Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Fantasy Challenge 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2017-18
Pages: 1, 2, 3
Zoys
Σχόλια για το ανανεωμένο fantasy εδώ.

Η λίγκα του BasketForum είναι αυτή εδώ. Το όνομα της λίγκας είναι Basketforumgr . Κωδικός: CCNNV5ZH .

Όπως κάθε χρόνο επιτρέπεται μόνο μία ομάδα από τον κάθε παίκτη. Εάν υπάρχουν δύο ή περισσότερες ομάδες από κάποιον παίκτη μέχρι το τέλος της προθεσμίας (μία ώρα πριν ξεκινήσουν τα παιχνίδια την άλλη Πέμπτη) θα σβηστούν τυχαία οι επιπλέον ομάδες. Εάν κάποιος μπει με παραπάνω από μία ομάδα μπορεί να μας ενημερώσει με p.m. για το ποια θέλει να κρατήσουμε...
yorgos
Εγώ έχω απορίες:
1. το 10% μπόνους νίκης στην αξία του κάθε παίχτη ισχύει και φέτος; Δεν το είδα κάπου.
2. ΟΚ, το σκορ των αναπληρωματικών μας θα προσμετρηθεί μόνο αν τραυματιστεί κάποιος βασικός και "παίξει" ο αναπληρωματικός, σωστά; Ωστόσο η αξία του αναπληρωματικού παίκτη (είτε αυξηθεί είτε μειωθεί) θα μεταβληθεί; Άρα λογικά ως αναπληρωματικούς θα προτιμάμε παίκτες που δίνουν κρέντιτς κι ως βασικούς όσους δίνουν πόντους. Ε;
3. Συνέχεια του προηγούμενου: αφού δεν μας λένε με ποιο τρόπο υπολογίζεται η μεταβολή της αξίας του κάθε παίκτη, δεν έχουμε τρόπο να ξέρουμε το μίνιμουμ και μάξιμουμ του καθενός; Τι %#%#%@ είναι αυτή;;;;;;
4. Την ώρα που επιλέγω την ομάδα μου, ξαφνικά αποφασίζω πως τον ένα βασικό γκαρντ θέλω να τον κάνω αναπληρωματικό. Δε με αφήνει όμως να κάνω drag προς τους αναπληρωματικούς! Άρα πρέπει να σβήσω όλη την ομάδα και να την ξανακάνω από την αρχή; Γενικώς δε με αφήνει να απο-επιλέξω παίκτες. Τι φάση;
Zoys
QUOTE(yorgos @ Sep 29 2017, 18:41 ) *
4. Την ώρα που επιλέγω την ομάδα μου, ξαφνικά αποφασίζω πως τον ένα βασικό γκαρντ θέλω να τον κάνω αναπληρωματικό. Δε με αφήνει όμως να κάνω drag προς τους αναπληρωματικούς! Άρα πρέπει να σβήσω όλη την ομάδα και να την ξανακάνω από την αρχή; Γενικώς δε με αφήνει να απο-επιλέξω παίκτες. Τι φάση;

Πατάς στο πρασινοκόκκινο δίπλα από το Χ στον έναν παίκτη και μετά στον δεύτερο.

Τα υπόλοιπα είναι και δική μου απορία...
nikolas_asteri
Η αξία λέει ότι υπολογίζεται από τα τελευταία 5 παιχνίδια με το πιο πρόσφατο με έχει το μεγαλύτερο βάρος και το πιο "παλιό" το μικρότερο βάρος. Οπότε σε 5 παιχνίδια θα μπορούμε να ξέρουμε tongue.gif

Μέχρι τότε, (δοσμένου και του ορίου +- 15%) θα μπορείς να έχεις κάποια καλή προσέγγιση.

Ενδιαφέρον για μένα είναι πως θα μπορείς να βλέπεις τις ομάδες των φίλων σου. Δεν ξέρω πως ορίζεται ο "φίλος". Εννοεί απλά άλλους παίκτες; Παίκτες στην ίδια private league;

Λίγο αχρείαστος είναι ο θεσμός του αρχηγού (double points, πιστεύω παραείναι) αλλά γενικά το πήγαν σε πολυ καλή κατεύθυνση.
ssoulliss
Μου φαίνεται σαν ξεπατίκωμα του fantasy της premier league. Η αλήθεια είναι πως η παλιά διαδικασία για κάποιον καλό παίκτη είχε καταντησει cheat. Τώρα θα υπάρχει λίγο και ο απρόβλεπτος παράγοντας.
yorgos
QUOTE(ssoulliss @ Sep 29 2017, 23:01 ) *
Μου φαίνεται σαν ξεπατίκωμα του fantasy της premier league. Η αλήθεια είναι πως η παλιά διαδικασία για κάποιον καλό παίκτη είχε καταντησει cheat. Τώρα θα υπάρχει λίγο και ο απρόβλεπτος παράγοντας.

ΞΕπατίκωμα κάποιου fantasy του ράγκμπι είναι, τους έχει ξεφύγει και σε κάποια φάση εκεί που λέει "πώς μπορώ να βρω έναν παίκτη" λέει πηγαίνετε στη λίστα με τις ομάδες... σούπερ ράγκμπι. Έπικ φέιλ.
djibriliant
Τον ντενμον δεν βρισκώ και αν δεν κανω κάτι λάθος ειναι τραγικό.
Redoctor
https://www.basketstories.net/starting_pric...#power_forwards
βοηθητικό
Υπάρχει όριο στις ομάδες που θα βαλουμε;
Αρκετα πιο ενδιαφερον φορματ. Το αλλο ήταν ερασιτεχνικό.
Credit οτι εχει ελληνικα

@djibriliant οντως ο ντενμον λειπει. Ακομα εχει ελλειψεις η λιστα παιχτων αλλα λογικα θα διορθωθουν.
tsitum
Πολυ χρονοβορο παιχνιδι πλεον, στη προηγουμενη εφτιαχνα 3-4 ομαδες μεσα σε 1 ωριτσα κ επαιζα μετα χαλαρα. Τωρα απαιτει διπλασιο χρονο για να δεις νεους κανονες. Μονη σιγουρα θετικη αλλαγη ειναι η υπαρξη αναπληρωματικων, οταν στα καλα καθουμενα ενας παιχτης δεν επαιζε κ εκανε μηδενικο σκορ.

Εφτιαξε καμμια λιγκα το φορουμ?
aigio
Θελει πολλη σκεψη παντως και φερνει πονοκεφαλο!!
Δεν εχω ξανασυμμετασχει, ενδιαφερον φαινεται αλλα περιπλοκο και χρονοβορο.
RipCity
Εντάξει θέλει σκέψη, αλλά σε όσους ασχολούνται με fantasy αρκετά το παιχνίδι των προηγούμενων ήταν "παιδικό". Κινήθηκε προς την σωστή κατεύθυνση για τους λάτρεις του είδους.
Zoys
Υπενθυμίζω τη λίγκα του forum που είναι "Basketforumgr". Μέχρι μία ομάδα ο καθένας. Όσοι έχετε παραπάνω από μία και δεν έχετε ενημερώσει θα σβηστούν τυχαία οι επιπλέον ομάδες.
yorgos
Μόνο 30 βλέπω. Πέρυσι δεν ήμασταν καμιά κατοστή ή θυμάμαι λάθος;
Zoys
Προς ενημέρωση για τα μέλη του forum που έχουν διπλές ομάδες στη λίγκα, αύριο θα σβηστούν οπότε πείτε μέσω pm ποια θέλετε να κρατήσουμε...
nikolas_asteri
Χώθηκα κι εγώ

Δε μου λέτε ρε παληκάρια, ξέρετε αν θα παίξει ο Kane; Λέω να επενδύσω.
Redoctor
Καλουτσικη αρχη. Τοπ15 στο φορουμ
Γενικα σχεδον σε ολες τις ομαδες στηριξα σταθερα τετραδα Γιανκουνας(συνηθως αρχηγος κιολας)-Χανικατ-Μιλουτινοφ- Τζιλ

Γιανκουνας τα βγαλε τα λεφτα του με το παραπανω.
Χανικατ δεν επαιξε καν γ***ώ... Μιλου μετρια πραγματα. Τζιλ 0000
Και σβεντ μετριος, Γενικα η κιμκι μας εκαψε για κατι πολυ καλο
Ευτυχως καθαρισαν οι 2 ερικ. Πανγκος ευτυχως εφτασε το 8.8 στο τελος
nikolas_asteri
Έκανα μεγάλες επιλογές με Σιμόν - Κειν 😒
Έσωσε την ομάδα ο αρχηγός Gunner.
yorgos
Eίμαι ο μόνος που αγνοεί εντελώς τους αναπληρωματικούς και χρησιμοποιεί το μπάτζετ για καραμπινάτους βασικούς; Κι αν τραυματιστεί κανένας, τραυματίστηκε.
nikolas_asteri
Καλά έκανες.

Εκ των υστέρων, αυτή φαίνεται η σωστή στρατηγική (εκτός αν χρησιμοποιήσεις *και* τον πάγκο για να ανεβάσεις το budget).

Πιο μετά στο παιχνίδι όταν αρχίσουν να υπάρχουν αμφίβολοι παίκτες, τότε ίσως μπορείς να καλύψεις κάποιον, έχοντας κάποιον καλό στον πάγκο.
djibriliant
QUOTE (yorgos @ Oct 15 2017, 05:01 ) *
Eίμαι ο μόνος που αγνοεί εντελώς τους αναπληρωματικούς και χρησιμοποιεί το μπάτζετ για καραμπινάτους βασικούς; Κι αν τραυματιστεί κανένας, τραυματίστηκε.

Και εγώ αυτό έκανα αλλα νόμιζα οτι θα έπαιζε ο honneycutt blink.gif
Redoctor
Γενικα η κιμκι μας έκαψε λίγο. Για αρχή νομιζω το να χεις παμφθηνους δεν είναι λάθος. Αλλά στην πορεία ο πάγκος σου μπορεί να γεμίζει με παιχτες χαμηλής αξίας με υψηλό ρανκιν όμως (πχ παππάς Αγραβανης Τώρα) που θα αυξήσουν την αξία τους δηλαδή. Επίσης νομίζω είναι σωστό την πρώτη αγωνιστική να κρατάς καμια 500αρα για ευκαιρίες που θα προκύψουν άμεσα (πχ Πιερ Τζάκσον τώρα ή Σεραφεν) που Και θα αυξήσουν την αξία τους λογικά 15% και θα δώσουν και πιθανον ποντους την επομενη
3diamantidis
γεια σας παιδια. ενω τελειωσε η πρωτη αγωνιστικη γιατι δε μας αφηνει να κανουμε αλλαγες;; γενικα ξερει κανενας τι παιζει με το 15% ; ο μεσος ορος των 5 αγωνων πως θα βγαινει; γενικα διακρινω πολλα κενα στις οδηγιες του παιχνιδιου!! αν ξερει καποιος αν ενημερωσει! ευχαριστω!
nikolas_asteri
Πιθανολογώ ότι θα έχουν προβλήματα με το app τους. Στο interbasket φόρουμ έγραψε κάποιος ότι θα ανοίξουν Δευτέρα οι αλλαγές.

Με το 15% ισχύει ότι ίσχυε. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρουμε αναλογία τιμής-rkg αλλά ούτε και το βάρος που κουβαλάει η κάθε αγωνιστική στην διαμόρφωση της τιμής.
gerorge
QUOTE (nikolas_asteri @ Oct 16 2017, 00:42 ) *
Πιθανολογώ ότι θα έχουν προβλήματα με το app τους. Στο interbasket φόρουμ έγραψε κάποιος ότι θα ανοίξουν Δευτέρα οι αλλαγές.

Με το 15% ισχύει ότι ίσχυε. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρουμε αναλογία τιμής-rkg αλλά ούτε και το βάρος που κουβαλάει η κάθε αγωνιστική στην διαμόρφωση της τιμής.



Τους εστειλα μειλ και πηρα την εξης απαντηση


Thank you for getting touch.

Trades are currently unavailable as the Round 1 lockout is still in place.

Lockout will be lifted on Monday when all stats are finalised which will then allow you to make changes to your team using your allocated transfer allowance.

Thanks, FanHub Support


Οποτε ναι,απο Δευτερα ανοιγουν οι αλλαγες
yorgos
QUOTE(djibriliant @ Oct 15 2017, 11:31 ) *
Και εγώ αυτό έκανα αλλα νόμιζα οτι θα έπαιζε ο honneycutt blink.gif

Ομοίως...

Πολλά προβλήματα γενικώς το νέο φόρματ. Π.χ. όταν πάω στο My Teams στο rankings ενώ μου τις βγάζει σε λίστα, δεν ξέρω ποια είναι ποια, αφού οι ομάδες μου έχουν το ίδιο όνομα με αύξοντα αριθμό (Sardanapalos 1, Sardanapalos 2 κλπ) κι εμφανίζονται μόνο οι πρώτοι χαρακτήρες του ονόματος. Όταν δε τους κάνω κλικ...δε γίνεται τίποτε. Πρέπει να πάω στο myteams του αρχικού μενού... όπου όμως δεν εμφανίζεται το ranking. Άσε που όλα τα γραφικά οι άχρηστες φωτό κλπ το κάνουν βαρύ και πολλές φορές δεν μπορώ να μπω καν.
nikolas_asteri
Νταξ, προσπάθησαν να κάνουν κάποιες αναβαθμίσεις ώστε να γίνει πιο προσιτό το παιχνίδι. Σε φάση, ήμασταν στο text οnly όπως το Advetureland (για όσους ήταν φαν), τώρα βάζουν και κάνα γραφικό (λίγο Prince of Persia) και σε κάποια χρόνια θα έχει και άλλα μπιχλιμπίδια (σαν τα καινούρια manager).

Είναι λογικό να έχουν θέματα στην αρχή. Το θέμα είναι ότι έχουν προβλήματα που έπρεπε να είχαν εμφανιστεί από το πρώτο test του παιχνιδιού. Δηλαδή μοιάζει για προχειροδουλειά.
leonkalf
Εντάξει, είναι απαράδεκτοι. Προχειροδουλειά όπως το λέτε. Και η mobile εφαρμογή θέλει διορθώσεις. Είσαι κάπου, κάνεις back και σε πετάει έξω π.χ

Είναι δυνατόν να λέει ακόμα In progress η 1η αγωνιστική? Ούτε manage στα private league σου δεν μπορείς να κάνεις...

Επίσης, ξέρω περίπτωση φίλου στην Αγγλία που δεν μπορεί να πληρώσει για το Euroleague TV!!!! Βγάζει πρόβλημα η άλλη πλατφόρμα που έχουν για UK. Nα θες να πληρώσεις και να μην μπορείς δηλ....
nikolas_asteri
Και τώρα που άνοιξε δηλαδή, κατάλαβε κανένας τίποτα;
Random μοιάζουν οι αλλαγές των τιμών icon_drunk.gif

Πως σκατά κατάφεραν να αποτύχουν τόσο πολύ;

Btw, από περιέργεια, έκατσα και έφτιαξα μία ομάδα κατά τη διάρκεια του Lockout. Αποτέλεσμα: με το που άνοιξαν οι αλλαγές, πήρα ένα ωραίο 15% από όλους σχεδόν icon_drunk.gif
yorgos
QUOTE(nikolas_asteri @ Oct 16 2017, 14:14 ) *
Btw, από περιέργεια, έκατσα και έφτιαξα μία ομάδα κατά τη διάρκεια του Lockout. Αποτέλεσμα: με το που άνοιξαν οι αλλαγές, πήρα ένα ωραίο 15% από όλους σχεδόν icon_drunk.gif


Χαχα, τράτζικ. Όντως κάποια fails είναι τραγικά, ειδικά αν σκεφτείς ότι είχαν ειδοποιήσει ότι το παιχνίδι θα έχει αλλαγές από τον Ιούνιο. Τόσους μήνες δεν το δοκίμασαν; Για μένα που δεν έχω ίντερνετ κάθε μέρα το να μου αφήνουν όλο το ΣΚ χωρίς να μπορώ να αλλάξω την ομάδα είναι καταστροφή.
Pierce
Πριν καμιά 10ετία, το nba.com είχε μια καταπληκτική πλατφόρμα για fantasy ακόμα και για τα σημερινά δεδομένα. Την σεζόν 2008-2009 αποφάσισαν (; ) να κάνουν κάποιες μικρές αλλαγές.

Δεν ξαναδούλεψε ποτέ, μιλάμε δοκιμάζαμε 2 εβδομάδες να κάνουμε το draft, οι αλλαγές στην ομάδα είχαν κάμποσες δόσεις τυχαιότητας - αν τελικά πραγματοποιούνταν- και τα trades κοβόντουσαν μόνα τους.

Με τα πολλά, ξεκίνησαν να συνεργάζονται με την πλατφόρμα του espn και το σταμάτησαν.
nikolas_asteri
Ακόμα δεν έχω καταφέρει να βγάλω άκρη σχετικά με τη μεταβολή της τιμής.

Αυτές οι μ***ς συμβαίνουν όταν κρατάς κρυφά πράγματα.

<Insert κείμενο υπέρ open source>

Το παιχνίδι ήθελε ελάχιστες αλλαγές για να γίνει καλύτερο και του γ****ν ό,τι είχε και δεν είχε.
yorgos
QUOTE(nikolas_asteri @ Oct 16 2017, 16:19 ) *
Το παιχνίδι ήθελε ελάχιστες αλλαγές για να γίνει καλύτερο και του γ****ν ό,τι είχε και δεν είχε.


Ακριβώς. Το μόνο θετικό για μένα είναι που βλέπεις live το σκορ σου και το πολύ ωραίο head to head.
drunk guy
μια ερωτηση.ειχα επιλεξει το χακετ και θελω να το αλλαξω πατησα λοιπον χ πανω του αλλα δε μου εμφανιζει κανεναν αλλον παικτη που να μπορω να προσθεσω στην ομαδα μου ,ενω εχω διωξει το χακετ . ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?
nikolas_asteri
Αυτά ακριβώς τα λίγα.

@drunk guy: Μία υπόθεση είναι απλά να μην δουλεύει κάτι σωστά. Άλλη είναι να έχεις ενεργοποιημένα φίλτρα. Δοκίμασε να ψάξεις ονομαστικά κάποιον.

Offtopic @yorgos:
Btw, εδώ και πολύ καιρό θέλω να πω ότι έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά στο post με το ταξίδι σου στην υπογραφή σου.
RipCity
Βασικά το πρόβλημα είναι το τεχνικό κομμάτι της πλατφόρμας το οποίο είναι άθλιο. Σα να κάνουν τώρα τις δοκιμές κι όχι κανά μήνα πριν. Δε νομίζω ότι του γ@@@@@ του παιχνιδιού όπως ειπώθηκε. Θεωρώ πως αν λειτουργούσε όπως έπρεπε όλα θα ήταν μια χαρά. Δηλαδή αυτός που είχε τον ιδέα καλά το σκέφτηκε. Αυτοί που το υλοποίησαν είναι για τα πανηγύρια.

@drunk guy πιθανότατα είναι drunk platform. Πολλά κουμπιά κολλάνε, δε λειτουργούν κτλ. Όταν συμβαίνει αυτό πάω πίσω στο my teams και ξανά από την αρχή και συνήθως ξεσκαλώνει.
nikolas_asteri
QUOTE (RipCity @ Oct 16 2017, 16:19 ) *
Δε νομίζω ότι του γ@@@@@ του παιχνιδιού όπως ειπώθηκε. Θεωρώ πως αν λειτουργούσε όπως έπρεπε όλα θα ήταν μια χαρά.


Νταξ, συμφωνώ, ήμουν υπερβολικός.
drunk guy
QUOTE(RipCity @ Oct 16 2017, 17:19 ) *
@drunk guy πιθανότατα είναι drunk platform. Πολλά κουμπιά κολλάνε, δε λειτουργούν κτλ. Όταν συμβαίνει αυτό πάω πίσω στο my teams και ξανά από την αρχή και συνήθως ξεσκαλώνει.

πολυ σωστος...αυτο εκανα και ολα κομπλε τωρα αλλα γενικα γεματο με bugs το παιχνιδακι
thrylos7
Μια πολύ καλή προσέγγιση, για την ώρα τουλάχιστον. Μου υποκλίνομαι! 77.gif

https://www.basketstories.net/article.php?p...alysis_post_759

ΝτραφτΚινγς banana.gif
str
παρατηρησα κατι που ειναι πολυ αρνητικο...τουλαχιστον στα δικα μου ματια

δεν μπορω να κανω και τις τρεις αλλαγες/αντικαταστασεις μαζεμενες.. (δεν μιλαω για βασικους παγκο, μιλαω διωχνω τρεις παιρνω 3 νεους) δηλαδη δεν μπορω να σβησω 3 παικτες και μετα να παρω αλλους τρεις, ετσι ωστε να μπορω να ανακατανειμω τα λεφτα οπως θελω!!

αντιθετα καθε φορα οταν διωξω εναν παικτη, πρεπει να παρω οπωσδηποτε καποιον αλλο στη θεση του πριν κανω την επομενη αντικατασταση...

που σημαινει οτι αν θελω να διωξω δυο μεσαιου κοστους και να παρω εναν ακριβο και ενα φτηνο, πρεπει πρωτα να διωξω αυτον που θα αντικαταστησω με τον φτηνο, ωστε να περισσεψουν λεφτα και μετα να διωξω τον αλλον...καθολου βολικο...

μεχρι τωρα εδιωχνα 3, εβλεπα τι λεφτα ειχα στο κουβα και μετα αρχιζα να μοιραζω και να κανω συνδιασμους...
yorgos
Πού μπορώ να δω την τιμή που είχε πριν και μετά την πρώτη αγωνιστική ο παίκτης;
Επίσης ο Χάνεικατ δεν έπαιξε ούτε χτες. Ξέρουμε κάτι για την περίπτωσή του;
RipCity
Πατας πανω στον παικτη και βλέπεις ποσο ηταν η τιμη του απο το +-
yorgos
QUOTE(RipCity @ Oct 17 2017, 16:05 ) *
Πατας πανω στον παικτη και βλέπεις ποσο ηταν η τιμη του απο το +-

Τώρα έχω άλλο πρόβλημα. Πατάω Χ πάνω στον παίκτη για να τον διώξω, εμφανίζεται πάνω ότι έχω 7/8 παίκτες, αλλά το εικονίδιό του δε φεύγει. Δηλαδή ενώ τον έχω διώξει... αυτός δε φεύγει και δε με αφήνει να πάρω άλλον παίκτη στη θέση του.

Τι μπ...λάκι φτιάξανε, δεν καταλαβαίνω τίποτε.

Άλλο πάλι... στη θέση forward έχω τον Kane. Τον διώχνω για να φέρω τον Gill και μου λέει δε γίνεται γιατί δεν μπορώ να αλλάξω PF με SF. Δηλαδή για την υπόλοιπη ζωή μου πρέπει να είναι SF o forward μου;;;
Redoctor
@yorgos αν πας πίσω στις ομάδες και την ξαναεπιλεξεις λογικα θα ναι κενη η θέση.

Έφτιαξα και γω ομάδα στο Λοκ αουτ. Έστειλαν σήμερα email ότι επειδή ξεπέρασε τα 10 εκ μπάτζετ θα πρέπει να κάνω αλλαγές ώστε να είναι κάτω απο 10 εκ για να μετρησουν οι πόντοι τους στην επόμενη αγωνιστική.

Αν ισχύει η υπόθεση Του BasketStories γενικά οι περισσότεροι παιχτες βγαίνουν υποτιμημενοι. Επίσης σχετικα περίεργος ο τρόπος αυξησης της αξίας κάθε παίχτη
nikolas_asteri
Μεγάλη πίκρα η φάση στις private leagues. Δεν μπορείς να σβήσεις ομάδα, αν βάλεις εμβόλιμη ομάδα ξεκινάει από το 0...
yorgos
QUOTE
@yorgos αν πας πίσω στις ομάδες και την ξαναεπιλεξεις λογικα θα ναι κενη η θέση.


Έπρεπε να αποσυνδεθώ τελείως και να επανέλθω.
QUOTE
Έφτιαξα και γω ομάδα στο Λοκ αουτ. Έστειλαν σήμερα email ότι επειδή ξεπέρασε τα 10 εκ μπάτζετ θα πρέπει να κάνω αλλαγές ώστε να είναι κάτω απο 10 εκ για να μετρησουν οι πόντοι τους στην επόμενη αγωνιστική.

Πάλι καλά.

Γενικά έτσι όπως πάει το πράγμα, εξακολουθώ να πιστεύω πως οι αναπληρωματικοί είναι περιττοί. Είναι αρκετά εύκολο με τα 10 μύρια να πάρεις 8 παικταράδες και να κάνεις σούπερ επιδόσεις. Αν και όταν έχεις μπάτζετ, ξανασχολείσαι και με τους αναπληρωματικούς, που είναι μεγάλη πίκρα γιατί έστω και κατάφερες και πήρες 2 ψιλοχρήσιμους... σου τραυματίζεται βασικός σε θέση που δεν έχεις χρήσιμο αναπληρωματικό (όπως την έπαθα εγώ με το Χάινεκατ). Να έχεις 4 χρήσιμους αναπληρωματικούς το βρίσκω μεγάλη σπατάλη, εκτός κι αν σου κάτσει και κάνουν limit up.
djibriliant
QUOTE (yorgos @ Oct 17 2017, 15:07 ) *
Πού μπορώ να δω την τιμή που είχε πριν και μετά την πρώτη αγωνιστική ο παίκτης;
Επίσης ο Χάνεικατ δεν έπαιξε ούτε χτες. Ξέρουμε κάτι για την περίπτωσή του;

Ναι δηλωσε και επισημα δεν μπορω να βρω λινκ αυτή την στιγμή θα σας στειλω κουβά όλους στο φανταζυ 69.gif
yorgos
QUOTE(djibriliant @ Oct 17 2017, 22:54 ) *
Ναι δηλωσε και επισημα δεν μπορω να βρω λινκ αυτή την στιγμή θα σας στειλω κουβά όλους στο φανταζυ 69.gif

Το Χάνεικατ τον έχω υπαρχηγό σε μια ομάδα και είναι ο μόνος παίκτης που δεν εμφανίζεται με Χ. Δεν μπορώ να τον αλλάξω.Τι διάολο, μούτι το έκαναν το παιχνίδι, έχω εκνευριστεί.

Τα ίδια και σε άλλη ομάδα. Πάω να αντικαταστήσω τον Ρότσεστι που είναι υπαρχηγός, δε με αφήνει. Τον βγάζω από υπαρχηγό, πάλι δε με αφήνει κι ας έβαλαν άλλον υπαρχηγό, μου λέει vice captain is locked.
yorgos
QUOTE
All Captains and Vice-Captains must be selected prior to the first game of the Round and your selections for Captain and Vice-Captain CANNOT be altered after the start of the first game of the Round.

E, εγώ από αυτό δεν κατάλαβα ότι αρχηγούς και υπαρχηγούς δε θα μπορούμε να αλλάξουμε ποτέ...
djibriliant
QUOTE (yorgos @ Oct 17 2017, 23:45 ) *
E, εγώ από αυτό δεν κατάλαβα ότι αρχηγούς και υπαρχηγούς δε θα μπορούμε να αλλάξουμε ποτέ...

Ούτε εγω μπορω να αλλάξω αυτη την στιγμή, αλλά το πρωι ειχα αλλάξει σε αλλη ομάδα οπότε μαλλον κατι προσωρινό θα ειναι ελπίζω να μην βγει ετσι η χρονια με διαφορα θεματα καθε λιγο.
yorgos
QUOTE(djibriliant @ Oct 17 2017, 23:51 ) *
Ούτε εγω μπορω να αλλάξω αυτη την στιγμή, αλλά το πρωι ειχα αλλάξει σε αλλη ομάδα οπότε μαλλον κατι προσωρινό θα ειναι ελπίζω να μην βγει ετσι η χρονια με διαφορα θεματα καθε λιγο.

Γενικά ό,τι συμβαίνει σε μια ομάδα δε συμβαίνει απαραίτητα σε όλες. Π.χ. σε μια ομάδα μου παίκτης που δεν έπαιξε φαινόταν να έχει πάρει τη βαθμολογία του αναπληρωματικού του (με μοβ χρώμα) ενώ σε άλλη απλά εμφανιζόταν το DNP παρότι υήρχε αναπληρωματικός στη θέση του. γενικά φαίνεται σα να μην έχει αυτοματισμούς το πρόγραμμα, λες κι έχει τίποτε φοιτητάκους στην Ινδια που μπαίνουν χειροκίνητα και κάνουν ό,τι τους πουν από call center, δραματική κατάσταση. Μια χαρά ήταν το παιχνιδάκι όπως ήταν, τώρα θα μας γυαλίσει τα πρέκια.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.