Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Παναθηναικός 1ος Τελικός Α1
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4
Quincy

Οι τελικοί ξεκινάνε με την 6η φετινή αναμέτρηση των αιωνίων. Όπως σε κάθε σειρά το πρώτο παιχνίδι είναι αινιγματικό. Ο Ολυμπιακός έχει να διαχειριστεί την κούραση του F4 και την ήττα του στον τελικό, από την άλλη ο Παναθηναικός είχε έναν ήρεμο -αγωνιστικά- μήνα για προετοιμαστεί γι αυτούς τους αγώνες, και αν δεν επηρεάστηκε από τις ενέργειες του προέδρου του σε αυτό το διάστημα, του δίνω το πλεονέκτημα στον πρώτο αγώνα.

Η απουσία του Lojeski είναι δεδομένη όπως δήλωσε και χτες ο Σφαιρόπουλος μετά τον αγώνα εναντίον του Άρη, κάτι που λίγο-πολύ το ξέραμε βέβαια.

Σχόλια για το ματς.
back2back
Πιστεύω ο Ολυμπιακός θα κάνει σίγουρα μια νίκη στο ΟΑΚΑ οπότε αν κερδίσει το πρώτο ματς θα κάνει το έργο του πιο εύκολο διαφορετικά θα πάμε σε 5ο ματς. Ο Σφαιρόπουλος δεν έχει χάσει ως τώρα σειρά που κρίνεται σε 5 παιχνίδια (ως προπονητής του Ολυμπιακού τουλάχιστον).
garou
τα πιαχνιδια θα τα δειξουν ολα τα συνδρομιτικα?ξερει κανεις
john wick
ΣΕΦ -----> COSMOTE TV

OAKA ----> NOVA
G-arenas
εγω θεωρω οτι οι τελικοι θα ειναι 50-50. ο οσφπ μετα το final 4 σιγουρα θα εχει λιγοτερη ενεργεια αλλα ειναι ομαδα, ενω ο παο θα ειναι πιο ξεκουραστος, πιο προετοιμασμενος ενω εχει και πιο ποιοτικο ροστερ, αλλα σαν ομαδα ειναι ενα μηδενικο.

περιμενω τον τσαβι να εχει προετοιμασει καλα την ομαδα καθως ειχε απειρο χρονο να το κανει αυτο και πιστευω οτι στο 1ο ματς στο σεφ τακτικα θα ειμαστε καλυτεροι και πιο ετοιμοι για να το παρουμε. το θεμα ειναι το κοουτσαρισμα που θα κανει αν στραβωσει το ματς. εκει τον θελω.

ερωτηματικο θα ειναι η διαθεση που θα δειξουν οι τζειμς και κρις καθως φαινονται ξενερωμενοι αλλα δεν νομιζω σε τετοια ματς να ειναι αδιαφοροι. ειναι ματς που προκαθοριζουν καριερες και μεγαλα συμβολαια οποτε μαλλον στο 100% θα παιζουν.

θεωρω οτι ο παο πρεπει να παιξει σε υψηλο ρυθμο γιατι εχει πλεονεκτημα εκει με τζειμς,νικ, παππα και φελντειν συν οτι ο οσφπ ερχεται απο final 4 κουρασμενος. αν παει σε σετ τοτε θα εχει τεραστιο προβλημα καθως ο οσφπ ειναι πολυ πιο δεμενη ομαδα και παιζει πολυ σκληρα συν οτι δεν εχουμε ψηλους ωστε να παιξουμε πικ εν ρολ και μονο 1 vs 1 θα παιζουμε παλι.

ο οσφπ θελει να παει το παιχνιδι σε χαμηλο ρυθμο, να βαλει την μπαλα μεσα στον πριντεζη και να ταισει μπιρτς και μιλου ωστε να φθειρει τον κρις και τους αλλους ψηλους του παο. επισης θα θελει να πιεσει μπροστα με μαντζαρη και ουοτερς τον καλαθη καθως ειναι ο μονος καθαρος δημιουργος και οργανωτης του παο οποτε θελει να τον κουρασει και να τον δυσκολεψει να πασαρει ευκολα.

πλεον το πλεονεκτημα εδρας δεν ειναι και τοσο πλεονεκτημα καθως η φιλοξενουμενη ομαδα παιζει χωρις αγχος και πιεση εκτος εδρας και συνηθως ειναι πιο ευστοχη απο οτι στα εντος.

οποτε 50-50!

Air Kef
Κι εγώ με το 50-50 θα πάω, αν έπρεπε να δώσω κάπου πλεονέκτημα είναι ο ΠΑΟ λόγω ξεκούρασης - εννοείται ότι μιλάμε για τον ΠΑΟ προ Φενέρ και όχι τον ΠΑΟ του πούλμαν. Σε περίπτωση δε που ο ΠΑΟ είχε προπονητή με εμπειρία Τελικών Α1 (πχ. Πεδουλάκη) θα τον θεωρούσα σίγουρο φαβορί - οχι οτι ο Τσάβι είναι χειρότερος προπονητής, αλλά όπως και να το κάνουμε οι "Τελικοί Α1" είναι μία ιδιαίτερη περίπτωση μπάσκετ, πχ. παίζουν σταθερά οι ίδιες ομάδες από το 2006.

Από Ολυμπιακό δυστυχώς φαίνεται ότι ο Πρίντεζης δεν αντέχει άλλο κάτι που ελπίζω να μην αγνοηθεί το καλοκαίρι - η σειρά με την Εφές και 5 ματς απέναντι στον Μπράουν και σία νομίζω τον ξεζούμισε. Υπολογίζω κάποια μεγάλα σουτ, ελπίζω σε κάποια κρίσιμα καλάθια αλλά στο Φ4 δεν έδωσε την γνωστή εικόνα του αεικίνητου οδοστρωτήρα, πιστεύω θα έχει θέμα απέναντι στον Γκιστ.

Αναγκαστικά η ομάδα θα πρέπει να στηριχτεί στους 2 Παπ που φαινομενικά έχουν πλεονέκτημα, στα αεροπλανικά τρίποντα του Σπαν, να ελπίζει σε εκτελεστικά καλή σειρά του Γκριν και πως ο Μιλουτίνοφ θα συνεχίσει να είναι φάρος απέναντι και στον Μπουρούση, έναν σέντερ στα ίδια κιλά με αυτόν και τεράστια εμπειρία.


Ο ΠΑΟ, θα πρέπει να ελπίζει ότι ο Καλάθης θα ξεπεράσει το όποιο θέμα έχει με Ολυμπιακό, ειδικά στο σουτ, ότι ο Τζέιμς-Σινγκ θα αποτελέσουν την γραμμή κρούσης της ομάδας, και ότι ο Ρϊβερς θα βάζει 5 τρίποντα μ.ο. σε κάθε ματς. Ο Μπουρούσης θα πρέπει να θυμηθεί κάπως τα παλιά, αναγκαστικά.

Κατα τα άλλα τα γνωστά, ελπίζω να ασχοληθούμε όσο γίνεται με εντός των γραμμών περιστατικά και να μην έχουμε γνωστές δηλώσεις από κανέναν από τους 3 προέδρους (καλό είναι κάποιος να αλλάξει και τους κωδικούς στο insta του ΔΓ, just for good measure biggrin.gif).

Πολύ ενδιαφέρον βρίσκω επίσης και:
- Όποια από τις 2 ομάδες κι αν κερδίσει, βάζει στην σεζόν της την ταμπέλα "Απολύτως Επιτυχημένη".
- Όποια από τις 2 ομάδες κι αν χάσει, βάζει στην σεζόν της την ταμπέλα "Αποτυχημένη τελικά".
- Όποια από τις 2 ομάδες κι αν χάσει, κατά 90% θα έχει τον ίδιο προπονητή την νέα σεζόν (φοβερό και σπάνιο).
Conan1982
QUOTE (Air Kef @ May 26 2017, 16:59 ) *
Πολύ ενδιαφέρον βρίσκω επίσης και:
- Όποια από τις 2 ομάδες κι αν κερδίσει, βάζει στην σεζόν της την ταμπέλα "Απολύτως Επιτυχημένη".
- Όποια από τις 2 ομάδες κι αν χάσει, βάζει στην σεζόν της την ταμπέλα "Αποτυχημένη τελικά".
- Όποια από τις 2 ομάδες κι αν χάσει, κατά 90% θα έχει τον ίδιο προπονητή την νέα σεζόν (φοβερό και σπάνιο).


Εγώ θεωρώ τον Ολυμπιακό πετυχημένο πάντως είτε πάρει το πρωτάθλημα είτε όχι. Νομίζω ότι μια μερίδα κόσμου συμμερίζεται την άποψη μου και την ενδιαφέρει περισσότερο η Ευρώπη και λιγότερο το πρωτάθλημα που το μόνο ενδιαφέρον βρίσκεται στους τελικούς με τον Παναθηναϊκό. (μιλάω για το πως το βλέπει ένας οπαδός του Ολυμπιακού, προφανώς για τις ομάδες που έχουν άλλους στόχους το πρωτάθλημα μπορεί να έχει ενδιαφέρον).
Έδειξε στην σειρά των 30 αγώνων πόσο αξιόπιστη ομάδα είμαστε, έδειξε στα πλέυ οφ και στο F4 ότι μπορεί να κοντράρει στα ίσα τις δυνατές ομάδες έστω και αν έχασε από την διαστημική Φενέρ. Η σειρά των 5 αγώνων λίγο θα αλλάξει την εικόνα.

Ο Παναθηναϊκός επίσης θα μπορούσε να θεωρήσει την χρονιά επιτυχημένη αφού κατάφερε να παίξει κατά διαστήματα πολύ καλό μπάσκετ να πάρει το πλεονέκτημα και αν έχασε, έχασε όπως αποδείχτηκε από την πιο φορμαρισμένη ομάδα της Ευρώπης. Δυστυχώς τα γεγονότα με το Πούλμαν κάνουν ίσως πιο επιτακτικό το πρωτάθλημα γι' αυτούς για να κλείσουν ήρεμα την σεζόν.
j-kidd13
Επειδη εχω αμφιβολιες για το κατα ποσο ο Παναθηναικος θα εμφανιστει ως ομαδα στους τελικους,με συγκεντρωση,με το μαχαιρι στα δοντια,με ψυχολογια,με με με,καθως το περιστατικο με το πουλμαν εκανε την ομαδα ανω κατω,και ειδικα τους Σινγκλετον Τζειμς που ειναι ενδεχομενως οι σημαντικοτεροι παικτες της ομαδας(και στη σειρα με την ΑΕΚ εδειξαν λιγο στον κοσμο τους),θεωρω ακλονητο φαβορι τον Ολυμπιακο,ακομα και με σκουπα.
Το 50-50 θα ισχυε αν μιλαγαμε για τον Παναθηναικο προ Φενερ,ή εστω μεχρι τη στιγμη πριν την αποφαση του ΔΓ για το πουλμαν.Εκτοτε εχουν αλλαξει πολλα.

Ο Ολυμπιακος σιγουρα πιο κουρασμενος,αλλα ειναι και σιγουρα σε πολυ καλυτερη κατασταση,κυριως ψυχολογικα.
Τωρα αν το πιασουμε αγωνιστικα,κλειδι για τον Παναθηναικο ειναι ο Καλαθης.Αν μπορεσει να κρατησει ενα στοιχειωδως καλο ποσοστο στα ελευθερα σουτ που θα του δωσει ο Σφαιροπουλος,περα απο το σκορ που θα δωσει στην ομαδα (πες και την αντιστοιχη "πληγη" στον Οσφπ,του να ευστοχει δλδ στα ελευθερα τριποντα που σκοπιμα του αφηνουν) θα φτιαξει την ψυχολογια και την αυτοπεποιθηση του,γεγονος σημαντικοτατο,διοτι οταν ο Καλαθης παιζει με αυτοπεποιθηση και σιγουρια,ανεβαζει ολη την ομαδα.
Απο κει και περα,πρεπει να ναι συγκεντρωμενοι και ετοιμοι οι Τζειμς Σινγκλετον.Μπορει να ξενερωσαν με το πουλμαν,μπορει να εχουν αποφασισει να φυγουν το καλοκαιρι,αλλα εχουν μια σειρα τελικων μπροστα τους,και σιγουρα θα τους κανει καλο να φυγουν σαν πρωταθλητες.Απο τον Μπουρουση δεν περιμενω κατι ιδιαιτερο,θα σταθω στον Γκιστ,που ειναι ΚΟΜΒΙΚΟΤΑΤΟΣ,και πρεπει στη σειρα να εχει τα γνωστα στανταρντς του.Περα απο την αμυνα στον Πριντεζη,ειναι και ο τροπος που αντιμετωπιζει τον Σπανουλη μετα απο αλλαγες.

Απο Ολυμπιακο,λιγο πολυ γνωστα,ο Σπανουλης μπροσταρης,ο Πριντεζης απο διπλα,οι Παπαπετρου Παπανικολαου θα προσπαθησουν να αξιοποιησουν το πλεονεκτημα υψους τους εναντι των παικτων του Παο στη θεση 3,και βλεπω x factor τον Μιλουτινοφ,ο οποιος ειναι σε καλη κατασταση,και δεν νομιζω οτι μπορει ευκολα να τον αναχαιτισει ο Μπουρουσης.

Δεν πιστευω οτι ο Παναθηναικος με οσα εχουν γινει μπορει να κοντραρει τον Ολυμπιακο,το 3-0 το βλεπω πιθανο,μακαρι βεβαια να πεσω εξω... smiley.gif
pan24
QUOTE (Conan1982 @ May 26 2017, 18:12 ) *
Εγώ θεωρώ τον Ολυμπιακό πετυχημένο πάντως είτε πάρει το πρωτάθλημα είτε όχι. Νομίζω ότι μια μερίδα κόσμου συμμερίζεται την άποψη μου και την ενδιαφέρει περισσότερο η Ευρώπη και λιγότερο το πρωτάθλημα που το μόνο ενδιαφέρον βρίσκεται στους τελικούς με τον Παναθηναϊκό. (μιλάω για το πως το βλέπει ένας οπαδός του Ολυμπιακού, προφανώς για τις ομάδες που έχουν άλλους στόχους το πρωτάθλημα μπορεί να έχει ενδιαφέρον).
Έδειξε στην σειρά των 30 αγώνων πόσο αξιόπιστη ομάδα είμαστε, έδειξε στα πλέυ οφ και στο F4 ότι μπορεί να κοντράρει στα ίσα τις δυνατές ομάδες έστω και αν έχασε από την διαστημική Φενέρ. Η σειρά των 5 αγώνων λίγο θα αλλάξει την εικόνα.

Ο Παναθηναϊκός επίσης θα μπορούσε να θεωρήσει την χρονιά επιτυχημένη αφού κατάφερε να παίξει κατά διαστήματα πολύ καλό μπάσκετ να πάρει το πλεονέκτημα και αν έχασε, έχασε όπως αποδείχτηκε από την πιο φορμαρισμένη ομάδα της Ευρώπης. Δυστυχώς τα γεγονότα με το Πούλμαν κάνουν ίσως πιο επιτακτικό το πρωτάθλημα γι' αυτούς για να κλείσουν ήρεμα την σεζόν.

Ο ολυμπιακος εκανε την υπερβαση με την παρουσια στον τελικο αλλα αν μετα απο χρονια κανει μια χρονια χωρις κανενα τιτλο δεν θα μπορει να θεωρηθει επιτυχημενη η σεζον

Αν ο παναθηναικος καταφερει να συσπειρωθει η σειρα θα ειναι στο 50-50
Αν παραμεινει με παικτες ξενερωμενους και εμφανιστουν οπως με την αεκ η σειρα παει για σκουπα
patissiotis
QUOTE(garou @ May 26 2017, 13:54 ) *
τα πιαχνιδια θα τα δειξουν ολα τα συνδρομιτικα?ξερει κανεις

http://www.sport24.gr/Basket/ElladaBasket/...ue.4691019.html

Αν οι Αμερικανοι παιξουν για τα (μελλοντικα) συμβολαια τους και τον εγωισμο τους κατι μπορει να γινει. Αλλιως χαλαρα ο Ολυμπιακος (3-1). Οι τρελες του ΔΓ εχουν κανει ανω κατω την ομαδα εντος και εκτος παρκε. Το πουλμαν διελυσε οτι ειχε φτιαξει ο Πασκουαλ, καθως και την οποια συνοχη, (χαρακτηριστικα τα ματς με την ΑΕΚ) και η διπλη επιθεση του ΔΓ στον Ζοτς εκανε κομματια και την κερκιδα. Το ΟΑΚΑ ΔΕΝ θα γεμισει και ειμαι σιγουρος οτι η ατμοσφαιρα δεν θα ειναι και η καλυτερη δυνατη. Αν δεν ειχαν προηγηθει τα τελευταια επεισοδια θα χαρακτηριζα τη σειρα αυστηρα 50-50, τωρα ελπιζουμε σε ενα θαυμα. Ισως η περιρεουσα ατμοσφαιρα διαλυσης (?), διχονοιας (?), να αποφορτισει τους παιχτες και να παιξουν πιο ελεθευρα. Και οταν μια ομαδα με πλουσιο ταλεντο παιζει ελευθερα ειναι πολυ επικινδυνη. Γενικως εμεις οι φιλοι του Παναθηναϊκου ελπιζουμε σε ενα θαυμα... Και ας μην παμε πλεον γηπεδο να παρακολουθησουμε (εγω και η παρεα μου) τους τελικους μετα απο πααααααρα πολλα χρονια...
garou
αν ο ολυμπιακος καταφερει να μην παρει αυτο το πρωταθλημα θα ειναι ενα απτα μεγαλυτερα κατορθωματα ολων των εποχων
μεγαλυτερο και απο εκεινο που εχασαν με προπονητη τον αλβερτη

μακαρι αλλα δεν το βλεπω sad.gif
Air Kef
QUOTE(Conan1982 @ May 26 2017, 18:12 ) *
Νομίζω ότι μια μερίδα κόσμου συμμερίζεται την άποψη μου και την ενδιαφέρει περισσότερο η Ευρώπη και λιγότερο το πρωτάθλημα που το μόνο ενδιαφέρον βρίσκεται στους τελικούς με τον Παναθηναϊκό. (μιλάω για το πως το βλέπει ένας οπαδός του Ολυμπιακού, προφανώς για τις ομάδες που έχουν άλλους στόχους το πρωτάθλημα μπορεί να έχει ενδιαφέρον).
Έδειξε στην σειρά των 30 αγώνων πόσο αξιόπιστη ομάδα είμαστε, έδειξε στα πλέυ οφ και στο F4 ότι μπορεί να κοντράρει στα ίσα τις δυνατές ομάδες έστω και αν έχασε από την διαστημική Φενέρ. Η σειρά των 5 αγώνων λίγο θα αλλάξει την εικόνα.


Κι εγώ σε αυτήν την ομάδα είμαι, το περσινό Πρωτάθλημα το πανηγύρισα πολύ περισσότερο για τον τρόπο και την προσωπική, ολοκληρωτική εξιλέωση του Σπαν, στο προπέρσινο 3-0 ειλικρινά δεν είδα το τελευταίο ματς και δεν θυμάμαι ούτε μία φάση από τους αγώνες - το μόνο που μου έχει μείνει είναι κάτι φώτο με τις αστειότητες του Καββαδά να κυκλοφορεί με μία σκούπα κατά την διάρκεια της απονομής. Ωστόσο, σε περίπτωση μη κατάκτησής ούτε ενός τίτλου, η χρονιά δεν μπορεί να χαρακτηριστεί και επιτυχημένη. Σίγουρα είχε πολλές και καλές στιγμές, τον Τελικό θα τον θυμόμαστε, αλλά έως εκεί.
RipCity
Αν είχαμε πάρει την Euroleague τότε ας σκουπιζόμασταν κιόλας στην Α1 δε θα με ενδιέφερε, αλλά τώρα νομίζω πως αν χαθεί το πρωτάθλημα η χρονιά δεν μπορεί να χαρακτηριστεί επιτυχημένη. Ούτε αποτυχημένη θα την έλεγα βέβαια αυτή την ομάδα όπως και να χει, απλά Ολυμπιακός είσαι χρονιά άτιτλη δεν μπορεί να τη λες πετυχημένη. Ανέβηκαν τα στανταρς πια.

Σημαντική η απουσία του Λοτζέσκι. Ελπίζω ο Σέρβος να συνεχίσει την ανοδική πορεία, αφού τον βολεύει πολύ το γεγονός ότι ο Μπουρούσης ένα 15λεπτο-20λεπτο τουλάχιστον θα το παίζει.

60-40 υπέρ Ολυμπιακού.
yorgos
Kι εγώ νομίζω ότι η αίσθηση στο τέλος θα είναι πικρή για τον Ολυμπιακό αν βγάλει τη χρονιά άτιτλος, παρότι είναι άδικο να κριθεί έτσι.. Ο Παναθηναϊκός εξακολουθεί να έχει καλύτερο ρόστερ για μένα (και ειδικά με το Λοτζέσκι έξω), αλλά είναι ψυχολογικά άνω-κάτω, αδούλετος και μέσα στο ματς αδυνατεί να πάρει σωστές αποφάσεις. Σε ματς ροντέο έχει περισσότερη τύχη. Το πρόβλημα με τον Παναθηναϊκό είναι ότι αν στραβώσει κανά ματς στο ΟΑΚΑ θα αρχίσουν τα λαϊκά δικαστήρια και δε μας βλέπω καλά. Ευκαιρία το πρώτο ματς για καλή εμφάνιση και προσπάθεια να χτυπηθεί το ματς. Νομίζω πριν από το πρώτο ματς δεν μπορεί κανείς να προβλέψει και πολλά.
jazz thrilos
QUOTE (yorgos @ May 27 2017, 05:40 ) *
Kι εγώ νομίζω ότι η αίσθηση στο τέλος θα είναι πικρή για τον Ολυμπιακό αν βγάλει τη χρονιά άτιτλος, παρότι είναι άδικο να κριθεί έτσι.. Ο Παναθηναϊκός εξακολουθεί να έχει καλύτερο ρόστερ για μένα (και ειδικά με το Λοτζέσκι έξω), αλλά είναι ψυχολογικά άνω-κάτω, αδούλετος και μέσα στο ματς αδυνατεί να πάρει σωστές αποφάσεις. Σε ματς ροντέο έχει περισσότερη τύχη. Το πρόβλημα με τον Παναθηναϊκό είναι ότι αν στραβώσει κανά ματς στο ΟΑΚΑ θα αρχίσουν τα λαϊκά δικαστήρια και δε μας βλέπω καλά. Ευκαιρία το πρώτο ματς για καλή εμφάνιση και προσπάθεια να χτυπηθεί το ματς. Νομίζω πριν από το πρώτο ματς δεν μπορεί κανείς να προβλέψει και πολλά.


Συμφωνώ οτι για τον Παναθηναϊκό η μεγάλη ευκαιρία είναι το πρώτο ματς. Αν καταφέρει και πάρει το πρώτο παιχνίδι γίνεται φαβορί. Αντο χάσει, και μάλιστα σχετικά εύκολα, τότε θα βγουν πολλά απο τα προβλήματα του (κυρίως εξωαγωνιστικά) στην επιφάνεια και δύσκολα θα παραμείνει στην σειρά. Απο άποψη ποιοτητας πάντως η σειρά ξεκινά απο το 50\50.

Πάντως, πραγματικά, πως γίνεται και Ιούνη μήνα ο Παο να βγάζει την αίσθηση της "αδούλευτης" ομάδας είναι περίεργο! Με ποιοτικούς παίχτες, με προπονητη που αν μη τι άλλο έχει τις περγαμηνες του, με μια ολοκληρη περίοδο ευρωλίγκας στην πλάτη του, αυτός ο Παο δείχνει να ψάχνει ακόμη ρόλους. Ισως αυτο να είναι και το μοναδικό μας πλεονέκτημα σαν Ολυμπιακος στην σειρά που ξεκινά την Κυριακή.
katharop
Θέλω να δω το πρώτο ματς για να έχω ένα μέτρο σύγκρισης γιατί έχουν γίνει πολλά. Μετα θα μπορώ να κρίνω πολύ καλύτερα. Όπως το βλέπω τώρα πάντως, 75-25 ή 80-20 υπέρ του Ολυμπιακού.
το_καλύτερο_3d
Αυτο το "αν δεν παρει ο ολυμπιακος πρωταθλημα απενανι σ'αυτον τον παναθηναικό" το ακουω 3 χρόνια τώρα.
Δεν ξέρω αν ειναι ενας τρόπος να νιώσουμε καλύτερα σε περίπτωση που χάσουμε πάλι αλλά έλεος.
Και για να κάνω και μια πρόβλεψη, νομίζω θα κερδίσουμε την κυριακή αλλά ο οσφπ θα πάρει το πρωτάθλημα.
garou
QUOTE (το_καλύτερο_3d @ May 27 2017, 19:48 ) *
Αυτο το "αν δεν παρει ο ολυμπιακος πρωταθλημα απενανι σ'αυτον τον παναθηναικό" το ακουω 3 χρόνια τώρα.
Δεν ξέρω αν ειναι ενας τρόπος να νιώσουμε καλύτερα σε περίπτωση που χάσουμε πάλι αλλά έλεος.
Και για να κάνω και μια πρόβλεψη, νομίζω θα κερδίσουμε την κυριακή αλλά ο οσφπ θα πάρει το πρωτάθλημα.

δυστυχως το παιρνει ομως
Ledas
Εγώ 70-30 βλέπω τη σειρά υπερ του ολυμπιακου. Η μόνη περίπτωση να πάμε στο κλασσικό κλισέ ''αυτά τα παιχνίδια είναι 50-50 σε ό,τι κατασταση και να είναι οι αιώνιοι'', είναι αν ο ολυμιακός εμφανιστεί πολύ αδειασμένος και κουρασμένος από το φ4. Μονο τοτε θα λεμε για 50-50. Αν σπανούλης-πριντεζης βρήκαν το χρόνο να γεμίσουν μπαταρίες από τον τελικό που φάνηκαν κουρασμενοι, τότε δεν έχουμε καμία ελπίδα οι του παναθηναικού.

Παίζουμε με ένα πεντάρι (και τι πεντάρι, η μονη καλή εμφάνισή του που μου έμεινε απο φέτος, έιναι με μπαρτσα εντός). Ο ολυμπιακός έχει μπιρτς σταθερά και ο μιλουτινοφ μια χαρά μπορεί να προσφέρει όπως απέδειξε και πρόσφατα. Ενω και ο γιανγκ για καμποσες άμυνες θα είναι υπερχρήσιμος.

Παίζουμε με ένα τριάρι (ριβερς). Θυμίζω ότι δεν έχουμε καν τον νικολς έστω για ένα πεντάλεπτο να παίξει καμιά άμυνα. Επειδή δε θα τη βγάλουμε με 40λεπτα ριβερς να του βγάλουμε τη γλώσσα, προβλέπω ότι θα παίξουμε με κοντά σχήματα. Δεν έχουμε και πολλά γκαρντ μιας και ο 5ος (μποχωρίδης) δεν υπολογίζεται. Αρα από τους υπόλοιπους τεσσερις θα παίζουμε με τους τρεις μεσα στο παρκε για κάποια διαστήματα. Αν μέσα σε αυτούς τους 3 είναι ο φελντέιν, σημαίνει ότι αυτός θα παίξει πολύ ώρα. Που σημαίνει ότι μετά απο κάποια ώρα θα βλέπουμε ρεσιτάλ λαθών και χαλασμένο μυαλό. Κοινώς την κάτσαμε την βάρκα.

Επίσης να παίξεις με τρεις κοντούς, όταν ο αντίπαλος έχει τους δύο παπ για τη θέση, το βρίσκω κομματάκι έγκλημα.

οπότε ίσως πάμε για ξεζούμισμα ριβερς. Για να το πω και με υπερβολή για να δείτε πόσο υπερεχει ο ολυμπιακός στη θέση: Ο ρίβερς θα παίζει 50 λεπτά σε κάθε αγώνα (και δεν εννοώ ότι θα παμε σε παρατάσεις).

Τωρα αν ο τσαβι κανει κανα κουλό τρικ κατεβάζοντας γκάμπριελ ή σιγκλετον στο 3 τι να πω.

Από τη μεριά του σφαιρόπουλου: Δεν υπάρχει περίπτωση να αφήσει τον ρίβερς να γράφει από την περιφέρεια. Οι δύο παπ θα είναι βδέλες πάνω στο καλό του χέρι. Μπορεί να του στέλνει και βοήθειες. Το ίδιο θα κανει και με σίγκλετον. Αποκλείω να αφήσει τον σίγκλετον να κοψει βόλτες στην περιφέρεια. Θα προσπαθήσει να τον σπρώξει μέσα, που δεν έχει και καμιά φοβερή κίνηση. Και όταν λέω μέσα εννοω τελείως μέσα. Στη ρακέτα. Γιατί ο σιγκλετον απειλεί και από μέση απόσταση. Στη ρακέτα όμως δεν έχει τύχη. Ο καλάθης θα αφήνεται προκλητικά ελεύθερος και ο παίχτης που θα τον αναλαμβανε θα βοηθάει στον ρίβερς ή τζεημς.

επίσης αμφιβάλλω αν ο τσαβι θα βρεί καναν λαγό τύπου γκάμπριελ ξανά. Αυτά μια φορά γίνονται. Δε νομίζω να δουμε από την πλευρά του παο παίχτη που θα κανει πράγματα που δε τα περιμέναμε. Ο ολυμπιακός από την άλλη μπορεί να έχει αυτή την τύχη. Πιστεύω πως από εσάς θα βγει άσσος από το μανίκι ο γουότερς. Από την άλλη πιστεύω ότι του γκριν δε θα βγει το παιχνίδι. Μου φαίνεται πολύ μικροκαμωμένος για να ανταπεξέλθει στα κορμιά του παο που έχουν και ταχύτητα. Ο μάτζαρης φαίνεται σε καλή κατάσταση. Πέρα απο την καθιερωμένη του δουλειά πιστεύω θα τα στάξει και απο τα 6,75. Επίσης ο γκιστ δεν είναι αυτός που ξέραμε. Λίγα πράγματα περιμένω από αυτόν.

Από τις απουσίες σας, θεωρώ ότι αυτή του χάκετ είναι πιο σημαντική και όχι τοσο του λοτζεσκι. Σουτ θα βαλουν οι υπόλοιποι. Ο χακετ έδινε αλλα πράγματα. Αλλα έχετε μάθει να ζείτε με αυτές τις απουσίες και αποδείξατε ότι τα πάτε περίφημα με δυνατούς αντιπάλους και χωρίς αυτούς.

Εν ολιγοις, δεν είναι μόνο τα εξωαγωνιστικά που γίναν που μας ορίζουν ως αουτσάιντερ. Ειναι ότι ποτέ δε γίναμε ομάδα με ξεκάθαρους ρόλους και χημεία όλη τη χρονια. Τα εξωαγωνιστικά ήρθαν και έδεσαν το γλυκό, προκαλώντας ψυχολογικά σε παίχτες και προπονητή. οι παίχτες μπορεί και να μη νοιάζονται. Αλλά ο τσάβι θέλει να αποδείξει πράγματα. Και με άγχος δεν τον βλέπω καλά στο να διαβασει το παιχνίδι σωστα, που έτσι και αλλιώς έιναι ένα μειονέκτημά του. Αντίθετα ο ολυμπιακός έιναι ΟΜΑΔΑ και μόνο η υπερκόπωση μπορεί να του βάλει ένα φρένο. Οχι ο αντίπαλος του. Ειναι καθαρά στο χέρι του. Επίσης ο ολυμπιακός δεν έχει το άγχος ότι αν δε τα καταφέρει θα του πάρουν κεφάλια, μετά τις χαρές που έδωσε στον κόσμο του. Απο τη μεριά του παο δεν είναι τόσο όμορφο το κλίμα. Η ισοπέδωση εύκολα έρχεται και μετά αντε να επανέλθεις με ψυχολογία στα τάρταρα.

Καλό ματσακι.
Quincy
Υπάρχει και το σενάριο ο Παπ να πάει πάνω στον James. Να πάρει 2-3 σουτ ο Rivers, να ζεσταθεί, και μετά να τα γράφει από παντού με κρεμασμένους αμυντικούς πάνω του. Αν βρει και 1-2 συμπαραστάτες στο σκοράρισμα θα είναι σε πλεονεκτική θέση ο ΠΑΟ.

Θα προτιμούσα ακόμα και να θυσιάσουμε μερικά καλάθια προκειμένου να μην βρει ρυθμό ο Rivers. Θα είναι γελοίο να μας βάλει πάλι 20 για 4ο (?) παιχνίδι φέτος.
pan24
Περιμενω απο τον σφαιροπουλο να προσαρμοστει.Η φενερ του εδειξε τον δρομο του πως εξαφανιζεις απο το γηπεδο τον σινγκλετον
Δεν εχει παικτη ακριβως σαν τον καλινιτς αλλα παπανικολαου-παπαπετρου κανουν την δουλεια
Η αρχικη 5αδα του παναθηναικου λογικα θα ειναι καλαθης,τζειμς,ριβερς(ελπιζω να εχει μαθει ο πασκουαλ και να μην ξεκινησει χαραλαμποπουλο μεσα στο σεφ γιατι θα τον καψει για ολο το παιχνιδι),σινγκλετον,μπουρουσης/γκιστ

Ο ολυμπιακος θα ξεκινησει με μαντζαρη,σπανουλη,παπανικολαου,πριντεζη,μπ
ιρτς/μιλουτινοφ

Περιμενω απο τον σφαιροπουλο να στειλει παπανικολαου σε σινγκλετον,μαντζαρη σε τζειμς,μιλουτινοφ/μπιρτς στον ψηλο του παναθηναικου και εδω ειναι το tricky μερος

Εννοειται ο παικτης του καλαθη θα παιζει λιμπερο στην ρακετα αλλα να βρουμε ποιος θα ειναι αυτος
Εχει δυο εκδοχες.Ειτε θα βασιστεις στην εμπειρια του σπανουλη(καλος αμυντικος δεν ειναι αλλα μυαλο και συγκεντρωση εχει) ωστε να παιξει αρνηση πανω στον ριβερς και θα εχεις πριντεζη στην ρακετα ειτε πας στο ακομα πιο αντισυμβατικο να βγαλεις πριντεζη σαν βδελα πανω στον ριβερς
Ειναι ρισκο αλλα εχει το μεγεθος να μην αφησει τον ριβερς να σουταρει και ο ριβερς δεν εχει εκρηκτικο πρωτο βημα για να τον περασει στα ποδια και δινει επιπλεον το πλεονεκτημα οτι ο σπανουλης μπορει να ντουμπλαρει πανω στον τζειμς ωστε να φυγει η μπαλα απο τα χερια του
Αυτο βγαινει καλυτερα βεβαια αν αντι του πριντεζη ειναι ο παπαπετρου

Αν ο σφαιροπουλος παει συμβατικα και φαει παλι 25 ποντους απο τον ριβερς και 15-20 απο τον σινγκλετον θα τον ευχαριστησω και για εμενα θα χασει τους ποντους που κερδισε με την υπερβαση στο φαιναλ 4
Οτι και να κανει με τον ριβερς(υπαρχει και η στρατηγικη να τον αφησεις περιπου να σουταρει ξεροντας οτι και 20 ποντους να φας απο αυτον δεν χανεις αν κλεισεις τους αλλους) θα ειναι εγκλημα του αν δεν στελνει τους δυο παπ πανω στον σινγκλετον
Ο ζοτς εδειξε σε 3 παιχνιδια τον δρομο για να κανεις το υπεροπλο σινγκλετον non factor
jonaldidhs
Ο Παναθηναικος θα ξεκινησει με πενταδα...Καλαθης-Φελντειν-Χαραλαμπης-Σινγκλετον-Μπουρουσης..
Ο Οσφπ θα ξεκινησει με πενταδα...Μαντζαρης-Σπανουλης-Παπανικολαου-Πριντεζης-Μιλουτινοφ*

Αν ο Οσφπ ξεκινησει με Μπιρτς αντι Μιλου,θα εχει κανει λαθος ο Σφαιρο και θα τον χτυπησει ο Παναθηναικος εκει..Αν ξεκινησει με Μιλου,θα φανει απτο πρωτο τριλεπτο ποιος θα επιβληθει αναμεσα στα δυο πενταρια,οπου θα ειναι και ολο το ζουμι του σημερινου ματς..Αν ο Μπουρουσης ειναι κακος,δυσκολα θα χτυπησει το ματς ο Παναθηναικος..Και εννοω κυριως στο να μην χασει τα ριμπαουντ,και να τελειωσει τις φασεις που πρεπει να τελειωσει..

-Το μαρκαρισμα του Ριβερς,θα το εχει ο Παπανικολαου λογικα..
-Το μαρκαρισμα του Σινγκλετον θα το εχει λογικα ο Πριντεζης στην αρχη και ο Αγραβανης μετα ή και ο Παπαπετρου, αναλογως και την εξελιξη του ματς..Δεν νομιζω οτι θα βαλει τον Παπανικολαου καθως θα τον θελει για τον Ριβερς ή και τον Καλαθη ακομα..
-Δεν περιμενω μεγαλο ματς απτον Πριντεζη..Καθως με Σινγκλετον-Γκιστ θα τα βρει ψιλοσκουρα..Ειναι και ψιλοντεφορμε..
Το ματς θα κριθει απτον παγκο..Κατα ποσο θα ξεχωρισουν..Οι 2 Παπ,Αγραβανης,Γκαμπριελ,Ριβερς,Γκριν,Τζεημ
Γκιστ..

Αντε και καλο ματς..
pan24
QUOTE (jonaldidhs @ May 28 2017, 16:06 ) *
Ο Παναθηναικος θα ξεκινησει με πενταδα...Καλαθης-Φελντειν-Χαραλαμπης-Σινγκλετον-Μπουρουσης..
Ο Οσφπ θα ξεκινησει με πενταδα...Μαντζαρης-Σπανουλης-Παπανικολαου-Πριντεζης-Μιλουτινοφ*

Αν ξεκινησουμε ετσι θα βρεθουμε στο πολλες φορες συνηθισμενο με πασκουαλ -10 στο πρωτο πενταλεπτο

Χαραλαμπης ακινδυνος επιθετικα,φελντειν συνηθως σε καυτες εδρες τρεμει σαν ψαρι,ο παικτης του καλαθη θα μενει στην ρακετα και θα δινει βοηθεια στον μιλουτινοφ στις δεινοσαυρομαχιες με μπουρουση και θα μεινει ενας σινγκλετον να παλευει μονος του(αν εχει διαθεση να παλεψει...)
Σιγουρα αν στην αμυνα του σινγκλετον την περισσοτερη ωρα βρισκεται ο πριντεζης ειναι καλη ευκαιρια.Δυσκολα μπορει να τον ακολουθησει μεχρι το τριποντο και αν το κανει ο σινγκλετον βαζει την μπαλα στο παρκε
salonikatasos
ο χαραλαμπόπουλος θα έχει τουλάχιστον 10 λεπτά μέσο όρο στη σειρά με αποκλειστικό σκοπό να παίξει τον σπανούλη κάτω από το καλάθι (ο παπανικολάου θα πάει πάνω στον καλάθη για πίεση στα 3/4 του γηπέδου και σαν λίμπερο στο τελευταίο 4ο του γηπέδου). και αυτή τη φορά ο χαραλαμπόπουλος δεν θα εκτίθεται αναγκασμένος να παίζει άμυνα κοντά στο καλάθι κόντρα στον πρίντεζη. κατά τα άλλα τα κλασσικά,ο μπουρούσης να μην ταλαιπωρεί τόσο πολύ τη μπάλα κάνοντας βήματα και να κλείσουν οι διάδρομοι για τα μπασίματα και τα pick n roll του σπανούλη

περιμένω γενικά καλά παιχνίδια από τον τζέιμς,αφού δεν υπάρχει κανένας παίχτης του ολυμπιακού που να μπορεί να τον σταματήσει στο 1 εναντίον 1 κι εκτός του μπιρτς δεν υπάρχει και κάποιος άλλος που θα σηκωθεί για να τον σηκώσει όταν φτάσει στη ρακέτα. απλά δεν πρέπει να κάνει κατάχρηση της τρίπλας και των τριπόντων. μακάρι να τον αναλάβει ο μάντζαρης που με τέτοιου είδους κοντούς είναι από τους χειρότερους αμυντικούς της ευρωλίγκας
jonaldidhs
QUOTE (pan24 @ May 28 2017, 16:12 ) *
Αν ξεκινησουμε ετσι θα βρεθουμε στο πολλες φορες συνηθισμενο με πασκουαλ -10 στο πρωτο πενταλεπτο

Χαραλαμπης ακινδυνος επιθετικα,φελντειν συνηθως σε καυτες εδρες τρεμει σαν ψαρι,ο παικτης του καλαθη θα μενει στην ρακετα και θα δινει βοηθεια στον μιλουτινοφ στις δεινοσαυρομαχιες με μπουρουση και θα μεινει ενας σινγκλετον να παλευει μονος του(αν εχει διαθεση να παλεψει...)
Σιγουρα αν στην αμυνα του σινγκλετον την περισσοτερη ωρα βρισκεται ο πριντεζης ειναι καλη ευκαιρια.Δυσκολα μπορει να τον ακολουθησει μεχρι το τριποντο και αν το κανει ο σινγκλετον βαζει την μπαλα στο παρκε

Τον Φελντειν γενικα δε θελω ουτε να τον βλεπω..Αλλα το πρβλημα του βρισκεται στο τεταρτο δεκαλεπτο..Οχι στο πρωτο..Μπορει να χτυπησει τον Σπανουλη στα ποδια αν παεινα τον μαρκρει αυτος..
Επισης δεν θα μπορει να στειλει τον Σπανουλη στον Χαραλαμπη καθως θα τον ποσταρει ο μικρος..
Για μενα ολο το ζουμι ειναι ο Μπουρου..Αν κανει καλο ματς και δεν ειναι τρυπα πισω,και τελειωσει τις φασεις που πρεπει και πασαρει οταν πρεπει και δεν αναλωθει σε ντριμπλα που θα εχει σαν αποτελεσμα το λαθος,τοτε θα παμε καλα..Αν ο Μιλουτινοφ του επιβληθει,θα πουμε καληνυχτα στο ματς καθως δεν θα χουμε παιχτη να τον αντιμετωπισει,καθως ο Γκιστ δεν μπορει και αν του κανεις νταμπλ τιμ θα πασαρει εξω,στους φορμαρισμενους Μαντζαρη-Παπ..Και αυτα ειναι σουτ που δεν πρεπει να δωσουμε σημερα..
back2back
Αν ο Παο έχει Καλάθη στο παρκέ λογικά θα παίξει Μιλουτίνοφ, αφού θα μπορεί να κλείνει μέσα αφήνοντας το σουτ. Ο Μπουρούσης αν παίξει πάνω από 20 λεπτά ο Ολυμπιακός θα νικήσει σίγουρα, Σπανούλης και Γκριν θα τον παίξουν στα πόδια κάνοντας πάρτι. Αν ο Μπουρού παίξει λίγο τότε η συγκέντρωση των παικτών θα κρίνει τα πάντα
Nik Tepits
Παιδες, παιζει καποιο λινκ? pm please!
j-kidd13
Οι παλιοί τα ξέρετε,να τα πούμε και για τους νεότερους.

Τα σχόλια για το παιχνίδι να έιναι σύμφωνα με τους κανονισμούς,χωρίς προσβλητικές αναφορές,βωμολοχίες,και γενικά οτιδήποτε μπορεί να χαρακτηριστεί εμπρηστικό και να πυροδοτήσει ένταση.
Ποστ που δεν συμμορφώνονται στο πνεύμα του φόρουμ,θα διαγράφονται και ο χρήστης θα τιμωρείται με φάουλ.
Αν κάποιο πόστ δεν ακολουθεί τα παραπάνω,δεν απαντάμε σε ανάλογο ύφος,κίνηση που και το τόπικ θα κάνει άνω κάτω και πιθανότατα θα επιφέρει ban,αλλά πατάμε το report και αναλαμβάνει η διαχειριστική ομάδα.
Hotter
Μαγκες τσεκαρατε και εσεις στα βιντεακια απο τις αφιξεις τον Πατ ηη ειναι ιδεα μου?
Coach Periklis
Δεν θα δω τον αγώνα δυστυχώς ( και ευτυχώς ταυτόχρονα γιατί θα πάω κάπου που μου αρέσει ) αλλά θέλω να πω ότι το σημερινό θα δώσει μια μικρή γεύση για το πως θα κυλήσουν οι τελικοί

υπάρχουν αρκετά σενάρια ακόμα για να κάνουμε εκτιμήσεις

50-50 σήμερα και βλέπουμε

Για την ομάδα μου τον ΟΣΦΠ είμαι λίγο - πολύ είμαι σίγουρος ότι υπάρχει θέληση και δίψα . Ασχέτως αν ίσως δεν υπάρχει ψυχολογία - δυνάμεις

Για τον ΠΑΟ δεν ξέρω πως θα εμφανιστούν οι παίκτες που έχουν ξενερώσει

έχει ενδιαφέρον πάντως , αν και δεν πιστεύω ότι θα ζήσουμε τα περσινά που ήταν πολύ πολύ ωραίοι τελικοί με αγωνία , μπαζερ , μπρεηκ κλπ
xristaras
Και Πάτ Καλάθης και Ντιμίτρις Νίκολς σήμερα στο Σ.Ε.Φ?
shtarkws
Επίσης παρακαλώ να αποφύγουμε τις συνεχείς αναφορές στην διαιτησία
pan24
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...ti-kai-na-ginei
Κοσμος πηγε στο ξενοδοχειο να στηριξει την ομαδα.Ακομα και αν καποιοι μετρανε τις μερες μεχρι να ληξει το συμβολαιο τους ας παιξουμε για 4-5 παιχνιδια σαν ομαδα και ολα θα πανε καλα
bul_69
Αν υπάρχει κανένα καλό link θα το εκτιμούσα..
MaJesty23
Υπάρχουν live streaming εξαιρετικα στο youtube.ψαξτε το.
bul_69
QUOTE (MaJesty23 @ May 28 2017, 20:41 ) *
Υπάρχουν live streaming εξαιρετικα στο youtube.ψαξτε το.

Ένας νέος κόσμος ανοίγεται μπροστά μου!!! Σ ευχαριστώ πολύ, άντε και με την νίκη..
RipCity
Παιδιά η κλασική λύση laola1.tv με hola στο google chrome. χωρίς διακοπές κτλ.
pan24
Αρνητικη εντυπωση οτι το γηπεδο εχει πολλες κενες θεσεις
jonaldidhs
Με τετοια αστοχια ο Παναθηναικος δεν εχει καμμια τυχη σημερα..Καλαθης-Μπουρουσης τα χουν σπασει σημερα..
pan24
QUOTE (jonaldidhs @ May 28 2017, 16:37 ) *
Τον Φελντειν γενικα δε θελω ουτε να τον βλεπω..Αλλα το πρβλημα του βρισκεται στο τεταρτο δεκαλεπτο..Οχι στο πρωτο..Μπορει να χτυπησει τον Σπανουλη στα ποδια αν παεινα τον μαρκρει αυτος..
Επισης δεν θα μπορει να στειλει τον Σπανουλη στον Χαραλαμπη καθως θα τον ποσταρει ο μικρος..
Για μενα ολο το ζουμι ειναι ο Μπουρου..Αν κανει καλο ματς και δεν ειναι τρυπα πισω,και τελειωσει τις φασεις που πρεπει και πασαρει οταν πρεπει και δεν αναλωθει σε ντριμπλα που θα εχει σαν αποτελεσμα το λαθος,τοτε θα παμε καλα..Αν ο Μιλουτινοφ του επιβληθει,θα πουμε καληνυχτα στο ματς καθως δεν θα χουμε παιχτη να τον αντιμετωπισει,καθως ο Γκιστ δεν μπορει και αν του κανεις νταμπλ τιμ θα πασαρει εξω,στους φορμαρισμενους Μαντζαρη-Παπ..Και αυτα ειναι σουτ που δεν πρεπει να δωσουμε σημερα..

Δυστυχως ειχαμε δικιο και οι 2
Ξεκινησαν οι 5αδες που ειπες και στο πρωτο πενταλεπτο ειμαστε στο -6 χωρις να μπορουμε να βγαλουμε φαση
Δινουν floater στον καλαθη και αυτος τα χανει.Μπουρουσης επισης πολυ προβλεψιμος μπροστα και κακος πισω
Σινγκλετον εκανε φαουλ και γενικα φανηκε λιγο εκτος
Θετικος χαραλαμποπουλος

Ο σφαιροπουλος συνεχιζει την κλασσικη αμυνα,μακαρι να βαλει παλι 20 ο ριβερς
jonaldidhs
QUOTE (pan24 @ May 28 2017, 21:12 ) *
Δυστυχως ειχαμε δικιο και οι 2
Ξεκινησαν οι 5αδες που ειπες και στο πρωτο πενταλεπτο ειμαστε στο -6(και συντομα -8) χωρις να μπορουμε να βγαλουμε φαση
Δινουν floater στον καλαθη και αυτος τα χανει.Μπουρουσης επισης πολυ προβλεψιμος μπροστα και κακος πισω
Σινγκλετον εκανε φαουλ και γενικα φανηκε λιγο εκτος
Θετικος χαραλαμποπουλος

Δυστυχως..Οπως τα γραφεις..
Δεν φοβομουν το Πριντεζη απτο ποστ,λογω φορμας και Γκιστ Σινγκλετον αλλα αυτος τα βαζει απο μακρια..
The Mailman
Ο καλάθης λες και πετάει βότσαλα στην παραλία, ο Μπουρούσης πιο αργος και από νεογέννητο παιδί που περιμένει να πει την πρώτη του λέξη, πάθος μηδέν στο ξεκίνημα...

ΥΓ: άλλη μια χρονιά Μπουρούση ...δεν αντέχεται
jonaldidhs
Και 0/3 βολες ο Μπουρουσης
shtarkws
Θα ηθελα να δω περισσότερο μαζί Καλαθη - Τζειμς και οταν παίζει ο Μπουρούσης τον Γκιστ
Dreamerpanos
Μόνο ο Πρίντεζης παίζει.

Όλοι οι άλλοι και από τις δυο ομάδες είναι σε άλλο γήπεδο προς το παρόν.
SG3ptshooter
Τι βλαμμένο πανό.. Θα μου πεις είναι χειρότερο απ' αυτά που άκουγες για το Διαμαντίδη ή στο ΟΑΚΑ πάτε απαραίτητα πίσω; Δεν έχει να κάνει, ας ζήταγε κάποιος απ' τον Ολυμπιακό να κατέβει, μήπως και πίστευα πως υπάρχει ελπίδα. Ρε Oracle και Ασιάτισσες με hipster γυαλιά να πίνουνε coca cola..

Καλά πάμε ως τώρα με βάση τα δεδομένα του ματς, Μπουρούση μέσα και Singleton ως συνήθως με fouls γρήγορα.
jonaldidhs
Τουλαχιστον κερδισε 2 φαουλ του Μπιρτς..
Dreamerpanos
Πόσο "ξυλοκοπικά" ποστάρει ο Γκιστ tongue.gif
pan24
Λαθος του σφαιρο που εβγαλε μιλουτινοφ ενω ηταν ακομα μεσα ο μπουρουσης.Τα 2 φαουλ του μπιρτς μπορει να του κοστισουν
gerorge
Θα θελα να ξερα τι λογικη εχει να ποσταρει ο Γκιστ τον Γιανγκ,ασχετα αν ο δευτερος εκανε χαζο φαουλ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.