Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α2 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
profitisilias9
Σοκ στο Αίγιο. Τραυματίστηκε ο Κεφαλάς, δύο μήνες εκτός!
kaukasios
QUOTE(profitisilias9 @ Nov 28 2008, 01:42 ) *
Σοκ στο Αίγιο. Τραυματίστηκε ο Κεφαλάς, δύο μήνες εκτός!

αν χρειαστει εγχειρηση θα χασει ολη την χρονια.
dirk10
ωραιο ματς αυριο στην δαφνη!θελω να δω ο τασος τι θα κανει σ αυτο το ματς.αν και ο κοουτς εκει στην δαφνη ξερει τι γινεται......ευκολος ασος πιστευω !
kotzito
QUOTE(dirk10 @ Nov 28 2008, 15:36 ) *
ωραιο ματς αυριο στην δαφνη!θελω να δω ο τασος τι θα κανει σ αυτο το ματς.αν και ο κοουτς εκει στην δαφνη ξερει τι γινεται......ευκολος ασος πιστευω !

Αν εννοεις για το Ηλυσιακος-Δαφνη,γινεται στο Ζωγραφου,οχι στην Δαφνη.
karaflas
QUOTE(kojito @ Nov 28 2008, 15:47 ) *
Αν εννοεις για το Ηλυσιακος-Δαφνη,γινεται στο Ζωγραφου,οχι στην Δαφνη.

το παιχνιδι γινετε στα ηλισια 'η στου ζωγραφου?
a bullet for your head
Απ'οτι διαβασα,θα ναι το τελευταιο παιχνιδι του Ζευγωλη στον παγκο του Ηλυσιακου.Ισχυει τελικα οριστικα?Θα παει Αιγαλεω?
kotzito
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 29 2008, 04:56 ) *
Απ'οτι διαβασα,θα ναι το τελευταιο παιχνιδι του Ζευγωλη στον παγκο του Ηλυσιακου.Ισχυει τελικα οριστικα?Θα παει Αιγαλεω?

Χθες παντως στην ''Εξεδρα των Σπορ'' αν δεν κανω λαθος εγραφε οτι θα εχει ραντεβου με τους διοικουντες του Αιγαλεω την Κυριακη η την Δευτερα.Παρ' ολα αυτα θα ειναι δυσκολο παιχνιδι γιατι ο Ζευγωλης ειναι μεγαλος προπονητης πιστευω και θα τηρησει το συμβολαιο του σημερα και θα προσπαθησει να οδηγησει τον Ηλυσιακο στην νικη.Για τον κοσμο ξερουμε τιποτα;Ποια θα ειναι η αντιδραση τους;
diama13
ηλυσιακος-δαφνη 85-78..... 68.gif

πρωτη ηττα για τη δαφνη που δεν μπορεσε να κρατησει το αηττητο...
Better
ΑΙΓΙΑΡΑ - περιστερι 72-80!
μπιπ μπιπ ρε μπιπ παλιο μπιπ!!!!κριμαααααααααααααααααααααααααα!!!
κριμαααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!
κριμα
kaukasios
QUOTE(Better @ Nov 29 2008, 20:14 ) *
ΑΙΓΙΑΡΑ - περιστερι 72-80!
μπιπ μπιπ ρε μπιπ παλιο μπιπ!!!!κριμαααααααααααααααααααααααααα!!!
κριμαααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!
κριμα

Πως πηγε το παιχνιδι?ηταν ντερμπι?
kaukasios
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 81-77
profitisilias9
Απόλλων-Νήαρ Ηστ 76-70 στην παράταση, με σούπερ Κορωνίδη. Παρεξήγηση Μίχαλου-Παπαδόπουλου για ένα τάϊμ-άουτ του τελευταίου στο τέλος! blove.gif
Warriors2
Δικαιότατη νίκη για τον Ηλυσιακό έναντι της πολύ μέτριας Δάφνης.
Μπορώ να ομολογήσω πως δεν το περίμενα, ωστόσο ακόμα απορώ στα τόσα λάθη της Δάφνης και στην τόσο χαμηλή απόδοση πολλών παιχτών.
Σε πολύ καλό κλίμα πάντως το ντέρμπυ με οπαδούς κι από τις 2 ομάδες να δίνουν ωραίο χρώμα στην αναμέτρηση.

Στην κορυφή το Περιστέρι, ήττα εκτός προγράμματος για το ΑΓΟΡ στην παράταση από την Δράμα.

Ηλυσιακός, Δάφνη, Περιστέρι με 15.
ΑΓΟΡ με 14.

Επόμενη αγωνιστική (06/12, 9η) Ρέθυμνο – Ηρακλής, Παγκράτι – Πανερυθραϊκός, Ολυμπιάδα – Ηλυσιακός, Δάφνη - Ερμής Λ., ICBS – ΜΕΝΤ, Περιστέρι- ΚΑΟΔ, Νήαρ Ηστ – Αίγιο, Ξάνθη - Απόλλων Π.
frits
QUOTE(Warriors2 @ Nov 30 2008, 02:07 ) *
Δικαιότατη νίκη για τον Ηλυσιακό έναντι της πολύ μέτριας Δάφνης.
Μπορώ να ομολογήσω πως δεν το περίμενα, ωστόσο ακόμα απορώ στα τόσα λάθη της Δάφνης και στην τόσο χαμηλή απόδοση πολλών παιχτών.
Σε πολύ καλό κλίμα πάντως το ντέρμπυ με οπαδούς κι από τις 2 ομάδες να δίνουν ωραίο χρώμα στην αναμέτρηση.

Στην κορυφή το Περιστέρι, ήττα εκτός προγράμματος για το ΑΓΟΡ στην παράταση από την Δράμα.

Ηλυσιακός, Δάφνη, Περιστέρι με 15.
ΑΓΟΡ με 14.

Επόμενη αγωνιστική (06/12, 9η) Ρέθυμνο – Ηρακλής, Παγκράτι – Πανερυθραϊκός, Ολυμπιάδα – Ηλυσιακός, Δάφνη - Ερμής Λ., ICBS – ΜΕΝΤ, Περιστέρι- ΚΑΟΔ, Νήαρ Ηστ – Αίγιο, Ξάνθη - Απόλλων Π.
smiley.gif
μεγαλο 2 η χανθη και ισβσ
kotzito
Αναλυτικα τα αποτελεσματα και οι ποντοι:

Ηρακλής – Παγκράτι 88-81 (67-67 κ.α., 74-74 π.π.)
Διαιτητές: Τσούντσουρας – Μαχαιριανάκης – Μιχέλης.
Τα δεκάλεπτα: 20-27, 42-43, 60-53, 67-67 (κ.α.), 74-74 (α’ παρ.), 88-81.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Χατζηκυριακίδης): Μπάρδας 15 (3), Τότσιος 13, Καράμπουλας 7, Χρήστου 6, Λιακόπουλος 17 (3), Δανιήλ 14 (3), Καμπερίδης 6, Αγιούμπα 2, Ραντίνοβιτς 8.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Λιόγας): Κουκάς 11 (1), Καλανιώτης 6 (2), Δεληχρήστος 2, Τσότρας 7 (1), Συριστατίδης 19 (3), Μαχαίρας 13, Λάτοβιτς 20, Βεσκούκης 3.

Ηλυσιακός - Δάφνη 85-78
Διαιτητές: Ψαριανός - Μάνος - Θεονάς.
Τα δεκάλεπτα: 28-20, 44-42, 71-65, 85-78
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ζευγώλης): Αθηναίου 12 (3), Καρύδας 24 (3), Κασελάκης, Παπανικολάου 11 (2), Αθανασόπουλος, Μάλι 12 (2), Παπαδάκης, Αθανασούλας 10 (2), Παπαδόπουλος 1, Μπόγρης 11, Γκρέις 4.
ΔΑΦΝΗ (Σορώτος): Βιδάλης, Ξιούρας, Τόλιας, Κακιούζης 19 (1), Σουρλής 28 (5), Αθανασιάδης 3 (1), Κερασοβίτης 2, Σιούτης 11 (3), Τζιάλλας 6, Βλαχόπουλος 2, Πετροδημόπουλος 7.

Αίγιο – Περιστέρι 72-80
Διαιτητές: Παφίλης – Δεσλής – Επιτροπάκης.
Τα δεκάλεπτα: 23-21, 47-40, 57-55, 72-80.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Παύλου): Κυριακίδης 16 (2), Αμάτο 14, Γιούπης 1, Κολλιόπουλος, Νίστρομ 4, Δεράος 7 (2), Ορφανός 6 (1), Σταυρουλάκης 12 (1), Γεωργούλας, Αλμπερτ 12.
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Σιαμανδούρας 7, Μοσχοβίτης 15 (2), Λιούις 3, Β. Μάντζαρης, Κόκκαλης, Α. Μάντζαρης, Κούμουλος 15 (3), Μαργαρίτης 4, Δεληγιάννης 8, Τσαμάτος 5, Μπούτσι 11 (2), Δέσπος 12

Ερμής Λ. – ICBS 66-77
Διαιτητές: Γεωργιάδης – Πανταζής – Πουρσανίδης Γ.
Τα δεκάλεπτα: 14-17, 32-35, 52-51, 66-77
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Μπαξεβάνης): Ακεψιμαϊδης, Κοντόπουλος 7 (2), Κλουτζός, Παρίτσης 1, Παπακωνσταντίνου 14 (1), Νικολούδης 15 (4), Σιόλιος, Νησιώτης 6 (1), Γκαμούρας 2, Δημητριάδης 21 (4).
ICBS (Τσουτσουμάνος): Τσέσκοβιτς, Κουντουρατζόγλου, Ματενίδης 2, Πλιούκας, Κούρτης 15 (2), Σιζόπουλος 27 (5), Κούνας 9, Θεοδωράκης, Γκλούντμπεργκ 6, Σιβορότκα 3, Νεοφυτίδης 15.

ΚΑΟΔ – Ρέθυμνο 87-85 (74-74 κ.α.)
Διαιτητές: Καλδίρης – Παναγιώτου – Παγώνης.
Τα δεκάλεπτα: 20-14, 36-35, 58-54, 74-74 (κ.α.), 87-85.
ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Μουλάκης 10 (1), Κραβασάνης 3 (1), Παπαδόπουλος 2, Καρτέλο 10, Ζούπιτς 10 (2), Μασλαρινός 5, Κιτσούλης 6, Λουλόπουλος, Ροδόστογλου 24 (4), Δαλιάρης 17, Στυλίδης.
ΡΕΘΥΜΝΟ (Τακιανός): Μπεχλιβάνης 10, Πανάρας 23 (2), Μιρακόφσκι 9 (1), Μπαλάφας 3, Τριχόπουλος, Μαντζάνας 12 (2), Κακαρούδης 12 (1), Βαρδαβάς 14, Χένιακ 2, Παναγιωτόπουλος.

Απόλλων Π. - Νήαρ Ηστ 76-70 (63-63 κ.α.)
Διαιτητές: Κουκουλίτσιος – Τζιμογιάννης – Σιόρεντας.
Τα δεκάλεπτα: 17-22, 35-44, 47-52, 63-63 (κ.α.), 76-70.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ (Παπαδόπουλός): Καμπερώνης 7, Μάγλος 4, Βαρδιάνος 18 (1), Λιανός 11 (1), Κορωνίδης 26 (4), Γεωργίτσης 8, Βάθης 2, Κανελλόπουλος, Λιμπέρης.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης): Νίκου 12 (2), Παπαντωνίου 9 (1), Μίχαλος 10 (2), Φωτίου 2, Ζούκας 2, Κουτρούλιας 8, Παπουλίδης 10, Εμίρης, Κοκαλιάς, Σκούταρης 17 (5), Τσουγκαράκης.

ΜΕΝΤ – Ξάνθη 70-74
Διαιτητές: Σώμος – Μαλανδρής – Τατούδης.
Τα δεκάλεπτα: 21-18, 43-35, 57-60, 70-74.
ΜΕΝΤ (Κωνσταντινίδης): Φόγκελ 14 (1), Σκαρλάτος 2, Βασιλείου, Σφέικος 8 (2), Αράπης 8 (2), Κοκολιός 2, Μπένας 11 (1), Λυμπέρης 6, Μάντιτς 6, Μακρής 13 (2), Χαλκιαδάκης.
ΞΑΝΘΗ (Ζαφειρούδης): Δενδρινός, Μητσάκης 10 (2), Κουκουράβας 5 (1), Σεφρίδης 2, Μαρουλάκης 2, Γέλενιτς 21 (2), Αναγνωστόπουλος 10, Σκορδάλης 11 (3), Κάντιτς 7 (1), Γκογκίδης 6 (2).

Πανερυθραϊκός - Ολυμπιάδα Π. 81-77
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ. – Πολυχρονίδης – Κοτσίμπος.
Τα δεκάλεπτα: 16-19, 34-39, 50-54, 81-77.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Κοντούδης 8 (2), Ζαμπέτης, Κατιάκος 2, Αποστολόπουλος 16 (3), Προδρόμου, Τομαράς 14 (4), Χόμπσον 9, Ψαθάς 1, Λούπος 2, Ντουμάνης 21 (2), Γριμπαβιώτης 8.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝ (Οικονόμου): Κρητικός, Καταρτζής 5 (1), Γεώργαρος, Περούλης, Μανούσος 10, Βαρδάκας, Σπανούλης 30 (2), Κοσάνοβιτς 14 (2), Τόσιτς 16 (3), Γραμματικός, Αντωνιάδης 2, Συμεωνίδης.

απο basketblog.gr
coachara
QUOTE(basketka*los @ Nov 27 2008, 14:56 ) *
Δαφνη,Περιστερι και ΑΓΟΡ οι τρεις ομαδες που θα διεκδικησουν ανοδο,δε νομιζω οτι μπορουν να τους ακολουθησουν αλλοι...Δε μπορω να δωσω προβαδισμα σε καποιον αν και αυτη τη στιγμη ευκολα θα μπορουσες να πεις Δαφνη χωρις πολλες εξηγησεις και Περιστερι αφου δειχνει να βρισκει ρυθμο...
Ο Ηλυσιακος δε νομιζω οτι μπορει να τους ακολουθησει οχι λογω ηττας στο Αιγιο(Αλλωστε νομιζω και αλλοι πρωτοποροι θα χασουν εκει),αλλα οι πολυ καλοι μικροι ειναι δυσκολο να ναι σταθερη σε ολο το πρωταθλημα.Εκτος και αν ο Δ. εχει αλλη αποψη!
Νηαρ-Ερμης:δυο ομαδες που ειναι πιθανο να ξεφουσκωσουν για διαφορετικους λογους.ο ερμης ηδη ξεφουσκωσε αφου σιγουρα δεν ειναι η ομαδα που εδειξε στην αρχη...Η νηαρ πρεπει να χει τον ενθουσιασμο για να πηγαινει καλα καθως ο κοσμος ειναι η μεγαλη της δυναμη.Αυτος ο ενθουσιασμος για να κραταει πρεπει να ναι κοντα στις πρωτες θεσεις(οσο ειναι εκει θα πηγαινει καλα),ποσο θα αντεξει η πιο προβλεψιμη ομαδα της κατηγοριας?
Ο Ηρακλης περιμενω να ανεβει,οχι να διεκδικησει κατι αλλα μεσα στην εξαδα να βρισκεται σταθερα!
Αιγιο και Παγκρατι δε θα κινδυνεψουν,θα ανεβουν και αυτοι...το αιγιο λογω εδρας και το παγκρατι λογω του οτι στρωνει σιγα σιγα
Ξανθη μεντ και οι πατρινοι πρεπει να κυνηγαν καθε παιχνιδι προς τη σωτηρια!

Συμφωνω σε ολα,εχεις κανει πολυ σωστη αναλυση...ξερεις κατι ομως?πιστευω οτι λογο ροστερ καλου ο ηρακλης αν συνελθει γρηγορα ισως μπορει να κλεψει 1 απο τις 2 θεσεις...δυσκολο αλλα ισως μπορεσει αν συνελθει.....
kouros34
QUOTE(coachara @ Dec 2 2008, 16:27 ) *
Συμφωνω σε ολα,εχεις κανει πολυ σωστη αναλυση...ξερεις κατι ομως?πιστευω οτι λογο ροστερ καλου ο ηρακλης αν συνελθει γρηγορα ισως μπορει να κλεψει 1 απο τις 2 θεσεις...δυσκολο αλλα ισως μπορεσει αν συνελθει.....



Δεν έχεις αδικο...
karaflas
QUOTE(kouros34 @ Dec 2 2008, 23:20 ) *
Δεν έχεις αδικο...

συμφωνω απολυτα!!!!!!!ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΛΕΚΑ(ΛΕΥΤΕΡΗ ΚΑΚΙΟΥΣΗ)!!!!!!!
kesariani 4ever
Παιδια καλησπερα.Το σαββατο 15 φιλοι της ΝΗΑΡ-ΗΣΤ βρεθηκαμε στο κλειστο της περιβολας να παρακολουθησουμε το ματς της ομαδας μας με τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΠΑΤΡΩΝ.Η φιλοξενια της ομαδας μας ηταν απαραδεκτη απο πλευρας φιλαθλων της ομαδας της πατρας.Σε ολη την διαρκεια του 2ου ημιχρονου εβριζαν και εφτυναν το παγκο της ομαδας μας και εμας.Απο τους παιχτες και παραγοντες της ομαδας της πατρας δεν υπαρχει κανενα απολυτως παραπονο.Εμεις δεν κραταμε κανενα παραπονο και τους περιμενουμε στον αγωνα του 2ου γυρου στο γηπεδο της Καισαριανης.Αλλωστε στην ΝΗΑΡ επαιξαν ΒΕΤΟΥΛΑΣ-ΜΟΛΦΕΤΑΣ τους οποιους σεβομαστε και προσεφεραν πολλα στην ομαδα μας.

karaflas
QUOTE(kesariani 4ever @ Dec 3 2008, 01:38 ) *
Παιδια καλησπερα.Το σαββατο 15 φιλοι της ΝΗΑΡ-ΗΣΤ βρεθηκαμε στο κλειστο της περιβολας να παρακολουθησουμε το ματς της ομαδας μας με τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΠΑΤΡΩΝ.Η φιλοξενια της ομαδας μας ηταν απαραδεκτη απο πλευρας φιλαθλων της ομαδας της πατρας.Σε ολη την διαρκεια του 2ου ημιχρονου εβριζαν και εφτυναν το παγκο της ομαδας μας και εμας.Απο τους παιχτες και παραγοντες της ομαδας της πατρας δεν υπαρχει κανενα απολυτως παραπονο.Εμεις δεν κραταμε κανενα παραπονο και τους περιμενουμε στον αγωνα του 2ου γυρου στο γηπεδο της Καισαριανης.Αλλωστε στην ΝΗΑΡ επαιξαν ΒΕΤΟΥΛΑΣ-ΜΟΛΦΕΤΑΣ τους οποιους σεβομαστε και προσεφεραν πολλα στην ομαδα μας.

τα γνωστα καραγκιοζηληκια των πατρινων!!αλλα αποτι διαβασα το μεγαλυτερο καραγκιοζηληκι το εκανε για μια ακομα φορα αυτη η κακη απομιμηση του ομπραντοβιτς.........Ο ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ....... ο οποιος πηρε ενα ταιμαουτ χωρις λογο στο τελος ενω ειχαν ολα κριθει!!!αυτος ο τυπος δεν θα βαλει μυαλο ποτε του.....οσες μπουνιες και αν φαει....!!!βεβαια ο Καρνεσης ειναι παλια που...ανα και θα του τη φιλαει για τον δευτερο γυρο μεσα στη καισαριανη......ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ.......
kaukasios
QUOTE(karaflas @ Dec 3 2008, 16:41 ) *
τα γνωστα καραγκιοζηληκια των πατρινων!!αλλα αποτι διαβασα το μεγαλυτερο καραγκιοζηληκι το εκανε για μια ακομα φορα αυτη η κακη απομιμηση του ομπραντοβιτς.........Ο ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ....... ο οποιος πηρε ενα ταιμαουτ χωρις λογο στο τελος ενω ειχαν ολα κριθει!!!αυτος ο τυπος δεν θα βαλει μυαλο ποτε του.....οσες μπουνιες και αν φαει....!!!βεβαια ο Καρνεσης ειναι παλια που...ανα και θα του τη φιλαει για τον δευτερο γυρο μεσα στη καισαριανη......ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ.......

καραφλακο ο παπαδοπουλος ειναι αθηναιος και μαλιστα γειτονακι σας οποτε τα καραγκιοζιλικια αυτα τα εχει μαθει εκει που εμαθε το μπασκετακι
kesariani 4ever
QUOTE(kaukasios @ Dec 3 2008, 16:56 ) *
καραφλακο ο παπαδοπουλος ειναι αθηναιος και μαλιστα γειτονακι σας οποτε τα καραγκιοζιλικια αυτα τα εχει μαθει εκει που εμαθε το μπασκετακι

φιλε καραφλα εχεις απολυτο δικιο αλλα δεν μπορεις να φανταστεις τι ακριβως εχει να τραβηξει αυτος ο τυπος..καυκασιε δεν ειναι μονο ο παπαδοπουλος ομως ειναι κ αυτα που εκαναν οι οπαδοι της πατρας..το τι θα γινει στον δευτερο γυρο ουτε μπορουν να φανταστουν ποτε στο μυαλο τους..επειδη καποια στιγμη πρεπει να μαθουν να σεβονται τις ομαδες που πρεπει..
karaflas
QUOTE(kaukasios @ Dec 3 2008, 16:56 ) *
καραφλακο ο παπαδοπουλος ειναι αθηναιος και μαλιστα γειτονακι σας οποτε τα καραγκιοζιλικια αυτα τα εχει μαθει εκει που εμαθε το μπασκετακι

δεν εχω ιδεα απο που ειναι αυτος ο αντιπαθητηκος και ουτε με νοιαζει!!!!!το μπασκετακι φιλε το εχει μαθει(αν καταλαβαινει βεβαια τιποτα απο μπασκετ)διπλα στον ομπραντοβιτς.........δεν εχω κατι με τους πατρινους ισα ισα που εχω και φιλους,απλα οσα χρονια παρακολουθω μπασκετ και θυμαμαι τον απωλλονα πατρας τοσα χρονια οι φιλαθλοι του κανου τα ιδια και τα ιδια....δεν τους εχω δει ομως να πανε σε κανενα εκτος εδρα ματσακι του στυλ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ,ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ,ΔΑΦΝΗ,ΠΑΤΗΣΙΑ Κ.Λ.Π να κανουν τισ μαγκιες που κανουν στη πατρα........ΜΗΠΩς ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ???????????
profitisilias9
QUOTE(kesariani 4ever @ Dec 3 2008, 01:38 ) *
Παιδια καλησπερα.Το σαββατο 15 φιλοι της ΝΗΑΡ-ΗΣΤ βρεθηκαμε στο κλειστο της περιβολας να παρακολουθησουμε το ματς της ομαδας μας με τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΠΑΤΡΩΝ.Η φιλοξενια της ομαδας μας ηταν απαραδεκτη απο πλευρας φιλαθλων της ομαδας της πατρας.Σε ολη την διαρκεια του 2ου ημιχρονου εβριζαν και εφτυναν το παγκο της ομαδας μας και εμας.Απο τους παιχτες και παραγοντες της ομαδας της πατρας δεν υπαρχει κανενα απολυτως παραπονο.Εμεις δεν κραταμε κανενα παραπονο και τους περιμενουμε στον αγωνα του 2ου γυρου στο γηπεδο της Καισαριανης.Αλλωστε στην ΝΗΑΡ επαιξαν ΒΕΤΟΥΛΑΣ-ΜΟΛΦΕΤΑΣ τους οποιους σεβομαστε και προσεφεραν πολλα στην ομαδα μας.


Επειδή ήμουν και εγώ στο γήπεδο, δεν είδα κάτι τέτοιο. Αν εννοείς κάποιες αντεκλήσεις, να ξέρεις ότι όλος ο πάγκος της Νήαρ Ηστ ήταν προκλητικός προς τους φιλους του Απόλλωνα. 68.gif 68.gif 68.gif
kaukasios
QUOTE(karaflas @ Dec 3 2008, 21:46 ) *
δεν εχω ιδεα απο που ειναι αυτος ο αντιπαθητηκος και ουτε με νοιαζει!!!!!το μπασκετακι φιλε το εχει μαθει(αν καταλαβαινει βεβαια τιποτα απο μπασκετ)διπλα στον ομπραντοβιτς.........δεν εχω κατι με τους πατρινους ισα ισα που εχω και φιλους,απλα οσα χρονια παρακολουθω μπασκετ και θυμαμαι τον απωλλονα πατρας τοσα χρονια οι φιλαθλοι του κανου τα ιδια και τα ιδια....δεν τους εχω δει ομως να πανε σε κανενα εκτος εδρα ματσακι του στυλ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ,ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ,ΔΑΦΝΗ,ΠΑΤΗΣΙΑ Κ.Λ.Π να κανουν τισ μαγκιες που κανουν στη πατρα........ΜΗΠΩς ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ???????????

epειδη εχω παει και εχω παιξει σε πολλα γηπεδα αυτες οι ψευτομαγκιες γινονταν και γινονται ακομα παντου.οποτε μην μεγαλοποιουμε τα πραγματα και δημιουργουμε εντυπωσεις.
basketball lover
QUOTE(kaukasios @ Dec 3 2008, 22:49 ) *
epειδη εχω παει και εχω παιξει σε πολλα γηπεδα αυτες οι ψευτομαγκιες γινονταν και γινονται ακομα παντου.οποτε μην μεγαλοποιουμε τα πραγματα και δημιουργουμε εντυπωσεις.

ψυχραιμια,κυριοι.τα πραγματα ειναι απλα.οτι επεισοδια γινονται στα γηπεδα γινονται με παροτρυνση ή εστω ανοχη των διοικησεων και του κρατους.κανεις,στην πραγματικοτητα,δεν θελει την περιφημη φιλαθλη ατμοσφαιρα,για τους δικους του λογους ο καθενας...
kesariani 4ever
QUOTE(profitisilias9 @ Dec 3 2008, 22:26 ) *
Επειδή ήμουν και εγώ στο γήπεδο, δεν είδα κάτι τέτοιο. Αν εννοείς κάποιες αντεκλήσεις, να ξέρεις ότι όλος ο πάγκος της Νήαρ Ηστ ήταν προκλητικός προς τους φιλους του Απόλλωνα. 68.gif 68.gif 68.gif

Mαλλον ησουν σε αλλο γηπεδο.Απο την αρχη του αγωνα οι φιλαθλοι του ΑΠΠΟΛΩΝΑ και μαλιστα στα επισημα εβριζαν και τους φιλους αλλα και τον παγκο της ομαδας της ΝΗΑΡ-ΗΣΤ.Στο τελος βεβαια του παιχνιδιου μη μου πεις οτι δεν ειδες να βριζουν και να φτυνουν πανω απο τον παγκο της ΝΗΑΡ-ΗΣΤ.Δεν πειραζει φιλε μου σε περιμενουμε στο παιχνιδι του 2ου γυρου να δεις πως ειναι η φιλοξενια διοτι οι φιλοι του ΑΠΠΟΛΩΝΑ ηταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.Και επαναλαμβανουμε οτι απο τους παιχτες της ομαδας της πατρας δεν υπαρχει κανενα απολυτως παραπονο.Φιλε μου σε περιμενουμε στην ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ.
profitisilias9
QUOTE(kesariani 4ever @ Dec 4 2008, 16:09 ) *
Mαλλον ησουν σε αλλο γηπεδο.Απο την αρχη του αγωνα οι φιλαθλοι του ΑΠΠΟΛΩΝΑ και μαλιστα στα επισημα εβριζαν και τους φιλους αλλα και τον παγκο της ομαδας της ΝΗΑΡ-ΗΣΤ.Στο τελος βεβαια του παιχνιδιου μη μου πεις οτι δεν ειδες να βριζουν και να φτυνουν πανω απο τον παγκο της ΝΗΑΡ-ΗΣΤ.Δεν πειραζει φιλε μου σε περιμενουμε στο παιχνιδι του 2ου γυρου να δεις πως ειναι η φιλοξενια διοτι οι φιλοι του ΑΠΠΟΛΩΝΑ ηταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.Και επαναλαμβανουμε οτι απο τους παιχτες της ομαδας της πατρας δεν υπαρχει κανενα απολυτως παραπονο.Φιλε μου σε περιμενουμε στην ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ.

Μάλλον εσύ δεν ήσουν στο γήπεδο. Οι φίλοι του Απόλλωνα προκλήθηκαν από τον πάγκο της Νήαρ Ηστ και αντέδρασαν. Δηλαδή, τι ήθελες, να τους πουν και ευχαριστώ; Και μη μου πεις ότι η Καισαριανή είναι εκκλησία, γιατί θα τρελαθούμε ομαδικώς!!!!!!!!!
kesariani 4ever
QUOTE(profitisilias9 @ Dec 4 2008, 16:26 ) *
Μάλλον εσύ δεν ήσουν στο γήπεδο. Οι φίλοι του Απόλλωνα προκλήθηκαν από τον πάγκο της Νήαρ Ηστ και αντέδρασαν. Δηλαδή, τι ήθελες, να τους πουν και ευχαριστώ; Και μη μου πεις ότι η Καισαριανή είναι εκκλησία, γιατί θα τρελαθούμε ομαδικώς!!!!!!!!!

Θελω να μου πεις μια φαση στην οποια ο παγκος της ομαδας μας ηταν προκλητικος.Αντιθετα αυτοι που ηταν πανω απο τον παγκο της ΝΗΑΡ εβριζαv εφτυναν και γενικα προκαλουσαν συνεχεια.Η Καισαριανη φιλε ειναι εδρα δυνατη χωρις ομως να προκαλουν να βριζουν και να φτυνουν συνεχεια.Η εξεδρα μας εχει φωνη και παλμο κατι το οποιο εσεις δεν εχετε ουτε κατα διαννοια.Και σου ξαναλεω εισαι προσκεκλημενος μου στο παιχνιδι του 2ου γυρου για να τα διαπιστωσεις απο μονος σου.Θελω να μου επισημανεις σου ξαναλεω μια φαση στην οποια προκαλεσε ο παγκος της ΝΗΑΡ-ΗΣΤ.Δεν υπαρχει ουτε μια.
leonkalf
Προς όλους:

Παιδιά, αντεγκλήσεις αυτού του στυλ να σταματήσουν. Το τι θα κάνετε στον άλλο γύρο στους φιλοξενούμενους δεν έχει θέση στη συζήτηση περί μπάσκετ που κάνουμε εδώ, δεν αφορά κανέναν μας και το forum δεν είναι τόπος για να εκτοξεύονται απειλές!!

Καλό θα είναι να μην γίνεται και τίποτα από όσα αφήνετε να εννοηθούν... Ας μην κάνει ο καθένας αυτά που δεν θέλουν να του κάνουν!!

Καλή συνέχεια με μπασκετικά ποστ και αναλύσεις bball.gif
kotzito
AΓΟΡ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ 2
ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 2
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1
ICBS ΔΙΕΘΝ. ΚΟΛΛΕ - ΜΕΝΤ 1
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ 1
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 1
ΞΑΝΘΗ ΑΣ - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 2
basketball lover
AΓΟΡ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1 γιατι αν χασει χανεται
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ 2 σαφως ανωτεροι οι φιλοξενουμενοι μεν,σκληρη εδρα δε
ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 1 γιατι πρεπει να χασει.το αφεντικο του ελληνικου μπασκετ δε νομιζω οτι θελει ανοδο...
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1 χαλαρα
ICBS ΔΙΕΘΝ. ΚΟΛΛΕ - ΜΕΝΤ 1 οχι και τοσο ευκολα ομως
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ 1 δυσκολα θα κανει γκελα,αν και ο Γρηγοριαδης ειναι προπονηταρα και ικανος για το 2
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 1 γιατι θα μιλησει η εδρα
ΞΑΝΘΗ ΑΣ - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 1 κι εδω θα μιλησει η εδρα παρα τις αδυναμιες των γηπεδουχων
Reggie_
AΓΟΡ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1 λογικά αν κ θα είναι νομίζω κλειστό ματς
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ 1 λόγω έδρας κ μόνο.Κ αυτό κλειστό ματς
ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 2 το αφεντικό δεν θέλει να ανέβει αλλά δεν ήρθε η ώρα ακόμα για "ήττες"..Εκτός αν θέλει να κάνει δώρο στο "παδί" του που θα γιορτάζει..
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1 Απλά θα κερδίσει η καλύτερη απο της 2 ομάδες
ICBS ΔΙΕΘΝ. ΚΟΛΛΕ - ΜΕΝΤ 1 Ντέρμπι..
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ 1 Το Περιστέρι πάει για άνοδο κ ο ΚΑΟΔ για πτώση..
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 1 γιατί στην Καισαριανή τα πέρνει αυτά τα μάτς η Νηαρ
ΞΑΝΘΗ ΑΣ - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 2 Πονηρό μάτς αλλά νομίζω ο Απόλλων θα το πάρει
basketmania_9
AΓΟΡ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 2 γιατί ο Ηρακής ανεβαίνει και το Ρέθυμνο είναι κακό (ντερμπυ)
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ 1 το Παγκράτι στα τελευταία παιχνίδια παρουσιάζεται δυνατό, σε αντίθεση με την Ερυθραία που δεν πείθει, προσθέτοντας και τον παράγοντα έδρα...μεγάλο φαβορί το Παγκράτι
ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 1 Περίεργο παιχνίδι, καλύτερος ο Ηλυσιακός γενικά, αλλά μετά από μεγάλη νίκη που δεν είναι εύκολο να χειριστεί το νεανικό ρόστερ, και η Ολυμπιάδα κάποια στιγμή δεν πρέπει να κάνει και μία καλή νίκη;;;
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1 Ο Λαγκαδάς κατεβαίνει χωρίς 2 που είναι στην εθνική ενόπλων, δε ζήτησε αναβολή του παιχνιδιού, μάλλον χαμένο παιχνίδι το βλέπουν οι άνθρωποι του. Φυσικά πολύ καλύτερη ομάδα η Δάφνη
ICBS ΔΙΕΘΝ. ΚΟΛΛΕ - ΜΕΝΤ 1 πιστεύω σχετικά εύκολα, το ICBS ξεκάθαρα καλύτερη ομάδα.
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ 1 Πολύ εύκολα
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 1 Συμφωνώ με τους παραπάνω, η έδρα, απλά δε χάνει τέτοια παιχνίδια+ότι η Νήαρ Ηστ είναι καλύτερη από το Αίγιο.
ΞΑΝΘΗ ΑΣ - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 1 Παιχνίδι οριακό για την Ξάνθη που πιστεύω εύκολα ή δύσκολα θα το πάρει

Το παιχνίδι Νήαρ Ηστ-Αίγιο αν δεν κάνω λάθος αναβάλλεται, ξέρει κανείς πότε θα γίνει;;;
Warriors2
AΓΟΡ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 2 (αν επαιζα στοιχημα θα ρισκαρα στο διπλο, που το βλεπω σημειο βομβα. Πονταρω στην μεγιστη αγωνιστικη ανοδο του γηραιου και στην μη εμπιστοσυνη που μου εχει δειξει το ΑΓΟΡ)
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ 2 (Καλυτερη ομαδα η Ερυθραια, το Παγκρατι εχει πολλα προβληματα)
ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 1 (Με τεραστιες επιφυλαξεις ελαφρα προς τον ασσο. Ο Οικονομου πρπ να κανει εστω μια καλη ηττα και δεν υπαρχουν περιθωρια για αλλες γκελες)
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1 (χωρις να δινω 100%. Αμφιρροπω παιχνιδι, ελπιζω να εμφανιστει βελτιωμενη η Δαφνη, γτ διαφορετικα θα εχει προβληματα)
ICBS ΔΙΕΘΝ. ΚΟΛΛΕ - ΜΕΝΤ 1 (δεν εχω πολλα σχολια να κανω για 2 ομαδες που καθε χρονο κακα τα ψεματα δεν εχουν στοχους)
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ 1 (το Περιστερι αναμενεται να παρει αλλη μια ευκολη νικη, εναντι της αδυναμης Δραμας)
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 1 (απο την εδρα-φρουριο δυσκολα θα περασει κανεις φετος)
ΞΑΝΘΗ ΑΣ - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 1 (αυτα τα ματσ πρεπει να καθαριζει η Ξανθη, γτ αλλιως θα χει προβληματα περετερω)
Better
QUOTE(basketmania_9 @ Dec 5 2008, 01:09 ) *
AΓΟΡ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 2 γιατί ο Ηρακής ανεβαίνει και το Ρέθυμνο είναι κακό (ντερμπυ)
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ 1 το Παγκράτι στα τελευταία παιχνίδια παρουσιάζεται δυνατό, σε αντίθεση με την Ερυθραία που δεν πείθει, προσθέτοντας και τον παράγοντα έδρα...μεγάλο φαβορί το Παγκράτι
ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 1 Περίεργο παιχνίδι, καλύτερος ο Ηλυσιακός γενικά, αλλά μετά από μεγάλη νίκη που δεν είναι εύκολο να χειριστεί το νεανικό ρόστερ, και η Ολυμπιάδα κάποια στιγμή δεν πρέπει να κάνει και μία καλή νίκη;;;
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1 Ο Λαγκαδάς κατεβαίνει χωρίς 2 που είναι στην εθνική ενόπλων, δε ζήτησε αναβολή του παιχνιδιού, μάλλον χαμένο παιχνίδι το βλέπουν οι άνθρωποι του. Φυσικά πολύ καλύτερη ομάδα η Δάφνη
ICBS ΔΙΕΘΝ. ΚΟΛΛΕ - ΜΕΝΤ 1 πιστεύω σχετικά εύκολα, το ICBS ξεκάθαρα καλύτερη ομάδα.
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ 1 Πολύ εύκολα
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 1 Συμφωνώ με τους παραπάνω, η έδρα, απλά δε χάνει τέτοια παιχνίδια+ότι η Νήαρ Ηστ είναι καλύτερη από το Αίγιο.
ΞΑΝΘΗ ΑΣ - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 1 Παιχνίδι οριακό για την Ξάνθη που πιστεύω εύκολα ή δύσκολα θα το πάρει

Το παιχνίδι Νήαρ Ηστ-Αίγιο αν δεν κάνω λάθος αναβάλλεται, ξέρει κανείς πότε θα γίνει;;;


Θα γινει Δευτερα κ ωρα 5:30!
Ελπιζω να επηρεασει κ αυτους η αλλαγη κ να μην γεμισει!
Δεν ξερω ποσα παλικαρια θα καταφερουν θα ερθουν καθημερινη στην Αθηνα!(κ εγω μαθημα θα χασω για να παω!)
Δυσκολο παιχνιδι! Τα λεμε!!!
ΠΑΡΕ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΡΕ ΑΙΓΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!
diaskedastis
QUOTE (kojito @ Dec 4 2008, 17:16 ) *
AΓΟΡ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ 2
ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 2
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1
ICBS ΔΙΕΘΝ. ΚΟΛΛΕ - ΜΕΝΤ 1
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ 1
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 1
ΞΑΝΘΗ ΑΣ - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 2



TO PAGRAΤΙ ΑΜΑ ΧΑΣΕΙ ΧΑΘΗΚΕ ΒΛΕΠΩ ΑΣΣΟ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΚΕΡΔΗΣΕΙ ΛΟΓΩ (ΘΕΙΟΥ ΤΑΣΟΥ-ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ)
ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΦΙΛΕ
kaukasios
το αιγιο βρισκεται κοντα στην αποκτηση του σιουτη.απο οτι ξερω κανει προπονηση με την ομαδα.
basketball lover
QUOTE(diaskedastis @ Dec 5 2008, 13:28 ) *
TO PAGRAΤΙ ΑΜΑ ΧΑΣΕΙ ΧΑΘΗΚΕ ΒΛΕΠΩ ΑΣΣΟ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΚΕΡΔΗΣΕΙ ΛΟΓΩ (ΘΕΙΟΥ ΤΑΣΟΥ-ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ)
ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΦΙΛΕ

ειναι παντως διασκεδαστικο,φιλε "diaskedastis",να ξερουμε ολοι οτι ο Ηλυσιακος θα χασει γιατι πρεπει να χασει...Ομορφος κοσμος,αγγελικα πλασμενος...(και οχι μονο ο μπασκετικος...)
η ΕΟΚ ακουει?τι ψαχνω τωρα,ε.............................. blove.gif
kesariani 4ever
Παιδια τα δικα μου προγνωστικα ειναι:


1)ΡΕΘΥΜΝΟ - ΗΡΑΚΛΗΣ(δινω μικρο προβαδισμα στους κρητικους)ΠΡΟΤΕΙΝΩ 1
2)ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΕΡΥΘΡΑΙΑ(το παγκρατι ειναι σε πολυ καλη φορμα)ΠΡΟΤΕΙΝΩ 1
3)ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ-ΠΑΤΡΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ(οι πατρινοι χρειαζονται την νικη)ΠΡΟΤΕΙΝΩ 1
4)ΔΑΦΝΗ - ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ(απο τα πιο ευκολα παιχνιδια)ΠΡΟΤΕΙΝΩ 1
5)ICBS - MENT(υπουλο παιχνιδι)ΠΡΟΤΕΙΝΩ 2
6)ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΔΡΑΜΑ(χαλαρο παιχνιδακι)ΠΡΟΤΕΙΝΩ 1
7)ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΙΓΙΟ(ματς με ιδιαιτεροτητες)ΠΡΟΤΕΙΝΩ 1
8)ΞΑΝΘΗ - ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΑΤΡΩΣ(ντερμπι με ελαφρυ προβαδισμα στους ακριτες)ΠΡΟΤΕΙΝΩ 1


καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες.Καλο μπασκετικο σαββατοκυριακο.
kotzito
To ΝΗΑΡ ΗΣΤ-Αιγιο θα γινει την Δευτερα;Για ποιο λογο;
Να αναφερω επισης οτι η ΕΟΚ αποφασισε οτι οι ομαδες της Α2 μπορουν να αποκτησουν εναν Ελληνα ο οποιος δεν προερχεται απο ομαδα του εξωτερικου και δεν εχει αγωνιστει φετος στο πρωταθλημα,οπως εκανε ηδη ο Ηλυσιακος με την αποκτηση του Νικολαιδη.
kouros34
AΓΟΡ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 2 (Πιστεύω οτι εστω και δύσκολα ο Ηρακλης θα νικήσει)
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ 1(Το παγκράτι έδειξε οτι έχει αξιόμαχο σύνολο)
ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 1 (Αν χασει η πάτρα χάθηκε...)
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1 (Αν και καλή ομάδα ο Ερμής δεν θα προκαλέσει δυσκολίες στην έμπειρη Δάφνη)
ICBS ΔΙΕΘΝ. ΚΟΛΛ - ΜΕΝΤ 1 ( Δύσκολο, θα παιχτεί στον πόντο...)
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ 1 (Το περιστέρι θα νικήσει)
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 1 ( Ποντάρω στην έδρα της Νηαρ ηστ...)
ΞΑΝΘΗ ΑΣ - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 1 (Πολύ δύσκολο αλλά η Ξάνθη είναι δυνατή στην έδρα της-Στον πόντο κι αυτό..)

Αυτά! Καλή επιτυχία στις ομάδες σας!
basketmania_9
QUOTE(Better @ Dec 5 2008, 06:23 ) *
Θα γινει Δευτερα κ ωρα 5:30!
Ελπιζω να επηρεασει κ αυτους η αλλαγη κ να μην γεμισει!
Δεν ξερω ποσα παλικαρια θα καταφερουν θα ερθουν καθημερινη στην Αθηνα!(κ εγω μαθημα θα χασω για να παω!)
Δυσκολο παιχνιδι! Τα λεμε!!!
ΠΑΡΕ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΡΕ ΑΙΓΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!


Ευχαριστώ για την ενημέρωση φίλε μου, και εύχομαι καλή επιτυχία στην ομάδα σου.
Όμως χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω, την περασμένη εβδομάδα που έπαιζε Τετάρτη η Νήαρ Ηστ είχε αρκετό κόσμο ώστε να δικαιολογεί το χαρακτηρισμό της καυτής έδρας. περιμένουμε και ενημέρωση για το παιχνίδι, μια που απ' ότι κατάλαβα θα το παρακολουθήσεις.
kaukasios
QUOTE(basketball lover @ Dec 5 2008, 13:40 ) *
ειναι παντως διασκεδαστικο,φιλε "diaskedastis",να ξερουμε ολοι οτι ο Ηλυσιακος θα χασει γιατι πρεπει να χασει...Ομορφος κοσμος,αγγελικα πλασμενος...(και οχι μονο ο μπασκετικος...)
η ΕΟΚ ακουει?τι ψαχνω τωρα,ε.............................. blove.gif

Ολυμπιάδα Π. – Ηλυσιακός 66-70
Διαιτητές: Παπαπέτρου – Μπήτης – Παντελίδης.
Τα δεκάλεπτα: 13-13, 26-31, 42-53, 66-70.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Π. (Οικονόμου): Κρητικός 6, Καταρτζής 9 (1), Γεώργαρος 5, Περούλης 4, Μανούσος 4, Βαρδάκας, Σπανούλης 6, Κοσάνοβιτς 18 (1), Τόσιτς 11 (1), Γραμματικός 3 (1).
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ζευγώλης): Αθηναίου 7 (1), Καρύδας 12 (1), Κασελάκης, Παπανικολάου 20 (5τρ. 10ρ.), Μάλι 1, Παπαδάκης, Αθανασούλας 6 (2), Παπαδόπουλος, Μπόγρης 5, Νικολαΐδης, Γκρέις 19 (4).

τελικα δεν το εδωσε ο θειος τασος? tongue.gif tongue.gif

ΞΑΝΘΗ-ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 75-77
pivot
Οι πάγκοι γιόρταζαν και οι δυο, όμως στο παρκέ μόνο το Περιστέρι. Ο προπονητής μας Νίκος Καραγιάννης (και ο πάικτης Νίκος Κόκκαλης) άφησαν με το παράπονο τον συνονόματό τους Γρηγοριάδη του ΚΑΟΚ, αφού η ομάδα μας κέρδισε 77-67, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής στην Α2. Πήρε έτσι την 8η νίκη της και κράτησε ανέπαφη την έδρα του «Α. Παπανδρέου».
Η αναμέτρηση ξεκίνησε, πάντως, υποτονικά, με μόλις 9 πόντους (6-3) στα τέσσερα πρώτα λεπτά. Ο ρυθμός ανέβηκε μετά το 6 όταν μπήκε στο παρκέ Βαγγέλης Μάντζαρης για την ομάδα μας και ο Μουλάκης για τους φιλοξενούμενους.
Ο Β. Μάντζαρης ανέβασε τη διαφορά στους 10 πόντους (15-5) υπέρ του Περιστερίου στο 8, αλλά ο ΚΑΟΔ βρήκε την ευκαιρία να ισοφαρίσει 21-21 στο 13. Δυο τρίποντα του Ροδοστόγλου και ένα του Μουλάκη συνέτειναν ώστε να «καταρρεύσει» η διαφορά.

Κατασκευαστική "Α & Β Μάντζαρης"

Ανέλαβε, όμως, να την ξαναχτίσει η… «Α & Β. Μάντζαρης». Στο 26 το Περιστέρι προηγήθηκε 32-21 και τα δυο αδέλφια είχαν ήδη σημειώσει από 8 πόντους ο καθένας. Οι 4/6 αιφνιδιασμοί έπαιξαν και αυτοί τον δικό τους ρόλο ώστε να πάρει η διαφορά ακόμα μεγαλύτερη τιμή (38-25) στο 18. Επεσε, όμως, στους 8 (42-32) στο ημίχρονο.

Δέσπος-ζε ο ψηλός!

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου το Περιστέρι έδωσε πολλές φορές την μπάλα στον Δέσπο κοντά στο καλάθι, αφού ο αντίπαλος ψηλός (Καρτέλο) είχε από το 9 τρία φάουλ και η προσπάθειά του να παίξει άμυνά είχε επηρεαστεί. Ο Δέσπος έβαλε τους 11 από τους 16 πόντους του Περιστερίου ως το 26 και η ομάδα μας ξέφυγε 56-38. Ο δε Καρτέλο έκανε τέταρτο φάουλ.
Η διαφορά έφτασε τους 24 πόντους στο 28 (60-38) και στους 25 στο 30 (67-42) . Ηταν μια… χορταστική περίοδος για το Περιστέρι που κέρδισε 27-10 στο επιμέρους σκορ. Για ένα πόντο πήγε ακόμα πιο ψηλά (69-43 στο 31 και 71-45 στο 32).
Στα τελευταία 3,5 λεπτά το Περιστέρι κατέβασε ταχύτητα. Επαιξε πεντάδα τον νεαρό Ψαροπουλο, τον Κόκκαλη, τον Σιαμανδούρα, τον Β. Μάντζαρη και τον Δεληγιάννη και ο ΚΑΟΔ με πολλά τρίποντα (8/13 στο δεύτερο ημίχρονο και 61% ποσοστό), μείωσε στους 10 πόντους τη διαφορά.
Εντυπωσιακή η παρουσία του Βαγγέλη Μάντζαρη, ο οποίος τη στιγμή που χρησιμοποιήθηκε άλλαξε τη μορφή του αγώνα με τη σπιρτάδα του και την εκτελεστική του δεινότητα, ουσιαστικός όπως συνήθως ο Δεληγιάννης και ο Δέσπος έκανε τη διαφορά όταν χρειάστηκε.

Τα δεκάλεπτα: 18-13, 40-32, 67-42, 77-67.
Οι διαιτητές: Διαμαντής, Βαρδαλός, Μπαρμπαγιάννης

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Σιαμανδούρας 7, Μοσχοβίτης 2, Λιούις 10, Β. Μάντζαρης 13 (3/4 τρ. – 3 ασ.), Κόκκαλης, Α. Μάντζαρης 11 (2/2 τρ.), Ψαρόπουλος, Δεληγιάννης 9, Τσαμάτος 6 (1 τρ., 7 ριμπ.), Μπούτσι 5 (6 ριμπ.), Δέσπος 14.

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Μουλάκης 11 (3) Καραβασάνης 8 (2), Παπαδόπουλος, Καρτέλο 6, Ζούπιτς 12 (2), Μασλαρινός 8 (1), Κιτσούλης 6 (1), Λουλόπουλος, Ροδοστόγλου 14 (4), Στιλίδης2.

** Με το Περιστέρι δεν αγωνίστηκε ο Βαγγέλης Μαργαρίτης ο οποίος επιστρέφει την Κυριακή από το Βέλγιο όπου είχε υποχρεώσεις με την Εθνική ομάδα Ενόπλων Δυνάμεων και ο Γιώργος Κούμουλος ο οποίος προφυλάχτηκε λόγω ενοχλήσεων στους προσαγωγούς.

peristerigs.gr
closv
QUOTE(diaskedastis @ Dec 5 2008, 13:28 ) *
TO PAGRAΤΙ ΑΜΑ ΧΑΣΕΙ ΧΑΘΗΚΕ ΒΛΕΠΩ ΑΣΣΟ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΚΕΡΔΗΣΕΙ ΛΟΓΩ (ΘΕΙΟΥ ΤΑΣΟΥ-ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ)
ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΦΙΛΕ




Το Παγκρατι τελικα δεν χαθηκε....Αφου εβαλε 30 ποντους στο πρωτο δεκαλεπτο και προηγηθηκε μεχρι και με 20 ποντους καταφερε χωρις να κινδυνευσει ιδιαιτερα να κερδισει....
CrossoverOnE
QUOTE(pivot @ Dec 6 2008, 22:51 ) *
Οι πάγκοι γιόρταζαν και οι δυο, όμως στο παρκέ μόνο το Περιστέρι. Ο προπονητής μας Νίκος Καραγιάννης (και ο πάικτης Νίκος Κόκκαλης) άφησαν με το παράπονο τον συνονόματό τους Γρηγοριάδη του ΚΑΟΚ, αφού η ομάδα μας κέρδισε 77-67, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής στην Α2. Πήρε έτσι την 8η νίκη της και κράτησε ανέπαφη την έδρα του «Α. Παπανδρέου».
Η αναμέτρηση ξεκίνησε, πάντως, υποτονικά, με μόλις 9 πόντους (6-3) στα τέσσερα πρώτα λεπτά. Ο ρυθμός ανέβηκε μετά το 6 όταν μπήκε στο παρκέ Βαγγέλης Μάντζαρης για την ομάδα μας και ο Μουλάκης για τους φιλοξενούμενους.
Ο Β. Μάντζαρης ανέβασε τη διαφορά στους 10 πόντους (15-5) υπέρ του Περιστερίου στο 8, αλλά ο ΚΑΟΔ βρήκε την ευκαιρία να ισοφαρίσει 21-21 στο 13. Δυο τρίποντα του Ροδοστόγλου και ένα του Μουλάκη συνέτειναν ώστε να «καταρρεύσει» η διαφορά.

Κατασκευαστική "Α & Β Μάντζαρης"

Ανέλαβε, όμως, να την ξαναχτίσει η… «Α & Β. Μάντζαρης». Στο 26 το Περιστέρι προηγήθηκε 32-21 και τα δυο αδέλφια είχαν ήδη σημειώσει από 8 πόντους ο καθένας. Οι 4/6 αιφνιδιασμοί έπαιξαν και αυτοί τον δικό τους ρόλο ώστε να πάρει η διαφορά ακόμα μεγαλύτερη τιμή (38-25) στο 18. Επεσε, όμως, στους 8 (42-32) στο ημίχρονο.

Δέσπος-ζε ο ψηλός!

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου το Περιστέρι έδωσε πολλές φορές την μπάλα στον Δέσπο κοντά στο καλάθι, αφού ο αντίπαλος ψηλός (Καρτέλο) είχε από το 9 τρία φάουλ και η προσπάθειά του να παίξει άμυνά είχε επηρεαστεί. Ο Δέσπος έβαλε τους 11 από τους 16 πόντους του Περιστερίου ως το 26 και η ομάδα μας ξέφυγε 56-38. Ο δε Καρτέλο έκανε τέταρτο φάουλ.
Η διαφορά έφτασε τους 24 πόντους στο 28 (60-38) και στους 25 στο 30 (67-42) . Ηταν μια… χορταστική περίοδος για το Περιστέρι που κέρδισε 27-10 στο επιμέρους σκορ. Για ένα πόντο πήγε ακόμα πιο ψηλά (69-43 στο 31 και 71-45 στο 32).
Στα τελευταία 3,5 λεπτά το Περιστέρι κατέβασε ταχύτητα. Επαιξε πεντάδα τον νεαρό Ψαροπουλο, τον Κόκκαλη, τον Σιαμανδούρα, τον Β. Μάντζαρη και τον Δεληγιάννη και ο ΚΑΟΔ με πολλά τρίποντα (8/13 στο δεύτερο ημίχρονο και 61% ποσοστό), μείωσε στους 10 πόντους τη διαφορά.
Εντυπωσιακή η παρουσία του Βαγγέλη Μάντζαρη, ο οποίος τη στιγμή που χρησιμοποιήθηκε άλλαξε τη μορφή του αγώνα με τη σπιρτάδα του και την εκτελεστική του δεινότητα, ουσιαστικός όπως συνήθως ο Δεληγιάννης και ο Δέσπος έκανε τη διαφορά όταν χρειάστηκε.

Τα δεκάλεπτα: 18-13, 40-32, 67-42, 77-67.
Οι διαιτητές: Διαμαντής, Βαρδαλός, Μπαρμπαγιάννης

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Σιαμανδούρας 7, Μοσχοβίτης 2, Λιούις 10, Β. Μάντζαρης 13 (3/4 τρ. – 3 ασ.), Κόκκαλης, Α. Μάντζαρης 11 (2/2 τρ.), Ψαρόπουλος, Δεληγιάννης 9, Τσαμάτος 6 (1 τρ., 7 ριμπ.), Μπούτσι 5 (6 ριμπ.), Δέσπος 14.

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Μουλάκης 11 (3) Καραβασάνης 8 (2), Παπαδόπουλος, Καρτέλο 6, Ζούπιτς 12 (2), Μασλαρινός 8 (1), Κιτσούλης 6 (1), Λουλόπουλος, Ροδοστόγλου 14 (4), Στιλίδης2.

** Με το Περιστέρι δεν αγωνίστηκε ο Βαγγέλης Μαργαρίτης ο οποίος επιστρέφει την Κυριακή από το Βέλγιο όπου είχε υποχρεώσεις με την Εθνική ομάδα Ενόπλων Δυνάμεων και ο Γιώργος Κούμουλος ο οποίος προφυλάχτηκε λόγω ενοχλήσεων στους προσαγωγούς.

peristerigs.gr

Ευχαριστουμε και για τη φιλοξενια !
kotzito
Αναλυτικα:

Ολυμπιάδα Π. - Ηλυσιακός 66-70
Διαιτητές: Παπαπέτρου - Μπήτης - Παντελίδης.
Τα δεκάλεπτα: 13-13, 26-31, 42-53, 66-70.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Π. (Οικονόμου): Κρητικός 6, Καταρτζής 9 (1), Γεώργαρος 5, Περούλης 4, Μανούσος 4, Βαρδάκας, Σπανούλης 6, Κοσάνοβιτς 18 (1), Τόσιτς 11 (1), Γραμματικός 3 (1).
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ζευγώλης): Αθηναίου 7 (1), Καρύδας 12 (1), Κασελάκης, Παπανικολάου 20 (5τρ. 10ρ.), Μάλι 1, Παπαδάκης, Αθανασούλας 6 (2), Παπαδόπουλος, Μπόγρης 5, Νικολαΐδης, Γκρέις 19 (4).

Δάφνη - Ερμής Λ. 82-63
Διαιτητές: Ταβουλαρέας - Τσούντσουρας - Πίγκας.
Τα δεκάλεπτα: 28-20, 46-29, 66-48, 82-63.
ΔΑΦΝΗ (Σορώτος): Βιδάλης 9 (2), Ξιούρας, Τόλιας, Κακιούζης 12, Σουρλής 13 (2), Αθανασιάδης 10 (2), Κερασοβίτης, Σιούτης 8 (2), Τζιάλλας 5, Βλαχόπουλος 12, Πετροδημόπουλος 9.
ΕΡΜΗΣ Λ. (Μπαξεβάνης): Ακεψιμαΐδης 10, Κοντόπουλος 2, Παρίτσης 10 (2), Ιωακειμίδης 4, Νικολούδης 7, Σιόλιος, Νησιώτης 9, Γκαμούρας, Λευκαδίτης 3, Δημητριάδης 15 (1).

Παγκράτι - Πανερυθραϊκός 80-71
Διαιτητές: Κουκουλίτσιος - Κατραχούρας - Μαγκλογιάννης.
Τα δεκάλεπτα: 30-14, 51-35, 62-57, 80-71.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Λιόγας): Κουκάς, Μαντζιώρης, Καλανιώτης 12 (3), Δεληχρήστος 2, Τσιότρας 6, Συριστατίδης 15 (2), Μαχαίρας 35, Λάτοβιτς 8, Βεσκούκης 2.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής) Κοντούδης 9 (2), Κατιάκος 10, Αποστολόπουλος 4, Προδρόμου, Τομαράς, Χόμπσον 14 (2), Ψαθάς 19, Λούπος 2, Ντουμάνης 13 (3), Γριμπαβιώτης.

Περιστέρι - ΚΑΟΔ 77-67
Διαιτητές: Διαμαντής - Βαρδάλος - Μπορμπαντωνάκης.
Τα δεκάλεπτα: 18-13, 40-32, 67-42, 77-67.
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Σιαμανδούρας 7, Μοσχοβίτης 2, Λιούις 10, Β. Μάντζαρης 13 (3), Κόκκαλης, Α. Μάντζαρης 11 (2), Ψαρόπουλος, Δεληγιάννης 9, Τσαμάτος 6 (1), Μπούτσι 5, Δέσπος 14.
ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Μουλάκης 11 (3) Καραβασάνης 8 (2), Παπαδόπουλος, Καρτέλο 6, Ζούπιτς 12 (2), Μασλαρινός 8 (1), Κιτσούλης 6 (1), Λουλόπουλος, Ροδοστόγλου 14 (4), Στιλίδης 2.

Ξάνθη - Απόλλων Π. 75-77
Διαιτητές: Γκούμας - Δεσλής - Λαζαρίδης.
Τα δεκάλεπτα: 16-19, 43-45, 60-56, 75-77.
ΞΑΝΘΗ (Ζαφειρούδης): Μητσάκης 6 (1), Κουκουράβας 7 (1), Σεφερίδης 13 (3), Μαρουλάκης, Γιέλενιτς 22 (3), Αναγνωστόπουλος 18, Κάντιτς 3 (1), Γκογκίδης 6 (1).
ΑΠΟΛΛΩΝ Π. (Παπαδόπουλος): Καπερώνης 6 (2), Κανελλόπουλος 3 (1), Μάγλος 11, Βαρδιάνος 13 (1), Λιανός, Κορωνίδης 29 (6), Γούλας, Γεωργίτσης 15 (2), Λυμπέρης.

Ρέθυμνο - Ηρακλής 70-74
Διαιτητές: Μητσόπουλος - Σταματόπουλος - Τσώνης Β.
Τα δεκάλεπτα: 22-23, 35-36, 50-54, 70-74.
ΡΕΘΥΜΝΟ (Τακιανός): Μπεχλιβάνης 4, Πανάρας 11 (2), Μιρακόφσκι 14 (3), Μπαλάφας 3, Τριχόπουλος 8 (2), Μαντζάνας 1, Κακαρούδης 15 (3), Βαρδαβάς 3, Γιοσμάς 2, Χένιακ 8, Παναγιωτόπουλος 1.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Χατζηκυριακίδης): Μπάρδας, Τότσιος 15 (1), Καράμπουλας 4, Χρήστου 18 (1), Λιακόπουλος 10, Δανιήλ 5 (1), Καμπερίδης 10 (2), Χατζηπέτρου 6, Αγιούμπα, Ραντίνοβιτς 6.

ICBS – ΜΕΝΤ 66-68
Διαιτητές: Τζιμογιάννης - Ανδρικόπουλος - Τάτσικας.
Τα δεκάλεπτα: 20-15, 38-31, 56-51, 66-68.
ICBS (Τσουτσουμάνος): Τσέσκοβιτς 1, Μαντενίδης 3 (1), Πλιούκας 3 (1), Κούρτης 12 (3), Σιζόπουλος 9, Κούνας 20 (3), Γκρούντμπεργκ 4, Σιβορότκα 10 (11ριμπ) Νεοφυτίδης 4.
ΜΕΝΤ (Κωνσταντινίδης): Φόγκελ 18 (4), Σφέικός 4, Αράπης 11 (1), Κοκολίος 2, Μπένας 11, Λυμπέρης 2, Μάντιτς 9, Μακρής 9 (2), Χαλκιαδάκης 2.

Mε αυτη την ηττα το Ρεθυμνο μενει πισω στην προσπαθεια για ανοδο.Ισως και η ως την εκπληξη της σεζον θα χαρακτηριζα την νικη του Ηρακλη ο οποιος ηταν σταθερα μπροστα στο σκορ.Τη Δευτερα το Νηαρ Ηστ-Αιγιο
ΝΤΟΥΡΛΑΝΤΑΣ
Καλησπερα σε ολους,

Για το σημερινο παιχνιδι της ομαδας μου εχω να πω τα εξης.

Γεγονος ειναι πως ξεκινησαμε χαλαροι και χωρις αυτοσυγκεντρωση, οπως επισης ειναι γεγονος πως βελτιωθηκαμε με την παροδο του χρονου και ενα παιχνιδι που ειχε φτασει να ειναι, αν θυμαμαι καλα ,στους 18 ισως και παραπανω, καταφεραμε να το γυρισουμε στους 2 αν θυμαμαι καλα και στον 1 ποντο.Μετα λιγο ατυχια λιγο ελλειψη συγκεντρωσης λιγο....πολλα λιγο φερανε την ηττα.Συγχαρητηρια στην ομαδα μου απο το 2ο 10λεπτο και μετα και συγχαρητηρια στο παγκρατι για τη νικη τους.


Υ.Σ
Οι Διαιτητες ωφειλουν να σεβονται τον ιδρωτα των παικτων.
Ακομα και σε αυτους υπαρχει το "ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟ"
Καποιος καταλαβαινει τι εννοω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
basketmania_9
QUOTE(kojito @ Dec 7 2008, 00:49 ) *
Mε αυτη την ηττα το Ρεθυμνο μενει πισω στην προσπαθεια για ανοδο.Ισως και η ως την εκπληξη της σεζον θα χαρακτηριζα την νικη του Ηρακλη ο οποιος ηταν σταθερα μπροστα στο σκορ.Τη Δευτερα το Νηαρ Ηστ-Αιγιο


Γιατί έκπληξη της χρονιάς;; δεν ήταν και απίθανο το αποτέλεσμα... όσοι είχαν δει το Ρέθυμνο περίμεναν αργά ή γρήγορα ένα στραβοπάτημα του. Φαίνεται και από τα προγνωστικά στο forum που πολλοί είχαν προβλέψει αυτό το αποτέλεσμα!

Να πω την αλήθεια, αν και μου είναι συμπαθές σωματείο το Ρέθυμνο, θεωρώ ότι σωστά πληρώνουν την αφ'υψηλού στάση τους και το υφάκι που έχουν από την αρχή της χρονιάς. Αυτοί νομίζανε ότι αφού δώσανε τα λεφτά, ανεβήκανε...αμ δεν είναι έτσι...
Τα ίδια και χειρότερα βέβαια πληρώνει και η Ολυμπιάδα η οποία αν συνεχίσει έτσι πάει για ηρωική πτώση!! Μάγκες τα παιδιά του Ηλυσιακού.

Μεγάλη νίκη του Απόλλωνα μέσα στην Ξάνθη, μεγάλο βήμα για την άνετη παραμονή.
Σε περιπέτιες το ICBS;;; πολύ κακή ήττα από αδύναμο αντίπαλο
το βελτιωμένο Παγκράτι επιβλήθηκε λογικά της κακής Ερυθραίας.

Παρακολούθησα το Δάφνη-Λαγκαδάς, πολύ εύκολη νίκη, η Δάφνη καλουδουλεμένη ομάδα και γεμάτη (αναμενόμενο με προπονητή το Σορώτο). Ο Λαγκαδάς, αν είναι λίγο σοβαρός, με το ξεκίνημα που έκανε, θα σωθεί, αλλά από την εικόνα που παρουσίασε σήμερα, απορώ πως έκανε αυτό το σερί.

Καλή συνέχεια σε όλους
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.