Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλυτερος Ευρωπαιος ποιντ-γκαρντ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2
DON-basketblog
συγνώμη μάγκες αλλά ποιός έβαλε τα ονόματα???
ΜΠΑΖΙΛΕ???

και συγνώμη αλλά ίσως ο Σάρας και καθένας να θεωρεί κάποιον καλύτερο αλλά όταν υπάρχει παίκτης με MVP NBA FINALS (tony parker) δεν τίθεται θέμα κατεμέ.

Κατά τα άλλα η δική μου 5άδα θα ήτανε πάρκερ, σάρας, παπαλουκάς, τζόρτζεβιτς, καλντερόν.
colonel gomelsky
Αν θεωρήσουμε τον Marciulionis pg δεν το συζητώ ότι είναι ο κορυφαίος και τον κατατάσσω πρώτο. Αλλιώς η λίστα είναι:

1) Γιασικεβίτσιους
2) Τζόρτζεβιτς
3) Ριγκοντό
4) Βάλτερς
5) Πάρκερ

(Ο Διαμαντίδης είναι πολύ ολοκληρωμένος σαν παίκτης, ίσως με εξαίρεση τον Πάρκερ πιο ολοκληρωμένος και από τους άλλους που ανέφερα, αλλά δε χωράει. Όπως και να το κάνουμε όταν μιλάμε για τον καλύτερο, ε, αυτός σέρνει και έναν μύθο, μια ηγετική αύρα. Ο Διαμαντίδης δεν νομίζω ότι την έχει)

QUOTE(DON-basketblog @ Aug 21 2009, 19:54 ) *
συγνώμη μάγκες αλλά ποιός έβαλε τα ονόματα???
ΜΠΑΖΙΛΕ???

και συγνώμη αλλά ίσως ο Σάρας και καθένας να θεωρεί κάποιον καλύτερο αλλά όταν υπάρχει παίκτης με MVP NBA FINALS (tony parker) δεν τίθεται θέμα κατεμέ.

Κατά τα άλλα η δική μου 5άδα θα ήτανε πάρκερ, σάρας, παπαλουκάς, τζόρτζεβιτς, καλντερόν.


Συμφωνώ και γω ότι ο Μπαζίλε είναι 2αρι. Αλλά είπαμε, ένεκα ο μύθος. (ο μπουλετ ανοιξε το θρεντ)
DON-basketblog
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 21 2009, 19:58 ) *
Αν θεωρήσουμε τον Marciulionis pg δεν το συζητώ ότι είναι ο κορυφαίος και τον κατατάσσω πρώτο. Αλλιώς η λίστα είναι:

1) Γιασικεβίτσιους
2) Τζόρτζεβιτς
3) Ριγκοντό
4) Βάλτερς
5) Πάρκερ

(Ο Διαμαντίδης είναι πολύ ολοκληρωμένος σαν παίκτης, ίσως με εξαίρεση τον Πάρκερ πιο ολοκληρωμένος και από τους άλλους που ανέφερα, αλλά δε χωράει. Όπως και να το κάνουμε όταν μιλάμε για τον καλύτερο, ε, αυτός σέρνει και έναν μύθο, μια ηγετική αύρα. Ο Διαμαντίδης δεν νομίζω ότι την έχει)


Ρε παιδιά τώρα ΕΚΤΟΣ απο οπαδικά,
παίκτης με βραβείο καλύτερου παίκτη στον κόσμο (ευρωπαίο) πάνω απο ΝΟΒΙΤΣΚΙ
παίκτης με 2 ευρωλίγκες, mvp final four (2006), mvp euroleague (2007), ΠΡΩΤΟΣ στις ασσίστ ΚΑΙ στα κλεψίματα (ο ΟΡΙΣΜΟΣ του pg), ένας απο του 35 greatest της ευρωλίγκας, ο ηγέτης της καλύτερης εθνικής ελλάδος ever

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να είναι κάτω απο τον ριγκοντό...Kαι δεν μπορεί παίκτης με ΜVP ΝΒΑ Τελικών να είναι 5ος.
aegeansheed
QUOTE(DON-basketblog @ Aug 21 2009, 17:03 ) *
Ρε παιδιά τώρα ΕΚΤΟΣ απο οπαδικά,


Άστο γιατί δεν το έχεις... angry_red.gif
colonel gomelsky
QUOTE(DON-basketblog @ Aug 21 2009, 20:03 ) *
Ρε παιδιά τώρα ΕΚΤΟΣ απο οπαδικά,
παίκτης με βραβείο καλύτερου παίκτη στον κόσμο (ευρωπαίο) πάνω απο ΝΟΒΙΤΣΚΙ
παίκτης με 2 ευρωλίγκες, mvp final four (2006), mvp euroleague (2007), ΠΡΩΤΟΣ στις ασσίστ ΚΑΙ στα κλεψίματα (ο ΟΡΙΣΜΟΣ του pg), ένας απο του 35 greatest της ευρωλίγκας, ο ηγέτης της καλύτερης εθνικής ελλάδος ever

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να είναι κάτω απο τον ριγκοντό...Kαι δεν μπορεί παίκτης με ΜVP ΝΒΑ Τελικών να είναι 5ος.


Ρε Ντον γίνεται να μην υπάρχει υποκειμενισμός σε τέτοιες ψηφοφορίες; Ας κάτσουν προπονητές και ειδικοί να ψηφίσουν να μας πουν. Την προσωπική του προτίμηση προβάλει εδώ ο καθένας. Και αυτό με τους τίτλους τι είναι πάλι και τους αραδιάζεις συνέχεια; Και ο Μαρτσιουλιόνις έχει λιγότερες διακρίσεις από τον Παπαλουκά και δεν πήρε το βραβείο που κοπανάς συνέχεια. Μήπως είναι καλύτερος ο Τεό; Τεσπα ο Παπαλουκάς είναι από τους καλύτερους άσσους που τα ΜΜΕ δημιούργησαν έναν μύθο γύρω από το όνομά του και τον εξύψωσαν ακόμη παραπάνω. Βοήθησε και η αβάντα που έτρωγε η ΤΣΣΚΑ και το γεγονός ότι ήταν πρωταθλήτρια (με την αξία της) κτλ κτλ.

ΥΓ. Πάντως ο Παπαλουκάς φέτος στο γήπεδο δεν έδειξε ότι ανήκει στην 5αδα, έτσι; Άντε μη θυμηθώ πόσοι οπαδοί της ομάδας σου πρότειναν από μείωση μισθού μέχρι διώξιμο.
morrison
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 21 2009, 20:00 ) *
Αν θεωρήσουμε τον Marciulionis pg δεν το συζητώ ότι είναι ο κορυφαίος και τον κατατάσσω πρώτο. Αλλιώς η λίστα είναι:
1) Γιασικεβίτσιους
2) Τζόρτζεβιτς
3) Ριγκοντό
4) Βάλτερς
5) Πάρκερ

Με καλυπτεις σχεδον απολυτα,καλυτερος ολων και για μενα ο Λιθουανος.Απο εκει και μετα στη πενταδα θα αλλαζα τον Βαλτερς με τον Παπαλουκα αλλα και τη σειρα ισως.
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 21 2009, 20:00 ) *
Ο Διαμαντίδης είναι πολύ ολοκληρωμένος σαν παίκτης, ίσως με εξαίρεση τον Πάρκερ πιο ολοκληρωμένος και από τους άλλους που ανέφερα, αλλά δε χωράει. Όπως και να το κάνουμε όταν μιλάμε για τον καλύτερο, ε, αυτός σέρνει και έναν μύθο, μια ηγετική αύρα. Ο Διαμαντίδης δεν νομίζω ότι την έχει

Θα συμφωνησω,κατι παρομοιο ισχυει και για τον Ζντοβτς και γι'αυτο δεν τους επιλεγω στην top πενταδα ever.
colonel gomelsky
QUOTE(john morisson @ Aug 21 2009, 20:15 ) *
Με καλυπτεις σχεδον απολυτα,καλυτερος ολων και για μενα ο Λιθουανος.Απο εκει και μετα στη πενταδα θα αλλαζα τον Βαλτερς με τον Παπαλουκα αλλα και τη σειρα ισως.

Θα συμφωνησω,κατι παρομοιο ισχυει και για τον Ζντοβτς και γι'αυτο δεν τους επιλεγω στην top πενταδα ever.


Ο Βάλτερς ίσως να μην άξιζε να είναι στην 5αδα αν και όντως ήταν ηγέτης και μεγάλος παίκτης. Τον βάζω κυρίως για συναισθηματικούς λόγους.

Για τον Παπαλουκά πιστεύω ότι είναι πολύ καλός αλλά και πάρα πολύ υπερτιμημένος από κάτι γραφικούς σαν τον Βαγγέλη Ιωάννου και τους άλλους Ελληνάρες σχολιαστές της ΕΡΤ.

ΥΓ. Αν ακούσει κανείς την περιγραφή του τελικού του 2007 από τον Συρίγο, με το που χάνει η ΤΣΣΚΑ ο Συρίγος λέει ...κρίμα για τον Παπαλουκά και μετά αρχίζει τους ύμνους λες και πήρε η ΤΣΣΚΑ το τρόπαιο!
morrison
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 21 2009, 20:22 ) *
Ο Βάλτερς ίσως να μην άξιζε να είναι στην 5αδα αν και όντως ήταν ηγέτης και μεγάλος παίκτης. Τον βάζω κυρίως για συναισθηματικούς λόγους.

Για τον Παπαλουκά πιστεύω ότι είναι πολύ καλός αλλά και πάρα πολύ υπερτιμημένος από κάτι γραφικούς σαν τον Βαγγέλη Ιωάννου και τους άλλους Ελληνάρες σχολιαστές της ΕΡΤ.

ΥΓ. Αν ακούσει κανείς την περιγραφή του τελικού του 2007 από τον Συρίγο, με το που χάνει η ΤΣΣΚΑ ο Συρίγος λέει ...κρίμα για τον Παπαλουκά και μετά αρχίζει τους ύμνους λες και πήρε η ΤΣΣΚΑ το τρόπαιο!

Το θεμα με τους Ελληνες σχολιαστες και τον τροπο που περιγραφουν τα πραγματα ιδιαιτερα σε σχεση με τις εθνικες ''επιτυχιες''(το κακο πλεον ξεκινα απο την Εθνικη παιδων και τελειωνει στις παρουσιες ελληνων παιχτων στο εξωτερικο) ειναι γνωστο και συμφωνω σε οσα γραφεις...Υπαρχει και τοπικ με αρκετα σχολια γι'αυτο.
Πιστεψε με ομως δεν επηρεαζομαι καθολου απο τις φανφαρες του Ιωαννου,ο Παπαλουκας ειναι μεγαλος παιχτης και με διαρκεια πια τοσο σε συλογικο οσο και σε επιπεδο Εθνικων ομαδων.
colonel gomelsky
QUOTE(john morisson @ Aug 21 2009, 20:31 ) *
Πιστεψε με ομως δεν επηρεαζομαι καθολου απο τις φανφαρες του Ιωαννου,ο Παπαλουκας ειναι μεγαλος παιχτης και με διαρκεια πια τοσο σε συλογικο οσο και σε επιπεδο Εθνικων ομαδων.


Δεν το αμφισβήτησα αυτό σε καμία περίπτωση. Συμφωνώ ότι είναι μεγάλος παίκτης. Απλά πρόσθεσα ότι είναι και υπερτιμημένος.
jimol34
Εαν βάλουμε μέσα και την αποτελεσματικότητα που είχε ο καθένας στο ΝΒΑ, τότε ο Πάρκερ είναι δικαιωματικά ο καλύτερος.

Από εκεί και πέρα τεράστιοι οι Τζόρτζεβιτς- Σάρας. Ο ένας ο καλύτερος στα 90ς ο άλλος στα 00ς.

Τον Βάλτερς τον έχω δει μόνο σε παιχνίδια της ΕΣΣΔ. Φοβερός παίκτης μεν αλλά δεν τον έχω δει τόσες φορές ώστε να τον βάλω στην σύγκριση.

Ο Γιαννάκης ήταν και αυτός φοβερός παίκτης και μου κάνει εντύπωση που δεν έχει αναφερθει ιδιαίτερα στα περισσότερα ποστ. Μεγάλο του μειονέκτημα ότι στην κακή του μέρα, κατέστρεφε την ομάδα του.

Ριγκοντό ίσως το μεγαλύτερο ταλέντο από όλους. Πραγματικά άτυχος.

Οπότε η πεντάδα μου πάει κάπως έτσι

Πάρκερ
Τζόρτζεβιτς
Σάρας
Παπαλουκάς
Ζντοβτς

Edit: Ξέχασα τον Καλντερόν. Ίσως ο καλύτερος -πλην Πάρκερ- Ευρωπαίος pg αυτή τη στιγμή.
Omar Little
QUOTE(a bullet for your head @ Apr 10 2009, 19:07 ) *
Τον Μαρτσουλιονις τον τοποθετησα στα καλυτερα σουτινγκ-γκαρντ.


Αυτό για όσους έχουν απορία γιατί δεν μπήκε ο Σαρούνας στην εδώ λίστα. Γιατί και για εμένα αυτός είναι στην κορυφή. Ίσως φταίει βέβαια ότι μικρότερος τον είχα μυθοποιήσει αφού ήταν από τους πρώτους Ευρωπαίους που είχε σοβαρό ρόλο στο NBA αλλά και μόνο τα παιχνίδια που έκανε με τη Λιθουανία στους Ολυμπιακούς αλλά και στο εδώ Ευρωμπάσκετ όταν ήταν και στα τελειώματά του αρκούν. Αν θυμάμαι καλά είχε κι αυτός ένα σοβαρό τραυματισμό που τον κράτησε αρκετά πίσω.

Οι υπόλοιπες προτιμήσεις μου:


1) Σάσα Τζόρτζεβιτς: Η καλύτερη εμφάνιση που έχω δει live από μπασκετμπολίστα στον τελικό του 95. Φοβερό μυαλό, καταπληκτική τεχνική, τέλειο σουτ και μάλλον αυτός που είχε τη μεγαλύτερη ηγετικότητα απ' όλους. Θυμάμαι ότι ακόμα και τότε, πλασάροταν ο Ντίβατς ως ο ηγέτης της ομάδας αλλά μέσα στο γήπεδο ήταν πασιφανές ότι ο Σάσα ήταν αυτός που καθοδηγούσε, με 20000 κόσμο να τους βρίζει.

2) Γιούρι Ζντόβτς: Ο πρώτος all-around pg που είχα δει τότε και ο πρώτος που με έκανε να εκτιμήσω την άμυνα ως βασικό στοιχείο ενός παίκτη σε συνδυασμό με τα οργανωτικά του προσόντα. Φοβερά αξιόπιστο σουτ. Έκανε τους παντες γύρω του να μοιάζουν καλύτεροι απ' ότι πραγματικά είναι. Για μένα αυτός άνοιξε το δρόμο για τα pg που βλέπουμε σήμερα κι όχι ο Ριγκοντό, άσχετα αν ο τελευταίος είχε πολύ μεγαλύτερο ταλέντο.

3) Σαρούνας Γιασικεβίτσιους: Οι χρονιές που έκανε στη Μακάμπι, ήταν άλλο πράγμα. Φοβερές εμφανίσεις και με τη Λιθουανία. Ουσία, θέαμα και μπροστάρης πάντα.

4) Διαμαντίδης: Ότι είπε ο aegeansheed.

5) Παπαλουκάς: Δεν με νοιάζουν οι τίτλοι, ούτε πιστεύω ότι είναι υπερεκτιμημένος. Pg που κάνει όλους τους συμπαίκτες του ευτυχισμένους και μπορεί να αλλάξει άμεσα έναν ολόκληρο αγώνα δεν μπορεί να βρεθεί εύκολα. Ελπίζω να μην τον κρίνετε μόνο από αυτά που έδειξε φέτος.


Ακολουθεί ο Καλντερόν που μπορεί να ξεπεράσει άνετα πολλούς από τους παραπάνω σε λίγα χρόνια. Ο Πάρκερ δεν μπαίνει στους αγαπημένους μου, όσο κι αν αναγνωρίζω τη μεγάλη αξία του γιατί στο δικό μου old school, ρομαντικό μυαλό, ο pg πρέπει να έχει πάνω απ' όλα ανεπτυγμένη οργανωτικότητα και ο Γάλλος δεν νομίζω ότι μπορεί να θεωρηθεί από τους top σε αυτό.
aegeansheed
QUOTE(Omar Little @ Aug 22 2009, 08:06 ) *
1) Σάσα Τζόρτζεβιτς: Η καλύτερη εμφάνιση που έχω δει live από μπασκετμπολίστα στον τελικό του 95. Φοβερό μυαλό, καταπληκτική τεχνική, τέλειο σουτ και μάλλον αυτός που είχε τη μεγαλύτερη ηγετικότητα απ' όλους. Θυμάμαι ότι ακόμα και τότε, πλασάροταν ο Ντίβατς ως ο ηγέτης της ομάδας αλλά μέσα στο γήπεδο ήταν πασιφανές ότι ο Σάσα ήταν αυτός που καθοδηγούσε, με 20000 κόσμο να τους βρίζει.


Είναι μερικά παιχνίδια που τα θυμάσαι επειδή η προσωπικότητα και οι ικανότητες των δύο σταρ που τίθενται αντιμέτωποι βγάζουν στην επιφάνεια το έντονο κυνήγι για την κατάκτηση της νίκης και της δόξας και σου μένουν καρφωμένα στο μυαλό για πάντα...

Στην ίδια κατηγορία οι μονομαχίες

-Prelevic-Γκάλη σε παιχνίδια ΠΑΟΚ-ΑΡΗ (ήταν το πρώτο παιχνίδι μπάσκετ που θυμάμαι να παρακολούθησα)

-Παπαλουκά-Διαμαντίδη στον τελικό της Ευρωλίγκας στην Αθήνα πριν 2 χρόνια

-Macvan-Κουφού πριν 2 χρόνια επίσης στο U-something της Ισπανίας αν θυμάμαι καλά
Omar Little
QUOTE(aegeansheed @ Aug 22 2009, 12:19 ) *
Είναι μερικά παιχνίδια που τα θυμάσαι επειδή η προσωπικότητα και οι ικανότητες των δύο σταρ που τίθενται αντιμέτωποι βγάζουν στην επιφάνεια το έντονο κυνήγι για την κατάκτηση της νίκης και της δόξας και σου μένουν καρφωμένα στο μυαλό για πάντα...



Αυτό ακριβώς! Thanks για το διορατικό σχόλιο. Ειλικρινά αυτό το παιχνίδι και η εμφάνιση και των 2, ακόμα με στοιχειώνει. Ίσως φταίει και το ιστορικό background της εποχής που βοήθησε να βγάλουν όλη αυτή την προσωπικότητα μέσα στο παρκέ. Νεοϊδρυθείσες χώρες και οι 2, ο πόλεμος στη Βοσνία, κλπ.
Αυτό για το οποίο γελάω με τον εαυτό μου, ήταν που παραλίγο να αφήσω τον εαυτό μου να παρασυρθεί από το όλο κλίμα και να αρχίσω να φωνάζω κι εγώ Λιέτουβα, Λιέτουβα ή να βρίζω τον Στάνκοβιτς για τη διαιτησία. Ευτυχώς έκατσα γρήγορα στη θέση μου και απόλαυσα τη συνέχεια. Στο ίδιο παιχνίδι αρκούσε και μια φάση του Σαμπόνις, για να καταλάβω ότι βλέπω κάτι σπουδαίο: http://www.youtube.com/watch?v=OZSuksGMJY8 . Εκεί δεν άντεξα και έβρισα τον Εινίκις που το έχασε. laugh.gif


Ελπίζω να μην ξέφυγα πολύ. Απλά με έπιασε η νοσταλγολαγνεία μου...
aegeansheed
QUOTE(Omar Little @ Aug 22 2009, 10:36 ) *
Στο ίδιο παιχνίδι αρκούσε και μια φάση του Σαμπόνις, για να καταλάβω ότι βλέπω κάτι σπουδαίο: http://www.youtube.com/watch?v=OZSuksGMJY8 . Εκεί δεν άντεξα και έβρισα τον Εινίκις που το έχασε. laugh.gif


Ελπίζω να μην ξέφυγα πολύ. Απλά με έπιασε η νοσταλγολαγνεία μου...


Φυσικά και θυμάμαι το χάδι αυτό...κι εγώ τον είχα βρίσει τον Gidaras. Νομίζω μάλιστα ήταν προς το τέλος του παιχνιδιού η φάση και μου έκανε εντύπωση ο ψυχραιμία και η προσωπικότητα του Sabas να βάζει το IQ του πάνω από συμβατικούς κανόνες και συστήματα για να εξυπηρετήσει τον σκοπό της ομάδας του. Είναι φανταστικό πως έκρυβε τη μπάλα με το σώμα του και δεν ήξερες τι να περιμένεις να δεις. Όταν ήταν στη Real και ξεκίνησα να παρακολουθώ συστηματικά, επειδή δεν έβλεπες συχνά παιχνίδια, λόγω μειωμένων προβολών ήξερες ότι υπήρχαν 1-2 παιχνίδα μόνο στη χρονιά (αν ζευγαρωνόταν με ελληνική ομάδα ή αν παιρνούσαν στο F4), στα οποία μπορουσες να δεις τι είναι αυτό που έβλεπες γραμμένο για αυτόν τον παίκτη (π.χ. πήγαινα σχολείο το επόμενο πρωινό του αγώνα και μου έλεγαν οι φίλοι μου "Ρε, τον είδες χτες τον Sabonis?"). Αλλά θυμάμαι σε στιγμιότυπα, όταν έκανε αυτή την κίνηση με πλάτη στο καλάθι με τις προσποιήσεις πάσας, ότι δεν είχα ξαναδεί τότε κάτι τέτοιο. Innovator...
il postino
καλως ή κακως οταν συγκρινουμε παικτες , ακομα και ιδιας θεσης , πρεπει να συνυπολογιζουμε απειρους παραγοντες.

αλλοι στεκονται στα στατιστικα , αλλοι στα τροπαια, εγω προσωπικα στεκομαι τι γευση μου αφηνει καποιος.

για να γινω πιο κατανοητος , παικταρας ο παρκερ αλλαμη ξεχναμε σε τι κλαμπ παιζει και υπο ποιες προυποθεσεις!
εχει διπλα του τον ντανκαν που του ανοιγει χωρους (μη ξεχναμε οτι δεν εχει και σπουδαιο σουτ) , εχει τον ιδιο προπονητη τοσα χρονια και ειμαι 1000% σιγουρος οτι αν γινοταν Trade δε θα χε τετοια εξελιξη. στην ευρωπη παντως δεν τον εχουμε νιωσει ακομα!!!!

τι θα γινοταν αν ο κατας και εν μερει ο τζορτζεβιτς δεν ειχαν τοσους τραυματισμους? ειδικα ο πρωτος τερματισε αδοξα την καριερα του! αν δεν ειχαν θα μιλαγαμε αλλιως σημερα!

αν ο σαρας δεν εχανε 2 χρονιες στο νβα θα ειχε μεγαλωσει ακομα πιο πολυ τον μυθο του!

ο παπαλουκας , αν τον κραταγε ο σουμποτιτς στο λιμανι , θα μιλαγαμε σημερα για ενα τετοιο μεγεθος?

αν κατακυρωνοταν τελικα το σουτ του μοντερο το 96 στοπαρισι δε θα ταν μεγαλο plus γι αυτον?

θελω να πω με ολα αυτα οτι το τι καριερα κανει καποιος εξαρταται απο 1000 2 παραγοντες και ολοι μας οταν συγκρινουμε παικτες ξεχναμε πολλες παραμετρους! αντιθετως , λαμβανουμε υποψιν τη μειοψηφια εξ αυτων!
koutsou10
σασα τζορτζεβιτς,με αρκετα μεγαλη διαφορα... 77.gif
γιασικεβιτσιους... 77.gif
παπαλουκας... 77.gif
μουλαομεροβιτς... 77.gif
ζντοβτς... 77.gif
Green Warrior
1. Τζόρτζεβιτς
2. Γιασικεβίτσιους
3. Ζντοβτς
4. Διαμαντίδης
5. Παπαλουκάς
Dwyane ''the flash'' Wade
1.διαμαντιδης
2.ζντοβτς
3.γιασκεβιτσιους
Razorblade Fish
Πραγματικα η πιο αμφιρροπη θεση,μια θεση χωρις καποιον που να ξεχωριζει αισθητα οπως στις αλλες.

1.Παπαλουκας
2.Γιασικεβιτσιους
3.Παρκερ
4.Διαμαντιδης
5.Ριγκοντο

Τον Τζορτζεβιτς δεν τον ξεχναω,απλα δεν τον εκτιμουσα ιδιαιτερα,παραδοξως.
Λουπους
Τζορτζεβιτς, Γιασικεβίτσιους, Διαμαντίδης, Πάρκερ.

Στα 5.5 χρόνια που είναι ανενεργό το τόπικ, ο Διαμαντίδης έχει εξελιχθεί ξεκάθαρα σε θρύλο του Παναθηναικού, καταφέρνοντας να τον κρατήσει σε υψηλό επίπεδο, παρά την τεράστια πτώση στο μπάτζετ.
Air Kef
Έχω μεγάλη απορία, τι αποτελέσματα βγάζει αντίστοιχο πολ σε άλλο ευρωπαικό φόρουμ για μπάσκετ, αν κάποιος ξέρει, ας ποστάρει εδώ πλιζ. smile.gif
RipCity
πραγματικά ποιος έβαλε τον Μπαζίλε σε αυτή τη λίστα!!!???

Και ο Valters είναι ο Λετονός? Ότι μπαίνει σε συζήτηση για καλύτερος πόιντ-γκαρντ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.