Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός Superfoods vs Oλυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
MustGK
Η αγκωνιές να σφυρίζονται σε όλους....
Ο Πειν αν είχε έρθει ποιο νωρίς και είχε μάθει για το ευρωπαικό μπάσκετ θα ήταν καλή προσθήκη.. Χανεται λίγο με τις βοηθιες στν ρακέτα..
Coach Periklis
Πολύ ενθαρρυντικά τα δείγματα του τιλι . Ειδικά στα ριμπάουντ έχει βοηθήσει πραγματικά πολύ
Sence Of Defence
QUOTE (Coach Periklis @ Mar 2 2018, 21:57 ) *
Πολύ ενθαρρυντικά τα δείγματα του τιλι . Ειδικά στα ριμπάουντ έχει βοηθήσει πραγματικά πολύ


είχε μεγάλο θέμα ο ολυμπιακός στην ρακέτα, ο Τιλί δίνει αμυντικές λύσεις. Η ομάδα δείχνει αλλιώς με πιο ξεκούραστους τους Πρίντεζη + ΜακΛιν + Μιλού.
villiskabas
τραγικος ο παναθηναικος αλλα και οι διαιτητες σφυρανε με το παραμικρο, χωρις να ειναι αλλοθι, υπερ του ολυμπιακου
rankin
Ο Ολυμπιακός έχει την τύχη, για την ώρα, να βρίσκει εναν μάλλον νευρικό Παναθηναικο απέναντι του.
Δεν ενθουσιαζομαι γιατι έχω δει μεγάλη διακύμανση στην απόδοση της ομάδας μου φέτος.


*Καλή εικόνα έχει ο Τίλης. Ευχομαι να συνεχίσει να ειναι καλά το παιδί
**Τα ποσοστά των δυο ομάδων στις βολές ειναι για κανα ερασιτεχνικό κορασίδων
nvip13
Γατα ο Τσαβι.
Βαζει ανετοιμο Λοτζε αντι Νεντμοντ.
Η ομαδα τα εχει σπασει, επιθετικα συστηματα απλα ανυπαρκτα.
shtarkws
Όποιος βρει τι παίζει ο Παναθηναικος στην επίθεση κερδίζει χρυσουν ωρολόγιο
DADA
χαχαχχααχ αρχισαμε χαχαχαχα
MustGK
QUOTE (nvip13 @ Mar 2 2018, 22:02 ) *
Γατα ο Τσαβι.
Βαζει ανετοιμο Λοτζε αντι Νεντμοντ.
Η ομαδα τα εχει σπασει, επιθετικα συστηματα απλα ανυπαρκτα.


Νομίζω ότι και η άμυνα του ολυμπιακού είναι πάρα πολύ διαβασμένη.
villiskabas
Καλαθης παππας ριβερς λεκαβιτσους για ακομα μια μερα πολλοι κακοι
Mono
Εντάξει όχι ότι παίζουμε καλά, αλλά δεν ήξερα ότι βλέπουμε MMA καλό κροσέ ο μιλουτινοφ...
comrade
QUOTE(kotzito @ Mar 2 2018, 21:51 ) *
Το καλό είναι ότι έχουμε φορτώσει τους ψηλούς του ΠΑΟ με φάουλ από νωρίς


Το καλο ειναι οτι βγαζει πάσα ο James για να σουταρει ο Καλαθης απ το τριποντο.
RipCity
Αν αντέχει ο Tillie πρέπει να παίξει ακόμα παραπάνω στο δεύτερο ημίχρονο και καθόλου ο Wiltjer.

Εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, φτου φτου tongue.gif


Με τον James δεν έχω καταλάβει τι κάνει ο Pascual. Εντάξει χρειαζόσασταν guard, αλλά ο Pascual κάνει λες και πριν δεν είχε κανέναν. Τόσο πολύ να τον χρησιμοποιεί στα πρώτα του παιχνίδια δεν το περίμενα.
MaJesty23
Eιμαστε αθλιοι...αλλά εχουν δοθει και δεν εχουν δοθεί κατι απίστευτα.

Τζεημς προσπαθει να αλλάξει...εμεις τον θέλουμε για μπουκες και οχι σκεπτομενο μπάσκετ. smiley.gif
MustGK
QUOTE (DADA @ Mar 2 2018, 22:03 ) *
χαχαχχααχ αρχισαμε χαχαχαχα


Δεν χάνουμε για αυτό μην τρελαθούμε... Η άμυνα του ολυμπιακού είναι διαβασμένη... Αλλά η τα δίνεις σε όλους ή όχι. Αλλά δεν χάνουμε από αυτό.. Ο ολυμπιακός σπάει πιο καλά την άμυνα του Παναθηναικού. Διαβάζει τα miss match. Πήρε βοήθειες από τα γκαρντ και τους ψηλούς. Ποστάρει.. Ο Παναθηναικός αντίθετα παίζει λες και θέλουν να τον βάζουν για βίντεο σε ομάδες για να λένε οι προπονητές έτσι δεν θα παίζεται..

ΥΓ. Τεσσάρι που δεν ποστάρει.. Και καλά τα ινσταγκραμ και τα κατηγορώ αλλά έχεις να κάνεις καλό παιχνίδι καιρό και αδικείς το ταλέντο σου.
stevebucknall11
Νομίζω ότι ο Παναθηναικός στην επίθεση έχει καλή δυνατότητα να δημιουργήσει ευκαιρίες για ανοιχτά σουτ, αλλά μέχρι στιγμής είναι πολύ νευρικός και η αστοχία και διστακτικότητα των Παππά, Τζέιμς, Λοτζέσκι, Ρίβερς δεν συμβάλλουν στη δημιουργία spacing. Καλή προσθήκη ο Πέιν, αλλά θέλει το χρόνο του.
MustGK
QUOTE (comrade @ Mar 2 2018, 22:09 ) *
Το καλο ειναι οτι βγαζει πάσα ο James για να σουταρει ο Καλαθης απ το τριποντο.


Το αστείο θέλεις να πεις... Όσο και αν τον πάω τον Καλάθη δυστυχώς δεν το έχει το σουτ γενικά..
tanasen01
Μέχρι στιγμής οι μόνοι που παίζουν από εμάς είναι τα πεντάρια, Γκιστ, Πέην και ο Καλάθης. Όλοι οι άλλοι δείχνουν εκτός τόπου και χρόνου.
Την μεγαλύτερη ζημιά μέχρι στιγμής μας την έχει κάνει η 2η πεντάδα του αντιπάλου, με Ρόμπερτς, Στρέλνιεκς και Τιλύ.
pan24
QUOTE (shtarkws @ Mar 2 2018, 22:03 ) *
Όποιος βρει τι παίζει ο Παναθηναικος στην επίθεση κερδίζει χρυσουν ωρολόγιο

Τις κουμπαρες
Σουταρετε και σπαστε τα δοκαρια,θυμιζει το περσινο
Εκεινη η πασα για τριποντο στον...σποτ σουτερ καλαθη ηταν απιστευτη οπως ειναι και ο σινγκλετον που σουταρει οποτε ακουμπαει μπαλα
Κακοι ολοι

Ακομα και ο γκιστ που εχει βαλει ποντους εχει χασει πολλα ριμπαουντ και δεν ηταν καλος αμυντικα
DADA
QUOTE (MustGK @ Mar 2 2018, 22:10 ) *
Δεν χάνουμε για αυτό μην τρελαθούμε... Η άμυνα του ολυμπιακού είναι διαβασμένη... Αλλά η τα δίνεις σε όλους ή όχι. Αλλά δεν χάνουμε από αυτό.. Ο ολυμπιακός σπάει πιο καλά την άμυνα του Παναθηναικού. Διαβάζει τα miss match. Πήρε βοήθειες από τα γκαρντ και τους ψηλούς. Ποστάρει.. Ο Παναθηναικός αντίθετα παίζει λες και θέλουν να τον βάζουν για βίντεο σε ομάδες για να λένε οι προπονητές έτσι δεν θα παίζεται..

ΥΓ. Τεσσάρι που δεν ποστάρει.. Και καλά τα ινσταγκραμ και τα κατηγορώ αλλά έχεις να κάνεις καλό παιχνίδι καιρό και δικείς το ταλέντο σου.



και δεν ξερω ποσες επιθεσεις εχει απο περιφερεια απο σουτ ο Ολυμπιακος αλλα μου φαινεται δεν σουταρει πολυ απο περιφερεια
αλλα σπαει η διεισδυει μεσα
shtarkws
Τα είπε όλα ο Γκιστ στο ημίχρονο, we must play better defence and share the ball in offence

Τα σχόλια για την διαιτησία παρακαλώ να μην συνεχιστούν εδώ
plo koon
Ο Ολυμπιακός έχει έρθει για να πάρει το ματς. Όλες οι επιθέσεις έχουν συνέπεια και όσο μπαίνουν τα έξω, τόσο θα ανοίγει και η άμυνα. Αυτό που μένει είναι να είναι έτοιμος ψυχολογικά για την αντεπίθεση του ΠΑΟ, ο οποίος δε γίνεται να συνεχίσει να σουτάρει έτσι.

Εντονη παραφωνία ο Μαντζαρης.

Fun Fact: σε δύο time out που έχει πάρει ο Πασκουάλ το σύστημα που βγάζει είναι για 3π του σινγκλετον.
MaJesty23
Ο Πειν βγήκε off με ανύπαρκτο φάουλ για αγκωνιά,την στιγμη που βρήκε ρυθμό και δεν είχε αντίπαλο...Γενικά μου αρέσει πολυ ο Πειν ,πιστεύω οτι εαν δουλευτεί στον ευρωπαικό τρόπο παιχνιδιού,θα κάνει σπουδαία πράγματα.



MustGK
QUOTE (DADA @ Mar 2 2018, 22:14 ) *
και δεν ξερω ποσες επιθεσεις εχει απο περιφερεια απο σουτ ο Ολυμπιακος αλλα μου φαινεται δεν σουταρει πολυ απο περιφερεια
αλλα σπαει η διεισδυει μεσα


Διαβάζει καλά τις αλλαγές και τα γκαρντ του βλέπουν τα κενά από την μη βοήθεια-κάλυψη στην ρακέτα από τους ψηλούς του Παναθηναικούς και μπουκάρουν άλλωστε αν καταφέρεις και πάρεις λίγο πιο μπροστά τα βήματα από την άμυνα του αντιπάλου ή θα σκοράρεις ή θα σε κάνει φάουλ..
ziroud
ρίβερς 0/2 τρίποντα
λοτζέσκι 0/2 τρίποντα
τζέιμς 0/1 τρίποντα
παππάς 0/2
συνολικά 4/14

ριμπάουντ 11/20

πάλι καλά που χάνουμε μόνο με 9 στο ημίχρονο
MustGK
QUOTE (MaJesty23 @ Mar 2 2018, 22:16 ) *
Ο Πειν βγήκε off με ανύπαρκτο φάουλ για αγκωνιά,την στιγμη που βρήκε ρυθμό και δεν είχε αντίπαλο...Γενικά μου αρέσει πολυ ο Πειν ,πιστεύω οτι εαν δουλευτεί στον ευρωπαικό τρόπο παιχνιδιού,θα κάνει σπουδαία πράγματα.

Συμφωνώ.. Είναι καλή επιλογή ειδικά για τα λεφτά της..
Conan1982
QUOTE (plo koon @ Mar 2 2018, 22:14 ) *
Εντονη παραφωνία ο Μαντζαρης.


Να πω την κακία μου, ευτυχώς έχει ήδη 3 φάουλ και μπορεί να μην παίξει πολύ.

Εντύπωση μου έκανε ο Τίλι πόσο έτοιμος φαίνεται σωματικά. Χάνεται λίγο ακόμα αλλά ήδη φαίνεται πόσο θα είχε βοηθήσει φέτος.

comrade
QUOTE(MustGK @ Mar 2 2018, 22:12 ) *
Το αστείο θέλεις να πεις... Όσο και αν τον πάω τον Καλάθη δυστυχώς δεν το έχει το σουτ γενικά..


Το καλο για τον Ολυμπιακο smiley.gif

Ενταξει, τι φταιει ο Καλαθης. Με τον James μαζι δεν ταιριαζουν.
jazz thrilos
Ανάμεσα στα αρκετά θετικά της ομάδας απόψε είναι και τα 3 φάουλ που έχει ο Βαγγέλης smiley.gif

Φαντάζομαι οτι θα έχει πολύ λιγότερο χρόνο στη συνέχεια στο ματς γιατί πραγματικά εκτίθεται.

Ο Τιλί φανταστικός. Ριμπάουντ, δύναμη, καλές πάσες, έβαλε κι ένα καλαθάκι. Ο Ρόμπερτς αν ήταν το πρώτο του παιχνίδι στην Ελλάδα θα ανανέωνε με 2 εκατομμύρια αύριο. Ο Μιλουτίνοφ καλός.

Απο την άλλη μεριά, ο Παπαπέτρου χάνει φάσεις συνέχεια στην άμυνα. Ο Σπανούλης χωρίς να είναι ιδιαίτερα αρνητικός φαίνεται οτι δεν είναι καλά μέχρι τώρα τουλάχιστον πνευματικά.

Ο Σφαιρό μια χαρά μέχρι τώρα αν εξαιρέσουμε οτι έβγαλε τον Ρόμπερτς την ώρα που κοπάναγε τρία στα τρία τρίποντα για να βάλει τον εξολοθρευτή.

Δεν περίμενα μετά το πρώτο δεκάλεπτο με τίποτα να βάλουμε πάνω απο 65 πόντους σε όλο το παιχνίδι. Ελέω Πασκουάλ βάλαμε 27 νομίζω μόνο στο δεύτερο. Δεν ξέρω αν μπορεί να συνεχίσει ο Παναθηναικός να είναι τόσο κακός στο δεύτερο ημίχρονο. Αμφιβάλω, οπότε το τρίτο δεκάλεπτο που συνήθως είναι Βατερλώ για εμάς θέλει προσοχή.

Ο Πέιν δείχνει απόψε οτι είναι κανονικός παίχτης και αν του δοθεί χρόνος και υπομονή μπορεί να προσφέρει.



MustGK
QUOTE (Conan1982 @ Mar 2 2018, 22:18 ) *
Να πω την κακία μου, ευτυχώς έχει ήδη 3 φάουλ και μπορεί να μην παίξει πολύ.

Εντύπωση μου έκανε ο Τίλι πόσο έτοιμος φαίνεται σωματικά. Χάνεται λίγο ακόμα αλλά ήδη φαίνεται πόσο θα είχε βοηθήσει φέτος.


Δεν νομίω ότι είναι καλός ο Τίλι αλλά τον κάνουν να φένεται καλός τα τεσσάρια του Παναθηναικού που φοβούνται την επαφή. Αν έπαιζε σήμερα ένα τεσσάρι τύπου Σενγκέλια που δεν φοβάται να ποστάρει και να χτυπήσει τότε θα βλέπαμε άλλα πράγματα.
kotzito
Την ζημιά στον ΠΑΟ δεν την κάνει αυτά που κάνει ο Τζέιμς σήμερα, αλλά αυτά που δεν κάνει. Έχει παίξει 13 λεπτά και έχει κερδίσει 1 φάουλ μόνο. Δεν ξέρω αν είναι οδηγία από τον πάγκο ή ο ίδιος παίζει έτσι, αλλά ειδικά απέναντι στους αργούς περιφερειακούς του Ολυμπιακού έπρεπε να τους σημαδέψει παραπάνω στα πόδια.

Ο Ολυμπιακός πάντως έχει κάνει καλύτερο rotation μέχρι στιγμής και ίσως είναι πιο ξεκούραστος στο τέλος. Για να δούμε.
ziroud
απίστευτο οι ψηλοί μας έβαλαν 4/5 τρίποντα, και οι περιφερειακοί 0/9 (παππάς, λοτζέσκι, ρίβερς, καλάθης, τζέιμς)!
villiskabas
ο παππας ειναι μπασκεμπολιστας?? huh.gif huh.gif
aegeansheed
Γκάηζ παρακαλούμε να μην σχολιάζονται οι διαιτητικές αποφάσεις σε προτάσεις που αναφέρονται σε υποκειμενικές μας κρίσεις σχετικά με αν κάτι "ήταν", "δεν ήταν" ή "ήταν έτσι και γιουβέτσι".

Για παράδειγμα ο Majesty, θα μπορούσε να γράψει "O Payne έχασε τη φόρα του με το 3ο φάουλ που πήρε". Δε μας ενδιαφέρει αν πιστεύουμε ότι ήταν/δεν ήταν καποιο σφύριγμα φάουλ. Δε θέλουμε τέτοιες αναφορές.

Σε αντίστοιχες αναφορές θα διαγράφεται ολόκληρο το ποστ και είναι κρίμα. Σεβαστείτε οι ίδιοι αυτά (τα κυρίως) που έχετε γράψει ήδη και αξίζουν να σχολιαστούν και να συζητηθούν. Ας μείνουμε σε αυτά.
villiskabas
ο καλαθης γτ τοσο χαλια ρε παιδια?
john wick
QUOTE (villiskabas @ Mar 2 2018, 19:24 ) *
ο παππας ειναι μπασκεμπολιστας?? huh.gif huh.gif



Πραγματικα ομως...επιθετικα ειναι που ειναι ανυπαρκτος κολλαει κ την υπολοιπη ομαδα...
Δεν περιμενα τοσο κακη εμφανιση σημερα,κριμας....
RipCity
Πολλά χαζά λάθη κάνουμε πάντως, πάσες υψηλού κινδύνου χωρίς λόγο.
MustGK
Ξύπνησαν να ποσταρουν τον μικρότερο
villiskabas
μολις εγραψα για καλαθη ανεβηκε! κατσε να πω και για τους αλλους! ρε ριβερς βαλε κανα τριποντο ελεος!ο βουγιουκας που ειναι ρε παιδια?
Coach Periklis
Τώρα στην αντίδραση του παο θέλω να τους δω
RipCity
14/3 - 7/7 το a/to. Τραγικό του Ολυμπιακού, εξαιρετικό του Παναθηναικού.
nvip13
Τραγικος Παππας και τον κραταει μεσα.
shtarkws
Εντάξει ο Παππάς είναι καταστροφικός σήμερα
Coach Periklis
NBA γίναμε με τις ασίστ
Titus
Δεν νομίζω ότι έχω ξαναδεί παίκτη να είναι τόσο κακός όσο ο Παππάς απόψε.
plo koon
Ωραίος ο Μπομπις.

Ο Παππάς θέλει να αποδείξει πράγματα στο iso
RipCity
ω ρε φίλε θέλω να τους πετάξω πέτρες shot.gif τι λάθη είναι αυτά ρε!
MaJesty23
Τραγικός Πασκουάλ σήμερα...εχει κάνει ρεσιταλ κακού κοουτσαρίσματος.

Παππας κανει κλέψιμο 3 -1 και κάνει μπάσιμο...

Βλέπω και Καλάθη τώρα που δεν είναι μέσα το παλιόπαιδο ο James
nvip13
Ο Ολυμπιακός δεν το χανει αυτο το ματς.

villiskabas
ενταξει μια ευκολη ηττα για τον Παναθηναικο! νομιζω η ομαδα ειναι τελειως ασυντονιστη και εχει χασει και το νευρο της και το παθος της και δεν παιζει ουτε ενα συστημα της προκοπης! αντε καλο καλοκαιρι
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.