Help - Search - Members - Calendar
Full Version: N.B.A.: BEST POINT GUARD
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
Pages: 1, 2
dizzy_fingers
Αυτή είναι μία από τις 5 ψηφοφορίες που είχε ξεκινήσει ο φίλτατος ΜΖ13 (που είσαι ρεεεεεεεε???????????)για την ανάδειξη των καλύτερων από το overplay.

Μεταφέρω τα ποστ που είχαν γίνει τότε:
QUOTE (ΜΖ13)
Ο καλύτερος άσσος................

ΥΠ: Προσέχτε τομάρια τί θα ψηφίσετε

QUOTE (Warrior)
Kevin Johnson

QUOTE (Warrior)
Ηρεμα Mz13

πλακα κανω

QUOTE (Iratmac)
Earvin Magic Johnson.

QUOTE (NBAholic)
Ο Μάτζικ, ακολουθούμενος από το Ρόμπερτσον.

Πάντως, ο καλύτερος παίχτης που έπαιξε μόνο στη θέση του πόιντ γκαρντ ήταν ο δικός σου.


Συγνώμη, αλλά έχω κι εδώ μια μικρή ένσταση: Ο Μπιλ Σάρμαν διέπρεψε σαν SG, καθώς στο συντριπτικά μεγαλύτερο μέρος της καριέρας του το πέρασε μαζί με τον Κούζι.

Τέλος πάντων. Προσωρινά πάω σε άλλο σάιτ (dizzy_fingers:να πας ρε! δε σε θέλουμε εδώ! tongue.gif ) . Τα λέμε αργότερα.

QUOTE (LEFTERIS733)
MAGIC.Ο αγαπημενος μου παιχτης.

QUOTE (MZ13)
Ε ρε μολότωφ που έχω να φτιάξω.......

QUOTE (MZ13)
Είμαι μεταξύ Magic-Stockton-Cousy...
Θα πάω με το ρεύμα και θα ψηφίσω Magic...

QUOTE (NBAholic)
Ρόμπερτσον>Κούζι. Αλλά μην του το πείτε του Κούζι, γιατί θα έχουμε καυγά!

Όχι ότι δεν το ξέρει και ο ίδιος...Αλλά οι δυο τους έχουν βεντέτες δεκαετιών, από τότε που ο Όσκαρ άρχισε να του σπάει τα ρεκόρ (και τα νεύρα).



Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεώτεροι smile.gif .

Το λινκ για το αυθεντικό τόπικ (για να δείτε τι ψηφίστηκε):
http://s3.invisionfree.com/overplay/index.php?showtopic=195/index.php?showtopic=195[/url]
myst
MAGIC βέβαια
NBAholic
QUOTE
Είμαι μεταξύ Magic-Stockton-Cousy...
Θα πάω με το ρεύμα και θα ψηφίσω Magic...



Aν και βαριέμαι να ψάχνω, αν αυτό το είπε όντως, είναι από τα πιο απροσδόκητα πράγματα που άκουσα εδώ μέσα, ακόμη περισσότερο κι από αυτό...

QUOTE
να πας ρε! δε σε θέλουμε εδώ!


...το οποίο και βασίζεται στη μεγάλη τύχη μου-παρεπιπτόντως, το site εκείνο δεν υπάρχει πια tongue.gif


Λοιπόν, σε περίπτωση που ο Dizzys αποκαταστήσει τη δυνατότητα επιλογής των top-3, ψηφίζω

1) Μάτζικ
2) Όσκαρ
3) Στόκτον--κι αυτό προήλθε μετά από σκέψη. Ο Τόμας στην κορυφή του ήταν εξισου καλός, ο Κούζι ήταν πολύ μεγαλύτερο όνομα στη δική του εποχή, αλλά εν τέλει, ο Στόκτον έχει τα περισσότερα κατορθώματα στο σύνολό τους--στα 6 πρωταθλήματα του Κούζι, μόνο στο 1ο μπορεί να βάλει σοβαρή υποψηφιότητα για το MVP.
suspect
σας παρακαλω, καταργηστε αυτο το δημοψηφισμα...

αμαρτια απο τον σινταρτα γκαουταμα, ποιοι ειναι οι τυχαιοι που θα μπουν διπλα στον MAGIC ??????????????

tongue.gif biggrin.gif
Basketomania
Magic αν και θα ηθελα να δω στη λιστα και τον Iverson παρολο που δεν θα τον ψηφιζα...
peka
Ποιος αλλος απο τον "μαγο"???????
dizzy_fingers
QUOTE
Aν και βαριέμαι να ψάχνω, αν αυτό το είπε όντως, είναι από τα πιο απροσδόκητα πράγματα που άκουσα εδώ μέσα, ακόμη περισσότερο κι από αυτό...


Ναι, είναι αλήθεια πως πέρα από τον Cousy που είχα δει από κοντά, δεν ήξερα τίποτα για τους άλλους δύο και είπα να τους βάλω έτσι, για να σας δείξω ότι ξέρω δυο τρεις παίχτες περισσότερους tongue.gif.

Όσον αφορά την ψηφοφορία των top3, δεν ξέρω γιατί αλλά κάτι έχει πάθει και δε μου εμφανίζεται, ενώ η εγκατάσταση του mod ήταν επιτυχής...ένα ακόμη από τα μυστήρια του basketforum-overplay.

Ψηφίζω Magic...

Κι ο Άιβερσον αν θα έμπαινε σε ψηφοφορία για all time player (24.gif) θα έμπαινε στην κατηγορία shooting guard...δεν είναι άσσος wink.gif.
LEFTERIS733
The one and only MAGIC...
MZ13
blink.gif

ΝΑ ΚΑΕΙΤΕ ΣΤΑ ΚΑΖΑΝΙΑ ΤΗΣ ΚΟΛΑΣΗΣ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΔΙΑΟΛΟ"ΜΑΓΟΙ", ΥΠΟΧΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΗΣ CREST.... shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif

Stockton αγορι μου, τελικά στο Ελλάντα δεν ξέρουν απο μπάσκετ.... 33.gif






tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
NBAholic
Χαιρετώ κι εγώ με τη σειρά μου το νέο χρήστη ΜΖ13, ανταποδίδοντας τις φιλοφρονήσεις---τι έγινε κι έμεινες 2 χρόνια εκτός; Έψαχνες υλικό για αφιέρωμα στον Μαρκ Ίτον, με προσωπικά highlights και unforgettable moments;! Για να επιστρέψουμε εις τα του topic, χειρότερο ξεκίνημα δε θα μπορούσε να κάνει, αλλά έχει πλάκα, πάει πάντα με τις πιο ανάποδες λύσεις! tongue.gif
Μάτζικ λέει ο ένας, Στόκτον, αντιλέει. Μπερντ λέει ο ένας, Χάβλιτσεκ αντιλέει, Τζόρνταν ο ένας, Ρέτζι ο 13, κτλ!
nick77
Το αβατάρ μου δεν υπάρχει στην ψηφοφορία??? w00t.gif w00t.gif
dizzy_fingers
Ποιός είναι αυτός? Ο Σακ στα 23 του? laugh.gifblech.gif

Μάλλον ο λόγος που δεν έβαλε ο ΜΖ τον Πέιτον στις επιλογές είναι γιατί ακόμα είναι εν ενεργεία.
NBAholic
QUOTE
Μάλλον ο λόγος που δεν έβαλε ο ΜΖ τον Πέιτον στις επιλογές είναι γιατί ακόμα είναι εν ενεργεία.


Μάλιστα. Πότε αποσύρθηκε ο Τιμ Ντάνκαν; rolleyes.gif
dizzy_fingers
Εεε την περίοδο που άνοιξε ο ΜΖ την ψηφοφορία, ο Πέιτον έπαιζε ακόμα 65.gif....

Πλάκα πλάκα, πότε αποσύρθηκε και δεν το πήρα πρέφα?
nick77
Τι λέτε ρε παιδιά? ο Πέιτον παίζει ακόμα. Αλλά δεν ξέρει ακόμα σε ποια ομάδα. Η είναι ελεύθερος η θα τον παραχωρήσουν με ανταλλαγή οι Σέλτικς.
Εδώ σκέφτεται σοβαρά να επιστρέψει ο Κέμπ!!! Βέβαια πέρυσι ακούγαμε για τον Τζόρνταν στην Χιτ και τον Ντρέξλερ και τον Ρόντμαν...
dizzy_fingers
O Κεμπ συνεχίζει να πετάει στους αιθέρες hippy.gif.jpeg , αλλά δεν νομίζω να επιστρέψει....

Ο Πέιτον είναι free agent καθώς δεν τον βλέπω στο roster της σελίδα των Σέλτικς.
Περισσότερα για το μέλλον του όμως δεν ξέρω...
nick77
QUOTE (dizzy_fingers @ Jul 29 2005, 02:06 PM)
O Κεμπ συνεχίζει να πετάει στους αιθέρες hippy.gif.jpeg , αλλά δεν νομίζω να επιστρέψει....

Ο Πέιτον είναι free agent καθώς δεν τον βλέπω στο roster της σελίδα των Σέλτικς.
Περισσότερα για το μέλλον του όμως δεν ξέρω...

Δεν νομίζω ότι έχει άμεσο σκοπό να αποσυρθεί. Βέβαια ίσως αν δεν δεχτεί πρόταση προσαρμοσμένη στις απαιτήσεις του, να αποσυρθεί τελικά.
Air Kef
Ο Stocton 77.gif ακόμα και χωρίς ούτε 1 δαχτυλίδι ούτε το θέαμα του Magic.Σταθερότατος και κορυφαίος μέχρι τα 40!Χαρακτηριστική δήλωση-σχόλιο φιλάθλου (νομίζω) των Jazz κατά την αποχώρησή του:"Γιατί να με νοιάζει που δεν έχω δει πρωτάθλημα,όταν έχω την ευκαιρία να βλέπω αυτόν τον παίκτη για 20 χρόνια στο γήπεδο;;"... &nsbp; &nsbp; &nsbp; &nsbp; jazz-sm.gif
dizzy_fingers
Βαλτός από τον ΜΖ είσαι???? huh.gif

laugh.gif
tongue.gif
NBAholic
Χωρίς να θέλω να θίξω το Στόκτον, είναι νομίζω φανερό ότι οι περισσότεροι που τον επιλέγουν δεν αρνούνται ότι ο Μάτζικ ήταν καλύτερος "παίχτης", αλλά ο Στόκτον καλύτερος "καθαρός πόιντ γκαρντ", δεδομένου ότι ο Μάτζικ έκανε και πράγματα που δεν έκαναν οι πόιντ γκαρντ.
Πάντως, διαφωνώ με την προκειμένη άποψη, διότι τη θεωρώ οπισθοδρομική, καθώς απορρίπτει το "κάτι παραπάνω" ή και το "κάτι λιγότερο" που έχουν κάποιοι παίχτης που παίζουν στη φυσική τους θέση. Θα φανταζόσασταν ποτέ κάποιον να λέει ότι ο Γκάλης δεν ήταν ο καλύτερος Έλληνας σούτινγκ γκαρντ επειδή έμοιαζε με ανωμαλία της φύσης το ότι είχε το ύψος ενός πόιντ γκαρντ, ενώ σκόραρε το 40% των πόντων του από τη θέση του PF ή του C, ή επειδή δεν ήταν "καθαρός SG", μιας και αρκετές φορές κατέβαζε αυτός την μπάλα και ήταν πολύ καλύτερος πασέρ από το μέσο SG;
dizzy_fingers
Σωστά.

Δεδομένου ότι ένας παίχτης κάνει τα βασικά πράγματα που πρέπει να κάνει για τη θέση του, η οποιαδήποτε "σάλτσα" προσθέτει μόνο θετική μπορεί να είναι και όχι αφαιρετική, κατά τη γνώμη μου.
Απλά, όταν αρχίζεις και εξυμνείσαι για αυτά τα έξτρα, ο κόσμος ξεχνάει πολλές φορές ότι κατέχεις τα βασικά...

Αν και δεν είναι το πλέον κατάλληλο παράδειγμα αλλά δε μπορώ να σκεφτώ άλλο αυτή τη στιγμή, ελάχιστοι θυμούνται το γεγονός ότι ο Rodman είχε βγει 2 (ή 3?) φορές αμυντικός παίχτης της χρονιάς και κάμποσες φορές στην αμυντική πεντάδα...οι περισσότεροι για τα ριμπάουντ τον θυμούνται...ή για τα εξωαγωνιστικά του κατορθώματα.



Από την άλλη, τίθεται το ερώτημα του κατά πόσο πολύπλευροι παίχτες μπορούν να κριθούν για την θέση τους με κατορθώματα που έκαναν παίζοντας σε άλλες θέσεις.
Για παράδειγμα, ο Μάτζικ είναι καλύτερος από τον Στόκτοουν επειδή μπορεί να ξεκινάει 5άρι σε τελικούς και να λήγει παιχνίδια με ραβέρσες που μόνο ο Τζαμπάρ και ο Χριστοδούλου μπορούν να κάνουν?
Γιατί η ψηφοφορία και η συζήτηση έχουν ως θέμα τον καλύτερο point guard και όχι τον καλύτερο all around παίχτη (αν και εκεί εγώ διαλέγω πάλι ματζικ tongue.gif).
nick77
Τότε ίσως δεν θα έπρεπε να βρίσκεται στη ψηφοφορία λόγω του ότι δεν λειτουργούσε αποκλειστικά και μόνο σαν καθαρόαιμος πόιντ γκαρντ (όπως ο Στόκτον, ο Πέιτον κλπ...). Σαν τον Κέβιν Γκαρνετ. Που ούτε PF μπορείς να τον πεις, ούτε SF, ούτε τίποτα. Κάνει τα πάντα μέσα στο γηπεδο. Όπως ο Μάτζικ! smile.gif
dizzy_fingers
Ή.... να τον βάζαμε και σε αυτήν την κατηγορία και στους SG, άντε και στους SF biggrin.gif.
NBAholic
QUOTE
Αν και δεν είναι το πλέον κατάλληλο παράδειγμα αλλά δε μπορώ να σκεφτώ άλλο αυτή τη στιγμή, ελάχιστοι θυμούνται το γεγονός ότι ο Rodman είχε βγει 2 (ή 3?) φορές αμυντικός παίχτης της χρονιάς και κάμποσες φορές στην αμυντική πεντάδα...οι περισσότεροι για τα ριμπάουντ τον θυμούνται...ή για τα εξωαγωνιστικά του κατορθώματα.


Ναι, είχε βγει 2 φορές Αμυντικός της Χρονιάς και μάλιστα χωρίς να φαίνεται αυτό στη στατιστική "κλεψίματα-κοψίματα". Πριν γίνει παίχτης των Σπερς και πάρει επιπλέον μυικό όγκο μπορούσε να μαρκάρει 3 θέσεις τουλάχιστον, με τη γνωστή Piston Defense, ενώ πολλοί ξεχνούν επίσης ότι στα νιάτα του μπορούσε να παίξει 3άρι στην επίθεση και μάλιστα ότι κατείχε αξιοπρεπείς επιθετικές κινήσεις, ακόμη και σουτ 3 πόντων!

Άλλο παράδειγμα, ο Λάρι Μπερντ. Πολλοί τον ξέρουν σαν τον κλασικό σουτέρ, στιλ Στογιάκοβιτς. Και αγνοούν ότι είχε μέσο όρο καριέρας 10 ριμπάουντ και 6+ ασίστ ταυτοχρόνως.

Τρίτο παράδειγμα, το εκτός Ελλάδας μπάσκετ, για το οποίο φαίνεται να γνωρίζουν τα κανάλια μόνο στις περιπτώσεις του Dizzy (αναφέρομαι σε αυτό που ανέφερες για το Ρόντμαν wink.gif ) ή σαν το χθεσινό ξύλο που έπαιξαν στο Κίνα-Πουέρτο Ρίκο, αλλά κατά τα άλλα αγνοούν την ύπαρξή του.
Air Kef
QUOTE
οι περισσότεροι που τον επιλέγουν δεν αρνούνται ότι ο Μάτζικ ήταν καλύτερος "παίχτης", αλλά ο Στόκτον καλύτερος "καθαρός πόιντ γκαρντ", δεδομένου ότι ο Μάτζικ έκανε και πράγματα που δεν έκαναν οι πόιντ γκαρντ.

Έχεις δίκιο holic..Τον Magic πάντως τον βοήθησε πολύ περισσότερο η φύση με το ύψος και τα φυσικά του χαρακτηριστηκά σε αντίθεση με τον Stocton που περισσότερο με δημόσιο υπάλληλο έμοιζε παρά έναν All-Star ΝΒΑer..Επειδή πάντως ψηφίζουμε Play maker εμμένω στον John..Μάλλον το επόμενο poll σου πρέπει να είναι οι all-around παίκτες!!Εκεί θα έιναι σφαγή.. peace.gif
NBAholic
QUOTE
Έχεις δίκιο holic..Τον Magic πάντως τον βοήθησε πολύ περισσότερο η φύση με το ύψος και τα φυσικά του χαρακτηριστηκά σε αντίθεση με τον Stocton που περισσότερο με δημόσιο υπάλληλο έμοιζε παρά έναν All-Star ΝΒΑer..


Σωστά. Αλλά είναι γεγονός ότι οι περισσότεροι εξ'αυτών των παιχτών ήταν ούτως ή άλλως ευνοημένοι. Ο Μάτζικ, ο Τζόρνταν, ο Ρόμπερτσον, ο Τσάμπερλεν, ο Σακίλ, όλοι αυτοί αποτελούσαν "ανωμαλίες της φύσης". Στον αντίποδα ο Στόκτον, ο Μπομπ Πέτιτ και ο Μπερντ (διακρίνετε μια πατέντα ως προς το χρώμα;---Και μη μιλήσει κανείς περί ρατσισμού, άλλο ρατσισμός, άλλο ρεαλισμός, έστω και καμιά φορά πικρόχολος. Υπάρχει σαφής διαφορά. Άλλωστε, δεν ήταν όλοι οι λευκοί "ανάπηροι"--βλέπε Τομ Τσέιμπερς). Όσο για τον καλύτερο All Around παίχτη, θα δημιουργήσω thread το απόγευμα, γιατί τώρα βιάζομαι.
Air Kef
Όντως.Δεν νομίζω να πει κανείς για ρατσισμό πάντως!Αυτοί οι σκούροι πολλοί άλμα και έκρηξη ρε παιδί μου!!!Περιμένουμε το νέο poll!! peace.gif
NBAholic
Είναι έτοιμο το poll, αλλά δε βγαίνουν τα 2 διαθέσιμα πλήκτρα στο τέλος για να το ποστάρω. Αντιθέτως, το New Topic λειτουργεί κανονικά.
dizzy_fingers
Ποια πλήκτρα?
NBAholic
Φτάνει ως τα icons. Δεν υπάρχει το post poll.
dizzy_fingers
Αυτό το εικονίδιο λες?


Ή το "Add poll" που σου βγάζει αφού έχεις γράψει το ποστ και τις επιλογές της ψηφοφορίας?

Εμένα μου δούλεψε μια χαρά - έκανα μία τεστ ψηφοφορία και άνοιξε κανονικά. Αν θες στείλε μου σε πμ το περιεχόμενό της και θα την ποστάρω εγώ.
Air Kef
Μιας και ο Magic κέρδισε απ'ότι φαίνειτα αυτό το poll θα ήθελα κάποιος να μου διευκρινήσει ή να εξηγήσει τέλος πάντων τι σχέση έχει ο Magic με τον ιό του AIDS;; biggrin.gif biggrin.gif
Έχω διαβάσει ότι έχει AIDS αλλά έχω την απορία πως ζει τόσα χρόνια;;
Μην με πάρετε με τις ντομάμες please.. icon_tomato.gif blush.gif help.gif
NBAholic
Είναι φορέας του ιού, αλλά ο ιός δεν έχει εκδηλωθεί. Οι φορείς μπορούν να ζουν κανονικά, αλλά αν ο ιός ξεσπάσει, τότε έχεις 1-1,5 χρόνο ζωής.

Στην περίπτωσή του, ο Μάτζικ έχει δεχτεί και προσλαμβάνει κοκτέιλ φαρμάκων που καθιστούν μέχρι στιγμής τον ιό ανενεργό (μερικοί λένε ότι τον έχουν περιορίσει κιόλας, και μακάρι). Το καλό είναι ότι έχει πολλά χρήματα, καθώς και τη θέληση να γίνεται "πειραματόζωο".

Υπάρχει και μια ιστορία "συνομωσίας" εδώ: Ότι ο Μάτζικ ουδέποτε είχε AIDS, αλλά απλώς θέλησε να κινητοποιήσει περισσότερο τον κόσμο και "εφεύρε" (μαζί με τους γιατρούς του) αυτή την είδηση. Προσωπικά δεν το πολυπιστεύω να έκανε κάτι τέτοιο και να ήθελε να αποσυρθεί από το μπάσκετ, ενώ αγαπούσε τόσο να παίζει. Από την άλλη, βέβαια, έκανε και πολλές προσπάθειες να επιστρέψει, αλλά συνάντησε τις έμμεσες αντιστάσεις της λίγγας, αλλά κάτι τέτοιο θα έπρεπε να το περιμένει.
Air Kef
ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
Είσαι κινητή εγκυκλοπαίδια,τουλάχιστον για το μπάσκετ wink.gif .Πραγματικά,κουβαλάω αυτήν την απορία πάνω από 8 χρόνια. biggrin.gif
Ο Μάτζικ δεν έχει πει ότι έχει πάει με 10000 γυναίκες; blink.gif
NBAholic
QUOTE
Ο Μάτζικ δεν έχει πει ότι έχει πάει με 10000 γυναίκες;


Ο Τσάμπερλεν το έγραψε αυτό (για την ακρίβεια, 20.000 γυναίκες!) στο βιβλίο του "a view from above". Είχε, είπε, ρεκόρ 14 σε μια μέρα, σε ένα πάρτι γενεθλίων!
Δυστυχώς, αυτή η δήλωση, ακόμη και με μια δόση υπερβολής, επισκίασε πολλά αγωνιστικά κατορθώματά του. Πού να δεχτεί κάτι τέτοιο η συντηρητική πλευρά των Αμερικανών;
Όχι ότι ο Μάτζικ δεν πήγε με πολλές, αλλά τουλάχιστον αυτός δεν έκανε τόσες δηλώσεις.
Basketomania
offtopic.gif ----> Νομιζω οτι και προοδευτικη να ηταν η αμερικανικη κοινωνια το 20000 θα συνεχιζε να τους φαινεται λιγουλακι εξωφρενικο... wink.gif biggrin.gif
Air Kef
Νομίζω πως κι ο Μάτζικ έχει κάνει ανάλογη δήλωση,και γι'αυτό θα έλεγα ότι είναι τυχερός που είναι φορέας μόνο του AIDS..Το off topic μπήκε επειδή μιλάμε για τις επιδόσεις των προαναφερθέντων σ'ενα άλλο άθλημα ή επειδή ο Τσάμπερλεϊν δεν είναι point guard? biggrin.gif
_pro_ball_player_18
QUOTE(myst @ Jun 15 2005, 01:05 AM)
MAGIC βέβαια
*

Apo autous pou exeis sti lista sou tha elega prota Stockton kai meta Magic. O John einai pio playmaker apo ton Magic
NBAholic
QUOTE
Apo autous pou exeis sti lista sou tha elega prota Stockton kai meta Magic. O John einai pio playmaker apo ton Magic


Σε άλλο topic έγραψες ότι:

QUOTE
Kalyteros SG o Jordan fysika. Thelei kai rotima?


Ομοίως, ο Ρέτζι Μίλερ ήταν "πιο σούτινγκ γκαρντ" απ'τον Τζόρνταν, μιας και ο MJ έχει παίξει και PG με SF.
Γεγονός είναι ότι ο Μάτζικ μπορούσε να παίξει σε πολλές θέσεις, αλλά η βασική θέση που τον καθιέρωσε ήταν αυτή του PG.
Alexmei
ποιος ανταγωνίζετε τον Τζόνσον; Τον Μάγο κανείς!(σαν Pointguard πάντα, γιατί ο Τζόρνταν νομίζω δεν κατάφερε να παίξει εναντίον του λόγο του Aids.)
merlin1
o john ine yperektimenos ( as epeze tosa xronia o magic ke tha blepame an tha ginotan pote 1os assister ke kleftis o no12) o magic ine tetrimenos (epeze sthn epoxi tu showtime tu 80) ara apomeni pali h psifos ths kardias pu lei Earl the Pearl(no15 to numero pu ixe foresi ke 1 thrilikos Playmaker ton Knicks o Dick McGuirre) rolleyes.gif
NBAholic
Τον τίτλο στα κλεψίματα θα τον διατηρούσε. Ο Μάτζικ ήταν πολύ καλός κλέφτης στα πρώτα του χρόνια. Για ασίστ όμως, δεν το νομίζω, τουλάχιστον στο σύνολο.
Τώρα, πέραν του ότι δε θεωρώ το Μονρόου στο ίδιο επίπεδο, δεν τον θεωρώ ούτε πόιντ γκαρντ. Στις καλύτερες χρονιές του είχε κάπου 5 ασίστ μό, κι αυτές δεν ήταν καν με τους Νικς, εκεί όπου έπαιξε συμπαίχτης με το μεγάλο πρώην αντίπαλό του, το Γουολτ Φρέιζιερ.

QUOTE
σαν Pointguard πάντα, γιατί ο Τζόρνταν νομίζω δεν κατάφερε να παίξει εναντίον του λόγο του Aids.)


Για την ακρίβεια, έπαιξαν αρκετά χρόνια αντίπαλοι, αλλά οι ομάδες τους σπανιώς βρίσκονταν στο ίδιο επίπεδο. Τα πρώτα χρόνια, ο Μάτζικ είχε την καλύτερη ομάδα, αργότερα (το '91 και το '96) ο Τζόρνταν.
merlin1
akribos epidi ixe 1 toso megalo simpekti htan h etia pu kataferan oi knicks na ginun h 2h omada pu pire 2 titlus sta 70s(em afu den ton ebales sthn psifoforia gia ta SG ton Psifisa edo)
NBAholic
Δεν είναι δική μου η λίστα. Του αποσυρθέντος Stockton Fanatic, "ΜΖ13" είναι.
Tony_K
Ο Μάτζικ έκανε πράγματα και θαύματα από τη ρούκι χρονιά του μέχρι τα γεράματα. Σε αυτόν πάει η ψήφος μου. Ο Στόκτον ήταν ένας αντιμπασκετικός μεν, παικταράς δε, που ποτέ δεν πήρε πρωτάθλημα. Ψηλά στην εκτίμησή μου και ο Τόμας.
Das Kapital
MAGIC
Gravedigger
Οscar Robertson.Τέλειωνε την χρονιά με triple double.Αυτό τα λέει όλα...
Zmac
Ευκολη επιλογη.Magic και παλι Magic
Pantel
Stockton γιατί έδωσε νέα σημασία στο pick'n roll και νομίζω είναι και ο πρώτος assistant του ΝΒΑ. Ο Magic παικταράς αναμφισβήτητα αλλά έκανε τα μαγικά του πιο πολύ σε αιφνιδιασμούς, κάτι που φαίνεται να είναι πιο εύκολο.
grigoris
Μάτζικ γιατί ήταν φαινόμενο παίχτης με το ύψος του να παίζει στη θέση αυτή με τόση επιτυχία,άψογος χειρισμός της μπάλας,ταχύτητα και επινοητικότητα.Επιπλέον συνέδεσε το όνομά του με ένα ολόκληρο στυλ παιχνιδιού σε βαθμό που όταν λέμε σόουταϊμ να πηγαίνει αυτόματα το μυαλό μας στους Λέικερς του Μάτζικ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.