Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Η επιστροφή του Άσωτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Eurobasket 2011
Pages: 1, 2, 3
aegeansheed
Το αφιέρωμα-το έχουμε ξαναπεί, είναι σπουδαίο. Όμως Megathread, χωρίς να υπάρχει μία ξεχωριστή ενότητα για τον Θεούλη, θα μπορούσε εύκολα να χαρακτηριστεί ως μη-ολοκληρωμένο. Έχουν γραφτεί τόσες σελίδες για μικρότερης σημασίας θέματα όπως η χειμέρια νάρκη του Keselj, η πληρότητα του Καλιέντε και η αγάπη για τη Φινλανδία και από την άλλη υπάρχει τόσος κόσμος που περιμένει εναγωνίως το επόμενο παιχνίδι του Χάτζη για να σχολιάσει.

Χτες είδα το πιο συναρπαστικό παιχνίδι του Ευρωμπάσκετ, αλλά δε σας κρύβω ότι η αγάπη μου για τον δικό μας γραφικό σπήκερ, πολλές φορές με έκανε να βρίσκομαι σε μια κατάσταση λαχτάρας μιας νέας ατάκας ή συχνά να απολαμβάνω τη χαρά από την ικανοποίηση μιας σωστής μαντεψιάς της ατάκας-κλισέ που περίμενα να πει, διαβάζοντας έτσι μια φάση μπροστά στο sportscasting.

Δυστυχώς χθες, ο Δημήτρης φάνηκε λιγότερο ενθουσιώσης όπως συνήθως στις μεταδόσεις του. Ίσως να έφταιξε το jet lag και να βγήκε κούραση. Ελπίζω να μην τον επηρεάσει στη συνέχεια και να μας έχει ο Θεός καλά να ζήσουμε επιτέλους ζωντανή μετάδοση Εθνικής Γαλλίας με όλους τους superstars παρόντες. Ήρθε η ώρα να ανασκευαστεί η έκφραση "playmaker ρακέτας" με κάτι πιο νέο, πιο δημιουργικό και "χάτζη", τώρα που παίζει και ο Ζοακίμ? Ελπίζω να μάθουμε το συντομότερο. Χθές πάντως έδωσε κάποιες μοναδικές στιγμές, όπως το Σάλπισμα της αντεπίθεσης, η υπενθύμιση ότι Tepic και Saras είναι συμπαίκτες (μία φορά συμπαίκτης, συμπαίκτης για πάντα) και το νέο laissez-faire.

IN-SEP WE TRUST bball.gif
joi
Έχετε χύσει τόσο "μελάνι" για τον αγαπημένο, αλλά μας δημιουργείτε ένα πρόβλημα.
Εμείς του εξωτερικού τι να κάνουμε? Χρόνια τώρα αισθάνομαι ότι τις βλέπω μισές τις διοργανώσεις.
Δεν αντέχω άλλο.

Σήμερα να φανταστείτε ότι θα δω την εθνική με σουηδό speaker. Ντροπή και αίσχος. Δεν μπορεί να κανονίσει κάτι η ΕΡΤ να στέλνει ήχο? Κάντε κάτι ρε παιδιά.
zorba
QUOTE(joi @ Sep 8 2011, 06:40 ) *
Έχετε χύσει τόσο "μελάνι" για τον αγαπημένο, αλλά μας δημιουργείτε ένα πρόβλημα.
Εμείς του εξωτερικού τι να κάνουμε? Χρόνια τώρα αισθάνομαι ότι τις βλέπω μισές τις διοργανώσεις.
Δεν αντέχω άλλο.

Σήμερα να φανταστείτε ότι θα δω την εθνική με σουηδό speaker. Ντροπή και αίσχος. Δεν μπορεί να κανονίσει κάτι η ΕΡΤ να στέλνει ήχο? Κάντε κάτι ρε παιδιά.


Κι εγώ θ' ακούω τους Ιταλούς να λένε ότι η Ελλάδα είναι η ομάδα με το λιγότερο ταλέντο και την καλύτερη συνοχή και ότι η Ιταλία χρειάζεται επειγόντως πλέι μέικερ και σέντερ για να γίνει ανταγωνιστική... torture.gif
bballbill
http://tvradio.ert.gr/et1/
Αυτή την υπηρεσία την έχετε δοκιμάσει?
KingCrimson
QUOTE(zorba @ Sep 8 2011, 08:58 ) *
Κι εγώ θ' ακούω τους Ιταλούς να λένε ότι η Ελλάδα είναι η ομάδα με το λιγότερο ταλέντο και την καλύτερη συνοχή και ότι η Ιταλία χρειάζεται επειγόντως πλέι μέικερ και σέντερ για να γίνει ανταγωνιστική... torture.gif


ναι χρειαζεται ασσο και πενταρι, για να χτυπαει πιο ανετα 3 ποντα η γνωστη τριαδα, δηλαδη απο ολο αυτο το συνοθηλευμα που παρουσιασανε, αυτοι εντωπισανε μονο εκει τις ελλειψεις, καλα..δε τους βλεπω ουτε σε 10 χρονια να κατεβαζουνε ομαδα της προκοπης και κριμα για την Ιταλια, γιατι στο παρελθον ξερανε απο μπασκετ
ViC
επιτέλους, το ευρωμπάσκετ από χθες απέκτησε νόημα. Και όχι, δεν είναι ότι η διοργάνωση πήγε στη δεύτερή της φάση.
Είναι ότι επέστρεψε επιτέλους Αυτός (δεν επικαλούμαι το όνομά του επί ματαίω) και άρχισε να μεταδίδει!
Την παραδέχομαι την ΕΡΤ σε αυτό. Μας έβαζαν τόσες μέρες τον Ιωάννου και η προσμονή μας μεγάλωνε! Είναι σα να βάζεις διαφημίσεις πριν από το πιο κρίσιμο σημείο μιας ταινίας.
Ζούμε για τη στιγμή που θα περιγράψει το χιαστί Γαλλία-Ελλάδα...
Air Kef
QUOTE(bballbill @ Sep 8 2011, 08:49 ) *
http://tvradio.ert.gr/et1/
Αυτή την υπηρεσία την έχετε δοκιμάσει?



Δεν δουλεύει στο εξωτερικό. sad.gif
all_around


Τώρα και εγώ αγωνιώ για Χατζή χθες το ευχαριστήθηκα, επίσης Ιωάννου σε ήρεμο ματς είναι μια χαρά-παρότι έχει τα γνωστά του λάθη,ατάκες, όταν περιγράφει Ελλάδα όμως και ΟΣΦΠ, δεν παλεύεται , κάποιος να του πει ότι δεν του πάει...
zorba
Αφιερωμένο στον moderator:

77.gif
Air Kef
??
xristos_metal
Πιετρις για τρειςςςς τι να λεμε τωρα!!!!!!!!!!
joi
QUOTE(joi @ Sep 8 2011, 07:40 ) *
Σήμερα να φανταστείτε ότι θα δω την εθνική με σουηδό speaker.


Na με συγχωρέσει ο Δημήτρης Χατζηγεωργίου και οι θεοί του φόρουμ αλλά πρέπει κάτι να γράψω για τους Σουηδούς speakers. Κάθονται και μετράνε πόσοι από την ελληνική ομάδα λέγονται Κώστας (πολλοί). Δεν αντέχω λέμε......
Air Kef
Χάτζη, δύο φορές λάθος σκορ μεσα σε 3 λεπτά 77.gif

QUOTE(joi @ Sep 8 2011, 21:57 ) *
Na με συγχωρέσει ο Δημήτρης Χατζηγεωργίου και οι θεοί του φόρουμ αλλά πρέπει κάτι να γράψω για τους Σουηδούς speakers. Κάθονται και μετράνε πόσοι από την ελληνική ομάδα λέγονται Κώστας (πολλοί). Δεν αντέχω λέμε......



Πολύ ενδιαφέρον, νομιζω είχα ακουσει κάποιους έλληνες να μετράνε ποσοι Κινέζοι λέγονται Λι κάποια χρονια. biggrin.gif
zorba
QUOTE(Air Kef @ Sep 8 2011, 15:23 ) *
??


Απλά κάποιος μου έσβησε δύο ποστ... ίσως να 'χε και δίκιο...
keraynopoylos
Μπορειτε να λετε οτι θελετε.

Ο Χατζη ειναι μεγαλοψυχος και θα σας συγχωρησει.

Οπως χθες που σε καποια σημεια οταν γινοταν κατι λαθος απο την Εθνικη ελεγε: "Δεν πειραζει"(!)

Επισης με εκανε να συνηδειτοποιησω οτι ειμαι δυνητικα ο καλυτερος αμντικος evah to walk this planet. Αρκει να με περιμενουν οι αντιπαλοι.("Καλη αμυνα αλλα λιγο καθυστερημενη..!")

Παρ'ολα αυτα, ο Χατζη ειναι μελωδια για τ'αυτια μου, σε συγκριση με Ιωαννου.
sacarame
Κάποια στιγμή σε ένα εύστοχο τρίποντο του Λάκοβιτς από την δεξιά πλευρά,λέει (στο περίπου) ο μέγιστος:

"και να ο Λάκοβιτς, παρ'ότι αριστερόχειρας,βρίσκει τρόπο να σκοράρει από την δεξιά πλευρά"

icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Δάκρυσα εκείνη την στιγμή από τα γέλια...
aegeansheed
The sad fact is that...
Αγώνες Γαλλίας από τη στιγμή που επανήλθε: 2
Μεταδόσεις αγώνων Γαλλίας με Χ, από τότε και ως τώρα: 0

sad.gif


Το μυστήριο θα μπορούσε να έχει λυθεί αν υποθετικά έχει ήδη αποφασίσει, ως αφεντικό στο αθλητικό τμήμα που είναι, να μεταδώσει το πιο υποσχόμενο ματς αυτής της φάσης (Γαλλία-Ισπανία) την Κυριακή. Πεθαίνων ν' ακούσω Μπατίιιιιιιιιιιιιιιιμ.
Air Kef
Θα στείλουμε γράμμα αν δεν ειναι ούτε την Κυριακή.
morrison
"Σαφαρτζικ και Νοβιτζκι οι διδυμοι πυργοι της Εθνικης Γερμανιας"

Το ακουσε κανενας αλλος γιατι αρχιζω και αμφιβαλλω για την ακοη μου?
Too good to be true λεμε...
Myria
QUOTE(morrison @ Sep 10 2011, 01:57 ) *
"Σαφαρτζικ και Νοβιτζκι οι διδυμοι πυργοι της Εθνικης Γερμανιας"

Το ακουσε κανενας αλλος γιατι αρχιζω και αμφιβαλλω για την ακοη μου?
Too good to be true λεμε...

Υπογραφω και με τα δυο χερια οτι ειπωθηκε...Ηταν υπουλο,αλλα μπορεις να γλυτωσεις την αγορα ενος τετοιου http://www.clevermarket.gr/displayITM2.asp?ITMID=3322 μεχρι την επομενη μεταδοση!!
aegeansheed
Αγαπημένο μου Ημερολόγιο,

Φεύγει και αυτή η μέρα, η μετάδοση τελείωσε, αλλά η Εθνική δεν κατάφερε να περάσει αλώβητη από τις συμπληγάδες των Ουραλίων. Μιλάω φυσικά για το δίδυμο των ΝΒΑers Μοζγκόφ και Κιριλένκο. Ο Βαγγέλης δυστυχώς έχει γίνει κολλητσίδα τις τελευταίες ημέρες και έχω αρχίσει να μην την παλεύω καθόλου. Κάθε βράδυ, εκεί που έχω αράξει στο δημοσιογραφικό μπουθ με τον φραπέ μου και περιμένω να κάνω πρώτη σύνδεση με την ΕΡΤ, σκάει μύτη ο Βαγγέεεεεεεληηης...

Χτυπάει η πόρτα, απαντάω "Μπατίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιμ", (αφού λες και δεν ξέρω ποιον θα δώ) και ξεπροβάλει η συμπαθητική-κατά τα άλλα- φατσούλα με τα μαγουλάκια και τα γυαλάκια. "Να περάσω?" και με κοιτάει στα μάτια σα μικρό παιδί που βλέπει για πρώτη φορά το κουκλόσπιτο της Μπάρμπι. Εγώ ως φιλεύσπλαχνος και γαμάτος που είμαι λυπάμαι που τον βλέπω έτσι. Εντάξει, λέει κάτι ακαταλαβίστικα με Μεσαίους Παίκτες και Μακρινά Ριμπάουντ, αλλά τί να πώ κι εγώ... Στο Μπάσκετφόρουμ με έχουν Θεό.

Ε, τι να κάνω, τον Βαγγελάκη στην ΕΡΤ τον είχαμε συνέχεια στην αγγαρεία, να μεταδίδει τα μεσημεριανά παιχνίδια, να είναι με το μικρόφωνο και τη γραβάτα μέσα στο γήπεδο και να κυνηγάει παίκτες, να μυρίζει τον ιδρώτα του Μπουρούση και να βγάζει κραυγές και αγριοφωνάρες για να έχουμε μετά καλά τρέιλερς για τις επόμενες διοργανώσεις. Μια φορά θυμάμαι του είχα πει: "Βαγγέλη, χέστηκα αν θα βάλει το τρίποντο ο Κουφός, θέλω όταν το βάλει να ουρλιάξεις σα να σου κλέβουν το παιδί". Ποτέ δεν κατάλαβα τί σήμαινε το "Δημήτρη, δεν είναι ο Κουφός, είναι ο Καλάθης" που μου απάντησε. Τέσπα, αυτά με τον Βαγγέλη, θα τον φάμε στη μάπα και σε αυτό το Ευρωμπάσκετ, το κακό είναι όμως ότι δεν έχει ιδέα από ΝΒΑ. Είναι δυνατόν να μην ξέρει ότι ο Κρίστις παίζει στους Σέλτιξ? Μα, κε κάτσο...

Το άλλο που δεν κατάλαβα ήταν γιατί όταν είχαμε τα 5/5 τρίποντα στο πρώτο μέρος, δεν τους μάζεψε ο Ζούρος να τους πει "Μάγκες, είναι η καλύτερη ευκαιρία μας έβερ, στατιστικά να βγάλουμε το παιχνίδι με το 100% στα τρίποντα. Όποιος ξαναμπουμπουνήσει τρίποντο θα πάει εκεί που έστειλα τον Σχορτσιανίτη". Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί συνέχιζαν και μετά να σουτάρουν τρίποντα και να χαλάνε το ποσοστό. Πώς θα μπορούσα ΕΓΩ μετά να συνεχίσω να καμαρώνω για την ποσοστάρα μας κατά τη διάρκεια της μετάδοσης???

Για τον Ζούρο έχω να πω ότι μέχρι κι εγώ πήρα πρέφα ότι ο Μαυροειδής έτρωγε από ένα σημείο και μετά τον χρόνο του Φώτση. Τον Φώτση πάλι, τον βλέπω τόσο τσαντισμένο όταν μπαίνει στο 2ο ημίχρονο (αν το θυμηθεί ο coach) που φαίνεται ότι αν υπήρχε ένας μπλακμπόουρντ στο στήθος του που θα έγραφε τις σκέψεις τους, θα γέμιζε με pure μπινελίκια και γαμωσταυρίδια. Ίσως να βλέπει τις παπαριές που κάνουν συνήθως ο ΚαϊμάκΤσαλάν και ο SomethingLikeBlack και φορτώνει επειδή αν ήταν στη θέση τους εκείνη την ώρα θα έπαιζε στο Φωτσοεπίπεδο. Αρχηγός είναι αυτός, όπως και ο Ζελαμπάλ και φρονώ ότι πρέπει να τον σεβαστούμε. Εξ' άλλου έχει το laissez-faire, όσο τον αφήνει ο Ζούρος να ζουέ.

Επίσης δε μπορώ να συλλάβω πώς ο Βαγγέλης - για το όνομα του Ρόδου δηλαδή- πιστεύει ότι ο Μπράμος είναι ολοκληρωμένος παίκτης και μάλιστα με καλό σουτ. Το παιδί στην επίθεση μποιάζει με το ανιψάκι μου, που τον βάζω στη ρόδα στο Λούνα Παρκ και μετά κατεβαίνει και πηγαίνει ακόμα κυκλικά. Στους κύκλους πάει καλά. Θα μάθει όμως. Ίσως θα έπρεπε να σκεφτεί να επισκεφθεί το INSEP. Το "Iron Mike" που ειπώθηκε από τον Βαγγέλη όμως θα έλεγα ότι ήταν απλά...χοντρό. Ευτυχώς δεν το ξέρει ο original Iron Mike (Tyson), γιατί τότε να βλέπατε για πότε θα τα μάζευε ο Βαγγέλης και θα παραδεχόταν ότι το σκέφτηκε σε μια στιγμή δημοσιογραφικής μαγείας και δεν το έβγαλαν οι φίλοι του Μπράμος από την Αμερική, όπως πέταξε. Yeah right...nice try Vag...

Φίλες και φίλοι, ανανεώνουμε το ραντεβού μας για αύριο, στον σημαντικότερο και θεαματικότερο-κατά τα φαινόμενα-αγώνα της δεύτερης φάσης του Ευρωμπάσκετ. Αλέ λε Μπλέ κόντρα στην αρμάδα των Αδελφών Γκαζόλ, του ανερχόμενου καλύτερου playmaker στην Ευρώπη και του Air Congo. Ας ελπίσουμε ότι θα έχουμε ένα παιχνίδι γκραν-γκινιόλ με φάσεις βγαλμένες από τον μαγικό κόσμο του ΝΒΑ, που θα μας αποδείξει περίτρανα για ποιον λόγο το Μπάσκετ μπορεί να μη θεωρείται ο Βασιλιάς των Σπορ, αλλά εγώ ο Lion King των μπασκετικών μεταδόσεων.

Your God, ΕΓΩ

Manu7
Kαλά ρε αφιλότιμε τι έγραψες πάλι?????
ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
kseplenhs
σιντ είσαι ο κέσελ του φορουμ.Εξαφανισμένος τους χειμώνες και οργιώδης το καλκαίρι... 56.gif
aegeansheed
Ας προσευχηθούμε όλοι στον Παντοδύναμο...σε λίγη ώρα πρέπει να Βρίσκεται εκεί που Τον θέλουμε...

j-kidd13
24.gif 24.gif 24.gif

Τα σεβη μου ....Απλα και ταπεινα....
Air Kef
Mιλάμε για ψύχωση, όχι μλκίες.
sacarame


thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif
Manu7
banana.gif

Xoυκσατ,αμφιδέξιος τραορέ,μπατιμ!!!!!! smiley.gif
benchwarmer
Ενταξει, μας κανει πλακα, τα λεει και μαζεμενα smiley.gif
j-kidd13
Eχει μπει δυναμικα σου λεω το παιδι μας.......Καταιγισμος πληροφοριων!!!
Manu7
Έχουν χάσει τη μπάλα με τον ήχο εκεί στην ΕΡΤ...Προσπαθούν να τον φτιάξουν και ακούγεται η ηχώ του Χατζημέγιστου tongue.gif
pmam
"Προς το παρόν σας χαιρετούμε"
Αυτό σημαίνει αυτό που όλοι ελπίζουμε να σημαίνει?!?
aegeansheed
Ημέρα 5η. H νύχτα έχει φτάσει. Soledad...Misère...

Μόνος και στη μετάδοση, μοναξιά και στην ψυχή...Ήταν ανάγκη Βενσάν Κωλέ να μου το κάνεις αυτό??? Ας σκεφτόσουν τουλάχιστο τα χιλιάδες νεαρά γαλόπουλα και γαλοπούλες που είχαν την τραγική ατυχία να παρακολουθούν αυτό το ματς. Τί θα τους λένε τώρα οι πατεράδες τους, όταν ρωτούν "γιατί δεν έπαιξε ο Τονύ, μον πέρ?", "Ού ε Ζοακίμ, μον μέρ?", ε? Εεεεεεεεε? Είχα προετοιμάσει στο χαρτάκι τόσα αποθωετικά σχόλια για τον Νωά και τον πατέρα του, που είμαι σίγουρος ότι αν με άκουγε θα ερχόταν να μου ζητήσει αυτόγραφο. Εξάλλου τιμή του θα ήταν, μετά από τόσες συνεντεύξεις που έχω πάρει από ιερά τέρατα του αθλητισμού, όπως ο Michael Johnson, o Wayne Bolt, o Javier Sotomayor, ο Νίκος Αναστόπουλος,ο Μίμης Παπαϊωάννου και και και. Μέρες να' χουμε να σας λέω.

Putaine merde...Αλλιώς τα περίμενα και αλλιώς μου ήρθαν γι' αυτό το ματς. Πείτε μου τώρα: τα μαζεύεις και φέυγεις για Vodice ή όχι? Πες μου Βαγγέλη... Βαγέεεεεεεεεεεεεεεεεεεεληηηηηηηηηη!!! Μα πού είναι όταν τον χρειάζομαι να ξεσπάσω...Τα νεύρα μου.... Όχι, όχι θα μείνω ήρεμος, είμαι ήρεμος τώρα. Να είναι καλά η υπέροχη σαμπάνια που αδειάζω σιγά-σιγά και απολαυστικά, ενώ ταυτόχρονα θαυμάζω το υπέροχο προφίλ μου στον καθρέφτη ακριβώς απέναντι από το γραφείο της σουίτας που σας γράφω.


Δεν πειράζει όμως, when the going gets tough, the tough gets going... Θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα συνεχίσω να κάνω τη δουλειά μου με σεβασμό στον Έλληνα φίλαθλο μπασκετόφιλο, όπως μόνο εγώ ξέρω. Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι ένα πράγμα και είμαι σίγουρος ότι θα βρεθώ σε πολύ δύσκολη θέση την Πέμπτη. Θεέ μου...γιατί να υπάρχουν τέτοια διλήμματα??? Η Εθνική της χώρας μου, η ομάδα που αγαπώ περισσότερο από κάθε τι άλλο, πέρα από την λακ του Σβάρτσκοφ και τα έξτρα-τυρογαριδάκια, συγκρούεται με την ομάδα-φαντασίωσή μου: μια ομάδα που περιμένω χρόνια ολόκληρα να συναρμολογηθεί και αυτό το καλοκαίρι απέκτησε επιτέλους οντότητα. Τη "l' equipe", στελεχωμένη για πρώτη φορά με τους καλύτερους Γάλλους ΝΒΑερς που όχι μόνο είναι φινετσάτοι (Τόνυ Πάρκερ με τα πιο εκκεντρικά παπούτσια του Τουρνουά) και αθλητικοί (Air Batum), αλλά και γνωρίζουν τα βασικά του Μπάσκετ, αμφιδέξιοι και θεαματικοί. Κι εγώ πρέπει να διαλέξω με ποιον θα είμαι. Δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι μπορώ να κατεφέρω μια αντικειμενική μετάδοση, όπως συνήθως πετυχαίνω. Κλείνω όμως προς αυτή τη λύση: Ως φύσει και θέσει λάτρης του επιθετικού μπάσκετ που είμαι, έχω αποφασίσει να είμαι με την ομάδα που θα έχει τη μπάλα στην επίθεση. Έτσι και θα περάσει πιο ευχάριστα η ώρα και εσείς θα με απολαύσετε περισσότερο με τα θεϊκά επιφωνήματά μου.

Για τον Καλάθη και τον Κουφό τη γνώμη μου την έχω πει, αλλά επειδή υπάρχει κόσμος που μπορεί να μην καταλάβει, να επαναλάβω ότι είναι Δώρο Θεού να παίζουν στην Ελληνική ομάδα δύο ΝΒΑερς. Τον Μπράμος δεν τον υπολογίζω ιδιαίτερα-αν και αμερικανοθρεμμένος, παρόλ' αυτά το παιδί έχει τεράστιο wingspan και θα μπορούσε να κάνει μεγάλη καριέρα σαν Άλμπατρος.

Στιγμές σκέψης και περισυλλογής μέχρι την Πέμπτη, μέχρι την επόμενη προγραμματισμένη συνάντησή μας. Σακ βουαγιάζ...
kobaksev
EΠΟΣ!!! 77.gif

Ο Χατζη δίνει την εντύπωση ότι διαβάζει το φόρουμ. Χορτάσαμε "Μπατίιιιμ" και "Σεγαφέν" σήμερα. Με τα κολλήματα της ερτ, η απόλαυση ήταν διπλή σε κάποιες περιπτώσεις.
Μάθαμε και για τον πατέρα του Νοά, όλε!
Και για τον αμφιδεξιό Τγαογέ!

Μέχρι και τα στατιστικά του Ρίκι στο u16 ανέφερε ο θεούλης απόψε.

Πάντως η ερτ δεν ξέρει να τον αξιοποιεί. Ένα alors on danse να μην έχει τραγουδήσει/χορέψει τόσο καιρό στην Μπήλιω ή την Βίκυ Φλέσσα, ένα Frère Jacques σε χριστουγεννιάτικο "στην υγειά σας";

KingCrimson
Σε ενα τριποντο του Φριτζον στον αγωνα με την Ελλαδα, πεταξε με το γνωστο χαζοχαρουμενο υφος..: " ειχε καιρο να μας εκτελεσει..!!! smiley.gif " , αυτο δε ξερω αλλα εμενα μου ακουστηκε καπως σαν.."ειχε καιρο να μας @αμισει! 77.gif"
PanosIlio
@aegeansheed 77.gif 77.gif 77.gif
morrison
Λοιπον,τα παντα ολα!
Αμφιδεξιος Τραορε,ηρωας Τουριαφ,παρεα Γαλλων.Ολες οι μεγαλες επιτυχιες που αγαπησαν μικροι+μεγαλοι! icon_drunk.gif
fkayios
http://www.youtube.com/watch?v=QKCD0k87PL8...feature=related

Καλα λεμε ελιωσα στα γελια !!
NBAer
QUOTE(fkayios @ Sep 14 2011, 09:07 ) *
http://www.youtube.com/watch?v=QKCD0k87PL8...feature=related

Καλα λεμε ελιωσα στα γελια !!

Τελικα ποιος ειναι αυτος ο μεσαιος παικτης? icon_drunk.gif

Τον Χατζηγεωργιου εγω παντως τον παω γιατι ξερει μπασκετ πιστευω συγκριτικα με τον Ιωαννου πχ.
Απλως εχει καποια(ΟΚ οχι καποια, εχει μια μνημιωδη συλλογη) κολληματα και ελαττωματα με το να λεει συνεχως τα ιδια πραγματα, οπως με το ΙΝΣΕΠ και τους Γαλλους, με την παρεα των Γαλλων, κλπ κλπ, και φυσικα με το να λουζει με κοσμητικα επιθετα καθε παικτη και καθε ενεργεια που κανει καποιος παικτης, "παλικαρισιο, ωριμο, θαραλλεο καλαθι"( peace.gif ), με το να χρησιμοποιει καποις ασυναρτητες φρασεις ή και οχι ασυναρτητες παντως εκτός λογικης, κλπ, κλπ.

All in all ομως εχει καλη φωνη για μεταδοσεις, γρηγορο λογο, ετοιμολογος, εχει γνωσεις, αλλά ειπαμε, εχει και τεραστια συλλογη απο ενοχλητικες ατακες.
Οι περισσοτερες ειναι οι ιδιες καθε φορα αλλά νομιζω προσθετει καθε φορα και 2-3 σε καθε τουρνουα ε?
morrison
Παμε μια και το προφιλ του Αντριού,
berry
QUOTE(morrison @ Sep 14 2011, 12:03 ) *
Παμε μια και το προφιλ του Αντριού,


πολυ ψηλοτερος ο καλντερον με 1,92 αντι για 1,88 του αλμπισι ?

QUOTE
ενα περιεργο ματς-απ αναμεσα στους 2 παικτες


torture.gif

SG3ptshooter
QUOTE(berry @ Sep 14 2011, 12:23 ) *
πολυ ψηλοτερος ο καλντερον με 1,92 αντι για 1,88 του αλμπισι ?

τον αντριού τον έχω δει να δίνεται από 1,77 μέχρι 1,80 και νομίζω ο Χάτζη λέει 1,78. Απλά γιατί νταξ δεν είναι τόσο αδιάβαστος όταν μιλάμε για Γάλλους.. smiley.gif

Αλλά το επόμενο με το match-up είναι αδιαμφισβήτητα θεϊκό, μόλις λέει για την πίεση που ασκεί ο Αλμπισί στα αντίπαλα γκαρντ, ο Αλμπισί πράγματι δυσκολεύει τον Καλντερόν στο κατέβασμα και τον πιέζει καλά και αμέσως μετά αναρωτιέται ο Χάτζη για το αν βγαίνει κι έχει λογική το μαρκάρισμα.. 77.gif
morrison
Κεβεν Σεραφεν απλα πραγματα...
SG3ptshooter
QUOTE(morrison @ Sep 14 2011, 12:51 ) *
Κεβεν Σεραφεν απλα πραγματα...

1. το καϊντί σπέρνει εξίσου
2. αν τον είχαμε τσου λου χτες θα έλεγε και το Μιραλάς έτσι!!

ΧΑΤΖΗ ΤΕΤΑΡΤΕΣ ΣΤΟ ΤΣΟΥ ΛΟΥ ΤΩΡΑ! icon_drunk.gif
morrison
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 14 2011, 12:55 ) *
1. το καϊντί σπέρνει εξίσου


Για την ακριβεια Σαρλ Λομπαεκ Καιντι...

Ας περασουμε στην ιστορια του Καντερ...
Γεννημενος στην Ζυριχη της...Σουηδιας. icon_drunk.gif
Τιμωρηθηκε γιατι ειχε συμφωνησει και με αλλο κολεγιο. icon_drunk.gif

morrison
Kαι η κλασικη αναλυση για το γενεαλογικο δεντρο του Νοα ο οποιος δεν επαιζε...
thrylos7
Ρε τον ξενύχτη τον Ρούκι Ρούμπιο... biggrin.gif

Γεια σου ρε Χάτζη μπον βιβέεγ.. Μέσα σε όλα είσαι! thumbsup.gif
morrison
Ενταξει δεν ειμαι και πολυ φαν των σαρδαμ,ειδικα ο Δημητρης μπορει να προσφερει πολλα παραπανω απο ενα απλο σαρδαμ.
Αλλα αυτο ειναι καλο.Κερασακι ο Σβετελ και το βιολι του! smiley.gif
Manu7
"Οι Ισπανοί έχουν κονιορτοποιήσει τους Σλοβένους!"

OMG!!! icon_drunk.gif
Vas
QUOTE(Manu7 @ Sep 14 2011, 19:21 ) *
"Οι Ισπανοί έχουν κονιορτοποιήσει τους Σλοβένους!"

OMG!!! icon_drunk.gif


όχι οι Ισπανοί..... Η αρμάδα των Ισπανών!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.