Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Fantasy 2010-2011
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3
Razorblade Fish
QUOTE(Anaz @ Nov 9 2010, 06:35 ) *
Μου χαλασαν τα σχεδια οποτε ρισκαρα λιγακι κρατώντας τελικα τον Φινλευ αν κ μαλλον επιασε λιμιτ απ, κι ελπιζω να μπορεσω να κανω next week την αλλαγη με τον Μιλος.
3 αλλαγες καθαρα για κρεντιτς εκανα αυτη τη βδομαδα, κι αν πανε ολα καλα την επομενη θα ξεκαθαρισουμε με τα πλευμεκερ μια κ καλη, με στοχο την μεθεπομενη να ξεδιαλυνω κ τους ψηλους που φετος ελλειψη καλων σεντερ ειναι η πιο δυσκολη κατηγορια μου φαινεται.

Εμενα ο Μπουρουσης με την ενδεχομενη απουσια του μου χαλαει τα σχεδια και δεν ξερω τι να κανω με την περιπτωση του...Ειδικα φετος που οι αξιολογοι σεντερ σπανιζουν.Αλλα και αυτος ο Μπουρουσης ρε γαμωτο δεν ξερεις ποτε θα ειναι υγιης,ποτε θα βαριεται να παιξει,ποτε θα εχει τα νευρα του...Για εντος ΣΕΦ ομως ηταν μια λυση...Ηθελα να διωξω Ντασιτς και να παρω Κλαβερ και αυτη την αλλαγη μαλλον θα τη στερηθω.Κατα τα αλλα θα διωξω Θορντον(απιστευτη εμπνευση η επιλογη του αντι του Λανγκφορντ,μου στερησε 24 ποντους και 17 credits,θα ημουν 3ος αντι για 10ος σε ολο το παιχνιδι...) και ειμαι μεταξυ Γκορντον και Σπανουλη και θα διωξω και Τζεικομπσεν μαλλον για Μαικλ.Τωρα αν τελικα αναγκαστω να διωξω Μπουρουση δεν ξερω ποιον θα παρω.Αν δεν παιξει ο Μαριτς ο Μπατιστ ειναι ευκαιρια,αλλα μαλλον θα παιξει...Οποτε θελει σκεψη...Το απογευμα θα παρω τις αποφασεις μου που θα ξερω και αν ο Μπουρουσης ολοκληρωσε την προπονηση...
Razorblade Fish
Ο Σουαρεζ εκανε ranking 26 χωρις να παρει ουτε ενα σουτ!Μου κανει τρομερη εντυπωση!Κατα τα αλλα με κρεμασαν οι καλυτεροι και πιο ακριβοι μου παικτες(ΔΔ,Σαν Εμετεριο και Λανγκφορντ).Ο Διαμαντιδης με απογοητευσε,απιστευτη αστοχια για μια ακομα φορα και χαμηλα σε ριμπαουντ και ασσιστ.Αλλα εχω αποφασισει να βαδισω μαζι του ολη τη χρονια και πιστευω θα με δικαιωσει.Λαμπαδα στον τιμιο γιγαντα Ραντοσεβιτς...
teopt13
File Razorblade k egw mia apo ta idia...H proxtesinh m apogoitefsi dn legetai...Ksistof Emeterio Barac k Teodosic = 11.3 m 4 paixtes!!!!Recor...Telika m eswsan Radosevic Hawkins k Suarez k etsi vrethika stn 3h thesi.Aftos o Barac tha thn palepsei allo arage h m tn epistrofi Haislip tha xasei lepta???
cydonian
Εγώ δε σώθηκα από τίποτα, είχα και Μπάρατς και Σαν Εμετέριο και Ναβάρρο και τον τεράστιο Σέρχιο Ροντρίγκες. Το αποτέλεσμα ήταν ένα ωραιότατο all time low με 77.9!
Razorblade Fish
QUOTE(teopt13-1908 @ Nov 12 2010, 15:00 ) *
File Razorblade k egw mia apo ta idia...H proxtesinh m apogoitefsi dn legetai...Ksistof Emeterio Barac k Teodosic = 11.3 m 4 paixtes!!!!Recor...Telika m eswsan Radosevic Hawkins k Suarez k etsi vrethika stn 3h thesi.Aftos o Barac tha thn palepsei allo arage h m tn epistrofi Haislip tha xasei lepta???

Α,εχεις και Τεοντοσιτς,για αυτο σε πλησιασα!(Ο Join Me ειμαι...)...Εγω τον Μπαρατς λεω να τον αφησω,αλλα θα το σκεφτω την Τριτη...
SG3ptshooter
Εμπιστεύομαι Ελιγιάχου ή Γκιστ ή κάτι ακόμα φθηνότερο, ή αλλάζω τελείως στρατηγική αυτή την αγωνιστική... 39.gif
thrylos7
Βάλτε Saras βρε!


Edit: μόλις μπήκε ο 40άρης!
cydonian
QUOTE(thrylos7 @ Nov 16 2010, 19:19 ) *
Βάλτε Saras βρε!


Edit: μόλις μπήκε ο 40άρης!

Ακριβό τον βρίσκω, δεν πιστεύω ότι θα ανέβει η βαθμολογία του αυτή τη βδομάδα... Απ την επόμενη ίσως.
Anaz
ΦΙΑΣΚΟ η φετινη μου συμμετοχη στο παιχνιδι. Μου πανε ολα τοσο στραβα που εχω ξενερωσει απο πολυ νωρις να ασχολουμαι.. sad.gif
Τις τελευταιες αγωνιστικες μου πανε πραγματικα ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣ στραβα!!
Το Σαββατο πηρα Falker, Navarro κ μολις μπηκα κ ειδα οτι ειναι και οι δυο τραυματιες και οι αλλαγες εχουν κλειδωσει!! 68.gif
rchos
εμ κυριε ρωτα και κανεναν να σε ενημερωσει! tongue.gif
duncan21
Πρωτια αυτη την εβδομαδα. icon_joy.gif icon_joy.gif

Να 'ναι καλα εκεινο το παληκαρακι ο Μεχια.Ειδα επιτελους μια απο τις ομαδες μου να ανεβαινει πανω απο το 140 ενω περυσι καμια απο τις 2 ομαδες μου δεν επεφτε κατω απο το 150.Πολυ σπανια... guns.gif
cydonian
QUOTE(duncan21 @ Nov 19 2010, 13:17 ) *
Πρωτια αυτη την εβδομαδα. icon_joy.gif icon_joy.gif

Να 'ναι καλα εκεινο το παληκαρακι ο Μεχια.Ειδα επιτελους μια απο τις ομαδες μου να ανεβαινει πανω απο το 140 ενω περυσι καμια απο τις 2 ομαδες μου δεν επεφτε κατω απο το 150.Πολυ σπανια... guns.gif

Αυτό... και μάλιστα το 140 δεν το έκανε η "καλή" μου ομάδα (110) αλλά μια που έφτιαξα αυτή τη βδομάδα...
Πήρα το ρίσκο με τον Λάνγκτον σχεδόν σε όλες τις ομάδες μου και με πρόδωσε ο άτιμος.
thrylos7
Ναι ρε γμτ, τί θα γίνει έτσι φέτος; Είπαμε μια, δυο, τρεις, αλλά δεν μπορούμε να σηκώσουμε κεφάλι... Με 140 και πανηγυρίζουμε...
rchos
χασαν και οι δυο ομαδες μας αυτη τη βδομαδα στην ευρωλιγκα.
τουλαχιστον πηγα καλα στο φαντασι.

επαιζα με 9 παιχτες γιατι ειχα τον πιτ τραυματια και δεν προλαβα να τον αλλαξω και παρολα αυτα εκανα 188.

ελπιζω σε αναλογη συνεχεια.
Razorblade Fish
QUOTE(rchos @ Nov 26 2010, 00:45 ) *
χασαν και οι δυο ομαδες μας αυτη τη βδομαδα στην ευρωλιγκα.
τουλαχιστον πηγα καλα στο φαντασι.

επαιζα με 9 παιχτες γιατι ειχα τον πιτ τραυματια και δεν προλαβα να τον αλλαξω και παρολα αυτα εκανα 188.

ελπιζω σε αναλογη συνεχεια.

Αν τον αλλαζες πετυχημενα μπορει να πηγαινες και για πρωτια.Εγω σε μια ομαδα μου εχω 213 και εχω καποιες ελπιδες.Δυστυχως δεν ειχα Barac,καταραμενε Σοφο...Ακομα ενας λογος να αντιπαθω τον Σχορτσανιτη...Πιστευα οτι θα τον φορτωσει φαουλ και τον πουλησα σε ολες μου τις ομαδες...Πετυχημενη κινηση... 68.gif
cydonian
Εγώ ενα θα σας πω. Είχα Λάνγκτον και Μπιελιτσα (της Λιετουβος) icon_drunk.gif
thrylos7
Ψιλοπανικός αυτή την εβδομάδα με τους αμφίβολους. Ας προσευχηθούμε για devotion...
Razorblade Fish
QUOTE(thrylos7 @ Dec 1 2010, 00:23 ) *
Ψιλοπανικός αυτή την εβδομάδα με τους αμφίβολους. Ας προσευχηθούμε για devotion...

Εγω σχεδον παντα αποφευγω να ρισκαρω με αμφιβολους...Ειναι τοσοι πολλοι οι αμφιβολοι στο 2-3 ομως που αναγκαστικα ρισκαρα σε ποιοτητα...Δεν εχω καλο προαισθημα για αυτη την εβδομαδα.Μακαρι να μεινουμε ψηλα...
SG3ptshooter
Με καθυστέρηση ενός λεπτού η ομάδα μου που συμμετέχει στη λίγκα μας έμεινε με 8 angry_red.gif angry_red.gif

Διάολε 5 η ώρα είναι δυνατόν να ξεκινάει η Κχίμκι; Στη Μόσχα παίζουμε κι εμείς αλλά 2 ώρες αργότερα..
Anaz
Δεν εχουν κλεισει ακομα οι αλλαγες.
duncan21
Τσιμπησα τους Νικολας,Γιασικεβιτσιους σε πολυ καλη τιμη.Ελπιζω σε ενα 150 εστω για μια φορα... biggrin.gif
thrylos7
Να μας λες ποιους τσιμπάς κάθε φορά! blech.gif Μας κατέστρεψες Σάρας...
benchwarmer
QUOTE(thrylos7 @ Dec 2 2010, 00:17 ) *
Να μας λες ποιους τσιμπάς κάθε φορά! blech.gif Μας κατέστρεψες Σάρας...


ειπε αυτος που με ειχε συμβουλεψει να πεταξω τον Σοκολοφ και να παρω "εναν σοβαρο ψηλο" blech.gif blech.gif
thrylos7
Γιο-γιο τον έκανε το "δικό" μου ε;
duncan21
Ε δεν ειναι κατασταση αυτη.Ημαρτον δηλαδη.Τι αλλο πρεπει να κανουμε στο φετινο fantasy για να περασουμε το 150?Συν τοις αλλοις προτιμησα να παρω τον Τελετοβιτς αντι του Βαρντα... icon_drunk.gif guns.gif

QUOTE(benchwarmer @ Dec 2 2010, 00:30 ) *
ειπε αυτος που με ειχε συμβουλεψει να πεταξω τον Σοκολοφ και να παρω "εναν σοβαρο ψηλο" blech.gif blech.gif

24.gif 24.gif 24.gif
Razorblade Fish
Δυστυχως τα προαισθηματα μου βγηκαν αληθινα...ΠΑΤΟΣ...Γκορντον-Λογκαν-Μπατιστ ουτε 10 ολοι μαζι...Και να εχω πουλησει και Λανγκφορντ λογω τραυματισμου και εβγαλε 27αρι...Θλιψη...
thrylos7
Εδώ που τα λέμε για Γκόρντον φαινόταν το πράμα μετά την αποχώρηση Βουγιόσεβιτς...

..κατά τ' άλλα, πάλι καλά που έμεινε ο Κιθ!
Razorblade Fish
QUOTE(thrylos7 @ Dec 2 2010, 00:46 ) *
Εδώ που τα λέμε για Γκόρντον φαινόταν το πράμα μετά την αποχώρηση Βουγιόσεβιτς...

..κατά τ' άλλα, πάλι καλά που έμεινε ο Κιθ!

Μα ηταν ολοι τραυματιες,ποιον να παρεις???Μονο ο Ρακοσεβιτς,αλλα δεν του εχω εμπιστοσυνη,ειδικα εκτος εδρας και σε κλειστο μαλλον ματς...Παντως πανω απο 1(!!!!!!!) μαλλον θα το κανει.Κριμα,κριμα...
cydonian
QUOTE(thrylos7 @ Dec 2 2010, 00:17 ) *
Να μας λες ποιους τσιμπάς κάθε φορά! blech.gif Μας κατέστρεψες Σάρας...

Μάλλον εγώ πρέπει να λέω ποιους τσιμπάω, συνεχίζω το μεγάλο σερί με τα μειον, αυτή τη φορά ήταν η σειρά του Σάρας.

Ο άλλος ο Τελέτοβιτς ο θεός πώς κατάφερε 0/7 τρίποντα; icon_drunk.gif
Anaz
Μονιμως την παταω γιατι ξεχναω να αλλαξω τους τραυματιες. Μπαινω τυχαια στο τοπικ, διαβαζω για τους τραυματισμους κ λεω ωπα..για κατσε να τσεκαρω.. κι αλλαζω ετσι τον Λανγκφορντ που τον ειχα σε ολες τις ομαδες γεματος ικανοποιηση κ ανακουφιση που δεν την πατησα για μια ακομη φορα..
laugh.gif

Αυριο χρειαζομαι οπωσδηποτε καλη εμφανιση απο το περιφερειακο μας διδυμο.
rchos
α ρε σαρας μας ξεσκισες.
αθλια βραδια.
με 6 ατομα εκανα 88.εξαιτιας του σαρας φυσικα.
απο τους υπολοιπους ικανοποιημενος ειμαι.
αν εκανε ενα 6 ο σαρας εφτανα τα 100.το κερατο της!
thrylos7
Τουλάχιστον το 'πιασες το 88άρι σου. Εμένα δε με βλέπω να κάνω πάνω από 150 φέτος. Damn!

(Α ναι, είχα Μπατίστ και τον Μπάρατς τον έχω διώξει προ πολλού - κάνει πάρτυ ο Μπάρατς, εκεί φτάσαμε φέτος!)

QUOTE
Μα ηταν ολοι τραυματιες,ποιον να παρεις???Μονο ο Ρακοσεβιτς,αλλα δεν του εχω εμπιστοσυνη,ειδικα εκτος εδρας και σε κλειστο μαλλον ματς...Παντως πανω απο 1(!!!!!!!) μαλλον θα το κανει.Κριμα,κριμα...


Ε εντάξει, δεν είναι και ο περσινός Ιγκόρ! Αν είχες ήδη Εμετέριο και Σπανούλη πάντως ναι, δεν είχες και πολλές επιλογές. Εγώ χαίρομαι πάντως, γιατί συνήθως κάτι τέτοια καταλήγουν εκκωφαντικά άσχημα! biggrin.gif
rchos
περιμενω να μου απονεμηθει το βραβειο της χειροτερης αλλαγης!

εδιωξα d-wash για να παρω σαρας!

καντε τους υπολογισμους σας και θα καταλαβετε!
thrylos7
Και χαιρόμουν που κράτησα Λάνγκφορντ και τα πήγε και περίφημα ο αρχηγός... Κανά 10άρι συνολικά καλύτερα απ' το δικό σου Σταμ...
Anaz
Aναμεσα σε Σοφο, Begic, Hines ποιον θα διαλεγατε αυτη την αγωνιστικη???
thrylos7
Έλα ντε... πολύ δύσκολο! Καλύτερα κράτα αυτόν που έχεις και διώξε Λάνγκφορντ τώρα που το site της euroleague του ετοίμασε συνέντευξη (και ως γνωστόν, πάντα γκαντεμιάζει όποιον παρουσιάζει 1-2 μέρες πριν την αγωνιστική)...
Anaz
Τον Λανγκφορντ τον εδωσα ουτως η αλλως την προηγουμενη βδομαδα.
Τον Ξιστοφ εχω αλλα δεν ψηνομαι να τον κρατησω.
Anaz
Καλα αυτος ο Ρακοσεβιτς ποτε τραυματιστηκε παλι?? rolleyes.gif
benchwarmer
Καταστροφη αυτη η αγωνιστικη....
thrylos7
Ο Ρακόσεβιτς καλός ήταν.. ο Ντέντοβιτς μας τη φόρεσε (κι όχι τίποτα άλλο, του έχουν χρεωθεί και αλλεπάλληλα άστοχα σουτ, χωρίς να υπάρχει κάπου κάποιο επιθετικό ρημπάουντ έστω)! Damn it!
duncan21
Eκανα σκορ πανω απο 150!!!Για την ακριβεια 160,2!!!

wav.gif
Razorblade Fish
Καλη αγωνιστικη για μενα,απο 170 μεχρι 212...Αν βοηθουσε και αυτος ο Μπαρατς στις 2 πιο καλες μου ομαδες ολα θα ηταν ιδανικα.Τωρα με κρατησε πισω.Τι διαλο,αγχωνεται μεσα στη Βασκονια???

Ranking εντος: 12, -2 , 26 , 5 (ΜΟ:10,25)
Ranking εκτος: 24, 20, 14 , 34(ΜΟ 23)
Anaz
Mε τον Barac τι γινεται?? Παιζει κανονικα??
Eπισης γυρισε ο Pecherov??
thrylos7
Είναι most-sold, οπότε κάτι θα ξέρουν οι Ισπανοί. Σταυρό δεν έχει πάντως.

Ο Πεσέροφ έπαιξε λίγο στο πρωτάθλημα, οπότε μάλλον δε θα' ναι απόλυτα έτοιμος. Βέβαια, αν είναι να τον πάρει κάποιος θα το κάνει τώρα.
euroleague_addicted
QUOTE(thrylos7 @ Dec 9 2010, 23:58 ) *
Ο Ρακόσεβιτς καλός ήταν.. ο Ντέντοβιτς μας τη φόρεσε (κι όχι τίποτα άλλο, του έχουν χρεωθεί και αλλεπάλληλα άστοχα σουτ, χωρίς να υπάρχει κάπου κάποιο επιθετικό ρημπάουντ έστω)! Damn it!


Τον Ντεντοβιτς τον έδωσες να υποθέσω??? smiley.gif Μη στεναχωριεσαι δεν εισαι ο μόνος smiley.gif
thrylos7
Νομίζω ότι πλέον τον μισώ! shot.gif
benchwarmer
QUOTE(thrylos7 @ Dec 13 2010, 20:11 ) *
Είναι most-sold, οπότε κάτι θα ξέρουν οι Ισπανοί.


Αλλη μια εγκυρη προβλεψη του γκουρου smiley.gif


Εγω εχω 134 με 9 (104 με 4 παιχτες, και τα υπολοιπα 30 με τους αλλους 5 icon_drunk.gif), και περιμενω τον Σαρας σημερα..
thrylos7
Πού ακριβώς υπήρξε πρόβλεψη; Όχι τίποτα άλλο, δεν το κοπιάρεις και ολόκληρο.

Οι προβλέψεις υπάρχουν στο blog.
tsitum
cheatum εδω με chea κ οχι με tsi που εβαλα στο φορουμ για ξεκαρφωμα icon_wave.gif

ASK Riga η ομαδα, αλλα παει οπως πηγε η νεοσυντιθεμενη ομαδα της Λετονιας. Διαλυεται...
Δυστυχως βρεθηκα απο νωρις εκτος συναγωνισμου βαθρου κ συναγωνιζομαι πλεον τους τελευταιους που δεν κανουν αλλαγες αφηνοντας τις ομαδες τους να ρολαρουν rolleyes.gif

Thryle καλα τα πηγαινεις, καλη προσπαθεια το blog. Εσυ εισαι ο δημιουργος του?

Ριχνω κριμα που δεν αγορασα τον Langford νωρις που μπορουσα. Τον ηξερα κ απο τη Birtus Bologna παναθεμα με.

Στη τελευταια αγωνιστικη με εφαγε ο Ρεγιες που τραυματιστηκε μετα το κλειδωμα, οπως κ ο Ντελινικαιτις, Γκιντενς. Ημαρτον... Οχι οτι ο κυριος Πλανινιτς με αφησε ευχαριστημενο. shot.gif

Κσιστοφ Λαβρινοβιτς ο κορυφαιος παιχτης της Ευρωλιγκας τη τελευταια τετραετια.

Διαμαντιδης, Σπανουλης, Μπουρουσης, Φωτσης οι καλυτεροι Ελληνες.
thrylos7
Έλεγα κι εγώ, ποιος είναι αυτός ο cheatum... tongue.gif

Για τον Λαβρίνοβιτς.. θα μπορούσε! Το fantasy δίνει άλλη οπτική στα πράγματα (ειδικά αν ένας παίκτης σου έχει βγει)... Κάπως έτσι θεωρούσα (και θεωρώ ακόμα biggrin.gif ) τον Μπούλοκ τον καλύτερο παίκτη στα ευρωπαϊκά παρκέ τα τελευταία χρόνια (δεν είμαι ο μόνος βέβαια, υπάρχει και παρόμοια άποψη του Μάλκοβιτς, πριν καμιά πενταετία όμως!).

Ναι, το blog δικό μου είναι, αλλά δημιουργήθηκε πριν προκύψουν υποχρεώσεις, οπότε ο χρόνος ενασχόλησης είναι αρκετά περιορισμένος συγκριτικά μ' αυτό που σκόπευα να κάνω. Αλλά δε βαριέσαι, κάτι είναι κι αυτό πιστεύω.. Η ομάδα του blog πάντως δεν πάει καθόλου καλά, ευτυχώς υπάρχουν άλλες καλύτερες που ελπίζω να μας διατηρήσουν στην ευρωπαϊκή ελίτ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.