Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2013-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2
mirodias
QUOTE(Gkos @ Mar 7 2014, 17:51 ) *
Υ.γ.Για διαιτητες εκφραζω προσωπικη αποψη ως θεατης.
Δεν εκπροσωπω καποια ομαδα ή κατι αλλο.
Ας ζηταγε οποιος ηθελε.Απλα με εναν διαιτητη δεν γινεται δουλεια.
μετα ας μην γκρινιαζει κανεις για διαιτησια.

Mαλλον συμφωνούμε όλοι...
QUOTE(Gkos @ Mar 7 2014, 17:51 ) *
Υ.γ.2.


Αφου δεν ημουνα στο γηπεδο αδερδε,δεν ηξερα οτι το Ιλιον κερδιζε τοσο τον Διονυσο....
Οποτε πως να μου κανει εντυπωση;;;
Δεν διαβασες καλα.
Την καλη κερκιδα την θυμομουνα απο το Διονυσος-Διαγορας.Δεν ειπα οτι πηγα προχτες.

Παντως ειδες ποσο τσαμπα χασαμε το προγνωστικο και επεσαν τα ποσοστα μας;;;χαχα

Μπραβο στα παιδια του Διονυσου που κανανε την υπερβαση τους .
Μακαρι να το ξανακανουνε και με ΚΑΠ.
Καμια κοντρα.
Εγω με Φιλοθεη ειμαι μονοsmile.gif

Σόρι αδερφέ. Αλλά το σχόλιο για την εξέδρα με μπέρδεψε και θεώρησα ότι ήσουν εκεί. Άλλωστε έχει γραφτεί από άλλον ότι η διαφορά είχε φτάσει στους 17.
Κόντρα καμία βέβαια.
Καλή επιτυχία στο Διόνυσο, αλλά όπως λες κι εσύ τώρα έχει ΚΑΠ..

Κανένα αποτέλεσμα από τα χτεσινά παιχνίδια ?
mirodias
Ροδοπολη - Δάφνη Δαφνίου
50 - 47
Gkos
Λοιπον.
Ο Αγιος Νικολαος Παλληνης κερδισε 53-47 την Πολιτεια.
Ο Αρης Πετρουπολης κερδισε 65-58 την Φιλοθεη....
Οι Κουκουβαουνες κερδισαν το Πορτο Ραφτη 54-46
,η Καπ θα κερδισε σιγουρα (στο μπασκετ δεν γινονται θαυματα) η Ακαδημια του Ζελικο θα ηξερα αν μιλουσαμε σωστα ελληνικα,αλλα εμαθα 15 αποτελεσματα και οχι αυτο,για Ροδοπολη τα εμαθες ηδη ενω η Ηλιουπολη παιζει την Τριτη....

Ρεπορταζ αλλη μερα,τα νευρα ειναι χαλια σημερα.......

Καλη βδομαδα.
Gkos
Η ΚΑΠ 83-37 τον Διονυσο(με ολο τον σεβασμο προς τα παιδια του Διονυσου ,πως καταφερε το Ιλιον να χασει απο +13;;;)


http://www.kap-bc.gr/dyo-vimata-prin-to-telos

Και η Ακαδημια

61-38 το Πολυδροσο.....

Νομιζα ολα αναμενομενα ηταν,οπως σας τα ειπα δηλαδη(αντε να μην λετε,επειδη χασαμε δυο-τρια ματσακια συην πρεμιερα smile.gif )

Προβλεπω για ανοδο(τωρα ξερω και τις διασταυρωσεις)

ΚΑΠ
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
και ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ (τα φαβορι που ειχαμε πει εξαρχης δηλαδη)


Αναλυτικα θα τα πουμε μεσοβδομαδα.

Χαιρετω.
gavronick
Γ' ΦΑΣΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 58 - 65
mirodias
QUOTE(Gkos @ Mar 10 2014, 17:44 ) *
Η ΚΑΠ 83-37 τον Διονυσο(με ολο τον σεβασμο προς τα παιδια του Διονυσου ,πως καταφερε το Ιλιον να χασει απο +13;;;)

+18 ήταν το Ίλιον είπαμε. Περίπου 5-6 λεπτά πριν τελειώσει το 3ο δεκάλεπτο και ο Διόνυσος έτρεξε ένα 24-2 !!!
Όλοι μας (φαντάζομαι και το Ίλιον) αυτό αναρωτιόμαστε...
Βέβαια η ΚΑΠ περίπου τόσα έριξε και στο Ίλιον.

QUOTE(Gkos @ Mar 10 2014, 17:44 ) *
Νομιζα ολα αναμενομενα ηταν,οπως σας τα ειπα δηλαδη(αντε να μην λετε,επειδη χασαμε δυο-τρια ματσακια συην πρεμιερα smile.gif )

Προβλεπω για ανοδο(τωρα ξερω και τις διασταυρωσεις)

ΚΑΠ
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
και ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ (τα φαβορι που ειχαμε πει εξαρχης δηλαδη)

Έγραφες
QUOTE(Gkos @ Mar 6 2014, 04:12 ) *
Με αυτά που (νομίζω) ότι ξέρω λοιπόν,θα έλεγα ότι οι 3 καλύτερες ομάδες (χωρίς να έχω πλήρη εικόνα) δείχνουν Αγιος Νικόλαος Παλλήνης,Πολιτεία και Ροδόπολη(τυχάια σειρά) , από κοντά ακολουθουν ΚΑΠ και Αρης Πετρουπολης ,και κλείνω την 8άδα με Τριφυλλιακό,Δαφνη Δαφνίου και ΑΟΚ.....

Με έχεις μπερδέψει ...
Που πήγαν τα πρώτα φαβορί σου ? (Άγιος Νικόλαος και Ροδοπολη )
Μήπως γράφεις και για ενόργανη ?
Γιατί στις κωλοτούμπες τα πας υπέροχα smile.gif

Υ.Γ.
Παρότι τα φαβορί δεν θέλουν και πολύ μυαλό για να τα δεις. (Άλλωστε ακόμα κι εγώ είπα τα αυτονόητα μια βδομάδα πριν...)
Θα δώσω μια ψήφο εμπιστοσύνης - ευχή στη Ροδοπολη 77.gif
Gkos
Επειδη εχω θεμα με τον υπολογιστη ,και να γραφω κατεβατα απο το κινητο ειναι ταλαιπωρια ολκης,δεν θα γραψουμε τι ειδαμε στα ματς της προηγουμενης εβδομαδας(θα τα γραψουμε ολα μια και καλη την επομενη εβδομαδα ενοψει του τελευταιου ματς) αλλα θα πουμε εν συντομια τις προβλεψεις μας.....
Επισης απαντησεις σε καποια παιδια που εχω διαφωνιες,μετα το περας των αγωνων.....


16:15

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ


Λοιπον.
Ο αστυνομος ειναι οργανο,το μπουζουκι ειναι οργανο,αρα ο αστυνομος ειναι μπουζουκι.
Αρα ο ΑΡΗΣ Πετρουπολης κερδισε ευκολα την Δαφνη Δαφνιου,η Ροδοπολη πολυ δυσκολα,αρα ο ΑΡΗΣ Πετρουπολης θα κερδισει ψιλοευκολα την Ροδοπολη.
Ετσι λεει η μπακαλιστικη λογικη....
Επειδη εγω ειμαι επιστημονας ομως,δεν θα παρω θεση....
Φαβορι ο ΑΡΗΣ Πετρουπολης,αλλα δεν θα παρω θεση....


20:00 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛ.

ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ


Ισως το πιο τυχερο ζευγαρι βασει κληρωσεων....

Τις Κουκουβαουνες δεν τις ειχα για ανοδο,και ακομα δεν εχω αλλαξει αποψη....
Στον πρωτο γυρο βρηκαν τον Μωραιτη (που ηταν ευχαριστημενος που εφτασε ως εδω) ,μετα τα Σπατα που λογικα δεν ηταν κατι σπουδαιο,και τωρα βρισκουν την Ακαδημια που δεν φοβιζει...
Αντιστοιχα και η Ακαδημια βρηκε Φιλαθλητικο χωρις τον πρωτο σκορερ του,και μετα Πολυδροσο που βασιζοταν σε εναν ψηλο ολη η ομαδα,κατι που για την Ακαδημια με τα ψηλα κορμια δεν ηταν εμποδιο....

Καθαρο φαβορι η Ακαδημια κατ εμε,θα παρω την νικη της 1-10 ποντους,αλλα και νικη των Κουκουβαουνων δεν θα με εκπληξει και παρα πολυ....
Ειναι σταθερη ομαδα οι μπαγασες....

Κυριακη 16/03


ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ

ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ.

Οι ατυχοι της υποθεσεως...
Οχι τοσο για το σταυρωμα,αλλα γιατι ο νικητης ειναι αυτος που θα παιξει το επιπλεον ματς....
Βεβαια αυτο ειναι ο τελικος ,αφου οποιος περασει απο δω λογικα ανεβαινει....
Η ΚΑΠ εφτασε σβηστα ως εδω,με Διαγορα Δρυοπιδεων και Διονυσο....
Σιγουρα τα εμποδια δεν ηταν υψηλα,αλλα να σκοραρεις 80αρες απεναντι σε αντιπαλο που παιζει 40λεπτα ζωνη,δεν το λες αμελητεο.
Μην ξεχναμε οτι μιλαμε για παιδικα αλλωστε(εδω κατι εφηβικα-ομοματα δεν λεω- τα παιζεις ζωνη και αρχιζουν τις σεντρες).
Ο Αγιος Νικολας Παλληνης περασε ανετα το εμποδιο του Βυρωνα στον α γυρο,στον β ειχε θεματα με τα ψηλα κορμια της Πολιτειας,αλλα εντελει εφτασε ως εδω....
Φαβορι η ΚΑΠ(με οποιον και να επαιζε φαβορι θα ηταν) και λεω θα κερδισει αν και εγω (θα παρευρεθω και στα τρια γηπεδα,να ενημερωσω τους φανς
μου) θα υποστηριζω τον Αη Νικολα της Παλληνης......smile.gif

Αν ανεβει ο Αη Νικολας ,θα ναι πρωτος μαγκας,με Πολιτεια,ΚΑΠ και τεταρτο ματς μετα.


Αυτα εν συντομια.



*Οπως εκανα και πριν την εναρξη της πρωτης φασης των μπαραζ,αλλα και πριν την δευτερη φαση,θα πω και τωρα (βασει οσων εχω δει και οσων μπορω να υπολογισω βασει αποτελεσματων) ποια ηταν-ειναι τα καλυτερα παιδικα....

Πρωτη μεταξυ ισων θα βαλω την ΚΑΠ και μετα με τυχαια σειρα:

Φιλοθεη,
Αρη Πετρουπολης,
ΑΟΚ Ακαδημια,
Ροδοπολη,
Δαφνη Δαφνιου ,
Πολιτεια και
Αγιο Νικολα Παλληνης....

Αυτα ως 8αδα....(Που στην μερα της,η καθε μπορει να κερδισει την καθε αλλη-βλεπετε αλλωστε ποσο μικρες ειναι οι διαφορες σε ολα τα ματς)....

Για κρυφο αουτσαιντερ κραταω τις Κουκουβαουνες,ενω να πω για καποιες ομαδες που θεωρω πως αδικηθηκαν...
Ευνικος και ΑΕΚ Περιστεριου,ηταν καλες ομαδες,αλλα τυχανε σε δυσκολο σταυρωμα και (ολοι δικαιουνται μια κακη μερα) ,ενω Ηλυσσιακος θα ειχε προκριθει σε καποιον αλλο ομιλο(για ανοδο δεν ηταν-μην παρεξηγηθω)...
Για τελος αφησα τον Χολαργο(που λογικα θα εχει και πολυ καλο παμπαιδικο) που αντικειμενικα δεν εχει τιποτα να ζηλεψει απο τις Κουκουβαουνες(που φτασανε τελικο)...
Επαιξε το καλυτερο μπασκετ στον ομιλο,μεχρι την τελευταια αγωνιστικη του α γυρου ηταν αηττητος(εχοντας κερδισει ανετα Κουκουβαουνες και μεσα στον Απολλωνα) και κει επαθε κατι σαν κοκομπλοκο,εκανε δυο πολυ κακες ηττες απο ομαδες που χε παρει με 50 εντος,εχασε και στην παραταση απο Απολλωνα,εχασε και ματς που κερδιζε για 39' στις Κουκουβαουβες και στην ισοβαθμια κετεληξε τριτος...
Ανετα τον βαζω στην 8αδα των παιδικων αντικειμενικα...(ελπιζω του χρονου να ειναι το ιδιο και ακομα παραπανω δυνατος ,αφου οι περισσοτεροι στην ομαδα ειναι παμπαιδες...)
Αυτα.
Αν αδικησα καποιον δεν ξερω,δυστυχως δεν εχω εικονα απο ολους...
Θα ηταν αδυνατο αλλωστε.....

Σε αυτο το σημειο να τονισω οτι ολες οι αποψεις,ειναι προσωπικες του γραφοντος,εκφραζουν μονο εμενα(που ειμαι και ασχετος με το αθλημα) και οχι ολο το μπασκετφορουμ....
Ετσι τα βλεπω εγω,με το φτωχο μου το μυαλο (που θα ελεγε και ο Πανουτσος).....


Να ευχηθω καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες και να δουμε ωραια ματς....



(Παλι πολλα εγραψα....)





Gkos
ΑΡΗΣ Πετρουπολης-Ροδοπολη

60-51

Το μπασκετ ειναι δικαιο αθλημα

----------------------

Αοκ Ακαδημια-Κουκουβαουνες

60-31

Παρτυ και σαμπανιες,σε ενα ακαταλληλο γηπεδο....
Gkos
ΚΑΠ-Αη Νικολας
Παλληνης

85-49

(Αφιλοξενη οικοδεσποινα κατασπαραξε το λαβωμενο θυμα της)


Καποια στιγμη μες την εβδομαδα θα τα πουμε αναλυτικα,αλλα δικαια ανεβηκαν ΚΑΠ(το ματς με τα Σπατα ειναι τελειωμενη υποθεση λεω),ΑΡΗΣ Πετρουπολης και Ακαδημια....
stormrider13
Α.Ο. ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - Α.Σ. ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 60 - 51 (27 - 27)

Α.Ο. ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δαμκαλής): Κουρέλης 17, Αλεξόπουλος, Μουρτογιάννης 9, Γεωργακίλας, Μιλούσης 5, Λιάπης, Καψιμαλάκος, Πάσχος, Κουτσοθόδωρος, Φαρούπος 11, Λιώνης 2, Πατρίκιος 16

Α.Σ. ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ (Βουζουλιας): Νικολαου Ο. 6, Αμοιρίδης 1, Νικολαου Ι. 16, Γριλλιας,, Λιτσο 7, Ψαθας 7, Σταύρου 2, Κατρινάκης 12, Καχους, Γρηγορίου

Έστω και καθυστερημένα, συγχαρητήρια και στις δυο ομάδες, πανάξια η νίκη και η άνοδος του Άρη, σε ένα παιχνίδι δυο ομάδων με διαφορετικό προσανατολισμό. Η Ροδόπολη με 40 λεπτά ζώνη και κατά περιόδους zone press στην άμυνα και με drive και split out πάσες στην επίθεση για να βρει ελεύθερα σουτ. Ο Άρης με όπλο τον αιφνιδιασμό και προσπάθεια να χτυπήσει στο '' ζωγραφιστό'' τη ζώνη της ροδόπολης και αμυντικά με αλλαγές και όπλο τα ψηλά κορμιά. Ωραίο παιχνίδι με σασπενς και ενδιαφέρον σχεδόν μέχρι το τέλος. Και πάλι συγχαρητήρια στα παιδιά των δυο ομάδων! biggrin.gif
Gkos
Σπάτα-ΚΑΠ 45-83



(8-31,19-50,Τριτο δεκαλεπτο δεν θυμαμαι,με πηρε ο υπνος)


ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΚΑΠ,ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΑΙ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.