τους τραυματισμους Σδρακα-Μουλακη παλι δε πηγαιναμε καλα..και πως να παμε;δεν γινεται να βγαζεις το παιχνιδι με 6 παικτες.Προφανως αυτο ειναι το μπατζετ που ειχαμε κ αυτους μπορουσαμε να παρουμε αλλα για μενα το προβλημα παραμενει στο οτι δεν υπαρχουν αναπληρωματικοι..ειτε για να γινει σωστο rotation ειτε για να ξερεις οτι οταν θα σου τραυματιστει παικτης της 5αδας θα εχεις λυση....ετσι οπως εχουμε γινει φετος με τους τραυματισμους ας κανουμε καμια προσευχη μη τραυματιστει ο Καρτελο η και ο Ζουπιτς γιατι τη κατσαμε...
ΟΛΑ
QUOTE(CrossoverOnE @ Feb 22 2009, 11:58 ) *
Φιλε μου εσυ πριν λιγες βδομαδες ελεγες οτι η ομαδα εχει καλους παικτες τωρα ξαφνικα τι εγινε; Εγω δεν νομιζω οτι δοθηκαν πολλα λεφτα σε παικτες που δεν αξιζουν.Ποιος δεν εχει βγαλει τα λεφτα του φετος;Ασε τον Μουλακη απ'εξω γιατι τα χουμε πει...αλλος;Οταν ειπα οτι δεν εχουμε παγκο διαφωνουσες κι ελεγες οτι ο παγκος επαρκει...μολις τραυματιστηκε ο Μασλαρινος χασαμε 2 παιχνιδια....στο ξεκινημα με τους τραυματισμους Σδρακα-Μουλακη παλι δε πηγαιναμε καλα..και πως να παμε;δεν γινεται να βγαζεις το παιχνιδι με 6 παικτες.Προφανως αυτο ειναι το μπατζετ που ειχαμε κ αυτους μπορουσαμε να παρουμε αλλα για μενα το προβλημα παραμενει στο οτι δεν υπαρχουν αναπληρωματικοι..ειτε για να γινει σωστο rotation ειτε για να ξερεις οτι οταν θα σου τραυματιστει παικτης της 5αδας θα εχεις λυση....ετσι οπως εχουμε γινει φετος με τους τραυματισμους ας κανουμε καμια προσευχη μη τραυματιστει ο Καρτελο η και ο Ζουπιτς γιατι τη κατσαμε...
φίλε μου το μπάτζετ της ομάδας έναντι Ξάνθης,Μέντ,Παγκράτι,Αίγιο είναι πολύ μεγάλο.Όταν έχεις ρόστερ στους περιφερειακούς Σδράκα,Μουλάκη,Μασλαρινό,Ροδόστογλου,Κιτσο
ύλη που κανένας απ αυτους δεν στοιχίζει στην ομάδα κάτω απο 25 χιλιάρικα και κινδυνεύουμε σημαίνει ότι κάτι δεν πήγε καλά στο σχεδιασμό.Ναι και γω πίστευα το καλόκαιρι ότι θα πρωταγωνιστήσει ο ΚΑΟΔ.Είχα εμπιστοσύνη στους ανθρώπους της Δράμας γιατί είναι χρόνια στο κουρπέτι και ξέρουν από μπάσκετ πολύ περισσότερο από όλους τους παράγοντες της Α2
siska_13_
QUOTE(dominik @ Feb 22 2009, 00:56 ) *
η κατασταση στην υποθεση ανοδος φαινεται να ξεκαθαριζει:περιστερι, ηλυσιακος, δαφνη θα διεκδικησουν τα δυο εισητηρια χωρις ομως να αποκλειεται να ανεβουν και οι 3 αμα δεν συμμετασχει καποια ομαδα του χρονου στην α1 βλ.ολυμπια...ομως οι 3 αθηναικες ομαδες θα βοηθησουν στην βελτιωση του πρωταθληματος της α1??νομιζω οχι, καθως μπασκετ χωρις επαρχια και θεσ/νικη δεν υπαρχει.... bball.gif


Φιλε συμφωνω να παει το μπασκετ στην επαρχια.Ομως και οι ομαδες της επαρχιας πρεπει να κανουν κατι για να γινουν πιο ανταγωνιστικες.Τοσα χρονια εκτος απ'τον Αρη δεν υπαρχει αλλη ομαδα που να πεις οτι κανει κατι.Ο ΠΑΟΚ τα τελευταια χρονια δεν μπορει να βρει καποια λυση στα οικονομικα του,με αποτελεσμα να ''βολευεται'' στην μεση της βαθμολογιας και λιγο πιο κατω..Ο Ηρακλης προσπαθει να ανεβει και νομιζω πως επιτελους πρεπει να ανεβουν ενω οι υπολοιπες ομαδες της Θεσ/νικης απλα προσπαθουν να διατηρηθουν στην Α'2 και δεν κανουν κατι να γινουν πιο ανταγωνιστικες..
profitisilias9
Δικαιότατη νίκη της Ολυμπιάδας χθες. Οι πορτοκαλί ήταν ανώτεροι σε όλο το παιχνίδι απέναντι στον Απόλλωνα και κέρδισαν πανάξια! Λυπάμαι για τον Παπαδόπουλο, που ήταν συνέχεια προκλητικός έναντι στους διαιτητές. Ο Απόλλωνας έχασε πεντακάθαρα και δεν του φταίνε οι διαιτητές. Το παιχνίδι του Απόλλωνα (όπως το έχει παραδεχθεί και ο ίδιος ο προπονητής του) είναι τρίποντο και άγιος ο Θεός! Αν μπουν, έχει καλώς! Αν δεν μπουν, κλάφτα Χαράλαμπε! Απίστευτο σόου και του προέδρου της Ολυμπιάδας Νίκου Μπογονικολού. Οταν από την κερκίδα, του Απόλλωνα τον έβριζαν εν χορώ, εκείνος έδειξε τα γεννητικά του όργανα! Και μόλις τελείωσε ο αγώνας μπούκαρε στον αγωνιστικό χώρο και πανηγύριζε μαζί με τους παίκτες του, προκαλώντας ταυτόχρονα με χειρονομίες την κερκίδα! Εκεί, έχει καταντήσει το μπάσκετ της Πάτρας!
CrossoverOnE
QUOTE(ΟΛΑ @ Feb 22 2009, 13:39 ) *
φίλε μου το μπάτζετ της ομάδας έναντι Ξάνθης,Μέντ,Παγκράτι,Αίγιο είναι πολύ μεγάλο.Όταν έχεις ρόστερ στους περιφερειακούς Σδράκα,Μουλάκη,Μασλαρινό,Ροδόστογλου,Κιτσο
ύλη που κανένας απ αυτους δεν στοιχίζει στην ομάδα κάτω απο 25 χιλιάρικα και κινδυνεύουμε σημαίνει ότι κάτι δεν πήγε καλά στο σχεδιασμό.Ναι και γω πίστευα το καλόκαιρι ότι θα πρωταγωνιστήσει ο ΚΑΟΔ.Είχα εμπιστοσύνη στους ανθρώπους της Δράμας γιατί είναι χρόνια στο κουρπέτι και ξέρουν από μπάσκετ πολύ περισσότερο από όλους τους παράγοντες της Α2

Eγω δεν πιστευα οτι θα πρωταγωνιστησει...απο την αποψη οτι θα ειναι μεχρι το τελος στους υποψηφιους για την ανοδο...πιστευα οτι μπορουμε να μπουμε 6αδα και μεχρι εκει.Και ουτε τωρα παραξενευομαι με τα αποτελεσματα ιδιαιτερα...δεν γινεται με το υπαρχον υλικο και με τραυματισμους σε παικτες κλειδια να καταφερεις κατι πολυ καλυτερο...αυτη τη σεζον εχουμε βρεθει να παιζουμε ποτε χωρις τον ενα point guard μας και ποτε χωρις τον αλλο (Σδρακας,Μασλαρινος) και χωρις το Μουλακη που επισης μπορει να παιξει στο 1.Οσο για τα συμβολαια δεν εχω ιδεα που κυμαινονται αλλα απο το Σδρακα καταρχας (λογω ηλικιας και τραυματισμων) και απο το Μουλακη σε δευτερη φαση (λογω μεγαλης απουσιας) δεν νομιζω να μπορει κανενας να περιμενε κατι αλλο.Μονο ο Κιτσουλης με εχει προβληματισει γιατι νομιζω οτι του χει λειψει η σταθεροτητα και αν κρατησουμε παικτες απ το φετινο ροστερ δε θα θελα να δω τον Κιτσουλη του χρονου,αλλα οχι οτι περιμενα και παααααρα πολλα περισσοτερα και απο αυτον.Απ το Ζουπιτς ισως να περιμενα κατι παραπανω επειδη στη 1η του θυτεια εβγαζε ματια αλλα τοτε επαιζε 5 και τωρα μαλλον δε του βγαινει το 4.Με λιγα λογια δεν καταλαβαινω ποιος απο τους παικτες φετος αποτελεσε δυσαρεστη εκπληξη και το μονο σιγουρο ειναι οτι αν η ομαδα επαιζε χωρις απωλειες και πληρης για μεγαλυτερο διαστημα θα ηταν σιγουρα επανω απο τις ομαδες που αναφερεις.Οσο για το ποτε πιστευες οτι θα πρωταγωνιστησει εδω ημασταν μεχρι πριν 2-3 βδομαδες και ελεγες για το υλικο οτι ειναι καλο και οταν ελεγα οτι εχουμε ελλειψη εναλλακτικων διαφωνουσες.Ο ΚΑΟΔ (προφανως λογω ελλειψης μεγαλυτερης οικονομικης δυνατοτητας) ανεκαθεν μαυτο το στυλ λειτουργουσε...ειχε 5-6 πολυ καλους παικτες και μετα το χαος.Απο κει και περα ειναια θεμα τι θα συναντησεις στην πορεια ομως...και μιλαω για τους τραυματισμους.Και τη χρονια που ανεβηκε ειχαμε 5αδα:Σδρακας,Χομπσον,Παπαδοπουλος(η καλυτερη του χρονια),Κουκλακης,Κουρος.Ποιοι ηταν στον παγκο;Ο Μουλακης αντε και ο Χαρισμιδης....ε αντε και ο Εξουζιδης να δινε μερικες ανασες.Φανταστικη 5αδα αλλα τι γινεται με τον παγκο;Και καποια στιγμη μετα τα μισα του πρωταθληματος αρχισαμε να χουμε καποιους τραυματισμους και ξαφνικα αρχισαμε να κυνδινευουμε να χασουμε την ανοδο αλλα ευτυχως δεν ηταν τοσο μεγαλοι και συχνοι οπως φετος.Αυτο που θελω να πω τελικα ειναι οταν κινεισαι σαυτο το μοτιβο με τις επιλογες σου ειναι ιδιαιτερα αυξημενο το ρισκο.
Duke78
QUOTE(dominik @ Feb 22 2009, 00:56 ) *
η κατασταση στην υποθεση ανοδος φαινεται να ξεκαθαριζει:περιστερι, ηλυσιακος, δαφνη θα διεκδικησουν τα δυο εισητηρια χωρις ομως να αποκλειεται να ανεβουν και οι 3 αμα δεν συμμετασχει καποια ομαδα του χρονου στην α1 βλ.ολυμπια...ομως οι 3 αθηναικες ομαδες θα βοηθησουν στην βελτιωση του πρωταθληματος της α1??νομιζω οχι, καθως μπασκετ χωρις επαρχια και θεσ/νικη δεν υπαρχει.... bball.gif


Ναι σωστα, ενα ανεβει ο ευρωστος Γηραιός, η Δραμα των μεγιστανων θα βελτιωνόταν το πρωταθλημα. Ηδη ο ΠΑΟΚ εχει προβληματα οικονομικα, η Ολυμπια ειναι στα προθυρα διαλυσης...Τι μας λες τωρα για τις ομαδες της επαρχιας ?? Πλάκα μας κανεις ?

ΔΑΦΝΗ ΕΛΑ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ Α1
CrossoverOnE
QUOTE(profitisilias9 @ Feb 22 2009, 14:07 ) *
Δικαιότατη νίκη της Ολυμπιάδας χθες. Οι πορτοκαλί ήταν ανώτεροι σε όλο το παιχνίδι απέναντι στον Απόλλωνα και κέρδισαν πανάξια! Λυπάμαι για τον Παπαδόπουλο, που ήταν συνέχεια προκλητικός έναντι στους διαιτητές. Ο Απόλλωνας έχασε πεντακάθαρα και δεν του φταίνε οι διαιτητές. Το παιχνίδι του Απόλλωνα (όπως το έχει παραδεχθεί και ο ίδιος ο προπονητής του) είναι τρίποντο και άγιος ο Θεός! Αν μπουν, έχει καλώς! Αν δεν μπουν, κλάφτα Χαράλαμπε! Απίστευτο σόου και του προέδρου της Ολυμπιάδας Νίκου Μπογονικολού. Οταν από την κερκίδα, του Απόλλωνα τον έβριζαν εν χορώ, εκείνος έδειξε τα γεννητικά του όργανα! Και μόλις τελείωσε ο αγώνας μπούκαρε στον αγωνιστικό χώρο και πανηγύριζε μαζί με τους παίκτες του, προκαλώντας ταυτόχρονα με χειρονομίες την κερκίδα! Εκεί, έχει καταντήσει το μπάσκετ της Πάτρας!

Καλα ο Μπογιονικολος ειναι γνωστος φιλε smiley.gif

QUOTE(Duke78 @ Feb 22 2009, 14:09 ) *
Ναι σωστα, ενα ανεβει ο ευρωστος Γηραιός, η Δραμα των μεγιστανων θα βελτιωνόταν το πρωταθλημα. Ηδη ο ΠΑΟΚ εχει προβληματα οικονομικα, η Ολυμπια ειναι στα προθυρα διαλυσης...Τι μας λες τωρα για τις ομαδες της επαρχιας ?? Πλάκα μας κανεις ?

ΔΑΦΝΗ ΕΛΑ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ Α1

Η Δραμα των μεγιστανων δυσκολα εχει φτασει τις ωφειλες της Δαφνης παντως φιλε μου.Εμενα παρολα αυτα με ενδιαφερει να αναιβουν ομαδες και να χουν ενα πλανο ωστε να μην εξαφανιστουν η κανουν κανα αιωνα να επιστρεψουν...ας ειναι απο που να ναι...ας ειναι και 14 Αθηναικες...ας αποφασισουμε τελικα θελουμε απλα να εχουμε ομαδες που θα φερνουν κοσμο στο γηπεδο η ομαδες που δε θα εξαφανιζονται;Αν θελουμε το πρωτο τοτε ας μη γκρινιαζουμε για το απο που ειναι η καθε ομαδα,φτανει να ειναι πραγματικα υγειης και οχι τπτ σε στυλ Καβαλας.Αν θελουμε το 2ο οκ.Πολυ ευκολα γινεται αλλα ας γνωριζουμε οτι κατα 80% μετα απο 3χρονια την ομαδα αυτη θα τη ψαχνουμε...
ΥΓ.Εκανα ενα λαθος λογω βιασυνης:" Αν θελουμε το πρωτο τοτε ας μη γκρινιαζουμε για το απο που ειναι η καθε ομαδα,φτανει να ειναι πραγματικα υγειης και οχι τπτ σε στυλ Καβαλας.Αν θελουμε το 2ο οκ.Πολυ ευκολα γινεται αλλα ας γνωριζουμε οτι κατα 80% μετα απο 3χρονια την ομαδα αυτη θα τη ψαχνουμε..." ΑΝΑΠΟΔΑ :Ρ
taraboura
O Παπαδόπουλος μετά από την ήττα από την Ολυμπιάδα γιατί δε μίλησε; Δεν έχει να πει τίποτα τώρα; Στο πρώτο παιχνίδι ήξερε να ειρωνεύεται τους παίκτες της Ολυμπιάδας...
basketrash
εγω παντως ειδα οτι ο Μπογο φιλακια τους εδινε και τους ειρωνευοταν ! και καλα τους εκανε αφου τον εβριζαν.
εμεις που αγαπαμε την ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ λεμε ευτυχώς που υπάρχει και κάποιος ωστε να λειτουργεί η ομάδα
ρώτα και τους παίκτες και τον ΠΣΑΚ αν εχουν κανενα παραπονο απο ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ
το μπασκετ σε Α2 και Α1 ειναι επαγγελματικο και χρειαζεται παραγοντες να πληρωνουν και οχι αεριτζιδες οπως καποιοι στον απολλωνα κλπ
dominik
QUOTE(siska_13_ @ Feb 22 2009, 13:51 ) *
Φιλε συμφωνω να παει το μπασκετ στην επαρχια.Ομως και οι ομαδες της επαρχιας πρεπει να κανουν κατι για να γινουν πιο ανταγωνιστικες.Τοσα χρονια εκτος απ'τον Αρη δεν υπαρχει αλλη ομαδα που να πεις οτι κανει κατι.Ο ΠΑΟΚ τα τελευταια χρονια δεν μπορει να βρει καποια λυση στα οικονομικα του,με αποτελεσμα να ''βολευεται'' στην μεση της βαθμολογιας και λιγο πιο κατω..Ο Ηρακλης προσπαθει να ανεβει και νομιζω πως επιτελους πρεπει να ανεβουν ενω οι υπολοιπες ομαδες της Θεσ/νικης απλα προσπαθουν να διατηρηθουν στην Α'2 και δεν κανουν κατι να γινουν πιο ανταγωνιστικες..

ευχομαι του χρονου ν ανεβουν απο α2 ομαδες της επαρχιας,γιατι δεν ξερω σε τι βαθμο θα μπορεσουν να προσφερουν ομδες οπως η δαφνη η ο ηλυσιακος στην α1..περα απο τη θεσσαλονικη,υπαρχει η λαρισα που απ οτι φαινεται δε θα χει εκπροσωπο του χρονου,τα τρικαλα το ιδιο...πελοποννησος,κρητη,θρακη ενω εχουν ομαδες με ιστορια,δεν φαινεται να εχουν δυναμικη ν ανεβουν...μακαρι ομαδες οπως ο αρκαδικος, ο οφη και οι ικαροι σερρων που,αμα δε κανω λαθος, εχουν λεφτα,να μπορεσουν να ανεβουν απο β εθνικη σε α2 και να βρεθουν στη α1 καποια στιγμη οπως και ο καοδ,το ρεθυμνο και οι ομαδες της πατρας....
να στε καλα bball.gif

QUOTE(Duke78 @ Feb 22 2009, 14:09 ) *
Ναι σωστα, ενα ανεβει ο ευρωστος Γηραιός, η Δραμα των μεγιστανων θα βελτιωνόταν το πρωταθλημα. Ηδη ο ΠΑΟΚ εχει προβληματα οικονομικα, η Ολυμπια ειναι στα προθυρα διαλυσης...Τι μας λες τωρα για τις ομαδες της επαρχιας ?? Πλάκα μας κανεις ?

ΔΑΦΝΗ ΕΛΑ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ Α1

γιατι πιστευεις οτι η δαφνη η ο ηλυσιακος θα τα πανε πολυ καλυτερα στον οικονομικο τομεα??αμφιβαλλω...οσο γι τον ηρακλη απ οτι εχω ακουσει,σε περιπτωση που ανεβει θα αναμειχθουν στην ομαδα 4 πολυ ισχυρα ατομα,γιοι προυπαρχοντων παραγοντων για να ενισχυσουν την ομαδα..
ΝΤΟΥΡΛΑΝΤΑΣ
Μετα απο 19 αγωνιστικες και εχοντας ενα σοβαρο δειγμα της συμπεριφορας της "ανανεωσης" που εγινε το καλοκαιρι απο την ομαδα αναρωτιεμαι "ειναι στραβος ο γυαλος η στραβα αρμενιζουμε"?Μπαινουμε στη τελευταια 11 παιχνιδια και αντι να κυνηγαμε το" μια καλη πορεια" σκεφτομαστε "λες να πεσουμε".Οι παικτες που απαρτιζουν αυτην τη στιγμη την ομαδα (παλιοι και νεοι) πιστευω οτι μπορουσαν να εχουν μια τελικη καταταξη 5 εως 7.Αυτη τη στιγμη ειμαστε 12η,προλαβαινουμε????Οπως επισης προλαβαινουμε να πεσουμε???????Πιο πιθανο μου φαινεται το δευτερο με τα εικοσαρικα που τρωμε εκτος και με το 1-9 εκτος.Θα μου πεις εχεις στην Ερυθρια 7-2 αλλα ,ερχονται δυκολα παιχνιδια και εκει που ουτως η αλλως ματωνεις να κερδισεις αν εξαιρεσεις δυο παιχνιδια. Δεν ξερω τι φταιει, γνωριζω ομως απο γνωστους μου που ειναι κοντα στην ομαδα τα εξης, τα εξωαγωνιστικα ειναι λυμενα..Ο προεδρος ειναι ΚΥΡΙΟΣ και του ευχομαι ολοψυγα ευρωπαικο ταξιδι με την Ερυθραια.Το αξιζει.Και θα το καταφερει.Το Διοικητικο συμβουλιο και το μαρκετινγκ που απαρτιζονται απο ανθρωπους που ειναι χρονια στην ομαδα,παλιοιυς παικτες ,ανθρωποι που εχουν ταυτιστει με την πορεια αυτης της ομαδας απο τη Γ ΑΘΗΝΩΝ ΤΟ 2000, που την αγαπανε,την πονανε και γνωρισουν το αθλημα.Το τεχνικο επιτελειο ,γνωστες του αντικειμενου ο καθενας στον τομεα του με γνωστη φιγουρα τον ανθρωπο που βρισκεται εκει απο το 2000,το προπονητη της ομαδας και φυσικα 12 ταλαντουχους αθλητες.Συνολο καμια 25αρια ατομα.Τι θελω να πω?Καθηστε μιληστε εκμεταλλευτηται τη διακοπη και για 11 αγωνες παρουσιασται ενα καλυτερο προσωπο γιατι ειναι κριμα!


ΥΓ.

Θα με ενδιεφεραι πολλη να ακουσω τις αποψεις του forum για την ερυθραια στο συνολο της
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.