Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γενικά σχόλια και offtopic Τελικών κατά λαϊκή απαίτηση
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > ΝΒΑ Finals 2018
Pages: 1, 2
sarounas
πολύ χαίρομαι με τα χάλια της ανατολής που ακόμη και φέτος που ο Λεμπρόν έπεσε απ την Ακρόπολη βρήκε πορτοφόλι. Νομίζω θα είναι ίσως οι πιο διασκεδαστικοί τελικοί στην ιστορία. Να μπει πολ με διπλό ερώτημα αν θα έχουμε σκούπα και αν ο Λεμπρόν θα σκίσει ή θα πετάξει στο κοινό την φανέλα του icon_wave.gif
RipCity
geo82
Είναι η πρώτη φορά στα χρονικά της λίγκας που πηγαίνουν οι ίδιες ομάδες σε τελικό 4 συνεχόμενες φορές. Δεν υπάρχει περίπτωση να τους δω μιας και βαρέθηκα το ίδιο πράγμα εδώ και 4 χρόνια. Ελπίζω του χρόνου να πάνε άλλες ομάδες. Μ' αρέσει που είχε γίνει ολόκληρο θέμα στο λοκ άουτ του 2011 για την ανταγωνιστικότητα του πρωταθλήματος και την εναλλαγή σκηνικού. Σίγουρα πέτυχαν το στόχο τους. Το κατάντησαν Α1 της άλλης πλευράς του Ατλαντικού. Ας πάρουν και τον Βασιλακόπουλο για μια χρονιά ως κομισάριο.

Υ.Γ. Είναι το τελευταίο μου ποστ όσον αφορά τα φετινά playoffs, αφού δεν θέλω να ενοχλώ τους συνφορουμίτες. Εύχομαι σε όσους δουν τους τελικούς να τους απολαύσουν.
Conan1982
Οι Γουώριορς έχτισαν την ομάδα μέσα από έξυπνες επιλογές, ο Λεμπρόν είναι ο παίκτης που φαίνεται ότι μπορεί να πάει μια μέτρια ομάδα στους τελικούς μόνος του, δεν ωφελεί η γκρίνια νομίζω. Βλέπουμε ότι οι Ρόκετς προσπάθησαν να απαντήσουν στο μπάσκετ των πολεμιστών και σχεδόν τα κατάφεραν, οι Σέλτικς και αυτοί αν δεν είχαν τους τραυματισμούς πιθανόν να είχαν νικήσει τον Λεμπρόν.
Δεν είναι θέμα των 2 αυτών ομάδων που οι άλλες δεν μπορούν να τις σταματήσουν, οι άλλες ομάδες είναι που πρέπει να βρουν τις απαντήσεις.
Πάντως αν η σειρά πάει στα 6 ή στα 7 παιχνίδια (λέμε τώρα) ο Λεμπρόν θα έχει παίξει τα περισσότερα παιχνίδια σε μια χρονιά σε πλέυ οφ. Με τους χρόνους που παίζει, τις προσπάθειες που παίρνει πραγματικά θα ήθελα να δω μέχρι που μπορούν να φτάσουν οι αντοχές τους.
BasketZilla



Τέταρτη σερί χρονιά ρε π@@@στη μου !

Ούτε καν στα 80s έγινε αυτό που είχαμε Celtics vs Lakers.

Αν κάνει κανα αστείο και μείνει στο Οχαγιο ο $€%@#!*&()=/ θα βλέπουμε το ίδιο έργο μέχρι το 2020 .
irving
QUOTE(sarounas @ May 29 2018, 13:07 ) *
πολύ χαίρομαι με τα χάλια της ανατολής που ακόμη και φέτος που ο Λεμπρόν έπεσε απ την Ακρόπολη βρήκε πορτοφόλι. Νομίζω θα είναι ίσως οι πιο διασκεδαστικοί τελικοί στην ιστορία. Να μπει πολ με διπλό ερώτημα αν θα έχουμε σκούπα και αν ο Λεμπρόν θα σκίσει ή θα πετάξει στο κοινό την φανέλα του icon_wave.gif

μπορεις να μας πεις γιατι ο λεμπρον επεσε απο την ακροπολη και βρηκε πορτοφολι ενω η ανατολη ειναι χαλια? αντιφασκεις μονος σου.
aegeansheed
Πιστεύω ότι οι Warriors θα έχουν πρόβλημα απέναντι σε μια ομάδα που εκτελεί το πλάνο της πιστά και εμφανίζεται προσηλωμένη. Το έδειξαν απέναντι στους Rockets, όσο άντεχαν να αλλάζουν στην άμυνα. Οι Cavs επίσης έχουν δείξει σε πολλά ματς (ιδίως στα δύο game 7) σε αυτήν την postseason ότι όταν θέλουν γίνονται τέτοια ομάδα. Για να το πω απλά, ενώ είναι σαφέστατα η ισχυρότερη ομάδα, οι Warriors δε με πείθουν, αν κάποιος βρει τρόπο να τους χαλάσει το μυαλό. Και ο Durant και ο Curry είναι αρκετά ευάλωτοι σε αυτό το κομάτι, αλλά έχουν το πλεονέκτημα ότι ακόμα και στο μείον 20 έρχονται οι ψυχολόγοι της ομάδας κκ.Γκρην και Κερ και επαναφέρουν την διάθεση! Βλέπουμε απίστευτα πράγματα φέτος από αυτούς τους Warriors στο πόσο κάτω μπορεί να πέσουν και πόσο εύκολα μπορούν να σηκωθούν και να καβαλήσουν. Εμένα δε με πείθουν, αλλά και το roster των Cavs δεν είναι ότι έχει κάτι εξωπραγματικό για να περιμένεις θαύματα. Πιθανότατα να δούμε κάτι αντίστοιχο με αυτό που πήγαν να κάνουν οι Rockets (πολλά τρίποντα) με τη διαφορά ότι οι Cavs επιπλέον έχουν τον καλύτερο παίκτη στον κόσμο. Δε μου βγαίνει πρόβλεψη.
Zephyr
Εύκολα ή δύσκολα πιστεύω Warriors. ΑΝ οι Cavs δεν είχαν τον Σφαιρόπουλο του ΝΒΑ αλλά κάποιο σοβαρό προπονητή που θα μπορούσε να αξιοποιήσει το ροστερ που έχει, θα ήταν αλλιώς τα πράγματα. Το σε τι κατάσταση θα βρεθεί ο Γκριν (κάπου είδα ότι γύρισε το πόδι του) και το αν και πότε και σε τι κατάσταση θα επιστρέψει ο Iggy, θα κρίνουν πολλά γιατί καλά τα 3ποντα αλλά χωρίς άμυνα δεν πας πουθενά.
gerorge
QUOTE (aegeansheed @ May 29 2018, 19:59 ) *
Πιστεύω ότι οι Warriors θα έχουν πρόβλημα απέναντι σε μια ομάδα που εκτελεί το πλάνο της πιστά και εμφανίζεται προσηλωμένη. Το έδειξαν απέναντι στους Rockets, όσο άντεχαν να αλλάζουν στην άμυνα. Οι Cavs επίσης έχουν δείξει σε πολλά ματς (ιδίως στα δύο game 7) σε αυτήν την postseason ότι όταν θέλουν γίνονται τέτοια ομάδα. Για να το πω απλά, ενώ είναι σαφέστατα η ισχυρότερη ομάδα, οι Warriors δε με πείθουν, αν κάποιος βρει τρόπο να τους χαλάσει το μυαλό. Και ο Durant και ο Curry είναι αρκετά ευάλωτοι σε αυτό το κομάτι, αλλά έχουν το πλεονέκτημα ότι ακόμα και στο μείον 20 έρχονται οι ψυχολόγοι της ομάδας κκ.Γκρην και Κερ και επαναφέρουν την διάθεση! Βλέπουμε απίστευτα πράγματα φέτος από αυτούς τους Warriors στο πόσο κάτω μπορεί να πέσουν και πόσο εύκολα μπορούν να σηκωθούν και να καβαλήσουν. Εμένα δε με πείθουν, αλλά και το roster των Cavs δεν είναι ότι έχει κάτι εξωπραγματικό για να περιμένεις θαύματα. Πιθανότατα να δούμε κάτι αντίστοιχο με αυτό που πήγαν να κάνουν οι Rockets (πολλά τρίποντα) με τη διαφορά ότι οι Cavs επιπλέον έχουν τον καλύτερο παίκτη στον κόσμο. Δε μου βγαίνει πρόβλεψη.



Δεν ειμαι σιγουρος για το πρωτο που λες οτι δηλαδη οι Καβς οταν θελουν γινονται ομαδα με πλανο.Στο Game 7 εχασαν αρκετα ελευθερα τριποντα οι Σελτικς που στα προηγουμενα ματς στο Garden ειχαν μπει και ειχαν κερδισει.Προσωπικα δεν ειδα πολλα διαφορετικα πραγματα.

Συμφωνω για Γκριν ομως οτι φετος ειναι ο MVP των Warriors με την ψυχολογια που δινει στους σταρ και το πως τους ξυπναει μεσα στα ματς..Ειναι ο παικτης που ολοι θα ηθελαν να ειχαν συμπαικτη και κανεις αντιπαλο.
Οι Καβς εχουν μεν Λεμπρον,αλλα και οι Warriors εχουν παικτες να του ριξουν σε σημειο μεχρι και να τον περιορισουν,χωρις να διακινδυνευουν τα σουτ απο την υπολοιπη ομαδα.Το θεμα ειναι να μπορουν να τραβανε στο σκορ σταθερα Καρι και Κλει,και να πειστει ο Ντουραντ να "κλεβει" ανασες στην επιθεση και να τις κραταει για αμυνα στον Λεμπρον.Απο κει και περα πιστευω οτι το κινητρο του Finals MVP ισως ειναι δικοπο μαχαιρι,γιατι ναι μεν ο Durant μπορει να σκυλιαζει,αλλα αν βολευεται παλι με contested σουτακια ενω μπορει να σκοραρει προς τα μεσα σε καθε κατοχη ισως υπαρξει προβλημα.Τον Curry στο θεμα εγωισμος δεν τον φοβαμαι σε αυτο το σημειο,εχει δειξει οτι μπορει να θυσιασει το εγω του για τον τιτλο.
irving
δεν μπορω να φανταστω πως δεν θα γινει σκουπα. οι γουοριορς ειναι ιδια ομαδα με περσυ. οι καβς χειροτεροι παρολο που ο λεμπρον ειναι σε τρομερη κατασταση.

ενα πολ βαλτε
sarounas
QUOTE(irving @ May 29 2018, 18:34 ) *
μπορεις να μας πεις γιατι ο λεμπρον επεσε απο την ακροπολη και βρηκε πορτοφολι ενω η ανατολη ειναι χαλια? αντιφασκεις μονος σου.

με τόσο χάλια ομάδα, μόνο με τέτοια ανατολή θα μπορούσε να φτάσει και πάλι τελικούς, γι αυτό λέω ότι έπεσε απ την ακρόπολη

QUOTE(aegeansheed @ May 29 2018, 18:00 ) *
Το τσέκαρα στο ESPN πριν το βάλω. Δεν καταλαβαίνω γιατί επαναλαμβάνεις κάτι τόσο ανούσιο. Βράδυ/νύχτα Πέμπτης ξεκινάει το ματς και τελειώνει ξημερώματα παρασκευής. Φταίω εγώ που έχω ξεκάθαρη την επίπτωση της ηλιοφάνειας σε λέξεις της ελληνικής γλώσσας;

λάθος μου, έχεις δίκιο 77.gif
rankin
Μου αρέσει ο Κάρι. Ειναι χορευτής. Μοιάζει να ειναι ενα σώμα με τη μπάλα στα χέρια του. Απολαυστικός.
Όμως, ο Λεμπρόν ειναι απίθανος. Ειναι μια κατηγορία μόνος του. Όσο και να προσπαθούμε να μειώσουμε το επίτευγμα του, δε θα τα καταφέρουμε...

Η μάχη του απέναντι σε ενα γαλαξία αστέρων, οπως αυτου των GSW, αξίζει τον σεβασμό όλων μας.
Και αν οι Ουόριορς πιστεύουν οτι έχουν ευκολο έργο, θα τα βρουνε μπαστούνια.

Ποτέ δεν ημουν οπαδός του Λεμπρόν. Δεν θεωρω οτι ειναι στα επίπεδα ενός Ματζικ ή ενός Τζορνταν.
Ο Στεφ, καθαρά μπασκετικά, μπορεί να ειναι και ανώτερος.
Όπως και ο Άιβερσον, καθαρά μπασκετικά μπορεί να ηταν ανώτερος.
Ο Λεμπρόν όμως ειναι κάτι διαφορετικό.
Όπως είπε ενας γνωστός μου, ειναι σαν ένα λεωφορείο που πετάει. Έχει τρομερές σωματικές και ψυχικές δυνάμεις και εξαιρετική αντίληψη του αθλήματος και αυτο τον κάνει ξεχωριστό.
Ο τύπος έχει πάρει απο το χεράκι μια ομάδα μετρίων και την έχει κάνει διεκδικητή του τίτλου..

Όταν ηταν στους Χιτ δεν τον υποστήριζα.
Τώρα ομως που ειναι πρακτικά μόνος του, δε μπορώ παρα να τον υποστηρίξω.

Conan1982
Τα είπες ωραία Rankin και θα συμφωνήσω εκτός του σημείου ότι θα συνεχίζω να μην τον ...υποστηρίζω smiley.gif

Ξεκίνησα από hater του αλλά δεν μπορώ να μην τον θαυμάζω αυτά που κάνει χρόνια τώρα στα πλέυ οφ είναι ανεπανάληπτα. Μπορεί να σκοράρει, να πασάρει, να παίρνει ριμπάουντ να κάνει τα πάντα. Βασικά μπορεί να κάνει σχεδόν οποιαδήποτε ομάδα διεκδικήτρια.
yorgos
Δε βλέπω πώς θα κερδίσουν πάνω από ένα ματς οι Καβς, βρίσκω τη διαφορά ανάμεσα στις δυο ομάδες χαώδη. Βασικ/α βρίσκω τη διαφορά ανάμεσα σε Ανατολή και Δύση χαώδη, ούτε σε τελικό ανάμεσα στους Ρόκετς και κάποια ομάδα της Ανατολής θα έδινα τύχη σε κάποια ανατολικιά (κατά το "μνημονιακιά" που τουίταρε ο Καρανίκας στην Τσαπανίδου: http://www.iefimerida.gr/news/266266/tin-f...imisate-vinteo)

Περιμένω ένα σούπερ ΛεΜπρόν (χωρίς Ιγκουοντάλα θα έχει κι ένα βραχνά λιγότερο) αλλά η άμυνα των Καβς είναι για τα καλαμπούρια, δε θα μπορέσει να συγκρατήσει το επιθετικό τσουνάμι των γεφυραίων.
Rated: (en)joy
Thread για off-topic στο section των finals δεν βλέπω οπότε εκφράζω την απορία-έκπληξή μου εδώ χωρις τύψεις. biggrin.gif
Βλέπω τις αποδόσεις των στοιχηματικών και πραγματικά αναρωτιέμαι έχoυμε ξαναδεί ποτέ σε τελικούς τέτοιες αποδόσεις σε φαβορί και underdog;; Βρίσκω τους Warriors κάπου μεταξύ -1000 και -1200 και τους Cavaliers στο +725 !!! Πραγματικά δεν μπορώ να θυμηθώ κάτι ανάλογο στο παρελθόν και δεν νομίζω να έχει υπάρξει κιόλας κάτι αντίστοιχο..
Germany96
QUOTE(Rated: (en)joy @ Jun 1 2018, 00:45 ) *
Thread για off-topic στο section των finals δεν βλέπω οπότε εκφράζω την απορία-έκπληξή μου εδώ χωρις τύψεις. biggrin.gif
Βλέπω τις αποδόσεις των στοιχηματικών και πραγματικά αναρωτιέμαι έχoυμε ξαναδεί ποτέ σε τελικούς τέτοιες αποδόσεις σε φαβορί και underdog;; Βρίσκω τους Warriors κάπου μεταξύ -1000 και -1200 και τους Cavaliers στο +725 !!! Πραγματικά δεν μπορώ να θυμηθώ κάτι ανάλογο στο παρελθόν και δεν νομίζω να έχει υπάρξει κιόλας κάτι αντίστοιχο..

Χωρίς να είμαι κανάς betting expert, για να βρούμε τέτοια ανισορροπία δυνάμεων σε τελικούς νομίζω πρέπει να πάμε στους τελικούς του Iverson. Τουλάχιστον όταν ο Ντελαβαντόβας ήταν το sidekick του LeBron, το Golden State ήταν Durantless.
Manimal
QUOTE (Rated: (en)joy @ Jun 1 2018, 00:45 ) *
Thread για off-topic στο section των finals δεν βλέπω οπότε εκφράζω την απορία-έκπληξή μου εδώ χωρις τύψεις. biggrin.gif
Βλέπω τις αποδόσεις των στοιχηματικών και πραγματικά αναρωτιέμαι έχoυμε ξαναδεί ποτέ σε τελικούς τέτοιες αποδόσεις σε φαβορί και underdog;; Βρίσκω τους Warriors κάπου μεταξύ -1000 και -1200 και τους Cavaliers στο +725 !!! Πραγματικά δεν μπορώ να θυμηθώ κάτι ανάλογο στο παρελθόν και δεν νομίζω να έχει υπάρξει κιόλας κάτι αντίστοιχο..


Μου έκανε τρομερή εντύπωση η αναφορά σου στο Αμερικάνικο σύστημα αποδόσεων. Κάτι σπάνιο σε διεθνές στοιχηματικό φόρουμ πόσω μάλλον σε ελληνικό μη στοιχηματικού χαρακτήρα.

QUOTE (Germany96 @ Jun 1 2018, 01:22 ) *
Χωρίς να είμαι κανάς betting expert, για να βρούμε τέτοια ανισορροπία δυνάμεων σε τελικούς νομίζω πρέπει να πάμε στους τελικούς του Iverson. Τουλάχιστον όταν ο Ντελαβαντόβας ήταν το sidekick του LeBron, το Golden State ήταν Durantless.


Παρόμοιο φαβορί πριν την έναρξη του πρώτου game ήταν μόνο οι Lakers του 2001. Στους τελικούς του Ντέλι και του Μοζκόφ στο πρώτο game έπαιξε και ο Ιρβινγκ. Αν θεωρήσουμε γενικά σαν απόδοση πότε επιτεύχθηκε η υψηλότερη τιμή κατά την διάρκεια τελικών τότε ήταν το 15-16 και με σκορ 3-1, όπου οι Καβς έφτασαν και σε 90 απόδοση.

QUOTE (aegeansheed @ May 29 2018, 19:59 ) *
Πιστεύω ότι οι Warriors θα έχουν πρόβλημα απέναντι σε μια ομάδα που εκτελεί το πλάνο της πιστά και εμφανίζεται προσηλωμένη. Το έδειξαν απέναντι στους Rockets, όσο άντεχαν να αλλάζουν στην άμυνα. Οι Cavs επίσης έχουν δείξει σε πολλά ματς (ιδίως στα δύο game 7) σε αυτήν την postseason ότι όταν θέλουν γίνονται τέτοια ομάδα. Για να το πω απλά, ενώ είναι σαφέστατα η ισχυρότερη ομάδα, οι Warriors δε με πείθουν, αν κάποιος βρει τρόπο να τους χαλάσει το μυαλό. Και ο Durant και ο Curry είναι αρκετά ευάλωτοι σε αυτό το κομάτι, αλλά έχουν το πλεονέκτημα ότι ακόμα και στο μείον 20 έρχονται οι ψυχολόγοι της ομάδας κκ.Γκρην και Κερ και επαναφέρουν την διάθεση! Βλέπουμε απίστευτα πράγματα φέτος από αυτούς τους Warriors στο πόσο κάτω μπορεί να πέσουν και πόσο εύκολα μπορούν να σηκωθούν και να καβαλήσουν. Εμένα δε με πείθουν, αλλά και το roster των Cavs δεν είναι ότι έχει κάτι εξωπραγματικό για να περιμένεις θαύματα. Πιθανότατα να δούμε κάτι αντίστοιχο με αυτό που πήγαν να κάνουν οι Rockets (πολλά τρίποντα) με τη διαφορά ότι οι Cavs επιπλέον έχουν τον καλύτερο παίκτη στον κόσμο. Δε μου βγαίνει πρόβλεψη.


4-1 με blow out win των Καβς στο δεύετρο ή τρίτο game.
Είναι γνωστή και αναμενόμενη η αφέλεια των Dubs και το -20 συνήθως κάπου στην δεύτερη περίοδο που ο Κάρυ παίρνει και το μεγαλύτερο rest, το οποίο όμως γίνεται +20 στην τρίτη περίοδο. Συμβαίνει συχνά φέτος και θα ξανασυμβεί και τώρα.
Οι Καβς είχαν αμυντικό πλάνο με το μικρότερο ρίσκο μόνο στη σειρά με Τορόντο. Με Ιντιάνα και Σέλτικς έκαναν αρκετές αλλαγές σε πρόσωπα και σχήματα χωρίς ωστόσο να έχει βρεθεί η κατάλληλη φόρμουλα που να βασιστούν τώρα. Στάθηκαν πολλοί τυχεροί στο τελευταίο game στο Garden που δεν μπήκαν τα σουτ των Cs. Έκλεισαν όλους τους διαδρόμους για να μην επιτρέψουν τα drives και να προστατευτούν από δεύτερες επιθέσεις δίνοντας τα σουτ. Τώρα είναι αναγκασμένοι να παίξουν περιφερειακή άμυνα χωρίς να έχουν την πολυτέλεια σε ντουπλαρίσματα κάποιου συγκεκριμένου αντιπάλου ενώ ταυτόχρονα να θωρακίσουν το αμυντικό ριμπάουντ απέναντι στα αθλητικά κορμιά των Warriors. Τους λείπει ο μακρύς αμυντικός που θα κλείσει κάποιες γωνίες στην πάσα σε σημείο που τα 17 λεπτά του Shumpert να ήταν υπερπολήτιμα. Επιθετικά ο Λεμπρόν πλέον είναι μόνος. Τεράστια η απώλεια του Ίρβινγκ σε αυτό το σημείο.
aegeansheed
QUOTE(Manimal @ Jun 1 2018, 01:54 ) *
4-1 με blow out win των Καβς στο δεύετρο ή τρίτο game.
Είναι γνωστή και αναμενόμενη η αφέλεια των Dubs και το -20 συνήθως κάπου στην δεύτερη περίοδο που ο Κάρυ παίρνει και το μεγαλύτερο rest, το οποίο όμως γίνεται +20 στην τρίτη περίοδο. Συμβαίνει συχνά φέτος και θα ξανασυμβεί και τώρα.
Οι Καβς είχαν αμυντικό πλάνο με το μικρότερο ρίσκο μόνο στη σειρά με Τορόντο. Με Ιντιάνα και Σέλτικς έκαναν αρκετές αλλαγές σε πρόσωπα και σχήματα χωρίς ωστόσο να έχει βρεθεί η κατάλληλη φόρμουλα που να βασιστούν τώρα. Στάθηκαν πολλοί τυχεροί στο τελευταίο game στο Garden που δεν μπήκαν τα σουτ των Cs. Έκλεισαν όλους τους διαδρόμους για να μην επιτρέψουν τα drives και να προστατευτούν από δεύτερες επιθέσεις δίνοντας τα σουτ. Τώρα είναι αναγκασμένοι να παίξουν περιφερειακή άμυνα χωρίς να έχουν την πολυτέλεια σε ντουπλαρίσματα κάποιου συγκεκριμένου αντιπάλου ενώ ταυτόχρονα να θωρακίσουν το αμυντικό ριμπάουντ απέναντι στα αθλητικά κορμιά των Warriors. Τους λείπει ο μακρύς αμυντικός που θα κλείσει κάποιες γωνίες στην πάσα σε σημείο που τα 17 λεπτά του Shumpert να ήταν υπερπολήτιμα. Επιθετικά ο Λεμπρόν πλέον είναι μόνος. Τεράστια η απώλεια του Ίρβινγκ σε αυτό το σημείο.

Δε με πείθουν αυτοί οι Warriors ότι θα μπουν συγκεντρωμένοι στους φετινούς Τελικούς. Δεν πιστεύω ότι θα πάρουν εύκολα παιχνίδι στο Cleveland στο 3 και 4, όπως δεν πιστεύω από την άλλη ότι αυτοί οι Cavs θα σπάσουν έδρα. Έριξα ένα 4-2, πιστεύοντας ότι η σειρά θα ισοφαριστεί και κάποια στιγμή προς το τέλος θα γίνει η συσπείρωση, οι Warriors θα σοβαρευτούν και θα πάρουν τα δύο τελευταία συνεχόμενα κι έτσι θα λήξει. Λέμε τώρα.
Ελπίζω ότι αν οι Cavs καταφέρουν να κάνουν ένα δύο βασικά πράγματα (να μη χάνονται στις περιστροφές, να παίρνουν τα ριμπάουντ, ε και να βάλουν και κανένα τρίποντο γιατί αλλιώς... δε γίνεται) μπορεί να δούμε ενδιαφέροντα παιχνίδια από άποψης στρατηγικής. Αντικειμενικά τώρα, αν οι Warriors κάνουν το παιχνίδι τους, θα τελείωνε 4-0 ασφαλώς, αλλά πότε οι Warriors φέτος έπαιξαν συγκεντρωμένα σε όλο το ματς; O Curry μίλησε για έντονη συζήτηση των stars στο ημίχρονο του Game 7, κάτι που επιβεβαίωσε ο Kerr. Βγήκαν πιο δυνατοί από αυτό, φάνηκε στην πράξη. Από την άλλη όσο κι αν οι Τελικοί είναι το final test, πιστεύω ότι η μεγαλύτερη πίεση υπήρχε στη σειρά με τους Ρόκετς (ο Κάρυ δήλωσε πρόσφατα ότι ακόμα δεν το έχει ξεπεράσει τελείως ως κόπωση) και τώρα θα παίξουν με λιγότερο άγχος.
Manimal
QUOTE (aegeansheed @ Jun 1 2018, 02:17 ) *
Δε με πείθουν αυτοί οι Warriors ότι θα μπουν συγκεντρωμένοι στους φετινούς Τελικούς. Δεν πιστεύω ότι θα πάρουν εύκολα παιχνίδι στο Cleveland στο 3 και 4, όπως δεν πιστεύω από την άλλη ότι αυτοί οι Cavs θα σπάσουν έδρα.


Λάθος μου, αλλά εννούσα 3-4 game. Κι εγώ δεν πιστεύω ότι μπορούν οι Καβς να σπάσουν έδρα. Περιμένω κάτι αντίστοιχο με Σπερς ή Πέλικανς σε διακύμανση του σκορ ή ακόμα πιο αντιπροσωπευτικό μια επανάληψη των περσινών τελικών. Δηλ ένα από τα δυό στην Quicken Arena να πάει σε blow out υπέρ Καβς.
Είναι πολύ μόνος ο Λεμπρόν για να πάει σε παραπάνω από 5 παιχνίδια και ήδη έχουν παίξει περισσότερα ως τώρα στα οφφς.

Θέλω όμως ο Λεμπρόν να νικήσει σε 7. Αν και Τζορντανικός, θα το ήθελα αρκετά. Πρόκειται για ένα επίτευγμα που θα αφήσει ιστορία και κάτι το οποίο θα γίνει μάθημα ελπίδας και ζωής γενικότερα. Με εξιτάρουν τέτοια επιτεύγματα
Manimal
Λάθος μου, αλλά εννούσα 3-4 game. Κι εγώ δεν πιστεύω ότι μπορούν οι Καβς να σπάσουν έδρα. Περιμένω κάτι αντίστοιχο με Σπερς ή Πέλικανς σε διακύμανση του σκορ ή ακόμα πιο αντιπροσωπευτικό μια επανάληψη των περσινών τελικών. Δηλ ένα από τα δυό στην Quicken Arena να πάει σε blow out υπέρ Καβς.
Είναι πολύ μόνος ο Λεμπρόν για να πάει σε παραπάνω από 5 παιχνίδια και ήδη έχουν παίξει περισσότερα ως τώρα στα οφφς.

Θέλω όμως ο Λεμπρόν να νικήσει σε 7. Αν και Τζορντανικός, θα το ήθελα αρκετά και ας χαθεί και η κατσίκα στην τελική. Πρόκειται για ένα επίτευγμα που θα αφήσει ιστορία και κάτι το οποίο θα γίνει μάθημα ελπίδας και ζωής γενικότερα. Με εξιτάρουν τέτοια επιτεύγματα
D-Wade
2-0 στο Οκλαντ. Μετά θα εξαρτηθεί από το πόσο σοβαροί είναι οι warriors. Αν βιάζονται να πάνε διακοπές , σκούπα.
aegeansheed
Μίλησε ο Σίλβερ για μισή ώρα περίπου στα πλαίσια της εισαγωγικής press conference των Τελικών.

Είπε ορισμένα ενδιαφέροντα πράγματα:
- Για anthem policy: ρωτήθηκε επειδή είναι επίκαιρη η απόφαση της Λίγκας στο NFL, δεν πήρε θέση, τόνισε ότι είναι διαφορετικό και ότι το nba είναι multi-ethnic κοινότητα και το anthem ουσιαστικά κάτι το οποίο ενώνει (σαν το impact μιας προσευχής σε ένα τραπέζι με άτομα που πιστεύουν σε διάφορες θρησκείες μου ακούστηκε).
- Για Colangelo και investigation, είπε ότι δεν έχει κάποιο νεότερο και εξετάζεται με τους Sixers.
- Για Sterling Brown incident, υπερασπίστηκε τη στάση του και τις αντιδράσεις του, τόνισε ότι φαίνεται αυτό που είδαν όλοι, ότι υπάρχει αστυνομική βία ειδικά απέναντι σε coloured πολίτες, κάτι που προβάλεται πολύ μέσω της τεχνολογίας σήμερα (με την καλή ένοια)
- Για αλλαγές στο format του Πρωταθλήματος: πέταξε κάπου ένα mid-season tournament, πρώτη φορά το ακούω, δεν έδωσε λεπτομέρειες, φαίνεται ότι κάτι έχει συζητηθεί όμως. Δεν σκέφτεται να αλλάξει κάτι όμως ως προς το υπάρχον format, που μάλλον φάνηκε να δουλεύει καλά φέτος (μειωμένα back2back, έξτρα εβδομάδα regular, μακρά διάρκεια playoffs)
- Για τον τρόπο με τον οποίο η Λίγκα παραμένει ανταγωνιστική-με αφορμή τους Warriors ως supertars-team-υπερασπίστηκε την ομάδα, λέγοντας ότι κατά βάσει δημιουργήθηκε μέσα από το draft, τη βασική διαδικασία που προσφέρει ισότητα δηλαδή με την επιλογή νέων παικτών. Αναφέρθηκε στο hard cap γενικά, νομίζω δεν πρόσεξα να λέει ότι σκέφτεται να αλλάξει κάτι.
- Απέκλεισε το ενδεχόμενο expansion ομάδα λέγοντας ότι στόχος του είναι να παραμείνει ανταγωνιστικό πρωτάθλημα 30 ομάδων, βάζοντας τέλος στις όποιες φήμες για νέα ομάδα στο Vegas, δε σχολιάστηκε τo relocation κάπως.
- Μίλησε και για τα στοιχηματικά, για royalties και integrity fee, ψιλοαδιάφορα για τη φάση μπάσκετ, αλλά φαίνεται ότι τα revenues θα μεγαλώσουν ακόμα-πολύ παραπάνω. Το salary cap αναμένεται να εκτοξευτεί τα επόμενα χρόνια. Νέα παιδιά που μας ακούτε smile.gif , αν πιστεύετε ότι έχετε ταλέντο στο επαγγελματικό μπάσκετ...δώστε τα όλα, κάντε σωστές επιλογές, δουλέψτε, κάντε προσωπικές θυσίες και δοκιμάστε την τύχη σας στο draft. Αξίζει!
geo82
QUOTE (aegeansheed @ Jun 1 2018, 03:43 ) *
Το salary cap αναμένεται να εκτοξευτεί τα επόμενα χρόνια. Νέα παιδιά που μας ακούτε smile.gif , αν πιστεύετε ότι έχετε ταλέντο στο επαγγελματικό μπάσκετ...δώστε τα όλα, κάντε σωστές επιλογές, δουλέψτε, κάντε προσωπικές θυσίες και δοκιμάστε την τύχη σας στο draft. Αξίζει!


Πέρα απ' την πλάκα, αν ξεκινούσα τώρα να παίζω μπάσκετ, θα έκανα ακριβώς αυτά που γράφεις. Πολύ φοβάμαι ότι αυτή η εκτόξευση του salary cap θα επηρεάσει πολύ αρνητικά τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις (π.χ. Ευρωλίγκα) τα επόμενα χρόνια. Δε θα περνά κάποιος αξιόλογος παίχτης εύκολα τον Ατλαντικό και απ' την άλλη όλοι οι ταλαντούχοι Ευρωπαίοι θα προσπαθήσουν να παίξουν στο ΝΒΑ και με το δίκιο τους.
Redoctor
Hats off to LeKing. Συγκλονιστικος. Τον εκαψε ο σμιθ
Τομσον μεγαλυτερη σταθερα για dubs. Καρρυ τελικα ο ηγετης των warriors. Ντουραντ σαν να εχει ελλειψη κινητρου.
Επισης το σουπερ μπασκετ των warriors δεν το δαμε ουτε σημερα ουτε ιδιατερα με houston, που λογικα με πολ θα τα χαν καταφερει.

Γενικα εχουν ζιντανικη τυχη οι warriors
2015 εξω λαβ ιρβινγκ
2017 λεοναρντ
2018 πολ

Και κατι για ροστερ καβς. Αν βγαλουμε απο καθε αξιολογη ομαδα της ανατολης τον σουπερ σταρ της μια χαρα ροστερ εχουν οι καβς

Μποστον (ανευ tatum)
Χορφορντ ροζιερ μορις μπραουν. Δυνατο αλλα απειρο

Φιλυ
Σιμμονς σαριτς μπελινελι κορβινγκτον/ιλιασοβα. Αρκετα καλο κι αυτο. Αλλα κοστιζει η ελλειψη σουτ του σιμμονς στα πλει οφ

Ιντυ
Σαμπονις μπογκταν τερνερ ραντομ

Τοροντο
Λαουρι ιμπακα(..) Βαλανσιουνας φανφλιτ

Καβς
Λαβ χιλ σμιθ κορβερ/τομσον. Τοπ3 ροστερικα στην ανατολη με βαση την παραπανω συνθηκη. Και καλη προσαρμογη σε ικανοτητες λεμπρον σφου σχεδον ολοι ειναι πολυ καλοι σουτερ.

Αλλο οτι δεν αποδιδουν γενικα το μεγιστο. Αλλα γιαυτο εννοειται μεριδιο ευθυνης εχει ο GM Βron και το ατομο που διαλεξε να υποδυεται τον προπονητη που ικανοποιει και το υπερλεμπρονοκεντρικο μοντελο που στατιστικα σιγουρα τον καθιστα GOAT

Παντως οι εμφανισεις του φετος αλλα και στους τελικους του 2015 ειναι εκθαμβωτικες παρα τις ηττες, γιατι εδω εχει σχετικα καλους αμυντικους απεναντι οι οποιοι ειναι μαλλον και το καλυτερο επιθετικκ συνολο στην ιστορια. Εχει ολοκληρωθει πληρως σαν παιχτης γινομενος αρκετα πιο κλατς πλεον αλλα και καλυτερος σουτερ.

ΥΓ Τελειο που σηκωνεται και φευγει οταν τον ρωταει τριτη φορα αν διαβασε την σκεψη του JR. Ναι την διαβασε και βλεπει και μεσα απο τοιχους... Επισης τελειο που φευγει με κουστουμακι, γυαλι και χαρτοφυλακα ως αλλος man in black




irving
τι θα γινοταν αμα ο σμιθ ειχε προεδρο dpg?
belalik
QUOTE(Redoctor @ Jun 1 2018, 09:05 ) *
ΥΓ Τελειο που σηκωνεται και φευγει οταν τον ρωταει τριτη φορα αν διαβασε την σκεψη του JR. Ναι την διαβασε και βλεπει και μεσα απο τοιχους... Επισης τελειο που φευγει με κουστουμακι, γυαλι και χαρτοφυλακα ως αλλος man in black



δεν φευγει απλα με κοστουμακι ...

φευγει με κοστουμακι - βερμουδα !!! ...
yorgos
QUOTE(belalik @ Jun 1 2018, 16:44 ) *
δεν φευγει απλα με κοστουμακι ...

φευγει με κοστουμακι - βερμουδα !!! ...

Όλη η ομάδα έτσι πήγε στο γήπεδο, φαντάζομαι ήταν η επίσημη ενδυμασία.

Εγώ θα πάρω αρκετά λεφτά αν το πάρουν οι γεφυραίοι, αλλά ο Γκριν το έχει παρακάνει, έχει καταφέρει να γίνει πιο αντιπαθητικός από το Ρούντι.

Πολλά λάθη η διαιτησία, ασυνήθιστα και δε μιλάω για το εκνευριστικό φαινόμενο των βημάτων. Ήταν βέβαια και κάποιες δύσκολες φάσεις, αλλά νομίζω θα πάρουν κακό βαθμό. Πώς λειτουργεί το θέμα των παρατηρητών στο ΝΒΑ, ξέρει κανείς;

Αφού δεν κέρδισαν και τώρα οι Καβς, άπατους τους βλέπω. ΛεΜπρον παικτικά καλύτερος του Τζόρνταν, έχει όμως τόσα κουσούρια που του κόστισαν δαχτυλίδια. Κρίμα γιατί αδικεί τον εαυτό του, το ταλέντο του και κυρίως τις απίστευτες εργατοώρες που πρέπει να ρίχνει.
Rated: (en)joy
QUOTE (Germany96 @ Jun 1 2018, 01:22 ) *
Χωρίς να είμαι κανάς betting expert, για να βρούμε τέτοια ανισορροπία δυνάμεων σε τελικούς νομίζω πρέπει να πάμε στους τελικούς του Iverson. Τουλάχιστον όταν ο Ντελαβαντόβας ήταν το sidekick του LeBron, το Golden State ήταν Durantless.


Και εμένα το μυαλό μου πήγε σχεδόν απευθείας στο 2001 (αν και αρχικά παραδέχομαι πήγε να κάνει μια μικρή στάση στο '07) αλλά μετά θυμήθηκα οτι οι μεν Sixers είχαν ως no2 τον 35χρονο Mutombo (που έπαιζε όπως έπαιζε), οι δε Cavaliers έχουν τον Love. Και ναι, μεγάλη διαφορά. Υπέρ του Mutombo προφανώς. Ο 35χρονος Mutombo έφτασε στους τελικούς με 13.1/14.2(5.2)/4.1 blk+steals 57,1 ts% και άμυνες σε all-nba επίπεδο και ο Love (ok με 11-12 λεπτά λιγότερα) φθάνει με 13.9/10(2.1)/1 50,2 ts% και άμυνες σε σχέση με τον Dikembe.......και δεν είναι να πεις ξέρω γω οτι το no.3 του Cleveland είναι καλύτερο απ'τον McKie. Για να καταλήξω κάπου δηλαδή αν και θεωρώ πως ο φετινός post Lebron παίζει πολύ καλύτερα απ'τον Iverson του '01 στην πορεία για τους τελικούς σαφώς προτιμώ το supporting cast των Sixers...τέλος πάντων απόψεις είναι και ο καθένας έχει τη δική του δεν θα τα χαλάσουμε σε αυτό...

ps. απορώ πως προλαβαίνετε εσείς οι mods και βλέπετε τα παιχνίδια, ταυτόχρονα μεταφέρετε τα off-topic posts, κάνετε ενδιάμεσα ανάλυση του αγώνα,μας μεταφέρετε το κλίμα με τις ανάλογες δηλώσεις παικτων και προπονητών στα media και παράλληλα άμα γουστάρετε δημιουργείτε και 5-6 καινούρια topics..είναι σίγουρο οτι βρισκεται ένας και οχι 3-4 πίσω απο κάθε nick; tongue.gif
sacarame
QUOTE(Rated: (en)joy @ Jun 2 2018, 00:25 ) *
ps. απορώ πως προλαβαίνετε εσείς οι mods και βλέπετε τα παιχνίδια, ταυτόχρονα μεταφέρετε τα off-topic posts, κάνετε ενδιάμεσα ανάλυση του αγώνα,μας μεταφέρετε το κλίμα με τις ανάλογες δηλώσεις παικτων και προπονητών στα media και παράλληλα άμα γουστάρετε δημιουργείτε και 5-6 καινούρια topics..είναι σίγουρο οτι βρισκεται ένας και οχι 3-4 πίσω απο κάθε nick; tongue.gif



Έλα στην από δω πλευρά και θα μάθεις.... smiley.gif
mixalisgate7
Κυκλοφόρησε βίντεο στο Τwitter που σατιρίζει το λάθος του J.R. Smith, έχει πολύ γέλιο laugh.gif laugh.gif laugh.gif
yorgos
QUOTE(sacarame @ Jun 2 2018, 00:28 ) *
Έλα στην από δω πλευρά και θα μάθεις.... smiley.gif

Μην πας, θα γίνεις σαν εκείνο το Ρωμαίο στον Αστερίξ που κάθε φορά που καυαφτάνει ο Οβελίξ να τους σαπίσει στο ξύλο μονολογεί "Μας έλεγαν καταταγείτε στη λεγεώνα, καταταγείτε να γνωρίσετε νέους κόσμους"...
aegeansheed
Καλά με τους ρυθμούς που προβλέπεται να γίνει mod ο Εντόυ, εγώ θα έχω γίνει συνταξιούχος honorary πια, δεν υπάρχουν ελπίδες.

Άκουγα τον Kerr να λέει κάτι για τον Lebron, βασικά ότι έχει φτιάξει σουτ και αναγκάζονται να υπολογίζουν και αυτό πλέον στο scouting και σκέφτηκα ότι με αυτό το νέο skill και την τεχνολογία που υπάρχει πλέον σε φροντίδα σώματος/φυσικοθεραπεία/αποκαταστάση κλπ μπορεί να παίζει άνετα μέχρι τα 45 έχοντας αυτό το σώμα. Απλά συντηρώντας ένα σουτ γύρω στο 40% από το τρίποντο. Τρομακτικό ως σκέψη ότι μπορεί να τον βλέπουμε για 10 χρόνια ακόμα, ενώ έχει παίξει ήδη 15+ και φαίνεται σαν να έχει στην πλάτη του... 20. Έχουμε πολλά να δούμε ακόμα από τον Lebron.
mixalisgate7
Συνεχίζεται ανελέητα το τρολάρισμα στον J.R. Smith. Μόλις το είδα έλιωσα στο γέλιο.
yorgos
Πωωωωωωω... Πώς καράφλιασε έτσι ο Σαντάνα ρε παιδιά;

Θυμάμαι ένα επεισόδιο των Απαράδεκτων γυρισμένο στην Πορτογαλία, 'όπου ο Μπέζος τυχαία πέφτει πάνω σε ένα παλιό του γκόμενο, το Βαγγέλη και παθαίνει ντουβρουτζά, αρνείται να βγει από το ξενοδοχείο, χαλάει την εκδρομή σε όλους κλπ. Οι άλλοι δεν τον έχουν δει, εκτός από την τελευταία σκηνή όπου σκάει μύτη ο Βαγγέλας κι είναι ένας μουστακαλής χοντρός. Κοιτάει ο Παπαδόπουλος την κάμερα και λέει "Τι έγινε ρε παιδιά; Πώς είναι έτσι ο Βαγγέλης;". Αυτό έπαθα κι εγώ με το Σαντάνα στον εθνικό ύμνο, έπαθα Βαγγέλη απαράδεκτων.

Γεράσαμε.com
aegeansheed
Ήταν αηδιαστική η καραφλοχαίτη, θύμισε λίγο γκόλουμ που έχει βγει από βουτιά στους βάλτους των νεκρών.

Έχεις παίξει game2 bets;
yorgos
QUOTE(aegeansheed @ Jun 4 2018, 03:22 ) *
Ήταν αηδιαστική η καραφλοχαίτη, θύμισε λίγο γκόλουμ που έχει βγει από βουτιά στους βάλτους των νεκρών.

Έχεις παίξει game2 bets;
Νομίζω ότι έχω πάιξει και για τις επόμενες γενιές:
ΛΕΜπρον +9,5 ριμπ, -35,5π, 2ο ημιχρονο περισσότεροι πόντοι, 1η περίοδος -55,5 (χλωμό εεεε), σύνολο -221,5, Νουράντ +0,5 τάπες, ΛΕμπρόν +1,5 κλεψ, Κλέι +0,5 κλεψ, Σμιθ +0,5 κλεψ, Κάρι -5,5 ριμπ, Τομπσον +3,5 ριμπ, Κάρι +27,5π, Λαβ +18,5π, Κλέι +20,5π, Λιβινγκστον +5,5π, Τζεφ Γκριν +7,5π, Γουόριορς νίκη με μίνιμουμ 10π.
aegeansheed
QUOTE(yorgos @ Jun 4 2018, 03:32 ) *
Νομίζω ότι έχω πάιξει και για τις επόμενες γενιές:
ΛΕΜπρον +9,5 ριμπ, -35,5π, 2ο ημιχρονο περισσότεροι πόντοι, 1η περίοδος -55,5 (χλωμό εεεε), σύνολο -221,5, Νουράντ +0,5 τάπες, ΛΕμπρόν +1,5 κλεψ, Κλέι +0,5 κλεψ, Σμιθ +0,5 κλεψ, Κάρι -5,5 ριμπ, Τομπσον +3,5 ριμπ, Κάρι +27,5π, Λαβ +18,5π, Κλέι +20,5π, Λιβινγκστον +5,5π, Τζεφ Γκριν +7,5π, Γουόριορς νίκη με μίνιμουμ 10π.

Μόνο αυτά φοβάμαι, εννοώ ότι εγώ δε θα τα 'παιζα
yorgos
QUOTE(aegeansheed @ Jun 4 2018, 03:37 ) *
Μόνο αυτά φοβάμαι, εννοώ ότι εγώ δε θα τα 'παιζα

Μάλλον πάνε άπατα αυτά.Αλλά τα πολλά είναι στο -221,5 τα ριμπάουντ του ΛΕμπρόν και το -9,5 των γεφυραίων. Πάμε καλά!

Κατά τα άλλα βαρετό το ματς... Πιο πολύ θα μου μείνει η καράφλα του Σαντάνα και τα mvp (ή "Εθνική;" που λέει ο Βασιλακό; ) που φωνάζουν στον Σμιθ.
gate1010
Tεράστιε Κάρι. Με διαφορά από τον δεύτερο Ντουράν ο καλύτερος εν ενεργεία NBAερ.
RipCity
QUOTE (gate1010 @ Jun 4 2018, 14:03 ) *
Tεράστιε Κάρι. Με διαφορά από τον δεύτερο Ντουράν ο καλύτερος εν ενεργεία NBAερ.


γκουχ LeBron γκουχ
gate1010
Όγδοος , έβδομος στην καλύτερη.
RipCity
Κοίτα εδώ όλοι τις υποκειμενικές μας γνώμες εκφράζουμε, αλλά υπάρχει και κάποιο όριο στην υποκειμενικότητα. Όταν δηλαδή μου λες 7ος, 8ος στην καλύτερη τότε χάνει κάθε αξία αυτό που γράφεις.
belalik
QUOTE(gate1010 @ Jun 4 2018, 15:57 ) *
Όγδοος , έβδομος στην καλύτερη.


icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Φίλε καλησπέρα. Τρολλάρεις έτσι για να περάσει η ώρα, ή το εννοείς; Θεμιτό αν είναι το πρώτο, σε φάση βαριέμαι στη δουλειά, ας γράψω τίποτα να γίνει χαβαλές.

Αν είναι το δεύτερο όμως, δεν ξέρω.. Δηλαδή αν είναι 'στη καλύτερη' 7ος-8ος, στη χειρότερη τι φάση παίζει? Να τον κοιτάξει ξερωγω η ΑΕΚ για τσαμπιο λιγκ? Να παίξει κανα NBDL να πάρει αγωνιστικά λεπτά; Τι βλέπεις;

ΥΓ - Χωρίς παρεξήγηση .. Και γω δουλειά είμαι και γράφω να περάσει η ώρα rolleyes.gif rolleyes.gif
Rated: (en)joy
Νομίζω κάποτε πρέπει να είχα γράψει κάτι παρόμοιο και στο anti-Lebron thread (αχ, τι ωραίες εποχές!!! laugh.gif ), οτι δηλαδή ο καθένας πιστεύει/μπορεί να πιστεύει αυτό που θέλει, έτσι τουλάχιστον θεωρώ -είτε αφορά τον Λεμπρόν είτε οποιονδήποτε άλλο παίκτη. Τώρα αν για κάποιον η άποψη αυτή θεωρείται ακραία ή αιρετική μπορεί είτε να διαφωνήσει είτε να την αγνοήσει εντελώς. Δεν πιστεύω ότι όταν κάποιος γράφει κάτι που το βρίσκουμε ακραίο είναι απαραίτητο 100% να τρολάρει. Υπάρχει πάντα η πιθανότητα να πιστεύει αυτά που γράφει...
irving
γιατι το να κανεις ενα ματς σε τελικους ενω διπλα σου εχεις ντουραντ τομσον γκριν και ενω προηγεισαι 10+ (οπου και να χασεις καποια σουτ δεν τρεχει και τιποτα αφου ο ντουραντ ο μαγκι και ο λιβινγκστορμ δεν εχουν χασει σουτ) εχοντας την πολυτελεια να κατσεις οσο θες στον παγκο, με αντιπαλο τον νανς, βαζοντας κατι απιστευτα σουτ και συνολικα 40% στα σουτ σε κανει νουμερο 1 icon_drunk.gif

οταν κουβαλησει την ομαδα του απο ενα κλειστο ματς, κρισιμο σε σειρα τελικων τοτε να μου πειτε για τοπ 3 τον καρι. μεχρι τοτε ειναι ενας απιστευτος σουτερ και ενας παρα πολυ καλος παιχτης. αλλα απεχει πολυ απο τους 3-4 που ειναι στην κορυφη.
klow13
QUOTE (irving @ Jun 4 2018, 17:10 ) *
γιατι το να κανεις ενα ματς σε τελικους ενω διπλα σου εχεις ντουραντ τομσον γκριν και ενω προηγεισαι 10+ (οπου και να χασεις καποια σουτ δεν τρεχει και τιποτα αφου ο ντουραντ ο μαγκι και ο λιβινγκστορμ δεν εχουν χασει σουτ) εχοντας την πολυτελεια να κατσεις οσο θες στον παγκο, με αντιπαλο τον νανς, βαζοντας κατι απιστευτα σουτ και συνολικα 40% στα σουτ σε κανει νουμερο 1 icon_drunk.gif

οταν κουβαλησει την ομαδα του απο ενα κλειστο ματς, κρισιμο σε σειρα τελικων τοτε να μου πειτε για τοπ 3 τον καρι. μεχρι τοτε ειναι ενας απιστευτος σουτερ και ενας παρα πολυ καλος παιχτης. αλλα απεχει πολυ απο τους 3-4 που ειναι στην κορυφη.

Εκεί κόλλησες εσύ, οχι στο νο8 lebron? tongue.gif
Νο8 δεν θα τον έβαζε ο μεγαλυτερος του hater στην all time list ξέρω γω.

Συμφωνώ για Κάρι.
Rated: (en)joy
QUOTE (klow13 @ Jun 4 2018, 17:15 ) *
Εκεί κόλλησες εσύ, οχι στο νο8 lebron? tongue.gif
Νο8 δεν θα τον έβαζε ο μεγαλυτερος του hater στην all time list ξέρω γω.

Συμφωνώ για Κάρι.


Και όμως! Έχω διαβάσει δήλωση του Skip Bayless να θεωρεί τους: 1) Bryant, 2) Shaq, 3) Hakeem, 4) Russell, 5) Duncan, 6) Magic και 7) Bird ανώτερους του Lebron! Δεν θυμάμαι ακριβώς πότε ήταν αλλά σίγουρα ήταν μετά τον Ιούνιο του '16.
SteveNashidis
https://fansided.com/2018/06/03/nylon-calcu...-playoff-value/



Η εικόνα είναι λίγο καλύτερη από το #8 . Κάπου σε 7 ή 8 θέσεις πιο πάνω laugh.gif
gate1010
Πραγματικα το πιστευω. Αν υπαρχει καποιο κατάλληλο θρεντ να σας το αναλύσω. Εδω φοβαμαι οτι ξεφευγουμε απο το θεμα.
RipCity
QUOTE (gate1010 @ Jun 4 2018, 18:35 ) *
Πραγματικα το πιστευω. Αν υπαρχει καποιο κατάλληλο θρεντ να σας το αναλύσω. Εδω φοβαμαι οτι ξεφευγουμε απο το θεμα.


Για πες 6 καλύτερους αν θέλεις.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.