Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Fantasy 2010-2011
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3
rchos
Για ακομη μια χρονια λοιπον η ευρωλιγκα δημιουργησε το euroleague fantasy Challenge.

φετος εμεις αναβαθμιζομαστε.


ο guru του euroleague fantasy challenge thrylos7 δημιουργησε ενα blog στο οποιο θα υπαρχουν χρησιμες πληροφοριες για να παρακολουθειτε το παιχνιδι καλυτερα.
μεσα θα βρειτε εκτος των προτασεων και ενα εργαλειο που θα σας βοηθησει πολυ στις επιλογες παιχτων.

εκει θα βρειτε και μια private league η οποια θα ειναι και η λιγκα μας για φετος.
οποιος θελει να γραφτει στη λιγκα ας μπει μεσα στο blog οπου θα βρειτε το ονομα και τον κωδικο για να γραφτειτε.(μονο μια ομαδα ο καθενας σας μεσα στη λιγκα)

για περισσοτερες πληροφοριες μπειτε μονοι σας στο blog και ενημερωθειτε.

http://euroleaguefantasychallenge.blogspot.com/


στο τοπικ αυτο οπως καθε χρονο θα γινεται συζητηση για την λιγκα αλλα και γενικοτερα για το fantasy.
φετος θελω ανταγωνισμο μεχρι το τελος! shot.gif
thrylos7
Κόφ 'τε τον, προβοκάτσια! Ο "guru" θα σας καταστρέψει όλους! Μακριά, μπας και καταφέρετε τίποτα! afro.gif


devotion us all
HLR CENATION
The Champ is here...Kαλα εχω φτιαξει φοβερη ομαδα...Περιπατο θα κανω... smiley.gif
rchos
βλεπω αρχιζουν οι μεγαλες δηλωσεις!

για να βλεπω κοσμο να μπαινει!

cydonian
Μέσα κι εγώ με τις "πατάτες" μου biggrin.gif Μετά τη μπαλίτσα που τσίμπησα πέρσι, στόχος είναι το πρωτάθλημα του φόρουμ! Αντε καλή σαιζόν!
thrylos7
Καλώς τους, καλώς τους! Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά! biggrin.gif

Και για να μη λέτε ότι σπαμάρω,

http://www.euroleague.net/features/voices/...7/3-2-1-fantasy

Εντάξει, προσπαθεί, αλλά ντάξει... δεε.. δε.. ε δεν! biggrin.gif biggrin.gif
rchos
κανα λαυρακι βρηκατε?

περσι αν δεν κανω λαθος ειχαμε και εικονα απο την ιταλια οταν ξεκιναγε η ευρωλιγκα.
αυτο εκανε την κατασταση καπως πιο ευκολη στο να αξιολογησεις την κατασταση.

duncan21
Να κανω μια ερωτηση?Η ομαδα που εχω(εχω μπει στη λιγκα του φορουμ) θα συμμετεχει κανονικα και στο βασικο fantasy(με τα δωρα,τις μπαλες,κτλ) ή πρεπει να τα φτιαξω αλλη?
thrylos7
Εγώ μόλις βρήκα ένα! Dino Muric λέγεται, νέο φυντάνι, φοβερό ταλέντο! Τρέξτε να προλάβετε όσο είναι καιρός!



Click to view attachment


fast.gif



QUOTE
Να κανω μια ερωτηση?Η ομαδα που εχω(εχω μπει στη λιγκα του φορουμ) θα συμμετεχει κανονικα και στο βασικο fantasy(με τα δωρα,τις μπαλες,κτλ) ή πρεπει να τα φτιαξω αλλη?


Συμμετέχει κανονικά και στο βασικό διαγωνισμό! Απλά είναι ΚΑΙ στη λίγκα μας!
duncan21
Ο Μαυροκεφαλιδης κοστιζει μονο 16 credits αυτη τη στιγμη.Ειναι σε καλη κατασταση και το ρισκο ειναι μικρο.Επισης 2 ακομη παικτες με καλες προοπτικες που κοστιζουν σχετικα φτηνα ειναι ο Μπραουν της Προκομ που κοστιζει 43 credits και ο Μονια ο οποιος κοστιζει μολις 36 credits...
SG3ptshooter
Μπορεί κάποιος να φτιάξει ομάδα και μετά την πρώτη αγωνιστική;

Just wonderin, εγώ έχω πάρει ήδη θέση ελπίζοντας να αποφύγω τον πάτο. 19.gif
thrylos7
Ναι, μπορεί! Ίσως συμφέρει όταν οι αρχικές τιμές είναι πολύ ακριβές, αλλά φέτος δεν ισχύει αυτό, οπότε η ομάδα θα μείνει μάλλον πολύ πίσω. Βέβαια δε χάνεις τίποτα, ειδικά απ' τη στιγμή που δεν υπάρχει όριο στο πόσες ομάδες έχει ο καθένας.

Επειδή τον ακούω από διάφορες πλευρές, αυτός ο Μπράουν της Πρόκομ τί έχει; smile.gif

Για τον Μόνια δεν ξέρω κατά πόσο είναι "μόνο" τα 36, δεδομένου ότι είναι από τους παίκτες που η αξία τους δεν είναι ανάλογη των στατιστικών τους. Όχι ότι είναι κανένας Κιριλένκο βέβαια, αλλά όσο να πεις...
thrylos7
Ελπίζω να μην το πάρετε για spam. smile.gif

http://euroleaguefantasychallenge.blogspot...e-1-roster.html


Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά και στην private league! jedi.gif
Razorblade Fish
Μολις εμαθα οτι ο Γκρεγκορυ δεν εχει δηλωθει ακομα στο ροστερ της Ολυμπια,κατι που ανατρεπει πληρως τα σχεδια μου καθως τον ειχα σχεδον σε ολες τις ομαδες μου...Τον θεωρουσα καταπληκτικη περιπτωση σε πολυ καλη τιμη...Τωρα με μπαλωματα της τελευταιας στιγμης που αναγκαζομαι να κανω η ψυχολογια μου καταρρακωθηκε...
duncan21
QUOTE(Razorblade Fish @ Oct 18 2010, 19:52 ) *
Μολις εμαθα οτι ο Γκρεγκορυ δεν εχει δηλωθει ακομα στο ροστερ της Ολυμπια,κατι που ανατρεπει πληρως τα σχεδια μου καθως τον ειχα σχεδον σε ολες τις ομαδες μου...Τον θεωρουσα καταπληκτικη περιπτωση σε πολυ καλη τιμη...Τωρα με μπαλωματα της τελευταιας στιγμης που αναγκαζομαι να κανω η ψυχολογια μου καταρρακωθηκε...

Toν ειχα κι εγω σε μια απο τις ομαδες μου.Παντως υπαρχει κατι αρκετα καλο στην AJ Milano αν ψαχνεις για αντικαταστατη ακομη wink.gif ...
Razorblade Fish
QUOTE(duncan21 @ Oct 18 2010, 19:57 ) *
Toν ειχα κι εγω σε μια απο τις ομαδες μου.Παντως υπαρχει κατι αρκετα καλο στην AJ Milano αν ψαχνεις για αντικαταστατη ακομη wink.gif ...

Πραγματι ο Μαντσινελι ειναι μια λυση,αλλα θα κανει 2ο συνεχομενο μεγαλο παιχνιδι και μαλιστα μεσα στη Μοσχα;;;Παντως δεν εχω και πολλες επιλογες,εναλλασω Μαντσινελι,Τζεικομπσεν,Κεσελι και Μος ως αντικαταστατες του πολυτιμου Γκρεγκορυ...
HLR CENATION
Mαντσινελι εχω κ εγω...Τωρα εκανα την τελευταια μου αλλαγη...πεταξα εξω τον Ντιαρα...
cydonian
QUOTE(Razorblade Fish @ Oct 18 2010, 19:52 ) *
Μολις εμαθα οτι ο Γκρεγκορυ δεν εχει δηλωθει ακομα στο ροστερ της Ολυμπια,κατι που ανατρεπει πληρως τα σχεδια μου καθως τον ειχα σχεδον σε ολες τις ομαδες μου...Τον θεωρουσα καταπληκτικη περιπτωση σε πολυ καλη τιμη...Τωρα με μπαλωματα της τελευταιας στιγμης που αναγκαζομαι να κανω η ψυχολογια μου καταρρακωθηκε...

Κι εγώ τον είχα σε 3 ομάδες και μάλιστα μόλις είδα ότι άφησα μια με 9 παίχτες γιατί δεν έβαλα κανένα στη θέση του icon_drunk.gif
Anaz
Jr Giddens Μεγαλη δικαιωση. Τον ειχα σκαουταρει το καλοκαιρι για τον Ολυμπιακο. Αθλητικο 2-3αρι με καλα προσοντα.
Στη D League ειχε τρομερα νουμερα.Και η Προκομ ευνοει για να τα επαναλαβει κ στην Ευρωλιγκα.. Σημερα ειχε 20π, 10ρ.
ΙMO θα'ναι στην κορυφαια 4αδα περιφερειακων στο ranking φετος.

Aντιθετως μεγαλη μακακια που ρισκαρα με Τακερ.

Λανγκφορντ εγγυηση. στανταρακι ηταν στα μολις 57 credits.
rchos
ο μπομπι με ξεσκισε στην κυριολεξια.-6 απο αυτον.

οι αλλοι 3 μου οι χθεσινοι πηγαν καλα τουλαχιστον.φυσικα ο ντασιτς που πηρα τελικα αντι του σουαρεσ που ειχα επιλεξει στην αρχη πηγε καλα μα χειροτερα του ισπανου.
ο λανγκφορντ ηταν η πρωτη πρωτη μου επιλογη απο ολη την δεκαδα και μας εβγαλε κλασικα ασπροπροσωπους.
ο ουασινγκτον πηγε καλα αλλα και αυτος χειροτερα τελικα απο τον ιλιεφσκι που ειχα επιλεξει στην αρχη.

σημερα εχω αλλους 6.αν διαλεξα παλι τον λαθος λαβρινοβιτς θα εκνευριστω πολυ ασχημα.γιατι προς τα εκει παει το πραγμα.
HLR CENATION
Εγω καηκα απο τον Ροντριγκεζ...Τα πηγαν καλα παντως οι Βιντμαρ,Θορντον,Ουκιτς ενω καλουτσικος κ ο Βιταλι...

Σημερα περιμενω να με αναιβασουν οι τελετοβιτς,Ελιγιαχου κ ο Ναβαρο...
cydonian
Εμένα με κράτησε πίσω ο Κέσελι, ενώ περίμενα πολύ καλύτερα πράγματα από Γκεσεβίτσιους... Επίσης, ρε φίλε 13 λεπτά μόνο το Σαβάς; 10 πόντους πρόλαβε και έβαλε, αστον μέσα τον άνθρωπο να μου δώσει κανένα ποντάκο.... Ευτυχώς πήγαν καλάτα pg. (Ιλιέφσκι και Ουάσινγκτον) Για σήμερα έχω 3 δυνατά χαρτιά κ το ερωτηματικό Μπάρατς. Αντε να δουμε!
duncan21
Γενικα εκαψε πολυ κοσμο ο Μπομπι Μπραουν dry.gif .Παντως οσοι τον εχετε μην βιαστειτε να τον δωσετε.Θα ειναι πολυ καλυτερος στη συνεχεια.Ο Μονια επισης τα εβγαλε το λεφτα του πιστευω ενω κι ο Λανγκφορντ(φανταζομαι ολοι αυτον πηραμε πρωτο στις ομαδες μας biggrin.gif ) παραμενει εγγυηση...
rchos
μετα τον μπραουν ηρθε και ο χοκινς να μας σκισει με το -2.

5 χρονια παιζω το παιχνιδι πρωτη φορα ειχα σε μια βδομαδα 2 παιχτες με αρνητικο σκορ.εφυγαν αμεσα.
κατα τα λοιπα σαν εμετεριο και ραντοσεβιτς εσωσαν καπως τα προσχηματα.
α ναι κλασικα πηρα τον λαθος λαβρινοβιτς.
Razorblade Fish
Η καλυτερη μου ομαδα εχει 198 αλλα εννοειται πως δεν εχω διαλεξει αυτην.Αυτη που διαλεξα ειναι η τριτη χειροτερη σε συνολο 15 ομαδων μου(δεν ξερω αν το εχετε παρει χαμπαρι,αλλα φετος δεν εχει οριο τις 10 ομαδες) και εκανε 139,7.Μεγαλη απογοητευση ο Χουερτας,δικαιωση οι Ντασιτς,Ραντοσεβιτς αλλα και ο Μπουρουσης.
HLR CENATION
Εγω με το 120αρι τη να πω?Ειχα επενδυσει σε Ναβαρο κ Ροντριγκεζ κ με πουλησαν...


Ο κοσμος της ομαδας με αποδοκιμαζει, ζητα την απομακρυνση μου ,αλλα τους απαντω οτι ο στοχος του πρωταθληματος δεν εχει χαθει κ συνεχιζω να ειμαι νο 1 φαβορι για την κουπα...Απλα πρεπει να σφιξω τα λουρια σε καποιους παικτες που χρυσοπληρωνωνται...
xavier
και εγω 120, οι περισσοτεροι πηγαν καλα, με εκαψε και εμενα ο μπραουν, ο μπουφος αποβληθηκε απο το πρωτο ημιχρονο, αλλα τον πιστευω για τη συνεχεια(μια και δεν βλεπω πολλες επιλογες στις τιμες αυτες...). ο αλλος που με εκαψε ειναι ο λιστουκ της βαλενθια, που περιμενα περισσοτερα...Αυτος ο ρουμπιο της μαλαγα τι λεει?
Anaz
H τελεια δωδεκαδα της πρωτης αγωνιστικης:

Rubio
Ilievsky
Eidson
San Emeterio
Logan
Giddens
Freeland
Pinkney
Guillem Rubio
Radosevic

Aν καποιος ειχε διαλεξει την παραπανω 12αδα αξιας 496 credits θα ειχε την ταπεινη συγκομιδη των 275.8 ποντων την 1η αγωνιστικη. biggrin.gif
Αραγε να υπηρξε κανας θεος που να ειχε αγορασει αυτον τον Guillem Rubio???
T.W.Is.M.
Μπορω να μπω στη λιγκα με ομαδα που θα φτιαξω αυτη την αγωνιστικη? Ξερω οτι ξεκιναω με μειονεκτημα, δεν παιζω πρωτη χρονια, αλλα οσοι παιζετε το παιχνιδι χρονια ξερετε οτι το ντεζαβανταζ καλυπτεται. Το ιδιο ειχα κανει και περσι φτιαχνοντας 2 ομαδες, μια απ την αρχη και μια μετα απο μια αγωνιστικη και η δευτερη ξεπερασε την πρωτη.
Εκτος κι αν η λιγκα ειναι κλειστη οπως αυτη του ΝΒΑ, οποτε θα θελα να βαζει καποιος μια βαθμολογια καθε εβδομαδα ωστε να "συμμετεχω" εκτος συναγωνισμου.
xavier
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 23 2010, 12:45 ) *
Μπορω να μπω στη λιγκα με ομαδα που θα φτιαξω αυτη την αγωνιστικη? Ξερω οτι ξεκιναω με μειονεκτημα, δεν παιζω πρωτη χρονια, αλλα οσοι παιζετε το παιχνιδι χρονια ξερετε οτι το ντεζαβανταζ καλυπτεται. Το ιδιο ειχα κανει και περσι φτιαχνοντας 2 ομαδες, μια απ την αρχη και μια μετα απο μια αγωνιστικη και η δευτερη ξεπερασε την πρωτη.
Εκτος κι αν η λιγκα ειναι κλειστη οπως αυτη του ΝΒΑ, οποτε θα θελα να βαζει καποιος μια βαθμολογια καθε εβδομαδα ωστε να "συμμετεχω" εκτος συναγωνισμου.


http://euroleaguefantasychallenge.blogspot...ate-league.html
Anaz
Μπες Twism. wink.gif
T.W.Is.M.
Μπηκα ηδη. Μπορει να μην πηγαινω για πρωτη θεση ξεκινωντας απ το -144, αλλα πιστευω οτι θα παω καλυτερα απ την πρωτη ομαδα μου που επαιξε την πρωτη αγωνιστικη και εκανε σκορ 113,9(παρολα αυτα διατηρησε τα credits της και κερδισε και 5!).
teopt13
paidia sorry argisa na mpw k kata lathos evala mia omada m psilo skor twra.Diagrapste thn ...ginete na mpw m mia pou exei katw apo 100????
Razorblade Fish
Στην καλυτερη μου ομαδα προβληματιζομαι για τον Σαν Εμετεριο...Ειναι δεδομενο οτι και μετριοτατος να ειναι θα παρει 10 credits αλλα μαλλον θα τον αλλαξω με τον Μπογκντανοβιτς απο τον οποιο περιμενω μεγαλη εμφανιση.Δινω και τον Γκορντον για Σουαρεζ και ελπιζω να μην το μετανιωσω...
Anaz
Τον Εμετεριο εγω θα τον κρατουσα μια βδομαδα ακομα τουλαχιστον. Και γενικα βεβαια ειναι παιχτης που τον κρατας σταθερο κι ολη τη χρονια. Ο Μπογκντανοβιτς ειναι σιγουρα καλη περιπτωση αλλα προσωπικα δεν τον εμπιστευομαι κι απολυτα.ειναι κ λίγο ασταθης, λογω κ της ηλικιας ισως..Eνω σαν value αυτη τη στιγμη ειναι πιστευω κοντα σε αυτο που θα κινηθει ολη τη χρονια.Εκει κοντα ειναι νομιζω το ταβανι του.
Συμπερασματικα εγω δεν θα την εκανα τη συγκεκριμενη αλλαγη αυτη τη στιγμη, ΕΚΤΟΣ αν σου γλιτωνει credits που μπορεις να αξιοποιησεις καλυτερα καπου αλλου ή αν εχεις feeling οσων αφορα τους δυο για την αγωνιστικη που ερχεται.

Ασχετο:Τον πιτσιρικά τον Βαλαντσιουνας πως τον βλέπετε???
Razorblade Fish
QUOTE(Anaz @ Oct 26 2010, 21:58 ) *
Τον Εμετεριο εγω θα τον κρατουσα μια βδομαδα ακομα τουλαχιστον. Και γενικα βεβαια ειναι παιχτης που τον κρατας σταθερο κι ολη τη χρονια. Ο Μπογκντανοβιτς ειναι σιγουρα καλη περιπτωση αλλα προσωπικα δεν τον εμπιστευομαι κι απολυτα.ειναι κ λίγο ασταθης, λογω κ της ηλικιας ισως..Eνω σαν value αυτη τη στιγμη ειναι πιστευω κοντα σε αυτο που θα κινηθει ολη τη χρονια.Εκει κοντα ειναι νομιζω το ταβανι του.
Συμπερασματικα εγω δεν θα την εκανα τη συγκεκριμενη αλλαγη αυτη τη στιγμη, ΕΚΤΟΣ αν σου γλιτωνει credits που μπορεις να αξιοποιησεις καλυτερα καπου αλλου ή αν εχεις feeling οσων αφορα τους δυο για την αγωνιστικη που ερχεται.

Ασχετο:Τον πιτσιρικά τον Βαλαντσιουνας πως τον βλέπετε???

Εμ αυτο το feeling ειναι που με προβληματιζει.Εχω την αισθηση οτι ο Σαν Εμετεριο θα κανει γυρω στο 12 ενω δινω σοβαρες πιθανοτητες να κανει μεγαλο μπαμ ο Μπογκντανοβιτς,23+.Απο την αλλη φοβαμαι οτι μπορει να αρχισει να βαραει στο γαμο του καραγκιοζη και να κανει ενα ωραιοτατο -2!Δυστυχως ειναι ασταθης ακομα και εγω αναποφασιστος...
Razorblade Fish
Επειδη ξερω οτι περιμενετε με αγωνια την αποφαση μου,τελικα αποφασισα(τουλαχιστον προς το παρον...) να αφησω τον Λανγκφορντ και οχι τον Σαν Εμετεριο για να παρω τον Μπογκντανοβιτς.Επομενο δελτιο στις 4,μεινετε συντονισμενοι...
T.W.Is.M.
Διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα ο Μπογκντανοβιτς δεν εκανε σκορ γυρω στο 17 βαζοντας 28 ποντους? Δηλαδη οταν δε θα βαζει 28 αλλα 15, ποσο θα δινει?6? Ο Σαν Εμετεριο παλι δειχνει πιο σταθερος. Μοιαζει οτι το 10 θα το δινει σχεδον καθε βδομαδα. Τετοια αλλαγη εγω θα την εκανα μονο για μια μεμονωμενη εβδομαδα, αν πιστευα οτι τη συγκεκριμενη αγωνιστικη τα σκορ των 2 θα ηταν τετοια υπερ του Μπογκντανοβιτς.
rchos
110 περιπου με 6 παιχτες χτες.
ηθελααπο εναν κατι ακομη και θα ημουν καλυτερος.

αυτο γιατι οι σημερινοι ειναι αγορασμενοι κυριως για τα κρεντιτς οποτε δεν ξερω ποσο καλο σκορ θα μου προσφερουν.τουλαχιστον ως τωρα εχουμε αποφυγει τα μειον σε αυτη την αγωνιστικη.
SG3ptshooter
Aυτός ο @##@%$@% ο Τράβις Ουότσον που είχε πέρυσι στην πρώτη φάση 18,1 απόδοση μέσο όρο (!) με έχει καταστρέψει, μου στοίχισε ένα σπίτι και σέρνεται, κατά τα άλλα ο στόχος της αποφυγής της τελευταίας θέσης μάλλον ήταν υπερβολικός. Λέω να το κάνω top half finish. smile.gif
thrylos7
Ε κι εσύ... αφού όταν ο Σόφο βλέπει Ζαλγκίρις αφιονίζεται! tongue.gif

Ούτε εγώ θα άλλαζα τον Σαν Εμετέριο για τον Μπογκντάνοβιτς, αλλά ο συγκεκριμένος πιστεύω θα δώσει ένα πολύ υψηλό σκορ κάποια στιγμή φέτος...
SG3ptshooter
1. Σήμερα το μεσημέρι για καμια ώρα είχα τον Πανανικολάου στο ρόστερ, επειδή θα έπαιρνε χρόνο σήμερα, αλλά τον έβγαλα αρχικά για τον Περπέρογλου και μετά για έναν της Σαρλερουά.
2. Ο Τράβις Ουότσον πετά, ο Μπόμπυ Μπράουν επίσης. 71.gif
Anaz
M'εσωσε το γεγονος οτι εδιωξα τον Μπογκντανοβιτς αυτη την αγωνιστικη. Πηρα τον Σουαρεζ τον οποιο τελευταια στιγμη προτιμησα απο τον Ρομπερτς που επισης πατωσε. Ελπιζω να ολοκληρωθει καλα, με μια καλη εμφανιση του Ισπανου, αυτη η μεταγγραφη.
Ο Μπαρατς που αντικατεστησε τον Πινκνευ πηγε καλα.
Κι ελπιζω τωρα σε ενα 19αρι απ'τον DWash που τον εφερα στη θεση του Ουκιτς γι'αυτη την αγωνιστικη.

Κοιτα τον Τουνσερι που συνεχιζει ακαθεκτος.. rolleyes.gif
Εχω καλο feeling γι'αυτον τον Ελ Αμιν..
rchos
μας ξεσκισε χτες ο ραντοσεβιτς.
βεβαια τα εβγαλε τα λεφτα του ως ενα βαθμο και ηρθε μαλλον η ωρα για μια πιο σιγουρη λυση μιας και υπαρχει περισσεμα κρεντιτς.
λαβρινοβιτς-μπαρατς σταθερες αξιες στα ψηλα απο την αρχη του παιχνιδιου.
οπως και σαν εμετεριο-λανκφορντ.
αυτη την αγωνιστικη πηρα και πρωτη φορα τον τουντσερι.εδωσε ενα ικανοποιητικο σκορ.μα πανω απο ολα ενα πολυ καλο συν στα κρεντιτς.

το κακο ειναι οτι χτες δεν προκαμα να κανω την μια τελευταια αλλαγη που μου ειχε μεινει και εχω ξεμεινει με 3 παιχτες της ρομα.
το καλο σε αυτο ειναι οτι και οι τρεις θα δωσουν σχεδον σιγουρα κρεντιτς.
στο ιδιο ματς εχω και τον τεταρτο σημερινο μου παιχτη.σουαρεζ.ελπιζω να συνεχισει καλα.

θελω με λιγα λογια μια ανετη νικη της ρομα με μοναδικο διασωθεντα της ρεαλ τον σουαρεζ.κι αν σου κατσει?
duncan21
Πως γινεται μια απο τις 3 ομαδες μου να εχει βγαλει σκορ 7,6 με 4 παικτες? laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Γκ.Ρουμπιο,Ραντοσεβιτς,Μαντσινελι,Κολλινς εκαναν αυτο το εκπληκτικο νουμερο.Σ' αυτη την ομαδα ειχα Μαντσινελι και Χοκινς και σκεφτομουν ποιον απο τους 2 ν' αλλαξω.Η απαντηση φαινεται στο σκορ πιστευω...
leonkalf
Τα credits των παικτών με ποια κριτήρια αλλάζουν? Πάντα το είχα απορία..

Παρατηρώ ότι και να πάει πολύ καλά κάποιος παίκτης μπορεί να μην ανεβάσει τόσο τα credits όσο θα περίμενες. Από την άλλη, μπορεί να μην πάρει πολλούς πόντους και να ανεβάσει..
Τι γίνεται ακριβώς? Για πείτε μου οι πιο ψαγμένοι..
apkat
H αξια σε κρεντιτς ενος παικτη ισουται με τον μεσο ορο του σε ρανκινγκ επι 4.Ετσι καθε αγωνιστικη αναλογα με την μεταβολη του μεσο ορου του ρανκινγκ του μεταβαλλεται και η αξια του σε κρεντιτς..Ομως απο αγωνιστικη σε αγωνιστικη η μεγιστη μεταβολη ειτε θετικη ειτε αρνητικη η οποια μπορει να γινει στην αξια του καθε παικτη ειναι το 15% της αξιας του.Πχ ο Μαυροκεφαλιδης που ξεκινησε με πολυ μικρη αξια(η αρχικη αξια οριζεται απο τους δημιουργους του παιχνιδιου) ακομα και πολυ μεγαλα σκορ να κανει καθε αγωνιστικη θα αυξανει πολυ λιγο σε αξια γιατι καθε αγωνιστικη θα παιρνει μονο +15%.Ετσι ξεκινοντας απο 16 την επομενη αγωνιστικη(εστω οτι εχει μεσο ορο 10.θα επρεπε να παει 4*10=40) θα πηγαινε 16 +15%*16 =18,4.Την επομενη αν ξαναεκανε λιμιτ απ θα πηγαινε 18,4 +15%*18,4= 21,16 και παει λεγοντας....Ελπιζω να καταλαβες πως δουλευει..
leonkalf
Κάτι έπιασα.. Ευχαριστώ πολύ!!
Anaz
καταστροφικη η σημερινη μερα. Η δε αλλαγη Ukic-D.Wash με ξεσκισε τελικα. Αληθεια αυτος γιατι επαιξε μονο 8 λεπτα??
Ρε Νταριους μας εχεις πηδηξει ρε αγορι μου στα δυο τελευταια ματς..!!
Το χειροτερο ειναι οτι θα αναγκαστω πιθανοτατα να κανω μια απροοπτη μεταγγραφη που μου χαλαει τα σχεδια για τις 3 αλλαγες που ειχα στο μυαλο μου.
Anaz
Μου χαλασαν τα σχεδια οποτε ρισκαρα λιγακι κρατώντας τελικα τον Φινλευ αν κ μαλλον επιασε λιμιτ απ, κι ελπιζω να μπορεσω να κανω next week την αλλαγη με τον Μιλος.
3 αλλαγες καθαρα για κρεντιτς εκανα αυτη τη βδομαδα, κι αν πανε ολα καλα την επομενη θα ξεκαθαρισουμε με τα πλευμεκερ μια κ καλη, με στοχο την μεθεπομενη να ξεδιαλυνω κ τους ψηλους που φετος ελλειψη καλων σεντερ ειναι η πιο δυσκολη κατηγορια μου φαινεται.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.