Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ματ Λοτζέσκι
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3
nikolas12
QUOTE(Redoctor @ Jun 5 2017, 00:21 ) *
Πρωην αγαπημένε. Φήμες λένε ότι μπορείς να παίξεις αλλα προφυλασσεσαι. ΨΗΣΕ ΝΑ κατέβεις για 2 10λεπτακια μωρέ. Κι όλα μελι γαλα


Μακάρι να μην ισχύει αυτό, δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο όμως και δε νομίζω να ισχύει. Αν η ομάδα ξέρει ότι ο παίκτης μπορεί να παίξει και αν δεν έχουμε τον Green, πρέπει να μπει έστω και για λίγο, να μην κλατάρουν οι άλλοι.
Stojako
QUOTE (nikolas12 @ Jun 6 2017, 00:01 ) *
Μακάρι να μην ισχύει αυτό, δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο όμως και δε νομίζω να ισχύει. Αν η ομάδα ξέρει ότι ο παίκτης μπορεί να παίξει και αν δεν έχουμε τον Green, πρέπει να μπει έστω και για λίγο, να μην κλατάρουν οι άλλοι.


Εγώ το έχω ακούσει πάντως, λένε ότι και ο Σφαιρόπουλος έχει ενημερωθεί από την επιθυμία του παίχτη να μην αγωνιστεί στους τελικούς για να μην πάθει κάποιον τραυματισμό. Φευγάτος είναι ήδη.
nikolas12
QUOTE(Stojako @ Jun 6 2017, 00:21 ) *
Εγώ το έχω ακούσει πάντως, λένε ότι και ο Σφαιρόπουλος έχει ενημερωθεί από την επιθυμία του παίχτη να μην αγωνιστεί στους τελικούς για να μην πάθει κάποιον τραυματισμό. Φευγάτος είναι ήδη.


ΑΝ επαναλαμβάνω ΑΝ ισχύει, είναι απαράδεκτος, γιατί 4 χρόνια ήταν εδώ, το λιγότερο που μπορούσε να κάνει, ήταν να βοηθήσει. Ο Hunter πέρυσι που είχε λυσσάξει στους τελικούς, ενώ είχε συμβολαιάρα χαζός ήταν;
mentoras28
Not fair.
Παρολα τα μπινελικια που ακουσε στο Σεφ θα επρεπε να δειξει λιγο παραπανω σεβασμο στην ομαδα που τον στηριξε τοσο καιρο με τους τραυματισμους.
reignman
Εδω μας τα έχωσε ο Σοφοκλής... με μεγαλύτερη στήριξη και σε ποιο σοβαρά ζητήματα... ζωης κ θανατου... απο τον Λοτζεσκι θα περιμεναμε σεβασμο?
sni79per
ελλειψη ''σεβασμου''ισως ηταν που χοροπηδουσε στο σεφ οταν τα κολλουσε αλλα κ παλι διωγμενος σαν σακατης κ μπινελικωμενος απο τους ουγκ ενας παιχτης που ηθελε να μεινει ηταν.
το σημερινο ενα ποσταρισμα ειναι σιγα το πραγμα.
SteveNashidis
QUOTE(sni79per @ Jan 29 2018, 22:59 ) *
ελλειψη ''σεβασμου''ισως ηταν που χοροπηδουσε στο σεφ οταν τα κολλουσε αλλα κ παλι διωγμενος σαν σακατης κ μπινελικωμενος απο τους ουγκ ενας παιχτης που ηθελε να μεινει ηταν.
το σημερινο ενα ποσταρισμα ειναι σιγα το πραγμα.


Συμφωνώ. Σιγά σιγά πρέπει να ξεκολλήσου-ν/με από στερεότυπα που θέλουν παίκτες 100% αποστειρωμένους από κάθε είδους συναίσθημα και πάντα σε ρομποτική λειτουργία επαγγελματισμού.

Ο συγκεκριμένος παίκτης νιώθει ότι αδικήθηκε, ήθελε να μείνει και μια μερίδα φιλάθλων της ομάδας τον αποδοκίμασε στο ΣΕΦ. Η αντίδραση του είναι λογική, το πόσο νιώθει ότι αδικήθηκε μόνο αυτός το ξέρει και αυτό που έγραψε δεν είναι μεμπτό. Νομίζω όσο ήταν στην ομάδα έδειχνε σεβασμό και δεν άλλαξε κάτι τώρα.

Από την άλλη υπάρχουν άπειρα περιστατικά από τη μεριά του ΠΑΟ, που έχουν κατά καιρούς αποδοκιμάσει παίκτες με βάση τον αυθορμητισμό που έχουν βγάλει στο γήπεδο ή τους πανυγηρισμούς που έκαναν προκλητικά στη κερκίδα (λ.χ. Παπανικολάου ή Μάντζαρης). Γελοιότητες και αυτά και εφόσον δεν καταδικάζονται τέτοιες συμπεριφορές δε θα προχωρήσει το άθλημα από την τριτοκοσμική του κατάσταση.
Όταν όλο το ΟΑΚΑ βρίζει εν χωρό παίκτες του ΟΣΦΠ και όλο το ΣΕΦ κάνει το ίδιο με τους "πρασινους",ε δε φταίνει οι παίκτες αλλά αυτοί που βρίζουν, οι οποίοι περιέργως ζητάνε επαγγελματισμό από τους παίκτες. Ε όχι!! Υποκρισία.

Ας αφήσουμε τους παίκτες να αλληλοπικάρονται σε αγωνιστικά πλαίσια χωρίς να γίνονται τα γήπεδα ζούγκλες. Τι ζητάω τώρα ε;;; icon_drunk.gif
yorgos
QUOTE
Ας αφήσουμε τους παίκτες να αλληλοπικάρονται σε αγωνιστικά πλαίσια χωρίς να γίνονται τα γήπεδα ζούγκλες. Τι ζητάω τώρα ε;;; icon_drunk.gif

Ατάκα για υποψήφια σε καλλιστεία είναι το wishful thinking... and world peace!
Redoctor
Ωραιο θρεντ ειχα φτιαξει εδω. Το αποκηρυσσω!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.