Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ALL STAR GAME 2011
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Γενικά για το ΝΒΑ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
geoko13
Με τόση προβολή και λίγο σπρώξιμο στον πρώτο γύρο δε νομίζω πως περίμενε κανείς άλλο αποτέλεσμα....
vc15
QUOTE(Razorblade Fish @ Feb 20 2011, 06:03 ) *
Νομιζω ο Μαγκι επρεπε να κρατησει το καρφωμα στις 2 μπασκετες για τον τελικο.

Το θέμα είναι ότι ίσως δεν πίστευε ότι θα φτάσει στον τελικό. Όλοι ήξεραν πως ο Griffin θα περάσει βρέξει χιονίσει. Αν έχεις προσχεδιάσει κάτι δύσκολα το αλλάζεις. Για τον τελικό ήθελε να πατήσει από τη βολή, αλλά του τη "χάλασε" ο Ibaka. Προσωπικά πιστεύω ο καλύτερος διαγωνισμός των τελευταίων ετών, ίσως και όλων των εποχών και αυτό γιατί είδαμε πρωτότυπα καρφώματα και δύσκολα που δεν τα είχαμε ξαναδεί. Λίγο άδικο που βγήκε ο Griffin, αλλά είδαμε απίστευτα πράγματα σήμερα που εντυπωσίασαν μέχρι και τον superman. Το χρειαζόμασταν μετά από πέρυσι!!!
Και φυσικά όλα τα events πολύ καλά.
vonzuchter
Εντελως στημενα. Για αυτο δε βλεπω ποτε ΑLL STAR. επρεπε να κερδισει ο γκριφιν . μαρκετινγκ ειναι αυτο

QUOTE(vc15 @ Feb 20 2011, 06:14 ) *
Το θέμα είναι ότι ίσως δεν πίστευε ότι θα φτάσει στον τελικό. Όλοι ήξεραν πως ο Griffin θα περάσει βρέξει χιονίσει. Αν έχεις προσχεδιάσει κάτι δύσκολα το αλλάζεις. Για τον τελικό ήθελε να πατήσει από τη βολή, αλλά του τη "χάλασε" ο Ibaka. Προσωπικά πιστεύω ο καλύτερος διαγωνισμός των τελευταίων ετών, ίσως και όλων των εποχών και αυτό γιατί είδαμε πρωτότυπα καρφώματα και δύσκολα που δεν τα είχαμε ξαναδεί. Λίγο άδικο που βγήκε ο Griffin, αλλά είδαμε απίστευτα πράγματα σήμερα που εντυπωσίασαν μέχρι και τον superman. Το χρειαζόμασταν μετά από πέρυσι!!!
Και φυσικά όλα τα events πολύ καλά.

Htan ο Σακ στη τελετη? δεν τον ειδα...
T.W.Is.M.
QUOTE(vonzuchter @ Feb 20 2011, 13:08 ) *
Εντελως στημενα. Για αυτο δε βλεπω ποτε ΑLL STAR. επρεπε να κερδισει ο γκριφιν . μαρκετινγκ ειναι αυτο


Htan ο Σακ στη τελετη? δεν τον ειδα...


Aν και εννοουσε το Χαουαρντ, ναι φυσικα ηταν και ο Σακ. Λες να ελειπε? Σχολιαζε στο shooting stars μαζι με τον Μπαρκλει.
Για τον Γκριφιν το ειχα πει απο χτες οτι κατα τη γνωμη μου ηταν αποφασισμενο απο πριν να κερδισει, εκτος κι αν κατι πηγαινε στραβα. Αδικημενος ηταν και ο Ibaka, ειδικα με το καρφωμα απ τη γραμμη των βολων.
Magnus92
QUOTE(vc15 @ Feb 18 2011, 13:26 ) *
Η πρόλβεψή μου: Shooting Stars- Team Texas, Skills Challenge- Russell Westbrook, 3pt contest- Ray Allen (είναι η χρονιά του φέτος), slam dunk contest- Blake Griffin.
Και μια απορία: Αυτόν τον Ibaka γιατί τον έβαλαν τον καημένο στα καρφώματα; Καλός παίκτης αλλά πιστεύω ότι στο διαγωνισμό δεν θα μας εντυπωσιάσει ούτε στο ελάχιστο. Ίσως ο McGee μπορέσει να απειλήσει λίγο τον Griffin αν αποφασίσει για παράδειγμα να πατήσει από τη βολή. Δύσκολο αλλά έχει τόσο μεγάλα χέρια και δεν αποκλείεται.



Θεος smiley.gif !!! Δεν τη βρισκεις ουτε σταματημενη , που λενε ... Μονο τον Γκριφιν πετυχες (σιγα το δυσκολο εδω που τα λεμε...)
Das Kapital
Ο Γκριφιν εκανε καλυτερα καρφωματα απο τον Μακγκι στον τελικο και δικαιως πηρε το βραβειο,το τελευταιο καρφωμα του Μακγκι ηταν αστειο,αν στη θεση αυτου εκανε αυτο με τις δυο μπασκετες τοτε ναι ας το επαιρνε και οσον αφορα το καρφωμα του Ιμπακα απο τις βολες ελατε τωρα το μισο ΝΒΑ καρφωνει απο τις βολες,δεν ηταν και κατι ιδιαιτερο αφου και ο ιδιος φανηκε να το κανει τοσο απλα,οπως τον ειδα να φτανει στη μπασκετα ανετα πηδαγε απο πιο πισω!
vc15
QUOTE(Magnus92 @ Feb 20 2011, 15:33 ) *
Θεος smiley.gif !!! Δεν τη βρισκεις ουτε σταματημενη , που λενε ... Μονο τον Γκριφιν πετυχες (σιγα το δυσκολο εδω που τα λεμε...)

Ναι, η αλήθεια είναι πως εκτέθηκα ανεπανόρθωτα. Για το λόγο αυτό έχω να παίξω στοίχημα πάνω από 3 χρόνια. Πάντως, οι προβλέψεις μου ήταν βάσει λογικής. Nowitzki στο shooting stars, στο skills challenge θα έδινα τις λιγότερες πιθανότητες στον Curry και στα τρίποντα δεν ήταν και τόσο έκπληξη μιας και ο James Jones. Στα καρφώματα όπως είπες και εσύ το είχε πάρει πριν το διαγωνισμό.
Κόντρα στη γκίνια, προβλέπω Ανατολή για σήμερα το βράδυ. Περιμένω κράξιμο μετά. smiley.gif
Leon_cp3
QUOTE(vc15 @ Feb 20 2011, 18:25 ) *
Ναι, η αλήθεια είναι πως εκτέθηκα ανεπανόρθωτα. Για το λόγο αυτό έχω να παίξω στοίχημα πάνω από 3 χρόνια. Πάντως, οι προβλέψεις μου ήταν βάσει λογικής. Nowitzki στο shooting stars, στο skills challenge θα έδινα τις λιγότερες πιθανότητες στον Curry και στα τρίποντα δεν ήταν και τόσο έκπληξη μιας και ο James Jones. Στα καρφώματα όπως είπες και εσύ το είχε πάρει πριν το διαγωνισμό.
Κόντρα στη γκίνια, προβλέπω Ανατολή για σήμερα το βράδυ. Περιμένω κράξιμο μετά. smiley.gif


Κι εγώ μόνο Μπλέικ έπιασα μη στενοχωρίεσαι. Γενικά είπαμε χθες είδαμε πολλά επικά οπως π.χ. να ξεκινά ο Πολ στο σκιλς και να χάνει το λει απ... rolleyes.gif Οπότε απλά κάθεσαι και απολαμβάνεις...
Εγώ σήμερα δε θα προβλέψω γιατί είμαι δηλωμένος Δυτικός και ελπίζω σε νίκη. smiley.gif
kurtz
Τι ώρα είναι σήμερα?
jonhy
QUOTE (kurtz @ Feb 20 2011, 19:07 ) *
Τι ώρα είναι σήμερα?


3:30 το βραδυ
kurtz
QUOTE(jonhy @ Feb 20 2011, 20:29 ) *
3:30 το βραδυ

thanks
giannis_mg
Παντως για τους διαγωνισμους χθες εχω να πω πως εχω εκνευριστει αφανταστα με τον Στερν που ρεζιλεψε τον Ντουραντ ph34r.gif Υστερα στα καρφωματα ο Γκριφιν το αξιζε γιατι στον τελικο κρατησε τα καλυτερα καρφωματα ενω ο Μακγκι θα επρεπε να κρατησει το καρφωμα με τις 2 μπασκετες για τον τελικο.Ο Γκριφιν ηταν εξαιρετικος δεν νομιζω να το πηρε αδικα σε καμια περιπτωση.Στα τριποντα το πουλεν μου με δικαιωσε ενω στα skills ο Πολ με ρεζιλεψε.Μεχρι και το lay-up εχασε ο αθεοφοβος.Στο shooting-stars ο Nowitzki ηταν μες στην ζωντανια ο μπαγασας...
Για today προβλεπω Δυση με MVP τον βασικο 65.gif Ντανκαν 71.gif.Ε,Κομπε ηθελα να πω παιζει και στην εδρα του.
Οι προβλεψεις μου παντως ηταν μεσα Jones στα τριποντα και Γκριφιν στα dunks,ο Πολ μου τα χαλασε.....
T.W.Is.M.
QUOTE(Giannis_23 @ Feb 20 2011, 23:41 ) *
Για today προβλεπω Δυση με MVP τον βασικο 65.gif Ντανκαν 71.gif.Ε,Κομπε ηθελα να πω παιζει και στην εδρα του.
Οι προβλεψεις μου παντως ηταν μεσα Jones στα τριποντα και Γκριφιν στα dunks,ο Πολ μου τα χαλασε.....


Aυτη την παραμετρο δεν την ειχα σκεφτει. Ειναι μια απ τις τελευταιες ευκαιριες του Κομπι για MVP, γιατι να μην το παρει φετος που παιζει και στην εδρα του?
oti-nane
O γκρίφιν το άξιζε εφόσον το τελευταίο κάρφωμα του macgee ήταν αστείο.
Ας κρατούσε τις 2 μπασκέτες για το τέλος και τότε το συζητούσαμε.
Όσο για το πάτημα από τη βολή ένα έχω να πω

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ

δηλαδή αν πήγαινε ο γκρίφιν πατούσε από τη βολή και μετά έκανε windmill θα του δίναμε το βραβείο?
Ο διαγωνισμός έχει να κάνει και με την πρωτοτυπία αν είναι να κοπιάρουν όλοι τους προηγούμενους δεν έχει νόημα.
Σε αυτό π.χ. δεν μου άρεσε το πρώτο του γκρίφιν με τον αγκώνα.
Εντυπωσιακό και δύσκολο αλλά το έκανε ο βινς πρώτος...
Leon_cp3
QUOTE(oti-nane @ Feb 20 2011, 23:33 ) *
O γκρίφιν το άξιζε εφόσον το τελευταίο κάρφωμα του macgee ήταν αστείο.
Ας κρατούσε τις 2 μπασκέτες για το τέλος και τότε το συζητούσαμε.
Όσο για το πάτημα από τη βολή ένα έχω να πω

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ

δηλαδή αν πήγαινε ο γκρίφιν πατούσε από τη βολή και μετά έκανε windmill θα του δίναμε το βραβείο?
Ο διαγωνισμός έχει να κάνει και με την πρωτοτυπία αν είναι να κοπιάρουν όλοι τους προηγούμενους δεν έχει νόημα.
Σε αυτό π.χ. δεν μου άρεσε το πρώτο του γκρίφιν με τον αγκώνα.
Εντυπωσιακό και δύσκολο αλλά το έκανε ο βινς πρώτος...


Εμείς δε λέμε ότι έπρεπε να το πάρει απλά αδικήθηκε περισσότερο με το 45αρι που συγκέντρωσε σε αυτή την προσπάθεια. Όταν πριν κάποια χρόνια ο Μπάρι το είχε σηκώσει εξ αιτίας αυτού του καρφώματος π.χ. και τωρα στο μ.ο. ο Ιμπάκα δεν έχει ούτε ένα δεκάρι,ε,εντάξει... Γιατί και πριν τον Μπάρι το είχαν ξανακάνει άλλοι δύο αλλά τότε δεν έπαιξε ρόλο η πρωτοτυπία. Και επίσης δε παίζει ρόλο μόνο αυτή αλλά και η εκτέλεση. Δεν είναι δυνατόν να ζητάμε κάθε χρόνο 12 ολοκαίνουρια καρφώματα,είναι αδύνατο αυτό,αλλά ζητάμε τουλάχιστον κάτι που ο παίχτης που το κάνει το πάει ένα βήμα παραπέρα,το "εξελίσσει". Προσωπικά αυτό του Ιμπάκα το προτιμώ από το αντίστοιχο του Μπάρι.Και ο Μπλέικζιλα επειδή έφερε αμάξι και μουσική π.χ. που το είδαμε για πρώτη φορά έπρεπε να το πάρει χωρίς καν να διαγωνιστεί ο επόμενος;Αν είναι έτσι εντάξει,αλλά στην πραγματικότητα έκανε ένα απλό άλει ουπ κάρφωμα ίσως πιο εύκολο από αυτά που του δίνει στουσ κανονικούς αγώνες ο Μπαρόν.Αυτό που λέω λοιπόν είναι ότι όλα παίζουν ρόλο,και η παρουσίαση και η πρωτοτυπία αλλά σαφώς και η εκτέλεση αυτή καθεαυτή. Αλλά τέσπα αρκετά με αυτό το θέμα,είπαμε άξια το πήρε ο Μπλέικ γιατί πολύ απλά έκανε σταθερά όλα τα καρφώματα όμορφα και ο ΜαΓκι δεν άφησε το καλύτερο για το τέλος.
oti-nane
Το ότι κέρδισε κάποιος πιο παλιά με αυτό το κάρφωμα δεν σημαίνει τίποτα. Το συγκεκριμένο κάρφωμα πλέον γίνετε σχεδόν κάθε χρόνο καταντάει υπερβολή και με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο που πήρε μόνο 9άρια μόνο και μόνο για την έλλειψη πρωτοτυπίας.
Απόδειξη για αυτό που λέω αποτελεί το ότι το ίδιο είχε σχεδιάσει και ο μακ γκι
Επιπλέον για αυτό ακριβώς δεν μου άρεσε το κάρφωμα του γκρίφιν με τον αγκώνα wink.gif
vc15
Αν μη τι άλλο, υπήρχε αρκετή πρωτοτυπία χθες. Ο McGee πήγε ένα βήμα παραπέρα καρφώνοντας με τρεις μπάλες και πρωτοτύπησε κάνοντας το κάρφωμα με δύο μπασκέτες, το οποίο πολλοί λίγοι άνθρωποι στον κόσμο μπορούν να το κάνουν.
Ο Ibaka έκανε αυτό με το αρκουδάκι το οποίο, εντάξει δεν ήταν για 50 αλλά είχε την πλάκα του και ήταν ο ορισμός της δημιουργικότητας. Και για το κάρφωμα από τη βολή, μπορεί να έχει ξαναγίνει αλλά ήταν πιο μακριά από Jordan, Dr. J, Barry. Ίσως ο μοναδικός που τον έχει ξεπεράσει τον Ibaka είναι ο James White http://www.youtube.com/watch?v=R8yHQ15TdHU
Και ο Griiffin, μπορεί να μην ήταν πολύ εντυπωσιακό με το αμάξι, αλλά ήταν καλή η παρουσίαση. Γενικότερα, δεν μπορούμε να έχουμε τρελές απαιτήσεις. Γίνεται τόσα πολλά χρόνια ο διαγωνισμός και έχουν κορεστεί πολλά καρφώματα. Πιστεύω ότι μείναμε όλοι ικανοποιημένοι με το θέαμα χθες.
reignman
Ξεχνατε Kemp wink.gif & Pippen!





t0ny3
Τι ωρα Ελλαδος ξεκιναει το ματσακι?
Pierce
QUOTE (jonhy @ Feb 20 2011, 20:29 ) *
3:30 το βραδυ

captain charisma
εχουμε και το δικο μας μαρακι τη μενουνος στο τντ να παιρνει συνεντευξεις απο διαφορους σταρ του χολιγουντ...

πριν φτιαξαν μια τουρτα δαχτυλιδι πρωταθλητη στο τσαρλς μπαρκλευ
Leon_cp3
QUOTE(reignman @ Feb 21 2011, 02:00 ) *
Ξεχνατε Kemp wink.gif & Pippen!





Επιμένω και ψηφίζω Ιμπάκα. smiley.gif
reignman
Σεβαστο. Απλα ανεφερα και αλλους που το κανανε πολυ πριν τον Barry wink.gif

Υ.Γ

Στειλε μου λινκακι μολις το εχεις!

Σ'ευχαριστω προκαταβολικα
t0ny3
Οποιος εχει καποιο Link ας στειλει ενα pm, εχω ενα αλλα κολλαει λιγακι.

Thanx in advance. smile.gif
vc15
QUOTE(reignman @ Feb 21 2011, 02:00 ) *
Ξεχνατε Kemp wink.gif & Pippen!




Ναι, τους είχα ξεχάσει αυτούς τους δύο αλλά ο Ibaka πάτησε πιο μακριά. Σίγουρα είναι πιο μακριά από όλα τα προαναφερθέντα του Ibaka. Είπα και παραπάνω ότι ίσως μόνο ο James White έχει πατήσει πιο μακριά. Το κάρφωμα από τη βολή σίγουρα το έχουν δοκιμάσει πολλοί, όπως και ο Carter το 2000 αλλά μιλάμε για το πιο μακρινό.
kurtz
Κανένα λινκ που δεν κολάει?
vc15
Βλέπουμε τη χούντα των προπονητών. smiley.gif Ο Popovich βάζει τον Duncan, ο Doc τους βάζει και τους 4 μαζί...
Φοβερή παρουσίαση των συμπαικτών του από τον Howard. Έχει πολύ γέλιο ο άνθρωπος.
Α, και πολύ ωραίο το κάρφωμα του Kobe.
reignman
το εχει και στο Novasports 3 δεν το ηξερα λολ !
AZ1980
Απ' ότι κατάλαβα ο Κόμπι θέλει πολύ το MVP φέτος... Λογικά θα το πάρει λοιπόν.




bball.gif
Leon_cp3
3o φάουλ στον Μέλο σε 8 λεπτά που έχει παίξει; blink.gif Μωρή παράγκα του ΝΒΑ και σήμερα ακόμα τα ίδια κάνεις; smiley.gif
vc15
Ρε Durant, αφού δεν το έχεις σήμερα το τρίποντο, τι συνεχίζεις και πετάς τούβλα;
Εντωμεταξύ, είχαμε πολλές ενεργές βεντέτες στο nba και δεν το ήξερα. Ο Howard με τον Garnett, οι παίκτες των Celtics με των Heat, ο Horford με τον Stoudemire. Χαμός γίνεται!!!
Είδες ρε Leon μέχρι και στο nba παράγκα και παραπονιέμαστε εμείς εδω. Μια χαρά είμαστε τελικά. smiley.gif
Θα το ξαναπώ, φοβερός showman ο superman. Πραγματικά, δεν πιστεύω να υπάρχει άνθρωπος να τον αντιπαθεί.
NBAholic
Καλώς εχόντων των πραγμάτων, ο Κόμπι θα ισοφαρίσει τον Μπομπ Πέτιτ, με 4 MVP ASG! Και θέλει μόλις 8 πόντους για να ισοφαρίσει το ρεκόρ πόντων του Γουιλτ! Όσο και να προσπαθεί πάντως, δεν προλαβαίνει σε αυτό το παιχνίδι να φτάσει τους 262 συνολικούς πόντους του Τζόρνταν. Ίσως όμως στο επόμενο.
Επίσης, ο Λεμπρόν έχει πιθανότητα να γίνει ο 2ος παίκτης στην ιστορία που πετυχαίνει τριπλ νταμπλ.
vc15
Πέρα από την απόδοση του Kobe, κάνει πολύ καλό παιχνίδι και ο Paul.
Όλα τα λεφτά το κάρφωμα του Kobe στα ίσα στον Lebron. Δεν πρέπει να το ευχαριστήθηκε και πολύ αυτό ο υπερόπτης Lebron (όχι ότι δηλαδή ότι ο Κόμπι πάει πίσω).
Άσχετο, του την είπε κανονικότατα του Sir Charles "η δική μας" Μαρία Μενούνος για την ηλικία του, αλλά μάλλον την έβαλε ο Kenny Smith.
Leon_cp3
H Δύση αυξάνει τη συγκομιδή της κατά 2 πόντους κάθε περίοδο, 37-39-41 και γενικά πατάει καλύτερα από τους Ανατολικούς από την αρχή ενώ έχει και 23 (!) σουτ περισσότερα. Ο Κόμπε απέχει 5 πόντους από τον Ρόμπερτσον για να μπει στην τριάδα των μεγαλύτερων σκόρερ στην ιστορία των All Star Games...Αυτή την στιγμή είναι:
1. MJ (262) 2. Kareem (251) 3. Oscar (246) 4. Kobe (241)
Για να δούμε.
Leon_cp3
Tώρα στο τέλος του τριήμερου ξενυχτιού να γίνω και λίγο προκλητικός έτσι για το χαζό της υπόθεσης... laugh.gif

Πού πάτε ρε γατάκια ανατολίτικα που επειδή τρέξατε ένα σερί νομίζατε ότι θα κερδίζατε τους μεγαλύτερους σκόρερ στο πρωτάθλημα; 19.gif 19.gif
Ο Λεμπρόν με το τράβηγμα στον Κόμπε στο τέλος ήθελε γύρισμα και μπούφλα κατευθείαν αλλά έχε χάρη που ένας real MVP σαν τον Κόμπε δε τα κάνει αυτά. smiley.gif
Επίσης να σημειώσω ότι ο Γκαρνέτ επίσημα έχει βυθιστεί στην παράνοια,είπαμε τρως του γιουχάρισμα της ζωής σου και θες τη νίκη αλλά μη κάνεις σα να παίζεις και τελικούς ΝΒΑ. Ήμαρτον τόσα νεύρα εσύ και ο άλλος. rolleyes.gif
Αυτά.Καλό το game αλλά νομίζω πως κάτι λιιιίγο έλειπε,το κάτι παραπάνω (όχι σε πόντους,εκεί μια χαρά τα πήγανε),παρ'όλα αυτά θα κοιμηθούμε ευχαριστημένοι.
vc15
QUOTE(Leon_cp3 @ Feb 21 2011, 06:30 ) *
Tώρα στο τέλος του τριήμερου ξενυχτιού να γίνω και λίγο προκλητικός έτσι για το χαζό της υπόθεσης... laugh.gif

Πού πάτε ρε γατάκια ανατολίτικα που επειδή τρέξατε ένα σερί νομίζατε ότι θα κερδίζατε τους μεγαλύτερους σκόρερ στο πρωτάθλημα; 19.gif 19.gif
Ο Λεμπρόν με το τράβηγμα στον Κόμπε στο τέλος ήθελε γύρισμα και μπούφλα κατευθείαν αλλά έχε χάρη που ένας real MVP σαν τον Κόμπε δε τα κάνει αυτά. smiley.gif
Επίσης να σημειώσω ότι ο Γκαρνέτ επίσημα έχει βυθιστεί στην παράνοια,είπαμε τρως του γιουχάρισμα της ζωής σου και θες τη νίκη αλλά μη κάνεις σα να παίζεις και τελικούς ΝΒΑ. Ήμαρτον τόσα νεύρα εσύ και ο άλλος. rolleyes.gif
Αυτά.Καλό το game αλλά νομίζω πως κάτι λιιιίγο έλειπε,το κάτι παραπάνω (όχι σε πόντους,εκεί μια χαρά τα πήγανε),παρ'όλα αυτά θα κοιμηθούμε ευχαριστημένοι.

Ο Garnett μου φαίνεται δεν είναι στα καλά του. Πολλά νεύρα τώρα τελευταία, κάνει σαν χαζός στο allstar game... Ο Artest βγήκε και το παραδέχτηκε ότι είχε πρόβλημα, για να παίρνουμε σειρά σιγά-σιγά.
Όντως κάτι έλειπε από το σημερινό παιχνίδι. Ίσως ήταν όλοι τους πολλοί σοβαροί και δεν κάνανε καμία χαζομάρα όπως π.χ. ο Shaq άλλες χρονιές. Ανταμειφθήκαμε όμως με το χθεσινό διαγωνισμό. Γενικότερα, ήταν από τα allstar game που θα τα θυμόμαστε.
Leon_cp3
QUOTE(vc15 @ Feb 21 2011, 06:41 ) *
Ο Garnett μου φαίνεται δεν είναι στα καλά του. Πολλά νεύρα τώρα τελευταία, κάνει σαν χαζός στο allstar game... Ο Artest βγήκε και το παραδέχτηκε ότι είχε πρόβλημα, για να παίρνουμε σειρά σιγά-σιγά.
Όντως κάτι έλειπε από το σημερινό παιχνίδι. Ίσως ήταν όλοι τους πολλοί σοβαροί και δεν κάνανε καμία χαζομάρα όπως π.χ. ο Shaq άλλες χρονιές. Ανταμειφθήκαμε όμως με το χθεσινό διαγωνισμό. Γενικότερα, ήταν από τα allstar game που θα τα θυμόμαστε.


Νομίζω ότι έχεις δικιο γιατί σε κάποιες φάσεις που έπαιρναν κατοχή οι ψηλοί κοντά στο κέντρο και την άλλαζαν αμέσως τον θυμήθηκα τον γερο-Σακ και είπα πού είσαι να κάνεις τώρα τα τσαλίμια σου... smiley.gif Επίσης ισχύει αυτό με τη γενικότερη σοβαρότητα φέτος,ακόμη και στην παρουσίαση οι Δυτικοί ήταν στύλες άλατος και απλά έριχναν κανά χαμόγελο. Βέβαια μετά οι ρόλοι άλλαξαν και αυτοί που έσπαγαν νεύρα με τη σοβαροφάνεια τους ήταν τα παλικάρια της Ανατολής εκτός βεβαίως κάποιων εξαιρέσεων (βλ. Άλεν, Ρέι είσαι τόσο μεγάλος που 4/5 παίχτες παγκοσμίως φαντάζουνε μυρμήγκια... 77.gif ).
vonzuchter
Μαγκες αν το εμπορικο πανηγυρακι της nike της sprite και των αλλων πολυεθνικων ,που λεγεται all star game, ειχε τετοια νευρα θα γινει χαμος στα πλεη οφ. θα πεσει πολυ αγκωνιδι. Εχουν δημιουργηθει πολλα rivalries. Boston vs Miami vs Orlando vs Lakers εχει και στη δυση αρκετα εδω και πολλα χρονια σπερς μαβερικς κτλπ. πορωση φετος το πρωταθλημα. παμε γερααααα. το μονο που λειπει ειναι καφριλικι απο τους οπαδους στυλ ελλαδα.
Kριμα που οι Σελτικς δεν εχουν αλλο χρονο λογω γηρατιων. Θα βλεπαμε ξυλικι πολλα χρονια με Μιαμι.
geoko13
Το ματσακι δεν το είδα,είδα μόνο στιγμιότυπα αλλά μία φάση δε θα ξεχάσω ποτε,τον Gasol να παραπονιέται για φάουλ......έλεος ρε φίλε είναι παιχνίδι για το χαβαλέ ξεκόλλα την κεφάλα σου!Μου θύμισε κάτι τύπους που ζητάνε κινητό σκριν και επιθετικά φάουλ στο μονό της γειτονιάς..... smiley.gif
X-NEC
QUOTE(Leon_cp3 @ Feb 21 2011, 06:30 ) *
Ο Λεμπρόν με το τράβηγμα στον Κόμπε στο τέλος ήθελε γύρισμα και μπούφλα κατευθείαν αλλά έχε χάρη που ένας real MVP σαν τον Κόμπε δε τα κάνει αυτά. smiley.gif


Πότε έγινε αυτό και δε το πήρα χαμπάρι; Είναι που έβλεπα τα τελευταία λεπτά του αγώνα με ένα μάτι! smiley.gif

Το παιχνίδι χθες ήταν πάρα πολύ καλο, νομίζω καλύτερο από το περσινό και το ευχαριστήθηκα πολύ. Κυρίως γιατί έγιναν πράγματα που δεν περίμενα να γίνουν. Με τον Amare να παίζει πλέον για την Ανατολή και τον Kobe όχι και στα καλύτερα του πίστευα ότι η Δύση θα έχανε σχετικά εύκολα τον αγώνα. Όμως ο Kobe κάνοντας καταπληκτική εμφάνιση και ο Durant από κοντά σφραγίζοντας την νίκη είχαν (ευτυχώς) διαφορετική άποψη και προσέφεραν στο κοινό του LA μια αξέχαστη βραδια.

Οι στιγμή που θα μου μείνει εκτός των πολλών θεαματικών ενεργειών των δυο ομάδων και της καρφωματάρας του Κobe στον LeBron ήταν το απροσδόκητο καλάθι που πέτυχε ο Kobe μετά τις βολές! w00t.gif

Και η φωτό της ημέρας:

Leon_cp3
QUOTE(X-NEC @ Feb 21 2011, 19:21 ) *
Πότε έγινε αυτό και δε το πήρα χαμπάρι; Είναι που έβλεπα τα τελευταία λεπτά του αγώνα με ένα μάτι! smiley.gif


Είχε απομείνει λιγότερο από ένα λεπτό αν θυμάμαι καλά και έκανε φάουλ ο Λεμπρόν στον Κόμπε για να σταματήσει τον χρόνο,ε σφυρίχτηκε και μετά πήγε να συνεχίσει την προσπάθεια ο Κόμπε αλλά τον τράβηξε από τη μέση ο Λεμπρόν... -__-
vc15
QUOTE(geoko13 @ Feb 21 2011, 17:51 ) *
Το ματσακι δεν το είδα,είδα μόνο στιγμιότυπα αλλά μία φάση δε θα ξεχάσω ποτε,τον Gasol να παραπονιέται για φάουλ......έλεος ρε φίλε είναι παιχνίδι για το χαβαλέ ξεκόλλα την κεφάλα σου!Μου θύμισε κάτι τύπους που ζητάνε κινητό σκριν και επιθετικά φάουλ στο μονό της γειτονιάς..... smiley.gif

Θα συμφωνήσω απόλυτα και για τον Gasol αλλά και για τους φοβερούς τυπάδες που ζητάνε τα πάντα στο μονό της γειτονιάς. Μια φορά εκεί που παίζαμε ένα παληκάρι είχε ζητήσει 3 δευτερόλεπτα στο μονό αναφέροντας και τη φοβερή έκφραση "περιπτεράκι". Θεός!!! Τεσπα, ξέφυγα. Να προσθέσω και τον επαγγελματία δύτη Ginobili, που ακόμα και σε allstar game δεν έχασε την ευκαιρία να βουτήξει για άλλη μια φορά. Τα έχουμε ξαναπεί, ο Gasol με την φωνή και ο Ginobili με τις βουτιές.
X-NEC
Έχετε δίκαιο για τον Gasol, αλλα αν δε κάνω λάθος ήταν στα τελευταία λεπτά του αγώνα και ίσως να το έκανε για να πάρει τον έξτρα πόντο. Ίσως πάλι να μην το έκανε για αυτό αφού γκαρισε ("This Is L.A.!") και άλλες φορές κατά την διάρκεια του αγώνα... Έτσι έμαθε να παίζει δε θα αλλάξει για ένα ASG...

Βούτηξε και ο Ginobili ε; E ρε άμα τον βουτήξω από το μαλλί που δεν έχει!... smiley.gif
captain charisma
http://www.youtube.com/watch?v=2LBTuXreu_M...player_embedded

Καλα το καρφωμα του μπραιαντ στο τζειμς δεν μπηκε στ τοπ 10 του ολσταρ???
γαργαρα το καναν μη θηχτει ο ''βασιλιας''
vonzuchter
ε καλα ηρεμηστε λιγο . σιγα το καρφωμα ποια πανω στο λεμπρον. τι πανω στο λεμπρον. μονος του καρφωσε ο κομπε. ο Λεμπρον το εκανε εντυπωσιακο που σηκωθηκε να κοψει παρα το οτι δεν υπηρχε περιπτωση να προλαβει. αλλα ειναι μαχητης και δεν υπηχε περιπτωση να το αφηνε ετσι. αν ηταν αναποδα η φαση ο κομπε ουτε θα διανοουνταν να σηκωθει εκει περα
captain charisma
εδω ο τζειμς ειχε φαει ιδια καρφωματα απο πιετρους και λι πριν 2 χρονια..αυτα μπηκαν ομως τοπ-10 τοτε...αυτο δεν αξιζει εστω και τη 10 θεση?βαλανε ριανα και τον αλλον..ελεος δλδ
Leon_cp3
QUOTE(vonzuchter @ Feb 21 2011, 21:44 ) *
ε καλα ηρεμηστε λιγο . σιγα το καρφωμα ποια πανω στο λεμπρον. τι πανω στο λεμπρον. μονος του καρφωσε ο κομπε. ο Λεμπρον το εκανε εντυπωσιακο που σηκωθηκε να κοψει παρα το οτι δεν υπηρχε περιπτωση να προλαβει. αλλα ειναι μαχητης και δεν υπηχε περιπτωση να το αφηνε ετσι. αν ηταν αναποδα η φαση ο κομπε ουτε θα διανοουνταν να σηκωθει εκει περα


Εφ'όσον παραδέχεσαι λοιπόν ότι δεν υπήρχε περίπτωση να τον προλάβει, αυτό που εσύ ονομάζεις μαχητικό και υπέρ του Λεμπρόν, εγώ ονομάζω το αντίστοιχο που ΔΕ θα έκανε ο Κόμπε όπως λες, υψηλότερο μπασκετικό Iq. Γιατί να κάνεις κάτι που δε πρόκειται να βγει και το ξέρεις; Για να γίνεις αφίσα; smiley.gif Συ είπας. wink.gif
SteveNashidis
QUOTE(geoko13 @ Feb 21 2011, 17:51 ) *
Το ματσακι δεν το είδα,είδα μόνο στιγμιότυπα αλλά μία φάση δε θα ξεχάσω ποτε,τον Gasol να παραπονιέται για φάουλ......έλεος ρε φίλε είναι παιχνίδι για το χαβαλέ ξεκόλλα την κεφάλα σου!Μου θύμισε κάτι τύπους που ζητάνε κινητό σκριν και επιθετικά φάουλ στο μονό της γειτονιάς..... smiley.gif



Φιλε ή παίζεις σωστά μπάσκετ η δεν παίζεις στην γειτονιά.....όλα και όλα http://www.basketforum.gr/forum/style_emot...ault/smiley.gif
(ο γκασόλ συνεχώς παραπονιέται για φάουλ..του έχει μείνει συνήθειο απο το τελικό του μουντομπάσκετ...)


QUOTE(Leon_cp3 @ Feb 21 2011, 21:51 ) *
Εφ'όσον παραδέχεσαι λοιπόν ότι δεν υπήρχε περίπτωση να τον προλάβει, αυτό που εσύ ονομάζεις μαχητικό και υπέρ του Λεμπρόν, εγώ ονομάζω το αντίστοιχο που ΔΕ θα έκανε ο Κόμπε όπως λες, υψηλότερο μπασκετικό Iq. Γιατί να κάνεις κάτι που δε πρόκειται να βγει και το ξέρεις; Για να γίνεις αφίσα; smiley.gif Συ είπας. wink.gif


Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου....Υψηλότερο μπασκετικό ΙQ....γιαυτό ο λεμπρόν δύσκολα θα φτάσει τον Κομπε...μην κοιτάτε που κερδίζει τους τίτλους ΜVP . Όλα αυτά γίνονται για εμπορικούς σκοπούς...αν ήταν μάγκας δεν θα έφευγε απο το Clevelant και θα έπερνε την ομάδα στις πλάτες του όπως κάνει τόσα χρόνια ο Κόμπε....που δεν ζήτησε να πάει με κάποιον αντίστοιχο Wade ή Bosh...!
reignman
Ναι? Εγω τον θυμαμαι να απειλει με αποχωρησει εαν δεν φερουν καλους παιχτες και ηρθαν gasol artest κτλ.
SteveNashidis
QUOTE(reignman @ Feb 22 2011, 04:41 ) *
Ναι? Εγω τον θυμαμαι να απειλει με αποχωρησει εαν δεν φερουν καλους παιχτες και ηρθαν gasol artest κτλ.



Μην συγκρίνεις τους Gasol ,artest με τους Wade , Bosh ...Μπορεί οι 2 πρώτοι να είναι καλοί παίκτες αλλα δεν είναι του επιπέδου all-star που προτίμησε ο Λε-μπρον...
Εγώ συμμερίζομαι και σου απαντώ με βάση την ατάκα του Τζόρνταν που κριτίκαρε τον λε-μπρόν για το show του καλοκαιριού λέγοντας ( http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=5391478 ) ότι << ποτέ δεν θα φώναζα τον Bird ή τον Μαgic Jonhson και θα τους έλεγα ας κάνουμε μια ομάδα μαζί. Θα προσπαθούσα να τους νικήσω >>. Δεν έκανε το ίδιο ο κόμπε
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.