Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2011-12 (2ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2
jhantzop
reserved
tasoszef
ΑΟ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 64-88
ευκολη νικη...
tasoszef
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 63-42
IBO
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 77 - 58 (Ημ. 38 - 31)

Στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της σεζόν, παίζοντας κατά διαστήματα καλό μπάσκετ, πετύχαμε μια σημαντική νίκη απέναντι σε

μια καλή και αξιόμαχη ομάδα. Ξεκινήσαμε δυνατά και πιέζοντας στην άμυνα κλέψαμε μπάλες και έτσι βρεθήκαμε μπροστά στο

ημίχρονο. Στο β' ημ. η ΜΕΝ γύρισε την άμυνα της σε ζώνη 2-3 με αποτέλεσμα να ''κολλήσουμε'' και σε συνδυασμό με την

αστοχία μας στα σούτ, η διαφορά μειώθηκε και η ΜΕΝ ξαναμπήκε στο παιχνίδι. Τελικά με πιο ηρεμία και πετυχαίνοντας κρίσιμα

σούτ, ξεφύγαμε και πάλι με αποτέλεσμα να κερδίσουμε το παιχνίδι. Συγχαρητήρια σε όλους τους συμπαίκτες μου και στον

coach και συνεχίζουμε για το επόμενο εκτός έδρας μάτς με τον Άτταλο Καματερού. Πιστεύω ότι όσο περνάει ο καιρός θα

είμαστε και καλύτεροι. Εύχομαι καλή συνέχεια στη ΜΕΝ, έχει κάποιες καλές μονάδες (ο ψηλός της και το 8) και θα

δυσκολέψει πολλές ομάδες.
ts_10
Φοιβος - Ροδοπολη 51-66

Χωρις να πιασουμε καμια τρελη αποδοση πηραμε το ματσακι και συνεχιζουμε..
skinskinz
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - Α.Σ.Ο.Χ. "ΦΟΙΒΟΣ" 59-54
για την 3η αγωνιστικη
ts_10
Ροδοπολη - Διας 67-49
top_thanos_90
QUOTE(ts_10 @ Nov 5 2011, 00:53 ) *
Ροδοπολη - Διας 67-49


Με πρόλαβε ο φίλος ts_10 για το ματς!!Καλή αρχή στο φιλαράκι τον tolito που έκανε ντεμπούτο με τον Δία σήμερα.... icon_drunk.gif
Aias

ATTAΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 77 - 62 (Ημ. 29 - 35)

Σε ένα παιχνίδι όπου οι απουσίες, τα χαμένα ριμπάουντ, η καλή απόδοση του αντιπάλου, η όχι καλή δική μας απόδοση, έγειρε τελικά την πλάστιγγα υπέρ του Άτταλου. Ο αντίπαλος έπαιξε σε όλο το παιχνίδι zone press το οποίο μας δυσκόλεψε με αποτέλεσμα να κάνουμε πολλά λάθη και να σκοράρει εύκολα καλάθια. Ισορροπήσαμε στο β' δεκ. το οποίο μας βρήκε μπροστά στο σκόρ. Στο β' ημ. δεν μπήκαμε καλά, και ο αντίπαλος συνεχίζοντας την πίεση, ροκάνισε τη διαφορά και πέρασε μπροστά στο σκόρ. Η διαιτησία δυστυχώς ήταν κακή (ειδικά ο καραφλός διαιτητής) χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω την κακή μας εμφάνιση, αλλά επηρέασε σε ένα βαθμό το παιχνίδι. Ο συγκεκριμένος διαιτητής μου μίλησε μέσα στο παιχνίδι με πολύ ''περίεργα'' λόγια
για την ομάδα μου, ήταν εριστικός και λυπάμαι γιατί είναι όνειδος για την ΕΣΚΑ να έχει στις τάξεις της ένα τέτοιο διαιτητή. Έπαιξε καθαρά έδρα. Δεν είναι τυχαίο ότι ο πίνακας είχε ''γεμίσει'' από φάουλ δικά μας τα οποία ήταν πιο πολλά!!!
Να δώσω συγχαρητήρια στην ομάδα του Άτταλου για τη νίκη του, είναι μια καλή ομάδα αλλά να τονίσω ότι δεν χρειάζεται
την βοήθεια της διαιτησίας για να κερδίσει. Εμείς προχωράμε μπροστά για το επόμενο παιχνίδι με το Ζεφύρι εκτός, όπου
εύχομαι να είμαστε πλήρεις και ανταγωνιστικοί.
ts_10
Ροδοπολη - Καματερο 63-58

Ευχαριστουμε πολυ τον κοσμο μας...
ts_10
Λυκοβρυση - Ροδοπολη 45-60
AttalosFan
Ατταλος Καματερου - Ζεφυρι 66 - 62
Ενα δυσκολο παιχνίδι που με ένα πολύ καλό 2ο ημίχρονο το πήραμε.
Συγχαρητήρια στην ομάδα του Ζεφυρίου και σε όλα τα παιδιά αλλά ο προπονητής τους ήταν μία μεγάλη απογοήτευση.
23 δευτερόλεπτα πριν λήξη το ματς και ενώ ήμασταν 2 πόντους μπροστά δυστηχώς (χάρη στην ΕΣΚΑ) μείναμε με έναν μικρό αφού απεβλήθη κ ο 2ος από τους 3 που είχαμε λόγω τραυματισμών με 5 φάουλ. Ο προπονητής τους αμέσωςπετάχτηκε να κάνει ένσταση κ να πάρει το παιχνίδι. Ενώ του ζητήσαμε ν απαίξουμε κ με 4 παίχτες αυτός επέμενε.. Με τα πολλά το ματσακι τελείωσε το πήραμε κ ενώ παίχτες του Ζεφυρίου καθώς κ ο προεδρός τους ζήταγε να μην γίνει ένσταση αυτός επέμενε. Απλά να αναφέρω οτι ΕΛΕΟΣ παιδιά Δ ΕΣΚΑ είμαστε κ στα 23 δευτερόλεπτα που ζητήσαμε να παίξουμε κ με 4 παίχτες δεν δέχθηκε. Απλα να μην ξεχναμε οτι τα παιχνίδια κερδίζονται στο γήπεδο κ οχι στα χαρτιά..
AttalosFan
Και επειδή σήμερα μαθαίνω κ τα υπόλοιπα να προσθέσω οτι ο προπονητής του Ζεφυρίου ζήτησε από παίχτη του Αττάλου να κάτσουμε να άσουμε στα τελευταία δευτερόλεπτα για να μην κάνει ένσταση άραγε τότε δενν θα τον πείραζε το οτι θα παίξουμε με έναν έφηβο. Δήλαδη το θέμα ήταν να πάρει τους 2 βαθμούς έτσι. Ευτυχώς η απόφαση της ομάδος ηταν να παρει το παιχνίδι κ να μην κάτσει να χάσει. Κ πάλι συγχαρητήρια στην ομάδα του Ζεφθρίου για την εμφάνιση και την προσπάθεια που κάνει κ δυστηχώς όλα αυτά τουσ τα χαλάει ο προπονητής τους όπςσ χαλάει κ το κλίμα σε δυο ομάδες που ειναι στην ίδια περιοχή και τα παιδια είναι ολοί μεταξύ τους φίλοι. Τ να πω? Μακάρι η ΕΣΚΑ να πάριε την πιο σωστή απόφαση.
tafarel
ο προπονητής τους einai μία μεγάλη απογοήτευση alla oi kanones einai kanones file mou k o attalos to idio 8a ekane ka8e omada 8a ekane to idio giati 8eloune tous ba8mous pou 8a tous boi8isoune na aneboune katigoria euxaristws
AttalosFan
Πραγματικα θα ειχα μεγαλο προβλημα αν ο προπονητης μου ζητουσε κατι τετοιο. Ειναι αστειο κ μονο η λεξη ενσταση στην Δ εσκα και επαναλαμβανω ενω το παιχνιδι ηθελε μολις 23 δευτερολεπτα κ ενω δεν καναμε κατι επιτηδες. Απλα οι 2 απο τους 3 μικρους αποβληθηκαν με 5 φαουλ. Εκει επιμενω στο οτι τα 23 δευτερολεπτα που παιξαμε με ενα εφηβο δεν εκριναν το αποτελεσμα.
ice-wolf
QUOTE (AttalosFan @ Nov 23 2011, 05:57 ) *
Πραγματικα θα ειχα μεγαλο προβλημα αν ο προπονητης μου ζητουσε κατι τετοιο. Ειναι αστειο κ μονο η λεξη ενσταση στην Δ εσκα και επαναλαμβανω ενω το παιχνιδι ηθελε μολις 23 δευτερολεπτα κ ενω δεν καναμε κατι επιτηδες. Απλα οι 2 απο τους 3 μικρους αποβληθηκαν με 5 φαουλ. Εκει επιμενω στο οτι τα 23 δευτερολεπτα που παιξαμε με ενα εφηβο δεν εκριναν το αποτελεσμα.



Καλημέρα. Ο καθένας , που σέβεται τον εαυτό του, θα είχε πρόβλημα με μία τέτοια προσέγγιση. Το θέμα δεν είναι, όμως, γιατί ο προπονητής του Ζεφυριού αντέδρασε έτσι. Για να μην παρεξηγούμαι , δεν τον δικαιολογώ.

Το θέμα είναι ο ΗΛΙΘΙΟΣ κανονισμός της ΕΣΚΑ, που τινάζει στον αέρα προσπάθειες ομάδων, μόνο και μόνο για να παίζουν οι μικροί. Ακολούθησαν την λογική πονάει κεφάλι, κόβει κεφάλι. Το έχουμε επανειλημμένως και σε παλιότερα θρεντ άλλοι από εμένα.

Δυστυχώς, αν κάνει το Ζεφύρι ένσταση, θα την κερδίσει, γιατί οι μυρωδιάδες στην ΕΣΚΑ πάνε με το γράμμα του νόμου και όχι με τον πνεύμα του.

ts_10
Παντως θα εχει ενδιαφερον να δουμε πως θα το χειριστει η ΕΣΚΑ...εχει κανει που εχει κανει αυτο το κανονα εκτρωμα καιρος ειναι να το αποτελειωσει ολοκληρωτικα...Οι αγωνες κερδιζοντε στα ΓΗΠΕΔΑ..Παντως απο οτι μου χει πει διαιτητης αν για χ.ψ λογους δεν μπορουν να παιξουν 2 πιτσιρικαδες η ομαδα ειναι υποχρεωμενη να παιξει με λιγοτερους παιχτες για να μη μηδενιστει..οποτε ισως επρεπε να το κανουν απο μονοι τους χωρις να ρωτησουν τον αντιπαλο προπονητη..
Tracy
paidia i eska sto episimo tis sait edwse ton agwna
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 0-20
ts_10
Ροδοπολη - Λιοσια 72-47
KillMits
QUOTE(tafarel @ Nov 22 2011, 22:57 ) *
ο προπονητής τους einai μία μεγάλη απογοήτευση alla oi kanones einai kanones file mou k o attalos to idio 8a ekane ka8e omada 8a ekane to idio giati 8eloune tous ba8mous pou 8a tous boi8isoune na aneboune katigoria euxaristws

Μιλαω απο ΜΕΝ Ιλιου,σε περσινο αγωνα με τον Πηγασσο Κυψελης-οπου κανονας ηταν η χρησιμοποιηση 1 εφηβου-ο ενας κ μοναδικος εφηβος που ειχε ο Πηγασσος στη 12αδα του-μαλλον στη 10αδα του-τραυματιστηκε, και οι διαιτητες που αντιληφθηκαν το γεγονος σταματησαν το ματς,συζητησεις επι συζητησεων με τη γραμματια,τηλεφωνα στην ΕΣΚΑ για το τι μπορει να γινει σαυτη τη περιπτωση κ.ο.κ....Δικη μας παρενεση ηταν επιτελους να ξεκινησει το ματς κ ας παιξει ο Πηγασσος χωρις εφηβους,οπως κ τελικα εγινε..Σημειωση οτι περσυ σε εκεινη τη φαση ειμασταν στη 1η θεση κ ο Πηγασσος ηταν δυνατη ομαδα που μπορουσε να κανει ζημιες...τα σχολια δικα σας,δν ειναι παντα αυτοσκοπος η νικη...Δε θα προσφυγουμε κ στο CAS στη Δ'ΕΣΚΑ προς θεου,τραγικο αυτο που εκαναν οι ανθρωποι του Ζεφυριου,εαν τα γεγονοτα ειναι οπως τα λετε,γιατι δεν εχει ακουστει η δικια τους πλευρα
AttalosFan
QUOTE (KillMits @ Nov 26 2011, 16:45 ) *
Μιλαω απο ΜΕΝ Ιλιου,σε περσινο αγωνα με τον Πηγασσο Κυψελης-οπου κανονας ηταν η χρησιμοποιηση 1 εφηβου-ο ενας κ μοναδικος εφηβος που ειχε ο Πηγασσος στη 12αδα του-μαλλον στη 10αδα του-τραυματιστηκε, και οι διαιτητες που αντιληφθηκαν το γεγονος σταματησαν το ματς,συζητησεις επι συζητησεων με τη γραμματια,τηλεφωνα στην ΕΣΚΑ για το τι μπορει να γινει σαυτη τη περιπτωση κ.ο.κ....Δικη μας παρενεση ηταν επιτελους να ξεκινησει το ματς κ ας παιξει ο Πηγασσος χωρις εφηβους,οπως κ τελικα εγινε..Σημειωση οτι περσυ σε εκεινη τη φαση ειμασταν στη 1η θεση κ ο Πηγασσος ηταν δυνατη ομαδα που μπορουσε να κανει ζημιες...τα σχολια δικα σας,δν ειναι παντα αυτοσκοπος η νικη...Δε θα προσφυγουμε κ στο CAS στη Δ'ΕΣΚΑ προς θεου,τραγικο αυτο που εκαναν οι ανθρωποι του Ζεφυριου,εαν τα γεγονοτα ειναι οπως τα λετε,γιατι δεν εχει ακουστει η δικια τους πλευρα


Λοιπον συμφωνω με ΜΕΝ κ τον τρόπο που διαχειριστικαν το παιχνιδι. Τα πραγματα εγιναν ακριβως ετσι κ ασ βγει καποιοσ απο Ζεφυρι να τα διαψευσει. Tεσπα η απαντηση που πηραμε απο Εσκα ηταν οτι αν κ δεν επηρρεασε το αποτελεσμα πρεπει να τιμωρηθουμε για παραδειγματισμο κ για να μην υπαρξει κακη συνεχεια.. Κ παλι συγχαρητηρια στο προπονητη του Ζεφυριου το παιχνιδακι το κερδισε.. Κριμα ομως γιατι το πήρε στα ΧΑΡΤΙΑ αφου δεν καθησαμε να χάσουμε οπως μασ ειπε.
ts_10
Ωρωπος - Ροδοπολη 56-54
tarx_12
Μπράβο ρε Ωρωπάρα!! sorry ts_10....... ενας παλιος παικτης του ωρωπου..
ts_10
Ροδοπολη - Μεν Ιλιου 68-50
ts_10
Διονυσος - Ροδοπολη 39-60
tarx_12
ΩΡΩΠΟΣ -ΛΙΟΣΙΑ 74-61


Ωρωπος (Κολτσιδας)Βαθης 4,Κωτσοπουλος 2,Μαρασι 17,Αθανασοπουλος 12,Διαγγελακης 15,Τσακωνας 1,Τσαρουχας 2,Γωγος 2,Καφτανης 3,Αγγελης 16


Δυνατός δειχνει ο ωρωπος... ποσες ομαδες ανεβαίνουν??
ts_10
Ροδοπολη - Ζεφυρι 55-64
zef news
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΧΤΗΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΣΕ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΝ ΟΜΙΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΑΣ. ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΚΙΟΛΑΣ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥΣ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΑΔΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΩ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ ΝΕΑΡΟ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΣΚΑΣΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΔΥΟ ΛΟΓΟΥΣ.ΠΡΩΤΟΝ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΟΥΝ.ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΕΓΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΙΟΤΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΑΝΑΓΚΗ ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΔΩΔΕΚΑΔΑ.ΚΑΙ Η ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΕΚΠΛΗΞΕΙ.ΕΛΑΤΕ ΚΑΙ ΣΤΗΜΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΠΟΥ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΡΟΩΘΗΘΟΥΝ ΝΕΑΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΔΙΟΤΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ Ο 30 ΑΡΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΠΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΩΡΑ ΣΤΑ 30 ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΑΥΤΑ ΔΙΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΙΑΝΔΡΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΠΟΥ ΕΠΑΙΞΕ 40 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΙΑΝΔΡΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩ ..
jhantzop
QUOTE(zef news @ Dec 26 2011, 14:11 ) *
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΧΤΗΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΣΕ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΝ ΟΜΙΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΑΣ. ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΚΙΟΛΑΣ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥΣ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΑΔΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΩ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ ΝΕΑΡΟ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΣΚΑΣΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΔΥΟ ΛΟΓΟΥΣ.ΠΡΩΤΟΝ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΟΥΝ.ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΕΓΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΙΟΤΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΑΝΑΓΚΗ ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΔΩΔΕΚΑΔΑ.ΚΑΙ Η ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΕΚΠΛΗΞΕΙ.ΕΛΑΤΕ ΚΑΙ ΣΤΗΜΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΠΟΥ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΡΟΩΘΗΘΟΥΝ ΝΕΑΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΔΙΟΤΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ Ο 30 ΑΡΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΠΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΩΡΑ ΣΤΑ 30 ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΑΥΤΑ ΔΙΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΙΑΝΔΡΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΠΟΥ ΕΠΑΙΞΕ 40 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΙΑΝΔΡΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩ ..


Πιστεύω πως καλύτερο μέτρο θα ήταν να υπήρχαν 6 μικροί παίκτες στην 12άδα (ή και περισσότεροι) παρά 2 στην 5άδα.

ΥΓ. Μη γράφεις με κεφαλαία.


LAKKOI
QUOTE(zef news @ Dec 26 2011, 14:11 ) *
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΧΤΗΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΣΕ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΝ ΟΜΙΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΑΣ. ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΚΙΟΛΑΣ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥΣ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΑΔΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΩ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ ΝΕΑΡΟ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΣΚΑΣΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΔΥΟ ΛΟΓΟΥΣ.ΠΡΩΤΟΝ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΟΥΝ.ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΕΓΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΙΟΤΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΑΝΑΓΚΗ ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΔΩΔΕΚΑΔΑ.ΚΑΙ Η ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΕΚΠΛΗΞΕΙ.ΕΛΑΤΕ ΚΑΙ ΣΤΗΜΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΠΟΥ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΡΟΩΘΗΘΟΥΝ ΝΕΑΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΔΙΟΤΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ Ο 30 ΑΡΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΠΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΩΡΑ ΣΤΑ 30 ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΑΥΤΑ ΔΙΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΙΑΝΔΡΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΠΟΥ ΕΠΑΙΞΕ 40 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΙΑΝΔΡΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩ ..


Ενδιαφέρουσα συζήτηση αλλά το θέμα είναι να βγει και κανένας της ΕΣΚΑ μπας και αλλάξει κάτι.
Αρχίζω από αυτό που είπες , οι περισσότεροι από τους μικρούς δεν έρχονται προπόνιση και εκμεταλεύονται καταστάσεις. Ολοι ξέρουμε ότι αμα δεν έχεις παίξει μπάσκετ σοβαρό μέχρι τα 21 σου δεν σε σώνει κανένας κανονισμός. Οσοί είναι για παραπάνω έχουν ήδη πάει. Αν είναι σωστή η ΕΣΚΑ να μας πεί πόσοι από αυτούς τους μικρούς συνεχίζουν το μπάσκετ μετά τα 21 ή να μας πέις εσύ φίλε αν περάσουν τα 21 άν θα συνεχίσεις με όλη την βελτίωση να τους έχεις στην ομάδα. Το μόνο που καταφέρνει η ΕΣΚΑ είναι να δίωξει 30άριδες οι οποιόι αγαπούν το μπάσκετ και να ρίχνει το επίπεδο.

Καλοί μικροί που δεν παίζουν υπάρχουν από Γ εθνική και πάνω στη Β- Γ - και Δ ΕΣΚΑ οι μικροί που δεν παίζουν είναι χαμηλότερου επιπέδου αν άφιζαν για παραπάνω θα έψαχναν μεταγραφή.
Τελείωνοντας να σου πώ ότί εγώ ειμαι 30άρις που στα 18 έπαιζα Γ Εθνική και μέχρι να 20 έιχε φανει οτι δεν μπορώ να πάιξω παραπάνω δεν χρειαζόταν να με προωθεί κάποιος με κανόνες, όποιος αξίζει παραπάνω φαίνεται. Το μόνο που καταφέρνει η ΕΣΚΑ η ΕΣΚΑΝΑ και όλοι είναι να δίωξει άτομα που γουστάρουν το μπάσκετ από τα γήπεδα.
ts_10
Αμα εισαι 20 χρονων και χρειαζεσαι κανονισμους για να παιξεις αντρικο τοτε απλα δε κανεις..Πλεον ειναι πολυ ξεκαθαρο μετα απο αυτες τις αγωνιστικες που εχω δει..αμα εχεις καλο πιτσιρικα θα τον βαλεις να παιξει οπως και να χει..Αυτος ο κανονισμος ειναι για γελια και αυτοι που τον σκεφτηκαν πρεπει να μυριζουν απο μπασκετ οσο εγω απο αστροφυσικη..παει και τελειωσε..
Καλη Χρονια σε ολους..
zef news
να απαντήσω στον φίλο τον LAKKOI ΠΟΥ ρώτησε αν αυτά τα παιδιά θα τα χρησιμοποιήσουμε αν γίνουν άνδρες. στόχος μα φίλε είναι οχι και οι 5 ¨η 6 έφηβοι αλλα΄τουλάχιστον 1-2 παιδιά να ξεχωρίσουν.να χρησιμοποιηθούν όταν γίνουν άνδρες. να πω εδώ ότι τα συγκεκριμένα παιδιά έχουν τουλάχιστον 3 χρόνια ακόμα σαν έφηβοι να παίζουν.αλλά και 1 ή2 να βγουν για μας και για τα ίδια κυρίως θα είναι κέρδος.άρα αν δουλέψουν καλά αυτά τα χρόνια θα μπορέσουν αυριο μεθαύριο να παίξουν όχι δ και γ έσκα αλλά ψηλότερα ακόμα.διοτι στοχος είναι όχι να βγουν καλόι για να τα χρησιμοποιούμε σε αυτές τις κατηγορίες αλλά να πάνε παραπάνω για καλό δικό τους.δεν θα είναι επιτυχία για εμάς απλά ε΄να παιδί να μπορεεί να σταθεί σε πρωτάθλημα δ εσκα.αλλά να σταθεί σε παραπάνω κατηγορίες όταν γίνει 22 χρονών.και αυτό θα είναι και η επιτυχία μας. παιδιά που αν δεν μας ανάγκαζε ο κανονισμός να τα δουλευουμε δεν θα ασχολούμασταν και πολύ μαζί τους.αρα κατά την γνώμη μου έχει βάση το μέτρο και σας το λέω εγώ που παραγκωνίζωνται παιδιά στην ομάδα μας που έχουν παίξει ακομα και α εσκα για να παίζουν αυτά τα παιδιά.σκεφτείται οτι η δ εσκα ειναι η τελευταια κατηγορία του κόσμου και μόνο νόημα να υφίσταται είναι να βγάζει κάποια ταλέντα. κατά την γνώμη μου αν οι ομάδες δεν μπορούν να δουλευουν πιτσιρικάδες ας διαλυθουν. δεν έγινε και κάτι αν δεν υπάρχουν ξέρω και εγώ 50 ομάδες στην δ εσκα αν δεν έχουν αυτά τα παιδιά.και σκεφτειται παιδια γιατι ειμαι και μεγαλυτερος απο εσας οτι παλια που ο κανονισμος ήταν να υπάρχουν 2 έφηβοι απλά αυτά τα παιδιά δεν έπαιζαν ποτέ και κανείς δεν ασχολο΄υταν μαζί τους. αρα εννοειται ότι αυτά τα παιδια θα τα βάλω αυτά πάντα που θα το παλέψουν μέσα όταν γίνουν άνδρες
toninontana
QUOTE (zef news @ Dec 26 2011, 14:11 ) *
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΧΤΗΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΣΕ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΝ ΟΜΙΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΑΣ. ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΚΙΟΛΑΣ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥΣ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΑΔΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΩ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ ΝΕΑΡΟ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΣΚΑΣΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΔΥΟ ΛΟΓΟΥΣ.ΠΡΩΤΟΝ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΟΥΝ.ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΕΓΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΙΟΤΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΑΝΑΓΚΗ ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΔΩΔΕΚΑΔΑ.ΚΑΙ Η ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΕΚΠΛΗΞΕΙ.ΕΛΑΤΕ ΚΑΙ ΣΤΗΜΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΠΟΥ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΡΟΩΘΗΘΟΥΝ ΝΕΑΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΔΙΟΤΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ Ο 30 ΑΡΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΠΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΩΡΑ ΣΤΑ 30 ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΑΥΤΑ ΔΙΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΙΑΝΔΡΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΠΟΥ ΕΠΑΙΞΕ 40 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΙΑΝΔΡΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩ ..

Γεγονός είναι ότι το συγκεκριμένο μέτρο της ΕΣΚΑ είναι λίγο πρόχειρο και μάλιστα έχοντας υπόψιν αντίστοιχα μέτρα του παρελθόντος, εύχομαι να μην έχει την ίδια κατάληξη (δηλ απαξίωση από τις ομάδες ή κατάργηση μετά από λίγο). Εγώ πιστεύω ότι η Δ' ΕΣΚΑ λόγω του ότι είναι η τελευταία κατηγορία θα πρέπει να είναι ανοικτή σε όλες τις ηλικίες, ομάδες κλπ. Φανταστείτε μία ομάδα που δημιουργείται τώρα, πως έχει την απαίτηση η ΕΣΚΑ να βρει τους 5 under20 που χρειάζονται για να βγάλεις μια ολόκληρη χρονία. Εάν θέλουμε να δώσουμε χρόνο συμμετοχής στους under20 ίσως θα ήταν καλύτερο μέτρο να κάνει υποχρεωτικό το εφηβικό (έτσι ώστε να πάρουν όλοι π[αιχνίδια στα πόδια τους) ή εάν υπάρχει η δυνατότητα να κάνει ένα ακόμα πρωτάθλημα για under21, κάτι αντίστοιχο με την ελπίδων στο ποδόσφαιρό.

Αναφορικά τώρα με τους πιτσιρικάδες πιστεύω ότι αυτό το μέτρο πιο πολύ κακό τους κάνει παρά καλό. Θεώρω ότι με το να τους κάνεις τη ζωή εύκολη (δηλ. δεδομένο χρόνο ανεξαρτήτως απόδοσης, προσόντων, κλπ.) τους αφαιρείς βασικά χαρακτηριστικά που πρέπει να έχει ένας καλός παίκτης όπως υπομονή, σεβασμό, στόχους κλπ. Αυτά κερδίζονται με το λγόμενο "ΨΗΣΙΜΟ" που είναι ο χρόνος που πρέπει να φας στον πάγκο και να παλεύεις κάθε μέρα για λίγα λεπτά συμμετοχής μέχρι να αποδείξεις ότι αξιζεις μία θέση στην ομάδα. Άρα αυτό που δημιουργούμε με αυτό το μέτρο είναι παιδιά που τα περιμένουν όλα στο χέρι...οπότε φυσικό είναι μόλις πάνε over20 και πρέπει να ματώσουν για να πάρουν λίγα λεπτά συμμετοχής σαν άντρες πλέον να μην μπορούν και να τα παρατήσουν.

Τέλος μία απλή μαθηματική άσκηση για την ΕΣΚΑ:
Ας υποθέσουμε ότι μία ομάδα παίζει στην Δ' ΕΣΚΑ .
Με το μέτρο αυτό εφόσον μείνει θα πρέπει οι ομάδες κάθε χρόνο να προσθέτουν τουλάχιστον 2 άτομα στο ροστερ (αφού οι under20 σταδιακά θα γίνονται άντρες). Σε πόσα χρόνια οι φετινοί under20 δεν θα έχουν θέση στην ομάδα λόγω ηλικίας???
Που θα πάνε αυτοί στην Ε' ΕΣΚΑ???
jhantzop
QUOTE(toninontana @ Dec 28 2011, 12:25 ) *
...
Φανταστείτε μία ομάδα που δημιουργείται τώρα, πως έχει την απαίτηση η ΕΣΚΑ να βρει τους 5 under20 που χρειάζονται για να βγάλεις μια ολόκληρη χρονία.
...


Μία ομάδα που δημιουργείται μπορεί να έχει ΜΟΝΟ under20 αθλητές! αλλιώς γιατί και πως δημιουργείται μία ομάδα;

QUOTE(toninontana @ Dec 28 2011, 12:25 ) *
...
Εάν θέλουμε να δώσουμε χρόνο συμμετοχής στους under20 ίσως θα ήταν καλύτερο μέτρο να κάνει υποχρεωτικό το εφηβικό (έτσι ώστε να πάρουν όλοι π[αιχνίδια στα πόδια τους) ή εάν υπάρχει η δυνατότητα να κάνει ένα ακόμα πρωτάθλημα για under21, κάτι αντίστοιχο με την ελπίδων στο ποδόσφαιρό.
...


Αυτό δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει. Έφηβοι και Νεανίδες είναι "προβληματικές" κατηγορίες κυρίως από θέμα παρουσιών!

QUOTE(toninontana @ Dec 28 2011, 12:25 ) *
...
Τέλος μία απλή μαθηματική άσκηση για την ΕΣΚΑ:
Ας υποθέσουμε ότι μία ομάδα παίζει στην Δ' ΕΣΚΑ .
Με το μέτρο αυτό εφόσον μείνει θα πρέπει οι ομάδες κάθε χρόνο να προσθέτουν τουλάχιστον 2 άτομα στο ροστερ (αφού οι under20 σταδιακά θα γίνονται άντρες). Σε πόσα χρόνια οι φετινοί under20 δεν θα έχουν θέση στην ομάδα λόγω ηλικίας???
Που θα πάνε αυτοί στην Ε' ΕΣΚΑ???
...


Δεν είναι ακριβώς έτσι... Να δουλέψει η ομάδα να βγάλει αθλητές! Αν δεν μπορεί να βγάλει αθλητές για τη Δ' ΕΣΚΑ τότε τι κάνει; απαντάς μόνος σου στην ερώτηση! πάει στην Ε' ΕΣΚΑ!

Να σημειώσω πως δεν μου αρέσει το υποχρεωτικό στην 5άδα που έχει βάλει η ΕΣΚΑ. Έχω πει πιο πάνω για 6 αθλητές στη 12άδα ηλικίας μέχρι 19 ετών (και τα δύο νούμερα υπό συζήτηση, και το 6 και το 19).

Δ' ΕΣΚΑ: 6 αθλητές μέχρι 19 ετών
Γ' ΕΣΚΑ: 4 αθλητές μέχρι 19 ετών
Β' ΕΣΚΑ: 2 αθλητές μέχρι 19 ετών
Α' ΕΣΚΑ: 2 αθλητές μέχρι 19 ετών

Για να μην το κάνω 8-6-4-2 και είναι πιο "δύσκολο".

Επίσης, όπως έχω ξαναπεί, να επιτρέπεται σε οποιοδήποτε εφηβικό να λαμβάνει μέρος στη Δ' ΕΣΚΑ (και όχι μόνο τα εφηβικά ομάδων εθνικής κατηγορίας) και να προβιβάζεται, όχι σε μεγαλύτερη κατηγορία από την πρώτη ομάδα (βλέπε ποδόσφαιρο Ισπανίας). Δηλαδή αν το Μαρούσι υποβιβαστεί στην Α' ΕΣΚΑ, θα πρέπει η εφηβική του ομάδα να αποχωρήσει από το πρωτάθλημα της Γ' ΕΣΚΑ; γιατί;

Ας γίνει και πρωτάθλημα "βετεράνων", "παλαιμάχων", όπως θέλετε πείτε το, υπό την αιγίδα της ΕΣΚΑ αν δεν μπορεί να το διοργανώσει εξ' ολοκλήρου. Να βρουν στέγη και κάποιοι παίκτες που έχουν περάσει τα 30 και "ταλαιπωρούνται" και από το μεταγραφικό νόμο!

Μείωση ομάδων. Συγχωνεύσεις, απορροφήσεις, ενώσεις... δεν μπορεί μία περιοχή (μεγάλη βέβαια) στην Αθήνα να έχει 7 ομάδες μπάσκετ... δε γίνεται! έτσι θα γίνει καλύτερη δουλειά στις υποδομές, πιο οργανωμένη, συσπείρωση δυνάμεων, κ.ο.κ. Είναι μεγάλο κεφάλαιο το θέμα αυτό.

Τέλος να πω πως καλό θα ήταν να γίνεται άλλη μέρα το παιδικό με το εφηβικό (όπως γίνεται με κορασίδες/νεανίδες) για να μπορούν κάποιοι πιο μικροί παίκτες (που ενδεχομένως η ομάδα θα θέλει να τους δουλέψει περισσότερο) να αγωνίζονται και με μεγαλύτερους αθλητές για περισσότερες εμπειρίες (ή και για να κλείνουν "τρύπες" όταν υπάρχει έλλειψη εφήβων). Βέβαια αυτό κολάει στις ώρες των γηπέδων και στη διαθεσιμότητα από πλευράς διαιτητών/κριτών.

Σκέψεις υπάρχουν πολλές για την πρόοδο του μπάσκετ.

smiley.gif
toninontana
QUOTE (jhantzop @ Dec 28 2011, 17:17 ) *
Να σημειώσω πως δεν μου αρέσει το υποχρεωτικό στην 5άδα που έχει βάλει η ΕΣΚΑ. Έχω πει πιο πάνω για 6 αθλητές στη 12άδα ηλικίας μέχρι 19 ετών (και τα δύο νούμερα υπό συζήτηση, και το 6 και το 19).

Δ' ΕΣΚΑ: 6 αθλητές μέχρι 19 ετών
Γ' ΕΣΚΑ: 4 αθλητές μέχρι 19 ετών
Β' ΕΣΚΑ: 2 αθλητές μέχρι 19 ετών
Α' ΕΣΚΑ: 2 αθλητές μέχρι 19 ετών

Για να μην το κάνω 8-6-4-2 και είναι πιο "δύσκολο".

Εάν και αυτό που προτείνεις είναι αρκετά πιο σωστό από το υπάρχον μπάχαλο της ΕΣΚΑ, εγώ είμαι κατά του να αναγκάζεις τις ομάδες να βάζουν συγκεκριμένα άτομα στην Αντρική Ομάδα τους, οποιασδήποτε κατηγορίας. Το αντρικό πρωτάθλημα είναι για αθλητές άνω των 18 εώς όπου αντέχει ο καθένας. Στην τελική οι ομάδες που έχουν υποδομές και δίνουν ευκαιρίες σε νέα παιδία, κάποια στιγμή θα έρθουν σε καλύτερη θέση από αυτές που έχουν μικρά ρόστερ με 6-7 παλαίμαχους να παίζουν. Πιστεύω πως τελίκα το σύστημα θα βρει την ισορροπία του χωρίς παρέμβασεις, μην ξεχνάμε ότι όταν γινόνταν χαμός με το μπάσκετ στη Ελλάδα και αναδείχθηκαν τόσοι και τόσοι παίκτες δεν υπήρχε κανένα τέτοιο μέτρο.

Τέλος θέλω την άποψη σου για το γεγονός ότι με το να κάνουμε την ζωή πιο εύκολη στους under20, ίσως να οδηγήσει σε αντιθέτα αποτελέσματα από τα προβλεπόμενα δηλαδή....να εγκαταλείψουν το άθλημα όταν τα βρουν δύσκολα...που αυτό θα γίνει όταν δεν θα παίζουν πλεόν χάρη στο μέτρο της ΕΣΚΑ.

QUOTE (jhantzop @ Dec 28 2011, 17:17 ) *
Ας γίνει και πρωτάθλημα "βετεράνων", "παλαιμάχων", όπως θέλετε πείτε το, υπό την αιγίδα της ΕΣΚΑ αν δεν μπορεί να το διοργανώσει εξ' ολοκλήρου. Να βρουν στέγη και κάποιοι παίκτες που έχουν περάσει τα 30 και "ταλαιπωρούνται" και από το μεταγραφικό νόμο!

Δεν νομίζω πως είναι εφικτό αυτό και μου φαίνεται και λίγο ρατσιστικό (χωρίς παρεξήγηση)...υπάρχουν τα λεγόμενα εταιρικά πρωταθλήματα για να βρουν στέγη οι παλαίμαχοι...τα οποία επειδή έχω συμμετάσχει είναι αρκετά καλά.
toninontana
Μιας και τελείωσε ο 1ος γύρος, καλό θα ήταν να κάνουμε καμία πρόβλεψη με βάση τα υπάρχοντα αποτελέσματα και εικόνα των ομάδων.

Λοιπόν έχουμε και λέμε:
1. Ζεφύρι (ίσως και Ροδόπολη)
2. Ροδόπολη
3. Άτταλος
4. ΜΕΝ Ιλίου (ίσως και Ωροπός)
5. Ωροπός
6. Κρυονέρι
7. Δίονυσος
(Μετά όλοι οι αλλοι)
smiley.gif
LAKKOI
QUOTE(toninontana @ Dec 29 2011, 10:13 ) *
Εάν και αυτό που προτείνεις είναι αρκετά πιο σωστό από το υπάρχον μπάχαλο της ΕΣΚΑ, εγώ είμαι κατά του να αναγκάζεις τις ομάδες να βάζουν συγκεκριμένα άτομα στην Αντρική Ομάδα τους, οποιασδήποτε κατηγορίας. Το αντρικό πρωτάθλημα είναι για αθλητές άνω των 18 εώς όπου αντέχει ο καθένας. Στην τελική οι ομάδες που έχουν υποδομές και δίνουν ευκαιρίες σε νέα παιδία, κάποια στιγμή θα έρθουν σε καλύτερη θέση από αυτές που έχουν μικρά ρόστερ με 6-7 παλαίμαχους να παίζουν. Πιστεύω πως τελίκα το σύστημα θα βρει την ισορροπία του χωρίς παρέμβασεις, μην ξεχνάμε ότι όταν γινόνταν χαμός με το μπάσκετ στη Ελλάδα και αναδείχθηκαν τόσοι και τόσοι παίκτες δεν υπήρχε κανένα τέτοιο μέτρο.

Τέλος θέλω την άποψη σου για το γεγονός ότι με το να κάνουμε την ζωή πιο εύκολη στους under20, ίσως να οδηγήσει σε αντιθέτα αποτελέσματα από τα προβλεπόμενα δηλαδή....να εγκαταλείψουν το άθλημα όταν τα βρουν δύσκολα...που αυτό θα γίνει όταν δεν θα παίζουν πλεόν χάρη στο μέτρο της ΕΣΚΑ.


Δεν νομίζω πως είναι εφικτό αυτό και μου φαίνεται και λίγο ρατσιστικό (χωρίς παρεξήγηση)...υπάρχουν τα λεγόμενα εταιρικά πρωταθλήματα για να βρουν στέγη οι παλαίμαχοι...τα οποία επειδή έχω συμμετάσχει είναι αρκετά καλά.

Συμφωνώ απολύτως, αντρικό είναι αντρικό , άμα θέλουν να βάλουν και άλλη κατηγορία νέων.
Τέλος, τα εταιρικά είναι ένα ματς δεν υπάρχει η προπόνηση και το ενδιαφέρον που δίνει ένα μακροχρόνιο πρωτάθλημα.
zef news
QUOTE(toninontana @ Dec 29 2011, 10:13 ) *
Εάν και αυτό που προτείνεις είναι αρκετά πιο σωστό από το υπάρχον μπάχαλο της ΕΣΚΑ, εγώ είμαι κατά του να αναγκάζεις τις ομάδες να βάζουν συγκεκριμένα άτομα στην Αντρική Ομάδα τους, οποιασδήποτε κατηγορίας. Το αντρικό πρωτάθλημα είναι για αθλητές άνω των 18 εώς όπου αντέχει ο καθένας. Στην τελική οι ομάδες που έχουν υποδομές και δίνουν ευκαιρίες σε νέα παιδία, κάποια στιγμή θα έρθουν σε καλύτερη θέση από αυτές που έχουν μικρά ρόστερ με 6-7 παλαίμαχους να παίζουν. Πιστεύω πως τελίκα το σύστημα θα βρει την ισορροπία του χωρίς παρέμβασεις, μην ξεχνάμε ότι όταν γινόνταν χαμός με το μπάσκετ στη Ελλάδα και αναδείχθηκαν τόσοι και τόσοι παίκτες δεν υπήρχε κανένα τέτοιο μέτρο.

Τέλος θέλω την άποψη σου για το γεγονός ότι με το να κάνουμε την ζωή πιο εύκολη στους under20, ίσως να οδηγήσει σε αντιθέτα αποτελέσματα από τα προβλεπόμενα δηλαδή....να εγκαταλείψουν το άθλημα όταν τα βρουν δύσκολα...που αυτό θα γίνει όταν δεν θα παίζουν πλεόν χάρη στο μέτρο της ΕΣΚΑ.


Δεν νομίζω πως είναι εφικτό αυτό και μου φαίνεται και λίγο ρατσιστικό (χωρίς παρεξήγηση)...υπάρχουν τα λεγόμενα εταιρικά πρωταθλήματα για να βρουν στέγη οι παλαίμαχοι...τα οποία επειδή έχω συμμετάσχει είναι αρκετά καλά.

να απαντησω παιδια οτι πιστευω οτι δεν αφαιρει το μπασκετ στους 30 αρηδες διοτι σε καθε ομαδα δυναται να ειναι στην δωδεκαδα ακομα και 8 παιχτες(+ 4 εφηβοι)αρα λοιπον δεν μπορει να πω οτι τους διωχνει και οι καλοι 30 αρηδες θα βρουν χρονο συμμετοχης και τωρα. και πιστευω τελος και κατι αλλο οτι ειναι καλο το συμπλεγμα σε μια ιμαδα μεγαλυτερων και εμπειρωτερων παιδιων με πιτσιρικαδες που τους βοηθανε και αυτους να ενταχθουν πιο γρηγορα.και οπως ειπε και ενας φιλος ακομα πιο πανω τι υπαρχεις σαν ομαδα αν δεν μπορεις να βγαλεις παιδια να σταθουν δ εσκα. καλη χρονια και με υγεια και χωρις κανενανε τραυματισμο σε ολους μας
ts_10
Κρυονερι - Ροδοπολη 67-69 (38-25)
SpIlIoS3pts
Καλησπέρα δεν θέλω να σπαμάρω το φόρουμ, απλά θέλω να προωθήσω το μπασκετικό μπλογκ που έφτιαξα, θα εκτιμήσω πολύ να το επισκεφθείτε και να σχολιάσετε ότι σας αρέσει ή δεν σας αρέσει. Το λινκ είναι αυτό http://bbloggervic.blogspot.com/ και ελπίζω να το ευχαριστηθείτε σαν μπασκετικοι φαν! Ευχαριστώ!
pg21
Σκάνδαλο απόψε στο κλειστό της Ροδόπολης. Στον αγώνα Διόνυσος - Άτταλος οι νεαροί οπαδοί αποθέωναν τον προπονητή του Αττάλου, παρά τη νίκη των φιλοξενούμενων. Καληνύχτα σας. smiley.gif
tommie1983
QUOTE (pg21 @ Feb 3 2012, 23:43 ) *
Σκάνδαλο απόψε στο κλειστό της Ροδόπολης. Στον αγώνα Διόνυσος - Άτταλος οι νεαροί οπαδοί αποθέωναν τον προπονητή του Αττάλου, παρά τη νίκη των φιλοξενούμενων. Καληνύχτα σας. smiley.gif

Ξέρει κανείς πόσο ήρθε το Ζεφύρι-Άτταλος?Έχω ποντάρει στο διπλό...
tommie1983
Καλησπέρα, μετά την νίκη του Ζεφυρίου επί του Καματερού ξεκαθάρισαν τα πράγματα.Οριστικά πρώτο το Ζεφύρι,που βέβαια δεν έχει και μεγάλη σημασία αφού μπαράζ θα παίξει(εκτός απο ότι αποφεύγει το εφηβικό του ΠΑΟ).Και μαζί του Καματερό και Ροδόπολη.Άλλωστε την τριάδα την ξέραμε απο καιρό λόγω του δικού μας -4.
Πιο ομάδα απο όλες το Καματερό, πολύ καλές μονάδες το Ζεφύρι, πολύ καλούς μικρόυς η Ροδόπολη.
zef news
QUOTE(tommie1983 @ Feb 22 2012, 14:05 ) *
Καλησπέρα, μετά την νίκη του Ζεφυρίου επί του Καματερού ξεκαθάρισαν τα πράγματα.Οριστικά πρώτο το Ζεφύρι,που βέβαια δεν έχει και μεγάλη σημασία αφού μπαράζ θα παίξει(εκτός απο ότι αποφεύγει το εφηβικό του ΠΑΟ).Και μαζί του Καματερό και Ροδόπολη.Άλλωστε την τριάδα την ξέραμε απο καιρό λόγω του δικού μας -4.
Πιο ομάδα απο όλες το Καματερό, πολύ καλές μονάδες το Ζεφύρι, πολύ καλούς μικρόυς η Ροδόπολη.

kalhmera file tomie an kai den eimai apo ton omilo sas)eimaste sto 3 omilo parakoloytho paro ola ayta oloys toys omiloys kai perno to tharos na pw oti moy exei kanei foveri entypwsi fetos h poreia toy zefyrioy mias kai poy sto kypelo akoma apokleian omades megalyterwn kathgorion kai malista mia apo aytes htan h fea poy paei apo toy xronoy gia a eska.den kserw an einai toso kaloi kai gia ton proponiti toys exo akoysei oti ena poly neo paidi kai paei kala.ti na pw an telika vgoyme tritoi isws toys petyxoyme kai tote tha exoyme apopsi.h dikh soy gnomi gia aytoys an toys paiksate poia einai tha ithela na kserw.telos apo oti vlepo exoyn mono mia htta apo to kryoneri.apla gia ton panathinaiko poy kerdizei ston diplano mas omilo to perimename gia ta paidia ayta den kserw ti na pw. mpravo toys pantws
tommie1983
QUOTE (zef news @ Feb 23 2012, 02:41 ) *
kalhmera file tomie an kai den eimai apo ton omilo sas)eimaste sto 3 omilo parakoloytho paro ola ayta oloys toys omiloys kai perno to tharos na pw oti moy exei kanei foveri entypwsi fetos h poreia toy zefyrioy mias kai poy sto kypelo akoma apokleian omades megalyterwn kathgorion kai malista mia apo aytes htan h fea poy paei apo toy xronoy gia a eska.den kserw an einai toso kaloi kai gia ton proponiti toys exo akoysei oti ena poly neo paidi kai paei kala.ti na pw an telika vgoyme tritoi isws toys petyxoyme kai tote tha exoyme apopsi.h dikh soy gnomi gia aytoys an toys paiksate poia einai tha ithela na kserw.telos apo oti vlepo exoyn mono mia htta apo to kryoneri.apla gia ton panathinaiko poy kerdizei ston diplano mas omilo to perimename gia ta paidia ayta den kserw ti na pw. mpravo toys pantws

Καλημέρα.Το κύπελλο δεν προσφέρεται για ασφαλή συμπεράσματα,αρκετές ομάδες αδιαφορούν.Στο ματς με την ΦΕΑ δεν έπαιξε ο καλύτερος τους παίκτης.Βέβαια καμία ομάδα δεν κατεβαίνει για να χάσει και έτσι δεν μπορώ να μην παραδεχτώ τις προκρίσεις του Ζεφυρίου.
Το ίδιο και στο πρωτάθλημα.Το 14-1 τα λέει όλα.Είχαν πάντως χάσει και απο το Καματερό αλλά έκαναν ένσταση για τους μικρούς και πήραν το παιχνίδι.Εμείς δεν θα την κάναμε αλλά ο κανόνας είναι κανόνας και δεν μπορώ να κατηγορήσω κανέναν,ειδικά απο την στιγμή που πάει για άνοδο.Στο μεταξύ μας ματς(Κρυονέρι) φάνηκε να στηρίζονται υπερβολικά στο 1 και το 2.Πολύ καλοί παίκτες και με μεγάλη έφεση στο σκοράρισμα.Κακή μέρα για αυτούς,καλή για εμάς και όταν περιορίστηκαν στο β μέρος κερδίσαμε σχετικά εύκολα.Αυτό δεν σημαίνει και τιποτα και μπορεί στον β γύρο να κερδίσουν αυτοί εύκολα.Ίσως πάντως να είναι η ομάδα που "αδικείται" περισσότερο απο τον κανόνα των μικρών, σε σχέση με Καματερό,Ροδόπολη,Κρυονέρι.
ts_10
Ροδοπολη - Ωρωπος 67-45

Ειπα να γραψω σημερα για το αγωνα μας, οχι τοσο για την εξελιξη αλλωστε φαινεται απο το σκορ,αλλα για κατι που εγινε πριν αρχισει...Η ομαδα του Ωρωπου ηρθε στο γηπεδο και ειχε ξεχασει τα δελτια..οι διαιτητες περιμεναν το απαιτουμενο χρονικο διαστημα νομιζω 15-20 λεπτα ειναι...τα δελτια δεν ειχαν ερθει και μπορουσε να μηδενιστει ο ωρωπος και να κλεισει το φυλλο αγωνα..μας ρωτησαν οι διαιτητες αν θελουμε να κερδισουμε 20-0 η να περιμενουμε μεχρι να ερθουν τα δελτια και να παιξουμε...φυσικα ειπαμε να περιμενουμε και να παιξουμε..αυτο το γραφω για διαφορα που εχουν γινει φετος που σε αυτες τις κατηγοριες ο σκοπος ειναι να παιζουμε και να περναμε καλα...και τα παιχνιδια να παιζοντε στο γηπεδο..καλη συνεχεια στην ομαδα του Ωρωπου και θα περιμεναμε και ενα ευχαριστω για ολο αυτο που δεν ακουσαμε..
tommie1983
QUOTE (ts_10 @ Mar 10 2012, 00:45 ) *
Ροδοπολη - Ωρωπος 67-45

Ειπα να γραψω σημερα για το αγωνα μας, οχι τοσο για την εξελιξη αλλωστε φαινεται απο το σκορ,αλλα για κατι που εγινε πριν αρχισει...Η ομαδα του Ωρωπου ηρθε στο γηπεδο και ειχε ξεχασει τα δελτια..οι διαιτητες περιμεναν το απαιτουμενο χρονικο διαστημα νομιζω 15-20 λεπτα ειναι...τα δελτια δεν ειχαν ερθει και μπορουσε να μηδενιστει ο ωρωπος και να κλεισει το φυλλο αγωνα..μας ρωτησαν οι διαιτητες αν θελουμε να κερδισουμε 20-0 η να περιμενουμε μεχρι να ερθουν τα δελτια και να παιξουμε...φυσικα ειπαμε να περιμενουμε και να παιξουμε..αυτο το γραφω για διαφορα που εχουν γινει φετος που σε αυτες τις κατηγοριες ο σκοπος ειναι να παιζουμε και να περναμε καλα...και τα παιχνιδια να παιζοντε στο γηπεδο..καλη συνεχεια στην ομαδα του Ωρωπου και θα περιμεναμε και ενα ευχαριστω για ολο αυτο που δεν ακουσαμε..

Πόσα παιδιά του αντρικού είναι και στο εφηβικό σας?Έχω γράψει και σε άλλο ποστ για την ποιότητα των μικρών σας αλλά ειλικρινά δεν περίμενα να πάνε τόσο ψηλά.Νίκη επι της ΚΑΠ και ένας αγώνας μακριά απο την πρώτη κατηγορία!Τι να πω πολλά μπράβο.
ts_10
QUOTE(tommie1983 @ Mar 12 2012, 14:30 ) *
Πόσα παιδιά του αντρικού είναι και στο εφηβικό σας?Έχω γράψει και σε άλλο ποστ για την ποιότητα των μικρών σας αλλά ειλικρινά δεν περίμενα να πάνε τόσο ψηλά.Νίκη επι της ΚΑΠ και ένας αγώνας μακριά απο την πρώτη κατηγορία!Τι να πω πολλά μπράβο.



Φιλε μου ολη η βασικη πενταδα του εφηβικου παιζει στο αντρικο και αν εχεις δει παιχνιδια μας εχουν και πρωταγωνιστικο ρολο...Ειναι πολυ καλοι παιχτες ολοι τους και πραγματικα τους αξιζει η πορεια που εχουν στο εφηβικο..Χωρις υπερβολη ειναι μακραν οι καλυτεροι μικροι της κατηγοριας..Βεβαια ειναι αποτελεσμα της πολυς καλης δουλειας που γινεται στις ακαδημιες της ομαδας καθως και η επομενη φουρνια που ερχεται ειναι επισης εξαιρετικη..Το πληρωσαμε περσυ στη Γ καθως δεν ηταν απολυτα ετοιμοι να παιξουν αλλα φετος κανουν τη διαφορα..
tommie1983
QUOTE (jhantzop @ Oct 14 2011, 23:05 ) *
reserved

Δεν κινείται με τίποτα ο όμιλος μας μου φαίνεται.Ούτε αποτελέσματα δεν γράφονται.Ποιοί θα πάνε μπαράζ γνωστό,πιο κάτω δεν υπάρχει για να πέσει κάποιος,αν και θα πρεπε για 1-2 ομάδες...
Μπορούμε τουλάχιστον να πούμε καμιά γνώμη για τους καλύτερους παίκτες του ομίλου?Και ας μην είναι οι κολλητοί μας απο την ομάδα μας.
jhantzop
QUOTE(tommie1983 @ Mar 20 2012, 16:45 ) *
Δεν κινείται με τίποτα ο όμιλος μας μου φαίνεται.Ούτε αποτελέσματα δεν γράφονται.Ποιοί θα πάνε μπαράζ γνωστό,πιο κάτω δεν υπάρχει για να πέσει κάποιος,αν και θα πρεπε για 1-2 ομάδες...
Μπορούμε τουλάχιστον να πούμε καμιά γνώμη για τους καλύτερους παίκτες του ομίλου?Και ας μην είναι οι κολλητοί μας απο την ομάδα μας.


Περιμένω τη δική σου γνώμη πρώτα!


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.