Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προς μεταφορά
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2
Artemida
QUOTE(topten @ Mar 4 2010, 00:06 ) *
Καλα εκανες και ελεγες να μη γραψεις!!!
Θα σου θυμησω λοιπον το ματς με τον Αριωνα............
δινεται στην Αρτεμιδα κατοχη μπαλας ενω ηταν για τον Αριωνα.Ο προπονητης εχει σηκωθει και φωναζει οτι η κατοχη ειναι αναποδα,και αφου η ομαδα σας ευστοχει σε τριποντο,τοτε σταματαει το παιχνιδι ο διαιτητης και ερχεται στη γραμματεια και λεει στον coach οτι εχει δικιο αλλα η φαση δεν γυριζει πισω,ενω ο coach φωναζε στη γραμματεια να διακοψει το ματς.Αρα λοιπον +3.Επομενη φαση,επιθεση της Αρτεμιδας τα 24 δευτερα εχου τελειωσει,σουτ,η μπαλα δεν βρισκει στεφανη,ανανεωση.Απαντηση της γραμματειας......νομιζα οτι βρηκε στεφανη.3ποντο για την Αρτεμιδα στη συνεχεια.Επιθεση της Αρτεμιδας οπου τα 24 εχουν γινει 26 (να σας πω οτι ειναι το μονο γηπεδο που η κορνα χτυπαει οποτε γουσταρουν οι τυποι της γραμματειας),3ποντο.......Αρα λοιπον +9.Το ματς τελειωσε
+8, αρα κερδισε ο Αριωνας.Να σημειωσω και για τον ψηλο οτι εβγαλε εκτος αγωνα ψηλο του Αριωνα που ειχε σημειωσει 7 ποντους σερι με αγκωνια και ραμματα στο ζυγοματικο ενω επαιζε αμυνα!!!!!!! Τα συμπερασματα δικα μσας.


Αδερφε τα εχει γραψει καποιος απο την ομαδα σουΕΠΙΣΗΜΑ εδω http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...st&p=382563 στο ποστ 602 τωρα τι λες εσυ και που τα βρηκες δικο σου θεμα

Επι της ουσιας και οσον αφορα την ομαδα μας ,ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑΜΕ ,παμε απο αγωνα σε αγωνα και οτι γινει ,το κεφαλαιο ανοδος εκλεισε ,εχει αποφασιστει -γνωμη μου- απο πριν ,την Λουτσα δεν την περιμεναν να μπει σφηνα ,τους χαλαγαμε τα σχεδια και μας καθαρισανε ,το Ρουφ κερδισε γιατι το ηθελε για να σωθει και μπραβο του ,ΟΜΩΣ ομαδα πουειναι 10 πισω και πιεζει ολο το γηπεδο στο 4ο δεκαλεπτο ειναι καπως ΠΕΡΙΕΡΓΟ να χρεωνεται το πρωτο του φαουλ 3 πριν ληξει το παιχνιδι ,ειναι ΠΕΡΙΕΡΓΟ παιζοντας ζωνη να χασουμε 3 βασικους με 5 φαουλ ,ειναι ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΝΑ δεχομαστε 5 τεχνικες ποινες ΕΝΩ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ των αντιπαλων περναγαν με προειδοποιηση απο τους διαιτητες ,ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ διαιτητης να λεει σε παικτη στην πρωτη φαση ,"Αφου δεν ξερεις μπασκετ τι μιλας ; Εγω θα σε σωσω δινοντας φαουλ;" ( σε ενα απο τα καλυτερα εαν οχι το καλυτερο 5αρι της κατηγοριας) ,ΓΙΑΤΙ να προσπαθησει να τον εκνευρισει; Τι λογους ειχε ρωτηστε την ,υπαρχει και το ΒΙΝΤΕΟγιατους δισπιστους ,ειναι περιεργο η μια ομαδα να εκτελει 40+ βολες ενω πιεζει ολο το γηπεδο ,και η αλλη 10-15 ,και οταν υπαρχουν ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ παιρνεις το μηνυμα και...........
.............ΟΚ Ενωση Γεννηθητω το θελημα σου ,τα ξαναλεμε του χρονου ,καλη συνεχεια σε ολους ,και μακρυα απο τραυματισμους ολοι μας
siloui11
Θα απαντήσω στο φίλο από την Αρτέμιδα σχετικά με τη διαιτήσια (ενώ πραγματικά δεν θέλω καθόλου), ως ο μόνος που γράφει από το Ρουφ εδώ παρακολουθώντας πλέον τα παιχνίδια από την εξέδρα, γιατί δεν θέλω να μειωθεί αυτή η πολύ δίκαιη νίκη και προσπάθεια των συμπαικτών μου από κανέναν εδώ μέσα. Ήταν πανάξια νίκη επί ενός πολύ καλού αντιπάλου.

- Όταν χάνει η Αρτέμιδα , φταίνε όλοι οι άλλοι εκτός από την ίδια την ομάδα και το παρατηρούν και άλλοι αυτό.
- Οι τεχνικές ποινές ήταν 3 για την Αρτεμις και 1 για εμάς. Απόλυτα δικαιολογήμένες και για τις 2 ομάδες, με την τελευταία να καθυστερεί κανά 5λεπτο να δοθεί. Ο ψηλός έβριζε από τον πάγκο για διάστημα πάνω από 5 λέπτα.
- Τα φάουλ στην 3 περίοδο ήταν 2 λεπτά πριν τελείωσει 7-1 υπέρ της Αρτεμις ή κάνω λάθος? Σε εκτός έδρας παιχνίδι δεν είναι και άσχημα νομίζω. Με τη διαφορά να είναι στους 9 πόντους. Η φάση με το ψηλό και τα 11' να περάσει το κέντρο , είναι πρωτόγνωρη για μένα. Δεν το είχα ξαναδεί ποτέ στη ζωή μου να περνάει η μπάλα το κέντρο στο 13'. Ακόμα και στον πάγκο της Αρτεμις όλοι γέλαγαν με την φάση που κατέληξε σε γκολ-φάουλ. Τα συνολικά φάουλ ήταν 7 περισσότερα κατά του Ρουφ (καθόλου άσχημα και πάλι ε??) . Το αν αποβλήθηκαν 2 παίχτες σας και 1 απο εμάς δεν αλλάζει τη συνολική εικόνα των φάουλ.
- Και ας πάμε λίγο πιο πίσω στο πρώτο γύρο που ήμουν και στο γήπεδο και εγώ,,,,,,όταν το ματς ήταν στο Χ και ο ψηλός σας "αλώνιζε" σε άμυνα και επίθεση τόσο από θέμα ξύλου όσο και ότι δεν κουνιόταν από τη δική μας ρακέτα ούτε για αστείο, η διαιτησία ήταν άψογη??Κέρδισε ο καλύτερος τότε και τώρα όχι που τελείωσε το ματς με 3 φάουλ αντί για καμία 15αριά???? Και από αυτό το ματς έχουμε το βίντεο εμείς πάντως και το έχουμε δει.

Δεν μπορώ να ακούω εικασίες (τύπου "δεν μας θέλουν, μας πολεμάνε" κτλπ) στη Γ' ΕΣΚΑ , για αυτό και θα πω μια διαφορετική άποψη των πραγμάτων. Η Αρτέμιδα είναι μια ομάδα με ταλέντο και πάρα πολύ εμπειρία, αλλά όταν συναντιέσαι κάθε Παρασκευή και πας σε όλα τα ματς απροπόνητος δεν μπορείς να έχεις την απαίτηση να μη γκελάρεις. Οποια ομάδα και αν είσαι, όσο καλούς παίχτες αν έχεις , προσωπική άποψη είναι ότι απροπόνητος δεν πας πουθένα σε μια διάρκεια 1 έτους. Σίγουρα τα παιδιά εκεί έχουν πολλές δυσκολίες , ιδιαίτερα γηπεδικές, αλλά μην το παίζουμε επαναστάτες τύπου Τσε απέναντι στην κακιά ΕΣΚΑ ενώ ακουμπάμε τη μπάλα κάθε Παρασκευή.

Στο ματς με απλά λόγια όσο ήταν ξεκούραστη η Αρτεμις συντηρούσε διαφορά 10 πόντων στο πρώτο ημίχρονο με 6 ή 7 εύστοχα τρίποντα. Στο δεύτερο δεν έβαλε ούτε ένα τρίποντο, προφανώς λόγω κούρασης, έβλεπε το ματς να γυρνάει και δεν μπορούσε να αντιδράσει καθόλου. Αυτό είναι λογικό αφού απροπόνητη ομάδα έπαιξε στο πρώτο ημίχρονο ζον-πρες. Στο 2ο δεν μπορούσε να μας ακολουθήσει με τίποτα σε ρυθμό και ειδικά στην 4η περίοδο που βγάλαμε 5 αιφνιδιασμούς. Αυτή είναι η δική μου άποψη για το ματς.

Σχετικά με την άνοδο, η Ν.Ιωνία είναι πολύ κοντά στην άνοδο και θα 2ο φαβορί βλέπω τον Περισσό, επείδη νομίζω ότι έχει αρχίσει να ρολάρει καλύτερα. Απλή εκτίμηση αυτή χωρίς αν έχω τσεκάρει σε τίνος την έδρα παίζονται τα ντέρμπυ στο 2ο γύρο.
Artemida
QUOTE(1911971 @ Mar 9 2010, 18:28 ) *
Από καθαρή περιέργεια και μόνο, ποιοι πιστεύεις ότι θα ανέβουν και για ποιους λόγους...θεωρώ ότι η υπόθεση άνοδος έχει πολλά ακόμα παιχνίδια μπροστά της, ειδικά για εμάς (Ερμής), την Αρτέμιδα και τον Περισσό.
Σε ευχαριστώ


Οι ομαδες που θα ανεβουν ειναι οι 3 που ειναι στις τρεις πρωτες θεσεις ,εαν θες αξιοκρατικα θα ελεγα Περισσος -Ερμης -Ιωνια (με ολο τον σεβασμο στον Μαυρεα αλλα απο μονος του δεν κανει μια καλη ομαδα)

QUOTE(str @ Mar 9 2010, 19:58 ) *
πως γινεται ρε φιλε σε ολα τα ματσ που χανεις να φταιει η διαιτησια που σε ΟΛΟΥΣ οσους σας κερδιζουν δινει απειρες βολες, δεν τους σφυριζει κανενα φαουλ απο το ημιχρονο και μετα, δινει φαουλ μονο στο δικο σας ψηλο ο οποιος ειναι αγιος, παικταρας και δεν χτυπαει καθολου εκτος φασης ουτε κανει καθολου φαουλ..

ελεος,....λες και κανεις copy paste τα post σου και τα κολλας μετα απο καθε ηττα ειναι οταν σε διαβαζω..


Και απο την Εκαλη χασαμε και δεν διαμαρτυρηθηκε κανεις ,ειμαστε σε κακη μερα και χασαμε ,τωρα στα 2 με τον Περισσο κατα περιεργη συμπτωση (wink.gif ηταν ο ιδιος διαιτητης και στην Ιωνια ο Σελληνας για τον οποιο εχουν γραφτει αρκετα για την συμπεριφερα του ,σημειωτεον δε οτι τον ειχαν ορισει και στο ματς με Αρτεμιδα-Περισσος (δεν καταλαβαινω το πως και γιατι) διδυμο με τον Ραχιωτη ,μην λεσ λοιπον οτι οποτε χανω φωναζω , ετσι και αλλοιως τι καλυτερο απο το να δεις τα βιντεο των αγωνων ;


QUOTE(siloui11 @ Mar 10 2010, 12:38 ) *
Θα απαντήσω στο φίλο από την Αρτέμιδα σχετικά με τη διαιτήσια (ενώ πραγματικά δεν θέλω καθόλου), ως ο μόνος που γράφει από το Ρουφ εδώ παρακολουθώντας πλέον τα παιχνίδια από την εξέδρα, γιατί δεν θέλω να μειωθεί αυτή η πολύ δίκαιη νίκη και προσπάθεια των συμπαικτών μου από κανέναν εδώ μέσα. Ήταν πανάξια νίκη επί ενός πολύ καλού αντιπάλου.

- Όταν χάνει η Αρτέμιδα , φταίνε όλοι οι άλλοι εκτός από την ίδια την ομάδα και το παρατηρούν και άλλοι αυτό.
- Οι τεχνικές ποινές ήταν 3 για την Αρτεμις και 1 για εμάς. Απόλυτα δικαιολογήμένες και για τις 2 ομάδες, με την τελευταία να καθυστερεί κανά 5λεπτο να δοθεί. Ο ψηλός έβριζε από τον πάγκο για διάστημα πάνω από 5 λέπτα.
- Τα φάουλ στην 3 περίοδο ήταν 2 λεπτά πριν τελείωσει 7-1 υπέρ της Αρτεμις ή κάνω λάθος? Σε εκτός έδρας παιχνίδι δεν είναι και άσχημα νομίζω. Με τη διαφορά να είναι στους 9 πόντους. Η φάση με το ψηλό και τα 11' να περάσει το κέντρο , είναι πρωτόγνωρη για μένα. Δεν το είχα ξαναδεί ποτέ στη ζωή μου να περνάει η μπάλα το κέντρο στο 13'. Ακόμα και στον πάγκο της Αρτεμις όλοι γέλαγαν με την φάση που κατέληξε σε γκολ-φάουλ. Τα συνολικά φάουλ ήταν 7 περισσότερα κατά του Ρουφ (καθόλου άσχημα και πάλι ε??) . Το αν αποβλήθηκαν 2 παίχτες σας και 1 απο εμάς δεν αλλάζει τη συνολική εικόνα των φάουλ.
- Και ας πάμε λίγο πιο πίσω στο πρώτο γύρο που ήμουν και στο γήπεδο και εγώ,,,,,,όταν το ματς ήταν στο Χ και ο ψηλός σας "αλώνιζε" σε άμυνα και επίθεση τόσο από θέμα ξύλου όσο και ότι δεν κουνιόταν από τη δική μας ρακέτα ούτε για αστείο, η διαιτησία ήταν άψογη??Κέρδισε ο καλύτερος τότε και τώρα όχι που τελείωσε το ματς με 3 φάουλ αντί για καμία 15αριά???? Και από αυτό το ματς έχουμε το βίντεο εμείς πάντως και το έχουμε δει.

Δεν μπορώ να ακούω εικασίες (τύπου "δεν μας θέλουν, μας πολεμάνε" κτλπ) στη Γ' ΕΣΚΑ , για αυτό και θα πω μια διαφορετική άποψη των πραγμάτων. Η Αρτέμιδα είναι μια ομάδα με ταλέντο και πάρα πολύ εμπειρία, αλλά όταν συναντιέσαι κάθε Παρασκευή και πας σε όλα τα ματς απροπόνητος δεν μπορείς να έχεις την απαίτηση να μη γκελάρεις. Οποια ομάδα και αν είσαι, όσο καλούς παίχτες αν έχεις , προσωπική άποψη είναι ότι απροπόνητος δεν πας πουθένα σε μια διάρκεια 1 έτους. Σίγουρα τα παιδιά εκεί έχουν πολλές δυσκολίες , ιδιαίτερα γηπεδικές, αλλά μην το παίζουμε επαναστάτες τύπου Τσε απέναντι στην κακιά ΕΣΚΑ ενώ ακουμπάμε τη μπάλα κάθε Παρασκευή.

Στο ματς με απλά λόγια όσο ήταν ξεκούραστη η Αρτεμις συντηρούσε διαφορά 10 πόντων στο πρώτο ημίχρονο με 6 ή 7 εύστοχα τρίποντα. Στο δεύτερο δεν έβαλε ούτε ένα τρίποντο, προφανώς λόγω κούρασης, έβλεπε το ματς να γυρνάει και δεν μπορούσε να αντιδράσει καθόλου. Αυτό είναι λογικό αφού απροπόνητη ομάδα έπαιξε στο πρώτο ημίχρονο ζον-πρες. Στο 2ο δεν μπορούσε να μας ακολουθήσει με τίποτα σε ρυθμό και ειδικά στην 4η περίοδο που βγάλαμε 5 αιφνιδιασμούς. Αυτή είναι η δική μου άποψη για το ματς.

Σχετικά με την άνοδο, η Ν.Ιωνία είναι πολύ κοντά στην άνοδο και θα 2ο φαβορί βλέπω τον Περισσό, επείδη νομίζω ότι έχει αρχίσει να ρολάρει καλύτερα. Απλή εκτίμηση αυτή χωρίς αν έχω τσεκάρει σε τίνος την έδρα παίζονται τα ντέρμπυ στο 2ο γύρο.


Για το 4ο δεκαλεπτο δεν μου λες, οπως επισης δεν μου λες και ποσες βολες εκτελεσε το ρουφ ,αστο καλυτερα αδερφε μου ,οποιος μπορει να καταλαβει ας καταλαβει ,το ποιος θα ανεβει ηταν κανονισμενο απο πριν ,τι και αν παλευει ο Αριωνας και η Λουτσα δεν τους νοιαζει ,και θα με θυμηθεις στο τελος της χρονιας ,παντως επειδη ειναι αδικο αλλες ομαδες να παλευουν στα ισα στηνοντας υποδομες φτιαχνοντας γηπεδα εχοντας σαιτ στην προσπαθεια να ανεβασουν το αθλημα και αλλες να ανεβαινουν πλαγια στο τελευταιο παιχνιδι στον Ερμη θα παμε μια ωραια βολτα , ευχομαι να παιζεται η 2η 3η θεση αναμεσα σε Ερμη και Περισσο η Ιωνια και θα γελασουμε ,με το ποσο θα μας σπρωχνουν να κερδισουμε
Jabar
ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΤΕ ΕΔΩ.ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΤΑ ΤΟΠΙΚ ΑΡΧΙΚΑ ΤΗΣ Α ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ ΔΙΑΙΤΗΤΙΚΑ.ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΙΚΩΝ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΚΑΘΑΡΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ.
GR-HAMMER
αο κωφων - περισσος 81-88
πραγματικα δε ξερω τι να πω...
κατεβαινουμε 6 ατομα στο γηπεδο...λογω τραυματισμων και προσωπικων προβληματων...
παλευουμε εναντια σε μια ομαδα κομπλε που παει για ανοδο(εχει ανεβει βασικα), κανει προπονησεις κτλ...
δινουμε και τη ψυχη μας και οι 2 διαιτητες μας κλεβουνε τη νικη...
δε θελω να μειωσω τη προσπαθεια των παιδιων του περισσου, αλλα λιγο ελεος....
μπρος-πισω που δεν ητανε 2 φορες...μονιμα 7-8 δευτερολεπτα μεσα στη ρακετα και ποτε παραβαση...μεταφορες μπαλας που δε σφυριζονταν... φαουλ στη τριπλα που δινονται βολες ενω σε εμας ολα απ'εξω... οι τεχνικες ποινες στο τελος που εκριναν και το αποτελεσμα σωστες...αλλα και το 9999999% αντιαθλητικο με μαρκαρισμα αμερικανικου φουτμπολ απο 2 ατομα κατω απο το καλαθι εφερε τα παραπονα...
πραγματικα αν ειναι καποιος απο περισσο που γραφει, να μου πει αν εχουνε παραπονο για εστω 1 φαση...που δε τους εδωσε καποιο σφυριγμα...γιατι εμεις εχουμε για πανω απο 30 φασεις...που εγιναν "ανθρωπινα λαθη"...
1-2-3-4 το καταλαβαινω, αλλα 30 δε γινεται...
Οσο για μενα, μιλησα και με τα παιδια απο το περισσο, κλασσικα ειχα τα νευρα μου με αυτα που σφυριζαν η δε σφυριζαν και εκανα καποιες "υπερβολες" αλλα ειναι πανω στον αγωνα...
Σιδερης-Θεοδωριδης το διαιτητικο διδυμο... Σας ευχαριστουμε και τους δυο... δε σεβεστε τη προσπαθεια μας... τον ιδρωτα μας... συγχαρητηρια....
Ηλιας Σφυρης #13 αο κωφων
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.