Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3
polykos
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CE%BD%...%B7%CF%88%CE%B7

Η Αντίληψη (perception, Wahrnehmung) καλείται στην ψυχολογία μια σύνθετη και πολύπλοκη λειτουργία τού ψυχοφυσικού οργανισμού, που αυτόματα (μέσω δυναμικής αλληλοσυσχέτισης των μηνυμάτων τής εμπειρίας) μέσα στα αρμόδια εγκεφαλικά κέντρα αναγνωρίζει, ερμηνεύει άμεσα και αποδίδει νόημα ―με τη βοήθεια της νόησης (συλλαμβάνοντας απόψεις, ιδιότητες, ποιότητες ή σχέσεις των αντικειμένων μεταξύ τους), της διανοητικής ανάπτυξης, του συναισθήματος (διαθέσης) και της προηγούμενης εμπειρίας (μάθησης) τού ατόμου― στα αισθητηριακά δεδομένα, δηλ. τα αισθήματα (που προέρχονται είτε από εξωτερικά/περιβαλλοντικά, είτε από οργανικά ή του κεντρικού νευρικού μας συστήματος ερεθίσματα) ανάλογα με το γνωσιακό σχήμα του, οργανώνοντάς τα έτσι σε μια ολότητα ως κάτι το συγκεκριμένο.
geo82
Ρώτησα ξανά τον μαθητή μου και τη μητέρα του για το πως έχει διαμορφωθεί η κατάσταση στις ακαδημίες. Δε μπορώ να πω ότι είναι ενθουσιασμένοι, καθώς υπάρχει ένα πρόβλημα οργάνωσης, αλλά προς το παρόν θα κάνουν υπομονή, γιατί καταλαβαίνουν ότι η ομάδα βρίσκεται σε μεταβατική περίοδο. Μου είπαν πάντως ότι αν δεν υπάρξει βελτίωση μετά τις γιορτές, δύσκολα θα συνεχίσει το παιδί εκεί, καθώς και ότι κάποια παιδιά έχουν αποχωρήσει ήδη. Προσωπικά, πιστεύω ότι θα μπουν σιγά σιγά τα πράγματα σε μια σειρά, καθώς δε θεωρώ ότι συμφέρει ένα σωματείο να "χαλάσει" το όνομά του και να ρισκάρει ενδεχόμενη απώλεια εσόδων.
polykos
QUOTE(geo82 @ Oct 26 2016, 17:40 ) *
....καθώς δε θεωρώ ότι συμφέρει ένα σωματείο να "χαλάσει" το όνομά του και να ρισκάρει ενδεχόμενη απώλεια εσόδων.

στην θέση του "ένα σωματείο" θα πρέπει να μπεί το σωστό "η επιχείρηση Ι.Β."
Ετσιτο λένε οι ίδιοι οι συντελεστές.
MPAMPIS_21
QUOTE(geo82 @ Oct 26 2016, 17:40 ) *
Ρώτησα ξανά τον μαθητή μου και τη μητέρα του για το πως έχει διαμορφωθεί η κατάσταση στις ακαδημίες. Δε μπορώ να πω ότι είναι ενθουσιασμένοι, καθώς υπάρχει ένα πρόβλημα οργάνωσης, αλλά προς το παρόν θα κάνουν υπομονή, γιατί καταλαβαίνουν ότι η ομάδα βρίσκεται σε μεταβατική περίοδο. Μου είπαν πάντως ότι αν δεν υπάρξει βελτίωση μετά τις γιορτές, δύσκολα θα συνεχίσει το παιδί εκεί, καθώς και ότι κάποια παιδιά έχουν αποχωρήσει ήδη. Προσωπικά, πιστεύω ότι θα μπουν σιγά σιγά τα πράγματα σε μια σειρά, καθώς δε θεωρώ ότι συμφέρει ένα σωματείο να "χαλάσει" το όνομά του και να ρισκάρει ενδεχόμενη απώλεια εσόδων.

ιδια ανταποκριση εχω κ εγω και χειορτερη αλλα δεν την γραφω πρωτος για να μην χρεωθω την δολοφονια του τζον κενεντι απο τα rookie μελη μας...πχ αν ενα απο τα 6 τμηματα ιδιας χρονιας εχουν αγωνα ολα τα υπολοιπα τμηματα δεν κανουν προπονηση παιρνουν ρεπο!!μιλαμε για δεκαχρονα παιδια που θελουν να παιξουν μπασκετ....προσωπικα πιστευω οτι θελουν να παει καλα οι υποδομες για ιδιο οφελος αλλα δεν μπορουν......ειπαμε απο ποδηλατης εκπαιδευτης αεροσκφων δεν γινεται....
Hip
Λιγότερες προπονήσεις απο πρίν.Έχουμε ξεχάσει τι σημαίνει προπόνηση το ΣΚ. Ασάφια στο ποιός είναι ο προπονητής σε ποιό τμήμα. Φιλικά κανένα για κάποιες ομάδες που σε μία βδομάδα αρχίζουν τα τουρνουά της ΕΣΚΑΝΑ. Παράπονα απο γονείς για το επίπεδο της προπόνησης,ειδικά στις μικρές ηλικίες. Δεν έχω προσωπική γνώμη για τα μικρά,λέω ότι ακούω. Γι αυτά που έχω εικόνα βλέπω χαμηλότερη ένταση και επίπεδο που δεν ταιριάζει με τις δυνατότητες των παιδιών. Υπάρχουν κάποιες αρχές για την προπόνηση των μικρών ηλικών,κατανοητό, αλλά δεν είναι όλα τα παιδιά στο ίδιο επίπεδο. Αν θέλεις να μάθεις σε κάποιον το ΑΒ και αυτός είναι ήδη στο ΛΜ, είναι λογικό να αρχίσει να βαρέται και να χάνει το ενδιαφέρον του. Δεν είναι πολλά παιδιά στο ΑΒ στον Πανιώνιο Οι προηγούμενοι δάσκαλοι έκαναν καλή δουλειά και έχουν προχωρήσει την ύλη. πόσο θέλει ένας καλός προπονητής να καταλάβει την διαφορά;
Αλλαγή τις φιλοσοφίας σε άμυνα και επίθεση. Συζητήσιμη σαν επιλογή, αλλά σίγουρα σε λάθος τάιμινγκ. Δεν ξέρουν οι καινούργιοι τι μπάσκετ έπαιζε ο Πανιώνιος (γιατί να μην ξέρουν,απο αλλού μας ήρθαν; ) πιστεύουν πως ήταν λάθος; (άλλο δείχνουν τα αποτελέσματα τα τελευταία χρόνια). Θέλουν ίσως να κόψουν οποιαδήποτε σχέση με το παλιό πετυχημένο project; Ακατανόητο.
Καμιά επικοινωνία με τους γονείς. Επιμένω πως πρέπει να υπάρξει κάποια στιγμή κάποιου είδους ενημέρωση για τον νέο σχεδιασμό. Καλώς ή κακώς οι γονείς πληρώνουν και όχι λίγα ,και θέλουν να ξέρουν για πιό λόγο το κάνουν αυτό. Δεν θέλω να το θέσω σε βάση προσφοράς-ζήτησης, αλλά έχω την αίσθηση πως μέχρι ενός σημείου έτσι το έθεσε ο "επενδυτής" για να πάρει το "μαγαζί" με τα έσοδα του. Δέν έχει λοιπόν σ αυτή την βάση μόνο δικαιώματα ,αλλά και υποχρεώσεις.
Καλό επίσης είναι να γίνει σαφές με ποιόν τρόπο θα προχωρήσουν στον διαχωρισμό των τμημάτων. Το προηγούμενο σύστημα που δεν είχε Α και Β ομάδα, πάλι λέω καλώς ή κακώς, εχει δημιουργήσει έριδες στις ομάδες. Θα συνεχιστεί το ίδιο, θα αλλάξει; Πολλά παιδιά ζουν με την αγωνία πως θα βρεθούν ξαφνικά σε μια δεύτερη ομάδα, που τώρα δεν υπάρχει. Για μένα και τα δύο μοντέλα έχουν την λογική τους και οι υπεύθυνοι της ομάδας μπορούν να επιλέξουν και να δικαιολογήσουν και τα δύο. Αλλά να το κάνουν. Δεν είναι υγιές για παιδιά 12,13 και 14 ετών να ζούν μ αυτήν την αγωνία. Ότι είναι να γίνει ας γίνει να ξεμπερδεύουμε μ αυτό το θέμα. Υπάρχουν γονείς που βλέπουν τ άλλα παιδιά σαν ανταγωνιστές για την θέση των παιδιών τους (και δεν εννοώ με ευγενή αμιλα) και φοβάμαι μην περάσουν αυτές τις λογικές αι στα παιδιά τους. ΟΜΑΔΑ με την έννοια της λέξης με παίχτες που βλέπουν τον συμπαίχτη τους με μισό μάτι δεν νοείται.
Συμπερασματικά τα πρώτα δείγματα είναι κάπως ανησυχητικά μες στην ασάφια τους. Φυσικά σαν καινούργιοι έχουν κάποιο χρόνο χάριτος που λένε, αλλά και αυτός δεν είναι απεριόριστος. Πρέπει σιγά σιγά το χάος να αρχίσει να παίρνει μορφή. Βήμα βήμα έστω, αλλα μην σέρνουν τα πόδια τους.
Ο πύχης που έχουν να υπερβούν είναι ψηλά. Ας προσπαθήσουν να τον περάσουν αν μπορούν ή να το πλησιάσουν έστω. Σε κάθε άλη περίπτωση θα είναι αποτυχημένοι. Και αν το βλέπουν το όλο εγχειρημα σαν επιχείρηση, καλό είναι να ξέρουν τι τύχη έχουν οι αποτυχημένοι μάνατζερ σε μία επιχείρηση. Αν δεν θέλουν και οι γονείς να κυκλοφορούν με μπλουζάκια με διάφορα ονόματα γραμμένα πάνω τους.και εμάς δεν μπορούν να μας απαγορεύσουν να τα φοράμε.
Αυτά είναι τα πρώτα συμπεράσματα με την δική μου υποκειμενική εννοείτε ματιά.
polykos
Είχες θέσει στις πρώτες δημοσιεύσεις ένα λογικό ερώτημα "γιατί παραιτήθηκαν οι 17".
Η πραγματικότητα της Ακαδημίας σήμερα, είναι μια απάντηση. Είναι και άλλα πράγματα. Αλλά στο αθλητικό κομμάτι, έμπειροι όλοι στην διαχείρηση μιας Ακαδημίας, έστω με τον τρόπο που το έκαναν, κατάλαβαν οτι δεν υπήρχε καμμιά συμβατότητα με το σχεδιασμό του Νίκου Οικονόμου για το μέλλον της Ι.Β. ακαδημίας.
Υποκειμενικά μεν, αξιοπρεπως δε, διαχώρισαν την θέση τους. Και ποτέ βέβαια δεν μελλοντολόγησαν για να δικαιολογηθούν για την απόφασή τους.
basketikos
!!!
anka
https://www.facebook.com/sorotos.kostas?fref=ts

" όταν ήρθαν να πάρουν τους μαύρους εμείς σιωπήσαμε. όταν ήρθαν να πάρουν τους Εβραίους εμείς πάλι σιωπήσαμε....... όταν ήρθαν να πάρουν τους άρρωστους πάλι σιωπήσαμε...... όταν ήρθαν να πάρουν και εμάς δεν υπήρχε κανείς να φωνάξει για εμάς........" αφιερωμένο από τους προπονητές του Πανιωνίου της πιο δύσκολης στιγμής στην ιστορία του ιστορικού Πανιωνίου που δουλέψανε απλήρωτοι τους 2 από τους 3 μήνες, λασπολογήθηκαν και εξαπατήθηκαν χωρίς καμιά υποστήριξη από κανέναν..........

«Παραμένουμε απλήρωτοι από την προηγούμενη διοίκηση του Πανιωνίου» | Superbasket.gr | Το μπάσκετ εδώ αρχίζει
SUPERBASKET.GR

'Ο έχων "αντίληψη" αντιλαμβάνεται.......τα "συστήματα ιδεών"
polykos
Τι σχέση έχει η Υποδομή Πανιωνίου με το θέμα του αν πληρωθηκαν ή οχι μέλη της ανδρικής ομάδας.
Κάπου ο μύθος που έχει φτιάξει ο καθένας, εμένα τουλάχιστον με ξεπερνάει.
MPAMPIS_21
QUOTE(anka @ Nov 2 2016, 17:02 ) *
https://www.facebook.com/sorotos.kostas?fref=ts

" όταν ήρθαν να πάρουν τους μαύρους εμείς σιωπήσαμε. όταν ήρθαν να πάρουν τους Εβραίους εμείς πάλι σιωπήσαμε....... όταν ήρθαν να πάρουν τους άρρωστους πάλι σιωπήσαμε...... όταν ήρθαν να πάρουν και εμάς δεν υπήρχε κανείς να φωνάξει για εμάς........" αφιερωμένο από τους προπονητές του Πανιωνίου της πιο δύσκολης στιγμής στην ιστορία του ιστορικού Πανιωνίου που δουλέψανε απλήρωτοι τους 2 από τους 3 μήνες, λασπολογήθηκαν και εξαπατήθηκαν χωρίς καμιά υποστήριξη από κανέναν..........

«Παραμένουμε απλήρωτοι από την προηγούμενη διοίκηση του Πανιωνίου» | Superbasket.gr | Το μπάσκετ εδώ αρχίζει
SUPERBASKET.GR

'Ο έχων "αντίληψη" αντιλαμβάνεται.......τα "συστήματα ιδεών"

διοικηση ειναι ο ερασιτεχνης....επισης οποιος παιρνει ενα μαγαζι αναλαμβανει κ τα κερδη κ τα χρεη......εφοσον υπεγραψαν τα συμβολαια των νεων παιχτων δεν ειδαν αν εχουν πληρωθει τα παιδια κ οι προπονητες που ανεβασαν την ομαδα στην α2????ντροπη για τον συλλογο κ τους διοικουντες
anka
Την ομάδα στη Β' Εθνική δεν την έτρεξε ο ερασιτέχνης. Στηριζόταν τεχνοοικονομικά από τις υποδομές (δεν θα σχολιάσω αν είναι θεμιτό οι συνδρομές των γονιών να χρησιμοποιούνται για να πληρωθούν αθλητές της ανδρικής ομάδας). Δεν νομίζω ο κος Μιχαηλίδης (πρόεδρος ερασιτέχνη) να ανακατεύτηκε σε οργανωτικά - οικονομικά θέματα. Το ζητούμενο όμως δεν είναι αυτό. Ο κος Σορώτος, τον οποίο μπασκετικά εκτιμώ και όχι μόνο εγώ, εκφράζει παράπονα ότι λασπολογήθηκε, εξαπατήθηκε (άραγε από ποιόν?) και αφήνει μομφές. Σε ποιόν άραγε? Στη διοίκηση του ερασιτέχνη?Αυτή τον προσέλαβε? Τέλος πάντων όποιος αυτά τα βλέπει μύθους αναρωτιέμαι ποια είναι η πραγματικότητα....
MPAMPIS_21
QUOTE(anka @ Nov 3 2016, 09:57 ) *
Την ομάδα στη Β' Εθνική δεν την έτρεξε ο ερασιτέχνης. Στηριζόταν τεχνοοικονομικά από τις υποδομές (δεν θα σχολιάσω αν είναι θεμιτό οι συνδρομές των γονιών να χρησιμοποιούνται για να πληρωθούν αθλητές της ανδρικής ομάδας). Δεν νομίζω ο κος Μιχαηλίδης (πρόεδρος ερασιτέχνη) να ανακατεύτηκε σε οργανωτικά - οικονομικά θέματα. Το ζητούμενο όμως δεν είναι αυτό. Ο κος Σορώτος, τον οποίο μπασκετικά εκτιμώ και όχι μόνο εγώ, εκφράζει παράπονα ότι λασπολογήθηκε, εξαπατήθηκε (άραγε από ποιόν?) και αφήνει μομφές. Σε ποιόν άραγε? Στη διοίκηση του ερασιτέχνη?Αυτή τον προσέλαβε? Τέλος πάντων όποιος αυτά τα βλέπει μύθους αναρωτιέμαι ποια είναι η πραγματικότητα....

δεν καταλαβαινω τι λες...οποτε ανεβαινει η ομαδα και παραχωρειται στον ι.β ειναι του ερασιτεχνη κ οταν χρωσταει λεφτα της προηγουμενης σεζον ειναι των υποδομων????οι υποδομες τα λεφτα των συνδρομων στον ερασιτεχνη τα δινανε αλλωστε οπως θα ξερεις....αρα οτι λες ειναι τουλαχιστον ανακριβες για να μην πω εσκεμμενο ψεμμα....αν ο κος μησαηλιδης δεν ανακατευθηκε κακως εκανε γιατι σημαινει οτι ειναι προεδρος βιτρινα κ οχι ενεργος.οταν εισαι προεδρος οφειλεις να ασχολεισαι με το μεγαλυτερο σου τμημα......ΟΙ ΥΠΟΔΟΜΕΣ ΦΑΝΗΚΕ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟΝ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗ κ οχι στον ΚΩΝΣΤΑΝΤΩΝΗ...αρα αν οι υποδομες στηριζαν περσι ο ερασιτεχνης χρωσταει στους πρωταθλητες β ΕΘΝΙΚΗς.....
Οσο για τον Κο Σορωτο πολυ καλος προπονητης με μπασκετικες ιδιαιτεροτητες.....οπως ολοι μας αλλωστε....
anka
Οι υποδομές για ορισμένα χρόνια (τουλάχιστον 3) είχαν ΑΛΛΟ ΤΑΜΕΙΟ με την συμπαράσταση ορισμένων γονέων κατόπιν συμφωνίας με τον ερασιτέχνη. Για ένα ακόμη χρόνο έπραξαν το ίδιο μονομερώς χωρίς να υπάρχει σχετική συμφωνία (θυμίζω την επίσκεψη των πανθήρων στο Βαρίκας κλπ). Για το αν οι υποδομές στήριξαν οικονομικά την ανδρική ομάδα πέρυσι επικαλούμε σχετική δήλωση της προηγούμενης διοίκησης. Επειδη δεν ξέρω αν όλοι όσοι γράφουν έρχονται στις υποδομές, να υπενθυμίσω την σχετική ανακοίνωση που είχε αναρτηθεί έξω από την γραμματεία ΜΠΑΣΚΕΤ υποδομών, όπου παρακαλούσε τους γονείς να εξοφλήσουν νωρίτερα την συνδρομή του Ιουνίου προκειμένου να καλυφθούν οι τότε οικονομικές υποχρεώσεις μέσα στις οποίες αναφερόταν ρητά Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΣΤΗΝ ΑΝΔΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ. Το εσκεμμένο ψέμα το επιστρέφω..
Τώρα για το ποιος χειριζόταν τις υποδομές τα χρόνια αυτά και ποιός επέμενε (ζαλισε τα αρχ....του Ερασιτέχνη) να δοθούν πακέτο οι ακαδημίες με την ΚΑΕ στον Βαρουξάκη, να τα πούμε αυτά σε κανένα ξένο γιατί .......γελάει και ο δεμένος σκύλος.
MPAMPIS_21
QUOTE(anka @ Nov 3 2016, 12:13 ) *
Οι υποδομές για ορισμένα χρόνια (τουλάχιστον 3) είχαν ΑΛΛΟ ΤΑΜΕΙΟ με την συμπαράσταση ορισμένων γονέων κατόπιν συμφωνίας με τον ερασιτέχνη. Για ένα ακόμη χρόνο έπραξαν το ίδιο μονομερώς χωρίς να υπάρχει σχετική συμφωνία (θυμίζω την επίσκεψη των πανθήρων στο Βαρίκας κλπ). Για το αν οι υποδομές στήριξαν οικονομικά την ανδρική ομάδα πέρυσι επικαλούμε σχετική δήλωση της προηγούμενης διοίκησης. Επειδη δεν ξέρω αν όλοι όσοι γράφουν έρχονται στις υποδομές, να υπενθυμίσω την σχετική ανακοίνωση που είχε αναρτηθεί έξω από την γραμματεία ΜΠΑΣΚΕΤ υποδομών, όπου παρακαλούσε τους γονείς να εξοφλήσουν νωρίτερα την συνδρομή του Ιουνίου προκειμένου να καλυφθούν οι τότε οικονομικές υποχρεώσεις μέσα στις οποίες αναφερόταν ρητά Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΣΤΗΝ ΑΝΔΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ. Το εσκεμμένο ψέμα το επιστρέφω..
Τώρα για το ποιος χειριζόταν τις υποδομές τα χρόνια αυτά και ποιός επέμενε (ζαλισε τα αρχ....του Ερασιτέχνη) να δοθούν πακέτο οι ακαδημίες με την ΚΑΕ στον Βαρουξάκη, να τα πούμε αυτά σε κανένα ξένο γιατί .......γελάει και ο δεμένος σκύλος.

περσι υπηρχε κεντρικο ταμειο κ αν λες κατι αλλο το λες εσκεμμενα...φετος δηλαδη ο κος βαρουξακης πηρε κ ανδρικο κ υποδομες κ τα χρεη στον ερασιτεχνη??αν ναι τοτε να πληρωθουν οι παιχτες..τα συμβολαια παντως πανω δεν γραφουν υποδομες....γραφουν πανιωνιος ερασιτεχνης ετσι ξερω εγω....το θεμα ειναι οτι οι ανθρωποι ειναι απληρωτοι πρωταθλητες...στην ανακοινωση ανεφεραν τον πανιωνιο οχι τις υποδομες....εσυ μονο ανεφερες τις υποδομες
anka
Δεν πρέπει να μπερδεύουμε το ποιος έκανε τις συμφωνίες δημιούργησε τα χρέη, και ποιος τελικά έχει την υποχρέωση με βάση τον νόμο να πληρώσει. Η ανακοίνωση των παικτών αναφέρει αναλυτικά την προηγούμενη διοίκηση.
Να θυμηθούμε αν Κος Λιανός ανέλαβε τα χρέη τη διοικούσας επιτροπής για τη χρονιά που δεν είχε τον Πανιώνιο? (Ζορόσκι κλπ) Πόσα χρόνια στην Α1 είχε περιορισμό μεταγραφών ο Πανιώνιος? Πιστεύουμε ότι υπάρχουν χαζοί επενδυτές να αναλάβουν τα σπασμένα άλλων? Που είναι τώρα η ωραία παρέα που καθόταν στο τραπεζάκι έξω από τη Γραμματεία των υποδομών? Όλα τα φορτώνουμε στο δύσμοιρο Ερασιτέχνη επειδή αυτός υπογράφει.....Ακόμη μια φορά στο Πανιώνιο η ιστορία επαναλαμβάνεται
MPAMPIS_21
QUOTE(anka @ Nov 3 2016, 14:29 ) *
Δεν πρέπει να μπερδεύουμε το ποιος έκανε τις συμφωνίες δημιούργησε τα χρέη, και ποιος τελικά έχει την υποχρέωση με βάση τον νόμο να πληρώσει. Η ανακοίνωση των παικτών αναφέρει αναλυτικά την προηγούμενη διοίκηση.
Να θυμηθούμε αν Κος Λιανός ανέλαβε τα χρέη τη διοικούσας επιτροπής για τη χρονιά που δεν είχε τον Πανιώνιο? (Ζορόσκι κλπ) Πόσα χρόνια στην Α1 είχε περιορισμό μεταγραφών ο Πανιώνιος? Πιστεύουμε ότι υπάρχουν χαζοί επενδυτές να αναλάβουν τα σπασμένα άλλων? Που είναι τώρα η ωραία παρέα που καθόταν στο τραπεζάκι έξω από τη Γραμματεία των υποδομών? Όλα τα φορτώνουμε στο δύσμοιρο Ερασιτέχνη επειδή αυτός υπογράφει.....Ακόμη μια φορά στο Πανιώνιο η ιστορία επαναλαμβάνεται

500 παιδια *50€=25000€ επι 11 μηνες σου λεω εγω +ρουχα -εξοδα 10 προπονητων(με μειωμενο ωραριο κ πολλα ρεπο οπως λενε οι γονεις...)-λειτουργικα κλπ....ε δεν νομιζω οτι ειναι κ μεγαλη επενδυση να παρεις κατι κερδοφορο...με μονη υποχρεωση να υπογραφεις συμβολαια.....αν ο ερασιτεχνης ειχε θεμα θα ειχε διωξει τους ανθρωπους των υποδομων...να σου θυμισω οτι παραιτηθηκαν....αρα δεν ειχε θεμα ο ερασιτεχνης ουτε με τα λεφτα ουτε με τους ανθρωπους....
anka
Νομίζω ότι δεν υπάρχει καμία συνέχεια στα ερωτήματα που τίθενται και στις απαντήσεις.......Απλώνεται πολύ ο τραχανάς, πηδάμε από θέμα σε θέμα και δεν καταλαβαίνει ο κόσμος...... αδυνατώ να συνεχίσω, υπάρχει άλλη προσέγγιση. Δεν ξέρω πραγματικά πόσοι βάζουν το καλό του Πανιωνίου ως προτεραιότητα.....
polykos
Αγαπητέ Ανκα, θα μου επιτρέψεις να σε ενημερώσω.
Ο πρόεδρος του Ερασιτέχνη πανιωνίου λέγεται Μισαηλίδης Αρης. Ο Μιχαηλίδης Δημήτρης είναι Γενικός Γραμματέας. Την ομάδα στην Β' Εθνική την "έτρεξε" ο Ερασιτέχνης με την επικουρία σχετικής επιτροπής μπάσκετ. Το μπάτζετ και η χρηματοροή τους αφορούσε. Οι υπογραφές είναι πάντα του Προέδρου και του γραμματέα που έχουν και τον πρώτο και τελευταίο λόγο επί όλων των θεμάτων. Αλλιώς δεν κάνουν για την θέση, αν αυτό εννοείς. Πάντως δύσμοιρος δεν είναι γιατί ο καθένας που αναλαμβάνει μια τέτοια θέση ούτε μαριονέτα είναι και ξέρει παρα πολύ καλά τι προνόμια και ευθύνες έχει.

Η ανακοίνωση που αναφέρεις είχε υπογραφή "το ΔΣ του Πανιωνίου ΓΣ".

Το χρέος Ζορόσκι το πλήρωσε μετά απο χρόνια ο Ερασιτέχνης. Ο κος Λιανός αφησε δικά του χρέη ανω των 800.000 € στην ΚΑΕ. Και σε πληροφορώ οτι θα απασχολεί το σύλλογο για πάρα πολλά χρόνια μιας και ήδη κατατέθηκε νέος αθλητικός νόμος που ορίζει για το θέμα συγκεκριμένες διαδικασίες.

Οι υποδομές απο τον Απρίλη του 2010 έως και Ιούνιο του 2013, είχαν ταμείο που απέδιδε τα συμφωνηθέντα στον Πανιώνιο και η συμφωνία αυτή απέδωσε εγκαταστάσεις και καλύτερη οργάνωση. Πάντα κάτω απο τον έλεγχο και την εποπτεία του ερασιτέχνη. Το ίδιο συνεχίστηκε και τις επόμενες 2 αγωνιστικές περιόδους υπο την εφορία 2 ανθρώπων που έχουν ματώσει για το σύλλογο.

Πρώτη φορά τώρα με την εφορία του ΙΒ υπάρχει ο όρος "ανεξέλεγτα", ελπίζω να μην στοιχίσει στο μέλλον.

Η υποδομή με τη λειτουργία της τόσα χρόνια έφερε εγκαταστάσεις, λεφτά και επιτυχίες στον σύλλογο. Τελείωσε αυτό, πάμε για άλλα. Υπάρχει καινούριος διοικητικός και οικονομικός υπεύθυνος, όπως και νέος προπονητικός σχεδιασμός. Ο δε ερασιτέχνης με τη συμφωνία του με τον ΙΒ, απαλλάσσεται του "βάρους" της ανδρικής ομάδας (μέχρι νεωτέρας) ενώ παραχωρεί και τα βεβαιωμένα κέρδη απο την υποδομή, ενώ επαφίεται στην καλή θέληση του ΙΒ να συντηρήσει τις υφιστάμενες εγκαταστάσεις.
Υπάρχει κάτι που δεν καταλαβαίνεις???

Σημ. Η περυσινή χρήση του ερασιτέχνη άφησε απλήρωτους 2 μήνες το σύνολο της ανδρικής ομάδας και 1,5 μήνα τους προπονητές της υποδομής.
anka
Αγαπητέ Polykos είσαι απόλυτα σαφής και κατανοητός. Γνωρίζεις σαφώς περισσότερα πράγματα από ότι εγώ. Μία απορία μόνο (αν γνωρίζεις). Ποια ήταν τα συμφωνηθέντα που λάμβανε ο ερασιτέχνης από την επιτροπή γονέων (ήταν μεγαλύτερο ποσό από τις 2000€/μήνα που έχει την υποχρέωση να καταβάλει ο Βαρουξάκης ( έτσι αναφέρει σε ανακοίνωση του μέλος του ΔΣ του ερασιτέχνη)?
polykos
10 χιλ - 20 χιλ - 30χιλ βέβαια αποτέλεσμα ήταν και άλλα, το κλείσιμο της τέντας, γήπεδο στο υπόγειο, Α γήπεδο στη Λανς διαμόρφωση παιδότοπου κλπ
Την υποχρέωση του ΙΒ πρώτη φορά την ακούω και απο όσο γνωρίζω δεν υφίσταται κάτι τέτοιο.δεν ξέρω επισης για ποια αναφορά μέλους του ΔΣ λες.
anka
QUOTE (polykos @ Nov 4 2016, 10:12 ) *
10 χιλ - 20 χιλ - 30χιλ βέβαια αποτέλεσμα ήταν και άλλα, το κλείσιμο της τέντας, γήπεδο στο υπόγειο, Α γήπεδο στη Λανς διαμόρφωση παιδότοπου κλπ
Την υποχρέωση του ΙΒ πρώτη φορά την ακούω και απο όσο γνωρίζω δεν υφίσταται κάτι τέτοιο.δεν ξέρω επισης για ποια αναφορά μέλους του ΔΣ λες.


Αφεντουλίδης Γιώργος (έφορος κολύμβησης)
polykos
Θα μου επιτρέψεις να επιμείνω στον ισχυρισμό μου.
Ρώτησέ τον αν δεν ήταν ατυχές σχήμα λόγου η αναφορά του όπου κι αν την έκανε.
Αν είναι ΦΒ, δυστυχώς δεν κατέχω το άθλημα!!!!
anka
Η σχετική ανάρτηση

https://www.facebook.com/giorgos.afentoulid...136567733099432
Gkos
Είχα μπει στην σελίδα της ακαδημιας του Πανιωνιου στο fb,για να δω τις αγωνιστικες υποχρεώσεις των τμημάτων το ΣΚ και το μάτι μου έπεσε στην ανακοινωση που'χε γίνει για τους προπονητές.
Από κάτω υπαρχουν 3 σχόλια ενδιαφέροντα (σαν του anka) με πρώτες εντυπώσεις.

1. (Γράφτηκε 23/10)
"Οκ αλλα εφυγαν 17 αν διαβασαμε σωστα
Οποτε 10/17
Επισης δεν ξερω τα βιογραφικα των προηγουμενων αλλα στα παιδια λειπουν οι προπονητες τους, σημερα ο γυιος μου ανεφερε τον προπονητη που ΘΑ ειχε και ποσο ευστοχος ηταν στις βολες.
Απλα μετα απο 2εβδομαδες εχετε υπ οψη σας οτι τα παιδια αρχισαν τα ιδια να κουραζονται, με διαφορετικους προπονητες και κανοντας τα minimum. "

2. ( Γράφτηκε 27/10)
"Κύριοι, πέρασαν 2 εβδομάδες από τότε που αναλάβατε και η εικόνα που έχουμε οι περισσότεροι γονείς είναι ότι αντί να βελτιώνεστε στον τρόπο που προπονείτε τις μικρές τουλάχιστον ηλικίες οπισθοδρομείτε. Τα παιδιά του 2008 την προηγούμενη Τρίτη εκτελούσαν περσινές και κάποιες προπέρσινες ασκήσεις. Δεν μπήκατε στον κόπο να ρωτήσετε τους προηγούμενους προπονητές; Αυτοί μπορεί να μην σαν ενημέρωσαν. Τα ίδια τα παιδιά; Είναι τόσο μικρά που δεν ξέρουν να σας πουν; Εμάς τους γονείς; Την ίδια ημέρα η προπόνηση λόγω καθυστερημένης έναρξης όπως άλλωστε και οι περισσότερες τις τελευταίες 2 εβδομάδες, συνεχιζόταν μέχρι τις 21:30 (20:00 με 21:00 είναι οι προπονήσεις μας). Τότε ενημέρωσα τον προπονητή ότι παιδάκια οκτώ χρονών που την άλλη μέρα έχουν σχολείο δεν μπορούν να μένουν τόσο αργά στο γήπεδο. Σύμφωνα με τις οδηγίες παγκόσμιων οργανισμών αυτές οι ηλικίες πρέπει να κοιμούνται από 9 μέχρι 11 ώρες. Αυτά έπρεπε να τα ξέρετε αφού θέλετε να προπονείτε παιδιά. Ο ίδιος προπονητής αποκαλούσε τα παιδιά τεμπέληδες. Μπορεί κανείς να αποκαλέσει τεμπέληδες παιδιά που ξυπνάνε στις 7:00 το πρωί και συνεχίζουν μετά το σχολείο τα μαθήματά τους για να έρθουν στις 20:00 να προπονηθούν; Τεμπέληδες βέβαια θα τα κάνετε λίαν συντόμως με τις προπονητικές πρακτικές σας αφού έχουν ήδη βαρεθεί. Αλλάξτε και συμπεριφορά και προπονητική τακτική. Επίσης πρέπει από σήμερα κιόλας να ανοίξετε το κλειστό ώστε να βλέπουμε οι γονείς τις προπονήσεις των παιδιών μας. Το γεγονός ότι έχετε κλειστές τις πόρτες, και οι άλλοι μισοί προπονούνται στη ΛΑΝΣ ενώ συγχρόνως η τέντα είναι άδεια κάνει πολλούς από εμάς να αναρωτιόμαστε γιατί θέλετε να μας κρατάτε σε απόσταση από τις προπονήσεις των παιδιών μας.
Σύμφωνα με την ανακοίνωσή σας ο σκοπός σας είναι να λειτουργήσετε τις ακαδημίες ως υποδομές της αντρικής ομάδας. Σκοπός των περισσότερων γονέων είναι να αθλούνται τα παιδιά μας και συγχρόνως να ψυχαγωγούνται. Αν δεν μπορέσετε να συγκεράσετε αυτούς τους δυο σκοπούς θα αποτύχετε. Αυτό είναι βέβαιο.
Θέλω επίσης να βελτιωθείτε στην επικοινωνία σας με τους γονείς που είναι ανύπαρκτη. Η μοναδική ομιλία (δεν γνωρίζω για άλλη) του Καλαμπόκη έγινε το Σάββατο την εβδομάδα που αναλάβατε. Τα δικά μας παιδιά και φαντάζομαι και άλλων ηλικιών δεν είχαν προπόνηση το Σάββατο. Το να μας κρατάτε σε απόσταση δεν σας ωφελεί σε τίποτα.
Μάρκος Καραμαλέγκος, Αεροναυπηγός Μηχανικός και…
Πανιώνιος (μόνο) από τις 15/4/1979."

3.(Γράφτηκε 30/10)
"Αγαπητοί,
Μπράβο για τα βιογραφικά σας είναι όντως πολύ ενδιαφέροντα. Το αν αντικατοπτρίζουν, βέβαια, επιτυχημένη επιλογή θα φανεί μέσα στις 4 λευκές γραμμές.
Το μόνο που ξέρω σιγουρα είναι πως τα παιδιά από την στιγμή που αναλαβατε έχουν χάσει χρόνο φίλους -και το κυριότερο- όρεξη για ένα άθλημα που εως και πριν από λίγο καιρό ανυπομονουσαν να παίξουν.
Δεν είμαι ειδικός στο μπάσκετ όπως ο κύριος Καλαμποκης, αλλά εχω μάτια και βλεπω... και αυτό που βλέπω δεν έχει καμμιά σχέση με αυτό που γινόταν πριν, ΑΡΧΙΚΑ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ και κατόπιν προπονητικά.
Φτιάξτε το πριν να ειναι πολύ αργά για τα παιδιά για την ομάδα και για τον σύλλογο.

Ευχαριστώ."
polykos
Απο τότε έχουν ξεχάσει να (σε) ενημερώσουν οτι ο μοναδικός που είχε προπονήσει κάτι μέχρι τότε ο Γιώργος Σίμος, εγκατέλειψε, ενώ στον αντίποδα εμφανίστηκε ως βοηθός στο παιδικό και προπονητής σε κάποιους 2007, ο Τζών Μπρούγος, ελληνοαμερικάνος παίκτης του Πανιωνίου ΄στα 90ς και πατέρας ελπιδοφόρας δημοσιογραφούσας.
Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί εγινε η επιλογή του "γκρεμίσματος". Ποιος ο λόγος και ποιος ο στόχος.
Hip
Σε συνεχεια προηγουμενης αναφορας μου να ενημερωσω πως:
α)Η κατασταση με τους προπονητες εχει ομαλοποιηθει.Τα τμήματα χωρίστηκαν και ξερουν ολοι ποιον εχουν προπονητή.
β) Τα παράπονα για την ποιότητα και την ένταση της προπόνησης έχουν λιγοστέψει σημαντικά.
γ) Έγιναν κάποιες αλλαγές στους προπονητές στις μικρές ηλικιές. Αυτοί που άκουγα να διαμαρτυονται,δεν το κάνουν πια. Μιλανε μάλιστα για τους καινούργιους με καλά λόγια.
δ) Ενημέρωση έγινε (τουλάχιστον προσωπικά εζησα κάτι τέτοιο στην ομάδα του παιδιού μου) για τα σχέδια της καινούργιας διεύθυνσης. Που αφορούσε το μπασκετικό κομμάτι και οχι τα "διοικητικά" ας πουμε. Κάποιες αναφορές στους προηγούμενους και την συνέχεια της δουλειάς δεν θα τις αναφέρω,για να μην συνεχιστεί εσωστρέφεια. Πάντως οι απόψεις συνεχίζουν να είναι αντικρουόμενες για τα γεγονότα. Κάποιος δεν λέει ολη την αλήθεια να το πω ευγενικά. Φυσικά δεν ξέρω ποιος, αλλά για την ώρα επειδή δεν θα γίνω ντεντέκιβ για να βρω την αλήθεια, δεν με αφορά άμεσα.Πάντως ήταν σχετικά προσεχτική και χωρίς πολλές αιχμές.
ε) Η ανακατανομή των τμημάτων ανάλογα με την ικανότητα των παικτών έφερε την αναμενόμενη ανακατοσούρα. Πολλοί είναι οι γονείς που πιστεύουν πως τα παιδιά τους αδικήθηκαν. Αυτο βέβαια δεν είναι και παράξενο. Στην Ελλάδα ζούμε όλοι και ξέρουμε τι γίνεται.Οι γονείς γενικά πιστεύουν πως τα παιδιά τους είναι πάντα τα καλύτερα και κάποιος τα αδικεί.
ζ) Τα αγωνιστικά τμήματα γενικά πάνε καλά και τα τμήματα παίζουν όλα (ή σχεδον όλα) σε διάφορα τουρνουά και οχι μόνο κάποια απ αυτά στην ανάγκη να μειωθεί το μπατζετ. Βέβαια το ότι πάνε καλά είναι αποτέλεσμα της προηγούμενης δουλειάς και οχι της καινούργιας. Πολλές αλλαγές υπάρχουν στο είδος του μπάσκετ που διδάσκεται. Καλά ή κακό δεν ξέρω,είναι σχετικό. Ο καιρός θα δείξει.
Και τέλος ελάχιστες αναφορές και σχόλια υπάρχουν απο το παλίο τιμ και μόνο μέσο ΦΒ. Και όταν λέω ελάχιστες,εννοώ και απο ελάχιστους και όχι απο τους έμπειρους,ας πούμε.
Για τον Μπρούγο είναι αλήθεια, αλλά δεν είμαι σε θέση να τον κρίνω.Δεν έχω άποψη. Ο Κυριος Σίμος κάπου άκουσα πως επέλεξε άλλη ομάδα,πλουσιότερη και πιο διάσημη να δουέψει. Δεν έρω αν τον έδιωξε κάποιος. Ειχα σχηματίσει την εντύπωση πως ήταν δική του επιλογή. Ίσως να κάνω λάθος. Γενικά τα πράγματα έχουν βελτιωθεί.Αυτά για την ώρα....
anka
QUOTE (Gkos @ Nov 12 2016, 16:44 ) *
Είχα μπει στην σελίδα της ακαδημιας του Πανιωνιου στο fb,για να δω τις αγωνιστικες υποχρεώσεις των τμημάτων το ΣΚ και το μάτι μου έπεσε στην ανακοινωση που'χε γίνει για τους προπονητές.
Από κάτω υπαρχουν 3 σχόλια ενδιαφέροντα (σαν του anka) με πρώτες εντυπώσεις.

1. (Γράφτηκε 23/10)
"Οκ αλλα εφυγαν 17 αν διαβασαμε σωστα
Οποτε 10/17
Επισης δεν ξερω τα βιογραφικα των προηγουμενων αλλα στα παιδια λειπουν οι προπονητες τους, σημερα ο γυιος μου ανεφερε τον προπονητη που ΘΑ ειχε και ποσο ευστοχος ηταν στις βολες.
Απλα μετα απο 2εβδομαδες εχετε υπ οψη σας οτι τα παιδια αρχισαν τα ιδια να κουραζονται, με διαφορετικους προπονητες και κανοντας τα minimum. "

2. ( Γράφτηκε 27/10)
"Κύριοι, πέρασαν 2 εβδομάδες από τότε που αναλάβατε και η εικόνα που έχουμε οι περισσότεροι γονείς είναι ότι αντί να βελτιώνεστε στον τρόπο που προπονείτε τις μικρές τουλάχιστον ηλικίες οπισθοδρομείτε. Τα παιδιά του 2008 την προηγούμενη Τρίτη εκτελούσαν περσινές και κάποιες προπέρσινες ασκήσεις. Δεν μπήκατε στον κόπο να ρωτήσετε τους προηγούμενους προπονητές; Αυτοί μπορεί να μην σαν ενημέρωσαν. Τα ίδια τα παιδιά; Είναι τόσο μικρά που δεν ξέρουν να σας πουν; Εμάς τους γονείς; Την ίδια ημέρα η προπόνηση λόγω καθυστερημένης έναρξης όπως άλλωστε και οι περισσότερες τις τελευταίες 2 εβδομάδες, συνεχιζόταν μέχρι τις 21:30 (20:00 με 21:00 είναι οι προπονήσεις μας). Τότε ενημέρωσα τον προπονητή ότι παιδάκια οκτώ χρονών που την άλλη μέρα έχουν σχολείο δεν μπορούν να μένουν τόσο αργά στο γήπεδο. Σύμφωνα με τις οδηγίες παγκόσμιων οργανισμών αυτές οι ηλικίες πρέπει να κοιμούνται από 9 μέχρι 11 ώρες. Αυτά έπρεπε να τα ξέρετε αφού θέλετε να προπονείτε παιδιά. Ο ίδιος προπονητής αποκαλούσε τα παιδιά τεμπέληδες. Μπορεί κανείς να αποκαλέσει τεμπέληδες παιδιά που ξυπνάνε στις 7:00 το πρωί και συνεχίζουν μετά το σχολείο τα μαθήματά τους για να έρθουν στις 20:00 να προπονηθούν; Τεμπέληδες βέβαια θα τα κάνετε λίαν συντόμως με τις προπονητικές πρακτικές σας αφού έχουν ήδη βαρεθεί. Αλλάξτε και συμπεριφορά και προπονητική τακτική. Επίσης πρέπει από σήμερα κιόλας να ανοίξετε το κλειστό ώστε να βλέπουμε οι γονείς τις προπονήσεις των παιδιών μας. Το γεγονός ότι έχετε κλειστές τις πόρτες, και οι άλλοι μισοί προπονούνται στη ΛΑΝΣ ενώ συγχρόνως η τέντα είναι άδεια κάνει πολλούς από εμάς να αναρωτιόμαστε γιατί θέλετε να μας κρατάτε σε απόσταση από τις προπονήσεις των παιδιών μας.
Σύμφωνα με την ανακοίνωσή σας ο σκοπός σας είναι να λειτουργήσετε τις ακαδημίες ως υποδομές της αντρικής ομάδας. Σκοπός των περισσότερων γονέων είναι να αθλούνται τα παιδιά μας και συγχρόνως να ψυχαγωγούνται. Αν δεν μπορέσετε να συγκεράσετε αυτούς τους δυο σκοπούς θα αποτύχετε. Αυτό είναι βέβαιο.
Θέλω επίσης να βελτιωθείτε στην επικοινωνία σας με τους γονείς που είναι ανύπαρκτη. Η μοναδική ομιλία (δεν γνωρίζω για άλλη) του Καλαμπόκη έγινε το Σάββατο την εβδομάδα που αναλάβατε. Τα δικά μας παιδιά και φαντάζομαι και άλλων ηλικιών δεν είχαν προπόνηση το Σάββατο. Το να μας κρατάτε σε απόσταση δεν σας ωφελεί σε τίποτα.
Μάρκος Καραμαλέγκος, Αεροναυπηγός Μηχανικός και…
Πανιώνιος (μόνο) από τις 15/4/1979."

3.(Γράφτηκε 30/10)
"Αγαπητοί,
Μπράβο για τα βιογραφικά σας είναι όντως πολύ ενδιαφέροντα. Το αν αντικατοπτρίζουν, βέβαια, επιτυχημένη επιλογή θα φανεί μέσα στις 4 λευκές γραμμές.
Το μόνο που ξέρω σιγουρα είναι πως τα παιδιά από την στιγμή που αναλαβατε έχουν χάσει χρόνο φίλους -και το κυριότερο- όρεξη για ένα άθλημα που εως και πριν από λίγο καιρό ανυπομονουσαν να παίξουν.
Δεν είμαι ειδικός στο μπάσκετ όπως ο κύριος Καλαμποκης, αλλά εχω μάτια και βλεπω... και αυτό που βλέπω δεν έχει καμμιά σχέση με αυτό που γινόταν πριν, ΑΡΧΙΚΑ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ και κατόπιν προπονητικά.
Φτιάξτε το πριν να ειναι πολύ αργά για τα παιδιά για την ομάδα και για τον σύλλογο.

Ευχαριστώ."



Αν και φίλε Gkos δεν έχω ούτε το 1/100 των αναρτήσεων σου στο blog και το αναγνωρίζω, με όλο το σεβασμό, και όντας ως γονέας στις υποδομές του Πανιωνίου 8 χρόνια, διαβάζω τα σχόλια των γονέων και προσπαθώ να ανακαλύψω την είδηση. Αναφέρει ο πρώτος γονέας " στα παιδιά λείπουν οι προπονητές", " ο προηγούμενος προπονητής ήταν εύστοχος στις βολές" κλπ ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟΝ. Ο 2ος γονέας παιδιού 2008 και αεροναυπηγός στο επάγγελμα όπως υπογράφει, αναφέρει ότι τα παιδιά έκαναν προπέρσινες ασκήσεις......αναρωτιέται γιατί δεν ρωτήθηκαν / ενημερώθηκαν από τους νέους προπονητές για τις ασκήσεις που θα κάνουν....!!!!!Τον προβληματίζει το ωράριο 20:00 - 21:00 που κάνει προπόνηση το παιδί του. (Αναρωτήθηκε ποτέ ποιός έχει βγάλει το πρόγραμμα από πέρυσι τον Ιούνιο και ποιες ηλικίες όλα τα προηγούμενα χρόνια κάνουν κυρίως προπόνηση τις δημοφιλείς ώρες 19:00- 21:00). Γίνεται επίσης αναφορά για την κλειστή πόρτα του κλειστού, η οποία είναι κλειστή τα τελευταία 2-3 χρόνια, και κατά την άποψή μου καλά κάνει και είναι κλειστή από μια ηλικία και μετά. Αναφέρει για ανύπαρκτη επικοινωνία με γονείς παρά μόνο μια συνάντηση με τον Καλαμπόκη τον πρώτο μήνα (δεν αναρωτήθηκε πόσες συναντήσεις είχαν γίνει τα προηγούμενα χρόνια και για πιο λόγο) .......Ο τελευταίος αναφέρει για επίπεδο παιδαγωγικής και ψυχολογίας με τους προηγούμενους προπονητές........
Είναι σεβαστό στη Δημοκρατία που ζούμε να εκφέρει ο καθένας την απόψη του. Αναμφισβήτητα. Θεωρώ όμως όταν κάποιος "μπασκετικός" του χώρου, όπως πιστεύω ότι είσαι φίλε Gkos, επικαλείται "τέτοιες" αναφορές γονέων ( με παιδιά του 2008 ) για να οδηγηθεί σε συμπεράσματα σε ότι αφορά την λειτουργία της ακαδημίας του Πανιωνίου δεν είναι λογικό.
Φίλε Gkos αν πραγματικά θέλεις να μάθεις νέα για την ακαδημία του Πανιωνίου (που όντως έχει θέματα) νομίζω ότι το μήνυμα του Hip είναι πιο ακριβές στα λειτουργικά θέματα και με τα λεγόμενά του συμφωνώ πλήρως.
Η μεγαλύτερη αλλαγή στη φιλοσοφία του παιχνιδιού που έχει προκύψει είναι ότι από την πιεστική άμυνα των προηγούμενων ετών της λογικής " παίξε over play να μην πάρει την μπάλλα και φάε back door δεν με νοιάζει..." πήγαμε στην άμυνα σε απόσταση ¨μην σε περάσει και φας lay up".
Eπιβεβαιώνω τον HIP ότι ξαναχωριστήκαν οι ομάδες ανάλογα με την ικανότητα των παικτών, πράγμα που δημιούργησε γκρίνιες. Δυστυχώς στις περισσότερες αγωνιστικές ομάδες συνεχίζουν να εμφανίζονται δυό τρεις περιπτώσεις παιδιών που δεν επιλέγονται με βάση την ικανότητά τους αλλά για άλλους λόγους. (αυτό συνέβαινε και πριν με πρωταγωνιστές τους ίδιους τις περισσότερες φορές).
Η ένταση των προπονήσεων όντως έχει μειωθεί, αλλά το γεγονός είναι ότι τα αποτελέσματα των αγωνιστικών τμημάτων συνεχίζουν όπως πριν. (Βλέπε ΕΣΚΑΝΑ, ELITE YOUTH TOYRNAMENT). Με το υλικό που υπάρχει νομίζω ότι και εγώ αν ήμουν προπονητής θα τα κατάφερνα.
Μαζικές αποχωρήσεις από τις ομάδες σε γενικές γραμμές νομίζω πως δεν υπάρχουν.
Η μεγαλύτερη δυσαρέσκεια όπως ανέφερα και πριν έχει προκύψει από το διαχωρισμό των τμημάτων όπου προέκυψαν ανακατατάξεις, με μετακινήσεις παιδιών κυρίως στη δεύτερη ομάδα. Εγκαταλήφθηκε το προηγούμενο μοντέλο των 2 ισοδύναμων ομάδων που είχε περισσότερους ικανοποιημένους γονείς, αλλά υπήρχαν μεγάλες ανισορροπίες στο υλικό των ομάδων. Τουλάχιστον τώρα είναι περισσότερο εμφανές για όλους ποιά παιδιά υπολογίζονται για τα αγωνιστικά τμήματα (ως γνωστό οι θέσεις είναι περιορισμένες) και ποια όχι, έτσι ώστε ο καθένας να αποφασίσει για το μέλλον του.
Συνεπώς πέραν του να δημιουργήσουμε εντυπώσεις και να εκφράσουμε ξανά και ξανά την συμπάθειά μας σε μια κατηγορία ανθρώπων που αποφάσισαν να σταματήσουν να εργάζονται στις ακαδημίες του Πανιωνίου, δεν καταλαβαίνω προς τι είναι χρήσιμο να χρησιμοποιούμε αυτές τις πηγές για εξαγωγή συμπερασμάτων.
MPAMPIS_21
καλημερα εμαθα απο γονεις οτι ολοκληρο τμημα παμπαιδων μεταφερθηκε στον ΜΙΛΩΝΑ ΙΣΧΥΕΙ?τεραστια διαρροη παιδιων μαθαινω οτι υπαρχει...κατι τραγικο που διαπιστωσα εγω στο site αναφερονται μονο οι νικες κ οχι οι ηττες.κατι για μενα πολυ κακο διοτι στον αθλητισμο υπαρχει κ η ηττα κ καλο ειναι να μαθαινουν κ απο αυτα τα παιδια..αμα ομως αναφερονται μονο στην νικη τα απογοητευεις...η διαρροη του κοσμου αποτυπωνεται ακομα κ στους εξωτερικους χωρους κυλικειο κλπ..πολυ συντομα κατα την γνωμη μου απαξιωνεται μια μεγαλη ακαδημια μπασκετ.αν ισχυει κατι αλλο ας μας ενημερωσει καποιος..
anka
QUOTE (MPAMPIS_21 @ Nov 25 2016, 11:44 ) *
καλημερα εμαθα απο γονεις οτι ολοκληρο τμημα παμπαιδων μεταφερθηκε στον ΜΙΛΩΝΑ ΙΣΧΥΕΙ?τεραστια διαρροη παιδιων μαθαινω οτι υπαρχει...κατι τραγικο που διαπιστωσα εγω στο site αναφερονται μονο οι νικες κ οχι οι ηττες.κατι για μενα πολυ κακο διοτι στον αθλητισμο υπαρχει κ η ηττα κ καλο ειναι να μαθαινουν κ απο αυτα τα παιδια..αμα ομως αναφερονται μονο στην νικη τα απογοητευεις...η διαρροη του κοσμου αποτυπωνεται ακομα κ στους εξωτερικους χωρους κυλικειο κλπ..πολυ συντομα κατα την γνωμη μου απαξιωνεται μια μεγαλη ακαδημια μπασκετ.αν ισχυει κατι αλλο ας μας ενημερωσει καποιος..


Νομίζω υπερβάλλεις. Έκαναν δοκιμαστική προπόνηση στο Μίλωνα 3-4 παιδιά (ηλικία 2002) που δεν συμμετέχουν στο αγωνιστικό τμήμα. Στο αγωνιστικό τμήμα των παμπαίδων υπάρχει μόνο μία αποχώρηση αθλητή για την BAC από ότι γνωρίζω. Υπάρχει όντως κάποια διαρροή παιδιών (όχι όμως από τα αγωνιστικά τμήματα από ότι γνωρίζω) η οποία κατά την άποψη μου οφείλετε ότι έγινε πλέον διαχωρισμός των ομάδων σε α' (αγωνιστική) και β', αντί του ''πελατειακού'' συστήματος με τις δύο ισοδύναμες ομάδες που ίσχυε πριν (με σκοπό να έχουμε περισσότερους ικανοποιημένους γονείς). Η πραγματικότητα είναι όντως ότι στις β' ομάδες γενικώς δεν υπάρχει η απαιτούμενη προσοχή (συχνές αλλαγές προπονητών, μη ενημέρωση για αναβολή αγώνων κλπ). Οι ήττες που αναφέρεις αφορούν κυρίως τα μη αγωνιστικά τμήματα που ούτως ή άλλως και τα προηγούμενα χρόνια είχαν επίσης πολλές ήττες. Συνεπώς δεν άλλαξε κάτι σε αυτό. Το κυριότερο πρόβλημα όλων είναι η απουσία της διοίκησης το τελευταίο διάστημα. Τα παράπονα των γονιών είναι συχνά, (κυρίως γονιών που τα παιδιά τους αποκλείστηκαν από τα αγωνιστικά τμήματα) με αποτέλεσμα ο Καλαμπόκης να είναι συνέχεια σε ρόλο πυροσβέστη. Πραγματικά δεν ξέρω αν ασχολείται καθόλου με το προπονητικό κομμάτι αλλά νομίζω πως ακόμη δεν έχει βρει χρόνο για αυτό. Δεν ξέρω πόσο καιρό ακόμη θα αντέξει......
polykos
Όλα καλά?????????

QUOTE(anka @ Nov 25 2016, 13:24 ) *
Υπάρχει όντως κάποια διαρροή παιδιών (όχι όμως από τα αγωνιστικά τμήματα από ότι γνωρίζω) η οποία κατά την άποψη μου οφείλετε ότι έγινε πλέον διαχωρισμός των ομάδων σε α' (αγωνιστική) και β', αντί του ''πελατειακού'' συστήματος με τις δύο ισοδύναμες ομάδες που ίσχυε πριν (με σκοπό να έχουμε περισσότερους ικανοποιημένους γονείς).

Anka και βαθιά νυχτωμένος και εριστικός.
Ερχεται τσουνάμι.....μετά το σεισμό.
MPAMPIS_21
μαλλον δεν καταλαβες τι εννοω δεν ειναι κακο να χανει μια ομαδα ακαδημιων.....κακο ειναι να προβαλλεις μονο τις νικες κ οχι να προβαλλεις ολα τα αποτελεσματα γιατι ετσι δεν δειχνεις σε ενα παιδακι καλο παραδειγμα...κατα τ αλλα με επιβεβαιωσες πληρως σε οτι ακουσα .....διαροη ελλειψη διοικησης.....αναβολη προπονησεων η αγωνων κ αλλαγες προπονητων.....μια ωραια ατμοσφαιρα σε 2 μηνες.....,κ εις ανωτερα κυριοι...κ εσυ φιλε ανκα λες οτι εισαι γονιος κ δεν σε επηρεαζει αυτο......
Hip
Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι η έλλειψη διοίκησης. Καλά το αναφέρει ο anka. Ο Καλαμπόκης δείχνει να τρέχει για όλα, οι γονείς (κατα την προσφιλή τους συνήθεια) θέλουν να έχουν άποψη για το ποιός παίζει και ποιός δεν παίζει και συνέχεια δημιουργούνται προβλήματα (η έλλειψη διοίκησης που λέγαμε) και δεν υπάρχει ένας στιβαρός λόγος να τους βάλει στην θέση τους ( εδώ κολλάει το "που σαι Θανάααση"). Η αναδιανομή ομάδων δημιούργησε φοβερά προβλήματα. Έχουν δυναμώσει πολύ οι πρώτες ομάδες σε σημείο να παίζουν παιχνίδια χωρίς κανένα ενδιαφέρον και κατα συνέπεια έχουν "πέσει' οι δεύτερες. Κάποιοι δεν είχαν συνηθήσει να χάνουν απ ότι δείχνει. Αποτελέσματα δεν ξέρω να κρύβονται-οι ήττες δηλαδή- απλώς η τελευταία ενημέρωση αφορούσε μόνο το Youth motion tournament. Δεν φάνηκε έτσι η ήττα των Παμπαίδων απο την Τερψιθέα με 22 πόντους διαφορά (απ ότι έχω εικόνα οχι με την πρώτη ομάδα και δεν ξέρω γιατί) αλλά και η ακόμα μια συντριπτική νίκη των 2004 που δείχνουν να παίζουν χωρίς αντίπαλο (οχι απαραίτητα καλό). Δεν ξέρω αν η λογική ήταν να κρυφτεί η ήττα των Παμπαίδων. Δεν έχω εικόνα για τον Μίλωνα,αλλά εχω ακούσει πως έχουν κάνει προπονήσεις κάποια παιδιά απο τους 2002 που έχουν χάσει την θέση τους στην πρώτη ομάδα εκεί. Δεν υπάρχει καμία εικόνα ομαδικής αποχώρησης. Πάντως δεν μπορεί να συνεχιστεί έτσι η κατάσταση. Δεν ξέρω αν υπάρχουν θέματα μπατζετ απο τον "χορηγό" (ευγενικά να το θέσω), αλλά χρειάζονται οποσδήποτε περισσότερα άτομα να ασχοληθούν με την ομάδα. Και δεν μιλάω για προπονητές, μιλάω γενικά για ανθρώπους με όραμα να βοηθήσουν την ομάδα όπου έχει κενά. Κακή οργάνωση για την ώρα, κάτι πρέπει να αλλάξει σύντομα. Δεν είναι δουλειά μου να πω τι. Πάντως ή θα λιγοστέψουν τα παιδιά ή θα γίνουν περισσότεροι αυτοί που τρέχουν για τις ανάγκες της ομάδας. Δεν υπάρχει μεσέα λύση.
anka
Φίλε Polykos καλύτερα να αποφεύγεις τους χαρακτηρισμούς και να προβάλεις τα δικά σου επιχειρήματα. Αν βλέπεις κάτι διαφορετικό εσύ τεκμηρίωσε το. Τσουνάμι βλέπω στα μυαλά κάποιων.... που έχουν βαλθεί και καλά να ''ισοπεδώσουν τις ακαδημίες του Πανιωνίου" προκειμένου να δικαιωθούν για τις προφητείες τους. Φίλε Mpampis αν αισθάνεσαι ότι οι πληροφορίες που αναφέρεις επιβεβαιώνονται από τα λεγόμενά μου (το ολόκληρο τμήμα παμπαίδων απέχει πολύ από τα 3-4 παιδιά της β' ομάδας) τι να πω. Μάλλον άλλοι παραπληροφορούν τον κόσμο.....
polykos
Αγαπητέ ανκα, έχω αναφαίρετο δικαίωμα να εκφράζομαι όπως εγώ νομίζω και ρισκάρω και να κριθώ επ΄αυτού. Δεν έχω αφήσει κανένα να μου υποδείξει "τρόπο" εκφοράς του λόγου μου και της σκέψης μου, όσα πολλά χρόνια ζώ.
Ιδιαίτερα εσύ, που 8 χρόνια βαρυγκομούσες και είδες ΤΩΡΑ το φως το αληθινό.
geo82
Δεν ήξερα που αλλού να το ποστάρω και το έβαλα εδώ.

http://www.panionianea.gr/2016/11/photo_15.html
Gkos
Με ολο τον σεβασμο το πιο ακυρο μερος την πιο ακυρη στιγμη βρηκες χαχαχα
Hip
Του Φιντελ να βγαλει.Ποιος τον χεζει τον Ομπαμα wink.gif
geo82
QUOTE (Gkos @ Nov 26 2016, 13:35 ) *
Με ολο τον σεβασμο το πιο ακυρο μερος την πιο ακυρη στιγμη βρηκες χαχαχα


Τι να κάνω, παλιά υπήρχε τόπικ του Πανιωνίου, όσο βρισκόταν στην Α1 δηλαδή.
MPAMPIS_21
QUOTE(anka @ Nov 26 2016, 01:52 ) *
Φίλε Polykos καλύτερα να αποφεύγεις τους χαρακτηρισμούς και να προβάλεις τα δικά σου επιχειρήματα. Αν βλέπεις κάτι διαφορετικό εσύ τεκμηρίωσε το. Τσουνάμι βλέπω στα μυαλά κάποιων.... που έχουν βαλθεί και καλά να ''ισοπεδώσουν τις ακαδημίες του Πανιωνίου" προκειμένου να δικαιωθούν για τις προφητείες τους. Φίλε Mpampis αν αισθάνεσαι ότι οι πληροφορίες που αναφέρεις επιβεβαιώνονται από τα λεγόμενά μου (το ολόκληρο τμήμα παμπαίδων απέχει πολύ από τα 3-4 παιδιά της β' ομάδας) τι να πω. Μάλλον άλλοι παραπληροφορούν τον κόσμο.....

φιλε αντωνη εγω απλα ρωτησα κ δεχομαι την απαντηση σου......δεν σε καταλαβαινω γιατι θεωρεις οτι παραπληροφορουμαστε απο εδω....ισα ισα ολοι επιβεβαιωνουν την χειροτερη κατασταση των υποδομων....κ την τσιγκουνια που υπαρχει....σε κοσμο εννοω...
ανοργανωτοι δεν ειδα κ κατι καλο να λεγεται.....
polykos
Δυστυχώς, άσχετα με το αν έσβησαν το "νικηφόρο" σχολιασμό στην σελίδα της Ακαδημίας, οι άνθρωποι που κατσικώθηκαν εκεί, είναι άσχετοι κι επικίνδυνοι. Ελπίζω να τους "φωτίσει ο θεός" και να την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια, πριν παρέλθει το χρονικό όριο που ενδέχεται να συγχωρεθούν λόγω ασχετίλας.
polykos
Με ανακοίνωσή τους οι "ιθύνοντες νόες" μας πληροφορούν οτι απο την επόμενη Παρασκευή ξεκινάνε τα προγράμματα στίβου. Πότε πρόλαβαν οι στιβικές ασκήσεις να απενοχοποιηθούν και να επιτρέπονται στις μικρές ηλικίες????
Διότι κύριε "πρόεδρε του ΠΣΑΚ", με το που ήρθατε, βγάλατε λόγο σχετικά με το απαράδεκτο πρόγραμμα που βρήκατε και ξεσπαθώσατε εναντίον των στιβικών προγραμμάτων που ίσχυαν 4-5 χρόνια τώρα, ως απαράδεκτων προπονητικών μεθόδων.
Διάγω μπερδεμένος.
Τέσπα, ο παιδικός σταθμός θα κάνει και στίβο, εφεξής.
Hip
Πρωτοποριακό πρόγραμμα στον Πανιώνιο
Στην υλοποίηση ενός πρωτοποριακού προγράμματος που αφορά στις ακαδημίες του συλλόγου προχώρησε ο Πανιώνιος ΓΣΣ με το Επιστημονικό Κέντρο Υγείας και Ευεξίας BIOFIT. Πρόκειται για την Αθλητιατρική, Εργομετρική, Ψυχολογική και Διατροφική κάλυψη των νεαρών αθλητών των Ακαδημιών Καλαθοσφαίρισης Πανιωνίου. Ένα πρόγραμμα που υιοθετείται για πρώτη φορά από ακαδημίες μπάσκετ στην χώρα μας και έχει σκοπό την στοχευμένη βελτίωση των ικανοτήτων των μικρών αθλητών, με απότερο σκοπό να αποκτήσουν τις καλύτερες βάσεις, προκειμένου τα επόμενα χρόνια να βρεθούν στην πρώτη γραμμή του ανδρικού τμήματος του συλλόγου.

Οχι και ασχημα, σαν ιδεα τουλαχιστον.
polykos
QUOTE(Hip @ Dec 12 2016, 22:37 ) *
Οχι και ασχημα, σαν ιδεα τουλαχιστον.


Είναι χορηγία, έχει κάποιο κόστος?
μπορώ να το "περάσω" κι εγώ??
Hip
Για την ωρα οι εργομετρικες γινονται χωριις καποιο κοστος. Για καθε καινουργια πληροφορια θα ενημερωσω. Φυσικα και η απορια σου ειναι λογικη και χρηζει απαντησης. Αλλωστε και εγω την εχω. Μετεφερα την ανακοινωση απο το φεισμπουκ και μονο.
polykos
QUOTE(Hip @ Dec 14 2016, 15:41 ) *
Για την ωρα οι εργομετρικες γινονται χωριις καποιο κοστος. Για καθε καινουργια πληροφορια θα ενημερωσω. Φυσικα και η απορια σου ειναι λογικη και χρηζει απαντησης. Αλλωστε και εγω την εχω. Μετεφερα την ανακοινωση απο το φεισμπουκ και μονο.


Το ανέφερα έτσι, διότι μου μεταφέρθηκε (δεν έχω φβ) οτι υπήρξε μια πρώτη ανακοίνωση-σεντόνι που είχε τιμή 150€, η οποία κατέβηκε. Οντως χρειάζονται διευκρινήσεις για αυτή τη καλή διαδικασία.
polykos
Στα πλαίσια της διαβούλευσης για το προτεινόμενο σχέδιο νόμου της Κυβέρνησης για την ανάπτυξη του Αθλητισμού, έρχεται καταλυτικά και πρακτικά να συνεισφέρει η Τριανδρία της υποδομής Μπάσκετ Πανιωνίου.
Ο εφοπλιστής Ι.Β., ο ιθύνων νούς Νίκος Οικονόμου και ο Υπεύθυνος της Ακαδημίας (ή όχι???) και πρόεδρος του ΠΣΑΚ, Γιάννης Καλαμπόκης, προτείνουν ένα νέο σχεδιασμό, στα πλαίσια της αναδιάρθρωσης των αξιών του αθλητισμού με νέα ΥΦΟΛΟΓΙΚΑ και ΗΘΙΚΑ μοντέλα, με κύριο στόχο την εννοιολογική και πρακτική άρρηκτη σύνδεση του σχολικού και σωματειακού αθλητισμού. Παράλληλα συνεισφέρουν τα μάλα στην εξοικονόμηση ανθρώπινων πόρων, χρηματικών αφαιμάξεων και με περίσσια περιβαλλοντική ευαισθησία μειώνουν στο ελάχιστο τις άσκοπες μετακινήσεις.
Σε δύσκολους λοιπόν καιρούς , από κάθε πλευρά, αλλά και με πρόταση-όραμα για τις επερχόμενες γενιές, η Υποδομή μπάσκετ Πανιωνίου, με το κλείσιμο των σχολείων, κλείνει τις πόρτες και τα παράθυρα ΚΑΙ
Ρεπάρει (κλίνεται όπως το ρετάρει)
Δεν καλεί ομάδες σε τουρνουά
Δεν μετακινείται άσκοπα στο Λουτράκι για τουρνουά
Δεν κάνει πρωινές-μεσημεριανές-απογευματινές-βραδινές προπονήσεις
Περιμένει τα 200 παιδιά της (ο μαγικός αριθμός για να βγαίνουν ταλέντα-αθλητές) στο γύρισμα του χρόνου να τους λιπομετρήσει.
Χρόνια πολλά και καλά

ΥΓ. Το «γειά σου μπαλίτσα» έγινε «γειά σου μπάσκετ!!!»
Hip
Απο που βγαινει πως ρεπαρει; Εκτως απο τις γνωστες μερες που ειναι αργια για ολους ( τα δυο 3ημερα των γιορτων), δεν ξερουμε κατι για ρεπο. Προσωπικα γνωριζω πως αυτη την βδομαδα 4 μερες σερι θα υπαρχουν προπονησεις και φιλικα. Οσο για το Λουτρακι μια χαρα θα ηταν, δε λεω, αλλα και 150 ευροπουλα για 4 μερες δεν θα ηταν και λιγα. Και αυτα δεν θα τα πληρωνε η ομαδα αλλα οι γονεις. Δεν μας περισευουν κιολας για να κλαιμε που δεν θα συμμετεχουν στο τουρνουα της ΒΡ Μην τρελλαθουμε κιολας. Παιδια ειναι, δεν ειναι και ΝΒΑ ιερς. Ενταξει, καταλαβαινω πως υπαρχουν διαφορα παραπονα και τα εχω αναφερει και εγω παλιοτερα. Αλλα μην το ξεχιλωνουμε κιολας. smile.gif
Παντα φιλικα και προσπαθω αντικειμενικα.

Υ.Γ. Θες να μιλησουμε μια φορα για τα πραγματικα προβληματα των υποδομων στην Ελλαδα; Τοτε πιο πολλα θα λεμε για τους γονεις παρα για τις ομαδες. Μηπως αυτη η κουβεντα ειναι πιο σημαντικη τελικα; Και οι γονεις ιδιοι ηταν και πριν και μετα. Και αναρωτιεμαι,αυτα που κανουν τωρα τα κανανε και πριν; Διαπιστωτικα αναφερω πως οι γονεις που γκρινιαζουν πιο πολυ, δειχνουν να ειναι αυτοι που νιωθουν πως εχουν "υποβιβαστει" τα παιδια τους, αλλα και καποιοι που δυσκολευονται να τα "πουλησουν". Τελικα οι ακαδημιες ειναι κυταρρο ενος αθλητικου οργανισμου ή μπειμπυ σιτινγκ και πηγη δημοσιων σχεσεων και μηχανισμος συνδρομων; Μακαρι αυτο που αναφερεις σαν πλακα στην αρχη να ηταν αληθεια. Να μπορουσαμε με καποιο "μαγικο" τροπο να περναγαμε απο τον σαπιο σωματιακο αθλητισμο στον σχολικο. Βεβαια ετσι θα χανανε πολλοι τις "δουλειες" τους , μαντζαρεοι παραγωντισκοι και προπονητες δμοσιοσχεσιτες (και επενδυτες βαιβεως βεβαιως) Οπου δεν υπαρχει οικονομικος παραγοντας τα πραγματα θα λειτουργουσαν με περισσοτερη υγεια και ισως περισσοτερο αξιοκρατικα. Και προσεχε δεν αναφερομαι στην απαραδεκτη, για μενα, λογικη της αριστειας. Αναφερομαι την αξιοκρατια και την κοινη λογικη.
Χρονια πολλα σ ολους τους χριστιανους και απο μενα.
polykos
Καλή χρονιά, πρόεδρε του ΠΣΑΚ και λοιποί συγγενείς.
Αμα είναι, ρε πρόεδρε, να μπαίνει το Φάληρο για προπόνηση στο Βαρίκας, και όχι ομάδα της Υποδομής, καλύτερα πήγαινε και παρέδωσε τα κλειδιά.
Και νόμιζα οτι ε'ιχαμε ήδη πατώσει με τα 9 παιδιά που συμμετείχαν στο "γεια σου μπαλίτσα-καμπ".
polykos
Μετά την ζημιά που αναλάβατε να διεκπεραιώσετε, όσο κλάμα και να ρίξετε, δεν θα πιάσει τόπο. Ασχετοι!!!!!!!!!!!!!!!
Flinafim
QUOTE (polykos @ May 28 2017, 23:57 ) *
Μετά την ζημιά που αναλάβατε να διεκπεραιώσετε, όσο κλάμα και να ρίξετε, δεν θα πιάσει τόπο. Ασχετοι!!!!!!!!!!!!!!!

Μαθαίνω οτι 2-3 βασικοί του παιδικού φεύγουν...αληθεύει;;;;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.