Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α2 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
cref
QUOTE(kojito @ May 24 2009, 00:26 ) *
Ξανθη-Η 2η μεγαλυτερη εκπληξη μετα τον Ηλυσιακο.Μεχρι τελευταια στιγμη δεν ηξερε αν θα αγωνιζεται στην Α2 και βγαζοντας ολη την χρονια ουσιαστικα με 7-8 παικτες μπορεσε να εξασφαλισει την παραμονη.Το διδυμο Γελενιτς-Αναγνωστοπουλου ηταν απο τα καλυτερα,αν οχι το καλυτερο,στην κατηγορια και ηταν αυτο που ουσιαστικα τους κρατησε στην κατηγορια.Και του χρονου λογικα παλι θα παλεψουν για την παραμονη,εκτος και αν βρεθει αγοραστης για να στηριξει την ομαδα.

Στο δίδυμο Γέλενιτς-Αναγνωστόπουλου,προσθέτω και τον Κάντιτς που ξεκίνησε άσχημα αλλά στα τελευταία 10 παιχνίδια ήταν εξαιρετικός,όπως και ο αρχηγός (Σεφερίδης) που επηρεασμένος από τον πολύ σοβαρό περσινό του τραυματισμό άργησε να βρει πατήματα φέτος.
Το πρώτο νέο που αφορά την Ξάνθη της επόμενης μέρας είναι πως κατά πάσα πιθανότητα κλείνει ο κύκλος του Γ.Ζαφειρούδη στην πόλη μας.
taraboura
QUOTE(CrossoverOnE @ May 23 2009, 22:41 ) *
Τελικα την πιασαμε την 8αδα παρολο που σε καποιο σημειο φανηκε οτι δε προλαβαινουμε!Συγχαρητηρια στην Ολυμπιαδα.

Ευχαριστούμε πολύ φίλε μου. Συγχαρητήρια και σε εσάς για το τελικό πλασάρισμα στην οχτάδα.
akatalhlos
QUOTE(taraboura @ May 23 2009, 21:05 ) *
Δεν ξέρω σίγουρα, αλλά από ότι έχω ακούσει σκοπεύει να βάλει τα ίδια χρήματα με φέτος, αν όχι περισσότερα! Το κρίσιμο σημείο εκτός από τους παίκτες πάντως είναι και η επιλογή του προπονητή. Έχει ενδιαφέρον να δούμε ποιός θα βρίσκεται του χρόνου στον πάγκο της ομάδας μου.

Αλήθεια εσείς του χρόνου θα πάτε για την άνοδο; Αν κρατήσετε το φετινό κορμό και κάνετε και 2-3 ποιοτικές προσθήκες, είμαι σίγουρος ότι θα βρεθείτε στην πρώτη δυάδα.

Του χρόνου το πρωτάθλημα λογικά δεν θα είναι πιο δυνατό από φέτος. Λογικά για την άνοδο θα παλέψουν Δάφνη, Ηρακλής, Νήαρ Ηστ, Ολυμπιάδα, ΑΓΟ Ρεθύμνου και ΚΑΟΔ. Σε χαμηλά επίπεδα αναμένεται να κινηθούν κατά τη γνώμη μου Ίκαροι Σερρών, Ερμής Λαγκαδά, Απόλλων Πατρών, Ξάνθη και ΑΕΛ. Λογικά αυτές θα είναι οι ομάδες που θα προσπαθήσουν να αποφύγουν τον υποβιβασμό. Τεράστια ερωτηματικά είναι το Αιγάλεω και το ICBS. Θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σου για αυτό το θέμα.

προπονητη του χρονου θα παρετε τον καραγιανη που σας εσωσε
taraboura
QUOTE(akatalhlos @ May 24 2009, 12:12 ) *
προπονητη του χρονου θα παρετε τον καραγιανη που σας εσωσε

Καλά ήσουν στο γήπεδο; Είναι ντροπή να αμφισβητείς την ανταγωνιστικότητα του Περιστερίου. Εγώ που βρέθηκα στο γήπεδο είδα ότι το Περιστέρι το πάλευε το παιχνίδι σαν να μην είχε εξασφαλίσει την άνοδο και για αυτό αξίζει συγχαρητήρια. Αυτά να τα πεις στο Αίγιο που κέρδιζε μονίμως με 15 πόντους τον Ηρακλή στη Θεσσαλονίκη. Εκεί βρωμάει βόθρος. Σε ενόχλησε και εσένα ότι σώθηκε η Ολυμπιάδα;
akatalhlos
QUOTE(taraboura @ May 24 2009, 12:16 ) *
Καλά ήσουν στο γήπεδο; Είναι ντροπή να αμφισβητείς την ανταγωνιστικότητα του Περιστερίου. Εγώ που βρέθηκα στο γήπεδο είδα ότι το Περιστέρι το πάλευε το παιχνίδι σαν να μην είχε εξασφαλίσει την άνοδο και για αυτό αξίζει συγχαρητήρια. Αυτά να τα πεις στο Αίγιο που κέρδιζε μονίμως με 15 πόντους τον Ηρακλή στη Θεσσαλονίκη. Εκεί βρωμάει βόθρος. Σε ενόχλησε και εσένα ότι σώθηκε η Ολυμπιάδα;

ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΜΠΑΣΚΕΤ.Ο ΛΙΟΥΙΣ ΜΕ3-4 3ΠΟΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΗΣΕ ΠΑΓΚΟ ΓΙΑ15.ΟΔΕΣΠΟΣ ΤΙ ΕΛΕΓΕ ΣΤΟ ΒΟΗΘΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΑΛΑΓΗ?Ο ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΜΗΠΩΣ ΕΠΑΙΞΕ ΛΙΓΟ?Ο ΚΟΚΑΛΗΣ ΓΙΑΤΙ ΒΓΗΚΕ?ΣΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΕΓΙΝΑΝ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΒΑΣΗ ΥΛΙΚΟΥ Η ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΣΩΘΗΚΕ ΔΙΚΑΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟ.ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
taraboura
QUOTE(akatalhlos @ May 24 2009, 12:37 ) *
ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΜΠΑΣΚΕΤ.Ο ΛΙΟΥΙΣ ΜΕ3-4 3ΠΟΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΗΣΕ ΠΑΓΚΟ ΓΙΑ15.ΟΔΕΣΠΟΣ ΤΙ ΕΛΕΓΕ ΣΤΟ ΒΟΗΘΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΑΛΑΓΗ?Ο ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΜΗΠΩΣ ΕΠΑΙΞΕ ΛΙΓΟ?Ο ΚΟΚΑΛΗΣ ΓΙΑΤΙ ΒΓΗΚΕ?ΣΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΕΓΙΝΑΝ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΒΑΣΗ ΥΛΙΚΟΥ Η ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΣΩΘΗΚΕ ΔΙΚΑΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟ.ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

Αν έχεις στοιχεία για όσα λες, να τα παρουσιάσεις επώνυμα. Αλλιώς μην μιλάς. Και φυσικά για το παιχνίδι Ηρακλής-Κεραυνός τσιμουδιά. Ωραίος.
navajo
ξεχασατε τους ωραιους οπαδους του περιστεριου κ την ωραια ατμοσφαιρα που δημιουργησαν!!!
με κυπελλα χαρτινα κ αστερια κ σημαιες ηταν φοβεροι!

δικαια κερδισε η ολυμπιαδα αν κ δεν το κυνηγησε πολυ το περιστερι κ δοκιμασε ολους τους παιχτες ο καραγιαννης!
κ δικαια εμεινε με τετοιο ροστερ στη κατηγορια!

το θεμα ειναι τι θα κανει του χρονου η ολυμπιαδα...πουχε ανοιχτο καλεσμα κ ειχε 200 ατομα στο τοφαλος.
δεν γινεται νασαι στη πατρα κ να μην εχεις ουτε εναν πατρινο στην ομαδα..πως ναχεις κοσμο!
taraboura
QUOTE(navajo @ May 24 2009, 13:03 ) *
ξεχασατε τους ωραιους οπαδους του περιστεριου κ την ωραια ατμοσφαιρα που δημιουργησαν!!!
με κυπελλα χαρτινα κ αστερια κ σημαιες ηταν φοβεροι!

δικαια κερδισε η ολυμπιαδα αν κ δεν το κυνηγησε πολυ το περιστερι κ δοκιμασε ολους τους παιχτες ο καραγιαννης!
κ δικαια εμεινε με τετοιο ροστερ στη κατηγορια!

το θεμα ειναι τι θα κανει του χρονου η ολυμπιαδα...πουχε ανοιχτο καλεσμα κ ειχε 200 ατομα στο τοφαλος.
δεν γινεται νασαι στη πατρα κ να μην εχεις ουτε εναν πατρινο στην ομαδα..πως ναχεις κοσμο!

Λοιπόν αυτό το ζήτημα που έθεσες είναι πολύ ενδιαφέρον. Δεν ξέρω αν θυμάσαι, αλλά όταν η Ολυμπιάδα πριν 2 χρόνια αγωνιζόταν στην Ταραμπούρα συγκέντρωνε το λιγότερο 800 φιλάθλους και το περισσότερο 1400. Όμως αν έχεις ακούσει η Ερασιτεχνική Ολυμπιάδα παρακινούμενη από τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ (έχουν γραφτεί άπειρες φορές στις εφημερίδες συναντήσεις των ερασιτεχνών των δύο ομάδων και έμαθα ότι στο πρώτο παιχνίδι φέτος στην Περιβόλα τα μέλη της Ερασιτεχνικής Ολυμπιάδα πανηγύριζαν έξαλλα μαζί με τους οπαδούς του Απόλλωνα), είχε τη φαεινή ιδέα να απομακρύνει την ΚΑΕ από το γήπεδό της και παράλληλα να διαβάλει τους φιλάθλους και τους Πατρινούς παίκτες που αγωνίζονταν τότε στην ομάδα με λάσπη περί διάλυσης της ομάδας. Και φυσικά τώρα κάνουν τους φωστήρες κάποιοι (αν τους χαρακτηρίσω θα με αποβάλουν) Απολλωνιστές, ότι "ορίστε που η Ολυμπιάδα συγκεντρώνει 3 άτομα" (200-400 συγκεντρώνει). Παράλληλα έλεγαν δημόσια διαβολές ορισμένα μέλη του Απόλλωνα ότι η Ολυμπιάδα ...έριξε τον Απόλλωνα με το να... δώσει το παιχνίδι στην ΑΕΛ την προτελευταία αγωνιστική. Κατ'αρχήν, γιατί η Ολυμπιάδα να δώσει παιχνίδι από τη στιγμή που διεκδικούσε την είσοδο στα πλέι οφ και με νίκη τα εξασφάλιζε; Και το σημαντικότερο; ο Ο Απόλλωνας είχε υποβιβαστεί και μαθηματικά πριν από εκείνη την αγωνιστική!!! (όλα αυτά έχουν καταγραφεί στα στατιστικά του Γαλάνη). Φυσικά εκμεταλλεύτηκαν την άγνοια των φιλάθλων και τους φανάτισαν ενάντια στην Ολυμπιάδα. Αλήθεια την τόση "εξυπνάδα" τους γιατί δεν τη χρησιμοποίησαν για να σώσουν την ομάδα τους αλλά για να προξενήσουν ζημία στην Ολυμπιάδα;
nikefalin
ελεος με την πατρινή κόντρα, μην το συνεχίσετε, ειλικρινά θα μας αναγκάσετε να σας αποβάλλουμε όλους , να κλείσουμε τα τόπικ που υπάρχουν για το Αχαικό μπάσκετ.

βρείτε άλλο χώρο για να εκφράζετε το πρόβλημα σας , δεν καταλαβαίνετε ότι με αυτόν τον τρόπο μικραίνετε αμφότεροι τα μεγέθη σας και κονιορτοποιείτε την ιστορία σας ? ΗΜΑΡΤΟΝ
taraboura
QUOTE(nikefalin @ May 24 2009, 13:44 ) *
ελεος με την πατρινή κόντρα, μην το συνεχίσετε, ειλικρινά θα μας αναγκάσετε να σας αποβάλλουμε όλους , να κλείσουμε τα τόπικ που υπάρχουν για το Αχαικό μπάσκετ.

βρείτε άλλο χώρο για να εκφράζετε το πρόβλημα σας , δεν καταλαβαίνετε ότι με αυτόν τον τρόπο μικραίνετε αμφότεροι τα μεγέθη σας και κονιορτοποιείτε την ιστορία σας ? ΗΜΑΡΤΟΝ

Φίλε έχεις απόλυτο δίκιο αλλά οι προκλήσεις είναι πραγματικά ασταμάτητες.
x-patra
λοιπον ας μιλησει και κανενας πιο σχετικος

εγω ειμαι παικτης της Ολυμπιαδας

ξερω οτι η ομαδα δουλευε οργανωμενα σε ολα τα επιπεδα

καναμε λαθη , ο οικονομου ειχε απειρια αλλα ξερω επισης

- οτι χασαμε μεσα στον απολλωνα γιατι δεν εδωσαν τρια φαουλ σε περουλη και τοσιτς το τελευταιο λεπτο
- οτι χασαμε στην Ξανθη με δυο τεχνικες ποινες στο τελευταιο λεπτο
- οτι χασαμε στην Ερυθραια με φαουλ που δεν δωθηκε στον Τζιμη τελευταιο λεπτο αλλα δωθηκαν βηματα
και με πολλα αλλα

αφηστε την διοικηση της Ολυμπιαδας και του ανθρωπους της ησυχους γιατι αξιζουν για το μπασκετ μας

και κατι ακομα περι φιλαθλων. Εγω ειδα πανω απο δεκα ανθρωπους να κλαινε απο χαρα χθες!

επιτελους τι θελουμε για το μπασκετ?



QUOTE(akatalhlos @ May 24 2009, 12:12 ) *
προπονητη του χρονου θα παρετε τον καραγιανη που σας εσωσε


οχι ρε η Ολυμπιαδα θα παρει τον προπονητη του Απολλωνα που εχει σπονσορα την ΕΟΚ και βριζει τις οικογενιες των παικτων
Αντε ολοι βγαλαν γλωσσα
Ο Τσολακης ομως σας εφτιαξε καλα!
CrossoverOnE
QUOTE(x-patra @ May 24 2009, 17:19 ) *
λοιπον ας μιλησει και κανενας πιο σχετικος

εγω ειμαι παικτης της Ολυμπιαδας

ξερω οτι η ομαδα δουλευε οργανωμενα σε ολα τα επιπεδα

καναμε λαθη , ο οικονομου ειχε απειρια αλλα ξερω επισης

- οτι χασαμε μεσα στον απολλωνα γιατι δεν εδωσαν τρια φαουλ σε περουλη και τοσιτς το τελευταιο λεπτο
- οτι χασαμε στην Ξανθη με δυο τεχνικες ποινες στο τελευταιο λεπτο
- οτι χασαμε στην Ερυθραια με φαουλ που δεν δωθηκε στον Τζιμη τελευταιο λεπτο αλλα δωθηκαν βηματα
και με πολλα αλλα

αφηστε την διοικηση της Ολυμπιαδας και του ανθρωπους της ησυχους γιατι αξιζουν για το μπασκετ μας

και κατι ακομα περι φιλαθλων. Εγω ειδα πανω απο δεκα ανθρωπους να κλαινε απο χαρα χθες!

επιτελους τι θελουμε για το μπασκετ?





οχι ρε η Ολυμπιαδα θα παρει τον προπονητη του Απολλωνα που εχει σπονσορα την ΕΟΚ και βριζει τις οικογενιες των παικτων
Αντε ολοι βγαλαν γλωσσα
Ο Τσολακης ομως σας εφτιαξε καλα!

Και ο Οικονομου ιδιο σπονσορα δεν εχει;Ακομα περιμενουμε τις αποκαλυψεις σου αδελφε..
x-patra
QUOTE(CrossoverOnE @ May 24 2009, 18:02 ) *
Και ο Οικονομου ιδιο σπονσορα δεν εχει;Ακομα περιμενουμε τις αποκαλυψεις σου αδελφε..


υπομονη θα γινει....

ο οικονομου ειχε πολλα στηριγματα...ηξερε μπασκετ σαν παικτης...αλλα οχι για να δεσει μια ομαδα. Ευχομαι να βρει τον δρομο του γιατι ειναι καλο παιδι αλλα εχει πολλα να μαθει....
kotzito
Ποντοι

Κουτρουλιας 666(22.2)
Κακιουζης 571(19)
Κορωνιδης 541(20)


Ριμπαουντ

Λατοβιτς 288(9.6)
Κουτρουλιας 281(9.3)
Δημητριαδης 227(7.5)


Ασιστ

Καρυδας 177(6.1)
Κορωνιδης 143(5.2)
Λιακοπουλος 128(4.4)


Κλεψιματα

Λιουις 56(1.8)
Καρυδας 49(1.6)
Μπεχλιβανης 43(1.4)


Μπλοκ

Καρτελο 28(0.9)
Κουτρουλιας 26(0.8)
Ζουπιτς 22(0.7)


Tendex

Κουτρουλιας 0.672
Καρτελο 0.612
Κακιουζης 0.596


Διποντα %

Μπενας 67%
Καρτελο 65%
Δεσπος/Τοτσιος 64%


Τριποντα %

Παπαντωνιου 47%
Μπεχλιβανης 46%
Σιουτης Θ./Μακρης 45%


Ελ. βολες %

Κοσανοβιτς 87%
Γεωργαρος 84%
Κανταρτζης 84%
taraboura
QUOTE(kojito @ May 24 2009, 19:11 ) *
Ποντοι

Κουτρουλιας 666(22.2)
Κακιουζης 571(19)
Κορωνιδης 541(20)


Ριμπαουντ

Λατοβιτς 288(9.6)
Κουτρουλιας 281(9.3)
Δημητριαδης 227(7.5)


Ασιστ

Καρυδας 177(6.1)
Κορωνιδης 143(5.2)
Λιακοπουλος 128(4.4)


Κλεψιματα

Λιουις 56(1.8)
Καρυδας 49(1.6)
Μπεχλιβανης 43(1.4)


Μπλοκ

Καρτελο 28(0.9)
Κουτρουλιας 26(0.8)
Ζουπιτς 22(0.7)


Tendex

Κουτρουλιας 0.672
Καρτελο 0.612
Κακιουζης 0.596


Διποντα %

Μπενας 67%
Καρτελο 65%
Δεσπος/Τοτσιος 64%


Τριποντα %

Παπαντωνιου 47%
Μπεχλιβανης 46%
Σιουτης Θ./Μακρης 45%


Ελ. βολες %

Κοσανοβιτς 87%
Γεωργαρος 84%
Κανταρτζης 84%

Νομίζω ότι η Ολυμπιάδα ήταν η πιο εύστοχη ομάδα από τη γραμμή των βολών φέτος ή κάνω λάθος; Πάντως εντυπωσιακό στοιχείο ότι και οι 3 πρώτοι της Α2 στις βολές ανήκουν στην Ολυμπιάδα. Εκπληκτικός παίκτης ο Κουτρούλιας, μπορεί να πρωταγωνιστήσει και στην Α1.
kesariani 4ever
QUOTE(taraboura @ May 24 2009, 19:27 ) *
Νομίζω ότι η Ολυμπιάδα ήταν η πιο εύστοχη ομάδα από τη γραμμή των βολών φέτος ή κάνω λάθος; Πάντως εντυπωσιακό στοιχείο ότι και οι 3 πρώτοι της Α2 στις βολές ανήκουν στην Ολυμπιάδα. Εκπληκτικός παίκτης ο Κουτρούλιας, μπορεί να πρωταγωνιστήσει και στην Α1.

Ο Τολης εκτος απο πολυ καλος παιχτης ειναι και καταπληκτικος χαρακτηρας πραγμα που ειναι παρα πολυ σημαντικο ασχετα εαν ακουγονται αλλα πραγματα.Και επισης εχει ενα αλλο πολυ μεγαλο προσον το οποιο ειναι οτι καταφερνει σε καθε ομαδα και εχει διαφορετικο ρολο.Στον Ηλυσιακο ηταν αλλος στην Νηαρ αλλος στην Δαφνη αλλος και παει λεγοντας.
Πραγμα το οποιο λιγοι παιχτες το καταλαβαινουν και το πραγματοποιουν.Ευχομαι και θελω να παραμεινει στην ομαδα μου.
Παιδια βλεπωντας την βαθμολογιας παρατηρω οτι εαν η Ερυθραια κερδιζε μεσα στην ΜΕΝΤ σωνοτανε με πενταπλη ισοβαθμια και επεφτε η Ξανθη.Αυτοι και αν αυτοκτονησανε.Μαλλον αυτος που εδωσε εντολη στον Ντουμανη να χασει την βολη ηταν πολυ σχετικος και αγαπαγε πολυ την ομαδα του.
Παιδια πρεπει επειγοντως στα βραβεια της χρονιας εκτος στους καλυτερους να δινετε βραβειο και στις τραγωδιες της χρονιας.Το συγκεκριμενο βραβειο το παιρνει με μεγαλη μαλιστα διαφορα η ομαδα των βορειων προαστειων.Μιλαμε τωρα για καθαρη ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ.Κανονικα οσοι ασχολουνται με την ομαδα αυτη θα επρεπε να παραδωσουν τα διπλωματα τους ειτε λεγονται διοικηση ειτε προπονητικο σταφ ειτε αθλητες.Αυτα δεν γινονται ουτε στην Ουγκαντα.
ΝΤΟΥΡΛΑΝΤΑΣ
QUOTE(kesariani 4ever @ May 24 2009, 19:34 ) *
Ο Τολης εκτος απο πολυ καλος παιχτης ειναι και καταπληκτικος χαρακτηρας πραγμα που ειναι παρα πολυ σημαντικο ασχετα εαν ακουγονται αλλα πραγματα.Και επισης εχει ενα αλλο πολυ μεγαλο προσον το οποιο ειναι οτι καταφερνει σε καθε ομαδα και εχει διαφορετικο ρολο.Στον Ηλυσιακο ηταν αλλος στην Νηαρ αλλος στην Δαφνη αλλος και παει λεγοντας.
Πραγμα το οποιο λιγοι παιχτες το καταλαβαινουν και το πραγματοποιουν.Ευχομαι και θελω να παραμεινει στην ομαδα μου.
Παιδια βλεπωντας την βαθμολογιας παρατηρω οτι εαν η Ερυθραια κερδιζε μεσα στην ΜΕΝΤ σωνοτανε με πενταπλη ισοβαθμια και επεφτε η Ξανθη.Αυτοι και αν αυτοκτονησανε.Μαλλον αυτος που εδωσε εντολη στον Ντουμανη να χασει την βολη ηταν πολυ σχετικος και αγαπαγε πολυ την ομαδα του.
Παιδια πρεπει επειγοντως στα βραβεια της χρονιας εκτος στους καλυτερους να δινετε βραβειο και στις τραγωδιες της χρονιας.Το συγκεκριμενο βραβειο το παιρνει με μεγαλη μαλιστα διαφορα η ομαδα των βορειων προαστειων.Μιλαμε τωρα για καθαρη ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ.Κανονικα οσοι ασχολουνται με την ομαδα αυτη θα επρεπε να παραδωσουν τα διπλωματα τους ειτε λεγονται διοικηση ειτε προπονητικο σταφ ειτε αθλητες.Αυτα δεν γινονται ουτε στην Ουγκαντα.

Τι θες να πεις οτι του δωσανε εντολη να χασει τη βολη?
nik-air
QUOTE(kesariani 4ever @ May 24 2009, 17:34 ) *
Ο Τολης εκτος απο πολυ καλος παιχτης ειναι και καταπληκτικος χαρακτηρας πραγμα που ειναι παρα πολυ σημαντικο ασχετα εαν ακουγονται αλλα πραγματα.Και επισης εχει ενα αλλο πολυ μεγαλο προσον το οποιο ειναι οτι καταφερνει σε καθε ομαδα και εχει διαφορετικο ρολο.Στον Ηλυσιακο ηταν αλλος στην Νηαρ αλλος στην Δαφνη αλλος και παει λεγοντας.
Πραγμα το οποιο λιγοι παιχτες το καταλαβαινουν και το πραγματοποιουν.

Ο Κουτρουλιας επαιξε και στον Αρη και θυμαμαι πως ηταν αρκετα καλος για Α1...Και δεν μπορω να καταλαβω γιατι αυτος και αλλοι πολυ καλοι Ελληνες παικτες δεν εχουν θεση στην Α1..Εχουμε γεμησει κοινοτικους που δεν ειναι καλυτεροι τους...
zigolo7
QUOTE(kesariani 4ever @ May 24 2009, 16:34 ) *
Ο Τολης εκτος απο πολυ καλος παιχτης ειναι και καταπληκτικος χαρακτηρας πραγμα που ειναι παρα πολυ σημαντικο ασχετα εαν ακουγονται αλλα πραγματα.Και επισης εχει ενα αλλο πολυ μεγαλο προσον το οποιο ειναι οτι καταφερνει σε καθε ομαδα και εχει διαφορετικο ρολο.Στον Ηλυσιακο ηταν αλλος στην Νηαρ αλλος στην Δαφνη αλλος και παει λεγοντας.
Πραγμα το οποιο λιγοι παιχτες το καταλαβαινουν και το πραγματοποιουν.Ευχομαι και θελω να παραμεινει στην ομαδα μου.
Παιδια βλεπωντας την βαθμολογιας παρατηρω οτι εαν η Ερυθραια κερδιζε μεσα στην ΜΕΝΤ σωνοτανε με πενταπλη ισοβαθμια και επεφτε η Ξανθη.Αυτοι και αν αυτοκτονησανε.Μαλλον αυτος που εδωσε εντολη στον Ντουμανη να χασει την βολη ηταν πολυ σχετικος και αγαπαγε πολυ την ομαδα του.
Παιδια πρεπει επειγοντως στα βραβεια της χρονιας εκτος στους καλυτερους να δινετε βραβειο και στις τραγωδιες της χρονιας.Το συγκεκριμενο βραβειο το παιρνει με μεγαλη μαλιστα διαφορα η ομαδα των βορειων προαστειων.Μιλαμε τωρα για καθαρη ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ.Κανονικα οσοι ασχολουνται με την ομαδα αυτη θα επρεπε να παραδωσουν τα διπλωματα τους ειτε λεγονται διοικηση ειτε προπονητικο σταφ ειτε αθλητες.Αυτα δεν γινονται ουτε στην Ουγκαντα.


Γιατί έχεις τόση εμπάθεια μετον Πανερυθραϊκό???
freeball
Τελικα μηπως, ο κοσμος απομακρυνεται απο το μπασκετ και στην αντιληψη του απαξιωνεται το αθλημα, οταν γινεται αναφορα στο forum, με αρκετη ευχαιρια θαλεγα, για αγωνες που "βρωμανε", για "βοθρους", για "εντολη να χασει τη βολη", για το ενα, για το αλλο.
Μηπως θαταν "πιο αθλητικο", να αποφευγονται τετοιες αναφορες ??
Jabar
Δεν υπάρχει ευχέρεια καταγγελιών.Σβύνουμε τα πάντα και οι χρήστες αποβάλλονται απλά δεν μπορούμε να βλέπουμε τα πάντα αυτόματα.Μπορεί να μην υπάρχει τίποτα ύποπτο στο χάσιμο βολής μπορεί στην οικονομία του παιχνιδιού αυτό να ήταν χρήσιμο.Ας εξηγήσει κάποιος τη φάση και ανάλογα θα πράξουμε.Εκείνη τη μέρα έβλεπα Περιστέρι-Δάφνη κάτι άκουσα έξω από το γήπεδο αλλά δεν το θυμάμαι.Πάντως συνήθως μας κατηγορούν για υπερβολική ευαισθησία.
kesariani 4ever
QUOTE(zigolo7 @ May 24 2009, 23:56 ) *
Γιατί έχεις τόση εμπάθεια μετον Πανερυθραϊκό???

Ποια εμπαθεια φιλε μου εχω εγω με τον Πανερυθραικο?Δεν νοειται ομαδα με τετοιο μπατζετ και τετοιο ροστερ να καταφερνει διοτι περι κατορθωματος ειναι αυτο να υποβιβαζεται στην ΒΈθνικη και να σωνονται ομαδες οπως Ξανθη,Ερμης Λαγκαδα,ICBS χωρις να θελω να υποτιμησω τις συγκεκριμενες ομαδες τις οποιες σεβομαι απεριοριστα.Οι αθλητες των συγκεκριμενων ομαδων δεν συγκρινονται με τιποτα σαν ονοματα αλλα σαν συνολο νομιζω οτι η Ερυθραια υποβιβαστηκε δικαια και δεν φταινε σε καμμια περιπτωση αποτελεσματα αλλων ομαδων αλλα της ιδιας της ομαδας.Δεν επιτρεπεται να εχεις 2 ηττες απο Λαγκαδα να χανεις ματς ζωης και θανατου στην ΜΕΝΤ και γενικα η αγωνιστικη σου συμπεριφορα να ειναι απαραδεκτη.
Οσον αφορα την φαση που ανεφερα με τον Ντουμανη ακουσα οτι καποιος απο τον παγκο του ειπε να την χασει επιτηδες επειδη ειχαν πληροφορηθει τα αλλα αποτελεσματα και θεωρουσαν οτι ειχαν ηδη υποβιβαστει.Αλλα εαν ειχαν κερδισει στην Θεσσαλονικη θα παρεμειναν στην κατηγορια.Εαν πραγματικα ισχυει αυτο προκειται περι εγκληματος.Απαντω και στον φιλο μου τον ΝΤΟΥΡΛΑΝΤΑ που με ρωτησε για το συγκεκριμενο θεμα.
Καμμια εμπεθεια ισα ισα που την συγκεκριμενη ομαδα οπως και τον προπονητη της τους σεβομαι απεριοριστα μιας και προκειται για σωματειο νοικοκυρεμενο ειτε διοικητικα ειτε οικονομικα ειτε οτιδηποτε.Και τετοια σωματεια κοσμουν τον Ελληνικο αθλητισμο.Απλα καποια πραγματα πρεπει να λεγονται.Δεν πρεπει να χαιδευουμε τα αυτια μας.
zigolo7
QUOTE(kesariani 4ever @ May 24 2009, 22:26 ) *
Ποια εμπαθεια φιλε μου εχω εγω με τον Πανερυθραικο?Δεν νοειται ομαδα με τετοιο μπατζετ και τετοιο ροστερ να καταφερνει διοτι περι κατορθωματος ειναι αυτο να υποβιβαζεται στην ΒΈθνικη και να σωνονται ομαδες οπως Ξανθη,Ερμης Λαγκαδα,ICBS χωρις να θελω να υποτιμησω τις συγκεκριμενες ομαδες τις οποιες σεβομαι απεριοριστα.Οι αθλητες των συγκεκριμενων ομαδων δεν συγκρινονται με τιποτα σαν ονοματα αλλα σαν συνολο νομιζω οτι η Ερυθραια υποβιβαστηκε δικαια και δεν φταινε σε καμμια περιπτωση αποτελεσματα αλλων ομαδων αλλα της ιδιας της ομαδας.Δεν επιτρεπεται να εχεις 2 ηττες απο Λαγκαδα να χανεις ματς ζωης και θανατου στην ΜΕΝΤ και γενικα η αγωνιστικη σου συμπεριφορα να ειναι απαραδεκτη.
Οσον αφορα την φαση που ανεφερα με τον Ντουμανη ακουσα οτι καποιος απο τον παγκο του ειπε να την χασει επιτηδες επειδη ειχαν πληροφορηθει τα αλλα αποτελεσματα και θεωρουσαν οτι ειχαν ηδη υποβιβαστει.Αλλα εαν ειχαν κερδισει στην Θεσσαλονικη θα παρεμειναν στην κατηγορια.Εαν πραγματικα ισχυει αυτο προκειται περι εγκληματος.Απαντω και στον φιλο μου τον ΝΤΟΥΡΛΑΝΤΑ που με ρωτησε για το συγκεκριμενο θεμα.
Καμμια εμπεθεια ισα ισα που την συγκεκριμενη ομαδα οπως και τον προπονητη της τους σεβομαι απεριοριστα μιας και προκειται για σωματειο νοικοκυρεμενο ειτε διοικητικα ειτε οικονομικα ειτε οτιδηποτε.Και τετοια σωματεια κοσμουν τον Ελληνικο αθλητισμο.Απλα καποια πραγματα πρεπει να λεγονται.Δεν πρεπει να χαιδευουμε τα αυτια μας.

Έτσι σέβεσαι εσύ τον κόσμο?? Λέγοντας να σκίσουν τα διπλώματά τους και να φύγουν?? Σε κάθε σου post αναφέρεις απαξιωτικά τον Πανερυθραικό. Ακόμα και στης Β`εθνικής... Όσο για το γεγονός με τον Ντουμάνη κανείς δεν του είπε να αστοχήσει. Επειδή δεν θέλω να μιλήσω για θεωρίες συνομωσίας που όλοι γνωρίζουν, ο Πανερυθραικός έπεσε ''μέσα στο γήπεδο'', και δεν σώθηκε έξω από αυτό! Η χρονιά ήταν κακή και η ομάδα δεν απέδωσε τα αναμενώμενα, αλλά κανείς δεν θα με πείσει ότι οι ομάδες που σώθηκαν έπαιξαν μπασκετάρα και κέρδισαν ομάδες που του χρόνου θα παίζουν Α1 και ομάδες που στην έδρα τους δεν έχαναν από κανέναν. Όλοι λένε για τον Πανερυθραϊκό κόσμηαα για το μπάσκετ κ.τ.λ. αλλά κανείς δεν ήθελε αυτήν την ομάδα στην Α2. Η καθαρότερη ομάδα έπεσε κατηγορία. ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΣΑΣ ΑΞΙΖΕΙ!
kotzito
Επιθεση

Νηαρ Ηστ 81.33
Ηλυσιακος 76.33
Ρεθυμνο 76


Αμυνα

Περιστερι 66.9
Δαφνη 67.1
ICBS 69.5


Ριμπαουντ αμυντικα

ΚΑΟΔ 24.5
Ηρακλης 23.9
Ερμης Λαγκαδα 23.3


Ριμπαουντ επιθετικα

Περιστερι 11.5
Παγκρατι 10.8
Ηλυσιακος 10.7


Ασιστ

Δαφνη 14.4
Ρεθυμνο 13.9
Ηλυσιακος 13.7


Κλεψιματα

Περιστερι 8.6
Παγκρατι 7
Δαφνη 7


Μπλοκ

Περιστερι 2.2
ΚΑΟΔ 2.1
Ηλυσιακος 2


Ελ.βολες %

Ολυμπιαδα 77%
Ηρακλης 74%
Ξανθη/Κεραυνος Αιγιου 74%


Διποντα %

Νηαρ Ηστ 56%
Ρεθυμνο 55%
Δαφνη/Απολλων Πατρων 54%


Τριποντα %

Ρεθυμνο 37%
Δαφνη 36%
Ηρακλης 36%
Jabar
Ας ξεχωρίσουμε δύο πράγματα.
Πρώτον αξίζει βραβείο ήθους στην Ερυθραία για την πορεία τους όλα αυτά τα χρόνια.Είχε τις διασυνδέσεις και τα υλικά μέσα να αλλοιώσει ένα πρωτάθλημα και να μείνει.Συνειδητά λοιπόν επέλεξαν να μην πάρουν ούτε ένα βαθμό εξω από τους αγωνιστικούς χώρους.Σε όλους εμάς που αγαπάμε το μπάσκετ και όχι σε αυτούς που το δυσφημίζουν και βγάζουν μεροκαματάκια,αυτό μετράει και μας κάνει οπαδούς τους.Τώρα υπάρχει βέβαια και ένα θέμα που είναι το καθαρά αγωνιστικό και εκεί θα πρέπει να προβληματιστούν για την εικόνα που δεν ήταν καλή.Δυσανάλογα κακή σύμφωνα με αυτά που ξόδευσαν.Φαντάζομαι θα κάνουν αυτοκριτική, την ομάδα τους την ξέρουν καλύτερα από εμάς και τα εσωτερικά της.Εύχομαι να μην απογοητευτούν,να βγάλουν τα σωστά συμπεράσματα και να συνεχίσουν έτσι στο χώρο υπηρετώντας το μπάσκετ.Δεν είναι υποτιμητική η Β Εθνική υποτιμητικά είναι αυτά που συμβαίνουν.
taraboura
QUOTE(zigolo7 @ May 25 2009, 01:08 ) *
Έτσι σέβεσαι εσύ τον κόσμο?? Λέγοντας να σκίσουν τα διπλώματά τους και να φύγουν?? Σε κάθε σου post αναφέρεις απαξιωτικά τον Πανερυθραικό. Ακόμα και στης Β`εθνικής... Όσο για το γεγονός με τον Ντουμάνη κανείς δεν του είπε να αστοχήσει. Επειδή δεν θέλω να μιλήσω για θεωρίες συνομωσίας που όλοι γνωρίζουν, ο Πανερυθραικός έπεσε ''μέσα στο γήπεδο'', και δεν σώθηκε έξω από αυτό! Η χρονιά ήταν κακή και η ομάδα δεν απέδωσε τα αναμενώμενα, αλλά κανείς δεν θα με πείσει ότι οι ομάδες που σώθηκαν έπαιξαν μπασκετάρα και κέρδισαν ομάδες που του χρόνου θα παίζουν Α1 και ομάδες που στην έδρα τους δεν έχαναν από κανέναν. Όλοι λένε για τον Πανερυθραϊκό κόσμηαα για το μπάσκετ κ.τ.λ. αλλά κανείς δεν ήθελε αυτήν την ομάδα στην Α2. Η καθαρότερη ομάδα έπεσε κατηγορία. ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΣΑΣ ΑΞΙΖΕΙ!

Ποιούς ακριβώς εννοείς μας αξίζει; Σε ενοχλεί να ακούς την αλήθεια; Βέβαια έφυγαν οι άγγελοι του Πανερυθραϊκού και το πρωτάθλημα από παράδεισος ξαφνικά θα γίνει κόλαση...

Για να μην παρεξηγηθώ, η ομάδα του Πανερυθραϊκού μου είναι ιδιαίτερα συμπαθής, πολύ περισσότερο από κάποιες άλλες, αλλά όχι και να λέμε ότι είναι και άγιοι και ότι όλοι βρωμίζουν το πρωτάθλημα εκτός από την ομάδα της Ερυθραίας. Αυτό δεν είναι απλά υπερβολή αλλά ψέμα και αδικία για τις άλλες πεντακάθαρες ομάδες.
kesariani 4ever
QUOTE(zigolo7 @ May 25 2009, 01:08 ) *
Έτσι σέβεσαι εσύ τον κόσμο?? Λέγοντας να σκίσουν τα διπλώματά τους και να φύγουν?? Σε κάθε σου post αναφέρεις απαξιωτικά τον Πανερυθραικό. Ακόμα και στης Β`εθνικής... Όσο για το γεγονός με τον Ντουμάνη κανείς δεν του είπε να αστοχήσει. Επειδή δεν θέλω να μιλήσω για θεωρίες συνομωσίας που όλοι γνωρίζουν, ο Πανερυθραικός έπεσε ''μέσα στο γήπεδο'', και δεν σώθηκε έξω από αυτό! Η χρονιά ήταν κακή και η ομάδα δεν απέδωσε τα αναμενώμενα, αλλά κανείς δεν θα με πείσει ότι οι ομάδες που σώθηκαν έπαιξαν μπασκετάρα και κέρδισαν ομάδες που του χρόνου θα παίζουν Α1 και ομάδες που στην έδρα τους δεν έχαναν από κανέναν. Όλοι λένε για τον Πανερυθραϊκό κόσμηαα για το μπάσκετ κ.τ.λ. αλλά κανείς δεν ήθελε αυτήν την ομάδα στην Α2. Η καθαρότερη ομάδα έπεσε κατηγορία. ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΣΑΣ ΑΞΙΖΕΙ!

σιγα ρε φιλε που δεν την ηθελε κανεις στην κατηγορια??γιατι δηλαδη ολες οι αλλες ομαδες ειναι βρωμικες εννοεις??εσυ περιμενεις τα αλλα αποτελεσματα δηλαδη για να σωθει η ομαδα σου??ας νικαγες μεσα στην μεντ και θα ειχες σωθει τωρα.εσεις προτιμησατε να πατε στην παραταση για να δειτε τα υπολοιπα αποτελεσματα για να δειτε τι θα κανετε..ετσι κ αλλιως αυτη την ανακοινωση εβγαλε κ η ομαδα σου οτι οι παιχτες σας μαθανε τα αποτελεσματα κ μετα δεν ειχαν το κουραγιο να αγωνιστουν.να ομως που αν ειχαν το κουραγιο θα ειχαν σωθει τωρα..οταν θα πανε να πανε να πληρωθουν ομως θα εχουν κουραγιο ε??για πες μου κ συ την γνωμη σου ρε φιλε.
zigolo7
Συμφωνώ απόλυτα με τον jabar. Δεν είπα οτι η ομάδα έπειξε μπασκετάρα και αγωνιστικά ήταν η καλύτερη. Ούτε είπα ότι ήταν η μόνη καθαρή ομάδα της κατηγορίας. Αν ήταν η μόνη άλλωστε τότε καλύτερα που έπεσε η ομάδα γιατί δεν άξιζει να αγαπάς και να υπερασπίζεσαι κάτι βρόμικο. Δεν θα πω τίποτα άλλο για βρόμικες ομάδες. Γνωρίζουν και οι ίδιοι τι εννοώ και αυτοί που παρακολουθούν την κατηγορία. blove.gif
taraboura
Αλήθεια ξέρει κανείς αν έχει υπάρξει ή πότε θα υπάρξει κάποια επίσημη ενημέρωση από την ομοσπονδία για το θέμα της απαγόρευσης των κοινοτικών στην Α2; Είναι μια απόφαση που θα επηρεάσει σε πολύ μεγάλο βαθμό το σχεδιασμό των ομάδων και τις μεταγραφές του καλοκαιριού.
Γ.Σ.Π.
QUOTE(akatalhlos @ May 24 2009, 10:37 ) *
ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΜΠΑΣΚΕΤ.Ο ΛΙΟΥΙΣ ΜΕ3-4 3ΠΟΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΗΣΕ ΠΑΓΚΟ ΓΙΑ15.ΟΔΕΣΠΟΣ ΤΙ ΕΛΕΓΕ ΣΤΟ ΒΟΗΘΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΑΛΑΓΗ?Ο ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΜΗΠΩΣ ΕΠΑΙΞΕ ΛΙΓΟ?Ο ΚΟΚΑΛΗΣ ΓΙΑΤΙ ΒΓΗΚΕ?ΣΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΕΓΙΝΑΝ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΒΑΣΗ ΥΛΙΚΟΥ Η ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΣΩΘΗΚΕ ΔΙΚΑΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟ.ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ


αν και δεν βρεθηκα στην πατρα λογω δουδειας ειναι τουλαχιστον φτηνα ολα αυτα που αναφερεις!
για να σε βοηθησω στην πατρα δεν πηγαν και οι αδερφοι μαντζαρη!
δεν εχει να λεει που παρουριαστηκαν την τεταρτη στον στρατο.
εσυ μπορεις να το ερμηνευσεις οπως θελεις!
x-patra
QUOTE(akatalhlos @ May 24 2009, 12:37 ) *
ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΜΠΑΣΚΕΤ.Ο ΛΙΟΥΙΣ ΜΕ3-4 3ΠΟΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΗΣΕ ΠΑΓΚΟ ΓΙΑ15.ΟΔΕΣΠΟΣ ΤΙ ΕΛΕΓΕ ΣΤΟ ΒΟΗΘΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΑΛΑΓΗ?Ο ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΜΗΠΩΣ ΕΠΑΙΞΕ ΛΙΓΟ?Ο ΚΟΚΑΛΗΣ ΓΙΑΤΙ ΒΓΗΚΕ?ΣΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΕΓΙΝΑΝ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΒΑΣΗ ΥΛΙΚΟΥ Η ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΣΩΘΗΚΕ ΔΙΚΑΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟ.ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ


εσυ εισαι σαν εκεινο τον περιεργο τυπο που του τα χωσε ο προεδρος της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ που ελεγε ειμαι ολυμπιαδα και ηθελα να πεσει η ομαδα. Αυτος που γλυτωσε τα μπουκατα απο συμπτωση....

επειδη εσυ ξερεις απο μπασκετ αλλα λες και ψεματα και οπως θες...το τεταρτο φαουλ του Λιουις δεν το ειδες?
Ο Δεσπος τι ελεγε που το ακουσες? ειχες μικροφωνα?

εγω ημουν μεσα στο παρκε και δεν το ακουσα!!

οσο γιατι πανηγυριζει η Ολυμπιαδα για τον ιδιο λογο που θα ειχε παρολιγο την τυχη της Ερυθραιας..
taraboura
QUOTE(Γ.Σ.Π. @ May 25 2009, 12:09 ) *
αν και δεν βρεθηκα στην πατρα λογω δουδειας ειναι τουλαχιστον φτηνα ολα αυτα που αναφερεις!
για να σε βοηθησω στην πατρα δεν πηγαν και οι αδερφοι μαντζαρη!
δεν εχει να λεει που παρουριαστηκαν την τεταρτη στον στρατο.
εσυ μπορεις να το ερμηνευσεις οπως θελεις!

Είναι ντροπή αυτά τα πράγματα. Για ποιό λόγο να δώσετε το παιχνίδι στην Ολυμπιάδα; Άλλωστε θα θέλατε να πανηγυρίσετε το πρωτάθλημα με μια νίκη. Άσε τους να ρίχνουν λάσπη ως συνήθως. Μόνο αυτό μπορούν να κάνουν.
ΝΤΟΥΡΛΑΝΤΑΣ
QUOTE(zigolo7 @ May 25 2009, 11:35 ) *
Συμφωνώ απόλυτα με τον jabar. Δεν είπα οτι η ομάδα έπειξε μπασκετάρα και αγωνιστικά ήταν η καλύτερη. Ούτε είπα ότι ήταν η μόνη καθαρή ομάδα της κατηγορίας. Αν ήταν η μόνη άλλωστε τότε καλύτερα που έπεσε η ομάδα γιατί δεν άξιζει να αγαπάς και να υπερασπίζεσαι κάτι βρόμικο. Δεν θα πω τίποτα άλλο για βρόμικες ομάδες. Γνωρίζουν και οι ίδιοι τι εννοώ και αυτοί που παρακολουθούν την κατηγορία. blove.gif

Συμφωνω και εγω οτι δεν παιξαμε μπασκετ φετος ιδιαιτερως μακρια απο την ερυθραια αλλα ειναι γεγονος επισης οτι αντιμετωπισαμε μυστηριες διαιτησιες και προς το τελος του πρωταθληματος ηρθαν περιεργα αποτελεσματα αλλα σαβεστατα το λαθος ειναι ολο δικο μας .οσο για τον ντουμανη δεν ειπε ο συλλογος οτι του ειπανε να αστοχησει ,στην ανακοινωση που βγαλανε.Απλα ττου δωσανε συγχαρητηρια λογω αποτελεσματων που μαθανε(πραγμα το οποιο ειναι λαθος να ασχολουνται με τα αλλα γηπεδα ενω εσυ δεν εχεις τελειωσει το καθηκον σου) και ουσιαστικα στη σφαιρα της λογικης οτι ητανε αρχηγος της ομαδας 4 χρονια, ανοδοι, και θα μπορουσε το παιδι με τη βολη να δωσει τη νικη αλλα αστοχησε.Για αυτο συγχαρητηρια.Τωρα περιμενουμε να δουμε τη αντιδραση θα υπαρχει?
kesariani 4ever
Για να λεμε και του στραβου το δικιο ας μην εχανε η Ερυθραια 5 ματσακια στην εδρα της(Ερμης Λαγκαδα,Δαφνη,Περιστερι,Ηρακλης,Ηλυσιακος) και ας εκανε και κανενα διπλο εκτος απο του Αιγιου.Δεν τους φταιει κανενας και τιποτα το μονο που φταιει ειναι οι ιδιοι και οτι δεν μπορεσαν να κερδισουν ουτε την υποβιβασμενη ΜΕΝΤ που ηταν αδιαφορη ενω οι ιδιοι καιγονταν για τους βαθμους της νικης.Αυτα για να τελειωνουμε με το συγκεκριμενο θεμα.
aigio
QUOTE(kesariani 4ever @ May 25 2009, 15:59 ) *
Για να λεμε και του στραβου το δικιο ας μην εχανε η Ερυθραια 5 ματσακια στην εδρα της(Ερμης Λαγκαδα,Δαφνη,Περιστερι,Ηρακλης,Ηλυσιακος) και ας εκανε και κανενα διπλο εκτος απο του Αιγιου.Δεν τους φταιει κανενας και τιποτα το μονο που φταιει ειναι οι ιδιοι και οτι δεν μπορεσαν να κερδισουν ουτε την υποβιβασμενη ΜΕΝΤ που ηταν αδιαφορη ενω οι ιδιοι καιγονταν για τους βαθμους της νικης.Αυτα για να τελειωνουμε με το συγκεκριμενο θεμα.


Καλα με την ιδια λογικη ας μην εχανε το Αιγιο απο την Ερυθραια, την Ολυμπιαδα και των Απολλωνα στο Αιγιο και τωρα θα ειμασταν 8οι... smiley.gif
kesariani 4ever
QUOTE(aigio @ May 25 2009, 16:14 ) *
Καλα με την ιδια λογικη ας μην εχανε το Αιγιο απο την Ερυθραια, την Ολυμπιαδα και των Απολλωνα στο Αιγιο και τωρα θα ειμασταν 8οι... smiley.gif

Για το Αιγιο δεν συζητω παντως γιατι ηταν μακραν η χειροτερη ομαδα της κατηγοριας οσον αφορα το πρωταθλημα της Α΄2.Και δικαια υποβιβαστηκε κατηγορια.
smiley.gif smiley.gif smiley.gif
CrossoverOnE
QUOTE(aigio @ May 25 2009, 16:14 ) *
Καλα με την ιδια λογικη ας μην εχανε το Αιγιο απο την Ερυθραια, την Ολυμπιαδα και των Απολλωνα στο Αιγιο και τωρα θα ειμασταν 8οι... smiley.gif

Oχι οτι το μπατζετ σας δεν ειναι ιδιο με της Ερυθραιας....
aigio
QUOTE(kesariani 4ever @ May 25 2009, 16:17 ) *
Για το Αιγιο δεν συζητω παντως γιατι ηταν μακραν η χειροτερη ομαδα της κατηγοριας οσον αφορα το πρωταθλημα της Α΄2.Και δικαια υποβιβαστηκε κατηγορια.
smiley.gif smiley.gif smiley.gif



Ειχε ελλειψεις στο ροστερ και δεν υπηρχαν εναλλακτικες λυσεις. Οσον αφορά τους 5-6 βασικους, δε νομιζω οτι ηταν στα 3 χειροτερα της κατηγοριας. Το Αιγιο καταστραφηκε απο αρκετες αιτιες και κυριως την εδρα και την καθυστερημενη αποπομπη του Παυλου οταν σε 10 αγωνες καναμε 1 νικη. Με περισσοτερη ισορροπια στα αποτελεσματα δε θα κινδυνευαμε. Οτι δικαια πεσαμε, το πιστευω και εγω αλλα με τα αν κουβεντα δεν γινεται. Ουτε για την Ερυθραια, ουτε για το Αιγιο ουτε για κανεναν.
Οσο για το μπατζετ δεν καταλαβαινω τι υποννοεις. Ηταν max 450000. Αλλα τα μπατζετ δεν παιζουν μπασκετ και αποδειχτηκε περιτρανα (βλ. Ερυθραια, Ολυμπιαδα)
kesariani 4ever
QUOTE(aigio @ May 25 2009, 16:45 ) *
Ειχε ελλειψεις στο ροστερ και δεν υπηρχαν εναλλακτικες λυσεις. Οσον αφορά τους 5-6 βασικους, δε νομιζω οτι ηταν στα 3 χειροτερα της κατηγοριας. Το Αιγιο καταστραφηκε απο αρκετες αιτιες και κυριως την εδρα και την καθυστερημενη αποπομπη του Παυλου οταν σε 10 αγωνες καναμε 1 νικη. Με περισσοτερη ισορροπια στα αποτελεσματα δε θα κινδυνευαμε. Οτι δικαια πεσαμε, το πιστευω και εγω αλλα με τα αν κουβεντα δεν γινεται. Ουτε για την Ερυθραια, ουτε για το Αιγιο ουτε για κανεναν.
Οσο για το μπατζετ δεν καταλαβαινω τι υποννοεις. Ηταν max 450000. Αλλα τα μπατζετ δεν παιζουν μπασκετ και αποδειχτηκε περιτρανα (βλ. Ερυθραια, Ολυμπιαδα)

Φιλε μου δεν γινεται να παιζεις Α΄2 και να εχεις στο ροστερ παιχτες Γιουπη,Δεραο,Κολλιοπουλο,Μανδαλακη,Γεωργου
λη.Χωρις να υποτιμω τα παιδια νομιζω πως στην Α΄2 χρειαζεσαι καλυτερους παιχτες.Και οσον αφορα τους τραυματισμους μολις χτυπησε ο Κεφαλας τον αντικατεστησες με τον Σταυροπουλο ενω θα μπορουσες να παρεις καλυτερο παιχτη(Τζακοπουλο).Οσον αφορα το θεμα προπονητη ακουω οτι με τον Καραγιαννη η ομαδα αλλαξε προσωπο.Εαν θελεις την γνωμη μου αυτα ειναι για να λεγονται μονο.Ειτε με τον Παυλου ειτε με τον Καραγιαννη ειτε με τον Ζαφειροπουλο ειτε με τον Μπογδανο η ομαδα θα τις εκανε ολες αυτες τις νικες διοτι ειχε πολυ ευνοικο προγραμμα.
Και για το μπατζετ σε ενημερωνω οτι η ΝΗΑΡ-ΗΣΤ εχει πολυ μικροτερο μπατζετ απο την ομαδα του Αιγιου.Με αυτο αποδυκνειεται περιτρανα οτι τα μπατζετ δεν καθοριζουν πορειες.
CrossoverOnE
QUOTE(aigio @ May 25 2009, 16:45 ) *
Ειχε ελλειψεις στο ροστερ και δεν υπηρχαν εναλλακτικες λυσεις. Οσον αφορά τους 5-6 βασικους, δε νομιζω οτι ηταν στα 3 χειροτερα της κατηγοριας. Το Αιγιο καταστραφηκε απο αρκετες αιτιες και κυριως την εδρα και την καθυστερημενη αποπομπη του Παυλου οταν σε 10 αγωνες καναμε 1 νικη. Με περισσοτερη ισορροπια στα αποτελεσματα δε θα κινδυνευαμε. Οτι δικαια πεσαμε, το πιστευω και εγω αλλα με τα αν κουβεντα δεν γινεται. Ουτε για την Ερυθραια, ουτε για το Αιγιο ουτε για κανεναν.
Οσο για το μπατζετ δεν καταλαβαινω τι υποννοεις. Ηταν max 450000. Αλλα τα μπατζετ δεν παιζουν μπασκετ και αποδειχτηκε περιτρανα (βλ. Ερυθραια, Ολυμπιαδα)

Kαι ποιος ειπε οτι η Ολυμπιαδα δεν ηταν απογοητευση;
taraboura
QUOTE(CrossoverOnE @ May 25 2009, 17:07 ) *
Kαι ποιος ειπε οτι η Ολυμπιαδα δεν ηταν απογοητευση;

Φυσικά και από την αρχή είπα ότι και τελικά να σωθούμε (όπως και έγινε), δεν πρέπει να πανηγυρίσουμε γιατί η πορεία της ομάδας ήταν απαράδεκτη φέτος. Αν είναι δυνατόν ο Οικονόμου με αυτούς τους παίκτες μέχρι να απολυθεί να κάνει ρεκόρ 2-12. Πάλι καλά που συμμαζεύτηκαν τα πράγματα και με ρεκόρ 10-6 μετά την αλλαγή προπονητή σώσαμε τουλάχιστον την κατηγορία. Του χρόνου χρειάζεται τεράστια προσοχή από την πλευρά τις διοίκησης στην επιλογή των παικτών και του προπονητή αν και διάβασα στην εφημερίδα ότι θα συνεχίσει ο Τσολάκης.

Για το θέμα του Αιγίου τα έχουμε πει χιλιάδες φορές. Δεν μπορεί να αποτελέσει δικαιολογία η ξαφνική συμμετοχή της ομάδας στην Α2 γιατί ακόμα και τότε υπήρχαν κορυφαίοι παίκτες ελεύθεροι. Σίγουρα χρειαζόταν εκτός από μεγαλύτερο βάθος στον πάγκο και καλύτερος προπονητής. Η ομάδα με Κεφαλά, Αμάτο, Άλμπερτ και τον Ορφανό τραυματία μόνο από έμπειρους στο ρόστερ και τον άσχετο Παύλου στον πάγκο, πήγαινε κατευθείαν για φούντο. Πιστεύω πάντως ότι μπορεί να επιτευχθεί η άμεση επάνοδος της ομάδας στην Α2, καθώς και η Β'ΕΘΝΙΚΗ του χρόνου δεν θα είναι τόσο δύσκολη, όσο η φετινή.

yiagos
QUOTE(taraboura @ May 25 2009, 12:47 ) *
Είναι ντροπή αυτά τα πράγματα. Για ποιό λόγο να δώσετε το παιχνίδι στην Ολυμπιάδα; Άλλωστε θα θέλατε να πανηγυρίσετε το πρωτάθλημα με μια νίκη. Άσε τους να ρίχνουν λάσπη ως συνήθως. Μόνο αυτό μπορούν να κάνουν.


Και εγω δεν νομιζω να εδωσε το παιχνιδι το Περιστερι,απλα επαιξε πιο χαλαρα ισως...και η Ολυμπιαδα παλευε,οπως το Καοδ-Ξανθη
taraboura
QUOTE(yiagos @ May 25 2009, 18:45 ) *
Και εγω δεν νομιζω να εδωσε το παιχνιδι το Περιστερι,απλα επαιξε πιο χαλαρα ισως...και η Ολυμπιαδα παλευε,οπως το Καοδ-Ξανθη

Πάντως το ΚΑΟΔ-Ξάνθη δεν ήμουν στο γήπεδο της Δράμας να το δω. Βασίστηκα στις απόψεις ορισμένων μελώ του φόρουμ που είπαν ότι θα στηθεί το παιχνίδι και γι'αυτό και διαμαρτυρήθηκα. Δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος για κάτι που δεν έχω δει. Πάντως το πιο χτυπητό από όλα τα παιχνίδια φέτος ήταν το Ηρακλής-Κεραυνός Αιγίου. Η διαφορά δυναμικότητας ήταν τεράστια και ο Κεραυνός κέρδιζε στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα με 10-17 πόντους.
aigio
Με την εναρξη του δευτερου ημιχρονου κανει σερι ο Ηρακλης και σε καποια φαση η διαφορα πηγε στους 3. Και σε ολο το 4ο δεκαλεπτο επαιζε 4-7.
Μονο στο πρωτο ημιχρονο ειχε το Αιγιο τετοια διαφορα, οπως λες. Τελος παντων, ψηλα γραμματα. Δε θες να λεει ο κοσμος οτι ισως το Περιστερι να μη σκιστηκε (κατι που εγινε και με τον Ηρακλη) αλλα της πετας τις μπιχτες σου για το Αιγιο. Τελος παντων, Καλη καρδια.
taraboura
QUOTE(aigio @ May 25 2009, 19:30 ) *
Με την εναρξη του δευτερου ημιχρονου κανει σερι ο Ηρακλης και σε καποια φαση η διαφορα πηγε στους 3. Και σε ολο το 4ο δεκαλεπτο επαιζε 4-7.
Μονο στο πρωτο ημιχρονο ειχε το Αιγιο τετοια διαφορα, οπως λες. Τελος παντων, ψηλα γραμματα. Δε θες να λεει ο κοσμος οτι ισως το Περιστερι να μη σκιστηκε (κατι που εγινε και με τον Ηρακλη) αλλα της πετας τις μπιχτες σου για το Αιγιο. Τελος παντων, Καλη καρδια.

Φίλε δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ομάδα σου. Εσένα ποιό αποτέλεσμα σου φαίνεται περισσότερο περίεργο με βάση τη δυναμικότητα των 4 ομάδων και υπολογίζοντας και τον παράγοντα έδρα;

Άσχετο, αλλά νομίζω ότι ο υποβιβασμός ομάδας που έχει σημειώσει 12 νίκες δεν έχει συμβεί ποτέ στην ιστορία της Α2. Πολύ περίεργη η φετινή χρονιά.
CrossoverOnE
QUOTE(taraboura @ May 25 2009, 18:49 ) *
Πάντως το ΚΑΟΔ-Ξάνθη δεν ήμουν στο γήπεδο της Δράμας να το δω. Βασίστηκα στις απόψεις ορισμένων μελώ του φόρουμ που είπαν ότι θα στηθεί το παιχνίδι και γι'αυτό και διαμαρτυρήθηκα. Δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος για κάτι που δεν έχω δει. Πάντως το πιο χτυπητό από όλα τα παιχνίδια φέτος ήταν το Ηρακλής-Κεραυνός Αιγίου. Η διαφορά δυναμικότητας ήταν τεράστια και ο Κεραυνός κέρδιζε στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα με 10-17 πόντους.

O Hρακλης παντως μαγκες εχει και οικονομικα προβ.Τελευταια αγωνιστικη ειχαν και φασαριες απο παικτη.Δεν ξερω αν ηταν σικε το Ηρακλης-Αιγιο αλλα μια αδιαφορη ομαδα εχοντας και οικονομικα προβληματα ειναι δεδομενο οτι δε παλεψει καποιο παιχνιδι ιδιαιτερα.
aigio
Επισης, δε νομιζω ομαδα με 5/5 στο τελος να πεφτει. Δηλαδη συνηθως οσοι πεφτουν δεν κανουν τοσες νικες μαζεμενες στο τελος ή τα εχουν παρατησει προ πολλου.
Φιλε ταραμπουρα, ουτε κ εγω εχω τιποτα με την ομαδα σου, αλλα οταν προσπαθουμε να ειμαστε πολιτικα σωστοι, το κανουμε για ολους. Ασε λοιπον τα δυο ματσακια στην ησυχια τους γιατι ακρη δε θα βγαλουμε. Απλα οι αντιπαλοι μας δε σκιστηκαν κιολας. Οντας αδιαφοροι, τι πιο λογικο.
klain
Σιγουρη πληροφορια απο απολυτη αξιοπιστη πηγη.Μολις ανακοινωθηκε η απολυση του Λιογα απο Παγκρατι.
akatalhlos
QUOTE(klain @ May 26 2009, 10:09 ) *
Σιγουρη πληροφορια απο απολυτη αξιοπιστη πηγη.Μολις ανακοινωθηκε η απολυση του Λιογα απο Παγκρατι.

επιστροφη ΔΑΓΛΑ........
Γ.Σ.Π.
οσα ζησαμε εδω,
παρελθον σἐνα λεπτο....

τα λεμε στην Α1...

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.