Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β ΦΑΣΗ Δ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3
MPAMPIS_21
QUOTE(madmike1 @ Apr 29 2018, 16:09 ) *
Αμα περνουν 300 ειναι καλα παντως!!!

παραπανω παιρνουν το θεμα ειναι τι κανουν!!
tommie1983
QUOTE (Bogrinho @ Apr 29 2018, 16:37 ) *
Επειδή εχουμε ακούσει πολλα, αποφάσισα να παρω θέση. Το 15 του Αριωνα και ο προπονητης του εθνικού κρίνεται επικίνδυνο να ξαναέρθουν σε κάποιο γήπεδο. Σε ένα ματς γιορτη, Σάββατο της Πρωτομαγιάς, γεμάτο το γήπεδο και αυτοί τις έβγαλαν έξω να δουν ποιος την έχει μεγαλύτερη. Κριμα για ένα ιστορικό σωματείο να έχει τέτοιον προπονητή που πετάει χλεπιδια, βρίζει την αντίπαλη προπονήτρια. Όπως επίσης κριμα, για εναν τέτοιο παράγοντα, να έχει τέτοιον ψηλό στην ομαδα του. Ελπίζω η ΕΣΚΑ να αναλάβει δράση. Πολυ πολυ πολυ Κακη νοοτροπία. Μακάρι να γράφτηκαν ολα στο φύλλο αγώνα. Τραγικές φιγούρες στο τέλος 2 παίχτες που σχολίαζαν τα συμβάντα και προσπαθούσαν να ηρεμήσουν τα πνεύματα.
Προχωράμε.

Για τον προπονητή του Εθνικού δεν ξέρω. Πάντως για το 15 του Αρίωνα και λίγα λες. Έχει σίγουρα την πιο απαράδεκτη συμπεριφορά που έχω δει απέναντι σε συμπαίκτες αλλά και διαιτητές-αντιπάλους.
Kormos9991
QUOTE (Bogrinho @ Apr 29 2018, 16:37 ) *
Επειδή εχουμε ακούσει πολλα, αποφάσισα να παρω θέση. Το 15 του Αριωνα και ο προπονητης του εθνικού κρίνεται επικίνδυνο να ξαναέρθουν σε κάποιο γήπεδο. Σε ένα ματς γιορτη, Σάββατο της Πρωτομαγιάς, γεμάτο το γήπεδο και αυτοί τις έβγαλαν έξω να δουν ποιος την έχει μεγαλύτερη. Κριμα για ένα ιστορικό σωματείο να έχει τέτοιον προπονητή που πετάει χλεπιδια, βρίζει την αντίπαλη προπονήτρια. Όπως επίσης κριμα, για εναν τέτοιο παράγοντα, να έχει τέτοιον ψηλό στην ομαδα του. Ελπίζω η ΕΣΚΑ να αναλάβει δράση. Πολυ πολυ πολυ Κακη νοοτροπία. Μακάρι να γράφτηκαν ολα στο φύλλο αγώνα. Τραγικές φιγούρες στο τέλος 2 παίχτες που σχολίαζαν τα συμβάντα και προσπαθούσαν να ηρεμήσουν τα πνεύματα.
Προχωράμε.

Κριμα είναι να παίρνεις θέση κ να μιλάς για κάποιον που ούτε τον γνωρίζεις προσωπικά ούτε γνωρίζεις το παρελθόν του στον ιστορικό σύλλογο του εθνικού. Ατυχές στιγμές μπορεί να έχουν όλοι όπως άτυχη στιγμή ήταν η φτυσια όμως την προπονήτρια δεν την έβρισε κάνεις ούτε ο προπονητης ούτε παικτης. Η coach εξάλλου ήταν η μόνη από τον Αρίωνα που δεν έδωσε δικαίωμα ούτε προκάλεσε. Σε αντίθεση με τους παίκτες της. Όσο αφορά τον παράγοντα του Αρίωνα φρόντισε να δυναμιτισει την ατμόσφαιρα πριν καν ξεκινήσει το ματς. Κ τον παίκτη του τον θέλει σιγουρα στην ομαδα του. Εξάλλου είναι γνωστός ο κύριος πρόεδρος. Τραγικές δεν είναι οι φιγούρες των παικτών που σχολίαζαν το ματς. Τραγικό είναι να κερδίζεις χωρίς να είσαι καλύτερος μόνο κ μόνο επειδή είσαι κολλητός του προέδρου τς εσκα κ ξέρεις να εκβιάζεις καταστάσεις. Αρέσει κ να εμπαίνε το buzzer..

Ένα όνομα παίκτη προπονητη που μου ήρθε στο μυαλό... Τιμούρ Κετσπαγια-Ανόρθωση. Κ μην αγχώνεσαι το κάνουν ομάδες από επαγγελματικες μέχρι ερασιτεχνικες σε όλο το κόσμο.
MPAMPIS_21
QUOTE(Kormos9991 @ Apr 29 2018, 21:52 ) *
Κριμα είναι να παίρνεις θέση κ να μιλάς για κάποιον που ούτε τον γνωρίζεις προσωπικά ούτε γνωρίζεις το παρελθόν του στον ιστορικό σύλλογο του εθνικού. Ατυχές στιγμές μπορεί να έχουν όλοι όπως άτυχη στιγμή ήταν η φτυσια όμως την προπονήτρια δεν την έβρισε κάνεις ούτε ο προπονητης ούτε παικτης. Η coach εξάλλου ήταν η μόνη από τον Αρίωνα που δεν έδωσε δικαίωμα ούτε προκάλεσε. Σε αντίθεση με τους παίκτες της. Όσο αφορά τον παράγοντα του Αρίωνα φρόντισε να δυναμιτισει την ατμόσφαιρα πριν καν ξεκινήσει το ματς. Κ τον παίκτη του τον θέλει σιγουρα στην ομαδα του. Εξάλλου είναι γνωστός ο κύριος πρόεδρος. Τραγικές δεν είναι οι φιγούρες των παικτών που σχολίαζαν το ματς. Τραγικό είναι να κερδίζεις χωρίς να είσαι καλύτερος μόνο κ μόνο επειδή είσαι κολλητός του προέδρου τς εσκα κ ξέρεις να εκβιάζεις καταστάσεις. Αρέσει κ να εμπαίνε το buzzer..

Ένα όνομα παίκτη προπονητη που μου ήρθε στο μυαλό... Τιμούρ Κετσπαγια-Ανόρθωση. Κ μην αγχώνεσαι το κάνουν ομάδες από επαγγελματικες μέχρι ερασιτεχνικες σε όλο το κόσμο.

τελικα ποιος εφτυσε ο παιχτης η ο προπονητης??ποιος αποβληθηκε με φαουλ εκτος φασης? μας μπερδεψατε βρε παιδια.....
σωστα εχεις δικο ανορθωση οπως ανοδος.....
gspara
ΓΚΡΑΒΑ-ΑΟ ΑΝΟΙΞΗΣ 65-53 (17-12,37-29,55-38,65-53)

Η ομαδα της κοουτς Γκιοκα πηρε τη νικη γοήτρου που της αξιζε επι του ΑΟ Ανοιξης που αγωνιστηκε χωρις Κελλη-Καλοσακα.Η Γκραβα ειχε τον ελεγχο και στα 40 λεπτα,ανεβαζε σταδιακα την διαφορα που εφτασε μεχρι και το +19(61-42).
gavronick
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26/4/2018)
ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ 53 - 54 (ΗΜ. 27 - 29)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αντωνιάδης - Ρεμουντάκης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13 - 17, 14 - 12, 16 - 8, 10 - 17.
ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ (Μερτινιάν): Παπαρίζος 7, Μηλλάς, Γιοβάς 6(1), Καϊμακάμης 11(3), Τσαουσλάρης 2, Γκιούρκης, Παπαευθυμίου 7, Μπεστιτζάνος 10, Ξενάκης 10.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Κελεπούρης 2, Σουλιώτης 4, Φουρτούνης 8, Γιουβανέλλης 10, Στεφανής 8(2), Κοττάς 9, Γκιουζέλης 8(1), Κοπετινάς, Μούγιος 3, Βλαχάκης 2.
katsman4
QUOTE(Kormos9991 @ Apr 29 2018, 21:52 ) *
Κριμα είναι να παίρνεις θέση κ να μιλάς για κάποιον που ούτε τον γνωρίζεις προσωπικά ούτε γνωρίζεις το παρελθόν του στον ιστορικό σύλλογο του εθνικού. Ατυχές στιγμές μπορεί να έχουν όλοι όπως άτυχη στιγμή ήταν η φτυσια όμως την προπονήτρια δεν την έβρισε κάνεις ούτε ο προπονητης ούτε παικτης. Η coach εξάλλου ήταν η μόνη από τον Αρίωνα που δεν έδωσε δικαίωμα ούτε προκάλεσε. Σε αντίθεση με τους παίκτες της. Όσο αφορά τον παράγοντα του Αρίωνα φρόντισε να δυναμιτισει την ατμόσφαιρα πριν καν ξεκινήσει το ματς. Κ τον παίκτη του τον θέλει σιγουρα στην ομαδα του. Εξάλλου είναι γνωστός ο κύριος πρόεδρος. Τραγικές δεν είναι οι φιγούρες των παικτών που σχολίαζαν το ματς. Τραγικό είναι να κερδίζεις χωρίς να είσαι καλύτερος μόνο κ μόνο επειδή είσαι κολλητός του προέδρου τς εσκα κ ξέρεις να εκβιάζεις καταστάσεις. Αρέσει κ να εμπαίνε το buzzer..

Ένα όνομα παίκτη προπονητη που μου ήρθε στο μυαλό... Τιμούρ Κετσπαγια-Ανόρθωση. Κ μην αγχώνεσαι το κάνουν ομάδες από επαγγελματικες μέχρι ερασιτεχνικες σε όλο το κόσμο.


Οι διαιτητές δεν ήταν καθόλου επηρεασμένοι από οποιονδήποτε πριν το ματς.Απλα σφυριξαν όσα έπρεπε να σφυριξουν σε αντίθεση με το πρώτο ματς που άφησαν το ξυλικι του Εθνικού. Το #5 έβριζε από το πρώτο λεπτό,άπαντες, χυδαία χωρίς λογο.ηταν ξεκάθαρο ότι ήθελε να μας εκνευρίσει. Μου έδωσε και μία υπόσχεση που τελικά δεν κατάφερε να κρατήσει! Οσο για τον ψηλό του Εθνικού, τον ήξερα αλλιώς. Ας μας εξηγήσουν την αγκωνιά στο κεφαλι αφου έχει λήξει η φάση με σφύριγμα του διαιτητή. Καθαρα αντιαθλητικη συμπεριφορά με σκοπό να τραυματίσει. Επίσης ο βοηθός προπονητη του Εθνικού με φραστικες επιθέσεις σε παίχτες και κανονικο ντου στον παγκο του Αριωνα έπρεπε να τιμωρηθει με τεχνικες ποινες και αποβολή πολυ νωριτερα. Για το φτυσιμο τι εχουν να πουν;
Οσο για τον προεδρο του Αριωνα, δεν μπορει να μιλατε για ευνοια της εσκα απο τη στιγμή που εχει έρθει σε ρήξη μαζι της άπειρες φορές. Αν νομιζεις οτι ήταν καλυτερη η ομαδα ου Εθνικου, εξηγησε μας το σκορ της παράτασης 1_15 αν θυμάμαι καλά. Α ρε και να εμπαινε μια πο τις 4 ή5 σερι επιθέσεις μετα απο επιθετικα ριμπάουντ στην τελευταία κατοχη του Αριωνα στην κανονική διάρκεια.
Συγχαρητηρια ομως για τη μαχητικότητα και το ηθος κυρίως του #4, #18 και του άσσου που δεν μπορούν να καούν σαν τα χλωρά μαζί με τα ξερά στον Εθνικο
daniel10


Β ΦΑΣΗ Δ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-18

1 ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 9 4-1-0

2) ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 9 4-1-0
3) ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 6 1-4-0
4) ΑΟ ΚΩΦΩΝ 6 1-4-0


2 ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 9 4-1-0

2) ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 9 4-1-0
3) ΑΟ ΑΝΟΙΞΗΣ 6 1-4-0
4) ΑΕ ΓΚΡΑΒΑ-ΠΑΤΗΣΙΩΝ 6 1-4-0


3 ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟ ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ 10 5-0-0

2) ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 7 2-3-0
3) ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 6 2-2-1
4) ΣΚ ΑΝΟΙΞΗΣ 6 1-4-0


4 ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 10 5-0-0

2) ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 8 3-2-0
3) ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 6 1-4-0
4) ΑΣΚ ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ 6 1-4-0


Nemesakos
QUOTE (lalakill @ Apr 28 2018, 00:13 ) *
ενα μεγαλο μπραβο στον ζευς το αξιζε..! καλη επιτυχια στην γ εσκα και στον καλο μας φιλο νεμεσακο! blove.gif blove.gif blove.gif


Να σαι καλά φίλε μου.. Και εκεί στα ξένα μην νομίζεις ότι την γλύτωσες, θα σε ενημερώνω συνέχεια..smile.gif

QUOTE (Tribune @ Apr 28 2018, 02:11 ) *
Απλά αστείος ο συγκεκριμένος προπονητής! Αν ήμουν παίκτης του, θα του έσπαγα το κεφάλι...

Συγχαρητήρια για την άνοδο στον Δία και καλή επιτυχία του χρόνου στην Γ' ΕΣΚΑ.


Γενικά η κίνηση του κόουτς ακόμα και σήμερα μου είναι δύσκολη να την κατανοήσω. Ένας Ζευς με το άγχος του αποτελέσματος και ένας Φοιτητικός ο οποίος δεν είχε τίποτα να χάσει. Το ματς κυλούσε πολύ καλά για την ομάδα του και απορώ με την επιλογή του. Και γω αν ήμουν παίκτης του θα τον έγραφα είναι η αλήθεια΄..

Να σαι καλά φίλε μου σε ευχαριστούμε.


QUOTE (magic77 @ Apr 28 2018, 10:25 ) *
Συγχαρητήρια στον Ζευς..Η ομάδα είχε άστρο φέτος και καλή χημεία..Ο Ζεγκινογλου σίγουρα έκανε την διαφορά με την κλαση του αλλά σαν πρώην συμπαίκτης ... ο Καραδημας Νο 5 που αναφέρθηκε σε προηγούμενα ποστ έκανε φοβερή σεζόν και εκτός από πολύ καλός παίχτης με υψηλό μπασκετικό iq είναι όντως κ εξαιρετικός χαρακτήρας. .Μπράβο και πάλι σε ολα τα παιδιά και στους ανθρώπους που 'τρεχουν' τον Ζευς..Το αξίζετε ☺


Ο Ζέγκι είναι η αλήθεια ότι ανέβασε επίπεδο την ομάδα. Όχι μόνο παικτικά, αλλά ένας παίκτης με τέτοιες εμπειρίες κατάφερε να λειτουργήσει και λίγο σαν μέντορας για τους υπόλοιπους. Από κει και πέρα για τον Καραδήμα ότι και να πεις για την χρονιά που έκανε φέτος είναι λίγο. Πέρσι που ήρθε στην ομάδα δεν ήταν playmaker.. Και ο κόουτς τον δούλεψε και του έδωσε τα κλειδιά της ομάδας. Πραγματικά είναι εξαιρετικό παιδί που είναι τρομερό εντυπωσιακό, αφού στην θέση που έπαιζε, για το ξύλο που έτρωγε, δεν έβγαλε ποτέ μιλιά. Κατάφερε να σταθεροποιήσει το σουτ του φέτος, ήταν πάρα πολύ εύστοχος ακόμα και υπό πίεση, δεν φοβόταν να μπει στο ζωγραφιστό, η δημιουργία του ήταν εξαιρετική, ενώ πρέπει να ήταν σίγουρα μετά τον Ζεγκίνογλου ο καλύτερος ριμπάουντερ της ομάδας. Εξαιρετική χρονιά... Και για όσους αναρωτήθηκαν πιο πριν, όντως ήταν διαιτητής, δεν έπαιζε κάπου τα τελευταία χρόνια, και από πέρσι που ήρθε στον Ζευς άρχισε και πάλι να παίζει μπάσκετ. Ο Κόουτς τον δούλεψε πάρα πολύ και το αποτέλεσμα είναι η φετινή εξαιρετική του χρονιά. Σίγουρα MVP της ομάδας...

Σε ευχαριστούμε magic smile.gif

QUOTE (tommie1983 @ Apr 28 2018, 15:44 ) *
Α εντάξει γιατί προς στιγμήν ανησύχησα ότι ήταν του αγώνα, αφού δεν είχες γράψει για ημίχρονο ή κάποιο δεκάλεπτο. Προπονητή να παίρνει ΚΑΙ τις 2 τεχνικές ποινές για τον συγκεκριμένο λόγο δεν έχω ακούσει. Εγώ πάντως αν ήμουν παίκτης του δεν θα δεχόμουν να αποχωρήσω..Συγχαρητήρια στην ομάδα σας, αξίζατε την άνοδο, βγάζατε ηρεμία και ομαδικότητα, ακόμη και όταν ο αντίπαλος φαινόταν να έχει τον έλεγχο, όπως στο πρώτο ματς στην Άνοιξη. Αυτές οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά. Καλή συνέχεια στην Γ' ΕΣΚΑ!


Όπως ανέφερα κ πιο πάνω είναι ανεξήγητη η συμπεριφορά του. Ο φοιτητικός πάλευε ακόμα και για άνοδο σε αυτό το ματς...

Σε ευχαριστούμε tommie smile.gif
rookie
καλημερα και καλη βδομαδα σε ολους
διαβαζω διαβαζω διαβαζω ευτυχως δεν εχετε παιξει ξυλο με αυτα που εχουν συμβει. θα συμφωνησω με τον φιλο tommie στην περιπτωση του ΚΕΛΛΥ τεραστιος παικτης αλλα η συμπεριφορα κακιστη με οσα γραφονται αλλα πρεπει να γνωριζουμε τι τον οδηγησε μεχρι εκει γιατι εγω που εχω παξει ως αντιπαλος του δεν μου εδειξε καποια τεοια συμπεριφορα !
τωρα τα περι αριων και εθνικου οπως αναμενονταν ηταν ντερμπυ με τα ολα του αλλα εκει πρεπει να παρουν θεση οι διαιτητες που απο οτι φαινεται δεν εκαναν σε καμια περιπτωση και οδηγηθηκαν ολα αυτα !!! αυτα τα λιγα για τα παλαια ποστ που λογω δουλειας δεν προλαβαινω να σχολιασω !!!

καματερο εθνικος 2 να κυνηγησει οτι απεμεινε
κωφοι αριων 1 για δωρακι στον εθνικο θα παλευα εγω
λεοντειος γκραβα 1 ανεβηκε καθως και η γκραβα εκανε την παρθενικη της νικη και η λεοντειος θα κυνηγησει να το τελειωσει απο νωρις
φιλοθεη ανοιξη 1 χωρις ΚΕΛΛΥ ειναι δυσκολα αλλα δεν νομιζω να τα καταφερει καθως εξαντλει ολες τις πιθανοτητες και η γηπεδουχος ομαδα
ανοιξη φοιτητικος τα χτυπαει ολα για ολα η μαχητικη ανοιξη να κεριδσει και να τερματισει οσα πιο ψηλα μπορει
ροδοπολη ζευς 2 πρεπει να κανει το αηττητο ο ζευς στα 40λεπτα ζωνης (αντιμπασκετ) που παιζουν οι γηπεδουχοι και να δωσουν την 2η θεση στην ανοιξη που το αξιζει κακα τα ψεμματα
κιβωτος κερατεα 2 εχω ακουσει και εχω μαθει ειναι μαχητικα τα παιδια της κερατεας που δυστυχως δεν τα καταφεραν φετος για την ανοδο
περισσος δοξα βυρωνα 2 για το αηττητο στα μπαραζ η δυνατη δοξα αλλα ο περισσος στην εδρα του βαζει δυσκολα
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΖΕΥΣ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ Γ ΕΣΚΑ
king lebron
QUOTE(Bogrinho @ Apr 29 2018, 16:37 ) *
Επειδή εχουμε ακούσει πολλα, αποφάσισα να παρω θέση. Το 15 του Αριωνα και ο προπονητης του εθνικού κρίνεται επικίνδυνο να ξαναέρθουν σε κάποιο γήπεδο. Σε ένα ματς γιορτη, Σάββατο της Πρωτομαγιάς, γεμάτο το γήπεδο και αυτοί τις έβγαλαν έξω να δουν ποιος την έχει μεγαλύτερη. Κριμα για ένα ιστορικό σωματείο να έχει τέτοιον προπονητή που πετάει χλεπιδια, βρίζει την αντίπαλη προπονήτρια. Όπως επίσης κριμα, για εναν τέτοιο παράγοντα, να έχει τέτοιον ψηλό στην ομαδα του. Ελπίζω η ΕΣΚΑ να αναλάβει δράση. Πολυ πολυ πολυ Κακη νοοτροπία. Μακάρι να γράφτηκαν ολα στο φύλλο αγώνα. Τραγικές φιγούρες στο τέλος 2 παίχτες που σχολίαζαν τα συμβάντα και προσπαθούσαν να ηρεμήσουν τα πνεύματα.
Προχωράμε.


Καταρχήν συγχαρητήρια στον Αρίωνα για την νίκη. Αυτό βέβαια ήρθε γιατί έχουν αποβληθεί 3 βασικοί παίκτες μας πριν την παράταση.

Πάμε στα άλλα τώρα. Όσον αφορά τον προπονητή του Εθνικού, μια χαρά κάνει την δουλειά του με τα λίγα πενιχρά μέσα που του προσφέρουν. Μην ξεχνάμε ποιος ξεκινά πρώτος τις προκλήσεις.

Όσον αφορά το #15 του Αρίωνα χωρίς να τον γνωρίζω, δεν ανέχομαι προσωπικά εγώ να με αποκαλεί κάποιος βλάκα και ηλίθιο σε όλο το ματς για ανύπαρκτο λόγο...Όταν αυτό γίνεται σε όλο το ματς ανελλιπώς, συγνώμη αλλά άνθρωποι είμαστε και εμείς και θα αντιδράσουμε όπως αντιδράσαμε στο τέλος...

Nemesakos
Ροδοπολη ζευς 60-50

Κλείσιμο μια άκρως επιτυχημενης χρόνιας για τον Ζευς με ήττα στο τελευταίο αγώνα αππ την ροδοπολη.

Στο αγώνα που ηταν διαδικαστικου χαρακτήρα η ομάδα κατεβήκε χώρις 7-8 παίκτες, με παιδιά από τις ακαδημίες (και παίδες και έφηβοι) να παιρνουν την θέση τους. Εικόνα δεν έχω καθώς δεν ταξίδεψα στην μακρινή ροδοπολη, έμαθα όμως ότι το ημίχρονο ήταν 25-30 για τον Ζευς κ στην επανάληψη η ροδοπόλη έκανε μεγάλο σερί φτάνοντας ακόμα να προηγείται και με 19 πόντους..Στο τέλος η ομάδα πιεσε κ έριξε την διαφορά στο τελικό σκορ.

Το ματς ηταν ευκαιρία για τα νέα παιδιά της ομάδας, αλλά κ για παιδιά που ήταν πιο πίσω στο rotation να βρουν περισσότερο χρόνο συμμετοχής.

Καλή συνέχεια στην ροδοπολη και μεις θα τα λέμε πλέον στα τοπικ της Γ εσκα.
tongo
QUOTE (Nemesakos @ May 3 2018, 00:25 ) *
Ροδοπολη ζευς 60-50

Κλείσιμο μια άκρως επιτυχημενης χρόνιας για τον Ζευς με ήττα στο τελευταίο αγώνα αππ την ροδοπολη.

Στο αγώνα που ηταν διαδικαστικου χαρακτήρα η ομάδα κατεβήκε χώρις 7-8 παίκτες, με παιδιά από τις ακαδημίες (και παίδες και έφηβοι) να παιρνουν την θέση τους. Εικόνα δεν έχω καθώς δεν ταξίδεψα στην μακρινή ροδοπολη, έμαθα όμως ότι το ημίχρονο ήταν 25-30 για τον Ζευς κ στην επανάληψη η ροδοπόλη έκανε μεγάλο σερί φτάνοντας ακόμα να προηγείται και με 19 πόντους..Στο τέλος η ομάδα πιεσε κ έριξε την διαφορά στο τελικό σκορ.

Το ματς ηταν ευκαιρία για τα νέα παιδιά της ομάδας, αλλά κ για παιδιά που ήταν πιο πίσω στο rotation να βρουν περισσότερο χρόνο συμμετοχής.

Καλή συνέχεια στην ροδοπολη και μεις θα τα λέμε πλέον στα τοπικ της Γ εσκα.

οκ

Τωρα που τελειωσε το πρωταθλημα θα ηθελα να πω την γνωμη μου για τις ομαδες του Βυρωνα Συγχαρητηρια στον Αθηναικο για την ανοδο.Ηταν η καλυτερη, και πιο σταθερη ομαδα στο πρωταθλημα.Εχοντας στον παγκο εναν πραγματικο προπονητη,και κανοντας καλες επιλογες το καλοκαιρι,η ανοδος ηταν μονοδρομος.Ο coach Χαντζηγιαννακος καταφερε να δεσει το περσινο εφηβικο, με 3-4 εμπυρους παιχτες.Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να δουμε παιδια απο το Βυρωνα να παιζουν στο ανδρικο του Αθηναικου.Για πολυ κοσμο (ασχετους) μπορει να μην λεει και πολλα,γιατι στην Ελλαδα αγαπαμε μονο την νικη και οχι τον αθλητισμο.Η αλλη ομαδα του βυρωνα η Δοξα παρουσιασε μια ομαδα απο το παρελθον.Ο ερχομος του προπονητη (τεταρτη φορα)το καλοκαιρι εφερε μαζι του παιχτες μισθοφορους.Παιχτες σε μεγαλη ηλικια που δεν νομιζω να εχουν να προσφερουν κατι καινουργιο στο μπασκετ.Οταν μπενεις στην λογικη των χρηματων σε αυτες της κατηγοριες το μελλον ειναι δυσοιωνο.Τελος θα ηθελα να πω κατι και για τους Νεους Βυρωνα.Αν και ειναι η πιο ιστορικη ομαδα μπασκετ του βυρωνα δεν καταφερε να κανει την υπερβασει.Ο coach Φελεκιδης εκανε οτι μπορουσε,αλλα ηταν απελπιστικα μονος!
axe
ΦΙΛΟΘΕΗ-ΑΝΟΙΞΗ 69-55
ΛΕΟΝΤΤΕΙΟΣ-ΓΚΡΑΒΑ 1

αυτό σημαίνει ότι η ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ του χρόνου θα παίζει στην Γ και εμείς... θα δούμε.
καλό νεανικό σύνολο κατα βάση που με ίσως 1-2 προσθήκες να μπορέσει να σταθεί με αξιώσεις στη παραπάνω κατηγορία

ΚΑΛΥ ΤΥΧΗ!


QUOTE(tongo @ May 4 2018, 08:27 ) *
οκ

Τωρα που τελειωσε το πρωταθλημα θα ηθελα να πω την γνωμη μου για τις ομαδες του Βυρωνα Συγχαρητηρια στον Αθηναικο για την ανοδο.Ηταν η καλυτερη, και πιο σταθερη ομαδα στο πρωταθλημα.Εχοντας στον παγκο εναν πραγματικο προπονητη,και κανοντας καλες επιλογες το καλοκαιρι,η ανοδος ηταν μονοδρομος.Ο coach Χαντζηγιαννακος καταφερε να δεσει το περσινο εφηβικο, με 3-4 εμπυρους παιχτες.Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να δουμε παιδια απο το Βυρωνα να παιζουν στο ανδρικο του Αθηναικου.Για πολυ κοσμο (ασχετους) μπορει να μην λεει και πολλα,γιατι στην Ελλαδα αγαπαμε μονο την νικη και οχι τον αθλητισμο.Η αλλη ομαδα του βυρωνα η Δοξα παρουσιασε μια ομαδα απο το παρελθον.Ο ερχομος του προπονητη (τεταρτη φορα)το καλοκαιρι εφερε μαζι του παιχτες μισθοφορους.Παιχτες σε μεγαλη ηλικια που δεν νομιζω να εχουν να προσφερουν κατι καινουργιο στο μπασκετ.Οταν μπενεις στην λογικη των χρηματων σε αυτες της κατηγοριες το μελλον ειναι δυσοιωνο.Τελος θα ηθελα να πω κατι και για τους Νεους Βυρωνα.Αν και ειναι η πιο ιστορικη ομαδα μπασκετ του βυρωνα δεν καταφερε να κανει την υπερβασει.Ο coach Φελεκιδης εκανε οτι μπορουσε,αλλα ηταν απελπιστικα μονος!


μπορεί να μην γνωρίζω τα πραγματα καλύτερα, αλλα επειδή έτυχε να τις εχω παίξει και τις 3 φετος, θεωρω κι εγώ ότι ο ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ηταν η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας παιζοντας ποιοτικό μπασκετ αλλά και η ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ ηταν πολύ καλή (φανηκε και στα playoffs) χωρίς να μου εχει δωσει την αισθηση γερασμένης ομάδας. απο την αλλή οι ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΑ έχουν μέλλον στην κατηγορια και ο χρονος θα πρεπει να δουλευει υπερ τους
axe
QUOTE(Nemesakos @ May 3 2018, 00:25 ) *
Ροδοπολη ζευς 60-50

Κλείσιμο μια άκρως επιτυχημενης χρόνιας για τον Ζευς με ήττα στο τελευταίο αγώνα αππ την ροδοπολη.

Στο αγώνα που ηταν διαδικαστικου χαρακτήρα η ομάδα κατεβήκε χώρις 7-8 παίκτες, με παιδιά από τις ακαδημίες (και παίδες και έφηβοι) να παιρνουν την θέση τους. Εικόνα δεν έχω καθώς δεν ταξίδεψα στην μακρινή ροδοπολη, έμαθα όμως ότι το ημίχρονο ήταν 25-30 για τον Ζευς κ στην επανάληψη η ροδοπόλη έκανε μεγάλο σερί φτάνοντας ακόμα να προηγείται και με 19 πόντους..Στο τέλος η ομάδα πιεσε κ έριξε την διαφορά στο τελικό σκορ.

Το ματς ηταν ευκαιρία για τα νέα παιδιά της ομάδας, αλλά κ για παιδιά που ήταν πιο πίσω στο rotation να βρουν περισσότερο χρόνο συμμετοχής.

Καλή συνέχεια στην ροδοπολη και μεις θα τα λέμε πλέον στα τοπικ της Γ εσκα.


Συγχαρητήρια και στην ομάδα του ΖΕΥΣ!!!
η αλήθεια είναι ότι αντιμετωπίζοντάς σας στο 1ο παίχνιδι της σεζόν, δεν πιστευα ότι θα έχετε αυτην την πορεία. μαλιστα πιστευα οτι στον 2ο γύρο θα το παίρναμε το ματς στην εδρα σας και θα καλυπταμε και την διαφορά... ηρθε κι αυτο το παιχνιδι, χασαμε ξανα και σχετικα ευκολα μαλιστα. Ημουν περιεργος μετά για το τι θα κανατε στα playoffs οπου και εκει αποδειξατε οτι αν μη τι αλλο θελατε οπωσδηποτε να πατε στην "επομενη πιστα"

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και πάλι και ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!!!
Nemesakos
QUOTE (axe @ May 4 2018, 11:10 ) *
Συγχαρητήρια και στην ομάδα του ΖΕΥΣ!!!
η αλήθεια είναι ότι αντιμετωπίζοντάς σας στο 1ο παίχνιδι της σεζόν, δεν πιστευα ότι θα έχετε αυτην την πορεία. μαλιστα πιστευα οτι στον 2ο γύρο θα το παίρναμε το ματς στην εδρα σας και θα καλυπταμε και την διαφορά... ηρθε κι αυτο το παιχνιδι, χασαμε ξανα και σχετικα ευκολα μαλιστα. Ημουν περιεργος μετά για το τι θα κανατε στα playoffs οπου και εκει αποδειξατε οτι αν μη τι αλλο θελατε οπωσδηποτε να πατε στην "επομενη πιστα"

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και πάλι και ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!!!


Σε ευχαριστούμε πολύ Axe.

Η αλήθεια είναι πως στο πρώτο παιχνίδι της σεζόν που έτυχε να είναι με την Φιλοθέη και μάλιστα εκτός έδρας, κανένας εντός της ομάδας δεν είχε ιδέα για το που θα φτάσει η ομάδα. Οπότε και μεις είναι η αλήθεια δεν πιστεύαμε ότι θα έχουμε τέτοια πορεία, γιατί δεν είχαμε την εμπειρία, δεν είχαμε την εικόνα των ομάδων. Όπως ανέφερα κ σε προηγούμενο post στόχος ήταν να πάμε πολύ καλύτερα από πέρσι και να μην έχουμε τον ρόλο του κομπάρσου. Ματς με το ματς όμως είδαμε ότι το ταβάνι είναι ψηλότερο από αυτό που και οι ίδιοι φανταζόμασταν. Στο ξεκίνημα του δεύτερου γύρου στο εντός με την Φιλοθέη, η ομάδα ήξερε ότι με νίκη θα αποκτούσε σημαντικό πλεονέκτημα λόγω και της νίκης του πρώτου γύρου. Οπότε αν και εγώ προσωπικά το θεωρούσα το ματς υπερβολικά επικίνδυνο και είχα και αρκετό άγχος από την εξέδρα μπορώ να πω, όντως η νίκη ήταν όπως είπες σχετικά εύκολη, κάτι το οποίο δεν το περίμενα.

Στα playoffs σαν πρωτάρης ο Ζευς ήταν τίγκα στο άγχος ειδικά στο πρώτο ματς. Ήταν τυχερός που κέρδισε την Άνοιξη (κάτι το οποίο επιβεβαιώνουν όσοι είδαν τον αγώνα , εγώ δεν μπόρεσα να πάω να τον δω). Βοήθησε και το πρόγραμμα από κει και πέρα αφού υπήρχαν 3 συνεχόμενα εντός, και το ματς με τον Φοιτητικό εξελίχθηκε όπως εξελίχθηκε.

Η Φιλοθέη για μένα είναι ο ορισμός της μαχητικής ομάδας. Με βάση τους αγώνες που είδα φέτος την ομάδα σας, αν υπήρχε περισσότερη σταθερότητα θα μπορούσατε να έχετε ένα καλύτερο πλασάρισμα στον αρχικό όμιλο. Θεωρώ ότι είναι και τελικά αυτό που έλειψε. Αλλά και στα playoff φάνηκε και η δυναμική της ομάδας αφού ουσιαστικά χάνετε την άνοδο στην διαφορά πόντων. Στενάχωρο να τερματίζεις με τους ίδιους βαθμούς με τον πρώτο και να χάνεις την άνοδο...Καλή επιτυχία ότι και να γίνει και ελπίζω αυτό το «θα δούμε» που ανέφερες να βγει σε κάτι καλό...
tas13
ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ - ΓΚΡΑΒΑ 74-47

Νικη για την ομαδα μου και ΑΝΟΔΟΣ.. Μεγαλη επιτυχια για την ομαδα μου καθως ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει κατι τετοιο, αν και πριν δυο χρονια που ηρθα στην ομαδα ισως να φαινοταν ονειρο αφου μεχρι τοτε ηταν λιγο "σκορποχωρι", ωστοσο απο τη στιγμη που αρχισε να λειτουργει σε μπασκετικα προτυπα φαινοταν οτι κατι τετοιο δε θα αργησει να συμβει.. Θα μπορουσα να πω παρα πολλα αλλα αμα αρχισω δε θα σταματαω.. Πολλα συγχαρητηρια σε ολους, παρολο τα πολλα σοβαρα προβληματα τραυματισμων η ομαδα εδειξε οτι δεν επηρεαστηκε, η ομαδα βρηκε τα αποθεματα και καταφερε να πετυχει αυτο που ειχαμε βαλει σα στοχο στην αρχη της χρονιας.. Πολλα μπραβο στο προπονητη μας που εχει τεραστια ορεξη και θεληση, καταφερε στη δευτερη χρονια του να πετυχει μια ανοδο και πολλα μπραβο σε ολα τα παιδια που πιστεψανε σε αυτο που παει να γινει και πιστευω δικαιωθηκανε ολοι.. Αν και οι συνθηκες που δουλευουμε ειναι ιδανικες και αναφερομαι στο γηπεδικο κομματι που λιγες ομαδες εχουνε, σιγουρα ειναι δυσκολο να μαζεψεις εμπειρα και νεα παιδια να παιξουν σε αυτη τη κατηγορια καθως καθε παιχτης θελει να παει πιο ψηλα.. Αλλα τελικα δεν εχει και πολυ σημασια.. Καταφεραμε και γιναμε πρωτα καλο παρεακι, γιναμε ομαδα, τα προβληματα μας ενωσαν περισσοτερο, παιζαμε ο ενας για τον αλλο και συνηθως με τετοιες ωραιες καταστασεις βγαινει και κατι καλο, και βγηκε.. Ειχα ξαναπει σε μια παλιοτερη ανοδο που ειχα οτι οι παρεες γραφουν ιστορια, μπορει λιγο υπερβολικη η εκφραση αλλα ετσι ειναι, μπορει να ειναι μικρες αλλα γραφονται, και μενουν ωραιες αναμνησεις μεγαλωνοντας να τις φερνεις στο μυαλο σου και να χαμογελας.. Εγω μεγαλωσα μπορει να ηταν η τελευταια μου χρονια, μακαρι οχι, εχω ζησει αρκετες ανοδους και τετοιες στιγμες, και οταν βλεπεις τους συμπαιχτες σου που ειναι μικρα παιδια να πανηγυριζουν και να χαμογελανε με ολο αυτο τοτε νοιωθω ευτυχια πραγματικα.. Σταματαω γιατι θα γραφω ολη μερα.. Να ειστε καλα και να κανετε αυτο που αγαπατε εντονα γιατι το μπασκετακι ειναι ερωτας μεγαλος..
daniel10
[




4/5/17 ΑΟ ΚΩΦΩΝ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ=
gavronick
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3/5/2018)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΑΝΟΙΞΗ 69 - 55 (ΗΜ. 40 - 25)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λαζόγκα - Μαϊτου.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23 - 12, 17 - 13, 16 - 10, 13 - 20.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Κελεπούρης, Γεροχρήστος 7(1), Σουλιώτης 14, Στεφανής 4, Γιουβανέλλης 4, Κοττάς 15(3), Τσούτης, Γκιουζέλης 9(1), Ταφλαμπάς 2, Μούγιος 8, Φουρτούνης 2, Βλαχάκης 4.
ΑΝΟΙΞΗ (Καπετανάκης): Αδάμης 2, Κριεμάδης 7(1), Πανταζής 3, Πατσιάλος 8(1), Ροδίτης 12(1), Νικάνδρου 6(2), Γούλας 2, Τσεμπέρης 11(1), Καφαντάρης 4.
dontshoottheref
Για την ιστορία να πούμε οτι ο Περισσός κέρδισε την Ροδόπολη στο μπαράζ επιλαχόντων και έχει τις ελπίδες του για άνοδο στη Γ'
axe
ΦΙΛΟΘΕΗ-ΕΘΝΙΚΟΣ 59-54

οποτε παιζουμε ΤΕΤ 16/5 με ΠΕΡΙΣΣΟ
gavronick
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΜΠΑΡΑΖ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ (10/5/2018)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΕΘΝΙΚΟΣ 59 - 54 (ΗΜ. 37 - 32)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κομιανός - Αγγελής.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19 - 18, 18 - 14, 14 - 9, 8 - 13.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Κελεπούρης, Σουλιώτης 8, Φουρτούνης 7, Γιουβανέλλης 1, Στεφανής 8(2), Κοττάς 22(5), Γκιουζέλης 8, Βλαχάκης 2, Μούγιος, Καλύβας 3.
ΕΘΝΙΚΟΣ (Γαβριηλίδης): Μιχαλόπουλος 2, Ρεκούμης 17(5), Αυγερινός 3(1), Σαμαντάς 7, Γαβριηλίδης 1, Καζαϊσβίλι 13, Τουλούπης, Κρέτσης, Χρυσάνθης, Κακιώνης, Πεχλιβανίδης 11(3).
His Airness
Φιλοθεη - Περισσός 48-49
Δυνατό ματς ανάμεσα στις δυο ομάδες για το ποιος θα ειναι ο πρώτος επιλαχον σε περίπτωση που προκύψει θέση για την Γ. Χαρακτηριστικό του παιχνιδιού η μεγάλη αστοχία και των δυο ομάδων με τις δυο ομάδες να έχουν ξεσπάσματα.
Η φιλοθεη ξεκίνησε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο εκμεταλλευόμενη την κακή αμυνα των γηπεδούχων οι οποίοι είχα και κακές επιλογές στην επίθεση που το μονο τους ενδιαφέρον ήταν να αφιερώνουν καλάθια στην εξέδρα. Πρς το τέλος του ημιχρόνου έγινε η φάση που ουσιαστικά γύρισε ο διακόπτης στον Περισσό με την αποβολή του playmaker, για να κλείσει το ημίχρονο στο +5 για την Φιλοθεη.
Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Περισσός χωρις να έχει καθαρό ασσο στο παιχνίδι αντί να πελαγώσει έπαιξε μυαλωμένα και σε συνδυασμό με καλάθια απο τους #15 #12 #7 κατάφερε να ξεφύγει μέχρι και δέκα πόντους κάπου εκει η ομάδα της φιλοθεης γύρισε σε αμυνα ζώνης με αποτέλεσμα να βραχυκυκλώσει τους αντιπάλους που έμειναν για πολυ ωρα χωρις καλάθι με αποτέλεσμα βρίσκοντας καλάθια απο τον εξαιρετικό #17 με 3/3 τρίποντα να περάσει μπροστά με +6, κάπου εκει ο προπονητής του Περισσού έβαλε το #12 πανω στο #17 της φιλοθεης να το κυνηγάει παντού με αποτέλεσμα η φιλοθεη να κολλησει επιθετικά, το ίδιο ομως γινόταν και στην επίθεση του Περισσού και ετσι φτάσαμε στο τελευταίο λεπτό και κατι, με την Φιλοθεη να ειναι μπροστά με +4 και την μπάλα στο πλαι, λαθος επαναφορά και φάουλ για 2 βολές ο #7 με 1/2 βολές μειώνει στους 3, χαμένη επίθεση η φιλοθεη και γρήγορο χαζό φάουλ #7 2/2 αυτή την φορα και η διαφορά στο -1, χαμένη επίθεση ξανα η φιλοθεη και περίπου 20 δευτερα να μένουν το #9 με απίστευτο drive 1vs3 έβαλε το νικητήριο καλάθι δίνοντας την δυνατότητα στην ομάδα του να ελπίζει για άνοδο. Στα τελευταία 8 δευτερα η επίθεση της φιλοθεης ήταν άστοχη.
Απο τον Περισσό πολυ καλοί #15 που έβαλε το νικητήριο καλάθι και μεγάλα σουτ που κράτησαν την ομάδα στο παιχνίδι, το #7 με πολυ καλή επιθετική παρουσία δείχνοντας οτι έχει επαφή με το καλάθι.MVP ομως το #12 με μεστό παιχνίδι μπροστά και πιςω με ριμπάουντ σκριν άμυνες και επιθέσεις όταν έπρεπε χωρις να βιάζεται.
Απο την φιλοθεη ξεχώρισε το #17 τρομερό μπασκετικό κορμί με πολυ καλό σουτ και αυτοπεποίθηση.
His Airness
QUOTE(His Airness @ May 16 2018, 23:53 ) *
Φιλοθεη - Περισσός 48-49
Δυνατό ματς ανάμεσα στις δυο ομάδες για το ποιος θα ειναι ο πρώτος επιλαχον σε περίπτωση που προκύψει θέση για την Γ. Χαρακτηριστικό του παιχνιδιού η μεγάλη αστοχία και των δυο ομάδων με τις δυο ομάδες να έχουν ξεσπάσματα.
Η φιλοθεη ξεκίνησε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο εκμεταλλευόμενη την κακή αμυνα των γηπεδούχων οι οποίοι είχα και κακές επιλογές στην επίθεση που το μονο τους ενδιαφέρον ήταν να αφιερώνουν καλάθια στην εξέδρα. Πρς το τέλος του ημιχρόνου έγινε η φάση που ουσιαστικά γύρισε ο διακόπτης στον Περισσό με την αποβολή του playmaker, για να κλείσει το ημίχρονο στο +5 για την Φιλοθεη.
Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Περισσός χωρις να έχει καθαρό ασσο στο παιχνίδι αντί να πελαγώσει έπαιξε μυαλωμένα και σε συνδυασμό με καλάθια απο τους #15 #12 #7 κατάφερε να ξεφύγει μέχρι και δέκα πόντους κάπου εκει η ομάδα της φιλοθεης γύρισε σε αμυνα ζώνης με αποτέλεσμα να βραχυκυκλώσει τους αντιπάλους που έμειναν για πολυ ωρα χωρις καλάθι με αποτέλεσμα βρίσκοντας καλάθια απο τον εξαιρετικό #17 με 3/3 τρίποντα να περάσει μπροστά με +6, κάπου εκει ο προπονητής του Περισσού έβαλε το #12 πανω στο #17 της φιλοθεης να το κυνηγάει παντού με αποτέλεσμα η φιλοθεη να κολλησει επιθετικά, το ίδιο ομως γινόταν και στην επίθεση του Περισσού και ετσι φτάσαμε στο τελευταίο λεπτό και κατι, με την Φιλοθεη να ειναι μπροστά με +4 και την μπάλα στο πλαι, λαθος επαναφορά και φάουλ για 2 βολές ο #7 με 1/2 βολές μειώνει στους 3, χαμένη επίθεση η φιλοθεη και γρήγορο χαζό φάουλ #7 2/2 αυτή την φορα και η διαφορά στο -1, χαμένη επίθεση ξανα η φιλοθεη και περίπου 20 δευτερα να μένουν το #15 με απίστευτο drive 1vs3 έβαλε το νικητήριο καλάθι δίνοντας την δυνατότητα στην ομάδα του να ελπίζει για άνοδο. Στα τελευταία 8 δευτερα η επίθεση της φιλοθεης ήταν άστοχη.
Απο τον Περισσό πολυ καλοί #15 που έβαλε το νικητήριο καλάθι και μεγάλα σουτ που κράτησαν την ομάδα στο παιχνίδι, το #7 με πολυ καλή επιθετική παρουσία δείχνοντας οτι έχει επαφή με το καλάθι.MVP ομως το #12 με μεστό παιχνίδι μπροστά και πιςω με ριμπάουντ σκριν άμυνες και επιθέσεις όταν έπρεπε χωρις να βιάζεται.
Απο την φιλοθεη ξεχώρισε το #17 τρομερό μπασκετικό κορμί με πολυ καλό σουτ και αυτοπεποίθηση.

Διορθώνω το #15 το νικητήριο καλάθι.
gavronick
ΤΕΛΙΚΟΣ ΜΠΑΡΑΖ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ (16/5/2018)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ 48 - 49 (ΗΜ. 25 - 20)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μελισσάρης - Πετράκης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13 - 10, 12 - 10, 8 - 18, 15 - 11.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Κελεπούρης 2, Στεφανής 3(1), Φουρτούνης 2, Γιουβανέλλης 3(1), Κοττάς 22(4), Γκιουζέλης 6, Βλαχάκης 4, Μούγιος 2, Καλύβας 4(1).
ΠΕΡΙΣΣΟΣ (Καβράκης): Κιζήλης, Ταμπιζίβας 22(1), Κατσιώτης 2, Κασιμάτης 6, Κολόγριος, Σιρκόγλου 2, Φούντας, Ροϊνας, Καζακίδης 17(3).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.