Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2011-12 (2ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2
paparazzi1967
QUOTE (jhantzop @ Mar 20 2012, 16:55 ) *
Περιμένω τη δική σου γνώμη πρώτα!

Παιδιά εχω παρακολουθήσει αρκετά τον όμιλο αυτό και θα ήθελα να αναφερθώ σε δυο νεαρά παιδιά που παίζουν και μου έκαναν εντύπωση!ο πρώτος είναι ο μικρός που διαθέτει η Ροδόπολη και δείχνει ιδιαίτερα χαρισματικός στο σκοράρισμα(οπως και αλλοι μικροι τις ροδοπολης)και ο άλλος ειναι ο πιτσιρικάς απο τον διονυσο νομίζω εχει το νούμερο 5 πάντως εμαθα απο φίλο οτι το παιδι επαιζε πανερυθραικο και μάλιστα εχει χρονο συμμετοχης στην Α2(Πιπερος λέγετε εψαξα στη στατιστική γαλανη) και πραγματικα απορω τι κανει εκει καθως σε οσα ματς τον ειδα παρατηρησα μεγαλη ευχερια στο σκοραρισμα(αριστεροχειρας) και ενα παιδι να κραταει μονο του μια ομαδα που δεν παει και τοσο καλα!η ηλικια του παντως δεν φαινετε καθως εχει ωριμότητα στο παιχνίδι του! πραγματικά οποιος γνωριζει κατι για αυτα τα παιδια απο την ομαδα τους θα ηθελα να τα αναφερει και να μου πειτε αν συμφωνείτε?
tommie1983
QUOTE (paparazzi1967 @ Mar 21 2012, 00:22 ) *
Παιδιά εχω παρακολουθήσει αρκετά τον όμιλο αυτό και θα ήθελα να αναφερθώ σε δυο νεαρά παιδιά που παίζουν και μου έκαναν εντύπωση!ο πρώτος είναι ο μικρός που διαθέτει η Ροδόπολη και δείχνει ιδιαίτερα χαρισματικός στο σκοράρισμα(οπως και αλλοι μικροι τις ροδοπολης)και ο άλλος ειναι ο πιτσιρικάς απο τον διονυσο νομίζω εχει το νούμερο 5 πάντως εμαθα απο φίλο οτι το παιδι επαιζε πανερυθραικο και μάλιστα εχει χρονο συμμετοχης στην Α2(Πιπερος λέγετε εψαξα στη στατιστική γαλανη) και πραγματικα απορω τι κανει εκει καθως σε οσα ματς τον ειδα παρατηρησα μεγαλη ευχερια στο σκοραρισμα(αριστεροχειρας) και ενα παιδι να κραταει μονο του μια ομαδα που δεν παει και τοσο καλα!η ηλικια του παντως δεν φαινετε καθως εχει ωριμότητα στο παιχνίδι του! πραγματικά οποιος γνωριζει κατι για αυτα τα παιδια απο την ομαδα τους θα ηθελα να τα αναφερει και να μου πειτε αν συμφωνείτε?

Πράγματι πολύ καλοί οι 2 που αναφέρεις αλλά οι καλύτεροι στο 1-2 είναι για μένα οι 2 κοντοί του Ζεφυρίου,που σηκώνουν όλο το σκοράρισμα και έχουν και την ομάδα στην κορυφή.Απο κει και πέρα θα λεγα το 3άρι του Ωρωπού(παίζει άνετα και 4) και τον ψηλό απο ΜΕΝ Ιλίου.Περιμένω και εγώ άλλες προτάσεις.
Πέρα απο το αντικειμενικό ότι καλύτερη ομάδα είναι του Κρυονερίου,με το άσκοπο πάνω-κάτω τρέξιμο και τις επιθέσεις στα το πολύ 10 δευτερολέπτων, ανεξάρτητα απο το αν χάνουμε ή κερδίζουμε!
ts_10
QUOTE(tommie1983 @ Mar 21 2012, 08:05 ) *
Πράγματι πολύ καλοί οι 2 που αναφέρεις αλλά οι καλύτεροι στο 1-2 είναι για μένα οι 2 κοντοί του Ζεφυρίου,που σηκώνουν όλο το σκοράρισμα και έχουν και την ομάδα στην κορυφή.Απο κει και πέρα θα λεγα το 3άρι του Ωρωπού(παίζει άνετα και 4) και τον ψηλό απο ΜΕΝ Ιλίου.Περιμένω και εγώ άλλες προτάσεις.
Πέρα απο το αντικειμενικό ότι καλύτερη ομάδα είναι του Κρυονερίου,με το άσκοπο πάνω-κάτω τρέξιμο και τις επιθέσεις στα το πολύ 10 δευτερολέπτων, ανεξάρτητα απο το αν χάνουμε ή κερδίζουμε!


Αντικειμενικα παντα νομιζω οτι ο ενας μικρος μας που αναφερετε (Ροδοπολη) ειναι μακραν ο καλυτερος της κατηγοριας και θα ελεγα οχι μονο σε επιπεδο μικρων..πραγματικο πολυβολο..και ο αλλος που ξεκιναει στη 5δα ειναι πολυ καλος...απο παιχτες τωρα αν μπορουσα να βγαλω μια πενταδα θα εβαζα τον ασσο το δικο μας, τον ασσο του Ζεφυριου,το 10 του Κρυονεριου,το 3ρι του Ωρωπου με τις ψηλες καλτσες και το ψηλο της Μεν Ιλιου..ανετα σε αυτη τη 5δα εμπαινε και ο μικρος μας..Απο κει και περα σαν ομαδες μπορω να πω οτι ο Ατταλος μου εδωσε την εντυπωση της πιο ομαδας..Το Κρυονερι παιζει αναρχα αλλα αμα δεν ειχε τη τιμωρια θα παλευε για ανοδο και για το Ζεφυρι δε μπορω να βγαλω συμπερασμα πριν παιξουμε και το δευτερο ματς..Στο πρωτο μας κερδισαν στην εδρα μας αλλα ειχαμε σοβαρες απουσιες και δεν νομιζω οτι αν δεν εκανε θαυματα ο ασσος τους στο τελος θα κερδιζαν οποτε ειδωμεν..το μονο σιγουρο ειναι οτι η βαθμολογια λεει την αληθεια μεχρι τωρα..αυτα..(αντικειμενικα παντα rolleyes.gif )
Flash3P
QUOTE (ts_10 @ Mar 21 2012, 10:49 ) *
Αντικειμενικα παντα νομιζω οτι ο ενας μικρος μας που αναφερετε (Ροδοπολη) ειναι μακραν ο καλυτερος της κατηγοριας και θα ελεγα οχι μονο σε επιπεδο μικρων..πραγματικο πολυβολο..και ο αλλος που ξεκιναει στη 5δα ειναι πολυ καλος...απο παιχτες τωρα αν μπορουσα να βγαλω μια πενταδα θα εβαζα τον ασσο το δικο μας, τον ασσο του Ζεφυριου,το 10 του Κρυονεριου,το 3ρι του Ωρωπου με τις ψηλες καλτσες και το ψηλο της Μεν Ιλιου..ανετα σε αυτη τη 5δα εμπαινε και ο μικρος μας..Απο κει και περα σαν ομαδες μπορω να πω οτι ο Ατταλος μου εδωσε την εντυπωση της πιο ομαδας..Το Κρυονερι παιζει αναρχα αλλα αμα δεν ειχε τη τιμωρια θα παλευε για ανοδο και για το Ζεφυρι δε μπορω να βγαλω συμπερασμα πριν παιξουμε και το δευτερο ματς..Στο πρωτο μας κερδισαν στην εδρα μας αλλα ειχαμε σοβαρες απουσιες και δεν νομιζω οτι αν δεν εκανε θαυματα ο ασσος τους στο τελος θα κερδιζαν οποτε ειδωμεν..το μονο σιγουρο ειναι οτι η βαθμολογια λεει την αληθεια μεχρι τωρα..αυτα..(αντικειμενικα παντα rolleyes.gif )



Μπορείτε να μου πείτε για τι ηλικίες μιλάμε για τους παίχτες τις Ροδόπολης γιατί βλέπω στο forum ό,τι γίνεται πολύ συζήτηση σε αυτό τον όμιλο για το επίπεδο τους!!?? smiley.gif
tarx_12
καλύτερος μικρός της κατηγορίας σας είναι μακράν του ωρωπου. αν λετε για ροδόπολη αυτον τον ξανθο, του χρονου στην Γ θα είναι λίγος ( γνώμη μου)
tommie1983
QUOTE (tarx_12 @ Mar 21 2012, 23:42 ) *
καλύτερος μικρός της κατηγορίας σας είναι μακράν του ωρωπου. αν λετε για ροδόπολη αυτον τον ξανθο, του χρονου στην Γ θα είναι λίγος ( γνώμη μου)

Ίσως με την επιλογή που έκανα πιο πάνω να αδικώ τους μικρούς της Ροδόπολης.Πάντως θα διαφωνήσω έχοντας δει όλες τις ομάδες.Ο Ωρωπός στηρίζεται στο 3άρι που είπα πιο πάνω και στο δεύτερο μεταξύ μας έπαιξε με τους 2 ψηλούς( ο ένας είχε σώμα απο πολύ μεγαλύτερη κατηγορία).Δεν έδειξαν οι μικροί κατι εντυπωσιακό.Ο play και το 2άρι ήταν καλοί αλλά θεωρώ καλύτερους τους μικρούς Ροδόπολης,Καματερού και εντελώς αντικειμενικά του Κρυονερίου που είναι οι καλύτεροι ίσως σε ανοιχτό γήπεδο.
ts_10
QUOTE(tarx_12 @ Mar 21 2012, 23:42 ) *
καλύτερος μικρός της κατηγορίας σας είναι μακράν του ωρωπου. αν λετε για ροδόπολη αυτον τον ξανθο, του χρονου στην Γ θα είναι λίγος ( γνώμη μου)


Θα πω κατι γενικα..δεν θεωρω πολυ καλο οτι συζηταμε τοσο για τους μικρους..οντως ειναι μικροι ακομα και εχουν πολυ δουλεια μπροστα τους και ειναι νωρις να καβαλησουν κανα καλαμι..Απλα σαν απαντηση στον tarx_12 επειδη πριν 2 εβδομαδες παιξαμε με Ωρωπο και εχω αποψη για τον μικρο που λεει..δε ξερω ποσο μικρος ειναι γιατι δε μου φανηκε ουτε καν 17-18 αλλα ακομα δεν ειναι ετοιμος να παιξει..μπορει οντως στο μελλον να ειναι πολυ καλος γιατι φαινεται οτι εχει προσοντα..αλλα ακομα δεν...στον ιδιο αγωνα ο δικος μας ειχε 27π.. επισης νομιζω, αν και δεν υπαρχουν στατιστικες να το δουμε, οτι αν δεν ειναι ο πρωτος πρεπει να ειναι απο τους πρωτους σκορερ στο πρωταθλημα..εκτος και αν υπαρχουν και αλλοι παιχτες που εχουν 20+ μ.ο...Περσυ,επειδη αναφερθηκε,στη Γ και στο δευτερο γυρο που αρχισε να παιζει για να ψηθει παλι 10-15 εβαζε..και επειδη τον βλεπω στις προπονησεις ειμαι σιγουρος οτι μπορει ανετα και στη Γ αρκει να μη καβαλησει..αυτα και φτανει αρκετη διαφημιση καναμε 69.gif
zef news
να κανω εδω το σχολειο μου δεν ξερω τους καλυτερους σας παιχτες και πιτσιρικαδες παντως αυτο που θελω να πω οτι καλοι ολοι αυτοι που λετε αλλα αν δειτε το εφηβικο του παο θα φοβηθειτε. εκει θα δειτε την σημασια της λεξης καλος παιχτης. τι να λεμε τα παιδια δουλευουν σε αλλο επιπεδο δεν συγκρινονται με καμια ομαδα της εσκα ναι ακομα και α εσκα εννοω ομαδες ειναι πολυ χειροτερες απο τον παναθηναικο (δεν συζητω να βρεθει αντιπαλος σε β εσκα και γ και δ δεν το συζητω απεχουν οσο το επιπεδο το δικο μου το παιχτικο με του νοβιτζκι ξερω και εγω) σας τα λεο παιδια αυτα διοτι οι καλοι πιτσιρικαδες που λετε καλοι.απλα ειναι πολυ δυσκολο να παιξουν σε υψηλο επιπεδοο. οι καλοι πιτσιρικαρια της δ εσκα αν παει οταν γινουν αντρες στην στην β εσκα π.χ τελειωσαν δεν θα σταθουν και τερμα.αρα λοιπον παιδια πρεπει να καταλαβετε οτι οι πιτσιρικαδες αυτοι ειναι καλοι για αυτες τις κατηγοριες. δεν πιστευω οτι μπορουν να πανε σε εππαγγελματικες κατηγοριες αν και ψευτης να βγω αλλα....
τελος για το παιδι που επαιζε στον παννερυθραικο ρε παιδια κατι λαθος κανετε επειδη εχω ακουστα.τι πηγαινε να κανει εκει μηπως ειναι συνωνυμια.19-20 χρονων παιδι να εφυγε απο α2 να παει δ εσκα?/?/μηπως ειναι συνωνυμια??// αυτο θα ειναι φανταζομαιι.απλα ιδιο επωνυμο
paparazzi1967
QUOTE (zef news @ Mar 22 2012, 23:56 ) *
ειχα φιλο που επαιζε μαζι του ερυθραια εφηβικό και μου ειπε οτι ειναι μονιμος στο ναυτικο και δεν μπορουσε να ακολουθησει στις προπονησεις αλλης κατηγοριας

tommie1983
Συμφωνώ με την άποψη του zef news για το εφηβικό του ΠΑΟ.Μιλάμε για άλλο επίπεδο και προσκαλώ-προκαλώ όποιον θέλει να δει τους τελικούς της Α Εφήβων ανάμεσα σε Μαρούσι και ΠΑΟ.Άλλη ταχύτητα και ποιότητα από παιδιά που θα παίξουν πολύ ψηλά.Βέβαια δεν είμαι σίγουρος ότι αυτή τη στιγμή θα κέρδιζαν πολλές ομάδες Α ΕΣΚΑ αλλά είμαι οτι θα ανέβουν σε πολύ καλύτερο επίπεδο αρκετά σύντομα.
Τώρα για τον μικρό του Διονύσου που λέτε τι να πω...Είναι όντως καλός και ξεχωρίζει στην κατηγορία αλλά δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να παίξει πολύ παραπάνω.Μόνο στον όμιλο υπάρχουν 5-6 παίκτες που σκοράρουν περισσότερο(ο 1 στην ομάδα του).Και αυτό θα μου πείτε δεν σημαίνει και τίποτα αν αυτοί οι παίκτες τελικά κάνουν κακό στην ομάδα τους αλλά θεωρώ ότι ο συγκεκριμένος δεν έχει άλλη λύση εκτός του μακρινού σουτ...
delicia
ο διας χαιδ εκανε την νικη κοντρα σε εμας με 95-86(ζεφυρι) σε ενα παιχνιδι διαφημιση μπασκετ επιθετικου.σιγουρα αν εκαναν τετοιες εμφανισεις συνεχςσ θα ηταν για ανοδο ο διας. τα παντα τους εμπαιναν μα τα παντα.συγχαρητηρια τους και παλιι εδειξαν οτι εχουν καλα στοιχεια.τωρα για εμας δεν τρεχει τιποτα μια ηττα ειναι σε ενα σερι θετικων αποτελεσματων.σιγουρα ομςσ πρεπει να παλεψουμε περισσοτερο στην συνεχεια για να συνεχισουμε την καλη πορεια και το καλο κλιμα στην ομαδα.τελος να πω την αποψη μου νομιζω οτι η τριαδα που παει παρακατω το αξιζει σιγουρα μια και η διαφορα της τριτης ομαδας νομιζω ο ατταλος καμ. ειναι με τον τεταρτο σε βαθμους εννοω ειναι μεγαλη αρα κρινω και δικαια την τριαδα που θα διεκδηκησει την ανοδο παρακατω. οφειλω ομως να πω και για την συμπαθεστατη ομαδα του κρυονεριου οτι αν δεν ειχε την τιμωρια θα παλευε επαξια για μια θεση.στο πρωτο ματς μας κερδισαν δικαιοτατα και στο δευτερο νομιζω οτι κερδισαμε δικαια εμεις. πιστευω απο την νεα χρονια να βαλουν και παιδικο εφηβικα να μην ξεκινανε με τιμωριες αυτα
tommie1983
QUOTE (delicia @ Mar 24 2012, 22:30 ) *
ο διας χαιδ εκανε την νικη κοντρα σε εμας με 95-86(ζεφυρι) σε ενα παιχνιδι διαφημιση μπασκετ επιθετικου.σιγουρα αν εκαναν τετοιες εμφανισεις συνεχςσ θα ηταν για ανοδο ο διας. τα παντα τους εμπαιναν μα τα παντα.συγχαρητηρια τους και παλιι εδειξαν οτι εχουν καλα στοιχεια.τωρα για εμας δεν τρεχει τιποτα μια ηττα ειναι σε ενα σερι θετικων αποτελεσματων.σιγουρα ομςσ πρεπει να παλεψουμε περισσοτερο στην συνεχεια για να συνεχισουμε την καλη πορεια και το καλο κλιμα στην ομαδα.τελος να πω την αποψη μου νομιζω οτι η τριαδα που παει παρακατω το αξιζει σιγουρα μια και η διαφορα της τριτης ομαδας νομιζω ο ατταλος καμ. ειναι με τον τεταρτο σε βαθμους εννοω ειναι μεγαλη αρα κρινω και δικαια την τριαδα που θα διεκδηκησει την ανοδο παρακατω. οφειλω ομως να πω και για την συμπαθεστατη ομαδα του κρυονεριου οτι αν δεν ειχε την τιμωρια θα παλευε επαξια για μια θεση.στο πρωτο ματς μας κερδισαν δικαιοτατα και στο δευτερο νομιζω οτι κερδισαμε δικαια εμεις. πιστευω απο την νεα χρονια να βαλουν και παιδικο εφηβικα να μην ξεκινανε με τιμωριες αυτα

Τουλάχιστον αναπάντεχο το αποτέλεσμα,ειδικά σε έναν όμιλο που από την αρχή ήταν χωρισμένος σε 3 ταχύτητες.Ζεφύρι,Άτταλος,Ροδόπολη, Κρυονέρι στην πρώτη,Ωρωπός,ΜΕΝ Ιλίου,Διόνυσος στην δεύτερη και οι υπόλοιποι στην τρίτη.Όπως και να χει το Ζεφύρι αξίζει την πρώτη θέση και άλλωστε την έχει εξασφαλίσει.Ωραίο και γρήγορο μπάσκετ με παίκτες που μπορούν να βάλουν την μπάλα στο καλάθι και όχι μόνο να παίζουν το κλασικό ξύλο των χαμηλών κατηγοριών.Τα μεταξύ μας ματς(Κρυονέρι) ήταν όμορφα γιατί και οι 2 στηριζόμαστε στο γρήγορο,ελεύθερο παιχνίδι.Οι νίκες μοιράστηκαν δίκαια.Είχαμε στην έδρα σας 2 πολύ σημαντικές απουσίες αλλά υποθετικά δεν γίνεται δουλειά.Καλή συνέχεια στα μπαράζ...
delicia
φιλε tommie θα επρεπε να σε ειχα απο μια μερια να εβλεπες. ΟΛΑ ΜΕΣΑ.Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕ ΘΑ ΕΧΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ. Η περειιφερεια τους εβαζε τα τριποντα σαν να σουταρει κ διαμαντιδης με τον σπανουλη και ο υηλος τους ποσταρε σαν υηλος πολυ μεγαλης κατηγοριας.Σκευσου πηγαν να αγγιξουν τους 100 τι να λεμε??μια ομαδα που στο πρωτο παιγνιδιι εβαλε 37 ποντους.. και τωρα σχεδον 100 τι να πεις ,,συμβαινουν αυτα στον αθλητισμο. εββαια λειπαν οι ωιλοι μας αλλα δεν ειναι δικαιολογια οι 100 περιπου ποντοι ειναι παρα πολλοι. οσο τωρα για τα δυο μεταξυ μας παιχνιδια με βρισκει απολυτα μα απολυτα συμφωνο.
tommie1983
QUOTE (delicia @ Mar 26 2012, 17:11 ) *
φιλε tommie θα επρεπε να σε ειχα απο μια μερια να εβλεπες. ΟΛΑ ΜΕΣΑ.Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕ ΘΑ ΕΧΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ. Η περειιφερεια τους εβαζε τα τριποντα σαν να σουταρει κ διαμαντιδης με τον σπανουλη και ο υηλος τους ποσταρε σαν υηλος πολυ μεγαλης κατηγοριας.Σκευσου πηγαν να αγγιξουν τους 100 τι να λεμε??μια ομαδα που στο πρωτο παιγνιδιι εβαλε 37 ποντους.. και τωρα σχεδον 100 τι να πεις ,,συμβαινουν αυτα στον αθλητισμο. εββαια λειπαν οι ωιλοι μας αλλα δεν ειναι δικαιολογια οι 100 περιπου ποντοι ειναι παρα πολλοι. οσο τωρα για τα δυο μεταξυ μας παιχνιδια με βρισκει απολυτα μα απολυτα συμφωνο.

Ναι φαντάζομαι πως έτσι θα έγινε δεν εξηγείται αλλιώς.Ελπίζω να μην ξαναπάθουν κάτι παρόμοιο γιατί παίζουμε κ εμείς μαζί τους την Κυριακή.

Χθες Φοίβος-Κρυονέρι=45-55.
delicia
Στο πιο καθοριστικό παιχνίδι της ημέρας Ζεφύρι και Ροδόπολη. Δύσκολο παιχνίδι για εμάς και σίγουρα με αυτό του Ατάλου και του Κρυονερί τα πιο δύσκολα παιχνίδια. Μακάρι να παιχθεί καλό μπάσκετ για το επίπεδο που παίζουμε και από εκεί και πέρα ο καλύτερος και ο τυχερότερος( όλα παίζουν στο αθλητισμό ) ας το πάρει. Ετσι και άλλιως στη παρακάτω φάση θα κριθούν τα πράματα απλά είναι ενά καλό κριτηριο και για τους δυοο ενοψει συνεχειας ..
Αυτά θα επιστρέψω το βράδυ μετά σκορ και τα σχολια κατα την γνώμη μου παντά
ts_10
Ζεφυρι - Ροδοπολη 2 (+5)

Μεγαλη νικη για μας,σε ενα δυσκολο γηπεδο με πολυ κοσμο και εχθρικη ατμοσφαιρα...Αποδειξαμε οτι ειμαστε καλυτερη ομαδα απο το Ζεφυρι και αν παιζαμε κομπλε στο πρωτο ματς δε θα χαναμε..δυστυχως ενω καλυψαμε τη διαφορα του πρωτου αγωνα (+10) 40 δευτερα πριν το τελος, ενα τριποντο μας στερησε τη πιθανοτητα για πρωτη θεση...δε πειραζει συνεχιζουμε ελπιζοντας οτι δε θα εχουμε αλλους τραυματισμους για να παιζουμε το μπασκετ που πραγματικα μπορουμε..καλη συνεχεια στο Ζεφυρι...
Υσ.Για τις καφριλες μετα το τελος του ματς δε θα σχολιασω τπτ..απλα ειναι κριμα..
delicia
Καταρχήν να δώσω συγχαρήτηρια στην ομάδα της Ροδόπολης για την νίκη.Επειτα να πω ότι καλύτερη ομάδα είναι αυτή (που και με κόντρα διαιτησια μας έπαιξε 70-30 για ένα ακομα παιχνίδι) βγαίνει πρώτη.Και νομίζω ότι πρώτη είναι η ομάδα μας.Δεν θέλω παρολαυτα επουδενι κιόλας να μειωσω την νίκη της αντιπάλου ομάδος.Όμως θέλω να πω ότι ανεξαρτήτος το ποιος είναι καλύτερος.σίγουρα εγώ θα πω οτι είμαστε εμείς ο φίλος ο ts_10 ότι είναι η ομάδα του το αποτέλεσμα είναι άλλο.Τι θα γίνει στα παρακάτω παιχνίδια.Εκεί παίζεται η άνοδος.Εγω΄πάντως ειλικρίνα θέλω και οι δύο μας να ανέβουμε.Το λέω και το πιστεύω.Μακάρι του χρόνου Ζεφύρι και Ροδόπολη να μάχονται για νίκη αλλά στο πρωτάθλημα της Γ εσκαα. Να ευχηθώ στον φίλο ts 10 μέσα από την καρδιά μου καλή άνοδο και στους δυο μας.Φίλε ts 10 δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε την πλάκα μας κάνουμε στο πρώτο ματς κερδίσαμε εμείς τώρα εσείς συγχαρήτηρια και καλή συνέχεια.
tommie1983
QUOTE (delicia @ Mar 31 2012, 01:42 ) *
Καταρχήν να δώσω συγχαρήτηρια στην ομάδα της Ροδόπολης για την νίκη.Επειτα να πω ότι καλύτερη ομάδα είναι αυτή (που και με κόντρα διαιτησια μας έπαιξε 70-30 για ένα ακομα παιχνίδι) βγαίνει πρώτη.Και νομίζω ότι πρώτη είναι η ομάδα μας.Δεν θέλω παρολαυτα επουδενι κιόλας να μειωσω την νίκη της αντιπάλου ομάδος.Όμως θέλω να πω ότι ανεξαρτήτος το ποιος είναι καλύτερος.σίγουρα εγώ θα πω οτι είμαστε εμείς ο φίλος ο ts_10 ότι είναι η ομάδα του το αποτέλεσμα είναι άλλο.Τι θα γίνει στα παρακάτω παιχνίδια.Εκεί παίζεται η άνοδος.Εγω΄πάντως ειλικρίνα θέλω και οι δύο μας να ανέβουμε.Το λέω και το πιστεύω.Μακάρι του χρόνου Ζεφύρι και Ροδόπολη να μάχονται για νίκη αλλά στο πρωτάθλημα της Γ εσκαα. Να ευχηθώ στον φίλο ts 10 μέσα από την καρδιά μου καλή άνοδο και στους δυο μας.Φίλε ts 10 δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε την πλάκα μας κάνουμε στο πρώτο ματς κερδίσαμε εμείς τώρα εσείς συγχαρήτηρια και καλή συνέχεια.

Σημαντική νίκη για την Ροδόπολη και για μένα μικρή έκπληξη.Το Ζεφύρι πάντως άξιζε την πρώτη θέση του ομίλου,με την καλύτερη επίθεση και μεγάλες διαφορές στα περισσότερα ματς.Θα διαφωνήσω για την διαφορά.Ήταν πολύ σημαντικό που δεν κατάφερε να την κρατήσει η Ροδόπολη.Τώρα θα πρέπει να παίξει με κάποιον πρώτο και πιθανόν με εφήβους ΠΑΟ,που εκεί απλά παίζεις για την εμπειρία.
Θα έχει πάντως τεράστιο ενδιαφέρον να δούμε ποια ομάδα ή ομάδες απο τον όμιλο μας θα ανέβουν.Για να κάνουμε σύγκριση και με τους άλλους ομίλους.
delicia
νομιζω οτι η ομαδα παρουσιασε μια υπεροψια τωρα στο τελος.τωρα πλεον παιζεται η πρωτη θεση σε ενα τελευταιο παιχνιδι για εμας.αν δεν παιξουμε σοβαρα θα χασουμε παλι.πρεπει να καταλαβουμε οτι σαν ομαδα εχουμε δυνατοτητες αλλα αν πιστεψουμε οτι γιναμε καποιοι τελειωσαμε ,ετσι απλα.κανενα παιχνιδι δεν κερδιζεται στο ετσι.αν δεν προσπαθησεις δεν κερδας.για μενα ευτυχςσ που χασαμε τωρα δυο παιχνιδια διοτι με τετοια νοοτροπια αν πηγαιναμε στα μπαραζ πολυ φοβαμαι οτι θα καναμε ενα μεγαλο 0.ισως οι απανωτες νικες μας καθησυχασαν και αυτο φανηκε και βγηκε τωρα. οσο για την ομαδα σας φιλε tommie.καταρχην να πω οτι ειστε ενα πολυ καλο συνολο και νεανικο.με παιχτες που τρεχουν και πολλοι δουλεμενους. αυτο μου δειξατε και στα δυο μας παιχνιδακια.δευτερον να πω οτι απο οτι εμαθα και εσεις ιδρωσατε να κερδισετε το χαιδαρι μια ομαδα που αν συνεχισει στους ιδιους ρυθμους να μου το θυμασαι οτι θα παλευει για ανοδο του χρονου.και μαλιστα μου ειπαν οτι τους ελειπαν και δυο παιχτες.τρομερη βελτιωση. για μενα η ομαδα που πραματικα βελτιωθηκε εξαιρετικα στη χρονια.εσας δεν σας φοβαμαι ειμαι σιγουρος οτι του χρονου θα πατε για ανοδο.και απο εκει και περα να δουμε και ποιος απο τους τρεις μας εμεις , ροδοπολη και αταλος θα παει στην γ εσκα. οπψς λες και εσυ να συγκρινουμε και με τις αλλες ομαδες ..
tommie1983
QUOTE (delicia @ Apr 3 2012, 17:50 ) *
νομιζω οτι η ομαδα παρουσιασε μια υπεροψια τωρα στο τελος.τωρα πλεον παιζεται η πρωτη θεση σε ενα τελευταιο παιχνιδι για εμας.αν δεν παιξουμε σοβαρα θα χασουμε παλι.πρεπει να καταλαβουμε οτι σαν ομαδα εχουμε δυνατοτητες αλλα αν πιστεψουμε οτι γιναμε καποιοι τελειωσαμε ,ετσι απλα.κανενα παιχνιδι δεν κερδιζεται στο ετσι.αν δεν προσπαθησεις δεν κερδας.για μενα ευτυχςσ που χασαμε τωρα δυο παιχνιδια διοτι με τετοια νοοτροπια αν πηγαιναμε στα μπαραζ πολυ φοβαμαι οτι θα καναμε ενα μεγαλο 0.ισως οι απανωτες νικες μας καθησυχασαν και αυτο φανηκε και βγηκε τωρα. οσο για την ομαδα σας φιλε tommie.καταρχην να πω οτι ειστε ενα πολυ καλο συνολο και νεανικο.με παιχτες που τρεχουν και πολλοι δουλεμενους. αυτο μου δειξατε και στα δυο μας παιχνιδακια.δευτερον να πω οτι απο οτι εμαθα και εσεις ιδρωσατε να κερδισετε το χαιδαρι μια ομαδα που αν συνεχισει στους ιδιους ρυθμους να μου το θυμασαι οτι θα παλευει για ανοδο του χρονου.και μαλιστα μου ειπαν οτι τους ελειπαν και δυο παιχτες.τρομερη βελτιωση. για μενα η ομαδα που πραματικα βελτιωθηκε εξαιρετικα στη χρονια.εσας δεν σας φοβαμαι ειμαι σιγουρος οτι του χρονου θα πατε για ανοδο.και απο εκει και περα να δουμε και ποιος απο τους τρεις μας εμεις , ροδοπολη και αταλος θα παει στην γ εσκα. οπψς λες και εσυ να συγκρινουμε και με τις αλλες ομαδες ..

Πράγματι,μας δυσκόλεψαν πολύ.Ήταν μπροστά 8 πόντους στο ημίχρονο,το γυρίσαμε πολύ γρήγορα και προηγηθήκαμε με 10 στις αρχές του τέταρτου δεκαλέπτου αλλά και τότε δεν το παράτησαν.Μας πήγαν στις βολές στο τέλος και θα μπορύσαν να ρίξουν σουτ και την νίκη αλλά έκαναν λάθος πάσα.Τελικά έληξη στους 3 πόντους.Σίγουρα ήταν βελτιωμένοι και καμία σχέση με το πρώτο ματς που είχαμε νικήσει πολύ εύκολα στην έδρα τους.
Σήμερα Ροδόπολή-Κρυονέρι,που θα κρίνει και την τελική κατάταξη για την τις θέσεις 2-3.
Δεν νομίζω πάντως οι διαφορές να είναι μεγάλες είτε υπέρ είτε κατά των ομάδων του ομίλου μας.Προβλέπονται μεγάλα ντέρμπυ στα μπαράζ.Και το βασικότερο ένας ακόμη μήνας με παιχνίδια για όσους συνεχίζουν!
ts_10
QUOTE(tommie1983 @ Apr 4 2012, 13:09 ) *
Πράγματι,μας δυσκόλεψαν πολύ.Ήταν μπροστά 8 πόντους στο ημίχρονο,το γυρίσαμε πολύ γρήγορα και προηγηθήκαμε με 10 στις αρχές του τέταρτου δεκαλέπτου αλλά και τότε δεν το παράτησαν.Μας πήγαν στις βολές στο τέλος και θα μπορύσαν να ρίξουν σουτ και την νίκη αλλά έκαναν λάθος πάσα.Τελικά έληξη στους 3 πόντους.Σίγουρα ήταν βελτιωμένοι και καμία σχέση με το πρώτο ματς που είχαμε νικήσει πολύ εύκολα στην έδρα τους.
Σήμερα Ροδόπολή-Κρυονέρι,που θα κρίνει και την τελική κατάταξη για την τις θέσεις 2-3.
Δεν νομίζω πάντως οι διαφορές να είναι μεγάλες είτε υπέρ είτε κατά των ομάδων του ομίλου μας.Προβλέπονται μεγάλα ντέρμπυ στα μπαράζ.Και το βασικότερο ένας ακόμη μήνας με παιχνίδια για όσους συνεχίζουν!


Οτι και να γινει σημερα στο ματς εμεις ειμαστε σιγουρα δευτεροι μετα την ηττα του Ατταλου απο τον Ωρωπο...κ βλεπουμε..
ts_10
QUOTE(ts_10 @ Apr 4 2012, 14:55 ) *
Οτι και να γινει σημερα στο ματς εμεις ειμαστε σιγουρα δευτεροι μετα την ηττα του Ατταλου απο τον Ωρωπο...κ βλεπουμε..


Ροδοπολη - Κρυονερι 68-66 (59-59 κανονικη διαρκεια)

Φοβερο ματς που κριθηκε στη παραταση...οι δυο ομαδες εκαναν δωρο το ματς η μια στην αλλη..τελικα εμεις αποδειχτηκαμε πιο ευγενικοι και το πηραμε...
_ScarFace_
QUOTE (ts_10 @ Apr 5 2012, 00:42 ) *
Ροδοπολη - Κρυονερι 68-66 (59-59 κανονικη διαρκεια)

Φοβερο ματς που κριθηκε στη παραταση...οι δυο ομαδες εκαναν δωρο το ματς η μια στην αλλη..τελικα εμεις αποδειχτηκαμε πιο ευγενικοι και το πηραμε...

Καλημερα παιδια !!! Ποιοι ειναι οι τρεις για τα μπαραζ ?
tommie1983
QUOTE (_ScarFace_ @ Apr 6 2012, 10:42 ) *
Καλημερα παιδια !!! Ποιοι ειναι οι τρεις για τα μπαραζ ?

Ζεφύρι,Ροδόπολη,Άτταλος Καματερού,πιθανότατα με την σειρά που στα γράφω.Μπορεί να αλλάξει μόνο το 1-2 αν το Ζεφύρι χάσει στο τελευταίο ματς.

QUOTE (ts_10 @ Apr 4 2012, 23:42 ) *
Ροδοπολη - Κρυονερι 68-66 (59-59 κανονικη διαρκεια)

Φοβερο ματς που κριθηκε στη παραταση...οι δυο ομαδες εκαναν δωρο το ματς η μια στην αλλη..τελικα εμεις αποδειχτηκαμε πιο ευγενικοι και το πηραμε...

Συμφωνώ απολύτως.Σε τέτοια ντέτμπυ σε τέτοιες κατηγορίες όποιος κανει λιγότερα λάθη κερδίζει.Το Κρυονέρι ήταν μπροστά 58-55 κάπου 20-25 δεύτερα πριν το τέλος,πήρε 2 βολές και στα 14 δεύτερα κατάφερε να χάνει 58-59...Δεν χρειάζονται περισσότερα σχόλια.
Και ένα σχόλιο για την τριάδα των μπαράζ.Δεν είναι τυχαίο οτι και οι 3 είναι ομάδες πέρσυ έπαιζαν στην Γ και φέτος πήραν τις πρώτες θέσεις. Θα δούμε και την κλήρωση.Εκτός του ΠΑΟ όλες οι θέσεις ανοιχτές...
ice-wolf
Λυκόβρυση - Ζεφύρι : 64-71 (ημχ: 29-38). Κατ' αρχάς καλή επιτυχία στο Ζεφύρι, στην Ροδόπολη και στον Άτταλο για την είσοδο στα πλέι οφ. Εύχομαι να κερδίσουν με το καλό την άνοδο.

Στα του αγώνα τώρα, η Λυκόβρυση ξεκίνησε νωθρά το παιχνίδι. Η καλή κυκλοφορία της μπάλας από τους φιλοξενούμενους, τους βοήθησε να προηγηθούν στην πρώτη περίοδο 17-24. Βέβαια, έπαιξε και ένα μικρό ρόλο το γεγονός ότι η Λυκόβρυση χρεώθηκε με 12(!) φάουλ στην πρώτη περίοδο. Ούτε ξύλο να ρίχναμε. Η δεύτερη περίοδος ήταν πιο ισορροπημένη, ενώ στην τρίτη πραγματοποίησαμε ίσως μακράν την χειρότερη εμφάνιση, αφού με ένα επιμέρους σκορ 11-20, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 40-58. Παρ΄ όλα αυτά δεν παρατήσαμε το παιχνίδι, θέλαμε να κλείσουμε το παιχνίδι με νίκη στην έδρα μας. Στην τελευταία περίοδο, παίξαμε καλύτερη άμυνα, πιο ορθολογικά στην επίθεση και μείωσαμε 59-65 1΄ 10΄΄ για το τέλος. Το 12 του Ζεφυρίου χρεώθηκε με διπλή τεχνική ποινή. Δυστυχώς, χάσαμε και τις 4 ελεύθερες βολές, ενώ στην επαναφορά η μπάλα σε τρίποντο μπήκε και βγήκε. Μειώσαμε στους 4 (62-66) με 33'' να μένουν, όμως το Ζεφύρι ήταν πιο ψύχραιμο στις βολές και έτσι έφτασε στην νίκη.

Όσον αφορά εμάς την Λυκόβρυση, θα προσπαθήσουμε του χρόνου να πάμε ακόμα καλύτερα. Αντιμετωπίσαμε αρκετά προβλήματα όλη την χρονιά, αλλά αυτό το ρεκόρ 4-16 σίγουρα δεν είναι αντιπροσωπευτικό, καθώς χάσαμε αρκετούς αγώνες στις λεπτομέρειες. Αλλά αυτές είναι που κάνουν την διαφορά.

Καλή επιτυχία και πάλι στους 3 που πάνε πλέι οφ. Πλην των εφήβων του Παναθηναϊκού, όλες οι ομάδες δεν απέχουν και πολύ.
basketman
Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ "Π.Α.Ο ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ"
ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗ ΑΘΛΗΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2012-2013.
ΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΤΙΣ 10 ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΡΟΥΦ.
ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛ. 6985089961
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.