Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Eurovision 2012
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2
Magnus92
QUOTE(duncan21 @ May 26 2012, 18:46 ) *


Που τη ξεθάψατε?Με κάψατε αλήτες,μιλάμε για τον απόλυτο ανεκπλήρωτο έρωτα μεταξύ εμού και της κυρίας.(ROULA)



ελα ρε Ντουγκα, δεν μου το λεγες τοσο καιρο να σφαχτουμε τα παλικαρια στην ποδια της κυριας... smiley.gif

Δηλωνω ομοιοπαθης...



ΥΓ τωρα που το σκεφτομαι, αυτη πρεπει να ηταν και η τελευταια Γιουροβιζιον που χαζεψα στην tv...
Weekendman
QUOTE(Magnus92 @ May 26 2012, 19:08 ) *
Δηλωνω ομοιοπαθης...

Και εγω επίσης


πάντως το κορίτσι δείχνει να κατέχει και την ελληνική γλώσσα...
Magnus92
Eπειδη ειστε παλιοπαιδα, και ξαναφερατε στιγμες Γιουροβιζιον στο μυαλο μου, ας βαλω κι εγω 2-3 που ειναι η δικια μου high list.

1. Ενα τραγουδι, που το ειχα ερωτευθει παραφορα, και ειχε κερδισει κιολας νομιζω:



2. Ο Λιθουανος γκαλεριστας, πρεπει να ειναι απο τις πιο φλωρε φατσες που εμφανιστηκαν ποτε στον θεσμο



3. Επικο επος, επικων διαστασεων... Στα Γερμανικα κιολας ... 77.gif





Ειδικη αναφορα και σε Verka Serduchka προφανεστατα thumbsup.gif ... ΤΑΝΖΕΝ ! 56.gif
Weekendman
QUOTE(Magnus92 @ May 26 2012, 21:07 ) *
3. Επικο επος, επικων διαστασεων... Στα Γερμανικα κιολας ... 77.gif


Καλά οι Γερμανόφωνοι ξεχωρίζουν για την σοβαρότητα των εμφανίσεων τους στον θεσμό αυτό 2 σχετικά παράδειγματα...


1998


2000





εγω πέρα απο όμορφες παρουσίες όπως αυτές που ανάφερθηκαν η όπως η η παρακάτω


μπορεί να μου αρέσουν και τέτοια κιτς(εμφανισιακά) κλασσικά κομμάτια






QUOTE(Magnus92 @ May 26 2012, 21:07 ) *
Ειδικη αναφορα και σε Verka Serduchka προφανεστατα thumbsup.gif ... ΤΑΝΖΕΝ ! 56.gif

Χρειάζεται κάτι πιο αυθεντικό...



ας υποστηρίξουμε το ελληνικό...άλογο σήμερα!
Weekendman
QUOTE(Weekendman @ May 26 2012, 21:26 ) *
Καλά οι Γερμανόφωνοι ξεχωρίζουν για την σοβαρότητα των εμφανίσεων τους στον θεσμό αυτό 2 σχετικά παράδειγματα...

όχι ότι οι άλλες χώρες σκίζουν απο σοβαρότητα αλλά λέμε τώρα...
Zoys
Italy for the win!
Manu7
Μ'άρεσε και μένα η Ιταλία.

Αλλά εντάξει η Σουηδία φέτος έχει στείλει απίστευτο τραγούδι.Θέλει απεγνωσμένα τη Γιουροβίζιον για την επόμενη χρονιά και φαίνεται.

Φοβερή σκηνική παρουσία-φοβερή φωνή-εξαιρετικός ρυθμός.

HLR CENATION
Εμενα σαν τραγουδι μου αρεσε η Εσθονια,η Ελλαδα,η Αλβανια και η Σερβια που ακολουθει μετα.

Το σουηδικο αντιθετα δεν με κερδισε.

Σαν γυναικες Ελλαδα φυσικα καλυτερη απο ολεςΓαλλια και Αζερμπαιτζαν.Συμπαθητικη αλλα ως εκει η Κυπρος.
Manu7
QUOTE(HLR CENATION @ May 26 2012, 23:35 ) *
Εμενα σαν τραγουδι μου αρεσε η Εσθονια,η Ελλαδα,η Αλβανια και η Σερβια που ακολουθει μετα.

Το σουηδικο αντιθετα δεν με κερδισε.

Σαν γυναικες Ελλαδα φυσικα καλυτερη απο ολεςΓαλλια και Αζερμπαιτζαν.Συμπαθητικη αλλα ως εκει η Κυπρος.

Εντάξει εσύ είσαι μπαλαντιακός.Φαίνεται.Τώρα το Αχ Κούλα σ'άρεσε δηλαδή?Προτιμώ το δικό μας tongue.gif


Προφανώς δεν έχω πρόβλημα με τις μπαλάντες αλλά να πω την αλήθεια δεν με εντυπωσίασε και καμιά φέτος.
Και αυτή η Αλβανίδα ωραία φωνή δεν λέω αλλά πιο πολύ τσύριζε στο τραγούδι παρά τραγουδούσε.Σαν μην είχε λόγια το τραγούδι.

Επίσης στηρίζω Γιαγιάδες για 2ρη θέση.biggrin.gif
HLR CENATION
QUOTE(Manu7 @ May 26 2012, 23:43 ) *
Εντάξει εσύ είσαι μπαλαντιακός.Φαίνεται.Τώρα το Αχ Κούλα σ'άρεσε δηλαδή?Προτιμώ το δικό μας tongue.gif


Προφανώς δεν έχω πρόβλημα με τις μπαλάντες αλλά να πω την αλήθεια δεν με εντυπωσίασε και καμιά φέτος.
Και αυτή η Αλβανίδα ωραία φωνή δεν λέω αλλά πιο πολύ τσύριζε στο τραγούδι παρά τραγουδούσε.Σαν μην είχε λόγια το τραγούδι.

Επίσης στηρίζω Γιαγιάδες για 2ρη θέση.biggrin.gif

Ναι χαχα smiley.gif .Πραγματι μπαλαντικος ειμαι...Το εσθονικο το κοροιδευουν εδω στην Ελλαδα επειδη εχει το Κουλα.Της Αλβανιας με αγγιξε.Τραγουδαρα ειναι αυτο που ακουγεται τωρα το σερβικο. wink.gif
Manu7
QUOTE(HLR CENATION @ May 26 2012, 23:48 ) *
Τραγουδαρα ειναι αυτο που ακουγεται τωρα το σερβικο. wink.gif

Τον Ζέλικο τον στηρίζω και γωwink.gif.Αν και Ολυμπιακός...tongue.gif
HLR CENATION
QUOTE(Manu7 @ May 27 2012, 00:02 ) *
Τον Ζέλικο τον στηρίζω και γωwink.gif.Αν και Ολυμπιακός...tongue.gif


Χαχα καλο...

Αν ψηφιζα(δεν μπορω να ψηφισω Ελλαδα),θα ψηφιζα 5αρι στην Ουκρανια(τα μοναδικα χορευτικα μαζι με της Ελλαδος που μου αρεσαν) 6αρι στο Αζερμπαιτζαν,8αρι στην Εσθονια,10αρι στην Αλβανια και 12αρι στη Σερβια.
HLR CENATION
Οπως το ειπες Manu Σουηδια...Ευκολα.

Μ αρεσει που οι Γιουροβισιονολοι μας τα ειχαν πρηξει με την Κυπρο οτι εχει κερδισει την Ευρωπη.Αυτη καταποντιστηκε.
Manu7
QUOTE(Manu7 @ May 27 2012, 00:02 ) *
Τον Ζέλικο τον στηρίζω και γωwink.gif.Αν και Ολυμπιακός...tongue.gif


QUOTE(Manu7 @ May 26 2012, 23:32 ) *
Αλλά εντάξει η Σουηδία φέτος έχει στείλει απίστευτο τραγούδι.Θέλει απεγνωσμένα τη Γιουροβίζιον για την επόμενη χρονιά και φαίνεται.
Φοβερή σκηνική παρουσία-φοβερή φωνή-εξαιρετικός ρυθμός.



QUOTE(Manu7 @ May 26 2012, 23:43 ) *
Επίσης στηρίζω Γιαγιάδες για 2ρη θέση.biggrin.gif


Και τι κατάλαβα ο στόκος...Δεν πήγα να τα παίξω στο στοίχημα να κονομήσω... kill.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ May 26 2012, 23:35 ) *
Εμενα σαν τραγουδι μου αρεσε η Εσθονια,η Ελλαδα,η Αλβανια και η Σερβια που ακολουθει μετα.

Το σουηδικο αντιθετα δεν με κερδισε.

Σαν γυναικες Ελλαδα φυσικα καλυτερη απο ολεςΓαλλια και Αζερμπαιτζαν.Συμπαθητικη αλλα ως εκει η Κυπρος.


Απο το λιγο που ειδα ουτε εγω τρελαθηκα με το σουηδικο. Ενα συνηθισμενο τραγουδι μου φανηκε. Η Αλβανια δε μου αρεσε απ αυτο που ακουσα. Μια τσιριδα ακουγα αντι για τραγουδι. Αρα η επιλογη μου ηταν η Σερβια! Καλη ειναι κι η τριτη θεση. Ειδικα οταν προκειται για 2η συμμετοχη απο τον ιδιο, με την πρωτη προσπαθεια να εχει φτασει μεχρι τη 2η θεση με ενα κατα τη γνωμη μου καλυτερο τραγουδι:
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 27 2012, 01:58 ) *
Απο το λιγο που ειδα ουτε εγω τρελαθηκα με το σουηδικο. Ενα συνηθισμενο τραγουδι μου φανηκε. Η Αλβανια δε μου αρεσε απ αυτο που ακουσα. Μια τσιριδα ακουγα αντι για τραγουδι. Αρα η επιλογη μου ηταν η Σερβια! Καλη ειναι κι η τριτη θεση. Ειδικα οταν προκειται για 2η συμμετοχη απο τον ιδιο, με την πρωτη προσπαθεια να εχει φτασει μεχρι τη 2η θεση με ενα κατα τη γνωμη μου καλυτερο τραγουδι:


Δεν ξερω αλλα το αλβανικο μου αρεσε πολυ.Φοβερη φωνη αυτη.Ετσι οπως την ειχαν στησει πανω στην σκηνη δεν μου αρεσε.

παραγματι και η πρωτη φορα που πηγε ο σερβος παλι με τραγουδαρα πηγε.Κατι τετοια τραγουδια ανεβαζουν το πρεστιζ της eurovision.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.