Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΕΣΚΑ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Gkos
QUOTE (Gkos @ Apr 5 2015, 16:17 ) *
Μετά το ματς είχαμε πανηγύρι από τα παιδιά του Αμυντα με συνθήματα "στο φαιναλ φορ ερχόμαστε να σας διαλύσουμε" και τους γονεις με τις κάμερες να καταγράφουν.
Ούτε όταν ήρθε η Lady Gaga τόσες κάμερες smile.gif


https://youtu.be/J_LJ2giLjCY

storm2


Εντελώς διαφορετικό κλίμα στο Κλειστό Αγ.Βαρβάρας στον τελευταίο αγώνα του Νικηφόρου με το Μαρκόπουλο. Πριν ξεκινήσει ο αγώνας της Κυριακής, οι αθλητές του Νικηφόρου μοίρασαν πασχαλινά αυγά, στους αθλητές του Μαρκόπουλου.
http://omadanet.gr/nefo-nikiforos/2015/04/06/markop-2/
Gkos
Μια χαρά ήταν το κλιμα σε όλα τα γήπεδα.
Καλά κάνανε και πανηγύρισαν τα παιδιά του Αμυντα ,καλά κάνατε και σεις και μοιράσατε αυγαsmile.gif
Και το Σαββάτο που ηρθα,μπορει μπάσκετ να μην είδα,αλλα το κλίμα ήταν μια χαρα.

Flinafim
QUOTE (Gkos @ Apr 5 2015, 16:17 ) *
Να πω δυο λόγια για το ματς που παρευρεθηκα φίλε storm2 .

Αμύντας-ΑΕΚ Περιστεριου 1 (+6)

Ο Αμυντας πήρε από την αρχή το προβάδισμα ,στο ημίχρονο ηταν στο +13 (34-21) .

Οι φιλοξενούμενοι μειωσαν στους 6 καπου(δεν ειχαμε πίνακα) ,ο Αμυντας ξαναμεγαλωσε την διαφορά στους 13-14 ,στα τελευταια 5-6 λεπτά η ΑΕΚ έτρεξε ενα 9-0 (ειχε ευκαιριες και για παραπανω) αλλα δεν προλαβαινε για την ολικη επαναφορά(δεν ξέρω αν της έφτανε και απλη νικη να ειμαι ειλικρινης).

Για παιδια προφανώς δημόσια δεν θα γράψω τίποτα.

Μετά το ματς είχαμε πανηγύρι από τα παιδιά του Αμυντα με συνθήματα "στο φαιναλ φορ ερχόμαστε να σας διαλύσουμε" και τους γονεις με τις κάμερες να καταγράφουν.
Ούτε όταν ήρθε η Lady Gaga τόσες κάμερες smile.gif

Στα μικρά μικρά:

*Πολυς κόσμος στο κλειστό της ΠΥΡΚΑΛ και ιδιαιτερα εκδηλωτικος(προς τα παιδιά,τους ρεφ κλπ,τα γνωστά.).

*Δυο ρεφ ,ένεκα της κρισιμότητος του αγώνα.

*Δυο καμερες κατέγραφαν τον αγώνα.

*Η ΑΕΚ είχε διαφημιση στην φανελλα μπρος και πισω.
Για μίνι,μένω άφωνος.

*Αρνητική εντύπωση μου έκανε ότι η κάθε ομαδα κατέβηκε με 10αδα.
Να ήταν συμφωνία των ομάδων(χλωμό),να μην είχαν αλλους παίκτες(χλωμότατο ,μιας και υπηρχαν αρκετοι με πολιτικά) ή να έγινε για λόγους που φανταζόμαστε όλοι.
Για όποιον λόγο και να εγινε,δεν ήταν ωραια εικόνα.

Να δώσω και προβλέψεις μιας και φτάσαμε ως το f4 ,θα κάνω μια εξαιρεσηsmile.gif

Αν οι διασταυρώσεις ειναι όπως τις είπε ο storm2 ,
έχουμε Νικηφόρο-Αμυντα ,και λέω ασσο ευκολα/δύσκολα και ΚΑΠ-Μελίσσια/ΑΕΝΚ όπου λεω ΚΑΠ εύκολα.

Τελικό ΚΑΠ-Νικηφόρο λέω ΚΑΠ αρκετά εύκολα.


Οσοι με παρακολουθείτε στα αλλα thread ξέρετε πως έτσι θα γινουν αφού τα είπα έτσιsmile.gif χαχαsmile.gif

Περιμένω γερό χώσιμο από λατρεμένο basket_view ως το βραδυ.
προσυπογραφω απολύτως....ο Αμύντας εχει κάποιες ελπιδες λογω ύψους αλλα η σαντα προηγείται...την υπέρβαση πάντως την εκαναν τα μελίσσια....συνελοντι ειπείν στο f4 ολα γινονται...οπως στο ncaa...
storm2


Στην Αγ.Βαρβάρα το Final4 ΜΙΝΙ της ΕΣΚΑ. Δείτε εδώ το πρόγραμμα.
http://omadanet.gr/nefo-nikiforos/2015/04/07/final4-2/
Flinafim
αλλαζει καπως τις ισοροπιες αυτο...θα το χτυπησει δυνατα ο νικηφορος....
Gkos
Δεν ξέρω γιατι,ημουνα σιγουρος.
Ολα στημένα ,χαχα smile.gif
storm2
Προς ενημέρωσή σας (όσοι δεν το γνωρίζουν) το Final4 έπρεπε να γίνει στην έδρα ομάδας που θα συμμετέχει στο Final4. 3 από τις 4 ομάδες δήλωσαν συμμετοχή. Εγινε κλήρωση.

Καλή επιτυχία στις ομάδες, να νικήσει ο καλύτερος!
Gkos
QUOTE (storm2 @ Apr 7 2015, 15:03 ) *
Προς ενημέρωσή σας (όσοι δεν το γνωρίζουν) το Final4 έπρεπε να γίνει στην έδρα ομάδας που θα συμμετέχει στο Final4. 3 από τις 4 ομάδες δήλωσαν συμμετοχή. Εγινε κλήρωση.

Καλή επιτυχία στις ομάδες, να νικήσει ο καλύτερος!



Προφανώς και το έγραψα για πλάκα.
Προφανώς.
Αν και ήμουνα σίγουρος ότι θα διοργανώσετε εσεις.
Δεν ξέρω γιατί. smile.gif
Και υπέθετα οτι ο Αμύντας δεν θα δηλώσει συμμετοχή, λόγω γηπέδου.
Έπεσα μέσα;

Επισης ημουνα (και ειμαι ακόμα) σιγουρος ότι θα το παρει η ΚΑΠ το κύπελλο, και θα είναι ωραιος τελικός.

Πότε είναι;

AS1972
QUOTE (Gkos @ Apr 7 2015, 16:08 ) *
Πότε είναι;


To σ/κ μετά το Πάσχα...
storm2
QUOTE (Gkos @ Apr 7 2015, 16:08 ) *
Και υπέθετα οτι ο Αμύντας δεν θα δηλώσει συμμετοχή, λόγω γηπέδου.
Έπεσα μέσα;

Επισης ημουνα (και ειμαι ακόμα) σιγουρος ότι θα το παρει η ΚΑΠ το κύπελλο, και θα είναι ωραιος τελικός.

Πότε είναι;


στο γηπεδο μεσα επεσες...
το προγραμμα ειναι εδω http://omadanet.gr/nefo-nikiforos/2015/04/07/final4-2
Gkos
QUOTE (storm2 @ Apr 7 2015, 16:47 ) *
στο γηπεδο μεσα επεσες...
το προγραμμα ειναι εδω http://omadanet.gr/nefo-nikiforos/2015/04/07/final4-2



Πέφτω ποτέ έξω για να πέσω τώρα;; smile.gif

Αρχιζω να ανησυχω .
Εχω κληρονομικό χαρισμα και δεν το εκμεταλλευομαιsmile.gif

Καλη επιτυχια σε όλα τα παιδιά.
Θα τα πουμε από κοντά smile.gif

Θα φέρω και basket_view .
Να μας κερασετε γλυκάκια όμως.

Εχω αδυναμία στα εκλεράκια ενημερωνω. smiley.gif
Gkos
.
jhantzop
QUOTE(storm2 @ Apr 7 2015, 15:03 ) *
Προς ενημέρωσή σας (όσοι δεν το γνωρίζουν) το Final4 έπρεπε να γίνει στην έδρα ομάδας που θα συμμετέχει στο Final4. 3 από τις 4 ομάδες δήλωσαν συμμετοχή. Εγινε κλήρωση.

Καλή επιτυχία στις ομάδες, να νικήσει ο καλύτερος!



Τι ώρα έγινε η κλήρωση; ήταν εκπρόσωποι Νικηφορου και ΚΑΠ; Εγώ όταν πήγα, είχε ήδη γίνει και δεν τους πρόλαβα να μιλήσουμε.

Καλή επιτυχία σε όλους!
storm2
QUOTE (jhantzop @ Apr 7 2015, 19:03 ) *
Τι ώρα έγινε η κλήρωση; ήταν εκπρόσωποι Νικηφορου και ΚΑΠ; Εγώ όταν πήγα, είχε ήδη γίνει και δεν τους πρόλαβα να μιλήσουμε.

Καλή επιτυχία σε όλους!


του νικηφορου ηταν, για τους αλλους δεν γνωριζω επειδη δεν πηγα.

QUOTE (Gkos @ Apr 7 2015, 17:31 ) *
Θα τα πουμε από κοντά smile.gif

Θα φέρω και basket_view .
Να μας κερασετε γλυκάκια όμως.

Εχω αδυναμία στα εκλεράκια ενημερωνω. smiley.gif


u r welcome!
doctor_dru
QUOTE (Gkos @ Apr 5 2015, 16:17 ) *
Να πω δυο λόγια για το ματς που παρευρεθηκα φίλε storm2 .

Αμύντας-ΑΕΚ Περιστεριου 1 (+6)

Ο Αμυντας πήρε από την αρχή το προβάδισμα ,στο ημίχρονο ηταν στο +13 (34-21) .

Οι φιλοξενούμενοι μειωσαν στους 6 καπου(δεν ειχαμε πίνακα) ,ο Αμυντας ξαναμεγαλωσε την διαφορά στους 13-14 ,στα τελευταια 5-6 λεπτά η ΑΕΚ έτρεξε ενα 9-0 (ειχε ευκαιριες και για παραπανω) αλλα δεν προλαβαινε για την ολικη επαναφορά(δεν ξέρω αν της έφτανε και απλη νικη να ειμαι ειλικρινης).

Για παιδια προφανώς δημόσια δεν θα γράψω τίποτα.

Μετά το ματς είχαμε πανηγύρι από τα παιδιά του Αμυντα με συνθήματα "στο φαιναλ φορ ερχόμαστε να σας διαλύσουμε" και τους γονεις με τις κάμερες να καταγράφουν.
Ούτε όταν ήρθε η Lady Gaga τόσες κάμερες smile.gif

Στα μικρά μικρά:

*Πολυς κόσμος στο κλειστό της ΠΥΡΚΑΛ και ιδιαιτερα εκδηλωτικος(προς τα παιδιά,τους ρεφ κλπ,τα γνωστά.).

*Δυο ρεφ ,ένεκα της κρισιμότητος του αγώνα.

*Δυο καμερες κατέγραφαν τον αγώνα.

*Η ΑΕΚ είχε διαφημιση στην φανελλα μπρος και πισω.
Για μίνι,μένω άφωνος.

*Αρνητική εντύπωση μου έκανε ότι η κάθε ομαδα κατέβηκε με 10αδα.
Να ήταν συμφωνία των ομάδων(χλωμό),να μην είχαν αλλους παίκτες(χλωμότατο ,μιας και υπηρχαν αρκετοι με πολιτικά) ή να έγινε για λόγους που φανταζόμαστε όλοι.
Για όποιον λόγο και να εγινε,δεν ήταν ωραια εικόνα.

Να δώσω και προβλέψεις μιας και φτάσαμε ως το f4 ,θα κάνω μια εξαιρεσηsmile.gif

Αν οι διασταυρώσεις ειναι όπως τις είπε ο storm2 ,
έχουμε Νικηφόρο-Αμυντα ,και λέω ασσο ευκολα/δύσκολα και ΚΑΠ-Μελίσσια/ΑΕΝΚ όπου λεω ΚΑΠ εύκολα.

Τελικό ΚΑΠ-Νικηφόρο λέω ΚΑΠ αρκετά εύκολα.


Οσοι με παρακολουθείτε στα αλλα thread ξέρετε πως έτσι θα γινουν αφού τα είπα έτσιsmile.gif χαχαsmile.gif

Περιμένω γερό χώσιμο από λατρεμένο basket_view ως το βραδυ.

Ας πω 2 λόγια και γω μιας και παρευρέθηκα στο ματς.

Δυνατά ξεκίνησε ο Αμύντας και πήρε το προβάδισμα,σε αντίθεση με την Αεκ που άργησε να "μπει" στο ματς.Πολύ καλό πρώτο 10λεπτο για τους γηπεδούχους που έκλεισαν με την διαφορά στο +9.
Οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν βελτιώμενοι στο 2ο 10λεπτο και έκλεισαν λίγο την ψαλίδα αλλά το ξέσπασμα του Αμύντα στο τελευταίο 2λεπτο και το τρίποντο με την λήξη έστειλε τον Αμύντα στο +13.

Στο 2ο ημίχρονο όπως τα είπε παραπάνω ο Gkos,η Αεκ προσπάθησε 2 φορές για την ανατροπή φέρνοντας το ματς στους 4-5 πόντους,με αποκορύφωμα το ξέσπασμα στο τελευταίο 5λεπτο αλλά δεν τα κατάφερε.

Συγχαρητήρια και στις 2 ομάδες,δυνατό το ματς με αρκετή ένταση και καλή συνέχεια στον Αμύντα στο final 4.
Πολύ μικρές οι διαφορές των ομάδων στον συγκεκριμένο όμιλο,Κουκουβάουνες και Αεκ Περιστερίου παρουσιάστηκαν εξίσου ανταγωνιστικοί με τον Αμύντα και όλα τα μεταξύ τους κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.

Συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες και κυρίως στις 4 που συνεχίζουν!Ας κάνω και εγώ μια πρόβλεψη μιας και ζήλεψα tongue.gif

Νικηφόρος - Αμύντας ελαφρύ προβάδισμα στον γηπεδούχο που μου μοιάζει πιο ομάδα αλλά ο Αμύντας έχει κορμιά
ΚΑΠ - Μελίσσια άσσος αλλά πιστεύω τα Μελίσσια θα ναι ανταγωνιστικά

Στον τελικό προβάδισμα η ΚΑΠ και για τρίτη θέση μικρό προβάδισμα σε Αμύντα
storm2
οι αγωνες της τελικης φασης απο την εσκα

http://eska.gr/?page_id=4334
AS1972
QUOTE (storm2 @ Apr 9 2015, 16:08 ) *
οι αγωνες της τελικης φασης απο την εσκα

http://eska.gr/?page_id=4334



Καλό θα ταν πάντως να υπάρχουν από την αρχή και οι ώρες των τελικών... εκτός αν και το ίδιο το γήπεδο (ο Νικηφόρος εν προκειμένω) δεν ξέρει πότε έχει κενές ώρες... βέβαια αν δεν ξέρει, πως δηλώνει για διοργανωτής, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
Θέλω να πω δλδ επειδή έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο και σε άλλα φάιναλ φορ και σε άλλες χρονιές, ακόμα και αλλαγή γηπέδου έχει γίνει, δλδ αλλού το Σάββατο οι ημιτελικοί κι αλλού οι τελικοί την Κυριακή καλό θα είναι κάθε ομάδα που θέλει να παίρνει το φάιναλ φορ να δηλώνει στην έσκα με ακριβεία το πρόγραμμα, πότε θα γίνουν οι ημιτελικοί το σάββατο και πότε οι τελικοί την κυριακή... ξέρω τι θα πει ο Gkos βέβαια για την οργάνωση της εσκα... και έχει και δίκιο εδώ που τα λέμε..
storm2
QUOTE (AS1972 @ Apr 9 2015, 16:28 ) *
Καλό θα ταν πάντως να υπάρχουν από την αρχή και οι ώρες των τελικών... εκτός αν και το ίδιο το γήπεδο (ο Νικηφόρος εν προκειμένω) δεν ξέρει πότε έχει κενές ώρες... βέβαια αν δεν ξέρει, πως δηλώνει για διοργανωτής, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
Θέλω να πω δλδ επειδή έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο και σε άλλα φάιναλ φορ και σε άλλες χρονιές, ακόμα και αλλαγή γηπέδου έχει γίνει, δλδ αλλού το Σάββατο οι ημιτελικοί κι αλλού οι τελικοί την Κυριακή καλό θα είναι κάθε ομάδα που θέλει να παίρνει το φάιναλ φορ να δηλώνει στην έσκα με ακριβεία το πρόγραμμα, πότε θα γίνουν οι ημιτελικοί το σάββατο και πότε οι τελικοί την κυριακή... ξέρω τι θα πει ο Gkos βέβαια για την οργάνωση της εσκα... και έχει και δίκιο εδώ που τα λέμε..


Δεν τίθεται κανένα θέμα μη διαθεσιμότητας του Κλειστού για την συγκεκριμένη διοργάνωση.
Απλά η ΕΣΚΑ περίμενε και το τυπικό ΟΚ από τον Δήμο για τις extra ώρες. (ζητήθηκαν από την ΕΣΚΑ).

Το πρόγραμμα υπάρχει εδώ:
http://omadanet.gr/nefo-nikiforos/2015/04/07/final4-2/

storm2
Χρονια πολλα σε ολους.

Το ερχομενο ΣΚ, η τελικη φαση του ΜΙΝΙ (ηλικιες 2002) θα γινει στο κλειστο Αγ.Βαρβαρας. Συμμετεχουν οι ομαδες Αμυντας, Μελισσια, ΚΑΠ και Νικηφορος. Καλους αγωνες να εχουμε!

Για την ιστορια, στο προηγουμενο final4 των 2002 της ΕΣΚΑ (Μάρτιος 2013) συμμετειχαν οι ομαδες (Ολυμπιαδα Παπαγου, Κουκουβαουνες, Νικηφορος, Ακαδημια). Η ομαδα του Παπαγου νικησε στον τελικο τους Κουκουβαουνες, ενω ο Νικηφορος στον μικρο τελικο επικρατησε της Ακαδημιας.

storm2
.
storm2
O ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ, με μεγάλη χαρά σας προσκαλεί, στην Τελική Φάση (Final 4) της ΕΣΚΑ για τα ΜΙΝΙ αγόρια, που θα διεξαχθεί για πρώτη φορά στην Αγ.Βαρβάρα, το Σάββατο και την Κυριακή, 18 και 19 Απριλίου, στο Κλειστό «Νίκης 2ου Λυκείου» – οδός Σιπύλου 16.

Σας περιμένουμε όλους στη γιορτή του Μπάσκετ, να στηρίξουμε τις διαγωνιζόμενες ομάδες και να ζήσουμε από κοντά τον παλμό των αγώνων!

http://omadanet.gr/nefo-nikiforos/2015/04/16/final4-3/

Flinafim
επισης....ωραιο και αμφιρροπο τοτε το f4....σε αυτο συνετελεσε οτι εγινε και σε ουδετερη εδρα...και αυτο κατα τη γνωμη μου θα επρεπε να γινει και φετος...ελπιζω να εξελιχτουν ολα καλα και λυπαμαι που δεν ειμαι ελλαδα να το παρακολουθησω...ευχομαι να ανεβουν στο διαδικτυο τα παιγνιδια...

καλη επιτυχια στους διοργανωτες...ωραια αφισσα promotion....και εις ανωτερα...
Gkos
Πρώτη φιναλιστ η ΚΑΠ.

ΚΑΠ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ

56-45

(18-8,31-17,48-30,56-45)


Χωρίς να πιεστεί ιδιαίτερα η ΚΑΠ πήρε μια εύκολη νίκη,και σφράγισε το εισητήριο της για τον αυριανό τελικό.
Τα Μελισσια ξεκίνησαν πολύ μουδιασμένα ,και χάσανε από νωρις την επαφη με το σκορ.

Πριν λιγο ξεκίνησε ο 2ρος ημιτελικός που ευελπιστουμε σε καλυτερο θέαμα.
storm2
Στο ημιχρονο του 2ου ημιτελικου, νικηφορος-αμυντας 32-32.
storm2
Ντερμπι ο β ημιτελικος ,41-41 τελειωσε η τριτη περιοδος
storm2
49-43 στον τελικο ο νικηφορος! Μπραβο στον αμυντα.
storm2


Φώτο από τον αγώνα ΚΑΠ - Μελίσσια 56-45 (18-8, 13-9, 17-13, 8-15)
http://omadanet.gr/nefo-nikiforos/2015/04/18/kap/
jhantzop
QUOTE(Flinafim @ Apr 16 2015, 15:59 ) *
...
καλη επιτυχια στους διοργανωτες...ωραια αφισσα promotion....και εις ανωτερα...


Όντως η αφίσα αρκετά καλή... αλλά μείναμε μόνο σε αυτό... όταν παίρνεις μία τέτοια διοργάνωση, κάνεις και το κάτι παραπάνω... θα τα πουμε αύριο μετά τους τελικούς.

Καλή επιτυχία στις ομάδες.
storm2


Δείτε εδώ φώτο από τον αγώνα Νικηφόρος – Αμύντας: 49-43 (21-17, 11-15, 9-9, 8-2)
http://omadanet.gr/nefo-nikiforos/2015/04/18/imit/
Gkos
QUOTE (jhantzop @ Apr 18 2015, 23:17 ) *
Όντως η αφίσα αρκετά καλή... αλλά μείναμε μόνο σε αυτό... όταν παίρνεις μία τέτοια διοργάνωση, κάνεις και το κάτι παραπάνω... θα τα πουμε αύριο μετά τους τελικούς.

Καλή επιτυχία στις ομάδες.



Και γω εχω παραπονα από την διοργάνωση,αλλά ας μην γκρινιαζουμε.


Μπραβο σε όλα τα παιδιά,να δουμε ωραιους αγώνες αύριο.


*Τριτη θέση βλεπω να πηγαίνει σε ομάδα που έχει πορτοκαλι εμφανιση.
Αλλα μιας και αμφότερες έχουν πορτοκαλί,να πω τον Αμυντα.
Για τελικό εχουμε πει πακέτο με ημιτελικούς.
storm2
QUOTE (Gkos @ Apr 18 2015, 23:52 ) *
Και γω εχω παραπονα από την διοργάνωση,αλλά ας μην γκρινιαζουμε.


Μπραβο σε όλα τα παιδιά,να δουμε ωραιους αγώνες αύριο.


*Τριτη θέση βλεπω να πηγαίνει σε ομάδα που έχει πορτοκαλι εμφανιση.
Αλλα μιας και αμφότερες έχουν πορτοκαλί,να πω τον Αμυντα.
Για τελικό εχουμε πει πακέτο με ημιτελικούς.


παντως η ομαδα του αμυντα θα κατεβει με αλλον προπονητη αυριο...
jhantzop
QUOTE(storm2 @ Apr 19 2015, 00:40 ) *
παντως η ομαδα του αμυντα θα κατεβει με αλλον προπονητη αυριο...


Πως κι έτσι;
Gkos
QUOTE (storm2 @ Apr 19 2015, 00:40 ) *
παντως η ομαδα του αμυντα θα κατεβει με αλλον προπονητη αυριο...




Αλλο και τούτο;

Λες να παω κουβα;
storm2
QUOTE (jhantzop @ Apr 19 2015, 01:07 ) *
Πως κι έτσι;

ας σταθουμε στο γεγονος οτι ο αμυντας θα εχειι αλλον προπονητη στον Μικρο Τελικο.

Επειδη σεβομαι τους ανθρωπους του αμυντα και την ομαδα, δεν θα ηθελα να αναφερθω σε θεματα που αφορουν τα εσωτερικα του Συλλογου. Τα εν οικω μη εν δημω...

Καλη συνεχεια σε ολους !!
Gkos
Δεν πειράζει,είχε και βοηθό ( ; ) ,πολυ ενεργό είδα smile.gif
Gkos
Μελλισια-Αμυντας 62-57 (25-31)


Μετά από ένα πολύ ωραιο(το καλυτερο του διημερου) ματς (σε εξελιξη αλλα και σε εικόνα) τα Μελισσια νικησαν και πήραν το χαλκινο μεταλλιο(και με έστειλαν και κουβα-δεν πειραζει θα ρεφαρω με ΚΑΠsmile.gif ).
Η επικρατηση της ομαδας των ΒΠ στηριχθηκε στην τριτη περίοδο,που με επιμέρους 22-14(και πολλα τριποντα),μετετρεψε το -6 του ημιχρονου(και -9 αργότερα) σε 47-45 και εβαλε τις βασεις για την νικη.
Τώρα κανονικά εδω ειναι που γράφω ποιοι ξεχώρισαν,αλλα το αφηνω.



*Στον πάγκο του Αμυντα ήταν κανονικά ο προπονητής(ο βοηθός έλειπε),ενώ στο παρκέ η αγαπημένη διαιτητης του Γιάννη.
Gkos
ΚΑΠ-ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
(15-12 29-27,41-35,56-45)

Ο Νικηφόρος ,συνεπικουρουμενος και από την εδρα,πάλεψε πολύ,αλλα when the going gets tough,Anastasis get going.

Η ΚΑΠ ήταν ανώτερη και κέρδισεsmile.gif
Gkos
Για απονομές κλπ,θα σας πουν οι δυο κυριοι που οι ομαδες τους πήραν και μεταλλιο, μιας και εγώ εφυγα πετώντας για Αγιο Θωμα(ο Κομπορόζος δεν θα ερθει; smile.gif ) !
storm2
Πολύ καλός και ο Τελικός! Δίκαια το πήρε η ΚΑΠ. Συγχαρητήρια και στις 4 ομάδες.

Αύριο με αρκετό υλικό από το site του Νικηφόρου!
Flinafim
QUOTE (Gkos @ Apr 19 2015, 19:34 ) *
ΚΑΠ-ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
(15-12 29-27,41-35,56-45)

Ο Νικηφόρος ,συνεπικουρουμενος και από την εδρα,πάλεψε πολύ,αλλα when the going gets tough,Anastasis get going.

Η ΚΑΠ ήταν ανώτερη και κέρδισεsmile.gif

Αναμενόμενο μιας και η μοναδική ομαδα που ηταν εξίσου δυνατή δεν πέρασε...μπραβο σε ολους τους αθλητές και καλη συνεχεια στην πορεία τους.ιδιαιτερη μνεία κατα τη γνωμη μου στα μελίσσια για την υπέρβαση και στον προπονητή τους.Υ.Γ περιμενουμε σχολια για τη διοργάνωση του f4.....

QUOTE (jhantzop @ Apr 18 2015, 23:17 ) *
Όντως η αφίσα αρκετά καλή... αλλά μείναμε μόνο σε αυτό... όταν παίρνεις μία τέτοια διοργάνωση, κάνεις και το κάτι παραπάνω... θα τα πουμε αύριο μετά τους τελικούς.

Καλή επιτυχία στις ομάδες.

Δώσε μας και αλλες πληροφορίες...
jhantzop
QUOTE(jhantzop @ Apr 18 2015, 23:17 ) *
Όντως η αφίσα αρκετά καλή... αλλά μείναμε μόνο σε αυτό... όταν παίρνεις μία τέτοια διοργάνωση, κάνεις και το κάτι παραπάνω... θα τα πουμε αύριο μετά τους τελικούς.


Οφείλω να ομολογήσω πως με τις παρουσιάσεις των ομάδων και με το μικρό γλυκομπουφεδάκι στο τέλος για τις ομάδες, παίρνω πίσω αυτό που είπα χθες. Αν είχε και νεράκια για τις ομάδες κατά τη διάρκεια των αγώνων τους, τότε όλα θα ήταν super. Υπάρχουν πολλά ακόμα να κάνεις σε ένα final four, αλλά θέλει και κάποιο χορηγό που την εποχή μας είναι δύσκολο.

QUOTE(Flinafim @ Apr 19 2015, 22:27 ) *
Αναμενόμενο μιας και η μοναδική ομαδα που ηταν εξίσου δυνατή δεν πέρασε...


Ποια ήταν αυτή η ομάδα και γιατί δεν πέρασε;

storm2


ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΑΜΥΝΤΑΣ : 62-57

Δείτε εδώ φωτογραφίες, σκορερς, σχόλιο του αγώνα ...
http://omadanet.gr/nefo-nikiforos/2015/04/20/nefo2/
storm2
storm2


Δείτε εδώ φωτογραφίες, σκόρερς, σχόλιο του αγώνα ...

http://omadanet.gr/nefo-nikiforos/2015/04/20/final43/

Τελικός Final4 : ΚΑΠ - Νικηφόρος 56-45
Gkos
QUOTE (jhantzop @ Apr 19 2015, 22:50 ) *
Ποια ήταν αυτή η ομάδα και γιατί δεν πέρασε;



Χμ,ψαξε προηγουμενα ποστ του,αν και Δουκα ή ΑΕΝΚ θα εννοει,θαρρώ. smile.gif

QUOTE (jhantzop @ Apr 19 2015, 22:50 ) *
Οφείλω να ομολογήσω πως με τις παρουσιάσεις των ομάδων και με το μικρό γλυκομπουφεδάκι στο τέλος για τις ομάδες, παίρνω πίσω αυτό που είπα χθες. Αν είχε και νεράκια για τις ομάδες κατά τη διάρκεια των αγώνων τους, τότε όλα θα ήταν super. Υπάρχουν πολλά ακόμα να κάνεις σε ένα final four, αλλά θέλει και κάποιο χορηγό που την εποχή μας είναι δύσκολο.


Μελλισανίδης ο κος Γιαννηςsmile.gif χαχ

Παντως με τα νεράκια ειχαμε θέμα γενικώς
Και στην κερκίδα.
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Apr 20 2015, 14:14 ) *
Χμ,ψαξε προηγουμενα ποστ του,αν και Δουκα ή ΑΕΝΚ θα εννοει,θαρρώ. smile.gif


Ας τα κατάφερναν καλύτερα. Ο Δούκας και το Μαρούσι ατύχησαν που είχαν στο όμιλο τους τα Μελίσσια που τους πήρε την πρώτη θέση και έστειλε τον μεν Δούκα πάνω στην Αγία Παρασκευή και το δε Μαρούσι εκτός θεσμού. Η ΑΕΝΚ θα έβρισκε τον Δούκα αν δεν ήταν τα Μελίσσια, οπότε πάλι εκτός final four θα ήταν. Ας μείνουμε σε αυτούς που ήταν στο final four!

Συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες που έλαβαν μέρος σε αυτό. Ιδιαίτερα στην Αγία Παρασκευή για την κατάκτηση της πρώτης θέσης, όσο και στην ομάδα μου για την παρουσία της σε αυτό και την κατάκτηση της τρίτης θέσης. Αυτό που κατάφεραν τα παιδιά είναι πραγματικά άθλος! Μην ξεχνάμε πως ήταν η πολυπληθέστερη ομάδα, χρησιμοποιώντας και τους 13 παίκτες της και στους δύο αγώνες, όπως έκανε σε όλα της τα παιχνίδια στον θεσμό!

QUOTE(Gkos @ Apr 20 2015, 14:14 ) *
Μελλισανίδης ο κος Γιαννηςsmile.gif χαχ


Έχω τα κότσια να κάνω κωλοτούμπα! Άλλοι τα έχουν;

QUOTE(Gkos @ Apr 20 2015, 14:14 ) *
Παντως με τα νεράκια ειχαμε θέμα γενικώς
Και στην κερκίδα.


Χρυσές δουλειές η κα Αγάπη, ή όπως την λένε :-P
Gkos
QUOTE (jhantzop @ Apr 20 2015, 14:43 ) *
Ας τα κατάφερναν καλύτερα. Ο Δούκας και το Μαρούσι ατύχησαν που είχαν στο όμιλο τους τα Μελίσσια που τους πήρε την πρώτη θέση . . .



Όχι ότι έχει τόση σημασία,αλλά ο Δούκας δεν βγήκε πρώτος στον όμιλο;
Σας κερδισε σε αμφότερα,αν ενθυμουμαι καλώς.

QUOTE (jhantzop @ Apr 20 2015, 14:43 ) *
Χρυσές δουλειές η κα Αγάπη, ή όπως την λένε :-P



Φούρνος Αγάθης,χαχα smile.gif

http://www.agathis.gr/Shops.html


jhantzop
QUOTE(Gkos @ Apr 20 2015, 14:59 ) *
Όχι ότι έχει τόση σημασία,αλλά ο Δούκας δεν βγήκε πρώτος στον όμιλο;
Σας κερδισε σε αμφότερα,αν ενθυμουμαι καλώς.


Ναι, έχεις δίκιο... απλά έπεσε στην Αγία Παρασκευή από τους πρώτους των άλλων ομίλων. Ήταν άτυχος :-P
storm2



Απονομές Final4...

http://omadanet.gr/nefo-nikiforos/2015/04/...inal4_aponomes/
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.