Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Συναυλιες 2008..
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2
PanosIlio
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς οι ξενομανείς αλλά εγώ απόψε θα πάω στον Μάλαμα και σίγουρα θα περάσω καλά tongue.gif
Bonzo
Για PJ κανείς?
apkat
QUOTE(Bonzo @ Jun 30 2008, 15:37 ) *
Για PJ κανείς?


Φανταζομαι για αυτο θα με επαιρνες τηλ σημερα ε;; sad.gif

Ηθελα να ερθω αλλα ημουν μεχρι μετα τις 8 στην σχολη και δεν ειχα κινητο.και γυρησα τελειως πτωμα για να παω σε συναυλια..Κριμα. sad.gif
j-kidd13
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Jun 30 2008, 11:21 ) *
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς οι ξενομανείς αλλά εγώ απόψε θα πάω στον Μάλαμα και σίγουρα θα περάσω καλά tongue.gif

Α ρε τυχερε...ο καλυτερος εισαι...Ειχα και εγω κανει τα πλανα μου για να παω αλλα μου εκοψε τα φτερα η εξεταστικη...
sihainas
Όσον αφορά τους James...πρέπει να ομολογήσω ότι τους είχα υποτιμίσει σε προηγούμενο post μου αλλά την τελευταία εβδομάδα έχω αναθεωρήσει πλήρως... αυτό το Getting away with it...live πρέπει να το έχω ακούσει καμιά 10αριά φορές αυτή τη βδομάδα tongue.gif Όπως και το τελευταίο album το Hey Ma' (κοίτα μπροστά έχεις μείνει φοβάμαι πολύ στα παλιά που θα 'λεγε και ο dizzy 19.gif ) πολύ καλό το έχω ψιλο λιώσει επίσης... tongue.gif

Μάλλον ήθελα λίγο χρόνο για να τους εκτιμήσω... αλλά τώρα έχω κολλήσει... biggrin.gif
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(sihainas @ Jul 1 2008, 00:15 ) *
Όσον αφορά τους James...πρέπει να ομολογήσω ότι τους είχα υποτιμίσει σε προηγούμενο post μου αλλά την τελευταία εβδομάδα έχω αναθεωρήσει πλήρως... αυτό το Getting away with it...live πρέπει να το έχω ακούσει καμιά 10αριά φορές αυτή τη βδομάδα tongue.gif Όπως και το τελευταίο album το Hey Ma' (κοίτα μπροστά έχεις μείνει φοβάμαι πολύ στα παλιά που θα 'λεγε και ο dizzy 19.gif ) πολύ καλό το έχω ψιλο λιώσει επίσης... tongue.gif

Μάλλον ήθελα λίγο χρόνο για να τους εκτιμήσω... αλλά τώρα έχω κολλήσει... biggrin.gif


Ρε πλακα μας κανεις;
Το ακουσες 10 φορες σε μια βδομάδα και αυτο σημαινει πορωση;
Εγώ άκουσα τα "Μαύρα μεσάνυχτα" 48 φορες σε ένα απογευμα τις προάλλες. Αυτο ναι, ειναι πορωση.
Το αλλο που το ελιωσες πόσες φορες το ακουσες; 15;;;; icon_drunk.gif tongue.gif

PS: Πλάκα κάνω έτσι; smile.gif
sihainas
χμ... ρε ξάδερφε μάλλον δεν κατάλαβες καλά...το Getting Away with it...Live είναι ένα 2πλο 2ωρο live album... ποσες φορές μπορείς να το ακούσεις σε μια βδομάδα ή για να είμαι πιο σωστός τις τελευταίες ~4 μέρες; w00t.gif
rchos
καποιος μολις εγινε ρομπα! 19.gif 19.gif

ειστε οντως ξαδερφια? tongue.gif
Xaroumenos loukoumas
[romba_mode]
Μούμπλε μούμπλε peace.gif
[/romba_mode]
Das Kapital
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Jul 1 2008, 01:41 ) *
Ρε πλακα μας κανεις;
Το ακουσες 10 φορες σε μια βδομάδα και αυτο σημαινει πορωση;
Εγώ άκουσα τα "Μαύρα μεσάνυχτα" 48 φορες σε ένα απογευμα τις προάλλες. Αυτο ναι, ειναι πορωση.
Το αλλο που το ελιωσες πόσες φορες το ακουσες; 15;;;; icon_drunk.gif tongue.gif

PS: Πλάκα κάνω έτσι; smile.gif



QUOTE(sihainas @ Jul 1 2008, 01:47 ) *
χμ... ρε ξάδερφε μάλλον δεν κατάλαβες καλά...το Getting Away with it...Live είναι ένα 2πλο 2ωρο live album... ποσες φορές μπορείς να το ακούσεις σε μια βδομάδα ή για να είμαι πιο σωστός τις τελευταίες ~4 μέρες; w00t.gif



Ποιος απο το forum ακουει εδω και 2 μηνες πανω απο πεντε ωρες την ημερα Νοτη; rolleyes.gif
apkat
QUOTE(lebron15 @ Jul 1 2008, 02:22 ) *
Ποιος απο το forum ακουει εδω και 2 μηνες πανω απο πεντε ωρες την ημερα Νοτη; rolleyes.gif



Ποιος;;; blink.gif blink.gif
spysta
Πηρα tickets για Madonna !!!!!!!!!!! icon_headbang.gif icon_headbang.gif banana.gif banana.gif thumbsup.gif thumbsup.gif smile.gif
dizzy_fingers
QUOTE(sihainas @ Jul 1 2008, 00:15 ) *
Όσον αφορά τους James...πρέπει να ομολογήσω ότι τους είχα υποτιμίσει σε προηγούμενο post μου αλλά την τελευταία εβδομάδα έχω αναθεωρήσει πλήρως... αυτό το Getting away with it...live πρέπει να το έχω ακούσει καμιά 10αριά φορές αυτή τη βδομάδα tongue.gif Όπως και το τελευταίο album το Hey Ma' (κοίτα μπροστά έχεις μείνει φοβάμαι πολύ στα παλιά που θα 'λεγε και ο dizzy 19.gif ) πολύ καλό το έχω ψιλο λιώσει επίσης... tongue.gif

Μάλλον ήθελα λίγο χρόνο για να τους εκτιμήσω... αλλά τώρα έχω κολλήσει... biggrin.gif

Βάλε το #6 από το 2ο CD -> Sound, για να πάρεις μία ανατριχίλα biggrin.gif.
sihainas
Μπα...δεν ανατρίχιασα...καλό τραγουδάκι...ωραίος στίχος αλλά συνολικά δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε τόσο ώστε να αντριχιάσω biggrin.gif
dizzy_fingers
Α σωστά.
Βάλε το κανονικό πρώτα...πήγαινε σε συναυλία τους και μετά βάλε το #6 από το 2ο CD tongue.gif.

Εκεί στην παύση λίγο πριν το τέλος είναι που θυμάμαι σκηνές από πέρσι και φέτος και χαίρομαι μόνος μου biggrin.gif.
sihainas
Λοιπόν 4 του μήνα έχουνε συναυλία στο Πόρτο...θα πεταχτώ μια στιγμούλα και μετά θα σου πω... icon_drunk.gif
pain of salvation
Ίσως ο χειρότερος ήχος που έχω ακόυσει σε συναυλία σε ανοιχτό χώρο...χθες...Whitesnake
dizzy_fingers
QUOTE(Keyser_Soze @ Jun 29 2008, 16:52 ) *
Κάτεθεσαν την ψυχή τους και ανταμοίφθηκαν με ένα παρατεταμένο, τουλάχιστον 10 λεπτών χειροκρότημα, μετά το τέλος του ύμνου Sometimes, με τον στίχο: "When I look deep in your eyes, i can see your soul" να επαναλαμβάνεται καθόλη τη διάρκεια αυτού του καθηλωτικού και συνάμα μοναδικού standing ovation. Είμαι σίγουρος ότι εκείνη τη στιγμή, αυτός ο απίστευτος περφόρμερ που ονομάζεται Τιμ Μπουθ, ενώ κοίταζε αποσβολωμένος την ατέλειωτη αγάπη που του έδειξε το αθηναϊκό κοινό, θα δάκρυσε.


Δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι ήμασταν τόσο φάλτσοι laugh.gif!

Και δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί η εικόνα να σας μεταδώσει το κλίμα που υπήρχε εκεί έξω (μετά το 5')...
PanosIlio
Πολύ τους εκθειάζεται του James ρε παιδιά, τόσο καλοί είναι πια? Ένα πολύ καλό Brit pop συγκρότημα...

Έχω πέσει τόσο έξω? biggrin.gif
Air Kef
Και μονο οτι τους θεωρεις Brit Pop,έχεις πέσει πολύ έξω. wink.gif
Ειναι απο τα πιο υποτιμημένα συγκροτήματα,τουλάχιστον στην Ελλάδα,άποψή μου.


Και τι εχει η Brit Pop στην τελικη; biggrin.gif
αεκτζού
Το είδα και ανατρίχιασα πάλι!Αύριο θέλω ένα cd με τα βιντεάκια και τις φωτό!Επίσης παρατήρησα ότι όταν ουρλιάζω η φωνή μου γίνεται υπερηχητική!Πωπω! biggrin.gif
morfi
QUOTE(αεκτζού @ Jul 3 2008, 21:10 ) *
Επίσης παρατήρησα ότι όταν ουρλιάζω η φωνή μου γίνεται υπερηχητική!Πωπω! biggrin.gif

PanosIlio
QUOTE(Air Kef @ Jul 3 2008, 19:48 ) *
Και μονο οτι τους θεωρεις Brit Pop,έχεις πέσει πολύ έξω. wink.gif
Ειναι απο τα πιο υποτιμημένα συγκροτήματα,τουλάχιστον στην Ελλάδα,άποψή μου.
Και τι εχει η Brit Pop στην τελικη; biggrin.gif



Η brit pop δεν έχει τίποτα, μια χαρά είναι, ίσα ίσα που μου αρέσει.

Και για να μην παρεξηγηθώ, εγώ τη μουσική που παίζουν pop τη θεωρώ, James-Coldplay-Muse κτλ, αυτά για μένα είναι pop συγκροτήματα που ενίοτε παίζουν και ροκ.
basket is life
και στο φεστιβαλ αθηνων αν ψαξετε θα βρειτε καποιες καλες συναυλιες!χαμος παντως θα γινει την 1η σεπτεμβριου με το μαχαιριτσα.
rchos
χτες το βραδυ πηγαμε με χαρουμενο καλοκαιρινο λουκουμα στο Funky Cupid's Summer Festival 2008 που γινοταν στην βαρκιζα.
τα δρωμενα του φεστιβαλ ξεκινουσαν απο νωρις το πρωι.εμεις βεβαια πηγαμε για την συναυλια Φοίβου Δεληβοριά και Locomondo που γινοταν το βραδυ.
το προγραμμα ηταν οτι στις 21:30 θα εβγαινε ο φοιβος και στις 23:00 οι locomondo οι οποιοι θα επαιζαν ως τις 00:30.μιαμιση ωρα δηλαδη ο καθενας.εμεις κλασικοι ελληνες αργησαμε αφου δεν βρισκαμε αρχικα και την ανατολικη ακτη βαρκιζας οπου γινοταν το event.φτασαμε 10 παρα και γυρω στις 10 βγηκε ο φοιβος για να τραγουδησει.σε γενικες γραμμες ηταν πολυ καλος αφου εχει και φοβερα τραγουδια ο ατιμος.κλου της παρουσιας του τα αφιερωματα στον "αειμνιστο" σταματη γαρδελη και στην "αειμνιστη" μπριτνευ σπιαρς.θα ελεγα οτι ηταν αυτο που περιμενα.μιαμιση πολυ ευχαριστη ωρα.τελειωσε λοιπον στις 11:30.
αμεσως μετα ανεβηκαν οι oi locomondo οι οποιοι μας ταλαιπωρησαν κανα μισαωρο μεχρι να φτιαξουν τον ηχο.οταν ομως στις 12 ξεκινησαν με εξεπληξαν πολυ πολυ ευχαριστα.πολυ ενταση πολυ δυναμη και ενεργητικοτητα και φυσικα πολυ ωραια κομματια.πρεπει να σημειωσω οτι το φεστιβαλ ηταν με ελευθερη εισοδο πανω στην παραλια.οποτε φυσικα δεν περιμενεις τιποτα ιδιαιτερο απο τος καλλιτεχνες αφου και ο κοσμος δεν ειχε γεμισει ασφυκτικα την παραλια.παρολα αυτσ επαιξαν παραπανω,2 ωρς αντι μιαμιση(κατι που φανηκε απο το οτι καποια τραγουδια τα αποφαιζαν εκεινη την ωρα να τα παιξουν).εμενα με εξεπληξαν και μπορω να πω οτι θελω οπωσδηποτε να τους ξαναδω.απο χτες που γυρισα ακουω μονο locomondo.
για οποιον δεν τους εχει δει τους συστηνω ανεπυφυλακτα.κανουν πολυ ωραιο σοου εκτος απο το οτι εχον πολυ ωραια κοματια.


επισης ειμαι πλεον πολυ πολυ ψημενος να παω στο rockwave την πεμπτη που θα ειναι manu chao-patti smith-locomondo. αν βρω παρεα βεβαια.εχω ψηθει πολυ ομως!
PanosIlio
Manu Chao συστήνω ανεπιφύλακτα, τον είχα δει το 2002 στον Πειραιά.

Α άτιμος έπαιξε 3 ώρες γεμάτες, χοροπηδώντας ασταμάτητα και βγάζοντας απίστευτη ενέργεια, εξαιρετική εμπειρία. 77.gif
Igor
AΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ο Manu Chao !!! Πραγματικα καταπληκτικος..
Παρα πολυ κοσμος..


Μοναδικο προβλημα, η εξοδος.. Ειχαμε φρακαρει 40 λεπτα στην εξοδο με κινδυνο να γινει πανικος και να ποδοπατηθουμε αφου οι "πισω" εσπρωχναν τους "μπροστινους".. Ο λογος ηταν οτι τα λεωφορεια ειχαν κλεισει ολο το δρομο, οποτε δεν προχωρουσε τιποτα.. Η ανοργανωσια σε ολο της το μεγαλειο, ευτηχως που ειμαι και πολυ ευελικτος και μαγκας tongue.gif tongue.gif και το 'εσκασα' μεσα απο τα δαση, βεβαια τωρα εχω απειρες γρατζουνιες.,, biggrin.gif
ios
Werchter '08. Θα προσπαθήσω να κάνω μία μίνι-ανάλυση και σχολιασμό από τα συγκροτήματα που πρόλαβα και είδα στο 4ήμερο στο Werchter wink.gif.

Ημέρα 1η

Τhe National - Mika : Παραπαίζαν ήρεμα και ψιλοχοντροβαρέθηκα, φεύγω λοιπόν από το Marquee (η κλειστή σκηνή) και πάω να δω με τα χίλια ζόρια Mika ( όπου και κάτω από απίστευτη βροχή (που ξεκίνησε με το που βγήκα από το σκεπαστό) έπεσε ανέλπιστα τρελός χορός.

Shameboy - Lenny Kravitz : Ελέω προσωπικών κολλημάτων δεν ήθελα να πάω στον Lenny και να ρισκάρω άκουσμα μπαλάντας (ναι όπου προσωπικών βάλτε γκομενοχυλοπιτικών), οπότε πήγα πάλι marquee να δω τι είναι αυτός ο Shameboy. Kαι ο Shameboy αποδείχθηκε μία τρέλα, ξέφρενος χορός στις μπροστινές σειρές του marquee και ο μόνος λόγος που έφυγα ήταν για να κρατήσω δυνάμεις για τους 2manydjs και τους Soulwax που ακολουθούσαν. Οπότε πάμε στον Lenny (btw ωραίο το κούρεμα - δεν ξέρω αν είναι καινούριο, είχα μείνει στην μαλλούρα), οπού και απλά άρχισα να νιώθω περίεργα για την επιλογή μου να πάω στον shameboy, καθότι και ο Lenny ήταν πάρα πολύ καλός.

Mετά ακολούθησε ένα ξέφρενο δίωρο που έτρεχα από σκηνή σε σκηνή για τους : REM - Soulwax και Chemical Brothers - 2manydjs. Oι

Τhe National - Mika : Παραπαίζαν ήρεμα και ψιλοχοντροβαρέθηκα, φεύγω λοιπόν από το Marquee (η κλειστή σκηνή) και πάω να δω με τα χίλια ζόρια Mika ( όπου και κάτω από απίστευτη βροχή (που ξεκίνησε με το που βγήκα από το σκεπαστό) έπεσε ανέλπιστα τρελός χορός.

Shameboy - Lenny Kravitz : Ελέω προσωπικών κολλημάτων δεν ήθελα να πάω στον Lenny και να ρισκάρω άκουσμα μπαλάντας (ναι όπου προσωπικών βάλτε γκομενοχυλοπιτικών), οπότε πήγα πάλι marquee να δω τι είναι αυτός ο Shameboy. Kαι ο Shameboy αποδείχθηκε μία τρέλα, ξέφρενος χορός στις μπροστινές σειρές του marquee και ο μόνος λόγος που έφυγα ήταν για να κρατήσω δυνάμεις για τους 2manydjs και τους Soulwax που ακολουθούσαν. Οπότε πάμε στον Lenny (btw ωραίο το κούρεμα - δεν ξέρω αν είναι καινούριο, είχα μείνει στην μαλλούρα), οπού και απλά άρχισα να νιώθω περίεργα για την επιλογή μου να πάω στον shameboy, καθότι και ο Lenny ήταν πάρα πολύ καλός.

Mετά ακολούθησε ένα ξέφρενο δίωρο που έτρεχα από σκηνή σε σκηνή για τους : REM - Soulwax και Chemical Brothers - 2manydjs. Oι Soulwax είτε ήταν ψιλοαπογοήτευση είτε εγώ παραήμουν κουρασμένος οπότε την έκανα για το main stage και τους REM τους οποίους είχα ξαναδεί πριν κάποια χρόνια νομίζω σε κάποιο RW. Αναμενόμενη η ανατριχίλα και το ψιλοδέος όταν παίξαν τα παλιά τους και απίστευτο το συναίσθημα να τραγουδάς μαζί με καμιά #0.000 κόσμο "...that's me in the corner...".

2many : Δεν μπορώ να γράψω και πολλά, η εμπειρία παραήταν δυνατή για να εκφραστεί με λέξεις - κρίμα μονάχα στην γαμημένη την κούραση που είχα.

Chemical Brothers : Πρόλαβα την τελευταία ώρα και έχω να πω πως το show ήταν απίστευτο, παρόλο που ήμουν πολύ πίσω (δεν άντεχα άλλο φροντ ρόους) και ο ήχος ήταν πολύ καλός και τα vibes πολύ δυνατά - όλος ο κόσμος γύρω μου χόρευε.

Ημέρα 2η

Babyshambles Αir Traffic : Κάτι έπαθε ο Πιτ (πάλι σε καμιά παμπ λιωμένος θα ήταν) και αντί για Babyshambles βγήκαν οι Αir Traffic των οποίων την ύπαρξη αγνοούσα μέχρι εκείνη την στιγμή η οποίοι παραήταν συμπαθητικοί για την ώρα που παίξαν (μεσημέρι γαρ).

Jay-Z : Oτι θα παιρνούσα τόσο καλά με μία τέρμα εμπορική φιγούρα δεν το περίμενα. Ο τύπος είχε και απίστευτη μπάντα, και μετρημένος ήταν και το υπερσόου έδωσε και Beyonce έπαιξε και τα διαμάντια μας έβαλε να κάνουμε, πολύ feel good και πολύ κούνημα.

The Verve : Βρίστε όλοι άφοβα καθώς μέτρησα την κατάσταση και αποφάσισα να πάω για φαΐ και ύπνο για να μην έχω τα παθήματα της προηγούμενης μέρας.

Νeil Young - Hot Chip : O Neil επαιξε ηλεκτρονικά και έπαιζε λες και στο ημερολόγιο έγραφε 1978 και όχι 2008 - πολυ νεανική η παρουσία του πάνω στην σκηνή όπως και το παρουσιαστικό του (αν εξαιρέσουμε την μασελίτσα και τα αραιωμένα μαλλιά :Ρ). Οι Hot Chip όπως και ήταν αναμενόμενο ήταν πολύ δυνατοί και ανεβαστικοί και κάναν όλο το μαρκί να πηγαίνει πάνω κάτω.

Digitalism - Moby : Remixed : Ok, έβλεπα Digitalism και το μυαλό μου ήταν στην άλλη σκηνή και στο να περάσει η μισή ώρα μέχρι να εμφανιστεί ο Μόμπης smile.gif, οπότε δεν θυμάμαι και πολλά απο τους Digitalism. O Moby τώρα, έπαιξε ένα διαφορετικό πρόγραμμα από τα συνηθισμένα, δεν ήταν το κλασικό <κομάτια από το Play - από το 18 - από το Αnimal Rights - από το Ι like to score - παίξε και ένα whole lotta love και είμαστε κομπλέ>, αλλά ήταν ένα μονοκόματο mix από διάφορα κομμάτια του παιγμένα εντελώς διαφορετικά και με τις αλλαγές να γίνονται άνευ κονσόλας (με τις κιθάρες και την φωνή της τύπισσας). Ηighlights το ολόφρεσκο Disco Lies, το Feeling so Real (το οποίο και έκλεισε την ημέρα) καθώς και εκείνη η Βελγίδα πίσω μου...

Ημέρα 3η

MGMT : Με μεγάλη ανυπομονησία και πολλές προσδοκίες πήγα στο marquee μόνο και μόνο για να ξενερώσω την ζωάρα μου και να σιχτιριάσω που δεν ήμουν στο main stage όπου οι Gossip απλά δώσαν ρεσιτάλ για το πως πρέπει να είναι ένα λάιβ (o κόσμος τραγουδούσε "standing in the way of control" για μισή ώρα περίπου αφού τελειώσαν) - κρίμα.

Τhe Hives : Απίστευτα ψώνια, νομίζουν ότι είναι λίγο μεγαλύτερη μπάντα από τους Rolling Stones, αλλά αυτό δεν αναιρεί ότι και ωραίο σόου κάναν, και τον κόσμο ανεβάσαν και μας ανάγκασαν να τραγουδάμε μαζί τους. Χάιλάιτ η φάση που μείναν για περίπου 3 λεπτά ακίνητοι σε τρελές πόζες καθώς και το γεγονός ότι είχε τελειώσει ο χρόνος τους και αυτοί παίξαν για κανά τέταρτο παραπάνω - με τον τραγουδιστή να δηλώνει "We are gonna say when it is over.."

Editors : Mετά την τρέλα των Hive οι Εditors ήταν ότι πρέπει για λίγο χαλάρωμα, δεν τους είχα σε μεγάλη υπόληψη, αλλά μετά από αυτό το λάιβ σίγουρα θα κάτσω να τους ακούσω πιο προσεκτικά.

Κings of Leon : Bρίστε ξανά, πήγα για φαΐ, μπίρες και ύπνο (!).

Gnarls Barkley - Roisin Murphy - Radiohead : Ωραίος και σοουλάτος ο χοντρός, εντυπωσιακότατη η κίνηση και η καρνταρόμπα της Roisin, αλλά το ταξίδι μου το πήγα με τους Radiohead - οπού πολύ απλά ευχαρίστησα τον παρελθοντικό μου εαυτό που αποφάσισε να χάσει τους Kings of Leon για χάριν της ξεκούρασης. Radiohead 10/10.

Ημέρα 4η

Συνολικά μάλλον ήταν η καλύτερη μέρα.

Panic at the disco : Τα αναμενόμενα, δηλαδή εξαιρετικοί smile.gif. Σε μη μουσικά θέματα ήπια γύρω στα 3 λίτρα μπίρα με κάτι τρελογερμανούς κατα την διάρκεια του λάιβ.

Ηercules and Love affair : Παίξαν όλο τον δίσκο τους, και ο χορός στις μπροστινές σειρές του μαρκί παραήταν πολύς (ελέω και μπίροποσίας μάλλον), χάιλάιτ φυσικά η Ναόμι αλλά και η εκτέλεση του Reaper - μας στείλανε.

Μark Ronson : Θεούλης ο Μαρκ και η 9μελής μπάντα του, παίξαν όλο το Version και σε κάποια φάση ξεκίνησε να παίζει μόνος του στην κιθάρα μία μεταλλιά βαριά (την οποία δεν κατάφερα να αναγνωρίσω) την οποία έκοψε στα 30'', γ@μ*!

Rancoteurs : Έπεσε η καθιερωμένη σιέστα (αυτή την φορά ούχι στην σκηνή/σπίτι αλλά στα γρασίδια χάμω ωσάν το ρεμάλι)...

Justice : ..καθ'ότι ακολουθούσαν οι θεοί. Π Α Ν Ι Κ Ο Σ. Όλο το cross σε ένα συνεχές σέσσιον με το "We are your friends" να παίζεται 2μιση φορές. Παραλίγο να γκρεμιστεί το μαρκί.. (Για μένα ήταν σίγουρα η πιο δυνατή φάση του 4ήμερου - και δεν πολυστεναχωρήθηκα που έχασα Kaiser Chiefs που ήταν στο main stage εκείνη την ώρα).

Underworld : Οk, είναι θρύλοι και ναι τους γουστάρω τρελά και ναι κάθησα να τους ακούσω, μα δυστυχώς το μυαλό μου μάλλον επεξεργαζόταν το τι είχε προηγηθεί καθώς δεν έχω και πολλές αναμνήσεις, λίγο το Born Slippy και λίγο το Beautiful Burnout.

Aυτά από τις μουσικές καθώς τα παρελκόμενα μάλλον άσχετα με το τόπικ είναι.

PS. Aς σβήσει κάποιος το προηγούμενο ποστ.
azannetop
Όποιος δεν πήγε να δει τους Priest 09/07 στο Terra Vibe έχασε. Μαζί με Rolling Stones στο Οακα το 98, ένα ακόμα όνειρο παιδικής ηλικίας εκπληρώθηκε.

Ειδικά σε τραγουδια όπως Painkiller, Hell bent for leather (κλασσικά βγήκε ο Halford με τη μηχανή και έγινε χαμός), Sinner, Electric eye, Breaking the law, Angel τα δώσανε όλα. Αξιοπρεπής και η παρουσία του Halford, εντάξει δεν έβγαλε τις τσιρίδες που έβγαζε παλιά, αλλά για 56 χρόνων metal god τα πήγε μια χαρά. Λίγο σύντομη βέβαια η συναυλία διήρκησε 1 και 50 λεπτά, και έλειπαν και κάποια κλασσικά κομάτια όπως victim of changes, beyond the realms of death κ.α., αλλά σίγουρα άξιζε τον κόπο να πάει κανείς.
Alexmei
QUOTE(azannetop @ Jul 28 2008, 22:19 ) *
Όποιος δεν πήγε να δει τους Priest 09/07 στο Terra Vibe έχασε. Μαζί με Rolling Stones στο Οακα το 98, ένα ακόμα όνειρο παιδικής ηλικίας εκπληρώθηκε.

Ειδικά σε τραγουδια όπως Painkiller, Hell bent for leather (κλασσικά βγήκε ο Halford με τη μηχανή και έγινε χαμός), Sinner, Electric eye, Breaking the law, Angel τα δώσανε όλα. Αξιοπρεπής και η παρουσία του Halford, εντάξει δεν έβγαλε τις τσιρίδες που έβγαζε παλιά, αλλά για 56 χρόνων metal god τα πήγε μια χαρά. Λίγο σύντομη βέβαια η συναυλία διήρκησε 1 και 50 λεπτά, και έλειπαν και κάποια κλασσικά κομάτια όπως victim of changes, beyond the realms of death κ.α., αλλά σίγουρα άξιζε τον κόπο να πάει κανείς.



καλά το έπος του painkiller πως το τραγούδησε; Ειδικά στο τέλος με το 30'' που κρατάει το "..kiiiiiiiiiiii" πως το έκανε; blink.gif Πιστεύω πως ούτε δοκίμασε; tongue.gif

Κρίμα δεν μπόρεσα να δω Priest ούτε φέτος, από τις αγαπημένες metal μπάντες. ( Electric Eye φαντάζομαι έγινε χαμός; Τρομερή κομματάρα)
azannetop
http://www.youtube.com/watch?v=Q8aX8BwF9Ig

Αυτό είναι το painkiller, η υπόθεση σου ήταν σωστή αλλά τα έδωσε όλα δεν μπορώ να πώ.

http://www.youtube.com/watch?v=rVa5G_2q1C8&feature=related

Το sinner, εδώ απλά τα σπάνε...

http://www.youtube.com/watch?v=c3UW4SMjseI&feature=related

Ο Halford μπαίνει με τη μηχανή στη σκηνή, ρίχνει μερικές γκαζιές, τα υπόλοιπα περιττά να τα περιγράψω, απλά Hell bent for leather...

http://www.youtube.com/watch?v=OU_wY_MpT4U

Λίγο από helion/electric eye...

http://www.youtube.com/watch?v=9i9n_XLome8&feature=related

Κοντινό στον Halford πάνω στη μηχανή , με τον Tipton να κοντεύει να σπάσει το tremolo...

http://www.youtube.com/watch?v=tdFE_yf21v8&feature=related

Breaking the what, breaking the what, breaking the law...

Γενικά έγινε χαμός, και ειδικά ο Downing ήταν σεληνιασμένος.
Alexmei
QUOTE(azannetop @ Jul 29 2008, 11:05 ) *
http://www.youtube.com/watch?v=Q8aX8BwF9Ig

Αυτό είναι το painkiller, η υπόθεση σου ήταν σωστή αλλά τα έδωσε όλα δεν μπορώ να πώ.

http://www.youtube.com/watch?v=rVa5G_2q1C8&feature=related

Το sinner, εδώ απλά τα σπάνε...

http://www.youtube.com/watch?v=c3UW4SMjseI&feature=related

Ο Halford μπαίνει με τη μηχανή στη σκηνή, ρίχνει μερικές γκαζιές, τα υπόλοιπα περιττά να τα περιγράψω, απλά Hell bent for leather...

http://www.youtube.com/watch?v=OU_wY_MpT4U

Λίγο από helion/electric eye...

http://www.youtube.com/watch?v=9i9n_XLome8&feature=related

Κοντινό στον Halford πάνω στη μηχανή , με τον Tipton να κοντεύει να σπάσει το tremolo...

http://www.youtube.com/watch?v=tdFE_yf21v8&feature=related

Breaking the what, breaking the what, breaking the law...

Γενικά έγινε χαμός, και ειδικά ο Downing ήταν σεληνιασμένος.


Ά ρε τυχερέ!! Εγώ αν είχα πάει δεν θα το είχα συνειδητοποιήσει ακόμα. tongue.gif
apkat
Oσοι δεν ηρθατε χθες στο Παναθηναικο σταδιο χασατε.70000 κοσμος σε μια φοβερη νυχτα..

Και μονο για το standing ovation στον Μητροπανο που επι ωρα αποθεωνοταν αξιζε αυτη η συναυλια αλλωστε.
Keyser_Soze
Έχω 2 εισιτήρια για την Μαντόνα (των 80 ευρώ) που τελικά ξεμένουν γιατί δεν θα καταφέρω να πάω. Όποιος ψήνεται, ας στείλει πμ.
Feds
Ξεμενουν ή τα πουλας λογω φοβου βροχης.
Απ΄οτι εμαθα πολυς κοσμος πουλαει τα εισητηρια του κακην κακως επειδη υπαρχει ενδεχομενο να βρεξει.
80 ευρα ειπες ε??
Αν τα αγορασω λες να μπορεσω να τα πουλησω καμια κατοστη????Επιταγες παιρνεις???
Keyser_Soze
Εγώ τελικά το Σάββατο θα είμαι εκτός Αθηνών και δεν θα μπορέσω να πάω. Τα δίνω όσο τα αγοράσα, 80 ευρώ το ένα δηλαδή (εμένα και του αδερφού μου). Αν δεν τα πάρει κανένας απλά θα κλαίμε 160 ευρώ... Σιγά το πράγμα... biggrin.gif

Και όχι δεν δέχομαι επιταγές...
PanosIlio
Τι Madonna και χαζομάρες biggrin.gif

http://www.mtv.gr/default.aspx?la=1&pid=7&eventid=38

REM, Kaiser Chiefs, Gabriella Cilmi και C-Real δωρεάν στο Καλλιμάρμαρο. Αυτό θα είναι καλό show και λογικά θα γίνει χαμός μιας και είναι και δωρεάν.
dizzy_fingers
Κάιζερ ψευτοροκά του alter kids, το γεγονός ότι παραλίγο να πήγαινες στη madonna θα στοιχειώνει όλες τις αναφορές μου προς το πρόσωπό σου από εδώ και στο εξής.
Ας μην το ανέφερες smiley.gif.


Ποιός θα πάει Καλλιμάρμαρο την κυριακή?
Keyser_Soze
Ροκάδες, Μεταλάδες, Χιπχοπάδες, Φολκάδες, κτλ, απλά προσκυνούμε ταπεινά μπροστά στην αυτού μεγαλειότης, Μαντόνα... tongue.gif tongue.gif
rchos
QUOTE
Κάιζερ ψευτοροκά του alter kids, το γεγονός ότι παραλίγο να πήγαινες στη madonna θα στοιχειώνει όλες τις αναφορές μου προς το πρόσωπό σου από εδώ και στο εξής.


Εγω δηλωνω πως ανατριχιασα οταν διαβασα το ποστ.το ψηφιζω ωσ το πιο unexpected ποστ της χρονιας με μεγαλη αποσταση απο το δευτερο.μετα το αρχικο σοκ βεβαια αρχισα να γελαω. tongue.gif


για κυριακη προφανως και εγω θα παω.
δεν χανω με τιποτα τους CReal. tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.