Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Panathinaikos OPAP Athens vs Anadolu Efes Istanbul
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
green_sky
Καναρια-Αρμανι
Ριμπαουντ 29-46
Ασσιστ 24-12

Πηδηξε απο την Ακροπολη σημερα ο Πιανιτζάνι και βρηκε πορτοφολι.
Ο Παναθηναικος την προκριση θα την παιξει μεσα στην Ιταλια.Ολη η ουσια ειναι με την Αρμανι ειναι το ζωγραφιστο.
Looter
QUOTE (green_sky @ Feb 2 2019, 00:32 ) *
Καναρια-Αρμανι
Ριμπαουντ 29-46
Ασσιστ 24-12

Πηδηξε απο την Ακροπολη σημερα ο Πιανιτζάνι και βρηκε πορτοφολι.
Ο Παναθηναικος την προκριση θα την παιξει μεσα στην Ιταλια.Ολη η ουσια ειναι με την Αρμανι ειναι το ζωγραφιστο.


Την Αρμανι που είδα σήμερα μαζί με αυτούς που τραυματίστηκαν στην Ιταλία με το υπάρχον ρόστερ , δηλαδή χωρίς προσθήκη , δεν βλέπω τρόπο να την κερδίσεις. Τρομερό βάθος ποια , μπορούν να κερδίσουν τον ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ στη μέρα τους.
stefkorner
-ελπιζω να τελειωσει μια και καλη αυτη η ιστορια με Καλαθη, για το αν αξιζει τα λεφτα του μετα και τα σημερινα !

- @ titus μου αρεσουν παρα πολυ ολα οσα κατα καιρους γραφεις,αλλα σημερα αδικεις τον Κιλπατρικ ! ηταν πραγματικα καλος ! πηρε οσες μπαλες του αναλογουσαν !μετρημενος και εδωσε την ενεργεια που χρειαζομασταν ! κ η πορεια του λογικα θα ειναι ανοδικη!

-ενας εξτρα γκαρντ ειναι απαραιτητος ,για να παλεψουμε την προκριση απο το 50-50 !
το διαστημα που εμεινε απο δυναμεις ο Καλαθης κατηφορησε ακομα και το οακα..πραγμα σπανιο!
!και 30 να ηταν η διαφορα θα χανοταν πιστευω.. !
βεβαια θολωσε και ο Πιτινο σε αυτο το διαστημα ! κατα πολυ η παρουσια του Παπαγιαννη μπλοκαρε τον ιδιο τον Καλαθη σε εκεινο το χρονικο σημειο !και οι λαθος πασες του εκει γιναν..! ηταν το σημειο που θα επρεπε να ειχε μεσα τον εξαιρετικο σημερα Βουγιουκα να ακουμπησει μπαλες και να παγωσει τον ρυθμο !


Titus
QUOTE (Looter @ Feb 2 2019, 00:26 ) *
34/39 βολές φίλε μου η Αρμανι η οποία έχει σοβαρέψει.
Και με Ναναλυ man of the match με 22

Εγώ αμφιβάλλω αν έπαιζε σήμερα ο ΠΑΟ στην Καναρια ότι θα έβαζε 25/39 βολές..
Και μετά θα λέγαμε τι φταίει και δεν κερδανε πάλι τα έρμα..

Τα 2αρια θα πάρουν υπερβολικά σουτ , συνήθως έτσι γίνεται. Είναι παίκτες που αναζητούν ρυθμό. Κοιτώντας τα στατιστικά του δε βλέπω μεγάλη αστοχία πάντως. Και αμυντικά σε σύγκριση με Κιθ και Παππας αν συνυπολογίσεις ότι δεν είναι ούτε μήνα στην ομάδα και ότι είχε να παίξει για μήνες , δεν μπορώ να πω ότι με έχει απογοητεύσει.

Θέλω να είμαι ειλικρινής smile.gif


Ελικρίνεια πάνω απ' όλα. Οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους. Honesty is the best policy.

Αλλά και πάλι εμένα μου σπάει τα νεύρα ο τρόπος με τον οποίο ψάχνει σκορ και ρυθμό ο κυρ-Σων. Ούτε τα στατιστικά του είναι καλά: 9 ποντάκια μ.ο. στην ΕΛ σε 22:40 με 7/18 δίποντα και 4/12 τρίποντα. Ριμπάουντ και κλεψίματα από 1 μ.ο. και ασίστ 1,7. Απόψε το καλύτερο τους ματς με 4,3 PIR.

QUOTE (stefkorner @ Feb 2 2019, 00:39 ) *
-ελπιζω να τελειωσει μια και καλη αυτη η ιστορια με Καλαθη, για το αν αξιζει τα λεφτα του μετα και τα σημερινα !

- @ titus μου αρεσουν παρα πολυ ολα οσα κατα καιρους γραφεις,αλλα σημερα αδικεις τον Κιλπατρικ ! ηταν πραγματικα καλος ! πηρε οσες μπαλες του αναλογουσαν !μετρημενος και εδωσε την ενεργεια που χρειαζομασταν ! κ η πορεια του λογικα θα ειναι ανοδικη!

-ενας εξτρα γκαρντ ειναι απαραιτητος ,για να παλεψουμε την προκριση απο το 50-50 !
το διαστημα που εμεινε απο δυναμεις ο Καλαθης κατηφορησε ακομα και το οακα..πραγμα σπανιο!
!και 30 να ηταν η διαφορα θα χανοταν πιστευω.. !
βεβαια θολωσε και ο Πιτινο σε αυτο το διαστημα ! κατα πολυ η παρουσια του Παπαγιαννη μπλοκαρε τον ιδιο τον Καλαθη σε εκεινο το χρονικο σημειο !και οι λαθος πασες του εκει γιναν..! ηταν το σημειο που θα επρεπε να ειχε μεσα τον εξαιρετικο σημερα Βουγιουκα να ακουμπησει μπαλες και να παγωσει τον ρυθμο !


Προφανώς, μπορεί να κάνω λάθος αλλά του τα έχω μαζεμένα από προηγούμενα ματς και έπεφτε πολύ το μάτι μου σε υπερβολικές προσπάθειες. Υπήρχαν σίγουρα 3-4. Τώρα, από εκεί και πέρα, είναι και θέμα ερμηνείας. Εγώ είμαι της σχολής ΄πήγες ένας με όλους ή δεν έδωσες στον ελεύθερο συμπαίκτη = βγαίνεις με την πρώτη ευκαιρία και τα ακούς'. Γι' αυτό και δεν έπαιρνα τον Παππά ούτε στο ΓΣ Χαλαντρίου.

Στα υπολοιπα συφωνάμε με την υποσημείωση ότι καθόλου δεν με ενδιαφέρει η πρόκριση αν δεν υπάρχουν ελπίδες για αξιοπρεπή εμφάνιση στα playoffs.
Looter
QUOTE (Titus @ Feb 2 2019, 00:42 ) *
Ελικρίνεια πάνω απ' όλα. Οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους. Honesty is the best policy.

Αλλά και πάλι εμένα μου σπάει τα νεύρα ο τρόπος με τον οποίο ψάχνει σκορ και ρυθμό ο κυρ-Σων. Ούτε τα στατιστικά του είναι καλά: 9 ποντάκια μ.ο. στην ΕΛ σε 22:40 με 7/18 δίποντα και 4/12 τρίποντα. Ριμπάουντ και κλεψίματα από 1 μ.ο. και ασίστ 1,7. Απόψε το καλύτερο τους ματς με 4,3 PIR.


Βρε ΔΕΝ είπα ότι βγάζει μάτια. Μάτια έβγαλε με το καλημέρα ο Ναναλυ πριν λίγο..
Είπα απλά ότι βλέπω ότι αποδίδει αποδεκτά και ίσως πιο αποτελεσματικά σε σύγκριση με Κιθ και Παππά ππυ έπαιζαν στο 2 μέχρι τώρα.
Και συνυπολογίζοντας ότι 3 παιχνίδια έχει κάνει όλα και όλα στη Euroleague και ότι είχε να παίξει μήνες , ότι υπάρχει ελπίδα να δούμε πράγματα παραπάνω..

Τώρα αν βγω λάθος , εδώ είμαστε να τα συζητάμε.
green_sky
QUOTE (Looter @ Feb 2 2019, 00:39 ) *
Την Αρμανι που είδα σήμερα μαζί με αυτούς που τραυματίστηκαν στην Ιταλία με το υπάρχον ρόστερ , δηλαδή χωρίς προσθήκη , δεν βλέπω τρόπο να την κερδίσεις. Τρομερό βάθος ποια , μπορούν να κερδίσουν τον ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ στη μέρα τους.

Βασιζονται παρα πολυ οι Ιταλοι στο ατομικο ταλεντο και πραγματι στην μερα τους μπορουν να κερδισουν τον οποιονδηποτε ομως ομαδα δεν ειναι.Εμενα παντως οπως ειδα σημερα τον Παναθηναικο και τους Ιταλους στο δευτερο ημιχρονο με την Καναρια και επειδη νομιζω οτι την προκριση θα την παιξει ο Παναθηναικος με την Αρμανι,αν μου εδινε καποιος το δικαιωμα μιας προσθηκης ακομα,θα πηγαινα σε εναν P.F και οχι σε κοντο.Καλος χρυσος ο Μητογλου , τον πηρε τον χρονο του φετος, αλλα απο δω και περα σφιγγουν τα γαλατα.

QUOTE (stefkorner @ Feb 2 2019, 00:39 ) *
.....................
βεβαια θολωσε και ο Πιτινο σε αυτο το διαστημα ! κατα πολυ η παρουσια του Παπαγιαννη μπλοκαρε τον ιδιο τον Καλαθη σε εκεινο το χρονικο σημειο !και οι λαθος πασες του εκει γιναν..! ηταν το σημειο που θα επρεπε να ειχε μεσα τον εξαιρετικο σημερα Βουγιουκα να ακουμπησει μπαλες και να παγωσει τον ρυθμο !

Οσο ο Παναθηναικος διεκδικει την εισοδο του στην οχταδα ,η τριαδα των ψηλων πρεπει να ειναι Πειν,Ιαντας ,Γκιστ.
stefkorner
QUOTE (Titus @ Feb 2 2019, 07:42 ) *
Ελικρίνεια πάνω απ' όλα. Οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους. Honesty is the best policy.

Αλλά και πάλι εμένα μου σπάει τα νεύρα ο τρόπος με τον οποίο ψάχνει σκορ και ρυθμό ο κυρ-Σων. Ούτε τα στατιστικά του είναι καλά: 9 ποντάκια μ.ο. στην ΕΛ σε 22:40 με 7/18 δίποντα και 4/12 τρίποντα. Ριμπάουντ και κλεψίματα από 1 μ.ο. και ασίστ 1,7. Απόψε το καλύτερο τους ματς με 4,3 PIR.


μα πως να ειναι καλα τα στατιστικα του ,αφου ηταν μαλλον αρνητικος.. στα προηγουμενα ματς !εμεις για σημερα δεν μιλαμε.. ;

ισα ισα δεν εκβιαζει καθολου καταστασεις ψαχνοντας ρυθμο !εγω αντιθετως πολυ διστακτικο τον εβρισκα και αυτο με χαλαγε !νομιζω αναφερθηκε και εδω αυτο κ συμφωνω ! παρουσιαζε δισταγμο ακομα και με Ηφαιστο και με Αρη !δεν μπορω να καταλαβω πως βλεπουμε τοσο μα τοσο διαφορετικα το ιδιο πραγμα ! εγω πιστευω ο Πιτινο θα του ζητησε σημερα να παρει περισσοτερες πρωτοβουλιες !για αυτο αποκτηθηκε αλλωστε!να βοηθησει στο σκοραρισμα και κατα πολυ μεσα απο ατομικες προσπαθειες!
επεσε σε διαστημα που ειχαμε μαζεμενα εκτος ! χρειαζοταν ενα ματς στο οακα να παρει ωθηση !και του ηρθε σημερα ! θελω να πιστευω οτι απο σημερα ξεκιναει η ανοδικη του πορεια..
Titus
QUOTE (Looter @ Feb 2 2019, 00:48 ) *
Βρε ΔΕΝ είπα ότι βγάζει μάτια. Μάτια έβγαλε με το καλημέρα ο Ναναλυ πριν λίγο..
Είπα απλά ότι βλέπω ότι αποδίδει αποδεκτά και ίσως πιο αποτελεσματικά σε σύγκριση με Κιθ και Παππά ππυ έπαιζαν στο 2 μέχρι τώρα.
Και συνυπολογίζοντας ότι 3 παιχνίδια έχει κάνει όλα και όλα στη Euroleague και ότι είχε να παίξει μήνες , ότι υπάρχει ελπίδα να δούμε πράγματα παραπάνω..

Τώρα αν βγω λάθος , εδώ είμαστε να τα συζητάμε.


Ναι ρε παιδί μου, κατάλαβα.
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Feb 2 2019, 07:49 ) *
Καλος χρυσος ο Μητογλου , τον πηρε τον χρονο του φετος, αλλα απο δω και περα σφιγγουν τα γαλατα.



σημερα ηταν πραγματικα εκτος αγωνα και αντιθετα ο Ντεσον αν και ξεκινησε το ιδιο ασχημα ,ανεβασε σταδιακα ρυθμο μεσα στο ματς !παροτι κατα διαστηματα τον πηγαινε καροτσακι .. ο Μοερμαν εκμεταλλευομενος την αδυναμη του αμυνα στο ποστ!
παντως μεχρι στιγμης οταν σφιγγουν τα γαλατα ,περισσοτερες φορες ο Μητογλου εχει ανταποκριθει,παρα ο Ντεσον !δεν του χαριστηκε ο χρονος του Μητογλου !με το σπαθι του τον πηρε ! ο Ντεσον σε ολα τα εκτος εδρας εξαφανιζεται,εκει που ο Μητογλου δειχνει οτι μπορει να κερδισει μαχες στην ρακετα
Titus
QUOTE (stefkorner @ Feb 2 2019, 00:49 ) *
μα πως να ειναι καλα τα στατιστικα του ,αφου ηταν μαλλον αρνητικος.. στα προηγουμενα ματς !εμεις για σημερα δεν μιλαμε.. ;

ισα ισα δεν εκβιαζει καθολου καταστασεις ψαχνοντας ρυθμο !εγω αντιθετως πολυ διστακτικο τον εβρισκα και αυτο με χαλαγε !νομιζω αναφερθηκε και εδω αυτο κ συμφωνω ! παρουσιαζε δισταγμο ακομα και με Ηφαιστο και με Αρη !δεν μπορω να καταλαβω πως βλεπουμε τοσο μα τοσο διαφορετικα το ιδιο πραγμα ! εγω πιστευω ο Πιτινο θα του ζητησε σημερα να παρει περισσοτερες πρωτοβουλιες !για αυτο αποκτηθηκε αλλωστε!να βοηθησει στο σκοραρισμα και κατα πολυ μεσα απο ατομικες προσπαθειες!
επεσε σε διαστημα που ειχαμε μαζεμενα εκτος ! χρειαζοταν ενα ματς στο οακα να παρει ωθηση !και του ηρθε σημερα ! θελω να πιστευω οτι απο σημερα ξεκιναει η ανοδικη του πορεια..


Είπαμε, εμένα μου φτάνουν 2-3 τραβηγμένες αμερικανιές για να χαλαστώ. Αυτό μάλλον φταίει.

Κατά τα λοιπά, ανησυχητικό να βλέπουμε τόσο διαφορετικά το ίδιο πράγμα γιατί κι εγώ συνήθως συμφωνώ με αυτά που γράφεις.
Looter
QUOTE (green_sky @ Feb 2 2019, 00:49 ) *
Βασιζονται παρα πολυ οι Ιταλοι στο ατομικο ταλεντο και πραγματι στην μερα τους μπορουν να κερδισουν τον οποιονδηποτε ομως ομαδα δεν ειναι.Εμενα παντως οπως ειδα σημερα τον Παναθηναικο και τους Ιταλους στο δευτερο ημιχρονο με την Καναρια και επειδη νομιζω οτι την προκριση θα την παιξει ο Παναθηναικος με την Αρμανι,αν μου εδινε καποιος το δικαιωμα μιας προσθηκης ακομα,θα πηγαινα σε εναν P.F και οχι σε κοντο.Καλος χρυσος ο Μητογλου , τον πηρε τον χρονο του φετος, αλλα απο δω και περα σφιγγουν τα γαλατα.


Οσο ο Παναθηναικος διεκδικει την εισοδο του στην οχταδα ,η τριαδα των ψηλων πρεπει να ειναι Πειν,Ιαντας ,Γκιστ.


Η Αρμανι έχει σχεδόν 80% στις βολές , από τις Τοπ ομάδες.
Πλέον έχει τη σοβαρότητα και το ρόστερ για να κάνει την έκπληξη , σίγουρα δε γα έβαζα τα λεφτά μπυ στον ΠΑΟ χωρίς προσθήκη.
Είχε μαλλιάσει η γλώσσα μου για ΒΑΡΒΑΤΟ 4αρι αλλά πλέον με τους τραυματισμούς Κιθ , Παππά δεν υπάρχει συζήτηση. Η ομάδα χρειάζεται παίκτη στο 1-3 και καλό παίκτη μάλιστα που να μπορεί να δώσει καμία πασούλα και 8-10 ποντακια.

Αν μπορούσε πχ να έρθει πίσω ο Ντενμον θα τον έφερνα χθες. Δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται στην Κίνα και ας μην ξεχνάμε ότι το ρόστερ των Ελλήνων έχει αποψιλωθεί μετά τον τραυματισμό Παππά.
Blurry
Σήμερα διαψεύσθηκα.Ευτυχώς!Πολύ καλή άμυνα.Εξαιρετική εμφάνιση Καλάθη,πολύ καλοί καί τίμιοι οι Thomas καί Βουγιούκας.Ανέβηκε ο Gist στο τέλος.Βέβαια καί η Efes μου φάνηκε λίγο άνευρη καί κάπως αδιάφορη σε σχέση με άλλους αγώνες.Τί να πώ.Κρατάμε την νίκη καί προσπαθούμε ό,τι καλύτερο βγεί από εδώ καί πέρα.Ακολουθεί πολύ απαιτητικό πρόγραμμα.
Ο Nunnally ίσως να ήταν προτιμότερος λόγω αγωνιστικής ετοιμότητας,αμυντικής προσήλωσης καί ευρωπαϊκής εμπειρίας από τον Kilpatrick.Ο χρόνος θα δείξει.
Ginobili
QUOTE(green_sky @ Feb 1 2019, 22:49 ) *
Οσο ο Παναθηναικος διεκδικει την εισοδο του στην οχταδα ,η τριαδα των ψηλων πρεπει να ειναι Πειν,Ιαντας ,Γκιστ.

Αν ο Παπαγιάννης δεν αποκτήσει τσαγανό επιτέλους(το πρόβλημα του δεν είναι ούτε η ταχύτητα του,ούτε η φυσική του κατάσταση)...καλύτερα του χρόνου να δοθεί δανεικός σε κανα Περιστέρι,να τον δουλέψει ο Πεδουλάκης 1-2 χρόνια...αλλιώς ε εμάς...ούτε την ομάδα βοηθάει,ούτε ο ίδιος βελτιώνεται.

QUOTE(Looter @ Feb 1 2019, 23:03 ) *
Αν μπορούσε πχ να έρθει πίσω ο Ντενμον θα τον έφερνα χθες. Δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται στην Κίνα και ας μην ξεχνάμε ότι το ρόστερ των Ελλήνων έχει αποψιλωθεί μετά τον τραυματισμό Παππά.

Ο Παναθηναικός χρειάζεται κόμπο γκαρντ,που να παίζει και άσσος.Ο Ντένμον δεν κατεβάζει μπάλα,δεν οργανώνει...μόνο εκτελεί και παίζει άμυνα.Καλός παίκτης...τίμιος...αλλά έτσι όπως είναι ο Παναθηναικός αυτή τη στιγμή...ο Καλάθης δεν παίρνει ανάσα.Πάλι μπήκε ο Λεκα σήμερα...και σε 1,5' ο Πιτίνο έβαλε τον Καλάθη εσπευσμένα ....γιατί του φευγε το παιχνίδι...
Για τα επόμενα 9 παιχνίδια δεν είναι ευκολο να αντέξει ο Καλάθης να παίζει στα κόκκινα για 36' όπως σήμερα.Αλλά ακόμα και να προκριθούμε....σε σειρά 5 αγώνων...τον Καλάθη οι αντίπαλοι θα τον ξεθεώσουν.
Blurry
QUOTE(Ginobili @ Feb 2 2019, 02:09 ) *
Αν ο Παπαγιάννης δεν αποκτήσει τσαγανό επιτέλους(το πρόβλημα του δεν είναι ούτε η ταχύτητα του,ούτε η φυσική του κατάσταση)...καλύτερα του χρόνου να δοθεί δανεικός σε κανα Περιστέρι,να τον δουλέψει ο Πεδουλάκης 1-2 χρόνια...αλλιώς ε εμάς...ούτε την ομάδα βοηθάει,ούτε ο ίδιος βελτιώνεται.


Ο Παναθηναικός χρειάζεται κόμπο γκαρντ,που να παίζει και άσσος.Ο Ντένμον δεν κατεβάζει μπάλα,δεν οργανώνει...μόνο εκτελεί και παίζει άμυνα.Καλός παίκτης...τίμιος...αλλά έτσι όπως είναι ο Παναθηναικός αυτή τη στιγμή...ο Καλάθης δεν παίρνει ανάσα.Πάλι μπήκε ο Λεκα σήμερα...και σε 1,5' ο Πιτίνο έβαλε τον Καλάθη εσπευσμένα ....γιατί του φευγε το παιχνίδι...
Για τα επόμενα 9 παιχνίδια δεν είναι ευκολο να αντέξει ο Καλάθης να παίζει στα κόκκινα για 36' όπως σήμερα.Αλλά ακόμα και να προκριθούμε....σε σειρά 5 αγώνων...τον Καλάθη οι αντίπαλοι θα τον ξεθεώσουν.


Έτσι είναι.Χρειάζεται παίκτης που να μπορεί πρωτίστως να οργανώσει σωστά καί να αμυνθεί.Καί αν διαθέτει καί εκτέλεση ακόμα καλύτερα.Ο Καλάθης δεν μπορεί να βγάζει 38λεπτα από τώρα μέχρι τον Ιούνιο καί όταν θα στοχευθεί από τις αντίπαλες άμυνες σε πιο κλειστούς αγώνες.Θα σκάσει ο άνθρωπος.Χρειάζεται ανάσες.Θα μου πείτε πού θα βρεθεί τέτοιος παίκτης free agent ή τουλάχιστον με μικρό buy out μεσούσης της χρονιάς.
pan24
Η διαφορα Παπαγιαννη-Βουγιουκα φανηκε σημερα
Ο ενας ειναι συνταξιουχος-παλαιμαχος μπασκετμπολιστας.Τα κανει ολα σε slow motion αλλα ειναι μπασκετμπολιστας
Ο αλλος αυτη την στιγμη δεν μπορει να λεγεται μπασκετμπολιστας.Αν αντι για 2,18 ηταν 2,08 δυσκολα θα εβρισκε εστω ενα δεκαλεπτο στην Κυμη

Κανενας τους δεν ειναι για να παιρνει πανω απο 5 λεπτα Ευρωλιγκα ομως ο Βουγιουκας ειναι καλυτερος την δεδομενη στιγμη
muldergre
QUOTE (Looter @ Feb 1 2019, 18:03 ) *
Αν μπορούσε πχ να έρθει πίσω ο Ντενμον θα τον έφερνα χθες.


Αν τελειώνουν οι υποχρεώσεις του, ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ.

Τα πιο ενθαρρυντικά στοιχεία του σημερινού αγώνα, εκτός από την αφύπνιση του Νικ και τη νίκη καθαυτή, είναι ότι ξύπνησαν από τη χειμερία νάρκη οι Βουγιούκας και Γκιστ. Ελπίζω να μην είναι αναλαμπή.

Στατιστικά αυτό που περιμένω να γίνει είναι κάποια στιγμή να αρχίσουν να ευστοχούν από την περιφέρεια οι Λοτζέσκι και Τόμας.

Ο Κιλπάτρικ δεν είναι κακός στο τρίποντο, όσα άσχημα σουτ έχει κάνει έως τώρα είναι ως επί το πλείστον τα τραβηγμένα από τα μαλλιά.

Σχετικά με αυτό που είπε ο Πιτίνο για Καλάθη, είναι δεδομένο ότι τον έχει σε μεγάλη εκτίμηση, απλώς ξέρει πολύ καλά να ανεβάζει την ψυχολογία του αθλητή.

Είμαστε με την πλάτη στον τοίχο, ακόμη και με καλές εμφανίσεις από εδώ και πέρα μπορεί να βρεθούμε έξω. Τουλάχιστον αρχίζει και μαζεύεται το πράγμα. Πρέπει όμως να έρθει κάποια στιγμή ένα μεγάλο διπλό.
Thodoros
Είναι τρομερό να διαβάζω τα ίδια και τα ίδια ( μια μόλις νίκη , μια μόλις φορά σοβαρή η ομάδα φέτος)
και αρχίζουν τα ηχείακια εδώ το τροπάριο :

α. Νικ από άλλο πλανήτη ! ( από τον Άρη ή από τον Δία ; )

β. Τόμας /Γκιστ σταθερές ! ( Κανένας Τόμας και κανένας Γκιστ δεν έγιναν σε ένα βράδυ θεμέλια της ομάδας και ο άλλος κολώνα!)


χθες η Εφες ήταν ομαδούλα και που κάποια στιγμή μπήκε στο ματς από χαζομάρα δικιά μας ήταν.
Κάποια στιγμή έφαγε αρκετή πίεση ο Νικ και ήταν η ώρα που θα έχανε την ψυχραιμία του , το σκορ ήταν στου 5~7 , ευτηχώς έγινε αλλαγή και ηρέμησε ( έβαλε σουτ και ήταν ο λόγος που πήρε το ματς χθες αλλά αυτός θα πρέπει να είναι ο Νικ με τα 2.2 ) και εκτός από αυτό είναι και ο λόγος που η ομάδα μπορεί να χάσει από τον καθένα κακός Νικ ... άσχημα μαντάτα .

Κιλλ Πάτρικ ( ακόμα δεν έχω καταλάβει τι σπουδαίο κάνει και μπαίνει σε όλα τα σχήματα την ίδια ώρα που οι απαιτήσεις του θα είναι στον θεό ) όπως είπε και κάποιος άλλος χθες ο Νάναλι έβγαλε τα κάστανα από την φωτιά ! όταν το κάνει και αυτό ο Κιλλ μιλάμε για το παχουλό συμβόλαιο του ( διαφορετικά το είναι καλύτερος του Παππά δεν λέει τίποτα )

Πόσο αδικημένος ήταν τελικά ο Ιαν από τον Λάσμε ( την ίδια ώρα που έχει σοβαρευτεί και ο Γκιστ ) τελικά ο 37ης έκανε μεγαλύτερη ζημιά από τι νομίζαμε.

Κατά άλλα η ομάδα έκανε ένα ματς όπως με ΤΤΣΚΑ μην γλυκαθούμε αλλά έχουμε δουλειά και δρόμο δύσκολο και δεν είναι σίγουρος αν θα βρουν και σε άλλες έδρες τέτοια αδιαφορία όπως σήμερα.
Ο Πιτίνο ( χωρίς να κάνει κάτι σπουδαίο μας έδειξε τι έκανε ο Κύριος Άγιος Πασκουάλ τόσο καιρό! Όσο πάνε και όσα 'ρθούνε .

Ήταν μια καλή προσπάθεια και το σπουδαιότερο που δεν ξέρω αν το είπε κανένας ο Παναθηναικός έπαιζε χωρίς ( Πειν - Παππά - Κιθ ) δλδ μπορεί να κερδίσει και με ελλείψεις .


Future7
QUOTE (pan24 @ Feb 2 2019, 02:32 ) *
Η διαφορα Παπαγιαννη-Βουγιουκα φανηκε σημερα
Ο ενας ειναι συνταξιουχος-παλαιμαχος μπασκετμπολιστας.Τα κανει ολα σε slow motion αλλα ειναι μπασκετμπολιστας
Ο αλλος αυτη την στιγμη δεν μπορει να λεγεται μπασκετμπολιστας.Αν αντι για 2,18 ηταν 2,08 δυσκολα θα εβρισκε εστω ενα δεκαλεπτο στην Κυμη

Κανενας τους δεν ειναι για να παιρνει πανω απο 5 λεπτα Ευρωλιγκα ομως ο Βουγιουκας ειναι καλυτερος την δεδομενη στιγμη


Πόσο δίκιο έχεις.

Γενικώς εγώ θα έλεγα πως αν ο Παπαγιαννης δεν είχε ύψος δε θα έπαιζε καν μπασκετ. Το παιδι φαίνεται να πήγε εκει απο σπόντα. Τύπου ειμαι πολυ ψηλός να μπασκετ πρέπει να παίξω. Τρομερό οτι του έκαναν συμβόλαιο 500κ έχοντας δειξει το απόλυτο τίποτα
basket72
QUOTE (stefkorner @ Feb 2 2019, 00:39 ) *
-ελπιζω να τελειωσει μια και καλη αυτη η ιστορια με Καλαθη, για το αν αξιζει τα λεφτα του μετα και τα σημερινα !



Τα λεφτά του τα αξίζει ο Καλάθης ακόμα και χωρίς τη χθεσινή του ραψωδία. Άλλο αν είναι ακριβός για τα δεδομένα της ομάδας σας.

Τον χαίρομαι τον Νικ γιατί είναι υπόδειγμα αθλητή και ομορφαίνει και το παιχνίδι.
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Feb 2 2019, 08:32 ) *
Η διαφορα Παπαγιαννη-Βουγιουκα φανηκε σημερα
Ο ενας ειναι συνταξιουχος-παλαιμαχος μπασκετμπολιστας.Τα κανει ολα σε slow motion αλλα ειναι μπασκετμπολιστας
Ο αλλος αυτη την στιγμη δεν μπορει να λεγεται μπασκετμπολιστας.Αν αντι για 2,18 ηταν 2,08 δυσκολα θα εβρισκε εστω ενα δεκαλεπτο στην Κυμη

Κανενας τους δεν ειναι για να παιρνει πανω απο 5 λεπτα Ευρωλιγκα ομως ο Βουγιουκας ειναι καλυτερος την δεδομενη στιγμη


O Boυγιουκας διαθετει σπανια τεχνικη καταρτιση για το υψος του ! αν το μπασκετικο του iq το αξιοποιουσε παιζοντας και αξιοπρεπη αμυνα ,τοτε θα ηταν πολυτιμος ,παρα τα συνταξιουχος-παλαιμαχος και κινησεις slow motion οπως λες !
δυστυχως το χθεσινο ηταν μια εξαιρεση στο κανονα του ! δεν το εκανε ουτε στα νιατα του,ουτε στα καλυτερα του !αντιθετως ο Παπαγιαννης στην καλη του μερα ,μπορει να προσφερει αμυντικα & σε ριμπαουντ , με πολυ μεγαλυτερη συχνοτητα και πολυ καλυτερα απ οτι ο Βουγιουκας !
pan24
QUOTE (stefkorner @ Feb 2 2019, 12:00 ) *
O Boυγιουκας διαθετει σπανια τεχνικη καταρτιση για το υψος του ! αν το μπασκετικο του iq το αξιοποιουσε παιζοντας και αξιοπρεπη αμυνα ,τοτε θα ηταν πολυτιμος ,παρα τα συνταξιουχος-παλαιμαχος και κινησεις slow motion οπως λες !
δυστυχως το χθεσινο ηταν μια εξαιρεση στο κανονα του ! δεν το εκανε ουτε στα νιατα του,ουτε στα καλυτερα του !αντιθετως ο Παπαγιαννης στην καλη του μερα ,μπορει να προσφερει αμυντικα & σε ριμπαουντ , με πολυ μεγαλυτερη συχνοτητα και πολυ καλυτερα απ οτι ο Βουγιουκας !

Αμυντικα σε τι μπορει να προσφερει;
Κοντους δεν μπορει να μαρκαρει,ΜΑΠ στο pick n roll δεν μπορει να μαρκαρει,δεινοσαυροι με ταχυτητα η καλη τεχνικη παλι τον εχουν
Μονο απεναντι σε αργους και ατεχνους δεινοσαυρους η κοντους που πανε και πεφτουν πανω του κατω απο το καλαθι ειναι καλος αμυντικα

Ριμπαουντ οκ αλλα και αυτο λογω υψους.Οι τοποθετησεις του συνηθως ειναι τραγικες αλλα οταν εχει απεναντι του ΜΑΠ που ειναι 10-12 ποντους πιο κοντος λογικο ειναι
1,6 ριμπαουντ σε 8 λεπτα δεν τον κανουν καλο ριμπαουντερ

Σε μια ομαδα Ευρωλιγκας με εναν καλο πρωτο ψηλο και εναν αξιοπιστο αναπληρωματικο ο Βουγιουκας η ο Παπαγιαννης θα εμπαιναν μεσα μονο με την διαφορα πανω απο 15 ποντους
Σε μια ομαδα οπως εμεις ομως πρεπει να γινεται αυτο που εγινε χτες με τον Βουγιουκα να ειναι μπροστα απο τον Παπαγιαννη στο ροτεισον
akratacity
QUOTE (stefkorner @ Feb 2 2019, 12:00 ) *
O Boυγιουκας διαθετει σπανια τεχνικη καταρτιση για το υψος του ! αν το μπασκετικο του iq το αξιοποιουσε παιζοντας και αξιοπρεπη αμυνα ,τοτε θα ηταν πολυτιμος ,παρα τα συνταξιουχος-παλαιμαχος και κινησεις slow motion οπως λες !
δυστυχως το χθεσινο ηταν μια εξαιρεση στο κανονα του ! δεν το εκανε ουτε στα νιατα του,ουτε στα καλυτερα του !αντιθετως ο Παπαγιαννης στην καλη του μερα ,μπορει να προσφερει αμυντικα & σε ριμπαουντ , με πολυ μεγαλυτερη συχνοτητα και πολυ καλυτερα απ οτι ο Βουγιουκας !

Τι να σου κάνει το μπασκετικό iq όταν τα πόδια δεν μπορούν να ακολουθήσουν. Όχι τώρα αλλά σε όλη την καριέρα του έτσι ήταν. Δεν αρκεί μόνο το μυαλό στο συγκεκριμένο άθλημα.
stefkorner
QUOTE (akratacity @ Feb 2 2019, 19:55 ) *
Τι να σου κάνει το μπασκετικό iq όταν τα πόδια δεν μπορούν να ακολουθήσουν. Όχι τώρα αλλά σε όλη την καριέρα του έτσι ήταν. Δεν αρκεί μόνο το μυαλό στο συγκεκριμένο άθλημα.


υπαρχουν παικτες που το μπασκετικο τους iq ειναι ανεπτυγμενο προς το να ειναι παραγωγικοι επιθετικα,αλλα στην αμυνα δεν εχουν το λεγομενο αμυντικο ενστικτο,που ειναι το α και το ω !τετοια περιπτωση θεωρω πως ειναι ο Ιαν !
αν οι δυο βασικοι παραγοντες ειναι τα αθλητικα προσοντα & το μυαλο ,ο Βουγιουκας ,που διαθετει το μυαλο για να αποτελει εναν ποιοτικοτατο σεντερ επιθετικα, αμυντικα δεν μπορει να το αξιοποιησει !οποτε 0/2 στο αμυντικο κομματι
Ginobili
Ο Βουγιούκας είναι τραγικός αμυντικός.Δεν προλαβαίνει να κινηθεί να καλύψει χώρους,ακόμα και να ξέρει που πρέπει να βρίσκεται.Οποιοσδηποτε γκαρντ θα του βάλει καλάθι στα πόδια,ακόμα και να μην "ψαρωσει" σε πρώτη.. ή δεύτερη προσποίηση.Δεν βοηθά στα ριμπάουντ (χθες δεν πήρε ούτε ένα...με αντίπαλο που Βαρέζε σχεδόν 35 τρίποντα),και τον πλαισιώνουν να παίζει λες και είναι σιγκλετον.
Επιπλέον όμως πια...δεν έχει ούτε το ποσταρισμα.Αν έχετε παρατηρήσει δεν μπορεί να ακουμπήσει πάνω του η μπάλα...χάνει εύκολα την ισορροπία του.
Δεν μπορεί να σκριναρει και να ρολαρει....δεν έχει πόδια να το κάνει αυτό.
Αν είχαμε τον Πέιν...δεν θα έπαιρνε σοβαρό χρόνο.Και στα επόμενα παιχνίδια...με καλύτερες Φροντ λαιν...θέλω να πιστεύω ότι δεν θα παίξει ούτε λεπτό...

Ο Γκουταιτις της Μιλάνο τελικά έχει τραυματιστεί; Αν δεν παίξει..και μείνει καιρό έξω.. δύσκολα βλέπω την Αρμάνι να τα καταφέρνει.Ειναι απίστευτα σημαντικός παίκτης για εκείνη... ουσιαστικά όλη φροντ λαιν της...
papp7
QUOTE (Ginobili @ Feb 2 2019, 17:40 ) *
Ο Βουγιούκας είναι τραγικός αμυντικός.Δεν προλαβαίνει να κινηθεί να καλύψει χώρους,ακόμα και να ξέρει που πρέπει να βρίσκεται.Οποιοσδηποτε γκαρντ θα του βάλει καλάθι στα πόδια,ακόμα και να μην "ψαρωσει" σε πρώτη.. ή δεύτερη προσποίηση.Δεν βοηθά στα ριμπάουντ (χθες δεν πήρε ούτε ένα...με αντίπαλο που Βαρέζε σχεδόν 35 τρίποντα),και τον πλαισιώνουν να παίζει λες και είναι σιγκλετον.
Επιπλέον όμως πια...δεν έχει ούτε το ποσταρισμα.Αν έχετε παρατηρήσει δεν μπορεί να ακουμπήσει πάνω του η μπάλα...χάνει εύκολα την ισορροπία του.
Δεν μπορεί να σκριναρει και να ρολαρει....δεν έχει πόδια να το κάνει αυτό.
Αν είχαμε τον Πέιν...δεν θα έπαιρνε σοβαρό χρόνο.Και στα επόμενα παιχνίδια...με καλύτερες Φροντ λαιν...θέλω να πιστεύω ότι δεν θα παίξει ούτε λεπτό...

Ο Γκουταιτις της Μιλάνο τελικά έχει τραυματιστεί; Αν δεν παίξει..και μείνει καιρό έξω.. δύσκολα βλέπω την Αρμάνι να τα καταφέρνει.Ειναι απίστευτα σημαντικός παίκτης για εκείνη... ουσιαστικά όλη φροντ λαιν της...



Emiliano Carchia


@Carchia
17 ώρεςΠριν από 17 ώρες
Περισσότερα
Simone Pianigiani said that Arturas Gudaitis likely tore his ACL in overtime win against Gran Canaria.
Gudaitis left the game on the stretchers

Αν επιβεβαιωθει χανει την σεζον και οχι μονο.
stevebucknall11
QUOTE (papp7 @ Feb 2 2019, 17:53 ) *
Emiliano Carchia


@Carchia
17 ώρεςΠριν από 17 ώρες
Περισσότερα
Simone Pianigiani said that Arturas Gudaitis likely tore his ACL in overtime win against Gran Canaria.
Gudaitis left the game on the stretchers

Αν επιβεβαιωθει χανει την σεζον και οχι μονο.

Μπορεί να χασαν τον Γκουντάιτις, αλλά χθες ο Νάνναλι έπαιζε μόνος τους Καναριώτες στο τέλος. Απίστευτος παίκτης. Θα τα σκάσουν και για κάποιον καλό σέντερ και δεν θα τους σταματάει κανείς. Για όσους παίζουν στοίχημα ένα πεντάευρο ότι θα το σηκώσει η Αρμάνι θα το έπαιζα.
papp7
QUOTE (stevebucknall11 @ Feb 2 2019, 18:40 ) *
Μπορεί να χασαν τον Γκουντάιτις, αλλά χθες ο Νάνναλι έπαιζε μόνος τους Καναριώτες στο τέλος. Απίστευτος παίκτης. Θα τα σκάσουν και για κάποιον καλό σέντερ και δεν θα τους σταματάει κανείς. Για όσους παίζουν στοίχημα ένα πεντάευρο ότι θα το σηκώσει η Αρμάνι θα το έπαιζα.



Λειπει και ο Ταρζεφσκι που εκανε επεμβαση και θα επιστρεψει σε 1 με 2 εβδομαδες και ποιος ξερει ποτε θα βρει ρυθμο και μενουν με τον ομιτς στο 5.Ειναι πυλωνας ο γκουνταιτις και θα στοιχησει πολυ η απουσια του. Ο ναναλι δεν περιμεναμε να κανει κατι λιγοτερο απο το χθεσινο.



Συγνωμη για το οφ τοπικ.
john wick
QUOTE (basket72 @ Feb 2 2019, 09:13 ) *
Τα λεφτά του τα αξίζει ο Καλάθης ακόμα και χωρίς τη χθεσινή του ραψωδία. Άλλο αν είναι ακριβός για τα δεδομένα της ομάδας σας.

Τον χαίρομαι τον Νικ γιατί είναι υπόδειγμα αθλητή και ομορφαίνει και το παιχνίδι.




- πρώτος σε αμυντικά rebounds με μεγάλη διαφορά απο τον δεύτερο (74 ο Καλάθης, 50 ο επόμενος).

- δεύτερος στο σύνολο rebounder της ομάδας (82 ο Gist, 80 ο Καλάθης)...

- πρώτος με αστρονομική διαφορά απο τον επόμενο σε assists (174 o Καλάθης, 168 όλοι οι υπόλοιποι μαζί).

- πρώτος με διαφορά σε πόντους (246 ο Καλάθης, 181 ο επόμενος)...

Και μεταξύ άλλων

- πρώτος σε λεπτά συμμετοχής (648 ο Καλάηθς, 478 ο Gist)

- πρώτος σε PIR (310 ο Καλάθης, 192 ο επόμενος)

- Πρώτος σε κλεψίματα (34 ο Καλάθης, 22 ο επόμενος)

- πρώτος σε κερδισμένα fouls (80 ο Καλάθης, 50 ο επόμενος)

- πρώτος σε εκτελεσμένα δίποντα (163 ο Καλάθης, 103 ο επόμενος)

- πρώτος σε εκτελεσμένα τρίποντα (92 ο Καλάθης, 62 ο επόμενος)

- δεύτερος σε εκτελεσμένες βολές (51 ο Gist, 49 ο Καλάθης)



77.gif




nikolas_asteri
QUOTE (john wick @ Feb 2 2019, 19:12 ) *
- πρώτος σε εκτελεσμένα τρίποντα (92 ο Καλάθης, 62 ο επόμενος)



Αυτό θα μπορούσες να το παραλείψεις για να δώσεις μεγαλύτερη έμφαση στα λεγόμενα σου tongue.gif
Ginobili
QUOTE(john wick @ Feb 2 2019, 17:12 ) *
- πρώτος σε εκτελεσμένα τρίποντα (92 ο Καλάθης, 62 ο επόμενος)

Και μετά καθόμαστε και ψάχνουμε...τι φταίει φέτος και δεν πάμε καλά...

QUOTE(papp7 @ Feb 2 2019, 15:53 ) *
Emiliano Carchia


@Carchia
17 ώρεςΠριν από 17 ώρες
Περισσότερα
Simone Pianigiani said that Arturas Gudaitis likely tore his ACL in overtime win against Gran Canaria.
Gudaitis left the game on the stretchers

Αν επιβεβαιωθει χανει την σεζον και οχι μονο.

Κρίμα για τον παίκτη.Την θεωρώ outsider για 8η θέση πλέον την Μιλάνο.
yorgos
QUOTE(Ginobili @ Feb 3 2019, 01:00 ) *
Και μετά καθόμαστε και ψάχνουμε...τι φταίει φέτος και δεν πάμε καλά...


Κρίμα για τον παίκτη.Την θεωρώ outsider για 8η θέση πλέον την Μιλάνο.

Τεράστια απώλεια, δε βλέπω πως μπορεί να αντικατασταθει. Κρίμα για τη Μιλάνο, είχε σοβαρές πιθανότητες.
qspock
QUOTE(Ginobili @ Feb 2 2019, 17:40 ) *
Ο Βουγιούκας είναι τραγικός αμυντικός.Δεν προλαβαίνει να κινηθεί να καλύψει χώρους,ακόμα και να ξέρει που πρέπει να βρίσκεται.Οποιοσδηποτε γκαρντ θα του βάλει καλάθι στα πόδια,ακόμα και να μην "ψαρωσει" σε πρώτη.. ή δεύτερη προσποίηση.Δεν βοηθά στα ριμπάουντ (χθες δεν πήρε ούτε ένα...με αντίπαλο που Βαρέζε σχεδόν 35 τρίποντα),και τον πλαισιώνουν να παίζει λες και είναι σιγκλετον.
Επιπλέον όμως πια...δεν έχει ούτε το ποσταρισμα.Αν έχετε παρατηρήσει δεν μπορεί να ακουμπήσει πάνω του η μπάλα...χάνει εύκολα την ισορροπία του.
Δεν μπορεί να σκριναρει και να ρολαρει....δεν έχει πόδια να το κάνει αυτό.
Αν είχαμε τον Πέιν...δεν θα έπαιρνε σοβαρό χρόνο.Και στα επόμενα παιχνίδια...με καλύτερες Φροντ λαιν...θέλω να πιστεύω ότι δεν θα παίξει ούτε λεπτό...

Ο Γκουταιτις της Μιλάνο τελικά έχει τραυματιστεί; Αν δεν παίξει..και μείνει καιρό έξω.. δύσκολα βλέπω την Αρμάνι να τα καταφέρνει.Ειναι απίστευτα σημαντικός παίκτης για εκείνη... ουσιαστικά όλη φροντ λαιν της...


Διαφωνω για τον Βουγιουκα.
Και αναλυω:
Πραγματι, εχει αδυναμια οταν βγαινει απεναντι σε κοντυτερο ή ταχυτερο αντιπαλο.
Απο κει και περα ομως, τη δεδομενη χρονικη στιγμη αποτελει την μοναδικη οντοτητα σεντερ που διαθετει ο ΠΑΟ.
Μαλιστα, στο ματς με την Εφες εδειξε σαφη στοιχεια βελτιωσης στις τοποθετησεις στην ρακετα, γρηγοροτερης κινησης στα ποδια για να κλεισει μεσα σε σχεδον ολες τις φασεις, ενω αποτελεσε στηριγμα σταθερο επιθετικα μεσα στη ρακετα. Μου αρεσει ακομη ο τροπος που παιζει πικ ν ρολ, κοβει αρκετα πιο γρηγορα. Γενικοτερα με αυτον η ομαδα κινειται συνολικα καλυτερα γιατι διαθετει σεντερ. Αντιθετως κανενας αλλος δεν παιζει σωστα στη θεση αυτη. Ουτε ο Γκιστ, ουτε ο Παπαγιαννης. Ο Λασμε καλως χαιρετησε, ενω ο Πειν ειναι ανετοιμος και πιο πολυ ζημια κανει την δεδομενη στιγμη παρα βοηθαει.

Οποτε ο ΠΑΟ επαιξε με Βουγιουκα κερδισμενος βγηκε.
Τωρα γιατι εχετε μεινει τοσο πολυ στα αργα του ποδια δεν μπορω να το καταλαβω. Αν ηταν γρηγορα δεν θα επαιζε στον ΠΑΟ.

Οσον αφορα την συγκριση με Παπαγιαννη, ο τελευταιος ειναι τραγικα πισω σε πολλα θεματα πλην ισως την ικανοτητα του πανω απο το καλαθι στην επιθεση (αλει χουπ και επιθετικα ριμπαουντ). Μονο σε αυτα.

Γενικα η ομαδα δουλευει, ο Πιτινο την μαθαινει (το παραδεχτηκε οταν ειδε τον Βουγιουκα οτι κακως δε τον εβαζε πιο πριν, αλλα αυτες τις συμβουλες επαιρνε) και η ομαδα θα παιζει ολο και καλυτερα.
Παλεψε στην Βαρκελωνη, ηταν μπροστα σε μεγαλο μερος στο Τελ Αβιβ, θα δουμε στο επομενο εκτος. Η μαλλον στο μεθεπομενο γιατι το επομενο δεν κερδιζεται για διαφορους λογους, τους οποιους αν αναλυσω θα βγω off topic tongue.gif
Ginobili
QUOTE(qspock @ Feb 3 2019, 05:58 ) *
Οποτε ο ΠΑΟ επαιξε με Βουγιουκα κερδισμενος βγηκε.

Τελευταία φορά που βγήκε κερδισμένος ο ΠΑΟ από τον Βουγιούκα είναι πέρσι με την Μακάμπι στο τελαβιβ.
Φέτος είναι επιεικώς τραγικός.Ακόμα και ο Λάσμε που έφυγε...έχει κάνει δυο καλά παιχνίδια με Μπαρτσα και ΤΣΣΚΑ στο ΟΑΚΑ.Αν είχε ελληνικό διαβατήριο ο Λάσμε...ο Βουγιούκας θα έφευγε.
Το δε πιο άθλιο παιχνίδι φέτος του Βουγιούκα είναι στην Μπασκόνια...που οι ψηλοί των Βάσκων του έβαλαν καλάθια με όλους τους πιθανούς τρόπους...και του πήρανε 100 ριμπ.

QUOTE(stevebucknall11 @ Feb 2 2019, 16:40 ) *
Μπορεί να χασαν τον Γκουντάιτις, αλλά χθες ο Νάνναλι έπαιζε μόνος τους Καναριώτες στο τέλος. Απίστευτος παίκτης. Θα τα σκάσουν και για κάποιον καλό σέντερ και δεν θα τους σταματάει κανείς. Για όσους παίζουν στοίχημα ένα πεντάευρο ότι θα το σηκώσει η Αρμάνι θα το έπαιζα.

http://www.gazzetta.gr/basketball/euroleag...taitis-i-armani

δεν έχουν άλλα λεφτά φαίνεται.Θα σου πρότεινα το 5ευρω να το παίξεις σε Μακάμπι ή Μπασκόνια για έκπληξη.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.