Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ν.Β.Α.: BEST POWER FORWARD
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
Pages: 1, 2
dizzy_fingers
Αυτή είναι μία από τις 5 ψηφοφορίες που είχε ξεκινήσει ο φίλτατος ΜΖ13 (που είσαι ρεεεεεεεε???????????)για την ανάδειξη των καλύτερων από το overplay.

Μεταφέρω τα ποστ που είχαν γίνει τότε:

QUOTE (MZ13)
Το καλύτερο 4ρι.........

QUOTE (Iratmac)
Charles Barkley.

QUOTE (Warrior)
O Karl Malone επειδη ειναι ο ορισμος του
Power Forward

QUOTE (LEFTERIS733)
Θα συμφωνησω με τον warrior.Karl.

QUOTE (NBAholic)
Ο Μαλόουν παίρνει για τώρα την ψήφο μου, λόγω της διάρκειάς του. Αλλά σε λόγο καιρό, ο Ντάνκαν, αν και ποτέ δεν τον έβλεπα σαν καθαρό 4άρι, θα τους αφήσει όλους πίσω του.

QUOTE (MZ13)
Εχει ακόμα χρόνια μπροστά του..........

Αν μείνει υγειής, σίγουρα ο Duncan θα είναι με διαφορά μπροστά άπο όλους......
Αν και το ύψος του του επιτρέπει να παίξει και center, με την συμβίωση που είχε με τον Robinson έχει μάθει περισσότερο την θέση του PF.......



ΥΠ:Εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων, έχω βάλει παίκτες που έχουν τελειώσει την καριέρα τους και υπάρχει μια ολοκληρομένη εικόνα γύρω άπο την παρουσία τους......

Οι εξαιρέσεις είναι παικτών που είναι μέσα στους 50 καλύτερους και βρίσκονται μια ανάσα άπο την αποχώρηση.......
LEFTERIS733: Μη λεμε τωρα οτι θελουμε.Ο ντανκαν ΔΕΝ θα μπορεσει ποτε να συγκριθει με τον Karl.
MZ13: Ο καθένας έχει την δικιά του γλύκα.......

Σαφώς ο Duncan δεν θα φτάσει ποτέ στο επίπεδο του Malone, άλλα έχει κάτι που δεν έχει ο "Mailman"........... τίτλους........ και έχει τα φόντα να πάρει περισσότερους...........

Μόνο και μόνο με αυτή την έννοια θα τον ξεπεράσει......

QUOTE (LEFTERIS733)
Αυτο δεν λεει τιποτα.Ποσοι παιχτες εχουν παρει τιτλους και ειχαν ελαχιστη συμμετοχη;ενω ο μαλοουν μπορει να μην πηρε τιτλο αλλα ηταν φοβερος παιχτης (σε λαθος ομαδα).

QUOTE (dizzy_fingers)
Ε εντάξει όμως....ο Duncan δεν είχε ελάχιστη συμμετοχή στους τίτλους...

QUOTE (LEFTERIS733)
Ναι αλλα με τη λογικη του mz οποιος εχει παρει πρωταθλημα ειναι καλυτερος του μαλοουν.
Για μενα ο ντανκαν δεν θα μπορεσει ποτε να τον φτασει.

QUOTE (dizzy_fingers)
Μεγάλα λόγια μη λες...

Ο άλλος είναι 40 και παίζει ακόμα.
Μέχρι να φτάσει εκεί ο Ντάνκαν, έχει ποοολύ καιρό ακόμα για να δούμε αν θα τον φτάσει.
Αλλά είναι αλήθεια, πως αυτός περισσότερο από τους υπόλοιπους "συνδιεκδικητές" αυτού του άτυπου τίτλου (χμμ....ίσως εκτός του Γκαρνέτ) είναι ένα βήμα πιο κοντά.

QUOTE (MZ13)
Δεν γεννήθηκαν ακόμα αυτοί που θα διαννοηθούν καν να φανταστούν τους εαυτούς τους καλύτερους άπο τους Stockton και Malone (αντικειμενικός, ε )......

Και δεν έχουν σημασία οι τίτλοι......

Αν ήταν έτσι τότε ο καλύτερος όλων είναι ο Horace Grant που έχει πάρει 4 πρωταθλήματα..........

Απλά ο Duncan σε 7 χρόνια έχει πάρει 2 πρωταθλήματα μαζί με το βραβείο MVP των τελικών, 2 MVP κανονικής σεζόν, 6 φορές ήταν All-Star όπου στο ένα πήρε και το αντίστοιχο MVP, 7 φορές ήταν στην 1η ομάδα του πρωταθλήματος, 5 φορές στην 1η αμυντική ομάδα και 2 στην δεύτερη.............
Αν όλα πάνε φυσιολογικά θα ξεπεράσει τον Malone στους τίτλους και θα θεωρηθεί πιο πετυχημένος........ όχι καλύτερος........... είπαμε, καλύτερος ίσως υπάρξει τον επόμενο αιώνα..........

Και προσοχή στην λέξη που υπογράμμισα για να μην ξαναπαρεξηγηθώ..........

ΥΠ: "LEFTERIS733" πια είπες λάθος ομάδα.......... την Utah ????? Θα σε φάω ζωντανό ρε

QUOTE (NBAholic)
Πρέπει να ξέρετε ότι στην Αμερική υπάρχουν πάρα πολλοί που θεωρούν τον Ντάνκαν τον καλύτερο πάουερ ever. Αυτοί βασίζονται τόσο σε όσα ανέφερε ο ΜΖ, όσο και στους τομείς που, αντικειμενικά, ο Ντάνκαν υπερέχει. Κι αυτοί είναι το ριμπάουντ και η προσωπική άμυνα (αν και τον θεωρώ κάπως υπερτιμημένο ως προς αυτό).
Άλλος ένας λόγος είναι ότι ο Μαλόουν δεν έχει καθόλου συμπάθειες, γιατί πάντα εθεωρείτο βρώμικος. Υπάρχει μάλιστα ολόκληρο σάιτ αφιερωμένο στις "βρωμιές" του Μαλόουν, άμα θέλετε το ποστάρω. Κι όταν έγινε Λέικερ, το μίσος διπλασιάστηκε.

Εγώ έχω το βασικό παράπονο ότι στους Τελικούς του 1997 και του 1998 έκανε μέτριες εμφανίσεις, με εξαίρεση 3-4 παιχνίδια από τα 12, με αποτέλεσμα οι Μπουλς να διατηρήσουν τα σκήπτρα τους.

Τώρσ, το ότι οι ίδιοι άνθρωποι αγνοούν τα προσωπικά του κατορθώματα και την αντοχή του είναι κάτι, αν μη τι άλλο, μεροληπτικό. Διάβολε, δείξτε μου έναν παίχτη που να ξεκινά από τα 22 του χρόνια (κι όχι τα 18-19) την καριέρα του και σπάει το φράγμα των 35.000 πόντων κι εγώ θα τον σεβαστώ ΣΑΝ ΠΑΙΧΤΗ, ακόμη κι αν έχει στείλει 40 άτομα στο νοσοκομείο! Δεν ευθύνονται μόνο οι διαιτητές για αυτούς τους πόντους.

QUOTE (MZ13)
QUOTE (NBAholic)
Εγώ έχω το βασικό παράπονο ότι στους Τελικούς του 1997 και του 1998 έκανε μέτριες εμφανίσεις, με εξαίρεση 3-4 παιχνίδια από τα 12, με αποτέλεσμα οι Μπουλς να διατηρήσουν τα σκήπτρα τους.


Τι να πω κι εγώ.......... για 2 εβδομάδες στο σχολείο δεν μιλιώμουνα, ενώ παραλίγο να τα χαλάσω και με την κοπέλα μου.......
Οι χειρότερες μέρες της ενασχόλησης μου με το NBA.....

Ειδικά 1998, μέχρι και ο Ostertag έπαιξε παραπάνω των δυνατοτήτων του........

Απλά ο Malone δεν ανταποκρίθηκε στις περιστάσεις των αγώνων....... δεν άντεξε........ μόνο αυτός το ξέρει.......

Σαν τώρα θυμάμαι Hornacek και Stockton να κάνουν συνεχώς drive στο αντίπαλο καλάθι και να σκοτώνονται, και τον Malone να έχει 2/13 σουτ......


Οσο για τους τομείς που υπερέχει, τον βοηθά και το μπόι του..... με 2.13 ύψος, έλεος αν δεν μαζεύει τα ριμπάουν ευκολότερα άπο τον Malone...... το μπόι επίσης τον βοηθάει και στην άμυνα, αφού μπορεί ευκολότερα να κόψει τον αντίπαλο, ενώ ο Malone έδεινε τις μάχες του πριν ο αντίπαλος κάνει το σου.......


Ο λόγος όμως ο οποίος δεν τον συμπαθούν είναι κυρίως η χρήση των αγκώνων του......... ειδικά όταν ανάγκασε τον David Robinson να περάσει ουκ ολίγον καιρό εκτός γηπέδων μετά άπο δικό του χτύπημα............... είχε γίνει ολόκληρος σαματάς στην Αμερική που ανάγκασε την ομοσπονδία να τον τιμωρήσει με 1 παιχνίδι αποκλεισμό.........

Πάντως αντικειμενικά έχει πολλά ψωμιά να φάει ακόμα ο Duncan......... αν μείνει υγιής και σταματήσει να εκτίθεται με την Εθνική Ομάδα της χώρας του, ίσως μετά άπο πολλά χρόνια μπορέσει να γίνει μια σύγκριση........

QUOTE (LEFTERIS733)
QUOTE (MZ13)
ΥΠ: "LEFTERIS733" πια είπες λάθος ομάδα.......... την Utah ????? Θα σε φάω ζωντανό ρε

1)Μπορεις να με λες Λευτερη(οπως καταλαβαινεις το lefteris733 ειναι ψευδωνυμο για το net).
2)Για να κερδισει πρωταθλημα ο μαλοουν η γιουτα μαλλον ηταν λαθος ομαδα.

Πιστευω (αν και δεν ειμαι πολυ φαν του μαλοουν) οτι δεν υπαρχει συγκριση ντανκαν-μαλοουν.

QUOTE (dizzy_fingers)
Ρίχνω την ψήφο μου στον αγαπητό sir Charles..τον "κοντό" κύριο που σκύλιαζε και έδινε τα πάντα για τη νίκη.

QUOTE (NBAholic)
Έχουμε μάχη, ladies and gentlemen

Παρεπιπτόντως, ποιος ψήφισε Bells; 'S zat you, MZ?

QUOTE (MZ13)
Οχι, ο penny (ρουφ, ρουφ, ρουφ, ρουφ..... )



Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεώτεροι smile.gif .

Το λινκ για το αυθεντικό τόπικ (για να δείτε τι ψηφίστηκε):
http://s3.invisionfree.com/overplay/index.php?showtopic=192/index.php?showtopic=192[/url]
myst
K. Malone από εμένα
NBAholic
Βλέπετε; Και τότε ήταν καυτό το εν λόγω θέμα

1. Μαλόουν
2. Ντάνκαν
3. Πέτιτ

QUOTE
που είσαι ρεεεεεεεε???????????


Εγώ μυρίζομαι ιό ή ηλεκτροπληξία.
suspect
MAILMAN DA RULZZZZZZZZZZZZ
Basketomania
You've got mail!!!
peka
Εγω ψηφιζω Tim Dunkan...
dizzy_fingers
Επιφυλλάσομαι μέχρι το τέλος της σεζόν tongue.gif.
LEFTERIS733
KARL...Καμια σχεση με τους αλλους(ουτε μπυρα να ηταν...). biggrin.gif
Das Kapital
KARL MALONE
Gravedigger
Sir Charles!!!O Malone μου είναι ο πιο αντιπαθής παίκτης όλων των εποχών.Δν τον πάω με τίποτα...
Zmac
Μαλοουν Ο Ταχυδρομος!!!
Pantel
τον Barkley γιατί ήταν αληταράς tongue.gif και παιχτούρα μεγάλη. Χωρίς να είναι ιδιαίτερα ψηλός είχε πολύ δύναμη και μπορούσε άνετα να βάλει τον αντίπαλο μέσα στο καλάθι. Είχε και 3ποντο. Για τους πολύ παλιούς δε μπορώ να εκφέρω γνώμη. Λίγο McHale έχω δει αλλά δε μου είχε κάνει και τρομερή εντύπωση.
grigoris
Καρλ Μαλόουν.Σώμα μπόντι-μπίλντερ,δύναμη ταύρου,παιχνίδι με πρόσωπο και με πλάτη στο καλάθι,δεύτερος σκόρερ όλων των εποχών στο ΝΒΑ.Όντως αντιπαθής (ολίγον βλάχος για την ακρίβεια) αλλά τι να κάνουμε...
iverson
3 μόνο έχουν πάρει ψήφους.Άπο έμενα +1 malone.ο Garnett γιατί δεν είναι στη λίστα?
Click to view attachment
Thunder
Karl Malone με χιλια!
Pantel
QUOTE(iverson @ Mar 30 2007, 03:40 PM) *
ο Garnett γιατί δεν είναι στη λίστα?
Click to view attachment


ο Garnett νομίζω δε θεωρείται "καθαρός" PF, μάλλον προς SF τείνει, όχι ότι δεν μπορεί να παίξει και PF μη τρελαθούμε κιόλας.
NBAholic
Tην απάντηση για τον Γκαρνέτ δε θα τη μάθουμε ποτέ, μιας και ο ΜΖ, που είχε κάνει το poll, μας έχει αφήσει αιώνες τώρα. Γενικώς προτιμούσε να προσθέτει παίκτες που έχουν αποσυρθεί.
morfi
QUOTE(Pantel @ Mar 30 2007, 04:52 PM) *
ο Garnett νομίζω δε θεωρείται "καθαρός" PF, μάλλον προς SF τείνει, όχι ότι δεν μπορεί να παίξει και PF μη τρελαθούμε κιόλας.

O γκαρνετ επαιζε παντα PF. SF αραια και που...
Das Kapital
Ρε παιδια ασχετο τελειως αλλα εχω ξεθαψει πολλα τοπικ!!! Αλλα και το πιο σημαντικο..... ενας ιρατμακ που ηταν που ειναι? Δεν τον εχω προλαβει και βλεπω οτι εχει κανει πολλα ποστ!!!
iverson
εγώ πάντος από όσο θυμάμαι τον Garnett πάντα PF έπαιζε.Άσε που αν θυμάμαι κάλα ήθελαν να του βάλουν 10 κιλά μύες για να παίχει center αλλά ο ίδιος αρνήθηκε πριν μερικά χρόνια.
nba-sm.gif minne1-sm.gif
NBAholic
O Γκαρνέτ είναι ως επί το πλείστον PF. Αλλά δε γνωρίζω το λόγο που ο δημιουργός του poll (δεν ποστάρει πλέον) δεν τον έβαλε. Ίσως να μην τον εκτιμούσε ιδιαίτερα...

QUOTE
Ρε παιδια ασχετο τελειως αλλα εχω ξεθαψει πολλα τοπικ!!!


Και τα διαμάντια ξεθάβονται. Ουδείς παραπονιέται. wink.gif

QUOTE
Αλλα και το πιο σημαντικο..... ενας ιρατμακ που ηταν που ειναι? Δεν τον εχω προλαβει και βλεπω οτι εχει κανει πολλα ποστ!!!


Είναι καλός πόστερ, αλλά είχε "ασυμφωνία χαρακτήρων" με κάποιους και έφυγε. Κάπου θα πρέπει να βρίσκεται όμως...
iverson
QUOTE(NBAholic @ Mar 30 2007, 08:15 PM) *
O Γκαρνέτ είναι ως επί το πλείστον PF. Αλλά δε γνωρίζω το λόγο που ο δημιουργός του poll (δεν ποστάρει πλέον) δεν τον έβαλε. Ίσως να μην τον εκτιμούσε ιδιαίτερα...
Και τα διαμάντια ξεθάβονται. Ουδείς παραπονιέται. wink.gif
Είναι καλός πόστερ, αλλά είχε "ασυμφωνία χαρακτήρων" με κάποιους και έφυγε. Κάπου θα πρέπει να βρίσκεται όμως...

holic λίγο άσχετο αλλά πόσο χρονών είσαι? biggrin.gif
Das Kapital
QUOTE(NBAholic @ Mar 30 2007, 11:15 PM) *
Είναι καλός πόστερ, αλλά είχε "ασυμφωνία χαρακτήρων" με κάποιους και έφυγε. Κάπου θα πρέπει να βρίσκεται όμως...


Παντως χωρις εσενα δεν αντεχε!!! Σε ποιον δεν εδινε χαιρετισματα ξερεις?
Zmac
ε οχι και κουτσομπολιά στο τοπικ ρε μαγκες.Αμα θελετε να πειτε ασχετα πραγματα πατε στο off topic smiley.gif
saniboy
DUNCAN ΛΟΓΩ ΣΠΕΡΣ ΑΛΛΑ ΜΠΑΡΚΛΕΥ ΜΑΛΟΟΥΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ.ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΙ ΣΤΗ ΡΑΚΕΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΙ.(ΣΑΝ ΤΟΝ ΓΙΑΒΤΟΚΑΣ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif )
Johnnys
Ουτε dirk δεν βλεπω πουθενα. tongue.gifΜεταξυ Μalone,Barkley ειμαι ο δευτερος μαλλον.
jjc
Τιμ Ντανκαν
malone
ρε παιδια γινεται να ψηφίζετε κατι αλλο εκτός από malone.αυτο το βλάχος από που το συμπέρανε ο έξυπνος ο grigoris?
Alexmei
Sir Charles:D smiley.gif
grigoris
QUOTE(malone @ Apr 8 2007, 05:26 PM) *
ρε παιδια γινεται να ψηφίζετε κατι αλλο εκτός από malone.αυτο το βλάχος από που το συμπέρανε ο έξυπνος ο grigoris?


Από το ελαφρύτερο προς το βαρύτερο:
1)Από τους λίγους έγχρωμους που αγαπημένο τους χόμπι είναι οι μηχανές και τα φορτηγά.Αυτά συνήθως είναι για κάτι τελειωμένους λευκούς.
2)Σύμφωνα με τον Αμίτσι,ο οποίος πρόσφατα αποκάλυψε ότι είναι γκέι,ο Μαλόουν είχε απέναντί του τη χειρότερη δυνατή συμπεριφορά λόγω αυτής της ιδιαιτερότητας.Η ομοφυλοφιλία δεν είναι κολλητική Καρλ!!!!!
(Και για να προλάβω εξυπνακισμούς:Όχι,δεν είμαι γκέι smile.gif smile.gif smile.gif )
3)Ο κύριος Μαλόουν ήταν ένας από αυτούς που έχουν κατονομαστεί από τον Μάτζικ Τζόνσον ως οι μεγαλύτεροι πολέμιοι της επιστροφής του στα παρκέ λόγω του ότι φοβόταν με την υπόθεση του έιτζ παρ'όλο που οι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ είχαν δώσει το ΟΚ (ο ιος δεν ανιχνευόταν πλέον στο αίμα του Μάτζικ).

Αυτά τα ήξερες προτού σχολιάσεις με τον τρόπο αυτό?
Das Kapital
QUOTE(malone @ Apr 8 2007, 05:26 PM) *
ρε παιδια γινεται να ψηφίζετε κατι αλλο εκτός από malone.αυτο το βλάχος από που το συμπέρανε ο έξυπνος ο grigoris?

Εδω εσυ ψηφισες Μπερναρντ Κινγκ στο αλλο πολλ λες για αυτους που δε ψηφισαν Μαλοουν?

Και εγω Μαλουουν ψηφισα,αλλα αν το πολλ αυτο ξαναγινει σε 5-10 χρονια πρωτος θα ειναι ο Ντανκαν και να εισαι σιγουρος!!!
merlin1
ti na po ki go dil po psifisa ton Big E ? smiley.gif
malone
QUOTE(lebron15 @ Apr 8 2007, 03:24 PM) *
Εδω εσυ ψηφισες Μπερναρντ Κινγκ στο αλλο πολλ λες για αυτους που δε ψηφισαν Μαλοουν?

Και εγω Μαλουουν ψηφισα,αλλα αν το πολλ αυτο ξαναγινει σε 5-10 χρονια πρωτος θα ειναι ο Ντανκαν και να εισαι σιγουρος!!!

και σε 30 χρονια να ξαναγινει ο καρλ θα ειναι πρωτοσ.νομιζεισ πως ο ντανκαν θα προλαβει να ξεπερασει τον καρλ σε φημη και doings μεσα σε 10 χρονια ?αλλωστε ποσα χρονια ποιοτικου μπασκετ νομιζεισ οτι εχει ο ντανκαν μπροστα του? το πολυ 4-5

[quote name='lebron15' date='Apr 8 2007, 03:24 PM' post='73701']
Εδω εσυ ψηφισες Μπερναρντ Κινγκ στο αλλο πολλ λες για αυτους που δε ψηφισαν Μαλοουν?

Και εγω Μαλουουν ψηφισα,αλλα αν το πολλ αυτο ξαναγινει σε 5-10 χρονια πρωτος θα ειναι ο Ντανκαν και να εισαι σιγουρος!!! μην υποτιμας την επιλογη μου για τον b.king ηταν εξαιρετικος παικτησ και τρομερος σκορερ παρολα τα προβληματα
malone
QUOTE(grigoris @ Apr 8 2007, 02:50 PM) *
Από το ελαφρύτερο προς το βαρύτερο:
1)Από τους λίγους έγχρωμους που αγαπημένο τους χόμπι είναι οι μηχανές και τα φορτηγά.Αυτά συνήθως είναι για κάτι τελειωμένους λευκούς.
2)Σύμφωνα με τον Αμίτσι,ο οποίος πρόσφατα αποκάλυψε ότι είναι γκέι,ο Μαλόουν είχε απέναντί του τη χειρότερη δυνατή συμπεριφορά λόγω αυτής της ιδιαιτερότητας.Η ομοφυλοφιλία δεν είναι κολλητική Καρλ!!!!!
(Και για να προλάβω εξυπνακισμούς:Όχι,δεν είμαι γκέι smile.gif smile.gif smile.gif )
3)Ο κύριος Μαλόουν ήταν ένας από αυτούς που έχουν κατονομαστεί από τον Μάτζικ Τζόνσον ως οι μεγαλύτεροι πολέμιοι της επιστροφής του στα παρκέ λόγω του ότι φοβόταν με την υπόθεση του έιτζ παρ'όλο που οι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ είχαν δώσει το ΟΚ (ο ιος δεν ανιχνευόταν πλέον στο αίμα του Μάτζικ).

Αυτά τα ήξερες προτού σχολιάσεις με τον τρόπο αυτό?

ναι τα ηξερα αλλα δεν νομιζω οτι ο παικτης κρινεται απο τισ αντιληψεις του ουτε απο τισ προτιμησεις του .κρινεται καθαρα απο την αποδοση και αυτα που εκανε α καρλ ο ντανκαν δε τα βλεπει ουτε στον υπνο του
Das Kapital
Ρε συ malone δεν εννοω οτι ο Ντανκαν θα καταφερει παρα πολλα ακομα παρολο που πιστευω πως φετος εχει πολλες πιθανοτητες,μη ξεχνατε οτι ειμαστε στο ετος 2007 μονος αριθμος biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Αλλα ενοοω οτι οι παιχτες πολλες φορες μετα την αποχωρησση τους φαινεται η αξια τους και το ποσο θα λειψουν!!!

3 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ
3 ΜΒΠ ΤΕΛΙΚΩΝ
2 ΜΒΠ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ



και πολλα αλλα!!!
NBAholic
QUOTE
κρινεται καθαρα απο την αποδοση και αυτα που εκανε α καρλ ο ντανκαν δε τα βλεπει ουτε στον υπνο του


O Nτάνκαν όμως έχει το προβάδισμα σε εμφανίσεις στους Τελικούς, όπου ο Μαλόουν δεν έχει καλή φήμη. Ιδίως αυτές του 2003 υπήρξαν απολαυστικές.
grigoris
QUOTE(malone @ Apr 17 2007, 06:26 PM) *
ναι τα ηξερα αλλα δεν νομιζω οτι ο παικτης κρινεται απο τισ αντιληψεις του ουτε απο τισ προτιμησεις του .κρινεται καθαρα απο την αποδοση και αυτα που εκανε α καρλ ο ντανκαν δε τα βλεπει ουτε στον υπνο του


Εννοείται πως δεν κρίνεται ο παίχτης από τη συμπεριφορά του και αν διαβάσεις καλά η λέξη βλάχος δεν πήγαινε στις μπασκετικές του ικανότητες (εξάλλου δεν υπάρχει σαν στυλ κανένα βλάχικο μπάσκετ biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ).Και μην ξεχνάς πως πήρε και τη δική μου ψήφο ο Καρλ παρ'όλα αυτά wink.gif
malone
QUOTE(NBAholic @ Apr 17 2007, 07:42 PM) *
O Nτάνκαν όμως έχει το προβάδισμα σε εμφανίσεις στους Τελικούς, όπου ο Μαλόουν δεν έχει καλή φήμη. Ιδίως αυτές του 2003 υπήρξαν απολαυστικές.

συμφωνω αλλα ο ντανκαν δεν επεσε στην κυριαρχια του τζορνταν και οταν επαιξε με τουσ λεικερς δεν ηταν πια στο χερι του το πρωταθλημα. οπως και να εχει ο μαλοουν ειναι αναμφισβητιτα ο καλυτεροσ pf. συγκρινε τις κινησεις τους τα αθλητικα προσοντα την δυναμη μεταξυ ντανκαν και μαλοουν. παραδεχομαι το αποτελεσματικο παιχνιδι του ντανκαν και την μπασκετικη του εξυπναδα αλλα δεν μπορω να αποδεχτω οτι ειναι καλυτεροσ του mailman
kostasvc15
+1 στον Μπαρκλει
NBAholic
QUOTE
συμφωνω αλλα ο ντανκαν δεν επεσε στην κυριαρχια του τζορνταν και οταν επαιξε με τουσ λεικερς δεν ηταν πια στο χερι του το πρωταθλημα. οπως και να εχει ο μαλοουν ειναι αναμφισβητιτα ο καλυτεροσ pf. συγκρινε τις κινησεις τους τα αθλητικα προσοντα την δυναμη μεταξυ ντανκαν και μαλοουν. παραδεχομαι το αποτελεσματικο παιχνιδι του ντανκαν και την μπασκετικη του εξυπναδα αλλα δεν μπορω να αποδεχτω οτι ειναι καλυτεροσ του mailman


Όπως και στο προηγούμενο θέμα (με το Μάραβιτς), συμφωνώ σε πολλά, ακόμα και στον ποιο θσ ψήφιζα, αλλά η δικαιολογία με τον Τζόρνταν δε μου φάνηκε ποτέ πολύ ισχυρή. Καταρχάς, με τους Μπουλς αναμετρήθηκε μόνο 2 φορές. Όλες τις υπόλοιπες σκόνταφτε πιο πριν. Ο Τζόρνταν, άλλωστε, βρισκόταν στην απόσυρση το '94, όπως και το '99 (την τελευταία ίσως σπουδαία χρονιά της Γιούτα), κι έπειτα, οι Μπουλς το '98 φαινόντουσαν τρωτοί. Η Ιντιάνα, που δε βρισκόταν καν στο επίπεδο της Γιούτα, τους πήγε στα 7 παιχνίδια. Η Γιούτα κέρδισε το 1ο ματς και έμοιαζε έτοιμη για τη μεγάλη αποκαθήλωση. Αντί αυτού, τους βοήθησε να ορθοποδήσουν στο 2ο ματς, μετά έχασαν με 40 πόντους στο 3ο...Ο Μαλόουν δεν είναι ο μόνος υπεύθυνος γι'αυτό (Μπράιον Ράσελ, ακόμη και ο Στόκτον, έπιασαν μέτρια απόδοση, ιδίως ο Ράσελ που έφαγε 2 νικητήρια καλάθια σε 2 χρονιές), αλλά αντικειμενικά, στους Τελικούς ήταν σχεδόν μονίμως underachiever. Μόνο 2-3 παιχνίδια του μπορώ να χαρακτηρίσω πολύ καλά.

Δε λέω ότι οι Σπερς θα κέρδιζαν απαραίτητα τους Μπουλς, αλλά πιστεύω ότι ο Ντάνκαν θα έπιανε κατά μέσο όρο καλύτερη απόδοση...
Air and King
Ειναι μια συγκρηση εξαιρετηκα σημαντικη και πρεπει να βαλουμε κατω οσο πιο πολλες παραμετρους μπορουμε.
Το κορυφαο 4αρι ολων των εποχων λοιπον για μενα ειναι ο Τιμ Ντανκαν ο οποιος πλεον ξεπερασε κατα την αποψη μου αυτον που ειχε τα σκηπτρα μεχρι και πριν δυο χρονια τον Καρλ Μαλουον στα δικα μου στανταρ.
Τα 4 πρωταθληματα τα τρια MVP τελικων τα 2 ΜVP κανονικης περιουδου συνθετουν ενα πλουσιο παλμαρε στον Ντανκαν και ειναι και αυτοι οι παραμετροι που ισοσκεληζουν και τον κανουν ξεπερασει τον δευτερο πλεον στα δικα μου στανταρ Καρλ Μαλοουν ο οποιος ειχε σε αρηθμους μεγαλυτερη καριερα και διαρκεια αλλα ποτε δεν πηρε ενα πρωταθλημα και για μενα αυτο ηταν εφηχτο αλλα δεν το πετυχε και ετσι ειναι καποια απο τα στοιχεια που χανει απο τον Τιμ.Την δηκαιολογια επεσε πανω στον Τζορνταν ουτε εγω την δεχομαι γιατι ειχε πεσει πανω στον Χακιμ και πανω ακομα ακομα στον Κεμπ το 96 και πηγε σπιτι του.Μπασκετ ξερουν και οι δυο παρα πολυ αλλα ο Μαλοουν υπερτερουσε σαν σκορερ αλλα ο Ντανκαν στα πρωταθληματα και βεβαιως στα πλευοφ παντα επαιζε και αυτος καλα.
Απο τους παλιους αδηκειται και θα τον ψηφηζα σαν τριτο ο Μποπ Πετιτ.Μεγαλος παιχτης αλλα επαιζε σε εποχη που τον αδηκουν τα Μιντια οπως και αλλους μεγαλους του παρελθοντος.
Απο τους νεους λειπει απο την λιστα κακως ο Γκαρνετ που για μενα ειναι ο πιο χαρησματικος και ισως ανεβει στην καταταξη μου αν παρει καποιο πρωταθλημα ακομα.
Νουμερο 1 για μενα Τιμ Ντανκαν.
Air and King
QUOTE(Air and King @ Jan 8 2009, 03:39 ) *
Ειναι μια συγκρηση εξαιρετηκα σημαντικη και πρεπει να βαλουμε κατω οσο πιο πολλες παραμετρους μπορουμε.
Το κορυφαο 4αρι ολων των εποχων λοιπον για μενα ειναι ο Τιμ Ντανκαν ο οποιος πλεον ξεπερασε κατα την αποψη μου αυτον που ειχε τα σκηπτρα μεχρι και πριν δυο χρονια τον Καρλ Μαλουον στα δικα μου στανταρ.
Τα 4 πρωταθληματα τα τρια MVP τελικων τα 2 ΜVP κανονικης περιουδου συνθετουν ενα πλουσιο παλμαρε στον Ντανκαν και ειναι και αυτοι οι παραμετροι που ισοσκεληζουν και τον κανουν ξεπερασει τον δευτερο πλεον στα δικα μου στανταρ Καρλ Μαλοουν ο οποιος ειχε σε αρηθμους μεγαλυτερη καριερα και διαρκεια αλλα ποτε δεν πηρε ενα πρωταθλημα και για μενα αυτο ηταν εφηχτο αλλα δεν το πετυχε και ετσι ειναι καποια απο τα στοιχεια που χανει απο τον Τιμ.Την δηκαιολογια επεσε πανω στον Τζορνταν ουτε εγω την δεχομαι γιατι ειχε πεσει πανω στον Χακιμ και πανω ακομα ακομα στον Κεμπ το 96 και πηγε σπιτι του.Μπασκετ ξερουν και οι δυο παρα πολυ αλλα ο Μαλοουν υπερτερουσε σαν σκορερ αλλα ο Ντανκαν στα πρωταθληματα και βεβαιως στα πλευοφ παντα επαιζε και αυτος καλα.
Απο τους παλιους αδηκειται και θα τον ψηφηζα σαν τριτο ο Μποπ Πετιτ.Μεγαλος παιχτης αλλα επαιζε σε εποχη που τον αδηκουν τα Μιντια οπως και αλλους μεγαλους του παρελθοντος.
Απο τους νεους λειπει απο την λιστα κακως ο Γκαρνετ που για μενα ειναι ο πιο χαρησματικος και ισως ανεβει στην καταταξη μου αν παρει καποιο πρωταθλημα ακομα.
Νουμερο 1 για μενα Τιμ Ντανκαν.

Nα συμπληρωσω και τον Γουολτ Μπελαμμυ στους μεγαλους του παρελθοντος αν και αυτος ηταν σεντερ (και επρεπε να ειναι στο poll με τους σεντερ) κυριως και οχι 4αρι.Αυτος και ο Μποπ Πετιτ ηταν πολυ μεγαλοι παιχτες αδικημενοι λογω μιντια.
DOUBLEHEAD-4-
Μπαρκλει ψιφησα .... επρεπε να ηταν και ο Γκαρνετ στην ψηφοφορια που αλλαξε τον ορισμο της λεξης power forward
Air and King
Oπως εχω πει ο Ντανκαν για μενα ειναι ο κορυφαιος παουερ Φοργουορντ ολων των εποχων.Η ψηφοφορια εγινε το 2005 δηλαδη πριν ο Ντανκαν παρει το 4ο πρωταθλημα πραγμα που στο σημερα θα τον εχει απομακρυνει ποιο πολυ απο τους αλλου;.Στην συγκεκριμενη χρονικη περιοδο ειχε κερδισει στο νημα τον Μαλλοουν.
Μοναδικη παρατηρηση:Ειναι απαραδεκτο να εχει πιο πολλους ψηφους ο Μακχειλ απο τον Θρυλικο και παιχταρα Μπομπ Πετιτ αλλα και απο τον Γκαρνετ(αν και τωρα με τοδαχτυλιδακι ισως το ξανασκεφτουν εχουν περασει σχεδον 4 χρονια απο την ψηφοφορια).
http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=2074360
NBAholic
Στην πραγματικότητα, η ψηφοφορία είναι παλιότερη του 2005 κι ο δημιουργός της συμπεριέλαβε μόνο παίκτες που είχαν αποσυρθεί. Ο Ντάνκαν είναι πιο πρόσφατη προσθήκη (νομίζω μετά από λαϊκή απαίτηση), όταν πολλές ψήφοι είχαν ήδη δοθεί.
Air and King
QUOTE(NBAholic @ Apr 11 2009, 21:11 ) *
Στην πραγματικότητα, η ψηφοφορία είναι παλιότερη του 2005 κι ο δημιουργός της συμπεριέλαβε μόνο παίκτες που είχαν αποσυρθεί. Ο Ντάνκαν είναι πιο πρόσφατη προσθήκη (νομίζω μετά από λαϊκή απαίτηση), όταν πολλές ψήφοι είχαν ήδη δοθεί.

Eστω και ετσι κατα την αποψη μου ο Ντανκαν ειναι ο κορυφαιος παουερ φοργουορντ ολων των εποχων.Συν της αλλης αν γινει σημερα μια ακομα ψηφοφορια θα βγει πρωτος με πιο μεγαλη διαφορα ειδικα αν λαβουμε υποψην οτι χαιρει μεγαλης εκτιμησης απο την πλειοψηφια των Αμερικων αναλυτων,σχολιαστων και παλιων παιχτων προς το προσωπο του.
Η δικη μου ψηφος ειναι:
1.Ντανκαν
2.Μαλοουν
3.Πετιτ
4.Μπαρκλει
5.Γκαρνετ
Επαναλαμβανω δεν επιτρεπεται κατα την αποψη μου να βρισκεται στο τοπ-5 και κυριως πανω απο τον Πετιτ ο Μακχειλ.Δεν νομιζω να διαφωνεις.
benchwarmer
Στο 1-2 παιζουν ο Ντανκαν με τον Μαλοουν, στο 3-4 ο Μπαρκλει με τον Πετιτ και στο 5-6 ο Γκαρνετ με τον ΜακΧειλ. Πολυ δυσκολο να αποφασισεις και στα 3

Προσωπικη μου αποψη και παλι:
1)Μαλοουν
2)Ντανκαν
3)Μπαρκλει
4)Πετιτ
5)ΜακΧειλ
6)Γκαρνετ

Πιθανοτατα σε 2-3 χρονια, το 1-2 και το 5-6 να εχουν αντιστραφει. Αλλα προς το παρον ετσι..
NBAholic
QUOTE(Air and King @ Apr 11 2009, 21:40 ) *
Eστω και ετσι κατα την αποψη μου ο Ντανκαν ειναι ο κορυφαιος παουερ φοργουορντ ολων των εποχων.Συν της αλλης αν γινει σημερα μια ακομα ψηφοφορια θα βγει πρωτος με πιο μεγαλη διαφορα ειδικα αν λαβουμε υποψην οτι χαιρει μεγαλης εκτιμησης απο την πλειοψηφια των Αμερικων αναλυτων,σχολιαστων και παλιων παιχτων προς το προσωπο του.
Η δικη μου ψηφος ειναι:
1.Ντανκαν
2.Μαλοουν
3.Πετιτ
4.Μπαρκλει
5.Γκαρνετ
Επαναλαμβανω δεν επιτρεπεται κατα την αποψη μου να βρισκεται στο τοπ-5 και κυριως πανω απο τον Πετιτ ο Μακχειλ.Δεν νομιζω να διαφωνεις.


Προφανώς συμφωνώ ότι ο Πέτιτ είναι πάνω απ'το ΜακΧέιλ. Αλλά, ως γνωστόν, μεταξύ ατόμων με σχετικά λίγες ψήφους (ή λίγες διαθέσιμες ψήφους), είναι μεγάλο το ενδεχόμενο μιας έκπληξης.
a bullet for your head
Η δικη μου ψηφος πηγε στον Σερ-Τσαρλς..
Το δικο μου τοπ 5:
-Μπαρκλει
-Μαλλοουν
-Γκαρνετ
-Ντανκαν
-ΜακΧεηλ
Timemaster
αν και ''ουκ προ του τέλους μακάριζε''
TIM DUNCAN

συγνώμη στις μεγάλες αγάπες (Μαλόουν, Μπάρκλευ)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.