Help - Search - Members - Calendar
Full Version: METAΓΡΑΦΕΣ/ROSTERS ΕΣΚΑΝΑ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2
ΝΕΣΤΩΡ
QUOTE(basketikanea @ Jul 12 2014, 23:55 ) *
Ο Ερμής Πειραιά θα παίξει Γ εθνική.Αυτή την στιγμή το σωματείο του Μανδραικού είναι υπό διαλύση και μέσα στην εβδομάδα υπάρχει περίπτωση να δηλωθεί και η διάλυση επίσημα.Δεν ξέρω γιατί κανένας δεν αναφέρει κάτι τόσο σημαντικό,καθώς δεν κινδυνευεύει μόνο το μπάσκετ, αλλά ολόκληρος ο σύλλογος ΑΟ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ.Οπότε πρώτο φαβορί Αρης Νικαιας και πολύ κοντά Πρωτέας Βούλας.


http://www.megara.org/articles.php?id=5582


Κρίμα !!

Με θλίψη
ΝΕΣΤΩΡ
all news
QUOTE(ΝΕΣΤΩΡ @ Jul 13 2014, 08:58 ) *
Κρίμα !!

Με θλίψη
ΝΕΣΤΩΡ

αλλαγη τελικα και η μανδρα γ εθνικη με νορμαλ μπατζετ για να σωσει την χρονια!!!προπονητης ακομα αγνωστο και παραμονη ηλιαδη σιγουρα
apapadim
Πόσο σίγουρο είναι αυτό φίλε μου?
all news
QUOTE(apapadim @ Jul 13 2014, 18:49 ) *
Πόσο σίγουρο είναι αυτό φίλε μου?

αρκετα φιλε μου...μεχρι παρασκευη θα φανει τι θα γινει
apapadim
QUOTE(all news @ Jul 13 2014, 19:48 ) *
αρκετα φιλε μου...μεχρι παρασκευη θα φανει τι θα γινει

Ωραία,ας περιμένουμε μέχρι τότε.Πολλά παζάρια μπορεί να παιχτούν..
all news
QUOTE(apapadim @ Jul 13 2014, 19:59 ) *
Ωραία,ας περιμένουμε μέχρι τότε.Πολλά παζάρια μπορεί να παιχτούν..

σωστος!εξαλλου η μανδρα ειναι απο τα καλα σωματεια οτι και αν ακουγεται δεξια αριστερα.....φετος ακουω πιστολια λεει η μανδρα....1-5 μηνα πισω και παιδια που επερναν χρηματα οχι χαζι 200 και 300 ευρω!πηγε μεσα στον ερμη και τους εκανε πλακα μην το ξεχναμε
apapadim
QUOTE(all news @ Jul 13 2014, 20:04 ) *
σωστος!εξαλλου η μανδρα ειναι απο τα καλα σωματεια οτι και αν ακουγεται δεξια αριστερα.....φετος ακουω πιστολια λεει η μανδρα....1-5 μηνα πισω και παιδια που επερναν χρηματα οχι χαζι 200 και 300 ευρω!πηγε μεσα στον ερμη και τους εκανε πλακα μην το ξεχναμε

Γιατί τότε λες ότι είναι καλό σωματείο? Στο κατω κατω αυτό κρίνεται χρονια-χρονια και δεν είναι απλ΄ως μια ταμπέλα που κρατάει χρονια...
basketikanea
QUOTE (apapadim @ Jul 13 2014, 20:15 ) *
Γιατί τότε λες ότι είναι καλό σωματείο? Στο κατω κατω αυτό κρίνεται χρονια-χρονια και δεν είναι απλ΄ως μια ταμπέλα που κρατάει χρονια...

Επιμένω ότι ο Μανδραικός διαλύεται.Αυτό που προσπαθεί είναιν να πιέσει καταστάσεις για να πάρει κάποια λεφτά και να ξεχρεώσει τους φετινούς παίχτες.Δεν υπάρχει σκέψη να κατέβει το αντρικό,θα προσπαθήσουν για παιδικοεφηβικά,αλλά εξαρτάται και απο το ποδόσφαιρο,καθώς χωρίς το ποδόσφαιρο και τη σφραγίδα του σωματείου δεν υπάρχει σύλλογος ΑΟ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ.Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει ούτε προπονητής ,ούτε παίχτες του αντρικού...ούτε λεφτά για νέο ρόστερ...
gratipa1929
Στην περίπτωση αυτή είναι σίγουρο ότι ανεβαίνει ο Ερμής ή μπορεί να αφήσουν κενή τη θέση όπως είχε γίνει προηγούμενες χρονιές?

Ο Μανδραϊκός δηλαδή αναστέλλει λειτουργία ή θα αγωνιστεί Α'ΕΣΚΑ?
giolit
QUOTE (air_23 @ Jul 11 2014, 16:29 ) *
πρωτεα ηθελα να πω..Ενταξει αν βαζεις τον πρωτεα μαζι με τον αρη που νομιζω στο περσινο ροστερ που ειχε την εμπειρια 3 σπουδαιων για β εσκανα παικτων αλλα κυριως πιτσιρικαρια και προσεθεσε μονο τον παπαργυροπουλο τοτε νομιζω οτι ερμης με τις προσθηκες βασιλοπουλου(οπως και να ναι ειναι ο βασιλοπουλος διαολε tongue.gif )γκαιτασοφ και φιλιποπουλου θα ναι πολυ δυνατος


Στον αέρα όχι μόνο η Μάνδρα αλλά ΚΑΙ Ο ΕΡΜΗΣ αφού ακόμα δεν έχει υπογράψει τους παίχτες που έχει ανακοινώσει αφού αδυνατεί να καλύψει τα χρήματα που έχει υποσχεθεί. Λεπτομέρειες δεν γνωρίζουμε ακόμη αλλά εντος των προσεχών ημερών αναμένονται εξελίξεις και στο στρατόπεδο της ομάδας του Πειραιά....
ΝΕΣΤΩΡ
Διαβάστε (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) ποιοί έμειναν, ποιοί ήλθαν και ποιοί αποδεσμεύτηκαν στον ΠΟΡΦΥΡΑ.

Φιλικά
Νεστωρ
basketikanea
Και ξαφνικά στο βάθος Μίλωνας για Γ εθνική...Από ότι ακούγεται ο Ερμής ξαφνικά βρίσκεται υπό διάλυση,ενώ η Μάνδρα Παρασκευή πρωί δηλώνει αποχώρηση του αντρικού και αναστολή για ένα χρόνο.Ο Ερμής τώρα ίσως ψάξει για συγχώνευση με κάποιο Πειραικό σωματείο(Πορφύρας,Φοίνικας,Πειραικός) .Εχουμε πολλά να δούμε ακόμα,αφού υπάρχει και ένα τρελό σενάριο που θέλει τον Ερμή Πειραιά Α2.Η αλήθεια θα φανεί σε λίγες μέρες...
PetranG3
QUOTE(basketikanea @ Jul 16 2014, 21:12 ) *
Εχουμε πολλά να δούμε ακόμα,αφού υπάρχει και ένα τρελό σενάριο που θέλει τον Ερμή Πειραιά Α2.



Στην Α2 απαραιτητα ή και λιγο πιο κατω;
all news
QUOTE(basketikanea @ Jul 16 2014, 21:12 ) *
Και ξαφνικά στο βάθος Μίλωνας για Γ εθνική...Από ότι ακούγεται ο Ερμής ξαφνικά βρίσκεται υπό διάλυση,ενώ η Μάνδρα Παρασκευή πρωί δηλώνει αποχώρηση του αντρικού και αναστολή για ένα χρόνο.Ο Ερμής τώρα ίσως ψάξει για συγχώνευση με κάποιο Πειραικό σωματείο(Πορφύρας,Φοίνικας,Πειραικός) .Εχουμε πολλά να δούμε ακόμα,αφού υπάρχει και ένα τρελό σενάριο που θέλει τον Ερμή Πειραιά Α2.Η αλήθεια θα φανεί σε λίγες μέρες...

Φίλε μου η Μάνδρα θα κατέβει κανονικά γ' εθνική! Εκτίθεσαι με αυτά που γράφεις! Αν δεν ισχύσει τελικά αυτό που υποστηρίζεις για την Μάνδρα θα βγεις να μας αποκαλύψεις την ταυτότητά σου;
basketikanea
Καταρχήν φίλε allnews αυτά που γράφω τα αναπαράγω από το site megara.org,και είναι και δικές μου πληροφορίες.Ας μας πεις εσύ ποιος είσαι καλύτερα ,που είσαι και ο μοναδικός που λέει οτι η Μάνδραλη θα παίξει Γ Εθνική
all news
QUOTE(basketikanea @ Jul 17 2014, 14:38 ) *
Καταρχήν φίλε allnews αυτά που γράφω τα αναπαράγω από το site megara.org,και είναι και δικές μου πληροφορίες.Ας μας πεις εσύ ποιος είσαι καλύτερα ,που είσαι και ο μοναδικός που λέει οτι η Μάνδραλη θα παίξει Γ Εθνική

επειδη εισαι ενα ουρανοκατεβατο μελος στο basketforum και βλεπω οτι και στα τεσσερα ποστ σου αναφερεσαι μονο στην μανδρα και στο οτι δεν θα κατεβει γ εθνικη, φαινεται οτι εχεις δολλο, ειτε δικιο εχεις ειτε αδικο... η μανδρα εχει κλεισει προπονητη τον βασιλη μαρινο και βρισκεται ηδη σε συζητησεις με καποιους παιχτες!
basketikanea
Δεν ξέρω γιατί σε πειράζουν τόσο πόλυ τα post μου...και επειδή είμαι καινούργιος στο φόρουμ δεν σημαίνει κάτι...και για να σου απαντήσω με δικούς σου χαρακτηρισμούς,η Μάνδραλη ψάχνει για ουρανοκατέβατη διοίκηση και λεφτά, και προπονητή που λες οτί εκλεισε και παίκτες...χωρίς τη σφραγίδα του Σωματείου δεν υπάρχει σωματείο.Σήμερα αν δεν βρεθεί διοίκηση στα Καπη εγώ ξέρω οτι αύριο το πρωί πάτε στο Πρωτοδικείο.
basketikanea
Σύμφωνα με πληροφορίες ούτε χτες βρεθήκε λύση για τα διοικητικά του Μανδραικού...Δεν ξέρω ο Αllnews μήπως ξέρει κάτι περισσότερο!!!
basketikanea
Επειδή μερικοί με λένε κακοπροαίρετο όσον αφορά την ομάδα της Μάνδρας παραθέτω το παρακάτω λινκ
http://www.axortagos.gr/mandraikos-apoxori...ges.html,και προς το παρών δεν έχω γράψει κάτι που δεν συναντάει τη σημερινή πραγματικότητα...
don3pleta
Καλησπερα..!! Οτι ακουγεται για διαλυση του Ερμη πειραια μονο αληθειες δεν ειναι!! Η ομαδα εχει ηδη κλεισει 7 παιχτες και ειναι σχεδον σε συμφωνια με αλλους 2. Εντος της βδομαδας θα αναρτηθει το πληρες ροστερ..!! Καλο πρωταθλημα σε ολους.
gspara
Kατσαρελιας στην Ενωση Νεας Περαμου-Μεγαρων απο Μανδραικο.
all news
QUOTE(gspara @ Jul 19 2014, 22:44 ) *
Eκτος απο τον μπομπερ Στελιο Καλεμτζακη ο Μανδραικος συμφωνησε και με τον Μιχαλη Σβορωνο.

τελικα μαλλον ειχα δικιο.....ας ελπισουμε να ερθουν και αλλες ποιοτικες μεταγραφες!απο δευτερα θα εχουμε παραπανω νεα!
all news
[quote name='all news' date='Jul 20 2014, 21:02 ' post='679188']
τελικα μαλλον ειχα δικιο.....ας ελπισουμε να ερθουν και αλλες ποιοτικες μεταγραφες!απο δευτερα θα εχουμε παραπανω νεα!
κανενα νεο εχουμε απο καλλιθεα μερια και π φαληρο?????
all news
QUOTE(gratipa1929 @ Jul 30 2014, 14:05 ) *
Σωστός πάντα τους μπερδεύω αυτούς τους δύο!!! smiley.gif

γιατι γραφουμε στην εσκανα για μεταγραφες της μανδρας???ειπαμε γ εθνικη
gspara
QUOTE (all news @ Jul 30 2014, 20:42 ) *
γιατι γραφουμε στην εσκανα για μεταγραφες της μανδρας???ειπαμε γ εθνικη

Λαθος μου,μεταφερθηκαν.
gspara
Δυο πολυ σημαντικες προσθηκες για την Δραπετσωνα που την ενισχυουν σε μεγαλο βαθμο...

bball.gif ο παουερ-φοργουορντ Γιωργος Οικονομου απο τον Ιωνικο Λαμιας

bball.gif o combo-guard Νικος Δρακοπουλος απο τον Αιολο.
PetranG3
QUOTE(gspara @ Aug 8 2014, 11:03 ) *
Δυο πολυ σημαντικες προσθηκες για την Δραπετσωνα που την ενισχυουν σε μεγαλο βαθμο...

bball.gif ο παουερ-φοργουορντ Γιωργος Οικονομου απο τον Ιωνικο Λαμιας

bball.gif o combo-guard Νικος Δρακοπουλος απο τον Αιολο.



Ο Δρακοπουλος που ειχε περασει απο Πρωτεα Βουλας και Εθνικο;

Ο Οικονομου που ειχε περασει κι απο μας (Ιωνικος) και Πορφυρα....Αν ειναι αυτος, δεν ειναι ακριβως PF...αλλα ειδικα σε επιπεδο ΕΣΚΑΝΑ παει για C.
gspara
QUOTE (PetranG3 @ Aug 8 2014, 13:39 ) *
Ο Δρακοπουλος που ειχε περασει απο Πρωτεα Βουλας και Εθνικο;

Ο Οικονομου που ειχε περασει κι απο μας (Ιωνικος) και Πορφυρα....Αν ειναι αυτος, δεν ειναι ακριβως PF...αλλα ειδικα σε επιπεδο ΕΣΚΑΝΑ παει για C.

Nαι αυτοι ειναι....τον Οικονομου τον θυμαμαι κυριως στον Πορφυρα,σχετικα αδυνατος,μακρια χερια και ιδιαιτερο στυλ στο σουτ...θυμαμαι εμενε αρκετη ωρα ψηλα.Συμφωνω,λογικα στο 5 θα παιξει.
PetranG3
QUOTE(gspara @ Aug 8 2014, 14:32 ) *
Nαι αυτοι ειναι....τον Οικονομου τον θυμαμαι κυριως στον Πορφυρα,σχετικα αδυνατος,μακρια χερια και ιδιαιτερο στυλ στο σουτ...θυμαμαι εμενε αρκετη ωρα ψηλα.Συμφωνω,λογικα στο 5 θα παιξει.



Θα μπορουσε να παιξει ψηλοτερα αν δεν ηταν παρορμητικος ωρες - ωρες..
basketakias
ειναι παιχταραδες και οι δυο !! δρακοπουλος μεγαλος σκορερ οικονομου απο τους καλυτερους ψηλους στην Α ΕΣΚΑΝΑ
don3pleta
Δυστηχως η ομαδα του Ερμη Πειραια θα κατεβει στο πρωταθλημα με σκοπο την σωτηρια της ομαδας με λυσεις αναγκης λογο αδυναμιας του προεδρου να πληρωσει...
ΝΕΣΤΩΡ
QUOTE(don3pleta @ Aug 23 2014, 10:10 ) *
Δυστηχως η ομαδα του Ερμη Πειραια θα κατεβει στο πρωταθλημα με σκοπο την σωτηρια της ομαδας με λυσεις αναγκης λογο αδυναμιας του προεδρου να πληρωσει...

Αναμένοντας τη διάψευση..

Φιλικά
ΝΕΣΤΩΡ
don3pleta
Δεν υπαρχει διαψευση ηδη απο την ομαδα αποτελουν παρελθον οι Γκαιτασοφ και Μπαλαφας... Και ισως αποχωρησουν κι αλλοι...!! Απο βδομαδα τα νεωτερα!! Η ομαδα πλεον εχει στοχο να μεινει στην κατηγορια εαν επαναλαμβανω υπαρξει ομαδα και δεν πεσει κανονι μεγαλο... Ηδη το μικρο πιστολι επεσε... κριμα για τα παιδια και για την κατηγορια...
all news
QUOTE(don3pleta @ Aug 24 2014, 01:17 ) *
Δεν υπαρχει διαψευση ηδη απο την ομαδα αποτελουν παρελθον οι Γκαιτασοφ και Μπαλαφας... Και ισως αποχωρησουν κι αλλοι...!! Απο βδομαδα τα νεωτερα!! Η ομαδα πλεον εχει στοχο να μεινει στην κατηγορια εαν επαναλαμβανω υπαρξει ομαδα και δεν πεσει κανονι μεγαλο... Ηδη το μικρο πιστολι επεσε... κριμα για τα παιδια και για την κατηγορια...

ειναι μαθηματικα βεβαιο οταν μια ομαδα δεν παιρνει χρηματα απο δημους και δεν εχεις 5 ατομα σα διοικηση να βαζουν το χερι στην τσεπη καποια στιγμη θα γινει....φουσκα εσκασε και τωρα να δω τους παιχτες που το επαιζαν κολλητοι του προεδρου που θα πανε????βγαλτε καμια φωτο μαζι του!ο ανθρωπος που σας εδινε χρηματα τοσο καιρο και εκανε μια ομαδα απο το μηδεν και την εφτασε α εσκανα τωρα θα δει τα παιδια του να φευγουν
Swko10
Καλησπέρα σε όλους ένα μίνι αφιέρωμα για τα ροστερ των ομάδων από ένα νέο blog που θα ασχοληθεί με την κατηγορία.

αφιερωμα εσκανα ροστερ ομαδων μερος 1ο

Βρείτε μας στο Facebook:
https://www.facebook.com/pages/Sportsoffice...456551757950738
stathismag
Ο ΠΗΓΑΣΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ανακοινωνει τη μεταγραφη του αθλητη ΜΑΣΤΡΟΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΟ οπου αγωνιστηκε περυσι με επιτυχια με τα χρωματα της ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ στο πρωταθλημα της Β ΕΣΚΑΝΑ.
Swko10
Και το δεύτερο μέρος του αφιερώματος είναι γεγονός

http://sportsofficers.blogspot.gr/2014/08/...officers-2.html

Η ομάδα των SPORTSOFFICERS θα ήθελε να πραγματοποιήσει αφιέρωμα και για τις υπόλοιπες κατηγορίες, αλλά η επικοινωνία με τα σωματεία και τους ανθρώπους της είναι πάρα πολύ δύσκολη.

Καλό μηνα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.