Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ALL STAR GAME 2011
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Γενικά για το ΝΒΑ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
sacarame
Ξεκίνησε και η ψηφοφορία για τις All-star 5αδες ...Για όποιον ενδιαφέρεται ας μπεί εδώ
aegeansheed
Τραγικές επιλογές οι C's στη Δύση. Ούτε καν Al Jefferson δεν υπάρχει.

Ψήφισα:
Williams, Ginobili, Nowitzki, Pau Gasol, Yao (!!! πρέπει πάντα σε all-star game να υπάρχει ένας injured star των Rockets)
Rondo, Rose, Smith, Stoudemire, Noah

Ελπίζω κάποιος που θα έχει περισσότερο χρόνο να ευαισθητοποιηθεί και να ανοίξει το αντίστοιχο thread κάποια στιγμή
captain charisma
ψηφισα απο δυση κιντ,μπραιαντ,αντονι,νοβιτσκι και μπαινουμ απο ανατολη ροντο,γουειντ,τζειμς,γκαρνετ και σακ
Pierce
Ρε συ Καπετανιο, ο Bynum, δεν εχει παιξει νανοδευτερλοπετο φετος blink.gif , γιατι να παει στο All Star; (να μου πεις μπροστα στους αλλους....)

Με κριτηρια αποδοσης μεχρι στιγμης εριξα

Ανατολη

Ροντο - Τριανταφυλλος - Αμαρε - Λεμπρον - Νοα

Δυση

Γουεστμπρουκ - Πολ - Σκολα - Ντουραντ - Νενε και τσονταρα και τον Μιλσαπ smiley.gif
benchwarmer
Πιστος κι εγω στις αντικειμενικες μου επιλογες ψηφισα:

Nash-Ginobili-Hill-Scola-Cousins
Salmons(γιατι αν δεν παινεψουμε την ομαδα μας στο φαντασυ...)-Jackson-Gallinari-Kleiza(ναι, τεσσερα τριαρια cool.gif )-Shaq
και εξτρα τον Jason Williams.

Οι υπολοιποι μπορειτε να αγνοησετε αυτο το ποστ και να συνεχιζετε να ψηφιζετε τους διαφορους Ντουραντ και Ροουζ...
duncan21
Ψηφισα για δευτερη φορα... tongue.gif

Ανατολη:Rondo,Arenas,Granger,Smith,Horford

Δυση:Parker,Bryant,Carmelo,Aldrige,Chandler(δεν ειναι για all star αλλα κανει καλη χρονια)...
captain charisma
oι επιλογες στα σεντερ της δυσης ειναι ψηλοτραγικες..ξερουμε οτι θα βγει παλι πρωτος ο γιαο κι ας μη παιζει και πολυ φετος...ας ειναι καλα τα 2 δις κινεζων που το ψηφισουν καθε χρονο...ξερω οτι δεν εχει παιξει λεπτο ο μπαινουμ αλλα..τον εβαλα λογο λεικερς. tongue.gif
pmam
benchwarmer μην πτοείσαι! Μπορεί τα κριτήριά σου να μην είναι τόσο αντικειμενικά όσο τα δικά μου, αλλά είσαι στο σωστό δρόμο! wink.gif
Πάρε για να μαθαίνεις (εσύ και οι άλλοι αμετανόητοι):
Ανατολή
Rondo (γιατί είπαμε ότι είναι το καλύτερο pg στο σύμπαν)
Vinsanity (γιατί απλά είναι ακόμα half man-half amazing)
G-Wallace (Crash...)
Iggy (αλήθεια, υπάρχει πιο κατάλληλος παίχτης για ASG που να σνομπάρεται τόσο?)
Lopez (the good twin)

Δύση
Curry (ναι, λόγω fantasy!)
J-rich (έτσι! biggrin.gif )
Odom (ο μόνος λόγος που πάω τους Lamers)
Blake-zilla (χρειάζεται να πω κάτι?)
Camby (!!!)
Air Kef
Kι εγώ τελείως αντικειμενικά ψήφισα τις cult 5αδες μου.

Ντεροοοοοοοοοοοον
Τζινομπιλι ( 56.gif )
Γκραντ Χιλ, αξιζεις αγόρι μου, και κλασσικούρες τύπου Μέλο και Ντουράντ να ψηφίσουν όλοι οι άλλοι
Μπλεικζίλα που ειπε και ενα παλικαρι απο πανω
και ναι,
ΜΑΡΚ Γκασόλ, σε θέλω στο Ολ Σταρ αντι του αδελφού σου, εκείνος είναι natural, εσύ από σάκος του μποξ και σακούλα για πατάτες μετατράπηκες σε βασικούρα σέντερ με σκληρή δουλειά και μονο.


Ντέρικ Ρόουζ, nough said
Ροντο ----"--------
Λιιιινας Κλέιζα, να σε δούμε και σε ενα κανονικο Ολ Σταρ
Αμάρε, αν και το σκεφτόμουν πολυ ώρα, δώσε λιγο θέαμα γιατι με τα μπετά που παίζεις στους Νικς δεν σε βλέπω να προκόπτεις φέτος
Γιοακίμ Νόα, με τρέλα να κατεβάζεις την μπάλα στον αιφνιδιασμό, για σένα και την σταθερή ψήφο μου στον Σακ τα τελευταία 10 χρόνια χαράμισα!

-------

Μην ψηφίζετε Λεμπρόν ρε θύματα, σκεφτήτε λιγο την φάτσα του την επόμενη που θα ανακοινωθει ότι δεν επελέγη!
kostasvc15
QUOTE(Air Kef @ Nov 29 2010, 01:14 ) *
Μην ψηφίζετε Λεμπρόν ρε θύματα, σκεφτήτε λιγο την φάτσα του την επόμενη που θα ανακοινωθει ότι δεν επελέγη!

Καλα σας λεει ρεεε..Ξυπνατε tongue.gif Ειπαμε κοντρα στο κατεστημενο σε ολα τα αθληματα χαχα

5.Καμπι
4.Ουεστ
3.Μπατλερ
2.Κομπι
1.Κιντ

5.Χαουαρντ
4.Αμαρε
3.Τζος Σμιθ
2.Βινσαρος
1.Ρουζ

+Κενυον Μαρτιν
Leon_cp3
Καθαρά και μόνο λόγω ...συμπάθειας το πήγα το πράγμα μιας που όλοι ξέρουμε ότι πάλι τους ίδιους θα δούμε...
Λοιπόν,
ΔΥΣΗ:
Paul,
Westbrook,
Carmelo,
Griffin,
Nene

ΑΝΑΤΟΛΗ:
Rose,
Wall,
Kleiza,
Josh Smith,
Howard.

Μιας που μπορείς να ψηφίζεις μια φορά τη μέρα αύριο θα βολέψω κάπου και τους Roy,Dirk,Horford και 2-3 ακόμα λατρεμένους. laugh.gif
Air Kef
QUOTE(kostasvc15)
1.Ρουζ


Eσύ βάλε και τον άιλάινερ blech.gif
pmam
Απ'οτι βλέπω ο Griffin πάει ολοταχώς για το πρώτο του ASG στη ντεμέκ rookie χρονιά του!
Πόσοι το έχουν καταφέρει μέχρι τώρα?
Leon_cp3
Πάντως αν συνεχίσει με αυτά τα στατιστικά και τέτοιο θέαμα κανονικά δε θα έπρεπε να έχει αντίπαλο για βασικός σε ένα από τα δύο guard της Δύσης.Δεν ακούω κουβέντα. 45.gif
vonzuchter
Ψήφισα και εγώ εχθές φυσικά ποιο πολύ για ψυχολογικούς λογους αφου ξέρουμε οτι οι ιδιοι και οι ίδιοι θα μπουν και ας μη το αξιζουν μερικοι... αμα δινουν φαβορι για σεντερ στη δυση τον μπαινουμ που εκτος του οτι ειναι παλτο (κατ'εμε) εχει παιξει και ελαχιστα. τι αλλο να πουμε
Air Kef
O Μπάινουμ δεν εχει εμφανιστεί φέτος στα παρκέ, αλλά ακόμα και κουτσός απο τα υπόλοιπα σέντερ της Δύσης ειναι πιο χρήσιμος. biggrin.gif
T.W.Is.M.
Αφησα κι εγω την πρωτη ψηφο μου. Αν και θα επρεπε η ομαδα της Δυσης να ειναι Fisher-Bryant-Artest-Odom-Bynum και ο Gasol στον παγκο γιατι ειναι Ισπανος και στην Ανατολη να ηταν ο Σακ κι αλλοι 4 που θα διαλεγε μονος του(γιατι δε βρισκω 4 προχειρους πρωην Λεικερς για να βαλω εγω), εκανα την καρδια μου πετρα και ψηφισα διαφορετικα.
Στην Ανατολη εβαλα Rose-Felton-Wallace-Stoudemire-Howard και στη Δυση Bryant-Ginobili-Durant-Nowitzki-Bynum.Ολως περιεργως τους Felton-Howard-Ginobili-Nowitzki-Bynum τους εχω και στο fantasy! Τυχαιο? Δε νομιζω... smiley.gif

Τιμη και δοξα σε οποιον τολμησει να ψηφισει σαν διδυμο forward στη Δυση Rudy Gay-Kevin Love... laugh.gif
duncan21
QUOTE(vonzuchter @ Nov 30 2010, 12:02 ) *
αμα δινουν φαβορι για σεντερ στη δυση τον μπαινουμ που εκτος του οτι ειναι παλτο (κατ'εμε)

Παλτο?Για τον ιδιο Μπαινουμ μιλαμε?Εκτος κι αν το λες για τους τραυματισμους,τοτε πασο.



Ο Μπαινουμ στο παραπανω βιντεο ηταν στα 18 του... 77.gif
apkat
Kαλα το συγκεκριμενο βιντεο δειχνει απλα ποσο dominant ηταν ο Σακιλ καποτε μιας και η φαση που κανει δεν υπαρχει..Μετα απλα χανει την συγκεκντωση του στην αμυνα και ο μικρος Μπαινουμ βγαζει το καρφωμα..Για το μομεντουμ του αγωνα ηταν οντως καπως εντυπωσιακο.Στην πραγματικοτητα ομως το μονο σπουδαιο σε αυτο το βιντεο ειναι το φανταστικο καρφωμα του Ονιλ(και η αντιδραση του Κομπε στην φαση.Αντε και η φατσα του Μπαινουμ οταν καταλαβαινει οτι οντως καρφωσε μπροστα στην μπουλντοζα)
duncan21
QUOTE(apkat @ Dec 1 2010, 02:09 ) *
Kαλα το συγκεκριμενο βιντεο δειχνει απλα ποσο dominant ηταν ο Σακιλ καποτε μιας και η φαση που κανει δεν υπαρχει..Μετα απλα χανει την συγκεκντωση του στην αμυνα και ο μικρος Μπαινουμ βγαζει το καρφωμα..Για το μομεντουμ του αγωνα ηταν οντως καπως εντυπωσιακο.Στην πραγματικοτητα ομως το μονο σπουδαιο σε αυτο το βιντεο ειναι το φανταστικο καρφωμα του Ονιλ(και η αντιδραση του Κομπε στην φαση.Αντε και η φατσα του Μπαινουμ οταν καταλαβαινει οτι οντως καρφωσε μπροστα στην μπουλντοζα)

Ποια συγκεντρωση εχασε?Τον εστειλε ο μικρος με ωραια κινηση.Εκεινος ο Μπαινουμ δεν εχει καμια σχεση με τον τωρινο.20 κιλα ελαφρυτερος.Ο Σακ τον εσπρωξε χωρις να ζοριστει καθολου.Επισης ο τσαμπουκας ενας 18χρονου ρουκι απεναντι στον Σακ εδειξε αν μη τι αλλο οτι το λεει η καρδουλα του...
apkat
Ε καλα δεν τον εστειλε και τοσο..Μια απλη προσποιηση εκανε και ο Σακ χαλαρος την εφαγε..Αν ηταν συγκεκντρωμενος δεν υπηρχε περιπτωση να ετρωγε τετοιο καλαθι..Οτι δεν εχει καμια σχεση με τον τωρινο ειναι γεγονος..Αλλωστε δεν διαφωνησα οτι ειναι μια χαρα παικτης..Απλα το συγκεκριμενο βιντεο θεωρω οτι πιο πολυ τον αδικει η εστω απλα δεν τον αναδικνυει
duncan21
QUOTE(apkat @ Dec 2 2010, 00:27 ) *
Απλα το συγκεκριμενο βιντεο θεωρω οτι πιο πολυ τον αδικει η εστω απλα δεν τον αναδικνυει

Σεβαστο.

Για να το παιξω εξυπνος δινω τις βασικες πενταδες απο τωρα... 69.gif laugh.gif

Rondo
Wade
James
Amare
Howard

Paul
Kobe
Carmelo
Durant
Nowitzki

OnLy_PAS-AthEnS
Αν δεν δω Βινς Καρτερ,Τζος Σμιθ ,Τζεραλντ Γουαλας φετος δεν θα το χαρω καθολου το ολ-σταρ!
Leon_cp3
Κάποια πρώτα δείγματα του πως πάνε οι ψήφοι.
http://www.nba.com/2010/news/features/art_...ls=iref:nbahpt1
Φαίνεται ότι μέχρι αυτή τη στιγμή οι πεντάδες είναι κάπως έτσι λοιπόν:
EAST:
1.Rondo
2.Wade
3.James
4.Garnett
5.Howard

WEST:
1.Paul
2.Bryant
3.Durant
4.Anthony
5. ?

Έχει ακόμα δρόμο...
SlobodaN
Western:
Kevin Durant Oklahoma City Forward
Blake Griffin LA Clippers Forward
Kobe Bryant LA Lakers Guard
Russell Westbrook Oklahoma City Guard
Emeka Okafor New Orleans Center

Eastern:
Linas Kleiza Toronto Forward
Amare Stoudemire New York Forward
Rajon Rondo Boston Guard
Derrick Rose Chicago Guard
Shaquille ONeal Boston Center
oti-nane
Ο Κλειζα έχει πολλές ψήφους από Ελλάδα

Τυχαίο .... smiley.gif

Που είναι ο ROSE γμτ...?
kobe #24
QUOTE(oti-nane @ Jan 2 2011, 17:35 ) *
Ο Κλειζα έχει πολλές ψήφους από Ελλάδα

Τυχαίο .... smiley.gif

Που είναι ο ROSE γμτ...?



πως βλεπεις απο ποιες χωρες εχει ψηφιστει ο καθε παιχτης?
oti-nane
Χρειάζετε να δω?

από τα σχόλια, μόνο εδώ μέσα όποιος είναι οπαδός του Ολυμπιακού και ψηφίζει ψηφίζει και κλέιζα

ενώ στη πραγματικότητα εκτώς από μία νορμάλ (ψιλοκαλή για τα επιπεδα ΝΒΑ αλλά χωρίς τίποτα ιδιαίτερο) παρουσία δεν έχει κάνει τίποτα άλλο για να δικαιολογεί all-star

rolleyes.gif
Air Kef
Εσύ μπορείς να πεις πολλά με τον Butcher7
oti-nane
Σκοπός μου ήταν να κάνω ένα αστείο το οποίο όμως δεν βλέπω να καλοδέχεστε οπότε γράψτε άκυρο.

Ο Rose σε ποια θέση βρίσκετε γνωρίζουμε?


oti-nane
Οπότε έχουμε

East

PG Rondo (Θα έπρεπε να είναι ο Rose εντελώς υποκειμενικά rolleyes.gif )
SG WADE
SF LeBron
PF KG
C Howard

West
PG Chris Paul
SG Kobe
SF Durant
PF Melo
C Bynum (που πήγαν όλοι οι Center στη Δύση? o.O)
Leon_cp3
Ανακοινώθηκαν χωρίς πολλά πολλά και περιττές ψηφοφορίες πριν από λίγο οι 4 συμμετέχοντες στο διαγωνισμό καρφωμάτων του φετινού all star game.Και τα ονόματα αυτών:
Blake Griffin,Brandon Jennings,Serge Ibaka,JaVale McGee.
Ο Jennings σίγουρα αποτελεί μίνι έκπληξη,ενώ και πάλι ακολουθήθηκε ο δρόμος των rookie-sophomore participants (εντάξει ο McGee είναι 3τοετής για την ακριβεία laugh.gif ).
http://www.nba.com/2011/news/01/05/sprite-...ls=iref:nbahpt1
duncan21
Aς κανω μια πρωτη προβλεψη για δωδεκαδες του asg και το διαγωνισμο τριποντων...

Εast starters:
Rondo
Wade
James
Garnett
Howard

East bench:
Rose
Pierce
Johnson
Smith
Horford
Amare
Boozer με αουτσαιντερ τον Φελτον

West starters:
Paul
Kobe
Melo
Durant
Nowitzki

West bench
Williams
Westbrook
Ginobili
Gasol
Love
Aldrige

Τωρα για τη 12η θεση στο ροστερ της δυσης παιζουν οι Nash(?),Parker,Griffin,Gay,Gordon...

Στα τριποντα:
Martin
Wright
Bibby
Afflalo
Richardson
Neal(!!!)
Leon_cp3
Μία μέρα έμεινε για το τέλος της ψηφοφορίας της ανάδειξης των βασικών πεντάδων του all star game. Ρίξτε μία τελευταία ψήφο σε Μέλο,Πολ,Νοβίτσκι και Ρόουζ. tongue.gif
Leon_cp3
http://hangtime.blogs.nba.com/2011/01/19/j...from-slam-dunk/

Παρεμπιπτόντως ο Ντε Ροζάν θα είναι ο αντικαταστάτης του Τζένινγκς στο διαγωνισμό καρφωμάτων,οπότε ο φετινός δε θα έχει τον "little guy" που λέμε. Ο Τζένινγκς βγήκε λόγω του ότι δε πρέπει να ρισκάρει κάποια υποτροπή λίγο μετά την επιστροφή του αλλά νομίζω ότι έφυγε και ένα άγχος από το nba.com για την επιλογή των 10 καλύτερων καρφωμάτων του στα βίντεο που παρουσιάζονται πριν από το all star game,γιατί δε θυμάμαι αν έχει καν 10 tongue.gif -πάντως το καρφωματάκι το έχει εντάξει πέρα απ'την πλάκα-.
Ντε Ροζάν λοιπόν και μιας που είναι και αισθητά βελτιωμένος στα στατιστικά του,ας ελπίσουμε ότι θα αποδειχθεί το ίδιο και σε σχέση με τον περσινό διαγωνισμό,αν και βέβαια ακόμα πιστεύω ότι αυτός έπρεπε να είναι ο νικητής αλλά το δώσαν στον κοντό για να πάρει το τρίτο.
vc15
QUOTE (Leon_cp3 @ Jan 24 2011, 21:40 ) *
http://hangtime.blogs.nba.com/2011/01/19/j...from-slam-dunk/

Παρεμπιπτόντως ο Ντε Ροζάν θα είναι ο αντικαταστάτης του Τζένινγκς στο διαγωνισμό καρφωμάτων,οπότε ο φετινός δε θα έχει τον "little guy" που λέμε. Ο Τζένινγκς βγήκε λόγω του ότι δε πρέπει να ρισκάρει κάποια υποτροπή λίγο μετά την επιστροφή του αλλά νομίζω ότι έφυγε και ένα άγχος από το nba.com για την επιλογή των 10 καλύτερων καρφωμάτων του στα βίντεο που παρουσιάζονται πριν από το all star game,γιατί δε θυμάμαι αν έχει καν 10 tongue.gif -πάντως το καρφωματάκι το έχει εντάξει πέρα απ'την πλάκα-.
Ντε Ροζάν λοιπόν και μιας που είναι και αισθητά βελτιωμένος στα στατιστικά του,ας ελπίσουμε ότι θα αποδειχθεί το ίδιο και σε σχέση με τον περσινό διαγωνισμό,αν και βέβαια ακόμα πιστεύω ότι αυτός έπρεπε να είναι ο νικητής αλλά το δώσαν στον κοντό για να πάρει το τρίτο.

Όταν μου είπαν ότι θα είναι ο Jennings στο διαγωνισμό νόμιζα ότι μου έκαναν πλάκα! Ευτυχώς θα είναι ο DeRozan που το έχει το θέμα. Πάντως θα γούσταρα ένα καλό διαγωνισμό μετά από τον άθλιο τον περυσινό. 1 φορά στα 3 χρόνια τουλάχιστον πιστεύω ότι πρέπει να βλέπουμε δυνατά ονόματα στο διαγωνισμό.
Γιατί όμως δεν πάνε πρωτοκλασσάτοι παίχτες στο διαγωνισμό καρφωμάτων; Ο Lebron είχε πει ότι θα ήταν στον περσινό αλλά τελικά δεν πήγε.
Εσείς εδώ στο forum ποιον θα γουστάρατε φέτος να δείτε στα καρφώματα? Για παράδειγμα, πιστεύω ότι ο Westbrook που τον είχαν κόψει για να πάει ο Ρούντι και ο Jr. Smith που είναι αρκετά συχνά στο top 10 φέτος (και ας έχει ξαναπάει) θα ήταν δύο καλές περιπτώσεις. Ή μια πιο τρελή επιλογή θα ήταν και ο Bynum(o Will) που και κοντός είναι και φοβερά καρφώματα κάνει.
Περιμένω να ακούσω την άποψή σας...
Leon_cp3
QUOTE(vc15 @ Jan 24 2011, 22:07 ) *
Όταν μου είπαν ότι θα είναι ο Jennings στο διαγωνισμό νόμιζα ότι μου έκαναν πλάκα! Ευτυχώς θα είναι ο DeRozan που το έχει το θέμα. Πάντως θα γούσταρα ένα καλό διαγωνισμό μετά από τον άθλιο τον περυσινό. 1 φορά στα 3 χρόνια τουλάχιστον πιστεύω ότι πρέπει να βλέπουμε δυνατά ονόματα στο διαγωνισμό.
Γιατί όμως δεν πάνε πρωτοκλασσάτοι παίχτες στο διαγωνισμό καρφωμάτων; Ο Lebron είχε πει ότι θα ήταν στον περσινό αλλά τελικά δεν πήγε.
Εσείς εδώ στο forum ποιον θα γουστάρατε φέτος να δείτε στα καρφώματα? Για παράδειγμα, πιστεύω ότι ο Westbrook που τον είχαν κόψει για να πάει ο Ρούντι και ο Jr. Smith που είναι αρκετά συχνά στο top 10 φέτος (και ας έχει ξαναπάει) θα ήταν δύο καλές περιπτώσεις. Ή μια πιο τρελή επιλογή θα ήταν και ο Bynum(o Will) που και κοντός είναι και φοβερά καρφώματα κάνει.
Περιμένω να ακούσω την άποψή σας...


Όντως πολύ καλύτερες οι επιλογές που προτείνεις από τον Τζένινγκς.Ειδικά για Γουέστμπρουκ και την τρέλα τον J.R. τι να πεις. 77.gif
Εγώ θα γούσταρα επίσης να ξαναδώ και τον Τζος Σμιθ στο διαγωνισμό,ή και τον Αρίζα.
vc15
QUOTE (Leon_cp3 @ Jan 24 2011, 22:17 ) *
Όντως πολύ καλύτερες οι επιλογές που προτείνεις από τον Τζένινγκς.Ειδικά για Γουέστμπρουκ και την τρέλα τον J.R. τι να πεις. 77.gif
Εγώ θα γούσταρα επίσης να ξαναδώ και τον Τζος Σμιθ στο διαγωνισμό,ή και τον Αρίζα.

Καλός είναι ο Τζος Σμιθ αλλά έχουν περάσει και λίγο τα χρόνια που πήγε στο διαγωνισμό. smiley.gif Καλός και ο Ariza.
Τώρα μου ήρθε και ο Warrick που πηδάει από πολύ μακριά, ο Iguodala που δεν κάνει και πολύ καλή χρονιά αλλά μέσα στη γενικότερη ανομβρία στους dunkers φέτος...Πάντως, μεταξύ μας ο Γκρίφιν έχει ήδη κερδίσει τον διαγωνισμό.
Α, και εκπληκτική περίπτωση εκτός nba είναι o James White ο οποίος είναι λίγο άμπαλος αλλά στα καρφώματα hands down. Ενδεικτικά: http://www.youtube.com/watch?v=R8yHQ15TdHU
Leon_cp3
QUOTE(vc15 @ Jan 25 2011, 00:06 ) *
Καλός είναι ο Τζος Σμιθ αλλά έχουν περάσει και λίγο τα χρόνια που πήγε στο διαγωνισμό. smiley.gif Καλός και ο Ariza.
Τώρα μου ήρθε και ο Warrick που πηδάει από πολύ μακριά, ο Iguodala που δεν κάνει και πολύ καλή χρονιά αλλά μέσα στη γενικότερη ανομβρία στους dunkers φέτος...Πάντως, μεταξύ μας ο Γκρίφιν έχει ήδη κερδίσει τον διαγωνισμό.
Α, και εκπληκτική περίπτωση εκτός nba είναι o James White ο οποίος είναι λίγο άμπαλος αλλά στα καρφώματα hands down. Ενδεικτικά: http://www.youtube.com/watch?v=R8yHQ15TdHU


A μη μου θυμίζεις τον Ιγκου τώρα που το 2006 του το στέρησαν άδικα δίνοντας το πρώτο τότε στον κοντό.
Με εκείνο το επικό που είχε κάνει...Αν υπήρχε κασκόλ Iguodala θα το φόραγα τότε...
77.gif
vc15
QUOTE (Leon_cp3 @ Jan 25 2011, 00:16 ) *
A μη μου θυμίζεις τον Ιγκου τώρα που το 2006 του το στέρησαν άδικα δίνοντας το πρώτο τότε στον κοντό.
Με εκείνο το επικό που είχε κάνει...Αν υπήρχε κασκόλ Iguodala θα το φόραγα τότε...
77.gif

Απίστευτο κάρφωμα όντως. Δεν ξέρω ποιο ήταν καλύτερο εκείνο το βράδυ, αυτό που λες εσύ ή το άλλο που είχε κάνει behind the back http://www.youtube.com/watch?v=Ntx2FbcWDxs...feature=related. Μου άρεσαν εξίσου και τα δύο.
Πάντως, αν μιλούσαμε για 5 χρόνια πριν, ισχυρή υποψηφιότητα θα ήταν και αυτή του Desmond Mason. Άμπαλος μεν αλλά από τους πιο εντυπωσιακούς dunkers των τελευταίων χρόνων στο nba. Ανάλογη περίπτωση και ο Stromile Swift, αλλά πρέπει να έχει καταλήξει κάπου στα βάθη της Ασίας(Κίνα νομίζω). Και ένας Thyrus Thomas εννοείται ότι δε θα με χάλαγε...
Leon_cp3
Ανακοινώθηκαν πριν από λίγο τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας για την ανάδειξη των starters του 60ου all star game.

West:
Chris Paul
Kobe Bryant
Kevin Durant
Carmelo Anthony
Yao Ming (κλασσικά κάτι εκατοντάδες χιλιάδες ψήφοι σε έναν τραυματία, οπότε ο Στερν θα αποφασίσει το τελευταίο μέλος της πεντάδας)

East:
Derrick Rose
Dwyane Wade
LeBron James
Amare Stoudemire
Dwight Howard

* Να επισημάνουμε επίσης ότι αν ο Μέλο μέχρι τις 20 Φλεβάρη που θα διεξαχθεί το all star game φύγει για άλλες πολιτείες...ανατολικές,αυτομάτως οι ψήφοι που κατέλαβε πάνε στην πλευρά της East (που σημαίνει ότι δε θα είναι και πενταδάτος) οπότε θα μείνει άλλη μια θέση κενή στη Δύση και πάλι ο Στερν θα κλιθεί να επιληφθεί του θέματος.
-Α ρε Στερν μόνο εσένα και τον Μητσοτάκη θα βλέπουμε για ΠΑΝΤΑ. 69.gif -
vc15
QUOTE (Leon_cp3 @ Jan 28 2011, 02:51 ) *
Ανακοινώθηκαν πριν από λίγο τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας για την ανάδειξη των starters του 60ου all star game.

West:
Chris Paul
Kobe Bryant
Kevin Durant
Carmelo Anthony
Yao Ming (κλασσικά κάτι εκατοντάδες χιλιάδες ψήφοι σε έναν τραυματία, οπότε ο Στερν θα αποφασίσει το τελευταίο μέλος της πεντάδας)

East:
Derrick Rose
Dwyane Wade
LeBron James
Amare Stoudemire
Dwight Howard

* Να επισημάνουμε επίσης ότι αν ο Μέλο μέχρι τις 20 Φλεβάρη που θα διεξαχθεί το all star game φύγει για άλλες πολιτείες...ανατολικές,αυτομάτως οι ψήφοι που κατέλαβε πάνε στην πλευρά της East (που σημαίνει ότι δε θα είναι και πενταδάτος) οπότε θα μείνει άλλη μια θέση κενή στη Δύση και πάλι ο Στερν θα κλιθεί να επιληφθεί του θέματος.
-Α ρε Στερν μόνο εσένα και τον Μητσοτάκη θα βλέπουμε για ΠΑΝΤΑ. 69.gif -

Μου φαίνεται έχει πιο πολλά χρόνια ο Stern από τον επίτιμο.
Τι να πω τώρα για τον Γιαο; Έχει καταντήσει αηδία αυτό με τους Κινέζους. Μπαίνουν και τον ψηφίζουν συνέχεια. Δηλαδή αν έπαιζε κιόλας πόσες ψήφους θα έπαιρνε;
Εντωμεταξύ, αν θυμάμαι καλά μετά τον Γιαο ήταν ο Μπάινουμ στην ψηφοφορία. Άρα, η λογική λέει ότι θα παίξει αυτός (η λογική όχι ο Stern). Ο Γκασόλ όμως είχε καταχωρηθεί ως forward και δεν θα παίξει γιατί βγήκε τρίτος στους forwards. Ε ρε πως τα φέρνει η ζωή. Να γίνει όμως αυτό το σενάριο μου φαίνεται λίγο δύσκολο. Αν κάνει καμία πλάκα όμως και φύγει ο Carmelo θα παίξει ο Γκασόλ και ο Μπάινουμ και ο Κόμπι. Κοινώς, Lakers vs East!!!
Πάντως, γενικότερα εκτός από τον Γιάο και ίσως και τον Paul όλοι οι άλλοι ήταν όντως οι καλύτεροι φέτος.
Leon_cp3
QUOTE(vc15 @ Jan 28 2011, 03:47 ) *
Μου φαίνεται έχει πιο πολλά χρόνια ο Stern από τον επίτιμο.
Τι να πω τώρα για τον Γιαο; Έχει καταντήσει αηδία αυτό με τους Κινέζους. Μπαίνουν και τον ψηφίζουν συνέχεια. Δηλαδή αν έπαιζε κιόλας πόσες ψήφους θα έπαιρνε;
Εντωμεταξύ, αν θυμάμαι καλά μετά τον Γιαο ήταν ο Μπάινουμ στην ψηφοφορία. Άρα, η λογική λέει ότι θα παίξει αυτός (η λογική όχι ο Stern). Ο Γκασόλ όμως είχε καταχωρηθεί ως forward και δεν θα παίξει γιατί βγήκε τρίτος στους forwards. Ε ρε πως τα φέρνει η ζωή. Να γίνει όμως αυτό το σενάριο μου φαίνεται λίγο δύσκολο. Αν κάνει καμία πλάκα όμως και φύγει ο Carmelo θα παίξει ο Γκασόλ και ο Μπάινουμ και ο Κόμπι. Κοινώς, Lakers vs East!!!
Πάντως, γενικότερα εκτός από τον Γιάο και ίσως και τον Paul όλοι οι άλλοι ήταν όντως οι καλύτεροι φέτος.


Σχετικά με την απόφαση του Στερν σημειώνεται στο nba.com ότι <<The choice is at Stern's discretion. The commissioner doesn't have to pick a center.>>
Οπότε μπορεί να επιλέξει τον Γκασόλ,τον Γκρίφιν,τον Ντάνκαν γενικά όποιον του καπνίσει. tongue.gif
Επίσης μου δημιουργείται η εξής απορία. Εφ'όσον οι δύο "πάγκοι" θα ψηφιστούν από τους προπονητές και θα ανακοινωθούν στις 3 Φλεβάρη και το πιθανότερο είναι ότι μέχρι τότε ο Μέλο θα είναι στο Ντένβερ, αν φύγει στο μεσοδιάστημα 5-19 Φλεβάρη π.χ. τότε θα χάσει και τη θέση του στο all star game; Γιατί δε θα είναι στους starters της Ανατολής όπως είπαμε αλλά θα έχει γίνει και η ψηφοφορία για τους υπόλοιπους οπότε δε θα μπορεί ξαφνικά να βγει μία επιλογή των προπονητών για να μπει ο Μέλο. Οπότε ας μείνει εκεί που είναι και βλέπουμε από 20-24. smile.gif

*Coach της Δύσης ο Πόποβιτς και της Ανατολής θα γίνει γνωστός μέχρι τις 6 Φλεβάρη,μετά και τα σημερινά αποτελέσματα σχεδόν σίγουρα θα είναι ο Ντοκ.

(Αναλυτικά όλες οι ψήφοι εδώ)
vonzuchter
QUOTE(duncan21 @ Dec 1 2010, 01:11 ) *
Παλτο?Για τον ιδιο Μπαινουμ μιλαμε?Εκτος κι αν το λες για τους τραυματισμους,τοτε πασο.



Ο Μπαινουμ στο παραπανω βιντεο ηταν στα 18 του... 77.gif



Συγνωμη αλλα Στο βιντεο αυτο γινεται ρεζιλι ο Μπαινουμ. τον ξαπλωσε φαρδυ πλατυ στο πατωμα κ τον Καρφωσε αυτον και τους προγονους του μεχρι την 58η γενια ο σακιλ. Οσο για τη κινησουλα που κανει ο μπαινουμ, ο σακ τη διδαξε και της εδωσε και ονομα 'Black Τornado' αν δε κανω λαθος. Ο Μπαινουμ ειναι ενας μετριος σεντερ οσο και αν προσπαθει να τον κανει σταρ η εμπορικη βιομηχανια που λεγεται λεικερς. Δηλαδη εντελως αντικειμενικα αν ησουν ιδιοκτητης ομαδας και σου εδιναν Κειμαν , Λοβ , Μπογκουτ , Νοα , Λοπεζ ή Μπαινουμ θα επαιρνες τον μπαινουμ? ελεος. Δεν εχει ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ θεση στο ΟΛ ΣΤΑΡ ΓΚΕΗΜ μη τρελαθουμε. Στο μονο που συμφωνω ειναι οτι οι τραυματισμοι τον εχουν αφησει πισω. αλλα και παλι δεν ειναι υλικο LEGEND... (καριμ χακημ σακ γιουινγ κτλπ)
vc15
QUOTE (Leon_cp3 @ Jan 28 2011, 08:13 ) *
Σχετικά με την απόφαση του Στερν σημειώνεται στο nba.com ότι <<The choice is at Stern's discretion. The commissioner doesn't have to pick a center.>>
Οπότε μπορεί να επιλέξει τον Γκασόλ,τον Γκρίφιν,τον Ντάνκαν γενικά όποιον του καπνίσει. tongue.gif
Επίσης μου δημιουργείται η εξής απορία. Εφ'όσον οι δύο "πάγκοι" θα ψηφιστούν από τους προπονητές και θα ανακοινωθούν στις 3 Φλεβάρη και το πιθανότερο είναι ότι μέχρι τότε ο Μέλο θα είναι στο Ντένβερ, αν φύγει στο μεσοδιάστημα 5-19 Φλεβάρη π.χ. τότε θα χάσει και τη θέση του στο all star game; Γιατί δε θα είναι στους starters της Ανατολής όπως είπαμε αλλά θα έχει γίνει και η ψηφοφορία για τους υπόλοιπους οπότε δε θα μπορεί ξαφνικά να βγει μία επιλογή των προπονητών για να μπει ο Μέλο. Οπότε ας μείνει εκεί που είναι και βλέπουμε από 20-24. smile.gif

*Coach της Δύσης ο Πόποβιτς και της Ανατολής θα γίνει γνωστός μέχρι τις 6 Φλεβάρη,μετά και τα σημερινά αποτελέσματα σχεδόν σίγουρα θα είναι ο Ντοκ.

(Αναλυτικά όλες οι ψήφοι εδώ)

Σωστή η απορία σου. Δεν το είχα σκεφτεί αλλά λογικά δεν θα πάει και πουθενά μέχρι τότε. Μου φαίνεται έχουν κοπάσει τα σενάρια για μεταγραφή. Και μεταγραφή να γίνει όμως, αν θέλει ο Stern θα είναι σίγουρα στον πάγκο. Τα χουμε πει αυτά ο Stern ελέγχει τα πάντα στο nba, προωθεί rookies που τα ψιλοπάνε καλά, φροντίζει να κάνει δύσκολη τη ζωή όσων έχουν υποπέσει σε πειθαρχικά παραμπτώματα και γενικότερα το διοικεί το μαγαζάκι μόνος του. Παρόλα αυτά, πρέπει να του αναγνωρίσουμε ότι παρά τους αυστηρούς κανόνες (dress code, υψηλά πρόσθιμα κτλ.) και όλα τα παραπάνω το κρατάει σε πολύ καλό επίπεδο τόσο οργανωτικά όσο και σαν μέσο ψυχαγωγίας.
Α, και κάτι ψιλοάσχετο. Respect φέτος για τον Nene. Ο άνθρωπος κάνει φοβερή χρονιά και μακάρι να έπαιζε στο all star game. Είναι τέρας κοντά στο καλάθι. Να είχε και σουτάκι από τα 4-5 μέτρα και θα ήταν μέσα στους κορυφαίους.
Leon_cp3
QUOTE(vc15 @ Jan 28 2011, 21:32 ) *
Σωστή η απορία σου. Δεν το είχα σκεφτεί αλλά λογικά δεν θα πάει και πουθενά μέχρι τότε. Μου φαίνεται έχουν κοπάσει τα σενάρια για μεταγραφή. Και μεταγραφή να γίνει όμως, αν θέλει ο Stern θα είναι σίγουρα στον πάγκο. Τα χουμε πει αυτά ο Stern ελέγχει τα πάντα στο nba, προωθεί rookies που τα ψιλοπάνε καλά, φροντίζει να κάνει δύσκολη τη ζωή όσων έχουν υποπέσει σε πειθαρχικά παραμπτώματα και γενικότερα το διοικεί το μαγαζάκι μόνος του. Παρόλα αυτά, πρέπει να του αναγνωρίσουμε ότι παρά τους αυστηρούς κανόνες (dress code, υψηλά πρόσθιμα κτλ.) και όλα τα παραπάνω το κρατάει σε πολύ καλό επίπεδο τόσο οργανωτικά όσο και σαν μέσο ψυχαγωγίας.
Α, και κάτι ψιλοάσχετο. Respect φέτος για τον Nene. Ο άνθρωπος κάνει φοβερή χρονιά και μακάρι να έπαιζε στο all star game. Είναι τέρας κοντά στο καλάθι. Να είχε και σουτάκι από τα 4-5 μέτρα και θα ήταν μέσα στους κορυφαίους.


Συμφωνώ και στα δύο που αναφέρεις,και για Στερν και για Νένε.
Ειδικότερα,ο Νενε με σχεδόν 65% ποσοστό ευστοχίας,πολύ μακριά από τον δεύτερο,νομίζω ότι έστω ως αναπληρωματικός σέντερ στη Δύση αξίζει τη θέση.Άλλωστε δεν είναι και τόσα μεγαθήρια στη συγκεκριμένη θέση...
T.W.Is.M.
QUOTE(vonzuchter @ Jan 28 2011, 13:10 ) *
Συγνωμη αλλα Στο βιντεο αυτο γινεται ρεζιλι ο Μπαινουμ. τον ξαπλωσε φαρδυ πλατυ στο πατωμα κ τον Καρφωσε αυτον και τους προγονους του μεχρι την 58η γενια ο σακιλ. Οσο για τη κινησουλα που κανει ο μπαινουμ, ο σακ τη διδαξε και της εδωσε και ονομα 'Black Τornado' αν δε κανω λαθος. Ο Μπαινουμ ειναι ενας μετριος σεντερ οσο και αν προσπαθει να τον κανει σταρ η εμπορικη βιομηχανια που λεγεται λεικερς. Δηλαδη εντελως αντικειμενικα αν ησουν ιδιοκτητης ομαδας και σου εδιναν Κειμαν , Λοβ , Μπογκουτ , Νοα , Λοπεζ ή Μπαινουμ θα επαιρνες τον μπαινουμ? ελεος. Δεν εχει ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ θεση στο ΟΛ ΣΤΑΡ ΓΚΕΗΜ μη τρελαθουμε. Στο μονο που συμφωνω ειναι οτι οι τραυματισμοι τον εχουν αφησει πισω. αλλα και παλι δεν ειναι υλικο LEGEND... (καριμ χακημ σακ γιουινγ κτλπ)


Ο Kaman κινδυνευει να χασει τη θεση του απο τον DeAndre Jordan, παμε παρακατω.
Ο Love ειναι 4αρι, μια χαρα χωρανε και οι δυο, γιατι να διαλεξω? Μεταξυ Love και Gasol φανταζομαι θα διαλεγες το θεατρινο Pau.
Aπ τον Bogut θα τον προτιμουσα. Οχι οτι εχουν τη μεγαλη διαφορα, αλλα τον προτιμω γιατι μου μοιαζει πιο πληρης ο Bynum.
Ο Noah ειναι καλος παιχτης, αλλα λιγοτερο πληρης. Η επιλογη εξαρταται απ τις αναγκες της ομαδας. Σε ομαδα που θελει σεντερ με προσανατολισμο στην αμυνα ο Noah ειναι καλυτερος. Σε ομαδα που θελει το σεντερ να σκοραρει κιολας και να εχει παιχνιδι με πλατη ειναι πολυ καλυτερος ο Bynum. Δειξε μου λοιπον την υπολοιπη πενταδα και βλεπουμε.
Ο φετινος Lopez(Βrook φανταζομαι γιατι αν βαζεις και το Robin στη συγκριση, τοτε ας βαλουμε και τον Ντιρκ Μπουρουση) δεν ειναι καλυτερος απο τον Bynum. Κι επειδη απ τον ενα εχω δειγμα μονο στους Νετς ενω απ τον αλλο στους Λεικερς, δισταζω να διαλεξω Lopez.

Καλως ή κακως δε βλεπω καλυτερο σεντερ στη Δυση και ο μονος απ οσους ανεφερες που εχει θεση σε all star game για μενα ειναι ο Noah κι αυτο σαν επιβραβευση της καλης του σεζον. Εχει ομως χτυπητες αδυναμιες στην επιθεση.
Καλυτερος απο τον Bynum και μου κανει εντυπωση που δεν τον ανεφερες ειναι ο Horford. Αυτον ναι, θα τον προτιμουσα. Οχι ομως για αντικαταστατη του σε αυτους τους Λεικερς για να παιζει μαζι με τον Gasol.
Εννοειται οτι δεν τον βαζω σε συγκριση με παιχτες τυπου Σακ, Χακιμ κλπ, δεν εχει καμια σχεση μ αυτους. Ειναι ενας απλα καλος σεντερ, που με την αδυναμια που υπαρχει γενικα στη θεση αυτη την εποχη μαλλον θα παιξει σε καποια all-star game.
captain charisma
στη θεση του γιαο θελουμε ντιρκ! 5αρι που τα κανει ολα!σουταρει για τρεις,καρφωνει,ταπωνει,κατεβαζει τη μπαλα σα πλειμεκερ smiley.gif smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ Jan 28 2011, 23:21 ) *
στη θεση του γιαο θελουμε ντιρκ! 5αρι που τα κανει ολα!σουταρει για τρεις,καρφωνει,ταπωνει,κατεβαζει τη μπαλα σα πλειμεκερ smiley.gif smiley.gif


Εγω αντικειμενικα θα διαλεγα Γκασολ, γιατι ειναι ο καλυτερος απ οσους μπορουν να παιξουν σεντερ στη Δυση, κι ας εχει δηλωθει στους φοργουορντ. Αλλα αν ηταν για το Νοβιτσκι θα εκανα μια εξαιρεση και θα χαιρομουν να τον δω βασικο. Αλλωστε η σεζον του ειναι καλη. Φτανει μονο να σκεφτει κανεις τι επαθαν οι Μαβερικς οσο ελειπε...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.