Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Παναθηναικός 1ος Τελικός Α1
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4
shtarkws
Ο Παναθηναϊκός κοντράρει τα ματς με τον Ολυμπιακό γιατί έχει πιο δυνατά και πιο μεγάλα κορμιά και γιατί τον παρασύρει σε ρυθμό ροντέο. Βεβαια παίζει εντελώς άναρχα.

Αν ο κοουτς Σφαιροπουλος χάσει μια τέτοια σειρά 5 αγώνων θα ειναι θεμα imo
RipCity
Δεν είναι μπάσκετ αυτό που παίζουμε σήμερα. Τελείως ανέτοιμη για τον τελικό.
Dreamerpanos
Δεν έχουμε βάλει ούτε πόντο στα 4 λεπτά της τέταρτης περιόδου και χάνουμε με 3.... Ήμαρτον.
garou
τραγικο μπασκετ και απτους δυο
rankin
Αυτος ο Γκριν, πλακα μας κανει;;;
pan24
Ο ολυμπιακος εχει παρασυρθει απο το streetball μας και κινδυνευει
Ο μπουρουσης με το πεισμα και μονο χωρις να εχει παιξει τιποτα εχει 11 ποντους 9 ριμπαουντ
shtarkws
Μπουρούσης και Φωτσης μαζι στην 5αδα... Τεράστια τρύπα στην άμυνα
RipCity
Ο Πρίντεζης πρέπει να χει να πετύχει στεφάνι από το πρώτο δεκάλεπτο.
kotzito
Γκριν 1/9 σουτ και 7 ριμπάουντ. Μυστήρια πράγματα. Μέχρι και ο Πρίντεζης πάντως έχει κάνει 4-5 σουτ που δεν έχουν βρει καν στεφάνι.

Ο Σφαιρόπουλος κοιμάται τον ύπνο του δικαίου σήμερα. Δεν μπορεί να βάλει τα καλάθια βέβαια, αλλά έχει ευθύνη για 2-3 νεκρά διαστήματα μας που άργησε να αντιδράσει.
rankin
O Ολυμπιακός χάνει απο εναν ήδη κακό Παναθηναικό...
Μιλάμε για κάκιστη εμφάνιση 20/60 FG...
pan24
Λαθος του πασκουαλ που ολο το 4ο δεκαλεπτο μεχρι τωρα εχει μεσα τον τζειμς του 2/8 fg% και εχει εξω καλαθη
Μακαρι να μην το πληρωσουμε
Manu7
Παίδες τι συζητάμε... Ο Πρίντεζης δεν βρισκει ούτε ρακέτα από το 2ρο δεκάλεπτο και μετά. Απίθανο.Έχει αφήσει τα κοκκαλα του στο παρκέ φέτος.
Sence Of Defence
τραγικό μπάσκετ και άναρχο και από τις 2 ομάδες.
shtarkws
Η βγαζει εξω τον Τζειμς και παίζει ορθολογικά και προβλέψιμα η τον αφήνει μεσα και το ματς θα πάει οπως φωτίσει ο Θεός τον Μαικ
CG.
Με καλαθη και τζεημς να σου κλεινουν το ματς δεν
Dreamerpanos
Α καλά....

Άμα δεν κερδίσουμε τον σημερινό Ολυμπιακό,τι να περιμένουμε μετά...
nvip13
Βγαζεις τον Τζειμς οταν η μπαλα καιει και αφηνεις τον Νικ....
pan24
QUOTE (nvip13 @ May 28 2017, 22:41 ) *
Βγαζεις τον Τζειμς οταν η μπαλα καιει και αφηνεις τον Νικ....

Δεν τραβαγε αδερφε
Ο καλαθης δεν εχει σουτ αλλα ο τζειμς κατεστρεφε επιθεση καθε φορα που ακουμπαγε μπαλα
Dreamerpanos
Τέλος.

Τι να πεις για το σημερινό....Κρίμα.
SG3ptshooter
Ρε συ Καλάθη δεν είναι αυτό η λύση. Πόσες φορές ακόμα μέχρι να το δεχτείς...
nvip13
QUOTE(pan24 @ May 28 2017, 22:42 ) *
Δεν τραβαγε αδερφε
Ο καλαθης δεν εχει σουτ αλλα ο τζειμς κατεστρεφε επιθεση καθε φορα που ακουμπαγε μπαλα


Οπως και να χει δεν ηταν λογικο και γι αυτο αμεσως τον ξανα εβαλε.
1000 φορες στα κρισημα Τζειμς παρα Καλαθης.
Dreamerpanos
Έτσι είναι όταν δεν έχεις @@.

Σου κάνει 10-2 και τέλος.
rankin
Μια ακόμα κλεφτοκοτάδικη νικη γράφτηκε στην ιστορία αυτης της ομάδας.
Τι να πω;
Εχω την αισθηση οτι ο Παναθηναικός στο τελος καπου αγχώθηκε. Δεν εξηγείται διαφορετικα
TakeshyKurosawa
Πολύ χαμηλό επίπεδο μπάσκετ.. Χάλια οι ομάδες μας!
katharop
Δεν θέλω να τον ξαναδώ μπροστά μου τον παίκτη τοπικού επιπέδου με το όνομα τζέιμς. Μέχρι κολοσσό και βαρυά βαρυά.
garou
QUOTE (Dreamerpanos @ May 28 2017, 22:46 ) *
Έτσι είναι όταν δεν έχεις @@.

Σου κάνει 10-2 και τέλος.

ποιος να τα εχει ?ο καλαθης ο φελντειν ο γκιστ?
ποτε τα ειχαν αυτοι για να τα βορουν και τωρα
περιμενουμε απτον φωτση να παρει το παιχνιδι
Stojako
Ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων αν δεν πάρουμε 4άρι επιπέδου Ευρωλίγκας του χρόνου θα είναι τεράστιο έγκλημα από την διοίκηση. Τεράστιο.
salonikatasos
ο τζέιμς το έδωσε το σημερινό ματς. ο μπουρούσης δείχνει σε καλή κατάσταση πάντως,άρα η σειρά έχει πολύ δρόμο ακόμα. όλοι οι περιφερειακοί μας σήμερα παίζει να μην είχαν αθροιστικά 10 πόντους
garou
QUOTE (katharop @ May 28 2017, 22:47 ) *
Δεν θέλω να τον ξαναδώ μπροστά μου τον παίκτη τοπικού επιπέδου με το όνομα τζέιμς. Μέχρι κολοσσό και βαρυά βαρυά.

ειμαι σιγουρος οτι μετα τους τελικους ανεξαρτητα του αποτελεσματος δεν θα τον ξαναβλεπαμε εται και αλλιως
RipCity
Τραγικό παιχνίδι, πάλι καλά το πήραμε με τον Ορθόδοξο αδερφό να ναι καθοριστικός.

Καλά εκεί που σούταρε mid range ο Καλάθης στο 61-58 νομίζω δεν πιστεύω ότι υπήρχε έστω ένας που να περίμενε να μπει. Ούτε η γυναίκα του. Τι πράμα είναι αυτός ρε παιδιά, κουλαμάρα ultra level.
Nik Tepits
Οτι και να λεμε ο Καλαθης το χασε το παιχνιδι! Γιατι παιρνει προσπαθειες ακομα στα κρισιμα, γιατι???

Αντε γεια, μας βλεπω με σκουπα τωρα.
Crash95
ουφφφ ανακουφιση παλι καλα το πηραμε και 1-0, αυτο το ματς το χαριζε συνεχεια ο ενας στον αλλον. Τεραστια χαμενη ευκαιρια για Παο, γιατι ο Οσφπ ηταν κακιστος, με το μυαλο ακομα στη Πολη, και πολυ κουρασμενος, παρολα αυτα περα απο ριβερς φωτση και καποιες καλες περιοδους των μπουρουση σινγκλετον δεν πηρε τιποτα απτους αλλους.

Ο Σπανουλης ηταν χαλια, ευτυχως ομως στο τελος ηταν ηρεμος και δεν εκανε τρελα αλλα τροφοδοτησε πολυ σωστα τον Μιλουτινοφ. Η αμυνες του Παπανικολαου και το παθος του καναν τη διαφορα. Συνεχιζουμε...
Sence Of Defence
QUOTE (rankin @ May 28 2017, 22:47 ) *
Μια ακόμα κλεφτοκοτάδικη νικη γράφτηκε στην ιστορία αυτης της ομάδας.
Τι να πω;
Εχω την αισθηση οτι ο Παναθηναικός στο τελος καπου αγχώθηκε. Δεν εξηγείται διαφορετικα


δεν είναι κλεφτοκοτάδικη, είδαμε κακό μπάσκετ και από τις 2 ομάδες με τον ολυμπιακό να έχει χαμηλό μεντάλιτι παρόλο που έπαιζε εντός έδρας. Στα επόμενα παιχνίδια θα δούμε πιο οργανωμένες επιθέσεις και άμυνες. Το πρώτο ήταν του στραβού.. που λένε και στο τάβλι..
MustGK
Κέρδισε ο λιγότερος κακός και ο πιο ορθολογικός παικτικά.
RipCity
QUOTE (Crash95 @ May 28 2017, 21:50 ) *
ουφφφ ανακουφιση παλι καλα το πηραμε και 1-0, αυτο το ματς το χαριζε συνεχεια ο ενας στον αλλον. Τεραστια χαμενη ευκαιρια για Παο, γιατι ο Οσφπ ηταν κακιστος, με το μυαλο ακομα στη Πολη, και πολυ κουρασμενος, παρολα αυτα οι περα ριβερς φωτση και καποιες καλες περιοδους των μπορουση σινγκλετον δεν πηρε τιποτα απτους αλλους.

Ο Σπανουλης ηταν χαλια ευτυχως στο τελος ηταν ηρεμος και δεν εκανε τρελα αλλα τροφοδοτησε πολυ σωστα τον Μιλουτινοφ. Η αμυνες του Παπανικολαου και το παθος του καναν τη διαφορα. Συνεχιζουμε...


Δημιουργικά ήταν εξαιρετικός ο Σπανούλης, εκτελεστικά κακός. Αν δεν είχαμε πάθει κουλαμάρα θα τέλειωνε με 15 ασίστ εύκολα.
kotzito
Ο λιγότερο κακός νίκησε σήμερα. Κάκιστο μπάσκετ κι από τους δύο. Να'ναι καλά ο Βασίλης που έκανε κανένα 2 κόλπα στο τέλος και μοιράσει τουλάχιστον 10-12 καλάθια πάρε-βάλε από τους 63 πόντους που βάλαμε, κι ο Μιλουτίνοφ που μας κράτησε όταν χρειάστηκε. Καλά, αν παίξουμε έτσι βέβαια και την άλλη Κυριακή το break φαντάζει πιο πιθανό.

Χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟ. Ντάξει, ο Ρίβερς πες κουράστηκε μετά από κάποια στιγμή, αλλά ο Τζεϊμς πρέπει να κατέστρεψε τουλάχιστον 3-4 επιθέσεις στο τελευταίο τρίλεπτο.
D-Wade
Το σημερινό ματς ήταν φουστανέλα , τσαρούχι και όποιον πάρει ο χάρος. Τεσπα το 1-0 μετράει.

Έπαιξε και 34.26 ο Σπανούλης. Ευτυχώς που η σειρά είναι πολύ απλωμένη και υπάρχει χρόνος για ξεκούραση.

Ο Πριντεζης φαίνεται να έχει παραδώσει πνεύμα
Boom Dizzle
Σορυ στους φιλους ολυμπιακους αλλα τους το χαρισαμε το ματς σημερα.Οπως εχουμε χαρισει τοσα και τοσα φετος.Με τετοιο ποσοστο στις βολες,με 8 ποντους στην 4η περιοδο δεν κερδισε κανενας!Επισης ΜΑΙΚ ΤΖΕΙΜΣ..οσο και να τον στηριζα δεν θελω να τον ξαναδω να παιζει για την ομαδα μου.Αποτυχημενος!

ΥΓ: Επειδη υποστηριζω ΔΓ και τις κινησεις του προτινω να τους βαλει να γυρισουν με τον ηλεκτρικο και τον Τζειμς μη σου πω με το μεταμεσονυχτιο λεωφορειο tongue.gif tongue.gif
The Mailman
Ο υπεύθυνος για αυτό το χάλι ήταν απών σήμερα ...
Κάποιος έγραψε ότι ο μοορουσης είναι σε καλή μέρα... μάλλον είδα άλλο ματς, μαύρη τρύπα αμυντικά..

Το ματς ήταν σούπα όμως φάνηκε στο τέλος ότι Διαμαντίδη δεν έχουμε ..

Ο τζειμς ο γνωστός τσαρλατάνος..

Ο πασχαλης καλά το πήγε αλλα σε καίρια σημεία κοιμήθηκε .
Dreamerpanos
Ο Τζέιμς,ειδικά,σήμερα πρέπει να γυρίσει μπουσουλώντας αφού τελειώσει το άγαλμα του έξω από το ΣΕΦ για την σημερινή νίκη του Ολυμπιακού.
rankin
QUOTE(Boom Dizzle @ May 28 2017, 22:54 ) *
Σορυ στους φιλους ολυμπιακους αλλα τους το χαρισαμε το ματς σημερα.

Εγω συμφωνώ μαζί σου για αυτο και μίλησα για κλεφτοκοτάδικη νίκη.
Ο Ολυμπιακός έπεσε απο την Ακρόπολη και βρήκε και πορτοφόλι
Με τέτοια εικόνα και με το μομέντουμ όσο προχωράει ο αγώνας να ειναι με τον Παναθηναϊκό, δεν έχω καταλάβει ακόμα πως κερδίσαμε.
Εντάξει, παίξανε ρόλο κάποιες εμπνεύσεις του Βασίλη, το efficiency του Μιλουτίνοφ και η τάπα του Παπανικολάου στον Ρίβερς, αλλά ο Παναθηναικός ξαφνικά έσβησε.

Τραγικό παιχνίδι που γρήγορα θα ξεχαστεί.
pan24
Πιστευω οπως παιξαμε στο τελευταιο 2λεπτο οτι αν αντι καλαθη/τζειμς παιρναμε τον ΔΔ απο το σπιτι του οπως ειναι και τον βαζαμε να παιξει θα κερδιζαμε
CG.
QUOTE (Nik Tepits @ May 28 2017, 22:49 ) *
Οτι και να λεμε ο Καλαθης το χασε το παιχνιδι! Γιατι παιρνει προσπαθειες ακομα στα κρισιμα, γιατι???

Αντε γεια, μας βλεπω με σκουπα τωρα.

Μπα θα παει στο 5ο
john wick
Συγχαρητηρια στον κοουτς Xavi ,ο οποιος παρουσιασε μια ομαδα καταπληκτικη κ σημερα...
Δεν ειμαι καθολου σιγουρος πλεον οτι με αυτον τον προπονητη θα δουμε ασπρη μερα..
Ειχε τοσες μερες να προετοιμασει την ομαδα για αυτον τον αγωνα...τον 1ο της σειρας που συνηθως κρινει το πρωταθλημα...κ βαλαμε 58 ποντους... 69.gif
garou
QUOTE (john wick @ May 28 2017, 23:00 ) *
Συγχαρητηρια στον κοουτς Xavi ,ο οποιος παρουσιασε μια ομαδα καταπληκτικη κ σημερα...
Δεν ειμαι καθολου σιγουρος πλεον οτι με αυτον τον προπονητη θα δουμε ασπρη μερα..
Ειχε τοσες μερες να προετοιμασει την ομαδα για αυτον τον αγωνα...τον 1ο της σειρας που συνηθως κρινει το πρωταθλημα...κ βαλαμε 58 ποντους... 69.gif

δεν φταιει ο τσαβι αν εχουμε γεμισει τουβλαδορους και μανταλακιδες
θα φταιει ομως αν δεν τους διωξει ο καλοκαιρι
Zephyr
Το ξέραμε εξ αρχής ότι ούτε καλό μπάσκετ θα βλέπαμε, ούτε ξεάγχωτο. Κάτι πάει πολύ στραβά και πρέπει να το δουν στην ομάδα, δεν γίνεται να πάρουμε πρωτάθλημα με 3 παίχτες και τους υπόλοιπους να πετάνε αετό. Μεγάλος Σπανουλης, έκρινε το ματς. Πάμε για το επόμενο.
Sence Of Defence
QUOTE (Boom Dizzle @ May 28 2017, 22:54 ) *
Σορυ στους φιλους ολυμπιακους αλλα τους το χαρισαμε το ματς σημερα.Οπως εχουμε χαρισει τοσα και τοσα φετος.Με τετοιο ποσοστο στις βολες,με 8 ποντους στην 4η περιοδο δεν κερδισε κανενας!Επισης ΜΑΙΚ ΤΖΕΙΜΣ..οσο και να τον στηριζα δεν θελω να τον ξαναδω να παιζει για την ομαδα μου.Αποτυχημενος!

ΥΓ: Επειδη υποστηριζω ΔΓ και τις κινησεις του προτινω να τους βαλει να γυρισουν με τον ηλεκτρικο και τον Τζειμς μη σου πω με το μεταμεσονυχτιο λεωφορειο tongue.gif tongue.gif


Φίλε δεν χάρισες τίποτα, εάν δεν μπορείς να κερδίσεις τον ολυμπιακό με τέτοιο κακό παιχνίδι που έκανε σήμερα δεν θα τον κερδίσεις ποτέ...
MustGK
QUOTE (john wick @ May 28 2017, 23:00 ) *
Συγχαρητηρια στον κοουτς Xavi ,ο οποιος παρουσιασε μια ομαδα καταπληκτικη κ σημερα...
Δεν ειμαι καθολου σιγουρος πλεον οτι με αυτον τον προπονητη θα δουμε ασπρη μερα..
Ειχε τοσες μερες να προετοιμασει την ομαδα για αυτον τον αγωνα...τον 1ο της σειρας που συνηθως κρινει το πρωταθλημα...κ βαλαμε 58 ποντους... 69.gif


Ναι ο πασκουάλ θα σταματήσει τον τρελο τζειμς, τον ατομιστή πλει μεικερ σινγλετον, θα κάνει τον γκιστ όπως ήταν προ τραυματισμού(δεν φταιει ο παίκτης απλά ένας τραυματσμός σε πάει πολύ πίσω), θα φέρει και δεύτερο πεντάρι, θα κάνει παίκτη τον φελντειν, και θα αναβαθμίσει το αιώνιο ταλέντο ΒΧ, θα κάνει τον Παπά να εφανιστεί σαν παίκτης. Για αυτά φταίει ο Πασκουάλ.... Πιστεύεται ότι νομίζεται...
Crash95
Περιμενω αλλο ματς τη πεμπτη και να πηγαινει γυρω στους 75 ποντους. Ελπιζω να δουμε καλυτερο μπασκετ. Ο οσφπ πρεπει να κοψει το μακρινο σουτ του Παο παση θυσια και ας φαει και μερικα ευκολα διποντα , για να μην παρει ψυχολογια θα χει και εδρα κτλκτλ

Αν το παει σε πιο αργο τεμπο και πιο οργανωμενα θα εχουμε ελπιδες και για το 2-0(φυσικα αν βαλουμε και κανα σουτ γιατι σημερα αστο). Το μονο που θελω ειναι η ομαδα να μπει να κερδισει τη πεμπτη και οτι βγει, μην πει οκ εχουμε το Σεφ και δεν πειραζει αμα χασουμε
Thodoros
QUOTE (kotzito @ May 28 2017, 22:53 ) *
Ο λιγότερο κακός νίκησε σήμερα. Κάκιστο μπάσκετ κι από τους δύο. Να'ναι καλά ο Βασίλης που έκανε κανένα 2 κόλπα στο τέλος και μοιράσει τουλάχιστον 10-12 καλάθια πάρε-βάλε από τους 63 πόντους που βάλαμε, κι ο Μιλουτίνοφ που μας κράτησε όταν χρειάστηκε. Καλά, αν παίξουμε έτσι βέβαια και την άλλη Κυριακή το break φαντάζει πιο πιθανό.

Χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟ. Ντάξει, ο Ρίβερς πες κουράστηκε μετά από κάποια στιγμή, αλλά ο Τζεϊμς πρέπει να κατέστρεψε τουλάχιστον 3-4 επιθέσεις στο τελευταίο τρίλεπτο.


Αυτό έγινε πάνω-κάτω.

Στα άλλα:
Εδώ είμαι και εγώ! το λέω στους δικούς μου ...να δω τι άλλο θα βρείτε να πείτε για το σημερινό ( εγώ τα έλεγα ) μακάρι να δούμε μια καλύτερη εικόνα από κάποιον που έπαιζε σήμερα! Γιατι μόνο με Τζειμς (ότι να ναι) δεν ... πάλι μας οδήγησε στην καταστροφή, αλλά δεν θα σας κάνω την χάρη...δεν έφταιγε αυτός ! να μάθουν να σουτάρουν κι άλλοι αλλιώς δεν έχουν θέση στην ομάδα.
Σίγκλετον τουλάχιστον στην Αρχή ήταν στα χαμένα εντελώς...φανερό το Μαπ που δεν υπάρχει! ( κάποια στιγμή έκανα πάρτι στα επιθετικά )
Έτσι δεν κάνει διπλό στο ΣΕΦ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.