Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Group F
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2013-14
Pages: 1, 2, 3, 4
Zoys
Πολύ δυνατά ονόματα και στον έκτο όμιλο με ισχυρές ιστορικές ομάδες, αλλά και μικρότερες ανερχόμενες δυνάμεις.

Το πρόγραμμα:


1η αγωνιστική (2-3/1) / 8η αγωνιστική (27-28/2)
Γαλατάσαραϊ-Μακάμπι Τελ Αβίβ
Λοκομοτίβ Κουμπάν-ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Ζαλγκίρις Κάουνας-Μπάγερν Μονάχου
Παρτιζάν-Ρεάλ Μαδρίτης

2η αγωνιστική (9-10/1) / 9η αγωνιστική (6-7/3)
Μακάμπι Τελ Αβίβ-Λοκομτίβ Κουμπάν
Μπάγερν Μονάχου-Παρτιζάν
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Ζαλγκίρις Κάουνας
Ρεάλ Μαδρίτης-Γαλατάσαραϊ

3η αγωνιστική (16-17/1) / 10η αγωνιστική (13-14/3)
Παρτιζάν-ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Ρεάλ Μαδρίτης-Μπάγερν Μονάχου
Ζαλγκίρις Κάουνας-Μακάμπι Τελ Αβίβ
Γαλατάσαραϊ-Λοκομοτίβ Κουμπάν

4η αγωνιστική (23-24/1) / 11η αγωνιστική (20-21/3)
Μπάγερν Μονάχου-Γαλατάσαραϊ
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Ρεάλ Μαδρίτης
Μακάμπι Τελ Αβίβ-Παρτιζάν
Λοκομοτίβ Κουμπάν-Ζαλγκίρις Κάουν.

5η αγωνιστική (30-31/1) / 12η αγωνιστική (27-28/3)
Μπάγερν Μονάχου-ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Ρεάλ Μαδρίτης-Μακάμπι Τελ Αβίβ
Παρτιζάν-Λοκομοτίβ Κουμπάν
Γαλατάσαραϊ-Ζαλγκίρις Κάουνας

6η αγωνιστική (13-14/2) / 13η αγωνιστική (3-4/4)
Γαλατάσαραϊ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Λοκομοτίβ Κουμπάν-Ρεάλ Μαδρίτης
Μακάμπι Τελ Αβίβ-Μπάγερν Μονάχου
Ζαλγκίρις Κάουνας-Παρτιζάν

7η αγωνιστική (20-21/2) / 14η αγωνιστική (10-11/4)
Παρτιζάν-Γαλατάσαραϊ
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μακάμπι Τελ Αβίβ
Μπάγερν Μονάχου-Λοκομοτίβ Κουμπ.
Ρεάλ Μαδρίτης-Ζαλγκίρις Κάουνας
Weekendman
Έχω μια περιέργεια να δω πως θα τα πάει η Παρτιζάν, που δεν της πήγαν πολλά ορθά στην πρώτη φάση των ομίλων


-Με ξεζούμισμα των άμοιρων Μιλοσάβλιεβιτς, Μπογκτάνοβιτς και Κίνσει

-Το ήδη στενό περιφερειακό ροτέισον να σφίγγει ακόμα πιο πολύ με την απώλεια του Βέστερμαν

-Τους ψηλούς να μην συνδέονται εύκολα με τους κοντούς της Παρτιζάν ,αλλά να είναι σε πολλές περιπτώσεις οι χαμάληδες τους ,ώστε να παίξουν οι κοντοί το παιχνίδι τους με πρόσωπο, αφού με πλάτη δεν συνήθως…

-Ενω με εξαίρεση τον Λοβέρν δεν έδιναν καμιά inside σταθερή απειλή οι υπόλοιποι ψηλοί, και χωρίς Μπέρτανς η front-line δεν είχε κανένα θανατηφόρο σουτ συμπεριλαμβανομένου και του Γάλλου ακόμα. Σε μια Παρτιζάν που μπορεί με εξαίρεση τον Milutinov οι υπόλοιποι να θεωρούνται ταλέντα ,και να έχουν high-low συνεργασίες μεταξύ τους. Αλλά δεν συγκρίνονται με τους Ράτζα, Σάβιτς και Ντίβατς όταν ήταν νέοι, περισσότερο αν υπάρξουν πρωταγωνιστές για το Γιουγκοσλαβικό μπάσκετ αυτοί θα είναι οι περιφερειακοί Μιλόσαβλιεβιτς και Μπογκτάνοβιτς….

Για αυτό ας είναι καλά ο Ζελικο, αν και είχα εξαρχής εκδήλωσει την προτίμηση μου να προχωρήσουν στο ΤΟΠ-16 οι Παρτιζάνοι έναντι των Ναντέρ και Μπουντιβέλνικ…
yorgos
Δεν τη βλέπω να περνάει τις 2 νίκες.
Weekendman
QUOTE(yorgos @ Jan 2 2014, 18:07 ) *
Δεν τη βλέπω να περνάει τις 2 νίκες.


Με Μπάγιερν και Ζαλγκίρις στον ίδιο όμιλο ,και τις Γαλατασαράι,Μακάμπι και Λοκομοτίβ να είναι ομάδες που παλεύονται εντός 4-5 νίκες είναι εφικτές...
yorgos
Μωρέ μακάρι, αλλά τις 3 τελευταίες που αναφέρεις δε βλέπω να τις έχει... Και με τη Μπάγερν για 50-50 το κόβω.
Zoys
QUOTE(Weekendman @ Jan 2 2014, 18:01 ) *
Έχω μια περιέργεια να δω πως θα τα πάει η Παρτιζάν, που δεν της πήγαν πολλά ορθά στην πρώτη φάση των ομίλων

Κι εγώ το ίδιο για κάποιο λόγο αφού δεν είναι καταδικαστικός ο όμιλος που έπεσε, το αντίθετο θα έλεγα αν δει κανείς τι έχει αποφύγει. Έτσι όπως είναι το πρόγραμμα όμως βλέπω κομματάκι δύσκολο να έρθει νωρίς η νίκη αφού υποδέχεται τη Ρεάλ, μετά παίζει στο Μόναχο με Μπάγερν και μετά στη Σερβία με την άλλη "δυνατή" του ομίλου ΤΣΣΚΑ. Πιστεύω πάντως ότι είναι και λόγω προπονητή, αλλά και ιδιοσυγκρασίας παικτών ομάδα που θα παλεύει κάθε παιχνίδι αφού το ήθελε πολύ να βρίσκεται στους 16 (και το άξιζε κατ' εμέ νικώντας και τις ατυχίες) και θέλει να αποδείξει πράγματα. Σχετικά με το υλικό είναι φανερό όπως έγραψες ότι η τριάδα Bogdanovic-Milosavljevic-Kinsey κινδυνεύει να σκάσει από κόπωση ενώ το κενό στους ψηλούς κάνει μπαμ (πόσο πια να το ισορροπήσει ο σέντερ-αποκάλυψη Lauvergne;). Επίσης το γεγονός ότι δεν τους βγήκε ο Dallo έφερε στο Βελιγράδι τον Tepic με ότι αυτό συνεπάγεται.

Έχει ενδιαφέρον να δούμε την κατάσταση της Μακάμπι που δεν θα εκπλαγώ να την δω από δεύτερη μέχρι και πέμπτη στον όμιλο όπως φυσικά και της C$KA που αν δεν αρχίζει να παίζει βάσει των δυνατοτήτων της δεν θα έχει τύχη να κυνηγήσει κάτι καλό ακόμα και σε έναν "βατό" όμιλο.

Γαλατά, Ζαλγκίρις, Μπάγερν θα κάνουν ότι καλύτερο μπορούν για να κρατήσουν την έδρα τους αλώβητη, θα κάνουν κάποιες νίκες, αλλά δύσκολα τους δίνω ελπίδες για το κάτι παραπάνω. Ερωτηματικό η Λοκομοτίβ που κάλλιστα (και με παρακαταθήκη την πορεία της regular season) μπορεί να πιστεύει στην υπέρβαση και την 8άδα, αλλά κι αυτή κάπου θα ξεφουσκώσει τώρα στα πιο δύσκολα.
Weekendman
QUOTE(yorgos @ Jan 2 2014, 18:18 ) *
Μωρέ μακάρι, αλλά τις 3 τελευταίες που αναφέρεις δε βλέπω να τις έχει... Και με τη Μπάγερν για 50-50 το κόβω.


Προφανώς είναι ανώτερες οι 3 τελευταίες ,αλλά δεν θα ήταν έκπληξη μεγατόνων μια νίκη των Σέρβων, όπως για παράδειγμα αν κέρδισουν την Ρεάλ σήμερα...

Όσο για την Μπάγιερν ας γίνει Βελιγράδι το Μόναχο και μπορούν να συμβούν θετικά πράγματα για την Παρτιζάν...
yorgos
QUOTE
αλλά δεν θα ήταν έκπληξη μεγατόνων μια νίκη των Σέρβων, όπως για παράδειγμα αν κέρδισουν την Ρεάλ σήμερα...


Ε, εδώ διαφωνούμε. Για μένα θα είναι η έκπληξη του τοπ-16. Ακόμη και το να καταφέρει να μείνει στο παιχνίδι η Παρτιζάν, έκπληξη θα είναι...

Τη Λοκομοτίβ δεν την πιστεύω καθόλου, την είδα και στη Λίγκα και δεν ενθουσιάστηκα κιόλας.
Weekendman
QUOTE(Zoys @ Jan 2 2014, 18:20 ) *
Έχει ενδιαφέρον να δούμε την κατάσταση της Μακάμπι που δεν θα εκπλαγώ να την δω από δεύτερη μέχρι και πέμπτη στον όμιλο όπως φυσικά και της C$KA που αν δεν αρχίζει να παίζει βάσει των δυνατοτήτων της δεν θα έχει τύχη να κυνηγήσει κάτι καλό ακόμα και σε έναν "βατό" όμιλο.

Η ΤΣΣΚΑ και να θέλει δεν τερματίζει κάτω απο την 2η θέση. Όσο για την Μακάμπι ο Ινγκλις της βγήκε, ο Μπλού δεν φαίνεται να τον πείραξε η απραξία, το θέμα είναι να μην πέσει παραδοσιακά ο Σόφο όσο πλησιάζουν τα κρίσιμα, και να ανταποκριθεί λιγό περισσότερο ο Ραις στο βάρος της φανέλας...



QUOTE(Zoys @ Jan 2 2014, 18:20 ) *
Ερωτηματικό η Λοκομοτίβ που κάλλιστα (και με παρακαταθήκη την πορεία της regular season) μπορεί να πιστεύει στην υπέρβαση και την 8άδα, αλλά κι αυτή κάπου θα ξεφουσκώσει τώρα στα πιο δύσκολα.



QUOTE(yorgos @ Jan 2 2014, 18:27 ) *
Τη Λοκομοτίβ δεν την πιστεύω καθόλου, την είδα και στη Λίγκα και δεν ενθουσιάστηκα κιόλας.


Αν και το υλικό δεν είναι άσχημο ,είναι πολύ ανώμαλη ομάδα για να την εμπιστευτώ ,αφού ότι μπορεί να χτίσει εκτός μπορεί να το γκρεμίσει εντός....

QUOTE(yorgos @ Jan 2 2014, 18:27 ) *
Ε, εδώ διαφωνούμε. Για μένα θα είναι η έκπληξη του τοπ-16. Ακόμη και το να καταφέρει να μείνει στο παιχνίδι η Παρτιζάν, έκπληξη θα είναι...

Αν εννοεις το Παρτιζάν-Ρεάλ και εγω θα θεωρούσα επιτυχία να χάσει με μονοψήφια διαφορά μόνο....
yorgos
Για να εκετεθούμε και λίγο, εγώ τον όμιλο το βλέπω ως εξής:
1. Ρεάλ
2. ΤΣΣΚΑ
3. Μακάμπι
4-5. Μπάγερν-Γαλατά
6. Λοκομοτίβ (άντε στο 5, το πολύ)
7-8 Ζαλγκίρις-Παρτιζάν
Zoys
Εγώ δεν πιστεύω ότι θα περάσουμε (σαν Ρεάλ) εύκολα από την έδρα της Παρτιζάν. Κατά 90% θα νικήσουμε, αλλά επειδή ερχόμαστε και από ευρεία νίκη στο clasico μπορεί να μην μπούμε απόλυτα συγκεντρωμένοι και να επιτρέψουμε στην Παρτιζάν να ελπίζει για το ροζ φύλλο.

Πάντως αν είναι να κάνουμε ήττα ας είναι από την Παρτιζάν. Θα έκανε πραγματικά μπάχαλο τον όμιλο και θα έβαζε από νωρίς και τους Σέρβους στο παιχνίδι. 15.gif

QUOTE(yorgos @ Jan 2 2014, 18:40 ) *
Για να εκετεθούμε και λίγο, εγώ τον όμιλο το βλέπω ως εξής:
1. Ρεάλ
2. ΤΣΣΚΑ
3. Μακάμπι
4-5. Μπάγερν-Γαλατά
6. Λοκομοτίβ (άντε στο 5, το πολύ)
7-8 Ζαλγκίρις-Παρτιζάν

Λογική η πρώτη τριάδα, αλλά την Μπάγερν την βλέπω χαμηλότερα τόσο από Λοκομοτίβ όσο και από Παρτιζάν.
Weekendman
QUOTE(yorgos @ Jan 2 2014, 18:40 ) *
Για να εκετεθούμε και λίγο, εγώ τον όμιλο το βλέπω ως εξής:
1. Ρεάλ
2. ΤΣΣΚΑ
3. Μακάμπι
4-5. Μπάγερν-Γαλατά
6. Λοκομοτίβ (άντε στο 5, το πολύ)
7-8 Ζαλγκίρις-Παρτιζάν


-Λογική και για εμένα η πρώτη τριάδα, αν και σε περίπτωση που ο Μίλος παίξει το περσινό ΤΟΠ-16 , και με δεδομένη την υπεροχή της ΤΣΣΚΑ στους ψηλούς θα έβαζα τους Ρώσους μπροστά απο την Ρεάλ....

-Οι Γερμανοί μπασκετικά είναι αυτοί που χύνουν στο τέλος την καρδάρα με το Γάλα σαν Εθνικη ομάδα και σύλλογοι , και οι Τούρκοι είναι οι παραδοσιακοί underachievers με ασόβαρο προπονητή ,οπότε ίσως αυτό ανεβάζει τις πιθανότητες της Λοκομοτίβ για να είναι στην τετράδα…


-Για τους Λιθουανούς ,έχουν ως πλεονέκτημα το ότι στους ψηλούς όλα τα κορμιά τους είναι δυνατά και στιβαρά σαν δέντρα, μια καλή έδρα , την εμπειρία του Γιασικεβίτσιους , και έναν από τους παίκτες αποκάλυψη της διοργάνωσης τον Ντέντμον ,μαζί με την εφαρμογή παραδοσιακού Λιθουανικού μπάσκετ(όχι αυτό που είδαμε στο τελευταίο Ευρωμπάσκετ). Απλά για να προκριθούν ισχύει ότι και για Μπάγιερν και Παρτιζάν ,πρέπει να πάρουν δηλαδή το μπόνους 4/4 με τους θεωρητικά αδύναμους η έστω το 3/4….
assistant
QUOTE(Weekendman @ Jan 2 2014, 19:01 ) *
-Λογική και για εμένα η πρώτη τριάδα, αν και σε περίπτωση που ο Μίλος παίξει το περσινό ΤΟΠ-16 , και με δεδομένη την υπεροχή της ΤΣΣΚΑ στους ψηλούς θα έβαζα τους Ρώσους μπροστά απο την Ρεάλ....

-Οι Γερμανοί μπασκετικά είναι αυτοί που χύνουν στο τέλος την καρδάρα με το Γάλα σαν Εθνικη ομάδα και σύλλογοι , και οι Τούρκοι είναι οι παραδοσιακοί underachievers με ασόβαρο προπονητή ,οπότε ίσως αυτό ανεβάζει τις πιθανότητες της Λοκομοτίβ για να είναι στην τετράδα…


-Για τους Λιθουανούς ,έχουν ως πλεονέκτημα το ότι στους ψηλούς όλα τα κορμιά τους είναι δυνατά και στιβαρά σαν δέντρα, μια καλή έδρα , την εμπειρία του Γιασικεβίτσιους , και έναν από τους παίκτες αποκάλυψη της διοργάνωσης τον Ντέντμον ,μαζί με την εφαρμογή παραδοσιακού Λιθουανικού μπάσκετ(όχι αυτό που είδαμε στο τελευταίο Ευρωμπάσκετ). Απλά για να προκριθούν ισχύει ότι και για Μπάγιερν και Παρτιζάν ,πρέπει να πάρουν δηλαδή το μπόνους 4/4 με τους θεωρητικά αδύναμους η έστω το 3/4….

σουπερ Μπουρουσης και Ρεαλ στο 1ο δεκαλεπτο......ας δουμε και τιποτα αλλο τωρα.
T.W.Is.M.
QUOTE(assistant @ Jan 2 2014, 20:19 ) *
σουπερ Μπουρουσης και Ρεαλ στο 1ο δεκαλεπτο......ας δουμε και τιποτα αλλο τωρα.


Βλεπω λιγο Γαλατασαραι-Μακαμπι για ζεσταμα και περιμενω στη γωνια για να ριξω το δηλητηριο μου(ως κλασικο μνησικακο ον...).
assistant
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 2 2014, 20:26 ) *
Βλεπω λιγο Γαλατασαραι-Μακαμπι για ζεσταμα και περιμενω στη γωνια για να ριξω το δηλητηριο μου(ως κλασικο μνησικακο ον...).

Ειδα κι εγω το 2ο...αυτη τη Μακαμπι δεν την πιστευω,ασοβαρη χωρις πλανο μου δειχνει...θα λεγα ασσος........κι εγω κλασσικα περιμενω να παει 9.30
yorgos
Ασόβαρη ξε-ασόβαρη, ένα τρίλεπτο πριν το τέλος είναι 3 ποντάκια μπροστά.
assistant
QUOTE(yorgos @ Jan 2 2014, 21:24 ) *
Ασόβαρη ξε-ασόβαρη, ένα τρίλεπτο πριν το τέλος είναι 3 ποντάκια μπροστά.

Και κερδισαν κιολας....
akratacity
ο μπλατ φετος διαθετει +2 παιχτες στο rotation του (ινγκλς, μπλου) για να παιξει το παιχνιδι του με τα κοντα σχηματα που πιστευω ταιριαζει παρα πολυ στη συγκεκριμενη μακαμπι

ο σμιθ και ο χικμαν ειναι σταθερα καλοι και φετος πολυ καλος στο παιχνιδι αυτο και ο ταιους που εκμεταλλευεται την απουσια του τζειμς

εξαιρετικος ο οχαγιον

για την γαλατα παλεψε ο αρογιο

με μονο δυο διαθεσιμους ψηλους (μπονσου ματσβαν) και τον ερτσεγκ ο αταμαν δεν μπορουσε να βαλει περισσοτερα προβληματα στον μπλατ

η μακαμπι πιστευω μπορει να παλεψει για την δευτερη θεση

ssoulliss
Απίστευτο! μέχρι το 34' η ΤΣΣΚΑ δεν εχει εκτελέσει βολές! blink.gif
TakeshyKurosawa
Teodosic airballs a buzzer beater.
D-Wade
Αφού πήραν time out για να οργανώσουνε την τελευταία επίθεση του αγώνα και έβγαλαν το σουτ του Τεόντοσιτς από τα 9 μέτρα . . .
ssoulliss
Ευτυχώς υπάρχει και ο...Καλνιέτις από την Λοκομοτίβ!!!! tongue.gif . Άλλος...μαέστρος!
rchos
Είδα μόνο την παράταση οπότε δεν έχω άποψη.Απλά είναι πάντα εντυπωσιακό όταν Ρωσική ομάδα δυσκολεύει τόσο πολύ την Τσσκα στην Ευρωλίγκα.Κρίμα κάναν λάθη στο τέλος και ήταν άστοχοι και έχασαν.
Πάντως η Λόκο δείχνει καλύτερη από κάθε άλλη ρωσική του παρελθόντος πλην Τσσκα(ίσως μόνο η Ντιναμό του Ντούντα να είναι καλύτερη)


Υ.Γ. Πάνω από όλα στεναχωρέθηκα για τα κορίτσια της λοκομοτίβ που τα στεναχώρησαν οι αλήτες στο τέλος...
tuareg
o πασουτιν γιατι ειχε εξω το μαριτς τοση ωρα ?
Zoys
QUOTE(tuareg @ Jan 3 2014, 16:53 ) *
o πασουτιν γιατι ειχε εξω το μαριτς τοση ωρα ?

Εμένα με παραξένεψαν αυτά που έκανε όσο τον είχε μέσα. blink.gif
ssoulliss
QUOTE (rchos @ Jan 3 2014, 16:50 ) *
Πάντως η Λόκο δείχνει καλύτερη από κάθε άλλη ρωσική του παρελθόντος πλην Τσσκα(ίσως μόνο η Ντιναμό του Ντούντα να είναι καλύτερη)


Και η περυσινή Χίμκι ήταν ανταγωνιστική ομάδα.
rchos
QUOTE(ssoulliss @ Jan 3 2014, 16:58 ) *
Και η περυσινή Χίμκι ήταν ανταγωνιστική ομάδα.


Ήταν αλλά νομίζω η φετινή Λοκο είναι και καλύτερη ομάδα και πιο θεαματική.


Ο Μάριτς προφανώς έμεινε έξω όπως τις περισσότερες φορές οι ψηλοί δεινόσαυροι στα τελευταία λεπτά.
tuareg
QUOTE (rchos @ Jan 3 2014, 17:01 ) *
Ήταν αλλά νομίζω η φετινή Λοκο είναι και καλύτερη ομάδα και πιο θεαματική.


Ο Μάριτς προφανώς έμεινε έξω όπως τις περισσότερες φορές οι ψηλοί δεινόσαυροι στα τελευταία λεπτά.


ναι αλλα ο μεσινα ειχε βαλει ηδη κριστιτς στο τελος ...τες πα,δε το ειδα κιολας απο το λαιβ σκορ στη δουλεια οτι καταλαβα
Quincy
Πφφφ είχα ξεχάσει ότι είναι τόσο νωρίς ο αγώνας, κανόνισα μπασκετάκι κι έχασα ματσάρα 68.gif

Βέβαια κέρδισα και στο μονό, και το -5.5 της ΤΣΣΚΑ και το Over οπότε όλα καλά 69.gif
Zoys
Όση ώρα βλέπω το Ζαλγκίρις-Μπάγερν σκέφτομαι πόσο ανταγωνιστικότερο ματς θα βλέπαμε αν στη θέση των Λιθουανών ήταν η Μπάμπεργκ...

Ο Schaffartzik θυμήθηκε την εμφάνιση του απέναντι στον Ολυμπιακό. 4/6 τρίποντα so far...

Γενικότερα βέβαια για την γερμανική ομάδα ισχύει το "γεννάνε και τα κοκόρια της" αφού σουτάρει μέχρι τώρα με 64% πίσω από τα 6,75 έναντι 25% των γηπεδούχων. Benzing και Staiger επίσης από 2 τρίποντα!
assistant
ωραιοι οι Γερμανοι........
yorgos
Το σάιτ της Ευρωλίγκας σας ανοίγει; Ή το μπλόκαρε η Κούβα ως ιμπεριαλιστική προπαγάνδα τη λογοκρισία μου μέσα;;;;;
Zoys
QUOTE(yorgos @ Jan 3 2014, 21:47 ) *
Το σάιτ της Ευρωλίγκας σας ανοίγει; Ή το μπλόκαρε η Κούβα ως ιμπεριαλιστική προπαγάνδα τη λογοκρισία μου μέσα;;;;;

Κανονικά εμένα.
yorgos
QUOTE(Zoys @ Jan 3 2014, 22:52 ) *
Κανονικά εμένα.

Σ' ευχαριστώ.
sacarame
Τι παίζει με τον Μίροτιτς;; Γιατί έχει αγωνιστεί μόνο 6,5 λεπτά;;
Zoys
QUOTE(sacarame @ Jan 10 2014, 23:00 ) *
Τι παίζει με τον Μίροτιτς;; Γιατί έχει αγωνιστεί μόνο 6,5 λεπτά;;

Δεν το είδα αυτό το παιχνίδι, αλλά μου έκανε και μένα εντύπωση. Ήταν ο χαμηλότερος χρόνος συμμετοχής του από το 2011 και έπειτα στην Ευρωλίγκα!
assistant
Ματσαρα γινεται στη Μαδριτη.Οπως εγραψα προσφατα μου αρεσουν πολυ αυτοι οι Γερμαναραδες.....νομιζω οτι θα ειναι στην τετραδα του ομιλου τους....γρια αλεπου αυτος ο Πεσιτς.
Zoys
Αρκετά ανταγωνιστικό το Ρεάλ-Μπάγερν (το σκορ και η σχετική χαλαρότητα στην άμυνα θυμίζει και λίγο regular season NBA) με τους Γερμανούς να στέκονται εξαιρετικά στη Μαδρίτη και να δυσκολεύουν τους γηπεδούχους.

Ο Staiger είναι απόψε αυτός που έχει βαλθεί να μας τρελάνει με το ποσοστό του στα τρίποντα. Στο πρώτο ημίχρονο είχε 4/5 από τα οποία και προέρχονται οι 12 πόντοι του όντας το βασικό αίτιο όπου η Μπάγερν σουτάρει 8/12 στο πρώτο εικοσάλεπτο. Δεν είναι βέβαια και παράλογο, κάθε άλλο αφού ο Γερμανός φέτος σουτάρει με 41,9%. Κατά τα άλλα, Bryant σταθερή αξία σε ριμπάουντ-πρώτη πάσα και ευλυγισία κοντά στο καλάθι ενώ και ο Benzing (που έβαλε τα άλλα 2 τρίποντα) είναι σε καλή μέρα.

Η Ρεάλ είναι κάπως μουδιασμένη, όχι ότι δεν έχει διάθεση (αλίμονο, για ματς Ευρωλίγκας μιλάμε), αλλά σίγουρα το να αναζητάς κάθε φορά καινούργια κίνητρα έχοντας ξεχάσει τι σημαίνει ήττα δεν είναι το ευκολότερο πράγμα. Ο Rodriguez ( 77.gif ) έχει μαλώσει με έννοιες όπως "κακή βραδιά" και από τους καλύτερους με πολύπλευρη παρουσία στο παιχνίδι (όλα τα λεφτά κάθε φορά που κατεβάζει μπάλα αποφεύγοντας τον προσωπικό αντίπαλο με ντρίμπλα πίσω από την πλάτη (ξανά 77.gif εδώ) και ο Reyes αποδεικνύει ότι είναι ο συνεπέστερος... σέντερ της ομάδας. Από κει και μετά ο Rudy δεν είναι κακός, αλλά δεν θα φανεί περισσότερο αν καταφέρουμε να χτίσουμε μια διαφορά και οι υπόλοιποι λίγο υπνωτισμένοι.

Αν δεν μπούμε με φόρα στο β' μέρος, τότε δεν είναι απίθανο να επιτρέψουμε στην ομάδα του Pesic να είναι στο κόλπο μέχρι τέλους.

edit: Και κάπως έτσι 62-50 με 2 τρίποντα του Fernandez. biggrin.gif
Magnus92
Επειδη δεν ειδα το ματς, εχω μεγαλη απορια για το πως καταφερε η Μπαγερν να δεχτει 41 ποντους σε ενα δεκαλεπτο..

39.gif

Anubis
Πολλα τριποντα. 5 νομιζω μετρησα και πολυ κακο ξεκινημα στο 3ο δεκαλεπτο.
Quincy
QUOTE(Magnus92 @ Jan 15 2014, 22:01 ) *
Επειδη δεν ειδα το ματς, εχω μεγαλη απορια για το πως καταφερε η Μπαγερν να δεχτει 41 ποντους σε ενα δεκαλεπτο..

39.gif



Χωρίς να το έχω δει ούτε εγώ, δεν εκπλήσομαι! Οι Γερμανοί αρέσκονται να παίζουν σε γρήγορο tempo και η άμυνά τους είναι σχετικά χαλαρή, με το τελέντο που έχει η Ρεαλ βάζει στη μέρα της και 50 άμα λάχει cool.gif

Edit: Και στην Χάλα Πιονίρ, στο πρώτο δεκάλεπτο 39 έβαλαν αν δεν κάνω λάθος
Zoys
Η Μπάγερν αντιμετώπισε την Ρεάλ με το μπάσκετ που οι Πρωταθλητές Ισπανίας παίζουν καλύτερα από κάθε άλλον στην Ευρώπη τα τελευταία χρόνια. Η τρίτη περίοδος ήταν η φυσιολογική εξέλιξη σε έναν αγώνα που η Μπάγερν έμεινε για παραπάνω από όσο θα περίμενε κανείς κοντά στο σκορ. Ακριβώς γιατί τη Ρεάλ δεν θα την κερδίσεις με το επιθετικό και γρήγορο μπάσκετ, εκεί θα σε καταπιεί.
ssoulliss
Η Ρεάλ είναι πλήρης ομάδα.Καλύτερη από πέρυσι,ενισχυμένη στους ψηλούς με Ρούντι,Σέρχιο στα καλύτερα τους και Μίροτιτς να οργιάζει.

Το αποτέλεσμα φαίνεται στο γήπεδο,όχι τόσο μετ τις νίκες αλλά με το μπάσκετ που παίζει. Μπράβο στον Λάσο έχει κάνει φοβερή δουλειά και ίσως φέτος ανταμειφθεί...
Anubis
Παρτιζαν - ΤΣΣΚΑ -> 73-72
Dancing Madly Backwards
Ένα ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ η τελευταία επίθεση της ΤΣΣΚΑ. Μεσίνα ΦΤΟΥ ΣΟΥ αγόρι μου!
Καλά για το φάουλ του Κριάπα στο τρίποντο πριν... τι να πεις.
bbplayer
Μπας και έχει τον λάθος Μπογκντάνοβιτς ο Μεγάλος?
Quincy
QUOTE(Dancing Madly Backwards @ Jan 17 2014, 21:33 ) *
Ένα ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ η τελευταία επίθεση της ΤΣΣΚΑ. Μεσίνα ΦΤΟΥ ΣΟΥ αγόρι μου!
Καλά για το φάουλ του Κριάπα στο τρίποντο πριν... τι να πεις.


Δεν θα λεγα ότι ήταν λάθος η επίθεση. Ο Γουίμς ήταν ζεστός και είχε πάρει το 90% των επιθέσεων της ΤΣΣΚΑ, και την κρατούσε ολομόναχος στο παιχνίδι. Λογικό να παίξει το isolation. Απλά δεν του βγήκε γιατί έκανε λάθος επιλογή ο Γουίμς. Ισόφάρισε το "κλεμένο" με την Λοκομοτίβ θα λεγα rolleyes.gif

QUOTE(bbplayer @ Jan 17 2014, 21:40 ) *
Μπας και έχει τον λάθος Μπογκντάνοβιτς ο Μεγάλος?


Μπορεί να του πέρασε απ το μυαλό όταν έχανε από την Παρτιζάν 65.gif
kseplenhs
Η παρτιζάν με 8 ασίστ και 14 λάθη κέρδισε την τσσκα των 16 ασιστ(εκ των οποίων οι 10 του...!!γουίμς!!Ο χριστός κ η μάνα του) και 12 λαθών.

Δεν το είδα το ματς φυσικά

έντιτ:Με σύστημα αξιολόγησης 67-82 για την τσσκα.Μου φαίνεται πως θα το κατεβάσω να το δω
yorgos

QUOTE
έντιτ:Με σύστημα αξιολόγησης 67-82 για την τσσκα.Μου φαίνεται πως θα το κατεβάσω να το δω


Νταξ μιλάμε για σύστημα αξιολόγησης μπακαλίστικο, στατιστικώς εγκληματικό και χρησιμότητας επιπέδου των φασιστοβιβλίων που διαφημίζει με τον Πλεύρη ο ιδιοφυής αδερφός του Άδωνι (μόλις τον είδα, απίστευτα πράγματα λέγονται στην εκπομπή...)
Zoys
Μετά τον Carroll δεύτερη απουσία στο ΤΣΣΚΑ-Ρεάλ. Σύμφωνα με tweet της Euroleague εκτός και ο Sonny Weems, άρα φαίνεται πως έχουμε μια σημαντική απουσία από κάθε πλευρά.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.