Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΕΣΚΑ 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3
TRIPITIRIS
[quote name='sthnapexw' date='Jul 8 2011, 17:47 ' post='500609']
Αφού λέει στην κληρωση που θα γίνει θα ανακοινώσουν ότι ανεβαίνει κατευθείαν και οι υπόλοιπες 15 ομάδες του ομίλου θα παλέψουν για τα άλλα δύο εισητήρια..

Ρε παιδιά...σοβαρευτείτε..Ιούλιο μήνα έχουμε και βγάζετε ποιοί θα ανέβουν?

Σημαντικές προσθήκες σίγουρα..ποιοτικοί παίκτες..ειδικά ο Καναβός από όσο γνωρίζω..ενισχυμένη η Εκάλη αναμένεται να πρωταγωνιστήσει..να τα δεχτώ όλα αυτά..αλλά ότι θα ανέβει από τώρα?καταρχήν υποτιμάς τις άλλες ομάδες έτσι..γνώμη μου..



φιλε μου τα πραγματα ειναι απλα με τετοιουσ παιχτεσ εισαι το τρενο που φτανει στο σταθμο πρωτο....τσαφ τσουφ.....αφου το συστημα ειναι απλο πασα σουτ λεγεται και το ξερουν πολυ καλα καναβος και χρονης!!!! smiley.gif
sthnapexw
QUOTE(TRIPITIRIS @ Jul 9 2011, 10:30 ) *
φιλε μου τα πραγματα ειναι απλα με τετοιουσ παιχτεσ εισαι το τρενο που φτανει στο σταθμο πρωτο....τσαφ τσουφ.....αφου το συστημα ειναι απλο πασα σουτ λεγεται και το ξερουν πολυ καλα καναβος και χρονης!!!! smiley.gif



Τους το εύχομαι..και στους υπόλοιπους να κάνουν τα άουτ και να παίζουν άμυνα..χαχα..

Δεν διαφωνώ για την ποιότητα των παιδιών ούτε ότι μπορεί να ανέβει η Εκάλη..

Διαφωνώ με το να βγάζουμε πρώτους πριν την κλήρωση,πριν δούμε τα ρόστερ και πριν δούμε τις ομάδες στο γήπεδο..άλλωστε η ιστορία δείχνει ότι ορισμένα τρένα που βιάστηκαν να σφυρίξουν..εκτροχιάστηκαν..

Ραντεβού τον Σεπτέμβρη..καλά μπάνια.. blove.gif
dion
To roster της ΠΕΝΤΕΛΗΣ

KOYΤΣΩΝΑΣ ΧΑΡΤΟΜΑΤΣΙΔΗΣ ΚΑΝΤΑΡΤΖΗΣ ΜΑΝΤΖΙΟΣ ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΖΕΡΒΟΛΕΑΣ ΑΤΤΙΚΟΣ ΜΠΙΓΚΟΣ ΔΡΑΚΑΚΗΣ ΤΣΟΠΗΣ και οι εφηβοι ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΣ και ΚΑΡΚΑΝΙΔΗΣ
Συζητουν μια ακομη μεταγραφη νεαρου 19χρονου ταλαντουχου παικτη που θα βοηθησει απο φετος.
gk65
QUOTE(morfi @ Jul 9 2011, 04:16 ) *
Καμμία κίνηση ο Μελάς Ο Άγιος Ελευθέριος έχει κάνει;

Πολλες κινησεις σε νεαρους παιχτες.
Δηλαδη 20-21 χρονων. Ο περσινος βασικος κορμος ειναι ο ιδιος.
varabas
QUOTE(dion @ Jul 10 2011, 05:17 ) *
To roster της ΠΕΝΤΕΛΗΣ

KOYΤΣΩΝΑΣ ΧΑΡΤΟΜΑΤΣΙΔΗΣ ΚΑΝΤΑΡΤΖΗΣ ΜΑΝΤΖΙΟΣ ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΖΕΡΒΟΛΕΑΣ ΑΤΤΙΚΟΣ ΜΠΙΓΚΟΣ ΔΡΑΚΑΚΗΣ ΤΣΟΠΗΣ και οι εφηβοι ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΣ και ΚΑΡΚΑΝΙΔΗΣ
Συζητουν μια ακομη μεταγραφη νεαρου 19χρονου ταλαντουχου παικτη που θα βοηθησει απο φετος.

Ο 19χρονος είναι καλός αλλά μόνο σαν επένδυση για το μέλλον.
Στα περυσινά παιχνίδια με το Μ... δεν έκανε την διαφορά για να πούμε πως θα παίξεια αμέσως στην Α ΕΣΚΑ. Θέλει πολλή δουλειά και υπομονή.
Αν μπορέσετε βέβεια και τον πάρετε με ελευθέρας γιατί είναι μπλεγμένη η κατάσταση.
Όλα αυτά εφόσον δεν κάνω λάθος και είναι αυτός που νομίζω
Zourinho
QUOTE(varabas @ Jul 10 2011, 11:31 ) *
Ο 19χρονος είναι καλός αλλά μόνο σαν επένδυση για το μέλλον.
Στα περυσινά παιχνίδια με το Μ... δεν έκανε την διαφορά για να πούμε πως θα παίξεια αμέσως στην Α ΕΣΚΑ. Θέλει πολλή δουλειά και υπομονή.
Αν μπορέσετε βέβεια και τον πάρετε με ελευθέρας γιατί είναι μπλεγμένη η κατάσταση.
Όλα αυτά εφόσον δεν κάνω λάθος και είναι αυτός που νομίζω

Που επαιζε ο πιτσιρικας ρε πειτε και σε εμας??? Στο Μ >>>>>>
DJS

Oδυσσεας Γαλατσιου απο athlisi.com

Μετά την ένταξη του Σοφιανόπουλου στο τμήμα από τον Αετό Γ.Α.Σ, οι άνθρωποι του Οδυσσέα Γαλατσίου, έχουν προβεί στην απόκτηση τριών ακόμα μπασκετμπολιστών! Ο λόγος για τον σμολ-φόργουορντ, Κώστα Σινανάι από τον Αρκαδικό, τον πλέι-μέικερ και γκαρντ, Στέφανο Γκιάτα από την Άμιλλα Περιστερίου και τον φόργουορντ, Θωμά Τσίγκα! Επίσης, στο ανδρικό τμήμα μπάσκετ έχουν προβιβαστεί ο γκαρντ, Ιπποκράτης Πετεινάκος, όπως και ο φόργουορντ, Γιάννης Μπερδούσης! Αντίθετα, παρελθόν από τον Οδυσσέα Γαλατσίου αποτελούν οι αδερφοί, Μιχάλης και Γιώργος Κονιδάρης (γκαρντ και πλέι-μέικερ, αντίστοιχα), οι οποίοι έχουν επιστρέψει στον Μίλωνα, στους ανθρώπους του οποίου ανήκουν τα δελτία τους! Επίσης, ο φόργουορντ, Χρήστος Ντεβεντές και ο φόργουορντ, Θοδωρής Τσίτσος, υπηρετούν αυτό το χρονικό διάστημα την στρατιωτική τους θητεία!

Μεγαλη απωλεια τα 2 αδερφια που ηταν οι δυο πρωτοι σκορερ της ομαδας αλλα και συνεβαλαν ουσιαστικα στην ανοδο της ομαδας.Κριμα πραγματικα δεν περιμενα να φυγουν,αλλα μαλλον αξιζουν να παιξουν στη γ εθνικη για να τους κρατησε ο Μιλωνας.Κατα τη γνωμη μου και συμφωνα με τις μεταγραφες η ομαδα θα εχει μεγαλο προβλημα στον ασσο και στο 2 καθως χανει 2 πολυ καλους παικτες.ΕΙδωμεν.............. smiley.gif
dimdan
QUOTE(varabas @ Jul 10 2011, 09:31 ) *
Ο 19χρονος είναι καλός αλλά μόνο σαν επένδυση για το μέλλον.
Στα περυσινά παιχνίδια με το Μ... δεν έκανε την διαφορά για να πούμε πως θα παίξεια αμέσως στην Α ΕΣΚΑ. Θέλει πολλή δουλειά και υπομονή.
Αν μπορέσετε βέβεια και τον πάρετε με ελευθέρας γιατί είναι μπλεγμένη η κατάσταση.
Όλα αυτά εφόσον δεν κάνω λάθος και είναι αυτός που νομίζω


Αν έκανε τη διαφορά στην Α1 τότε δε θα συζητάγαμε σε αυτό το τόπικ...
Επειδή τον είχα παίχτη παλαιότερα είναι ένας αθλητής, που έχει ταλέντο, καρδιά και άγνοια κινδύνου!
Δε νομίζω ότι στην Πεντέλη τον θέλουν για να κάνει τη διαφορά αλλα θα βοηθήσει από φέτος, πράγμα το οποίο έγραψε ξεκάθαρα ο dion!
giorgos10
παναγος απο α.θωμα σε σπορτιγκ
neopen32
QUOTE(dimdan @ Jul 11 2011, 16:20 ) *
Αν έκανε τη διαφορά στην Α1 τότε δε θα συζητάγαμε σε αυτό το τόπικ...
Επειδή τον είχα παίχτη παλαιότερα είναι ένας αθλητής, που έχει ταλέντο, καρδιά και άγνοια κινδύνου!
Δε νομίζω ότι στην Πεντέλη τον θέλουν για να κάνει τη διαφορά αλλα θα βοηθήσει από φέτος, πράγμα το οποίο έγραψε ξεκάθαρα ο dion!

M... αθηναικό σωματείο Α1 = Μπανιώνιος, Μπεριστέρι ή Μαρούσι smiley.gif
Zourinho
QUOTE(neopen32 @ Jul 12 2011, 22:17 ) *
M... αθηναικό σωματείο Α1 = Μπανιώνιος, Μπεριστέρι ή Μαρούσι smiley.gif

A ESka
CJ 24
Παπαβασιλειου σε Ραφηνα απο Κορωπι. bball.gif blove.gif
Jabar
Αρκετά ενδιαφέρον το μεταγραφικό παζάρι.Θα δούμε το χειμώνα Παπαβλασόπουλο,Καμαριώτη,Εμίρη,Απέργη,Πλου
τένσκι,Στεφανή,Κανταρτζή,Αναγνωστόπουλου και άλλους παίκτες από Εθνικές κατηγορίες.Αν προσθέσουμε και τους περυσινούς θα δούμε καλό πρωτάθλημα
ALEKOS
QUOTE(Jabar @ Jul 14 2011, 22:15 ) *
Αρκετά ενδιαφέρον το μεταγραφικό παζάρι.Θα δούμε το χειμώνα Παπαβλασόπουλο,Καμαριώτη,Εμίρη,Απέργη,Πλου
τένσκι,Στεφανή,Κανταρτζή,Αναγνωστόπουλου και άλλους παίκτες από Εθνικές κατηγορίες.Αν προσθέσουμε και τους περυσινούς θα δούμε καλό πρωτάθλημα

ΠΑΠΑΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΚΑΜΑΡΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ??
HighLow
Μετά τον Γιάννη Πλουτένσκι και ο Γιάννης Παπαγεωργόπουλος στο Γαλάτσι από το ΠΑΓΚΡΑΤΙ!

Πολύ ενδιαφέρον το ρόστερ της ομάδας φέτος. Ισορροπία εμπειρίας και νέου αίματος σε όλες τις θέσεις.
Καλή επιτυχία με υγεία!!!

blove.gif

Jabar
QUOTE(ALEKOS @ Jul 15 2011, 10:10 ) *
ΠΑΠΑΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΚΑΜΑΡΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ??

Κορωπί όπου έμειναν όλοι και επέστρεψαν και κάποιοι.
16 σύνολο οι παίκτες του Χαλανδρίου 9 οι μεταγραφές και 7 έμειναν.
Γαλάτσι ενδιαφέρον σύνολο ένας άσος λείπει.
giorgos10
γραμματικας στα λιωσια
bdavis

Άγιος Θωμάς: Τρεις ακόμα παίκτες!

Παπαντωνίου, Τζανετάκος και Κόλλιας θα ενισχύσουν το τμήμα τη νέα χρονιά!

http://athlisi.com/index.php?option=com_co...&Itemid=315
Papaki11
QUOTE (Jabar @ Jul 15 2011, 19:37 ) *
Κορωπί όπου έμειναν όλοι και επέστρεψαν και κάποιοι.
16 σύνολο οι παίκτες του Χαλανδρίου 9 οι μεταγραφές και 7 έμειναν.
Γαλάτσι ενδιαφέρον σύνολο ένας άσος λείπει.

16 παίχτες; Ποδοσφαιρική ομάδα θα κατεβάσει;


Γενικά προβλέψεις για Α ΕΣΚΑ; Ποιες είναι οι δυνατές ομάδες;;
Jabar
O Α.Ο Σπόρτιγκ απέκτησε τους αθλητές Κωνσταντώνη Τάσο , Παπαγιαννακόπουλο Κώστα , Τσιουμπρή Αλέξη και Παπάνογλου Σεραφείμ .
leonkalf
Ο αδερφός μου ο Μιχάλης Καλφαγιάννης φέτος θα παίζει στον ΔΑΣΑΛ.

Του εύχομαι και από δω, καλή χρονιά με υγεία και πολλές νίκες με την νέα ομάδα του!! wos_sport3.gif

Το μόνο που στενοχωριέμαι είναι ότι δεν θα μπορώ να τον βλέπω, αφού την ίδια μέρα (Δευτέρες) θα έχω και εγώ υποχρεώσεις με την ομάδα μου (εσκανα όμως, οπότε δεν είμαστε αντίπαλοι).
CJ 24
QUOTE (Jabar @ Jul 15 2011, 19:37 ) *
Κορωπί όπου έμειναν όλοι και επέστρεψαν και κάποιοι.
16 σύνολο οι παίκτες του Χαλανδρίου 9 οι μεταγραφές και 7 έμειναν.
Γαλάτσι ενδιαφέρον σύνολο ένας άσος λείπει.


Δεν εχουν μεινει ολοι απο το κορωπι, καποιο λαθος κανεις.
the kid
QUOTE(CJ 24 @ Jul 20 2011, 12:35 ) *
Δεν εχουν μεινει ολοι απο το κορωπι, καποιο λαθος κανεις.


Ενταξει ρε Παπαβασιλειου εφυγες εσυ. Πηρανε αλλον στη θεση σου καλυτερο.
kryono
QUOTE(leonkalf @ Jul 20 2011, 12:01 ) *
Ο αδερφός μου ο Μιχάλης Καλφαγιάννης φέτος θα παίζει στον ΔΑΣΑΛ.

Του εύχομαι και από δω, καλή χρονιά με υγεία και πολλές νίκες με την νέα ομάδα του!! wos_sport3.gif

Το μόνο που στενοχωριέμαι είναι ότι δεν θα μπορώ να τον βλέπω, αφού την ίδια μέρα (Δευτέρες) θα έχω και εγώ υποχρεώσεις με την ομάδα μου (εσκανα όμως, οπότε δεν είμαστε αντίπαλοι).

Το καλυτερο σκρην της κατηγοριας !!! Μηχαλης Καλφαγιαννης!! Θα σκρηναρει φετος τον κουμπαρο μου ισως το πιο καλο combo guard της κατηγοριας ... Αντωνη Κρητουλη!!! καλη χρονια ευχομαι στα παιδια χωρις τραυματισμους και να παρουν τα λεφτα που τους εταξαν . Λογικα θα τους βλεπω Δευτερες γιατι εγω δεν βλεπω να παιζω φετος.
CJ 24
QUOTE(the kid @ Jul 20 2011, 14:15 ) *
Ενταξει ρε Παπαβασιλειου εφυγες εσυ. Πηρανε αλλον στη θεση σου καλυτερο.


Μαυροειδακος σε Αγιο Θωμα, Καραγιωργος σε Τυφωνα, Βλητσιος εφυγε, Κουκουζελης (?)
Ενημερωσου a-baller.

QUOTE(leonkalf @ Jul 20 2011, 12:01 ) *
Ο αδερφός μου ο Μιχάλης Καλφαγιάννης φέτος θα παίζει στον ΔΑΣΑΛ.

Του εύχομαι και από δω, καλή χρονιά με υγεία και πολλές νίκες με την νέα ομάδα του!! wos_sport3.gif

Το μόνο που στενοχωριέμαι είναι ότι δεν θα μπορώ να τον βλέπω, αφού την ίδια μέρα (Δευτέρες) θα έχω και εγώ υποχρεώσεις με την ομάδα μου (εσκανα όμως, οπότε δεν είμαστε αντίπαλοι).



Στο sport-tv λεωνιδα!! χαχα! smiley.gif smiley.gif tongue.gif
FUNDAMENTAL
QUOTE (the kid @ Jul 20 2011, 14:15 ) *
Ενταξει ρε Παπαβασιλειου εφυγες εσυ. Πηρανε αλλον στη θεση σου καλυτερο.


Στο χιονοδρομικο στην αραχωβα θα τον εκλεισαν και αυτον..
leonkalf
QUOTE
Στο sport-tv λεωνιδα!! χαχα! smiley.gif smiley.gif tongue.gif

Σωστός!!! wink.gif
the kid
QUOTE(CJ 24 @ Jul 21 2011, 14:06 ) *
Μαυροειδακος σε Αγιο Θωμα, Καραγιωργος σε Τυφωνα, Βλητσιος εφυγε, Κουκουζελης (?)
Ενημερωσου a-baller.




(χωρις καμια διαθεση ειρωνιας προς τα παιδια που αναφερεις)
Eνταξει φιλε εχεις δικιο. Με συγχωρεις που δεν ηξερα για την αποχωρηση των BIG 3 του Κορωπιου(Μαυροειδακου Καραγιωργου και Βλητσιου) Δεν εχω δει τελευταια ESPN ουτε εχω μπει στο ΝΒΑ.com οποτε και παλι συγνωμη!
Βεβαια στο Κορωπι πηραν 3 παιδια που την περασμενη χρονια πρωταγωνιστουσαν στη Γ Εθνικη ,οποτε θεωρω πως θα ειναι πιο δυνατοι τη νεα σεζον!
ΥΓ:ΚΑΙ ΠΑΛΙ συγνωμη φιλε που δεν ηξερα για την αποχωρηση παικτων ,αλλα μετα τη δικη σου αποχωρηση απο το Κορωπι τιποτα δεν εχει σημασια σε αυτον τον κοσμο!Εσυ συνεχισε να φορτωνεις τα αντιπαλα καλαθια και να εξολοθρευεις τους αντιπαλους επιθετικους κι ασε εμας τους a-baller να κραζουμε τον κοσμο!

Καλα μπανια!!!
CJ 24
QUOTE(the kid @ Jul 21 2011, 18:03 ) *
(χωρις καμια διαθεση ειρωνιας προς τα παιδια που αναφερεις)
Eνταξει φιλε εχεις δικιο. Με συγχωρεις που δεν ηξερα για την αποχωρηση των BIG 3 του Κορωπιου(Μαυροειδακου Καραγιωργου και Βλητσιου) Δεν εχω δει τελευταια ESPN ουτε εχω μπει στο ΝΒΑ.com οποτε και παλι συγνωμη!
Βεβαια στο Κορωπι πηραν 3 παιδια που την περασμενη χρονια πρωταγωνιστουσαν στη Γ Εθνικη ,οποτε θεωρω πως θα ειναι πιο δυνατοι τη νεα σεζον!
ΥΓ:ΚΑΙ ΠΑΛΙ συγνωμη φιλε που δεν ηξερα για την αποχωρηση παικτων ,αλλα μετα τη δικη σου αποχωρηση απο το Κορωπι τιποτα δεν εχει σημασια σε αυτον τον κοσμο!Εσυ συνεχισε να φορτωνεις τα αντιπαλα καλαθια και να εξολοθρευεις τους αντιπαλους επιθετικους κι ασε εμας τους a-baller να κραζουμε τον κοσμο!

Καλα μπανια!!!

Χωρίς καν να σου απευθηνω το λόγο έχεις πει ότι έχεις πει και μπορει άνετα να κάποιος να καταλάβει ποιος μπορει να είσαι. Όντως δεν έχεις καμία διαθεση να ειρωνευτεις τα παιδιά αυτο φάνηκε άλλωστε. Μάλλον ξεχασες όμως πως βρίσκεσαι στο ποστ της έσκα και όχι σε αυτο του NBA. Ένας έξυπνος θα άλλαζε ιστοτοπο. Παρόλα αυτά θα πρέπει να ξέρεις πως σε μια ομάδα δε φτάνει μόνο η πολυ καλή παρουσία ενός Δρακόπουλου αλλα και των υπολοίπων. Έστω και αν αυτοί απλά του κάνουν το αουτ ´η του δίνουν ένα πικ. Όλα τα παιδιά είχαν συμβολή στην καλή πορεία της ομάδας. Άλλοι ελάχιστη άλλοι τη μεγαλύτερη όπως ο δρακο. Όσο αναφορά εμένα δε βοήθησα όπως περίμενα μιας και σταμάτησα και ξεκίνησα πάλι προς το τέλος αλλα όταν είσαι αγαθος, απονηρευτος και μπλεκεις με παπατζηδες, υποκριτές που υποτίθεται πως σε εκπροσωπούν κιολας δεν μπορείς να περιμένεις και πολλά. Όσοι είδαν άλλωστε τα playoff είναι σε θέση να κρίνουν αν μπορούσα να βοηθήσω την ομάδα αλλα με κάτι περίεργα ταχυδακτυλουργικα έβγαινα έξω, μόλις έμπαινα, γιατί βλέπεις κάποιοι θα γινόντουσαν ρεζίλι.

Υ.Γ Θέλω να ευχηθώ καλή επιτυχία στον νέο πρόεδρο κο αλεξίου και τον αντιπρόεδρο κο κωνσταντο στην προσπάθεια που καταβάλλουν και εύχομαι να υλοποιήσουν τους στόχους που έχουν θεσει για τη νέα χρόνια.
daglas
Ερώτημα με μηδαμινές ελπίδες απάντησης αλλά θα το θέσω.
Μπορεί να μας πει κάποιος αρμόδιος της ΕΣΚΑ πως είναι δυνατόν και ενώ στις 10/7 βάση προκύρηξης έχουν τελειώσει οι μεταγραφές ορισμένες ομάδες κλείνουν παίκτες ακόμα και σήμερα; Και δεν αναφέρομαι σε παίκτες που έχουν το δικαίωμα να επιλέξουν ομάδα μέχρι το τέλος του έτους αλλά σε παίκτες που την προηγούμενη χρονιά μετείχαν στα πρωταθλήματα ΕΣΚΑ - ΕΣΚΑΝΑ.
loufer
QUOTE(daglas @ Jul 25 2011, 12:09 ) *
Ερώτημα με μηδαμινές ελπίδες απάντησης αλλά θα το θέσω.
Μπορεί να μας πει κάποιος αρμόδιος της ΕΣΚΑ πως είναι δυνατόν και ενώ στις 10/7 βάση προκύρηξης έχουν τελειώσει οι μεταγραφές ορισμένες ομάδες κλείνουν παίκτες ακόμα και σήμερα; Και δεν αναφέρομαι σε παίκτες που έχουν το δικαίωμα να επιλέξουν ομάδα μέχρι το τέλος του έτους αλλά σε παίκτες που την προηγούμενη χρονιά μετείχαν στα πρωταθλήματα ΕΣΚΑ - ΕΣΚΑΝΑ.


Στέλνουν ένα έγγραφο ότι εκ παραδρομής δεν διαγράφηκε ο εν λόγω παίκτης από τις καταστάσεις της ομάδας και γίνεται η μεταγραφή... Αν και για εμένα είναι άδικο να μπαίνουν τόσο στενά χρονικά περιθώρια στις μεταγραφές. θα έπρεπε κατ'εμέ η μεταγραφική περίοδος να είναι από 20 μέρες έως ένα μήνα.
jhantzop
QUOTE(daglas @ Jul 25 2011, 12:09 ) *
Ερώτημα με μηδαμινές ελπίδες απάντησης αλλά θα το θέσω.
Μπορεί να μας πει κάποιος αρμόδιος της ΕΣΚΑ πως είναι δυνατόν και ενώ στις 10/7 βάση προκύρηξης έχουν τελειώσει οι μεταγραφές ορισμένες ομάδες κλείνουν παίκτες ακόμα και σήμερα; Και δεν αναφέρομαι σε παίκτες που έχουν το δικαίωμα να επιλέξουν ομάδα μέχρι το τέλος του έτους αλλά σε παίκτες που την προηγούμενη χρονιά μετείχαν στα πρωταθλήματα ΕΣΚΑ - ΕΣΚΑΝΑ.


Κόντρα στις μηδαμινές ελπίδες απάντησης...

Μιλάμε πάντα για την περίοδο μετά το τέλος των μεταγραφών με αποδέσμευση (11/7 και μετά) και εφόσον ο αθλητής είναι δηλωμένος σε κάποια ομάδα για την επόμενη αγωνιστική περίοδο.

1. Αν ο αθλητής είναι ανήλικος, τότε ανεξαρτήτως αν έχει παίξει ή όχι την προήγουμενη αγωνιστική περίοδο, τότε με ένα εκ παραδρομής μπορεί να βγάλει δελτίο σε άλλη ομάδα.

2. Αν ο αθλητής είναι ενήλικος και δεν έχει παίξει τα δύο προήγουμενα χρόνια, τότε ακόμα και χωρίς εκ παραδρομής μπορεί να βγάλει δελτίο σε όποια ομάδα θέλει.

3. Αν ο αθλητής είναι ενήλικος και δεν έχει παίξει την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο, τότε με ένα εκ παραδρομής μπορεί να βγάλει δελτίο σε άλλη ομάδα μέχρι 31/12 (φετινή προσθήκη παράγραφου στην εγκύκλιο μεταγραφών).

4. Αν ο αθλητής είναι ενήλικος και έχει αγωνιστεί την προήγουμενη αγωνιστική περίοδο, τότε δεν μπορεί επ' ουδενί να βγάλει δελτίο σε άλλη ομάδα, είτε με εκ παραδρομής, είτε χωρίς.

Οποιαδήποτε άλλη περίπτωση είναι παράνομη.

Ελπίζω να σε κάλυψα. Δεν είμαι αρμόδιος της ΕΣΚΑ.
leonkalf
Κι όμως περιπτώσεις σαν την 4η που αναφέρεις, έχουν γίνει επανειλημμένως.... Παράνομο ή όχι όλοι ξέρουμε ότι έχουν γίνει μεταγραφές.. από το παράθυρο.. με ένα εκ παραδρομής!

Είναι πια ξεφτίλα αυτό!! Καλύτερα να καταργήσουν τις ημερομηνίες... αφού δεν μπορούν να τις τηρούν!
jhantzop
QUOTE(leonkalf @ Jul 26 2011, 18:42 ) *
Κι όμως περιπτώσεις σαν την 4η που αναφέρεις, έχουν γίνει επανειλημμένως.... Παράνομο ή όχι όλοι ξέρουμε ότι έχουν γίνει μεταγραφές.. από το παράθυρο.. με ένα εκ παραδρομής!

Είναι πια ξεφτίλα αυτό!! Καλύτερα να καταργήσουν τις ημερομηνίες... αφού δεν μπορούν να τις τηρούν!


Εγώ αγαπητέ συν-moderator ανέφερα το νόμιμο!

Ας ανοίξουν τις ημερομηνίες να μην έχουμε παράνομα!


sthnapexw
[quote name='jhantzop' date='Jul 26 2011, 17:40 ' post='503616']
Κόντρα στις μηδαμινές ελπίδες απάντησης...

Μιλάμε πάντα για την περίοδο μετά το τέλος των μεταγραφών με αποδέσμευση (11/7 και μετά) και εφόσον ο αθλητής είναι δηλωμένος σε κάποια ομάδα για την επόμενη αγωνιστική περίοδο.


2. Αν ο αθλητής είναι ενήλικος και δεν έχει παίξει τα δύο προήγουμενα χρόνια, τότε ακόμα και χωρίς εκ παραδρομής μπορεί να βγάλει δελτίο σε όποια ομάδα θέλει.

********************************************************************************
***********************

Noμίζω είναι τρία χρόνια που σε υποχρεώνουν να μείνεις χωρίς αγωνιστικές δραστηριότητες αν η ομάδα δεν εγκρίνει την μεταγραφή σου..
tarx_12
ερασιτεχνικο επίπεδο είναι ρε παιδία... Μην κάνετε έτσι.... πρεπει να είναι όλοι ανταγωνιστικοί!
daglas
QUOTE(tarx_12 @ Jul 26 2011, 20:52 ) *
ερασιτεχνικο επίπεδο είναι ρε παιδία... Μην κάνετε έτσι.... πρεπει να είναι όλοι ανταγωνιστικοί!

Να είναι φίλε μου αλλά πρέπει στα πάντα να υπάρχουν κανόνες και να τηρούνται άσχετα με την μορφή της άθλησης (επαγγελματίες ή ερασιτέχνες). Δεν μπορεί οι μισοί να ακολουθούνε τις διατάξεις της ΕΟΚ και οι άλλοι μισοί όχι. Και μήν ξεχνάς πως οι ερασιτεχνικές ενώσεις ανεβάζουν ομάδες στις Εθνικές κατηγορίες. Ας καταργηθούν οι περιορισμοί στις μεταγραφές η ας διευρυνθεί ο χρόνος που διαρκούνε.
Όσο για τις περιπτώσεις που αναφερει ο jhantzop αυτή που μας απασχολεί όλους μας είναι η Νο 4.
LAKKOI
QUOTE(daglas @ Jul 27 2011, 12:06 ) *
Να είναι φίλε μου αλλά πρέπει στα πάντα να υπάρχουν κανόνες και να τηρούνται άσχετα με την μορφή της άθλησης (επαγγελματίες ή ερασιτέχνες). Δεν μπορεί οι μισοί να ακολουθούνε τις διατάξεις της ΕΟΚ και οι άλλοι μισοί όχι. Και μήν ξεχνάς πως οι ερασιτεχνικές ενώσεις ανεβάζουν ομάδες στις Εθνικές κατηγορίες. Ας καταργηθούν οι περιορισμοί στις μεταγραφές η ας διευρυνθεί ο χρόνος που διαρκούνε.
Όσο για τις περιπτώσεις που αναφερει ο jhantzop αυτή που μας απασχολεί όλους μας είναι η Νο 4.


Ειναι γελοιο στην Α1 να μπορουν να κανουν μεταγραφες μεχρι και τα πλει οφ (βλεπε Πριντεζη) αλλά και ομάδες να αλλάζουν όλους τους παίκτες επειδει δεν έχουν να τους πληρώσουν (πολλα παραδείγματα ) και στην ΕΣΚΑ να βαζουν στενες ημερομηνιες μεσα στο καλοκαιρι.
dion
QUOTE(LAKKOI @ Jul 27 2011, 15:41 ) *
Ειναι γελοιο στην Α1 να μπορουν να κανουν μεταγραφες μεχρι και τα πλει οφ (βλεπε Πριντεζη) αλλά και ομάδες να αλλάζουν όλους τους παίκτες επειδει δεν έχουν να τους πληρώσουν (πολλα παραδείγματα ) και στην ΕΣΚΑ να βαζουν στενες ημερομηνιες μεσα στο καλοκαιρι.

Μια πολυ καλη προταση
Μια μεταγραφικη περιοδος οπως ακριβως ισχυει σημερα 15 εως 25/6 ελευθερες και προσωρινης διαρκειας .εν συνεχεια 26εως 30/6 υποβολη καταστασεων και 1 εως 10 /7 μεταγραφες αποδεσμευθεντων.Oμως χωρις εκ παραδρομης δηλωσεις
και εκπροθεσμες καταθεσεις αιτησεων μεταγραφων.
Μια δευτερη περιοδος απο 20/12 εως 6/1 ,ελευθερας και υποσχετικες ,ωστε να δινεται η ευκαιρια σε ομαδες η παικτες για διορθωτικες κινησεις.
Lepida
QUOTE(dion @ Jul 27 2011, 16:09 ) *
Μια πολυ καλη προταση
Μια μεταγραφικη περιοδος οπως ακριβως ισχυει σημερα 15 εως 25/6 ελευθερες και προσωρινης διαρκειας .εν συνεχεια 26εως 30/6 υποβολη καταστασεων και 1 εως 10 /7 μεταγραφες αποδεσμευθεντων.Oμως χωρις εκ παραδρομης δηλωσεις
και εκπροθεσμες καταθεσεις αιτησεων μεταγραφων.
Μια δευτερη περιοδος απο 20/12 εως 6/1 ,ελευθερας και υποσχετικες ,ωστε να δινεται η ευκαιρια σε ομαδες η παικτες για διορθωτικες κινησεις.

Πολυ σωστη προταση την οποια ειχα κανει και εγω πριν αρκετο καιρο .Υπαρχει ομως ενα σοβαρο προβλημα
στην υλοποιηση της.EXTRA δουλεια 15--20 ημερων για ΕΟΚ ΕΣΚΑ .Απο την στιγμη λοιπον που μιλαμε για παραπανω δουλεια στην Ελλαδα Χαιρεται smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.