Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
doctor_dru
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 1
Ντέρμπι.Ισοδύναμες ομάδες,μικρό προβάδισμα στην έδρα

ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
Η ΦΕΑ επέστρεψε στις νίκες και θέλει να συνεχίσει.Άσσος με μικρή διαφορά

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
Το Χαλάνδρι τα πηγαίνει εξαιρετικά μέχρι στιγμής αλλά τα Μελίσσια είναι δυνατά στην έδρα τους

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 1
Εύκολα και χωρίς σχόλια

ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 2
Ευκαιρία για το Μαρκόπουλο να κάνει και 3η σερί νίκη αλλά και οι φιλοξενούμενοι είναι ανεβασμένοι

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
Ισοδύναμες ομάδες,καίγονται για την νίκη.Προβλέπω ντέρμπι με χαμηλό σκορ

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1
Δυνατή η Νέα Ιωνία αλλά ο Τρίτωνας θα επικρατήσει έστω και δύσκολα
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Dec 8 2014, 13:11 ) *
Τι εννοεις;

Μου εξηγησαν πριβε.

Αν πεσουν πολλες απο Αθηνα,δεν θα χωρανε Α ΕΣΚΑ ,και αρα θα πεσουν παραπανω απο Ε ΕΣΚΑ

Δεν ειχα ξανασχοληθει με αυτο και δεν ηξερα.

My bad.


Ασχολήσου λίγο και με εμάς!
KOBY
Περίεργη αγωνιστική πολλά ματς μεταξύ ισοδύναμων ομάδων η παρόμοιων στόχων.

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 1
Καλή εμφάνιση στην Πετρούπολη αν την επαναλάβουν θα έρθει και το αποτέλεσμα.

ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
Της επέτρεψαν να "κλέψει" το ματσάκι στα Μελίσσια δεν νομίζω να κάνει το ίδιο λάθος ο Άρης

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
Must Win για τα Μελίσσια(ήδη 3 εντός έδρας ήττες) τεστάρισμα στα δύσκολα για το Χαλάνδρι οι αγωνιστικές που ακολουθούν. Θα πάω στον Άσσο

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 1
Χωρίς σχόλια

ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 1
Τρίτη σερί νίκη και ακόμα μεγαλύτερη φωτιά στην ουρά

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 2
Για μένα με την παρούσα εικόνα δύσκολα θα αποφύγουν τον υποβιβασμό και οι δύο.

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 2
Για τα πολλά λεφτά. Έχω ξαναπεί ότι όποιος κατέβει στην έδρα του τρίτωνα διαβασμένος έχει περισσότερες πιθανότητες να διεκδικήσει κάτι στην έδρα του απότι σε καλύτερο γήπεδο.
jhantzop
QUOTE(KOBY @ Dec 8 2014, 14:50 ) *
...
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
Της επέτρεψαν να "κλέψει" το ματσάκι στα Μελίσσια δεν νομίζω να κάνει το ίδιο λάθος ο Άρης
...


Αχ... τι το θυμίζετε...
podosfairofilosbasketikos
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 1
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 2
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 1
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 2
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1
fear_me

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 1
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 2
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 1
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 2
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 2
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1
filologos
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 1
Προβαδισμα στην εδρα.

ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
Για να ανεβει θεσεις.Δυσκολο ματς ομως.

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 2
Επισης δυνατο ματς.Στην φορμα των φιλοξενουμενων.

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 1
Χωρις σχολια.

ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 2
Εστω δυσκολα.

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
Ματς που πρεπει να παρουν.

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1
Πιο πληρης ομαδα.
gspara
Πλουσιο ρεπορταζ απο δυο ματσακια σημερα w00t.gif
Ξεκινημα με σουπα για ορεκτικο στο Γαλατσι και συνεχεια με το σαφως πιο ενδιαφερον διπλο του Αρη στη ΦΕΑ που θα δειξει και το καναλι της Εσκα απο αυριο το πρωι(την επομενη αγωνιστικη θα δειξει το μεγαλο ντερμπι Χαλανδρι-Τριτωνα).

ΓΑΛΑΤΣΙ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 78-69 (15-12,42-30,56-48,78-69).
Στο ματς των μελλοθανατων, το λιγοτερο κακο Γαλατσι επικρατησε της Ηλιουπολης που αγωνιστηκε ομως χωρις τον τραυματια Βλουτη,ενω και ο Παπαδακης κατεφθασε αργοπορημενος,μπηκε περιπου στο 13' αλλα γενικα ποτε δεν βοηθησε ουσιαστικα την ομαδα του.

ΛΑΔΙΚΟΣ-ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
ΚΟΡΚΟΣΟΥΡΑΣ-ΚΟΥΤΣΟΥΒΑΣ
ΚΑΡΑΜΑΔΟΥΚΗΣ-ΚΡΙΕΚΟΥΚΗΣ
ΒΑΦΙΑΣ-ΤΣΙΑΚΟΣ
ΣΜΑΓΚΙΝ-ΛΥΓΓΕΡΙΔΗΣ

Το Γαλατσι κυριαρχησε στην 2η περιοδο με κορυφαιο τον Λαδικο και συμπαραστατες τους πολυ καλους Μαρινο-Καραμαδουκη ξεφευγοντας μεχρι το +15.

Η Ηλιουπολη εδειξε σφυγμο μονο στην 3η περιοδο.Με τους Τσιακο-Λυγγεριδη σταθερα καλυτερους παιχτες της,μειωσε με 2 σερι τριποντα του Κριεκουκη σε 52-48.
Με τους Κουτσουβα-Μαντα ομως σε κακη βραδια δεν ειχε τα οπλα για κατι καλυτερο.

Το Γαλατσι με τους Μαρινο-Καραμαδουκη οπως παντα ζεστους,πατησε παλι το γκαζι στην 4η περιοδο και καθαρισε.
Η Ηλιουπολη παρεδωσε πνευμα και μονο ο Κριεκουκης με αλλα 3 τριποντα κρατησε την διαφορα να μην ξεφυγει παραπανω.

ΦΕΑ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 56-61 (18-19,39-30,49-48,56-61).

ΣΚΑΛΩΜΕΝΟΣ-ΒΕΝΤΟΥΡΗΣ
ΚΡΗΤΙΚΟΣ-ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
ΡΩΜΟΣΙΟΣ-ΠΑΠΑΔΟΛΙΑΣ
ΜΠΑΣΕΑΣ-ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ
ΧΑΝΙΩΤΗΣ-ΒΡΕΤΤΟΣ

Σημαντικο και δικαιο διπλο του Αρη που αυτη την φορα ειχε τον Παπαδολια,οχι ομως τον Ηλιοπουλο.

Ισορροπημενη η 1η περιοδος με τον Κρητικο να ξεκιναει ορεξατος για τους γηπεδουχους και τον Αρη πιο ομαδικο να κλεινει στο 18-19 με μπαζερ του Βεντουρη.

Η 2η περιοδος ξεκινησε ιδανικα για τον Αρη(18-23).Ο προσωρινος μαλιστα μικροτραυματισμος του Κρητικου(αντιαθλητικο του Βενιτουρακη σε προσπαθεια για καρφωμα) και η μετρια βραδια του Μυστιλογλου,δημιουργησαν την εντυπωση οτι ο Αρης θα ξεφυγει.
Ο Κρητικος μαλιστα δεν ξαναμπηκε ουσιαστικα ποτε ξανα στο παιχνιδι.

Η κινηση ομως του Κοσμιδη να χαμηλωσει το σχημα(Πρας στο '5') αποδειχθηκε ευεργετικη,εστω προσωρινα.
Η ΦΕΑ εσφιξε την αμυνα,εγινε πιο ευελικτη και με αιχμες το διδυμο γκαρντ Βιδακη-Σκαλωμενου,ξεφυγε 36-30 με 2 σερι τριποντα απο Κιαχοπουλο-Πρας.
Το ημιχρονο εκλεισε με παλικαρισιο γκολ-φαουλ του Αναγνωστοπουλου.

Η ΦΕΑ εδειξε να ξεκιναει καλυτερα και στο 2ο ημιχρονο με ανεβασμενο τον Μυστιλογλου και σταθερα καλους τους Σκαλωμενο-Βιδακη.
Ο Αρης ομως αφυπνιστηκε πολυ γρηγορα με 8 σερι ποντους του Βενιτουρακη.
Με πολυ καλους επισης τους Βρεττο-Παπαδολια πηρε ξανα το προβαδισμα (49-50) με το ξεκινημα της 4ης περιοδου.

Τα καλαθια πλεον (δεν) εμπαιναν με το σταγονομετρο.
Περιπου στα μισα της τελευταιας περιοδου,ο νευρικος Μυστιλογλου εκανε 2 επιθετικα φαουλ και ο Χρονοπουλος με δυο μεγαλα προσωπικα καλαθια εγειρε την πλαστιγγα στο 2πλο (52-56).
Χαρακτηριστικη φαση στα 90'' το χαμενο λειαπ του Μυστιλογλου σε αινιδιασμο με το σκορ 54-60.

Εν κατακλειδι,ο Αρης παρα την σοβαρη απουσια του Ηλιουπουλου,εδειξε σε ενα ακομα παιχνιδι την δυναμικη του.
Προσωπικα θα τον πονταρα απο τωρα για την 3η θεση.
Μεγαλο παιχνιδι απο τον Βρεττο που κυριαρχησε στην ρακετα.Πολυ καλοι Παπαδολιας-Βενιτουρακης-Βεντουρης.Καθοριστικος στο κρισιμο φιναλε ο Χρονοπουλος.

Η ΦΕΑ αν και ειχε την ατυχια με τον Κρητικο στις αρχες της 2ης περιοδου,εδειξε οτι παρα το 2πλο στα Μελισσια,παραμενει στην εντατικη.Δυσκολα τα πραγματα καθως εχει μπει πλεον για τα καλα στην κοκκινη ζωνη.
Καλυτεροι στο σημερινο παιχνιδι οι Βιδακης-Σκαλωμενος.
soouza
Τρίτων-Ιωνία 81-59(45-32 ημίχρονο).

Στο πρώτο δεκάλεπτο μόνο υπήρξε σχετικό ενδιαφέρον στο ματς όπου προηγήθηκε η Ιωνία δείχνοντας επιθετικές αρετές.Έκτοτε η άμυνα του Τρίτωνος εξουδετέρωσε τα ατού των φιλοξενουμένων κι επιθετικά πήρε μπρος η μηχανή της.

Ωραίο συνολικά παιχνίδι,βασισμένο πολύ στο scouting εκατέρωθεν αλλά οι δύο ομάδες διαφέρουν στα όπλα.Ο Τρίτωνας πολύ πιο πλήρης κάποια στιγμή θα έβρισκε ρυθμό.Η Ιωνία όταν δε μπορούσε να πάρει σκορ από τους καλούς της,έμοιαζε ακίνδυνη επιθετικά.

Καλή συνέχεια. smiley.gif bball.gif
aionio talento

Mελλισια - Χαλανδρι ! Αφήνω στην ''ακρη'' το παρα μα παρα πολυ κακο θεαμα που ειδα (για τα δεδομενα του καλου
επιπεδου της κατηγοριας) στην τελικη οι παντες δικαιουνται μιας κακης βραδυας - και παω κατευθειαν στους
γηπεδουχους ! Ειλικρινα στα οσα χρονια βλεπω - παιζω - ασχολουμαι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΚΛΙΜΑ ΜΕΤΑΞΥ ΣΥΜΠΑΙΚΤΩΝ δεν εχω ξαναδει ποτε στην ζωη μου !!! και δοξα τον παναγαθο παιξαμε και σε ομαδες που πεσανε κατηγορια . . .
Τα υπολοιπα ας τα πει - σχολιασει καποιος απο τους ''εντος'' της ομαδος.
patrinos777
ΤΡΙΤΩΝ- ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ =81-59

δυνατό μάτς γενικά, με σασπένς μέχρι τις αρχές του 2ου ημιχρόνου. Γρήγορο 7-0 ο τρίτωνας, επίσης γρήγορα ισορρόπησε η ιωνία με λύσεις απ τα 3 τρίποντα του ρεντίφη και την αποτελεσματικότητα κοντά στο καλάθι του 14 και προσπέρασμα 17-22 γύρω στο 12-13. Από κει και πέρα ο τρίτωνας ανέβασε ρυθμούς βρήκε συνεχόμενα καλάθια και κάποια μακρινά σούτ απο όλους σχεδόν τους παίκτες του , έσφιξε παραπάνω την άμυνα του και εκμεταλλευόμενος το βάθος του πάγκου του έκλεισε το ημίχρονο με 41-31. Με την έναρξη του ημιχρόνου 5 γρήγοροι πόντοι του κυριακόπουλου (καλάθι και φάουλ κια λει απ μετά απο κλέψιμο στη σέντρα στο ..καπάκι...) ουσιαστικά τελείωσαν το θέμα νικητής.Ανταγωνιστική η ιωνία για 25 περίπου λεπτά πλήγωσε την έλλειψη πάγκου και την....ένδεια στην περιφέρεια πλην θάνου και ρεντίφη. Απ τον τρίτωνα σήμερα ξεχώρισα κορακίτη και γκαβανόπουλο στο β δεκάλεπτο με συνεχόμενα κρίσιμα αλλά και όμορφα καλάθια , αλλά και τον φοβερά αλτρουιστή σαμοθράκη του 2ου δεκαλέπτου, αλλα και εκτελεστή με 2 συνεχόμενα 3ποντα στο 4ο δεκάλεπτο που ξαναμπήκε. Λύσεις πήρε και απ τους 8 παίκτες που έχουν παραπάνω χρόνο και έβγαλε ωραιες συνεργασίες και αξιοθαύμαστη ταχύτητα. Απ την ιωνία μισή ομάδα ο θάνος, αποτελεσματικό το 14 και ....κλασσικός ...πυροβολητής ρεντίφης..(νομίζω 4/11 αν τα θυμαμαι καλά)
υ.γ. παρότι δεν βρίσκω νόημα να κατακρίνουμε διαιτητές και διαιτησίες, οφείλω να σχολιάσω κάτι γτ βλέπω οτι επαναλαμβάνεται και απο διαφορετικούς διαιτητές. Έχω δει 4-5 ματς του τρίτωνα φέτος και σε κάθε ματς..βλέπω απίστευτο ξύλο και προκλήσεις κυρίως προς τον ανδρεόπουλο, ο οποιός πέρα απ τον ποιοτικότερο (μπασκετικά)ψηλό της κατηγορίας - αντε μαζί με τον μυστιλόγλου , αποτελέι και ένα παιδί ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ, ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΡΗΣΗΣ ΤΟΥ FAIR PLAY. ΠΑΡΌΛΑ ΑΥΤΆ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΊΖΕΤΑΙ απ τους διαιτητές με μια αδιανόητη λογική του....από ένα φάουλ...παρατήρηση και στους δύο, διπλές τεχνικές ποινές σε φάσεις με κάτι προβοκάτορες ....παίκτες...για να μην πω....μπαμπουίνους..!!!!Δουλειά των διαιτητών είναι να ΠΡΟΣΤΑΤΕΎΟΥΝ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ σφυρίζοντας οτι βλέπουν και όχι με τη λογική του ....1-1...2-2 κλπ...-προστασια τησ ποιοτητασ και του αθληματοσ κυριοι ειναι η δουλεια σασ οχι η ανουσια ισορροπία σφυριγμάτων μεταξύ ομάδων με εντελώς διαφορετική αντίληψη και αντιμετώπιση του παιχνιδιού...
the dream
Καλησπερα,
Αρχικα με τι μπασκετικο κριτιριο θεωρεις αυτα τα δυο παιδια τους καλυτερουσ ψηλους?
Κατα δευτερον ο ψηλος του τριτωνα ειναι απαραδεκτος οσο αναφορα τη συμπεριφορα του και
τριτον τους εχεις δει τους αλλους ψηλους της κατηγοριας?
patrinos777
QUOTE(the dream @ Dec 9 2014, 01:57 ) *
Καλησπερα,
Αρχικα με τι μπασκετικο κριτιριο θεωρεις αυτα τα δυο παιδια τους καλυτερουσ ψηλους?
Κατα δευτερον ο ψηλος του τριτωνα ειναι απαραδεκτος οσο αναφορα τη συμπεριφορα του και
τριτον τους εχεις δει τους αλλους ψηλους της κατηγοριας?

όπως το λες ακριβώς ! μπασκετικό κριτήριο. εκπληκτικο σουτ και χρηση του ταμπλο απ τον ανδρεοπουλο, προβαδισμα στην πλαστικοτητα των κινησεων και στην επαφη με το καλαθι γενικοτερα ο μυστιλόγλου. πολύ καλή όσφρηση των ριμπάουντ εκατέρωθεν , με γρήγορα πόδια επίσης....έστω λίγο πιο...τεμπέλης αμυντικά ο δευτερος.
με τον τρόπο που τον παίζουν φίλε μου....μάλλον και λίγα κάνει ο άνθρωπος, κ μην μου ζητάς να τον αποδοκιμάσω επειδή απαντάει σε προκλήσεις..., ας τομν προστάτευαν οι διαιτητές ως οφείλουν να μην έχεις κ εσύ παράπονα...απ τη συμπεριφορά του!

ποιον φίλο σου ψηλό ( ή εσένα τον ίδιο ) αδίκησα , για πες μου κ εσυ τα δικά σου κριτήρια...
the dream
QUOTE (patrinos777 @ Dec 9 2014, 02:13 ) *
όπως το λες ακριβώς ! μπασκετικό κριτήριο. εκπληκτικο σουτ και χρηση του ταμπλο απ τον ανδρεοπουλο, προβαδισμα στην πλαστικοτητα των κινησεων και στην επαφη με το καλαθι γενικοτερα ο μυστιλόγλου. πολύ καλή όσφρηση των ριμπάουντ εκατέρωθεν , με γρήγορα πόδια επίσης....έστω λίγο πιο...τεμπέλης αμυντικά ο δευτερος.
με τον τρόπο που τον παίζουν φίλε μου....μάλλον και λίγα κάνει ο άνθρωπος, κ μην μου ζητάς να τον αποδοκιμάσω επειδή απαντάει σε προκλήσεις..., ας τομν προστάτευαν οι διαιτητές ως οφείλουν να μην έχεις κ εσύ παράπονα...απ τη συμπεριφορά του!

ποιον φίλο σου ψηλό ( ή εσένα τον ίδιο ) αδίκησα , για πες μου κ εσυ τα δικά σου κριτήρια...

Ο Ανδρεοπουλος δε παιζει πλατη,απλα εχει ενα νορμαλ σουτακι...Στην αμυνα δεν ειναι και τειχος...Ο Μυστιλογλου στα καλα του την ειχε τη πλατη...τωρα ειναι πολυ βαρυς και αργος....Οσον αφορα το ηθος δεν εχει σχεση με το διαιτητη...Δεν εχω καποιον φιλο που αδικεις αλλα εχω δει ολες τις ομαδες και στο ενας με εναν ο Ζεγκινογλου πιστευω εχει μακραν τη καλυτερη επαφη με το καλαθι και πλαστικοτητα...Δεν ειναι τυχαια η πορεια του...Επισης ο Αθανασακης δεν ειναι μπασκετικος αλλα κανει πολλες δουλειες σωστα και παιζει για την ομαδα...
karakola
QUOTE(the dream @ Dec 9 2014, 03:46 ) *
Ο Ανδρεοπουλος δε παιζει πλατη,απλα εχει ενα νορμαλ σουτακι...Στην αμυνα δεν ειναι και τειχος...Ο Μυστιλογλου στα καλα του την ειχε τη πλατη...τωρα ειναι πολυ βαρυς και αργος....Οσον αφορα το ηθος δεν εχει σχεση με το διαιτητη...Δεν εχω καποιον φιλο που αδικεις αλλα εχω δει ολες τις ομαδες κα ι στο ενας με εναν ο Ζεγκινογλου πιστευω εχει μακραν τη καλυτερη επαφη με το καλαθι και πλαστικοτητα...Δεν ειναι τυχαια η πορεια του...Επισης ο Αθανασακης δεν ειναι μπασκετικος αλλα κανει πολλες δουλειες σωστα και παιζει για την ομαδα...

Όπως λέει κ ένας γκουρού του μπάσκετ εδώ μέσα που εχει παίξει κ μπάσκετάκι.....ο αΑθανασάκηΣ είναι ο καλητεροΣ μακράν...... smiley.gif ΥΓ.όταν οι ξυλοκοποί γίνανε παικταράδες!!!!
gspara
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 78 – 69
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ – ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 92 – 43
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 54 – 55
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 81 – 59
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ – ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 78 – 62
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 53 – 63
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. – ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 56 – 61

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 78
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 69
ΑΟ Γαλατσίου (Κουμαρας – Χατζηελευθερίου): Παπαδημητρίου, Καρούσης, Γογωνάς, Καραμαδούκης 20 (2), Κορκορουρας 6 (1), Σμαγκιν 4, Μαρίνος 16 (4), Κορρές 2, Βαφιας 4, Μπινετοπουλος 2, Πλατσικούδης 3, Λαδικός 21 (3).
ΓΣ Ηλιούπολης ( Σίμος – Λογαρούδης): Παπαποστόλου 2, Τσούρτος , Κουτσουβάς 6, Πιτροπάκης 2, Τσιάκος 14, Παπαδάκης 4, Κριεκούκης 19 (5), Ιωαννου, Παπαθανασης, Μαντάς 8, Γεωργόπουλος 2, Λυγγερίδης 12.

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 92
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 43
Απόλλων (Χατζής, Χουχουλής): Γκότσης 6 (2), Γκινούτσης 4, Πετρόπουλος 12 (1), Μανιάς 8 (2), Σιώμος 2, Μπίτσικας 10 (2), Αθανασάκης 9, Πάντσιος 10 (2), Κονταξής 2, Τάσιος 9 (2), Τσελέμπης 16, Σαπρανίδης 4.
Εύνικος (Λιγνός): Παππάς 6, Βάνας, Παπασπυρόπουλος 6, Σιδέρης 7 (1), Μάμαλης 1, Τσιαντούλης 15 (3), Κατσιώλης, Μαργαρίτης, Αποστολόπουλος Γ., Αποστλόπουλος Α. 6, Πολύκαρπος 2, Λαμπρινός.

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 54
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 55
Μελίσσια (Αποστολάκης, Κουκουζέλης): Μωραΐτης 9 (2), Γκατζούλης 4, Αποστόλου 6, Σιλιτζήρης 9 (1), Νίκολι 2, Ζεγκίνογλου 11, Κοντός, Πέτρου 11 (1), Στεφάνου, Δήμος 2, Κουτσώνας, Μαλέλης.
Χαλάνδρι (Στεφανάκης, Γιαννάκης): Αρσενίδης 6 (2), Μπελιγράτης, Πουλής 8 (2), Βαρσάμος 3 (1), Μακρής 12 (2), Δημητριάδης 12, Μορφονιός, Αμπελάς 8, Ζαχαρόπουλος 3, Παπακωνσταντίνου 3, Κολοκυθάς, Γεωργιάδης.

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 81
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 59
Τρίτων (Μιχελάκος, Κορμανός): Κυριακόπουλος 7, Ζαχαρίας, Κορακίτης 14, Λαμπρόπουλος 3 (1), Σαμοθράκης 10 (2), Γκαβανόπουλος 22 (2), Χριστοφάκης 11 (1), Ανδρεόπουλος 10, Βερτούδος 4, Μεχίλι, Καϋμενάκης, Φράγκος.
Ν. Ιωνία (Σαμόλης, Ράρρης): Μαντέλλος Τόρα 3 (1), Θάνος 10 (2), Παπουτσής, Σιδέρης, Πολυδώρου 2, Ιγγλέζος 5 (1), Μανώλας 5 (1), Δήμας 4, Ρεντίφης 13 (4), Μαυρίδης 15, Νικολακόπουλος 2.

ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 78
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 62
Μαρκόπουλο (Αθανασόπουλος, Πλιάκος): Τζωρτζόπουλος 24 (4), Πλέστης, Οικονόμου, Παπαποστόλου, Κανελλόπουλος, Ξάρχας, Σούρλας 10, Στεφάτος 10, Μπασάχος 7 (1), Γιάννης 2, Σουλιώτης 19 (1), Παπακωνσταντίνου 6.
Ζωγράφου (Σταϊκόπουλος, Θωμόπουλος): Ψυχογιόπουλος 6, Δημητρακούλης 2, Παπαϊωάννου 13 (2), Παλάντζας 13 (1), Παπαδόπουλος Σ. 10, Γκίκας 4, Κύργιος 4, Χαϊδάς, Βαρσαμούλης 3, Πέργουλης, Κυριαζόπουλος 5 (1).

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 53
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 63
Αγ. Ανάργυροι (Σουρμελης, Μηλιωρίτσας): Μπότσας, Δημόπουλος 6, Ρομπότης 11 (1), Βοσκάκης, Μαργώνης 13, Φασουλόπουλος, Σούρβατζης 9 (2), Φίλιος 8, Ζαλακώστας, Καπετάνιος, 2 Καλαντωνέας. Δουρουντούς 2.
Πετράλωνα (Λαρόζας, Βασιλόπουλος): Σκαρβέλας, Μπορακάι 6, Πουλέρης 6, Διονυσόπουλος 5 (1), Συριανός 12 (2), Καλαντζής 17 (1), Ουζουνίδης, Λύτρας 4, Κατσικάκης, Αναστασόπουλος 13 (2).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(ΣΕ 10 ΑΓΩΝΕΣ)
1. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 19
-----------------------------------------
2. ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 18
3. ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 18
4. ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 17
5. ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 15
-----------------------------------------
6. ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 15
-------------------------------------------
7. ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 15
8. ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 15
9. ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 15
10.ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 14
11.ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 13
12.ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 13
13.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 13
14.ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 10

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(11η)

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ.
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
Gkos
QUOTE (gspara @ Dec 9 2014, 12:28 ) *
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. – ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 56 – 61


To video smile.gif

https://www.youtube.com/watch?v=_peIzfDWIP8...rU67ZGw7fEIFDOw
SpIlIoS3pts
QUOTE(the dream @ Dec 9 2014, 03:46 ) *
Ο Ανδρεοπουλος δε παιζει πλατη,απλα εχει ενα νορμαλ σουτακι...Στην αμυνα δεν ειναι και τειχος...Ο Μυστιλογλου στα καλα του την ειχε τη πλατη...τωρα ειναι πολυ βαρυς και αργος....Οσον αφορα το ηθος δεν εχει σχεση με το διαιτητη...Δεν εχω καποιον φιλο που αδικεις αλλα εχω δει ολες τις ομαδες και στο ενας με εναν ο Ζεγκινογλου πιστευω εχει μακραν τη καλυτερη επαφη με το καλαθι και πλαστικοτητα...Δεν ειναι τυχαια η πορεια του...Επισης ο Αθανασακης δεν ειναι μπασκετικος αλλα κανει πολλες δουλειες σωστα και παιζει για την ομαδα...


Ενώ η πορεία του Ανδρεόπουλου ας πούμε είναι μηδαμινή που τόσα χρόνια παίζει μόνο Β Εθνική και Α2, και με σημαντικό ρόλο και σε καλές ομάδες (Δάφνη, Φιλαθλητικός, Ερυθραία)??!?
the dream
QUOTE (SpIlIoS3pts @ Dec 9 2014, 17:03 ) *
Ενώ η πορεία του Ανδρεόπουλου ας πούμε είναι μηδαμινή που τόσα χρόνια παίζει μόνο Β Εθνική και Α2, και με σημαντικό ρόλο και σε καλές ομάδες (Δάφνη, Φιλαθλητικός, Ερυθραία)??!?

Δε μειωνω τη πορεια κανενος παικτη...Τη γνωμη μου λεω στο τι θεωρω εγω ποιοτικο παικτη και τι ειδους παικτη μου αρεσει να παρακολουθω.
SpIlIoS3pts
QUOTE(the dream @ Dec 10 2014, 00:47 ) *
Δε μειωνω τη πορεια κανενος παικτη...Τη γνωμη μου λεω στο τι θεωρω εγω ποιοτικο παικτη και τι ειδους παικτη μου αρεσει να παρακολουθω.


Μαζι σου φίλε μου, απλά για να ξέρουμε και τι συγκρίνουμε και να βγάζουμε αντικειμενικά και ορθά συμπεράσματα, αν βάλουμε κάτω τον Ζεγκίνογλου και τον Ανδρεόπουλο μιλάμε για δυο παίκτες όπου πριν δύο χρόνια ο ένας έπαιζε για την άνοδο στην Α1 με πολύ σημαντικό ρόλο, και ο άλλος στην Γ Εθνική σε ομάδα της μέσης. Και συν ότι δεν μπορούμε να κρίνουμε τέτοιους παίκτες στο πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑ, και όχι μόνο ο Ανδρεόπουλος αλλά και πολλά άλλα παιδιά που έρχονται από ψηλά είναι εκτός νερών αν θες, λόγω του πολύ ξύλου, διαφορετικές έδρες, διαφορετικό μπάσκετ γενικότερα.
the dream
QUOTE (SpIlIoS3pts @ Dec 10 2014, 00:20 ) *
Μαζι σου φίλε μου, απλά για να ξέρουμε και τι συγκρίνουμε και να βγάζουμε αντικειμενικά και ορθά συμπεράσματα, αν βάλουμε κάτω τον Ζεγκίνογλου και τον Ανδρεόπουλο μιλάμε για δυο παίκτες όπου πριν δύο χρόνια ο ένας έπαιζε για την άνοδο στην Α1 με πολύ σημαντικό ρόλο, και ο άλλος στην Γ Εθνική σε ομάδα της μέσης. Και συν ότι δεν μπορούμε να κρίνουμε τέτοιους παίκτες στο πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑ, και όχι μόνο ο Ανδρεόπουλος αλλά και πολλά άλλα παιδιά που έρχονται από ψηλά είναι εκτός νερών αν θες, λόγω του πολύ ξύλου, διαφορετικές έδρες, διαφορετικό μπάσκετ γενικότερα.

Σε αυτο που λες εχεις απολυτο δικιο...Στη πλειοψηφια των αγωνων το ξυλο υπερτερει του μπασκετ...
gspara
http://www.aoarispetroupolis.gr/index.php/...i-andres-me-fea
Οι ποντοι που μας ελλειπαν.......

ΦΕΑ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 56-61

ΦΕΑ (Κοσμίδης): Ρωμόσιος 2, Σκαλωμένος 12 (1), Βιδάκης 12 (2), Αναγνωστόπουλος 3, Κρητικός 10 (1), Μπασέας, Πρας 3 (1), Μυστίλογλου 5, Τσίτος, Κιαχόπουλος 5 (1), Λόλας, Χανιώτης 4.

ΑΡΗΣ (Πρασσάς, Αρβανίτης): Βενιτουράκης 10 (1), Γραμμένος, Καραουλάνης, Παπαδόπουλος 4, Χρονόπουλος 11 (1), Βρεττός 12, Παπαδόλιας 19 (1), Κανελλόπουλος, Παριανόπουλος, Βεντούρης 5, Λιαπούρης.
gspara
QUOTE (the dream @ Dec 9 2014, 23:47 ) *
Δε μειωνω τη πορεια κανενος παικτη...Τη γνωμη μου λεω στο τι θεωρω εγω ποιοτικο παικτη και τι ειδους παικτη μου αρεσει να παρακολουθω.

Δικος μου εισαι εσυ.....συμφωνουμε απολυτα thumbsup.gif
Καλως ηρθες στο φορουμ αγαπητε the dream!

QUOTE (SpIlIoS3pts @ Dec 10 2014, 00:20 ) *
Μαζι σου φίλε μου, απλά για να ξέρουμε και τι συγκρίνουμε και να βγάζουμε αντικειμενικά και ορθά συμπεράσματα, αν βάλουμε κάτω τον Ζεγκίνογλου και τον Ανδρεόπουλο μιλάμε για δυο παίκτες όπου πριν δύο χρόνια ο ένας έπαιζε για την άνοδο στην Α1 με πολύ σημαντικό ρόλο, και ο άλλος στην Γ Εθνική σε ομάδα της μέσης. Και συν ότι δεν μπορούμε να κρίνουμε τέτοιους παίκτες στο πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑ, και όχι μόνο ο Ανδρεόπουλος αλλά και πολλά άλλα παιδιά που έρχονται από ψηλά είναι εκτός νερών αν θες, λόγω του πολύ ξύλου, διαφορετικές έδρες, διαφορετικό μπάσκετ γενικότερα.

Eσυ εισαι αδικαιολογητος....πολλες απουσιες,να μην επαναληφθει wink.gif

Να προσθεσω στα ορθα σου σχολια οτι ο Ανδρεοπουλος ειχε παντα διπλα του στις ομαδες που επαιζε ψηλους ανθεκτικους στο ξυλο(Ντιφαντης,Σολωμος π.χ.).
Η θεση του ειναι στο '4'.Ο αγαπημενος μου Αθανασακης π.χ. ειναι κλασσικο 5αρι(αν ηξερε το προμοσιον που του κανω θα με προσλαμβανε για ατζεντη του biggrin.gif ).
patrinos777
QUOTE(the dream @ Dec 10 2014, 07:10 ) *
Σε αυτο που λες εχεις απολυτο δικιο...Στη πλειοψηφια των αγωνων το ξυλο υπερτερει του μπασκετ...


Τελικά έρχεσαι στα λόγια μου φίλε μου. Και για το ξύλο που λες δεν ευθύνονται παιδιά που παλεύουν με ξύλο γιατί μόνο αυτό μπορούν...,φταίνε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ οι διαιτητές που τους αφήνουν και εξισώνουν στα σφυρίγματά τους τους μπασκετικούς με τους ....τσαπέους....Είναι δυνατόν το τράβηγμα που δέχεται ο κρητικός στο προχτεσινό παιχνίδι σε προσπάθεια για κάρφωμα να τιμωρείται με...2 βολές..κ η μπάλα απ έξω...κ ο άνθρωπος να χει κινδυνεύσει να σπάσει χέρια .πόδια...μέσες..., ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?? τι θα πει αύριο στη δουλειά του...είχα ένα ...μπαμπουίνο που πηγε να με σκοτώσει γτ παίζουμε αγωνα Α ΕΣΚΑ?????εγώ φίλε μου , γ αυτό και το ανέφερα, στους 4 -5 αγώνες που έχω δει τρίτωνα φέτος έχω δει ανήκουστες προκλήσεις.., βρισίδια ...και ΑΝΤΙΑΘΛΗΤΙΚΟ ΞΥΛΟ προς τον ανδρεοπουλο που ΔΕΝ προστατευεται απ τους διαιτητές..., κ εσυ μου λες οτι ειναι κατακριτέος γτ ΑΠΑΝΤΑ στις προκλήσεις...- αν δεν σου αρέσει η συμπεριφορά του μην τον δώσεις γαμπρό στην αδερφή σου....αλλα εμενα μου φαινεται απολυτα δικαιολογημένο να απαντας σε...μπαμπουινιές....
Στην μπασκετκή σύγκριση τώρα , επειδή δνε προμοτάρω κανέναν, εξακολουθώ να θεωρώ ανδρεόπουλο και μυστιλόγλου τους πιο μπασκετικούς ψηλούς της κατηγορίας, οχι απλά αποτελεσματικούς, μπασκετικούς! χωρίς να μειώσω το παιδί των μελλισσίων δνε τον βάζω στην ίδια κατηγορία οχι γτ δνε είναι αποτελεσματικός, αλλά γιατί δεν μου έχει κάνει εντύπωση ο τρόπος που παίζει...δνε ξεχωρίζει στα δικά μου μάτια πάντα, αντίθετα ξεχωρίζω το σουτ του ανδρεόπουλου για το ύψος του, και τις free style εμπνεύσεις του μυστιλόγλου που κάποιες φορές μου θυμίζουν walter berry....(ιεροσυλία το ξερω...χαχαχα!).
Για το σχόλιο οτι δΕΝ παίζει με πλάτη , δεν νομίζω να τον μειώνει σε κάποια σύγκριση , πρώτον γτ αν έπαιζε και με πλάτη θα παιζε α1 μαλλον το παλικάρι και όχι α εσκα..και δευτερον γτ παίζει με πλάτη και πασάσρει εξαιρετικά στις βοηθειες στην αδύναμη πλευρά για πολλά ακάλυπτα σουτ , πράγμα που σπανίζει σε ψηλούς γενικά και εξυπηρετεί ιδιαίτερα τον τρίτωνα με τους παικτες που έχει.
SpIlIoS3pts
QUOTE(gspara @ Dec 10 2014, 14:47 ) *
Δικος μου εισαι εσυ.....συμφωνουμε απολυτα thumbsup.gif
Καλως ηρθες στο φορουμ αγαπητε the dream!


Eσυ εισαι αδικαιολογητος....πολλες απουσιες,να μην επαναληφθει wink.gif

Να προσθεσω στα ορθα σου σχολια οτι ο Ανδρεοπουλος ειχε παντα διπλα του στις ομαδες που επαιζε ψηλους ανθεκτικους στο ξυλο(Ντιφαντης,Σολωμος π.χ.).
Η θεση του ειναι στο '4'.Ο αγαπημενος μου Αθανασακης π.χ. ειναι κλασσικο 5αρι(αν ηξερε το προμοσιον που του κανω θα με προσλαμβανε για ατζεντη του biggrin.gif ).


Χίλια συγνώμη, πολλές υποχρεώσεις το τελευταίο διάστημα!
podosfairofilosbasketikos
QUOTE (patrinos777 @ Dec 10 2014, 15:28 ) *
Τελικά έρχεσαι στα λόγια μου φίλε μου. Και για το ξύλο που λες δεν ευθύνονται παιδιά που παλεύουν με ξύλο γιατί μόνο αυτό μπορούν...,φταίνε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ οι διαιτητές που τους αφήνουν και εξισώνουν στα σφυρίγματά τους τους μπασκετικούς με τους ....τσαπέους....Είναι δυνατόν το τράβηγμα που δέχεται ο κρητικός στο προχτεσινό παιχνίδι σε προσπάθεια για κάρφωμα να τιμωρείται με...2 βολές..κ η μπάλα απ έξω...κ ο άνθρωπος να χει κινδυνεύσει να σπάσει χέρια .πόδια...μέσες..., ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?? τι θα πει αύριο στη δουλειά του...είχα ένα ...μπαμπουίνο που πηγε να με σκοτώσει γτ παίζουμε αγωνα Α ΕΣΚΑ?????εγώ φίλε μου , γ αυτό και το ανέφερα, στους 4 -5 αγώνες που έχω δει τρίτωνα φέτος έχω δει ανήκουστες προκλήσεις.., βρισίδια ...και ΑΝΤΙΑΘΛΗΤΙΚΟ ΞΥΛΟ προς τον ανδρεοπουλο που ΔΕΝ προστατευεται απ τους διαιτητές..., κ εσυ μου λες οτι ειναι κατακριτέος γτ ΑΠΑΝΤΑ στις προκλήσεις...- αν δεν σου αρέσει η συμπεριφορά του μην τον δώσεις γαμπρό στην αδερφή σου....αλλα εμενα μου φαινεται απολυτα δικαιολογημένο να απαντας σε...μπαμπουινιές....
Στην μπασκετκή σύγκριση τώρα , επειδή δνε προμοτάρω κανέναν, εξακολουθώ να θεωρώ ανδρεόπουλο και μυστιλόγλου τους πιο μπασκετικούς ψηλούς της κατηγορίας, οχι απλά αποτελεσματικούς, μπασκετικούς! χωρίς να μειώσω το παιδί των μελλισσίων δνε τον βάζω στην ίδια κατηγορία οχι γτ δνε είναι αποτελεσματικός, αλλά γιατί δεν μου έχει κάνει εντύπωση ο τρόπος που παίζει...δνε ξεχωρίζει στα δικά μου μάτια πάντα, αντίθετα ξεχωρίζω το σουτ του ανδρεόπουλου για το ύψος του, και τις free style εμπνεύσεις του μυστιλόγλου που κάποιες φορές μου θυμίζουν walter berry....(ιεροσυλία το ξερω...χαχαχα!).
Για το σχόλιο οτι δΕΝ παίζει με πλάτη , δεν νομίζω να τον μειώνει σε κάποια σύγκριση , πρώτον γτ αν έπαιζε και με πλάτη θα παιζε α1 μαλλον το παλικάρι και όχι α εσκα..και δευτερον γτ παίζει με πλάτη και πασάσρει εξαιρετικά στις βοηθειες στην αδύναμη πλευρά για πολλά ακάλυπτα σουτ , πράγμα που σπανίζει σε ψηλούς γενικά και εξυπηρετεί ιδιαίτερα τον τρίτωνα με τους παικτες που έχει.

Ολοι οι καλοι παιχτες αυτης της κατηγοριας εχουν τετοια αντιμετωπιση..ο Χρονοπουλος δεν εχει;ο Σαμοθρακης;ο Σκαλωμενος;ο Τρικαλιωτης;ο Τρικαλιωτης περσι εμεινε 2 μηνες εκτος αν θυμαστε με χτυπημα στα γενητικα οργανα απο κλωτσια στο ματς με τα Μελισσια νομιζω..φετος του εσπασαν το χερι..δεν επαθε θλαση η τραβηγμα..αυτα ειναι χτυπηματα..και ο Χρονοπουλος ειχε σοβαρο τρευματισμο περσι..και γενικα οποι παιχτες ειναι παραπανω απο αυτην την κατηγορια σκαλες θα πρεπει να ζησουν μ αυτο..οι ομαδες δεν ειναι υποχρεωμενες να σεβονται κανεναν.στο βωμο της επιτυχιας γινονται πολλα!!!προσεξτε δεν λεω πως αυτο ειναι θεμιτο..ουτε αποψη μου..λεω πως σκεφτονται οι ομαδες εκ του αποτελεσματος..οσο για τα 5 αρια εγω και με τα δυο χερια ψηφιζω Ανρεοπουλο!!!!"δηλαδη με το μπασκετ"!!!!!!
the dream
QUOTE (patrinos777 @ Dec 10 2014, 14:28 ) *
Τελικά έρχεσαι στα λόγια μου φίλε μου. Και για το ξύλο που λες δεν ευθύνονται παιδιά που παλεύουν με ξύλο γιατί μόνο αυτό μπορούν...,φταίνε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ οι διαιτητές που τους αφήνουν και εξισώνουν στα σφυρίγματά τους τους μπασκετικούς με τους ....τσαπέους....Είναι δυνατόν το τράβηγμα που δέχεται ο κρητικός στο προχτεσινό παιχνίδι σε προσπάθεια για κάρφωμα να τιμωρείται με...2 βολές..κ η μπάλα απ έξω...κ ο άνθρωπος να χει κινδυνεύσει να σπάσει χέρια .πόδια...μέσες..., ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?? τι θα πει αύριο στη δουλειά του...είχα ένα ...μπαμπουίνο που πηγε να με σκοτώσει γτ παίζουμε αγωνα Α ΕΣΚΑ?????εγώ φίλε μου , γ αυτό και το ανέφερα, στους 4 -5 αγώνες που έχω δει τρίτωνα φέτος έχω δει ανήκουστες προκλήσεις.., βρισίδια ...και ΑΝΤΙΑΘΛΗΤΙΚΟ ΞΥΛΟ προς τον ανδρεοπουλο που ΔΕΝ προστατευεται απ τους διαιτητές..., κ εσυ μου λες οτι ειναι κατακριτέος γτ ΑΠΑΝΤΑ στις προκλήσεις...- αν δεν σου αρέσει η συμπεριφορά του μην τον δώσεις γαμπρό στην αδερφή σου....αλλα εμενα μου φαινεται απολυτα δικαιολογημένο να απαντας σε...μπαμπουινιές....
Στην μπασκετκή σύγκριση τώρα , επειδή δνε προμοτάρω κανέναν, εξακολουθώ να θεωρώ ανδρεόπουλο και μυστιλόγλου τους πιο μπασκετικούς ψηλούς της κατηγορίας, οχι απλά αποτελεσματικούς, μπασκετικούς! χωρίς να μειώσω το παιδί των μελλισσίων δνε τον βάζω στην ίδια κατηγορία οχι γτ δνε είναι αποτελεσματικός, αλλά γιατί δεν μου έχει κάνει εντύπωση ο τρόπος που παίζει...δνε ξεχωρίζει στα δικά μου μάτια πάντα, αντίθετα ξεχωρίζω το σουτ του ανδρεόπουλου για το ύψος του, και τις free style εμπνεύσεις του μυστιλόγλου που κάποιες φορές μου θυμίζουν walter berry....(ιεροσυλία το ξερω...χαχαχα!).
Για το σχόλιο οτι δΕΝ παίζει με πλάτη , δεν νομίζω να τον μειώνει σε κάποια σύγκριση , πρώτον γτ αν έπαιζε και με πλάτη θα παιζε α1 μαλλον το παλικάρι και όχι α εσκα..και δευτερον γτ παίζει με πλάτη και πασάσρει εξαιρετικά στις βοηθειες στην αδύναμη πλευρά για πολλά ακάλυπτα σουτ , πράγμα που σπανίζει σε ψηλούς γενικά και εξυπηρετεί ιδιαίτερα τον τρίτωνα με τους παικτες που έχει.

Ειναι ωραιο που εχουμε διαφορετικες αποψεις και τις ανταλλασουμε....Αρχικα η διατησια ειναι δεδομενα κακη και θα πρεπε ο Ανδρεοπουλος και ο καθε Ανδρεοπουλος να ξερει τι θα αντιμετωπισει και να φερεται ως οφειλει επαγγελλματικα οπως και στις προηγουμενες κατηγοριες που επαιζε και να μην εξομειωνεται με το καθε ξυλοκοπο.. Οσον αφορα το Ζεγκινογλου τουλαχιστον με το μυστιλογλου επειδη ημουν στο ματσ, καθε συγκριση ειναι αστοχη, γιατι η διαφορα επιπεδου ειναι τεραστια...Απο εκει και περα ο καθενας εχει το δικο του τροπο παιχνιδιου γι αυτο και σεβομαι την αποψη σου απλα εμενα μου αρεσει ο ψηλος να εχει ποικιλια κινησεων και καλα τελειωματα που δυστυχως πλεον ειναι δυο στοιχεια που σπανιζουν σε ψηλους..
SpIlIoS3pts
QUOTE(the dream @ Dec 10 2014, 22:31 ) *
Ειναι ωραιο που εχουμε διαφορετικες αποψεις και τις ανταλλασουμε....Αρχικα η διατησια ειναι δεδομενα κακη και θα πρεπε ο Ανδρεοπουλος και ο καθε Ανδρεοπουλος να ξερει τι θα αντιμετωπισει και να φερεται ως οφειλει επαγγελλματικα οπως και στις προηγουμενες κατηγοριες που επαιζε και να μην εξομειωνεται με το καθε ξυλοκοπο.. Οσον αφορα το Ζεγκινογλου τουλαχιστον με το μυστιλογλου επειδη ημουν στο ματσ, καθε συγκριση ειναι αστοχη, γιατι η διαφορα επιπεδου ειναι τεραστια...Απο εκει και περα ο καθενας εχει το δικο του τροπο παιχνιδιου γι αυτο και σεβομαι την αποψη σου απλα εμενα μου αρεσει ο ψηλος να εχει ποικιλια κινησεων και καλα τελειωματα που δυστυχως πλεον ειναι δυο στοιχεια που σπανιζουν σε ψηλους..


Στην ίδια κουβέντα δεν έχουμε βάλει δύο πάρα πολύ καλούς ψηλούς της φετινής Α' ΕΣΚΑ, Λυγγερίδη και Μανώλα. Για μένα ο δεύτερος ειδικά στο κομμάτι μπάσκετ μπορεί να είναι στο ίδιο ίσως και καλύτερο επίπεδο από Ανδρεόπουλο, απλά είναι πιο ντελικάτος και ακόμα πιο πολύ face-up ψηλός, και βέβαια με τις ίδιες παραστάσεις σε Α2-Β-Γ Εθνική. Από την άλλη ο Λυγγερίδης ίσως να ταιριάζει στα δεδομένα της κατηγορίας περισσότερο από όλους τους προαναφερθέντες, λόγω του ότι αρέσκεται στο post-up με πλάτη και αντέχει πολύ στο ξύλο.
the dream
QUOTE (SpIlIoS3pts @ Dec 10 2014, 23:01 ) *
Στην ίδια κουβέντα δεν έχουμε βάλει δύο πάρα πολύ καλούς ψηλούς της φετινής Α' ΕΣΚΑ, Λυγγερίδη και Μανώλα. Για μένα ο δεύτερος ειδικά στο κομμάτι μπάσκετ μπορεί να είναι στο ίδιο ίσως και καλύτερο επίπεδο από Ανδρεόπουλο, απλά είναι πιο ντελικάτος και ακόμα πιο πολύ face-up ψηλός, και βέβαια με τις ίδιες παραστάσεις σε Α2-Β-Γ Εθνική. Από την άλλη ο Λυγγερίδης ίσως να ταιριάζει στα δεδομένα της κατηγορίας περισσότερο από όλους τους προαναφερθέντες, λόγω του ότι αρέσκεται στο post-up με πλάτη και αντέχει πολύ στο ξύλο.


Οντως ο Λυγγεριδης εχει το ποστ παιχνιδι και ξερει να χρησιμοποιει πολυ καλα το σωματου μες τη ρακετα...Οσο για το Μανωλα τον θεωρω πολυ soft...
podosfairofilosbasketikos
QUOTE (the dream @ Dec 11 2014, 00:10 ) *
Οντως ο Λυγγεριδης εχει το ποστ παιχνιδι και ξερει να χρησιμοποιει πολυ καλα το σωματου μες τη ρακετα...Οσο για το Μανωλα τον θεωρω πολυ soft...

Κ ο Μανωλας πιο πολυ στο 4 ειναι..4,5αρι ας πουμε..ο Λυγγεριδης ειναι καλος οντως στο ποστ απ αλλα δεν ειναι στο πικ εν ρολ..
Escobar
Αποχώρηση(αρκετά σύντομη θητεία) Σίμου από τον πάγκο της Ηλιούπολης.
podosfairofilosbasketikos
QUOTE (Escobar @ Dec 11 2014, 01:45 ) *
Αποχώρηση(αρκετά σύντομη θητεία) Σίμου από τον πάγκο της Ηλιούπολης.

Και τωρα ποιος;
SpIlIoS3pts
QUOTE(podosfairofilosbasketikos @ Dec 11 2014, 09:29 ) *
Και τωρα ποιος;


Υπάρχει Παύλος από Διαγόρα στην πιάτσα, συν κανα δυο άλλοι που ψάχνονται για τέτοιες κατηγορίες...
KOBY
Πολύ καλός και σε transition ο Ανδρεόπουλος κάτι που δεν έχουν τόσο πολύ όλοι οι άλλοι που αναφέρουμε.
Αστείο να λέμε ότι καταλαβαίνουν από ξύλο στην κατηγορία παιδιά που έχουν αγωνιστεί στο 4-5 σε υψηλότερες κατηγορίες. Αν έχεις π.χ συγκρουστεί μια φορά με τον Δέσπο καταλαβαίνεις οτι στις παραπάνω κατηγορίες το ξύλο μέσα στη ρακέτα πονάει.Στην συγκεκριμένη ίσως είναι λίγο εκνευριστικό γιατί έχει πολλά κρατήματα τα οποία οι διαιτητές δεν μπορούν να τα δίνουν όλα.
Η κατηγορία έχει τρομερό επίπεδο στα 5άρια ΑΛΛΑ. Οι περισσότερες ομάδες δεν έχουν τους παίχτες που θα τραβήξουν την άμυνα στα 7 μέτρα. Όλες οι άμυνες όταν αντιμετωπίζουν άλλους εκτός Τρίτωνα-Απόλλωνα στήνονται στα 5 μέτρα και περιμένουν μέσα. Δικαίως στο ζευγάρι μπαίνει σφήνα το Χαλάνδρι καθώς με τον Πουλή και το Μακρή αλλά και τον κολοκυθά καταφέρνει να βγάζει τις άμυνες πιο έξω με αποτέλεσμα να κάνει εξαιρετική χρονιά και ο Δημητριάδης στο 5.
Όλοι οι υπόλοιποι που αναφέρουμε με τις άμυνες στα 5 μετρα παλεύουν απέναντι σε double και πολλές φορές triple team να γυρίσουν και να δουν το καλάθι.
jhantzop
QUOTE(podosfairofilosbasketikos @ Dec 10 2014, 22:27 ) *
Ολοι οι καλοι παιχτες αυτης της κατηγοριας εχουν τετοια αντιμετωπιση..ο Χρονοπουλος δεν εχει;ο Σαμοθρακης;ο Σκαλωμενος;ο Τρικαλιωτης;ο Τρικαλιωτης περσι εμεινε 2 μηνες εκτος αν θυμαστε με χτυπημα στα γενητικα οργανα απο κλωτσια στο ματς με τα Μελισσια νομιζω..φετος του εσπασαν το χερι..δεν επαθε θλαση η τραβηγμα..αυτα ειναι χτυπηματα..και ο Χρονοπουλος ειχε σοβαρο τρευματισμο περσι..και γενικα οποι παιχτες ειναι παραπανω απο αυτην την κατηγορια σκαλες θα πρεπει να ζησουν μ αυτο..οι ομαδες δεν ειναι υποχρεωμενες να σεβονται κανεναν.στο βωμο της επιτυχιας γινονται πολλα!!!προσεξτε δεν λεω πως αυτο ειναι θεμιτο..ουτε αποψη μου..λεω πως σκεφτονται οι ομαδες εκ του αποτελεσματος..οσο για τα 5 αρια εγω και με τα δυο χερια ψηφιζω Ανρεοπουλο!!!!"δηλαδη με το μπασκετ"!!!!!!


Θα σε παρακαλέσω να προσέχεις περισσότερο τι γράφεις. Δεν θυμάμαι να έγινε κάτι τέτοιο στους περσινούς αγώνες των ομάδων, αλλά ακόμα και αν έγινε, τότε αυτό προφανώς θα ήταν πάνω στη φάση και όχι με πρόθεση, αλλά όχι και στον βωμό της επιτυχίας όπως αναφέρεις! Ευχαριστώ.
larry33
QUOTE(jhantzop @ Dec 11 2014, 13:56 ) *
Θα σε παρακαλέσω να προσέχεις περισσότερο τι γράφεις. Δεν θυμάμαι να έγινε κάτι τέτοιο στους περσινούς αγώνες των ομάδων, αλλά ακόμα και αν έγινε, τότε αυτό προφανώς θα ήταν πάνω στη φάση και όχι με πρόθεση, αλλά όχι και στον βωμό της επιτυχίας όπως αναφέρεις! Ευχαριστώ.


O τραυματισμός του Τρικαλιώτη στο παιχνίδι με τα Μελίσσια έγινε σε κακιά στιγμή την ώρα του αγώνα, χωρίς την παραμικρή πρόθεση του παίχτη των Μελισσίων.
podosfairofilosbasketikos
QUOTE (larry33 @ Dec 11 2014, 15:32 ) *
O τραυματισμός του Τρικαλιώτη στο παιχνίδι με τα Μελίσσια έγινε σε κακιά στιγμή την ώρα του αγώνα, χωρίς την παραμικρή πρόθεση του παίχτη των Μελισσίων.

Αυτο ελειπε να γινονται αυτα με προθεση..δεν ειπα ποτε οτι αυτους τους παιχτες τους χτυπουν με προθεση..ειπα πως τους παιζουν δυνατα κ αυτο εχει αποτελεσματα και μερικους τραυματισμους..αυτο ειπα..
doctor_dru
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 1
Σχεδόν ισοδύναμες οι 2 ομάδες αλλά η ΦΕΑ είναι σε μέτρια κατάσταση.Ελαφρύ προβάδισμα στην έδρα

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1
Από μεγάλη νίκη έρχεται ο Άρης και θέλει να συνεχίσει.Ίσως δυσκολευτεί αλλά θα το πάρει

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 2
Το φαβορί της κατηγορίας απέναντι στο δυνατό Χαλάνδρι.Δύσκολη έξοδος

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2

ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 2
Ανεβασμένος ο Απόλλωνας σε σχέση με την αρχή της σεζόν,δεν νομίζω ότι θα στραβοπατήσει

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
Ματς επιβίωσης.5 σερί ήττες μετρούν οι γηπεδούχοι,ενώ το Μαρκόπουλο έρχεται με φόρα(3\3 νίκες)

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1
Το Γαλάτσι επέστρεψε στις νίκες αλλά η Νέα Ιωνία έχει περισσότερες λύσεις
jhantzop
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΦΕΑ Ν.Φ. Ν.Χ. 1
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 1
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 2
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1
MENEGIN11
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΦΕΑ Ν.Φ. Ν.Χ. 2 μπασκετικος εγωισμος
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1 δυστυχως τα μελισσια δεν πειθουν κ ειναι για κατω αν πεσουν πολλοι
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 2 τρενο
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1 καθε χρονο κανει μια κηδεια ο ζωγραφου σε πρωτοπορους
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1 ευκολα με ηρεμια μετα τις αποτυχημενες επιλογες,με δικο τους ανθρωπο στο παγκο
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1 ευκολα η δυσκολα

για να μη γραφω κειμενα κ αναλυσεις,σημερα απο υην α εσκα πεφτουν 8 λογω του οτι πεφτουν διαγορας,αιγαλεω,πευκη,ιωνικος νφ,νηαρ ηστ,χαλανδρι,συν τους 2 που λεει η προκυρηξη
gspara
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΦΕΑ Ν.Φ. Ν.Χ. 2
Αγκομαχαει η ΦΕΑ,αν ομως παιξει αναλογως της δυναμικης της ειναι καλυτερη.

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1
Πολυ καλη χημεια και διακριτοι ρολοι.

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 1
Το ματς της αγωνιστικης.Ασσος για να παρει φωτια η κορυφη.

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2
Ετσι κι'αλλιως εκτος εδρας παιζει καλυτερα.

ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 2
Πολυ δυσκολα θα σπασει το διπλο.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
Αν παιξει ο Τρικαλιωτης θα γινει μαχη.Πολυ καλη σεζον απο τον νεαρο Τζωρτζοπουλο,ο οποιος απο την Δ κατηγορια εκανε το αλμα στην Γ Εθνικη(χωρις να βρει χρονο ως 3ο πλει στην Πευκη) και φετος αρπαξε την ευκαιρια να δειξει το ταλεντο του.

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1
Διψηφια διαφορα.
filologos
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΦΕΑ Ν.Φ. Ν.Χ. 2
Δυνατο ματς.Παω στο διπλο γιατι εχει λυση στους ψηλους.

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1
Δυνατος ο Αρης.

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 2
Ντερμπι.Παω οριακα στο διπλο.

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2
Ευκολα η δυσκολα.

ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 2
Πιο δυνατος ο Απολλων.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
Λογω εδρας.

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1
Ευκολα η δυσκολα θα το παρει.
podosfairofilosbasketikos
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΦΕΑ 1
Πολυ δυσκολο ματς..οριακα ασσος

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1
Ασσο ημιχρονο ασσο τελικο

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 2
Διπλο ευκολα γιατι λογο βαθμολογιας θα ειναι συγκεντρωμενοι εξ αρχης οι παικταραδες του Τριτωνα

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2


ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 2
Εχασαν 20 ποντους στο Μαρκοπουλο χωρις το Τρικαλιωτη..πως να τους εμπιστευτει κανεις;

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
Ο Τρικαλιωτης λογικα παλι δεν παιζει..ειχε φαει δυο αγωνιστηκες..δεν ξερω με εφεσεις και τετοια αν μειωθηκε σε μια..

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1
Καλυτερη ομαδα η Ιωνια
kondoros
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΦΕΑ 1
Απρόβλεπτες και οι 2...

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1
Πιο σταθερή ομάδα

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 2
Έκπληξη το Χαλάνδρι φέτος...Δύσκολη βραδιά σήμερα...

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2

ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 2 (με under 124,5 πόντους το παιχνίδι smiley.gif )

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
Νέα αλλαγή coach στην Ηλιούπολη...

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1
Καλυτερη ομαδα η Ιωνια
Nick 7
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΦΕΑ Ν.Φ. Ν.Χ. 2
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 1
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 2
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1
KOBY
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 2
Δυσκολο ματς. Πονταρω στην ομαδα με τον πιο εμπειρο οργανωτη.

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1
Σκεφτόμουν αν θα παίξω μπόμπα εδω ή στην Ηλιούπολη αλλα οι φιλοξενούμενοι με έχουν κουβαδιάσει αρκετά για φέτος.

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 2
Έχω την εντύπωση ότι δεν θα γίνει ντέρμπι.

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2

ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 2
Καλύτερη ομάδα με διαφορά

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 2
Μπόμπα

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1
Καλύτερη ομάδα
gspara
ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ 63-73 (9-27,26-47,45-59,63-73).

Ευκολη νικη για τον Απολλωνα που ηταν καταιγιστικος στο 1ο ημιχρονο με την τριαδα Πετροπουλου-Τσελεμπη-Τασιου να κανει οτι θελει.
Ο Ζωγραφου αγωνιστηκε χωρις τον Ψυχογιοπουλο,ενω ο Βαρσαμουλης επαιξε μονο στο 1ο ημιχρονο.
Απο τον Απολλωνα που εχει ακομα εκτος τον Κουτσουμπα,ο Γκινουτσης λογω ενος μικροτραυματισμου στο γονατο στην 1η περιοδο,ξαναμπηκε μονο για ελαχιστα λεπτα στην 3η περιοδο.

ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΛΗΣ-ΓΚΙΝΟΥΤΣΗΣ
ΚΥΡΙΑΖΟΠΟΥΛΟΣ-ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ
ΓΚΙΚΑΣ-ΤΣΕΛΕΜΠΗΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠ.-ΤΑΣΙΟΣ
ΠΕΡΓΟΥΛΗΣ-ΑΘΑΝΑΣΑΚΗΣ

Ο Ζωγραφου μπηκε αποφασισμενος να παιξει επιτελους αμυνα στο 2ο ημιχρονο και σε συνδυασμο με την ανοδο του Δημητρακουλη μειωσε 41-52.

Η κλαση ομως του Παντσιου(ασιστ+5 ποντοι) εβαλε τελος στις οποιες προσδοκιες των γηπεδουχων(42-59).

Η 4η περιοδος κυλησε με την διαφορα σταθερα λιγο πανω απο το διψηφιο και τον Παντσιο να μας προσφερει πολυ ομορφες δημιουργιες.
Gkos
Τρομερο ματς στο ξεχειλισμενο Περκιζας!!

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΤΡΙΤΩΝ 91-93!!!!

(15-21,34-40,63-62)
the dream
Καλησπερα,μεγαλη νικη του τριτωνα μεσα στο χαλανδρι.Δειχνει πως θα τη καθαρισει τη πρωτη θεση...Καλη νικη ψυχολογιας και για την Ηλιουπολη...Εγω σημερα ειδα αρη-μελισσια σε ενα πολυ ωραιο απο αποψη διακυμανσης του σκορ παιχνιδι...Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η παντελης ελλειψη πλανου στην επιθεση των μελισσιων...επαιζαν στη τυχη και ο καθενας προσπαθουσε να γινει ηρωας.Καμια ομαδικοτητα...Απο την αλλη ο αρης στο τελος χτυπαγε στοχευμενα με χρονοπουλο και βεντουρη και πηρε τη νικη χωρις να εντυπωσιασει.Περιμενω σχολιασμο και για αλλα παιχνιδια...
Gkos
Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής για την Α' ΕΣΚΑ Ανδρών:

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 77 – 72 (παρ., κ.α. 60 – 60)
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 63 – 73
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ – ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 62 – 56
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ – ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 70 – 49
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ – ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 51 – 63
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ – ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 76 – 75
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 91 – 93
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.