Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α2 2009-2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
pass
QUOTE(CrossoverOnE @ Mar 27 2010, 22:24 ) *
Μα κανεις δε μιλησε για τη γενικη συμπεριφορα της συγκεκριμενης ομαδας.Ειναι ξεκαθαρο οτι αναφερθικα στον Λυκογιαννη.Παντως σε ευχαριστω που με επιβεβαιωσες για τις θεσεις.

Ξέχασα να συγχαρώ την εφηβική ομάδα του Πανσερραικού θυγατρική της ομάδας των Ικάρων για την νίκη επι της Καστοριάς και πρόκριση στη τελική φάση του Πανελλήνιου πρωτάθληματος εφήβων με προπονητή το Βασίλη Χρυσανθίδη.
rover6
QUOTE(CrossoverOnE @ Mar 27 2010, 20:17 ) *
ΥΓ.Εντελως φιλικα σας το λεω.Το Λυκογιαννη πρεπει να τον απομακρυνετε γιατι θα σας καταστρεψει.Εβαζε φωτια στις εξεδρες σε ολη την διαρκεια του αγωνα,με αποκορυφωμα οταν διαμαρτυρηθικε παραλογα για σφυριγμα ο κοσμος αντεδρασε,ο Λυκογιαννης μας ειπε Βουλγαρους...το παιχνιδι διακοπηκε για 3-4 λεπτα γιατι το σκηνικο πηρε μεγαλη εκταση και ο Λυκογιαννης αποβληθικε απο τον αγωνιστικο χωρο.

μολις μπηκα σπιτι και θελοντας να ενημερωθω για την κατηγορια διαβασα αυτο το κειμενο που ειναι περα για περα ψεματα.
ποτε δεν ειπωθηκε η λεξη βουλγαρος απο το στομα του λυκογιαννη και το λεω με 1000% σιγουρια γιατι ειμαι διπλα του.
ηταν λαθος του που αντεδρασε οταν προκληθηκε απο την εξεδρα αλλα σε καμια απολυτως περιπτωση δεν εβρισε.
ο λυκογιαννης αποβληθηκε για διαμαρτυρια στον διαιτητη για μια φαση του αγωνα και οχι γιατι διαπληκτιστικε με τον κοσμο.για να λεμε και τα πραγματα οπως πραγματικα ειναι και οχι να γραφουμε κατι για εντυπωσεις.

τωρα θα ηθελα να αναφερθω και στην φιλοξενια των δραμινων φιλων που ηταν στο γηπεδο και θα την χαρακτηρησω επιεικως απαραδεκτη απεναντι σε μια ομαδα που φερεται στην εδρα της αψογα σε ολους τους αντιπαλους.
η εποχη της τρομοκρατιας για να κερδισω το ματς εχει περασει.
η επαρχιωτικη μαγκια για να μην πω τιποτε αλλο, με διαμαρτυριες σε ολα, και κυριολεκτω σε ολα, τα σφυριγματα των διαιτητων που ηταν εναντιον της δραμας, δεν φτανει να κερδισεις μια πολυ καλη και δουλεμενη ομαδα οπως ειναι η δικια μας, αλλωστε ολοι οι φιλαθλοι κατα την εξοδο το παραδεχτηκαν οτι ειμασταν καλυτεροι σαν ομαδα.

θελω φιλε επισης να μας γραψεις ποσες φορες οι φιλαθλοι ηρθαν ακριβως πισω απο τον παγκο μας με σκουπες νερα και φτυσιματα γιατι εγραψες για νεκρη ζωνη και κορδελες.
ομως θα ηθελα να σου πω οτι αν στην θεση μας ηταν κανενα παγκρατι η νηαρ και ανεβαζανε κανα 2 πουλμαν με οπαδους ολοι αυτοι οι ΄μαγκες ' θα ειχαν τουμπεκιαστει.αλλα βρισκεται και τα κανετε.
γιατι εμαθα τι εγινε και με τον ηρακλη που εφερε κοσμο.

καλο πασχα σε ολους με υγεια πανω απο ολα.
CrossoverOnE
QUOTE(rover6 @ Mar 27 2010, 23:47 ) *
μολις μπηκα σπιτι και θελοντας να ενημερωθω για την κατηγορια διαβασα αυτο το κειμενο που ειναι περα για περα ψεματα.
ποτε δεν ειπωθηκε η λεξη βουλγαρος απο το στομα του λυκογιαννη και το λεω με 1000% σιγουρια γιατι ειμαι διπλα του.
ηταν λαθος του που αντεδρασε οταν προκληθηκε απο την εξεδρα αλλα σε καμια απολυτως περιπτωση δεν εβρισε.
ο λυκογιαννης αποβληθηκε για διαμαρτυρια στον διαιτητη για μια φαση του αγωνα και οχι γιατι διαπληκτιστικε με τον κοσμο.για να λεμε και τα πραγματα οπως πραγματικα ειναι και οχι να γραφουμε κατι για εντυπωσεις.

τωρα θα ηθελα να αναφερθω και στην φιλοξενια των δραμινων φιλων που ηταν στο γηπεδο και θα την χαρακτηρησω επιεικως απαραδεκτη απεναντι σε μια ομαδα που φερεται στην εδρα της αψογα σε ολους τους αντιπαλους.
η εποχη της τρομοκρατιας για να κερδισω το ματς εχει περασει.
η επαρχιωτικη μαγκια για να μην πω τιποτε αλλο, με διαμαρτυριες σε ολα, και κυριολεκτω σε ολα, τα σφυριγματα των διαιτητων που ηταν εναντιον της δραμας, δεν φτανει να κερδισεις μια πολυ καλη και δουλεμενη ομαδα οπως ειναι η δικια μας, αλλωστε ολοι οι φιλαθλοι κατα την εξοδο το παραδεχτηκαν οτι ειμασταν καλυτεροι σαν ομαδα.

θελω φιλε επισης να μας γραψεις ποσες φορες οι φιλαθλοι ηρθαν ακριβως πισω απο τον παγκο μας με σκουπες νερα και φτυσιματα γιατι εγραψες για νεκρη ζωνη και κορδελες.
ομως θα ηθελα να σου πω οτι αν στην θεση μας ηταν κανενα παγκρατι η νηαρ και ανεβαζανε κανα 2 πουλμαν με οπαδους ολοι αυτοι οι ΄μαγκες ' θα ειχαν τουμπεκιαστει.αλλα βρισκεται και τα κανετε.
γιατι εμαθα τι εγινε και με τον ηρακλη που εφερε κοσμο.

καλο πασχα σε ολους με υγεια πανω απο ολα.

Φετος ειναι το πρωτο παιχνιδι που διακοπτεται στη Δραμα (λογω κοσμου) κι ολο αυτο επειδη ο Λυκογιαννης διαμαρτυρηθικε
για τα σφυριγματα ;εκτος κι αν πιστευεις οτι ειναι ο πρωτος προπονητης που διαμαρτυρεται για σφυριγματα.Εισαι σιγουρος γι αυτο που λες;Το οτι ησουν διπλα του δε σημαινει τιποτα,κατι εισαι για να σουν διπλα του.Ουδετερος οχι.Και πριν προλαβεις να πεις το ιδιο για μενα,το παιχνιδι που μαλιστα το κερδισατε δεν εχει καμια σχεση με το Λυκογιαννη.Και να χανατε τα ιδια θα ελεγα.Δεν εχω κατι με την ομαδα σου.Οσο για τη φιλοξενια αυτα ειναι μπαρουφες.Μας λες οτι αν ερχοταν το Παγκρατι και η Νηαρ ο κοσμος θα ηταν ησυχος.Δηλαδη αυτοι ειναι χειροτεροι απο μας....αλλα εμεις σε πειραξαμε.Ο κοσμος τα βαζε με τον παγκο σου οσο ο Λυκογιαννης ελεγε τα δικα του.Απο τη στιγμη που αποβληθικε δεν εγινε το παραμικρο.Και για να μη τρελλαθουμε τελειως,απο το πρωτο ημιχρονο ειχε αποβληθει....δεν γινεται να αποβληθικε επειδη δε συμφωνουσε με τα σφυριγματα.Η διαιτησια κατα τα αλλα ηταν κακη.Μεροληπτικη υπερ σας οχι αλλα κακη ΝΑΙ.
Τι εγινε με τον Ηρακλη πες το μου και μενα......;;;;Και θυμησε μου και ποσες αγωνιστηκες εφαγε τιμωρια ο Ηρακλης αφου ειναι το παραδειγμα σου το οποιο δεν ακολουθισαμε.

ΥΓ.Δεν με νοιαζει καθολου ουτε και ξερω πως συμπεριφερθικε η ομαδα σου στη δικη μου στο 1ο γυρο.Αν ηταν οπως τα περιγραφεις,τα συγχαρητηρια μου.Αυτο δεν αναιρει τον Λυκογιαννη σημερα.
ΥΓ2."επαρχιοτισμος".....Στην Αθηνα ανοιγουν κεφαλια,αυτο που εγινε στη Δραμα ειναι "επαρχιοτισμος"...Εσυ θεωρεις οτι εισαι πιο πολιτισμενος απο εμενα μαλλον....ισως να μας θεωρεις και Βουλγαρους οπως ο φιλος σου....
ΥΓ3. Αυτοι που σας ειπαν οτι ησασταν καλυτεροι ηταν αυτοι που τα βαλαν μαζι σας χωρις λογο και με το Λυκογιαννη που δεν ειπε τιποτα;Πρωτη φορα βλεπω οπαδους τερατα και χωριατες οπως τους παρουσιαζεις ενω σε βριζουν στο τελος να σου λενε οτι αξιζες τη νικη.
ΥΓ4.Το πρωτο πραγμα που εγραψα σημερα ηταν συγχαρητηρια για τη νικη.Οποτε θελω να μου πεις τι λογο εχω να σας συκοφαντισω,γιατι ετσι το παρουσιαζεις....
rover6
QUOTE(CrossoverOnE @ Mar 28 2010, 00:45 ) *
Φετος ειναι το πρωτο παιχνιδι που διακοπτεται στη Δραμα (λογω κοσμου) κι ολο αυτο επειδη ο Λυκογιαννης διαμαρτυρηθικε
για τα σφυριγματα ;εκτος κι αν πιστευεις οτι ειναι ο πρωτος προπονητης που διαμαρτυρεται για σφυριγματα.Εισαι σιγουρος γι αυτο που λες;Το οτι ησουν διπλα του δε σημαινει τιποτα,κατι εισαι για να σουν διπλα του.Ουδετερος οχι.Και πριν προλαβεις να πεις το ιδιο για μενα,το παιχνιδι που μαλιστα το κερδισατε δεν εχει καμια σχεση με το Λυκογιαννη.Και να χανατε τα ιδια θα ελεγα.Δεν εχω κατι με την ομαδα σου.Οσο για τη φιλοξενια αυτα ειναι μπαρουφες.Μας λες οτι αν ερχοταν το Παγκρατι και η Νηαρ ο κοσμος θα ηταν ησυχος.Δηλαδη αυτοι ειναι χειροτεροι απο μας....αλλα εμεις σε πειραξαμε.Ο κοσμος τα βαζε με τον παγκο σου οσο ο Λυκογιαννης ελεγε τα δικα του.Απο τη στιγμη που αποβληθικε δεν εγινε το παραμικρο.Και για να μη τρελλαθουμε τελειως,απο το πρωτο ημιχρονο ειχε αποβληθει....δεν γινεται να αποβληθικε επειδη δε συμφωνουσε με τα σφυριγματα.Η διαιτησια κατα τα αλλα ηταν κακη.Μεροληπτικη υπερ σας οχι αλλα κακη ΝΑΙ.
Τι εγινε με τον Ηρακλη πες το μου και μενα......;;;;Και θυμησε μου και ποσες αγωνιστηκες εφαγε τιμωρια ο Ηρακλης αφου ειναι το παραδειγμα σου το οποιο δεν ακολουθισαμε.

ΥΓ.Δεν με νοιαζει καθολου ουτε και ξερω πως συμπεριφερθικε η ομαδα σου στη δικη μου στο 1ο γυρο.Αν ηταν οπως τα περιγραφεις,τα συγχαρητηρια μου.Αυτο δεν αναιρει τον Λυκογιαννη σημερα.
ΥΓ2."επαρχιοτισμος".....Στην Αθηνα ανοιγουν κεφαλια,αυτο που εγινε στη Δραμα ειναι "επαρχιοτισμος"...Εσυ θεωρεις οτι εισαι πιο πολιτισμενος απο εμενα μαλλον....ισως να μας θεωρεις και Βουλγαρους οπως ο φιλος σου....
ΥΓ3. Αυτοι που σας ειπαν οτι ησασταν καλυτεροι ηταν αυτοι που τα βαλαν μαζι σας χωρις λογο και με το Λυκογιαννη που δεν ειπε τιποτα;Πρωτη φορα βλεπω οπαδους τερατα και χωριατες οπως τους παρουσιαζεις ενω σε βριζουν στο τελος να σου λενε οτι αξιζες τη νικη.
ΥΓ4.Το πρωτο πραγμα που εγραψα σημερα ηταν συγχαρητηρια για τη νικη.Οποτε θελω να μου πεις τι λογο εχω να σας συκοφαντισω,γιατι ετσι το παρουσιαζεις....

τα γεγονοτα λενε.
την πρωτη τεχνικη την εφαγε οταν λογομαχησε με τους ανθρωπους του παγκου της ομαδος σου και εκει δοθηκε μια τεχνικη στον παγκο της δραμας και μια τεχνικη στον λυκογιαννη.την δευτερη την εφαγε οταν διαμαρτυρηθηκε για το τζαμπολ που δοθηκε με τον λιους και τον κιτσουλη, γιατι υποστηριξε οτι δεν ηταν τζαμπολ.σε καμια περιπτωση λοιπον γιατι λογομαχησε με τον κοσμο.
συμφωνω απολυτα μαζι σου οτι η διαιτησια ηταν κακη και για τις δυο ομαδες .
δεν σε θεωρω βουλγαρο οπως λες γιατι καταγομαι απο τις σερρες και σε πληροφορω οτι εχω τρομακτικη ευαισθησια σε αυτο το θεμα και αν ακουγα να το ελεγε να εισαι σιγουρος οτι ο πρωτος που θα τον προγκιζε θα ημουν εγω.
η ομαδα μας δε αποτελειται 50% απο παιδια που προερχονται απο την μακεδονια.
δεν εγραψα για πολιτισμο και χωριατες αλλα για τζαμπα μαγκια και τρομοκρατια.
δεν υποτιμησα την ομαδα της δραμας, και τελος δεν ειπα οτι συκοφαντεις αλλα οτι δεν ειναι ετσι τα γεγονοτα απλα τα τραβηξες πολυ.
CrossoverOnE
QUOTE(rover6 @ Mar 28 2010, 00:59 ) *
τα γεγονοτα λενε.
την πρωτη τεχνικη την εφαγε οταν λογομαχησε με τους ανθρωπους του παγκου της ομαδος σου και εκει δοθηκε μια τεχνικη στον παγκο της δραμας και μια τεχνικη στον λυκογιαννη.την δευτερη την εφαγε οταν διαμαρτυρηθηκε για το τζαμπολ που δοθηκε με τον λιους και τον κιτσουλη, γιατι υποστηριξε οτι δεν ηταν τζαμπολ.σε καμια περιπτωση λοιπον γιατι λογομαχησε με τον κοσμο.
συμφωνω απολυτα μαζι σου οτι η διαιτησια ηταν κακη και για τις δυο ομαδες .
δεν σε θεωρω βουλγαρο οπως λες γιατι καταγομαι απο τις σερρες και σε πληροφορω οτι εχω τρομακτικη ευαισθησια σε αυτο το θεμα και αν ακουγα να το ελεγε να εισαι σιγουρος οτι ο πρωτος που θα τον προγκιζε θα ημουν εγω.
η ομαδα μας δε αποτελειται 50% απο παιδια που προερχονται απο την μακεδονια.
δεν εγραψα για πολιτισμο και χωριατες αλλα για τζαμπα μαγκια και τρομοκρατια.
δεν υποτιμησα την ομαδα της δραμας, και τελος δεν ειπα οτι συκοφαντεις αλλα οτι δεν ειναι ετσι τα γεγονοτα απλα τα τραβηξες πολυ.

1η τεχνικη συμφωνοι.Για τη 2η δεν ειχα καταλαβει γιατι την εφαγε με την αναμπουμπουλα που δημιουργηθικε,αλλα αυτο λιγη σημασια εχει.Οσο για το " Βουλγαροι" το ακουσα.Μαλιστα ρωτησα τον φιλο μου διπλα μου αν ειπε αυτο το πραγμα,μου απαντησε οτι δε καταλαβε κι εκεινη τη στιγμη ενας αστυνομικος απομακρινε εναν οπαδο προς τα πανω και περνοντας απο μας ειπε "Βουλγαρους μας ειπε ο...".Να δεχτω ρε φιλε οτι τοσος κοσμος ακουσε λαθος,αλλα οχι να πηγαινουμε στο αλλο ακρο,οτι εγινε τοση φασαρια επειδη διαμαρτυροταν για τα σφυριγματα.Ο πρωτος ειναι η ο τελευταιος;
Οσο για το τι με θεωρεις,δε με απασχολει.Αλλα να στοχοποιεις την κακια επαρχια οταν στην Αθηνα γινονται χειροτερα αισχη σημαινει πολλα....
Στον ΚΑΟΔ εχουν να πεσουν αντικειμενα απο το '99.....αλλου ανταλλαζουν φωτοβολιδες.Αλλα ειμαστε φλωροι που δεν ειμαστε σα τον Ηρακλη και το Παγκρατι.Αυτα...και για να μη κουραζουμε για οτι αλλο θα σου απαντησω με πμ.
ΜΠΑΝΕ
QUOTE(CrossoverOnE @ Mar 27 2010, 21:17 ) *
Καταρχην συγχαρητηρια για τη νικη σας.
Πολυ κακο παιχνιδι.Ο Ικαρος νικησε δικαια αλλα σε καμια περιπτωση δεν δικαιολογησε τη βαθμολογικη του θεση.Το ιδιο και ο ΚΑΟΔ που η ηττα ειναι απορια της δικης του αποδοσης.Η διαφορα μετα απο τη 2η βολη του Κιτσουλη αν θυμαμαι καλα,την οποια χανει,ειναι στους 2 ποντους και παιρνει ριμπαουντ ο καραβασσανης.Σηκωνεται υπο πιεση,αφηνει τη μπαλα στο ταμπλο και ο Ζουπιτς στη προσπαθεια του να βαλει τη μπαλα μεσα,Η ΟΠΟΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΕΣΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ,τη διωχνει απο το καλαθι....το ματς εκει χαθηκε και η μακρινη πασσα στο Λιουις εφερε τη διαφορα στους 4 και η ιστορια τελειωσε.

ΥΓ.Εντελως φιλικα σας το λεω.Το Λυκογιαννη πρεπει να τον απομακρυνετε γιατι θα σας καταστρεψει.Εβαζε φωτια στις εξεδρες σε ολη την διαρκεια του αγωνα,με αποκορυφωμα οταν διαμαρτυρηθικε παραλογα για σφυριγμα ο κοσμος αντεδρασε,ο Λυκογιαννης μας ειπε Βουλγαρους...το παιχνιδι διακοπηκε για 3-4 λεπτα γιατι το σκηνικο πηρε μεγαλη εκταση και ο Λυκογιαννης αποβληθικε απο τον αγωνιστικο χωρο.
Παντως επειδη κατα καιρους εχω διαβασει στο φορουμ οτι ο Λυκογιαννης εχει προβλημα και με τους ιδιους του τους παικτες,δεν ισχυει,γιατι στο τελος του παιχνιδιου μπηκε στο γηπεδο και αυτοι τον σηκωσαν ψηλα.Επιμενω παντως οτι θα σας δημιουγησει προβληματα με τη συμπεριφορα του,ειδικα στην Α1.Εκτος και αν συγκρατηθει...


Στην Καλλιθέα ο χοντρός manager έπινε καφεδάκι στην είσοδο και χαμογελώντας μιλούσε με όλο τον κόσμο απολαμβάνοντας την φιλοξενία. Στη Δράμα δε χαιρέτησε κανέναν και την κατάλληλη στιγμή με το έξυπνο τέχνασμά του πυροδότησε την ήδη τεταμένη ατμόσφαιρα. Βρισιές, φτυσιές, ψευτομαγκιές και μπουκάλια για μια λέξη που δεν ακούστηκε από κανέναν από τον πάγκο της Καλλιθέας. Και πώς θα μπορούσε άλλωστε να ακουστεί όταν ο manager, ο βοηθός προπονητή και τρεις παίκτες προέρχονται και οι ίδιοι από τη Βόρεια Ελλάδα . Παρά την αποβολή του ΛΥΚΟ και την προκλητική διαιτησία στα τελευταία 8 λεπτά, ο Ίκαρος νίκησε. Και νίκησε γιατί έχει ταυτότητα σαν όμάδα, μέταλλο και καρδιά πρωταθλητή και η καλύτερη απάντηση για τα σχόλιά σας για το ΛΥΚΟ, δόθηκε από τους ίδιους παίκτες της ομάδας όταν με τη λήξη του αγώνα έτρεξαν προς τη φυσούνα για να τον αγκαλιάσουν και να πανηγυρίσουν όλοι μαζί τη μεγάλη νίκη. Όσον αφορά στο χοντρό manager, καθόταν απορημένος στο τέλος του αγώνα, σκεφτόταν πως έχασε αυτό το ματς και τι θα πει σε όλους αυτούς που όλη τη βδομάδα του έταζαν καλούδια για να κερδίσει αυτόν τον αγώνα.

Καλή συνέχεια στην ομάδα της Δράμας και της εύχομαι κάποια στιγμή να συναντηθούμε στα παρκέ της Α1. icon_wave.gif
pass
QUOTE(ΜΠΑΝΕ @ Mar 28 2010, 13:26 ) *
Στην Καλλιθέα ο χοντρός manager έπινε καφεδάκι στην είσοδο και χαμογελώντας μιλούσε με όλο τον κόσμο απολαμβάνοντας την φιλοξενία. Στη Δράμα δε χαιρέτησε κανέναν και την κατάλληλη στιγμή με το έξυπνο τέχνασμά του πυροδότησε την ήδη τεταμένη ατμόσφαιρα. Βρισιές, φτυσιές, ψευτομαγκιές και μπουκάλια για μια λέξη που δεν ακούστηκε από κανέναν από τον πάγκο της Καλλιθέας. Και πώς θα μπορούσε άλλωστε να ακουστεί όταν ο manager, ο βοηθός προπονητή και τρεις παίκτες προέρχονται και οι ίδιοι από τη Βόρεια Ελλάδα . Παρά την αποβολή του ΛΥΚΟ και την προκλητική διαιτησία στα τελευταία 8 λεπτά, ο Ίκαρος νίκησε. Και νίκησε γιατί έχει ταυτότητα σαν όμάδα, μέταλλο και καρδιά πρωταθλητή και η καλύτερη απάντηση για τα σχόλιά σας για το ΛΥΚΟ, δόθηκε από τους ίδιους παίκτες της ομάδας όταν με τη λήξη του αγώνα έτρεξαν προς τη φυσούνα για να τον αγκαλιάσουν και να πανηγυρίσουν όλοι μαζί τη μεγάλη νίκη. Όσον αφορά στο χοντρό manager, καθόταν απορημένος στο τέλος του αγώνα, σκεφτόταν πως έχασε αυτό το ματς και τι θα πει σε όλους αυτούς που όλη τη βδομάδα του έταζαν καλούδια για να κερδίσει αυτόν τον αγώνα.

Καλή συνέχεια στην ομάδα της Δράμας και της εύχομαι κάποια στιγμή να συναντηθούμε στα παρκέ της Α1. icon_wave.gif

Κακιούσης: «Από εμάς εξαρτάται»
Οι «κυανόλευκοι» παρά τα λεγόμενα του προπονητή τους δεν μπορούσαν να μείνουν ανεπηρέαστοι απ’ τις εξελίξεις στους άλλους αγώνες. Λογικό είναι να θέλουν την πρώτη θέση και όχι τη δεύτερη, αλλά απογοητεύτηκαν όταν έμαθαν την ήττα του ΚΑΟΔ απ’ τον Έσπερο. Αποτέλεσμα που ίσως επηρεάσει και την κρισιμότητα του επόμενου αγώνα των πρωτοπόρων, που υποδέχονται το τρίτο Παγκράτι… Το βέβαιο είναι ότι ο Ηρακλής κρατά την τύχη του στα δικά του χέρια, αφού τα «σενάρια» κουράζουν. Ας κερδίσει μέσα στο Παγκράτι για να τελειώνουν οι υπολογισμοί…
CrossoverOnE
QUOTE(ΜΠΑΝΕ @ Mar 28 2010, 15:26 ) *
Στην Καλλιθέα ο χοντρός manager έπινε καφεδάκι στην είσοδο και χαμογελώντας μιλούσε με όλο τον κόσμο απολαμβάνοντας την φιλοξενία. Στη Δράμα δε χαιρέτησε κανέναν και την κατάλληλη στιγμή με το έξυπνο τέχνασμά του πυροδότησε την ήδη τεταμένη ατμόσφαιρα. Βρισιές, φτυσιές, ψευτομαγκιές και μπουκάλια για μια λέξη που δεν ακούστηκε από κανέναν από τον πάγκο της Καλλιθέας. Και πώς θα μπορούσε άλλωστε να ακουστεί όταν ο manager, ο βοηθός προπονητή και τρεις παίκτες προέρχονται και οι ίδιοι από τη Βόρεια Ελλάδα . Παρά την αποβολή του ΛΥΚΟ και την προκλητική διαιτησία στα τελευταία 8 λεπτά, ο Ίκαρος νίκησε. Και νίκησε γιατί έχει ταυτότητα σαν όμάδα, μέταλλο και καρδιά πρωταθλητή και η καλύτερη απάντηση για τα σχόλιά σας για το ΛΥΚΟ, δόθηκε από τους ίδιους παίκτες της ομάδας όταν με τη λήξη του αγώνα έτρεξαν προς τη φυσούνα για να τον αγκαλιάσουν και να πανηγυρίσουν όλοι μαζί τη μεγάλη νίκη. Όσον αφορά στο χοντρό manager, καθόταν απορημένος στο τέλος του αγώνα, σκεφτόταν πως έχασε αυτό το ματς και τι θα πει σε όλους αυτούς που όλη τη βδομάδα του έταζαν καλούδια για να κερδίσει αυτόν τον αγώνα.

Καλή συνέχεια στην ομάδα της Δράμας και της εύχομαι κάποια στιγμή να συναντηθούμε στα παρκέ της Α1. icon_wave.gif

Hσουν στο γηπεδο;Οταν εγινε το χοντρο σκηνικο που ο κοσμος τα βαλε με τον Λυκογιαννη,ο Ιωαννιδης ηταν στον παγκο.Και δε χρειαστηκα τον Ιωαννιδη για να ακουσω αυτο που ειπα οτι ακουσα.Οπως και τοσος κοσμος.Το πως θα μπορουσε να λεγοταν αυτη η λεξη δε θα σου το απαντησω εγω.Εγω θα σου πω οτι σιγουρα δεν εγινε οτι εγινε επειδη "ο Λυκογιαννης παραπονιοταν για τα σφυριγματα".
Για τον Λυκογιαννη εγραψα πρωτος οτι οσοι λενε οτι ουτε με τους παικτες του παει καλα,δεν ισχυει γιατι πηγαν να τον αγκαλιασουν μονοι τους.Αλλα μαλλον εισαι τοσο θολωμενος που δε το διαβασες.Και μην ανησυχεις δε σου ειπε κανενας οτι δεν αξιζες τη νικη.Μαλλον ειναι το μονο που εχετε να αντιταξετε στα παραπονα για τη συμπεριφορα του Λυκογιαννη..γιατι δε καταλαβαινω με τι λογικη μας λετε "νικησαμε δικαια,ημασταν οι καλυτεροι" κι αλλα τετοια.Ποιος ειπε οτι νικησατε αδικα;Σοβαρευτειτε.
Σας εδωσα συγχαρητηρια το καταλαβαινεις;
Και για να τελειωνει το θεμα,επειδη ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ο Ροβερ μαλλον ειναι στην ομαδα,το dvd σιγουρα θα το παρετε καποια στιγμη.Ανεβαστε το να δουμε τα μπουκαλια τις σκουπες κι ολα αυτα.....Αλλιως μη γραφετε μπουρδες.
pasas4
QUOTE(CrossoverOnE @ Mar 28 2010, 15:49 ) *
Hσουν στο γηπεδο;Οταν εγινε το χοντρο σκηνικο που ο κοσμος τα βαλε με τον Λυκογιαννη,ο Ιωαννιδης ηταν στον παγκο.Και δε χρειαστηκα τον Ιωαννιδη για να ακουσω αυτο που ειπα οτι ακουσα.Οπως και τοσος κοσμος.Το πως θα μπορουσε να λεγοταν αυτη η λεξη δε θα σου το απαντησω εγω.Εγω θα σου πω οτι σιγουρα δεν εγινε οτι εγινε επειδη "ο Λυκογιαννης παραπονιοταν για τα σφυριγματα".
Για τον Λυκογιαννη εγραψα πρωτος οτι οσοι λενε οτι ουτε με τους παικτες του παει καλα,δεν ισχυει γιατι πηγαν να τον αγκαλιασουν μονοι τους.Αλλα μαλλον εισαι τοσο θολωμενος που δε το διαβασες.Και μην ανησυχεις δε σου ειπε κανενας οτι δεν αξιζες τη νικη.Μαλλον ειναι το μονο που εχετε να αντιταξετε στα παραπονα για τη συμπεριφορα του Λυκογιαννη..γιατι δε καταλαβαινω με τι λογικη μας λετε "νικησαμε δικαια,ημασταν οι καλυτεροι" κι αλλα τετοια.Ποιος ειπε οτι νικησατε αδικα;Σοβαρευτειτε.
Σας εδωσα συγχαρητηρια το καταλαβαινεις;
Και για να τελειωνει το θεμα,επειδη ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ο Ροβερ μαλλον ειναι στην ομαδα,το dvd σιγουρα θα το παρετε καποια στιγμη.Ανεβαστε το να δουμε τα μπουκαλια τις σκουπες κι ολα αυτα.....Αλλιως μη γραφετε μπουρδες.


Λοιπον δυο λογια γιατι και η χαζομαρα εχει τα ορια της.
Ο Ικαρος κερδισε ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΑ. Σε κανενα σημειο του αγωνα δεν εδειξε την βαθμολογικη του θεση αλλα και ο ΚΑΟΔ ηταν κατωτερος των προσδοκιων και κατα τη γνωμη μου κουρασμενος. Η πολυ κακη διαιτησια δεν βοηθησε ουτε στερησε κατι σε καμια απο τις δυο ομαδες. Ο Ικαρος με τους πιο εμπειρος παικτες που διαθετει καταφερε και πηρε το ματς και πιστευω οχι 40 αλλα 140 λεπτα να παιζανε παλι ο Ικαρος θα το επαιρνε -με καθαρα και μονο αγωνιστικα κριτηρια-, για να μην παρεξηγηθω.
Το οτι πανηγηρησαν ολοι μαζι και αγκαλιασαν τον Λυκογιαννη στο τελος, ειναι γιατι ξερουν απο ποια εδρα περασαν, μια εδρα που δεν περασε ουτε η γρια, ουτε το Παγκρατι, ουτε η Ολυμπιαδα ουτε κανεις αλλος που διεκδικουσε ή διεκδικει ανοδο. Δεν το αναλυω αλλο, πιστευω το καταλαβαινετε, εκτος αν εθελοτυφλειτε.
Τελος, δεν ξερω ποιος ειναι ο rover6, ουτε απο που ειναι και δεν με ενδιαφερει αν ολη η ομαδα σας ειναι οχι απο τη Μακεδονια αλλα μεσα απο τη Δραμα. Η λεξη ΒΟΥΛΓΑΡΟΙ ακουστηκε πεντακαθαρα απο το στομα του προπονητη σας και δεν θα μας βγαλετε τρελους με το ετσι θελω.

ΥΓ. Τετοιες μεθοδους χρησιμοποιει ο Ηρα και τρωει κραξιμο απο τους παντες. Δεν αμφισβητει κανενας οτι ειστε η καλυτερη ομαδα της κατηγοριας αλλα δεν σημαινει πως θα λετε οτι θελετε και δεν θα υπαρχει αντιλογος. Ειστε πολυ συμπαθης ομαδα σε πολυ κοσμο. Μην χαλατε αυτην την εικονα σας με χαζες πρακτικες και γινεται σαν τους "αλλους".
Καλη πορεια στην Α1..

Νομιζω οτι δεν μπορουσα να τα πω πιο ξεκαθαρα. Οποιος δεν καταλαβαινει ας μου πει να τα γραψω σε σουαχιλι....
ΜΠΑΝΕ
QUOTE(pasas4 @ Mar 29 2010, 18:29 ) *
Λοιπον δυο λογια γιατι και η χαζομαρα εχει τα ορια της.
Ο Ικαρος κερδισε ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΑ. Σε κανενα σημειο του αγωνα δεν εδειξε την βαθμολογικη του θεση αλλα και ο ΚΑΟΔ ηταν κατωτερος των προσδοκιων και κατα τη γνωμη μου κουρασμενος. Η πολυ κακη διαιτησια δεν βοηθησε ουτε στερησε κατι σε καμια απο τις δυο ομαδες. Ο Ικαρος με τους πιο εμπειρος παικτες που διαθετει καταφερε και πηρε το ματς και πιστευω οχι 40 αλλα 140 λεπτα να παιζανε παλι ο Ικαρος θα το επαιρνε -με καθαρα και μονο αγωνιστικα κριτηρια-, για να μην παρεξηγηθω.
Το οτι πανηγηρησαν ολοι μαζι και αγκαλιασαν τον Λυκογιαννη στο τελος, ειναι γιατι ξερουν απο ποια εδρα περασαν, μια εδρα που δεν περασε ουτε η γρια, ουτε το Παγκρατι, ουτε η Ολυμπιαδα ουτε κανεις αλλος που διεκδικουσε ή διεκδικει ανοδο. Δεν το αναλυω αλλο, πιστευω το καταλαβαινετε, εκτος αν εθελοτυφλειτε.
Τελος, δεν ξερω ποιος ειναι ο rover6, ουτε απο που ειναι και δεν με ενδιαφερει αν ολη η ομαδα σας ειναι οχι απο τη Μακεδονια αλλα μεσα απο τη Δραμα. Η λεξη ΒΟΥΛΓΑΡΟΙ ακουστηκε πεντακαθαρα απο το στομα του προπονητη σας και δεν θα μας βγαλετε τρελους με το ετσι θελω.

ΥΓ. Τετοιες μεθοδους χρησιμοποιει ο Ηρα και τρωει κραξιμο απο τους παντες. Δεν αμφισβητει κανενας οτι ειστε η καλυτερη ομαδα της κατηγοριας αλλα δεν σημαινει πως θα λετε οτι θελετε και δεν θα υπαρχει αντιλογος. Ειστε πολυ συμπαθης ομαδα σε πολυ κοσμο. Μην χαλατε αυτην την εικονα σας με χαζες πρακτικες και γινεται σαν τους "αλλους".
Καλη πορεια στην Α1..

Νομιζω οτι δεν μπορουσα να τα πω πιο ξεκαθαρα. Οποιος δεν καταλαβαινει ας μου πει να τα γραψω σε σουαχιλι....

Επειδη ξερω σουαχιλι, μπορειs να τα γραψειs και σε αυτη την γλωσσα !Και για να τελειωνουμε,ο διαλογοs ειναι ο εξηs:ΧΟΝΤΡΟΣ ΜΑΝΑΤΖΕΡ:Ρε μα....... ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΒΟΥΛΓΑΡΟ! ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ:ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΕΙΠΕ ΒΟΥΛΓΑΡΟ ΡΕ ΧΟΝΤΡΟΜΑΛ.....?
pasas4
QUOTE(ΜΠΑΝΕ @ Mar 29 2010, 19:17 ) *
Επειδη ξερω σουαχιλι, μπορειs να τα γραψειs και σε αυτη την γλωσσα !Και για να τελειωνουμε,ο διαλογοs ειναι ο εξηs:ΧΟΝΤΡΟΣ ΜΑΝΑΤΖΕΡ:Ρε μα....... ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΒΟΥΛΓΑΡΟ! ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ:ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΕΙΠΕ ΒΟΥΛΓΑΡΟ ΡΕ ΧΟΝΤΡΟΜΑΛ.....?


Για να τελειωνουμε οπως ειπες..Δεν το συνεχιζω. Δεν ειναι αδυναμια που δε σου απανταω, αδιαφορια ειναι γιατι ακρη δεν θα βγαλουμε..
Για ακομη μια φορα ομως σου λεω συχγαρητηρια και καλη πορεια στην Α1.
CrossoverOnE
QUOTE(ΜΠΑΝΕ @ Mar 29 2010, 20:17 ) *
Επειδη ξερω σουαχιλι, μπορειs να τα γραψειs και σε αυτη την γλωσσα !Και για να τελειωνουμε,ο διαλογοs ειναι ο εξηs:ΧΟΝΤΡΟΣ ΜΑΝΑΤΖΕΡ:Ρε μα....... ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΒΟΥΛΓΑΡΟ! ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ:ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΕΙΠΕ ΒΟΥΛΓΑΡΟ ΡΕ ΧΟΝΤΡΟΜΑΛ.....?

Eπειδη σουαχιλι μπορει να καταλαβαινεις αλλα Ελληνικα οχι,το ξαναλεω: Ο ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΟΤΑΝ ΕΓΙΝΕ Η ΜΑΝΟΥΡΑ.ΤΟ ΒΟΥΛΓΑΡΟΙ ΔΕ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ,ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΞΙΟΤΙΜΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΤΑΞΕ!

ΚΑΙ ΒΓΑΛΤΕ ΚΑΙ ΤΟ DVD ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΠΕΤΑΓΕ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΚΟΥΠΕΣ,ΨΕΥΤΕΣ!
zelico
QUOTE(CrossoverOnE @ Mar 29 2010, 23:56 ) *
Eπειδη σουαχιλι μπορει να καταλαβαινεις αλλα Ελληνικα οχι,το ξαναλεω: Ο ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΟΤΑΝ ΕΓΙΝΕ Η ΜΑΝΟΥΡΑ.ΤΟ ΒΟΥΛΓΑΡΟΙ ΔΕ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ,ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΞΙΟΤΙΜΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΤΑΞΕ!

ΚΑΙ ΒΓΑΛΤΕ ΚΑΙ ΤΟ DVD ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΠΕΤΑΓΕ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΚΟΥΠΕΣ,ΨΕΥΤΕΣ!


Μαθαίνουμε ότι η Μπασκετική Παράγκα (μιλάμε πάντα σε Πανελλαδική κλίμακα και γενικά στον Αθλητικό Μπασκετικό Χώρο για αποφυγή τυχόν παρεξηγήσεων και κακόβουλων συνειρμών) είναι σφόδρα ενοχλημένη με την μεγάλη δημοσιότητα που δίνεται στις κινήσεις της και στις πράξεις της.

Κάποιοι μάλιστα λένε ότι "τόσα χρόνια όλα έτσι γινόταν, λειτουργούσε η Παράγκα στο άρπα κόλα, τώρα τους ενοχλούμε και θέλουνε να μας χαλάσουν το αραλίκι μας ;" !

Δηλαδή τι θέλουν οι Μπασκετικοί Βαρόνες ;

Να γυρίσουμε και πάλι στην εποχή του όλα κάτω από το χαλί και στον αφρό οι φελλοί ;

Οι άνθρωποι έχουν χάσει την μπάλα και κάνουν καθημερινά σωρεία ατοπημάτων.

Μάλιστα φθάνουν στο έσχατο σημείο να μιλούν και για παρερμηνεία δηλώσεων κορυφαίων Μπασκετάνθρωπων της Ελλάδας και όχι μόνο.

Εμείς θα παραθέτουμε καθημερινά τα γεγονότα (σε όλη την Ελλάδα) με την πραγματική τους διάσταση, ώστε να πληροφορείται ο κόσμος τι ακριβώς συμβαίνει στην Μπασκετική Παράγκα και να κρίνει.

Η εποχή των αλχημειών και των ζυγαριών πρέπει να περάσει ανεπιστρεπτί.

Η Μπασκετική Παράγκα πρέπει να ισοπεδωθεί και ήδη ξεκίνησε το ταρακούνημα της.


αυτα γραφονται σε κρητικο site!!! ειναι καποιος αστειος που το εχει και το παιζει απο οτι μαθαινω και μπασκετικος δημοσιογραφος...........να μας πει τι εννοει ο ποιητης????? shot.gif shot.gif shot.gif
kaukasios
απο οτι γραφουν οι πατρινες εφημεριδες,η ολυμπιαδα θα συνεχισει με τον καλαντζη στον παγκο για το υπολοιπο της σεζον.
φτασαμε στους 4 προπονητες φετος.
ANTIRISIAS
QUOTE(kaukasios @ Mar 30 2010, 15:45 ) *
απο οτι γραφουν οι πατρινες εφημεριδες,η ολυμπιαδα θα συνεχισει με τον καλαντζη στον παγκο για το υπολοιπο της σεζον.
φτασαμε στους 4 προπονητες φετος.

Τίποτα δεν ανακοινωθηκε, άρα τίποτα δεν ισχύει!
kaukasios
QUOTE(ANTIRISIAS @ Mar 30 2010, 16:12 ) *
Τίποτα δεν ανακοινωθηκε, άρα τίποτα δεν ισχύει!

Του Γιάννη Ευδαίμων
30/03/2010 (15:23)

Παρελθόν αποτελεί από την τεχνική ηγεσία της Ολυμπιάδας ο Θωμάς Νίκου. Το ατυχές παιχνίδι κόντρα στο ουραγό Αιγάλεω, ήταν το τελευταίο του νεαρού τεχνικού στον πάγκο της Πατρινής ομάδας, καθώς συναντήθηκε πριν από λίγο με την διοίκηση του συλλόγου και δήλωσε την παραίτηση του, η οποία και έγινε αποδεκτή.

Ο Νίκου είχε συζήτηση με τον πρόεδρο της ΚΑΕ Νίκο Μπογονικολό, τον αντιπρόεδρο Ανδρέα Χριστόπουλο και τον γενικό διευθυντή Δημήτρη Τσολάκη, σχετικά με την πορεία της ομάδας και τα αίτια της απώλειας του στόχου της ανόδου .

Στην αποχαιρετιστήρια δήλωση του, ο Νίκου τόνισε: "Γνώριζα που ερχόμουν μιας και η Ολυμπιάδα είναι από τις δέκα ομάδες που λειτουργεί με συνέπεια και τηρεί τις υποχρεώσεις της. Από τη στιγμή που χάθηκε ο στόχος της δεύτερης θέσης και με αφορμή το τελευταίο ματς στο Αιγάλεω αντιλαμβάνομαι οτι η αποχώρηση μου είναι επιβεβλημένη. Θεωρώ οτι ο στόχος της τρίτης θέση είναι εφικτός και η προσπάθεια πρέπει να συνεχιστεί".


QUOTE(ANTIRISIAS @ Mar 30 2010, 16:12 ) *
Τίποτα δεν ανακοινωθηκε, άρα τίποτα δεν ισχύει!

Όπως αναμενόταν έτσι και έγινε. Ο Θωμάς Νίκου αποτελεί παρελθόν από τον πάγκο της ομάδας μπάσκετ της Ολυμπιάδας, μετά την σημερινή συνάντηση του με τους διοικούντες των «πορτοκαλί».


Το κλίμα ήταν ήδη βαρύ τις τελευταίες ώρες για τον πρώην προπονητή της Πατρινής ομάδας και ειδικά με την ήττα – σοκ από το Αιγάλεω που έθεσε τους «πορτοκαλί» εκτός στόχων και εκτός διεκδίκησης της ανόδου στην μεγάλη κατηγορία.

Ο μέχρι πρότινος βοηθός του Θωμά Νίκου στον πάγκο της Ολυμπιάδας, Τάκης Καλαντζής αναλαμβάνει χρέη προπονητή, έως την ολοκλήρωση της φετινής σεζόν.

Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΚΑΕ
Η ΚΑΕ Ολυμπιάδα εξέδωσε και ανακοίνωση πριν από λίγο στην οποία γίνεται λόγος για το τέλος της συνεργασίας των δύο πλευρών, αλλά φιλοξενούνται και δηλώσεις του κ. Νίκου: "Ο προπονητής της ΚΑΕ Ολυμπιάς Πατρών Θωμάς Νίκου συναντήθηκε με τον πρόεδρο Νίκο Μπογονικολό, τον αντιπρόεδρο Ανδρέα Χριστόπουλο και τον γενικό διευθυντή Δημήτρη Τσολάκη.

Μετά από συζήτηση για τις αιτίες της πορείας της ομάδας ο κ. Νίκου δήλωσε την επιθυμία να αποχωρήσει τονίζοντας: «Φεύγω σαν φίλος από την ΚΑΕ Ολυμπιάς. Γνώριζα που ερχόμουν μιας και η Ολυμπιάδα είναι από τις δέκα ομάδες που λειτουργεί με συνέπεια και τηρεί τις υποχρεώσεις της. Από τη στιγμή που χάθηκε ο στόχος της δεύτερης θέσης και με αφορμή το τελευταίο ματς στο Αιγάλεω αντιλαμβάνομαι ότι η αποχώρηση μου είναι επιβεβλημένη. Θεωρώ ότι ο στόχος της τρίτης θέσης είναι εφικτός και η προσπάθεια πρέπει να συνεχιστεί»


sportfmpatras.gr
mrproedros
O φίλςο μας Zelico γράφει :

"αυτα γραφονται σε κρητικο site!!! ειναι καποιος αστειος που το εχει και το παιζει απο οτι μαθαινω και μπασκετικος δημοσιογραφος...........να μας πει τι εννοει ο ποιητης?????"

αλήθεια Zelico παρακολουθείς άραγε το Kretaworldbasket ή σου είπε κάποιος Βαρώνος της Μπασκετικής παράγκας να γράψεις κάτι τις ;

Τι εννοείς λοιπόν ο ποιητή Zelico ;;;;;
kaukasios
Του Γιάννη Ευδαίμων
30/03/2010 (22:46)

Τα προβλήματα που αφορούν την οικονομική κατάσταση στον Ηρακλή, αρχίζουν και μεγαλώνουν, καθώς εξαντλείται η υπομονή των παικτών. Οι "κυανόλευκοι" προχώρησαν σήμερα σε μία προειδοποιητική κίνηση προς την διοίκηση, καθώς αποφάσισαν να προπονηθούν μόνοι τους…

Συγκεκριμένα, δήλωσαν στον προπονητή τους Λευτέρη Κακιούση ότι δεν θα ακολουθήσουν το κανονικό πρόγραμμα και έτσι άλλοι έκαναν βάρη και άλλοι σουτ. Η… στάση αυτή δεν θα συνεχιστεί , καθώς αύριο και μεθαύριο οι παίκτες θα προπονηθούν σύμφωνα με το πρόγραμμα της ομάδας, ενώ από την Μ. Παρασκευή θα πάρουν τριήμερη άδεια, λόγω των Εορτών του Πάσχα.

Το κλίμα στο "Ιβανώφειο" είναι αρκετά βαρύ και η διοίκηση καταβάλει προσπάθειες να ξεπεραστεί η κρίση με κάθε τρόπο…
bek
QUOTE(ANTIRISIAS @ Mar 30 2010, 15:12 ) *
Τίποτα δεν ανακοινωθηκε, άρα τίποτα δεν ισχύει!


οταν εγω ελεγα πριν απο δυο-τριεσ μηνεσ οτι δεν μπορει να το παει το καραβι, καποιοι ελεγαν οτι ολα αυτα τα λεω επειδη εφαγα πορτα!! γεια μας! icon_drunk.gif
kaukasios
QUOTE(bek @ Mar 31 2010, 02:55 ) *
οταν εγω ελεγα πριν απο δυο-τριεσ μηνεσ οτι δεν μπορει να το παει το καραβι, καποιοι ελεγαν οτι ολα αυτα τα λεω επειδη εφαγα πορτα!! γεια μας! icon_drunk.gif

ετσι οπως ειναι φτιαγμενο το φετινο καραβι,πιστευω οτι κανενας δεν θα μπορουσε να το παει.
zelico
QUOTE(mrproedros @ Mar 31 2010, 00:48 ) *
O φίλςο μας Zelico γράφει :

"αυτα γραφονται σε κρητικο site!!! ειναι καποιος αστειος που το εχει και το παιζει απο οτι μαθαινω και μπασκετικος δημοσιογραφος...........να μας πει τι εννοει ο ποιητης?????"

αλήθεια Zelico παρακολουθείς άραγε το Kretaworldbasket ή σου είπε κάποιος Βαρώνος της Μπασκετικής παράγκας να γράψεις κάτι τις ;

Τι εννοείς λοιπόν ο ποιητή Zelico ;;;;;

εσυ να μας πεις τι εννοεις, μιας και συ εισαι ο αμεσα θιγομενος απ' οτι καταλαβαινω, και ποιος εισαι εσυ που καταγγελεις και μιλας για βαρωνους και διαφορα τετοια??? εκτος αν μιλας για το στενο κυκλο του κρητικου μπασκετ που σαφως και ξερεις πολυ καλυτερα απο εμενα και αν ειναι ετσι παω πασσο, αλλα μιλας σε πανελλαδικη εμβελεια αν δεν κανω λαθος...........και εγω αρχηγε μου δεν εχω σχεση με βαρωνους της μπασκετικης παραγκας! εσυ που δεν εχεις ομως καμμια σχεση με το αυτο που λεγεται μπασκετακι θα μας εξηγησεις τι εννοεις ποιητη μου??? smiley.gif smiley.gif smiley.gif
bek
το διασκεδάζω αφανταστα που με περνάτε για κάποιον άλλο! στείλτε όσα υβριστικά pm θέλετε. Αυτά, δείχνουν το επίπεδό σας. Δεν πρόκειται ποτέ να σας απαντήσω γτ δεν το αξίζετε! smiley.gif
vosporos
QUOTE(kaukasios @ Mar 31 2010, 10:40 ) *
ετσι οπως ειναι φτιαγμενο το φετινο καραβι,πιστευω οτι κανενας δεν θα μπορουσε να το παει.

ειπες κ κατι σωστο.
ANTIRISIAS
QUOTE(bek @ Mar 31 2010, 02:55 ) *
οταν εγω ελεγα πριν απο δυο-τριεσ μηνεσ οτι δεν μπορει να το παει το καραβι, καποιοι ελεγαν οτι ολα αυτα τα λεω επειδη εφαγα πορτα!! γεια μας! icon_drunk.gif

Ενώ όταν ήσουν μαζί μας, περιστασιάκα, η ομάδα πέταγε. ένας υποβιβασμος, και ένας παρολίγο υποβιβασμός. Φέτος, τουλάχιστον είμαστε κοντά στη κορυφή!
Smrek
Καλό μήνα σύντροφοι μπασκετάνθρωποι!

Και καλή Ανάσταση!



Α, και καλή μάσα!!!!
mixis
Ένα δυνατό φιλικό παιχνίδι απέναντι στην πιο φορμαρισμένη ομάδα της Α2 είχε την ευκαιρία να δώσει σήμερα το Περιστέρι. Ο Θανάσης Σκουρτόπουλος βρήκε την ευκαιρία να δοκιμάσει διάφορα σχήματα και έμεινε σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος από την επικράτηση σε βάρος του Ίκαρου Έσπερου με 80-69. Η τριπλέτα Νέλσον-Αγαδάκος-Χάμοντς ήταν αυτή που έκανε τη διαφορά για τους "πρίγκιπες της δυτικής όχθης", ενώ από την άλλη πλευρά ξεχώρισαν κατά κύριο λόγο οι Πετροδημόπουλος, Καράμπουλας και Τζιάλλας.

Για τους Περιστεριώτες, απουσίασαν προληπτικά οι Άρνολντ και Παπανικλόπουλος, ενώ στον αντίποδα προφυλάχτηκαν οι Κερασοβίτης και Κατούφας.

ΙΚΑΡΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ (Λυκογιάννης): Λάκσα 7 (1), Φαλέκας 5 (1), Μάρτζος 6 (1), Καράμπουλας 18, Πολυτάρχου 9 (2), Λιούις 3, Τζιάλλας 6, Κατιάκος 5, Πετροδημόπουλος 10, Σπανός.
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Σκουρτόπουλος): Χάμοντς 9 (1), Νέλσον 17, Αγαδάκος 13, Μπράμος 9 (1), Μάντζαρης Β. 6 (1), Μάντζαρης Αντ. 6 (1), Μαργαρίτης 5, Τσιάκος 10, Δεληγιάννης 5 (1).
bek
QUOTE(kaukasios @ Mar 31 2010, 10:40 ) *
ετσι οπως ειναι φτιαγμενο το φετινο καραβι,πιστευω οτι κανενας δεν θα μπορουσε να το παει.


ο τσολακησ ειναι γατοσ. αποκλειετε να εχανε απο αμυντα, οφη κ αιγαλαιο. ο
sa-gt
Αποχωρεί ο αρχηγός


Τo Παγκράτι αγωνίζεται την ερχόμενη Παρασκευή στον "τελικό" πρωταθλήματος με τον Ίκαρο/Έσπερο στην Καλλιθέα, αλλά... αρχηγού απόντος. Ο Νίκος Βούλγαρης ανακοίνωσε, χθες, στους συμπαίκτες του, στην τεχνική ηγεσία και στους διοικούντες τον σύλλογο, ότι αποχωρεί από την ομάδα μέχρι το τέλος της περιόδου, προκειμένου ν' αντιμετωπίσει προσωπικό πρόβλημα υγείας. Ο Βούλγαρης εντός των επόμενων ημερών θα υποβληθεί σε χειρουργική επέμβαση.

Ο πρόεδρος του Α.Ο. Παγκρατίου, Γιώργος Μουζούκης, το διοικητικό συμβούλιο, το τεχνικό επιτελείο, οι παίκτες και τα στελέχη του συλλόγου εύχονται στον αρχηγό ταχεία ανάρρωση και άμεση επιστροφή στην ομάδα της καρδιάς του.

*Ο Λαουρούνας Μικαλάουσκας θα απολογηθεί την Τετάρτη (7/4) ενώπιον του Δ.Σ. του Α.Ο.Π για το πειθαρχικό παράπτωμα στο οποίο υπέπεσε.
zelico
QUOTE(sa-gt @ Apr 6 2010, 12:49 ) *
Αποχωρεί ο αρχηγός


Τo Παγκράτι αγωνίζεται την ερχόμενη Παρασκευή στον "τελικό" πρωταθλήματος με τον Ίκαρο/Έσπερο στην Καλλιθέα, αλλά... αρχηγού απόντος. Ο Νίκος Βούλγαρης ανακοίνωσε, χθες, στους συμπαίκτες του, στην τεχνική ηγεσία και στους διοικούντες τον σύλλογο, ότι αποχωρεί από την ομάδα μέχρι το τέλος της περιόδου, προκειμένου ν' αντιμετωπίσει προσωπικό πρόβλημα υγείας. Ο Βούλγαρης εντός των επόμενων ημερών θα υποβληθεί σε χειρουργική επέμβαση.

Ο πρόεδρος του Α.Ο. Παγκρατίου, Γιώργος Μουζούκης, το διοικητικό συμβούλιο, το τεχνικό επιτελείο, οι παίκτες και τα στελέχη του συλλόγου εύχονται στον αρχηγό ταχεία ανάρρωση και άμεση επιστροφή στην ομάδα της καρδιάς του.

*Ο Λαουρούνας Μικαλάουσκας θα απολογηθεί την Τετάρτη (7/4) ενώπιον του Δ.Σ. του Α.Ο.Π για το πειθαρχικό παράπτωμα στο οποίο υπέπεσε.

οι γριες ειναι η πιο σιχαμενη ομαδα!!!μακαρι να μην ανεβουνε ποτε!!!!!!!!!! torture.gif torture.gif torture.gif
kouros34
QUOTE(zelico @ Apr 6 2010, 16:15 ) *
οι γριες ειναι η πιο σιχαμενη ομαδα!!!μακαρι να μην ανεβουνε ποτε!!!!!!!!!! torture.gif torture.gif torture.gif

Δυστυχώς δεν θα σου κάνουνε τη χάρη.....
kaukasios
Του Γιώργου Κογκαλίδη
08/04/2010 (13:08)

Δεν προλαβαίνουμε να καταγράφουμε τις ετσιθελικές, μονόπλευρες και -σε κάθε περίπτωση- καταχρηστικές αποφάσεις των διοικήσεων ομάδων, για μείωση των αποδοχών των παικτών. Δεχόμαστε από παντού μηνύματα…

Γράψαμε για τη Νήαρ Ηστ. Δεν ήταν οι μόνοι. Δυστυχώς! Στον Ερμή Λαγκαδά, όπου οι διοικούντες έχουν πληρώσει έξι από τους οκτώ μισθούς (στο ελληνικό μπάσκετ του 2010 αυτό είναι μέχρι και αξιέπαινο) υπήρξε πρόταση για μείωση 10+10%. Έτσι από τη μια "ζέστανε" τις τσέπες, από την άλλη… πάγωσε τις καρδιές, όπως εύστοχα σημείωσε στο mail του ένας φίλος.

Στο Ρέθυμνο η πρόταση για μείωση αγγίζει το 30% των συμφωνηθέντων αποδοχών των παικτών. Και προσέξτε, δεν μιλάμε για τρελούς μισθούς. Για μεροκάματα μιλάμε, για συμφωνίες με υπογραφές, για προτάσεις που έγιναν αποδεκτές από τα δύο μέρη.

Είναι πρόδηλο ότι υπάρχει πρόβλημα και κανείς μας δεν υποστηρίζει ότι οι διοικούντες όλων των ομάδων είναι απατεώνες ή τρελάθηκαν ξαφνικά. Η κρίση έχει αγγίξει για τα καλά το μπάσκετ και είμαστε σίγουροι πως κανείς παράγοντας δεν νιώθει καλά ανακοινώνοντας μείωση μισθών, αφήνοντας επιταγές να εκκρεμούν, δείχνοντας πως δεν κατάφερε να τα φέρει βόλτα. Ειλικρινά, τους καταλαβαίνουμε. Στο ίδιο πρόβλημα ζούμε όλοι.

Γι' αυτό είναι επιτακτική ανάγκη να αλλάξει ο τρόπος διεξαγωγής των πρωταθλημάτων, να μπουν κανόνες, να μπουν δικλείδες ασφαλείας, αλλά και να τονωθούν τα πρωταθλήματα των μικρότερων κατηγοριών, ώστε να μην "ματώνουν" οι παράγοντες, αλλά ΚΥΡΙΩΣ να μην χάνουν χρήματα οι εργαζόμενοι.

Στην ΕΟΚ υπάρχει κανείς που ακούει και που ενδιαφέρεται;


τι γνωμη εχετε για αυτην την αποψη?
vosporos
QUOTE(kaukasios @ Apr 9 2010, 01:35 ) *
Του Γιώργου Κογκαλίδη
08/04/2010 (13:08)

Δεν προλαβαίνουμε να καταγράφουμε τις ετσιθελικές, μονόπλευρες και -σε κάθε περίπτωση- καταχρηστικές αποφάσεις των διοικήσεων ομάδων, για μείωση των αποδοχών των παικτών. Δεχόμαστε από παντού μηνύματα…

Γράψαμε για τη Νήαρ Ηστ. Δεν ήταν οι μόνοι. Δυστυχώς! Στον Ερμή Λαγκαδά, όπου οι διοικούντες έχουν πληρώσει έξι από τους οκτώ μισθούς (στο ελληνικό μπάσκετ του 2010 αυτό είναι μέχρι και αξιέπαινο) υπήρξε πρόταση για μείωση 10+10%. Έτσι από τη μια "ζέστανε" τις τσέπες, από την άλλη… πάγωσε τις καρδιές, όπως εύστοχα σημείωσε στο mail του ένας φίλος.

Στο Ρέθυμνο η πρόταση για μείωση αγγίζει το 30% των συμφωνηθέντων αποδοχών των παικτών. Και προσέξτε, δεν μιλάμε για τρελούς μισθούς. Για μεροκάματα μιλάμε, για συμφωνίες με υπογραφές, για προτάσεις που έγιναν αποδεκτές από τα δύο μέρη.

Είναι πρόδηλο ότι υπάρχει πρόβλημα και κανείς μας δεν υποστηρίζει ότι οι διοικούντες όλων των ομάδων είναι απατεώνες ή τρελάθηκαν ξαφνικά. Η κρίση έχει αγγίξει για τα καλά το μπάσκετ και είμαστε σίγουροι πως κανείς παράγοντας δεν νιώθει καλά ανακοινώνοντας μείωση μισθών, αφήνοντας επιταγές να εκκρεμούν, δείχνοντας πως δεν κατάφερε να τα φέρει βόλτα. Ειλικρινά, τους καταλαβαίνουμε. Στο ίδιο πρόβλημα ζούμε όλοι.

Γι' αυτό είναι επιτακτική ανάγκη να αλλάξει ο τρόπος διεξαγωγής των πρωταθλημάτων, να μπουν κανόνες, να μπουν δικλείδες ασφαλείας, αλλά και να τονωθούν τα πρωταθλήματα των μικρότερων κατηγοριών, ώστε να μην "ματώνουν" οι παράγοντες, αλλά ΚΥΡΙΩΣ να μην χάνουν χρήματα οι εργαζόμενοι.

Στην ΕΟΚ υπάρχει κανείς που ακούει και που ενδιαφέρεται;


τι γνωμη εχετε για αυτην την αποψη?

τι κανονες να μπουν??εδω η χωρα βρισκεται μια ανασα απο τη καταρευση τι δικλειδες να μπουν??εδω ο βωβος που εχει φτιαξει ολη την αθηνα κανει πισω ποιος θα βγει μπροστα??εδω οι τραπεζες δε σου δινουν ουτε καταναλωτικο ποιος επιχειρηματιας θα επενδυσει???ποιος παραγοντας θα δωσει εγγυησεις τη στιγμη που η αγορα βουλιαζει???τι λεφτα να δωσει η ΕΟΚαπο τη στιγμη που η κενρικη εξουσια μειωνει η κοβει τα χρηματα???το μονο που μπορει να κανει η ΕΟΚ ειναι να διαφυλαξει τη φερρεγγυοτητα των πρωταθληματων κ να κοψει τα εξοδα σε διοργανωσεις κ πανυγηρακια που ΑΡΕΣΚΕΤΑΙ να κανει....ερχονται πολυ δυσκολες μερες...
ANTIRISIAS
Πωλείται θέση στην Α2, σε κατά προτίμηση ιστορική ομάδα του μωριά, από μωραίτη πρόεδρο της β. ελλάδος. Τιμή: 150.000€
korompos#3
Ίκαρος/'Εσπερος-Παγκράτι 86-66

Και με τα 2 πόδια στην Α1 η ομάδα της Καλλιθέας από σήμερα 41.gif

Υ.Γ. Καλώς σας βρήκα biggrin.gif
kotjak
ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΗΝ Α1!ΤΕΛΙΚΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ!
rover6
QUOTE(kotjak @ Apr 9 2010, 23:34 ) *
ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΗΝ Α1!ΤΕΛΙΚΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ!

το πιο σημαντικο οπως εξελιχθηκε το παιχνιδι ειναι οτι σε ενα τετοιο ματς υπηρχαν φιλοι και απο τις δυο ομαδες χωρις να γινει το παραμικρο.
korompos#3
QUOTE(rover6 @ Apr 10 2010, 00:08 ) *
το πιο σημαντικο οπως εξελιχθηκε το παιχνιδι ειναι οτι σε ενα τετοιο ματς υπηρχαν φιλοι και απο τις δυο ομαδες χωρις να γινει το παραμικρο.


Η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα...
Ειδικά όταν είδα τα "καλόπαιδα" του Παγκρατίου.. blove.gif
άρρωστος
QUOTE(kouros34 @ Apr 7 2010, 02:16 ) *
Δυστυχώς δεν θα σου κάνουνε τη χάρη.....
Ο Ίκαρος-ΕΣΠΕΡΟΣ δε δίδαξε μόνο μπάσκετ και πως φτιάχνεται μία πραγματική ομάδα με χημεία αλλά δίδαξε και συμπεριφορά ομάδας και φιλάθλων.Θα μπορούσαμε να μην δώσουμε εισητήρια στους Παγκρατιώτες, των οποίων η ομάδα τους μας είναι πολύ συμπαθής από τα παλιά χρόνια τα πολύ παλιά τότε που πάλευαν οι εφηβικές ομάδες μας για το πια θα βγει πρωταθλήτρια Ελλάδας αλλά και μετά στην Α/Α1,Α2 ή Β Εθνική με πραγματικές παιχνιδάρες,λόγω του βαθμολογικού ενδιαφέροντος του παιχνιδιού ή λόγω ότι έχουν πιο φανατικούς οπαδούς από εμάς με πρόφαση τα περί απαγόρευσης μετακίνησης οπαδών αλλά προτιμήσαμε να τους δώσουμε τα εισητήρια που μας ζήτησαν και να παίξουμε με κόσμο και από τις δύο πλευρές.Επίσης σε όλο το πρωτάθλημα είχαμε την καλύτερη φιλοξενία προς όλους,ακούς Δραμινέ εύσωμε μάνατζερ(δεν αναφέρω το όνομά σου απλά γιατί δε θα σε κάνουμε γνωστό πανελλαδικά).Κάθε Παρασκευή ή Σάββατο πρωί κάναμε εδώ πρωγνωστικά όλοι.Όλοι όσοι ακολουθούσαν στην βαθμολογία τον Ίκαρο-ΕΣΠΕΡΟ έδιναν 1 όταν παίζαμε εκτός έδρας μάλλον όχι γιατί το πίστευαν αλλά γιατί αυτό ήθελαν για να μας πλησιάσουν.Δεν τους κάναμε σχεδόν ποτέ το χατήρι.Δυστυχώς όμως αυτή την εβδομάδα κάναμε το χατήρι του ηρακλή και τον πέρνουμε μαζί μας στην Α΄1 αφού πιστεύω ότι δεν προλαβαίνει κανείς να τον φτάσει.Τέλος πάντων.Αυτό που μένει για εμάς είναι να τελειώσουμε μια ονειρεμένη χρονιά στην οποία ξεκινήσαμε με σκοπό να σωθούμε νωρίς(προσωπικά δεν πίστευα ποτέ ότι παίζει τέτοιο θέμα),με όλους τους δικούς μας αλλά και τους αντίπαλους να θεωρούν ότι θα παίξουμε μεταξύ 4ης-7ης(εκτός από έναν που με είχε πρήξει μετά το διπλό στον πρώτο γύρο στην γειτονική Δάφνη ότι θα ανέβουμε),ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ.

ΣΤΗ ΘΡΑΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ,ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ,ΜΕΣ΄ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΧΑΙΑ,
ΜΕ ΝΙΚΕΣ ΠΕΡΑΣΕΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙΣ,ΜΕ ΝΙΚΕΣ ΠΡΟΧΩΡΑΣ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙΣ
ΠΕΡΑΣΑΝ ΜΗΝΕΣ,ΠΕΡΑΣΑΝ ΧΡΟΝΙΑ,ΣΤΗΣ Α1 ΜΕΣΑ ΤΑ ΣΑΛΟΝΙΑ,
ΚΑΙ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ, ΕΣΥ ΚΑΝΕΝΑ,ΘΑ Σ΄ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ Α1
ΕΣΠΕΡΟ ΟΛΕΩ,ΣΙΤΙ ΟΛΕΩ,ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΔΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΜΕ ΣΟΥ ΛΕΩ,
ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΜΕ, ΣΤΗΝ Α1,ΝΑ ΞΑΝΑΖΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΔΟΞΑΣΜΕΝΑ,
ΕΣΠΕΡΟ ΟΛΕΩ,ΣΙΤΙ ΟΛΕΩ,ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΔΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΜΕ ΣΟΥ ΛΕΩ,
ΚΑΙ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ, ΕΣΥ ΚΑΝΕΝΑ,ΘΑ ΣΆΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ Α1.
www.omilitis.gr
Ο ΟΦΗ αντιμετωπίζει τον Ηρακλή στην Θεσσαλονίκη σε ένα κρίσιμο αγώνα για την ομάδα του Βαγγέλη Βλάχου.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό LIVE την αναμέτρηση του ΟΦΗ στο www.omilitis.gr

Και ενημέρωση για όλα τα παιχνίδια της Α2...: Αποτελέσματα και Βαθμολογία!

www.omilitis.gr

killbill21
Δε χάνεται η άνοδος…


Έξι αγώνες ακόμη… Τόσο απέχει ο Ηρακλής από την επιστροφή στην κατηγορία όπου ανήκει. Και πλέον το ποτάμι δε γυρίζει πίσω. Μετά και τη σημερινή νίκη απέναντι στον ΟΦΗ στο Ιβανώφειο με 77-71, έστω κι αν το πρόγραμμα περιλαμβάνει παιχνίδια με υπολογίσιμους αντιπάλους, οι κυανόλευκοι έχουν τρεις πόντους διαφορά από την τρίτη θέση. Μόνο με αυτοκτονία θα χαθεί η άνοδος.

Οι κυανόλευκοι ήταν ουσιαστικοί απέναντι στους Κρητικούς. Έκανα το χρέος τους και με το παραπάνω και από την μεθεπόμενη αγωνιστική, θα έχουν στο πλευρό τους κι έναν σημαντικό σύμμαχο. Τον κόσμο τους, αφού η εξοντωτική ποινή των πέντε αγωνιστικών ολοκληρώθηκε σήμερα κι από τον αγώνα με τον ΚΑΟΔ στα 24/4 οι φίλοι του Ηρακλή θα μπορούν να βλέπουν την αγαπημένη τους ομάδα.

Για ένα δεκάλεπτο δυσκολεύτηκε ο Ηρακλής, αφού ο ΟΦΗ προσπάθησε να πιέσει στην άμυνα και να περιορίσει τα ατού των κυανόλευκων κι έτσι η πρώτη περίοδος έκλεισε με 17-16 αν και στο 8΄ είχαν προηγηθεί με 17-11. Στη δεύτερη περίοδο, η εικόνα του αγώνα άλλαξε, αφού οι γηπεδούχοι είχαν λύσεις στην άμυνα ζώνης των Κρητικών και στο 14΄ προηγήθηκαν με 35-20. Δεν κατάφεραν να κρατήσουν όμως τον ίδιο ρυθμό ως το ημίχρονο, η διαφορά έπεσε μεταξύ επτά κι εννέα πόντων και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 48-37.

Οι κυανόλευκοι πάτησαν γκάζι στο δεύτερο μισό του τρίτου δεκαλέπτου κι ανέβασαν τη διαφορά στη μεγαλύτερη τιμή της στο 30΄, στο 65-48. Η τελευταία περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, η διαφορά παγιώθηκε πάνω από τους 13 πόντους και το τελικό 77-71 ήταν απόρροια της μικρής χαλάρωσης των τελευταίων δευτερολέπτων.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 48-37, 65-48, 77-71.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κακιούσης): Καστλ 12 (2), Κέκελης, Λάππας 11 (1), Λαμπρόπουλος 8, Καραποστόλου 1, Πέτροβιτς 20 (3), Τσαμάτος 2, Μπούτσι 8, Δέσπος 15.
ΟΦΗ (Βλάχος): Τσερκιτζόγλου, Δελατόλας 14 (2), Χουλιάρας 1, Μπάρδας 6 (2), Βαγενάς 4, Παναγάκης 3 (1), Δανιήλ 24 (3), Γκάμπρανς, Σουφλιάς 13, Συσιρτατίδης 6.


Ολοι οι κομπλεξικοι ας πουν τωρα τα δικα τους.... Η ομαδα επεστρεψε στην φυσικη της θεση!!!!
pasas4
QUOTE(άρρωστος @ Apr 10 2010, 14:34 ) *
ακούς Δραμινέ εύσωμε μάνατζερ(δεν αναφέρω το όνομά σου απλά γιατί δε θα σε κάνουμε γνωστό πανελλαδικά)


Δυστηχως δεν βαζετε μυαλο ρε μαγκες. Ειστε αξιοι της μοιρας σας μερικοι. Που να μην σας διναμε και συγχαρητηρια...
CrossoverOnE
QUOTE(pasas4 @ Apr 11 2010, 18:24 ) *
Δυστηχως δεν βαζετε μυαλο ρε μαγκες. Ειστε αξιοι της μοιρας σας μερικοι. Που να μην σας διναμε και συγχαρητηρια...

H χαμηλη αυτοεκτιμηση τους εχει χτυπησει στο κεφαλι πολλους εδω μεσα...μην ασχολεισαι....
kaukasios
QUOTE(ANTIRISIAS @ Apr 9 2010, 22:34 ) *
Πωλείται θέση στην Α2, σε κατά προτίμηση ιστορική ομάδα του μωριά, από μωραίτη πρόεδρο της β. ελλάδος. Τιμή: 150.000€

και που ειναι το προβλημα?εδω εχουν γινει αλλα και αλλα!!!!
ΟΛΑ
QUOTE(kaukasios @ Apr 12 2010, 02:08 ) *
και που ειναι το προβλημα?εδω εχουν γινει αλλα και αλλα!!!!

Στην κορυφή έχουν ξεκαθαρίσει τα πράγματα Έσπερος και Ήρακλης δίκαια ανεβαίνουν κατηγορία.Τώρα στην ουρά αν δεν κάνει καμιά ζημιά ο Οφη εκτός έδρας βλέπω οι 12 νίκες να μην φτάνουν και να χρειάζονται 13 για την παραμονή.Προβλέπω μερικές ομάδες να κάνουν ντεμαραζ ανάλογο με το περσινό της Ξάνθης.
Leon_cp3
QUOTE(ΟΛΑ @ Apr 12 2010, 10:46 ) *
Στην κορυφή έχουν ξεκαθαρίσει τα πράγματα Έσπερος και Ήρακλης δίκαια ανεβαίνουν κατηγορία.Τώρα στην ουρά αν δεν κάνει καμιά ζημιά ο Οφη εκτός έδρας βλέπω οι 12 νίκες να μην φτάνουν και να χρειάζονται 13 για την παραμονή.Προβλέπω μερικές ομάδες να κάνουν ντεμαραζ ανάλογο με το περσινό της Ξάνθης.


13; Πολλές δεν είναι ρε αδερφέ;Πιστεύεις πως μπορεί να κάνει ο Ερμής 5/6 για να κινδυνέψουν οι από πάνω;
sa-gt
Από KRETAWORLDBASKET.GR

Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΤΟY ΟΦΗ

"Αξιότιμοι κύριοι που έχετε την ευθύνη για επιλογές, αξιολογήσεις της Ελληνικής Διαιτησίας Καλαθοσφαίρισης, αν θέλετε επιτέλους να σώσετε την αξιοπιστία του Αθλήματος καλά θα κάνετε από εδώ και πέρα τουλάχιστον σε κάθε αγώνα να ορίζεται παρατηρητές διαιτησίας για να παρακολουθούν τους εκλεκτούς σας, προκειμένου εσείς να εκφράζεται άποψη για κάθε διαιτησία σαν των κυρίων Ξενικάκη – Τζιμογιάννη – Σαλικίδη.Το λέμε αυτό και το απαιτούμε γιατί για σας δεν αρκεί η γνώμη η δική μας με τα πειστήρια που είναι το φύλλο αγώνα και το D.V.D.Εμείς ως ΟΦΗ δίνουμε τους αγώνες μέσα στο παρκέ και θέλουμε οι κύριοι Διαιτητές να σέβονται την ιστορία του Σωματείου, την προσπάθεια που κάνουμε για να εκπροσωπήσει επάξια ο ΟΦΗ την περιφέρεια και την Κρήτη στο χώρο του Μπάσκετ.

Αν εσείς έχετε προδιαγράψει την τύχη της κάθε ομάδας πριν την έναρξη του πρωταθλήματος να μας το πείτε προκειμένου να κάνουμε και εμείς τις επιλογές μας. Ο κόσμος του ΟΦΗ που είναι πρωτοπόρος σε όλα τα επίπεδα και η ιστορία του Σωματείου δεν θα επιτρέψουν τέτοιες συμπεριφορές από Διαιτητές σαν των κυρίων Ξενικάκη – Τζιμογιάννη – Σαλικίδη. Καλά θα κάνετε να δείτε το D.V.D. του αγώνα Ηρακλής-ΟΦΗ για να καμαρώσετε τους εκλεκτούς σας.

Απομένουν έξι (6) αγωνιστικές. Επιτέλους σεβαστείτε το Σωματείο και τον κόσμο του, καθώς και την προσπάθεια που κάνουμε για να υποστηρίξουμε το άθλημα που λέγεται Μπάσκετ".
ΟΛΑ
QUOTE(Leon_cp3 @ Apr 12 2010, 14:31 ) *
13; Πολλές δεν είναι ρε αδερφέ;Πιστεύεις πως μπορεί να κάνει ο Ερμής 5/6 για να κινδυνέψουν οι από πάνω;

Μπορεί να κάνει 4 νίκες και με πολύ τύχη 5.
ANTIRISIAS
QUOTE(kaukasios @ Apr 12 2010, 02:08 ) *
και που ειναι το προβλημα?εδω εχουν γινει αλλα και αλλα!!!!

Σωστός!!! Απλά φιλικά το λέω, 150000€ δεν υπάρχουν στη συγκεκριμένη ομάδα. Κατάφεραν, οι ΄σοφοί' διοικούντες του ιστορικού σωματείου, από μηδεν οφειλές, και έσοδα από υποδομές, κατάφεραν να το φτάσουν στο -, με τεράστιες οφειλές σε παίκτες. Τελοσπάντων, τέρμα οι 'κακίες', ας ανέβει όποιος θέλει στην Α2, όποιος θέλει στη Α1, έτσι και αλλιώς, του χρόνου, το τοπίο θα είναιθ χαοτικό στο άθλημα!
NEAR EAST
QUOTE(ΟΛΑ @ Apr 12 2010, 20:25 ) *
Μπορεί να κάνει 4 νίκες και με πολύ τύχη 5.

δηλαδη φιλε μου μπορει να κανει εκτος εδρας νικες στο παγκρατι,στην ξανθη και στην ολυμπιαδα???αν γινει και αυτο θα τα εχουμε δει ΟΛΑ......
kaukasios
QUOTE(ANTIRISIAS @ Apr 12 2010, 21:30 ) *
Σωστός!!! Απλά φιλικά το λέω, 150000€ δεν υπάρχουν στη συγκεκριμένη ομάδα. Κατάφεραν, οι ΄σοφοί' διοικούντες του ιστορικού σωματείου, από μηδεν οφειλές, και έσοδα από υποδομές, κατάφεραν να το φτάσουν στο -, με τεράστιες οφειλές σε παίκτες. Τελοσπάντων, τέρμα οι 'κακίες', ας ανέβει όποιος θέλει στην Α2, όποιος θέλει στη Α1, έτσι και αλλιώς, του χρόνου, το τοπίο θα είναιθ χαοτικό στο άθλημα!

δεν ξερω αν το ταμειο ειναι μειον αλλα απο οτι διαβασαμε εγιναν δυνατες οικονομικα εισοδοι στην διοικηση της ομαδας.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.