Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Khimki-Ολυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
basket72

Τι έγινε ρε παιδιά; smiley.gif


https://www.youtube.com/watch?v=FcINsbwLd4c
rankin
τι ειδαμε σήμερα;
Ηταν αυτο ενα πραγματικό δείγμα ή απλά έτυχε;

Αμυνα και επίθεση σε τρομερό συγχρονισμό
φοβερο παιχνιδι απο (σχεδόν) ολους
Εξαιρετική ισοροπία στην επίθεση
Πολυ καλές άμυνες

Εικονα ομάδα έτοιμης...

Επανέρχομαι και λέω πως αν και αντί του μπετατζή ειχαμε πάρει τον Χένρυ, τοτε πραγματικά θα μιλούσαμε για μια ομάδα μπετόν
και το λέω αυτο γιατι και η περιβόητη αδυναμια στη γραμμή των ψηλών δεν φάνηκε πουθενά σήμερα

Ειμασταν τοσο καλοί εμείς;
ήταν τοσο κακη η Κιμκι;

Σασα Βεζενκοφ, θα ξεφτυλίσεις πολυ κοσμο φέτος αγορι μου

john wick
Χωρις να θελω να μειωσω τη νικη του Ολυμπιακου , νταξει αυτο το πραγμα που παρουσιασε ο κοουτς σκακιστης σημερα απλα δεν ειναι μπασκετ...3ποντο κ αγιος ο θεος..αποκρουστικό θεαμα...
Μου αρεσε πολυ ο Λε Ντει (τον εχω σε ολες τις ομαδες μου στο fantasy)..
Future7
Καλά προφανώς έχει πααααρα πολύ δρόμο.

Από τους καινούριους Βεζενκοφ, Λε Ντει, Τίμα ήταν πολύ καλοί.
Οκ ο Γκος τρακαρισμενος αν και πιο μετά έβγαλε και άμυνες, έβαλε και μεγάλο τρίποντο. Θα ξεψαρώσει με Μπλατ δεν ανησυχώ.
Ο Τουπαν δε μπόρεσε να μπει στο ματς,Κλάιν δε χρειάστηκε.
nikolas_asteri
QUOTE (Future7 @ Oct 12 2018, 20:30 ) *
Εντάξει βλέπουμε τρομερή πρεμιέρα.

Μετά από καιρό απολαμβάνουμε μπάσκετ.


Ωραία ομάδα ο Ολυμπιακός σήμερα, μπράβο!

Κατά τα άλλα, λέμε για παίκτες που περπατάνε στην άμυνα, που χάνουν τους παίκτες τους, που μπερδεύονται στις περιστροφές κλπ...ΟΛΟΙ αυτοί δεν μπορούν ούτε κεράκι να κρατήσουν στον μετρ Αλεξέι. Ο τύπος είναι απίστευτος (και λογικά γι'αυτό δεν το κουνάει από την Χίμκι) tongue.gif
basket72
QUOTE (mephisto22 @ Oct 12 2018, 21:42 ) *
Δεν το πιάνεις το νόημα... Ο δημοσιογράφος εκφέρει ένα ελλειπες εκφωνημα, για να το συμπληρώσεις με τη φαντασία σου. Είναι κάτι που συμβαίνει συχνά στην ανθρώπινη επικοινωνία,, όπως λένε και οι γλωσσολόγοι. Δεν τα πιάνεις τα
βαθυστόχαστα νοήματα. Μιλάμε για πολύ νόημα.


Καλά τα βαθιά νοήματα ούτως ή άλλως δεν τα πίάνω 69.gif . Μίκυ Μάου (χωρίς το τελικό -σ) smile.gif και πολύ σου λέω. Άντε και κάνα "ΦΩΣ των σπορ".

Πάντως ο Παπαδογιάνης ή αλλιώς Χάιντεγκερ ή και Φουκώ για τους (πολύ) φίλους του, το συμπλήρωσε μόνος του για να μας βγάλει από τον όποιο κόπο: " που είναι μόνο ο Βεζένκοφ"είπε ο ποιητής, άρα ξέρουμε τι ψάρια πιάνει και πάμε για άλλα, σαν να ήθελε να πει, ο ακραιφνής Καστοριδιακός, Παπαδογιάννης.
το_καλύτερο_3d
Εγω σημερα παντως ειδα κατι μοντερνο,κατι φρεσκο με ισορροπία μπρος-πίσω, κάτι που ειχα να δω απο Ελληνική ομάδα απο εποχες ιβκοβιτς και ζοτς.
εντιτ και λιγο απο μπαρτζωκα.
RipCity
Η euroleagueTV είχε τεχνικά θέματα σήμερα όπως μου είπε ο Muhammed στο chat με απολογητικό υφος.

Καταπληκτικό μπάσκετ, 25 ασίστ! Τι ωραία γυρνούσε η μπάλα μπροστά κι όλοι φάνηκαν να το χαίρονται πολύ. Άψογος Σάσα ο οποίος με τα ποσοστά που περνούσαν από κάτω στα στατς είδα πως έχει 63% δίποντο, 43% τρίποντο και 89% βολές career averages στη Euroleague. Αλλά μην ενθουσιάζεται, δεν είναι παρά μόνο ο Βεζενκοφ.

Μόνη παραφωνία ο Τουπαν που προσπάθησε να κάνει πράγματα με την μπάλα στα χέρια και τα εχασε λίγο.
jazz thrilos
Καταρχην με euroleague tv απόψε: Μας ανέβασε την πίεση στο 18!!! Εμένα μου κόλλαγε κάθε φορά μετα απο refresh την στιγμή που η μπάλα ήταν στον αέρα κι έμενα να αναρωτιέμαι αν μπήκε ή όχι. Αύριο θα στείλω εμαιλ παραπόνων με ελληνικό στυλ και θα ζητήσω 2,96 ευρώ πίσω επειδή έχασα ήδη ένα ματς της ομάδας μου. Προς το τέλος οκ, έφτιαξε.

Μεγάλη εμφάνιση πρωτα και μεγάλη νίκη μετά! Και μάλιστα σε ένα παιχνίδι χωρίς Παπανικολάου και χωρίς Τουπάν. Ο ένας ανέτοιμος ό άλλος οτι να' ναι, εκτός τόπου και χρόνου. Νομίζω θα τον βρει τον ρόλο του σιγά σιγά.

Στα πολύ γρήγορα. Σπανούλης χωρίς προσέγγιση Σφαιρόπουλου απόψε. Απλά 10 επίπεδα παρπάνω το παιχνίδι του. Βενζέκοφ εκπληκτικός άμυνα και επίθεση. Γκος πιστεύω δεν θα πέφτει κάτω απο 5-6 ασίστς. Λεντέι πολύ καλός επιθετικά (αναμενόμενο), καλός όμως και αμυντικά απόψε παρά τα όσα είχε δείξει στα φιλικά. Μιλού καλός. Τίμα μέτριος αλλά με διάθεση στην άμυνα και δεν κλείνουμε και τα μάτια όταν σηκώνεται απο το τρίποντο.

Ταχύτητα, πολλές πάσες, περιστροφές, transition, ακόμα κι όταν είμαστε 15 πόντους μπροστά. Πραγματικά έχω ψιλοσοκαριστεί, αλλά είχα τουλάχιστον 3 χρόνια να δω τέτοιου είδους μπάσκετ απο την ομάδα και δεν έχω συγκεντρώσει ακόμα τις σκέψεις μου για το τι έχει γίνει απόψε. Στη συνέχεια θα αναλύσουμε βέβαια και τα λάθη μας. Αλλά πρώτο δείγμα πραγματικά απολαυστικό.
fastbreak70
QUOTE(john wick @ Oct 12 2018, 21:51 ) *
Χωρις να θελω να μειωσω τη νικη του Ολυμπιακου , νταξει αυτο το πραγμα που παρουσιασε ο κοουτς σκακιστης σημερα απλα δεν ειναι μπασκετ...3ποντο κ αγιος ο θεος..αποκρουστικό θεαμα...
Μου αρεσε πολυ ο Λε Ντει (τον εχω σε ολες τις ομαδες μου στο fantasy)..

εχεις καμια συγγενεια με σφαιροπουλο?.?.?

ειδαμε την αποθεωση του μπασκετ απο οσφπ, ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΩ,
και εσυ θελεις να δεις το 'last decade ball'....
rankin
QUOTE(john wick @ Oct 12 2018, 21:51 ) *
Χωρις να θελω να μειωσω τη νικη του Ολυμπιακου , νταξει αυτο το πραγμα που παρουσιασε ο κοουτς σκακιστης σημερα απλα δεν ειναι μπασκετ...3ποντο κ αγιος ο θεος..αποκρουστικό θεαμα...
Μου αρεσε πολυ ο Λε Ντει (τον εχω σε ολες τις ομαδες μου στο fantasy)..

Ο κόουτς Μπλατ ειχε κάνει τη ρακέτα ναρκοπέδιο και ο κοουτς σκακιστής έδωσε τη μπάλα στον Ζβεντ και έκανε το συστημα Ραμπο 2: Μονος εναντίον ενος ολοκληρου στρατού στη ζουγκλα της Καμπότζης
Τον φάγανε οι κροταλίες

Η ρακετα του Ολυμπιακου ηταν γεμάτη απο κορμιά και πάντα κάποιο έβγαινε μπροστά στη μπάλα
Ξαναλέω, δε ξέρω αν ηταν τυχαίο ή αν θα συμβαίνει συχνά, αλλά το σημερινο πλάνο του Μπλατ πέτυχε απολυτα.
Την Κιμκι σε αμυνα και επιθεση την ξεκουρδισε

Προφανώς και απέναντι στην Φενερ (την οποια βλέπω τωρα) δεν θα ηταν το ιδιο ευκολο, γιατι έχει τα κορμια για να σε χτυπήσει, αλλα ο Ολυμπιακος σημερα κερδισε και στη μάχη της μάζας, αφου έριξε πολυ μουσκουλο στο παρκέ, απλωσε χερια σαν κλαδιά, έβαλε γρηγορα ποδια μπροστά στη μπαλα.
Και στην επιθεση κυκλοφόρησε τη μπάλα δαιμονισμένα ομορφα.
jazz thrilos
QUOTE (john wick @ Oct 12 2018, 21:51 ) *
Χωρις να θελω να μειωσω τη νικη του Ολυμπιακου , νταξει αυτο το πραγμα που παρουσιασε ο κοουτς σκακιστης σημερα απλα δεν ειναι μπασκετ...3ποντο κ αγιος ο θεος..αποκρουστικό θεαμα...
Μου αρεσε πολυ ο Λε Ντει (τον εχω σε ολες τις ομαδες μου στο fantasy)..

Wick, και πέρυσι ο Πανθηναικός σε πολλά παιχνίδια είχε παρπάνω τρίποντα απο δίποντα αν θυμάσαι, που θυμάσαι γιατι θυμάμαι οτι το σχολίαζες. Αλλά να φτάσουμε να μειώνυμε απο τώρα την Χίμκι και τον Μπαρζτω για ένα παιχνίδι είναι υπερβολή. Καθόλου αποκρουστική δεν θα είναι η Χιμκι φέτος. Έχει καλούς πάιχτες και νομίζω οτι απόψε έπαθε αυτό που πάθαμε κι εμείς οι θεατές. Σοκαρίστηκε απο την αντίδραση μας και απο το πόσο άριστα βγήκε μια συγκεκριμένη φιλοσοφία στο παρκέ.
basket72
QUOTE (fastbreak70 @ Oct 12 2018, 21:59 ) *
εχεις καμια συγγενια με σφαιροπουλο?.?.?

ειδαμε την αποθεωση του μπασκετ εσυ θελεις να δεις το 'last decade ball'



Καλό μας κάνει ο φίλος Wick. Δουλεύει για μας. smile.gif Γενικά το να κρατάμε χαμηλούς τόνους κάνει καλό κι ειδικότερα σε μια άρδην αλλαγμένη ομάδα.
Πράγμα δύσκολο σε μια ομάδα όπως ο Ολυμπιακός και μετά τη σημερινή παράσταση. bball.gif
jazz thrilos
Πάντως νομίζω οτι το κλειδί έτσι κι αλλιώς ήταν στην ρακέτα. Το είχα γράψει οτι ο Σβεντ 20+ πόντους θα τους βάλει, έβαλε 34 βέβαια, οπότε απλά βγάζεις μια ορισμένη άμυνα πάνω του και κοιτάς που αλλού μπορείς να χτυπήσεις. Για μένα το θέμα ήταν τι θα κάναμε στην ρακέτα αμυντικά και αποδείχθηκε οτι κάναμε καλή δουλειά. Το σημάδεψε ο Μπλατ; Δεν ξέρω, υποθέτω πως μάλλον. Με ένα Σβεντ μόνο δεν μπορείς να κερδίσεις.
mephisto22
Πόσο σας ζηλεύω φίλοι ολυμπιακοί που έχετε προπονητή τον Μπλατ.
basket72
QUOTE (mephisto22 @ Oct 12 2018, 22:08 ) *
Πόσο σας ζηλεύω φίλοι ολυμπιακοί που έχετε προπονητή τον Μπλατ.


Από τα ωραία ποστς του φόρουμ τόσο για την προσφώνηση όσο και το (μπασκετικό) συμπέρασμα. Εύγε.
jazz thrilos
Εντωμεταξύ, δεν ξέρω αν το παρατηρήσατε, φευγαλέα η κάμερα στο τέλος του ματς έδειξε τον Μπαρτζω να χειροκροτά τους προπονητές ειρωνικά μπροστα τους. Καλά ρε Γιώργο, απόψε τι; Τον μπαγάσα, είναι πολύ συναισθηματικός, του έχει κοστίσει νομίζω. Παρόλα αυτά, η φετινή του στελέχωση νομίζω οτι είναι πάλι εξαιρετική. Θέλει τον χρόνο της η Χιμκι, όπως όλες οι ομάδες.
rankin
Ωραια ολα αυτα, αλλα βλεπω τη Φενερ που εχει τα δυο κτηνη στη ρακέτα και τσουτσουρώνομαι

Παμε παρακάτω
Τετάρτη Μπασκόνια (αουτς) και Παρασκευη Αρμάνι στο ΣΕΦ
κατευθείαν διπλη αγωνιστική....

Για να δουμε πως θα το πάμε αυτο
jazz thrilos
QUOTE (rankin @ Oct 12 2018, 22:16 ) *
Ωραια ολα αυτα, αλλα βλεπω τη Φενερ που εχει τα δυο κτηνη στη ρακέτα και τσουτσουρώνομαι

Παμε παρακάτω
Τετάρτη Μπασκόνια (αουτς) και Παρασκευη Αρμάνι στο ΣΕΦ
κατευθείαν διπλη αγωνιστική....

Για να δουμε πως θα το πάμε αυτο


Ε, ένα στα δύο καλά δεν θα είναι; Αλλά πιο σημαντικό, ας διατηρήσουμε το στυλ που είδαμε απόψε και θα είμαστε οκ προς το παρόν.
john wick
QUOTE (jazz thrilos @ Oct 12 2018, 18:04 ) *
Wick, και πέρυσι ο Πανθηναικός σε πολλά παιχνίδια είχε παρπάνω τρίποντα απο δίποντα αν θυμάσαι, που θυμάσαι γιατι θυμάμαι οτι το σχολίαζες. Αλλά να φτάσουμε να μειώνυμε απο τώρα την Χίμκι και τον Μπαρζτω για ένα παιχνίδι είναι υπερβολή. Καθόλου αποκρουστική δεν θα είναι η Χιμκι φέτος. Έχει καλούς πάιχτες και νομίζω οτι απόψε έπαθε αυτό που πάθαμε κι εμείς οι θεατές. Σοκαρίστηκε απο την αντίδραση μας και απο το πόσο άριστα βγήκε μια συγκεκριμένη φιλοσοφία στο παρκέ.




Οντως ετσι ειναι ,φιλε jazz ,γι αυτο εξάλλου δεν μπορω να δω NBA rolleyes.gif ...
Δεν μου αρεσει καθολου αυτο το στυλ μπασκετ...
mephisto22
Ευχαριστώ για τον καλό λόγο. Την αλήθεια λέω. Απ'όταν ανακοινώθηκε ο Μπλατ, είχα ανυπομονησία για το πρότζεκτ του Ολυμπιακού, και σήμερα πανηγυριζα κάθε καλάθι σας. Δεν αποκλείεται βέβαια η ομάδα. να έχει κάποια σκαμπανεβάσματα, γιατί είναι καινούργια και ακόμα αφομοιώνει την φιλοσοφία του προπονητή, όμως το τρένο έχει μπει σε ράγες. Ξανά ένα μπράβο από μένα για τη σημερινή εμφάνιση -- εγώ ήμουν απ'αυτούς που την περίμεναν.
RipCity
fun fact ότι το 19 που έπιασε σήμερα στο PIR ο Vezenkov δεν το έχει πιάσει ποτέ ο Παπαπέτρου. Career high με τα ερυθρόλευκα το 18.
Conan1982
Μια φορά στα 3 χρόνια που έγινε αυτό με την Euroleague Tv θα δείξω κατανόηση και δεν θα παραπονεθώ. Ελπίζω να μην ξανασυμβεί. Ούτε τα λεφτά θέλω πίσω. Να τα κρατήσουν να πληρώσουν κανέναν Έλληνα εκφωνητή και να μην ξανασυμβεί και είμαι ευχαριστημένος. smiley.gif

Για απόψε τι να πω;
Επιτέλους χαρήκαμε μπάσκετ, θυμηθήκαμε ότι υπάρχει και κάτι άλλο από Πικ εν Ρολ και ποστ του Πρίντεζη, θυμηθήκαμε πως είναι να τρέχεις, να κυκλοφορείς την μπάλα, να βγάζεις ξεμαρκάριστα τρίποντα.
Είδαμε 25 ασίστ από 8 διαφορετικούς παίκτες,δεν νομίζω να το είχαμε δει σε κανένα ματς πέρυσι.
Είδαμε 42,9% ποσοστό στα τρίποντα, είχαμε δει ελάχιστα τέτοια παιχνίδια πέρυσι και οι Ρώσσοι έπαιξαν άμυνα αρκετά αθλητική και σκληρή, απλώς δεν μπορούσαν.
Παίξαμε εξαιρετική άμυνα με τον Παπανικολάου και τον Τουπάν μόνο 21 λεπτά σύνολο
Είδαμε να σκοράρουν οι 9 από τους 11 παίκτες που έπαιξαν.
Είδαμε να παίρνουν ριμπάουντ και οι 11 παίκτες που έπαιξαν.
Για τελευταίο και καλύτερο, και ας είναι κακία, είδαμε επιτέλους τον Μάντζαρη στον ρόλο του τέταρτου Γκαρντ. Ας του δώσει αυτό κίνητρο να βελτιωθεί.

Μαγική εικόνα; Ίσως, όπως και θα έρθουν και στραπάτσα, αλλά το ότι επιτέλους θα παίξουμε όμορφο μπάσκετ; Γι' αυτό δεν χωράει αμφιβολία.

jazz thrilos
QUOTE (RipCity @ Oct 12 2018, 22:35 ) *
fun fact ότι το 19 που έπιασε σήμερα στο PIR ο Vezenkov δεν το έχει πιάσει ποτέ ο Παπαπέτρου. Career high με τα ερυθρόλευκα το 18.


Ναι, αλλά ο Παπαπέτρου αδικήθηκε σε εμάς γιατί τον βάζαμε τεσσάρι. Ο άνθρωπος είναι τριάρι (στην φαντασία του μόνο), οπότε μην τον συγκρίνεις με τον Βενζέκοφ που είναι απλά ο Βενζέκοφ. Τεσπα, ας μην τα βάζω με τον Πάπι, τον οποίο τον ήθελα στην ομάδα για 4αρι και δεν ήθελα να φύγει. Απλά στεναχωριέμαι που πήγε να παίξει ως τριάρι νομίζοντας οτι έτσι θα εξελιχθεί.

Ο Βενζέκοφ συνέχισε να εντυπωσιάζει απόψε κι εκτός παρκέ. Πολύ καλές δηλώσεις, σοβαρός άνθρωπος.

Υ.Γ.: Κάτι για το σχόλιο του φίλου Conan. Καλά σοβαρά τώρα; Θέλεις έλληνες σπικερς στο κανάλι της ευρωλίγκας;;; Να μας καταστρέψεις θέλεις; laugh.gif Ένα απο τα καλά που πληρώνουμε το κανάλι είναι και το γεγονος οτι γλιτώσαμε απο το "γλύψιμο" και το λιβάνισμα παιχτών και προπονητών βρέξει χιονίσει. Μια χαρά είναι οι ξένοι. Δνε φοβούνται να πουν την άποψη τους, λένε αυτό που βλέπουν και το σχολιάζουν ακομπλεξάριστα.
Conan1982
QUOTE (jazz thrilos @ Oct 12 2018, 22:45 ) *
.

Υ.Γ.: Κάτι για το σχόλιο του φίλου Conan. Καλά σοβαρά τώρα; Θέλεις έλληνες σπικερς στο κανάλι της ευρωλίγκας;;; Να μας καταστρέψεις θέλεις; laugh.gif Ένα απο τα καλά που πληρώνουμε το κανάλι είναι και το γεγονος οτι γλιτώσαμε απο το "γλύψιμο" και το λιβάνισμα παιχτών και προπονητών βρέξει χιονίσει. Μια χαρά είναι οι ξένοι. Δνε φοβούνται να πουν την άποψη τους, λένε αυτό που βλέπουν και το σχολιάζουν ακομπλεξάριστα.


Αυτό θέλω κι εγώ αλλά στα... Ελληνικά. Και τα καταλαβαίνω τα αγγλικά αλλά δεν παύει να θέλουνε την προσοχή μου
golitog7
QUOTE(RipCity @ Oct 12 2018, 21:35 ) *
fun fact ότι το 19 που έπιασε σήμερα στο PIR ο Vezenkov δεν το έχει πιάσει ποτέ ο Παπαπέτρου. Career high με τα ερυθρόλευκα το 18.

Πέρα απ αυτό, νομίζω ότι έτσι όπως στελεχώθηκε η ομάδα χρειαζόμασταν έναν παίκτη σαν τον Βεζένκοφ και όχι άλλο ένα τριάρι με μούσκουλα και μέτριο σουτ. Ο Πρίντεζης (με την προυπόθεση φυσικά ότι ο Βεζένκοφ θα συνεχίσει έτσι) θα είναι χαλαρός φέτος, θα αποφορτιστεί σωματικά και ψυχικά και όταν με το καλό έρθει η ώρα θα έχει τις δυνάμεις να μας δώσει αυτά που μπορεί. Όχι όπως πέρυσι που με την διαχείρηση που του κάνανε έμοιαζε με περιφερόμενο σκήνωμα παρά με μπασκετμπολίστα.
Προσωπικά ξαφνιάστηκα σήμερα από την απόδοση του Βεζένκοφ. Όχι τόσο από αυτά που πέτυχε αλλά από την αυτοπεποίθηση του.
Ίσως να μας βγει και σε καλό τελικά η απόφαση του Ιωάννη!
Future7
Βασικά και παίχτη με μουσκουλα πήρε , έναν Λετονο με καλο σουτακι.

Νομίζω θα δούμε ωραία πραγματα απο τους letonian brothers
T.W.Is.M.
Αφου μετανοησω, ας πω τα εξης περιεργα:
1)34/66 ποντους εβαλε ο Σβεντ, λογικο αποτελεσμα το -21 για τη Χιμκι. Δεν ειναι τυχαιο οτι στο 12-2 στο ξεκινημα ξεχωριζαν οι υπολοιποι! Αν αντι για το 51,5% των ποντων, εβαζε το 65%, θα εχαναν με 30!
2)Δε με ανησυχησε κανενας σημερα, ουτε ο Μαντζαρης, που ξερω οτι σε καποια παιχνιδια θα τα βαλει τα σουτ του, ουτε ο Τουπαν, που δεν περιμενω και πολλα περισσοτερα απ αυτον. Κι αυτος θα τα βρει τα παιχνιδια που θα βοηθησει και δε χρειαζεται να εχει σημαντικο ρολο σε ολα τα παιχνιδια. Γι αυτο ειναι ο Τιμμα...
3)Ανησυχουσα λιγο για το Στρελνιεκς, γιατι την Κυριακη ηταν πολυ κακος και ηθελα να δω πώς προσαρμοζεται στα νεα δεδομενα. Ξεκινησε και με αστοχα σουτ και με φοβισε, αλλα στη συνεχεια εβαλε σημαντικα σουτ. Ειναι μεγαλη υποθεση να εχεις πισω απο Σπανουλη και Πριντεζη αξιοπιστους παιχτες και αν ο Βεζενκοφ συνεχισει ετσι, θα εχουν καλυφθει κι οι 2 θεσεις.
4)Η μπασκετικη ειδηση της ημερας ηρθε απο τον Ολυμπιακο, αλλα οχι στη Μοσχα...
stefkorner
QUOTE (Future7 @ Oct 13 2018, 04:53 ) *
Βασικά και παίχτη με μουσκουλα πήρε , έναν Λετονο με καλο σουτακι.

Νομίζω θα δούμε ωραία πραγματα απο τους letonian brothers


ειναι παιχταρα ο Τιμμα ! καντε τον Κερεχετα να το μετανιωσει wink.gif
μονο που ειναι Latvian οι brothers tongue.gif
Future7
QUOTE (stefkorner @ Oct 12 2018, 23:59 ) *
ειναι παιχταρα ο Τιμμα ! καντε τον Κερεχετα να το μετανιωσει wink.gif
μονο που ειναι Latvian οι brothers tongue.gif


Ρεεε ηταν γκρικλίστικο το letonian brothers το χε γράψει ένας σε comment στο Facebook και μ άρεσε tongue.gif
basket72
Χάρηκα πάρα πολύ τη σημερινή εμφάνιση ( πέρα από τη σημαντικότατη νίκη σε μια τέτοια έδρα) γιατί είδα παίκτες να μην διστάζουν να κάνουν αυτό που ξέρουν. Να παίρνουν πρωτοβουλίες.

Νομίζω ότι αυτή ήταν η χαώδης διαφορά με τα προηγούμενα χρόνια.

Φέτος θα χαρούμε μπάσκετ κι ας μην συνοδευτεί από πρώτη τετράδα στην RS. Ας ρολάρει σιγά- σιγά η ομάδα με την ησυχία της.
Άσε που έτσι θα γλιτώσουμε και απ΄την αθλιότητα των περασμένων χρόνων με τους τραυματισμούς.

Θα ήθελα να κάνω μια αναφορά στον Τίμα του πρώτου ημίχρονου κυρίως, όταν λίγο- πολύ μπήκαν οι βάσεις για την συντριβή της Χίμκι κι ο ίδιος ήταν καθοριστικός και στα δυο μέρη του παρκέ. Αν ο Μπλατ τον κερδίσει τότε θα έχουμε έναν παίκτη στο 3-4 σημαντικά καλύτερο του Ιωάννη.
Για τον Βεζένκοφ δεν ανησυχώ και πολύ. Το γράφω πολλούς μήνες ότι τέτοιο παίκτη (με ελληνικό διαβατήριο απλά δεν τον αφήνεις!!!).
Πόσο μάλλον όταν έχει συμπέσει με τη χειρότερη περίοδο των μπλαουγκράνα κι έχει φάει τρελό πάγκο/πάγο.

Ο άνθρωπος ξεχειλίζει από κίνητρο κι από μπάσκετ και δεν τον φοβάμαι.

Στο μεταξύ περιμένουμε και τον Άγρα που αν μπει στο γενικότερο κλίμα, θα έχουμε έναν ακόμη λόγο να αισιοδοξούμε.
Σοβαρότητα και κίνητρο του χρειάζεται για να παίξει τον ρόλο του mobile ως πέμπτος ψηλός.
anton2
1. Η ομάδα ανέβασε κατακόρυφα το IQ της για να ισορροπήσει την έλλειψη μυών και αθλητικότητας. Αυτό το στήσιμο στο ευρωπαϊκό μπάσκετ μπορεί και να πετύχει.

2. Είναι εμφανές με το καλημέρα ότι η ομάδα άλλαξε σε όλα.

3. Εφόσον υπάρχουν παίκτες για να παίζουν μπάσκετ και όχι απλά ρολίστες του Σπανούλη, Πρίντεζη, Μάντζαρη κτλ σημαίνει ότι μπορεί και αυτοί να μπορέσουν να αποδώσουν αυτά που πρέπει όταν πρέπει και όχι να εξαντληθούν όπως πέρυσι που στηριζόμασταν πάνω τους για όλα.

4. Φαίνεται ότι επιτέλους θα δούμε λίγο μπάσκετ μετά από πολλά χρόνια και όχι ντάπα ντούπα και μόνο άμυνα.

5. Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται.

qspock
QUOTE(anton2 @ Oct 13 2018, 00:54 ) *
1. Η ομάδα ανέβασε κατακόρυφα το IQ της για να ισορροπήσει την έλλειψη μυών και αθλητικότητας. Αυτό το στήσιμο στο ευρωπαϊκό μπάσκετ μπορεί και να πετύχει.

2. Είναι εμφανές με το καλημέρα ότι η ομάδα άλλαξε σε όλα.

3. Εφόσον υπάρχουν παίκτες για να παίζουν μπάσκετ και όχι απλά ρολίστες του Σπανούλη, Πρίντεζη, Μάντζαρη κτλ σημαίνει ότι μπορεί και αυτοί να μπορέσουν να αποδώσουν αυτά που πρέπει όταν πρέπει και όχι να εξαντληθούν όπως πέρυσι που στηριζόμασταν πάνω τους για όλα.

4. Φαίνεται ότι επιτέλους θα δούμε λίγο μπάσκετ μετά από πολλά χρόνια και όχι ντάπα ντούπα και μόνο άμυνα.

5. Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται.


Eτσι.

Απιστευτο ροτεισον και κοουτσαρισμα απο τον Μπλατ. Περναει η Χιμκι στην αρχη, παιρνει ταιμ αουτ ο κοουτς και μπαινει μεσα ο Ολυμπιακος καταβροχθιζοντας την!

Ο Σπανουλης και ο Πριντεζης ειναι πλεον πολυτιμα γραναζια της μηχανης και οχι η ιδια η μηχανη.
Βγαινανε εξω και ο Ολυμπιακος επαιζε αριστα με τους υπολοιπους. Μπαινουν μεσα και παλι αριστα. Δεν υπηρχαν σκαμπανεβασμα στο παιχνιδι. Ο καθε παιχτης δινει αυτο το οποιο μπορει να κανει καλυτερα. Κρυβονται ολες οι αδυναμιες!

Δε ξερω πως, αλλα αν αλλοι εχουν το παρατσουκλι "σοφοι", "γκαστονε" κλπ, ο Μπλατ παιρνει με το σπαθι του το "μαγος"!

Ειλικρινα καιρο ειχαμε να απολαυσουμε τοσο καλοστημενη ομαδα.
Κρισιμο θα ειναι και το τεστ της επομενης εβδομαδας στην Βιτωρια, εκει θα ειναι δυσκολοτερα τα πραγματα πιστευω.

Αντε καλη χρονια icon_drunk.gif
akratacity
Ο Βεζενκοφ έχει πολύ μπάσκετ μέσα του. Η πάσα που κανει στον Μιλουτινοφ από την κορυφή της ρακέτας χωρίς καλά καλά να βλέπει καθώς και η ασίστ στην αδύναμη πλευρά στον Στρελνιεκς για ένα κρίσιμο τρίποντο δείχνουν το γεγονός αυτό.

Μπράβο στην ομάδα για το εξαιρετικό ξεκίνημα. Ομολογώ πως δεν το περίμενα.
yorgos
Πολλά συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό κι ας μας έριξε στον κουβά, θα ήμουν ψιλοπλούσιος αν είχε κερδίσει σήμερα, αλλά χαλάλι.

Δεν μπόρεσα να δω το ματς αλλά θα ξενυχτήσω να το βάλω, είμαι πιο φαν του Μπλατ κι από το γιο του. Τα λέγαμε το καλοκαίρι ότι είναι η μεταγραφή της διετίας. Όταν είναι ο Μπλατ ελεύθερος, χρυσοπληρώνεις τον Τσάβι, του λες ευχαριστώ για τις τίμιες υπηρεσίες που προσέφερε και βουτάς τον Μπλατ no matter what. Τώρα μένουμε με την ελπίδα του Σάρας για του χρόνου, αλλά μάλλον θα μας τον φάνε άλλοι...
basket72
QUOTE (rankin @ Oct 12 2018, 22:00 ) *
Ο κόουτς Μπλατ ειχε κάνει τη ρακέτα ναρκοπέδιο και ο κοουτς σκακιστής έδωσε τη μπάλα στον Ζβεντ και έκανε το συστημα Ραμπο 2: Μονος εναντίον ενος ολοκληρου στρατού στη ζουγκλα της Καμπότζης
Τον φάγανε οι κροταλίες


Ενίσταμαι επί του εγκυκλοπαιδικού smiley.gif στο γλαφυρό σου ποστ. Επί της ουσίας αλλά κι επί του λογοτεχνικού, είσαι ωραίος.
Ένα βήμα πριν τον Καστανιώτη smile.gif .

Κροταλίας λοιπόν, δεν απαντάται στην Καμπότζη.
Στην Ν.Α Ασία είναι πολλά ωστόσο, τα τοξικά είδη φιδιών που μπορεί κανείς να συναντήσει. Είναι και πιο ξεδιάντροπα θα πρόσθετα. rolleyes.gif
Coach Periklis
Για αρχή, επειδή έχω μήνες να ποστάρω για μπάσκετ και δες θυμάμαι αν σας έχω ευχηθεί, να πω ένα "καλή σεζόν" υγεία και τα σχετικά

Δεν μπόρεσα να δω το ματς λαηβ και το είδα πριν λίγο από γνωστό σαητ

είδα τον αγώνα πριν λίγο μέσω γνωστού σαητ. Συγχωρέστε υπερβολές και λοιπές βλακείες , δεν είμαι μπασκετικός απλώς λατρεύω μπασκετικό ΟΣΦΠ :

Ρίγη συγκίνησης βλέποντας Ολυμπιακό να παίζει καλό μπασκετ με συνεργασίες, ηρεμία, γρήγορο με λίγα σχετικά λάθη. Ούτε ρολόγια , ούτε ένα συγκεκριμένο πικ'ν΄ρολ αυστηρά, ούτε 24 δευτερα Σπανουλιάδα . Ο οποίος δείχνει ότι δεν ήταν αυτός το πρόβλημα αλλά ότι τόσα χρόνια ψάχναμε τον μπαμπά να μας βγάλει απ τη δύσκολη θέση. Οκ, θα φανεί και στην πορεία για να μη λέμε μεγάλα λόγια

Απίστευτο μετά τα χρόνια Σφαιρόπουλου που είδα έναν κοουτς στον πάγκο να κάνει ορθολογικές διορθώσεις και να μην κρατάει χρονόμετρο . Δεν του βγήκε του Τουπαν το ματσάκι;;; Δεν πειράζει, θα κάτσει πάγκο γιατί μας βγήκε ο Τιμα . ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ . Δεν είναι ντροπή , θα παίξει την επόμενη . Τρως σφαλιάρα στην αρχή με +10 γιατί μπήκες μουδιασμένος;;; Ταημ αουτ στο 3λεπτο . Δεν απαγορεύεται

Θα φάμε και ψυχρολουσίες μιας και ακόμα είναι νωρίς για οποιοδήποτε συμπέρασμα αλλά εδώ γίνεται ( αναμενόμενα βέβαια) δουλίτσα.

ΥΠΟΜΟΝΗ & ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΤΟ ΠΡΟΤΖΕΚΤ ΜΠΛΑΤ
Johnny Marv
Πολύ ωραίο μπάσκετ είδαμε σήμερα για τον Ολυμπιακό , που είναι ΑΛΛΗ ομάδα από πέρσι ... άλλες κλάσεις οι 2 προπονητές βέβαια όπως και να το κάνουμε . Ήδη από το round 1 της Ευρωλίγκας ξέρω ποιες θα είναι οι 6 από τις 8 ομάδες στα πλειοφς και μπορώ να βάλω και λεφτά σε αυτό . Δεν θα αναφερθώ σε όλα τα θετικά στοιχεία που έδειξε ο Ολυμπιακός σμρ όπως η ομαδικότητα , η δημιουργεια και η άμυνα αλλά θα πω υπομονή και φέτος πραγματικά είναι πιο σημαντικό από ποτέ αυτό το «παιχνίδι με παιχνίδι» . Ο Ολυμπιακός έχει την ευκαιρία να παρουσιάσει κάτι καλό και αν και αυτό το έκανε σήμερα δεν πιστεύω ότι γα έχει και τόση διάρκεια αρχικά . Ευελπιστώ πως Απρίλη-Μάιο θα παίζει μόνιμα έτσι . Θέλω επίσης να πω πως έχετε υπερτιμήσει λίγο την Χίμκι . Οκ καλή κι αθλητική ομάδα με δυνατή έδρα αλλά θεωρώ χειρότερη από πέρσι και όχι τόσο γεμάτη , θεωρώ πως έχει 8-9 αξιόλογους παίκτες που ακόμα δεν γνωρίζονται και μεταξύ τους καλά καλά . Δεν θεωρώ πως θα πάει όσο καλά όσο πέρσι ωστόσο πιστεύω ότι διεκδικεί σοβαρά και φέτος θέση στα πλειοφς (δύσκολο να την κερδίσει Γτ έχουν δυναμώσει πολλές ομάδες φέτος)

ΥΓ. Πραγματικά οι απόψεις σας σχετικά με την ομάδα σε αυτό το τοπικ πριν και μετά το ματς είναι μέρα με την νύχτα 😜 βιαστήκατε και εσείς να το γράψετε ως σίγουρα ασσο και μάλιστα οβερ.
ΥΓ2. Περιμένω πολλά περισσότερα από τον στρελνιεκς (θέλω να τον δω να παίρνει ματς και να κάνει πολλά περισστοερα από τα βασικά)
ΥΓ3. Θα χτιστεί κάτι καλό φέτος στον Πειραιά . Ελπίζω καταρχάς ο μπλατ και από εκεί κι πέρα κάποιοι από τους παίκτες που πήρε φέτος ο οσφπ (πχ γκος κλπ) να μείνουν καιρό στον Ολυμπιακοί
G-arenas
QUOTE (jazz thrilos @ Oct 12 2018, 22:45 ) *
Ναι, αλλά ο Παπαπέτρου αδικήθηκε σε εμάς γιατί τον βάζαμε τεσσάρι. Ο άνθρωπος είναι τριάρι (στην φαντασία του μόνο), οπότε μην τον συγκρίνεις με τον Βενζέκοφ που είναι απλά ο Βενζέκοφ. Τεσπα, ας μην τα βάζω με τον Πάπι, τον οποίο τον ήθελα στην ομάδα για 4αρι και δεν ήθελα να φύγει. Απλά στεναχωριέμαι που πήγε να παίξει ως τριάρι νομίζοντας οτι έτσι θα εξελιχθεί.

Ο Βενζέκοφ συνέχισε να εντυπωσιάζει απόψε κι εκτός παρκέ. Πολύ καλές δηλώσεις, σοβαρός άνθρωπος.

Υ.Γ.: Κάτι για το σχόλιο του φίλου Conan. Καλά σοβαρά τώρα; Θέλεις έλληνες σπικερς στο κανάλι της ευρωλίγκας;;; Να μας καταστρέψεις θέλεις; laugh.gif Ένα απο τα καλά που πληρώνουμε το κανάλι είναι και το γεγονος οτι γλιτώσαμε απο το "γλύψιμο" και το λιβάνισμα παιχτών και προπονητών βρέξει χιονίσει. Μια χαρά είναι οι ξένοι. Δνε φοβούνται να πουν την άποψη τους, λένε αυτό που βλέπουν και το σχολιάζουν ακομπλεξάριστα.

το καλοκαιρι το σχολιαζα στο τοπικ του παο οτι 1000 φορες βεζενκοφ και 1 5αρι παιχταρα παρα παπι τοσα λεφτα και τιποτα αλλο.

και στο τοπικ του οσφπ καπου το εχω γραψει οτι δεν χασατε τιποτα απο παπι αφου πηρατε την παιχταρα σασα.

τωρα σαφως δεν ξερω αν θα συνεχισει ετσι, αλλα εγω απο παντα σασα ηθελα. ο ανθρωπος ειναι ο ορισμος του ευρωπαικου μπασκετ.
nikolas12
Έχω πολύ καιρό να γράψω σε αυτό το φόρουμ λόγω κάποιων υποχρεώσεων. Καλή σεζόν να έχουμε, εμένα η ομάδα φέτος μου αρέσει πολύ και αυτό που παρουσίασε στο πρώτο ματς πραγματικά ήταν εντυπωσιακό. Εξαιρετικά ορθολογικός ο τρόπος που προσέγγισε το ματς ο Μπλατ, έκανε απαραίτητα όποτε χρειαζόταν και κυρίως άλλαξε το IQ, τον τρόπο παιχνιδιού σε άμυνα και επίθεση και εν τέλει την ψυχολογία αυτής της κουρασμένης ομάδας. Ειδική μνεία στο Βεζένκοφ, ένας λόγος που τρελαίνομαι που δε μπορούσα να γράψω εδώ το καλοκαίρι είναι ότι ήθελα να πω πόσο περισσότερο θα ταιριάξει στην ομάδα από τον Πάπι, καθώς είναι καθαρό 4άρι με τα στοιχεία που θέλουμε. Χαμηλά το κεφάλι, πολλή δουλειά και μακάρι αυτή η ομάδα να μας συνηθίσει σε παραστάσεις όπως η χθεσινή.
Volunteer
Ονειρικό ξεκίνημα και απροσδόκητα απολαυστικό ματς, όχι γιατί ήρθε η νίκη αυτή καθαυτή, αλλά για τον τρόπο που ήρθε. Με μοντέρνο, οργανωμένο, ομαδικό και συνάμα απρόβλεπτο μπάσκετ, και το κυριότερο με μεγάλη διάρκεια στη περφόρμανς της ομάδας. Κυριολεκτικά δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που μπήκε ο Ολυμπιακός μέσα σε μια έδρα ομάδας με τέτοια δυναμικότητα και αθλητικά σκιλς όπως η Χίμκι και να την έριξε στα σκοινιά του ρινγκ με πολλαπλά χτυπήματα στα 9/10 του ματς και ειδικά ως το τέλος που υποτίθεται ότι μεγεθύνεται ο παράγοντας κούραση. Κι όλο αυτό παίζοντας ΜΠΑΣΚΕΤ.

Κλεφτοκοτάδικα όλοι μπορούν να το πετύχουν μια φορά και πιθανόν να αναγκαστεί να το κάνει κι ο Μπλατ κάποια στιγμή που θα τον υποχρεώσουν οι συνθήκες, το κυρίως ζητούμενο είναι να το πετυχαίνεις επιδιώκοντας αυτό που κατάφερε ο Ολυμπιακός χθες: με την κατά βούληση ολοκληρωτική επιβολή του αγωνιστικού ρυθμού ανάλογα με τις ανάγκες της στιγμής.Η ροή του αγώνα δημιούργησε καθ' όλη τη διάρκεια πολλαπλά τάιμινγκ για εντελώς διαφορετικές προσεγγίσεις και η ομάδα τις εκμεταλλεύτηκε σε ικανοποιητικό βαθμό αντί να αρκεστεί στο κλασικό επί Σφαιρόπουλου αργό στυλ των μεγάλων επιθέσεων και της καταστροφής χρόνου και επιθέσεων. Είδαμε ακομπλεξάριστες επιθέσεις των εφτά, των δέκα και των είκοσι δευτερολέπτων εφόσον αυτό επέβαλλε το διάβασμα της αντίπαλης άμυνας.

Σημαντικό επίσης το γεγονός ότι η σκληρή άμυνα λειτούργησε σαν σταθερά και μακάρι να παραμείνει έτσι.

Γενικά από το χθεσινό ματς εμένα μου βγήκε η εντύπωση πως ο Μπλατ έχει βάλει σαν μεγάλο στόχο για τον φετινό Ολυμπιακό να μάθει να παίζει χρησιμοποιώντας υψηλό μπασκετικό iq χωρίς όμως να παραβλέπει το ένστικτο και τα πιο ζωώδη στοιχεία του παιχνιδιού.

υ.γ. Τη χθεσινή διαχείριση του Σπαν δεν πρέπει να την πέτυχε ούτε ο Ίβκοβιτς κι αυτό όχι το '12 που έτσι κι αλλιώς δεν την ευνοούσε το άπειρο ρόστερ, αλλά ούτε το '11 με Παπαλουκάδες, Τεοντοσίτσηδες και ΛουκαΓκορντόνηδες...
shaq7
Επιτελους ειδαμε ωραιο μπασκετ μετα απο χρονια..ακομα και εγω που το πιστευα οτι θα νικησουμε δεν περιμενα να το κανουμε με τοσο ωραιο μπασκετ!Μπλατ 77.gif
Το σχημα με παπ-τιμα-βεζενκοφ-μιλου που ειδαμε προκαλει ενδιαφερον οπως και το διδυμο μαντζαρης στρελνιεκς..Γυριζει πολυ ωραια η μπαλα και βγαζει τον λετονο να βαραει πεναλτυ συνεχεια! Ετσι και πιασουν το 100% της αποδοσης τους οι λετονοι μας θα κλαψουν μανουλες!
Ο γκος πολυ ταλεντο αλλα και πολυ απειρος ακομα..σπανουλη ανελαβε να του μαθεις μπαλιτσα!Τωρα που ειπα σπανουλης..τι κανει αυτος ο ανθρωπος στα 37..απιστευτος!
Ο τουπαν δεν ξερω πως θα βοηθησει οπως πρεπει..Φαινεται τελειως αμπαλος και δεν εχει και αξιοπιστο σουτ.Μακαρι να κανω λαθος αλλα οσο σκεφτομαι οτι στην θεση του μπορουσαμε να εχουμε τον χενρυ μελαγχολω!
Μακαρι ο μιλου να χει τετοια αποδοση σταθερα.
Ο βεζενκοφ τι ασσιστ εβγαλε ο τρελος?Ο παπαδογιαννης θα φαει το δουλεμα της αρκουδας φετος..

Τωρα μπασκονια την τεταρτη..πολυ δυσκολο ματς με μια ομαδα που θα χτυπησει 5δα φετος.Ελπιζω να κανει κανα μαγικο ο μπλατ να τους μπλοκαρει και αυτους!
basket72
QUOTE (shaq7 @ Oct 13 2018, 22:38 ) *
...Ο βεζενκοφ τι ασσιστ εβγαλε ο τρελος?Ο παπαδογιαννης θα φαει το δουλεμα της αρκουδας φετος..

Τωρα μπασκονια την τεταρτη..πολυ δυσκολο ματς με μια ομαδα που θα χτυπησει 5δα φετος.Ελπιζω να κανει κανα μαγικο ο μπλατ να τους μπλοκαρει και αυτους!


Τώρα που λες για τον Παπαδογιάννη να σου πω ότι κάθησα σήμερα να ψάξω το άρθρο του για τον αγώνα στα περίχωρα μπας και δω να το σώζει κάπως- και κυρίως για τον Βεζένκοφ. Κι όμως ούτε λέξη. Γαργάρα. Κρίμα και τον είχα σε μια κάποια υπόληψη. Θα έπρεπε να πει " έπεσα έξω" ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Δεν είναι οι πόντοι που σημείωσε ο Σάσα ή ο βαθμός αξιολόγησής του. Είναι το πως έπαιξε. Η ποιότητα που έδειξε μαζί με το πάθος για προσφορά.


Σχετικά τώρα με τον αγώνα στην Μπασκόνια εγώ πάλι την γηπεδούχο θα χρίσω ωσ φαβορί κι ας με διαψεύσει (...ευχάριστα η γοητευτική ομάδα του Μπλατ)
Επίσης θα ήθελα να συμπληρώσω ότι εκεί στη Βιτόρια στοχεύουν ψηλά. Τόσο στην Ευρωλίγκα όσο και στην αμέσως επόμενη λίγκα σε βαθμό δυσκολίας, την ACB. Η πέμπτη θέση που λες, δεν τους λέει και πολλά. Ο αρχικός τους στόχος είναι η τέταρτη θέση στην κανονική περιόδο (-ς) που θα έλεγαν πολλοί συμπατριώτες μας κατά το "πείτε μου οδός..." smiley.gif

Αυτοί το F4 σκέφτονται. Δεν θα είναι κι η πρώτη τους φορά, απλώς θα είναι η πρώτη φορά που θα γίνεται στην εξόχως μπασκετική (κι ωραιότατη) πόλη τους με ότι συνειρμό μπορεί αυτό να προκαλέσει. (Οτι δεν κατάφεραν ο Μπένετ, ο Πριχιόνι, ο Σκόλα, ο Ρακόσεβιτς, ο Νοσιόνι, ο Σπλίτερ, ο Μασιγιάουσκας κι ο Τελέτοβιτς να το καταφέρει ο Σενγκέλια με τον Βιλντόσα.

Τι παίκτες έχουν περάσει κι από εκεί!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.