Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αρης - Τop16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2
Air Kef
Πηρα το θαρρος αν ανοιξω εγω το τοπικ.Νιωθω αισιοδοξος για τον Αρη,και ελπιζω να μου βγει σε καλο.

Τα γκρουπ δυναμικοτητας:

1ο γκρουπ: ΤΣΣΚΑ, Παναθηναϊκός, Λιέτουβος, Ρεάλ Μαδρίτης
2ο γκρουπ: Μακάμπι, Σιένα, Ουνικάχα Μάλαγα, Τάου
3ο γκρουπ: Μπαρτσελόνα, Εφές, Ζαλγκίρις, Ούλκερ/Φενέρ
4ο γκρουπ: Ολυμπιακός, Άρης, Παρτίζαν, Ρόμα



Γνωμες/αποψεις/προτιμησεις;;


Υ.Γ.: Την ευγενικη εισαγωγη την εγραψα για να μην φαω ξυλο και χαρακτηριστω γκαντεμης αν ο Αρης δν περασει στους 8. biggrin.gif
klearxos
CSKA-Siena-Zalgiris
apkat
Den γινεται αυτο..Ειναι ολες απο τον ομιλο του Ολυμπιακου της πρωτης φασης..Μεχρι 2 ομαδες απο τα ιδια γκρουπ μπορει να κληρωθουν μαζι..
scales84
Λοιπον,βασικα απο το πρωτο γκρουπ εγω θα ελεγα αν γινεται να ξαναπαρουμε την λιετουβος.πιστευω οτι αυτη τη φορα θα τους παρουμε.Κι απο κει και περα ενας ομιλος με ακομα ταου και φενερ δεν μου φαινεται ασχημος..

3 ασσους παση θυσια δλδ στο παλε κι ενα διπλο στην αγαπημενη τουρκια.κι ολα παιζονται.νομιζω οτι ειναι ο ιδανικοτερος ομιλος που θα μπορουσαμε να χουμε αν ερθει..
xaotiki_diastasi
Κ γω θέλω Λιέτουβος! Πρέπει επιτέλους να της ξεπληρώσουμε τα χρωστούμενα και είναι μια καλή ευκαιρία τώρα. Κ για συμπλήρωμα Σιένα και Φενέρ! Θα ήταν μια τέλεια κλήρωση...
ΑΝ επιτέλους καταφέρουμε να κρατήσουμε το αήτητο της έδρας, τότε γιατί όχι και 1οι σε αυτόν τον όμιλο icon_drunk.gif icon_drunk.gif
scales84
εισαι σιγουρος για τη σιενα?αυτο το 0-19 στην ιταλια συν του οτ ιμ αρεσε και με φοβισε πολυ περισσοτερο στην πρωτη φαση η σιενα σε σχεση με την ταου την κανουν ανεπιθυμητη για μενα
xavier
Πλέον μόνο στον όμιλο του παο δεν μπορούμε να πέσουμε...
Διαλέχτε

CSKA
Maccabi
Barcelona
Aris

CSKA
Unicaja
Barcelona/Fenerbahce
Aris

Rytas
TAU
Fenerbahce 77.gif /Barcelona
Aris

Rytas
Siena
Barcelona
Aris

Real Madrid
Siena/Maccabi
Efes/Zalgiris
Aris
hagi
Δύσκολα τα πράγματα αλλά όχι ακατόρθωτα.Δεν θα πω επιλογές..Θα περιμένω την κλήρωση για να μιλήσουμε συγκεκριμένα..
xaotiki_diastasi
Αν πετύχουμε τη Ρίτα και τη Φενέρ θα είμαστε καλά. Πότε γίνεται η κλήρωση;
NBAer
QUOTE(xavier @ Feb 1 2008, 09:23 ) *
Πλέον μόνο στον όμιλο του παο δεν μπορούμε να πέσουμε...

Γιατι αυτο?
Εγω εχω αντιθετη αποψη....
PeTraN
QUOTE(xavier @ Feb 1 2008, 11:23 ) *
Πλέον μόνο στον όμιλο του παο δεν μπορούμε να πέσουμε...
Διαλέχτε

CSKA
Maccabi
Barcelona
Aris

CSKA
Unicaja
Barcelona/Fenerbahce
Aris

Rytas
TAU
Fenerbahce 77.gif /Barcelona
Aris

Rytas
Siena
Barcelona
Aris

Real Madrid
Siena/Maccabi
Efes/Zalgiris
Aris


STOYS NEOYS OMILOYS PRWTH PROTEREOTITA EINAI NA MHN EINAI AP TO IDIO GROUP OMADES POY HTAN STHN PRWTH FASH..
KAI DEYTERH PROTEREOTITA NA MHN EINAI APO THN IDIA XWRA!

ME ENA MIKRO KSEKA8ARISMA POY MPORESA NA KANW PROKIPTOYN:

PAO---------TAU/MALAGA----------ZALGIRIS/EFES----OLYMPIAKOS/ARIS
CSKA--------MACCABI/MALAGA---BARCA/ULKER------PARTISAN/ROMA
LIETUVUS--SIENA/TAU------------BARCA/ULKER------PARTISAN/ROMA
REAL--------SIENA/MACCABI-----ZALGIRIS/EFES-----OLYMPIAKOS/ARIS
scales84
Παιδια εγω στην περσινη κληρωση που χα δει ζωντανα θυμαμαι να αναφερετε χαρακτηριστικα οτ ιτο πρωτο κριτηριο ειναι να μην ειναι απο την ιδια χωρα
NBAer
QUOTE(scales84 @ Feb 1 2008, 19:01 ) *
Παιδια εγω στην περσινη κληρωση που χα δει ζωντανα θυμαμαι να αναφερετε χαρακτηριστικα οτ ιτο πρωτο κριτηριο ειναι να μην ειναι απο την ιδια χωρα

Δεν θυμαμαι αν ηταν περυσι, αλλα φετος δεν ισχυει αυτο....
2ο κριτηριο ειναι.
Warrior
Tα κριτηρια παιδια νομιζω οτι ειναι τα ιδια με περυσι(και με ολα τα προηγουμενα χρονια).Απλα οι ελληνικες
ειχαν μπει σε διαφορετικα γκρουπ δυναμικοτητας και ετσι οι δυνατοι συνδυασμοι εδιναν πολυ μικρη
πιθανοτητα(αν οχι μηδενικη) να πεσουν δυο Ελληνικες στον ιδιο ομιλο...Η κατασταση μπερδευτηκε επειδη
φετος Αρης και Ολυμπιακος βρισκονται στο ιδιο γκρουπ και μαλιστα στο 4ο!Αν ηταν στο πρωτο,παλι θα ηταν
σχεδον απιθανο να συναντηθουν Ελληνικες ομαδες.

Οποτε χωρις να εχω προλαβει να το ψαξω το θεμα....νομιζω οτι οι δυνατοι συνδυασμοι ειναι αυτοι που
εγραψe ο Petran λιγο πιο πανω!

Οποτε διαλεγω Ρεαλ και Σιενα,ενω απο το 3ο γκρουπ δεν εχω προτιμηση σε αυτη την περιπτωση! tongue.gif
Και διασταυρωση στα πλευ-οφ με τον ομιλο της Λιετουβος!! rolleyes.gif w00t.gif biggrin.gif
basketaris
To μυστικο της κληρωσης ειναι η σειρα με την οποια θα βγουν τα μπαλακια απο την κληρωτιδα, για καθενα απο τα 4 γκρουπ. Eτσι, αν υποθεσουμε οτι στο 1ο γκρουπ (Παο, Τσσκα, Λιετουβος, Ρεαλ) δεν μπορει να γινει καμια προβλεψη σχετικα με τη σειρα που θα βγουν οι ομαδες (24 διαφορετικοι συνδυασμοι), τοτε κοιταμε απευθειας το 2ο γκρουπ (Σιενα, Μακαμπι, Μαλαγα, Ταου) για να δουμε τους περιορισμους που υπαρχουν.

Κατα προτεραιοτητα ισχυουν οι εξης περιορισμοι:

bball.gif Οχι ομαδες απο ιδιο γκρουπ
bball.gif Οχι ομαδες απο ιδια χωρα

Λεγοντας αυτα, εννοουμε οτι οι ομιλοι μεχρι εδω θα διαμορφωθουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ετσι ωστε να ΜΗΝ υπαρχουν κληρωσεις που να αντιβαινουν στους 2 παραπανω περιορισμους. Αν καποιος κανει και τους 576 (!) συνδυασμους (24 πιθανες σειρες για το 1ο γκρουπ Χ 24 για το 2ο) και τηρωντας αυτους τους κανονες, τα δυνατα γκρουπ ειναι:

1) Παο-Μακαμπι / Τσσκα-Μαλαγα / Λιετουβος-Ταου / Ρεαλ-Σιενα

2) Παο-Μαλαγα / Τσσκα-Μακαμπι / Λιετουβος-Ταου / Ρεαλ-Σιενα

3) Παο-Ταου / Τσσκα-Μαλαγα / Λιετουβος-Σιενα / Ρεαλ-Μακαμπι

4) Παο-Σιενα / Τσσκα-Μαλαγα / Λιετουβος-Ταου / Ρεαλ-Μακαμπι

Με την ιδια λογικη προχωρωντας, δηλαδη 24 διαφορετικες σειρες για το 3ο γκρουπ, αλλα με την υποσημειωση οτι οι περιορισμοι εχουν πλεον χαλαρωσει (δηλ. εξακολουθουν να ισχυουν εφοσον ειναι εφικτο, αλλα καποια στιγμη αναγκαστικα θα παρακαμφθουν), οι αντιστοιχες περιπτωσεις ομιλων:

1α) Παο-Μακαμπι-Ζαλγκιρις / Τσσκα-Μαλαγα-Μπαρτσελονα / Λιετουβος-Ταου-Φενερ / Ρεαλ-Σιενα-Εφες

1β) Παο-Μακαμπι-Ζαλγκιρις / Τσσκα-Μαλαγα-Φενερ / Λιετουβος-Ταου-Μπαρτσελονα / Ρεαλ-Σιενα-Εφες

2α) Παο-Μαλαγα-Ζαλγκιρις / Τσσκα-Μακαμπι-Μπαρτσελονα / Λιετουβος-Ταου-Φενερ / Ρεαλ-Σιενα-Εφες

2β) Παο-Μαλαγα-Ζαλγκιρις / Τσσκα-Μακαμπι-Φενερ / Λιετουβος-Ταου-Μπαρτσελονα / Ρεαλ-Σιενα-Εφες

3) Παο-Ταου-Εφες / Τσσκα-Μαλαγα-Φενερ / Λιετουβος-Σιενα-Μπαρτσελονα / Ρεαλ-Μακαμπι-Ζαλγκιρις

4) Παο-Σιενα-Εφες / Τσσκα-Μαλαγα-Φενερ / Λιετουβος-Ταου-Μπαρτσελονα / Ρεαλ-Μακαμπι-Ζαλγκιρις

Οπως καταλαβαινετε, στο 4ο γκρουπ δυναμικοτητας, αρονται οι περιορισμοι και μπορει να πεσει ο οποιοσδηποτε με οποιονδηποτε. Οποτε, με λιγα λογια, διαλεχτε ομιλο! smile.gif

Βασει αριθμου εναλλακτικων επιλογων, παντως, μεγαλυτερες πιθανοτητες να βγουν εχουν τα 4 πρωτα σεναρια (1α-1β-2α-2β). Αν επρεπε να διαλεξω εγω, θα ελεγα σαφεστατα Λιετουβος (τραυματιστηκε κι ο Νιλσεν)-Ταου-Φενερ, μιας και πιστευω οτι μπορουμε να τους παρουμε και τους 3 εδω (πιο δυσκολα την Ταου, βεβαια, η οποια, ομως, δεν εχει παιξει στο Παλε και πιθανως να επηρεαστει) και μπορουμε θεωρητικα να χτυπησουμε πιο ευκολα τις αντιστοιχες εδρες (Καουνας-Κων/πολη). Αρα εχουμε μεγαλυτερο ευρος πιθανων νικων, απο 3 εως 5 (μακαρι! ohmy.gif )...

Και τελος, για επιλογο αυτου του...μυθιστηορηματος ( tongue.gif ) να δωσω μια τελικη προβλεψη για ολους τους ομιλους:

Παο-Μαλαγα-Ζαλγκιρις-Ρομα

Τσσκα-Μακαμπι-Μπαρτσελονα-Παρτιζαν

Λιετουβος-Ταου-Φενερ-ΑΡΗΣ

Ρεαλ-Σιενα-Εφες-Ολυμπιακος

Ολα τα παραπανω τα γραφω με επιφυλαξη, μηπως εχω παραβλεψει κατι ή μηπως δεν εχω κατανοησει καλα καποιο "παραθυρακι" κανονισμου. Οποτε, αν πεσουν αλλα αντ' αλλων, μην...πυροβολησετε τον πιανιστα! tongue.gif

Για να δουμε τι θα πιασω.... 39.gif
Warrior
Σε περιπου δυο ωριτσες απο τωρα θα ξερουμε τους αντιπαλους μας στην φαση των 16,οπως και ολες τις
διασταυρωσεις μεχρι τον τελικο της διοργανωσης!!

Αντε καλη μας τυχη!Ευχομαι να φανει γενναιοδωρη η κληρωτιδα μαζι μας... smile.gif
basketaris
Και γω ειμαι...καλωδιωμενος! tongue.gif
Ιnternet, ραδιοφωνο και προσευχες για κατι καλο! smile.gif
Καλη μας κληρωση!
scales84
χαχαχαχαχαχα.

100% επιτυχια.και ο δρομος για τους 8 ειναι ορθανοιχτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Warrior
ΚΑι ναι ο basketaris πετυχε τον ομιλο!! ohmy.gif 77.gif

Με Λιετουβος,Ταου,Φενερ!!
celtic_pride
Μια χαρά ο όμιλος... biggrin.gif biggrin.gif ...Με λιγο προσοχή περνάμε σίγουρα στους 8...
scales84
Ε ΜΕ ΑΔΙΚΕΙΣ.τον ειχα ζητησει πρωτος τον ομιλο!!!!!:P
klearxos
Θεωρω οτι το προγραμμα θα ειναι παλι βασικο.
Με μια νικη εντος εδρας επι τις Λιετουβος ή της Ταου (αν υπολογισουμε το περσινο προγραμμα) παταμε γερα και ανεβαζουμε ψυχολογια.
xaotiki_diastasi
Λουκούμι!
Θέλω πρώτο ματς εκτός με Ταού. (Να πάμε χωρίς το άγχος της νίκης κ να κάνουμε το μπαμ) icon_drunk.gif
hagi
πολυ καλή κλήρωση μπορώ να πω..Άντε να δούμε και τα παιχνίδια..Μπορούμε σίγουρα να περάσουμε...
klearxos
Πρωτος αγωνας με Φενερ εντος
NBAer
QUOTE(celtic_pride @ Feb 4 2008, 14:31 ) *
Μια χαρά ο όμιλος... biggrin.gif biggrin.gif ...Με λιγο προσοχή περνάμε σίγουρα στους 8...

Αυτο ειναι που δεν καταλαβαινω σε εσας τους Αριανους. blink.gif
Πως γινεται να περνατε ΣΙΓΟΥΡΑ στους 8 απο την 11-3 Λιετουβος και την 9-5 Ταου με λιγη μονο προσοχη?

Αυτη η υπερ-αισιοδοξια σας τρωει παντα στο τελος..... tongue.gif
Warrior
Καλο ματς για αρχη!!Μετα που παμε,εχει βγει?

Απο τους πιο βατους ομιλους που θα μπορουσαμε να εχουμε!Γι'αυτο ειμαστε χαρουμενοι ΝΒΑερ...
Μην γινεσαι και συ τοσο ακριβολογος τετοιες ωρες! tongue.gif

Σιγουρα ειμαστε το αουτσαιντερ,αλλα μας αφηνει η κληρωση το περιθωρειο να ονειρευομαστε νομιζω!
scales84
Νομιζω οτι το να λεμε περναε σιγουρα ειναι υπερβολικο.Απο την αλλη ομως οτανξεκινας απο το 4ο γκρουπ και περνεις τετοιον ομιλο εισαι αισιοδοξος.και εξηγω οτι η λιετουβος μπορει αν χει 11-3 αλαλ στο παλε αυτοκτονησαμε(δεννομιζω οτι θα ξαναχασουμε τετοιο ματς)ενα στη λιθουανια χασαμε 5 ποντους και γυρισαμε σε 3 λεπτα απο 18...αρα δεν νομιζω οτι εχει τεραστια διαφορα αν σκεφτεις οτι απο αυτους χτυπησε σοβαρα ο νιλσεν και ο αρης θα χει 2 παικτες συν..

την ταου την υπολογιζουμε αλλα δεν νομιζω οτι τρομαξε κανεναν στην πρωτη φαση και την θελαμε πολυ περισσοτερο απο τη σιενα ενω η φενερ ειναι οι γνωστοι καλοι πελατες τουρκοι.οποτε δνε ειναι σιγουρο οτι περναμε ,αλλα ειναι ο ομιλοςπου μας δινει τις περισσοτερες πιθανοτητες
weirdo1977
οι τρεις νίκες στο pale είναι πέρα για πέρα εφικτές συν το παραδοσιακό διπλό μέσα στην τουρκια πάμε στις 4, αν με 4 νίκες δεν περάσουμε τι να πω... rolleyes.gif
Warrior
Στους 8 ο ομιλος μας διασταυρωνεται με αυτον του Παναθηναικου...
basketaris
Δεν πιστευω να εχετε παραπονο! Σας εδωσα τον ομιλο με απολυτα επιτυχια, επιβεβαιωνοντας και την προβλεψη-παρακληση του scales! smile.gif smile.gif smile.gif

Πολυ καλη κληρωση, στα μετρα μας ειναι η προκριση, χωρις φυσικα να παιρνουν τα μυαλα μας αερα!

Μεγαλο ρολο θα παιξει το προγραμμα, αφου η αλληλουχια των αγωνων θα καθορισει εν πολλοις και την τελικη εκβαση.

Μεχρι, λοιπον, να ανακοινωθει το προγραμμα, μπορουμε να ειμαστε ικανοποιημενοι οτι πετυχαμε την ΚΑΛΥΤΕΡΗ δυνατη κληρωση!

Ειμαι πολυ αισιοδοξος γιατι τις 2 απο τις 3 ομαδες τις ξερουμε πολυ καλα, ενω η Ταου δεν γνωριζει τι εστι Παλε... 19.gif Επισης, σε Λιθουνια και Κων/πολη, εχουμε τα φοντα και περισσοτερες πιθανοτητες να χτυπησουμε τα -πολυποθητα- διπλα!

"Aρειαναρα δεν ειμαι ενταξει, που περνα- που περναω στους δεκαξι....
Πηγαινε με και στη Μαδριτη να τρελα- να τρελανω τον πλανητη!"
weirdo1977
QUOTE(Warrior @ Feb 4 2008, 14:48 ) *
Στους 8 ο ομιλος μας διασταυρωνεται με αυτον του Παναθηναικου...



οποτε θέλουμε 2 νίκες εκτος έδρας smile.gif
thrylos7
Μια χαρά η κλήρωση για τον Άρη, πράγματι του δίνει πολλά περιθώρια πρόκρισης και ο προφανής αντίπαλός του είναι η Λιέτουβος, που όμως έχει ελαφρώς περισσότερες πιθανότητες να περάσει. Πολύ ισχυρές έδρες όλες, οπότε κάθε διπλό θα έχει ιδιαίτερη σημασία...

Ταού - Άρης - Λιέτουβος - Φενέρ νομίζω είναι μια φυσιολογική σειρά και μακάρι να είναι αυτή η κατάταξη στις 20 Μαρτίου.
Igor
Ατυχια να διασταυρωνετε ο ομιλος του Αρη με αυτον του ΠΑΟ..
Εκτος αν βγειτε 1οι και γλιτωσετε ...

smiley.gif smiley.gif
spysta
Πολυ καλη κληρωση για τον Αρη!!!!!!Αμα εμφανιστει ΣΟΒΑΡΟΣ και ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΟΣ μπορει να περασει στους 8!!!!Για πρωτος δεν ξερω αν εχει και πολλες πιθανοτητες ... αλλα για δευτερος σιγουρα!!!! smiley.gif
basketaris
QUOTE
ΘΕΜΑ: Οι αντίπαλοι του Αρη

Λιέτουβος Ρίτας, Ταού και Φενέρμπαχτσε Ούλκερ

ΛΙΕΤΟΥΒΟΣ ΡΙΤΑΣ

ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ: 11-3, 1η στο Β΄ Ομιλο

ΠΟΡΕΙΑ: Ούτε ο πιο αισιόδοξος οπαδός των Λιθουανών μπορούσε να περιμένει τέτοιο πράγμα… Η Λιέτουβος ξεκίνησε με 4-0 και όταν έχασε δύο «κολλητά» ματς, από Εφές Πίλσεν και Μάλαγα, όλοι είπαν ότι θα «ξεφουσκώσει». Κι όμως… «Απάντησε» με άλλες πέντε σερί νίκες και στην αυλαία πήρε την πρώτη θέση, μέσα στο Ζάγκρεμπ. Η απώλεια του Ματ Νίλσεν καλύφθηκε με τον καλύτερο τρόπο, αφού αποκτήθηκε ο πρώην ΝΒΑερ, Τζέισον Βρόμαν, από τη Χιρόνα.

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ: Εχει την 6η καλύτερη επίθεση, είναι 3η σε ποσοστό στα τρίποντα, 2η στις βολές, 2η στα ριμπάουντ και 3η στα κλεψίματα.

MVP: Ολες οι μεγάλες ομάδες ξεκινούν από τον πλέι μέικερ. Ο Χόλις Πράις έχει 16.9 πόντους και 4.1 ασίστ…


ΤΑΟΥ ΚΕΡΑΜΙΚΑ

ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ: 9-5, 3η στον Α’ Ομιλο

ΠΟΡΕΙΑ: Σαφώς κατώτερη του αναμενομένου. Παρά το καλό ξεκίνημα (4-1), η ήττα (76-85) από τη «μισή» ΤΣΣΚΑ κάτι… χάλασε στους Βάσκους. Ετσι, έφτασαν να εξαρτώνται από τα κέφια του Ολυμπιακού στην τελευταία αγωνιστική, μόνον που η Σιένα τους χάλασε τα σχέδια και βγήκαν τρίτοι. Οι τραυματισμοί των Τζόνσον, Γκαρσία, Μάικλ έπαιξαν το ρόλο τους, όμως όπως και να ‘χει οι Βάσκοι δε θυμίζουν την ομάδα – φόβητρο των τελευταίων χρόνων.

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ: 2η επίθεση, 2η στα δίποντα, 3η στα ριμπάουντ.

MVP: ο Ιγκόρ Ρακότσεβιτς είναι ο κορυφαίος (16.8π.), χωρίς πάντως να κάνει την περσινή χρονιά, ενώ αναβαθμισμένος είναι ο Τιάγκο Σπλίτερ (13.8π., 5.5ρ.).


ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΟΥΛΚΕΡ

ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ: 6-8, 4η στο Γ’ Ομιλο

ΠΟΡΕΙΑ: Πέραν των Παναθηναϊκού, Ρεάλ, Μπαρτσελόνα, ο γ’ όμιλος ήταν σχετικά αδύναμος κι αυτό βοήθησε τους Τούρκους να μπουν στο 3ο γκρουπ δυναμικότητας αν και με αρνητικό ρεκόρ! Ξεκίνησαν με δύο σερί ήττες και το καλύτερο διάστημά τους ήταν το 3-0 μεταξύ της 3ης και της 5ης αγωνιστικής. Εκλεισαν, μάλιστα, τον πρώτο γύρο με τρεις σερί ήττες και τραγικές εμφανίσεις. Κλασική περίπτωση ομάδας που ξοδεύει πολλά αλλά παίρνει λίγα. Και πέρυσι τα ίδια έγιναν, απλά φέτος πέρασε στους «16».

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ: 14η επίθεση, 14η στο ranking…

MVP: Η Φενέρ εξαρτάται από τα κέφια του Ουίλι Σόλομον ο οποίος κάνει εν γένει καλή σεζόν, με 17.8 πόντους, 3.2 ριμπάουντ και 4.4 ασίστ

www.betsmart.gr

QUOTE(Igor @ Feb 4 2008, 13:20 ) *
Ατυχια να διασταυρωνετε ο ομιλος του Αρη με αυτον του ΠΑΟ..
Εκτος αν βγειτε 1οι και γλιτωσετε ...

smiley.gif smiley.gif

Προσεξτε, μην τυχον βγουμε δευτεροι και δε τη γλιτωσετε εσεις... icon_wave.gif rolleyes.gif
smiley.gif
grigoris
Πιστεύω πως ο Άρης έχει ελπίδες πρόκρισης απλά θέλει νίκες στα εντός και νίκη και στην Τουρκία (που είναι και το πιο προσιτό παιχνίδι,όχι πως και η Λιέτουβος είναι καμία αχτύπητη ομάδα).Είναι ένας στόχος εφικτός και η τυχόν πρόκριση στους 8 θα είναι μεγάλη επιτυχία.Καλή τύχη στον ¨Αρη όπως και σε όλες τις ελληνικές ομάδες!
ablade
Πολύ καλή κλήρωση. Θεωρώ και εγώ η καλύτερη που θα μπορούσε να μας τύχει. Άλλωστε και όσοι πόσταραν τις προηγούμενες ημέρες κάτι τέτοιο εύχοντουσαν. Πολύ σημαντικός ο 1ος αγώνας και η διατήρηση της έδρας. Το διπλό μπορέι να έρθει τόσο στην Τουρκία αλλα κατα την γνώμη μου μπορούμε και μέσα στη Λιέτουβους. Ταού, Αρης, Λιέτουβουσ, Φενέρ η τελική κατάταξη κατ' εμένα
klearxos
Το κ@λοπρογραμμα ποτε θα το βγαλει η euroleague? angry_red.gif

Να δουμε αν θα κατσει καμια εκδρομη...
ablade
Αντε ντε!!!! Για που είσαι Κλέαρχε?
Warrior
Aυτο θα ρωταγα και εγω.....Καλα ποτε θα το βγαλουν???Αφου εχει βγει η 1η αγωνιστικη δεν θα επρεπε να
εχει βγει ολο?Ή δεν εχει βγει καν η 1η ακομα?
ablade
Δεν εχει βγει η πρώτη αγωνιστική. Τουλάχιστον στο site της euroleague δεν υπάρχει κάτι. Εκτός αν κάποιος το βλέπει live και μας πει!!!
spysta
Εχει βγει η πρωτη αγωνιστικη αλλα δεν θυμαμαι με ποιον παιζει ο Αρης .. νομιζω εντος
Warrior
Με Φενερ....απλα μου κανει εντυπωση που αργει τοσο πολυ το υπολοιπο προγραμμα!!Τι μαγειρευουν παλι?? 19.gif rolleyes.gif biggrin.gif
basketaris
Eγω παντως, ουτε την 1η εχω μαθει ακομα... 39.gif

Kαι γω, καλως εχοντων των πραγματων, μια εκδρομουλα θα την κανω (τουλαχιστον)... Θα γουσταρα Βιτορια, αλλα Ισπανια ειναι πανακριβα μεταφορικα και διαμονη... Μαλλον για Λιθουανια με κοβω, φυσικα αναλογα με την ημερομηνια... Παντως και Κων/πολη ειναι πολυ καλη περιπτωση, αφου ειναι κοντα, φτηνα και θα ειναι απο τα κρισιμοτερα ματς...

Υγεια να 'χουμε και η Αρειαναρα θα μας ταξιδεψει ξανα! smile.gif

edit: το sport24.gr το εχει βγαλει το προγραμμα!
Τo πρόγραμμα του Τοp 16 έχει ως εξής:

1η αγωνιστική 13-14/2

Λιέτουβος Ρίτας – Ταού
Άρης – Ούλκερ

2η αγωνιστική 20-21/2

Ταού – Ούλκερ
Λιέτουβος Ρίτας – Άρης

3η αγωνιστική 27-28/2

Άρης – Ταού
Ούλκερ – Λιέτουβος Ρίτας

4η αγωνιστική 5-6/3

Ταού – Λιέτουβος Ρίτας
Ούλκερ – Άρης

5η αγωνιστική 12-13/3

Ταού – Άρης
Λιέτουβος Ρίτας – Ούλκερ

6η αγωνιστική 19-20/3

Ούλκερ – Ταού
Άρης – Λιέτουβος Ρίτας
ΚιτρινιΑΡΗΣ
Μας βοήθησε λοιπόν η τύχη... ας την βοηθήσουμε κι εμείς!!!
Πολύ μεγάλη ευκαιρία...
και να μην ξεχνάμε... καλή κλήρωση είδαν και οι άλλες ομάδες του ομίλου tongue.gif
Ο Δαμ δεν μπορούσε να κρύψει την χαρά του !! icon_wave.gif
scales84
Νομιζω οτι και το προγραμμα ειναι καλο αφου μας επιτρεπει να παμε μεχρι και 4-0.δλδ τα 4 απο τα 5 ματς που λεμε οτι θελουμε να χτυπησουμε ειναι στη σειρα...εξαιρω το ματς στη βιτορια.και τελειωνουμε με τους λιθουανους εδω που αν θελουμε το ματς δεν υπαρχει περιπτωση να ξανακερδισουν..

υγ:ρε παιδια ελεπα τις συνεντευξεις αλλα σε καποιον που πε οτι δεν ειχαμε καθολου κληρωση απο τους ξενους δεν καταλαβα απο ποια ομαδα ηταν.μιλαμε για πολυ τσαντιλα ο τυπος.θυμαται κανεις?
ΚιτρινιΑΡΗΣ
QUOTE(scales84 @ Feb 4 2008, 15:12 ) *
Νομιζω οτι και το προγραμμα ειναι καλο αφου μας επιτρεπει να παμε μεχρι και 4-0.δλδ τα 4 απο τα 5 ματς που λεμε οτι θελουμε να χτυπησουμε ειναι στη σειρα...εξαιρω το ματς στη βιτορια.και τελειωνουμε με τους λιθουανους εδω που αν θελουμε το ματς δεν υπαρχει περιπτωση να ξανακερδισουν..

υγ:ρε παιδια ελεπα τις συνεντευξεις αλλα σε καποιον που πε οτι δεν ειχαμε καθολου κληρωση απο τους ξενους δεν καταλαβα απο ποια ομαδα ηταν.μιλαμε για πολυ τσαντιλα ο τυπος.θυμαται κανεις?


Ζαλγκίρης wink.gif
klearxos
Απαραιτητο το 2-1 στον πρωτο γυρο. Με 3-0 παμε και για πρωτη θεση!
Επισης πιθανον στον πρωτο γυρο η Ουλκερ να εχει 0-3 οποτε οταν θα παμε εμεις την τεταρτη αγωνιστικη δεν θα εχει καμια ελπιδα! Θεωρω το 4-2 αρκετα εφικτο!

Ablade οπως ειπε και ο baskataris θα γουσταρω πολυ τη Βιτορια για εκδρομη αλλα θα μας παρουν το κεφαλι! οπως και για τη Λιετουβος. Οποτε πιο πιθανη ειναι η Πολη. Το προβλημα για μενα ειναι οτι ειναι ακριβως πριν το τριημερο της Καθ. Δευτερας οπου μαλλον θα γινεται ενας χαμος στη δουλεια...!.... sad.gif
Warrior
Παντως για Λιθουανια ειχε βγαλει πολυ καλη(οικονομικα)εκδρομη η ΚΑΕ για την regular season!Μην
ξεχναμε και την συμφωνια με τον Ζορπιδη!!Βεβαια λογω μικρης συμμετοχης,ειχε ακυρωθει τελικα...

Αυτο που μας ενδιαφερει πρωτιστος ειναι να μην εχουμε απωλειες στο παλε!Κατι που δεν ειναι ευκολο,μιας και
περυσι και φετος καναμε ηττες εντος απο ομαδες επιπεδου Λιετουβος/Ταου!Οποτε νομιζω τι δεν πρεπει να
παρασυρομαστε ακομα....

Ο πρωτος τελικος ειναι με Φενερ την αλλη βδομαδα!Ας παρουμε αυτο αρχικα και βλεπουμε...Μπορει να εχουμε
ευνοικη παραδοση με τουρκικες ομαδες,ομως κανενανς αντιπαλος δεν ειναι ευκολος σε αυτη τη φαση!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.