Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α2 2009-2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
ANTIRISIAS
Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ ΔΙΕΘΕΣΕ ΤΙΣ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙΣ ΤΩΝ ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΑΓΩΝΩΝ ΤΗΣ ΣΤΟ ΚΕΘΕΑ ΟΞΥΓΟΝΟ


Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ διέθεσε τις εισπράξεις των εισιτηρίων από τους εντός έδρας αγώνες της στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής, στο Κέντρο Θεραπείας Εξαρτημένων Ατόμων «ΟΞΥΓΟΝΟ» Πάτρας, συνεισφέροντας στους σκοπούς για καθαρή ζωή απαλλαγμένη από τα ναρκωτικά και τις εξαρτήσεις.

Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ διαβεβαιώνει τους φίλους της ότι θα εξακολουθεί να είναι κοντά σε κοινωνικές δράσεις που απευθύνονται στην νεολαία και γενικότερα στον άνθρωπο.

Ο πρόεδρος της ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ Πατρών Νίκος Μπογονικολός και το Δ.Σ σας εύχονται χρόνια πολλά με υγεία, ευτυχία και προκοπή.
xarison
QUOTE(xarison @ Dec 24 2009, 10:54 ) *
pass φιλε μου δεν θα εχετε προβλημα ειμε σιγουρος.εχθες πραγματικα αυτοκτονησατε οπως εμεις στο περαμα.εχετε μιαπολυ δουλεμενη ομαδα αλλα εχθες ο καμαρακης εχει μεγαλη ευθυνη για την ηττα.παιζαμε με 4 κοντους και μια φορα δεν πηγε η μπαλλα στον τοπουζη ρε συ.δεν το πιστευα.αλλα ξερεις σε τετοιες περιπτωσεις ολοι γιμομαστε προπονητες αστο.καλες γιορτες να χεις.


για μενα ειναι λαθος που δεν παιζει ο κωστακης ο γεωργαντζας.ειναι θρασυς εχει ψυχη και θελει να διακριθει ειναι πιτσιρικας.αν επαιζε εχθες θα εδινε νομιζω λυσεις ειδικα στο τελος.

συμφωνω φιλαρακι αλλα ποιος το ακουει.
kotzito
Μετα τα χτεσινα αποτελεσματα,νομιζω οτι η Νηαρ κατα 99% εμεινε εκτος διεκδικησης της ανοδου.Απο την αλλη στην μαχη της παραμονης η Δαφνη πολυ δυσκολα θα πεσει,ενω Αιγαλεω,Αμυντας,Περαμα,Ερμης,ΟΦΗ και Ικαροι θα ειναι αυτες που θα διεκδικησουν την παραμονη με τον Ερμη,τους Ικαρους και το Περαμα να εχουν για μενα τις περισσοτερες ελπιδες.
zelico
QUOTE(kotzito @ Dec 24 2009, 19:01 ) *
Μετα τα χτεσινα αποτελεσματα,νομιζω οτι η Νηαρ κατα 99% εμεινε εκτος διεκδικησης της ανοδου.Απο την αλλη στην μαχη της παραμονης η Δαφνη πολυ δυσκολα θα πεσει,ενω Αιγαλεω,Αμυντας,Περαμα,Ερμης,ΟΦΗ και Ικαροι θα ειναι αυτες που θα διεκδικησουν την παραμονη με τον Ερμη,τους Ικαρους και το Περαμα να εχουν για μενα τις περισσοτερες ελπιδες.

ρε μαστορα πολυ βιαζεσαι να κανεις κρισεις με τη εννοια οτι ειμαστε μολις στην 11η αγωνιστικη και ολοι κερδιζουν ολους απο οτι βλεπεις! και μην μου πεις οτι η δαφνη εχει σωθει! με τη πορεια της αυτο δειχνει οτι θα σωθει αλλα υπαρχει και....... αλλα! διοτι αν φιλε μου οι δυο γιουγκοι δεν παρουν μια τι θα τρωνε εκλερακια απο τον τζι? και αν δεν παιρνουν μια οι παικτες ειναι ευκολο να καταλαβεις οτι αλλαζουν οι ισορροπιες οχι μονο στη δαφνη αλλα παντου! και επειδη θα πεσει πολυ πεινα κατσε να μη δουμε ομαδς στον β' γυρο να διαλυουν!!!!!!!!
othersme
βασικα η νηαρ και ολες οι ομαδες αναλογα με τις ηττες εχουν ελπιδες για ανοδο γιατι το πρωταθλημα εχει πολυ δρομο και ολοι χανουν οπου κατσει..τωρα για νηαρ.ο μιχαλος 4χρονια εχει δωσει τα παντα και εχει μεινει στην ομαδα σε καιρουσ που θα μπορουσε να φυγει και να παρει πιο πολλα λεφτα φανταζομαι αλλα επειδη γουσταρει τον κοσμο της νηαρ οπως εχει δηλωσει δεν παει πουθενα και προς τιμη του.απο την αλλη μιχαλος κουτρουλιας και σουηδος εχουν πεσει τελευταια αλλα υπαρχουν και αλλοι 8 αν δεν κανω λαθος..που θα μπορουσαν να βοηθησουν οπως βοηθησαν ο νικου και ο παπαντωνιου και ο σκουταρης περυσι..ετσι λοιπον οταν δεν βοηθαει κανενας λογικο ειναι ο μιχαλος και ο κουτρουλιας να φαινονται οτι φταινε και με το παραπανω αφου θα παρουν και τις περρισοτερες προσπαθειες..νομιζω οτι τα πραγματα στη καισαριανη ειναι πολυ απλα αλλα δε υπαρχει καποιος μαγκας απο την διοικηση να παρει αποφασεις..καλα χριστουγεννα και μετα εχουμε παγκρατι να χανει σε ιβανοφειο και εχει 5 ηττες πατρα να χανει στο περαμα και να εχει 6 ρεθυμνο να χανει στην καλλιθεα και να εχει 5 και αν ο αρκαδικος μεσα στη δαφνη και εσπερος κερδισουν θα μεινουν στις 3 και νηαρ με αιγαλεω θα μεινει στις 6.και εχουμε ακομα 18 αγωνεεςς
GOLD
QUOTE(othersme @ Dec 24 2009, 21:55 ) *
καλα χριστουγεννα και μετα εχουμε παγκρατι να χανει σε ιβανοφειο και εχει 5 ηττες πατρα να χανει στο περαμα και να εχει 6 ρεθυμνο να χανει στην καλλιθεα και να εχει 5 και αν ο αρκαδικος μεσα στη δαφνη και εσπερος κερδισουν θα μεινουν στις 3 και νηαρ με αιγαλεω θα μεινει στις 6.και εχουμε ακομα 18 αγωνεεςς

Το πλεον αισιοδοξο σεναριο για τη Νηαρ!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Θα ειναι ομως τελικα πραγματικοτητα? rolleyes.gif

Ηθελα να πω οτι εμεις ποτε δεν θα σταματησουμε να στηριζουμε την ομαδα μας! Οσες ηττες και να κανει ακομα και αν φτασει στο τοπικο! rolleyes.gif Αν και ειμαι αισιοδοξος και πιστευω οτι θα παρουμε διπλο στο Περαμα και η συνεχεια θα ειναι αναλογη και τελικα εμεις θα πανηγυρισουμε την ανοδο. Ολυμπιαδαρα στα ευκολα και στα δυσκολα μαζι!!! blove.gif blove.gif blove.gif

Καλα Χριστουγεννα σε ολους!
RED ARMY
Παιδια καλησπερα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ σε ολους.Εχω πολυ καιρο να γραψω λογω της πολυ ασχημης πορειας αλλα και κακης αποδοσης της ομαδας μου αλλα βλεπωντας τελευταια σχολια απο κατι κομητες(τυπου othersme) παραξενευομαι και μου δημιουργουνται περιεργες σκεψεις.
Πρωτα απ'ολα μας εκανε πολυ κακο η πολυ καλη πορεια που ειχαμε στο κυπελλο με αποτελεσμα να νομιζουμε οτι ειμαστε η Μακαμπι με αποτελεσμα το σημερινο χαλι.Δευτερον ο τραυματισμος του Κουνα ηταν πολυ μεγαλο πληγμα διοτι ηταν η ισσοροπια της ομαδας και αυτο φαινεται ξεκαθαρα(ο Κεφαλας δεν ειναι καθαρο play-maker ενω ο Μιχαλος ειναι φετος στον κοσμο του και δυστηχως ο καλυτερος παιχτης των αντιπαλων).
Απο εκει και περα παταγωδης αποτυχια η επιλογη Μαχαιρα ο οποιος καθε μερα ειναι και χειροτερος και θεωρω οτι ειναι μακραν ο χειροτερος ψηλος που ειχαμε στην ομαδα την τελευταια δεκαετια.Ο Κουτρουλιας σιγουρα δεν ειναι ο περσινος παιχτης αλλα τουλαχιστον προσπαθει και εχει φιλοτιμο που δεν εχουν δυστηχως οι πιο πολλοι παιχτες της ΝΗΑΡ και αυτο ειναι το μεγαλο παραπονο του κοσμου.
Απο εκει και περα ο Γκρουντμπεργκ ο οποιος μας εντυπωσιασε με τις αρχικες εμφανισεις δυστηχως εχει συνεχη και ραγδαια πτωση ενω ο Στανογεβιτς προσπαθει αλλα δεν του βγαινει η μαλλον πιο σωστα δεν μπορει.Ο Κεφαλας τον οποιο παραδεχομαι για το παθος και την μαχητικοτητα του δεν εχει δεσει ακομα με την ομαδα γιατι δεν εχει καταλαβει οτι η ομαδα χρειαζεται οργανωτη και οχι σκορερ.
Για τον Νικο Μιχαλο για φετος τουλαχιστον εχω να του καταλογισω μεγαλο μεριδιο ευθυνης για την φετινη ασχημη πορεια της ομαδας.Πρωτα απ'ολα δεν προσπαθει δεν ιδρωνει και γενικα ειναι αδιαφορος.Προσπαθει μονο να εντυπωσιαζει εμας δηλαδη τον κοσμο και οχι να βοηθαει ουσιαστικα την ομαδα οπως εκανε τα προηγουμενα 3 χρονια.Τα ιδια εκανε στην πρωτη αγωνιστικη με το Περαμα τα ιδια στο και εχθες που η ομαδα ενω πλησιασε στους 5 ποντους πηγε να το παιξει ηρωας με τριποντο απο τα 10 μετρα.Νικο ξυπνα και βοηθα ουσιαστικα την ομαδα γιατι αλλιως θα αρχισουν τα αλλα.
Σιγουρα μεγαλο μεριδιο ευθυνης καταλογιζεται στον Καρνεση αλλα ολοι αναγνωριζουμε την προσωπικοτητα και την αξια του.Χωρις αυτον τον Κλημη και τον Παναγιωτοπουλο δεν θα υπηρχε αυτη η ομαδα.Θα ηταν Γ'Αθηνων μαζι με τους Αμπελοκηπους.
Ο φιλος othersme αναφερει για νεους προπονητες σε Ολυμπιαδα,Ρεθυμνο και εγω αναφερω οτι ο Νικου εχασε απο Αμυντα και Ρεθυμνο ο Καραγιαννης εχασε απο Αμυντα και Περαμα δηλαδη τι πρεπει να κανουμε να τους κρεμασουμε.Για να σοβαρευτουμε λιγακι.Πρεπει να βλεπουμε τα πραγματα απο πολλες πλευρες και οχι μονοδιαστατα.
Αυτα για αρχη και εχουμε συνεχεια!!!!!!!!!!!!!!



kesariani 4ever
QUOTE(othersme @ Dec 24 2009, 20:55 ) *
βασικα η νηαρ και ολες οι ομαδες αναλογα με τις ηττες εχουν ελπιδες για ανοδο γιατι το πρωταθλημα εχει πολυ δρομο και ολοι χανουν οπου κατσει..τωρα για νηαρ.ο μιχαλος 4χρονια εχει δωσει τα παντα και εχει μεινει στην ομαδα σε καιρουσ που θα μπορουσε να φυγει και να παρει πιο πολλα λεφτα φανταζομαι αλλα επειδη γουσταρει τον κοσμο της νηαρ οπως εχει δηλωσει δεν παει πουθενα και προς τιμη του.απο την αλλη μιχαλος κουτρουλιας και σουηδος εχουν πεσει τελευταια αλλα υπαρχουν και αλλοι 8 αν δεν κανω λαθος..που θα μπορουσαν να βοηθησουν οπως βοηθησαν ο νικου και ο παπαντωνιου και ο σκουταρης περυσι..ετσι λοιπον οταν δεν βοηθαει κανενας λογικο ειναι ο μιχαλος και ο κουτρουλιας να φαινονται οτι φταινε και με το παραπανω αφου θα παρουν και τις περρισοτερες προσπαθειες..νομιζω οτι τα πραγματα στη καισαριανη ειναι πολυ απλα αλλα δε υπαρχει καποιος μαγκας απο την διοικηση να παρει αποφασεις..καλα χριστουγεννα και μετα εχουμε παγκρατι να χανει σε ιβανοφειο και εχει 5 ηττες πατρα να χανει στο περαμα και να εχει 6 ρεθυμνο να χανει στην καλλιθεα και να εχει 5 και αν ο αρκαδικος μεσα στη δαφνη και εσπερος κερδισουν θα μεινουν στις 3 και νηαρ με αιγαλεω θα μεινει στις 6.και εχουμε ακομα 18 αγωνεεςς

οταν ξεκινησε η χρονια φιλε η νηαρ δεν υπηρχε πουθενα στα φαβορι.ελεγαν ολοι μεσα απο την ομαδα οτι πηγαινουν για μια καλυτερη πορεια απο την περσινη κ οτι γινει.μετα τα 2 παιχνιδια του κυπελλου βγηκαν κατι τυποι σαν τον Μιχαλο κ ειπαν οτι στοχος της ομαδας ειναι η ανοδος κ αλλα τετοια(sport 24).ολοι εχουν μεριδιο ευθυνης αλλα ο κοσμος δεν ζηταει πρωταθλημα κ αλλα τετοια..θελει να βλεπει μια ομαδα να παιζει μπασκετ κ να παιζουν με ψυχη κ παθος!!!αυτο δυστυχως φετος δεν υπαρχει κ εκει ειναι που στραβωνει ολο το θεμα.ο μιχαλος πως να παιξει ασσος???????που κατεβαζει την μπαλα μεχρι την σεντρα κωλο-κωλο κ δεν εχει δυναμη να περασει ουτε 15 χρονο????που οταν μειωνει η ομαδα σουταρει απο τα 8,5 μετρα για να γινει ηρωας?????ο καρνεσης που εχει μεγαλο μεριδιο ευθυνης για τις επιλογες του καλοκαιριου ηταν ο μοναδικος που ζητησε συγνωμη απο τον κοσμο στο τελος κ υποσχεθηκε οτι θα αλλαξουν τα πραγματα κ ολοι οι αλλοι ετρεχαν στα αποδυτηρια να κρυφτουν!!οι μισθοφοροι κ οι ταλιροφονιαδες δεν εχουν θεση στην καισαριανη κ απο εδω κ περα επειδη εχουμε κανει πολυ υπομονη τα πραγματα αλλαζουν!!οταν δεν υπαρχει φιλοτιμο,υπαρχουν κ αλλες λυσεις!!καλες γιορτες να εχετε ολοι!!
Leon_cp3
QUOTE(kesariani 4ever @ Dec 25 2009, 00:50 ) *
οταν ξεκινησε η χρονια φιλε η νηαρ δεν υπηρχε πουθενα στα φαβορι.ελεγαν ολοι μεσα απο την ομαδα οτι πηγαινουν για μια καλυτερη πορεια απο την περσινη κ οτι γινει.μετα τα 2 παιχνιδια του κυπελλου βγηκαν κατι τυποι σαν τον Μιχαλο κ ειπαν οτι στοχος της ομαδας ειναι η ανοδος κ αλλα τετοια(sport 24).ολοι εχουν μεριδιο ευθυνης αλλα ο κοσμος δεν ζηταει πρωταθλημα κ αλλα τετοια..θελει να βλεπει μια ομαδα να παιζει μπασκετ κ να παιζουν με ψυχη κ παθος!!!αυτο δυστυχως φετος δεν υπαρχει κ εκει ειναι που στραβωνει ολο το θεμα.ο μιχαλος πως να παιξει ασσος???????που κατεβαζει την μπαλα μεχρι την σεντρα κωλο-κωλο κ δεν εχει δυναμη να περασει ουτε 15 χρονο????που οταν μειωνει η ομαδα σουταρει απο τα 8,5 μετρα για να γινει ηρωας?????ο καρνεσης που εχει μεγαλο μεριδιο ευθυνης για τις επιλογες του καλοκαιριου ηταν ο μοναδικος που ζητησε συγνωμη απο τον κοσμο στο τελος κ υποσχεθηκε οτι θα αλλαξουν τα πραγματα κ ολοι οι αλλοι ετρεχαν στα αποδυτηρια να κρυφτουν!!οι μισθοφοροι κ οι ταλιροφονιαδες δεν εχουν θεση στην καισαριανη κ απο εδω κ περα επειδη εχουμε κανει πολυ υπομονη τα πραγματα αλλαζουν!!οταν δεν υπαρχει φιλοτιμο,υπαρχουν κ αλλες λυσεις!!καλες γιορτες να εχετε ολοι!!


Επειδή ήμουν από την άλλη μεριά,αν το έκανε αυτό ο Καρνέσης αποδεικνύει και πάλι πόσο ΜΑΓΚΑΣ είναι.Μακάρι από τη νέα χρονιά να δούμε σημαντικές αλλαγές γιατί η κατάσταση δε πάει άλλο.Περιμένουμε, και μιας που έχουμε άγιες μέρες ας κάνουμε καμιά ευχή και για την ομάδα μας να βρει το δρόμο της.
othersme
αυτοι οι τυποι σαν τον μιχαλο εφτασαν την νηαρ ηστ εκει...ειστε γραφικοι κριμα..ο μαχαιρας ποτε επαιξε πανω απο 15 λεπτα φετος??ο σουηδος φταιει που τον εκαψε ο υπερπροπονητης καρνεσης??ο γιουγκοσλαβος μηπως ειναι ρουμανος τελικα και εγινε λαθος το καλοκαιρι αυτος δε χερει τα βασικα του αθληματος....για τα υπολοιπα περι μιχαλου που καταλογιζετε γελαει ο κοσμος...μαλλον τους αγωνες τους ακουτε απο το ραδιο δεν εξηγηται αλλιως...επειδη ομως ολοι θελουμε το καλο της ομαδας εγω λεω να περιμενουμε να τελειωσει ο πρωτος γυρος και μετα να πουμε οτι εχουμε να πουμε..τελικα εδω στη ελλαδα ξεχναμε γρηγορα..παντως οταν ο μιχαλος εβαζε τα τριποντα απο τα 10 μετρα στη καλλιθεα δε βγηκε κανενας να πει οτι ειναι λαθος..σημερα βγηκαν ολοι που η ομαδα χανει.

η νηαρ τωρα θα δειξει τι αξιζει και οι παικτες τωρα θα δειξουν αν καταλαβαινουν που παιζουν...και ολοι μας παρολο που διαφωνουμε πρεπει να ειμαστε κοντα.ειναι υγεια να εχουμε διαφορετικες αποψεις απλα δεν υπαρχει λογος να υπερβαλλουμε και κραζουμε τους παικτες.και αυτοι ειναι σιγουρο αν οχι ολοι αλλα οι πιο πολλοι θα χουν τρελαθει.πιστευω πως η διακοπη θα κανει πολυ καλο και η ομαδα θα ειναι τελειως διαφορετικη ειμαι αισιοδοξος
Leon_cp3
Η αλήθεια είναι Red Army αν και στα περισσότερα συνήθως συμφωνούμε ότι όσο αναφορά π.χ. το Μαχαίρα πιστεύω ότι δεν είναι έτσι.Εκεί είναι καθαρά θέμα προπονητή που φαίνεται ότι δε τον εμπιστεύεται.Στον προηγούμενο αγώνα,με τον ΚΑΟΔ έκανε ένα απίστευτο πρώτο δεκάλεπτο και στο δεύτερο δε πάτησε το πόδι του στο παρκέ.Μία τον ζεσταίνει και μία τον κρυώνει ο Τόλης,ε δε μπορεί να αποδόσει και έτσι.Ο Μαχαίρας είναι πολύ καλός παίχτης,έχει κίνηση στη ρακέτα,βλέπει γήπεδο.Γι'αυτό ας παραδεχθούμε ότι όλοι συμβάλλουν σε αυτή την πτώση.Και οι παίχτες αλλά και ο coach και και και...
Για τον Στανόγιεβιτς θα συμφωνήσω ότι προσπαθεί αλλά δεν του βγαίνει του παιδιού,δυστυχώς συχνά πυκνά τα χάνει εντελώς.Με τον Κεφαλά έχω ένα προβληματάκι,δε μπορώ να τον βλέπω να προσπαθεί να κερδίσει φάουλ σε κάθε φάση,είναι εκνευριστικό όχι για τους αντιπάλους που συχνά παραπονιούνται περί αυτού αλλά ακόμα και για μένα που είμαι Νήαρ.
Και μετά πάμε να μιλήσουμε για Μίχαλο,Κουτρούλια κ.λπ..
Ο Κουτρούλιας καταρχάς δεν είναι ο περσινός,σα να είναι πιο αργός,λιγότερο μαχητικός,δε ξέρω τι φταίει αλλά παραμένει μεγάλος παίχτης και θα ξαναβρεί σύντομα το δρόμο του ελπίζω.
Και το κεφάλαιο Νίκος Μίχαλος τώρα.
Καταρχάς ξέρουμε όλοι τι έχει προσφέρει το παλικάρι δε το αμφισβητεί κανείς.Και εγώ πιστεύω ότι μπορεί να δώσει πάρα πολλά ακόμη στην ομάδα μας.ΑΛΛΑ,δε γίνεται να τον βλέπω να σηκώνεται να σουτάρει στα 21-20 δευτερόλεπτα σε ματς που προσπαθείς να βρεις ρυθμό,είναι ανεπίτρεπτο.Δε γίνεται να κατεβάζει τη μπάλα με σκοπό να βρει ο ίδιος το ελεύθερο σουτ,ή θα την κατεβάσει για να ΒΓΑΛΕΙ ελεύθερο σουτ,ή θα την κατεβάσουν άλλοι για να την ΠΑΡΕΙ.
Απ'όλα αυτά λοιπόν βλέπουμε ότι φταίνει και ο coach και οι παίχτες,πότε δε φταίει μόνο ο ένας.Το να παίρνουμε ο καθένας το μέρος κάποιου είναι εύκολο και μας οδηγεί απλά στο να μαλώνουμε μεταξύ μας.Το θέμα όμως είναι να καταλάβουμε ότι κανείς δεν έχει ασυλία όλοι κρίνουν και κρίνονται.
Αυτά από μένα,καλά Χριστούγεννα,καλή χρονιά και ας μας φέρει το νέο έτος μία Νήαρ που αγαπήσαμε όλα αυτά τα χρόνια.Δυνατή,αξιόμαχη,επιβλητική.
Χ.Π
Χρονια πολλα σε ολους. Υγεια,ευτυχια και επιτυχιες στις ομαδες σας.
reth1
QUOTE(mrproedros @ Dec 24 2009, 11:06 ) *
Α2 Ανδρών : ΑΓΟΡ - Πέραμα 79-82 (23-12-09) το δραματικό φινάλε !



αυτό που έγινε στο 9' 25" ξεκίνησε από το σημείο που καθόμουνα... 77.gif
RED ARMY
QUOTE(othersme @ Dec 25 2009, 04:18 ) *
αυτοι οι τυποι σαν τον μιχαλο εφτασαν την νηαρ ηστ εκει...ειστε γραφικοι κριμα..ο μαχαιρας ποτε επαιξε πανω απο 15 λεπτα φετος??ο σουηδος φταιει που τον εκαψε ο υπερπροπονητης καρνεσης??ο γιουγκοσλαβος μηπως ειναι ρουμανος τελικα και εγινε λαθος το καλοκαιρι αυτος δε χερει τα βασικα του αθληματος....για τα υπολοιπα περι μιχαλου που καταλογιζετε γελαει ο κοσμος...μαλλον τους αγωνες τους ακουτε απο το ραδιο δεν εξηγηται αλλιως...επειδη ομως ολοι θελουμε το καλο της ομαδας εγω λεω να περιμενουμε να τελειωσει ο πρωτος γυρος και μετα να πουμε οτι εχουμε να πουμε..τελικα εδω στη ελλαδα ξεχναμε γρηγορα..παντως οταν ο μιχαλος εβαζε τα τριποντα απο τα 10 μετρα στη καλλιθεα δε βγηκε κανενας να πει οτι ειναι λαθος..σημερα βγηκαν ολοι που η ομαδα χανει.

η νηαρ τωρα θα δειξει τι αξιζει και οι παικτες τωρα θα δειξουν αν καταλαβαινουν που παιζουν...και ολοι μας παρολο που διαφωνουμε πρεπει να ειμαστε κοντα.ειναι υγεια να εχουμε διαφορετικες αποψεις απλα δεν υπαρχει λογος να υπερβαλλουμε και κραζουμε τους παικτες.και αυτοι ειναι σιγουρο αν οχι ολοι αλλα οι πιο πολλοι θα χουν τρελαθει.πιστευω πως η διακοπη θα κανει πολυ καλο και η ομαδα θα ειναι τελειως διαφορετικη ειμαι αισιοδοξος

Ποιοι φιλε μοι καλε εχουν φτασει την ΝΗΑΡ μεχρι εκει?Η Νηαρ ειναι πολυ μεγαλη ομαδα και δεν της αξιζει η κατασταση αυτη.Επειδη δεν ξερεις την ιστορια της ομαδας να την διαβασεις να δεις ποια ομαδα υποστηριζεις η σε ποια ομαδα παιζεις.Η ΝΗΑΡ εχει ετος ιδρυσεως 1936 πηρε το πρωτο πρωταθλημα στην Καλαθοσφαιριση και αλλα και αλλα.Δεν λεω για κανεναν υπερπροπονητη και δεν υποστηριζω κανεναν και τιποτα.Εγω υποστηριζω ΝΗΑΡ και ειμαι καισαριανιωτης απο τα γενοφασκια μου ενω εσυ μαλλον εισαι παρατρεχαμενος η μαλλον μισθοφορος.Και δεν πληρωνομαι για να υποστηριζω την ομαδα μου ισα ισα εχω το διαρκειας μου και πληρωνω ξεχωριστα εισιτηριο σε καθε παιχνιδακι.
Δεν καταλογιζω τιποτα υπερ η κατα Μιχαλου απλα λεω οτι μαλλον ο συγκεκριμενος αθλητης εφτασε στα ορια του και εχει κανει τον κυκλο του στην ομαδα.Δεν παει αλλο με τις εμφανισεις σου και με την εν γενει συμπεριφορα του την οποια χαρακτηριζω λιαν επιεικως απαραδεκτη.Και ενα παιχνιδι που αναφερεις οτι εκανε στην Καλλιθεα τοσα χρονια εχει παρει ενα σωρο λεφτα και φετος το ιδιο ημαρτον εαν δεν εκανε και ενα καλο παιχνιδι.Παντως σε ολα τα αλλα ηταν σουπα η αρνητικος οπως προχθες στο Μετς.Μακαρι να αλλαξει και να ειστε σιγουροι οτι θα ειμαι ο πρωτος που θα τον χαρακτηρισω απο την κερκιδα και ο πρωτος που θα συτησω συγγνωμη απο το forum.Αλλα ειμαι σιγουρος οτι ο τυπος δυσκολα θα αλλαξει.
Οσον αφορα το θεμα Μαχαιρα πραγματικα ειμαι 100% κατασταλαγμενος.Ειναι μακραν ο χειροτερος ψηλος που ειχε η ομαδα την τελευταια δεκαετια.Για να ξεκαθαρισω δεν αναφερομαι μονο παικτικα αλλα σαν γενικη συμπεριφορα(χαρακτηρα,αξια μπασκετικη,προθυμια κ.α).Ακομα και παιχτες με πολυ λιγοτερες μπασκετικες ικανοτητες(Λιβιερατος) τα εδιναν ολα οτι ειχαν και δεν ειχαν για την ομαδα ενω ο κυριος Μαχαιρας κανει βολτες στο γηπεδο και περπαταει.Εγω σαν φιλαθλος που φωναζω και δινω τα παντα στο γηπεδο αναφερω ΤΕΡΜΑ ΟΙ ΜΙΣΘΟΦΟΡΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.Και δυστηχως ειναι ο πρωτος που μου κανει την εντυπωση αυτη.
Και τελος ο φιλος othersme με αναφερει με την εκφραση γραφικο.Του την επιστρεφω και του λεω να προσπαθει για το καλο της ομαδας.Οχι μονο κριτικη και λογια αλλα πραξεις.
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ.
pass
QUOTE(RED ARMY @ Dec 25 2009, 12:07 ) *
Ποιοι φιλε μοι καλε εχουν φτασει την ΝΗΑΡ μεχρι εκει?Η Νηαρ ειναι πολυ μεγαλη ομαδα και δεν της αξιζει η κατασταση αυτη.Επειδη δεν ξερεις την ιστορια της ομαδας να την διαβασεις να δεις ποια ομαδα υποστηριζεις η σε ποια ομαδα παιζεις.Η ΝΗΑΡ εχει ετος ιδρυσεως 1936 πηρε το πρωτο πρωταθλημα στην Καλαθοσφαιριση και αλλα και αλλα.Δεν λεω για κανεναν υπερπροπονητη και δεν υποστηριζω κανεναν και τιποτα.Εγω υποστηριζω ΝΗΑΡ και ειμαι καισαριανιωτης απο τα γενοφασκια μου ενω εσυ μαλλον εισαι παρατρεχαμενος η μαλλον μισθοφορος.Και δεν πληρωνομαι για να υποστηριζω την ομαδα μου ισα ισα εχω το διαρκειας μου και πληρωνω ξεχωριστα εισιτηριο σε καθε παιχνιδακι.
Δεν καταλογιζω τιποτα υπερ η κατα Μιχαλου απλα λεω οτι μαλλον ο συγκεκριμενος αθλητης εφτασε στα ορια του και εχει κανει τον κυκλο του στην ομαδα.Δεν παει αλλο με τις εμφανισεις σου και με την εν γενει συμπεριφορα του την οποια χαρακτηριζω λιαν επιεικως απαραδεκτη.Και ενα παιχνιδι που αναφερεις οτι εκανε στην Καλλιθεα τοσα χρονια εχει παρει ενα σωρο λεφτα και φετος το ιδιο ημαρτον εαν δεν εκανε και ενα καλο παιχνιδι.Παντως σε ολα τα αλλα ηταν σουπα η αρνητικος οπως προχθες στο Μετς.Μακαρι να αλλαξει και να ειστε σιγουροι οτι θα ειμαι ο πρωτος που θα τον χαρακτηρισω απο την κερκιδα και ο πρωτος που θα συτησω συγγνωμη απο το forum.Αλλα ειμαι σιγουρος οτι ο τυπος δυσκολα θα αλλαξει.
Οσον αφορα το θεμα Μαχαιρα πραγματικα ειμαι 100% κατασταλαγμενος.Ειναι μακραν ο χειροτερος ψηλος που ειχε η ομαδα την τελευταια δεκαετια.Για να ξεκαθαρισω δεν αναφερομαι μονο παικτικα αλλα σαν γενικη συμπεριφορα(χαρακτηρα,αξια μπασκετικη,προθυμια κ.α).Ακομα και παιχτες με πολυ λιγοτερες μπασκετικες ικανοτητες(Λιβιερατος) τα εδιναν ολα οτι ειχαν και δεν ειχαν για την ομαδα ενω ο κυριος Μαχαιρας κανει βολτες στο γηπεδο και περπαταει.Εγω σαν φιλαθλος που φωναζω και δινω τα παντα στο γηπεδο αναφερω ΤΕΡΜΑ ΟΙ ΜΙΣΘΟΦΟΡΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.Και δυστηχως ειναι ο πρωτος που μου κανει την εντυπωση αυτη.
Και τελος ο φιλος othersme με αναφερει με την εκφραση γραφικο.Του την επιστρεφω και του λεω να προσπαθει για το καλο της ομαδας.Οχι μονο κριτικη και λογια αλλα πραξεις.
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ.

Πάει προς ΟΦΗ ο Δημ. Παπαδόπουλος!

Δεν θα μείνει για πολύ καιρό στο… ταμείο ανεργίας ο Δημήτρης Παπαδόπουλος. Ο πρώην προπονητής του Απόλλωνα, ο οποίος πριν από δύο εβδομάδες αποχώρησε από τον πάγκο των «μελανόλευκων», φέρεται να είναι ο νούμερο ένα στόχος των διοικούντων του ΟΦ Ηρακλείου, προκειμένου να διαδεχθεί τον Γιώργο Βόβορα, ο οποίος μετράει… ώρες στον πάγκο των Κρητικών.

Ο «Πάπι» βρέθηκε χθες πάντως στο κλειστό του Υμηττού και παρακολούθησε το παιχνίδι του Αμύντα με την Ολυμπιάδα. Και είχε να λέει πως από τη στιγμή που οι «πορτοκαλί» δεν βελτίωσαν την άμυνά τους και δεν ξέφυγαν στο σκορ πριν φτάσουμε στα τελευταία λεπτά, κινδύνευαν με ήττα, κάτι που έγινε…

Άρθρο του/της ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΝΤΟΥΒΑ

killbill21
Χρονια πολλα και καλες γιορτες σε ολους και στις οικογενειες σας με αγαπη και πανω απ'ολα υγεια!!!!Καλη χρονια χωρις προβληματα και στις ομαδες σας...
kesariani 4ever
QUOTE(othersme @ Dec 25 2009, 04:18 ) *
αυτοι οι τυποι σαν τον μιχαλο εφτασαν την νηαρ ηστ εκει...ειστε γραφικοι κριμα..ο μαχαιρας ποτε επαιξε πανω απο 15 λεπτα φετος??ο σουηδος φταιει που τον εκαψε ο υπερπροπονητης καρνεσης??ο γιουγκοσλαβος μηπως ειναι ρουμανος τελικα και εγινε λαθος το καλοκαιρι αυτος δε χερει τα βασικα του αθληματος....για τα υπολοιπα περι μιχαλου που καταλογιζετε γελαει ο κοσμος...μαλλον τους αγωνες τους ακουτε απο το ραδιο δεν εξηγηται αλλιως...επειδη ομως ολοι θελουμε το καλο της ομαδας εγω λεω να περιμενουμε να τελειωσει ο πρωτος γυρος και μετα να πουμε οτι εχουμε να πουμε..τελικα εδω στη ελλαδα ξεχναμε γρηγορα..παντως οταν ο μιχαλος εβαζε τα τριποντα απο τα 10 μετρα στη καλλιθεα δε βγηκε κανενας να πει οτι ειναι λαθος..σημερα βγηκαν ολοι που η ομαδα χανει.

η νηαρ τωρα θα δειξει τι αξιζει και οι παικτες τωρα θα δειξουν αν καταλαβαινουν που παιζουν...και ολοι μας παρολο που διαφωνουμε πρεπει να ειμαστε κοντα.ειναι υγεια να εχουμε διαφορετικες αποψεις απλα δεν υπαρχει λογος να υπερβαλλουμε και κραζουμε τους παικτες.και αυτοι ειναι σιγουρο αν οχι ολοι αλλα οι πιο πολλοι θα χουν τρελαθει.πιστευω πως η διακοπη θα κανει πολυ καλο και η ομαδα θα ειναι τελειως διαφορετικη ειμαι αισιοδοξος

ακου να δεις φιλαρακο γιατι απ'οτι φαινεται δεν ξερεις τιποτα..δεν σου ειπε κανεις οτι ο μιχαλος δεν εχει προσφερει τιποτα ισα-ισα το αντιθετο αλλα καποια πραγματα εχουν κ τα ορια τους!!ο σουηδος που το ξερεις εσυ οτι εχει καει??δηλαδη τον πηραν για να παιζει 20 λεπτα για να μην κουραζεται??ο μιχαλος κ ο κουτρουλιας που παιζουν 36-38 λεπτα γιατι δεν εχουν καει??για τον μαχαιρα ρωτα τους παγκρατιωτες που τον ειχαν 2 χρονια να σου πουν,που μας τα ελεγαν το καλοκαιρι κ εμεις γελαγαμε..τωρα γελανε ΑΥΤΟΙ..κ να σε ρωτησω 2 πραγματα κ απαντα μου αρσενικα..1)ο μιχαλος αν δεν τον επαιρνε η νηαρ θα επαιζε μπασκετ τωρα η' θα ηταν παλαιμαχος??γιατι αν θυμαμαι ηταν χωρις ομαδα για ενα χρονο οταν τον πηραμε κ ολοι ελεγαν ΚΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΤΡΕΛΟΣ!!Επειδη παρακολουθω κ παγκρατι οταν παιζει εκτος η νηαρ κ στο παιχνιδι με τον ικαρο καλλιθεας καθομουνα τυχαια διπλα σε 2 προπονητες γνωστους κ τους ρωτησα μου ειπαν οτι ο μιχαλος μπορουσε να παιξει σε ομαδα για 4 χρονια ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΝΗΑΡ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΡΝΕΣΗΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΡΕΛΑ Κ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Κ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΛΟΥΠΩΣΕΙ..Τυχαια ειναι αυτα δηλαδη??για τον κουτρουλια που κανει χειροτερη χρονια απο περυσι δεν μπορω να πω τιποτα γιατι τουλαχιστον παλευει κ αυτο φαινεται!!με ενα ποδι επαιζε στο ΜΕΤΣ κ ο μιχαλος δεν επαιξε εστω για 5 λεπτα με τουσ ικαρους σερρων επειδη ειχε ΠΥΡΕΤΟ κ γελαγε στον παγκο!!γιατι τον κεφαλα που ακομα δεν εχουμε καταλαβει τι μπορει να κανει στο γηπεδο,δεν μπορουμε να πουμε τιποτα γιατι παλευει.οπως κ ο σουηδος.ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΦΙΛΕ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΙΩΤΗ???
othersme
μπορει να ερχομαστε σε κοντρα με τον red army αλλα μιλαει σε καποια πραγματα σωστα και επειδη θελουμε να δουμε την ομαδα ψηλα υπαρχει αυτη η ενταση και σε ορισμενα πραγματα μιλαει σωστα και ειναι σιγουρο οτι η ευθυνη βαραινει τον μιχαλο τον κουτρουλια και τον προπονητη αλλα ρε γαμωτο ας κανουμε υπομονη γιατι εχει 19 αγωνες και στο τελος θα γινει ταμειο και για την ομαδα και για τον καθε μιχαλο(που ολοι ξερουμε οτι σαν αρχηγος θα εχει πειραχτει και θα πρεπει να δωσει μετα τις γιορτες τον καλυτερο του μπασκετικο ευατο) οσο για τον καισαριανη φιλο δεν θα απαντησω γιατι αυτα που λεει ειναι πραγματα που δειχνουν οτι εχει εμπαθεια και δεν αναγνωριζει τιποτα.κλασικος ελληνας φανατικος οπαδος που περιμενει να θαψει..επειδη η νηαρ εχει ενα προγραμμα με αιγαλεω ρεθυμνο μεσα και ξανθη εξω πιστευω πως ολα θα πανε καλα
bek
πολυ λιγοσ ο νικου. ο προεδροσ δεχεται πιεσεισ να επαναφερει τσολακη!
GOLD
QUOTE(bek @ Dec 26 2009, 02:05 ) *
πολυ λιγοσ ο νικου. ο προεδροσ δεχεται πιεσεισ να επαναφερει τσολακη!

Ρε ουτε μεσα στα Χριστουγεννα δεν αντεχεις να συγκρατηθεις και να μην διαβαλεις???

Παναγια μου!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
GOLD
"Πολυ λιγος ο Νικου" με διπλο στην Τριπολη και στην Ξανθη και νικη επι του ΚΑΟΔ στην Πατρα και παραλιγο νικη μεσα στο Παγκρατι!!! Οταν λεμε για εμπαθεια και προφανως προηγουμενα επειδη επεσε πορτα στη μουρη... 68.gif 68.gif 68.gif
RED ARMY
QUOTE(othersme @ Dec 25 2009, 21:29 ) *
μπορει να ερχομαστε σε κοντρα με τον red army αλλα μιλαει σε καποια πραγματα σωστα και επειδη θελουμε να δουμε την ομαδα ψηλα υπαρχει αυτη η ενταση και σε ορισμενα πραγματα μιλαει σωστα και ειναι σιγουρο οτι η ευθυνη βαραινει τον μιχαλο τον κουτρουλια και τον προπονητη αλλα ρε γαμωτο ας κανουμε υπομονη γιατι εχει 19 αγωνες και στο τελος θα γινει ταμειο και για την ομαδα και για τον καθε μιχαλο(που ολοι ξερουμε οτι σαν αρχηγος θα εχει πειραχτει και θα πρεπει να δωσει μετα τις γιορτες τον καλυτερο του μπασκετικο ευατο) οσο για τον καισαριανη φιλο δεν θα απαντησω γιατι αυτα που λεει ειναι πραγματα που δειχνουν οτι εχει εμπαθεια και δεν αναγνωριζει τιποτα.κλασικος ελληνας φανατικος οπαδος που περιμενει να θαψει..επειδη η νηαρ εχει ενα προγραμμα με αιγαλεω ρεθυμνο μεσα και ξανθη εξω πιστευω πως ολα θα πανε καλα

Φιλε εγω δεν ερχομαι σε καντρα με κανεναν.Το μονο που θελω ειναι να δω την ομαδα υγιη μπασκετικα και να τα δινει ολα μεσα στο παρκε και ας χανει.Την αδιαφορια δεν ανεχομαι.Θα κρινω και τον Καρνεση και τον Μιχαλο αλλα και ολους διοτι ποναω για την ομαδα και θελω να την δω οσο ψηλοτερα γινεται.
Η ευθυνη δεν παιρνει μονο τους 3 αυτους(Καρνεση,Μιχαλο,Κουτρουλια) αλλα ολους απο την διοικηση τον προπονητη μεχρι και τους παιχτες.Αλλα εμενα σαν εξωγενη παραγοντα πιο πολυ με σταναχωρει η αδιαφορια ορισμενων και κυριως του Μιχαλου τον οποιο ειχαμε συνηθισει διαφορετικα.Για τον Μαχαιρα δεν συζητω διοτι για εμενα δεν εχει μπει ακομα στο κλιμα της ομαδας αλλα και γιατι η εν γενει συμπεριφορα του μεσα στο γηπεδο(παγκος-παρκε) ειναι απαραδεκτη.Για τον συγκεκριμενο μπασκεμπολιστα δυσκολα θα αλλαξω γνωμη αλλα αντιθετα απο τον Μιχαλο οπως και τον Κουτρουλια περιμενω πολυ περισσοτερα πραγματα.
Τωρα θελω η ομαδα να σωθει οσο γινεται γρηγοροτερα για να μην μπλακουμε σε περιπετειες και επισης να σταματησουμε να εμφανιζουμε εικονα διαλυσης οπως γινεται τον τελευταιο καιρο.Συγνωμη εαν κουρασα καλη συνεχεια ξεκουρασης σε ολους.
othersme
η ομαδα θα ειναι μεσα στη τετραδα και θα με θυμηθεις...απλα ολοι θελουμε να την δουμε στη α1 και εχουμε πεσει ψυχολογικα εχεις δικιο για μαχαιρα και πιστευω οτι ο μιχαλος και ο κουτρουλιας με το καινουργιο ετος θα βοηθησουν τα μεγιστα.αν ειναι και οι διοικηση κοντα ολα θα γινουν
Leon_cp3
QUOTE(othersme @ Dec 26 2009, 15:39 ) *
η ομαδα θα ειναι μεσα στη τετραδα και θα με θυμηθεις...απλα ολοι θελουμε να την δουμε στη α1 και εχουμε πεσει ψυχολογικα εχεις δικιο για μαχαιρα και πιστευω οτι ο μιχαλος και ο κουτρουλιας με το καινουργιο ετος θα βοηθησουν τα μεγιστα.αν ειναι και οι διοικηση κοντα ολα θα γινουν


Μακάρι αλλά είναι τόση η απογοήτευση που το μόνο που σκεφτόμαστε τώρα είναι να μη πέσουμε ακόμα πιο χαμηλά.Να σκεφτώ αυτή την ομάδα 3η ή 4η μου φαίνεται αδιανόητο τώρα,δυστυχώς. :/
Μακάρι...
gal
QUOTE(Leon_cp3 @ Dec 26 2009, 16:17 ) *
Μακάρι αλλά είναι τόση η απογοήτευση που το μόνο που σκεφτόμαστε τώρα είναι να μη πέσουμε ακόμα πιο χαμηλά.Να σκεφτώ αυτή την ομάδα 3η ή 4η μου φαίνεται αδιανόητο τώρα,δυστυχώς. :/
Μακάρι...

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.Ρωτάω τους φίλους της Νηαρ ηστ μήπως έχουν υπερτιμήσει λόγω κυπέλου τους παίκτες της ομάδας;O Κούνας φέτος θα ξαναπαίξει;Ας κοιτάξουν λίγο το προγραμμά τους μην τη πάθουν όπως η Ερυθραία.
Leon_cp3
QUOTE(gal @ Dec 26 2009, 17:24 ) *
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.Ρωτάω τους φίλους της Νηαρ ηστ μήπως έχουν υπερτιμήσει λόγω κυπέλου τους παίκτες της ομάδας;O Κούνας φέτος θα ξαναπαίξει;Ας κοιτάξουν λίγο το προγραμμά τους μην τη πάθουν όπως η Ερυθραία.


Δε νομίζω να έγινε ό,τι έγινε λόγω κυπέλλου.
Φέτος στην ομάδα (όπως και πέρσι) έχουμε δύο μεγάλους σκόρερ της Α2 (Μίχαλο,Κουτρούλια),έναν ψηλό που αντικειμενικά είναι καλύτερος του Παππουλίδη που είχαμε πέρσι (Μαχαίρας),έναν με τρομερή θέληση και αμυντική ικανότητα (Γκρούντμπεργκ),έναν καλό σκόρερ για τα μπλοκαρίσματα της ομάδας(βλ. Κούνα),μάθαμε για έναν παίχτη που έρχεται από αμερικάνικο κολλέγιο (Στανόγιεβιτς),έναν παίχτη που έδωσε ΤΟ χρήμα για να τον πάρει από τον Αμύντα το Περιστέρι πριν 2-3 χρόνια (Κόκκαλη)...Ε δε θέλει και πολύ για να πιστέψεις ότι έχεις έναν πολύ ισχυρό κορμό που με μεγάλη θέληση μπορεί να κάνει την υπέρβαση.
Το μόνο που δεν έπρεπε να γίνει είναι να φύγει ο Νίκου,ή να μην πάρουμε κάποιον άσο άλλο,αλλά άσο με όλη τη σημασία της λέξης.
Από κει και πέρα εσύ βλέποντας το ρόστερ και όλα όσα σου είπα λες ότι τους έχουμε υπερεκτιμήσει;
gal
QUOTE(Leon_cp3 @ Dec 26 2009, 17:38 ) *
Δε νομίζω να έγινε ό,τι έγινε λόγω κυπέλλου.
Φέτος στην ομάδα (όπως και πέρσι) έχουμε δύο μεγάλους σκόρερ της Α2 (Μίχαλο,Κουτρούλια),έναν ψηλό που αντικειμενικά είναι καλύτερος του Παππουλίδη που είχαμε πέρσι (Μαχαίρας),έναν με τρομερή θέληση και αμυντική ικανότητα (Γκρούντμπεργκ),έναν καλό σκόρερ για τα μπλοκαρίσματα της ομάδας(βλ. Κούνα),μάθαμε για έναν παίχτη που έρχεται από αμερικάνικο κολλέγιο (Στανόγιεβιτς),έναν παίχτη που έδωσε ΤΟ χρήμα για να τον πάρει από τον Αμύντα το Περιστέρι πριν 2-3 χρόνια (Κόκκαλη)...Ε δε θέλει και πολύ για να πιστέψεις ότι έχεις έναν πολύ ισχυρό κορμό που με μεγάλη θέληση μπορεί να κάνει την υπέρβαση.
Το μόνο που δεν έπρεπε να γίνει είναι να φύγει ο Νίκου,ή να μην πάρουμε κάποιον άσο άλλο,αλλά άσο με όλη τη σημασία της λέξης.
Από κει και πέρα εσύ βλέποντας το ρόστερ και όλα όσα σου είπα λες ότι τους έχουμε υπερεκτιμήσει;

Συμφωνώ μ αυτά που λες αλλά καμιά φορά δεν κολάει η χημεία σε μια ομάδα.Ο Κούνας βέβαια είναι μεγάλη απώλεια αλλά και η Ερυθραία κατα την περσινή χρονιά είχε δυνατά ονόματα στο ρόστερ αλλά τελικά έπεσε.
RED ARMY
QUOTE(gal @ Dec 26 2009, 17:24 ) *
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.Ρωτάω τους φίλους της Νηαρ ηστ μήπως έχουν υπερτιμήσει λόγω κυπέλου τους παίκτες της ομάδας;O Κούνας φέτος θα ξαναπαίξει;Ας κοιτάξουν λίγο το προγραμμά τους μην τη πάθουν όπως η Ερυθραία.

Καταρχιν ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ.Η δυναμικη της ΝΗΑΡ αλλα και η ιστορια της δεν θα την αφησουν καμμια απολυτως στιγμη να παθει αυτο που επαθε περσι η Ερυθραια.Και μιλαμε για 2 ομαδες εντελως διαφορετικου βεληνεκους.Μια ομαδα(ΝΗΑΡ) με παραδοση μπασκετικη χρονων με πιστο κοσμο που την ακολουθει παντου με παιχτες και προπονητες που την αγαπανε πολυ και για αλλη μια ομαδα (Ερυθραια) που εμφανιστηκε τα τελευταια 5 χρονια με εντελως διαφορετικη δυναμικη.Μην μπερδευουμε και μην συγχεουμε τα πραγματα.Η Νηαρ οχι μονο δεν θα πεσει αλλα θα παει και καλα.Ειμαι σιγουρος και εχω εμπιστοσυνη σε ολους τους ανθρωπους που απαρτιζουν την ομαδα.
Στον φιλο othersme απανταω οτι μακαρι να γινει αυτο που λεει.Ειναι στο χερι των αθλητων να αντιστρεψουν το κλιμα και να δειξουν οτι οι πρωτες αγωνιστικες δεν ηταν μπλοφα.Βεβαια με την επιστροφη του Βασιλη θα εχουμε μεγαλυτερη ποιοτητα στην θεση του play-maker και μια λυση περισσοτερη.Ο χρονος ολα θα τα δειξει και μακαρι να μας δικαιωσει.Ολοι θελουμε το καλο της ομαδας.
Τελικα συμφωνησες για τον Μαχαιρα και αυτο με χαροποιει ιδιαιτερα βεβαια εαν ο ιδιος μεταμορφωθει να ξερεις οτι θα ειμαι ο πρωτος που θα του σφιξω το χερι και θα ζητηση συγγνωμη δημοσια για τα λεγομενα μου μεχρι στιγμης.Αλλα και παλι το βλεπω κομματακι δυσκολο.Βεβαια ειναι στο χερι του αποκλειστικα.Για τον Μιχαλο θελω να πιστευω οτι θα συμμορφωθει και θα γινει ηγετης μας οπως αλλωστε τα τελευταια 3 χρονια.Οπως εχουμε παρει πολλα απο αυτον ετσι εχει παρει και αυτος διοτι εαν δεν βρισκοτανε η Νηαρ να του δωσει την ευκαιρια τωρα θα βρισκοταν στα αζητητα.Και πραγματικα μπασκετικα ο συγκεκριμενος αθλητης ειναι πολλα χρονια μπροστα σε σχεση με παρα πολλους παιχτες την Α'1.ΝΙΚΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΣΟΥ ΕΥΑΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΝ ΦΕΤΙΝΟ.Ετσι οπως εχουμε συνηθισει να σε βλεπουμε τα τελευταια 3 χρονια που μονο καλα ηταν για εμας.
Jabar
A2
"Διαζύγιο" με Βόβορα
Του Γιάννη Ευδαίμων
26/12/2009 (15:50)

Η εντός έδρας ήττα του ΟΦΗ από τη Δάφνη, επιβάρυνε ακόμη περισσότερο την βαθμολογική θέση των Κρητικών και πλέον θα έχουμε δραστικές αλλαγές στην ομάδα, σε όλα τα επίπεδα…
Σύμφωνα με πληροφορίες, οι νεοφώτιστοι οδηγούνται σε "διαζύγιο" με τον προπονητή Γιώργο Βόβορα, ο οποίος είχε δηλώσει μετά το τέλος του αγώνα με τη Δάφνη:

"Υπάρχει πρόβλημα στην ομάδα και θα πρέπει να βρεθεί λύση, είτε είμαι εγώ στον πάγκο του ΟΦΗ είτε κάποιος άλλος. Σίγουρα υπάρχει προβληματισμός για τις εμφανίσεις στα τελευταία παιχνίδια, θα μιλήσουμε με την διοίκηση προκειμένου να βρεθεί λύση".

Ο νεαρός τεχνικός, έθεσε την παραίτηση του στην διάθεση της διοίκησης και η τελευταία έχει ξεκινήσει επαφές για την εύρεση του αντικαταστάτη του.

Ο έμπειρος Νίκος Παύλου είναι ο βασικός υποψήφιος για την θέση, ενώ έχει ακουστεί και το όνομα του Δημήτρη Παπαδόπουλου.

Οι ιθύνοντες του συλλόγου αναμένεται να συνεδριάσουν τη Δευτέρα, οπότε θα έχουμε και τις οριστικές εξελίξεις και ανακοινώσεις.

Έκλεισε Γκιζόγιαννη
Αλλαγές αναμένονται όμως και στο έμψυχο δυναμικό του ΟΦΗ. Ο Σωκράτης Γκιζόγιαννης είναι μια …ανάσα από την ομάδα της Κρήτης, καθώς φέρεται να έχει συμφωνήσει σε όλα με την διοίκηση και απομένουν κάποιες τελευταίες λεπτομέρειες για την ολοκλήρωση της μεταγραφής.

Ο 27χρονος φόργουορντ πήρε μεταγραφή το καλοκαίρι για τα Τρίκαλα, όμως δεν αγωνίστηκε ούτε λεπτό στη Θεσσαλική ομάδα.

Ο Γκιζόγιαννης αναμένεται να αντικαταστήσει τον Σταύρο Δανιήλ, για τον οποίο έχουν ξεκινήσει οι διαδικασίες λύσης του συμβολαίου του, ενώ παρελθόν θα αποτελέσει ακόμη ένας παίκτης, για λόγους έξω-γηπεδικής συμπεριφοράς.

basketblog.gr

QUOTE(Leon_cp3 @ Dec 26 2009, 17:38 ) *
Το μόνο που δεν έπρεπε να γίνει είναι να φύγει ο Νίκου,ή να μην πάρουμε κάποιον άσο άλλο,αλλά άσο με όλη τη σημασία της λέξης.

Πολύ μεγάλη η απώλεια του Νίκου που πέρυσι έκανε καταπληκτικό πρωτάθλημα.Κορυφαίος στη θέση του μαζί με τον Καρύδα,πέρυσι κατά τη γνώμη μου.
Leon_cp3
QUOTE(Jabar @ Dec 26 2009, 19:37 ) *
A2
"Διαζύγιο" με Βόβορα
Του Γιάννη Ευδαίμων
26/12/2009 (15:50)

Η εντός έδρας ήττα του ΟΦΗ από τη Δάφνη, επιβάρυνε ακόμη περισσότερο την βαθμολογική θέση των Κρητικών και πλέον θα έχουμε δραστικές αλλαγές στην ομάδα, σε όλα τα επίπεδα…
Σύμφωνα με πληροφορίες, οι νεοφώτιστοι οδηγούνται σε "διαζύγιο" με τον προπονητή Γιώργο Βόβορα, ο οποίος είχε δηλώσει μετά το τέλος του αγώνα με τη Δάφνη:

"Υπάρχει πρόβλημα στην ομάδα και θα πρέπει να βρεθεί λύση, είτε είμαι εγώ στον πάγκο του ΟΦΗ είτε κάποιος άλλος. Σίγουρα υπάρχει προβληματισμός για τις εμφανίσεις στα τελευταία παιχνίδια, θα μιλήσουμε με την διοίκηση προκειμένου να βρεθεί λύση".

Ο νεαρός τεχνικός, έθεσε την παραίτηση του στην διάθεση της διοίκησης και η τελευταία έχει ξεκινήσει επαφές για την εύρεση του αντικαταστάτη του.

Ο έμπειρος Νίκος Παύλου είναι ο βασικός υποψήφιος για την θέση, ενώ έχει ακουστεί και το όνομα του Δημήτρη Παπαδόπουλου.

Οι ιθύνοντες του συλλόγου αναμένεται να συνεδριάσουν τη Δευτέρα, οπότε θα έχουμε και τις οριστικές εξελίξεις και ανακοινώσεις.

Έκλεισε Γκιζόγιαννη
Αλλαγές αναμένονται όμως και στο έμψυχο δυναμικό του ΟΦΗ. Ο Σωκράτης Γκιζόγιαννης είναι μια …ανάσα από την ομάδα της Κρήτης, καθώς φέρεται να έχει συμφωνήσει σε όλα με την διοίκηση και απομένουν κάποιες τελευταίες λεπτομέρειες για την ολοκλήρωση της μεταγραφής.

Ο 27χρονος φόργουορντ πήρε μεταγραφή το καλοκαίρι για τα Τρίκαλα, όμως δεν αγωνίστηκε ούτε λεπτό στη Θεσσαλική ομάδα.

Ο Γκιζόγιαννης αναμένεται να αντικαταστήσει τον Σταύρο Δανιήλ, για τον οποίο έχουν ξεκινήσει οι διαδικασίες λύσης του συμβολαίου του, ενώ παρελθόν θα αποτελέσει ακόμη ένας παίκτης, για λόγους έξω-γηπεδικής συμπεριφοράς.

basketblog.gr


Πολύ μεγάλη η απώλεια του Νίκου που πέρυσι έκανε καταπληκτικό πρωτάθλημα.Κορυφαίος στη θέση του μαζί με τον Καρύδα,πέρυσι κατά τη γνώμη μου.


Όντως.Και τελικά μάλλον και οι δύο (Νήαρ-Νίκου) χαμένοι βγήκαν.
gal
QUOTE(Leon_cp3 @ Dec 26 2009, 21:19 ) *
Όντως.Και τελικά μάλλον και οι δύο (Νήαρ-Νίκου) χαμένοι βγήκαν.

Τη Δευτέρα ο νέος προπονητής του ΟΦΗ - Δεν είναι Παύλου, Παπαδόπουλος
Νεότερες πληροφορίες από Αθήνα αναφέρουν ότι δεν θα είναι στο τιμόνι της τεχνικής ηγεσίας του ΟΦΗ, ένας εκ του Παύλου Παπαδόπουλου. Θα είναι προπονητής που εργάζεται αυτή τη στιγμή στην Α2 και δεν έχει λύσει το συμβόλαιο του με την ομάδα που εργάζεται τώρα . Μόλις πραγματοποιηθεί αυτό (Δευτέρα) θα ανακοινώθει το όνομα του νέου τεχνικού.

Αναρτήθηκε από heraklionbasket.kreta@gmail.com στις 21:45
Ετικέτες ΟΦΗ
Στο θέμα απόκτησης παίκτη ο Σωκράτης Γκιζογιάννης (2.02 φοργουόρντ) είναι μια …ανάσα από την ομάδα της Κρήτης, καθώς φέρεται να έχει συμφωνήσει σε όλα με την διοίκηση και απομένουν κάποιες τελευταίες λεπτομέρειες για την ολοκλήρωση της μεταγραφής.
Φαβορί για αποχώρηση είναι δυο εκ των τεσσάρων επιλογών του Γ.Βοβόρα, Α.Συριστατίδη (Αποκτήθηκε ως Power Forward με υψηλό κασέ αλλά δεν έπεισε) και Σταύρου Δανιήλ.


Εξελίξεις αναμένονται την Δευτέρα μετα το χριστουγενιάτικο τραπέζι.......



Αναρτήθηκε από heraklionbasket.kreta@gmail.com στις 16:43 0 σχόλια
Ετικέτες ΟΦΗ
GOLD
QUOTE(gal @ Dec 27 2009, 00:20 ) *
Τη Δευτέρα ο νέος προπονητής του ΟΦΗ - Δεν είναι Παύλου, Παπαδόπουλος
Νεότερες πληροφορίες από Αθήνα αναφέρουν ότι δεν θα είναι στο τιμόνι της τεχνικής ηγεσίας του ΟΦΗ, ένας εκ του Παύλου Παπαδόπουλου. Θα είναι προπονητής που εργάζεται αυτή τη στιγμή στην Α2 και δεν έχει λύσει το συμβόλαιο του με την ομάδα που εργάζεται τώρα . Μόλις πραγματοποιηθεί αυτό (Δευτέρα) θα ανακοινώθει το όνομα του νέου τεχνικού.

Αναρτήθηκε από heraklionbasket.kreta@gmail.com στις 21:45
Ετικέτες ΟΦΗ
Στο θέμα απόκτησης παίκτη ο Σωκράτης Γκιζογιάννης (2.02 φοργουόρντ) είναι μια …ανάσα από την ομάδα της Κρήτης, καθώς φέρεται να έχει συμφωνήσει σε όλα με την διοίκηση και απομένουν κάποιες τελευταίες λεπτομέρειες για την ολοκλήρωση της μεταγραφής.
Φαβορί για αποχώρηση είναι δυο εκ των τεσσάρων επιλογών του Γ.Βοβόρα, Α.Συριστατίδη (Αποκτήθηκε ως Power Forward με υψηλό κασέ αλλά δεν έπεισε) και Σταύρου Δανιήλ.


Εξελίξεις αναμένονται την Δευτέρα μετα το χριστουγενιάτικο τραπέζι.......



Αναρτήθηκε από heraklionbasket.kreta@gmail.com στις 16:43 0 σχόλια
Ετικέτες ΟΦΗ

Πιστευω οτι ειναι λαθος να φυγουν και οι δυο παικτες. Ισως θα επρεπε μονο ο Δανιηλ να φυγει γιατι κανει κακιστη χρονια και ερχεται και επιπλεον ο Γκιζογιαννης στην ιδια θεση. Δεν ξερω, οι φιλοι του ΟΦΗ που παρακολουθειτε απο κοντα τι λετε?
kaukasios
QUOTE(gal @ Dec 27 2009, 00:20 ) *
Τη Δευτέρα ο νέος προπονητής του ΟΦΗ - Δεν είναι Παύλου, Παπαδόπουλος
Νεότερες πληροφορίες από Αθήνα αναφέρουν ότι δεν θα είναι στο τιμόνι της τεχνικής ηγεσίας του ΟΦΗ, ένας εκ του Παύλου Παπαδόπουλου. Θα είναι προπονητής που εργάζεται αυτή τη στιγμή στην Α2 και δεν έχει λύσει το συμβόλαιο του με την ομάδα που εργάζεται τώρα . Μόλις πραγματοποιηθεί αυτό (Δευτέρα) θα ανακοινώθει το όνομα του νέου τεχνικού.

Αναρτήθηκε από heraklionbasket.kreta@gmail.com στις 21:45
Ετικέτες ΟΦΗ
Στο θέμα απόκτησης παίκτη ο Σωκράτης Γκιζογιάννης (2.02 φοργουόρντ) είναι μια …ανάσα από την ομάδα της Κρήτης, καθώς φέρεται να έχει συμφωνήσει σε όλα με την διοίκηση και απομένουν κάποιες τελευταίες λεπτομέρειες για την ολοκλήρωση της μεταγραφής.
Φαβορί για αποχώρηση είναι δυο εκ των τεσσάρων επιλογών του Γ.Βοβόρα, Α.Συριστατίδη (Αποκτήθηκε ως Power Forward με υψηλό κασέ αλλά δεν έπεισε) και Σταύρου Δανιήλ.


Εξελίξεις αναμένονται την Δευτέρα μετα το χριστουγενιάτικο τραπέζι.......



Αναρτήθηκε από heraklionbasket.kreta@gmail.com στις 16:43 0 σχόλια
Ετικέτες ΟΦΗ

o συριστατιδης ασσος δεν ειναι?
gal
QUOTE(kaukasios @ Dec 27 2009, 15:39 ) *
o συριστατιδης ασσος δεν ειναι?

09/01/10 17:30 ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΕΙΟ ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
Μπορεί η γαλοπούλα και τα υπόλοιπα εδέσματα να μην έχουν χωνευθεί ακόμα, αλλά οι διοικούντες των ομάδων δεν σταματούν να δουλεύουν για το καλύτερο, ακόμα και τις γιορτινές ημέρες. Ο Γιώργος Βόβορας αποτελεί (όπως γράψαμε και χθες) παρελθόν από τον ΟΦΗ, και όλα δείχνουν πως ο αντικαταστάτης του θα είναι ο Βαγγέλης Βλάχος.



Ο Έλληνας προπονητής είναι ο βασικός υποψήφιος για τον πάγκο της ομάδας της Κρήτης, που επιστρέφει σε… γνώριμα λημέρια, αφού είχε κοουτσάρει τον σύλλογο στη Β' Εθνική.

Ο Βαγγέλης Βλάχος έλυσε τη συνεργασία του με τον Αμύντα, καθώς όπως δήλωσε και ο ίδιος "φέτος δεν κόλλησε η χημεία μας", αλλά δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στις όμορφες στιγμές: "Πέρασα τρεισήμισι όμορφα χρόνια στον Αμύντα. Καταφέραμε να φτάσουμε την ομάδα στην Α2 κατηγορία που ήταν μεγάλη επιτυχία. Ο πρόεδρος της ομάδας ήταν κύριος, με όλη τη σημασία της λέξης".

QUOTE(gal @ Dec 27 2009, 16:21 ) *
09/01/10 17:30 ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΕΙΟ ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
Μπορεί η γαλοπούλα και τα υπόλοιπα εδέσματα να μην έχουν χωνευθεί ακόμα, αλλά οι διοικούντες των ομάδων δεν σταματούν να δουλεύουν για το καλύτερο, ακόμα και τις γιορτινές ημέρες. Ο Γιώργος Βόβορας αποτελεί (όπως γράψαμε και χθες) παρελθόν από τον ΟΦΗ, και όλα δείχνουν πως ο αντικαταστάτης του θα είναι ο Βαγγέλης Βλάχος.



Ο Έλληνας προπονητής είναι ο βασικός υποψήφιος για τον πάγκο της ομάδας της Κρήτης, που επιστρέφει σε… γνώριμα λημέρια, αφού είχε κοουτσάρει τον σύλλογο στη Β' Εθνική.

Ο Βαγγέλης Βλάχος έλυσε τη συνεργασία του με τον Αμύντα, καθώς όπως δήλωσε και ο ίδιος "φέτος δεν κόλλησε η χημεία μας", αλλά δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στις όμορφες στιγμές: "Πέρασα τρεισήμισι όμορφα χρόνια στον Αμύντα. Καταφέραμε να φτάσουμε την ομάδα στην Α2 κατηγορία που ήταν μεγάλη επιτυχία. Ο πρόεδρος της ομάδας ήταν κύριος, με όλη τη σημασία της λέξης".
Το παλμαρέ του Βαγγέλη Βλάχου:
Βαγγέλης Βλάχος
Αριθμός : -
Ημερ/νία Γέννησης : 14/1/1965
Τόπος Γέννησης : Αθήνα
Ύψος : -
Βάρος : -
Θέση : Προπονητής
Ιστορικό
ΣΠΟΥΔΕΣ
Πτυχιούχος Προπονητής Καλαθοσφαίρησης – Καθηγητής Φυσικής ΤΕΦΑΑ Αθηνών

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ
2006-2008 ΑΜΥΝΤΑΣ Πρώτος προπονητής στο πρωτάθλημα της Β΄εθνικής
2005-2006 ΑΛΙΜΟΣ Πρώτος προπονητής στο πρωτάθλημα της Α2
2003-2005 ΜΙΛΩΝΑΣ Πρώτος προπονητής στο πρωτάθλημα της Β΄εθνικής
2002-2003 ΕΣΠΕΡ0Σ Πρώτος προπονητής στο πρωτάθλημα της Γ΄εθνικής
2000-2002 Ο.Φ.Η Πρώτος προπονητής στο πρωτάθλημα της Β΄εθνικής
1999-2000 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Βοηθός προπονητή (A. MAZZON) Α1
1997-1999 ΜΙΛΩΝΑΣ Πρώτος προπονητής στο πρωτάθλημα της Α2
1994-1996 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Βοηθός προπονητή (D. IVKOVICH) Α1
1994-95 5η θέση στο πρωτάθλημα της Α1
1994-95 Τελικός κυπέλλου
1995-96 3η θέση στο πρωτάθλημα της Α1
1988-1995 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Προπονητής στα τμήματα υποδομής
1991-92 Παννελήνιο πρωτάθλημα παίδων 1η θέση
1992-93 Παννελήνιο πρωτάθλημα παίδων 1η θέση
1995-96 Παννελήνιο πρωτάθλημα εφήβων 1η θέση
kaukasios
ο σορωτος ακουγεται για τον αμυντα.
GOLD
QUOTE(kaukasios @ Dec 27 2009, 15:39 ) *
o συριστατιδης ασσος δεν ειναι?

Καθαρος ασος και μπορει και δυο...

QUOTE(gal @ Dec 27 2009, 16:25 ) *
09/01/10 17:30 ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΕΙΟ ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
Μπορεί η γαλοπούλα και τα υπόλοιπα εδέσματα να μην έχουν χωνευθεί ακόμα, αλλά οι διοικούντες των ομάδων δεν σταματούν να δουλεύουν για το καλύτερο, ακόμα και τις γιορτινές ημέρες. Ο Γιώργος Βόβορας αποτελεί (όπως γράψαμε και χθες) παρελθόν από τον ΟΦΗ, και όλα δείχνουν πως ο αντικαταστάτης του θα είναι ο Βαγγέλης Βλάχος.



Ο Έλληνας προπονητής είναι ο βασικός υποψήφιος για τον πάγκο της ομάδας της Κρήτης, που επιστρέφει σε… γνώριμα λημέρια, αφού είχε κοουτσάρει τον σύλλογο στη Β' Εθνική.

Ο Βαγγέλης Βλάχος έλυσε τη συνεργασία του με τον Αμύντα, καθώς όπως δήλωσε και ο ίδιος "φέτος δεν κόλλησε η χημεία μας", αλλά δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στις όμορφες στιγμές: "Πέρασα τρεισήμισι όμορφα χρόνια στον Αμύντα. Καταφέραμε να φτάσουμε την ομάδα στην Α2 κατηγορία που ήταν μεγάλη επιτυχία. Ο πρόεδρος της ομάδας ήταν κύριος, με όλη τη σημασία της λέξης".

Το παλμαρέ του Βαγγέλη Βλάχου:
Βαγγέλης Βλάχος
Αριθμός : -
Ημερ/νία Γέννησης : 14/1/1965
Τόπος Γέννησης : Αθήνα
Ύψος : -
Βάρος : -
Θέση : Προπονητής
Ιστορικό
ΣΠΟΥΔΕΣ
Πτυχιούχος Προπονητής Καλαθοσφαίρησης – Καθηγητής Φυσικής ΤΕΦΑΑ Αθηνών

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ
2006-2008 ΑΜΥΝΤΑΣ Πρώτος προπονητής στο πρωτάθλημα της Β΄εθνικής
2005-2006 ΑΛΙΜΟΣ Πρώτος προπονητής στο πρωτάθλημα της Α2
2003-2005 ΜΙΛΩΝΑΣ Πρώτος προπονητής στο πρωτάθλημα της Β΄εθνικής
2002-2003 ΕΣΠΕΡ0Σ Πρώτος προπονητής στο πρωτάθλημα της Γ΄εθνικής
2000-2002 Ο.Φ.Η Πρώτος προπονητής στο πρωτάθλημα της Β΄εθνικής
1999-2000 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Βοηθός προπονητή (A. MAZZON) Α1
1997-1999 ΜΙΛΩΝΑΣ Πρώτος προπονητής στο πρωτάθλημα της Α2
1994-1996 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Βοηθός προπονητή (D. IVKOVICH) Α1
1994-95 5η θέση στο πρωτάθλημα της Α1
1994-95 Τελικός κυπέλλου
1995-96 3η θέση στο πρωτάθλημα της Α1
1988-1995 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Προπονητής στα τμήματα υποδομής
1991-92 Παννελήνιο πρωτάθλημα παίδων 1η θέση
1992-93 Παννελήνιο πρωτάθλημα παίδων 1η θέση
1995-96 Παννελήνιο πρωτάθλημα εφήβων 1η θέση

Καλα ρε παιδια κερδισε Ολυμπιαδα και Ρεθυμνο και τον διωχνουν???
gal
QUOTE(GOLD @ Dec 27 2009, 17:39 ) *
Καθαρος ασος και μπορει και δυο...


Καλα ρε παιδια κερδισε Ολυμπιαδα και Ρεθυμνο και τον διωχνουν???
Κουιζ Ποιος προπονητής ομάδας Α2 θά έχει δυο στους δυο υποβιβασμούς με ομάδες της κατηγορίας αυτής;
kaukasios
QUOTE(GOLD @ Dec 27 2009, 17:39 ) *
Καθαρος ασος και μπορει και δυο...


Καλα ρε παιδια κερδισε Ολυμπιαδα και Ρεθυμνο και τον διωχνουν???

μαλλον αυτος ηθελε να φυγει.
griniaris
QUOTE(kaukasios @ Dec 27 2009, 18:41 ) *
μαλλον αυτος ηθελε να φυγει.

Δεν ειμαι και τοσο σιγουρος!!!!!!!!καποιος αλλος ηθελε να τον ΦΑΕΙ
sa-gt
QUOTE(griniaris @ Dec 27 2009, 19:21 ) *
Δεν ειμαι και τοσο σιγουρος!!!!!!!!καποιος αλλος ηθελε να τον ΦΑΕΙ

Ο Βλάχος αποφασίστηκε να φύγει αμέσως μετά το παιχνίδι στη Δάφνη και τις 3 τεχνικές ποινές που δέχτηκε στο εν λόγω ματς, καθώς και της συμπεριφοράς του εκείνη τη μέρα (κλωτσιές σε πόρτες κτλ), πράγματα που δεν άρεσαν καθόλου στη διοίκηση της ομάδας.
griniaris
QUOTE(sa-gt @ Dec 28 2009, 11:43 ) *
Ο Βλάχος αποφασίστηκε να φύγει αμέσως μετά το παιχνίδι στη Δάφνη και τις 3 τεχνικές ποινές που δέχτηκε στο εν λόγω ματς, καθώς και της συμπεριφοράς του εκείνη τη μέρα (κλωτσιές σε πόρτες κτλ), πράγματα που δεν άρεσαν καθόλου στη διοίκηση της ομάδας.

πως το ξερεις εσυ.........;;;;;;;;;
pass
QUOTE(griniaris @ Dec 28 2009, 13:08 ) *
πως το ξερεις εσυ.........;;;;;;;;;
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
Το γράψαμε; Ισχύει!...
Το basketblog σάς είχε ενημερώσει από τις 26/12 (με τίτλο "Κλείνουν δύο") για το φλερτ ανάμεσα στους Ίκαρους Σερρών και τον Φοίβο Γυμνόπουλο. Πριν από λίγο, ο Θεσσαλονικιός πλέι μέικερ συμφώνησε με την ομάδα του Στάθη Καμαράκη.

Οι Σερραίοι θέλησαν να καλύψουν το κενό που άφησε ο Γιάννης Μουζακίτης με τον τραυματισμό του. Ο Γυμνόπουλος μπορεί να πήρε (κατ' ουσίαν) τη θέση του, όμως δεν ξέχασε τον συνάδελφό του. "Του εύχομαι περαστικά και ελπίζω να μας δοθεί η δυνατότητα να παίξουμε μαζί στην ομάδα" είπε και στη συνέχεια ευχαρίστησε "τους ανθρώπους των Σερρών και για την εμπιστοσύνη, και για την ευκαιρία, μα πάνω απ' όλα για τον τρόπο που με προσέγγισαν".
Τα στατιστικά του στην Α2
10 GYMNOPOULOS Fivos 109 45/62 72% 29/60 48% 2/10 20% 1 56 59 14 27 11 31 55 14 0 8 0.282 458:02 24 Περίοδο 99-2000
18 GIMNOPOULOS Fivos 123 62/87 71% 20/47 42% 7/21 33% 1 57 81 11 28 17 49 57 30 0 8 0.369 379:30 21
Περίοδο 2000-2001
Πρόκειται για πολύ παλιά καραβάνα του μπάσκετ
GOLD
QUOTE(pass @ Dec 28 2009, 20:13 ) *
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
Το γράψαμε; Ισχύει!...
Το basketblog σάς είχε ενημερώσει από τις 26/12 (με τίτλο "Κλείνουν δύο") για το φλερτ ανάμεσα στους Ίκαρους Σερρών και τον Φοίβο Γυμνόπουλο. Πριν από λίγο, ο Θεσσαλονικιός πλέι μέικερ συμφώνησε με την ομάδα του Στάθη Καμαράκη.

Οι Σερραίοι θέλησαν να καλύψουν το κενό που άφησε ο Γιάννης Μουζακίτης με τον τραυματισμό του. Ο Γυμνόπουλος μπορεί να πήρε (κατ' ουσίαν) τη θέση του, όμως δεν ξέχασε τον συνάδελφό του. "Του εύχομαι περαστικά και ελπίζω να μας δοθεί η δυνατότητα να παίξουμε μαζί στην ομάδα" είπε και στη συνέχεια ευχαρίστησε "τους ανθρώπους των Σερρών και για την εμπιστοσύνη, και για την ευκαιρία, μα πάνω απ' όλα για τον τρόπο που με προσέγγισαν".
Τα στατιστικά του στην Α2
10 GYMNOPOULOS Fivos 109 45/62 72% 29/60 48% 2/10 20% 1 56 59 14 27 11 31 55 14 0 8 0.282 458:02 24 Περίοδο 99-2000
18 GIMNOPOULOS Fivos 123 62/87 71% 20/47 42% 7/21 33% 1 57 81 11 28 17 49 57 30 0 8 0.369 379:30 21
Περίοδο 2000-2001
Πρόκειται για πολύ παλιά καραβάνα του μπάσκετ

Αν καταλαβα καλα απο τα στατιστικα εχει τραγικο σουτ...
basketka*los
QUOTE(gal @ Dec 27 2009, 16:25 ) *
09/01/10 17:30 ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΕΙΟ ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
Μπορεί η γαλοπούλα και τα υπόλοιπα εδέσματα να μην έχουν χωνευθεί ακόμα, αλλά οι διοικούντες των ομάδων δεν σταματούν να δουλεύουν για το καλύτερο, ακόμα και τις γιορτινές ημέρες. Ο Γιώργος Βόβορας αποτελεί (όπως γράψαμε και χθες) παρελθόν από τον ΟΦΗ, και όλα δείχνουν πως ο αντικαταστάτης του θα είναι ο Βαγγέλης Βλάχος.



Ο Έλληνας προπονητής είναι ο βασικός υποψήφιος για τον πάγκο της ομάδας της Κρήτης, που επιστρέφει σε… γνώριμα λημέρια, αφού είχε κοουτσάρει τον σύλλογο στη Β' Εθνική.

Ο Βαγγέλης Βλάχος έλυσε τη συνεργασία του με τον Αμύντα, καθώς όπως δήλωσε και ο ίδιος "φέτος δεν κόλλησε η χημεία μας", αλλά δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στις όμορφες στιγμές: "Πέρασα τρεισήμισι όμορφα χρόνια στον Αμύντα. Καταφέραμε να φτάσουμε την ομάδα στην Α2 κατηγορία που ήταν μεγάλη επιτυχία. Ο πρόεδρος της ομάδας ήταν κύριος, με όλη τη σημασία της λέξης".

Το παλμαρέ του Βαγγέλη Βλάχου:
Βαγγέλης Βλάχος
Αριθμός : -
Ημερ/νία Γέννησης : 14/1/1965
Τόπος Γέννησης : Αθήνα
Ύψος : -
Βάρος : -
Θέση : Προπονητής
Ιστορικό
ΣΠΟΥΔΕΣ
Πτυχιούχος Προπονητής Καλαθοσφαίρησης – Καθηγητής Φυσικής ΤΕΦΑΑ Αθηνών

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ
2006-2008 ΑΜΥΝΤΑΣ Πρώτος προπονητής στο πρωτάθλημα της Β΄εθνικής
2005-2006 ΑΛΙΜΟΣ Πρώτος προπονητής στο πρωτάθλημα της Α2
2003-2005 ΜΙΛΩΝΑΣ Πρώτος προπονητής στο πρωτάθλημα της Β΄εθνικής
2002-2003 ΕΣΠΕΡ0Σ Πρώτος προπονητής στο πρωτάθλημα της Γ΄εθνικής
2000-2002 Ο.Φ.Η Πρώτος προπονητής στο πρωτάθλημα της Β΄εθνικής
1999-2000 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Βοηθός προπονητή (A. MAZZON) Α1
1997-1999 ΜΙΛΩΝΑΣ Πρώτος προπονητής στο πρωτάθλημα της Α2
1994-1996 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Βοηθός προπονητή (D. IVKOVICH) Α1
1994-95 5η θέση στο πρωτάθλημα της Α1
1994-95 Τελικός κυπέλλου
1995-96 3η θέση στο πρωτάθλημα της Α1
1988-1995 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Προπονητής στα τμήματα υποδομής
1991-92 Παννελήνιο πρωτάθλημα παίδων 1η θέση
1992-93 Παννελήνιο πρωτάθλημα παίδων 1η θέση
1995-96 Παννελήνιο πρωτάθλημα εφήβων 1η θέση

Πολυ εξυπνη κινηση του κ.Βαγγελη Βλαχου να φυγει απο μια ομαδα χωρις μελλον στην Α2 ως επιτυχημενος!!!Γιατι ολοι νομιζω συμφωνειτε οτι θεωρειται επιτυχημενος ακομα και με τη μεχρι τωρα πορεια και για φετος!!!Και για να μη παρεξηγηθω δε λεω οτι ο Αμυντας θα πεσει αλλα σιγουρα δε νομιζω οτι θα αντεξει πανω απο το πολυ τρια χρονια σε αυτη τη κατηγορια.Και μαλιστα παει σε μια ομαδα που τα δυσκολα ειναι φετος ,δηλαδη να τη σωσει καθως μετα θα χει ολη τη δυναμη(λεφτα υπαρχουν στον Οφη) να κανει αλλη μια τριετια καλη σε παγκους.Εξυπνος
rover6
QUOTE(basketka*los @ Dec 29 2009, 03:20 ) *
Πολυ εξυπνη κινηση του κ.Βαγγελη Βλαχου να φυγει απο μια ομαδα χωρις μελλον στην Α2 ως επιτυχημενος!!!Γιατι ολοι νομιζω συμφωνειτε οτι θεωρειται επιτυχημενος ακομα και με τη μεχρι τωρα πορεια και για φετος!!!Και για να μη παρεξηγηθω δε λεω οτι ο Αμυντας θα πεσει αλλα σιγουρα δε νομιζω οτι θα αντεξει πανω απο το πολυ τρια χρονια σε αυτη τη κατηγορια.Και μαλιστα παει σε μια ομαδα που τα δυσκολα ειναι φετος ,δηλαδη να τη σωσει καθως μετα θα χει ολη τη δυναμη(λεφτα υπαρχουν στον Οφη) να κανει αλλη μια τριετια καλη σε παγκους.Εξυπνος

σορρυ φιλε αλλα επειδη η αγορα ειναι δυσκολη ειναι μαγκια να φευγεις σημερα και την επομενη να βρισκεις δουλεια και μαλιστα σε μια ομαδα οπως ειναι οφη δηλαδη πολυ καλη και με κοσμο.
κατι σημαινει.
cydonian
QUOTE
Το γράψαμε; Ισχύει!...
Ο Κώστας Σορώτος επέστρεψε στον Αμύντα, σε γνώριμα λημέρια. Το basketblog σάς είχε ενημερώσει από προχθές (27/12), στο άρθρο με τίτλο "Σορώτος για Αμύντα" και σήμερα απλά ανακοινώθηκε επίσημα:

"Μετά από 3,5 χρόνια επιτυχούς συνεργασίας με τον προπονητή Βαγγέλη Βλάχο, που συμπεριλαμβάνει και την άνοδο της ομάδας στην Α2 Εθνική κατηγορία ως πρωταθλήτρια της Β' Εθνικής, ήρθε η στιγμή για την αλλαγή σκυτάλης στην ομάδα των ανδρών.
Η διοίκηση του συλλόγου ευχαριστεί τον προπονητή και φίλο Βαγγέλη Βλάχο, για την πορεία του στην ομάδα αυτά τα χρόνια και του εύχεται ό,τι καλύτερο στην καριέρα του.

Ένας παλιός μας γνώριμος έρχεται να "βγάλει τα κάστανα από την φωτιά". Η πρόσληψη του καταξιωμένου Κώστα Σορώτου, για τρίτη φορά στην ιστορία του συλλόγου, ήρθε να μας γεμίσει με ενθουσιασμό για μια ακόμα πιο δυνατή συνέχεια, στο δύσκολο και ανταγωνιστικό πρωτάθλημα της Α2.

Του ευχόμαστε καλή επιτυχία στο έργο του" αναφέρει η σχετική ανακοίνωση.


Από basketblog.gr

Θυμάμαι που πήγαινα να δω τον Αμύντα όταν έπαιζε Α2 γύρω στο 1998 (δεν θυμάμαι ακριβώς, δημοτικό πήγαινα ακόμα) και ήταν πάλι στον πάγκο ο Σορώτος... Ωραίες στιγμές!

Καλή επιτυχία εύχομαι!
gal
QUOTE(cydonian @ Dec 29 2009, 04:47 ) *
Από basketblog.gr

Θυμάμαι που πήγαινα να δω τον Αμύντα όταν έπαιζε Α2 γύρω στο 1998 (δεν θυμάμαι ακριβώς, δημοτικό πήγαινα ακόμα) και ήταν πάλι στον πάγκο ο Σορώτος... Ωραίες στιγμές!

Καλή επιτυχία εύχομαι!

OΛΥΜΠΙΑΔΑ: Τέλος ο Μάντριχ!

Ο τραυματισμός στη μέση του Ντιρκ Μάντριχ και η επιθυμία του να εξεταστεί από συμπατριώτες γιατρούς στη χώρα του, ήταν η πρώτη ένδειξη πως κάτι δεν πάει καλά με τον σέντερ της Ολυμπιάδας.

Η περίπτωση να επιστρέψει στην Ελλάδα πλέον δεν υφίσταται, όπως ενημέρωσε και το γραφείο Τύπου της ΚΑΕ, συνεπώς οι «πορτοκαλί» θα πρέπει να αναζητήσουν άλλη λύση για τις θέσεις κάτω από το καλάθι.

Πάντως, το όνομα του Βασίλη Αγγελακόπουλου που ακούστηκε δεν «παίζει», καθώς ναι μεν είναι καλός παίκτης, ωστόσο, αγωνίζεται περισσότερο σαν 3-4άρι παρά σαν σέντερ.

Η Ολυμπιάδα δεν αποκλείεται να κινηθεί για την απόκτηση του παλιού γνώριμού της, του Σάββα Μανούσου, ο οποίος έμεινε ελεύθερος από την ΑΕΛ στην Κύπρο



Άρθρο του/της AΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΝΤΟΥΒΑ

pass
QUOTE(gal @ Dec 29 2009, 10:17 ) *
OΛΥΜΠΙΑΔΑ: Τέλος ο Μάντριχ!

Ο τραυματισμός στη μέση του Ντιρκ Μάντριχ και η επιθυμία του να εξεταστεί από συμπατριώτες γιατρούς στη χώρα του, ήταν η πρώτη ένδειξη πως κάτι δεν πάει καλά με τον σέντερ της Ολυμπιάδας.

Η περίπτωση να επιστρέψει στην Ελλάδα πλέον δεν υφίσταται, όπως ενημέρωσε και το γραφείο Τύπου της ΚΑΕ, συνεπώς οι «πορτοκαλί» θα πρέπει να αναζητήσουν άλλη λύση για τις θέσεις κάτω από το καλάθι.

Πάντως, το όνομα του Βασίλη Αγγελακόπουλου που ακούστηκε δεν «παίζει», καθώς ναι μεν είναι καλός παίκτης, ωστόσο, αγωνίζεται περισσότερο σαν 3-4άρι παρά σαν σέντερ.

Η Ολυμπιάδα δεν αποκλείεται να κινηθεί για την απόκτηση του παλιού γνώριμού της, του Σάββα Μανούσου, ο οποίος έμεινε ελεύθερος από την ΑΕΛ στην Κύπρο



Άρθρο του/της AΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΝΤΟΥΒΑ

Με την απόκτηση του Φοίβου Γυμνόπουλου η ομάδα απέκτησε ένα ακόμα εργαλείο σε μια θέση που πραγματικά πονάει.Δεν γνωρίζω σε ποιά κατάσταση βρίσκεται ο αθλητής αλλά απο τα λίγα που ξέρω γι αυτόν βλέποντας τον να παίζει σε μικρότερες κατηγορίες απο την Α2, είναι οτι έχει έναν τσαμπουκά και ένα πάθος στα εντός έδρας παιχνίδια της κάθε ομάδας που αγωνίζεται.Αυτό το στοιχείο έλειπε απο την ομάδα ιδίως στα εντός έδρας παιχνίδια.Περιμένω και άλλες κινήσεις απο την διοίκηση.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥΣ
GOLD
QUOTE(gal @ Dec 29 2009, 10:17 ) *
OΛΥΜΠΙΑΔΑ: Τέλος ο Μάντριχ!

Ο τραυματισμός στη μέση του Ντιρκ Μάντριχ και η επιθυμία του να εξεταστεί από συμπατριώτες γιατρούς στη χώρα του, ήταν η πρώτη ένδειξη πως κάτι δεν πάει καλά με τον σέντερ της Ολυμπιάδας.

Η περίπτωση να επιστρέψει στην Ελλάδα πλέον δεν υφίσταται, όπως ενημέρωσε και το γραφείο Τύπου της ΚΑΕ, συνεπώς οι «πορτοκαλί» θα πρέπει να αναζητήσουν άλλη λύση για τις θέσεις κάτω από το καλάθι.

Πάντως, το όνομα του Βασίλη Αγγελακόπουλου που ακούστηκε δεν «παίζει», καθώς ναι μεν είναι καλός παίκτης, ωστόσο, αγωνίζεται περισσότερο σαν 3-4άρι παρά σαν σέντερ.

Η Ολυμπιάδα δεν αποκλείεται να κινηθεί για την απόκτηση του παλιού γνώριμού της, του Σάββα Μανούσου, ο οποίος έμεινε ελεύθερος από την ΑΕΛ στην Κύπρο



Άρθρο του/της AΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΝΤΟΥΒΑ

Πολυ ασχημη ειδηση, αποδειχθηκε πολυ σοβαρος ενας τραυματισμος που στην αρχη φαινοταν απλος. Καλυτερα τον Μανουσο πιστευω πρεπει να αποκτησουμε για ενισχυση στον Κοσανοβιτς.
ADWNIS
QUOTE(GOLD @ Dec 29 2009, 12:33 ) *
Πολυ ασχημη ειδηση, αποδειχθηκε πολυ σοβαρος ενας τραυματισμος που στην αρχη φαινοταν απλος. Καλυτερα τον Μανουσο πιστευω πρεπει να αποκτησουμε για ενισχυση στον Κοσανοβιτς.

Ο χριστοδουλος καραβολας υποβλιθικε χτες το πρωι σε χειρουργικη επεμβασει στο γονατο αρτρωσκοπιση απο οτι εμαθα του ευχομαστε περαστικα και γρηγορα να γιρισει παλι στην ομαδα μας για να βοηθισει οπως εκεινος χερει για τη σωτηρια του Αιγαλεω. και παλι περαστικα και σιδερενιος
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.