Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΕΣΚΑ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
AS1972

ΚΛΗΡΩΣΗ ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΩΝ ΑΓΩΝ.ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015


1ος ΟΜΙΛΟΣ ΚΛ 2ος ΟΜΙΛΟΣ ΚΛ 3ος ΟΜΙΛΟΣ ΚΛ 4ος ΟΜΙΛΟΣ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 5 ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 4 ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 8 ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 4 ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1 ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 5
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1 ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 3 ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 7 ΚΑΠ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 3
ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 3 ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 5 ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 5 ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 6
ΕΣΚΔΝ ΙΩΝΙΑΣ 2 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 7 ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 4 ΑΣ ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΙΤΗ 7
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ 8 ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛ. 6 ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2 ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. 4
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 6 ΑΠΣ ΑΘΛΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 8 ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ (Β) 6 ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Β) 2
ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 7 ΤΥΦΩΝ ΑΣ 1 ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ 3 ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 8

5ος ΟΜΙΛΟΣ ΚΛ 6ος ΟΜΙΛΟΣ ΚΛ 7ος ΟΜΙΛΟΣ ΚΛ 8ος ΟΜΙΛΟΣ
ΓΣ ΑΡΙΩΝ 7 ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 4 ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 6 ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 8
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1 ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ 3 ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜ. 3 ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ 3
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 6 ΑΟ ΑΝΟΙΞΗΣ 2 ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 5 ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 6
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 2 ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 6 ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 2 ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 4 ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ 8 ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 4 ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 4
ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ 8 ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 1 ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤ. 7 ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 2
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 5 ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Β) 7 ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Β) 1 ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 5
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 5 ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 7



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 8 ΟΜΑΔΩΝ

1Η ΑΓ. 2Η ΑΓ. 3Η ΑΓ. 4Η ΑΓ. 5Η ΑΓ. 6Η ΑΓ. 7Η ΑΓ

1-8 7-1 1-6 5-1 1-4 3-1 1-2
2-7 6-2 2-5 4-2 2-3 2-8 8-5
3-6 5-3 3-4 3-8 8-6 4-7 7-3
4-5 4-8 8-7 6-7 7-5 5-6 6-4

ΣΤΟ Β΄ΓΥΡΟ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ
ΠΡΩΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΝ 1Η ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΤΣ ΚΑΘΕ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

AS1972
ΚΛΗΡΩΣΗ ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΩΝ ΑΓΩΝ.ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015
σε πιο σωστή φόρμα...


1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 5
ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 4
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1
ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 3
ΕΣΚΔΝ ΙΩΝΙΑΣ 2
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ 8
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 6
ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 7

2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 4
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 3
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 5
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 7
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛ. 6
ΑΠΣ ΑΘΛΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 8
ΤΥΦΩΝ ΑΣ 1

3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 8
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 7
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 5
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 4
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ (Β) 6
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ 3

4ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 5
ΚΑΠ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 3
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 6
ΑΣ ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΙΤΗ 7
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. 4
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Β) 2
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 8

5ος ΟΜΙΛΟΣ ΚΛ
ΓΣ ΑΡΙΩΝ 7
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 6
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 2
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 4
ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ 8
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 5

6ος ΟΜΙΛΟΣ ΚΛ
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 4
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ 3
ΑΟ ΑΝΟΙΞΗΣ 2
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 6
ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ 8
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 1
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Β)
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ

7ος ΟΜΙΛΟΣ ΚΛ
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 6
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜ. 3
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 5
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 2
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 4
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤ. 7
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Β) 1

8ος ΟΜΙΛΟΣ
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 8
ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ 3
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 6
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 4
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 2
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 5
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 7



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 8 ΟΜΑΔΩΝ

1Η ΑΓ. 2Η ΑΓ. 3Η ΑΓ. 4Η ΑΓ. 5Η ΑΓ. 6Η ΑΓ. 7Η ΑΓ

1-8 7-1 1-6 5-1 1-4 3-1 1-2
2-7 6-2 2-5 4-2 2-3 2-8 8-5
3-6 5-3 3-4 3-8 8-6 4-7 7-3
4-5 4-8 8-7 6-7 7-5 5-6 6-4

ΣΤΟ Β΄ΓΥΡΟ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ
ΠΡΩΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΝ 1Η ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΤΣ ΚΑΘΕ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ
Gkos
Βλέπεις και μινι ρε αλάνι;
AS1972
QUOTE (Gkos @ Oct 10 2014, 19:31 ) *
Βλέπεις και μινι ρε αλάνι;


Ε, όχι είπαμε.. εντάξει!!!! Αλλά αφού έγινε η κλήρωση και αφού αρχίζει σύντομα, ας τα έχουμε εδώ!!!!
Gkos
QUOTE (AS1972 @ Oct 10 2014, 19:52 ) *
Ε, όχι είπαμε.. εντάξει!!!! Αλλά αφού έγινε η κλήρωση και αφού αρχίζει σύντομα, ας τα έχουμε εδώ!!!!



Εγώ ομως ειδα!


Και εχουμε και λεμε:
Σε ενα ματς αναμεσα σε δυο πολυ καλες ομαδες,που κρατησε αμειωτο το ενδιαφερον των (αρκετων ) θεατων που παρευρεθησαν στο κλειστο του Αγιου Θωμα, τα Μελισσια πετυχαν την νικη με 46-45 ,επι της γηπεδουχου ομαδος του Αμαρουσιου!


Τα (μη) σφυριγματα του διαιτητη επεφεραν παραπονα απο αμφοτερες τις πλευρες και ιδιως απο τον (γνωστό τραμπουκο των γηπεδων-χοχοχο) κο Χαντζοπουλο που εδικαιουτο ενα Τ ολο δικο του (μην πω και αποβολη ,να χει να λεει οτι πηρε και δευτερη αποβολη στην καριερα του ,αυτη την φορα σε αγωνα μινιsmile.gif ) !!!

@jhantzop σου εδωσα πασα να αναπτυξεις στο φορουμ τα επιχειρηματα σου!

Να αιτηθουμε επαναληψη του αγωνα λογω κακου πειθαρχικου ελεγχου ; smile.gif
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Nov 16 2014, 15:24 ) *
Εγώ ομως ειδα!


Και εχουμε και λεμε:
Σε ενα ματς αναμεσα σε δυο πολυ καλες ομαδες,που κρατησε αμειωτο το ενδιαφερον των (αρκετων ) θεατων που παρευρεθησαν στο κλειστο του Αγιου Θωμα, τα Μελισσια πετυχαν την νικη με 46-45 ,επι της γηπεδουχου ομαδος του Αμαρουσιου!


Τα (μη) σφυριγματα του διαιτητη επεφεραν παραπονα απο αμφοτερες τις πλευρες και ιδιως απο τον (γνωστό τραμπουκο των γηπεδων-χοχοχο) κο Χαντζοπουλο που εδικαιουτο ενα Τ ολο δικο του (μην πω και αποβολη ,να χει να λεει οτι πηρε και δευτερη αποβολη στην καριερα του ,αυτη την φορα σε αγωνα μινιsmile.gif ) !!!

@jhantzop σου εδωσα πασα να αναπτυξεις στο φορουμ τα επιχειρηματα σου!

Να αιτηθουμε επαναληψη του αγωνα λογω κακου πειθαρχικου ελεγχου ; smile.gif


Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι έγινε χθες στο Μαρούσι με την ομάδα μου να φεύγει νικήτρια. Τα αποτελέσματα όμως των αγώνων πρέπει να έρχονται σε δεύτερη μοίρα κατά τη γνώμη μου. Σε πρώτη φάση πρέπει να έρχονται τα παιδιά, το πως θα παίζουν σωστά, να είναι χαρούμενα και να μαθαίνουν.

Τα παράπονα που αναφέρεις (τουλάχιστον από την πλευρά τη δική μου), δεν έχουν να κάνουν με τα σφυρίγματα κανενός διαιτητή. Οι διαιτητές είναι νέοι, άπειροι τις περισσότερες φορές και μαθαίνουν (κάπου πρέπει να γίνει και αυτό). Εμείς από τη μεριά μας πρέπει να τους βοηθήσουμε σε αυτό. Αυτό λοιπόν που θα συμβούλευα όλους τους νέους διαιτητές, είναι πως στα πρωταθλήματα των υποδομών (παμπαίδες, μίνι, προμίνι), θα πρέπει να δώσουν πολύ μεγάλη σημασία στο πως θα προσεγγίζουν τα παιδια, να τους μιλάνε, να τους εξηγούν, να υπάρχει μία σχέση διαφορετική από αυτή που υπάρχει σήμερα ανάμεσα τους. Ο διαιτητής δεν είναι απλά ένα εκτελεστικό όργανο. Ας βοηθήσουμε όλοι προς αυτήν την κατεύθυνση και όλα θα πάνε καλύτερα. Αν φάνηκε διαφορετικά από την κερκίδα αυτό που ήθελα να τονίσω, ζητώ συγγνώμη!

Gkos μίλησέ μας λίγο και για το παιχνίδι :-P

Καλη συνέχεια σε όλες τις ομάδες!

blove.gif

ΥΓ 1. Καλό θα ήταν τα γηπεδούχα σωματεία, αν έχουν κάποια έξτρα χρήματα, να μην φωνάζουν 2ο κριτή για να κρατάμε σκορ στον ηλεκτρονικό πίνακα, αλλά 2ο διαιτητή για να βοηθάμε τους νέους.

ΥΓ 2. Όσο για την άσκηση του πειθαρχικού ελέγχου που αναφέρεις και τα έχω πει σε δίπλα thread, για την ηλικία των μίνι θα πρέπει να μένει στο να εξηγούμε στα παιδιά.

ΥΓ 3. Ας μην συζητήσουμε για την περσινή μου αποβολή, γιατί αν ανοίξω το στόμα μου, τίποτα δεν θα τον ξεπλένει!
Gkos
Ε ,δεν τα λες ολα!

Πολυ συγκρατημενο σε βλεπω!

Τεσπαsmile.gif


Μεγαλη νικη αυτη!

Κοιταζει ψηλα η ομαδα λες;



Για τον αγωνα τι να πω;


Ηταν ωραιο ματς,πρωινο ,το παρακολουθησα ευχαριστα(οπως ευχαριστα παρακολουθω ολα τα ματς στον Αγιο Θωμα-παροτι ολο χανει το Μαρουσι,χαχα),ειδα καποια παιδια με ενα παραπανω ταλεντο αλλα καθοτι ειναι η ηλικια δεν θελω να αναφερθω ονομαστικα,μπραβο στους προπονητες τους και στους γονεις για την υποστηριξη,αυτα!


Χαρειτε το οσο κρατησει ,γιατι στον β γυρο θα εχουμε διπλαρα απο Μαρουσιsmile.gif
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Nov 18 2014, 11:45 ) *
Ε ,δεν τα λες ολα!

Πολυ συγκρατημενο σε βλεπω!

Τεσπαsmile.gif

Μεγαλη νικη αυτη!

Κοιταζει ψηλα η ομαδα λες;

Για τον αγωνα τι να πω;

Ηταν ωραιο ματς,πρωινο ,το παρακολουθησα ευχαριστα(οπως ευχαριστα παρακολουθω ολα τα ματς στον Αγιο Θωμα-παροτι ολο χανει το Μαρουσι,χαχα),ειδα καποια παιδια με ενα παραπανω ταλεντο αλλα καθοτι ειναι η ηλικια δεν θελω να αναφερθω ονομαστικα,μπραβο στους προπονητες τους και στους γονεις για την υποστηριξη,αυτα!

Χαρειτε το οσο κρατησει ,γιατι στον β γυρο θα εχουμε διπλαρα απο Μαρουσιsmile.gif


Καταρχήν δεν υπάρχουν στο λεξιλόγιο των υποδομών και κυρίων των παμπαίδων, μίνι, προμίνι, εκφράσεις όπως "κοιτάζει ψηλά"...! Τα έχουμε ξαναπεί αυτά.

Κατά δεύτερον, ας έχουμε και τριπλάρα από Μαρούσι! :-)

Να χαίρονται τα παιδιά, να μαθαίνουν, να εξελίσσονται και όλα αυτά μέσα σε ένα σωστά διαμορφωμένο πλαίσιο! Αυτά έχουν σημασία!
AS1972
Επειδή εγώ το άνοιξα το θέμα, στο τέλος του α' γύρου της α΄ φάσης, υπόσχομαι να περάσω βαθμολογίες των ομίλων....
Gkos
QUOTE (AS1972 @ Nov 25 2014, 12:54 ) *
Επειδή εγώ το άνοιξα το θέμα, στο τέλος του α' γύρου της α΄ φάσης, υπόσχομαι να περάσω βαθμολογίες των ομίλων....



Πολυ ωραιο πρωταθλημα ,παρακολουθω όσο μπορω δυο ομιλους ;p
Gkos
Δούκας-Μαρούσι 51-48(13-3,19-25,28-38)


Ένα πολύ ωραίο ματς(και με σασπενς στην εξέλιξη όπως μπορείτε να δείτε στα δεκάλεπτα),διεξήχθη το Σαββάτο το πρωί στο ΔΑΙΣ.

Νικήτρια η γηπεδούχος ομάδα των εκπαιδευτηρίων,με ντεμαράζ στην τελευταία περίοδο!

Λόγω το μπαζάρ του Δουκα(και της μη διαθεσιμότητας του ανοιχτού-προφανώς),το ματς έγινε στο κλειστό,αλλα η χαρά ήταν μιση,διότι γραμματεια υπηρχε μια κοπελίτσα (και προφανώς δεν προλάβαινε να χειρίζεται τον ηλεκτρονικό πίνακα) με συνέπεια να μην εχουμε καμια ενημέρωση σε ποντους-σκορsad.gif

Ότι μετρούσαμε εμεις.

Anyway,το Μαρουσι μπορει να έχασε την νικη μέσα από τα χέρια του,αλλα κρατησε την διαφορά του πρώτου ματς,αλλα δυσκολα θα του χρειαστεί(μονο σε τριπλή),και όλα θα κριθουν στα Μελισσια του κου Χαντζόπουλου(το Μαρουσι εχει χασει με εναν εντος,ο Δουκας εχει κερδισει με τρεις εντος)!



Μιας και ηταν ωραιο το ματς,λεω να μην σταθώ σε (τραγικές) συμπεριφορές γονέων,ούτε στην αμυνα ζώνης που επαιξε μεγαλο μερος του ματς μια ομάδα(δεν ήταν ακριβώς ζώνη,ήταν κατι παραπλησιο,παντως μαν του μαν δεν ήταν)!
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Dec 22 2014, 12:23 ) *
...
Μιας και ηταν ωραιο το ματς,λεω να μην σταθώ σε (τραγικές) συμπεριφορές γονέων,ούτε στην αμυνα ζώνης που επαιξε μεγαλο μερος του ματς μια ομάδα(δεν ήταν ακριβώς ζώνη,ήταν κατι παραπλησιο,παντως μαν του μαν δεν ήταν)!


Γιατί δεν τα λες; για τους γονείς μιλάω... είναι το σημαντικότερο...
Gkos
Μπα. . .

Άγιες μέρες ειναι,δεν έχω όρεξη για κόντρες(γιατί άμα μιλησω,θα πω πολλά).

(Απλά πρέπει να απαγορευτει σε γονεις,να βλέπουν τα ματς των παιδιών τους,ως τα 15 τους)

Σε αφήνω να βγάλεις εσύ το φιδι από την τρύπα,στα Μελίσσια.


Πάντως ότι σε αυτές τις ηλικιες δεν ενδιαφερόμαστε για τιτλους,είναι το πιο όμορφο ψεμαsmile.gif

Υ.γ.
Αλλη ομαδα επαιζε την ζώνη,αλληνης οι γονεις είχαν τα σόου.
Δεν καλύπτω ομάδα.
dontshoottheref
QUOTE (Gkos @ Dec 22 2014, 12:23 ) *
Δούκας-Μαρούσι 51-48(13-3,19-25,28-38)

Λόγω το μπαζάρ του Δουκα(και της μη διαθεσιμότητας του ανοιχτού-προφανώς),το ματς έγινε στο κλειστό,αλλα η χαρά ήταν μιση,διότι γραμματεια υπηρχε μια κοπελίτσα (και προφανώς δεν προλάβαινε να χειρίζεται τον ηλεκτρονικό πίνακα) με συνέπεια να μην εχουμε καμια ενημέρωση σε ποντους-σκορsad.gif

Ότι μετρούσαμε εμεις


Λίγα για το Χριστινάκι παρακαλώ...

Υ.Γ. είναι εντολή του συνδέσμου κριτών όταν είναι ένας κριτής να μην ανοίγουν τον πίνακα όσο και να σκούζουν ομάδες/εξέδρες... σε ελάχιστες περιπτώσεις μπορεί να επιτραπεί να ανοίξει μόνο για το σκορ αν υπάρχει κάποιος από τους γηπεδούχους που να ξέρει να το χειρίζεται... αυτό γίνεται επισήμως για να μην γίνει τυχόν λάθος από το ταυτόχρονο κράτημα του φύλλου και τον χειρισμό του πίνακα) και ανεπισήμως για να πάρουν οι ομάδες 2ο κριτή αν το θέλουν τόσο πολύ...
Gkos
QUOTE (dontshoottheref @ Dec 23 2014, 04:08 ) *
Λίγα για το Χριστινάκι παρακαλώ...

Υ.Γ. είναι εντολή του συνδέσμου κριτών όταν είναι ένας κριτής να μην ανοίγουν τον πίνακα όσο και να σκούζουν ομάδες/εξέδρες... σε ελάχιστες περιπτώσεις μπορεί να επιτραπεί να ανοίξει μόνο για το σκορ αν υπάρχει κάποιος από τους γηπεδούχους που να ξέρει να το χειρίζεται... αυτό γίνεται επισήμως για να μην γίνει τυχόν λάθος από το ταυτόχρονο κράτημα του φύλλου και τον χειρισμό του πίνακα) και ανεπισήμως για να πάρουν οι ομάδες 2ο κριτή αν το θέλουν τόσο πολύ...



Είπα εγώ ότι γκρινιαξε κανεις για τον πινακα που ηταν κλειστός;; smile.gif



Για όλα τα αλλα ναι,γι αυτό όχι!

Τον ρεφ,καλή ώρα,ξαναστείλτε τον,στην σχολή!!!


(Πάντως για την ιστορια,στο μετρημα που κρατούσε στο Φ.Α το ...Χριστινάκι,και σε αυτά που σημειωναν στην κερκιδα οι γονεις,υπήρχε διαφωνια ενος πόντου!!!:) )
Gkos
Δύο στα δύο για τους μικρούς αθλητές του Κώστα Αγγέλου οι οποίοι και επικράτησαν εντός έδρας των ΓΣ Αμαρουσίου και Τυφώνα με σκορ 51-48 και 105-0 αντίστοιχα.


Ο πρώτος χρονικά αγώνας του Σαββατοκύριακου έγινε το Σάββατο 20/12 στο κλειστό γήπεδο του Δαΐς με αντίπαλο τον ΓΣ Αμαρουσίου, για την πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Στο τοπικό ντέρμπι, οι «μπλε» πέτυχαν μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη, παίζοντας με πάθος και ένταση σε ένα παιχνίδι με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ, το οποίο και κρίθηκε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.


Την Κυριακή 21/12 η ομάδα μας αντιμετώπισε σε αναβληθέν παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής (λόγω κακών καιρικών συνθηκών) την ομάδα του Τυφώνα την οποία και κέρδισε πολύ εύκολα με το τελικό σκορ (105-0) να αποτυπώνει πλήρως την μεγάλη αγωνιστική διαφορά των δυο ομάδων.




Με τις δύο αυτές νίκες η ομάδα Μίνι του ΑΣΕΔ αποχαιρέτησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο το 2014, με τον πρώτο αγώνα για το 2015 να είναι εκτός έδρας και πάλι με αντίπαλο τον Τυφώνα στις 11/01, στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής του δευτέρου γύρου του Πρωταθλήματος ΕΣΚΑ.


http://www.doukasbasketball.com/2014/12/2014.html



QUOTE (Gkos @ Dec 23 2014, 11:32 ) *
Δύο στα δύο για τους μικρούς αθλητές του Κώστα Αγγέλου οι οποίοι και επικράτησαν εντός έδρας των ΓΣ Αμαρουσίου και Τυφώνα με σκορ 51-48 και 105-0 αντίστοιχα.


Ο πρώτος χρονικά αγώνας του Σαββατοκύριακου έγινε το Σάββατο 20/12 στο κλειστό γήπεδο του Δαΐς με αντίπαλο τον ΓΣ Αμαρουσίου, για την πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Στο τοπικό ντέρμπι, οι «μπλε» πέτυχαν μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη, παίζοντας με πάθος και ένταση σε ένα παιχνίδι με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ, το οποίο και κρίθηκε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.


Την Κυριακή 21/12 η ομάδα μας αντιμετώπισε σε αναβληθέν παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής (λόγω κακών καιρικών συνθηκών) την ομάδα του Τυφώνα την οποία και κέρδισε πολύ εύκολα με το τελικό σκορ (105-0) να αποτυπώνει πλήρως την μεγάλη αγωνιστική διαφορά των δυο ομάδων.




Με τις δύο αυτές νίκες η ομάδα Μίνι του ΑΣΕΔ αποχαιρέτησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο το 2014, με τον πρώτο αγώνα για το 2015 να είναι εκτός έδρας και πάλι με αντίπαλο τον Τυφώνα στις 11/01, στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής του δευτέρου γύρου του Πρωταθλήματος ΕΣΚΑ.


http://www.doukasbasketball.com/2014/12/2014.html


105-0 ??????? Holly Shit!
dontshoottheref
το Χριστινάκι είχε δίκιο... ο ρεφ ήταν της τελευταίας σχολής, τα έχουμε ξαναπεί...
Gkos
Σήμερα παρευρέθηκα στο Κοντόπευκο,να δω το ντέρμπι του 4του ομίλου ,μεταξύ της ΚΑΠ και της Bac.

Ντέρμπι δεν υπήρχε κανένα,η γηπεδούχος κέρδισε πολύ εύκολα(σκορ δεν ξέρω-δεν υπηρχε πινακας),αλλά πάλι δεν αποφύγαμε κάποιες έντασεις.

Ένας κακός διαιτητής,ένας προπονητής που εξεράγη, ένας πατέρας που άρχισε τις παναγίες,και όλα πήραν τον δρόμο τους.
Καμια έκπληξη σε τίποτα.

Τελος παντων ,ελπιζω το πρωι στα Μελισσια να μην έχουμε τέτοια,γιατι ηδη θα είναι κρόσια τα νεύρα από το πολυ πολυ πρωινό ξύπνημα(Χαντζόπουλε το ματς με Δούκα δεν ξέρω τι θα κανεις βαλτο αλλη ώρα σε παρακαλώ!!!).
Σε αυτο θα βοηθησει ότι ορίστηκε αξιολογημένος διαιτητής.


Καληνυχτες.
Gkos
Ξεκαθάρισε η κατάσταση και στον 2ο όμιλο με Μελίσσια και Δούκα,να παίρνουν τα δυο εισητήρια.

Μελίσσια-Μαρουσι 51-42 (12-9 ,23-25, 39-39)


To No.9 των γηπεδούχων, με 22π και 8 σερί όταν το Μαρούσι είχε πάρει κεφάλι στην τριτη περίοδο, ήταν ο mvp του αγώνα.

Φυσικά ολα τα παιδια ήταν εξαίρετα.
Gkos
Καλησπέρες .

Μπήκα στο σαιτ της ΕΣΚΑ σήμερα και το μάτι μου έπεσε σε μια ανακοίνωση

http://eska.gr/?p=9360

Την διάβασα και μου έφυγε το σαγόνι ....
Ας παραβλέψω το γεγονός ότι η συνεδρίαση έγινε 23/6/2014 και το έχουν τωρα update 10/2/2015

Aντιγράφω

"2) Στην προκήρυξη του Τουρνουά ΜΙΝΙ, αγωνιστικής περιόδου 2014-2015 στο άρθρο 8ο: ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΑΘΛΗΤΩΝ, τροποποιείται η υποχρεωτική συμμετοχή των αθλητών-τριών από δώδεκα (12) σε δέκα (10).
Επίσης στο άρθρο 9ο της ίδιας προκήρυξης: ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΟΣ δεν ισχύουν οι παράγραφοι που αναφέρουν τα παρακάτω:
Απαγορεύεται η παραμονή σε οποιονδήποτε αμυνόμενο αθλητή-αθλήτρια εντός της περιοχής ρακέτας παραπάνω από πέντε (5΄΄) δευτερόλεπτα.
Επιτρέπονται τα σκρίν μακριά από την μπάλα και απαγορεύονται τα σκρίν πάνω στην μπάλα. "




Δηλαδή ..... επιτρέπεται η ζώνη ?
Είμαστε με τα καλά μας ?
Θα κλάψουν μανούλες στην δευτερη φάση!
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Feb 10 2015, 13:51 ) *
...

"Επίσης στο άρθρο 9ο της ίδιας προκήρυξης: ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΟΣ δεν ισχύουν οι παράγραφοι που αναφέρουν τα παρακάτω:
Απαγορεύεται η παραμονή σε οποιονδήποτε αμυνόμενο αθλητή-αθλήτρια εντός της περιοχής ρακέτας παραπάνω από πέντε (5΄΄) δευτερόλεπτα.
Επιτρέπονται τα σκρίν μακριά από την μπάλα και απαγορεύονται τα σκρίν πάνω στην μπάλα. "

Δηλαδή ..... επιτρέπεται η ζώνη ?
Είμαστε με τα καλά μας ?
Θα κλάψουν μανούλες στην δευτερη φάση!


Το παρόν έχει αναρτηθεί από την αρχή της χρονιάς και δεν λέει αυτό που αναφέρεις. Απλά αφαιρεί από την αρχική προκήρυξη τον κανονισμό για τα 5" του αμυνόμενου στη ρακέτα, όπως και τα σκριν τα οποία επιτρέπονται. Προφανώς με τα 5" απαγόρευε στον αθλητή να είναι σε θέση βοήθειας αν βρισκόταν στην αδύνατη πλευρά. Καλά έκαναν και το αφαίρεσαν, είπαμε να μάθουμε man-to-man με αρχές, όχι man-to-man αλά NBA. Που διάβασας για ζώνη;;;

smiley.gif
Flinafim
QUOTE (jhantzop @ Feb 10 2015, 14:51 ) *
Το παρόν έχει αναρτηθεί από την αρχή της χρονιάς και δεν λέει αυτό που αναφέρεις. Απλά αφαιρεί από την αρχική προκήρυξη τον κανονισμό για τα 5" του αμυνόμενου στη ρακέτα, όπως και τα σκριν τα οποία επιτρέπονται. Προφανώς με τα 5" απαγόρευε στον αθλητή να είναι σε θέση βοήθειας αν βρισκόταν στην αδύνατη πλευρά. Καλά έκαναν και το αφαίρεσαν, είπαμε να μάθουμε man-to-man με αρχές, όχι man-to-man αλά NBA. Που διάβασας για ζώνη;;;

smiley.gif

Τελείωσε ο πρώτος γύρος αισίως.....τι βλέπετε στο δευτερο;;;;;εγω είδα πολλά ματς και ξεχωρίζω 4 ομάδες...γαλατσι,Αμύντας,δούκας,Αγία Παρασκευή...
Gkos
Εχω εικόνα μόνο από τον όμιλο του Δούκα και των Μελισσίων και τον όμιλο της ΚΑΠ με την Ακαδημια.

Σιγουρα ο Δούκας και η ΚΑΠ είναι καλές ομάδες(καθοδηγούμενες από έναν. . . Αναστάση έκαστη),αλλά νομίζω ότι και η Ακαδημια με τα Μελισσια είναι εξίσου καλές.

Καλη επιτυχια σε όλα τα παιδιά!

ΑS1972 αναμένουμε αποτελέσματα και προκρισεις και απόλα ,από σενα.
Έχεις αναλαβειsmile.gif

Υ.γ
Να κανουμε και ενα thread για προμίνι ή ειναι too much λες; smile.gif
AS1972
QUOTE (Gkos @ Feb 18 2015, 12:21 ) *
Εχω εικόνα μόνο από τον όμιλο του Δούκα και των Μελισσίων και τον όμιλο της ΚΑΠ με την Ακαδημια.

Σιγουρα ο Δούκας και η ΚΑΠ είναι καλές ομάδες(καθοδηγούμενες από έναν. . . Αναστάση έκαστη),αλλά νομίζω ότι και η Ακαδημια με τα Μελισσια είναι εξίσου καλές.

Καλη επιτυχια σε όλα τα παιδιά!

ΑS1972 αναμένουμε αποτελέσματα και προκρισεις και απόλα ,από σενα.
Έχεις αναλαβειsmile.gif

Υ.γ
Να κανουμε και ενα thread για προμίνι ή ειναι too much λες; smile.gif


Το φτιάχνω τώρα...
το δεύτερο που λες, too much μου φαίνεται.. χαχαχα....



Με την ολοκλήρωση της πρώτης φάσης έχουμε...


1ος όμιλος
Γαλάτσι (αήττητο) και Απόλλων

2ος όμιλος
Δούκας και Μελίσσια

3ος όμιλος
Νικηφόρος (αήττητος) και Περιστέρι

4ος όμιλος
ΚΑΠ (Αγ. Παρασκευή) και BAC(Ακαδημία)

5ος όμιλος
Αμύντας και Ηλυσιακός

6ος όμιλος
Νέα Κηφισιά (αήττητη) και Ροδόπολη

7ος όμιλος
Κουκουβάουνες (αήττητες) και Εύνικος

8ος όμιλος
Μαρκόπουλο και Μεσόγεια

Δούκας, Μελίσσια, Νικηφόρος, ΚΑΠ, BAC, Κουκουβάουνες, νομίζω ξεχωρίζουν από όσο έχω δει και έχω μάθει,
χωρίς να θέλω να αδικήσω κάποιους.
Η προκύρυξη λέει νέα κλήρωση με 4 ομίλους των 4 και ο πρώτος στο φάιναλ φορ. Θα γίνει έτσι; Και αν ναι
με τυχαία κλήρωση; δλδ μπορεί πχ Μελίσσια και Δούκας να ναι ξανά μαζί; Άδικο μου φαίνεται, αν είναι έτσι.
Κάτι άκουσα για νοκάουτ παιχνίδια πρώτων-δεύτερων (όχι του ίδιου ομίλου φυσικά) για να μείνουν οι 16, 8.
Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο.... ;;;;
jhantzop
QUOTE(AS1972 @ Feb 18 2015, 13:17 ) *
...
Η προκύρυξη λέει νέα κλήρωση με 4 ομίλους των 4 και ο πρώτος στο φάιναλ φορ. Θα γίνει έτσι; Και αν ναι
με τυχαία κλήρωση; δλδ μπορεί πχ Μελίσσια και Δούκας να ναι ξανά μαζί; Άδικο μου φαίνεται, αν είναι έτσι.
Κάτι άκουσα για νοκάουτ παιχνίδια πρώτων-δεύτερων (όχι του ίδιου ομίλου φυσικά) για να μείνουν οι 16, 8.
Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο.... ;;;;


Από την πληροφόρηση που έχω, θα γίνουν 4 όμιλοι των 4 ομάδων. Τυχαία κλήρωση και ο πρώτος πάει final four. Η κλήρωση την Τετάρτη 25/2 και οι πρώτοι αγώνες το ΣΚ μετά από αυτήν (ενδέχεται να αλλάξει). Θα σας ενημερώσω για νεότερα.
Gkos
QUOTE (jhantzop @ Feb 18 2015, 17:37 ) *
Από την πληροφόρηση που έχω, θα γίνουν 4 όμιλοι των 4 ομάδων. Τυχαία κλήρωση και ο πρώτος πάει final four. Η κλήρωση την Τετάρτη 25/2 και οι πρώτοι αγώνες το ΣΚ μετά από αυτήν (ενδέχεται να αλλάξει). Θα σας ενημερώσω για νεότερα.


Θενξ.
Δεν βολευει εκείνο το ΣΚ ,έχουμε τα μπαραζ των παιδικοεφηβικών .
Να γίνει το μεθεπόμενο να προλάβουν οι ομάδες να δουν και κανά βίντεο των αντιπάλων,χοχο smiley.gif smiley.gif
Flinafim
QUOTE (jhantzop @ Feb 18 2015, 17:37 ) *
Από την πληροφόρηση που έχω, θα γίνουν 4 όμιλοι των 4 ομάδων. Τυχαία κλήρωση και ο πρώτος πάει final four. Η κλήρωση την Τετάρτη 25/2 και οι πρώτοι αγώνες το ΣΚ μετά από αυτήν (ενδέχεται να αλλάξει). Θα σας ενημερώσω για νεότερα.

Έμαθα ότι θα γίνει κλήρωση αλλά θα εξαιρούνται οι ομάδες που ήταν στον ίδιο όμιλο...το δικαιότερο θα ήταν να μπουν δυο πρώτοι με δυο δεύτερους....οψόμεθα...

QUOTE (AS1972 @ Feb 18 2015, 13:17 ) *
Το φτιάχνω τώρα...
το δεύτερο που λες, too much μου φαίνεται.. χαχαχα....



Με την ολοκλήρωση της πρώτης φάσης έχουμε...


1ος όμιλος
Γαλάτσι (αήττητο) και Απόλλων

2ος όμιλος
Δούκας και Μελίσσια

3ος όμιλος
Νικηφόρος (αήττητος) και Περιστέρι

4ος όμιλος
ΚΑΠ (Αγ. Παρασκευή) και BAC(Ακαδημία)

5ος όμιλος
Αμύντας και Ηλυσιακός

6ος όμιλος
Νέα Κηφισιά (αήττητη) και Ροδόπολη

7ος όμιλος
Κουκουβάουνες (αήττητες) και Εύνικος

8ος όμιλος
Μαρκόπουλο και Μεσόγεια

Δούκας, Μελίσσια, Νικηφόρος, ΚΑΠ, BAC, Κουκουβάουνες, νομίζω ξεχωρίζουν από όσο έχω δει και έχω μάθει,
χωρίς να θέλω να αδικήσω κάποιους.
Η προκύρυξη λέει νέα κλήρωση με 4 ομίλους των 4 και ο πρώτος στο φάιναλ φορ. Θα γίνει έτσι; Και αν ναι
με τυχαία κλήρωση; δλδ μπορεί πχ Μελίσσια και Δούκας να ναι ξανά μαζί; Άδικο μου φαίνεται, αν είναι έτσι.
Κάτι άκουσα για νοκάουτ παιχνίδια πρώτων-δεύτερων (όχι του ίδιου ομίλου φυσικά) για να μείνουν οι 16, 8.
Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο.... ;;;;
. Παίζεται για περιστέρι η ΑΕΚ περιστεριού....


QUOTE (Gkos @ Feb 18 2015, 12:21 ) *
Εχω εικόνα μόνο από τον όμιλο του Δούκα και των Μελισσίων και τον όμιλο της ΚΑΠ με την Ακαδημια.

Σιγουρα ο Δούκας και η ΚΑΠ είναι καλές ομάδες(καθοδηγούμενες από έναν. . . Αναστάση έκαστη),αλλά νομίζω ότι και η Ακαδημια με τα Μελισσια είναι εξίσου καλές.

Καλη επιτυχια σε όλα τα παιδιά!

ΑS1972 αναμένουμε αποτελέσματα και προκρισεις και απόλα ,από σενα.
Έχεις αναλαβειsmile.gif

Υ.γ
Να κανουμε και ενα thread για προμίνι ή ειναι too much λες; smile.gif

Εχω δει παιχνίδια όλων των ομίλων και προσυπογράφω...θα πρόσθετα και το γαλατσι που παρέλειψα προηγουμένως....Υ.Γ πολλοί αθλητές με εντυπωσίασαν αλλά το Νο19 του Δούκα με εξεπληξε(δεν ξερω αν τον λένε ανάσταση..χαχα)

QUOTE (Flinafim @ Feb 18 2015, 22:06 ) *
Έμαθα ότι θα γίνει κλήρωση αλλά θα εξαιρούνται οι ομάδες που ήταν στον ίδιο όμιλο...το δικαιότερο θα ήταν να μπουν δυο πρώτοι με δυο δεύτερους....οψόμεθα...

. Παίζεται για περιστέρι η ΑΕΚ περιστεριού....



Εχω δει παιχνίδια όλων των ομίλων και προσυπογράφω...θα πρόσθετα και το γαλατσι που παρέλειψα προηγουμένως....Υ.Γ πολλοί αθλητές με εντυπωσίασαν αλλά το Νο19 του Δούκα με εξεπληξε(δεν ξερω αν τον λένε ανάσταση..χαχα)

AS1972
QUOTE (Flinafim @ Feb 18 2015, 22:06 ) *
Έμαθα ότι θα γίνει κλήρωση αλλά θα εξαιρούνται οι ομάδες που ήταν στον ίδιο όμιλο...το δικαιότερο θα ήταν να μπουν δυο πρώτοι με δυο δεύτερους....οψόμεθα...

. Παίζεται για περιστέρι η ΑΕΚ περιστεριού....


Τίποτα δεν παίζεται... Η ΑΕΚ έχει όντως ένα ματς λιγότερο, όπως φαίνεται στη βαθμολογία,
αλλά ακόμα κι αν ισοβαθμήσει με το Περιστέρι, χάνει στο γκολ-αβερέιτζ... στα μεταξύ τους ματς δηλαδή...
Η ΑΕΚ νίκησε με 5, το Περιστέρι με 14...
Άρα... Περιστέρι...
Gkos
QUOTE (Flinafim @ Feb 18 2015, 22:08 ) *
Εχω δει παιχνίδια όλων των ομίλων και προσυπογράφω...θα πρόσθετα και το γαλατσι που παρέλειψα προηγουμένως....Υ.Γ πολλοί αθλητές με εντυπωσίασαν αλλά το Νο19 του Δούκα με εξεπληξε(δεν ξερω αν τον λένε ανάσταση..χαχα)


Αυτός ειναι.
Το τσέκαρα(όχι ότι χρειαζόταν δηλαδη) smile.gif


Υ.γ. Πως και εχεις δει παιγχνιδια ΜΙΝΙ(!!!) όλων των ομιλων;
Σορρυ δηλαδη που ρωταω. . .

Flinafim
QUOTE (Gkos @ Feb 19 2015, 00:02 ) *
Αυτός ειναι.
Το τσέκαρα(όχι ότι χρειαζόταν δηλαδη) smile.gif


Υ.γ. Πως και εχεις δει παιγχνιδια ΜΙΝΙ(!!!) όλων των ομιλων;
Σορρυ δηλαδη που ρωταω. . .

Κανένα προβλημα για την ερώτηση...με ενδιαφέρει, έλειπα στο εξωτερικό και τώρα που γύρισα εχω όρεξη και ελεύθερο χρόνο..οπότε..πεδίον δόξης Λαμπρόν..το ίδιο κάνω και στην Αμερική επαγγελματικά όμως...εδώ περνάω την ώρα μου και χαίρομαι για το επίπεδο του μπασκετ στην ελλαδα...
doctor_dru
QUOTE (AS1972 @ Feb 18 2015, 22:10 ) *
Τίποτα δεν παίζεται... Η ΑΕΚ έχει όντως ένα ματς λιγότερο, όπως φαίνεται στη βαθμολογία,
αλλά ακόμα κι αν ισοβαθμήσει με το Περιστέρι, χάνει στο γκολ-αβερέιτζ... στα μεταξύ τους ματς δηλαδή...
Η ΑΕΚ νίκησε με 5, το Περιστέρι με 14...
Άρα... Περιστέρι...

3 ήττες η Αεκ,4 το Περιστέρι οπότε σε περίπτωση νίκης της Αεκ απέναντι στον (αήττητο)Νικηφόρο δεν έχουμε ισοβαθμία και περνά η Αεκ.Στην περίπτωση που επικρατήσει ο Νικηφόρος,έχουμε ισοβαθμία και προκρίνεται το Περιστέρι όπως αναφέρει παραπάνω ο AS1972.
Βάση εικόνας και πληροφοριών που έχω και γω Δούκας, ΚΑΠ, Κουκουβάουνες, Μελίσσια, Νικηφόρος και Αμύντας είναι αρκετά καλές ομάδες.Μένει να το δούμε και στην Β'φάση που θα είναι πιο ενδιαφέρουσα
doctor_dru
QUOTE (doctor_dru @ Feb 19 2015, 01:38 ) *
3 ήττες η Αεκ,4 το Περιστέρι οπότε σε περίπτωση νίκης της Αεκ απέναντι στον (αήττητο)Νικηφόρο δεν έχουμε ισοβαθμία και περνά η Αεκ.Στην περίπτωση που επικρατήσει ο Νικηφόρος,έχουμε ισοβαθμία και προκρίνεται το Περιστέρι όπως αναφέρει παραπάνω ο AS1972.
Βάση εικόνας και πληροφοριών που έχω και γω Δούκας, ΚΑΠ, Κουκουβάουνες, Μελίσσια, Νικηφόρος και Αμύντας είναι αρκετά καλές ομάδες.Μένει να το δούμε και στην Β'φάση που θα είναι πιο ενδιαφέρουσα

+ΑΕΝΚ
AS1972
Σωστή επισήμανση για Περιστέρι και ΑΕΚ Περιστερίου. Νόμιζα οτι είχαν 2 βαθμούς διαφορά,
ενώ έχουν έναν.... άρα είναι όπως τα λέτε....
Gkos
Χαμός με τα μίνια!
ΑS1972,να κάνουμε και ένα με τα προμίνι να μαζέψουμε όλο το χαρτι!!!
(Να γραφουμε και για τους ρεφ ,ξερεις εσύ,χαχα! )
AS1972
E, είπαμε, όχι!!!! χαχαχα
Gkos
Αμα κερδίσει το Μαρούσι τον Δούκα ,θα κανουμε.
Αν όχι,τουμπεκί ψιλοκομμενοsmile.gif smile.gif
Flinafim
QUOTE (AS1972 @ Feb 18 2015, 22:10 ) *
Τίποτα δεν παίζεται... Η ΑΕΚ έχει όντως ένα ματς λιγότερο, όπως φαίνεται στη βαθμολογία,
αλλά ακόμα κι αν ισοβαθμήσει με το Περιστέρι, χάνει στο γκολ-αβερέιτζ... στα μεταξύ τους ματς δηλαδή...
Η ΑΕΚ νίκησε με 5, το Περιστέρι με 14...
Άρα... Περιστέρι...

Κι όμως παίζεται....άσε που ο νικηφόρος ειναι αδιάφορος....αν νικήσει η ΑΕΚ περνάει αυτη....
Flinafim
QUOTE (doctor_dru @ Feb 19 2015, 01:54 ) *
+ΑΕΝΚ

Συμφωνώ για νέα Κηφισιά ....Κουκουβάουνες σε πολυ αδύναμο όμιλο... Τα μελίσσια δεν ήταν καλύτερα απο το Μαρούσι που έμεινε έξω....συνοψίζω σε Κηφισιά,γαλατσι,Αμύντα,Αγία Παρασκευή και δούκα...τα δίνω ως προγνωστικά για το final 4....
jhantzop
QUOTE(Flinafim @ Feb 19 2015, 21:43 ) *
... Τα μελίσσια δεν ήταν καλύτερα απο το Μαρούσι που έμεινε έξω....


Δεν θα ξαναγίνει :-P
Flinafim
QUOTE (jhantzop @ Feb 19 2015, 22:22 ) *
Δεν θα ξαναγίνει :-P

Να μείνει έξω το Μαρούσι απο τα μελίσσια;;;χαχα...σωστός...
Gkos
QUOTE (Flinafim @ Feb 19 2015, 21:43 ) *
Συμφωνώ για νέα Κηφισιά ....Κουκουβάουνες σε πολυ αδύναμο όμιλο... Τα μελίσσια δεν ήταν καλύτερα απο το Μαρούσι που έμεινε έξω....συνοψίζω σε Κηφισιά,γαλατσι,Αμύντα,Αγία Παρασκευή και δούκα...τα δίνω ως προγνωστικά για το final 4....


Πες τα ρε φιλε,πες τα!!

Αν αυτός ο Χαντζόπουλος δεν είχε κάνει τις παρασκηνιακές ζυμώσεις ,θα είχε προκριθεί η Μαρουσάραsmile.gif




QUOTE (jhantzop @ Feb 19 2015, 22:22 ) *
Δεν θα ξαναγίνει :-P




Ε γι αυτό το τονιζουμε,να μην ξαναγινειsmile.gif

Βασικα επειδή καλη η πλάκα,αλλά κανείς θα τα πιστέψει,δικαια πηραν την δευτερη θεση τα Μελισσια ,και το λέω έχοντας δει αρκετά ματς του ομιλου.
Ηταν καποια ματς ντέρμπι έτυχε να τα χάσει στις λεπτομέρειες το Μαρουσι, τι να γίνει,τα έχει ο αθλητισμός(και η ζωή γενικότερα).

Επισης ας χαλαρώσουμε λίγο για τα φαβορί κλπ,μιλάμε για 12χρονα παιδακια που ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να τα ενδιαφερει αυτη καθαυτη η νίκη,αλλά να περασουν καλα και να μαθουνsmile.gif

Υ.γ


Flinafim σου έχω στείλει μηνυμα από προχτες.
Πάνω δεξια ειναι τα μηνυματα αν κοιταξειςsmile.gif



(Γιαννη ,το 50ρικο που μου έταξες πότε θα το πάρω; )
AS1972
QUOTE (Flinafim @ Feb 19 2015, 21:24 ) *
Κι όμως παίζεται....άσε που ο νικηφόρος ειναι αδιάφορος....αν νικήσει η ΑΕΚ περνάει αυτη....


Ναι, το έχω διορθώσει παραπάνω... αν διαβάζεις, θα το δεις...
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Feb 20 2015, 00:52 ) *
Επισης ας χαλαρώσουμε λίγο για τα φαβορί κλπ,μιλάμε για 12χρονα παιδακια που ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να τα ενδιαφερει αυτη καθαυτη η νίκη,αλλά να περασουν καλα και να μαθουνsmile.gif


Αυτό...

QUOTE(Gkos @ Feb 20 2015, 00:52 ) *
(Γιαννη ,το 50ρικο που μου έταξες πότε θα το πάρω; )


Τι εννοείς; Ποιο 50άρικο;;;
Gkos
QUOTE (jhantzop @ Feb 20 2015, 10:34 ) *
Τι εννοείς; Ποιο 50άρικο;;;



Για να υποστηριξω τα δικαια των Μελισσιων smile.gif
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Feb 20 2015, 11:02 ) *
Για να υποστηριξω τα δικαια των Μελισσιων smile.gif


!!!
Flinafim
QUOTE (AS1972 @ Feb 20 2015, 08:55 ) *
Ναι, το έχω διορθώσει παραπάνω... αν διαβάζεις, θα το δεις...

Δεν το πρόσεξα αγαπητέ...σορρυ

QUOTE (Gkos @ Feb 20 2015, 00:52 ) *
Πες τα ρε φιλε,πες τα!!

Αν αυτός ο Χαντζόπουλος δεν είχε κάνει τις παρασκηνιακές ζυμώσεις ,θα είχε προκριθεί η Μαρουσάραsmile.gif








Ε γι αυτό το τονιζουμε,να μην ξαναγινειsmile.gif

Βασικα επειδή καλη η πλάκα,αλλά κανείς θα τα πιστέψει,δικαια πηραν την δευτερη θεση τα Μελισσια ,και το λέω έχοντας δει αρκετά ματς του ομιλου.
Ηταν καποια ματς ντέρμπι έτυχε να τα χάσει στις λεπτομέρειες το Μαρουσι, τι να γίνει,τα έχει ο αθλητισμός(και η ζωή γενικότερα).

Επισης ας χαλαρώσουμε λίγο για τα φαβορί κλπ,μιλάμε για 12χρονα παιδακια που ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να τα ενδιαφερει αυτη καθαυτη η νίκη,αλλά να περασουν καλα και να μαθουνsmile.gif

Υ.γ


Flinafim σου έχω στείλει μηνυμα από προχτες.
Πάνω δεξια ειναι τα μηνυματα αν κοιταξειςsmile.gif



(Γιαννη ,το 50ρικο που μου έταξες πότε θα το πάρω; )
. Συμφωνώ και υπερθεματίζω...για την κουβεντούλα τα κάνουμε όλα...και τα προγνωστικά για erectio cogitationis γίνονται....απο αυτο τον όμιλο είδα 4 ματς μονο.οποτε γνωρίζεις εκ των πραγμάτων περισσότερα...το πάνω δεξιά με τα μηνύματα δεν εννόησα....αν μπορεις διευκρίνισε....
Gkos
Το βρηκες,το βρηκεςsmile.gif

Καλα και γω δεν ειδα ατελειωτα ,τα ντερμπι ειδα,συν 2-3 χυμαsmile.gif
Flinafim
QUOTE (Gkos @ Feb 20 2015, 19:32 ) *
Το βρηκες,το βρηκεςsmile.gif

Καλα και γω δεν ειδα ατελειωτα ,τα ντερμπι ειδα,συν 2-3 χυμαsmile.gif

Μήπως ξερεις αν μπορώ να βρω στατιστικα ατομικά;;;;μπας και....δύσκολο για ελλαδα αλλά το διερευνώ....
Gkos
QUOTE (Flinafim @ Feb 20 2015, 19:48 ) *
Μήπως ξερεις αν μπορώ να βρω στατιστικα ατομικά;;;;μπας και....δύσκολο για ελλαδα αλλά το διερευνώ....


Lol !!!


Flinafim
QUOTE (Gkos @ Feb 20 2015, 20:31 ) *
Lol !!!

Κατάλαβα!!!ζυμαρικο!!!!!χαχα...τουλάχιστον το ποτε αρχίζει ο επόμενος γύρος;;;;απο την εσκα δεν βρίσκω άκρη....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.